CONCRETE PROPHET - progressrock.cz

Zpět
CONCRETE PROPHET je americká Prog Metal kapela, která vznikla v roce 2005 v Baltimore, Maryland, a založili ji Michael PASSEN (bass), Kevin BOENING (Guitars) a Brian DOBBS (Drums). Studovali na Peabody Conservatory a Berklee College Music. Neformálně s nimi spolupracuje i zpěvák Mike Newberry. Zformovali se díky internetovému spojení a přátelství spojeném s Towsonovu hudebním oddělení, kde od roku 2005 bylo koncertní místo, na němž mohli předvádět svůj progresivní rock.

Concrete Prophet je kapela, která se maskuje pod značkou progresivního metalu, ale nic takového nehraje. Představte si kapelu, která má k hudbě dost technický přístup, možná složená z odmítnutých kytarových běhů Dream Theater. Pak to zkombinujte s nevýrazným, neinspirovaným hardrockovým riffováním a vokály, na které by byli KoRn hrdí. Ta kapela je Concrete Prophet. Lepší žánr pro tuto kapelu by byl progresivní nu-metal, protože to je v podstatě to, co hrají. Přesto jsou Concrete Prophet dalším důkazem toho, že prog ve stylu Dream Theater LZE zvládnout.

Nahráli 3 písňové EP pod názvem skupiny "Concrete Prophet" v roce 2007 s hostujícím basistou Pete Laramee. Prvky debutového EP této kapely jsou zjevně velmi ovlivněny Dream Theater, ať už je to vokál Mikea Newberryho ve stylu LaBrie nebo některé riffování, které vypadá jako to, co můžete slyšet ze "Six Degrees Of Inner Turbulence". Ale i přes tyto dosti zjevné vlivy si Concrete Prophet dokáží udržet jedinečnou identitu, především tím, že mají klíčové hodnoty, které většině prog metalu chybí: psaní písní a skutečná vážnost hudby.

Concrete Prophet hrají v podstatě rockově založenou hudbu, ale kromě prostřední skladby "Just Call My Name" je hudba dostatečně metalová, aby oslovila mnoho metalistů. Ve skutečnosti je metaličtější než většina prog metalu, i když ty nejtěžší momenty jsou obvykle krátké, jako například na jednom z brousících intro riffů k "The Conquest". Concrete Prophet jsou velmi solidní a profesionální skladatelé, kteří vytvářejí melodie plné chytlavých a těžkých riffů, stejně jako bystré ucho pro rovnováhu mezi prog složitostí a přímočarou rockovou a heavymetalovou jednoduchostí. Prog části si udrží váš zájem, protože jsou odborně vytvořené a zároveň virtuostní povahy, a nikdy nejdou do klikatého, nesmyslného území. Materiál má prostor pro dýchání, ale zároveň je udržován štíhlý, aby byla zachována síla každé stopy.

Následně začali hledat zpěváka pro nahrávání jejich dalšího EP. Mezi jejich hudební vlivy patří kapely jako Dream Theater, Queensryche, Iron Maiden, Fates Warning a Symphony X.

Jejich nejnovější nahrávka "Proof Of Concept" je nyní k dispozici na na www.ConcreteProphet.com spolu se zvukovými ukázkami a videi. Na jejich stránkách jsou živé nahrávky zaznamenané na nedávném vystoupení na Metro Rock na univerzitě ve Virginii, kde poprve představovují nejnovější přírůstek, zpěváka Nicholase Jamese. V hudbě je vidět množství změn pohánějích riffy progressive stylu a dramatický, powerhouse vokál, které způsobují, že skladby Concrete Prophet nesou také stopy Queensryche a Rush.

Ale jejich přístup je rozhodně odlišný od jakékoliv jiné prog kapely. Oni nikdy nedávají přednost instrumentální masturbaci a virtuóznímu stylu při sólovém odbočení před strukturou písně a její soudržnosti. Jejich nejdůležitější prioritou je vytvořit vysoce kvalitní, vždycky heavy rockovou píseň, je to hudba s jasnou vizí a tematickým příběhem. Ve skutečnosti míchají instrumentální sóla tak, aby je využili vkusně jako extra melodický hlas, který je jen technickou lahůdkou navíc pro ty, kteří jsou tomu nakloněni.

Jejich současnou sestavu tvoří Nicholas James (zpěv), Kevin Boenning (kytara), Michael Passen (basa) a Brian Dobbs (bicí). Stejně jako jejich vzor i hudební inspirace Dream Theater, je každý člen kapely dokonalým instrumentalistou, zpěvák Nicholas James a basista Michael Passen jsou oba Masters studenti na UMD a Peabody, Brian Dobbs nedávno napsal a nahrál celé sólové album sám, zatímco Kevin Boenning studoval na Berklee pod kytaristou Don Lappinem a učil se impozantní klavírní, obouruč tapping techniku hraní.

Leč kapela se od jejich druhé nahrávky z roku 2012 odmlčela. Členové zatím vyvíjeli činnost někde jincde.

Ashweather je zcela nový původní projekt od Mikea Newberryho, Kevina Boenninga a Michaela Passena, kteří vzali svou vzájemnou lásku ke klasickému, thrash, progresivnímu a power metalu a spojili ji do jedinečného zvuku se skvělými riffy, obrovskými kytarami, burácejícími basy a mocnými vokály. V roce 2023 vydali svůj první singl "The Future Is Burning".

Zpět
Členové:
Kevin Boenning - Guitars
Michael Passen - Bass
Brian Dobbs - Drums

Spolupracující hudebníci:
Mike Newberry - Vocals
Nicholas James - Vocals
Pete Laramee - Bass
Brian Potts - Additional Percussion
Navid Rashid (Iris Divine fame) - Vocals
Allison Haislip (Attack of the Show & The Voice) - Vocals

Členové Kevin Boenning
(Narozen ***, United States)
Guitars


Členové Michael Passen
(Narozen ***, United States)
Bass


Členové Brian Dobbs
(celým jménem Brian Joseph Dobbs)
(také Brian Corry Dobbs)
(Narozen ***, United States)
Drums, Award-Winning Director, Editor, and Screenwriter


Brian je americký hudebník, producent a zvukař. Strávil deset let spolupráce s kanadským producentem Bobem Rockem jako studiovým inženýrem a technikem, pracujícím s kapelami jako Metallica, Bon Jovi, Tal Bachman, AC/DC a American HiFi.
Členové Mike Newberry
(Narozen ***, Baltimore, United States)
Vocals


Mike je zpěvák a akustický kytarista pocházející z Bel Air, Maryland s rozmanitým katalogem hudby. Byl sólovým zpěvákem progresivní metalové kapely Concrete Prophet a místní rockové skupiny No the Wiser, několik let vystupoval jako sólový interpret, čtyři roky jako rádiový DJ a po celou kariéru naživo vystupoval s mezinárodními orchestry a sbory.

Mike Newberry má k dispozici rozsáhlý katalog materiálu, téměř 450 skladeb. Kromě své akustické práce v současné době hraje v projektech "More More More", "Mike Newberry and the Availables" a "Catholic School Dropouts“. Mikea si můžete rezervovat pro vystoupení jako sólistu, duo, trio, quatro nebo cinco.

Zpět


Skupina:
Kevin Boenning - Guitars
Michael Passen - Bass
Brian Dobbs - Drums
Mike Newberry - Vocals
Hosté:
Brian Potts - Additional Percussion
Navid Rashid - Additional vocal (05) (Iris Divine fame)
Jim Gerthart - Additional vocal
Alison Haislip - Additional vocal (01,04) (Attack of the Show & The Voice)
PROOF OF CONCEPT
EP, vyšlo 12. září 2012, Self-released

Seznam skladeb:
01. Elegy (3:48)
02. The Family Tree Dysgenic (3:53)
03. Kinetic (3:53)
04. Freeze Frame (5:34)
05. Learning To Crawl (4:29)
Total Time: (21:37)

Produced: Kevin Boenning
Artwork: Stephen van Baalen
Artwork: Brian Dobbs

Instruments recorded: Brian Potts at HCD Studios between 2008-2011
Editing, vocals and additional guitars recorded at The Batcave by Kevin Boening in 2011
Mixed and mastered: Tony Corelli at The Deep End Recording Studio in 2012

K získání na www stránkách skupiny.

Skupina:
Kevin Boenning - Guitars
Michael Passen - Bass
Brian Dobbs - Drums
Mike Newberry - Vocals
Hosté:
CONCRETE PROPHET
EP, vyšlo 4. června 2007, Self-released

Seznam skladeb:
01. Mona Lisa (5:04)
02. Just Call My Name (4:21)
03. The Conquest (6:12)
Total Time: (15:37)

K získání na www stránkách skupiny.


Skupina:
The History Of Recorded Music was written, performed, and documented by Brian Dobbs. This album includes a Vinyl CD, a DVD-Video and a DVD-Audio surround sound disc.

K získání na www stránkách skupiny.

Hosté:
Brian Dobbs: The History Of Recorded Music
CD/DVD, vyšlo 2006, Self-released

Seznam skladeb:
Disc 1 - The History Of Recorded Music
Vinyl CD, 16 bit, 44.1 kHz, Stereo
01. Breathe, Into My Soul (1:00)
02. Biolume (7:06)
03. Needle Whip (4:52)
04. The Spirits of Tomorrow (7:22)
05. Superior(ity) (5:56)
06. Stand the Test of Time (5:15)
07. X Max (8:30)
08. Light Emitting Diad (12:25)
09. Breathe, Into My Soul (reprise) (2:33)

Disc 2 - Visuals To The Aural Medium
DVD-Video, 16x9 Widescreen, Dolby Digital 2.0
01. Interview with Brian Dobbs
02. Studio footage
03. Music videos

Disc 3 - The History Of Recorded Music
DVD-Audio, 24 bit, 44.1 kHz, Six Channel Surround Sound
01. Breathe, Into My Soul (1:00)
02. Biolume (7:06)
03. Needle Whip (4:52)
04. The Spirits of Tomorrow (7:22)
05. Superior(ity) (5:56)
06. Stand the Test of Time (5:15)
07. X Max (8:30)
08. Light Emitting Diad (12:25)
09. Breathe, Into My Soul (reprise) (2:33)

Zpět


Zpět

Další zdroje:
https://www.facebook.com/ConcreteProphet?locale=fy_NL
https://briandobbs.com/concrete-prophet
https://www.mikenewberrymusic.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  29.6.2014 
Menu Poslední aktualizace: 12.5.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!