CENTRIC JONES


           

Zpět
CENTRIC JONES je progresivní projekt pocházející z města LOVELAND, Colorado, USA, který založil americký progrockový veterán multi-intrumentalista Chris Fournier, známý z projektů Fonya a Project Moonbeam. Chrisův předchozí projekt Fonya (v letech 1992-2000) vydal sérii sedmi alb, ale bohužel bez valného úspěchu zapadla.

S pomocí zpěváka Dale Degena vydal v roce 2002 album "Phase Rotator Retard". S Tobe Londonem (keyboards, drums) se seznámil v roce 2007 a a objevili společný cíl - oba chtěli vytvořit písně, které by prolomily hudební hranice, aniž by obětovaly pocit a emocionální spojení s jejich posluchači. A měli schopnost toho dosáhnout. Po velkém úsilí o několik let později v roce 2009 po mnoha hodinách praxe a skládání se výsledkem jejich společného úsilí stala nová deska "Foreign Tea".

Centric Jones pak pokračovali v budování emocionální přitažlivosti a složitosti své hudby jak rytmicky i melodicky předvedené no prvním albu. Jejich práce vyvrcholila vydáním nového CD "The Anitkythera Method", které spatřilo světlo světa 30. bnřezna 2012 u Prog Rock Records. Centric Jones, Chris Fournier a Tobe London, se doplnili různorodými hudebními hosty. Chris hraje na basu, kytary, klávesy a elektronické perkuse, Tobe pak doplňuje bicí, akustické / elektronické bicí a klávesy. Na albu s nimi nově spolupracovala uznávaná zpěvačka Laurie Larson.

Na podporu jejich nově vydáného CD, Chris a Tobe se snaží dát dohromady živou show skládající se z některé z jejich oblíbených písní alba v kombinaci s improvizací a určitou teatrálnosti. Duo plánuje na turné na lokální úrovni v severním Coloradu, kde kromě toho navštíví i některé progresivní rockové festivaly probíhající v USA během léta 2012. Oba dva se také snaží zařídit vše tak, aby další nahrávání mohli realizovat v Tobeho studiu, aby mohli více skládat společně a doplňovat navzájem společné skladby.

Když se ptali, jaký byl koncept nového alba, Tobe odpověděl: "Vždycky jsem byl fascinován mechanickými zařízeními a hračičkami. Zvláště mě upoutal mechanismus Antikythera, což je starověký řecký mechanický počítač navržený pro výpočet astronomické polohy. Rád bych pokračoval dále a zabýval se těmito věcmi, vzhledem k tomu, že to má již skoro tisíci letou historii. Nejzajímavějším aspektem pro mě byl jeho vlastní rytmus. Představuji si všechny ty ručně vytvořené mechanické převody a víření v úžasné vizualizaci, zatímco není možné zaslechnout zobrazení polyrythmického zázraku. Centric Jones by toho rádi využili stejně i ve své hudbě. Říkáme tomu, že "metoda Antikythera."

Při svém skládání jsou ovlivňování takovými vzory jako King Crimson, Tangerine Dream, Ozrics a YES. Titul, který upoutá snad nejdříve se jmenuje "Boomer". Okamžitě upoutá pozornost, protože z něj rezonuje silné cítění King Crimson. Je tam více písní s tímto cítěním, "All For One" a "Antikythera Mechanism" například. Pro všechny jsou charakteristické temné zvuky, mellotron, mohutné riffy, kytara znějící jako Robert Fripp, bubnování jako od Bruforda a trochu jazzové nálady, která je také typická pro rané King Crimson. Ale nejen to. Album navíc nabízí celou řadu temp a dynamiky, hodně klavíru, syntezátorů, pár nenápadných piánových sól, akustické a zkreslované elektrické kytary hrající rozložené akordy s hravou baskytarou v tajemných akordech, které vytvářejí zvukové gobelíny, nad kterými se vznáší hladký ženský hlas. Je také slyšet velký vliv YES, což se projevilo i tím, že ve skladbě "Then" nahráli vlastní cover verzi písně YES "Time And A Word".

Tobe a Chris, kteří jsou od konce 70. let zapojeni do různých kapel, se v Centric Jones byli schopni rozlišit od mnoha hudebních projektů spojením svých zralých hudebních zkušeností s úsilím vytvářet stále více expanzivní zvukové snímky. CENTRIC JONES skládají složitou a rozmanitou hudbu, ale všechny skladby v sobě mají okouzlující esence space rocku.

Zpět
Členové:
Chris Fournier - Bass, Guitars, Keyboards, Percussion
Tobe London - Keyboards, Drums
Hostující hudebníci:
Laurie Larson - Vocals
Tessa Anderson - Vocals
Steve Unruh - Violin(Narozen ***, Loveland, Colorado, USA)
Bass, Guitars, Keyboards, Percussion


Hraje na basu, kytaru, bicí a klávesy. Rockovou a elektronickou hudbu skládá od roku 1986. Také hrál živě v různých kapelách od roku 1980 za použití jednoho nebo více těchto nástrojů.

Pracoval na projektech:

FONYA (1986-present) - Guitars, Bass, Drums, Keyboards
2000 "Sunset Cliffs"
1999 "Earth Shaper"
1999 "Upper Level Open Space"
1998 "Perfect Cosmological Principle"
1995 "In Flux"
1993 "Soul Travels"
1992 "Wanderers Of The Neverending Night"

CHILDREN OT THE GRAVE - Drums

PROJECT MOONBEAM (2002-2008) - Bass, Guitars, Drums, Keyboards
2008 "Project Moonbeam"

SPACEMAN C

(také Tobe D London)
(Narozen 12, března někdy v noci, Rocky Mountains, Colorado)
Keyboards, Drums


Tobe se narodil v Rocky Mountains v Coloradu a vyrůstal většinou v malém městečku Woodland Park v Coloradu. Na bubny začal hrát ve věku 9 let, ale jeho láska k bicím a hudba opravdu u něj zvítězila, když působil ve WP středoškolské pochodové kapele.

"Byl to pro mě ten neúžasnější čas! Učitelem kapely byl Craig H Harms a je to úžasný, inspirativní a nádherně motivující chlap. Jsem také velmi hrdý na skutečnost, že mnozí z mých nejlepších přátel jsou od té doby stále moji nejlepší kamarádi! Byla to výjimečná zkušenost pro mnohé z nás."

Tobe se nikdy nezpronevěřil ve své vášni pro hudbu a od té doby působil v mnoha skupinách ve Woodland Park. Od Alt Rocku k Prog Rocku, od Popu k Fusion, koncertní vystupování a několik nahrávek. Jako vždy je Tobe zapojen do více než jednoho projektu a také začíná vlastní zvukovou a multimediální produkční společnost.

"Moje osobní cesta s hraním na bicí nabírá směr! Jsem opravdu vděčný za všechny přátele a bláznivé postavy, které jsem potkal cestou. Opravdu... tyhle časy jsou opravdu nejlepší!"

Hraje na: Tama drums, Zildjian and some Sabian Cymbals
Miluje: Odd meters, Trance music, Pads and Cats

(Narozena 4. května 1967, Kalispell, Montana)
Vocals


Laurie se narodila v Kalispell v Montaně. Vyrůstala v rezervaci Nez Perce v Orofino & Headquarters, Idaho. Její rodiče poslouchali hudbu Country and Western, když byla ještě, takže neměla ráda hudbu od počátku. Její otec pracoval pro Lesní službu a její rodina se tak několikrát stěhovala po celé zemi. Přestěhovala do Moskvy (Idaho), Custeru (Jižní Dakota), Littletonu (Colorado) a Bosque Farms v New Mexico, a to všechno před 16 léty.

Bylo ji možná šest nebo sedm, když ji rodiče donutili učit se hrát na housle. Ani nevěděla, co to je, ale její táta miloval housle. Nikdy na ně doopravdy necvičila a bylo jí to i nepříjemné. Bylo j asi dvanáct, když se přestěhovali do Jižní Dakoty a tam se všechno změnilo, protože mohla poslouchat vlastní rozhlasovou stanici a našla si jednu z nich nazvanou KKLS. Pouštěli na ní Kansas, Poco a The Eagles. Už to nebylo country, bylo to hezké a Laurie se zamilovala do hudby. Od té doby byla vystavena mnoha různým hudebním stylům, její hudbu je ale těžké zařadit do jedné kategorie.

Svoji rozhlasovou kariéru začala v Novém Mexiku a byla DJ-kou, hudebním ředitelem a programovým ředitelem pro mnoho formátů. Vystudovala astronomii a fyziku na vysoké škole a také pracovala na největší optické astronomické observatoři Kitt Peak v Arizoně.

Napsala také knížku pro děti a její fotografie noční oblohy jsou k dispozici v mnoha galeriích, včetně Galerie umělců v Scottsdale, Arizona.

Její nejnovější album "Striking Resemblance" se dostalo na 51. Grammy Entry list pro Best Pop Vocal Album a Album roku. V současné době pracuje na svém dalším studiovém albu.

Zpět

Sestava:
Chris Fournier - Bass, Guitars, Keyboards, Percussion
Tobe London - Drums, Keyboards
Hosté:
Laurie Larson - Vocals
Tessa Anderson - Vocals
Steve Unruh - Violin
THE ANTIKYTHERA METHOD
Vyšlo 6. března 2012, ProgRock Records, PRR 077

Seznam skladeb:
01. Crushed (4:22)
02. Shadow Song (5:58)
03. All For One (7:12)
04. Boomer (6:11)
05. Dream In Threes (6:47)
06. Pyrrhic Victory (2:24)
07. Fading Time (7:11)
08. Morphogenic (6:24)
09. Save Me (6:31)
10. Then (6:05)
11. Pulse (3:22)
12. Antikythera Mechanism (7:03)
Total Time: (69:30)
"THE ANTIKYTHERA METHOD" je nové přesvědčivé album od dua Centric Jones a slibuje pozvat posluchače na nové zvukové dobrodružství. S vlivy jako jsou Rush, Porcupine Tree, Dream Theater, UK, YES a King Crimson povýšili Centric Jones progresivní rock na zcela novou úroveň!

Audio ukázky, informace můžete nalézt na www.therecordlabel.net/progressive-rock/centric-jones/the-antikythera-method.

Sestava:
Chris Fournier - Bass, Guitars, Keyboards, Percussion
Tobe London - Drums, Keyboards
Nick Kerzner - vocals
FOREIGN TEA
Vyšlo 30. března 2009, self-released

Seznam skladeb:
01. Global Warning (4:05)
02. Fly Across The Trail (3:17)
03. 87 Poet (3:56)
04. Remember The Fall (4:09)
05. Origins Of Light (5:13)
06. Blue Beat (2:52)
07. Visualize (3:15)
08. Oblivious (4:00)
09. Awaken The Fifth (6:32)
10. Sunset For A Thousand Year Day (4:57)
11. Pressure Freq. (3:13)
12. Magnetic Damage [Out Of The Loop] (2:34)
13. Gate Way (4:18)
14. 4&T (4:34)
15. Head Of Sinbad (3:09)
16. Frozen (4:39)
17. Slingshot (5:06)
Total Time: (69:49)

Sestava:
Chris Fournier - Guitar, Bass, Keyboards, Percussion
Dale Degen - Vocals
PHASE ROTATOR RETARD
Studiové album, vyšlo 2002, self-released

Seznam skladeb:
01. Spacefare (8:36)
02. Let Go Your Course (5:39)
03. Lost (3:20)
04. New Dawn (2:41)
05. Phase Rotator Retard (5:18)
06. Gemini Cut (5:59)
07. Apollo Sixteen Twenty (3:30)
08. Island In The Sky (3:47)
09. Slingshot (4:58)
10. Distance's Curse (8:25)
11. Return Of The Retard (3:23)
Total Time: (55:36)


Coverart: Thierry Guillemenot


Zpět

Chris

Tobe

Nick Kerzner - hostující zpěvákZpět
OFICIÁLNÍ WEB:
http://www.centricjones.com

FACEBOOK:
http://www.facebook.com/pages/Centric-Jones/154174534602065

Odkaz v Progarchives:
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=7275

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  2012 
Menu Poslední aktualizace: 27.2.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !