Dee Expus - progressrock.cz

Zpět
DeeExpus pocházejí ze severovýchodní Anglie a u jejich zrodu stál kytarista a multi-instrumentalista Andy Ditchfield, když se rozhodl svůj déle trvající sólový projekt na ustálenou skupinu. Náhodné setkání se zpěvákem Tony Wrightem v dubnu 2007, který už jednou byl v kapele s Andym, když oba dva ještě navštěvovali školu, vedla k tomu že se v DeeExpus setkali poprvé. Původním záměrem bylo vytvořit plnohodnotnou kapelu, v tomto bodě se se shodovali, ale oba dva zjistili , že jim jejich spolupráce funguje při psaní velmi dobře, takže se rozhodli napsat a vydat jejich první první album sami dva jen s několika hostujícími hudebníky. "Halfway Home" bylo první dílo jejich splupráce a vyšlo posléze celosvětově kritiky příznivě přijato v květnu 2008, když je srovnávali se skupinami jako jsou Porcupine Tree, Marillion, Dream Theater a Riverside.

Následkem vydání alba se formovaly dvě sestavy skupiny k živému provedení alba s několika personálními změnámi, DeeExpus představili album "Half Way Home" naživo poprvé v lednu 2009. Pouze jeden koncert později kapela odehrála poprvé mimo Británii v Polsku, z nějž pořídila i živě zaznamenané DVD "Far From Home", které vyšlo u Metalmind v červnu 2009. DeeExpus pokračovali koncertováním po celé Británii a byli rádi, když získali ocenění "Best New Band of 2009" od společnosti Classic Rock Society z Velké Británie. Pak následovaly četné koncerty účasti na Cambridge Rock Festival a na prestižním “Church of Prog” Sunday morning slot na RosFest 2010 v Gettysburg, USA.

Andy Ditchfield Po svém návratu z RosFestu se Andy a Tony pustili do práce na albu číslo dvě, nazvaném "King Oof Number 33". Titulní skladba je epický příběh založený na skutečné historii místní folklorní postavy z dospívajících Tonyho let, příběh, na kterém Andy uplatnil svoji hudební paletu, vymaloval perfektní kulisu pro Tonyho promyšlenou ságu. Na albu hostuje zpěvák Nik Kershaw, který nazpíval vokály k písni "Memo", a také bylo možno ve studiu spatřit člena Marillions Marka Kellyho, který se přidal k souboru na plný úvazek jako klávesista. Album "King Of 33" vyšlo v březnu 2012 u Edel/EarMusic a představili se na něm, mimo Tonyho a Andyho také John Dawson na baskytaru, Mark Kelly u kláves and Henry Rogers na bicí.

V lednu 2012 se u Marka projevila nemoc s SSHL, což si vyžádalo pauzu od kapely, a tak byl angažován proslulý producent a hráč na klávesové nástroje Mike Varty. Dne 7. března 2012 navíc skupinu opustil z osobních důvodů Steve Wright, který zastával post kytaristy. Nahradil jej 24. března 2012 Michael McCrystal, který vyučoval hru na kytaru a je dokonalým a všestranným hráčem přesto, že mu je pouze 24 let. Kapela poté následně vyrazila na předváděcí malé turné po Velké Británii s kapelou, aby podpořila nové album.

Kapely se ohledně zdraví členů nadále držela ale smůla, neboť 21. července 2012 se objevilo oznámení, že Tony byl přemožen dlouhodobou nemocí, zvanou chronické každodenní bolesti hlavy (Chronic Cluster Headache), která mu nadále neumožňovala svými příznaky podílet se na činnosti kapely a byl nucen opustit kapelu. Dne 9. srpna 2012 se rozhodl také opustit kapelu John Dawson z časových důvodů, kterého vzápětí nahradil Dave Anderson na basu. Bylo rozhodnuto pokračovat v turné, Andy převzal vokály a po zbytek roku opět DeeExpus cestoval po Velké Británii, tentokrát jako doprovodná kapela Marillion s posledním koncetem v říjnu: představení na IO Pages festivalu v Holandsku. V roce 2013 se DeeExpus znovu připojil k Marillion, tentokrát na jejich dnes již legendárním "Weekend" v Port Zelande v Holandsku.

Zatím poslední zprávou z roku 2015 o kapele je, že pracují na novém albu, již dokonce zveřejnili jeho název "The Liar, The Witch and The Warhorse", ale práce vzhedem k časové tísni všech zůčastněných jdou velmi pomalu. Nicméně členové kapely ujišťují, že kapela není ještě mrtvá... Nahrávání nové desky probíhá, ale hodně nepravidelně kvůli časové zaneprázdněnosti jednotlivých členů. Nicméně občas problesknou znáznamy ze studia s ukázkami nové desky.

Britští progrogeři DeeExpus se vrátili do aktivní činnosti vydáním své první nové písně po sedmi letech. V polovině dubna 2020 skupina zveřejnila skladbu "Bridges" s videem během lockdownu na svém kanálu You Tube. Ve svém prohlášení na webu kapely říkají: "Po sedmileté přestávce jsou chlapci DeeExpus zpět s novou písní exkluzivně na YouTube. Andy, Hen, Micky, Dave a Mike využívají tak tuto špatnou situaci. Nejlepší část dvou týdnů strávil psaním a nahráváním dílů pro zcela novou píseň "Bridges". Na "Bridges" se podíleli leader kapely Andy Ditchfield (zpěv a kytara), Henry Rogers (bicí), Mike Varty (klávesy), Michael McCrystal na kytaru a Dave Anderson na basu. Název skladby "Bridges" se objevil již dříve na zveřejněném přehledu skladeb z nového alba.

DeeExpus v současné době pracují na svém dosud nepojmenovaném třetím albu. Skupina vydala své poslední album nazvané "The King Of Number 33" v roce 2012 a představili se na něm i Mark Kelly z Marillion a zpěvák Nik Kershaw.

Zpět

Členové kapely:
Andy Ditchfield - Guitars and Keyboards (2007-present)
Henry Rogers - Drums (2010-present)
Michael McCrystal - Guitars (2012-present)
Dave Anderson - Bass Guitar (2012-present)
Mike Varty - Keyboards (2012-present)
Bývalí členové:
Tony Wright - Vocals (2007-2012)
Steve Wright - Guitars
Marc Jolliffe - Keyboards
John Dawson - Bass (2010-2012)
Mark Kelly - Keyboards (only live) (2010-2012)


Zakládající
sestava

DeeExpus 1st Live Show
(24. ledna 2009)
Živě ve Wyspianski Theatre
(Katowice, Polsko, 17. února 2009, DVD Shoot Poland)

Andy Ditchfield - Guitars and Keyboards
Tony Wright - Vocal
Phil Sloan - Guitars
Ian Raine - Bass
Leigh Crowther - Drums, zemřel 7. 8. 2010
Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
Steve Wright - Guitars
Ian Raine - Bass
Kev Jager - Drums
Marc Jolliffe - Keyboards
Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
Steve Wright - Guitars
Ian Raine - Bass
Kev Jager - Drums
Marc Jolliffe - Keys
LoveShack, Durham, UK
(LoveShack, duben 2012)

RoSFest 2012, Gettysburg USA
(RoSFest 2012, Live at The Majestic Theatre)
Současná
sestava

Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
Michael McCrystal - Guitars
Henry Rogers - Drums
John Dawson - Bass
Mike Varty - Keyboards
Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
Michael McCrystal - Guitars
John Dawson - Bass
Henry Rogers - Drums
Mike Varty - Keys
Andy Ditchfield - Lead Vocal and Guitars
Henry Rogers - Drums
Michael McCrystal - Guitars
Mike Varty - Keyboards (live)
Dave Anderson - Bass Guitar
Mark Kelly - Keyboards (live)

Členové Andy Ditchfield
(narozen ***, City of Sunderland, UK)
Guitars and Keys


Andy je britský hudebník, kytarista, zpěvák a skladatel, zakladatel a člen britské kapely
DeeExpus. Andy je zároveň zakladatelem a producentem kapely The Band. Žije
v Crook, Durham, United Kingdom.

Andy strávil většinu svého raného muzikantského života hraním po okruhu
pánských klubů v různých místních kapelách, než se spojil s Lee a Jimem
McCabem v The Real McCabe. Lads hodně koncertovali na různých
přehlídkách po Spojeném království předtím než dva rozdílné nezávislé
labely v USA projevily zájem. Po několika dobrých turné za vodou, které
však vyvrcholily rozbitím životů, nadějí i snů, se The Real Mac
v roce 1999 rozpadli a zanechali Andyho rozčarovaného
a zneklidněného z celého podniku.

Kolem roku 2006 se Andy sešel s pár kamarády z hospody
a poprvé po 7 letech hrál naživo. Nadšení se vrátilo
a jelikož Andy měl vždy ambice dát dohromady druhou
nejlepší kapelu na světě, náš hrdina se rozhodl napsat
nenáročný popěvek s názvem "Pointless Child"
v naději, že jednoho dne narazí na nějakého
chlapa jménem Tony... v hospodě...

Členové Henry Rogers
(narozen červen 1991, ***)
Drums, Percussion (Touchstone, DeeExpus)


Poté, co strávil své první dny pod křídlem bubeníka Big Bandu a obklopoval se zkušenými profesionálními jazzovými hudebníky, Henry si vytvořil silnou náchylnost k tomuto žánru a stále nenalezl žádný jiný hudební styl, aby by překračoval hranice rytmu více. Zahrnutím vytrvalosti a vášně pro jazz s jeho širokou láskou pro funk, rock & progressive rock, Henry přinesl velmi unikátní a všestranný styl hraní a zařadil tento svěží a vzrušující styl do zvuku DeeExpus.

Henry byl/je členem kapel Touchstone, Alan Reed & The Daughters Of Expediency a nyní DeeExpus, k níž se připojil v roce 2009 při oslavě 18. narozenin po představení jejich společné přítelkyně Agnieskzy v Metal Mind v Polsku. Henry Rogers se připojil k Edison's Children jako jejich nový bubeník pro jejich nové album "The Final Breath Before November...". Edison's Children byli nadšení, že se Henry připojil po skvělých úspěších s DeeExpus a Touchstone. V pouhých 21 let se Henry pravidelně umisťuje v Classic Rock Prog's mezi 10 nejlepších bubeníků na světě a byl jmenován nejlepším bubeníkem od Classic Rock Prog's v roce 2013.

Poté, co spatřil světlo světa dne 6. června 1991, se Henry William Rogers vždy cítil jako bubeník a jeho první lekce, ještě jako teenager, jen potvrdila jeho přirozený talent.

Nějaký čas strávil pod křídly Big Bandu jako bubeník, který hrával po boku umělců jako Sir Paul McCartney, The Who, a další. Henry si ve svých raných letech velmi oblíbil jazz a funk, které stále považuje jedinečné hudební styly, které posouvají stále více své rytmické hranice. Začleněním vytrvalosti a vášně pro jazz, funk a progressive rock, Henry vytvořil velmi unikátní a všestranný styl hraní, který zní poutavě na každém projektu.

Daší valnou část svého mladí vyplnil hraním v různých místních kapelách kolem jeho rodného města Stoke on Trent, až se Henry ocitl v kapele Final Conflict, což byla dlouholetá zavedená progresivní rocková kapela se 6 studiovými alby. Během doby strávené s kapelou získal cenné zkušenosti na turné po Evropě a Velké Británii, když hrát na velkých festivalech a v hudebních sálech, včetně prestižního Wyspianski Theatre v Katowicích, Polsko, kde se představení natáčelo kamerami pro DVD kapely "Whilst Still At School".

Během posledních 3 let se Henryho schopnosti rozrostly, kráčel od úspěchu k úspěchu, což mu zajistilo i plný úvazek v kritikou oceňovaných kapelách Touchstone a DeeExpus, a také přineslo osobní poctu jako nejlepší bubeník roku od Classic Rock Society, kterou mu předal DJ Bob Harris v únoru 2013, zatímco byl zvolen 9. nejlepším bubeníkem od čtenářů Classic Rock Present Prog po bok známých zavedených bubeníků jako Neil Peart, Gavin Harrison, Mike Portnoy a Marco Minnemann.

Henry také hrál na některých významných festivalech - Voltage, RoSFest (USA) a podporoval kapely jako The Kaiser Chiefs, Reef a Marillion po celé Velké Británii a Evropě, zapnněných sálech jako je HMV Forum, Wolverhampton v Civic Centre, Manchester Academy One a Edinburgh HMV z těch hlavních. Jako studiový hráč pracoval pro hudebníky jako je Alan Reed (Pallas), The Daughters of Expediency, Morpheus Rising a Edison's Children. Je také známým studiovým hudebníkem pro živou i studiovou práci, pravidelně spolupracuje se zavedenými hudebníky jak z Velké Británie, tak z celého světa. Nedávno byl také pozván, aby si zahrál s kapelou Damanek Guye Manninga na Summer's End" 2016.

Henry nahrál desku s Nerve Toy Trio "Hard Cell", vydanou u Burning Shed, s Touchstone "Oceans Of Time" (dosáhlo na #24 v rockovém žebříčku BBC), s DeeExpus desku "The King of Number 33", která vyšla u EDEL a druhou nahrávku Edison’s Children "The Final Breath before November". Henry se rychle stal jedním z nejvytíženějších bubeníků ve studiu i při koncertních vystoupeních spolu se zavedenými umělci z celého světa. V době pauzy kapely vystupuje s popovější kapelou Puppet Rebellion, a poslední dobou i s kapelou Final Conflict.

Členové Michael McCrystal
Guitars, backung Vocals

Micky se ke kapele DeeExpus připojil v roce 2012 poté, kdy jej jeho přítel
a báječný muzikant doporučil Andymu, a podívejte se na jeho nové album,
které je jiné než náš kamarád John Dawson, s překvapivým vzhledem Mickyho!

Micky strávil své první dny poslechem a učením se z desek Jimiho Hendrixe, Stevie Ray Vaughan, Led Zeppelin apod. Proto se považuje za hudebníka vycházejícího z blues-rockového zaměření. Později se ponořil do různých stylů hudby od country až po jazz a fusion a začal poslouchat a učit se od všech velikánů. Recenzent poznamenal, že Micky mu připomněl "Mike Varney Guitar Hero" éru 80. let. Od 16. února 2013 je také členem kapely Tygers Of Pan Tang. V poslední době během roku 2017 koncertoval v doprovodné kapele kytaristy Marco Mendozy.

Micky v současné době vyučuje na Yamaha Music School a je neuvěřitelně vyspělý a všestranný kytarista.


        Členové Dave Anderson
BassDave začal hledání své mezinárodní slávy ve věku 16 let, když se inspiroval chlápkem jménem Geddy a poprvé se chopil baskytary.

Poté, co Dave uznal sám sebe za dost dobrého, připojil se ke své první kapele Force Majeure v roce 1986: „Podepsán Hit Hawk (shite hawk) o vývoji, který se nevyvíjel", a následně se v roce 1992 přesunul do kapely Blitzkrieg, kdy nahrával Holy Trinity na legendární NEAT Evidence. Během této doby se Dave vrátil zpět na vysokou školu, aby studoval Hudební produkci a technologii, a začal svou kariéru učit se v „95“. V následujících letech ho viděl hrát s Erikem a Vikingy, Kevinem Ridleym, Stevem Reaym a dalšími a v roce 2007 vytvořil Immediate Audio, Producing and Engineering Andyho Taylora (Duran Duran), Quireboys, New York Dolls a The Lighthouse Familly.

Dave je vynikající basista a stal se součástí DeeExpus v roce 2012.

Členové Mike Varty
Keyboards

Mike Varty je britský hudebník a hráč na klávesové nástroje, je nejznámější pro svoji mezinárodně spolupráci v progresivním rocku. Má katalog nahrávek s několika kapelami, včetně Shadowland, Landmarq, Credo, Infinite Sunday, The Mighty Rooster, Janison Edge. Pravidelně cestuje po Velké Británii, Evropě a po celém světě s těmito kapelami, stejně jako s DeeExpus, kde sdílí klávesovou roli s Markem Kellym z Marillion; a v The Mick Pointer Band v rané cover Marillion show "Script Revisited".

Mike začínal hrát na klavír a housle ve věku 4 let. V pozdějším věku vyměnil orchestry za rock 'n' roll ve své první kapele, což bylo folk-rockové trio HMV ze Somersetu. Na počátku 90. let si získal dobrou pověst v příhraniční oblasti Hampshire/Surrey u skupiny Study in Scarlet, progresivní rock s nádechem purpuru, i když hrál na basovou kytaru!

V roce 1993 si všiml inzerátu umístěného v místním hudebním obchodě od Clive Nolana a dostal práci koncertního hráče na klávesy u Shadowland. Rychle se stal řádným členem Shadowland a přispěl k napsání posledního studiového alba "Mad as a Hatter" vydaného v roce 1996.

Ještě v roce 1996 se Mike přidal k pravidelnějšímu vystupování s Credo, se kterými vydal dvě studiová alba "Rhetoric" (2005), "Against Reason" (2011) a živé CD/DVD "This Is What We Do" (2009). Mike se také ujal role producenta alb Credo a také nahrávání, zvučení a mixování společně s Karlem Groomem ze studia Thin Ice.

Zárodek další skupiny Janison Edge se zrodil kolem roku 1994 jako skladatelské partnerství mezi Mikem a Samem Collinsem (rozený Sue Element), kteří přivedli Iana Salmona (Arena, Shadowland), Dave Wagstaffe (Landmarq, Wishbone Ash) a Paula Browna (Medicine Man) v roce 1997 uvést hudbu do reality. Výsledkem bylo ikonické album "The Services Of Mary Goode", které vyšlo v roce 1999. Následovalo několik koncertů a EP "Live Acoustic Session" (2000), než Janison Edge zmizel v legendě prog scény. Ve skutečnosti nikdy nezmizeli, pouze byli zapojeni do jiných projektů a stále je plánováno druhé album...

V roce 1999 se Mike spojil se Stevem Heathem, jedním z členů jeho úplně první kapely HMV, tím, že se připojil k populární folk rockové skupině The Mighty Rooster, v níž hrál na klávesy a housle, a vystupovali v západní Anglii. The Mighty Rooster nahráli dvě studiová alba "Gargoyles" a "Red Room" (2002), živé DVD "Can’t Believe Your Eyes" (2003) a živé album "Can’t Believe Your Ears" (2003). Je smutné, že tato kapela nakonec skončila v roce 2005, ale znovu se objevila nakrátko v roce 2009. Mike stále občas hraje na akustické housle se zpívajícím Stevem.

V roce 2001 Mike také pracoval na dalším partnerství se Samem Collinsem, tentokrát na tvrdší hraně rocku, která doprovázela kultovní britské filmové parodii "Fluffy the English Vampire Slayer". Výsledkem byl Noscaferatu, který zahrnoval staré přátele prog scény Iana Salmona a Paula Browna na kytary a basu, Credo’s Martina Meadse z Credo na bicí a místního experimental/industrial metalového kytaristu Davida Hobbse. Noscaferatu v současné době zažívají oživení zájmu z generace Twilight a znovu vydali melodie jako "Espresso Requiem".

V roce 2005 se Mike připojil k Landmarq, aby vystoupil na jejich DVD "Turbulence" (2006) a zaznamenal klávesy na novém studiovém albu "Entertaining Angels", které vyšlo v roce 2012 a na kterém se také zavázal k produkčním povinnostem. Od roku 2008 Mike také spolupracuje s Ianem Salmonem a špičkovou jazzovou zpěvačkou Sue McCreeth jako Infinite Sunday a produkují luxusní ambientní jazzový chill-out. Jejich debutové CD vyšlo v červenci 2012. Od začátku roku 2012 Mike také převzal koncertní klávesové povinnosti ve skupině DeeExpus, kde se střídá s Markem Kellym z Marillion.

Mikeův titul v oboru elektroniky je vedl k založení studia Gargoyle Studio v Hampshire, UK, kde bylo nahráno album Janison Edge, a následně sloužilo k mnoha vydáním dalších kapel, se kterými pracuje. Produkoval Janison Edge, všechny The Mighty Rooster, dvě poslední CD Credo a poslední album od Landmarq. Mike má také talent na aranžování a produkci, který do značné míry čerpá z výuky klasické hudby a přirozeného muzikantství. Ve studiu také nahrává, aranžuje a produkuje řadu dalších kapel, včetně Tiny Fish na jejich nejnovější desce "The Big Red Spark" (2010).

Mike napsal a produkoval soundtrack ke kultovním filmům Foiled, Fluffy the English Vampire Slayer a parodickému snímku Big Chimp. Hudba původně nahraná pro Fluffy anglický Vampire Slayer byla nově remasterována a znovu vydána v březnu 2013 jako "Espresso Requiem" od Noscaferatu. Také komponuje originální hudbu pro různé malé filmy a animace.

V roce 2013 obdržel cenu pro nejlepšího hráče na klávesy od britské společnosti Classic Rock Society.

Členové Tony Wright
Vocal

Tony je anglický zpěvák a byl zakládajícím členem kapely DeeExpus, kterou
byl nucen opustit po oznámení z 21. července 2012, ve kterém Tony napsal,
že byl postižen dlouhodobou nemocí, zvanou chronické každodenní bolestí
hlavy (Chronic Cluster Headache), a nemůže se nadále podílet na aktivitách
kapely.

Členové Steve Wright
Guitars


Členové Marc Jolliffe
(Narozen 1986, Frankfurt am Main, Germany)
Keyboards


Marc začal hrát na klavír ve věku sedmi let. Již od svých deseti let až do začátku hudebních studií vystupoval v nejrůznějších souborech nebo doprovázel umělce v hudebních soutěžích jako je "Jugend Musiziert".

Po maturitě studoval v letech 2006 až 2012 v Anglii na University of Sunderland jazz a populární hudbu, hudební výchovu a vzdělávání. Během této doby hrál v Británii a dalších zemích s různými jazzovými, bluesovými, soulovými a rockovými a popovými soubory. Po dokončení studia pak vedl hudební a nástrojové lekce tři roky na státních všeobecných školách na severu Anglie na University of Durham. Marc Jolliffe hrál v Newcastle-upon-Tyne se Strictly Smokin, velký big band a soulová skupina, aktuálně vystupuje jako sólový klavírista a klávesista.

Členové John Dawson
Bass

John je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Poskytuje lekce hry na basovou kytary na severovýchodě Anglie. Má 40 let profesionálních zkušeností, které napomůžou absolventům lekcí rozvíjet jejich jedinečný basový 'zvuk', aby se stal hnací jednotkou každého představení. Jeho lekce jsou pro začátečníky i pokročilé a zaměřuje se na všechny techniky a styly.
Poté, co nedávno v roce 2022 odešel z denní práce, plánuje znovu začít učit na baskytaru (před pár lety jsem učil, ale bylo toho příliš mnoho na koncertech a při denní práci). Kromě jazzu pokrývá většinu žánrů/stylů/technik a všech úrovní. Má více než 40 let zkušeností a dvakrát byl nominován v kategorii Bass na British Blues Awards (mimochodem nevyhrál, ale porazit Normana Watt-Roye není žádná ostuda).

Členové Mark Kelly
(Narozen 9. dubna 1961, Dublin, Ireland)
Keyboardist, Backing Vocals


Mark je britský klávesista a dlouholetý člen kapely Marillion.

K Marillion se připojil 28. listopadu 1981, kde kromě kláves obsluhuje také samply, efecty a programuje. Od 23. října 2011 se také stal členem DeeExpus.
Zpět
Studiové nahrávky:
201X The Liar, The Witch And The Warhorse
2012 King Of Number 33
2009 Far From Home (DVD)
2008 Half Way Home


Sestava:
Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
John Dawson - Bass
Mark Kelly - Keyboards
Henry Rogers - Drums
Hosté:
Nik Kershaw - Vocals (10)
Diskografie The Liar, The Witch And The Warhorse
Vyšlo 201X, Racket Records/Ear Music

Seznam skladeb:
01. The Liar, The Witch and The Warhorse ()
02. Bridges ()
03. Red ()
04. Stolen ()
05. Take Me Out ()
Total Time: (00:00)

Sestava:
Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
John Dawson - Bass
Mark Kelly - Keyboards
Henry Rogers - Drums
Hosté:
Nik Kershaw - Vocals (10)
Ainsley Wills - Guitars (10)
Diskografie King Of Number 33
Vyšlo 23. března 2012, DCP Productions, DXPKNG033 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Me And My Downfall (6:49)
02. Maybe September (7:29)
03. Marty And The Magic Moose (4:43)
04. The King Of Number 33 (26:42)
     i. Paupers Parade (1:44)
    ii. Accession (7:23)
   iii. The Physician And The Traitor (4:31)
    iv. The Hunt (2:52)
     v. Neverending Elysium (5:42)
    vi. Rex Mortuus Est (4:33)
10. Memo (7:27)
Total Time: (53:10)

Composer, Lyricist: Andy Ditchfield
Lyricist: Tony Wright
Produced and Engineered: Andy Ditchfield at Pendle Plant III
Additional Production: Mark Kelly
Mastered: Simon Heyworth at Super Audio Mastering

Sestava:
Andy Ditchfield - Guitars
Tony Wright - Vocal
Steve Wright - Guitars, Background Vocals
Ian Raine - Bass, Background Vocals
Kev Jager - Drums, Background Vocals
Marc Jolliffe - Keybs
Diskografie Far From Home
DVD, 2. června 2009, Metalmind

Seznam skladeb:
01. Intro (1:48)
02. Greed (7:54)
03. Pttee (10:51)
04. One 8 (7:39)
05. Pointless Child (6:25)
06. Red (7:26)
07. Half Way Home (17:39)
08. One Day (1:09)
09. 7 Nights (6:30)
Total Time: (67:21)

Bonus video:
The Journey Home
Interview with Andy Ditchfield and Tony Wright

Composer, Lyricist: Andy Ditchfield and Tony Wright
Executive Producer: Tomasz Dziubinski
Engineer: Jacek Mastykarz
Assistant: Jaroslaw Wieczorek
Photography: Marta Tluszcz
Nahrávalo se 17. února 2009 na koncertě v Teatr Slaski, Stanislawa Wyspianskiego, Katowice, v rámci ProgRock Festivalu.

Sestava:
Phil Sloane - Guitars
Leigh Crowther - Drums
Ian Raine - Bass Guitar
Andy Ditchfield - Guitars, Keyboards
Tony Wright - Voice
Diskografie Half Way Home
Vyšlo 19. září 2008, Deeexpus Label

Seznam skladeb:
01. Greed (7:39)
02. Pointless Child (6:06)
03. PTtee (12:18)
04. One Eight (7:40)
05. One Day (1:31)
06. Seven Nights (6:29)
07. Half Way Home (17:14)
Total Time: (58:57)

Zpět


  
Mike Varty, Michael McCrystal and Andy Ditchfield, iO Pages Festival, October 6, 2012,
Cultuurpodium Boerderij, Zoetermeer (NL)


DeeExpus 2013

Zpět
OFICIÁLNÍ STRÁNKY:
http://deeexpus.com/

Další zdroje:

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 17.7.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©