Darwin's Radio

    

    

    

    

    

Zpět...
Darwin’s Radio byla čtyřčlenná progressive-rocková parta z jihu Anglie. Jejich hudba je popisována jako silný melodický rock s promyšlenými texty, dynamikou a vynikajícími změnami temp.

Název kapely byl použit nejspíše z názvu knihy "Darwin's Radio", což je sci-fi román od Grega Beara z roku 1999, který získal Cenu Nebula v roce 2000 za nejlepší román a Endeavour Award 2000. Byl také nominován na cenu Hugo, Locus a Campbell Awards téhož roku. Románovým původním sloganem byl "Příští velká válka se odehraje v nás". Kniha měla pokračování "Darwin's Children", které vyšlo v roce 2003.

Declan Burke jako kytarista a zpěvák kapelu Darwin’s Radio založil v roce 2003 spolu s Mark Westworthem (klávesy). Westworth byl také klávesistou kapely IQ v prvních třech letech její existence. Kapela povstala z popelu neo-progresivní kapely Grey Lady Down a úspěšné Rush cover kapely The Spirit of Rush. K těmto dvěma hudebníkům se připojili Sean Spear (baskytara) a David Pankhurst (bicí). Předtím Dec Burke a současný bubeník Tim Churchman hráli v Rush Revival kapele The Spirit of Rush, Mark Westworh a Sean Spear byli právě členy skupiny Grey Lady Down.

Kapela nejdříve vydala EP "Pictures" v roce 2003. Své debutové album "Eyes Of The World", které společně napsali a nahráli pod producentským vedením Marka Westwortha, vydali v dubnu 2006. Album "Eyes Of The World" po jeho vydání získalo skvělé recenze od prog-rockové komunity, které bylo umocněno jejich vystoupením na festivalu RosFest (Fourth Annual Rites Of Spring Festival) ve Philadelphii v dubnu 2007, kde vystupovali společně s kapelami Spock's Beard, Frost* (druhá kapela, v níž Dec také působil), Pendragon, Magic Pie, Puppet Show, Starcastle, Rocket Scientists, Galahad, Carptree, Retroheads a mnoha dalšími. V říjnu 2007 také hráli na festivalu Summer's End ve Velké Británii s kapelou The Flower Kings. Na živých vystoupeních s nimi hrál i další bubeník Tim Churchman.

Mark, Sean, Dec a Tim se zaměřili na skládání nového materiálu pro jejich druhé studiové album, které se mělo objevit v roce 2007. Jejich druhá studiová deska "Template For A Generation" však ale vyšla až v srpnu 2009.

Počátkem roku, v lednu 2010, se ale Declan rozhodl kapelu opustit a napsal k tomu vyjádření, v němž uvedl: "Takže po 6 letech s Darwin’s Radio jsem se rozhodl jít dále. Myslím, že je to dobrý styčný bod k tomu, že opouštím skupinu se spoustou krásných vzpomínek. Prožili jsme hodně smíchu a bylo skvělé být součástí historie kapely. Poté, co jsem nahrál dvě alba a EP s kapelou, udělal pár skvělých koncertů, myslím, že je čas přijmout novou hudební výzvu. V současné době skládám materiál, který by měl ještě letos vyjít. Ještě jednou děkuji fanouškům za všechny zpětné vazby a podporu během této cesty. Mark, Tim a Sean vytvoří nějakou další skvělou hudbu, jsou nejlepší. Přeji Vám vše nejlepší do budoucna, Díky za svezení!!"

Jak se ukázalo, Declan byl již plně na konci roku 2009 zaměřen na svoji sólovou kariéru. V roce 2010 vydal své první sólové album "Destroy All Monsters", které nahrál ve svém domácím studiu a vydal u ProgRock Records v USA. Hudba na albu zní jako něco mezi Depeche Mode a Foo Fighters. Druhé sólové album "Paradigms & Storylines" mu vyšlo v říjnu 2011, třetí pak v roce 2016 pod názvem "Book Of Secrets", kde mu hostovali Kristoffer Gildenlow (bass), Steve Hughes (drums) a Carl Westholm (piano, mellotron, organ).

Kapela pak již svoji činnost neobnovila.

Dec Burke, bývalý kytarista a zpěvák s uznávanými britskými progresivními rockery Frost* a také Dilemma, Audio Plastik, Darwin’s Radio a řadou sólových projektů, je zpátky se zbrusu novým sólovým albem, které vyjde v září 2021. "Life In Two Dimensions" je album naší doby, napsané na pozadí britského lockdownu v průběhu roku 2020. Zahrnuje témata ztráty, naděje, vzrušení a moderního světa nekonečné reklamy a materialismu. Hudba je silná, kytarou poháněná se skladbami od melodického baladického rocku, přes veškerý bezprostřední rock až po komplexní a progresivní. Album obsahuje příspěvky od uznávaných hudebníků jako jsou Scott Higham - bicí (Pendragon), Kristoffer Gildenlöw - Bass (Pain of Salvation), Robin Z. - Piano (Dilemma), Guilherme Aguilar -Bass and Cello, Reiner Siemens - Bass and Robin Armstrong - Mixing, Mastering, Backing Vocals, Keys, Bass (Cosmograf).

Zpět...
Členové:
Declan "Dec" Burke - Lead Vocals, Keyboards, Guitars
Mark Westworth - Keyboards, Bass Guitar
Tim Churchman - Drums
Sean Spear - Guitars
Bývalí členové:
David Pankhurst - Drums

Členové Dec Burke
(narozen 22. května 1972, Limerick, Ireland)
Lead Vocals, Keyboards, Guitars

Je kytarista, klávestista a zpěvák. V současné době žije v Northampton. V roce 1989 se přestěhoval do UK. Burke začínal jako klávesista, pak přešel ke kytaře. Burke hrál s kapelou FROST* na jejich druhém albu "Experiments In Mass Appeal" (2008) 2010 a živém albu "The Experiment Philadelphia" (2010).

Dec jako kytarista a zpěvák založil kapelu Darwin’s Radio v roce 2003 s Mark Westworthem (klávesy). Kapela vydala EP "Pictures" (2003) a alba "Eyes Of The World" (2006), "Template For A Generation" (srpen 2009). Pamětihodné bylo jejich vystoupení na RosFest ve Philadelphii v roce 2007.

Na konci roku 2009 Dec začal svoji sólovou kariéru. V roce 2010 vydal své první sólové album "Destroy All Monsters", které nahrál ve svém domácím studiu a vydal u ProgRock Records v USA. Hudba na albu zní jako něco mezi Depeche Mode a Foo Fighters. Druhé sólové album "Paradigms & Storylines" mu vyšlo v říjnu 2011, třetí pak v v roce 2016 pod názvem "Book Of Secrets", kde mu hostovali Kristoffer Gildenlow (bass), Steve Hughes (drums) a Carl Westholm (piano, mellotron, organ).

Používané nástroje: Musicman guitars; Guitars recorded using Amplitude in Pro-tools; Vocals recorded with an AKG 120 mic, again in Pro-tools
Hudební vlivy: Dream Theater, Muse, Steve Lukather, Debussy
Oblíbená alba: Carpark North - All Things to All People, Imogen Heap - Speak for Yourself, Steve Lukather - Ever Changing Times
Zásluhy: I once came 1st in a 'guess how many jelly beans in a jar' competition, I was thrilled !!
Ambice: To continue to write and perform.
Další zájmy: Adding, talking, pointing, drainage
Členové Mark Westworth
Keyboards, Bass Guitar

V letech 1996 - 2000 hrál v kapele Grey Lady Down, s níž natočil desky "Live - The Official Bootleg" (1997), "Fear" (1997), "The Time Of Our Lives" (1998) a "Star-crossed" (2001).

Mark založil v roce 2003 s Declanem "Dec" Burkem (ex-Frost*) kapelu Darwin’s Radio, která vydala album "Eyes Of The World" v roce 2006, Mark i nadále spolupracoval s touto kapelou i na jejich druhém albu "Template For A Generation" v roce 2008.

Mark Westworth se rozhodl opustit IQ na konci roku 2010, po třech letech strávených s kapelou. Nahradil v ní Martina Orforda v druhé polovině roku 2007. První koncert s IQ odehrál 23. listopadu 2007 v Římě, poslední koncert s kapelou se odehrál v O2 Academy Islington v Londýně na 11 prosinci 2010.

Hudební vlivy : Genesis v letech 80, Yes do roku 1977, Flower Kings, Pain Of Salvation, Transatlantic, Opeth, Dream Theater, Porcupine Tree, Rush, Keith Emerson, Francis Dunnery, Cardiacs, Zappa, Bruford, Rachmaninov, Sibelius, pak něco v 13/8 nebo v Dflat minor (ale ne najednou)
Oblíbená alba: Dream Theater - Black Clouds & Silver Linings, Opeth - Watershed, Oceansize - Frames
Používané nástroje: Yamaha S90ES for piano, strings, pads, some organ & lead sounds; Nord Lead 3 for lead synths & pads; Nord Electro 2 for organ & Rhodes/Wurlitzer electric pianos; Akai Z4 sampler for Mellotron Cello, Strings & Choirs; Lexicon MPX-500 for reverbs & chorus Tracks recorded on Akai DPS16 - no MIDI was used in the keyboard recording!
Zásluhy: I once got to 1st position in the leaderboard on a famous games site (that was before I had any friends lol). Also I can blow bubbles on my tongue!
Ambice: To play my music to lots and lots of people and make them cry (with joy obviously); naučit se hrát na bubny, zaběhnout 5 km pod 20 minut, sjet okruh na Nurburgringu, vlastnit Aston Martin. Jsem materialista? Hell yes!
Další zájmy: hraní na akustickou kytaru, výuka syna z hlavních měst (už ve dvou letech!!), běhání, sledování filmů na Blu-ray
Členové Tim Churchman
(Narozen ***, Northampton, Anglie)
Drums


Tim jem britský hudebník a hráč na bicí, je znám ze svého působení v kapelách Ark, Darwin's Radio (2003-2009), Paul Menel And The Essentials a Soldier. Tim Churchman hrál spolu s Dec Burkem v Rush Revival kapele The Spirit of Rush. Nyní žije v Northamptonu.

Používané nástroje: Drums and Cymbals..... Also Sticks
Hudební vlivy : Simon Cowell
Oblíbená alba: Jeff Buckley - Grace, Opeth - Watershed
Zásluhy: Represented Sweden in the 2004 Olympics (Gymnastics - Cart Wheel)
Ambice: To represent United Kingdon in the 2012 Olympics (Gymnastics - Forward Roll)
Další zájmy: Backward Roll

Tim Churchman se připojil k reformované kapele arK, se kterými vydal v roce 2010 album "Wild Untamed Imaginings". V roce 2012 se stal členem "Paul Menel & The Essentials", projektu bývalého člena IQ a ve složení Paul Menel (ex-IQ) - zpěv a kytary, Steven Swift - basa a Tim Churchman na bicí a nahráli sólovou desku Paula Menela s názvem "In To Insignificance I Will Pale". Je také členem kapely Nitroville, která hraje ve složení Tola Lamont (Vocals), Kurt Michael Boeck (Guitars), Steve Parsons (bass) a Tim Churchman (Drums) a vydaji již dvě alba "Can’t Stop What’s Coming" (2011) a "Cheating The Hangman" (2016). Od roku 2015 je členem kapely Soldier, kterou založil v roce 1979 kytarista Ian Alan Dick.
Členové Sean Spear
Bass Guitar

Používané nástroje: Warwick Streamer ProM V-string bass, Dunlop Bass Wah, Boss ODB-3 bass overdrive pedal
Hudební vlivy: Geddy Lee, Chris Squire
Oblíbená alba:: Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet, Alter Bridge - Blackbird
Zásluhy: hraní na baskytaru u Darwin's Radio
Ambice: Vyhrát v loterii a odejít do důchodu na jih Francie
Další zájmy: 0.5% over base
Členové David Pankhurst
Drums, Vocals, Guitars

Žije v London, United Kingdom.

David je 40 letý bubeník v současné době působící v kapele s názvem High/Low. Během posledních 13 let byl členem mnoha kapel nebo se podílel na nahrávání jejich desek či vypomáhal koncertně. Zde je malý přehled:
MISTAKEN IDENTITY 1987- 1996 Vocals/ Guitar/ Drums
LEECH 1996-2000 Originally bass, later changed to drums
THROUGH THE RED 2001-2002 Guitar and backing vocals
THE WHITE ROOM 2002- 2003 Vocals and guitar
MCH2R most commonly held to ransom 2003- 2006 Drums
A MISUSE OF RAGE 2006- 2007 Guitar and backing vocals
SCARRED BY NAME 2008- 2010 Vocals and guitar
BEARD OF SLUGS Rock Covers band 2010-2011 Drums
CARMENTA Drums 2011-2012
WATCH THIS SPACE 2012 (I have my fingers crossed) Trash Monroe (Melany Dante – vocals, Brad Hurr – Guitar, Ken Mortimer – Bass, Matt Rowe – 12 string guitar, Dave Pankhurst – Drums)
High/Low (2014-)

Zpět...
Studiová alba:
2009 Template For A Generation
2006 Eyes Of The World
2003 Pictures (EP)
Další nahrávky - Dec Burke:
2021 Life In Two Dimensions
2016 Book Of Secrets
2011 Paradigms & Storylines
2010 Destroy All Monsters


Skupina:
Declan Burke - Vocals, Guitars
Mark Westworth - Keyboards, Vocals
Sean Spear - Bass
Tim Churchman - Drums
Hosté:
Template For A Generation
Vyšlo 24. srpna 2009, Independent Release

Seznam skladeb:
01. The Illusion Is Freedom (19:18)
02. Breathe It In (11:28)
03. Age Of Broken Reason (13:35)
Total Time: (44:21)

Míchání a mastering alby byly dokončen v The Lodge v červnu 2009 s pomocí Maxe Reada.

Skupina:
Declan Burke - Vocals, Guitars
Mark Westworth - Keyboards, Vocals
Sean Spear - Bass, Bass Pedals
David Parkhurst - Drums, Vocals
Hosté:
Eyes Of The World
Vyšlo 2006, Autoproduction

Seznam skladeb:
01. Erase...Rewind (9:41)
02. Stronger (5:53)
03. Windows To Your Soul (7:26)
04. Glass Tiger's Eye (4:07)
05. Lapse Of Sensation (8:21)
06. Eccentric Orbits (5:52)
07. Amber Skies (4:38)
08. The Vast Within (11:49)
Total Time: (57:47)Skupina:
Declan "Dec" Burke - Vocals and Guitars
David Pankhurst - Drums
Sean Spear - Bass
Mark Westworth - Keyboards
Hosté:

Pictures
EP, vyšlo 2003, Self released

Seznam skladeb:
01. Pictures (7:44)
02. Tidal Waves (5:22)
03. Windows To Your Soul (7:12)
Total Time (20:18)


Nahráli:
Dec Burke (Frost*, Dilemma, Audio Plastik, Darwin’s Radio) - Guitars, Vocals
Hosté:
Scott Higham (Pendragon) - Drums
Kristoffer Gildenlöw (Pain of Salvation) - Bass
Robin Z. (Dilemma) - Piano
Guilherme Aguilar - Bass, Cello
Reiner Siemens - Bass
Robin Armstrong (Cosmograf) - Backing Vocals, Keys, Bass
Life In Two Dimensions
Vyšlo 24. září 2021, Gravity Dream Music

Seznam skladeb:
01. Life In Two Dimensions (5:09)
02. Emergency ()
03. Sister X ()
04. This Time ()
05. Sunlight ()
06. Love Steel ()
07. Energy ()
08. Fly With Broken Wings ()
09. Paper Fortress ()
10. Trap Door ()
Total Time: (00:00)

Mixing, Mastering: Robin Armstrong

Skupina:
Dec Burke (Frost) - Guitars, Vocals
Hosté:
Kristoffer Gildenlow (ex-Pain of Salavation) - Bass
Steve Hughes - Drums
Carl Westholm (Carptree) - Piano, Mellotron, Organs
Book Of Secrets
Vyšlo 29. srpna 2016,

Seznam skladeb:
01. Reflection (6:16)
02. Everlasting (4:08)
03. Take (5:23)
04. As high As The Sun (5:01)
05. Another Hope (4:49)
06. Intervals (4:50)
07. Hate & Lies (5:28)
08. The Sun Will Rise (3:59)
Total Time: (39:54)

Skupina:
Dec Burke - Guitars, Keyboards, Vocals
Stefan Fanden - Bass
Carl Westholm - Keyboards
Mike Wikman - Drums
Cia Backman - Backing Vocals
Hosté:
Paradigms & Storylines
Vyšlo 17. října 2011, Ritual Echo Records

Seznam skladeb:
01. Days Like These (6:39)
02. March of the Androids (5:14)
03. A Price for Life (7:12)
04. The River (5:55)
05. Yesterdays Fool (6:39)
06. December Sun (7:23)
07. Paradigms & Storylines (17:08)
Total Time: (56:10)

Gatefold sleeve and slip-case designed: Paul Tippett of Vitamin P

Skupina:
Declan Burke - Guitars, Keyboards, Vocals
Nathan King - Bass
Steve Kightley - Bass
Tim Churchman - Drums
Hosté:
Carl Westholm / keyboards
Destroy All Monsters
Vyšlo 2010, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. The Last Time (5:11)
02. Winter to Summer (3:48)
03. Signs of Life (4:48)
04. Sometimes (3:56)
05. Secret Lives (3:36)
06. Open (4:32)
07. Promised (6:30)
08. Small Hours (5:33)
09. Destroy All Monsters (7:02)
Total Time: (44:56)

Recording Date: December, 2009 - April, 2010
Mixing: Dec Burke, Max Read
Art Direction, Design: Paul Tippett
Photography: Stu Kightley-Jones, Trina Kightley-Jones
Hudba na albu zní jako něco mezi Depeche Mode a Foo Fighters.

Zpět...Line up Dec Burke Band: (left to right)
Steve Kightley: keyboard, bass guitar, Dec Burke: lead vocals, keyboard, guitar, Tim Churchman: drums, Hywel Bennett: guitarZpět...
Oficiální stránky:
http://www.darwinsradio.co.uk/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.1.2017 
Menu Poslední aktualizace: 21.8.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©