DOMINICCI
               

Zpět
Charlie se narodil 16. června 1951 v Brooklynu v New Yorku. Ještě když byl malým chlapcem... když uslyšel jako první píseň od Beatles "Love Me Do" (snad to bylo v té době), od té doby jej zpívání již neopustilo...

Své první důležité album vydal Charlie již v 17 letech. Bylo to polo-akustické klavírní a kytarové duo pojmenované jednoduše "Billy and Charles" (na značce Faithful Virtue Records).

Počátkem osmdesátých let byl Charlie jedním ze zakládajících členů "top ten" hitparádové skupiny "Franke And The Knockouts", byla krátce trvající kapela, která vznikla v New Jersey, USA a v čele se zpěvákem/skladatelem Frankem Previtem. Charlie v ní hrál doprovodnou kytaru a zpíval doprovodné hlasy. Hrál také Franke & The Knockouts na kytaru a zpíval na druhém turné se skupinou. Členy skupiny byli mimo jiné také Tico Torres (Bon Jovi) a Franke Previte. Franke and the Knockouts podepsali smluvu s Millenium Records v roce 1981 dosáhli tři singlů v americké Top 40 a dvě alba v Top 50. Skupinu si nejvíce pamatujeme za její singl "Sweetheart", který napsal Previte a kytarista Billy Elworthy, jenž se stal hitem v "Top Ten 1981" a skupina se objevila na "Solid Gold" a "American Bandstand". Na deskách můžeme Charlieho slyšet zpívat mnohavrstvé doprovodné vokály. Kromě tohoto hitového singlu, členové skupiny Franke Previte spolu s John De Nicolou napsali dva největší hity roku 1986 "Hungry Eyes" a "(I've Had) The Time of My Life", které se objevily ve filmu "Dirty Dancing" v roce 1987. Frank Previte napsal a vydal původní verzi hitu z roku 1987 Erica Carmena "Hungry Eyes". Previte později získal ocenění Academy Award. V roce 1984 přešeli k vydavatelství MCA Records, kde vydali album, které ale nebylo tak úspěšné jako jeho předchozí dvě, a kapela se rozpadla v roce 1986.

Jeho dalším albovým projektem byla debutová deska kapely DREAM THEATER nazvaná "When Dream And Day Unite" (Mechanic/MCA Records).


(na obrázku je uprostřed)

Charlie byl sólovým zpěvákem a spoluautorem sedmi z osmi písní. Mnozí, kteří znali tuto skupinu, byli překvapeni tím, že Charlie má mnohem více společných hudebních stránek s touto skupinou, než by se zdálo. Avšak Dominici byl přece jen starší než zbytek kapely a to způsobovalo osobní a tvůrčí rozdíly v práci. Bylo to cítit i přesto, že to je velmi talentovaný zpěvák, ale jeho více "popově" založený styl se rozcházel s výrazným progresivním směrem, který skupina ve svých kompozicích prosazovala. Ex-bubeník Dream Theater Mike Portnoy tehdy prohlásil "Bylo to jako by Billy Joel zpíval v Queensryche". Dobrý zpěvák, ale v nevhodné kapele, skupina se s ním na další práci nedohodla a tak se přátelsky rozešli nedlouho poté. Kapela vypsala konkurs na nového zpěváka. Ale to už jej jiná historie...

Dominici přesto zůstal v kontaktu s Dream Theater po celou dobu jejich kariéry, a to navzdory odchodu z hudebního byznysu, když získal práci jako finanční manažer v automobilovém podnikání. Dominici byl pozván Mike Portnoyem zpívat na jeho svatbě s Marlene Apuzzo. Začal také pracovat na albu se svým bratrem, kytaristou Kane Dailym, které ale nikdy nevyšlo. V roce 2003 uvedl píseň na svých internetových stránkách s názvem "Now The Time Has Come". Byla to píseň z projektu, na kterém pracoval s Richie Cannatou, saxofonistou z kapely Billy Joela. Richie nahrál klavírní part a Charlie ji nazpíval. Ale skladba zmizela po několika měsících, projekt se nějak neujal. Tak nakonec začal svůj vlastní 3 albový projekt, známý jako O3 trilogie.

Bývalý zpěvák CHARLIE DOMINICI přichystal řádné překvapení!
25. dubna 2004
Původně pochází z New Yorku, ale v posledních několika letech Charlie žije v San Diegu a nedávno vyšel ze svého sebezapomínání, když se přidal se ke své kdysi mateřské skupině 6. března 2004 na jevišti v živém koncertu v Los Angeles. Oslavou 15. výročí vydání původního DREAM THEATER debutového alba "When Dream And Day Unite" skupina překvapila publikum, když přizvali Charlieho odzpívat s nimi dvě písně během přídavku. Zazpíval si je dokonce v duetu s Jamesem LaBrie. Rovněž se připojil bývalý klávesista Derek Sherinian. Toto představení později vyšlo na YtseJam Records na CD a DVD pod názvem "When Dream And Day Reunite" a je k dispozici výhradně na internetových stránkách kapely.


Po 15 letech ve virtuálním samotářství, Charlie Dominici, první zpěvák progresivní rockové kapely DREAM THEATER, vydává první CD ze své tři albové trilogie. Album vyšlo 24. května 2005 pod názvem "O3 A Trilogy Part 1" po štítkem firmy Independent a v hlavičce nese pouze název DOMINICCI. Na rozdíl od těžkého progresivního sousta, které jsme si zvykli očekávat od každé ze současných nebo bývalých členů výše uvedené kapely, tento 3-disk slibuje, že bude zcela unikátní. Jedná se o zcela sólové úsilí zpěváka, skladatele a hudebníka obsahující 10 původních písní. Co dělá toto CD unikátním je skutečnost, že to je zcela "unplugged" akustické koncepční album, které napsal, nahrál a produkoval zpěvák docela sám. "CD je jako film vyrobený bez hudby a pouze já sám tvořím vše, co zde uslyšíte. Neexistují zde žádné smyčky a předehrávky, chtěl jsem, aby to byl přesně ten zvuk, jako když jsem sám při realizaci živého představení, "říká Charlie. "Je to všechno jen o tom zahrát a zazpívat písničky."

V moderním hudebním klimatu úhledný výroby a vrstvených předehrávek, je tento druh puristického přístupu velmi vzácný. Použití jediné kytary a jednoho hlasu na celém CD bude jistě považovánao za odvážné některými přinejmenším. Přesné téma příběhu je drženo pod pokličkou v současné době. Bylo odhaleno jen, že tématem této desky je moderní doba, aktuální události a možný konec světa.

DOMINICI, nově zformována kapela bývalého člena DREAM THEATER zpěváka Charlie Dominiciho, vydala své nové album "O3 A Trilogy, Part Two" v únoru 2007 u labelu InsideOut Music. Sestava kapely, která nahrála album je následující:
Charlie Dominici - Vocals
Brian Maillard - Guitar
Riccardo "eRIK" Atzeni - Bass
Americo Rigoldi - Keyboards
Yan Maillard - Drums


Dne 14. ledna 2007 Inside Out Music oznámil na 26. únor evropské datum vydání pro nové album skupiny Dominici, vedené bývalým zpěvákem DREAM THEATER Charlie Dominicim. S názvem "O3 Trilogy - Part 2" očaruje posluchače různými hudebními prvky a ambiciózním konceptem..." říká tisková zpráva. Znovu a znovu Charlie Dominici překvapuje své fanoušky v celé své dlouhé a úspěšné kariéře. Přesto se americký zpěvák nikdy pokoušel napodobit sebe nebo jiné hudebníky. Dominici vždycky pracuje se zvuky originálními, svěžími a autentickými. "Neměl jsem pocit, že jsem měl modelovat jiné současné zpěváky," popisuje devět nových skladeb komplexně ze své nejnovější práce, "O3 Trilogy - Part 2". "Chtěl jsem zpívat svoje písně přesně tak, jak byly nazpívané. Někdy to zní jako JUDAS PRIEST nebo METALLICA, někdy více jako DREAM THEATER nebo QUEEN. Ale nejčastěji to zní, jako náš vlastní sound." Je snadné najít vlivy uvedené výše v takových skladbách jako "Captured", "School of Pain" nebo "The Real Life". Nicméně, Dominici dále vysvětluje: "'O3 trilogie - Part 2' rozhodně není nějaké napodobování jiných úspěšných konceptů ostatních umělců. Je to 100 procentně inovativní a nezaměnitelné, většinu skladeb je složena a nahrána v nejvyšším standardu".


Dominici dodává: "Každý song z alba je velmi důležitý. Tento záznam vypráví příběh. Píseň "Nowhere to Hide" představuje hlavní postavu z alba a jeho zázemí. Zmiňuje se o jeho nepřijatelném chování, urážlivém alkoholismu. Podobně "Greed, The Evil Seed" vysvětluje, proč existuje tolik obrovských problémů ve světě. Naopak závěrečná píseň "A New Hope" pojednává o něčím pozitivním, o záblesku naděje pro svět. Toto ukončení skladby s jeho překvapivým koncem udává tón pro třetí část mé trilogie.

Dominici stručně popisuje stylistickou směs celé desky jako "melodický progresivní metal" a je zcela odhodlán přinést jeho hudbu zpátky na jeviště. S novou kapelu má skupinu hudebníků, kteří jsou schopni prezentovat svoji náročnou hudbu v živém prostředí bez kompromisů. Po dlouhé přestávce je Dominiciho cíl nezaměnitelný: "Kdyby bylo po mém tak uděláme celosvětové turné!"

Připravil a vydal dvě zbrusu nová alba sólově. To první vyšlo v roce 2005 celkem bez povšimnutí, ale to druhé již pod hlavičkou skupiny s jeho jménem přece jen něco naznačilo, a to i po hudebně stránce. V první části trilogie se seznámíte s tzv. "teroristou" Sleeper Agent, chlapem, který chce vytvořit vzorec pro verzi "O3" kyslíku (ozón), který zabije všechno a zadusí veškerý život na Zemi, neboťozón má škodlivé účinky na dýchací systém. Je vyslán do jiné země (která se stane součásti USA), kde splyne, zkoumá své okolí, dokud není aktivován provést bezbožný čin na nejobydlenějším místě z celé planety, převedením Ozonu do nějaké formy nebezpečného plynu, který zabije každého. Další hlavní postavou v tomto příběhu je neznámý detektiv, který se nevědomky zaplete v tomto zmatku, a on se může stát tím člověkem, který zachrání svět.


Závěrečná část trilogie "O3 Trilogy - Part 3" vyšla v dubnu 2008. Zatímco první část byla nahrána v Charliho domácím studiu v Kalifornii a části dvě a tři byly obě nahrávány na Sardinii v Itálie a obě pak mixované v Německu. Na druhé a třetí části trilogie se představují hudebníci italské kapely "Solid Vision". Oni stále pracují v této skupině dodnes a všichni žijeme velmi daleko od sebe právě nyní. Obaly alb se liší, protože hudba v nich je také zcela jiná.

Sestava Dominici pak absolvovala tři představení společně s Dream Theater během jejich turné "Chaos in Motion World Tour" v červnu 2007.

V listopadu 2010 Charlie Dominici zveřejnil na své stránce na Facebooku, že uvažuje o konkurzu na zpěváka DragonForce po zpěváku ZP Theartovi, který od nich odešel.

Charlie Dominici nedávno uvedl na svém Facebooku, že se kapela Dominici vrátí v roce 2011 silně, ale v komentářích se také zmínil o tom, že pokud by je lidé chtěli vidět naživo nebo aby vydali další CD, měli by fanoušci o nich šířit slovo s poznámkou, "asi o nás nikdo neví".

Historie kapely se definitivně uzavřela v roce 2023.

Dne 17. listopadu 2023 zemřel ve věku 72 let bývalý zpěvák kapely Dream Theater Charlie Dominici.

Zprávu o Charlieho úmrtí přinesl bubeník (opět) DREAM THEATER Mike Portnoy, který dnes v pátek 17. listopadu na své sociální sítě sdílel několik fotografií DREAM THEATER s Charliem a přidal následující zprávu:
"Jsem zdrcen abychom se podělili o zprávu o úmrtí bývalého zpěváka DREAM THEATER Charlieho Dominiciho. Charlie byl hlasem DT na našem debutovém albu "When Dream And Day Unite" nahraném v roce 1988. Kromě toho, že byl skvělým zpěvákem, byl také neuvěřitelně talentovaný skladatel a dobře vyladěný muzikant na kytaru i klávesy".

"Přestože jsme se s ním rozešli koncem roku 1989, vždy zůstal přítelem... stál před kapelou, která hrála na mé a [mé manželky] svatbě Marlene v roce 1994, znovu se sešel s DT na 15. výročí show "When Dream And Day Unite" v roce 2004, otevíral koncerty pro DT v Evropě se svou sólovou kapelou v roce 2007 a přijel se podívat na mě a [Johna Petrucciho] na našem společném turné v roce 2022. Psal jsem si s ním nedávno, před pár týdny, když mi poslal text, aby mi poblahopřál při mém návratu do DT v den vyhlášení. Byl tak šťastný a nadšený z nás všech…"

"Přestože jsme se s ním rozešli koncem roku 1989, vždy zůstal přítelem... stál před kapelou, která hrála na mé a [mé manželky] svatbě Marlene v roce 1994, znovu se sešel s DT na 15. výročí show "When Dream And Day Unite" v roce 2004, otevíral koncerty pro DT v Evropě se svou sólovou kapelou v roce 2007 a přijel se podívat na mě a [Johna Petrucciho] na našem společném turné v roce 2022. Psal jsem si s ním nedávno, před pár týdny, když mi poslal text, aby mi poblahopřál při mém návratu do DT v den vyhlášení. Byl tak šťastný a nadšený z nás všech…"

"Charlieho nečekané úmrtí je obrovskou ztrátou pro všechny v rodině DREAM THEATER a my bychom chtěli vyjádřit naši nejhlubší soustrast rodině Dominici v této nesmírně těžké době.


Zpět
ČLENOVÉ

CHARLIE DOMINICI - Vocals
YAN MAILLARD - Drums
AMERICO RIGOLDI - Keyboards
BRIAN MAILLARD - Guitars
LUCIO MANCA - Bass
BÝVALÍ ČLENOVÉ

RICCARDO ERIK ATZENI - Bass

Členové .
VOCALS
(Narozen 16. června 1951, Brooklyn, New York)
zemřel 17. listopadu 2023, New York)

Charlie se narodil v Brooklynu v New Yorku. Ještě když byl malým chlapcem uslyšel jako první píseň od Beatles "Love Me Do" (snad to bylo v té době) a od té doby jej zpívání již neopustilo..

Své první důležité album vydal Charlie již v 17 letech. Bylo to polo-akustické klavírní a kytarové duo pojmenované jednoduše "Billy and Charles" (na značce Faithful Virtue Records). Počátkem osmdesátých let byl Charlie jedním ze zakládajících členů "top ten" hitparádové skupiny Franke And The Knockouts, kde hrál doprovodnou kytaru a zpíval doprovodné hlasy. Hrál také na kytaru a zpíval na druhém turné se skupinou. Členy skupiny byli mimo jiné také Tico Torres (později Bon Jovi) a Franke Previte. Skupinu si nejvíce pamatujeme za její singl "Sweetheart", jenž se stal hitem v "Top Ten 1981" a skupina se objevila na "Solid Gold" a "American Bandstand". Na deskách můžeme Charlieho slyšet zpívat mnohavrstvé doprovodné vokály. Kromě tohoto hitového singlu, členové skupiny Franke Previte spolu s John De Nicolou napsali dva největší hity roku 1986, "Hungry Eyes" a "I've Had The Time of My Life", které se objevily ve filmu "Dirty Dancing".

Jeho dalším hlavním albovým projektem byla debutová deska DREAM THEATER nazvaná "When Dream and Day Unite". Charlie byl sólovým zpěvákem a spoluautorem sedmi z osmi písní. Mnozí, kteří znali tuto skupinu, byli překvapeni tím, že Charlie má mnohem více společných hudebních stránek s touto skupinou, než by se zdálo. Nicméně skupina se s ním na další práci nedohodla a vypsala konkurs na nového zpěváka. Ale to už je jiná historie...

Můžete nabýt dojmu, že bývalý frontman Dream Theater Charlie Dominici využil posledních 16 let od svého odchodu od amerického elitního prog-metalového aktu, s nímž zaznamenal debutové vydání "When Dream And Day Unite" v roce 1989, výhradně pro uchování své síly za skutečně monumentální dílo. Nyní vydal třetí a poslední část jeho "03 trilogie", důrazně dokazující, že ještě nevyčerpal důležité věci, pokud jde o jeho hudbu a texty. Dominici označuje svoji hudbu jako "Melodický progresivní metal", se kterým vytvořil rozsah skladeb od ultra-tvrdých riffových monster přes atmosférické zvuky do klidných, téměř intimních momentů.

Charlie Dominici zemřel 17. listopadu 2023 ve věku 72 let.
Členové .
DRUMS
(Narozen 2. května 1973, Délémont, Switzerland)

Yan Maillard se narodil v Délémont (JU-Svizzera). Po studiích na MC MUSIC DRUM SCHOOL v Délémont se připojil ke skupině MAPO spolu s jeho bratrem Brian, kytaristou, a začal svoji kariéru jako profesionální bubeník. Bratři Maillardovi společně vytvořili a nahráli album "IF ONLY". Později skupina podepsala smlouvu s agenturou N.Tomasiella, společnosti NUMERO UNO SPETTACOLI, která pro ně uspořádala náročné letní turné pro příštích pět let, což jim dalo možnost spolupracovat s kapelami a hudebníky jako NEW TROLLS, CORONA, IVAN CATTANEO, PAPA WINNIE a FIORDALISO.

V roce 2003 vytvořili Yan a Brian rockovou progresivní skupinu SOLID VISION. Jejich první album "ELEVEN" (EVANTHIA RECORDS INTERNATIONAL CENTURY MEDIA) napsali výhradně oba dva švýcarští bratři a brzy se dostalo na mezinárodní hudební trh. Kapela darovala část výtěžku společnosti POLIOPLUS - na prevenci a léčbu dětské obrny podporované ROTARY CLUB INTERNATIONAL. Oficiální webové stránky SOLID VISION (www.solidvision.org), které byly zprovozněny v listopadu 2006, již navštívilo více než 400 000 lidí. Webová stránka poskytuje podrobné informace o každém hudebníkovi kapely, stejně jako o nástrojích používaných kapelou a funkce ke stažení obrázků, zvukových a video souborů. YAN MAILLARD pracuje také v nahrávacím studiu na SWITCH STUDIO MAPO.

Nahrál několik desek a podílel se na několika významných hudebních akcích včetně BEACH BOOM FESTIVAL (Jesolo - Benátky) se skupinou Dorian Gray, díky čemuž dostal recenzi v magazínu METAL HAMMER. Přispěl také k několika televizním pořadům na místních, národních a satelitních kanálech. Díky mnoha veřejným vystoupením je Yan Maillard již několik let podporovatelem UFIP a demo promotérem TAMA pro Mogar Music Italy.

V říjnu 2006 se stal Yan aktivním členem nové kapely DOMINICI s bývalým zpěvákem Dream Theater Charlie Dominicim, kde opět pracoval se svým bratrem Brianem (kytaristou u DOMINICI).
Členové .
KEYBOARDS
(Narozen 25. května 1979, Cuzco, Peru)

Americo pochází z Peru, narodil se ve městě Cuzco. Začal studovat hru na housle, když mu bylo sedm let na Cagliari Academy of Music "Pierluigi da Palestrina". Rozhodl se přejít od houslí ke klavíru a poté přeskočil k Yamaha Electric Organ, s nimiž zvítězil v soutěži "Italian Electronic Instrument Contest" ve své třídě v letech 1993 a 1997. V roce 1998 začal studovat klávesy na plný úvazek a v létě 2002 se setkal se SOLID VISION na jednom z jejich žuvých koncertů. Po několika měsících vstoupil do kapely a zahrál si na jejich prvním CD "ELEVEN" (2004) a později na "THE HURRICANE" z roku 2006.

Na jaře 2006 četl v článku na internetu, že Charlie Dominici hledá členy kapely pro svůj nový projekt "O3 A Trilogy". Okamžitě informoval skupinu o novinkách. Kapela poslala Charliemu CD kapely SOLID VISION a byli později kontaktováni Charliem, aby s ním začali pracovat na demosnímcích. Tento projekt začal bývalý zpěvák DREAM THEATRE v roce 2005 s částí "O1", pokračoval v části "O2" (u InsideOut Music, 2007) a nakonec byla doplněna i část "O3" (InsideOut Music, 2008).
Členové .
GUITARS
(Narozen 6. srpna 1978, Délémont, Switzerland)

BRIAN MAILLARD se narodil v Délémont (JU-Švýcarsko). Studoval na Akademii múzických umění v Délémontu, stejně jako prošel soukromou výukou s učitelem KIKI RES. Po ukončení studií nastoupil do kapely MAPO a začal svoji kariéru jako profesionální kytarista společně se svým bratrem Yanem, který je nyní bubeníkem v kapele DOMINICI.

V roce 2003 se zformovala díky podnětu Yana a Briana progresivní rocková skupina SOLID VISION. Pracuje také jako studiový hráč, když poháhal při nahrávání tří alb ve studiu a dvou živých alb etnické skupiny ISTENTALES. Brian Maillard podporuje firmy Ibanez pro Mogara Music Italy a Morley Pedals za posledních několik let. V říjnu 2006 se Brian stal spolu se svým bratrem aktivním členem nové kapely DOMINICI.
Členové .
BASS
(Narozen 17. března 1987, Cagliari, Italy)

Www adresa: http://www.luciomanca.com/

Lucio Manca je basový hráč, skladatel, spisovatel, sólový umělec a studiový hráč ze Sardinie (Itálie). Narodil se v Cagliari (Itálie). Od útlého věku 6 let věnoval velkou vášeň hudbě a lásce k elektrické basové kytaře. Ve věku od 6 do 11 let neustále studoval a hrál na svůj nástroj, zlepšoval své znalosti jako samouk a snažil se založit kapelu. Jeho první kapela a živé představení se uskutečnily již ve věku 11 let, v rámci death-metalové kapely Necroid. Později vyvinul několik hudebních projektů od stylu punk, rock, crossover až po heavy metal. Ve 13 letech nastoupil do skupiny cover kapely Dream Theater "Zyro", pak našel svůj ideální post v jistě atypické skupině s názvem Bremys, inspirovanou výjimečnými styly, jako jsou Tool, Perfect Circle a Katatonia. S touto skupinou natočil dvě alba "Bremys" (2008), "Resurgo" (2009) a oficiální hudební video "Quel che non c'é". Měl tu čest sdílet jeviště s některým mezinárodně uznávanými umělci a cestovat po Itálii. Celkově strávil několik let živými koncerty s mnoha kapelami různých stylů - hardcore, metal, rock, thrash, stoner, funk.

Lucio Manca založil v roce 2006 agenturu “First Of All Agency” pro rezervaci, řízení a propagaci, aby společně se spolupracovníky z různých částí Itálie podporovali kapely, realizovali prodeje, pořádali akce, rezervovali jim turné, řídili je a propagovali. Byl také zakládajícím členem, zpěvákem a skladatelem v paralelním projektu s názvem Bavarja. Tato thrashová skupina připomíná svým stylem kapely Pantera a Sepultura. Kapela dosud zaznamenala tři demosnímky "Chi sapra Accettare semper Diprezzera", "Nodo alla Gola", "Official Live" (jediné živě) a absolvovala bezmála více než sto koncertů během několika let.

Od roku 2008 až do ledna 2010 hrál s death-metalovou skupinou Natrium, s nimi natočil album "Inscribed In The Victim Scars" a konertoval s nimi po Itálii a Velké Británii. Lucio Manca je také dlouholetým zpěvákem v Pantera cover skupině s názvem "Possessed", která hrála mnoho koncertů na Sardinii a uskutečnila i turné po Itálii společně s Keyra (Sepultura cover band) a dalšími.

V květnu 2010 se Lucio Manca stal basovým hráčem v kapele Solid Vision a Captivity Trio (se zakládajícími členy Solid Vision Brianem a Yanem Maillardovými), což byla známá progresivně-metalová kapela. Poté nahrál album "Sacrifice" (2010), DVD "Eleven 11.11.11 Live" (2011), "Apocalypse" a s kapelou následně koncertoval v Itálii a po Evropě. Skupina Solid Vision byla skutečně označena jako nejlepší Tribute kapela Dream Theater a byla smluvně vázana ke společnosti MAM AGENCY (NL). V dubnu 2011 spojili v kapele Dominici s leaderem projektu Charlie Dominicim (první zpěvák Dream Theater). Od roku 2010 pak Lucio Manca začal pracovat s veřejnými i soukromými hudebními školami jako učitel hry na baskytaru a absolvoval řadu clinic kursů na Sardinii a v Itálii.

V prosinci 2012 dokončil nahrávku svého prvního sólového instrumentálního alba s názvem "Everybody Needs A Angel", která vyšla s oficiálním hudebním videem "Scorched Earth" v březnu 2013 pod hlavičkou rakouského labelu Noise Head Records. V roce 2013 podepsal spolupráci se společností Mogar Music Italy na podporu značek Ibanez Guitars a ErnieBall Strings. V roce 2013 rovněž nahradil Craiga Grubera (původního basistu Rainbow a Elf) v nadnárodní heavy metalové kapele Raven Lord s kytaristou Joe Stumpem a natočil s nimi album "Down The Wasteland". Kapela byla se upsala labelu Mausoleum Records a hrála na letních festivalech ve Velké Británii, na festivalu R-Mine Metalfest 2013 v Belgii se Symphony X, Masterplanem, DGM a mnoha dalšími. Spolupracoval také s Exorcism, mnohonárodní doom metalovou kapelou, která podepsala smlouvu s Golden Core Records, pod značkou ZYX Music v Německu. Lucio Manca nahrával s Exorcism album "I Am God" (2014), EP "World In Sin" (2015) v TotalMaster Studio v Palmě de Mallorca (Španělsko) a jejich oficiální hudební video "Higher". Kapela odehrála mnoho koncertů v Evropě, po níž následoval velký festival v Holandsku "Dokk'em Open Air", kde hráli spolu s Death, Annihilator, Metal Church, The Dillinger Escape Plan, Gamma Ray, Napalm Death a dalšími.


V roce 2014 Lucio Manca začal spolupracovat jako zpěvák s projektem "Iknausea", který vydal album "What Really Pissed Me Off" a dokončil nahrávky pro vydání alba nové kapely "7EvenSept" (multinárodní hard rocková kapela). Během této doby také pracoval a hral s Grammy nominovaným producentem a skladatelem Rickem Hale, Garry Kingem (Joe Lynn Turner, Jeff Beck, Achillea), kytaristou Jay Parmarem (pro prog metalovou skupinu Inner Road), Joe Stumpem (Reign of Terror, Holy Hell, Berklee College of Music Teacher), Johnem Macaluso (Yngwie Malmsteen, Ark, Tnt, James Labrie), Pino Scottem (Vanadium, Fire Trails), Rich Smithem (Power Quest, I am I), Thiago Trinsim, s italskou alternative/metalovou kapelu Eskimada na jejich albu "The Phoenix", s italskou metalovou kapelou Monolythus na jejich EP "Anything Is Better Than Lie", se sardinským rapperem Su Maistu (Balentia) na jeho albu "Coranta", relizoval různé nahrávky vydané pro Audiosparx (pouze digitální) a mnoho dalších. Stále pracuje jako studiový hráč nebo vystupuje s mnoha kapelami a umělci pro živá vystoupení, inscenace, mistrovské kurzy a clinic kurzy, natáčí hudbu pro filmy, televizi a hry. V roce 2015 Lucio Manca spolupracoval jako hostující hudebník s řeckou kapelou Jaded Star při jejich vystoupeních v Aténách a v Soluni, když podporovali kapelu Epica na jejich Greek Enigma Tour.

V roce 2015 se stal členem reggae projektu ze Sardinie "Stone Republic" se zpěvákem Bujumannu z "Train To Roots", po kterém následovalo mnoho festivalů a koncertů a vydání singlu "No Poto Reposare". V roce 2016 zahájil spolupráci s mezinárodní country/rockovou skupinou "A Good Day" a progresivní metalovou kapelou z Estonska "Vital Science" (Power Prog Records). V létě roku 2016 se stal basistou italské kapely Tamurita. Nahrál nový singl a videoclip "Vivere-Carpe Diem" a hrál na letním turné "Vivere Tour 2016", po kterém vystoupili na největším festivalu na Sardinii "Mondo Ichnusa Festival 2016" s Maxem Pezzalim, na "Simaxis 2016" s nejslavnější punkovou kapelou v Itálii, Punkreas a dalšími.

Po vydání tří singlů "Sorrow" (2015), "No Escape" (2015) a "Glorja" (2016) vydal své druhé sólové album "An Old Man’s Sad Story", nakterém hostovali Garry King (Joe Lynn Turner, Jeff Beck, Achillea) na bicí.
Členové .
BASS
(Narozen *** 1980)
(celým jménem Riccardo Erik Atzeni)

eRiK se narodil v roce 1980 a začal hudební kariéru už ve věku 15 let jako kytarista. Slash, Marty Freedman a Satriani, ti všichni se nevědomky stali jeho učiteli prostřednictvím svých CD. V roce 2005 se stal kytaristou kapely nazvané TBM, Sergio Piccaluga (klávesy), Walter Atzeni (bicí), Moreno Tolu (bass), Marco Pinna (kytary) a Angelo Mirigliani (vocals), se kterými skládal a nahrával některé demo pásky. Tato skupina byla se po dvou letech rozpadla a eRiK přijal nabídku kapely KER, kterou vytvořili Marco Orru (bicí), Marco Medda (kytary), Danilo Toro (bass) a Giovanni Fanzecco (vocals).

S novou kapelou nahrál několik nových progresivních skladeb nazvaných "Epoca Sbagliata" a "Il gioco" ve Switch Studio, kde se setkal s Brianem a Yanem Maillardem, kteří v té době byli členy skupiny M.A.P.O. Kapela KER byla rychle odložena, když Marino Maillard (kytarista a kapela vůdce M.A.P.O.) požádal eRiKa, aby se připojil k jejich kapele. Bohužel potřebovali baskytaru a eRiK byl kytaristou až do tohoto okamžiku. Nehodlal změnit zvé rozhodnutí, proto se eRiK okamžitě začal přeškolovat na basovou kytaru a vstoupil do kapely. Studoval techniku baskytary a studoval všechno, co potřeboval ke hraní s M.A.P.O., seznam skladeb, aby mohli zahájit turné. V roce 2001 složili a nahrali album "If Only". Tehdy klikl poprvé na tlačítko START na PC a začal experimentovat s midi sequencery, synthezátory a HD Recording softwarem.

eRiK začal sekvencovat mnoho částí kláves z instrumentálních skladeb jako "Dance Of Eternity", "Paradigm Shift", "Universal Mind" od umělců jako jsou Dream Theater, Liquid Tension Experiment, Steve Vai a Lobotomis.

Nakonec se eRik, Brian a Yan rozhodli vytvořit instrumentální trio, které bude hrát živě. Toto trio bylo nazváno Solid Session III a nastoupili na dlouhé turné po své země. Současně M.A.P.O. ukončilo jejich turné a trio opustilo skupinu a začalo skládat nějaký nový materiál. Tento materiál byl více heavy metal a nyní Solid Session III potřebovali jen malou změnu připojením zpěváka a klávesisty. Byli přijati Samuele Pintus a Americo Rigoldi. Nová sestava byla nyní dokonalá a začali nahrávat plnohodnotné album. V roce 2004 skupina změnila svůj název na SolidVision vydali jejich první nahrávku "Eleven".

eRiK se se stal smluvním zástupcem u Ibanez Artist Roster, aby podporoval Btb Prestige Series Bass. Současně vytvořil oficiální internetové stránky www.solidvision.org. V roce 2006 bylo nahráno nové prog metalové CD "The Hurricane". eRiK se přidal k podpoře eSound (Hartke XLight Strings) a stal se členem skupiny DOMINICI.

eRiK je také webmasterem pro stránky www.erikbassman.com, www.brianmaillard.com a www.yanmaillard.com, podobně jako vytvořil originální website pro DOMINICI.

Zpět

Studiová alba
2008 O3 A Trilogy Part 3
2007 O3 A Trilogy Part 2
2005 O3 A Trilogy Part 1
Ostatní nahrávky
1999 Sweetheart Collection
1984 Makin' The Point
1982 Below The Belt
1981 Franke And The Knockouts
1981 Franke And The Knockouts, Sweetheart


Skupina:
Charlie Dominici - Vocals
Brian Maillard - Guitars
Riccardo Erik Atzeni - Bass
Americo Rigoldi - Keysboards
Yan Maillard - Drums
Diskografie O3 A Trilogy Part 3
Vyšlo 21. dubna 2008, InsideOut Music/SPV

Seznam skladeb:
  01. King Of Terror (7:52)
  02. March Into Hell (5:58)
  03. So Help Me God (4:24)
  04. Liquid Lightning (5:23)
  05. Enemies Of God (10:07)
  06. Revelation (6:57)
  07. Hell On Earth (5:11)
  08. Genesis (10:50)
Total Time: (56:42)

DOMINICI O3 a trilogy – Part 3, (Insideout Music)
Tohle cédéčko je napěchované hodně intenzivní a inteligentní silou ála progressive metal. Tak v prvé řadě: Dominici je opravdu solidní zpěvák. Žádný supermocný vokál nečekejte, ale pro účely "O3 a trilogy - part 3" neznám lepšího interpreta (no, ehm...tak to trochu kecám :-) Rozhodně bych jeho hlas mohl lehce připodobnit k již zmiňovanému LaBriemu - ovšem s tím rozdílem, že James se tlačí hodně do přetaženého afektu, kdežto Charlie je někdy možná až moc prkenný a ortodoxní. Přesto si jej klidně můžu představit i v nějaké romanticko-speedmetalové bandě. Ale to je opravdu jenom takové šťourání - jeho vokál je tady a teď skvělý!

Hudba? Stylově jsme opravdu orazítkovaní jako PROGRESSIVE METAL. A není to jenom skrz vokalistovu minulost, což by spousta ex-členů slavnějších kapel jistě udělala. On to totiž progresivní metal je. V hudbě, ač je výsostně kytarová (přestože klávesy v sestavě jsou, neshledávám je hrát výraznější roli), se neustále něco děje a já se nestíhám divit jací skvělí muzikanti ještě dnes chodí po matičce Zemi. Kromě samotného kapelmajstra nejhlubší úklonu zaslouží perfektní bicí Yana Maillarda a opravdu excelentní kytara jeho bratra Briana. V jedné chvíli jsem dokonce bicí podezíral z automatičnosti. A kytara? Kytara je samostatná kapitola, protože Brianovy riffy, vyhrávky, záseky a hutný zvuk jsou opravdu pošušňáníčko. Celkově se jedná o hodně riffový prog-metal se spoustou rytmických vychytávek a lahůdek, které je radost následovným a následovným poslechem vychytávat. Přesto jsem si refrény relativně lehce zapamatoval a zpětně notoval.

Slyšel jsem, že DOMINICI nejsou nic jiného, než kopií DREAM THEATER... Inu, kamenem hoď kdo jsi bez viny. Bylo by moc divné, kdyby bývalý vokalista dnešních prog-bůžků brousil do rapidně odlišného stylu. A jako moje profesní selhání berte, že od třetího alba DT nemám jejich existenci naprosto zmapovanou. Tudíž nemůžu sloužit. Ale podobnost tu jistá je - ovšem nevím jestli není způsobena spíše stejnou inspirací...tak si vyberte! A pokud slyším ještě nějakou kapelu, tak snad nedoceněné, leč pro mne nedostižné ARK s Jornem Landem.

Takže sečteno/podtrženo: jsem velmi příjemně překvapen. 8 skladeb (z toho dvě přes 10 minut), labužnický prog-metal, koncepční pojetí (Anthony Dam přežije konec světa a stává se jediným zástupcem naší rasy... Anthony Dam = A.Dam), bravurní instrumentální výkony. BRAVO!
Odkaz: http://www.dominici.com
Autor: Krusty, Zdroj: http://www.whiplashmag.net/index.php?id=2&subid=1&p=4&rec=2131

Skupina:
Charlie Dominici - Vocals
Brian Maillard - Guitars
Riccardo Erik Atzeni - Bass
Americo Rigoldi - Keysboards
Yan Maillard - Drums

Diskografie O3 A Trilogy Part 2
Vyšlo 2007, InsideOut Music/SPV, SPV 79342 IOMCD 272

Seznam skladeb:
  01. The Monster (8:28)
  02. Nowhere To Hide (5:06)
  03. Captured (4:16)
  04. Greed, The Evil Seed (7:26)
  05. School Of Pain (7:23)
  06. The Calling (6:39)
  07. The Real Life (3:28)
  08. The Cop (4:48)
  09. A New Hope (6:52)
Total Time: (54:43)

Bonus tracks for Japan:
10. School Of Pain (Demo)
11. The Calling (Demo)

Nahrál:
Charlie Dominici – Vocals, Harmonica, Acoustic Guitar
Diskografie O3 A Trilogy Part 1
Vyšlo 2005, Independent, DOM20051

Seznam skladeb:
  01. Introduction (2:59)
  02. Unwilling Volunteer (3:04)
  03. My New Land (2:34)
  04. I Found My Love (2:58)
  05. The Dream (6:56)
  06. A Day Of Conflict (4:37)
  07. The Order Comes (4:02)
  08. The Plan (4:37)
  09. I Will Return (4:52)
  10. The Hand Of God (4:40)
Total Time: (41:32)

Produkce: Charlie Dominici
Jedná se o první část trilogie, koncepční album o spící teroristické buňce, která přichází do Spojených států a zamiluje se do země. Poslání jednotlivce není diskutováno v žádné hloubce. Lze předpokládat, že zničí nejdříve svět (možná celý svět), o čemž svědčí různé verše v textech více písní, ale začne mít další myšlenky a je odkloněn na druhou stranu nikým jiným než policistou, který jej chytí.

   OSTATNÍ NAHRÁVKY


Franke & the Knockouts realizovali tři alba v letech 1981 - 1986, dvě na značce Millennium Records a jedno na MCA. Tato kolekce od Razor & Tie obsahuje skladby ze všech tří alb skupiny, dohromady s originálními demo verzemi písní ze zmiňovaného filmu "Dirty Dancing".
Diskografie Sweetheart Collection
Vyšlo 9. února 1999, reprint, Millenium Records

Seznam skladeb:
  01. Come Back (Elworthy/Previte) (4:02)
  02. Sweetheart (Elworthy/Previte) (4:11)
  03. She's a Runner (Levinsohn/Previte) (4:08)
  04. You're My Girl (Elworthy/Harrison/Previte) (3:02)
  05. Running Into The Night (Friedson/Previte) (3:46)
  06. Never Had It Better (Levinsohn/Previte) (4:06)
  07. Without You (Not Another Lonely Night) (Elworthy/Levinsohn/Previte) (3:45)
  08. You're Just What I Want (Levinsohn/Previte) (5:16)
  09. Morning Sun (Levinsohn/Previte) (4:17)
  10. Keep On Fighting (Levinsohn/Stone) (4:53)
  11. Outrageous (Ayers/Elworthy/Levinsohn/Mershon/Previte) (4:49)
  12. You Don't Want Me (Ayers/Elworthy/Levinsohn/Mershon/Previte) (4:23)
  13. Come Rain Or Shine (Levinsohn/Previte) (3:41)
  14. Blame It On My Heart (Lebolt/Mershon/Previte) (4:03)
  15. Hungry Eyes (DeNicola/Previte) (3:57)
  16. Time Of My Life (DeNicola/Previte) (5:23)
Total Time: (66:42)

Produkce: Bill Schnee
Liner Notes Written: Frank Previte

Skupina:
Franke Previte - Vocals
Leigh Foxx - Bass
Tommy Ayers - Synthesizer, Keyboards, Vocals
Tico Torres - Drums
Bobby Messano - Guitars, Guitar (Rhythm), Vocals (Background)
Charlie Dominicci - Vocals
Hosté:
Benjy King - Keyboards, Synthesizer
Billy Elworthy - Guitars
Blake Levinsohn - Keyboards, Piano
Brooklyn Dreams - Vocals
Jimmy Maelen - Percussion
John DeNicola - Bass (10)
Georgia Jones - Vocals (Background)
Anthony Krizan - Guitar, Guitar (Rhythm)
Jimmy Yeager - Keyboards
Diskografie Makin' The Point
Vyšlo 1984, MCA Records, MCA-5473

Seznam skladeb:
  01. Outrageous (4:49)
  02. You Don't Want Me (Like I Want You) (4:23)
  03. Come Rain Or Shine (3:41)
  04. You're All That Really Matters (4:56)
  05. Carrie Why? (3:13]
  06. So Cool (Nobody's Fool) (3:40)
  07. One Good Reason (3:34)
  08. Blame It On My Heart (4:03)
  09. Can't Get Enough Of You (3:58)
  10. Hungry Eyes (Original Version) (3:57)
Total Time: (40:14)

Engineer, Producer: Bill Schnee
Assistant Engineer: Dan Garcia
Mixing: Pat Glasser, John VanNest
Remastering: Suha Gur
Engineer, Mixing: Peter Keppler
Engineer, Mixing: Doug Sax
Assistant Engineer: David Schober
Photography: Nick Sangiamo

Skupina:
Franke Previte - Vocals
Billy Elworthy - Guitars
Blake Levinsohn - Keyboards
Leigh Foxx - Bass
Tommy Ayers - Synthesizer, Keyboards, Vocals
Hosté:
Brooklyn Dreams - Vocals
Jimmy Maelen - Percussion
Charlie Dominicci - Vocals
Al Wotten - Drums
Ricky Hitchcock - Guitar
Richie Puente - Percussion
Diskografie Below The Belt
Vyšlo 1982, Millenium Records, BXL1-7763

Seznam skladeb:
  01. Never Had It Better (4:05)
  02. Without You (Not Another Lonely Night) (3:44)
  03. Just What I Want (5:14)
  04. Any Way That You Want Me (3:40)
  05. Morning Sun (Dream On) (4:14)
  06. Shakedown (5:14)
  07. Keep On Fighting (4:50)
  08. Have No Fear (3:50)
  09. Gina [3:59]
  10. Every Little Bit Helps bonus track (3:50)
Total Time: (42:40)

Recorded, Mixed & Mastered at Criteria Recording Studios, Miami, Florida
Produced: Peter Solley
Engineered: Steve Klein
Assistant Engineered: Patrice Carell
Mastered: Mike Fuller
Front Cover Art: Brian Zick
Back Cover Art: Robert Burger
Skupina:
Franke Previte - Vocals
Billy Elworthy - Guitars
Blake Levinsohn - Keyboards
Leigh Foxx - Bass
Claude LeHenaff - Drums
Hosté:
Tommy Ayers - Synthesizer, Keyboards, Vocals
Brooklyn Dreams - Vocals
Jimmy Maelen - Percussion
Charlie Dominicci - Vocals
Diskografie Franke And The Knockouts
Vyšlo 1981, Millenium Records, BXL1-7755

Seznam skladeb:
  01. Come Back (Elworthy/Previte) (4:02)
  02. Sweetheart (Elworthy/Previte) (4:11)
  03. She's a Runner (Levinsohn/Previte) (4:07)
  04. You're My Girl (3:05)
  05. One For All (3:11)
  06. Tonight (Levinsohn/Previte) (3:46)
   07. Running Into The Night (Previte/Levinsohn) (3:44)
  08. Tell Me Why (Levinsohn/Previte) (3:47)
  09. Annie Goes Hollywood (Previte/Harrison)(4:09)
  10. Don't Stop (Levinsohn/Previte) (3:04)
Total Time: (37:06)

Produkce: Steve Verroca
Recorded: Charles Fane at Media Sound N.Y.C
Mixed at Sunset Sound L.A.
Assistant Engineer: Pete Thea, Richard McKernan
Mastered: George Marino at Sterling Sound N.Y.C
Photography: Chris Cellis

Skupina:
Franke Previte - Vocals
Billy Elworthy - Guitar
Blake Levinsohn - Keyboards
Leigh Foxx - Bass
Claude LeHenaff - Drums
Charlie Dominicci - Vocals
Diskografie Franke And The Knockouts, Sweetheart
SP, vyšlo 1981, Millenium Records, YB-11801

Seznam skladeb:
  01. Sweetheart (4:09)
  02. Don't Stop (2:58)
Total Time: (7:07)

Produkce: Steve Verroca
Mixed: Warren Dewey

Nahoru


Americo Rigoldi   Riccardo 'eRIK' Atzeni

Brian Maillard   Yan Maillard

Charlie Dominici


GUNNER: Bobby Crowley, David Parise, Jeff Schecter, Danny Parise a Charlie Dominici


Dream Theater

S bývalými kolegy z Dream Theater...
Nahoru
Oficiální stránky skupiny:
http://www.dominici.com

MySpace:
http://www.myspace.com/charliedominicimusic
YouTube:
http://www.youtube.com/charliedominici
Facebook:
http://facebook.com/charlie.dominici

www.luciomanca.com
www.youtube.com/luciomanca
www.twitter.com/LucioMancatw
http://www.frankeandtheknockouts.com/index.html
https://www.reverbnation.com/luciomanca

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 17.11.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!