CIRCUS MAXIMUS (Norway)


Zpět...

Circus Maximus od svého vzniku před bezmála 15 lety potěšili příznivce progresivní hudby 4 vydanými alby (momo demonahrávky), kterých se prodalo přes 60 000 kopií ve více než 40 zemích. Kapela se skutečně usadila mezi elitu progresivního metalu.

Kapela pocházející z Oslo v Norsku cestovala s největšími kapelami v žánru jako Queensryche, Symphony X a Kamelot. Koncem roku 2012 Circus Maximus uváděl v Japonsku největším metalový festival Loud Park s renomovanými světovými kapelami jako Slayer, In Flames a Dragonforce.

Vznik kapely se datuje do roku 2000, kdy se k dlouholetým spoluhráčům Michaelu Eriksenovi (zpěv) a bratrům Matsovi (kytara) a Truls Haugenovým (bicí) připojil klávesista Espen Storo a basista Glen Cato Mollen. Pojmenovali se Circus Maximus.

Zpočátku vystupovali jako cover kapela a dostávalo se jim mnoho pozitivních ohlasů na jejich interpretaci technicky náročného materiálu od kapel jako Dream Theater a Symphony X. Po delší době kapela začala psát i svůj vlastní materiál Mezi mnoha vlivy se jejich hudba pohybuje od pop/rocku přes klasický progresivní rock až k heavy metalu a death metalu, jejich hudba přimíchala do směsi melodický a groovy zvuk se spoustou těžkých riffů a zvláštními takty. V hudebním tisku byl jejich zvuk přirovnáván ke Queensryche, TNT, Shadow Gallery, Pretty Maids, Helloween a pod., kromě již výše zmíněných kapel.

Jednou uviděli reklamu v časopise, pomocí níž mohli vyhrát nahrávací smlouvu. Tak se rozhodli nahrát tři nebo čtyři písničky. Ale smlouva byla stále v nedohlednu, tak složili úplně nové písně "Glory of the Empire", "Imperial Destruction" a skladbu nazvanou "Maryanne". Pak je slyšel Ken Golden z Laser Edge a řekl, že by "...mohli udělat společně album" a doporučil jim, že se mají obrátit na společnost Intromental Management. Vydali celkem dvě dema, jedno s cover skladbami, druhé už s vlastními skladbami, se skvělými recenzemi v Norsku, stejně jako v Evropě a USA. Ještě před podpisem smlouvy s labelem Danish Intromental Management v dubnu 2004, kapela uzavřela nahrávací smlouvu s americkým Sensory Records pro USA a Kanadu, které podstoupily licenční dohodu pro Evropu a Rusko labelu Frontiers Records.

Circus Maximus začal psát své debutové album v roce 2004 s názvem "The 1st Chapter", které pak následně vyšlo v květnu 2005. Album s osmi skladbami obsahuje i nejdelší píseň Circus Maximus v titulní skladbě, která trvá více než 19 minut. Album také přineslo dvě bonusové skladby.

O půl roku později v listopadu 2005, se klávesový hráč Espen Storo rozhodl kapelu opustit z osobních důvodů. Na začátku roku, 16. února 2006, se ke kapele připojil varhaník Lasse Finbroten, dříve hráč norské progressive/power metalové kapely Tritonus, a doplnil tak uvolněné místo klávesisty.

V průběhu roku 2005 Circus Maximus vyjeli na své první turné s jejich hlavním vystoupením v Atlantě ve Spojených státech, kde hráli na ProgPower festivalu. Když jim ještě předtím Glenn oznámil, že my měli otevírat jeden koncertní den na ProgPower festivalu, většina lidí na fóru této akci se ptala "Circus kdo?". Circus Maximus se pak se vrátili na stejný festival i následující rok se svým novým klávesistou. Během zbytku roku 2006 pak Circus Maximus nadále koncertoval kolem Skandinávie s dalšími významnými kapelami jako Kamelot, Pagan's Mind a kapelou Glenn Hughese. V roce 2006 vystupovali i na Sweden Rock festivalu před 35 000 diváky.

První čtvrtinu roku 2007 Circus Maximus strávili nahráváním svého druhého studiového alba "Isolate", které bylo vydáno 7. srpna 2007. Ještě před jeho vydáním jako reakci na netrpělivé a dychtivé fanoušky, kapela zvěřejňovala příspěvky na oficiálním fóru kapely Circus Maximus, kde návštěvníci sledovali denně jejich fáze nahrávání alba. Po vydání "Isolate" kapela koncertovala na velkých festivalech jako jsou ProgPower Europe, ProgPower Scandinavia, Sweden Rock a MetalHear. Měli také celou řadu samostatných vystoupení během turné.

Od 13. února do 5. března 2008 kapela cestovala po Evropě jako předkapela spolu s německou progresivní metalovou kapelou Dreamscape na Symphony X Paradise Lost Tour 2008.

18. listopadu kapela zaslal zprávu na své internetové stránky:
"Circus Maximus vstoupí nyní do studia, aby zaal naharávání dalšího alba, které je plánováno vydat koncem roku 2010. Píšeme nové věci každý den a zatím máme více méně 8 songů dokončeno pro album a můžeme upřímně říct, že to zní úžasně! Nemůže se dočkat, až se ukáže, rádi bychom poděkovali všem, kteří nás podporovali v průběhu let ... jste nejlepší! Truls, Mats, Lasse, Glen a Michael".

Třetí album s názvem "Nine" se střízlivě bílým přebalem vyšlo 1. července 2012. Kapela je na něm více melodičtější a dynamičtější než u předchozích dvou alb. Na nové album se čekalo delší dobu, ale kapele to je prospělo. navíc se potýkali s několika překážkami, Truls měl problémy s koleny, Mats ani nemohl hrát na kytaru nebo používal jen svůj počítač několik měsíců, protože si poranil ruku a aby toho nebylo málo, měl Michael i problémy s hlasivkami. Jejich poslední nahrávku "Nine" ozdobili svými nejvíce melodickými a dynamickými skladbami jejich kariéry. Album debutovalo #14 na amerických žebříčcích pro nejlepší kapely a objevy a bylo oceněno a nominováno za album roku v mnoha evropských nejlepších hard rockových a metalových magazínech. Na rozdíl od jiných kapel v žánru, hlavním zaměřením Circus Maximus jsou melodie, a nejen hudební schopnosti.

V současné době počátkem roku 2014 je kapela opět ve studiu, kde připravuje své čtvrté album !!!

Norská kapela CIRCUS MAXIMUS nachystala na 18. března 2016 vydání jejich čtvrtého alba "Havoc", které již avizovali skladbou "The Weight". "To album je o chvílích a prožitcích, které člověka vedou k tomu, že miluje a nenávidí," říká kapelník Mats Haugen. "Metaforicky řečeno, je o podlehnutí ohni a následné snaze vyrovnat se s následky svých rozhodnutí v zaslepení láskou k jiným i k sobě." "Havoc" bylo velmi očekávané čtvrté studiové album, které bude jistě mít obrovský dopad na progresivní metalovou scénu. Hudební formule kapely není snadná k pochopení. Hudebně skupina nabízí obvyklou směs velmi těžkých momentů propletenou s extrémně přístupnými melodiemi. Písně jako "Pages", zahajovací "The Weight", "After The Fire" a "Remember" ukazují plný rozsah zvuku kapely. Přesto album obsahuje i velmi těžké skladby ("Havoc") nebo pomalé a melodické momenty např. v "Loved Ones". První singl z alba "The Weight" byl vydán 19. ledna 2016. Zpěvák Michael Eriksen později hostoval na devátém albu Ayreon nazvaném "The Source".

Label Frontiers Music oznámil vydání živého alba kapely CIRCUS MAXIMUS "Havoc In Oslo", které vyšlo 4. srpna 2017. Je k dispozici na 2CD/DVD a 2CD/BluRay. Nahrávka byla pořízena 6. února 2016 na vyprodané show v Rockefelleru v Oslo při oslavě vydání jejich čtvrtého alba. Součásti vystoupení byla i úžasná živá produkce, která zahrnovala pyroefekty, jiskry (doslova) a masivní osvětlení. Od té doby, co skupina vydala "Live In Japan" prostřednictvím YouTube, toužili po správné živé nahrávce ve fyzickém formátu.

Zpět...
Současná sestava:
Michael Eriksen - Vocals (The Magnificent)
Mats Haugen - Guitars, Backing Vocals and Programming
Truls Haugen - Drums, Backing Vocals and Programming (Insense, Zierler Project)
Glen Cato Møllen - Bass
Lasse Finbråten - Keyboards, Samples, Programming

Bývalí členové:
Espen Storo - Keyboards (2000–2005)

Členové
Michael Eriksen
(také Mike Eriksen)
(narozen ***, Oslo, Norway)
Vocals (The Magnificent)


Poprvé začal hrát na kytaru, když mu bylo 12 let. Po nějaké době se svými přáteli začali v kapele hrát cover písničky od Skid Row, Bon Jovi, Kiss, Def Leppard. Protože tyhle kapely mají hodně sbotových zpěvů, musel se i on naučit zpívat a zároveň hrát na kytaru. Zpíval některé písně a začal se v tomto směru vyvíjet k větší a větší výdrži a získávál stále větší kontrolu nad svým hlasem, až si zpěv oblíbil.

Michael Eriksen z Norska a finský producent a kytarista Torsti Spoof (Leverage Fame) se rozhodli spojit své síly v novém melodic rockovém projektu, který nazvali The Magnificent a vyšla už jim i první bezejmenná nahrávka. Ve studiu jim vypomohli Rolf Pilve (drums), Sami Norbacka (bass), Jukka Karinen (keyboards) a doprovodný zpěvák Antony Parviainen.
Členové
Mats Haugen
(narozen 15. srpna 1980, Oslo, Norway)
Guitars


První koncert, který navštívil bylo vystoupení Yngwie v Oslu 1994. Pod dojmem tohoto vystoupení se začal učit hrát na kytaru... První deska, kterou si zakoupil byla "Kill Em All" od kapely Metallica...

Se svým bratrem založili kapelu s názvem Total Blackout v polovině 90. let. Začali hrát cover skladby kapel Metallica, Testament a Megadeth.
Členové
Truls Haugen
(narozen 14. prosince 1981, Oslo, Norway)
Drums (Insense, Zierler Project)


Truls je nejznámější jako bubeník v norské na Grammy nominováné extrem-metalové kapele INSENSE a je členem i kritiky vychvalované progresivní metalové kapely CIRCUS MAXIMUS. Je také členem projektu ZIERLER, kde na sebe bere i vokální povinnosti vedle spolu s baskytarou.

Truls je multiinstrumentalista. Na kytaru začal hrát, když mu bylo 9 let a vyrůstal se svým bratrem Matsem Haugenem, a lze říci, že se skvěle naučil zvládat bicí sestavy. Truls byl také dlouholetým členem norských cybermetallistů Black Comedy, kde ale hrával na baskytaru. Vydal čtyři alba s kapelou INSENSE a 3 alba s Circus Maximus. Obě kapely kobcertují po celém světě jako headlineři. Truls také spolupracoval s Glenem Hughesem (exDeep Purple, Black Sabbath), Ken Dojo, s Beyond Twilight a mnoha jinými nebo vypomáhal kapelám na turné. Jako bubeník a zpěvák se podílí i na projektech Kvelertak a Pagan’s Mind.
Členové
Glen Cato Møllen
(narozen ***, Norway)
Bass

Členové
Lasse Finbråten
(narozen 14. dubna 1978, Ostlandet, Oslo, Norway)
Keyboards


Lasse je norský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Když v listopadu 2005 klávesový hráč Espen Storo rozhodl kapelu opustit z osobních důvodů, na začátku roku, 16. února 2006 se ke kapele připojil varhaník Lasse Finbråten, dříve hráč norské progressive/power metalové kapely Tritonus, a doplnil tak uvolněné místo klávesisty.

Působil či působí v kapelách:
Åge Sten Nilsen's Ammunition as Lasse Finbrathen - Keyboards (2013-present)

Mindtech
2013 "Elements Of Warfare" - Keyboards

Tritonus - Keyboards
2013 "Demons" - Keyboards (SP)
2007 "Prison Of Light" - Keyboards (Demo)

Video Micro as Lacifer: Keyboards, Programming, Robovoice (2009-present)

Footloose - Keyboards, Vocals (backing)
Členové
Espen Storo
(narozen 1983, Norway)
Keyboards
(2000–2005)


Espen je norský hudebník a hráč na klávesové nástroje, milovník vína, skladatel, veselý a dobrý chlap... V listopadu 2005 se klávesový hráč Espen Storo rozhodl kapelu opustit z osobních důvodů. Působí v kapele After Eternity (Keyboards, 2009-present), s níž vydal album "The Leap Of Pain" v roce 2017. Působil také v kapele Hitmachine jako klávesista a zpěvák.

Zpět...
Studiová alba:
2019 Isolated Chapters (EP)
2016 Havoc
2012 Nine
2007 Isolate
2005 The 1st Chapter
2004 Demo 04
Živé nahrávky:
2019 Nine Live
2017 Havoc In Oslo
2017 Live In Japan


Skupina:
Mike Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitar
Glen Cato Mollen - Bass
Truls Haugen - Drums
Lasse Finbraten - Keyboards
Diskografie Isolated Chapters
EP, vyšlo 6. září 2019, Frontiers Music SRL, FR CD 724 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Phasing Mirrors (10:21)
02. Endgame (7:38)
Total Time: (17:59)

Produced: Mats Haugen
Mixed: Christer Andre Cederberg

Skupina:
Mike Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitar
Glen Cato Mollen - Bass
Truls Haugen - Drums
Lasse Finbråten - Keyboards
Hosté:
Maria Ailin Benterud - Vocals (08)
Storm Aleksander Haugen - Vocals (08)
Mai Sofie Nedler Eliassen - Vocals (08)
Emil Ring - Vocals (chants) (03)
Nora Ring - Vocals (chants) (03)
Lena Ring - Vocals (chants) (03)
Thomas Brondum - Vocals (chants) (03)
Erik Berntsen - Vocals (chants) (03)
Axel von Bergen - Vocals (chants) (03)
Jon-Ivar Smiseth - Vocals (chants) (03)
Diskografie Havoc
Vyšlo 18. března 2016, Frontiers Music SRL, FR CD 724 (Italy)

Seznam skladeb:
01. The Weight (6:18)
02. Highest Bitter (5:13)
03. Havoc (3:22)
04. Pages (5:02)
05. Flames (4:04)
06. Loved Ones (8:09 )
07. After The Fire (8:30)
08. Remember (5:39)
09. Chivalry (7:48)
10. Loath (bonus track deluxe version only) (4:37)

Bonus Live CD (Deluxe Edition):
01. Forging (0:45)
02. Namaste (4:09)
03. The One (4:04)
04. Arrival Of Love (4:38)
05. Abyss (5:43)
06. Alive (5:48)
07. Game Of Life (5:39)
08. Last Goodbye (9:46)
Total Time: (57:29)

Produced: Mats Haugen
Mixed: Christer Andre Cederberg
Mastering: Chris Sansom
Artwork: Remi Juliebo
Logo: Anja Sofie Nedler Haugen
Havoc je čtvrté studiové album od Circus Maximus. Úžasný skladatelský um a chytrá produkce představuje kapelu jako jednoho z lídrů v žánru progresivního metalu. "Havoc" překračuje hranice progresivní a metalové hudby. 2CD Deluxe Edition obsahuje jednu bonusovou studiovou skladbu a bonusový CD materiál nahraný živě v Japonsku v roce 2012.

Skupina:
Mike Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitar
Glen Cato Mollen - Bass
Truls Haugen - Drums
Lasse Finbråten - Keyboards
Diskografie Nine
Vyšlo 1. června 2012, Frontiers Records, FR CD 557 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Forging (1:15)
02. Architect of Fortune (10:11)
03. Namaste (4:01)
04. Game Of Life (5:00)
05. Reach Within (4:59)
06. I Am (4:20)
07. Used (4:51)
08. The One (4:00)
09. Burn After Reading (8:47)
10. Last Goodbye (9:59)
Total Time: (57:29)

Bonus tracks:
11. Abyss (Live' Progpower USA '09 - JP)
12. Wither (Live' Progpower USA '09 - JP)

Produced: Mats Haugen, Truls Haugen, Christian Wibe
Editor: Oyvind Larsen
Mixed: Christer Andre Cederberg
Mastering: Björn Engelmann
Artwork, Design: Anja Sofie Nedler Haugen
Recenze desky je napřklad na:   www.metalforever.info

Skupina:
Mike Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitar
Glen Cato Mollen - Bass
Truls Haugen - Drums
Lasse Finbråten - Keyboards
Hosté:
Jan Erik Salvesen - Vocals (backing)
Diskografie Isolate
Vyšlo 7. srpna 2007, Frontiers Records, FR CD 345 (Europe) (EU),
4. září 2007 (US), 24. října 2007, (Jap)

Seznam skladeb:
01. A Darkened Mind (5:33)
02. Abyss (5:00)
03. Wither (4:46)
04. Sane No More (Instrumental) (3:55)
05. Arrival Of Love (4:10)
06. Zero (4:50)
07. Mouth Of Madness (12:42)
    I. Alone
   II. The Dream
  III. The Initiation
   IV. The Secret
    V. The Conflict
   VI. The Awakening
08. From Childhood's Hour... (4:28)
09. Ultimate Sacrifice (9:17)
10. Silence (Japanese bonus track) (6:14)
Total Time: (54:41)

Recorded: leden 2007-duben 2007 v CM Studios, Moving Studios a Noisegate Studios
Producer: Circus Maximus
Drum recording: Truls Haugen, Mats Haugen, Oyvind "Lionheart" Larsen
Mixed and mastered: Tommy Hansen (Jailhouse Studios)
Artwork and layout: Mattias Norén (Progart Media)
Logo: Anja Sofie Haugen
Photography: Eivind Rehne
Booklet photography: Glenn Mollen
První album s novým klávesistou Lasse Finbråten po Espen Storově odchodu na konci nahrávání "The 1st Chapter". Lasse Finbraten přidal další klávesy a zvuk syntezátoru.

Skupina:
Michael Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitars
Glen Cato Mollen - Bass Guitar
Truls Haugen - Drums, Backing Vocals
Espen Storo - Keyboards
Diskografie The 1st Chapter
Vyšlo 14. května 2005, Frontiers Records, FR CD 240 (EU)
7. července 2005 (US)

Seznam skladeb:
01. Sin (Michael Eriksen /Mats Haugen, Truls Haugen, Glen Cato Mollen) (5:53)
02. Alive (M.Eriksen /M.Haugen) (5:38)
03. Glory Of The Empire (M.Eriksen /M.Haugen, Espen Storo, T.Haugen) (10:27)
04. Biosfear (Instrumental) (T.Haugen, M.Haugen, E.Storo) (5:22)
05. Silence From Angels Above (M.Haugen /M.Haugen (4:07)
06. Why Am I Here? (T.Haugen, M.Haugen, M. Eriksen /M.Haugen, T.Haugen) (6:05)
07. The Prophecy (M.Eriksen, M.Haugen /M.Haugen, T.Haugen) (6:44)
08. The 1st Chapter (T.Haugen, M.Haugen, M.Eriksen /E.Storo, M.Haugen, T.Haugen) (19:07)
Total Time: (63:23)

Bonus EU:
09. Haunted Dreams (7:12)
Bonus US:
10. Imperial Destruction (M.Haugen, M.Eriksen /M.Haugen, T.Haugen, E.Storo) (6:45)
Bonus JP:
11. Marion (6:12)

Recorded 2004 v Lionheart Studios, Toproom Studios a Noisegate Studios
Produced: Circus Maximus
Recording: Oyvind Larsen, Mats Haugen
Drum recording: Borge Finstad
Mixed and Mastered: Tommy Hansen (Jailhouse Studios)
Mastering: Alan Douches
Layout and logo: Claus Jensen (Intromental Design)
Artwork: Mattias Norén (Progart Media)
Photography: Silje Holter
Slova k písni "Glory of the Empire" podle filmu Gladiator z roku 2000. "The 1st Chapter" obsahuje (až do roku 2012) nejdelší skladbu Circus Maximus píseň "The 1st Chapter", která má 19 minut a 7 sekund.

Skupina:
Michael Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitars
Espen Storo - Keyboards
Truls Haugen - Drums, Backing Vocals
Glen Cato Mollen - Bass Guitar
Diskografie Demo 2004
Vyšlo 2004

Seznam skladeb:
01. Imperial Destruction (6:47)
02. Marion (6:09)
03. Glory Of The Empire (10:37)
Total Time: (23:33)

Vyšlo ve vlastním nákladu.Skupina:
Michael Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitars
Glen Cato Mollen - Bass
Truls Haugen - Drums
Lasse Finbraten - Keyboards
Diskografie Nine Live
Vyšlo 28. srpna 2019, Rubicon Music, RBNCD-1282 (Japan)

Seznam skladeb:
01.Architect Of Fortune (10:54)
02. Namaste (4:07)
03. Game Of Life (5:20)
04. Reach Within (4:02)
05. I Am (4:25)
06. Used (5:05)
07. The One (4:35)
08. Burn After Reading (9:02)
09. Last Goodbye (9:18)
10. Phasing Mirror (10:22)
11. Endgame (7:38)
Total Time: (74:51)

Produced: Mats Haugen
Mixed: Christer Andre Cederberg
Tracks 01-09: Recorded Live at Sentrum Scene, Oslo, Norway on September 22, 2018
Tracks 10-11: Bonus Tracks for Japan (From EP "Isolated Chapters")

Skupina:
Michael Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitars
Glen Cato Mollen - Bass Guitar
Truls Haugen - Drums, Backing Vocals
Espen Storo - Keyboards


Diskografie Havoc In Oslo
Vyšlo 4. srpna 2017, Frontiers Records, FRCDBR 781

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Forging (0:53)
02. Namaste (4:00)
03. The One (4:14)
04. The Weight (6:42)
05. Highest Bitter (5:39)
06. Architect Of Fortune (10:20)
07. Arrival Of Love (4:21)
08. Loved Ones (7:11)
Total Time: (43:20)

CD 2:
09. Sin (6:33)
10. Havoc (3:35)
11. Pages (5:22)
12. Abyss (5:36)
13. I Am (4:34)
14. Chivalry (8:07)
15. Game Of Life (8:08)
Total Time: (44:55)

DVD/Blu-Ray:
01. Forging ()
02. Namaste ()
03. The One ()
04. The Weight ()
05. Highest Bitter ()
06. Architect of Fortune ()
07. Arrival of Love ()
08. Loved Ones ()
09. Sin ()
10. Havoc ()
11. Pages ()
12. Abyss ()
13. I Am ()
14. Chivalry ()
15. Game of Life ()
16. Road to Rockefeller ()
17. Making of "Remember" ()
18. Music Video "Remember" ()

Recorded at Rockefeller in Oslo, on February 6th, 2016
Written & Arranged: Circus Maximus
Produced: Circus Maximus
Executive Producer: Gerwin Bakker, Frode Johnsrud
Assistant producer: Roy "Metal Garage" Nilsen, Scott R. Sereboff, John Raaness, Indra Loljeeh
Assistant producer: Bryan "Kez" Keyser, Lane Miller, Marko "Patu" Viljanen, Marc Choucair
FOH sound engineer, Recording: Sondre Rosseland
Editing (vision): Mika Martinussen
Mixed & Mastered: Tommy Hansen
Artwork, Layout: razorimages.com

Skupina:
Michael Eriksen - Vocals
Mats Haugen - Guitars
Glen Mollen - Bass
Truls Haugen - Drums
Lasse Finbraten - Keyboards
Diskografie Live In Japan
Vyšlo 2015, Frontiers Records

Seznam skladeb:
01. Namaste (11:40)
02. The One (4:45)
03. Arrival Of Love (4:45)
04. I Am (6:25)
05. Abyss (6:01)
06. Alive (7:06)
07. Game Of Life (5:38)
08. Last Goodbye (9:21)
Total Time: (60:01)

Filmed and edited by WOWOW LOUD PARK 12 at Saitama Super Arena, Japan, on Oct 27th 2012
Directed: Sven Erik Nordset / Blikkstille
Audio mix: Sven Erik Nordset


Zpět...

Zpět...
Oficiální stránka:
http://www.circusmaximussite.com/

Další stránky:
http://www.circusmaximussite.com
http://www.myspace.com/officialcm
http://twitter.com/circusmaxtweet
http://instagram.com/officialcircusmaximus
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  14.3.2014 
Menu Poslední aktualizace: 11.9.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!