CHRIS / CHRISTIAAN BRUIN


       
   CHRISTIAAN BRUIN

     
      
     
   

Zpět
Chris je zkrácená přezdívka jména holandského multi-instrumentalisty, hudebníka, skladatele a producenta Bruina Christiaana (narozen 1988 !!!). Jeho pole práce je většinou progresivní symfonický rock, ale obsahuje také spoustu dalších stylů ve své hudbě, jako je pop, Drum 'n bass, ambient a metal.

Pochází z Boskoop, což je malá vesnička v Nizozemsku. Jeho prvním nástrojem byl malý bubínek v místní dechové kapele. Brzy poté ale absolvoval výuku hry na bicí, to mu bylo asi 11 let... Ale v té době ještě nepsal svoji vlastní hudbu. Začal se jako samouk učit hrát na elektrickou kytaru. Ve 13 letech začínal ve své první kapele ERROR, pro kterou napsal všechnu hudbu a hrál na kytaru. Dalo by se říci, že počátky hudební kariéry hrál nějakou odnož death metalu!

Také ale sbíral zkušenosti z jiných žánrů, jako je hip hop a symfonický metal. Poslouchal v té době kapely jako In Flames, Blind Guardian, Metallica aj.

Po nějaké době se také začal zajímat o klávesy a o symfonický rock. Jeho přítel z kapely Knight Area (vydal už své první album) jej uvedl do světa progresivní a symfonické hudby. Začal poslouchat progresivní kapely jako Genesis, Camel, IQ... V roce 2006 skončil svá studia na škole Groene Hart Lyceum. V témže 2006 vstoupil do symfonické rockové kapely Arcania, která se ale rozpadla po vydání jejich první EP. Protože však nemohl najít doopravdy takto zaměřené hudebníky, rozhodl se začít skládat na vlastní pěst.

Bylo mu 19 let, když začal skládat a nahrávat své první album. Chopil se každého nástroje a nahrával všechno, co vytvořil ve své ložnici, kde strávil každou volnou minutu, aby písničky mohl poskládat. Když byl hotov, poslal nahrávky do některých nahrávacích společností, a naštěstí se mu podařilo dosáhnout jeho vydání.

Jeho debutové album nazvané "A Glimpse Inside" bylo nahráno v letech 2007 až 2008 a nakonec vyšlo u Musea Records v roce 2009. Bruin nahrál všechny nástroje na albu, nazpíval všechny vokální části, a také se ujal vytvoření přebalu alba a jeho masteringem. Po vydání alba se Bruinovi podařilo dát dohromady živou kapelu (tvoří ji kromě něj tří další členové) a začal zkoušet, aby mohl odehrát nějaké koncerty v druhé polovině roku 2009.

"A Glimpse Inside" obsahuje několik málo písní s trošku filozofickým zaměřením. Písně jsou o osudu, který se zabývá předurčeným světem, kde události jsou jen kouskem skládačky ve větším schématu věcí. Jedná se o skrytý druh osudovosti nebo tragédie, ale zároveň o účelový smysl, který dává význam věcem, které děláme. K dispozici jsou také písně o lásce a způsobu, jakým lidé spojují své vnitřní já s vnějším světem.

V roce 2010 zakončil studia na Codarts, Rotterdam, Netherlands, kde se věnoval oborům Kompozice a Hudební produkce. Na druhé album měl napsané některé skladby ještě předtím, než vyšlo "A Glimpse Inside". Jak sám říká: "Měl jsem opravdu hodně hudebních nápadů, a protože nebyla pohromadě ještě žádná koncertní kapela, začal jsem hned nahrávat. Studoval jsem hudební produkci na konzervatoři v Rotterdamu, kde jsem měl možnost využít školní zvukové studio pro nahrání některých věcí. Ale podobně jako debutové album, jsem nahral skoro vše ve svém malém domácím studiu."

Měl jsem ideu na napsání koncepčního alba. Byl to docela ambiciózní projekt se spoustou hudby, rozmanitých aranžmá a měl jsem spoustu útržků papíru zaplněných texty, schématy, storyboardy atd... Opět jsem zaznamenal každý jednotlivý nástroji sám, ale tentokrát se mi podařilo získat více organický a přirozený zvuk, mnohem více podobný skutečné kapele.

Album "Making Sense" je o jednom hledání pravdy, smyslu a účelu. Je to příběh o jednotlivci, duši, jedinci, který prožívá jeden z jeho mnoha životů na Zemi. Prostřednictvím rozhovorů se svými tvůrci se dozvídá hodně o životě, vlastní sebedůvěře a smyslu své existence. Tato znalost mu ale nepřináší viceméně žádné uspokojení. Přináší jen tragédie, odpovědnost, a jedinec pak ze všeho nejvíc touží po neznalosti.

Třetí album bylo nahráno v roce 2011 a ukazuje docela překvapující posun stylu ve srovnání s minulou tvorbou. "City Of Light" na rozdíl od svého předchůdce není koncepční album. Nicméně skladby jsou tématicky spojeny tak, aby se všechny dotýkaly stejného, futuristického tématu: světa, ve kterém lidstvo nemá jinou možnost, než opustit planetu, protože je přelidněná a znečištěná z nadměrného využívání přírodních zdrojů. Album "City of Light" si však nehraje na politický apel. Spíše se snaží zdůraznit ty aspekty, které dělají člověka člověkem. Aspekty, které jsou užitečné, a dokonce zásadní: naděje, soucit, společnost, vztahy, laskavost, identita či vědomí smrtelnosti. Vypráví o utlačování lidí, jak jsou vyháněni ze svých domovů, o jejich nadějích a snech, odchodech, ztrátach, mládí... Kontrast mezi chladnou a industrializovanou planetou a teplem od lidí a přírody je zdůrazněn v celkové zvuku alba. K dispozici jsou těžké, energetické momenty, klidné ambientní plochy a jemné melodické části. V porovnání s "Making Sense", která zněla organicky, jako živá kapela, album "City of Light" obsahuje více elektronický přístup.

Další dvě alba, která Chris vydal jsou opět odlišná. První z nich "Snow Stories" vyšlo v roce 2012 a zachycuje ducha Vánoc v mnoha ohledech. Toto progresivní rockové album obsahuje mnoho barevných aranžmá s nástroji, jako jsou kostelní varhany, grand piano, cembalo, housle, violoncello, zvonkohra atd. Album obsahuje 9 původních skladeb, dvě rozsáhlé prog-rockové písně, stejně jako přístupné a jednoduché melodie. Každá píseň má svoji charakteristickou atmosféru a tón, spojené s různými náladami Vánoc.

Album vydané v v říjnu 2013 "Days Of Summer Gone" je téměř výhradně akustické album nesoucí melancholickou atmosféru podzimu. Občas zasněné, teplé a jemné, jindy zkroucené, podivné a temné. Album se zabývá tématy, jako je zázrak, touha, paranoia, ztráta, pomíjivost...

Christiaan je nyní aktivní i jako bubeník v nově vzniklé progresivní rockové kapele SKY ARCHITECT. Společně se spolužáky z konzervatoře, Wabe Wiering a Rik van Honk, byl jejím spoluzakládajícím členem. Skupina udělala velký dojem na progresivní rockovou scénu v roce 2011 s jejich albem "Excavations of the Mind". Jejich druhé album "A Dying Man's Hymn" je ambiciózní koncepční album, nahrané uprostřed osamělých lesů ve Švédsku. V roce 2011 SKY ARCHITECT hráli na některých větších PROG festivalech v Evropě, jako je "Night of the Prog" a "Progpower Europe".

Christiaan je také členem progresivní metalové kapely ADEIA a orchestrální pop kapely MAYRA ORCHESTRA.

V roce 2014 začal Chris ambiciózní projekt, kdy každou neděli účastníci tohoto on line projektu obdrželi nově složenou a nahranou skladbu elektronickou poštou spolu s ilustrovanými texty, kresbami a dalšími bonusy. O rok později v roce 2015 pak všech 52 skladeb bylo rozloženo do osmi CD a vydáno v jednom set top boxu, který zahrnuje i 68-stránkový booklet se všemi texty, výkresy a další informace o příběhu.

Každou neděli účastníci tohoto on line projektu obdrželi nově složenou a nahránou skladbu elektronickou poštou spolu s ilustrovanými texty, kresbami a dalšími bonusy. Nyní, o rok později 52 skladeb bylo rozloženy do osmi CD a vydáno v jednom set top boxu, který zahrnuje i 68-stránkový booklet se všemi texty, výkresy a další informace o příběhu. Také tam naleznete, které hudebníci podpořili Chrise Bruina při realizaci tohoto fantasy příběhu."The Black Codex" představuje ojedinělý koncepční projekt. Je to v podstatě hudební pokračování příběhu v 52 epizodách. Vypráví příběh Ezia, mladého muže, který si klade za cíl nakreslit mapu světa z dřevěného létajícího stroje. Ovšem od chvíle, kdy se setká se Lvem, jeho plány se ubírají úplně nakřivo. Lev má záhadný vhled do vzorů, v nichž se lidé chovají a je mistrem tajných plánů a programů. Lev zapojí Ezia v jeho pátrání po starobylé knize s názvem The Black Codex, která je v konečném důsledku základem celé existence na Zemi. Během této cesty se setkávají všechny druhy padouchů, tajné společnosti a bájné postavy. Je to rozmáchlý fantasy příběh!

Christiaan Bruin se ani zdaleka nevzdává svých četných aktivit ve všech skupinách, v nichž působí, jako je Sky Architect, Nine Stones Close či projekt The Black Codex, a od počátku dekády se také snaží uniknout sám, zejména pod jménem Chris. Jeho novou nahrávkou je "Meta" s přídavkem "INVENTIONS". Toto nové album je přinejmenším originální, přináší sérii videí a písní o tvůrčím procesu skládání hudby a textů. Každé dva týdny bude vydána nová píseň + video na YouTube s nápady, inspirací a procesem nahrávání, který vedl k vytvoření písně.

Pod hlavičkou Inventions už Chris vydal další dvě desky "Curiosity" v roce 2018 a "Logica" v dubnu 2019."Logica" je třetí album v sérii Inventions. Představili se na něm Theo Travis (Steven Wilson, Robert Fripp, Soft Machine, David Gilmour) na saxofony a flétnu, Rotterdamské DOT kvarteto na smyčce a vyprávění Andyho Rowea (The Room). "Logica" byla nahraná ve dvou samostatných kostelech, v prázdném divadle, v kavárně, ve dvou studiích a v obývacím pokoji, má symfonický orchestrální zvuk s vlivy Mika Oldfielda, raných King Crimson a Steve Reicha. Christiaan k albu řekl: "Chtěl jsem dosáhnout organického zvuku velkého souboru hrajícího živě, s vyprávěním a vrstveným vokálem na vrcholu. Výsledkem je pohlcující koncepční album o hlubokých souvislostech mezi matematikou, logikou, jazykem, vnímáním, uměním a fyzikou."

Zpět
2019 Logica
2018 Curiosity
2017 Meta
2015 The Black Codex
2015 The Black Codex
2013 Days Of Summer Gone
2012 Snow Stories
2012 City Of Light
2010 Making Sense
2010 A Glimpse Inside


Sestava:
Christiaan Bruin - All vocals and instruments, except:
Theo Travis - Soprano Sax, Tenor Sax, Flute
DOT Quartet - Strings
Andy Rowe - Narrations
Diskografie Logica
Vyšlo 15. dubna 2019, Freia Music

Přehled skladeb:
01. Platonics (2:30)
02. Logica (15:25)
03. Mind Of God (5:04)
04. Beholder's Eye (7:01)
05. Three Worlds, Three Mysteries (5:43)
06. Citadels (5:12)
07. The Sum Of All Things (13:19)
Total Time: (33:04)

Recorded in November - December 2012
Written and Produced: Christiaan Bruin
Cover Artwork: Afonskaya Irina
"Logica" je třetí album v sérii Inventions. Představili se na něm Theo Travis (Steven Wilson, Robert Fripp, Soft Machine, David Gilmour) na saxofony a flétnu, Rotterdamské DOT kvarteto na smyčce a vyprávění Andyho Rowea (The Room). "Logica" byla nahraná ve dvou samostatných kostelech, v prázdném divadle, v kavárně, ve dvou studiích a v obývacím pokoji, má symfonický orchestrální zvuk s vlivy Mika Oldfielda, raných King Crimson a Steve Reicha. Christiaan l albu řekl: "Chtěl jsem dosáhnout organického zvuku velkého souboru hrajícího živě, s vyprávěním a vrstveným vokálem na vrcholu. Výsledkem je pohlcující koncepční album o hlubokých souvislostech mezi matematikou, logikou, jazykem, vnímáním, uměním a fyzikou."

Sestava:
Christiaan Bruin - All music and lyrics, instruments, vocals
Hosté:
Ruben van Kruistum - Cello
Laura ten Voorde - Violin
Sebas Honing - Lead Guitar (07)
Bas Immerzeel - Lead Guitar (08)
Diskografie Curiosity
Vyšlo 25. ledna 2018, Freia Music

Přehled skladeb:
01. Pocket Universe (3:09)
02. The Penrose Steps (3:57)
03. Curiosity (4:04)
04. Deep Thought (4:40)
05. Real Numbers (4:06)
06. Kites and Darts (3:37)
07. Through the Needle's Eye (2:51)
08. The Grand Design (5:20)
09. The Same River Twice (5:51)
10. We Are Endless (4:35)
11. Real Numbers [alternative version] (4:12)
12. Through the Needle's Eye [alternative version] (5:45)
13. O Stone, Be Not So (4:04)
Total Time: (00:04)

Recorded in November - December 2012
Eritten and Produced: Christiaan Bruin
Cover Artwork: Afonskaya Irina


Sestava:
Christiaan Bruin - All music and lyrics, instruments, vocals
Hosté:
Ruben van Kruistum - Cello
Laura ten Voorde - Violin
Sebas Honing - Lead Guitar (07)
Bas Immerzeel - Lead Guitar (08)
Diskografie Meta
Vyšlo 16. června 2017, Freia Music

Přehled skladeb:
01. Meta (4:27)
02. One and the Same (4:48)
03. The Turing Test (4:15)
04. Into the Light (4:02)
05. Spaceship Earth (5:45)
06. Touch of Rain (5:49)
07. Oceania (3:09)
08. The Dream Sequence (4:21)
09. One Small Step (5:23)
10. A Place Where We Belong (6:18)
11. The Space Between (8:47)
12. Monochrome (3:22)
13. The Space Between [alternative version] (4:37)
14. Touch of Rain [alternative version] (5:51)
15. Spaceship Earth [alternative version] (4:53)
Total Time: (00:04)

Recorded in November - December 2012
Eritten and Produced: Christiaan Bruin
Cover Artwork: Afonskaya Irina


Sestava:
Christiaan Bruin - Vocals, keys, guitars, bass, drums, percussion
Diskografie The Black Codex
Vyšlo 18. května 2015, Progress Records

Přehled skladeb:
Episodes 1-13 (2014, FREIA Music)
CD 01:
01. Overture Pt. I (7:21)
02. Overture Pt. II (7:50)
03. Map Of The World / Fairground Of Ark Pt. I (7:39)
04. Fairground Of Ark Pt. II / A World Away (7:15)
05. Wanderlust (7:12)
06. A Dot On The Horizon (7:50)
07. Beneath The Surface (7:06)
08. Flight Of Columbo (6:54)
09. House Behind The Hedge / Trapped In Time (6:39)
10. The City Of Ark (From Above) (7:07)
11. One And The Many (7:54)
12. The Key (7:15)
13. Thoughtcrime And Burglary (6:58)
14. The Scent Of Fear (8:14)
15. The Black Cliffs Of Ark (6:43)
16. Stampede (7:00)
17. In The Sewers (6:40)
18. The Mad Realm (7:21)
19. A Wolf Among The Sheep (7:10)
20. The Judgement Of the King (7:21)
21. New Beginnings (8:54)
22. Feast Of Spring (8:09)
23. Demons In Disguise (7:07)
44. Ex Igne Fides (7:22)
25. Safire - After The Fall (8:48)
26. Fairground Of Ark Pt. III - The Conjuration Of Earth (9:28)
27. Is There Anyone There? (6:35)
28. The Weasel's Theme (6:58)
29. The Weasel And The Child (6:35)
30. The City In The Sky (7:59)
31. Rival Minds (6:22)
32. Arriving At The Northern Gate (6:52)
33. Behind The Threshold Of Worlds (8:20)
34. Silhouette In The Window (6:37)
35. Immersion (6:40)
36. The Hauntings Pt. I (12:26)
37. The Hauntings Pt. II (8:06)
38. And The Day Will Come (13:20)
39. Stance (13:48)
40. In The Dead Of Night (7:28)
41. Rise To Power (6:37)
42. Archetypes (8:32)
43. In The Dungeon (6:51)
44. Prepare For War (6:34)
45. Face To Face (7:41)
46. To The Other Side (7:03)
47. Aftermath (7:31)
48. What Dreams May Come (5:05)
49. And So It Ends (Blue Planet Among The Stars) (6:33)
50. Our Place Under The Sun (7:57
51. Heading Home (13:09)
52. A New Map Of The World (17:40)
Total Time: (57:59)

Sestava:
Christiaan Bruin - Vocals, keys, guitars, bass, drums, percussion
Diskografie The Black Codex
Vyšlo 7. října 2013, Progress Records

Přehled skladeb:
Episodes 1-13 (2014, FREIA Music)
CD 01:
01. Overture Pt. I (7:21)
02. Overture Pt. II (7:50)
03. Map Of The World / Fairground Of Ark Pt. I (7:40)
04. Fairground Of Ark Pt. II / A World Away (7:16)
05. Wanderlust (7:12)
06. A Dot On The Horizon (7:50)
Total Time: (45:08)
CD 02:
01. Beneath The Surface (7:07)
02. Flight Of Columbo (6:55)
03. House Behind The Hedge / Trapped In Time (6:40)
04. The City Of Ark (From Above) (7:07)
05. One And The Many (7:54)
06. The Key (7:16)
07. Thoughtcrime And Burglary (6:58)
Total Time: (49:57)

Episodes 14-26 (2014, FREIA Music)
CD 03:
01. The Scent Of Fear (8:14)
02. The Black Cliffs Of Ark (6:44)
03. Stampede (7:00)
04. In The Sewers (6:40)
05. The Mad Realm (7:21)
06. A Wolf Among The Sheep (7:10)
07. The Judgement Of the King (7:21)
Total Time: (52:30)
CD 04:
01. New Beginnings (8:55)
02. Feast Of Spring (8:10)
03. Demons In Disguise (7:07)
04. Ex Igne Fides (7:22)
05. Safire - After The Fall (8:48)
06. Fairground Of Ark Pt. III - The Conjuration Of Earth (9:29)
Total Time: (49:51)

Episodes 27-39 (2015, FREIA Music)
CD 05:
01. Is There Anyone There? (6:36)
02. The Weasel's Theme (6:59)
03. The Weasel And The Child (6:35)
04. The City In The Sky (7:59)
05. Rival Minds (6:22)
06. Arriving At The Northern Gate (6:52)
07. Behind The Threshold Of Worlds (8:21)
Total Time: (49:44)
CD 06:
01. Silhouette In The Window (6:37)
02. Immersion (6:41)
03. The Hauntings Pt. I (12:27)
04. The Hauntings Pt. II (8:07)
05. And The Day Will Come (13:20)
06. Séance (13:49)
Total Time: (61:00)

Episodes 40-52 (2015, FREIA Music)
CD 07:
01. In The Dead Of Night (7:28)
02. Rise To Power (6:37)
03. Archetypes (8:33)
04. In The Dungeon (6:51)
05. Prepare For War (6:34)
06. Face To Face (7:42)
07. To The Other Side (7:03)
Total Time: (50:48)
CD 08:
01. Aftermath (7:31)
02. What Dreams May Come (5:05)
03. And So It Ends (Blue Planet Among The Stars) (6:34)
04. Our Place Under The Sun (7:58)
05. Heading Home (13:10)
06. A New Map Of The World (17:41)
Total Time: (57:59)

"The Black Codex" je ojedinělý koncepční projekt. Je to hudební pokračování příběhu v 52 epizodách. Vypráví příběh Ezio, mladého muže, který si klade za cíl nakreslit mapu světa z dřevěného létajícího stroje. Ovšem od chvíle, kdy se setká se Lvem, jeho plány se ubírají úplně nakřivo. Lev má záhadný vhled do vzorů, v nichž se lidé chovají a je mistrem tajných plánů a programů. Lev zapojí Ezia v jeho pátrání po starobylé knize s názvem The Black Codex, která je v konečném důsledku základem celé existence na Zemi. Během této cesty se setkávají všechny druhy padouchů, tajné společnosti a bájné postavy. Je to rozmáchlý fantasy příběh!

Každou neděli účastníci tohoto on line projektu obdrželi nově složenou a nahránou skladbu elektronickou poštou spolu s ilustrovanými texty, kresbami a dalšími bonusy. Nyní, o rok později 52 skladeb bylo rozloženy do osmi CD a vydáno v jednom set top boxu, který zahrnuje i 68-stránkový booklet se všemi texty, výkresy a další informace o příběhu. Také tam naleznete, které hudebníci podpořili Chrise Bruina při realizaci tohoto fantasy příběhu.

Sestava:
Christiaan Bruin - Vocals, Keyboards, Guitars, Bass, Drums, Percussion
Ruben van Kruistum - Cello
Intan Werry - Violin
Maxime le Minter - Oboe
Federico Dalpra - Flute
Peter Bruin - Trumpet
Joey van Doesburg - Trombone
Diskografie Days Of Summer Gone
Vyšlo 7. října 2013, Progress Records, PRCD056

Přehled skladeb:
01. Out In The Night (14:09)
02. Distances (06:23)
03. Cold Heart (11:10)
04. Heliophobia (05:25)
05. A Heart's Endeavour (12:28)
06. Days Of Summer Gone (12:28)
Total Time: (50:03)

Recorded in 2012 and 2013
Music and Lyrics: Christiaan Bruin
Producer: Christiaan Bruin
Album cover art by Leszek Kostuj
"Days Of Summer Gone" je téměř výhradně akustické album nesoucí melancholickou atmosféru podzimu. Občas zasněné, teplé a jemné, jindy zkroucené, podivné a temné. Album se zabývá tématy, jako je zázrak, touha, paranoia, ztráta, pomíjivost...

Sestava:
Christiaan Bruin - All music and lyrics, instruments, vocals
Hosté:
Ruben van Kruistum - Cello
Laura ten Voorde - Violin
Sebas Honing - Lead Guitar (07)
Bas Immerzeel - Lead Guitar (08)
Diskografie Snow Stories
Vyšlo 10. prosince 2012, FREIA Music, THOR 1CD (Netherlands)

Přehled skladeb:
01. Eventide (1:20)
02. High Spirits (4:41)
03. Snow Stories (3:01)
04. Winter Sleep (2:48)
05. Passing Of Time (3:55)
06. Midwinter Memoirs (2:10)
07. Towards The Stars (8:04)
08. Nightwalk (1:53)
09. A Way Home (5:30)
Total Time: (33:04)

Recorded in November - December 2012
Eritten and Produced: Christiaan Bruin
Cover Artwork: Afonskaya Irina
Album bylo napsáno, nahráno a vyprodukováno za pouhé dva týdny, listopad - prosinec 2012. SNĚHOVÉ PŘÍBĚHY zachycují ducha Vánoc v mnoha ohledech. Toto progresivní rockové album obsahuje mnoho barevných aranžmá s nástroji, jako jsou kostelní varhany, grand piano, cembalo, housle, violoncello, zvonkohra atd. Album obsahuje 9 původních skladeb, dvě rozsáhlé prog-rockové písně, stejně jako přístupné a jednoduché melodie. Každá píseň má charakteristickou atmosféru a tón, spojené s různými náladami Vánoc.

Sestava:
Christiaan Bruin - Vocals, All Instruments
Bas Immerzeel - Guitar (01,03)
Diskografie City Of Light
Vyšlo 2012, Progress Records, PRCD050 (Sweden)

Přehled skladeb:
01. Colours Come To Life (8:12)
02. Blessings and Goodbyes (5:48)
03. Stars Align (6:30)
04. The Sky Falls Down (9:38)
05. Upside Down (5:31)
06. Nowhere To Go (10:30)
Total Time: (46:09)

Music and Lyrics: Christiaan Bruin
Artwork [Booklet Artwork]: Christiaan Bruin, Kenneth Jensen
Artwork [Cover Artwork]: Sébastien Hue
Design [CD Design]: Kenneth Jensen
Třetí album bylo nahráno v roce 2011 a ukazuje docela překvapující posun stylu ve srovnání s předchozí tvorbou. "City of Light" na rozdíl od minulé desky není koncepční album. Nicméně skladby jsou tématicky spojeny tak, aby se všechny dotýkaly stejného, futuristického tématu: světa, ve kterém lidstvo nemá jinou možnost, než opustit planetu, protože je přelidněná a znečištěná z nadměrného využívání přírodních zdrojů. Přesto "City of Light" není politickým apelem. Spíše se snaží zdůraznit aspekty, které dělají člověka člověkem. Aspekty, které jsou užitečné, a dokonce zásadní: naděje, soucit, společnost, vztahy, laskavost, identita či vědomí smrtelnosti. Vypráví o lidech o jejich utlačování, o tom jak jsou vyhánění ze svých domovů, o jejich nadějích a snech, odchodech, ztrátách, mládí... Kontrast mezi chladnou a industrializovanou planetou a teplem od lidí a přírody je zdůrazněn v celkovém zvuku alba. K dispozici jsou těžké, energetické momenty, klidné ambientní plochy a jemné melodické části.

Sestava:
Christiaan Bruin - All Instruments
Diskografie Making Sense
Vyšlo 2010, Progress Records, PRCD 040 (Sweden)

Přehled skladeb:
01. Resemblance (3:01)
02. Waking From A Dream (10:26)
03. To Fly (5:19)
04. Making Sense (7:10)
05. Fantasy (11:49)
06. Sky Castles (3:12)
07. Shades (6:10)
08. Eve Of Destiny (9:28)
09. Wishful Thinking (3:23)
10. The Final Hour (9:52)
Total Time: (69:50)

Recorded between October 2008 and December 2009
Music and Lyrics: Christiaan Bruin
Producer: Christiaan Bruin
Artwork: Christiaan Bruin
Photography [Booklet Picture]: Tom Luchies
"Making Sense" je o jednom hledání pravdy, smyslu a účelu. Je to příběh o jednotlivci, duši, jedinci, který prožívá jeden z jeho mnoha životů na Zemi. Prostřednictvím rozhovorů se svými tvůrci se dozvídá hodně o životě, vlastní sebedůvěře a smyslu své existence. Tato znalost mu ale nepřináší viceméně žádné uspokojení. Přináší jen tragédie, odpovědnost, a jedinec pak ze všeho nejvíc touží po neznalosti.

Sestava:
Christiaan Bruin - Instruments [All Instruments], Vocals
Diskografie A Glimpse Inside
Vyšlo 2010, Musea Parallele, MP 3086 (France)

Přehled skladeb:
01. Somewhere On Someday (7:33)
02. A Glimpse Inside (4:35)
03. From Time To Time (5:56)
04. Under Your Spell (3:04)
05. A New Life (4:16)
06. For All Who Care (3:47)
07. The Fainting Game (4:14)
08. Out In The Dark (6:22)
09. Another Day (3:59)
10. Masquerade (4:46)
Total Time: (48:37)

Recorded at Studio Boskoop
Music and Lyrics: Christiaan Bruin
Producer, Artwork, Mastered: Christiaan Bruin
Photography [Artwork Photography]: Selin Kuscu
"A Glimpse Inside" obsahuje několik málo písní s trošku filozofickým zaměřením. Písně o osudu, který se zabývající se předurčeným světem, kde události jsou jen kouskem skládačky v větším schématu věcí. Jedná se o skrytý druh osudovosti nebo tragédie, ale zároveň účelový smysl, který dává význam věcem, které děláme. K dispozici jsou také písně o lásce a způsobu, jakým lidé spojují své vnitřní já s vnějším světem.

Zpět
CHRISTIAAN BRUIN

SKY ARCHITECT

ADEIA

MAYRA

Zpět
OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
http://www.chrismusic.nl
Facebook:
http://www.facebook.com/christiaan.bruin
Další informace:http://www.reverbnation.com/adeia
http://www.myspace.com/adeia
www.myspace.com/skyarchitect
http://powerofprog.com/profile/SkyArchitect


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 24.4.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©