CRYPTIC VISION
     
Nahoru
CRYPTIC VISION je inovativní 5 členná rocková kapela ze Sarasoty, západní pobřeží Floridy.

CRYPTIC VISION uchopili semena zasazená takovými rockovými velikány jako YES, Kansas, Spock's Beard a Genesis a uchopili je nově a se osvěžující úrovni. Rozšíření o tomto hudebním žánru, Cryptic Vision vytvářejí vlastní zvuk a vytvářejí si tak jejich jedinečné místo v hudebním průmyslu. Hudba CRYPTIC VISION má stoupající melodie a zpěv, svěží klávesová kouzla, komplexní a dravou rytmiku a výbušnou virtuózní kytarovou pyrotechniku. Původní tvorba se zaměřuje na pozitivní pohled na svět a neustále nutí posluchače hledat velkolepost vesmíru, který obklopuje každého z nás.

Kapelu založil v roce 2003 multiinstrumentalista a producent Rick Duncan a zpěvák Todd Plant. Rick už předtím produkoval několik alb pro lokální a národní umělce a Todd byl zakládajícím členem skupin Eyewitness a Millennium, stejně tak spolupracoval s bývalými členy Doobie Brothers a Chicago.

První album CRYPTIC VISION "Moments of Clarity" vzniklo především jako nahrávací projekt Todda, Ricka a klávesisty Roberta Van Dyne. Představilo se na něm také několik hostujících muzikantů jako houslista David Ragsdale z Kansas, kytarista Ralph Santola (Iced Earth, Sebastian Bach, Deicide), klávesista Howard Helm (Ian Hunter, Zon, Refuge), kytarista Shawn Bowen (Neurotica) a mnoho dalších. Album přijali nadšeně kritici a to je přivedlo k tomu, že podepsali smlouvu s nahrávací společností Progrock Records. V roce 2005 se CRYPTIC VISION začali objevovat i na živých představeních, když se k nim přidali baskytarista a zpěvák Sam Conable, kytarista a zpěvák Tim Keese a klávesista John Zahner. Rok začali jako předkapela skupiny Kansas a v květnu se představili v každoročním Rites of Spring festivalu v Phoenixville PA. Představení bylo nahráno a dostalo se jejich druhou, tentokrát živou desku, "Live at ROSFest 2005".

V roce 2006 se CRYPTIC VISION vrátili do studia a začali pracovat na svém druhém studiovém albu "In A World". Vzhledem k časovému zaneprádnění Johna Zahnera, který mimo nahrávání také koncertoval s Jon Oliva's Pain, a nebyl tím pádem k dispozici ve studiu. Howard Helm proto zaujal pozici klávesisty a stal se stálým členem skupiny. Album bylo nahráno mnohem více jako společná práce kapely a také představilo speciální hosty Davida Ragsdale, Ralph Santola a kytaristu Spock's Beard Al Morse. V červnu roku 2006 pak album "In A World" vyšlo a opět získalo nadšené recenze. Debutovali s novým živým vystoupením u příležitosti představení jejich nového alba v Sarasotě pouhý týden před tím, než je představili na Calprog 2006 v Los Angeles. Cestovali také jako předkapela s Toto, Kamelot a legendárními švédskými progresivisty The Flower Kings. Album "In A World" také obdržel ocenění "Album of the Year" (Album roku) od The Songwriters Showcase Of America v Delandu FL.

V roce 2007 CRYPTIC VISION v Asii napomohlo jejich vystoupení na 25. výročním turné jejich otevírací vystoupení ve Van Wezel Performing Arts Center v Sarasotě. CRYPTIC VISION právě dokončili jejich nejambicióznější album "Of Infinite Possibilities". Stejně jako u prvních dvou studiových nahrávek, i na novém albu jsou hostující hudebníci David Ragsdale, John Zahner a další. "Of Infinite Possibilities" je součástí 3 trilogie "Moments of Clarity In A World Of Infinite Possibilities". Uzavírá je zakončuje epická téměř 21 minutová titulní skladba. CRYPTIC VISION rovněž vydávají box set se všechmi třemi studiovými alby, plakáty a čtvrtým bonusovým diskem s nevydanými živými a studiovými nahrávkami.

     
Nahoru
Rick Duncan - Drums, Keyboards, Guitar, Bass and Percussion
Todd Plant - Vocals, Guitar, Keyboards, Percussion
Sam Conable - Bass, Vocals, Taurus Pedals
Tim Keese - Guitar, Vocals
Howard Helm - Keyboards, Vocals


Členové
(Drums, Keyboards, Guitar, Bass and Percussion)
Narozen: Greenwood, Jižní Karolina
Přebývá: North Port, Florida

Hudební vlivy: Yes, Kansas, Genesis, Spock’s Beard, Dream Theater, The Flower Kings, Porcupine Tree
Oblíbení hudebníci: Neal Morse, Mike Portnoy, Steve Walsh, Roine Stolt, Kerry Livgren

Dosažené úspěchy:Zakladatel a vlastník/provozovatel nahrávacího studia Paradox Recording Studio.
Nahrávala a spolupracoval se stovkami místních a národních umělců jako jsou Briana Johnsona z AC/DC, Neurotica, Chase Theory. Hrál také v Meridianu s kapelou kamaráda Todda Planta a skládá, nahrává, a produkuje stovky písní pro Cryptic Vision a další projekty. Hraje na mnoho nástrojů na všech albech Cryptic Vision.

Členové
(Vocals, Guitar, Keyboards, Percussion)
Narozen: Schenectady, New York
Přebývá: Clearwater, Florida
Nástoje: Vocalist, Electrical Engineer, Tactical Missile System Guidance Specialist

Hudební vlivy: Beatles, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Journey, Queen, Kansas, Yes, Queensryche, Spock's Beard, Dream Theater
Oblíbení hudebníci: Glenn Hughes, John Petrucci, Mike Portnoy, Dave Meros, Neil Morse, Kerry Livgren, Steve Walsh, Steve Perry, Michael Angelo

Dosažené úspěchy: Před CV měl skupinu nazvanou ZION, která působila dva roky a nikdy nic nevydala. Nahrával a vystupoval se zakládajícími členy the Doobie Brothers, Chicago, Steely Dan, Kansas, Marshall Tucker Band, Santana, Jimi Hendrix' Band Of Gypsys, Edgar Winter Group/White Trash, Johnny Winter And, Hulk Hogan, Savatage, a další. Člen Eyewitness, Millenium, Teer. Podílel se na nahrávání více než 20 CD a nejméně tucet kompilací po celém světě.

Členové
(Bass, Vocals, Taurus Pedals)
Narozen: Washington, D.C.
Přebývá: Siesta Key, Florida

Zaměření: Artist, Musician, Computer Animator, Painter, Writer, Filmmaker.
Hudební vlivy: Yes, Rush, Led Zeppelin, King’s X.
Oblíbení hudebníci: Chris Squire, Dug Pinnick, Jimmy Page, Geddy Lee, Mike Portnoy, John Petrucci, and Neil Peart.

Dosažené úspěchy: Počátkem 90. let hrával s projektem MERIDIAN, což byla víceméně studiová skupina, v níž hráli Todd Plant (Vocals and Guitar), Robert (Guitar and Keyboards), Mike Lowe (Drums) a Sam hrál na klávesy a basu. Podporoval skupiny včetně Allman Brothers Band, Atlanta Rhythm Section, New Riders Of The Purple Sage Pat Travers Bandu. Cestoval mnoho po celých USA a Kanadě. Vytváří marketingové materiály, multimédia a kresby pro Cryptic Vision. Získal národní ocenění za umění a filmovou tvorbu, stejně jako maluje obrazy a portréty pro řadu soukromých sbírek, včetně toho posledního Jerry Garcii z Grateful Dead.

Členové
(Guitar, Vocals)

Narozen: Battle Creek, Michigan
Přebývá: New Port Richey, Florida

Zaměření: Guitarist/Musician
Hudební vlivy: Boston, Journey, Dream Theater Sevendust, Giant
Oblíbení hudebníci: Neal Schon, Yngwie Malmsteen, Dan Huff

Dosažené úspěchy: Několikrát oceněný hráč na akordeon, hrával se Slave Nation, Mary Go Down, Sting Ray, Harum Scarum, Skinny Mulligan a Crutch.

Členové
(Keyboards, Vocals)

Narozen: Toronto, Canada
Přebývá: Tampa, Florida

Zaměření: Musician, Recording Engineer.
Hudební vlivy: Genesis, UK, Emerson, Lake & Palmer, Yes.
Oblíbení hudebníci: Keith Emerson, Tony Banks, Jordan Rudess, Rick Wakeman, and Kerry Livgren

Dosažené úspěchy:Vystudoval Royal Conservatory of Music v Torontu v Kanadě, kde studoval hru na klavír, francouzštinu lesní roh a kompozici. Nahrávat a koncertovat začal v roce 1976, kdy podporoval Epic nahrávajícího umělce "Zon" s zpěvák Denton Young. Začal Howard několik let jako hráč zasedání v Torontu studia a dělal jednu turné s kriticky uznávaným Genesis Tribute bandem "Over The Garden Wall". Pak se připojil k umělci nahrávajícím pod Chrysalis/Polygram "Refugee" v roce 1984, s nímž nahrál dvě alba. Howard nahrával a koncertoval s "Refugee" až do roku 1988, kdy mu byla nabídnuta pozice u kláves a jako zpěvák u rockových legend Iana Huntera a Micka Ronsona. Howard s nimi udělal čtyři světové turné se skupinou Hunter/Ronson včetně nahrávek z roku 1990 pro BBC z jednoho z jejich show v Londýně.
Howard se přestěhoval do Tampy na Floridě v roce 1989, kde nahrával s Robbym Steinhardtem z Kansas v Steinhardt/Moon Project. Otevřel produkční společnost se sídlem v Morrisound studia v roce 1993 a nahrál nebo hrál na více než šedesáti albech od té doby. Některé z kapel, s nimiž Howard hrával jsou Seven Mary Three, Iced Earth, Demons and Wizards, Savatage a Trans Siberian Orchestra, u nichž získal platinové album za jeho účast při nahrávání a programování. V poslední době se objevil Howard naživo s kapelou "Voices of Classic Rock", v níž působí Mike Reno z Loverboy, John Cafferty z Beaver Brown Band a Marie Ramsay z 10,000 Maniacs.

Howard hrál na klávesy na prvním albu Cryptic Vision po setkání a hrál i na Morrisound se zpěvákem Toddem Plantem.

     
Nahoru

Sestava:
Rick Duncan - Drums, Guitar, Keyboards
Todd Plant - Vocals, Guitar
Sam Conable - Bass, Vocals
Timothy Keese - Guitar, Vocals
Howard Helm - Keyboards, Vocals
Hosté:
David Ragsdale - Violin
Shawn Bowen - Guitar, Didjeridu, Percussion
John Zahner - Keyboards
Gary Schutt - Guitar
Carrie Preston - Guitar
John Leblanc - Guitar
Mike Carello - Fretless Bass
Členové Of Infinite Possibilites
Vyšlo 19. května 2012, Independent

Seznam skladeb:
01. Singularity
02. Starting Gun
03. The Secret
04. Affecting Time
05. Obsolete
06. M Theory
07. Real Magic
08. Lucid Dream
09. Flash of Life - part 2
10. Other Side
11. Infinite Possibilites
a) Part one
b) Part two
c) Part three
Total time: (66:00)
Recorded at Paradox Recording Studion, North Port, FL.
Audio Mixer: Rick Duncan.

Sestava:
Rick Duncan - Drums, Guitar, Keyboards
Todd Plant - Vocals, Guitar
Sam Conable - bass, Vocals
Timothy Keese - Guitar, Vocals
Howard Helm - Keyboards, Vocals
Hosté:
David Ragsdale - Violin
Alan Morse, Ralph Santolla, Jerry Outlaw & Shawn Bowen - Guitar
John Zahner - Keyboards
Carrie Martin - Angelic Choir Vocals
Členové In A World
Vyšlo 7. července 2006, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. In A World (16:18)
02. This Dream Part I (1:06)
03. Common Ground (4:37)
04. Merkaba (3:14)
05. All Along (5:09)
06. The Space in Between (4:58)
07. I Am The Energy (4:10)
08. Point Of View (4:49)
09. Power To mend (10:00)
10. Find (4:09)
11. The Balance (8:42)
12. This Dream Part II_In A World [Reprise] (5:34)
Total time: (72:46)
"In A World" je druhá studiová nahrávka Cryptic Vision, progresivní rockové skupiny z Floridy. S odkazem na debut kapely, kritiky oslavované akbum "Moments of Clarity", nové album má symfonické instrumentace, hutné vokály, komplexní a unášející aranžmá, bohaté harmonie a povznášející témata se stále pozitivním pohledem.

Informace o záznamu: Paradox nahrávací studio, North Port, FL (01/2006-04/2006).

Sestava:
Todd Plant - Vocals, Guitar, Keyboards
John Zahner - Keyboards, Vocals
Rick Duncan - Drums
Sam Conable - Bass, Bass Pedals, Vocals
Tim Keese - Guitar, Vocals
Steve Lamagna - Guitar (7)
Hosté:
Členové Live At ROSFest 2005
Vyšlo 13. března 2006, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. Introspective - Contemplation - Grand Design (14:36)
02. In A World (16:07)
03. Ascension (5:27)
04. Keyboard Solo (2:08)
05. Shock Value (4:09)
06. The Progledy (13:55)
07. In A World - Studio Demo (16:29)
Total Time: (72:51)
Nahráno živě 1. května 2005 na the Rites Of Spring Festival 2005 v Phoenixville Pennsylvania. CD obsahuje demo verzi skladby "In A World", která je titulní skladbou příští studiové desky. Mastered: Michael Fuller ve Fuller Sound, Miami Florida.

Sestava:
Rick Duncan - Guitars, Bass, Keyboards, Drums, Djembe
Robert Van Dyne - Keyboards, Guitar
Todd Plant - Vocals
Hosté:
David Ragsdale - Violin
Členové Moments of Clarity
Vyšlo 21. srpna 2004, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. Introspective (5:05)
02. New Perspective (4:04)
03. Contemplation (4:15)
04. Grand Design (7:14)
05. Angeline (4:20)
06. Losing Faith (2:24)
07. Angel's Requiem (2:13)
08. Colored Leaf (4:42)
09. Shock Value (4:01)
10. Moments of Clarity (12:25)
     I) Flash of life
    II) Abaddon
   III) In due time
   IV) Hope for tomorrow
11. Ascension (5:42)
Total time: (56:25)
Produced by Rick Duncan, Recorded at Paradox City Recording Studio. Cover Design and Grafics by Claire Franklin. CD was mixed in Runcorn England by Peter Coleman.
Catalog number 5637259272
     
Nahoru
     
Nahoru
http://www.samconable.com/crypticvision/
http://www.last.fm/music/Cryptic+Vision
http://www.therecordlabel.net/progressive-rock/cryptic-vision/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  6.7.2013 
Menu Poslední aktualizace: 28.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©