D PROJECT

   Zpět
Stephane Desbiens Stephane Desbiens, nejznámější jako zakladatel a leader progresivní kanadské kapely "Sense", nedělá žádné kompromisy se třpytivými světly a nabízí nám výjimečný a netradiční hudební zážitek. Odkazuje nás na různé vlivy, od blues, hard rocku až po jazz a klasickou hudbu. Tento úžasný kytarista se na nic nevymlouvá a nic neskrývá o tom, jak komponuje a nabízí tak velmi osobní a alternativní pohled na progresivní rockovou hudbu. Stéphane je zvukový technik, studiový hudebník, učitel hry na kytaru a dokonce hrával v irské lidové kapele, ohromující životopis !

Muž, který stojí za tímto hudebním projektem, je kanadský kytarista, klávesista a zpěvák Stéphane Desbiens, který se projevuje jako velmi plodný a kreativní hudebník. Už na svých 11. narozeninách začal hrát na kytaru, když mu bylo později dvacet, měl již tolik zkušeností, aby v roce 1990 nastoupil do hard rockové kapely FM, která měla za sebou nějaký úspěch v Quebecu, později v rocč 1990 nastoupil do ROSE NOCTURNE (Night Rose) (1990-1998), se kterou natočil dvě alba.

Sense Již v roce 1996 vydal své první sólové album bazvané "Desbienes Acoustic". V roce 2001 se stal spoluzakladatelem prog rockové kapely SENSE, se kterou natočil celkem čtyři alba "Madness" (2002), "Out Of Range" (2004), DVD "Stone In The Sky" (2005) a poslední v roce 2007 "Going Home". SENSE byl jeho první skutečný kontakt s progresivní hudbou, kde se uvedl i jako skladatel. Mezi nejhodnotnější alba patří to poslední, "Going Home".

V roce 2004 vytvořil skupinu MELIA, se kterou v roce 2005 natočil album "Certitudes", album francouzských písní se zpěvákem Claudia Cote. Pak hrál spíše akustický prog zpívaný ve francozštině, na kterém spolupracoval se zpěvákem a kytaristou François Bérubé. Stihli natočit čtyři alba během pěti let. V tomto období s touto skupinou prozkoumával více akustickou stránku hudebního projevu a odehrál mnoho nezapomenutelných představení. Také spolupracoval s dalšími umělci, např. Qwaarn, Ere G, produkoval alba "Red Sand".

Jeho dalším hudebním počinem se v roce 2006 konečně stal jeho autorský projekt s názvem D PROJECT. Hlavním cílem D PROJECT bylo dělat různé věci, které by byly blíže k jeho osobnímu vkusu a chtěl mít svobodu vyjádřit sám sebe. Spolu s Francisem FOYEM vytvořil skladatelské duo, ve kterém našel úplnou uměleckou svobodu. Francis FOY se stal srdcem DPROJECTU. Byl to on, kdo Stephana inspiroval k tomuto projektu. On je autorem, producentem a často skládá melodie. Oba dva spolupracují ve studiu, Fransois dodává spoustu nápadů na stavbu písní, je to i vynikající spisovatel. K natáčení alba se spojil s dalšími hudebníky Mathieu Gossellinem (basa), rovněž bývalý člen Sense, a Jeanem Gossellinem (drums), kteří působili ve skupině Red Sand, která vznikla v Quebecu na podnět Simona Caron v roce 2004.

K natočení první desky projektu "Shimmering Lights" si pozval několik hudebníků, se kterými spolupracoval již dříve na několika albech, jako Redsand, Ere G, Quaarn aj. Vždycky chtěl pracovat s ostatními umělci a jeho distributor Michel Villadou mu naznačil, aby požádal Stuarta Nicholsona (Galahad) ke spolupráci. Dalšími hosty na albu byli Sandra Poulin (violin), Alyssar (doprovodný zpěv), Francis Foy (doprovodný zpěv), Tomas Bodin (The Flower Kings) mellotron a klávesy, Martin Orford (IQ) na Moog Voyager Synthesizer, Fred Schendel (Glass Hammer) Mini Moog a klávesy. Hudba sama na prvním albu evokuje hudební styl ve stylu od Pink Floyd ke Genesis přes King Crimson, lze tam objevit směs různých hudebních stylů od progresivního rocku až po metalovou a dokonce i jazzovou a klasickou hudbu.

Dva roky po prvním opusu v roce 2008 vydal pod hlavičkou tohoto projektu druhé album nazvané "The Sagarmatha Dilemma". Album popisuje výstup na Mount Everest, který podnikl alpinista Maxime Jean v roce 2004. Texty a doprovodný text desky tvoří základ, kniha Maxime Jeana pak uvádí veškeré podrobnosti o této události. "Připadá mi to inspirující a fascinující, co dělá. Je to úžasný člověk a já mám velký obdiv k tomu, co dělá..." říká Stéphane Desbiens o svém setkání s Maxime Jeanem na jedné z přednášek, kde přednášel o svých zkušenostech z lezení na nejvyšší horu na světě. Speciálními hosty na albu byli například Derek Sherinian (ex Dream Theater), Stu Nicholson (Galahad), Brett Kull (Echolyn) a John Green (Singularity). Album přineslo koncertní spolupráci Desbiense a jeho hudebními kolegy Mathieu Gossellinem (basa) a Jeanem Gossellinem (drums), které představili naživo v Quebecu v Albert-Rousseau sále, stejně jako v Evropě v roce 2009. Dokonce byl natočen i dokumentární film o tomto výstupu na Mont Everest, který obsahoval hudbu The D Project.

Třetí album D PROJECT "Big Face" z roku 2011 obsahuje devět skladeb a obohatili je výjimeční hudebníci jako Tony Levin, Bartek Kossowicz (Quidam), Lalle Larsson (Agents Of Mercy) a Claire Vezina. S produkcí alba vypomohl spolupracovník Pink Floyd producent a zvukový specialista Andy Jackson. Stéphane Desbiens prohlásil: "Od začátku jsem chtěl, abych byl na projektu obklopen umělci, které mám rád a obdivuji, a to je důvod, proč jsem vytvořil i D PROJECT. Setkal jsem se Tony Levinem na festivalu Prog Sud ve Francii v roce 2009, ten chlap je tak přátelský. Řekl jsem mu, že jsem pracuji na dalším albu a chci aby toho účastnil. Když jsem slyšel hrát Lalle Larssen z AGENTS OF MERCY, spadl jsem z křesla a hned jsem jej kontaktoval. Chtěl jsem slyšet tento výjimečný talent na "Big Face". Ale na albu byla jedna skladba, kterou jsem nechtěl nazpívat, protože jsem měl na mysli hlas ve stylu Petera Gabriela, když jsem pak uslyšel zpívat Barteka Kossowicze z polských Quidam, věděl jsem, že to musí být on !"


V květnu 2014 D Project vydávají své čtvrté album s názvem "Making Sense", které mělo svoji premiéru na Quebec Summer Festival 2014. Desbiens a Foy opět pracovali společně, aby vytvořili nový classic neo-prog zážitek. Osm skladeb inspirativní hudby obohatili speciální hosté Sean Filkins (ex Big Big Train), Claude Leonetti (Lazuli), Guillaume Fontaine (Nemo), kteří nepochybně upoutají pozornost posluchačů k nečekaným hudebním oblastem. A jak název "Making Sense" napovídá, výlet zpátky s tímto albem oživí některé zajímavé vzpomínky! Masteringu se ujal Andy Jackson ze síně slávy Pink Floyd.

Album "Making Sense", které dorazilo právě včas, aby skupina nabídla nezapomenutelný výkon na letním festivalu Quebec v roce 2014 společně s Marillion. Navíc část zvuku posledních dvou alb produkoval Andy Jackson, zvukový inženýr Pink Floyd. D Project se vždy obklopoval prestižními hudebníky a umělci jako Tony Levin, Martin Orford, Derek Sherinian nebo Tomáš Bodin. Hudba D Project je různorodá a stále se vyvíjí s rozhodnutím tvůrců. D Project je mix vlivů Pink Floyd, Genesis a King Crimson, ale s osobním kouzlem a charakteristickým zvukem.


Na internetových stránkách projektu se objevila zpráva, že se usilovně pracuje na další nahrávce, která by měla vyjít pod názvem "Find Your Sun" na podzim 2018 a objevilo se 12. října 2018 pod hlavičkou kanadského labelu Ozeta Productions. Zároveň bylo oznámeno, že vystoupí dne 28. října 2018 na festivalu Prog en Beauce. Alba D Project nejsou nemají jenom vynikající výkony a skvělou produkci, ale jsou obohacována pozvanými hosty. Na tom nejnovějším "Find Your Sun" spolu s kapelou ve složení Stephane Desbiens (guitar, keyboards, vocal), Jean Gosselin (drums), Isabelle Cormer (viol) a Philippe Desbiens (bass), kteří tvoří základní čtveřici D Project, můžeme uslyšet takové prestižní hudebníky jako Fred Schendel (Glass Hammer), Romain Thorel (Lazuli) nebo Peter Falconer (Drifting Sun).

Na novém albu D Projekt přináší hudbu z nejvyšších pater progresivního rocku s mnoha prvky inspirovanými hudbou Pink Floyd, raných Genesis (hodně využívaných duet 12 strunných kytar ve skaldbách "Be Kind" a "Be Free", King Crimson, časté změny temp a těžké kytarové riffy, ale zároveň má i charakteristický a typický jedinečný zvuk D Project. Mezi nástroji se objevují melotrony, housle, cello, flétny, fagot, saxofon a dokonce sbory. Album bude bezesporu patřit k těm nejlepším nahrávkám, které se objevily na trhu v roce 2018. Zvláště pak několik kompozic má značný potenciál stát se skutečnými hity a patří mezi ně skladby "The End", "Crude Reality", "Tell Me" nebo "Be Kind".

Texty všech osmi kompozic, jejichž autorem je Francis Roy, se zabývají poměrně obtížnými a smutnými záležitostmi. Desbiens často zpívá o smrti a o podmínkách, v nichž opuštění nebo skutečně osamělí lidé končí svůj život. V těchto obtížných tématech však existuje i nádech naděje, což nabízí, aby album "Find Your Sun" bylo nasloucháno s velkou radostí.

Polským fanouškům můžeme jen závidět, když nákladem polského vydavatelství Oskar vyšly reedice tří prvních alb D Project kanadského Stephana Desbiensa, a to "Shimmering Lights" (2006), "Sagarmatha Dilemma" (2008) a "Big Face" (2011). Na albech toghoto projektu se ukázali významní hosté z progresivního světa, jako např. renomovanýo hudebník Red Sand, Stuart Nicholson (Galahad), Derek Sherinian (ex-Dream Theater), Tony Levin (King Crimson) a Bartosz Kossowicz (Quidam, Collage).

   Zpět
Obsazení skupiny:
STÉPHANE DESBIENS - Vocals, Guitars, Keyboards
JEAN GOSSELIN - Drum
ISABELLE CORMIER - Violon, Keyboards, Vocal
PHILLIPPE DESBIENS - Bass, Bass Pedal, Acoustic Guitars
Bývalí členové:
MATHIEU GOSSELIN - Bass-Stick

Členové STEPHANE DESBIENS
(narozen 26. 9. 1969)
Vocal, Guitar, Keyboard


Stéphane je kanadský hudebník a hráč na basovou kytaru. Nejznámější je jako člen kapely D Project. Spolupracuje také s kapelou Red Sand a Sense.

Už na svých 11. narozeninách začal hrát na kytaru, když mu bylo později dvacet, měl již tolik zkušeností, aby v roce 1990 nastoupil do hard rockové kapely FM, která měla za sebou nějaký úspěch v Quebecu, později v roce 1990 nastoupil do ROSE NOCTURNE (Night Rose) (1990-1998), se kterou natočil dvě alba.

Již v roce 1996 vydal své první sólové album bazvané "Desbienes Acoustic". V roce 2001 se stal spoluzakladatelem prog rockové kapely SENSE, se kterou natočil celkem čtyři alba "Madness" (2002), "Out Of Range" (2004), DVD "Stone In The Sky" (2005) a poslední v roce 2007 "Going Home". SENSE byl jeho první skutečný kontakt s progresivní hudbou, kde se uvedl i jako skladatel. Mezi nejhodnotnější alba patří to poslední, "Going Home".

V roce 2004 vytvořil skupinu MELIA, se kterou v roce 2005 natočil album "Certitudes", album francouzských písní se zpěvačkou Claudia Côté. Pak hrál spíše akustický prog zpívaný ve francozštině, na kterém spolupracoval se zpěvákem a kytaristou François Bérubé. Stihli natočit čtyři alba během pěti let. V tomto období s touto skupinou prozkoumával více akustickou stránku hudebního projevu a odehrál mnoho nezapomenutelných představení. Také spolupracoval s dalšími umělci, např. Qwaarn, Ere G, produkoval alba "Red Sand".

Jeho dalším hudebním počinem se v roce 2006 konečně stal jeho autorský projekt s názvem D PROJECT, se kterým natočil už pět alb. Od roku 2011 spolupracuje se svám přítelem Éricem Rousseau (ex člen Rose Nocturne) na projektu The Tree Spirits.

http://www.bonhommesetter.com/stephanedesbiens.html
Členové JEAN GOSSELIN
Drums and Percussion

Členové ISABELLE CORMIER
(Také Isabelle «Cobra» Cormier)
Violon, Keyboards, Vocal


Isa Cormier vyrůstala v oblasti města Quebec, kde studovala hudbu již ve věku 7 let. Po studiích na CÉGEP v Ste-Foy v oboru houslí a perkuse získala v roce 2015 bakalářský titul v klasickém houslovém hraní na Université Laval. Její učňovské vzdělání prožívala jako členka kvartetu Arthur-Leblanc a zapojila se do několika projektů tradiční hudby a progresivního rocku, které ji přinesly skvělou zkušenost s živým koncertováním.

Byla součástí tradiční skupiny Dansa Danse des Îles-de-la-Madeleine. Zúčastnila se letního festivalu Quebec City s formací D Project společně se skupinou Marillion a při poctě britským rockovým kapelám Pink Floyd a Gentle Giant v projektu GG Project.
Členové PHILLIPPE DESBIENS
Bass, Bass Pedal, Acoustic Guitars

Členové MATHIEU GOSSELIN
(Narozen srpen 1979, Levis, Quebec)
Baskytara, Chapman Stick, Bass-Stick.


(celým jménem Matthieu Gosselin)
(také jako Lewsor)
(narozen srpen 1979, Levis, Quebec)
Baskytara, Chapman Stick, Bass-Stick.


Mathieu Gosselin je kanadský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám z působení v kapelách Extasick, Jupiter9, The Kustom Krowd Vokal Ensemble a Red Sand.

Mathieu se narodil v městečku Levis v Quebecu. Mezi jeho hudební vzory patří Jaco Pastorius, Michael Manring, Victor Wooten a Tony Levin, ale jako basista našel svůj vlastní styl.

Pokud jde o progresivní hudbu, mezi své vlivy řadí Yes, Emerson Lake a Palmer a King Krimson. Inspiraci našel také v jazzu (např. Miles Davis, Bela Fleck, Lost Tribe).

Bez ohledu na svůj mladý věk, Mathieu působí na volné volné noze, je baskytaristou a aranžérem pro mnoho skupin a umělců (od folku až k prog rocku!). Spoluoracoval s hudebníky jako Bob Cohen a GSI, kytarista Jean-Pierre Ferland, Paule Magnant, kytarista Dan Bigras, Guy Cardinal, Rend'Antoine (ex Bel Canto), D PROJECT, Glass Hammer, IQ, Flower Kings... Nelze opomenout jeho nahrávání alb s Red Sand od "Gentry" až po "Human Trafficking".

Mathieův sólový projekt s názvem Jupiter9 by vás mohl také zajímat.

   Zpět
Studiové desky:
2018 Find Your Sun
2014 Making Sense
2011 Big Face
2008 The Sagarmatha Dilemma
2006 Shimmering Lights
Ostatní nahrávky:
1996 Acoustic


Kapela:
Stephane Desbiens - Guitars, Keyboards, Vocals
Jean Gosselin - Drums
Isabelle Cormier - Violin, Back Vocals
Philippe Desbiens - Bass
Hosté:
Fred Schendel (Glass Hammer) - Keyboards
Romain Thorel (Lazuli) - Keyboards, cor
Peter Falconer (Drifting Sun) - Vocals
Marie Noelle Harvey - Violin
Laura Laberge - Cello
Sylvain Laberge - Flutes
Nathalie Gobeil - Bassoon
Daniel Simon - Sax
Chorale de Saguenay - Chorus Vocals
Diskografie Find Your Sun
Vyšlo 12. řájna 2018, Ozéta Productions, OZP2-4377 (Canada)

Seznam skladeb:
01. The End (6:02)
02. Crude Reality (6:55)
03. Tell Me (8:45)
04. The Sting (6:04)
05. Life to Spare (4:04)
06. Be Kind (5:35)
07. a) Find Your Sun Part 1 (1:51)
      b) Find Your Sun Part 2 (3:55)
08. Be Free (5:01)
Total Time: (48:12)

Artwork: Éric Landry with Emmy Cantin (photo)

Obsazení:
Stephane Desbiens - Vocals, Guitar, Keyboard
Matheu Gosselin - Bass, Stick
Jean Gosselin - Drums
Hosté:
Sean Filkins (ex Big Big Train) - Vocals, Guitar
Claude Leonetti (Lazuli) - Léode
Guillaume Fontaine (Nemo) - Keyboards
Sylvain Laberge - Flute
Francois Bérubé - Lead Vocals
Kathleen Webster - Lead Vocals
Giovany Arteaga - Sax
Francis Foy - Backing Vocals
Marie-Noëlle Harvey - Violin
Isabelle Cormier - Violin
Marie Pier Gagné - Cello
Jean-Etienne Collin Marcoux - Percussion
Diskografie Making Sense
Vyšlo 3. června 2014, Ozéta Productions, OZP2-4411 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Rear-view Mirror (5:23)
02. Making Sense (5:16)
03. What Is Real (5:23)
04. Nothing Here Is Innocent (5:30)
05. Missing Star (7:38)
06. Spanish Castle (3:22)
07. Dagger (3:49)
08. Out of Range / Out of Line (9:34)
Total Time: (45:54)

Music: Stéphane Desbiens.
Producer and Lyrics: Francis Foy
Artwork by Éric Landry

Kapela:
Stephane Desbiens - Vocals, Guitar, Keyboard
Mathieu Gosselin - Bass, Chapman Stick
Jean Gosselin - Drums
Hosté:
Tony Levin - Bass (01)
Lalle Larsson - Keyboard Solo (09)
Bartek Kossowicz - (Quidam) - Lead Vocals (04)
Francis Foy - Backing Vocals
Myriam Boutin - Cello
Giovany Arteaga - Saxophone (01,08)
Sandra Poulin - Violin
William Foy - Violin
Jack Lavoie - Lead Vocals (07)
Isabelle Renaud - Backing Vocals
Claire Vezina - Keyboards - Lead (09) & Background Vocals
Diskografie Big Face
Vyšlo 3. února 2011, Ozéta Productions, OP-005 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Anger pt1&2 (9:19)
02. Anger pt3 (2:34)
03. Big Face (7:47)
04. Conspiracy (5:36)
05. Kids Will Never Know (3:39)
06. Macondo (5:15)
07. Poussiere de Lumiere (4:25)
08. So Slow (3:40)
09. They (8:46)
Total Time: (50:56)

Music: Stéphane Desbiens
Producer and Lyrics: Francis Foy
Recorded: "D", Francis Foy and Maxime Boulay-Grenier.
Additionnal recording by Lee Abraham at Sheddy Lee Studios Southampton, Hampshire, England on Sunday 6th April 2008.
Soundteck: Erick Rousseau.
Mixed and mastered at Studio de La Rive, Québec, Canada, (Spring 2008) by "D".
Mastered: Andy Jackson of the Pink Floyd hall of fame
Artwork: Éric Landry
Hudba na tomto albu představuje směs popu a prog rocku. Občas to může znít jako velmi popové, jako např. skladba "So Low" a jindy je to velmi progresivní, jako na "They". Ale i většina pop znějící písně jsou zábavné, protože D projekt nikdy bloudí daleko od jejich progresivní rockové základny. "They" je skvělá písnička, že každý si ji zamiluje každý fanoušek Pink Floyd, neboť zní skoro jako oni. Na této skladbě hlas Stéphane Desbiense zní téměř stejně jako Roger Waters a píseň vyznačuje vliv Pink Floyd, jako riffy doprovázené velkým saxofonem, na který hraje Giovany Artega. Giovany Artega je skvělý saxofonista a je opravdu přínosem ve skladbách "They" a "Conspiracy", kde má navíc velký jam session na konci s basistou Mathieu Gosselinem a kytarista / klávesistou a zpěvákem Stéphane Desbiensem.

Aranžmá celého alba je fantastické, zejména u více popově znějící skladby "Anger pt 1& 2". Housle v této skladbě, na které hrají Sandra Poulin a William Foy, jsou vynikající stejně jako zbytek smyčcových nástrojů. Odbočení do více klasické prog rockové písně, "Anger III" je velmi podobné YES, jako skladba, která nabízí nějakou velkou kytaru, která připomíná styl Steve Howea. Snad nejlepší píseň na albu je titulní skladba "Big Face", ve které se přibližuje více k hudbě Pink Floyd. Tato píseň je zdaleka nejvíce progresivní na albu. "Poussiere de Lumiere" zcela ve francouzštině nazpíval Claire Vezina a vlivem toho přidává mnohem více eklektický vkus albu.

Celkově "Big Face" je skvělé album a spoustě prog rockovým fanouškům po celém světě se bude líbit.

Obsazení:
Stephane Desbiens - Vocals, Guitars, Keyboards
Jean Gosselin - Drums
Mathieu Gosselin - Bass, Chapman Stick, Backing Vocals
Francis Foy - Backing Vocals
Sandra Poulin - violins
Alissar - backing vocals
Francis Delisle - Cello
Hosté:
Stu Nicholson - (Galahad) Vocal (02)
Brett Kull - (Echolyn) Guitar solo (02)
Derek Sherinian - Keyboard (06)
John Green - (Singularity) vocal & keyboard
Diskografie The Sagarmatha Dilemma
Vyšlo 2008, Ozéta Productions, OP-004 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Closer To My Soul / Closer To Heaven (9:50)
02. The Sagarmatha Dilemma (6:07)
03. The Red Mountain (11:40)
04. Thin Air (6:01)
05. Even If I Was Wrong (5:06)
06. Radio Sherpa (4:37)
07. I"m Coming Down (I Shall Go Back) (5:21)
Total Time: (49:03)

Music by Stéphane Desbiens
Producer and author Francis Foy
Artwork: Eric Landry
Toto album popisuje stoupání na vrchol Everestu alpinistou Maxime Jeanem v roce 2004. Texty jsou inspirovány Jeanovou knihou, která obsahuje podrobnosti o tomto výstupu.

Obsazení:
Stephane Desbiens - Vocal, Acoustic & Electric Guitars, Keyboards, Mellotron
Hosté:
Mathieu Gosselin - Bass, Stick
Danny Robertson - Drums
Sandra Poulin - Violin
Alyssar - Back Vocals
Francis Foy - Back Vocal (03)
Martin Orford - (IQ) Moog Voyager Synthesizer
Fred Schendel - (Glass Hammer) Mini Moog, Nord Electro Keyboards přes ring modulator, Leslie Simulator
Tomas Bodin - (The Flower Kings) Mellotron, Taurus & Fender Rhodes Keyboards, Solos
Diskografie Shimmering Lights
Vyšlo 18. srpna 2006, Ozéta Productions / Ipso Facto, OP-002 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Shimmering Lights (8:54)
02. They Come And Grow (6:23)
03. Hide From The Sun (8:00)
04. What Is Done Is Done (Rat) (3:32)
05. End Of The Recess (3:55)
06. September Solitude (10:08)
07. That's Life (7:39)
Total Time: (48:31)

Music by Stéphane Desbiens
Producer and author Francis Foy
Artwork: Eric Landry

Obsazení:
Stephane Desbiens - Guitars
Jeff Grenier - Bass
Martin Laforest - Percussion
Diskografie Acoustic
Vyšlo 1996, Les Disques Kozak, KO2508-2 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Intro ()
02. Around The World ()
03. Tranquilidad ()
04. Spanish Castle ()
05. 1951 ()
06. Strange Mood ()
07. Yakoutaké ()
08. P.R. Blues ()
09. Still There ()
10. Chelsea Dance ()
Total Time: (00:00)

Music: Stéphane Desbiens
Producer, Arranged: Stephane Desbiens
Producer: Nelson Picard
Mixed: Jean-Pierre Pineau

   Zpět


JEAN GOSSELIN, MATHIEU GOSSELIN, STEPHANE DESBIENS


STEPHANE DESBIENS


MATHIEU GOSSELIN


JEAN GOSSELIN


ISABELLE CORMIER


PHILLIPPE DESBIENS
   Zpět

Oficiální stránky:
http://www.thedproject.com/

MySpace:
https://myspace.com/thedesbiensproject

Last.FM:
http://www.last.fm/music/The+D+Project


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  6.12.2013 
Menu Poslední aktualizace: 22.6.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!