CIRRUS BAY
Zpět
Americký outfit CIRRUS BAY pocházející z Washingtonu začínal jako akustické duo na konci 90. let ke konci minulého století, které se skládalo z Billa Gillhama a Chelsey Mann, kde Chelsey zvládala všechny vokály a Bill hrál na všechny nástroje. Napsali a nahráli několik písní, než Chelsea odešla. Její život nabral jiný směr a v duu ji v roce 2001 nahradila a začala zpívat Billova dcera Sharra (nyní Sharra Acle), které bylo asi 13 nebo 14. Hrávali Billovy skladby naživo v kavárnách a sendvičových obchodech, akustická dílka se sofistikovanými kompozičními strukturami doprovázené melodickou paletou byly přijatelné k více orientovanému hlavnímu proudu vkusu.

Někdy s tomto období se další podobní umělci začali infiltrovat "keep rock dumb" školy, pomalé písně s překvapivými akordy a instrumentálními vyhrávkami a pauzami ve skladbách. Během jedné show, na které byl přítomen, dvojici oslovil Mark Blasco. Je to bubeník a inženýr, a kromě toho, že byl fascinován hudebními projevy dua také chtěl vědět, zda by nechtěli nahrát svoji hudbu a nabídl jim své služby jako bubeník, pokud by souhlasili. Doposud byli Cirrus Bay prezentováni jako duo vystupující s akustickou hudbou, když se skládali z Billa a Anishe Gillham, ale nyní se vyvinuli do projektu kapely, alespoň pokud se jednalo o zaměření k nahrání CD. Měli zaznamenáno mnoho písní v průběhu několika let, společně s Alex Brighenti a Anisha Gillham, které dělaly doprovodné hlasy. V druhé skupinové variantě se jejich hudba se stala mnohem více zdobenější, blíže k hudebním vlivům zachyceným takovými kapelami jako Genesis a Spock's Beard.

Některé z těchto písní, stejně jako několik domácích nahrávek u Dave Crostona se objevily na prvním albu Cirrus Bay nazvaném The Slipping Of A Day", které ještě nemělo patřičnou úroveň.

Druhá deska "A Step Into Elsewhere" byla zaznamenána s větším úsilím, když byla nahrávána několik měsíců, než několik let sbírání skladeb jako u jejich debutu.

Třetí nahrávka "Whimsical Weather" vznikla na základě prodeje předešlých CD, a byla uspěchaná.

Ale banka jim finančně vypomohla u čtvrté nahrávky "The Search For Joy", takže jim bylo dopřáno mnohem více času, aby spolu s Markem Blasco jako koproducentem, měla nahrávka mnohem vyšší kvalitu zvuku než předchozí alba. Začátkem roku 2014 Bill Gillham zkontaktoval Phil Mercy a Amy Darby, zda by nechtěli hostovat na tomto jejich novém albu. Bill je dlouholetým fanouškem Thieves’ Kitchen a napsal některé skvělé recenze kapele na jejich posledních několik alb. A tak se ve skladbě "Waking Wild" představil krystalický vokál od Amy ve střední části. Mezitím Phil přispěl svým typicky mistrovským kytarovým sólem ke konci poslední skladby "Learning To Fly". Album je plné krásy a emocí a zanechává v posluchačích hřejivý, letní, a spokojený pocit. Phil a Amy byli vděčni, že se mohli stát součástí toho všeho.

Autora přebalu desky Bill objevil, když šel na festivalu umění Anacortes v létě 2013. Autor, který jej tam nejvíce zaujal a měl řadu nádherných obrazů byl Randy Van Beek. Na předchozích deskách dělal přebaly Mike z Limelight Studios. Mike je mimochodem bratrem Alex Brighenti, zpěčky z jejich prvního alba.

O stylu hudby se Bill vyjádřil: "Píšu to, co cítím. To je asi něco, co říká každý (a směje se). Mohl bych říci, že je to progresivní rock, nebo bych mohl říkat věci, které by se některým lidem zdály kýčovité, ale stále jsou to věci, které jsou smysluplné pro mě, a možná ne pro nikoho jiného. Věci jako je to, co cítím, když se procházím na svahu poblíž místa, kde žiji, mraky jsou nádherné, nebe je krásné, je tam svěží povětří a v mé mysli, je hluboký pocit, který nemůžu popsat slovy, tak se jej snažím popsat v hudbě. A zaostávám v tom."

Kapela v roce 2016 napsala úplně nové skladby, kterými chce na příštím albu vytvořit fantastickou kompilaci plnou velkých klasických a nových progresivních nápadů. Nové album bylo naplánováno k vydání v srpnu 2016. Bude se jmenovat "'Places Unseen" a bude mnohem více instrumentální než předchozí nahrávky. Uvede se na něm také nová zpěvačka Tai Shan, která vydává i svá vynikající sólová alba. Nová zpěvačka s krásným a sytým hlasem naprosto organicky zapadá do hudby kapely.

Zpět
Členové:
Bill Gillham - Guitars, Keyboards, Recorders, Mandolin, Auto-Harp, Backing Vocals
Mark Blasco - Bass Guitar, Drums, Percussion, Backing Vocals
Sharra Acle (Gillham) - Lead Vocals (Billova dcera)
Tai Shan - Vocals

Bývalí členové:
Anisha Norflet (Gillham) - Lead Vocals (Billova dcera)
Sarah Sanderson - Viola
Chelsey Mann - Lead Vocals

Členové Bill Gillham
Guitars, Keyboards, Recorders, Mandolin, Auto-Harp, Backing Vocals

Bill skládal hudbu již od střední školy, ale po dlouhou dobu dělal hudbu, kde hrál na všechny nástroje a dělal všechny vokály. Pouze někdy spolupracoval s Alex Brighenti, která pak zpívala i na prvním albu kapely. Koncem 90. let začal hrát živě s jinou zpěvačkou Chelsey Mann, která byla velmi dobrá a naživo dynamická, písně zněly mnohem lépe s jejím zpěvem než Billovym (což zase nebylo žádné překvapení).

Když se život Chelsey vydal jiným směrem, začala s Billem zpívat jeho dcera Sharra, které bylo tehdy asi 13 nebo 14 let. Dokonce napsala spoustu hudby, zejména pak textů, takže mívali hodně skladeb, které jsme spolu hráli. Když dorostla i nejmladší dcera Anisha, také se připojila do práce kapely. Nakonec Billův přítel Mark Blasco, když je slšel hrát naživo, nabídl jim své služby jako bubeník a zvukový inženýr.

Pokud jde o název Cirrus Bay, probrali spoustu jmen, ale Cirrus Bay byl ten, který nikdo další neužíval. Billovi se jen líbilo, jak to zní a usoudil, že se hodí k uvolněnému nálodovému pocitu jejich hudby.

O sobě prozradil: "Vyrůstal jsem poslechem Genesis, Bo Hansson, King Crimson, Camel a Renaissance, což dává smysl, protože tuhle hudbu miluji, a vždy se snažím složit něco, co budu milovat. Nechci zase milovat všechno, co složím, samozřejmě si nemohu pomoci, ale to co složím, může nakonec znít jako mix těchto umělců. Poslední píseň na albu má nádech Camel, zdá se mi, ačkoli to nebylo zamýšleno. Vím, že jsme srovnáváni s Renaissance, ale nikdy mě nenapadlo, abychom zněli podobně jako oni."
Členové Mark Blasco
Bass Guitar, Drums, Percussion, Backing Vocals

Mark Blasco je oceňovaný hudebník, jehož přístup k hudbě se skládá z toho, že si představí věci, které zní úžasně, a pak je přivádí k životu. Jeho skladatelský um obsahuje silnou rockovou základnu, spolu s orchestrálními prvky a špetkou humoru a podivností. Napsal hudbu i k filmům (včetně 3 dílů Highlander), podcasty (hlavní téma pro TWiT a stovky dalších), TV (Attack of the show) apod. Joss Whedon zařadil jednu jeho píseň na DVD Dr. Horrible.

Jeho nejnovější kolekce písní s názvem "The Evil Machine Is Broken", bere inspiraci z věcí, jako je The Walking Dead, cestování časem, Watchmen, super darebáci a hodnocení svého života. Nahrávka je v duchu hard rockového cítění s doplňkem instrumentálních a elektronických prvků. Sólová akustická verze alba s názvem "The Evil Machine Is Acoustic"¨vyšla v březnu 2014. Mark je pravidelným přispěvatelem k Bushwick Book Club Seattle, skupině hudebníků, kteří píší písně inspirované knihami. Je zároveň basistou, bubeníkem a zpěvákem progresivní rockové kapely Cirrus Bay.
Členové Tai Shan
Tai Shan je pop-folková hudebnice a skladatelka pocházející ze Seattle. Nabštěvovala střední školu v Santa Rosa, vyšší pak absolvovala v roce 2009 v Cornish College of the Arts. B.M., a to dokonce s vyznamenáním.

Jako učitelka hudby, umělkyně, kytaristka a skladatelka spolupracovala se širokou paletou hudebních žánrů od jazzu, folku nebo popu. Vystupovala po celém západním pobřeží v místech, jako jsou Benaroya Hall v Seattlu a v katedrále Grace Cathedral v San Francisku. Získala si tak řadu speciálních fanoušků, kteří ji hojně navštěvují při koncertování po celém západním pobřeží.

Je známá pro její neobvyklé akordové postupy, široké zametacích melodií a podrobné texty. Pod svým jménem už vydala řadu sólových nahrávek.
Členové Sharra Acle (Gillham)
Lead Vocals (Billova dcera)

Členové Anisha Norflet (Gillham)
Lead Vocals (Billova dcera)

Členové Sarah Sanderson
Viola


Zpět
Studiové desky:
2019 The Art Of Vanishing
2016 Places Unseen
2014 The Search For Joy
2012 Whimsical Weather
2009 A Step Into Elsewhere
2008 The Slipping Of A Day


Skupina:
Tai Shan - Lead Vocals
Sharra Acle - Vocals
Bill Gillham - Keyboards, Guitars, Recorder, Banjitar, Vocals
Mark Blasco - Drums, Bass, Sax, Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie The Art Of Vanishing
Vyšlo 30. června 2019 (digital), 26. srpna 2019 (CD)

Seznam skladeb:
01. A Blossom Of Hills (10:28)
02. Undiscovered Isle (2:52)
03. A Garment Of Clouds (5:02)
04. The North Country (5:16)
05. Sooke Harbour (3:06)
06. Eden (3:42)
07. Unexpected Wonder (6:55)
08. Lost And Profound (3:02)
09. The Dictator (4:07)
10. The Vanishing Place (10:08)
Total Time (54:38)

All tracks written by Bill Gillham
Produced: Bill Gillham and Mark Blasco
Engineered and Mastered: Mark Blasco
Cover Art: Lee Gaskins
Photos for individual tracks: Bill Gillham

Skupina:
Tai Shan - Vocals
Brendan Buss - Flute & Sax
Mark Blasco - Drums, Bass, Backing Vocals, Additional Keyboards, Electric Guitars
Bill Gillham - Keyboards, Electric and Acoustic Guitars, Mandolin, Recorder, Auto-harp, Additional Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Places Unseen
Vyšlo 27. srpna 2016 (Digital), září 2016 (CD), Cirrus Bay, CBCD5ARTVSRL

Seznam skladeb:
01. Places Unseen (6:52)
02. First Departure (11:05)
03. Songs Unheard (3:46)
04. Dimension 7 (5:12)
05. The Sheltering Cove (6:51)
06. Horseback To Hanssonland (5:08)
07. Boats (5:47)
08. Second Departure (10:34)
Total Time (55:15)

Artwork: Lee Gaskins

Skupina:
Anisha Norflet - Lead Vocals (01-03,07,08)
Bill Gillham - Guitars, Keyboards, Recorders, Mandolin, Auto-Harp, Backing Vocals
Mark Blasco - Bass Guitar, Drums, Percussion, Backing Vocals
Sarah Sanderson - Viola
Sharra Acle - Lead Vocals (04,05)
Hosté:
Amy Darby - Vocals (05, mid-section)
Phil Mercy - Electric Guitars (08, finale)
Diskografie The Search For Joy
Vyšlo 31. března 2014, Cirrus Bay

Seznam skladeb:
01. Song Of the Wind (8:58)
02. Cotton Skies (4:49)
03. Me And Wokara (7:46)
04. Out Of the Box (9:28)
05. Waking Wild (8:01)
06. A Door Into Yesterday (7:52)
07. The August Zone (4:29)
08. Learning To Fly (12:01)
Total Time (63:24)

Producer: Bill Gillham & Mark Blasco
Cover: Randy Van Beek

Skupina:
Bill Gillham - Guitars, Keyboards, Mandolin, Vocals
Mark Blasco - Drums, Bass Guitar
Sharra Acle - Vocals (lead in 01,02,04,06)
Anisha Gillham - Vocals (lead in 01,02,03,07)
Tom Prather - Engineer, Drums in 'Wanderlust'
Hosté:
Diskografie Whimsical Weather
Vyšlo 22. května 2012,

Seznam skladeb:
01. Circles And Seasons (10:55)11:06
02. Boundaries (10:23)24
03. Wanderlust (8:39)44
04. Awake Forever (2:55)3 00
05. Gathering Clouds (6:58)7 00
06. Me And The Wind (9:20)29
07. Across The Cobblestones (12:40)42
Total Time: (61:50)

Producer: Bill Gillham & Mark Blasco
Engineer: Tom Prather
"Whimsical Weather" (Vtipné počasí) je třetí deska Cirrus Bay je o něco více svěžejší, vrstvenější a složitější než předchozí CD. Místy připomíná hudbu Tony Bankse, kterou přivolává Billův smysl pro melodie a akordy, a láska a náladovost se nachází i v hudbě Cirrus Bay. Pocitům pramenícím z hudby pomáhá vrstvený mix akustických a elektrických kytar, mellotronu, varhan, syntezátoru a občas i mandolíny.

Skupina:
Bill Gillham - Guitars, Keyboards, Mandolin, Recorder, Bass, Percussion
Mark Blasco - Drums, Bass, Sax
Alex Brighenti - vocals
Anisha Gillham - Guitars, Vocals
Sharra Acle - Vocals
Hosté:

Diskografie A Step Into Elsewhere
Vyšlo 2009

Seznam skladeb:
01. Serenity In A Nutshell (13:11)
02. Out Of The Cold (5:48)
03. The Exposure Of Truth (9:23)
04. Walking In Shadows (5:58)
05. The Secret Country (3:33)
06. Zenobia (16:47)
Total Time (54:40)

Producer: Bill Gillham & Mark Blasco

Skupina:
Bill Gillham - Guitars, Keyboards, Mandolin, Recorder, Bass, Percussion
Mark Blasco - Drums, Bass, Sax
Alex Brighenti - vocals
Anisha Gillham - Guitars, Vocals
Sharra Acle - Vocals
Hosté:
Diskografie The Slipping of a Day
Vyšlo 2008,

Seznam skladeb:
01. A Different Courtyard (1:16)
02. Invitation (3:13)
03. The Color In Your Head (19:08)
04. Crosswinds (6:34)
05. Rainbow Hills (5:13)
06. I Can Only Wonder (6:23)
07. Through Stone Walls (4:36)
08. Slipping (12:30)
09. One Day (2:38)
10. Beyond The Blue Horizon (8:43)
11. Don't Think Of It As A Problem (2:58)
12. Timesteps (3:47)
Total Time: (76:05)


Zpět
Mark Blasco, Anisha Norflet, Bill Gillham, Sarah Sanderson


Zpět
Oficiální stránky:
http://www.cirrusbay.com
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  4.4.2016 
Menu Poslední aktualizace: 16.9.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©