Dropshard
   
   
   
   
   

Zpět
Progresivní skupina Dropshard pochází z Olgiate Molgora v Itálii. S progresivní hudbou se všichni členové setkali již v útlém mládí. Pouze basista Alex Stucchi byl v tomto výjimkou, neboť začínal punkem a už jako školák hrál v punkové kapele. Punku ale dal brzy vale, když již v roce 2004, když se svými spolužáky Sebastiano Benattim (kytara) a Tommasem Mangione (bicí) založil progresivně metalovou kapelu nazvanou Antares. Pod tímto názvem působili tři roky a v roce 2007 se přetransformovali na Dropshard. Hudebně chtěli navázat na kořeny mistrů progresivní hudby jako Genesis, Yes, Jethro Tull, King Crimson, Led Zeppelin, ale hledali inspiraci i u moderních progresivních či alternativních kapel jako Pain of Salvation, Riverside a Porcupine Tree.

Proměna skupiny se samozřejmě neobešla bez změn v sestavě. Jádro kapely stále tvořila trojice Alex, Sebastiano a Tommas, jako klávesista se k nim připojil bratr Sebastiana Tommaso Benatti. V této sestavě se Dropshard pokusili vytvořit vlastní hudbu již na svém prvním demo EP "DSI" z roku 2008. Tommaso Benatti pak ale kapelu opustil a nahradil jej Federicco Ravasi, se kterým pak kapela nahrála své druhé demo EP "DSII" v roce 2009. Obě nahrávky jasně odrážejí náladu a energii, která se projevila ve skupině.

V roce 2010, když se stabilizovala jejich sestava, když se klávesistou na několik dalších let stal Tommaso Selleri a hlavně, pěvecké povinnosti Alexe Stucchiho převzal plně nový zpěvák Enrico Scanu, který umněl dokonale pracovat s výrazem, i když není majitele pětioktávového rozsahu jako někteří jeho kolegové. Takto doplněni Dropshard hráli na několika akcích jako Exprog v Mogliano Veneto mezi tak zvučnými jmény jako jako Marillion, Tony Levin 'Stick Men a Le Orme, kde si získali pozornost a vyhráli také několik soutěží např. Woodstock MetalRace 2010. Mezitím kapela skládat novou hudbu a psát nové texty - nastal čas rozšířit jejich hudba do světa...

V roce 2011 pak skutečně vyšlo první plnohodnotné album Dropshard s názvem "Anywhere But Home". Album představulo osmi skladbovou suitu a jednu bonusovou skladbu "Freedom Supermarket". "Anywhere But Home" je distribuováno na mezinárodní úrovni prostřednictvím vydavetelství Sonic Vista Music UK. Od dob, kdy působili jako Antares, se metalový zvuk posunul do podstatně jemnějších a poklidnějších vod, přesto se metalové riffy objeví v jejich hudbě i nyní.

V návaznosti na strhující a nečekaný úspěch s vynikající zpětnou vazbu od veřejnosti i kritiků kapela v květnu 2011 hostovala na Electric Garden Festival v Blackpoolu (UK), což je třídenní akce zcela věnována progresivní hudbě, kde získalala velký ohlas.

Bohužel jako by se stalo zvykem, po nahrání desky opět došlo k výměně na postu klávesisty, kde usedl nově Valerio De Vittorio. Kapela vědoma si úspěchu předchozí desky začala pracovat na novém albu "Silk", které vyšlo v říjnu 2014. První singl ze "Silk", skladba "Insight", byla zařazena do kompilace "The Art of Sysyphus Vol. 81" vydané německým časopisem Eclipsed Magazin, jehož součástí jsou také pozoruhodné skladby Steve Hacketta, The Gentle Storm a Special Providence. V roce 2014 hráli také na Verona Prog Fest.

Dropshard také vyrazili naživo propagovat svoji hudbu a účastnili se řady prog festivalů - Exprog Mogliano Veneto, během kterých společně sdíleli scénu s renomovanými umělci jako jsou Marillion, Tony Levin a Le Orme (2010), British Electric Garden Festival (2011), třídenní festival věnovaný prog hudbě, a Verona Prog Fest (2014). Díky úspěchům v průběhu let a vysokým technickým dovednostem kapely se Dropshard otevírali vystoupení Leprous v Legend Club Milan během jejich evropského turné v roce 2015.

Dropshard zveřejnili dne 3. srpna 2017 nové oficiální video "Lost" na kanálu YouTube Bitterpill Music. "Lost" je první singl představený z nového pětiskladbového EP alba "Paper Man", které vyjde v září 2017 při příležitosti prvních deseti let činnosti kapely. Hlavním tématem skladby je neschopnost lidí vzájemně komunikovat kvůli zkreslenému užívání a zneužívání technologií. Blíží se blízká budoucnost, kde význam, který se dává tomu, co se děje na webu a sociální síti ze strany společnosti, bude naprosto ohromující a vytvoří tak zploštění života, že lidstvo skončí a bude se cítit ztracené samo o sobě bez schopnosti čelit tomu, co opravdu způsobuje to, že se cítíme živí.

Kapela odehrála ve čtvrtek 24. května 2018 koncert na Rock In Park v Legend Club Milano. Byl to však poslední koncert se zpěvákem Enricem Scanuem, který se rozhodl vykročit k dalším tvůrčím podnětům a po vzájemné dohodě už od 25.května nebude členem Dropshard. Kapela koncert odehrála jako oslavu těch fantastických let, které s ním sdílely a tří alb, které společně nahráli. Kapelu Dropshard bude pokračovat i naedále s nezměněným nadšením a brzy bude informovat o budoucích projektech.

Zpět
Členové:
Sebastiano Benatti - Guitars
Valerio De Vittorio - Keyboards
Alex Stucchi - Bass Guitar
Tommaso Mangione - Drums
Bývalí členové:
Enrico Scanu - Vocals, Flute
Tommaso Selleri - Keyboards
Federicco Ravasi - Keyboards
Tommaso Benatti - Keyboards

Členové Sebastiano Benatti
(Narozen 1987)
Guitars, Backing Vocals


Oba jeho rodiče byli hudebníci. Poté co udělal několik prvních krůčků hudebním směrem při studiu klavíru a basy, propadl lásce k elektrické kytaře. Po několika letech získal také vášnivý zájem o hudební kompozice. Se svým přítelem Tommasem, Alexem a Giacomem položil základy pro kapelu Antares, ze které vykrystalizovali Dropshard, neobyčejný hudební projekt.

Sebastiano miluje vícero druhů hudby, z nichž některé z nich jej hudebně motivovaly. Od svých rodičů získal lásku k hudbě již velmi brzy, k renesanční, populární i klasické hudbě. A to není vše... Byl to jeho otec, který mu ukázal první album Led Zeppelin a "Machine Head" od Deep Purple, které změnily jeho zaměření. Dospívání u něj upevnilo vztah k rocku, metalu a progresivní hudbě.

Od roku 2011 je také součástí sboru Locomovettes z Osnago, kde rozvíjí svoji zálibu k zpěvu a cappella.
Členové Valerio De Vittorio
Synths, keyboards, piano, hammonds

Ke klavírním lekcím se dostal téměř náhodně, ale pak se Valerio okamžitě se zamiloval do nástroje i do hudby. Od té doby jen zdokonaloval svoji techniku a znalosti hudby s různými učiteli. Studoval klasickou hudbu, stejně tak i moderní styly jako jazz, pop a rock. Hrával s různými kapelami, a to bez jakéhokoliv upřednostňování jednoho žánru, sdílel pódium s italskou bluesovou kapelou Tacsi nebo s Vasco Rossi Revival Sensazioni Forti hrsi zahrál na desítkách míst stovky vystoupení.

Progresivní hudbu objevil díky Dream Theater a rychle se připojil k jejich cover kapele The Dream Team. Pak se stal členem progressivní metalové skupiny Drivhell, s níž komponoval a nahrál EP a jedno album "A Journey As A Life", které získalo příznivé recenze.

Rok 2008 byl pro Valerio kariéru velmi důležitý, když se připojí k progresivní kapele The Watch pro poslední etapu jejich turné věnovaného hudbě Genesis. Připojil se tak ke kapele, se kterou odjíždí na turné v současné době s novým představením každý rok.

Kromě hraní po Itálii, Evropě a Kanadě s The Watch, je Valerio také učitelem hudby. Má rád mnoho druhů hudby, většinou progresivní, ale jeho snad skutečnou láskou jsou soundtracky z filmů a videoher.

Nové místo v kapele Dropshard Valeriovo pomohlo objevovat opět novou chuťpro hudbu, nový zvuk pro své klávesy a jakékoliv nápady, které by rád vložil do not.

Mezi jeho největší vlivy patří Dream Theater, Genesis, Pain Of Salvation, Evergrey, Hans Zimmer, John Williams, Michael Nyman, Placebo, Coldplay, Sting a mnoho dalších...
Členové Alex Stucchi
Bass, Backing Vocals

Svoji hudební kariéru začínal v punkrockové kapele, kde hrál na basovou kytaru se svými přáteli z dětství. Tehdy obdržel svůj první nástroj jako dárek od svého otce: bicí pro začátečníky a zesilovač, které brzy nahradil Fender Jazz Bass. V září 2004 společně se spolužáky Sebastiano Benattim a Tommaso Mangionem objevili metal a progresivní rock. Později přichází antares jako nová kapela a Alex začal zkoumat a získávat nové zvučnosti, ovlivněn velkými současníky baskytaristy, se rozhodl koupit svoji první 6-strunnou basovou kytaru.

V roce 2007 se z Antares stali Dropshard. Mezitím se Alex přidával k nejrůznějším vedlejším projektům - mezi nimi i Revival Six Event, který založil hard rockový kytarista Massimo Nussi. V roce 2009 získává zkušenosti od basisty Andrea Quaglia (Louisiana Red, Aida Cooper a Ronnie Jones). V červnu 2011 se Alex oddálil od Dropshard, když hledal nové spolupráce a zlepšoval své dovednosti basisty. Opět získává zkušenosti, tentokrát od Giovanni Bellosiho (Evil Wings, Phantom Lord). Také začal hrát s Ananke and Chakrah Mike Le Pond, Pamela Moore, Roberto Tiranti).

Mezi jeho hlavní vlivy patří Tony Levin, Chris Squire a Stuart Hamm.
Pracuje jako programátor specializující se na webový vývoj, web design a web mastering.
Členové Tommaso Mangione
Acoustic and Electronic Drums and Percussions

Po krátké době u kláves ve věku 14 let objevil v sobě ale svoji vášeň pro bubny a činely: a byla to láska na první pohled. Spolu s basistou a přítelem Alexem Stucchim se připojil ke kapele Six Event, což byl koncertní projekt s kytaristou Massimo Nussim. Ukončil studia v oboru Audio Engineering v roce 2008 a stal se bubeníkem v pochodovém orchestru BESANA (nyní Besana Secutores), což jej přivedlo až na podium festivalu v Sanremo. V roce 2012 se stal bubeníkem progressivní rockové kapely Willow.

Jeho technika se neustále vyvíjí, touží objevit i alternativní způsoby - například kombinace akustických a elektronických bicích - představující oblast bicích pro kapely.

Jeho hlavními vlivy jsou Bill Bruford, Billy Cobham, Gavin Harrison, Manu Katché, Pat Mastellotto a Mike Portnoy. Pěstuje svoji vášeň pro editaci videa a fotografování a morbidně jej fascinují komiksy, LEGO a Geocaching.
Členové Enrico Scanu
Lead Vocals, Flute, Percussions, Acoustic and Electric Guitar

Fascinován hudbou byl od jeho 13 let, když poslouchal LP svého otce a byl ohromen progresivní rockovou hudbou sedmdesátých let. Trávil mládí při poslechu Genesis, Yes, King Crimson, P.M.F, Banco del Soccorso Mutuo a Pink Floyd. Během těchto let začal brát klasické kytarové lekce s mistrem Jesus Eduardo Alvarezem. Poté začal hrát na elektrickou kytaru, nejdříve ovlivněn americkým grunge (Pearl Jam), pak progresivním rockem (Dream Theater, Pain of Salvation a Porcupine Tree). Mezitím rovněž docházel na vokální lekce, tato jeho vášeň ke zpěvu se zrodila s kamarády zpíváním hudby od klasických rockových kapel jako jsou Deep Purple a Led Zeppelin. V září 2009 se jeho dráha propojila s Dropshard, což jej přivedlo k nové hudební cestě, která odráží jeho duši.

Neustále se snaží rozvíjet své vokální výkony, přičemž inspiraci a vzory nalézá u jeho oblíbených zpěváků: Daniel Gindenlow, Jeff Buckley, Demetrio Stratos a Peter Gabriel.

Zpět

Skupina:
Enrico Scanu - Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Flute
Sebastiano Benatti - Guitars
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesizers
Tommaso Mangione - Drums, Percussions, FX, Programming, Sound Effects
Alex Stucchi - Bass
Hosté:
Diskografie Paper Man
EP, vyšlo 28. září 2017, Sonic Vista Music, Aurovine AUROEX035

Seznam skladeb:
01. Fear Knocked On The Door (Eclipse) (7:05)
02. Moon At Sunrise (5:14)
03. Paper Man (5:40)
04. Lost (5:14)
05. Routine (5:51)
Total Time: (30:00)

Mixed: TM and Dropshard at Treegate Studio
Mastering: G&J Audio (NJ)
Drums recorded at Aemme Studio by Salvatore Addeo and Thomas Calvi
Cover and drawings: Regina Carbonara
Management and distribution: Bitterpill Music
A special thanks to Giovanni Galimberti and family, Daniele Cogliati and all our friends and families

Skupina:
Enrico Scanu - Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Flute
Sebastiano Benatti - Guitars
Valerio De Vittorio - Keyboards, Synthesizers
Tommaso Mangione - Drums, Percussions, Programming, Sound Effects

Alex Stucchi - Bass
Hosté:
Cecilia Fumanelli
Sergio Gianoli
Diskografie Silk
Vyšlo 28. října 2014, Sonic Vista Music, Aurovine AUROEX035

Seznam skladeb:
01. Insight (5:08)
02. Eyes (4:28)
03. Cell 342 (8:43)
04. Tied Together (6:40)
05. Seat (2:46)
06. Perpetual Dream (2:57)
07. Get Out And Run (1:55)
08. The Endless Road (10:38)
    a. Endless Road
    b. One-Way Ticket
    c. Blackstorm
    d. Endless Road Reprise
09. Less Is More (2:29)
10. Maya (4:35)
11. Memento (11:55)
Total Time: (65:49)

Recorded in nowhere in particular, Italy, between March and July 2014
Engineered and Mixed: TM at Treegate Studio
Mastered: Pietro Caramelli at Nautilus Mastering (Milano), August 2014
Album "Silk" je propracovanější a progresivnější nahrávka než jejich debut, přesto se ale jedná o nahrávku s příjemným poslechem. Přispívají k tomu výrazné a nosné melodie, kterými Dropshard vůbec nešetří. "Silk" je také velmi dynamická nahrávka, na které se střídají jak metalovější, tak i klidnější pasáže, kterým určují zvuk atmosférické, náladové klávesy a především zpěv Enrica Scanua. Jeho hlas nejvíce vyniká právě v klidnějších pasážích, kde má více možnosti uplatňovat své vyjádření emocí, které z jeho hlasu přímo tryskají.

Skupina:
Enrico Scanu - Lead Vocals, Flute, Acoustic Guitars (05)
Tommaso Selleri - Keyboards
Sebastiano Benatti - Guitars, Backing Vocals
Alex Stucchi - Bass, Backing Vocals
Tommaso Mangione - Drums, Percussions
Hosté:
Diskografie Anywhere But Home
Remix, vyšlo 1. ledna 2014, Sonic Vista Music,

Seznam skladeb:
01. Look Ahead (1:22)
02. Anywhere But Home (6:23)
03. Images Of Mind (6:00)
04. A Cold Morning (4:18)
05. Again (1:09)
06. Changing Colours (8:16)
07. A New Beginning (5:06)
08. Look Behind (2:14)
09. Freedom Supermarket (5:06)
10. A Cold Morning (Acoustic Version) (4:25)
11. Climb Mountains (2:42)
Total Time: (34:01)


Skupina:
Enrico Scanu - Lead Vocals, Flute, Acoustic Guitars (05)
Sebastiano Benatti - Guitars, Backing Vocals
Tommaso Selleri - Keyboards
Alex Stucchi - Bass, Backing Vocals
Tommaso Mangione - Drums, Percussions
Hosté:
Diskografie Anywhere But Home
Vyšlo 15. února 2011, Sonic Vista Music, SVRCD017

Seznam skladeb:
01. Look Ahead (1:23)
02. Anywhere But Home (6:21)
03. Images Of Mind (6:00)
04. A Cold Morning (4:19)
05. Again (1:09)
06. Changing Colours (8:17)
07. A New Beginning (5:06)
08. Look Behind (1:23)
Total Time: (34:01)

Bonus track:
09. Freedom Supermarket (4:28)

Recorded at Frequenze Studio, Monza (MB)
Ačkoliv se album nezdá být příliš originální zpočátku, ve skutečnosti je zvuk Dropshard zvuk zcela unikátní. Vezmeme-li atmosféru mistrovské děl Marillion, kterou odvážně a hladce smícháme se zvukem progresivních metalových legend jako Dream Theater a Pain of Salvation, pak Dropshard úspěšně vytvořili album, které se výrazně distancuje od množství klonů Dream Theater. Hudba sama o sobě je velmi příjemná, plná zapamatovatelných skladeb, instrumentální zdatnosti a krásných sladěných vokálů. Hodnocení alba je obtížné, protože album (kromě závěrečného bonus tracku) tvoří koncepční příběh, který působí spíše jako jednolitý kus než 8 samostatných skladeb. Co se týče muzikantství, je nutno vezvednout úžasné vokály Enrico Scany. Atmosférické klávesy od Marco Zaga jsou také působivé, jeho styl hraní bývá často přirovnáván k Marku Kellymu (Marillion). Kytara v podání Sebastiana Benattiho je velmi různorodá - přechází v mžiku z metalových riffů až ke Gilmourem ovlivněných sól. Rytmická sekce není také příliš jednotvárná, basa od Alexe Stucchiho žene kapelu dokonale a bubnování Tommaso Mangioneho je složité a rafinované, a tím pádem i pozoruhodné. Skoro se nechce věřit, že členové kapely jsou tak mladí toto je pouze jejich debutové album.

Skupina:
Matteo Cattaneo - 2008 LeadVocals, Backung Vocals
Enrico Scanu - 2013 Lead Vocals
Sebastiano Benatti - Guitars, Backing Vocals
Federico Ravasi - Keyboards
Alex Stucchi - Bass, Backing Vocals
Tommaso Mangione - Drums, Percussions
Hosté:
Diskografie DSII
Demo, vyšlo 13. června 2009,
7. září 2014 remix with re-recorded lead vocals released through Aurovine

Seznam skladeb:
01. Portrait (8:22)
02. Awake (5:23)
03. The Savior (5:49)
04. P.O.W.A. (4:10)
Total Time: (23:44)

Skupina:
Alex Stucchi - Vocals, Bass
Tommaso Benatti - Keyboards
Sebastiano Benatti - Guitars, Backing Vocals
Tommaso Mangione - Drums
Hosté:
Diskografie DSI
Demo, Vyšlo 31. března 2008, Digital download
7. září 2014 remix released through Aurovine

Seznam skladeb:
01. Winter Days (4:37)
02. Misunderstander (7:49)
03. Beyond Norwegian Sea (3:55)
Total Time: (16:21)


Zpět

Valerio De Vittorio, Sebastiano Benatti, Tommaso Mangione, Alex Stucchi a Enrico Scanu
Alex Stucchi, Enrico Scanu, Sebastiano Benatti a Tommaso Mangione

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.dropshard.net/
https://www.facebook.com/dropshard
http://dropshard.bandcamp.com/album/silk

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  22.5.2016 
Menu Poslední aktualizace: 23.6.2018
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!