Drifting Sun - progressrock.cz
                
               
                 

Zpět
Drifting Sun je progresivní rockový studiový projekt pocházející z Chesham, Velká Británie, který vznikl počátkem 90. let, kdy klávesista a skladatel Pat Sanders přesídlil z rodné Francie do Anglie spolu se svým kamarádem basistou Manu Sibonem. Jejich hudbu lze charakterizovat jako dramatickou, teatrální a atmosférickou, v pravém stylu prog rockových gigantů jako jsou Dream Theater, Queensryche, Genesis a Jethro Tull, abychom jmenovali alespoň některé z kapel, které ovlivnily jejich zvuk.

Pat už měl nějakou dobu před tím napsaný materiál pro projekt a spojil své síly s americkým zpěvákem a textařem Rafe Pomeroyem brzy po jejich přesídlení do Velké Británie. K nim se připojil ještě bubeník John Lingwood, který hrával např. s Manfred Mann's Earth Band v letech 1979-1987. Společně pak přetvořili některé z písní, které se pak staly součástí prvního bezejmenného alba "Drifting Sun". V roce 1994 si zahráli čtyři skladby v londýnském studiu. Nahrávka byla zaslána francouzskému progressivnímu rockovému labelu Musea, zatímco Pat byl na turné v Kanadě s jinou kapelou. Demo si získalo kladnou odezvu od labelu Musea a distribuční smlouva s jejich mateřským hard rockovým vydavatelstvím Brennus dala podnět k vydání právě stejnojmenného debutu kapely Drifting Sun, který vyšel v prosinci 1996 a dostalo se mu vícero kladných recenzí z celého světa. Hudbu z alba lze přirovnat snad ke kapelám Enchant nebo současným Marillion.

Po vydání jejich první nahrávky se Drifting Sun rozhodli pokračovat jako Indie kapela. Pat se rovněž snažil napumpovat novou krev do skupiny, což mělo za následek drastických personálních změn. V roce 1997 se setkal s bubeníkem Tobinem Bryantem, který byl přijat místo bývalého člena kapely. Tobin představil kapele kytaristu Johna Spearmana. Vše ostatní pak záleželo na získání nového frontmana. Čirou shodou okolností další Američan odpověděl na nabídku. Zpěvák a textař Chris Martini se přemístil z Rhode Islandu, aby mohl spolupracovat s kapelou. Nyní byla sestava kompletní a stalo se přesně to, co muselo následovat. Skupina se začala skládat a zaznamenávat materiál pro svou druhou porci hudby příhodně nazvanou "On The Rebound", která vyšla na podzim 1998 a bylo mnohem lepší než jejich debut. Přesto si kapela vybrala dlouhou pauzu.

Poté, co kapela udělal dlouhou pauzu od hudebního průmyslu, když se členové věnovali jiným zájmům, se Pat rozhodl přebudovat svůj projekt, když se obklopil zbrusu novou sestavou, v níž se objevili zpěvákm Peterem Falconer, bubeník Will Jones a basista a kytarista Dan Storey. Pod stejným názvem Drifting Sun pak dokončili a nahráli jejich třetí opus " Trip The Life Fantastic", který představuje zcela nové a vzrušující album nové sestavy Drifting Sun s jejich nezaměnitelným soundem, bohatou a pestrou zvukovou nabídkou, výraznými a chytlavými melodiemi a přímo skvělými klávesami.

Ještě v roce 2015 tento studiový projekt stihl vydal v roce 2015 dva singly "Lady Night" a "Alice". Navíc vydali i soubor demo nahrávek "From The Vault". Ohlasy na jejich reunion byly výborné a kapela se připravovala na své další album. To jejich nejnovější album pod názvem "Safe Asylum" vyšlo dne 21. května 2016 a bylo hodně chválen o magazínem Progressive Rock. Byla to poslední nahrávka, na níž se objevil kytarista Dan Storey. Nahradil jej Mathieu Spaeter, předtím působící v kapele Francka Carducciho.


Nový kytarista se už zapojil do nahrání nové desky "Twilight". Nový opus Drifting Sun je k dispozici od 1. září 2017 na oficiálním webu kapely i v běžných fyzických a digitálních prodejnách po celém světě, včetně iTunes, Amazon a Bandcamp. Byla to poslední deska na níž se objevil i Peter Falconer, který kapelu opustil kvůli zaneprázdnění (doktorát) a nemohl by stíhat účast v kapele. Ještě stihl nahrát píseň "Everlasting Creed" z příštího alba, která je dostupná na stránce Drifting Sun Bandcamp a původně se jmenovala "Cascading Tears". Nový kytarista Mathieu Spaeter, působící předtím u Franka Carduccihoje dobrou náhradou. Nepopírá talent svého předchůdce, ale Mathieu představil více ostřejší, rockovější zvuk.

Kapela oznámila vydání nového alba "Planet Junkie". Úplné datum vydání alba je plánováno na 20. září 2019, i když složitost výrobního procesu by mohla znamenat nějaké zpoždění, ale do konce září bude jistě k dispozici. Na albu se podílel "běžný" tým Drifting Sun - Mathieu Spaeter na kytary, Pat na klávesy, Manu Michael na basu a Will Jones na bicí, a také mnoho talentovaných hostujících hudebníků, Marc Atkinson (Riversea/Moon Halo) na vokály - talentovaný umělec a opravdový jemný, Colin Mold (Karnataka) také na vokálech, Joshua Corum (Head With Wings) na vokály, Eric Bouillette (The Room / Nine Skies… a mnoho dalších!) na housle, Sarah Skinner (Red Dirt Skinners) na saxofon, Ben Bell (Gandalfs Fist) na varhany Hammond, Conrad Cheng na klarinet. Obalu se zhostili úžasní designéři Karen Koski se skvělým obalem alba, Darcy Kelly-Laviolette za její stejně ohromující dílka na třech singlech, Brian Watson za skvělý design, který můžete objevit na doprovodných lyrických stránkách.

Převážnou část práce na mixování a masteringu zvládl mistrovsky zvukový technik Jon "no pressure" Huxtable, který provozuje úhlednou a těsnou loď ze skotského doupěte v Smallfishrecordings. Zatímco Joshuaovy vokály produkoval a krásně ozvučil Steven Hill ve studiích Bird's Eyes ve West Haven.

Kapela oznámila, že nové album "Forsaken Innocence" je naplánováno k vydání na podzim 2021. Nahrávka bude k dispozici digitálně, jako CD Digipak s 12-stránkovým bookletem a jako limitovaná edice 2LP s krásně navrženým přebalem. Kapela se spojila s Dimitrisem Tzortzisem, který pro přebal alba navrhl fantastické umělecké dílo. Nyní je k dispozici stránce Bandcamp úvodní skladba "King Of The Country".

Po kriticky uznávaném a dobře přijatém albu "Forsaken Innocence" z roku 2021 Drifting Sun nyní připravuje plány na pokračování a s potěšením oznámili, že ke zbývajícímu triu Pat Sanders (klávesy), John Jowitt (baskytara) a Jargon (zpěv) se připojí dva noví členové kapely. Kapela je potěšena, že může přivítat "Fudge" Stephena Smithe na bicí, dříve působícím v kapele Pendragona a se Stevem Hackettem, a Garetha Colea (Bardic Depths, Fractal Mirror). Ti dva právě absolvovali úspěšné společné turné s Paulem Menelem a opravdu se těší na to, že pomohou Drifting Sun stavět na již tak skvělé pověsti, jak ve studiu, tak naživo. Nová sestava se již ve studiu dobře rozvíjí, práce na pokračování "Forsaken Innocence" jsou v plném proudu a kapela také s potěšením oznamuje, že se vrátí na cesty v roce 2023. První potvrzené datum je na Fusion Festivalu ve Stourportu, kde kapela zahraje v neděli 5. března 2023. Mezi headlinery tohoto festivalu patří Solstice, IQ a Mick Pointer's Script. Jeden z klíčových přispěvatelů na "Forsaken Innocence" už samozřejmě bohužel není mezi námi. Rádi bychom využili této příležitosti a zavzpomínali na Erica Bouilletta, který nedávno bohužel zemřel po krátkém boji s rakovinou, a na jeho úžasný přínos všem kapelám, se kterými hrál. Eric byl úžasný člověk a všem, kteří měli to štěstí ho znát, bude velmi chybět.

Nové album "Veil" je naplánováno k vydání18. března 2024 a vyjde digitálně i v 6-panelovém digipaku s 12-stránkovým plnobarevným bookletem. Z alba byla již uvolněnna píseň "The Old Man".

Zpět
Členové:
Pat Sanders - Keyboards
Ralph Cardall - Guitars, Mandolin
John Jowitt - Bass
Fudge Smith - Drums, Percussion
John 'Jargon' Kosmidis - Vocals (Verbal Delirium)

Bývalí členové:
Will Jones - Drums
Manu Michaels - Drums
Mathieu Spaeter - Guitars
Peter Falconer - Vocals
Dan Storey - Guitars, Bass
Andrew Howard - Additional Guitars

Členové
(přezdívka Pinkish Sundress)
(narozen ***, France)
Keyboards


Pat začínal jako baskytarista, občas také hrál na klávesy s mnoha rockovými kapelami ve své rodné Francii, ale po několika letech se basy vzdal, aby se soustředil pouze na klávesy. Procestoval Evropu, jako baskytarista i klávesista, s několika rockovými a progresivními počiny a v 90. letech nahrál klávesy pro druhé album mýtické francouzské progresivní rockové kapely Emeraude "Voyageur".

Pat Sanders spolupracoval s mnoha studiovými a živými projekty a s mnoha talentovanými hudebníky po celou svou kariéru jako hudebník a skladatel. Byl členem četných rockových kapel v rodné Francii. V polovině 90. let měl Pat krátkou stáž v Kanadě, kde byl jedním ze zakládajících členů Jethro Tull cover kapely The Passion Players, s níž absolvoval roční turné v Kanadě po Quebecu a Ontariu. Během svého kanadského působení si Pat našel čas hrát na klávesy na debutovém albu "Esoteric Prog" kapely Salem, další progresivní rocková kapely sídlící v Quebec City.

Patův hlavní výstup byl s Drifting Sun, kterou založil na konci 90. let. S kapelou má zatím na kontě 8 alb. Práce s Drifting Sun Patovi umožnila pracovat s Johnem Lingwoodem (Manfred Mann’s Earth Band) a Johnem Keebleem (Spandau Ballet). Žije v listnaté čtvrti South Buckinghamshire.

Podílel se na řadě alb jiných progresivních rockových kapel, zejména nahrál klávesy na třetím albu This Winter Machine "Kites", hostoval na druhém albu Nine Skies "Sweetheart Grips" a také propůjčil své jméno dalším rockovým projektům během dalších let.
Členové
(narozen ***)
Guitars, Mandolin


Kytarista Ralph Cardall je znám hlavně z projektu thedeepstate. Ralph Cardall a James Sedge mají hlubokou lásku k progresivní a instrumentální soundtrackové hudbě. Inspirováni kapelami jako Genesis, Yes, Rush a King Crimson, můžete slyšet progresivní otisk prstů Mellotrons, Moog, akustické kytary, zvláštní takty a divoká sóla. Jejich hudba má filmový / soundtrackový pocit s kousků, které se mohou natáhnout a vyprávět hudební příběh.

theDEEPstate jsou instrumentální progresivní hudební duo Ralpha Cardalla - kytara/klávesy atd. a Jamese Sedge - bicí/perkuse. Cardall a Sedge spolu hrají hudbu od ročního britského a evropského turné v roce 1995. Oba mají hlubokou lásku k progresivní a instrumentální soundtrackové hudbě a rozhodli se spolupracovat na hudebním projektu DEEPstate.

James i Ralph hrají a produkují hudbu a video pro Tomase Donckera z NYC. Tomáš spolupracoval s mnoha špičkovými umělci včetně Funkadelic, Amp Fiddler, Madonna, Yoko Ono, Bootsy Collins a Bill Laswell.
Členové
(narozen 25. února 1961, Birmingham, England)
Bass


Baskytarista známý pro jeho práci s britskými progresivními kapelami: arK (1987-1990), IQ (1991-2011), ARENA (1996-1999, 2011-2014), FROST* (2004-2009) a JADIS. Učastnil se i dalších projektů NEO, Blind Ego nebo John Young Band, Dirtbox či The John Wetton Band. Kromě basové kytary také pravidelně zpívá v několika kapelách. V dubnu 2011 odešel z IQ a vrátil se zpět ke své staré kapele Arena.

Byl oceněn britskou Classic Rock Society Award sedmnáctkrát jako nejlepší baskytarista, v letech 1993 až 1998 a znovu v letech 2002 až 2011, ale nyní výslovně požádal, aby sponzoroval ocenění v 2013 a nebyl zařazen do hodnocení.

Vydal i své sólové album "Dirtbox" (1999), na kterém hráli Mark Westwood (ex-IQ, Arena), Tracy Hitchings, Martin Orford (ex-IQ). Album je směsici prog, heavy metal, ska, techno, pop ballads, jazz, piano music a dalších stylů.
Členové
(Celým jménem Stephen Michael Smith)
(narozen 6. října 1964, Watton, Norfolk, England)
Drums, Percussion


Fudge Smith je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze, nyní žije ve Falmouth. Je nejznámější ze svého působení v kapele Pendragon (1986-2001).

Svoji progresivní kariéru Fudge začínal počátkem 80. let v kapele LaHost, po jejímž rozpadu v roce 1986 nastoupil do kapely Pendragon (1986-2006), se kterými strávil 20 let, nahrával a koncertoval na více než 10 albech včetně "The Masquerade Overture", "The Window Of Life", "The World", "Kowtow", "9:15 live", "Live At Last", Not of this World, Believe, Fallen Dreams & Angels, The Very Very Bootleg, Utrecht... The Final Frontier, As Good As Gold, Live in Krakow video & album plus charitativní vydání After The Storm "A Benefit Album For The Survivors Of Hurricane Katrina".

Když je opustil dále spolupracoval s mnoha hudebníky jako Steve Hackett (1992), Nick Harper či Tim Burness (2007) nebo spolupracoval s kapelami Henry Fool (2001) a Landmarq (2006).

Fudge odehrál mnoho vystoupení, zejména se Stevem Hackettem pro Central Television a objevil se na albu "Steve Hackett Live". Nahrával také v Queen’s Mountain Studio s Nickem Harperem a dema s Clive Nolanem.

Nedávno se spojil s kytaristou Tommy Foxem a vystupují a pod hlavičkou Fudge & Fox Live Band.

Nedávná aktivita zahrnuje album "Time Collider" s Johnem Jowittem a Clive Mittenem "The C:Live Collective". Fudge také vystupuje na stejnojmenném albu Henry Fool s Timem Bownessem a Stephenem Bennettem spolu s několika alby a videi pro Tima Burnesse.
Členové
(celým jménem John 'Jargon' Kosmidis)
(narozen 1981, Athens, Greek)
Vocals (Verbal Delirium)


Jargon se narodil v Aténách v Řecku. První hodiny klavíru absolvoval, když mu bylo sedm let, a písně začal psát ve 12 letech. Své vlivy čerpal z klasické hudby a progresivního rocku 70. let. Mezi umělce, kteří na něj udělali vliv, patří mimo jiné Peter Hammill, Genesis, Radiohead, Nevermore, IAMX, Lena Platonos a Sergej Prokofjev.

Když mu bylo 19 let, dal dohromady svou první kapelu s názvem Afterglow, která byla brzy přejmenována na Verbal Delirium. Vyzbrojeni stabilní sestavou nahráli své první demo "The Imprisoned Words of Fear" v roce 2007. V lednu a březnu 2009 kapela nahrála své debutové album "So Close And Yet So Far Away", které vyšlo v listopadu 2010 u Musea Records. K dnešnímu dnu mají Verbal Delirium na svém kontě 4 alba s novým vydáním jejich nejnovější nabídky s názvem "Conundrum".

V roce 2020 vydal Jargon své první sólové album s názvem "The Fading Thought". Tento sólový projekt je Jargonovým duchovním dítětem, který má "vnitřní jinakost", která vyžaduje jinou hudební cestu.

Jargon se připojil k Drifting Sun v roce 2021 jako hlavní zpěvák na jejich kriticky hodnoceném albu "Forsaken Innocence".
Členové
(narozen ***)
Drums


Will Jones je studiový bubeník pocházející z Hertfordshire, UK. Patří mezi první průkopníky, kteří využívali potenciál nahrávání přes internet a díky tomu Will začal spolupracovat s umělci z celého světa v roce 2001. Po absolvování vysoké hudební školy v roce 2003 a poté, co strávil rok s kapelou v Německu, vytvořil pop / punkový outfit This Is My Honesty v roce 2006, uchytil se i jako živý umělec a získávál své první profesionální studiové zkušenosti. Will se přestěhoval, aby se v Londýně připojil BBC Switch indie oblíbencům Kids Love Lies v roce 2010.
Členové
(narozen ***)
Bass


Manu Michael se objevil na posledním albu jako basista. Jinak o něm nejsou žádné informace.
Členové Mathieu Spaeter
(narozen ***)
Electric & Acoustic Guitars, 6 & 12 String Guitars, Vocals


Mathieu je profesionální kytarista s 20 letou praxí v hraní, skládání, nahrávání a výuce. Je velmi všestranný a zvyklý pracovat s velkým smyslem pro detaily. Spolupracuje s významnými umělci ve Francii a se špičkovými hudebníky po celém světě.

Vydal dvě alba se svými vlastními skladbami, které jsou distribuovány ve 40 zemích. Sdílení jeho vášně je pro něj velmi důležitá a vždycky se připrqavoval na kariéru hudebníka.
Členové
(narozen ***)
Vocals


Peter Falconer je multiinstrumentalista a skladatel pocházející z Hartlepool v severovýchodní Anglii. Původně je klasicky vyškolený pianista, ale pak přehrával hudbu tak dlouho, pokud si ji pamatoval. Mezi své největší vlivy počítá Todda Rundgrena, Prince a Franka Zappau. Pije absurdní množství čaje a mluví špatně německy.
Členové
(narozen ***)
Guitars, Bass


Dan Storey je originální umělec, který již více než 15 let pracuje v hudebním průmyslu jako studiový kytarista a producent, a je velmi respektovaný mezi kolegy muzikanty. Kromě toho, že je neuvěřitelně dokonalý kytarista ve většině stylů, Danova síla také spočívá v jeho schopnosti rozpoznat a naučit se hudbu podle sluchu velmi rychle, což šetří vzácné okamžiky v zkušebně a v nahrávácích situacích, kdy čas je velmi často to nejpodstatnější. Kromě toho Danovy širší hudební znalosti a zkušenosti z něj dělají skvělého hudebního producenta, který produkoval kapely na dvou turné po Velké Británii. K jeho studiové spolupráci lze přiřadit Tinie Tempah, Alesha Dixon, Chipmunk a Roxanne Emery.
Členové Andrew Howard
(narozen ***)
Additional Guitars


Andrew Howard žije v Ontariu, Kanada, a hře na kytaru propadl již ve věku jedenácti let. Své vlivy popisuje jako pohyb napříč mnoha žánry od jazzu k metalu, ale má za cíl i nadále hrát na kytaru s vlastním autenticitou a kreativitou. Při zdokonalování své hry na kytaru Andrew začal spolupracovat s ostatními hudebníky a vstoupil i na živou hudební scénu, kde hrál blues, rock a progresivní styl hudby, který toho má co nejméně do činění s tradičními hudebními instrumentacemi. Andrew je součástí hudebního projektu, který lze spatřit na koncertech po Kanadě a USA jako oba najatý hudebník i člen kapel. V současné době Andrew pracuje pro Upper Room Studios v Ontariu v Kanadě jako studiový kytarista, pokračuje ve spolupráci s dalšími hudebníky jak na lokální, tak i mezinárodní úrovni, a jak jinak, opět napříč různorodými žánry.

Zpět
Studiové desky:
2024 Veil
2021 Forsaken Innocence
2019 Planet Junkie
2017 Twilight
2016 Safe Asylum
2015 Trip The Life Fantastic
1999 On The Rebound
1997 Drifting Sun
Ostatní nahrávky:
2018 Remedy (EP)
2017 Eternal Cycle (EP)
2016 A Year In Black (EP)
2016 The Hidden Truth (EP)
2015 Alice (EP)
2015 Lady Night (EP)
2015 Piano Works (EP)

Kompilace:
2019 Singled Out
2015 From The Vault (komp.)

STUDIOVÉ DESKY

Skupina:
Pat Sanders - Keyboards
Ralph Cardall - Guitars, Mandolin
John 'Jargon' Kosmidis (Verbal Delirium) - Vocals
John Jowitt - Bass
Fudge Smith - Drums, Percussion
Hosté:
Suzi James - Violin (02,04,08)
Costas Molvalis - Choir (02)
Katerina Tepelena - Choir (02)
Ben Bell - Choir (04)
Michalis Latousakis - Choir (02)
Spyros Petratos - Choir (02)
Chris York - Choir (04)
Charlie Bramald - Choir (04)
Diskografie Veil
Vyšlo 18. března 2024 (digital)

Seznam skladeb:
01. Veiled ()
02. Frailty ()
03. Eros and Psyche ()
04. The Thing ()
05. 2-Minute Waltz ()
06. Through the Veil ()
07. The Old Man ()
08. Cirkus ()
Total Time (00:00)

Mixed and mastered: Leonidas Petropoulos
Cover: Phil Jolly

Skupina:
Pat Sanders - Keyboards
Mathieu Spaeter (Franck Carducci, Ksiz) - Guitars
Jargon (Verbal Delirium) - Vocals
John Jowitt (Arena, arK, Caamora, Frost*, IQ, Jadis, Rain) - Bass
Jimmy Pallagrosi (Karnataka, Franck Carducci, ZIO, Ksiz) - Drums
Hosté:
Eric Bouillette (The Room, Nine Skies) - Violin (01,05,06), Guitars (08)
Ben Bell (Pachwork Cacophony, Broken Parachute, Gandalf’s Fist) - Hammond solo (03)
Gareth Cole - Guitars (07)
Diskografie Forsaken Innocence
Vyšlo 27. října 2021 (digital), 15. listopadu 2021 CD, vinyl)

Seznam skladeb:
01. King Of The Country (11:37)
02. Insidious (8:10)
03. In Dementium (9:12)
04. New Dawn (6:48)
05. Forsaken Innocence - Part One (10:51)
06. Forsaken Innocence - Part Two (14:52)
07. Time To Go (2:28)
Bonus Track:
08. Hand on Heart (4:48)
Total Time (68:46)

Mixed and mastered: Leonidas Petropoulos
Artwork: Dimitris Tzortzis

Skupina:
Mathieu Spaeter (Franck Carducci) - Guitars
Pat Sanders - Keyboards, Drum Sequencing
Manu Michael - Bass
Will Jones - Drums
Hosté:
Marc Atkinson - Vocals (01-03) (Riversea, Moon Halo)
Colin Mold - Vocals (05-07), Piano (05) (Karnataka)
Joshua Corum - Vocals (09-11)(Head With Wings)
Eric Bouillette - Strings (07,09) (The Room, Nine Skies)
Sarah Skinner - Saxophone (01,08) (Red Dirt Skinners)
Ben Bell - Hammond organ (08) (Pachwork Cacophony, Broken Parachute, Gandalf’s Fist)
Conrad Cheng - Clarinet (11)
Diskografie Planet Junkie
Vyšlo 20. září 2019, self-released

Seznam skladeb:
01. Within Your Bones (4:14)
02. Planet Junkie (5:45)
03. Missing (4:08)
04. Life (1:27)
05. Night Time Sorrow (3:05)
06. Stay With Me (6:55)
07. To Tame A Sta (8:22)
08. I Will Be King (4:33)
09. Born Of A Dream (3:54)
10. Diogenes (6:36)
11. Everlasting Creed (10:06)
Total Time (59:05)

Mixed and Mastered: Jon Huxtable at SmallFish Recordings
Vocal production and Engineering: Steven Hill
Cover Artwork: Karen Koski
Singles Artwork: Darcy Kelly-Laviolette
Lyric Pages Artwork: Brian Watson

Skupina:
Peter Falconer - Vocals
Mathieu Spaeter - Guitars
Pat Sanders - Keyboards
Will Jones - Drums
Manu Michael - Bass
Hosté:
Diskografie Twilight
Vyšlo 1. září 2017,

Seznam skladeb:
01. Twilight (The Other Side Of Life) (9:25)
02. Wings Of Hope (5:12)
03. Mystery Of Lies (5:45)
04. Soldiers (7:23)
05. Summer Skies (10:48)
06. Remedy (5:18)
07. Outside (5:24)
08. Remain (8:10)
Total Time (57:32)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Mixed: Jon Huxtable at SmallFish Recordings

Skupina:
Peter Falconer - Vocals
Dan Storey - Guitars
Pat Sanders - Keyboards
Will Jones - Drums
Manu Michael - Bass
Hosté:
Diskografie Safe Asylum
Vyšlo 21. května 2016

Seznam skladeb:
01. King Of Hearts (8:44)
02. The Hidden Truth (6:31)
03. Intruder (10:42)
04. Alice (7:32)
05. Wonderland (8:33)
06. Gods (6:06)
07. Desolation (5:29)
08. Retribution (3:54)
Bonus Tracks on Limited Edition:
09. Emphasis (:)
10. Vagabond (:)
Total Time (:)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Mixed: Jon Huxtable at SmallFish Recordings

Skupina:
Peter Falconer - Vocals
Dan Storey - Guitars/Bass
Will Jones - Drums
Andrew Howard - Additional Guitars
Pat Sanders - Keyboards
Hosté:
Diskografie Trip The Life Fantastic
Vyšlo 20. ledna 2015, Digital release

Seznam skladeb:
01. Trip the Life Fantastic (6:22)
02. Peach Blossoms (2:00)
03. The Wizard (6:34)
04. Sunsets (2:42)
05. Lady Night (7:53)
06. Ode to Nevermind (2:15)
07. Five Ever (8:33)
08. XXX Forever (2:32)
09. Tormented (4:37)
10. Last Supper (9:35)
Total Time (53:03)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer

Skupina:
Chris Martini - Vocals
John Spearman - Guitars
Pat Sanders - Keyboards
Manu Sibona - Bass
Tobin Bryant - Drums
Hosté:
Diskografie On The Rebound
Vyšlo 1. ledna 1999,

Seznam skladeb:
01. The Charade (13:07)
02. Swan Song (6:39)
03. Drifting Sun (7:04)
04. Long Nights (10:27)
05. Heaven's Eyes (5:28)
06. Minstrel (10:23)
07. Mon Masque (11:28)
Total Time: (64:36)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Chris Martini

Skupina:
Rafe Pomeroy - Vocals
Rob Thomson - Guitars
Pat Sanders - Keyboards
Manu Sibona - Bass
John Lingwood - Drums
Hosté:
Diskografie Drifting Sun
Vyšlo 1. ledna 1997, Brennus, Br 8012.AR

Seznam skladeb:
01. Thundering (4:09)
02. Jamie Was A Vampire (5:14)
03. Chase The Rainbow (4:43)
04. Looking At Lucy (4:24)
05. Communication (5:01)
06. The Immortals (4:50)
07. Call It Love (2:56)
08. Foreigners At Heart (7:43)
09. Dancer (4:15)
Total Time: (43:15)

Produced: Pat Sanders
Mixed: Clive Nolan, Karl Groom

OSTATNÍ NAHRÁVKY

Skupina:
Mathieu Spaeter - Guitars
Will Jones - Drums
Pat Sanders - Keyboards
Pete Falconer - Vocals
Manu Michael - Bass
Hosté:
Diskografie Remedy
EP, vyšlo 13. června 2018, digital (Drifting Sun Self-Released), DSS007

Seznam skladeb:
01. Remedy (5:18)
02. Atlantis (4:14)
Total Time: (9:32)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Mixed, Mastered: Jon Huxtable at SmallFish Recordings

Skupina:
Mathieu Spaeter - Guitars
Will Jones - Drums
Pat Sanders - Keyboards
Pete Falconer - Vocals
Manu Michael - Bass
Hosté:
Diskografie Eternal Cycle
EP, vyšlo 19. srpna 2017, digital (Drifting Sun Self-released), DSS005

Seznam skladeb:
01. Soldiers (7:21)
02. Eternal Cycle (6:13)
Total Time: (13:34)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Mixed: Jonathan Huxtable at SmallFish Recordings
Artwork: Elena Dudina

Skupina:
Dan Storey - Guitars
Will Jones - Drums
Pat Sanders - Keyboards
Pete Falconer - Vocals
Manu Michael - Bass
Hosté:
Diskografie A Year In Black
EP, vyšlo 18. září 2016, (Drifting Sun Self-released) DSS004

Seznam skladeb:
01. A Year In Black (2:49)
Total Time: (2:49)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Mastered: Pat Sanders
Mixed: Pat Sanders
Mixed: Jon Huxtable at SmallFish Recordings

Skupina:
Dan Storey - Guitars
Will Jones - Drums
Pat Sanders - Keyboards
Pete Falconer - Vocals
Manu Michael - Bass
Hosté:
Diskografie The Hidden Truth
EP, vyšlo 17. července 2016, (Drifting Sun Self-released), DSS003

Seznam skladeb:
01. The Hidden Truth (6:31)
02. Lost Knight (4:50)
Total Time: (11:21)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Mastered: Jonathan Huxtable
Mixed: Jon Huxtable at SmallFish Recordings
Artwork: Pat Sanders

Skupina:
Dan Storey - Guitars, Bass
Will Jones - Drums
Pat Sanders - Keyboards
Pete Falconer - Vocals
Andrew Howard - Additional Guitars
Hosté:
Chris Pitsillides - Viola (01)
Rosie Henbest - Violin (01)
Adam Pitsillides - Cello (01)
Brian Wolfe - Flute (01)
Diskografie Alice
EP, vyšlo 7. října 2015, (Drifting Sun Self-Released), DSS002

Seznam skladeb:
01. Alice (7:32)
02. Emphasis (For Sienna Joy) (1:11)
03. Vagabond (3:40)
Total Time: (12:23)

Lyrics: Peter Falconer
Music: Pat Sanders
Mixed: Dan Storey (02,03), Jonathan Huxtable (01) At Storey Studio
Mastered: Jonathan Huxtable
Artwork: Elena Dudina

Skupina:
Peter Falconer - Lead and Backing Vocals
Pat Sanders - Keyboards
Dan Storey - Electric and Acoustic Guitars, Bass
Will Jones - Drums
Hosté:
Diskografie Lady Night
EP, vyšlo 10. července 2015, (Drifting Sun Self-Released), DSS001

Seznam skladeb:
01. Lady Night (7:53)
02. Silent In Shame (3:13)
Total Time: (11:06)

Music: Pat Sanders
Lyrics: Peter Falconer
Artwork: Sarah Mortimer

Skupina:
Pat Sanders - Piano
Hosté:
Diskografie Piano Works
EP, vyšlo 2. června 2015,

Seznam skladeb:
01. Vagabond (2:02)
02. Bubble (1:40)
03. Rainy Day (1:57)
Total Time: (5:39)

Composed, Recorded, Mixed, Mastered: Pat Sanders

OSTATNÍ NAHRÁVKY

Skupina:
Pat Sanders - Keyboards
Mathieu Spaeter (Franck Carducci, Ksiz) - Guitars
Jargon (Verbal Delirium) - Vocals
John Jowitt (Arena, arK, Caamora, Frost*, IQ, Jadis, Rain) - Bass
Jimmy Pallagrosi (Karnataka, Franck Carducci, ZIO, Ksiz) - Drums
Hosté:
Diskografie Singled Out
Vyšlo 11. listopadu 2019,

Seznam skladeb:
01. Silent In Shame (3:14)
02. Emphasis (For Sienna Joy) (1:11)
03. Vagabond (3:39)
04. Lost Knight (4:52)
05. Eternal Cycle (6:15)
06. Atlantis (4:13)
07. Bubble (1:40)
08. A Year in Black (2:50)
09. The Blond Ghost (1:41)
10. Cascading Tears (10:07)
11. Last Supper (8:14)
12. Closure (3:25)
Total Time (51:21)

Mixed and mastered: Leonidas Petropoulos
Kompilační album přináší "B" strany všech singlů kapely od roku 2015 a několik dalších specialit...

Skupina:
Rafe Pomeroy - Vocals
Rob Thomson - Guitars
Pat Sanders - Keyboards
Manu Sibona - Bass
John Lingwood - Drums
Hosté:
Diskografie From The Vault
Vyšlo 6. června 2015,

Seznam skladeb:
01. Thundering (instrum. demo) (6:15)
02. Thundering (vocal demo) (5:57)
03. Jamie Was a Vampire (vocal demo) (4:33)
04. Chase the Rainbow (draft) (2:11)
05. Spellbound (instrum. demo) (4:31)
06. Spellbound (vocal demo 1) (3:37)
07. Spellbound (vocal demo 2) (4:26)
08. Spellbound (Rob Thompson-vocals/Steve Hughes-drums) (4:21)
09. Call It Love (bluesy piano version) (2:32)
10. Call It Love (original demo) (2:30)
11. Foreigners at Heart (original instrum. demo) (7:04)
12. Dancer (original instrum. demo) (4:30)
13. Dancer (another instrum. demo) (4:15)
14. Dancer (original vocal demo) (4:39)
15. Dancer (alternative arrangements) (2:27)
16. Swan Song (original instrum. demo) (5:47)
17. Swan Song (original guitar demo) (6:17)
18. Drifting Sun (original instrum. demo) (7:19)
19. Drifting Sun (original vocal demo) (7:14)
20. Long Nights (original instrum. demo) (8:44)
21. Long Nights (another instrum. demo) (9:02)
22. Heaven's Eyes (draft 1) (5:55)
23. Heaven's Eyes (draft 2) (4:28)
24. Minstrel (original instrum. demo) (7:41)
25. Minstrel (another instrum. demo) (7:48)
26. Mon Masque (original instrum. demo) (11:50)
27. Mon Masque (another instrum. demo) (10:39)
28. Trip the Life Fantastic (instrum. demo) (6:20)
29. Peach Blossoms (demo) (2:10)
30. The Wizard (instrum. demo) (6:56)
31. Sunsets (demo) (2:49)
32. Lady Night (instrum. demo) (8:53)
33. Ode to Nevermind (demo) (2:19)
34. Five Ever (instrum. demo) (8:40)
35. XXX Forever (demo) (2:34)
36. Tormented (instrum. demo) (4:45)
37. Last Supper (instrum. demo) (10:02)
38. Last Supper (original instrum. demo) (8:13)
Total Time: (:)
This album is a collection of demos that were recorded over the years, featuring original recordings from our first 3 records.

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
http://www.driftingsun-music.com/
https://driftingsun.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/driftingsunweb/

ProgressRock Nahoru
Made by 
© 11.5.2016
Menu Poslední aktualizace: 29.12.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!
©