Brother Ape

   
   
   
   
   

Zpět...
MOTTO:
"IT´S A MUSIC DJUNGLE OUT THERE AND WE ARE THE APES"
"Je to hudební džungle všude a my jsme opice."


BROTHER APE je progresivní rocková kapela, další ze skvělých švédských progresivních seskupení, pocházející ze Zweden, jižní části města Stockholm. U jejího zrodu stáli hudebníci Stefan Damicolas (zpěv, kytara, klávesy), Peter Dahlstrom (zpěv, baskytara, klávesy), Gunnar Maxén (baskytara, klávesy, zpěv) a Max Bergman (bicí a perkuse). Stylově se BROTHER APE pohybují mezi progresivním rockem, kde inspiraci čerpají u skupin jako jsou například YES, GENESIS, RUSH, SAGA a A.C.T., a klasickým jazzrockem v podání WEATHER REPORT či BRAND X.

Stefan Damicolas Základy kapely byly položeny již kolem roku 1979, když Damicolas hrál v kapele Abduhlas Profeter, v jejichž repertoáru převládaly skladby ve stylu Deep Purple, Led Zeppelin a Black Sabbath. V té době studoval Stefan spolu s Maxem Bergmanem (bicí a perkuse) ve Stockholmu, aby se vyučili za tesaře, a oba dva spolu navázali přátelský kontakt. Ještě dříve, než se Max stal novým bubeníkem kapely, hrál společně nedlouho před tím s baskytaristou Gunnarem Maxénem na zkouškách kapely při několika příležitostech. Později, když se původní kapela rozpadla, snad pod názvem Little Orchestra, zbylou dvojici Damicolas a Bergman doplnil právě basista Gunnar Maxén.

Max Bergman Po několika zkouškách se tato sestava přemístila v polovině 90. let do azylu nedaleko Stockholmu. Tam příštích několik let strávili budováním vlastního nahrávacího studia v jejich zkušebně, zatímco současně pokračovali v psaní a nahrávání nového materiálu. První roky trio na zkouškách pouze skládalo a experimentovalo. Chtěli získat co nejlepší hudební komunikaci a chemii mezi sebou prostřednictvím" objevení jeden druhého" v hudbě, kterou hráli. Většina z tohoto materiálu byla nahrána naživo na zkouškách k jejich budoucímu použití. Kapela v té době hrála pouze na amatérské bázi. Po pár letech začala hledat kapela nové výzvy a oni cítili, že kapele schází zkušený klávestista. Mnoho hudebnic a hudebníků se mihlo sestavou během tohoto období, ale nikdo z nich se neudržel dlouho. To se změnilo až v roce 1985, když se Peter Dahlström (který v roce 2005 opustil kapelu z osobních důvodů), stal stálým členem tehdejší sestavy. Se synthezátorem jako stálým nástrojem kapely se objevoval symfonický rock ve větší míře ve zvuku kapely, častěji než pouze těžších zvuk, který kapela hrála dříve.

Inspiraci zpočátku kapela hledala u kapel U.K., Genesis, Kansas nebo Yes na rozdíl od mnoha dalších kapel ve stejném desetiletí. Jediné foto čtyřčlenné sestavy
I když kvarteto pěstovalo symfonický rock, čtveřice postupně čerpala také hudební inspiraci hodně od kapel jako Weather Report, Pat Metheny Group, Keith Jarret a jim podobných umělců. Už tady se začaly tvořit hudební obrysy kapely, která experimentovala s tím nejlepším z obou hudebních světů, ze symfo a jazzu. To také vedlo k tomu, že se Švédové rozhodli odložit původní jméno kapely a hledali nové a lépe vystihující jméno, ale nakonec to bylo mnohem obtížnější, než se zpočátku zdálo.
Přes hudební úspěch a stabilní sestavu kapely ale stále nemohli nalézt vhodný název pro kvarteto, kapela i nadále zůstávala jen u vlastního hraní na zkouškách. Kapela vždy říkala, že je nevedly nikdy ekonomické motivy za jejich láskou k hudbě. V průběhu Gunnar Maxén 90. let si ale začaly stále častěji získávat respekt otázky kolem životního prostředí, v době, kdy kapela stále ještě nenašla vhodný název. Nakonec se jméno Brother Ape objevilo postupně jako nejlepší volba mezi více než 300 návrhy od členů kapely (jeden z nich např. Little Orchestra), které mají stále někde uschovány. U tohoto jména se dalo předpokládat, že všichni v kapele jsou stejní bez ohledu na jejich zázemí a původ, jako hudební bratři.

Jméno muže, který změnil běh života kapely Brother Ape byl Hansi Cross (viz kapela Cross). Vzal kapelu jednou do studia, které patřilo nezávislému labelu Progress Records, což se stalo pro kapelu osudným a zůstali mu věrni dodnes. Na konci roku 2003, kdy sporadicky pobývali ve studiu skoro osmnáct měsíců, vydali 500 kopií svého debutového alba pod názvem "On The Other Side", které prodávali hlavně na koncertech. Je to velmi jemné album, ale trochu krátké, jen 37 minut. Iniciátor setkání s Brother Ape se objevil nedlouho poté, co se jejich první nahrávka objevila. Label Progress Records se rozhodl vydal toto první album nově s několika velmi dobrými bonusovými skladbami. Rozšířené album nově vydané v roce 2005 obsahuje asi 48 minut hudby v nových remasterovaných verzích. Album končí bezmála 8 minutová skladba, která je vyvrcholením desky, nádherná skladba inspirována nejspíše kapelami Yes a Genesis. Je zajímavé, že tato píseň byla zaznamenána o deset let dříve než všechny ostatní a vytáhli ji v podstatě odněkud z trezoru. V této době ale Peter opustil kapelu a oni znovu zůstali jako trio ve složení Stefan Damicolas, Gunnar Maxéna Max Bergman.

Hudebně se Brother Ape nacházejí někde mezi mezi kapelami Genesis, Zappa, Weather Report nebo Saga, jinými slovy, vyvážený mix symfo, fussion a AOR rocku. Můžeme zde hovořit a směsi pompézního, rytmického a dobře zahraného progresivního rocku s výraznými melodiemi, ale je třeba také říci, že se Švédům daří i v krásném akustickém vyznění. Vokální harmonie jsou u Brother Ape nejbližší snad k Jonu Andersonovi - vokál Damicolase se stal výrazným poznávacím elementem jejich zvuku. Kapela, která vznikla z vlivů hardrocku 70. let tak dokončila svoji transformaci do moderní progresivní kapely.

Kapela Brother Ape, nyní již jen jako trio se vrací do studia, aby v roce 2006 natočila a vydala desku "Shangri-La". Kapelu totiž v roce 2005 opustil zpěvák a klávesista Peter Dahlstrom a s ním odešel i vokální styl připomínající kapelu Saga. K mikrofonu se postavil kytarista Stefan Damicolas, který zastává v některých pasážích i post klávesisty. Od té doby působí kapela již jen jako trio beze změny až do součané doby. I když druhou desku nahráli jen jako trio, přesto se album zdá mnohem silnějším albem. V mnoha ohledech je album mnohem přístupnější než jeho předchůdce, jednodušší a s ještě silnější melodiemi. Najde se na něm i příměs hudby, kterou lze charakterizovat jako jazz-rock (nejen díky využití bezpražcové baskytary nebo mellotronu). Ostatně i na jejich debutu je jazz-rocková chuť na některých z ostatních instrumentálních skladbách, které jsou velmi osvěžující a které jsou charakteristické pro Brother Ape na rozdíl od mnoha jiných současných prog kapel. Peter Dahlstrom, který nazpíval 70% písní na prvním albu byl najednou pryč a kytarista Stefan Damicolas převzal sólové vokály u všech skladeb. Je to velmi dobrý zpěvák, jehož hlas vlastně vytváří progresivnější pocit, jeho často měkké sólové i doprovodné vokály v nás vzbuzují hudební nádech 70. let minulého století.

Jako skutečná prog kapela museli i oni hledat nové hudební výzvy a v roce 2008 přišlo na trh třetí album Brother Ape krátce nazvané "III". Jedná se přímo o geniální album, kterým se kapela dostala ve Švédsku do pozice jedničky současného progresivního rocku. Zde udělali velký krok směrem k větší jazzové a fusion inspiraci. Hudební styl Brother Ape se plně vykrystalizoval. Je svěží, moderní a plný energie na rozdíl od jiných prog kapel. Mají výborné vokály, jakož i vícehlasý zpěv, ve kterém vynikají některé ze současných švédských kapel. Jejich zvuk je symfonický, ale není retro, je energický, ale ne heavy podle dnešních měřítek. Trio experimentovalo hodně s rytmy na bicí a basou, ke kterým byl přimíchán vždy živý a výrazný vokál Damicolase.

Zatímco mnohé nejinovativnější kapely nejsou někdy schopny předvést svůj studiový um i na jevišti, Brother Ape se to netýkalo a získali si dobrou podporu od fanoušků i od nahrávací společnosti. Kapela pokračuje ve svém jemném trendu, který přineslo jejich čtvrté studiové album v roce 2009 po více než roce od toho předchozího. Nejprve se ale objevilo pět skladeb na EP, které o několik měsíců předběhlo album. Na jejich čtvrtém albu "Turbulence" z roku 2009 Brother Ape dále rozvinuli svůj styl, který je jak klasický i moderní zároveň, a to celkem poměrně unikátním způsobem. Album jakoby si vybíralo některé z nejlepších prvků obou předchozích disků, rytmické a jazzové pasáže doplňují ty pompézní a melodické. Mnoho skladeb na tomto CD kontrastuje uklidňujícím vokálním stylem s velmi energickými skladbami, vedených rytmickou sekcí. Jako obvykle kytara a Stefanovy vokály dominují v melodiích, ale rytmické sekce ve formě basy a bicích jsou také velmi rozhodující pro celkové vyznění. To je retro a moderní současně, zde se setkaly 70. a 00. léta v nádherné fúzi.

Páté studiové album Brother Ape s názvem "A Rare Moment of Insight" z roku 2010 nás opět vtahuje dále do složité a rozmanité hudby těchto Švédů. Trio Stefan Damicolas, Gunnar Maxen a Max Bergmann pokračuje ve zkoumání svých dalších progresivních aspektů této nahrávky, kterým se v tomto případě rozumí i delší skladby a řada zajímavých zvratů a nečekaných obratů. To v kombinaci s melodickou založení v prostředcích, hnací rytmus úsek, stále energická hra na kytaru, a v neposlední řadě jedinečný hlas Damicolas, dělá to klasický Brother Ape uvolnění, zatímco kapela opět napadnout sebe na několika úrovních. Vrcholem na albu jsou zjevně delší a složitější písně, kde mísí progresivní prvky s jazzem a fusion.

S šestým studiovým albem albem "Force Majeure" kapela nadále rozvíjí svůj zvuk, na kterém pracuje posledních osm let, ačkoli celkový hudební styl Brother Ape je obtížné rozškatulkovat. Je to pestrý druh progresivní hudby velmi melodické skladby, nesmírně živé, více symfonický Rock Sound a také electro pop a spoustu jiných pop music. Groovy a funky bicí se na této desce jakoby vytratily, ale kupodivu to není na škodu. Hudba je dobře vrstvená a obsahuje hodně chytrých vychytávek; polyfonní vokály jsou velmi pěkné, celá atmosféra je měkká a přátelská. V jejich hudbě existuje něco magického, hudba, aranžmá, někdy vévodící a hypnotizující vokál od Stefana, fretless (občas i fluid) basa od Gunnara a stále pevné, burácející, přesné Maxovo bubnování. Stefan a Max navíc přidávají vynikající klávesy k celkovému obrazu! Často jsou tam ukryty i Stefanovy kytary... Deska je ukázkou brilantní hudby, plné nápadů, náladovosti a uhrančivého zpěvu...

BROTHER APE je velmi jemný rockový počin skládající se ze tří velmi talentovaných i zkušených hudebníků. Stefan Damicolas (zpěv, kytary), který píše většina materiálu spolu se zbytkem kapely, Gunnar Maxén (baskytara, klávesy, zpěv) a Max Bergman (bicí, perkuse). Hudebně je jejich zvuk unikátní směs progresivního rocku a fusion. Celkově jejich hudba zní velice příjemně a pohodově a rozhodně stojí za pozornost.

Kapela zatím vyprodukovala šest studiových alb. V roce 2015 se kapela rozhodla vydat pouze EP. Nakonec se objevily dvě EP, první s názvem "Worlds Waiting" vyšlo v červenci a druhé pak pod názvem "Mandrill Anthem And Other Tales" v prosinci 2015. Na každém z nich se objevily vždy čtyři nové skladby. A aby toho nebylo málo, o necelý rok později se 20. října 2016 objevilo další EP, s tentokrát více progresivnějšími skladbami nazvané "First Class". Jsou na něm čtyři skladby "Karma", "If I Could", "Hina Surawa" a "You Are" a jsou dostupné na https://brotherape.bandcamp.com/album/first-class.

Nové album skupiny konečně vyšlo 5. května 2017 pod labelem Freia. Osvědčená trojice Brother Ape s potěšením popisuje své fascinující sedmé studiové album "Karma" jako "výsledek jejich současného bodu evoluce". Je to vtipná poznámka, která odhaluje způsoby, jakými se kapely rozvíjela během čtyř let od vydání pulzující "Force Majeure" v roce 2014. Album "Karma" je v mnoha směrech dílem, které se vyvíjí a jasně odráží vzrušující a nažhavenou hudbu vytížené kapely, která strávila posledních pár let hraním na festivalech, v klubech a koncertech v jejich rodném Švédsku. Jako předehru při utváření nového alba vydali v roce 2015 tři digitální EP "Worlds Waiting....", počátkem roku 2016 "Mandrill Anthem and Other Stories" a opět v roce 2016 "First Class". Nejlepší skladby z těchto vydání se staly zárodky, které tvoří základ alba "Karma" vedle složených nových písní a nového materiálu.

Album je tak opět krásně bohaté na různorodost hudebních stylů a nálad. Energie a vitalita, které přirozeně plynou z hraní na pódiu, se bez námahy přenášejí do způsobu, kterým jsou písně psány a předváděny. Při poslechu alba je možno slyšet a cítit postup a rostoucí zdokonalování v náladě a živosti jejich hraní. Z alba je cítit obdivuhodná otevřenost k vlivům, které zaslechli a jak byly začleněny a staly se tvůrčí inspirací při procesu psaní. Stejně jako znovu a znovu namočíte špičku do tekoucí řeky, každá píseň je pečlivě vytvořená a promyšleně odstupňovaná záběrem času, místa, nálady či pocitu. Album se stává fascinující sbírkou hudebních "pohlednic" sestavených skupinou, která se zaměřuje na zkoumání hranic hudební představivosti.

Rok 2019 přinesl přesun online základny kapely na na nový portál jimdo. Pracovali na některých starých materiálech a uchopili je z jiného úhlu. Nyní věří projdou autorecenzí kapely a mohou být vydány v roce 2019. Stefan a Max také vykopali projekt z doby ledové. Pokračovali v psaní epického příběhu z roku 1985. Bylo nejen zábavné číst počáteční kapitoly a nechat je jenom tak v klidu. Rozhodli se proto dát rukopisu druhou šanci. Stefan i Max rovněž pracovali na sólových hudebních projektech.

Zpět...
Členové:
Stefan Damicolas - Lead Vocals, Guitars
Max Bergman - Drums, Percussion
Gunnar Maxén - Bass, Keyboards, Vocals

Bývalí členové:
Peter Dahlström - Lead Vocals, Bass, Keyboards (1985-2005)

Členové
(Narozen 17. dubna ***, Sweden)
Lead Vocals, Guitars


Stefan je švédský multi-instrumentalista a člen kapely Brother Ape, kde působí jak skladatel, hráč na baskytaru, klávesista, věnuje se i produkci a mixování alb.

Narodil se v Monrovii, mládí prožil v Africe, v roce 1972 se stěhoval do Tanzanie, v roce 1975 do Keni. Nyní žije ve Stockholmu.

Členové

(narozen ***, Sweden)
Drums, Percussion


Max je švédský bubeník a člen kapely Brother Ape. Hraje na bicí, baskytaru, klávesy, působí jako doprovodný zpěvák a věnuje se také mixování nahrávek a vytváří design přebalů desek.

Členové
(narozen ***, Sweden)
Bass, Keyboards, Vocals


Gunnar je švédský multi-instrumentalista a člen kapely Brother Ape.

Členové
Peter Dahlström
(narozen ***, Sweden)
Lead Vocals, Bass, Keyboards (1985-2005)


Peter je zakládající člen Bropther Ape a hráč na baskytaru, kterou opustil v roce 2005. Poté působí jako producent a mixing egineer.

Nejsou k dispozici žádné fotografie, zde je ve čtyřčlenném složení nejspíše vlevo dole.

Zpět...
Studiové desky:
2017 Karma
2013 Force Majeure
2010 A Rare Moment Of Insight
2009 Turbulence
2008 III
2006 Shangri-La
2005 On The Other Side
Ostatní nahrávky:
2022 Signs Of Time (komp.)
2018 Best Of Brother Ape (komp.)
2016 First Class (EP)
2015 The Mirror (SP)
2015 The Spanish Prisoner (SP)
2015 Mandrill Anthem And Other Tales (EP)
2015 Worlds Waiting (EP)
2009 III Redux (EP)
2009 Turbulence (EP)


Skupina:
Stefan Damicolas - Vocals, Guitars and Keyboards
Gunnar Maxén - Bass
Max Bergman - Drums
Hosté:


Diskografie Karma
Vyšlo 5. května 2017, FREIA Music, THOR36

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Oblivion (5:49)
02. If I Could (1:57)
03. Sixteen (4:11)
04. Hina Surawa (5:57)
05. Dont Stand At My Grave And Cry (5:19)
06. Let The Right One In (5:35)
07. You Are (4:59)
08. Karma (7:34)
Total Time: (41:21)

CD2 in De Luxe edition:
Worlds Waiting EP
01. Sixteen (4:12)
02. Worlds Waiting (4:29)
03. Be The Star You Are (4:39)
04. Hate (4:53)
Mandrill Anthem And Other Tales EP
05. Mandrill Anthem (4:36)
06. The Devil Outside (6:12)
07. Don’t Stand At My Grave And Cry (5:15)
08. Unblind Me (4:40)
First Class EP
09. Karma (7:29)
10. Hina Surawa (5:53)
11. If I Could (1:53)
12. You Are (4:48)
Bonus Tracks
13. Inhale (4:29)
14. Train To Anywhere (5:39)
Composed and mixed: Stefan Damicolas
Mastering: Gunnar Maxén
Artwork: Alice Switser
Album layout: Max Bergman
Delux layout: Peter Lindenbergh
Vydání alba "Deluxe Edition" zahrnuje ještě druhé CD, na kterém jsou dříve vydané EP "Worlds Waiting...", "Mandrill Anthem And Other Stories", "First Class" a navíc dvě bonusové skladby.

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Force Majeure
Vyšlo 20. února 2013, Progress Records, PRCD053

Seznam skladeb:
01. Entry (1:29)
02. Force Majeure (5:43)
03. The Mirror (6:00)
04. Doing Just Fine (5:13)
05. Distinction (6:13)
06. Life (5:28)
07. Somewhere Someday (6:33)
08. A Hundred Voices (6:27)
09. The Spanish Prisoner (4:44)
10. After Rain (5:42)
Total Time: (53:32)
Produced: Stefan Damicolas and Brother Ape 2011-2012
Mixed: Stefan Damicolas
Pre-mastered: Gunnar Maxén

Mastering: Hoffe Stannow at Cosmos Mastering, Stockholm, Sweden
Design: Max Bergman

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Harmony Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Nils Petter Molvaer - Norwegian trumpet player
Diskografie A Rare Moment Of Insight
Vyšlo 15. listopadu 2010, Progress Records, PRCD041

Seznam skladeb:
01. Juggernaut Now (7:27)
02. Chrysalis (5:34)
03. Ultramarathon (7:49)
04. Seabound (6:03)
05. Instinct (6:52)
06. Echoes Of Madness (9:06)
07. The Art Of Letting Go (7:23)
08. In A Rare Moment (3:33)
Total Time: (52:27)

Recorded and Mixed: Stefan Damicolas and Gunnar Maxén
Mastered: Hoffe Stannow at Cosmos Mastering, Stockholm, Sweden
Design: Max Bergman

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitar, Vocals, Keyboard
Gunnar Maxén - Bass, Keyboard
Max Bergman - Drums
Hosté:
Diskografie Turbulence
Vyšlo 16. října 2009, Progress Records, PRCD037

Seznam skladeb:
01. Welcome Future (8:22)
02. Footprints (6:20)
03. No More (3:54)
04. Who Will Be Next (6:37)
05. Eraly (0:55)
06. Turbulence (7:42)
07. No Return (9:43)
08. Autostrada (6:31)
09. Lifeprints (5:51)
Total Time: (56:55)

Producer: Brother Ape
Mixed: Gunnar Maxén
Mastered: Christofer Stannow at Cosmos mastering studios Stockholm
Design, Photography: Max Bergman

Skupina:
Max Bergman - Drums, Percussion
Stefan Damicolas - Electric & Acoustic Guitars, Lead & Harmony Vocals
Gunnar Maxén - Keyboards, Harmony Vocals & Bass
Hosté:
Diskografie III
Vyšlo 28. května/červenec 2008, Progress Records, PRCD 032

Seznam skladeb:
01. Universal Eye (6:43)
02. Cosmic Overdose (5:11)
03. Monday Breakfast (6:55)
04. No Answer (7:57)
05. Another Day Of Wonder (5:51)
06. Immortal (5:02)
07. All I Really Want (7:32)
08. Human Equation (7:05)
09. Three (0:54)
Total Time: (53:10)

Written: Brother Ape, Stefan Damicolas
Producer: Brother Ape
Mixed: Brother Ape, Gunnar Maxén (01-07,09)
Design [Cover Design], Artwork: Max Bergman

Skupina:
Max Bergman - Drums, Percussion
Stefan Damicolas - Electric & Acoustic Guitars, Lead & Harmony Vocals
Gunnar Maxén - Keyboards, Harmony Vocals & Bass
Hosté:
Hansi Cross - Harmony Vocals (01), Synths (05)
Viktor Rundlöf - Narration (10)
Diskografie Shangri-La
Vyšlo 22. června 2006, Progress Records, PRCD020

Seznam skladeb:
01. New Shangri-La (6:03)
02. Lunatic Kingdom (6:01)
03. Umbrellas (2:13)
04. Inside You (5:11)
05. Beams (6:38)
06. Monasteries Of Meteora (4:32)
07. I'll Be Going (5:48)
08. Tweakhead (2:05)
09. A reason To Wake (3:11)
10. Meatball Tour (5:43)
11. Timeless For The Time Being (7:45)
12. Shangri-La (2:35)
Total Time: (57:45)

Producer: Brother Ape, Hansi Cross
Recorded now and then during 2004-2006 at Monkey Cave Studio in Stockholm, Sweden
Mixed at Progress Studio, Mid Ship Studio and Monkey Cave Studio
Mastered: Hoffe Stannow at Cosmos Mastering, Stockholm, Sweden
Mixed: Hansi Cross

Skupina:
Stefan Damicolas - Lead Vocals (03,07), Guitars
Max Bergman - Drums, Percussion
Gurra Maxén - Bass, Keyboards, Vocals
Peter Dahlström - Lead Vocals, Bass, Keyboards
Hosté:
Diskografie On The Other Side
Vyšlo 2003, znovu 21. března 2005, Progress Records, PRCD014

Seznam skladeb:
01. The Jerk (5:04)
02. Waiting For The Sandman (4:37)
03. I Freak Out (4:59)
04. Railways (4:50)
05. Clockworks (5:24)
06. This Hour (4:45)
07. Unaccomplished (4:15)
08. Farewell Song (4:31)
09. Lucky Fool (2:03)
10. On The Other Side (7:53)
Total Time: (48:21)Skupina:
Stefan Damicolas - Vocals, Guitars and Keyboards
Gunnar Maxén - Bass
Max Bergman a.k.a Masatrox - Drums
Hosté:
Diskografie Signs Of Time
Vyšlo 13. září 2022, FREIA Music

Seznam skladeb:
01. Sunshine (6:27)
02. Hello You (6:08)
03. Autostrada (6:12)
04. Mwtal Bordes (7:11)
05. Angel Or Demon (8:44)
06. All I Really Want (6:40)
07. Those Who Remained (6:38)
08. No Return (8:14)
09. Signs Of Time (2:21)
Total Time: (59:27)

Composed and Mixed: Stefan Damicolas
Mastering: Gunnar Maxén

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Best Of Brother Ape
vyšlo 2018,

Seznam skladeb:
01. Sunshine (6:27)
02. Monday Breakfast (6:56)
03. You Are (4:48)
04. Ultramarathon (7:49)
05. Somewhere Someday (6:33)
06. Karma (7:30)
07. EARLY (0:55 )
08. Cosmic Overdose 8 P.M (5:14)
09. Life (5:32)
10. Seabound (6:03)
11. Welcome Future (8:22)
12. Don't Stand At My Grave And Cry (5:15)
13. Hina Surawa (5:53)
14. Distinction (6:13)
15. A Reason To Wake (3:11)
16. Immortal (5:03)
17. Doing Just Fine (Single Edit) (3:59)
18. If I Could (1:53)
19. New Shangri-la (6:03)
20. After Rain (5:42)
21. Sixteen (4:11)
22. Hello YOU (6:08)
23. A Hundred Voices (6:27)
24. Angel Or Demon (8:44)
25. Be the Star You Are (4:42)
26. Instinct (6:52)
27. The Mirror (Single Edit) (4:15)
28. Beams (6:44)
29. Shangri-La (2:35)
Total Time: (159:59)

Mixed: Stefan Damicolas
Mastered: Gunnar Maxen
Lyrics: Stefan Damicolas
Design: Max Bergman
Cover Photo: Maria Bergman

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie First Class
EP, vyšlo 20. října 2016,

Seznam skladeb:
01. Karma (7:20)
02. If I Could (1:57)
03. Hina Surawa (5:56)
04. You Are (4:59)
Total Time: (21:02)


Mixed: Stefan Damicolas
Mastered: Gunnar Maxen
Lyrics: Stefan Damicolas
Design: Max Bergman
Cover Photo: Maria Bergman

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Mirror
SP, vyšlo 14. července 2015,

Seznam skladeb:
01. The Mirror (4:15)
Total Time:(4:15)

Mixed: Stefan Damicolas
Mastered: Gunnar Maxen
Lyrics: Stefan Damicolas
Design: Max Bergman
Cover photo by Maria Bergman
The RMX Radio Edit verze skladby "The Mirror" z alba "Force Majeure".

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Spanish Prisoner
SP, vyšlo 14. července 2015,

Seznam skladeb:
01. The Spanish Prisoner (4:05)
Total Time:(4:05)

Mixed: Stefan Damicolas
Mastered: Gunnar Maxen
Lyrics: Stefan Damicolas
Design: Max Bergman
Cover photo by Maria Bergman
The RMX Radio Edit verze skladby "The Spanish Prisoner" z alba "Force Majeure".

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Mandrill Anthem And Other Tales
EP, vyšlo 11. prosince 2015,

Seznam skladeb:
01. Mandrill Anthem (4:36)
02. The Devil Outside (6:20)
03. Don't Stand At My Grave And Cry (5:25)
04. Unblind Me (4:41)
Total Time: (21:02)


Mixed: Stefan Damicolas
Mastered: Gunnar Maxen
Lyrics: Stefan Damicolas
Design: Max Bergman
Cover Photo: Maria Bergman

Skupina:
Stefan Damicolas - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Gunnar Maxen - Bass, Keyboards, Vocals
Max Bergman - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Worlds Waiting
EP, vyšlo 14. července 2015,

Seznam skladeb:
01. Sixteen (4:11)
02. Worlds Waiting (4:30)
03. Be The Star You Are (4:42)
04. Hate (4:49)
Total Time:(18:12)

Mixed: Stefan Damicolas
Mastered: Gunnar Maxen
Lyrics: Stefan Damicolas
Design: Max Bergman
Cover photo by Maria Bergman

Skupina:
Max Bergman - Drums, Percussion
Stefan Damicolas - Electric & Acoustic Guitars, Lead & Harmony Vocals
Gunnar Maxén - Keyboards, Harmony Vocals & Bass
Hosté:
Diskografie III Redux
EP, vyšlo 17. prosince 2009, theBizmo

Seznam skladeb:
01. Immortal (5:01)
02. Universal Eye (6:48)
03. No Answer (7:57)
04. Cosmic Overdose (5:14)
05. Monday Breakfast (7:02)
Total Time: (32:02)


Skupina:
Stefan Damicolas - Guitar, Vocals, Keyboard
Gunnar Maxén - Bass, Keyboard
Max Bergman - Drums
Hosté:
Diskografie Turbulence
EP, vyšlo 16. října 2009, Progress Records, PRCD876

Seznam skladeb:
01. Footprints (6:35)
02. Turbulence (7:07)
03. No More (3:91)
04. Who Will Be Next (6:63)
05. Welcome Future (8:37)
Total Time: (33:54)

Mastered: Christofer Stannow at Cosmos mastering studios Stockholm
Cover Art: Max
Na stránkách Amazonu jsem objevil i dvě obálky desek, nejspíše nějaké demo nahrávky nebo singly. Pro zajímavost je zde jenom uvádím, neboť o nich nejsou žádné informace.
Brother Ape
Vyšlo 1998
Dogma
Vyšlo 2000

Zpět...


Stefan Damicolas

Max Bergman

Gurra Maxén

Zpět...
Oficiální stránky:
http://www.brotherape.com/
https://brotherape.bandcamp.com/  (alba k poslechu)

Další zdroje:
https://www.facebook.com/pages/Brother-ape/
http://www.progressrec.com/the_label/index-e.html
http://www.tarkus.org/blikjentmed/brotherape.html

ProgressRock Nahoru
Made by 
©10.5.2015 
Menu Poslední aktualizace: 11.5.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©