CHAIN

ProgressRock
HISTORIE
ČLENOVÉ
DISKOGRAFIE
FOTOGALERIE
LINKY


Chain je registrována u progrockrecords.com, což je úžasná nová značka vytvořená Shawn Gordonem a Jerry Georgem, kteří také spustili progrock.com, adresu orientovanou na progresivní rock pouze pro internetovou radiovou stanici. Kde jinde byste mohli poslouchat Dream Theater, Rush, Kansas, Spock's Beard a jiné? Tito dva pánové jsou zcela oddáni této muzice a s jejich podporou se můžete patrně občas informovat o nás.


Menu...
Skupina Chain byla zformována v roce 1994 a existovala pouze jeden rok. U jejího zrodu stál klávesista Stephan Kernbach. Bubeník Thorsten Hannig a baskytarista Christian Becker měli v té době 15 let a přirozeně by se dalo předpokládat, že nebudou připraveni hrát progresivní rock, ale tito klucii byli schopni jej hrát. Henning Pauly se stal čtvrtým členem jako hráč na kytaru. Kapela nahrála asi rok a napsala hodně materiálu, ale nikdy nemohl najít zpěváka, takže se rozpadli. Jediným důkazem jejich existence byla páska zaznamenaná během zkoušek.

Po letech se Henning přestěhoval do Bostonu a studoval na Berklee College of Music, kde studoval aranžování a hudební syntézu, psal velkou kapelní hudbu, pop, rock, ambient a další. Po studiích se přestěhoval do Los Angeles a začal produkovat různé umělce. Po 8 letech Henning Pauly znovuobjevil dřívější materiál na páskách nahraný během zkoušek, poslouchal jej a nemohl uvěřit, že po těch letech uměl každou jednotlivou notu a že náměty jsou skutečně tak skvěle propracovány. Rozhodl se vydat album v LA, kde žil, a tak Mohlo ožít album, které mělo být vydáno před 8 lety. Většinu roku 2002 pak pracoval na "Reconstruct". V prosinci našel chybějící článek v Chain, a tím byl Matt Cash, úžasný zpěvák, který dodal chuť hudbě, která je poněkud neobvyklá pro progresivní rock. Henning objevil po letech psaní a aranžování, že zapomněl, kde leží jeho opravdová vášeň: progresivní rockové těžké kytary, rytmické jízdy, složitá aranžmá, skvělé vokální harmonie a epický příběh.

V roce 2003 bylo konečně album, které mělo vyjít již před 9 léty, dokončeno a nyní je k dispozici pod labelem progrockrecords.com. Bylo nazváno "Reconstruct" (Předělej..) a obsahuje 17 skladeb v rozsahu 75 minut propojených spolu několika "Earthscapes", spojovacími články, které některými zvuky připomínají ambientní hudbu nebo filmové spojovací pasáže. Je to koncepční album popisující historii evoluce na naší planetě od doby, kdy zde nebyl život až do doby, když život již nebude.

Skupina, která zanikla před mnoha lety znovu ožila. Vrátili se tam, kde vlastně skončili. Po dvou dnech se zaregistrovali u progrockrecords.com a vrátili se do studia pracovat na novém albu, které je plánovano vyjít v roce 2004 pod názvem "chain.exe"! Jejich zvuk se pohybuje někde mezi progrockem a progresivním metalem se silným důrazem na vokální linku.

Členové CHAIN jsou všichni propletení i v několika vedlejších projektech. Jedním z nich je i Henningova práce na Solo Piano, která mu přináší poznání klasické oblasti, ale nyní se mu na ní nedostává času pro práci na "chain.exe". Přestože je 10 tisíc mil mezi členy skupiny, nemá to vliv na psaní a skládání, je to jen kousíček, komunikují spolu denně, takže si můžeme být jistí, že CHAIN se stane pevnou součástí progresivní hudební scény.

Nezapomeňte také na skvělý projekt "Frameshift" s Henningem a James LaBrie z Dream Theater, který jedním z nejlepších roku 2003.

Menu...
Členové kapely:
Henning Pauly - Guitars
Matt Cash - Vocals
Stephan Kernbach - Keyboards
Eddie Marvin - Drums
Christian Becker - Bass
Bývalí členové:
Thorsten Hannig - Drums


Členové
(Narozen 25. července 1975, Weilburg, Hessen, Germany)
Guitars, Warr Guitar, Banjo


Nástroje: Magnus Guitars, Ibanez, Warr, Yamaha, ESP, Fender, Line6 Digitech, Steinberg, Korg, Clavia, Native Instruments etc.

Oblíbené skupiny: Spock's Beard, Savatage, Hanson, Sass Jordan, Marillion, Dream Theater, Rush, Yes, Megadeth, Mick Jagger, Aaron English, Matchbox 20, Bon Jovi, Skid Row.

Paul Henning, který vyrůstal v Hirschhausen, Německo, až do svých 22 let, studoval na Berklee College of Music v Bostonu. Studoval současnou hudbu, skládání a hudební syntézu. Absolvoval ji v květnu 2000. Pak přesídl do Los Angeles, kde pracuje pro reklamní společnost. Spolu se svým šéfem vytvořil jinglegroup, hudební produkční dům specializující se na reklamní hudbu. Henning psal, aranžoval a produkoval hudbu v širokém spektru stylů od ambientu, jazzu, big bandu, orchestrální, pro sólový klavír, pop, rock, metal, progresivní rock, capella, minimalismus, hudební a filmové doprovody. Byl členem kapel Chain, Frameshift a Babysteps.

Pauly je zakládající člen kapely CHAIN, ale pracoval i jako producent, aranžér a umělec pro několik sólových umělců a různé projekty (Frameshift, Rosewell Six, Shadow's Mignon). Vydal tři sólová alba "13 Days" (2004), "Credit Where Credit Due" (2005) a "Babysteps" (2006). Jeho první album nahráno za 13 dní se 13 skladbami a různými styly hudby. Druhé album bylo provedeno ve spolupráci s různými zpěváky a Henning se postaral o všechny nástroje. Hudba je těžká se silnými vokály a vtipnými texty. Jeho poslední album nahrál s hostujícími Jamesem LaBriem, Mattem Cashem a Michaelem Sandlerem (SAGA). Hudba zní jako operní rock se symfonickým aranžmá a bylo to nejúspěšnější z jeho alb.

Album "Midnight Sky Masquerade" je nejnovějším projektem od Henning Paulyho, tentokrát pod hlavičkou projektu Shadow's Mignon. Vyšlo 10. února 2009. Je to skvělé album pro ty, kteří rádi metal 80. let. Henning Pauly je znám z působení v kapelách Chain (1994-present), Frameshift (2003-present) a Roswell Six (2010).Členové Matt Cash
(Narozenl 28. července 1980, Fontana, California)
Vocals

(Mimo Chain také Mandolin, Acoustic Guitars, Electric Guitars, Steal Guitars)

Matt pochází z Fontany, Kalifornie, nyní žije v Redlands, také v Kalifornii. Matt si nikdy nedělal starosti se zpíváním podle not nebo sbíráním zkušeností na kytaře až do svých 17 let. Matt je z té doby spojován s několika málo hudebními skupinami, které vypovídají o změnách jejich členů a stylů. Byl to dlouhý čas pro Matta, aby se naučil, jak skládat písně a pak je uvádět. Přes nejposlednější životní trápení získanými zkušenostmi, Matt vstoupil do nového období svého života.

Hraje na: Vocals(Mandolin, Acoustic Guitars, Electric Guitars, Steal Guitars, but not for Chain)

Nástoje: Shure-Beta, KSM, Dragonfly, PSR single cut Santana, Epiphone Sheraton, Fender Stat, Fender Mandolins, Artisan Steal Guitars, Taylor C14, Fender Acoustisonic, Vox Valvotronix, etc. etc. etc.

Oblíbené skupiny: Third Eye Blind, Kansas, Matchbox 20, Switchfoot, Rascal Flats, Bon Jovi, Juliana Theory, Metallica, Jimi Hendrix, Eagles, Jason Mraz, Coldplay, Garth Brooks, Outkast, Tupac, Dashboard Confessional, Man On Fire, Rooney, Asher, and Third Day.
Členové Stephan Kernbach
(Narozen 29. května 1975)
Keyboards


Nástroje: E-MU Emulator 4 Keyboard, KORG Triton Pro EX, KORG Z-1, ROLAND D-50, Yamaha Grand Piano, NEMESYS Gigastudio

Oblíbené skupiny: Queensryche, Rush, Peter Gabriel, Dream Theater, Saga, The Tea Party, Kings X, Sting, Depeche Mode
Členové Eddie Marvin
(Narozen 6. listopadu 1973)
Drums


Nástroje: Blue Dot Drums, Sabian Cymbals, Promark Drumsticks

Oblíbené skupiny: Magnum, Saga, Yes, Rush, Ramones, Marillion, Man on Fire
Členové Christian Becker
(Narozen 8. dubna 1979)
Bass


Nástroje: Magnus Basses (Custumized Fretless and 6-String), Tech Bassline Pepman, Tech Beasline P600, Tech Bassline 2x 4x12”+Horn, Behringer Bass V-Amp Pro, Korg DTR-1000

Oblíbené skupiny: Dream Theater, Queensryche
Členové Thorsten Hannig
Drums ()

Bubeník Thorsten Hannig, žijící v Bechlingenu, je znám z projektů, jako je např moderní rocková skupina "Fin", ale také bubnoval se skladatelem Normanem Keilem. Ale to jsou jen malé projekty profesionálního hudebníka.

Menu...
Studiové desky:
2004 Chain.exe Live
2004 Chain.exe
2003 Reconstruct
Shadow's Mignon
2012 Shadow's Mignon Three Pack
2009 Midnight Sky Masquerade

Henning Pauly:
2006 Babysteps
2005 Credit Where Credit Is Due
2004 13 Days

Matt Cash:
2006 Western Country
2003 Crash Down


Diskografie CHAIN.EXE live
Vyšlo 9. října 2004, ProgRock Records
Limited Edition DVD (10/09/2004)

Seznam skladeb:
01. Interviews ()
02. Behind The Scenes ()
03. Inside The Rythms Of "Cities" ()
04. Eama Hut (Music Video) ()
05. Gag Reel ()
06. Slideshow ()
07. Tons Of Old Concert Footage Of Bands The Guys Played In ()
08. Previews And Bonus Tracks ()
Total Time: (00:00)

Produced by: Henning Pauly
DVD je konečně hotovo s mnohem chťovkami, než jsme původně slíbili. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli udělat dalších 500 kusů a zvýšit limitovanou edici až na 1000 DVD. Prodáme DVD také odděleně od CD a mírně zvýšíme cenu za CD/DVD Set. Přestože na tomto DVD neexistuje žádná živá nahrávka, protože Chain jednoduše naživo nevystupují, máme několik klipů z koncertů asi před 10 lety, které kluci z Chain jednou nahráli spolu s dalšími věcmi. K dispozici jsou rozhovory, hudební video a dokonce i krátké klipy Babysteps.

Skupina:
Henning Pauly - Guitars, Banjo, Bass, Keyboards
Matt Cash - Vocals
Stephan Kernbach - Keyboards
Christian Becker - Bass
Eddie Marvin - Drums
Hosté:
Michael Sadler - Vocals (Cities, 11)
Mike Keneally - Vocals (12), Guitar (12)
Sean Andrews - Stunt Bass (09)
Steve Katsikas - Saxophone (Cities)
Victoria Trevithick - Vocals (12)
Maya Haddi - Vocals (Cities, 11)
Jody Ashworth - Vocals (Cities)
Edward Heppenstall - Vocals (Cities)
Greg and Jesse - Programming (09)
Diskografie CHAIN.EXE
Vyšlo 1. září 2004, ProgRock Records (USA)

Seznam skladeb:
01. Cities Part 1 (7:10)
02. Cities Part 2 (4:46)
03. Cities Part 3 (4:42)
04. Cities Part 4 (6:07)
05. Cities Part 5 (1:06)
06. Cities Part 6 (4:54)
07. Cities Part 7 (9:26)
08. She Looks Like You (4:52)
09. Eama Hut (9:51)
10. Never Leave The Past Behind (10:18)
11. Hot To Cold (6:33)
12. Last Chance To See (10:12)
Total Time: (79:57)

Produced: Henning Pauly
První snaha Chain byla docela solidní, ale postrádala nezbytnou soudržnost a soustředění. Také prokázali dostatek talentu, aby slíbili silné zážitky z další nahrávky. A nezklamali. "Chain.exe" nabízí ústřední vícedílnou suitu s názvem "Cities", nabízí silné výkony všech zúčastněných a dokonce i nějaké koketování s banjem.

K této snaze přispívají i hosté jako kytarista Mike Keneally, vocalista kapely Saga Michael Sadler a zpěvák Jody Ashworth z Trans-Siberian Orchestra. Hlavní váha nahrávky ale spočívá na dvou lidech, vokalista Matt Cash a multiinstrumentalista Henning Pauly.

Skupina:
Matt Cash - Vocals
Stephan Kernbach - Keyboards
Christian Becker - Bass
Thorsten Hannig - Drums
Henning Pauly - Guitars
Diskografie Reconstruct
Vyšlo 1 ledna 2003, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. Earthscape I (1:15)
02. Before There Was (5:00)
03. First Life (4:37)
04. Earthscape II (1:25)
05. Impact (5:38)
06. Earthscape III (2:02)
07. Incummunicado Prisoners Of Silence (6:36)
08. Missing Link (4:52)
09. Earthscape IV (1:56)
10. The Augmented Animal (7:13)
11. Conspiracy (6:18)
12. Earthscape V (2:41)
13. The Planet Is Fine (6:03)
14. Signs (6:24)
15. Earthscape VI (2:22)
16. Wat There Will Be (4:34)
17. Earthscape VII (4:48)
Total Time: (73:54)

Producer: Henning Pauly


DISKOGRAFIE ČLENŮ SKUPINY:

Skupina:
Matt Cash - Vocals
Stephan Kernbach - Keyboards
Christian Becker - Bass
Thorsten Hannig - Drums
Henning Pauly - Guitars
Hosté:
Diskografie Shadow's Mignon Three Pack
Vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. Midnight Sky Masquerade (vydané album)
02. In The Shadow Of The Minion (nikdy nevydané album)
03. The Minion Rises Live (nikdy nevydané album)
Total Time (00:00)

Tento speciální digitální set obsahuje 1 vydané a 2 nevydané alba, které Henning Pauly udělal pod názvem Shadow's Mignon. V tomto balíčku se nachází:
"Midnight Sky Masquerade" - první a jediné album, který bylo komerčně vydáno. Hudba kapely je vše, co byste očekávali od slavných 80. let, kdy kytarové sóly stále křičely a vokály stoupaly stejně jako orli a draci, o kterých zpívali. Na albu se také objevují některé balady "musí-mít" se všemi klasickými sborovými kytarami a klávesovými zvuky. "S Juanem Roosem na Vocals a Stephenem Kernbachem na klávesy.

"In The Shadow Of The Minion" - nikdy nevydané album. Po debutu, který zkoumal kov 80. let ve všech jeho aspektech, byl čas vrátit se včas a podívat se na pozdní 60. a 70. let. Zde se narodil rock. Skupiny jako Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Jimi Hendrix a The Who všichni dělají dějiny a definují styl. Stíny Mignon zkoumá zvuky této doby a vezme vás na malou cestu se sbírkou písní inspirovaných touto dobou. Vokály zpracovávají Adrian O'Shaughnessy, Alex Froese a Benny Koerppert. Bicí nahrál Klaus Tropp a album definoval. Byly to skutečně základy, protože byly zaznamenány na kliknutí, než byly napsány nějaké písně. Nikdy nebyly editovány ... tyto "One Takes" byly zvyklé psát celé album kolem nich. Takže v určitém smyslu napsal album Klaus.

"The Minion Rises Live" - nikdy předtím nevydané živé album. Shadow's Mignon vám přináší 11 nových písní, živou verzi jedné skladby z každého předchozího alba a živou verzi písně z druhého alba Frameshift "Push the Button". 11 nových skladeb neexistuje v žádné studiové verzi a lze je vyslechnout pouze v těchto živých rendelech. Vokály byly zpracovány Adrianem O'Shaugnessym, který také napsal všechny vokální linky a texty. Není zde žádná "produkce" nebo "postprodukce" ... dvě kytarové skladby, basy, bubny a vokály. Toto je nejsilnější forma rockové kapely.

Skupina:
Stephan Kernbach - Keyboards
Juan Roos - Vocals
Henning Pauly - Guitars, Bass, Drums
Hosté:
Diskografie Midnight Sky Masquerade
Vyšlo 5. února 2009, ProgRock Records, PRR690, SPV 452732 CD

Seznam skladeb:
01. A Dragon Shall Come (4:55)
02. A Slave To Metal (5:51)
03. Midnight Sky Masquerade (6:49)
04. Goodnight Boston (4:42)
05. Darkness Comes To Light (4:34)
06. A Beast Abandoned (4:51)
07. I Will Never Ever Stop (4:27)
08. All Hail The Warrior (4:57)
09. Kingdom of the Battle Gods (10:05)
10. Spirit of the Elves (3:39)
11. No Metal Son of Mine (6:46)
12. Out of Control (3:54)
13. Midnight Sky Masquerade (Acoustic) (6:33)
Total Time (72:03)


Hudebníci:
Henning Pauly - Various instruments, Backing vocals
Marcus Gemeinder - Piano
Ian Crichton - Guitar solo
Jim Gilmour - Piano, Keyboard solo
Jody Ashworth - Vocals
Matt Cash - Vocals
James LaBrie - Vocals
Michael Sadler - Vocals
Diskografie Babysteps
Vyšlo 2006, Progrock Records, PRR142

Seznam skladeb:
01. Cafe 1 (2:11)
02. I Don't Need You (5:21)
03. No Tree to Sit Under (3:37)
04. Listen To Me (7:02)
05. Cafe 2 (1:24)
06. Not Just A Piece Of Paper (7:19)
07. Whenever You Dream (5:39)
08. Cafe 3 (3:33)
09. A Place In Time (9:14)
10. What Do You Know (5:41)
11. Cafe 4 (3:09)
12. The Door (4:45)
13. I See (7:00)
14. The Last Song (6:25)
15. Cafe 5 (3:20)
Total Time: (75:39)
"Babysteps" vypráví příběh Nick (Jody Ashworth, Trans Siberian Orchestra), profesionálního sportovce, který se ocitne na invalidním vozíku, který se musí zotavit v rehabilitačním centru. Bojuje se svým arogantním lékařem (James LaBrie, Dream Theater), aby dosáhl navrch ve velkém boji. Matt (Matt Cash, Chain / Frameshift / Solo), další pacient, se pokouší se s Nickem seznámit, ale ten už lidem nevěří. Matt představí svého lékaře Nickovi, Dr. Sizzla (Michael Sadler, SAGA), který mu dává cenné rady o tom, jak se k jeho situaci přiblíží a ke svému lékaři. "Babysteps" je příběh cesty Nicka na cestě k uzdravení a překážkám, které musí překonat. Jako hosté se na albu objevili Ian Crichton (Guitar) a Jim Gilmour (Keys) ze SAGA, kteří na tomto albu zaznamenali fenomenální sóla.

Nahráli:
Henning Pauly - Guitars, Bass, Keyboards, Drums
Juan Roos - Vocals
Matt Cash - Vocals
Hosté:
Diskografie Credit Where Credit Is Due
Vyšlo 2005, Progrock Records

Seznam skladeb:
01. Your Mother Is A Trucker (3:59)
02. Cure The Breach (4:32)
03. Three (5:33)
04. Scheislauthartwiedreck (6:10)
05. I Don't Wanna Be A Rock Star (4:54)
06. Six (4:13)
07. Seven (4:18)
08. Radio Sucks (5:33)
09. Halo (10:45)
10. Copyright Conspiracy (4:52)
11. German Metalhead (6:55)
12. I Like My Video Games (4:10)
13. Bonus (14:04)
Total Time (79:59)

Artwork: Moritz Stübig - www.picyoureyes.com

Nahrál:
¨Pauly Henning - All Instruments
Hostující zpěváci:
Jody Ashworth (Trans Siberian Orchestra, Babysteps)
Adam Evers (Solo)
Joe Capraro (Elseworth, Endgam)
Maya Haddi (Solo, Babysteps)
Edward Heppenstall (Solo)
Matt Cash (Solo, Chain, Frameshift, Babysteps)
Jason McSheehy (Endgam)
Nik Guadagnoli (Frameshift)
Victoria Trevithick (Solo)
Arthur Blume (Solo)
Charles Chemery (Julia Fly)
Diskografie 13 Days
Vyšlo 12. dubna 2004, Progrockrecords

Seznam skladeb:
01. I've Had Enough ()
02. All I Ever Wanted ()
03. Three ()
04. Forever Young ()
05. I'd Like To ()
06. Six ()
07. Seven ()
08. No Little Girl ()
09. Infrared ()
10. Nothing Is Forever ()
11. Waiting For A Revolution ()
12. When Kings And Queens Collide ()
13. 13 Days ()
Total Time (00:00)


Nahráli:
Matt Cash - Guitar, Guitars, Mandolin, Primary Artist, Vocals, Vocals (Background)
Hosté:
Ami Pera - Vocals, Vocals (Background)
Henning Pauly - Banjo, Bass, Bass Instrument, Drums, Guitars, Harmonica, Mandolin, Percussion, Piano
Michael Sadler - Vocals (Background)
Diskografie Western Country
Vyšlo 1. září 2006,

Seznam skladeb:
01. Match (4:27)
02. Shotgun (3:50)
03. I Ain't As Country (4:24)
04. A Song for Him (4:06)
05. Four State Lines (4:01)
06. Red Rover (3:23)
07. Come Back Love (3:03)
08. Run Away (3:33)
09. Melody (4:57)
10. Vegas (3:10)
11. Northern Lights (4:24)
12. I'll Be Home (4:34)
13. Shine On (3:47)
14. You Won't Lie (4:39)
Total Time (56:18)

Producer: Henning Pauly
Audio Production: Henning Pauly

Nahráli:
Matt Cash - Guitars, Vocals
Joe Marchiano - Drums
Diskografie Crash Down
Vyšlo 8. března 2005/2003, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. Fly (3:09)
02. Match (3:26)
03. Take Down The Giants ()3:15
04. Stuck In A Bad Place (3:58)
05. Crash Down (4:45)
06. Another Sun (4:12)
07. Star (3:04)
08. 79th Street (3:05)
09. Three's A Crowd (2:37)
09. Gorgeous (4:00)
10. The World Is Beautiful (3:01)
Total Time (38:32)

Tracked: Joe Marchiano
Produced: Tyler Chester
Executive Producer: Matt Cash
Web Design: Nick Hughes
Více informací na adrese: www.mattcash.com


Menu...Matt Cash Chrisian Becker

Menu...
Email na Henning Paulyho: theHenning@jinglegroup.com
Domovská stránka na zpěváka skuppiny: www.mattcash.com

A několik málo odkazů na informace o skupině:
Chain/
Paul Henning
www.progvisions.i12.com/reviews_uk/cha_rec_uk.htm
www.prog4you.com/cd-reviews-10-03/Chain.htm
www.dprp.vuurwerk.nl/reviews/200344.html#chain
www.progpower.de/modules.php?name=Reviews
www.seaoftranquility.org/reviews.php?op=showcontent
www.proGGnosis.com/MUSIC_DBCDInfo.asp?txtCDID=8432
www.geocities.com/prognaut/reviews/chain.html


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.8.2007 
Menu Poslední aktualizace: 12.11.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!