Druckfarben
            Dolu
                                                         

Zpět

je kanadská progressivní rocková kapela z Toronta. Založili ji v roce 2008 Phil Naro, Ed Bernard, William Hare, Troy Feener a Peter Murray. Hudba Druckfarben je charakterizována jako zuřivá alchymie Yes, Rush, Spock's Beard a možná i kousek od Dixie Dregs.

Na konci 80. let jsme s bubeníkem Troyem Feenerem a já měli kapelu, která hrála prog covery a fušovala do originální hudby. Zkoušeli ve velmi zchátralé budově, která byla poseta velkými sudy neznámého obsahu s nápisem "Druckfarben". Ed začal označovat kazety, které udělali ze zkoušek, "Druckfarben" a po letech, když si jejich kapela hledala jméno, zmínil to Ed jako vtip a ujalo se to.

Druckfarben příběh se začal v Torontu na předměstí Scarborough v polovině roku 1980, když kytarista Ed Bernard a bubeník Troy Feener si začali vyměňovat své hudební zájmy v 9. ročníku výtvarné výchovy. Ed představil Troyovi progressivní rock kapel Yes a Gentle Giant a brzy spolu oba dva začali hrát hudbu. Jednoho dne v hale jejich opuštěné tovární zkušebně mladí muzikanti objevili nějaké černé barely s podivným slovem, které na nich bylo uvedeno... Druckfarben. Když se pokoušeli představit si obsah tajemných sudů, Ed zažertoval, že jednoho dne by mohli být oba v kapele, kterou by mohli nazvat Druckfarben. Druckfarben je mimochodem německý výraz pro "barvu do tiskárny".

Mezitím v blízkosti střední školy mladý klávesista Will Hare se zdokonaloval hraním Bacha a Rachmaninova; na Jarvis Collegiate v centru Toronta pak mladý basista Peter Murray získával pověst člověka, který by mohl zahrát "YYZ" od Rush; a dále na jih v Rochesteru v New Yorku, zpěvák Phil Naro byl již plnohodnotným profesionálním front-manem v metalové kapele Talas, spolu s legendárním basovým virtuosem Billy Sheehanem. Pět hudebníků, kteří stále ještě byli pro sebe navzájem velkou neznámou, mělo ale společné dvě pozoruhodné vlastnosti: všichni byli velmi talentovaní ve hře na svých vybraných nástrojích a všichni byli velkými fanoušky progresivního rocku. Roky uplynuly a není divu, že se ze všech pěti stali profesionální hudebníci. To znamenalo oddělené vystupování se smluvními a nesmluvními originálními kapelami a umělci; coverové kapely a hold nahrávky; učení a psaní; znělky a studiovou práci. Všichni se stali v jejich místních scénách vysoce respektováni. Ale prog rock, který je původně inspiroval všechny, jim po sobě zanechal přece jen něco nostalgie a fantazie. Ale nebylo to komerčně nebo odborně životaschopné; vytvořit prog kapelu bylo prostě nemyslitelné. Alespoň pro tuto chvíli...


Druckfarben byli oficiálně založeni v březnu 2008, ale většina z pěti členů byla v kontaktu nebo se navzájem přátelila na kanadské hudební scény již v roce 1980. Phil Naro je zpěvákem Druckfarben, v předchozí kapele spolupracoval s řadou umělců, včetně Petera Crisse z Kiss. Zanedlouho v jeho kariéře Naro nahradil Jamese LaBrie v kapele Coney Hatch, poté co se LaBrie připojil ke kapele Dream Theater, a v kapele Lou Gramma Black Sheep v roce 1976. O pár let později Naro a Gramm spolupracovali na albech skupiny DDrive. V letech 1982-1985 byl Naro sólovým zpěvákem Talas, než se Billy Sheehan připojil ke kapele Davida Lee Rotha v roce 1985.

Feener byl později členem kapely The Full Nine, kteří podepsali smlouvu s Mammoth Records v roce 2011, a také skupiny Big Faith. Stal se také se řádaným studiovým hudebníkem pro Pirate Radio a Television Chrise Taita. Feener koncertoval s Larrym Gowanem (Styx), Rikem Emmettem (Triumph) a Davidem Usherem (Moist). Feener také hrál se Steve Lukatherem, Garthem Hudsonem a Jeffem Healeyem.

Kytarista Ed Bernard pokračoval, když se stal studiovým hudebníkem a skladatelem v Torontu. Po několika severoamerických turné v několika kapelách si Bernard otevřel nahrávací studio Ed Id Productions, kde nahrával nezávislé umělce a skládal spoty pro televizi a rozhlas. V roce 2005 se Bernard a Feener setkali s Williamem Harem, který hrál na klavír pro řadu kanadských počinů včetně countryových Crystal Shawanda, operní pěvkyni Angelicu Decastro a kapelu ze 70. let Abraham's Children.

Peter Murray hrající na basu, zatím navštěvoval Jarvis Collegiate Institute, vysokou školu v centru města Toronto. O několik let později napsal publikaci Essential Bass Technique, kterou vydalo nakladatelství Hal Leonard Corporation. Knihu mimo jiné pochválili Billy Sheehan, Michael Manring, Alain Caron nebo Tom Hamilton (Aerosmith). Murray byl také bassovým komentátorem v Canadian Musician. Jako písničkář vydal své debutové sólové album "Ants and Angels" v roce 2007. V průběhu 90. let byl Murray byl členem Surrender Dorothy. Tato kapela podepsala mezinárodní nahrávací smlouvu s MCA Německo a jejich album "Serum" vyšlo v roce 1997. Murray hrál a nahrával s mnoha umělci, včetně Rony Sexsmith, Damhnait Doyle, Honeymoon Suite, Sass Jordanem, Royal Woodem a Jianem Ghomeshim.

V roce 2009 Naro získal Daytime Emmy Award za nejlepší původní píseň a hlavní spoluautorství ústřední melodie pro obnovený sériál 6Teen. Naro od 2014 koncertuje po Kanadě a hraje covery v akustickém provedení pod názvem The Phil and John Show spolu s Johnem Rogersem (Brighton rock).

O mnoho let později se Troy stal hlavním bubeníkem Classic Albums Live, kolektivu hudebníků, kteří hrají věrohodně klasické rockové nahrávky. Toužil uspořádat Prog show a nakonec mocní souhlasili s uvedením dvou alb Yes "Close To The Edge" a "The Yes Album". A tak se v roce 2008 v Torontu uskutečnil koncert série Classic Albums Live, na kterém byla přdvedena dvě alba Yes "Close to the Edge" a "The Yes Album". Troy usiloval o to, stát se hlavním bubeníkem Classic Albums Live pro toto vystoupení. Jak se dalo předpokládat, všichni budoucí členové kapely Druckfarben byli povoláni na koncert. Peter představení málem promeškal, protože zrovna produkoval album v Německu v té době, ale i on nakonec přišel na dnes již historický Phoenix Concert Theater v Torontu dne 20. září 2007. Troy Feener, Will Hare, Phil Naro a Ed Bernard odehráli toto představení s jiným basistou - Jason Farrarem (pak působil v Dave Barrett Trio). Tato sestava měla vystoupení na Phoenix Concert Theater v Torontu dne 20. září 2007. Pouze budoucí basista Peter Murray byl toho dne přítomen pouze v publiku. Předvedení tak náročné, geniální hudby pak bylo inspirací ke zformování kapely... a zrodili se Druckfarben.

Druckfarben získali celkem stabilní sestavu, v níž byli Ed Bernard na sólovou kytaru, housle, mandolínu a doprovodný zpěv, Will Hare na klávesy a doprovodný zpěv, Peter Murray na basskytaru, oktave mandolínu a doprovodný zpěv, Troy Feener na bicí a perkuse. Sólový zpěv pak obstarával Phil Naro. Druckfarben začínali hraním coverů prog klasiků Yes, Genesis, King Crimson, Gentle Giant, Kansas, Rush a dalších.

První set kapely, který se odehrál 1. března 2008 v Roc ’n Doc’s Credit, Ontario, odstartovali okružní turné s odehráním alba "Close to the Edge." Kapela pozvolna vstřebávala vlastní chemii během měsíčního koncertování v torontském Orbit Room (které spoluvlastní Alex Lifeson z Rush) a měsíčním prog jamováním na Roc 'n Doc. Lokalní prog fanoušci měli co oslavovat, neboť se zrodila nová komunita hudebníků a fanoušků díky Druckfarben. Pověst kapely rostla, diváci je objevovali vedle hudebníků jako Kim Mitchell, Nick D'Virgilio (Spock’s Beard), Terry Brown (producent Rush), Maurizia Guariniho z italské prog kapely Goblin a dalších prog osobnostech. V roce 2008 skupina uváděla show s kapelou Tonyho Levina Stick Men.

Ačkoli Druckfarben vybudovali své kolektivní výkony odkazy na Prog klasiku, kapela vždy směřovala k uplatnění plodů této práce k tvorbě své vlastní hudby. Práce na původním originálním materiálu se začaly velmi brzy pod Edovým vedením jako autorem a šéfem produkce. V říjnu 2011 se objevilo debutové bezejmenné CD kapely "Druckfarben". Je to pocta jejich trvalé lásce, neboť všichni členové tohoto kvintetu se dali dohromady jen díky své zálibě pro progresivní rock. V pozitivní recenzi uvedené v The Rocktologist, který dal albu 8 z 10 bodů uvedli: "Hammondovy varhany vládnou na debutu Druckfarben v klávesových partiích, zatímco Phil Naro by měl rozhodně být považován za jednoho z nejlepších progresivních rockových zpěváků působících na dnešní scéně."

V roce 2013 Druckfarben vydali živou nahrávku CD/DVD "Artifact", která obsahovala i dokumentární kroniku "Druckumentary" historie vzniku kapely. Záznam byl pořízen naživo v březnu 2012 ve Virgin Mobile Mod Club v Torontu, Kanada. Na desce se také objevila cover skladba skupuny Yes "Siberian Khatru".

Jejich druhé album "Second Sound" vyšlo v březnu 2014. Hned od prvních tónů na albu vás zlákají klikaté struktury písní a progem prošpikované ušní ibůstky. Práce Willa Harea u kláves je hvězdná a může být srovnánvána s Lallem Larssonem a Ryo Okumotem. Zpěvák Phil Naro může být přirovnáván k Jonu Andersonovi (zejména během harmonií) nebo Benoitu Davidovi z Mystery, ale Philův hlas je stále jeho vlastní a má některé opravdu hravé texty a fráze, se kterými může pracovat. Melodické linky v písni "Liberated Dream" jsou jako mozkoví červi, kteří si vyžádají od chirurga hodně času, aby jim plně amputoval několik opravdu dlouhých hodin. Baskytara má určitý Geddyho vliv, zvláště na konci této písně. Celé album je úžasně zábavné, nikdy nudné a plné charismatu. Produkce a nahrávka je skvělá s velmi vybroušeným leskem.

Druckfarben, a přestože je teprve na svém druhém studiovém albu, tato talentovaná kanadská kapela již šplhá po žebříčku, vyvíjí svůj vlastní zvuk a dodává prog zboží na záviděníhodné úrovni. Není mnoho alb v moderním symfonickém stylu, která by se tomuto skutečnému vítězi přiblížila, a "Second Sound" je triumfem pro melodicky zaměřený prog v roce 2014.

Pokud máte pocit, že jste na "metal" Dream Theater příliš staří a chcete hrát bez krvácení z uší, toto je kapela pro vás. Pokud jste si vždy přáli, aby Rush nespadli do blues-rockové žíly poslední dobou, pak je toto vaše kapela. Pokud nechápete, proč se lidem líbí Yes, protože jste v tom období nikdy nebyli, ale chcete Yes pro tuto generaci, pak jsou tady Druckfarben.

Osud kapely se zřejmě naplnil v roce 2021, když se objebila v roce 2021 smutná zpráva.

Rodina s velkým zármutkem oznámila úmrtí svého syna, otce, přítele a hudebníka Phillipa Sampognara, profesionálně známého jako Phil Naro. Phil bojoval v posledních několika letech statečný boj s rakovinou, ale 2. května 2021 v noci opustil tuto zemi obklopen svou rodinou a nejbližšími přáteli. Jako občan Spojených států a Kanady zemřel ve svém domě v Rochesteru.

Po úmrti zpěváka Druckfarben vznikla v Torontu, Ontario, nová kapela ve složení Kevin Bath, William Hare a Troy Feener s názvem U.C., která 22. března 2021 vydala své debutové album s názvem "Time Distortion".

Zpět

Členové:
Phil Naro - Vocals
Ed Bernard - Guitars
William Hare - Keyboards
Troy Feener - Drums
Peter Murray - Bass

Členové
(rodným jménem Phillip J. Sampognaro)
(narozen 13. března 1958, Rochester, New York, USA,
zemřel 2. května 2021, Canada)
Vocals, Guitar


Phil Naro vyrůstal v Rochesteru ve státě New York. V místních kapelách začal vystupovat, když mu bylo pouhých 15 let. Po absolvování střední školy se přestěhoval do oblasti Toronta v Kanadě. Svoji hudební kariéru začal již ve středoškolských kapelách v patnácti letech. Doslova svým mocným hlasem a impozantním rozsahem čtyř oktáv přerůstal možnosti barové kapely, Phil se rychle stal vyhledávaným zpěvákem.

Svůj první velký koncert zaznamenal v roce 1979 s kanadskou kapelou Chain Reaction, s níž nahrál dvě alba a odehrál 600 vystoupení od pobřeží k pobřeží během dvou let. Pak se Phil vrátil do státu New York, kde jej v roce 1983 objevil bassový virtuóz Billy Sheehan (Mr. Big, David Lee Roth), který jej přivedl do čela kapely kapely Talas. S Philem jako sólovým zpěvákem nahrála kapela "Live Speed on Ice" v roce 1984 v L'Amour v New Yorku, nyní již klasické koncertní album, které bodovalo v Top10 v Anglii a Japonsku. Ještě během působení v Talas, Phil měl velký úspěch na americké heavy metalové scéně na turné s kapelou Rising Force od Yngwie J.Malmsteena, Anthrax, White Lion, Quiet Riot a Iron Maiden.

Po odchodu z Talas se Phil připojil se kanadské kapele Coney Hatch, kde nahradil u mikrofonu zpěváka Jamese LaBrie, který začal hvězdnou kariéru u Dream Theater, a kde se stal novým charismatickým frontmanem kapely. Složil písně pro multi-platinové album Body Rock od Lee Aarona v roce 1989, spolupracoval s Grammy oceněným producentem Tomem Lord-Alge (Billy Joel, Steve Winwood, The Rolling Stones). V roce 1994 se Phil se spojil s Johnem Rogersem (Brighton Rock, Long Tom and the Dusty Danglers) a vytvořili akustické duo s názvem Phil & John Show s nahrávkou Cover Art vydanou až v roce 2006. Phil také spolupracoval s ifsounds, progresivní art rockovou kapelou z Itálie.

Phil zpíval i na filmových soundtracích pro No Exit/FatalCombat (1995) a Going Back (2001). Spolu se spoluautory Donem Breithauptem a Anthony Vandenburghem získal cenu Daytime Emmy v roce 2009 za animovaný televizní seriál 6teen (Best Original Song a Main Title).

Dne 17. ledna 2020 vystoupil Phil Naro v Riviera Theatre and Performing Arts Center North Tonawanda NY s Yessongs. Kapela hrála ve složení Phil Naro zpěv, kytara John Kastelic, klávesista Matt Riddle, baskytara Mark Matthews a bicí Mark Annal.

Zpěvák TALAS Phil Naro prozradil, že bojuje s rakovinou hrtanu. Dvaašedesátiletý hudebník pro iHeartRadio.ca řekl, že se mu rakovina vrátila na podzim roku 2019, šest let poté, co mu byl odstraněn nádor z krku. "Absolvuji 33 kol ozařování a dvě kola chemoterapie a 33 kol laserové terapie," prozradil.

Phil musel vyhledat cestu do zdravotnického zařízeni, která začala v lednu 2020, a kde pokračoval v bitvě s agresivní léčbou tvrdohlavého, invazivního nádoru, který ovlivnil jeho výkonnost na neurčitou dobu. Naštěstí a právě včas, dokonce i během léčby, byl Phil schopen dokončit všechny své nahrávky pro nadcházející vydání TALAS & DDrive.

Phil byl stálicí kanadské i americké hudební scény a stal oporou v místech od klubů po velká centra múzických umění a masivní arény. Právě dokončil debutové album od kapely LIPS TURN BLUE (dříve D Drive), které zajistilo celosvětovou nahrávací smlouvu, a reunionové album s Billy Sheehan & Talas, jehož byl členem v 80. letech. Nyní jsou známé jako TalasV2. Phil úspěšně vyvážil žádanou sólovou kariéru s řadou významných projektů s dalšími superstar hudebníky z kapel, jako jsou The Rascals, Kiss, Vanilla Fudge, Whitesnake, Yes, ASIA a kytarista Ron Thal (ex-Guns N Roses) jako člen The Platinum Rock All Stars. Phil byl schopen mimořádného množství hudebních stylů, které byly postaveny kolem jeho nezaměnitelně silného hlasu.

Rodina s velkým zármutkem oznámila úmrtí svého syna, otce, přítele a hudebníka Phillipa Sampognara, profesionálně známého jako Phil Naro. Phil bojoval v posledních několika letech statečný boj s rakovinou, ale 2. května 2021 v noci opustil tuto zemi obklopen svou rodinou a nejbližšími přáteli. Jako občan Spojených států a Kanady zemřel ve svém domě v Rochesteru.

Zůstali po něm synové Jakub a Jan; bratr Josef; a jeho matka Maria, kterou velmi miloval. Naštěstí nám Phil zanechal mimořádné množství nahrané hudby, která umožní jeho uměleckému odkazu žít navždy.

"Phil Naro. Jedna z nejlepších lidských bytostí, jaké jsem kdy poznal. S hlubokým zármutkem oznamuji jeho úmrtí," napsal na Twitteru baskytarista Billy Sheehan, který s Narem hrál v kapele Talas. "Bojoval statečnou bitvu až do konce a inspiroval všechny, kteří jej znali, aby zůstali pozitivní a pokračovali proti všem překážkám. Bůh ti žehnej, Phile. Odpočívej v pokoji, drahý příteli."
Členové
(narozen ***, Toronto, Ontario, Canada)
Guitars, Vocals, Violin, Mandolin


Ed Bernard je populární torontský multi-instrumentalista, kytarista a skladatel narozen a vyrůstající v kanadském Torontu. Ve věku 14 let byl Ed uveden jako sólový kytarista v populárním TV pořadu The New Music. Během několika let byl zaneprázdněn turné po Severní Americe s řadou umělců, včetně zpěvačky Shania Twin, se kterou se objevil i v Jenny Jones Show, kdy hrál pro tisíce lidí. Nakonec Eda koncertování unavilo a založil si vlastní studio ED ID Productions. Zkoušení a lekce byly na denním pořádku, když Ed zdokonaloval své produkční schopnosti a rozvíjel dovednosti. Produkoval pak řadu nezávislých umělců a skládal TV a rozhlasové spoty pro širokou škálu klientů, včetně Kraft, Hydroxycut, Dodge Ram, Jeep a Tostitos. Byl ceněným zdrojem takových předních producentů jako jsou Matthew Gerrard a Richard Evans.

Normální pracovní den pro něj obvykle představuje pár skladeb na ostrou rockovou kytaru, dixielandové banjo nebo delta blues resonující kytaru, vícečlenné smyčcové kvarteto nebo aranžuje plnohodnotnou orchestrální partituru.

Hudební cesty je nakonec přivedly ke spoluzakladatelsví kapely Druckfarben a jejími bezejmennému debutovému albu. Úspěch této nahrávky vedl k živému DVD s názvem "Artifact", které Ed produkoval a míchal ve svém studiu. "Artifact" také sklidil vynikající recenze a předvedl Druckfarben jako impozantní živý počin. Druckfarben navázal na první desku s "Second Sound" v roce 2014. Ed se opět postaral o produkční povinnosti, přičemž mnoho částí alba bylo nahráno v jeho studiu. "Second Sound" ukázalo pozoruhodný růst od první nahrávky a byl nadšeně přijat fanoušky i kritiky.

Ed hrál na kytaru, housle, dobro, banjo, mandolínu a ukulele v soundtracku pro 40 epizod animovaného seriálu Glenn Martin DDS oceněného cenou Gemini Award a také zpíval a hrál na kytaru v epizodách The Wumblers. Nedávno nahrával hudbu pro dokumentární film o Group of Seven a v současné době zaznamenává a aranžuje skladbu pro nadcházející Pan Am hry. Ed je hrdý na to, že produkoval a hrál na všech čtyřech nahrávkách kapely Druckfarben.

Ed v roce 2015 vydal také své sólové album nazvané "Polydactyl". V roce 2015 vyšlo také album "Transformation" od legendární kanadské prog kapely FM. Kapelu tvoří zakládající člen Cameron Hawkins, bubeník Paul DeLong a houslista Aaron Solomon. Ed hrál na housle, violy, mandolíny a zpíval harmonické vokály a je opravdu poctěn, že může být zapojen do tohoto projektu s kapelou, kterou tak dlouho obdivuje. Album mixoval legendární producent Terry Brown.
Členové
(narozen ***, Toronto, Ontario, Canada)
Keyboards, Vocals


Will Hare začal klasickou výuku už v osmi letech. Od mladého věku měl silnou slabost pro Bacha a Rachmaninova a minimalisty jako Phillip Glass. Když vykročil do hudební kariéry, vystupoval s různými původními umělci v mnoha žánrech od country až do vyspělého současného, klasického rocku k tanci. Spolupracoval tak s country umělkyni Crystal Shawandou a kanadskými žebříčkovými hvězdami ze 70.let Abraham's Children.

Will se setkal s Edem Bernardem při práci s operní pěvkyně Angelicou Decastro. Od roku 2005 byl Will zaměstnán tribute projektem, který obsahoval covery od takových hudebníků jako Billy Joel, Elton John, Roy Orbison, Beach Boys, Tina Turner, Santana, Rod Stewart, Eurythmics a mnoho dalších. Byl také jedním z nejvyhledávanějších klávesistů pro Classic Albums Live při předvádění více než 20 legendárních alb. Will také vyuučuje hru na klavír posledních 12 let.

S kapelou Druckfarben je od jejího založení v roce 2008. Troy Feener a Ed Bernard se znali od střední školy a Ed jej pozval k účasti na představení "Close To The Edge" a "The Yes Album" v září 2007 (prezentace Classic Albums Live). Phil Naro tu noc zpíval. Ve skutečnosti to bylo představení, které brzy poté vedlo k vytvoření kapely Druckfarben.
Členové
(narozen ***, Toronto, Ontario, Canada)
Drums, Percussion


Troy Feener byl od narození předurčen hrát na bicí, když jeho odloučeně žijicí otec byl profesionálním bubeníkem, až do jeho 12 let. Poté, co měl možnost používat sestavu bicích svého otce, začal se učit a vyhledal další hudebníky s podobnými schopnostmi. Troy hraje na bicí od té doby, co jej osud přivedl do Torontského perkusního centra a odešel s párem bubnů a novým učitelem bicích. Navštěvoval hudební školu a přivydělával si v hudebních obchodech. O několik let později se stal členem několika různých kapel spolu s Edem a najal si Eda na první vystoupení s kapelou v ethiopské restauraci.

Když se jejich soubor definitivně rozpadl, Troy odešel vystupovat v Top 40 kapelách po 6 dní v týdnu po celé Kanadě. Své hudební vzdělání tehdy přetavil v koncertování s Red Rider a Big Faith. Troy pak pokračoval ve svém koncertování trvajícím několik dalších let s umělci jako Honeymoon Suite, Rik Emmett, Jeffem Healey, David Usher, Tom Cochrane, Gowan, jeho vlastní kapelou The Full Nine a mnoha dalšími. V roce 2005 začal hrát s Classic Albums Live při přehrávání klasických nahrávek ze 60. a 70. let. Tam byly vlastněo položeny základy pro vznik kapely Druckfarben!

V těchto dnech ho můžete najít na pódiu po celé Severní Americe jako bubeníka Classic Albums Live, tuto pozici zastává téměř 10 let. Troy je také zaneprázdněn svou progresivní rockovou kapelou Druckfarben, která si svými debutovými CD a živými vystoupeními získává fanoušky po celém světě.

Po úmrti zpěváka Druckfarben vznikla v Torontu, Ontario, nová kapela ve složení Kevin Bath, William Hare a Troy Feener s názvem U.C., která 22. března 2021 vydala své debutové album s názvem "Time Distortion".
Členové
(narozen 28. února ***, Toronto, Ontario, Canada)
Bass, Vocals, Mandolin


Peter začal hrát na basu ve svých 15 letech, poté, co viděl hrát kapelu Genesis skladbu "Supper’s Ready" na střední škole jeho sestry. Během několika let už koncertoval v klubech. V průběhu 90. let byl basistou u Surrender Dorothy, sedmkrát koncertoval po Evropě a nahrával pro významný label Universal Records v roce 1997.

Pak následoval bezpočet vystoupení, které přinesly Petera na pódia po celém světě s takovými umělci jako Ron Sexsmith, Damhnait Doyle, Honeymoon Suite, Jian Ghomeshi, Sass Jordan, Suzie McNeil, Rita Chiarelli, Mad Violet, Jerome Godboo a mnoho dalšími.

Při studiové práci spolupracoval a nahrával alba s takovými umělci jako jsou Cash Brothers, Ghandarvas, Lights, Dayna Manning, Mia Sheard and David Celia. Na pódiích Peter vystupoval s Carmine Appice, Seymour Duncanem, Stevie Salasem, Jeffem Healey, Alain Caronem, Jeffem Martinem (Tea Party), Bobby Economou (Jaco Pastorius, Blood Sweat & Tears), Andy Kimem, Richardem Bellem (Janis Joplin band, Bob Dylan) a mnoha dalšími.

Svým způsobem má Peter stále plné ruce práce i s dalšími hudebními aktivitami mimo kluby a studia. Jeho knihu Essential Bass Technique (publikovalo ji Hal Leonard Corp.) pochválili například Billy Sheehan, Michael Manring, Alain Caron, Tom Hamilton (Aerosmith) a další, a získal ocenění A+ při recenzi v časopisu Bass Player. Po čtyři roky pravidelně uváděl basový sloupek pro magazín Canadian Musician a publikoval články v Bass Player. Také vyučoval hře na basu a produkoval několik alb (Wooden Stars, Morgan Finlay, Snailhouse, Pamela Brennan). V roce 2007 Peter vydal své debutové CD jako autor a zpěvák s názvem "Ants and Angels". Album se setkalo s širokým přijetím a příznivými recenzemi a bodovalo v několika žebříčcích v rozhlasových stanicích ve Spojených státech. Peter předváděl svoji hudbu v Koreji, Irsku, Japonsku, USA a v Kanadě.

Zpět

Skupina:
Phil Naro - Vocals, Acoustic Guitar
William Hare - Keyboards
Ed Bernard - Guitars, Mandolin, Violin, Vocals, Viola, Banjo, Dobro, Other [Pint Glass And Incidentals]
Troy Feener - Drums, Percussion
Peter Murray - Bass, Vocals
Hosté:
Victor Sarafian - Percussion
William Hare - Piano, Organ, Synthesizer
Diskografie Second Sound
Vyšlo 22. března 2014, Druckfarben, DR002

Seznam skladeb:
01. An Answer Dreaming (6:58)
02. In Disbelief (3:28)
03. Dandelion (5:06)
04. Liberated Dream (4:25)
05. Long Walk Down (5:02)
06. Surrounds Me (7:22)
07. Another Day (5:21)
08. Second Sound (18:48)
Total Time: (56:30)41

Recorded [At TA2 Music Assisted]: Adam Png, Masumi Kaneko
Recorded [Drums And Bass Recorded At TA2 Music]: Dan Horton
Producer: Ed Bernard
Mixed: Steve Major
Engineer [Additional Engineering]: DruckFarben, Steve Major
Engineer [Additional Piano Recorded At Number 9 Studios]: Bernie Cisternas
Art Direction: Ed Bernard
Illustration, Design: Tom Forsythe
Photography [Band Photo By]: Julia Li

Skupina:
Phil Naro - Vocals, Acoustic Guitar
William Hare - Keyboards, Vocals
Ed Bernard - Guitars, Mandolin, Violin, Vocals
Troy Feener - Drums, Percussion
Peter Murray - Bass, Vocals, Octave Mandolin
Hosté:
Diskografie Artifact
DVD, vyšlo 9. července 2013,

Seznam skladeb:
01. Druckfarben Artifact Side 1 (19:54)
    Intro: Pennyfarthing
    Sons of Anakim
    Influenza
    Walk Away
    Nat Nayah
02. Druckfarben Artifact Side 2 (31:53)
    Seems So Real
    Nonchalant
    Smaller Wooden Frogv     ELPO
    Dead Play Awake
    Syberian Khatru (YES cover)
BONUS TRACKS
03. Walk Away (demo alternate version) (4:06)
04. Nonchalant (demo from actual writing session) (8:42)
Total Time: (90:00)

Running Time: 90 minutes - 62 minutes (concert) 28 minutes
Produced: Ed Bernard a Eonblue Productions
Mixed: Ed Bernard
Art Direction: Ed Bernard
Director: Neil Folkard
Concert recording engineer: Patric McGroarty
Front of house sound: Mark Prinsloo
Stage monitoring: George Casey
DVD cover design: Tom Forsythe
DVD authoring: Eonblue Productions
The audio only version of the live DVD "Artifact" also contains 2 bonus tracks and full artwork.

Skupina:
Phil Naro - Vocals, Acoustic Guitar
Troy Feener - Drums, Percussion
Ed Bernard - Guitars, Mandolin, Violin, Vocals
William Hare - Keyboards, Vocals
Peter Murray - Bass, Vocals, Octave Mandolin
Hosté:
Diskografie Artifact
CD, vyšlo 9. července 2013, not on label

Seznam skladeb:
Side 1: (19:54)
01. Intro: Pennyfarthing
02. Sons of Anakim
03. Influenza
04. Walk Away
05. Nat Nayah
Side 2: (31:53)
01. Seems So Real
02. Nonchalant
03. Smaller Wooden Frog
04. ELPO
05. Dead Play Awake
Bonus tracks:
01. Walk Away (Demo Alternate Version) (4:06)
02. Nonchalant (Demo Actual Writing Session) (8:42)
Total Time: (64:35)

Produced: Ed Bernard and Eonblue Productions
Mixed: Ed Bernard
Concert Recording Engineer: Patric McGroarty
Front-of-house sound: Mark Prinsloo
Stage Monitoring: George Casey
Art Direction: Ed Bernard band, Will and Troy
Photos: Tom Forsythe
The audio only version of the live DVD "Artifact" also contains 2 bonus tracks and full artwork.

Skupina:
Phil Naro - Vocals
Troy Feener - Drums, Percussion
William Hare - Keyboards
Ed Bernard - Guitars, Mandolin, Violin, Vocals
Peter Murray - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Druckfarben
Vyšlo 26. září 2011, Druckfarben, DR001

Seznam skladeb:
01. ELPO (2:34)
02. Influenza (5:24)
03. Smaller Wooden Frog (4:37)
04. Dead Play Awake (7:33)
05. Walk Away (3:03)
06. Seems So Real (4:28)
07. Nat Nayah (5:40)
08. Sons Of Anakim (3:55)
09. Nonchalant (7:33)
Total Time: (44:47)

Recorded [Additional Recording]: DruckFarben
Producer: Ed Bernard
Recorded, Mixed: Steve Major
Mastered: Joao Carvalho
Photography: Neal Burstyn
Art Direction: Ed Bernard, Suzanne Dargie

Zpět

Druckfarben 2018: Ed Bernard, xxx, Dan Horton, Troy Feener, Peter Murray
Zpět
      Oficiální stránky:
           http://www.druckfarben.ca/
              https://www.facebook.com/druckfarben
                   Další zdroje:
                       http://philnaro.com/
                            http://www.wix.com/druckmusic/edbernard
                                http://edbernard.bandcamp.com
                                   http://peterhmurray.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  31.7.2014 
Menu Poslední aktualizace: 14.5.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©