ARENA

zatím nerealizováno

Zpět
V kapele ARENA se setkali slavní hudebníci, skoro se dá říci až super-skupina: Mick POINTER (Ex-Marillion) hraje na bicí, Clive Nolan (PENDRAGON) klávesy, Keith MORE (ASIA), hrál na kytaru, než jej nahradil John Mitchell (KINO). Zpěvák Rob Sowden byl s kapelou od alba "Immortal?" a baskytaru obsluhuje Ian SALMON. Některých nahrávek se účastnili i hosté jako Tracy Hitchings (zpěvačka z QUASAR, STRANGERS ON A TRAIN & LANDMARQ) a Steve Rothery (známý kytarista z MARILLI0N).

Bylo to v roce 1989, když Mike Pointer už nepatřil do základní sestavy Marillion (1979-1983), ve které se uvedl hlavně svým bubenickým podílem na prvním albu Marillion "Script for a Jester tears", a v roce 1993 začal pracovat na novém projektu a návratu na hudební scénu. Ke svému projektu si pozval dalšího vynikajícího hudebníka - klávesistu Cliva Nolana, známého z působení ve skupinách Pendragon, Shadowland a v mnoha dalších projektech.

K této stabilní tvůrčí dvojici se do roku 1994 přidali zpěvák John Carson, baskytarista Cliff Orsi a kytarista Keith More a tak vznikla skupina Arena. Původně se kapela jmenovala Avalon, ale změnili název poté, co zjistili, že již jedna kapela tohoto jména hraje v severní Americe. Kapela natočila v polovině devadesátých let debutové album "Songs From The Lions Cage", vyznačující se dlouhými skladbami se častými sóly na kytary a s nepřeslechnutelným zvukem moogova syntezátoru. Album se setkalo s velmi příznivým ohlasem hudební kritiky a také u fanoušků. Plánované turné bylo však zrušeno kvůli odchodu Johna Carsona, který byl ihned nahrazen vokalistou Paulem Wrightsonem. Pár měsíců nato odešel také Cliff Orsi a jeho nástroje se chopil basista skupiny IQ John Jowitt. V nastoupeném trendu kapela pokračovala dále a v roce 1996 se na pulty gramoprodejen dostala druhá deska nazvaná "Pride". Na albu se nachází vícedílná strukturovaná kompozice "Cry For Help". Po vydání desky se Arena vydala na turné.

V roce 1997 se v pětici Arena objevil třetí nováček, a sice kytarista John Mitchell, známý z působení ve skupině IQ a později ve skupině Frost*, který se už společně s ostatními členy podílel na nahrání EP desky "The Cry" a zůčastnil se také poměrně dlouhého a úspěšného turné, ze kterého bylo vzápětí sestříháno a vydáno koncertní album "Welcome to the Stage". Rok 1998 byl pro britský kvintet Arena výjimečně úspěšný, protože nahrál a vydal své poměrně velmi zdařilé album s názvem "The Visitor", které je považováno za jeden z vrcholů neoprogu a v odborných časopisech byl označen za progrockové album dekády. Následně bylo album podporováno několikaměsíční koncertní šňůrou. Během společně trávených týdnů se ale vyhrotily vzájemné nesympatie mezi Paulem Wrightsonem a Johnem Jowittem, které o pár měsíců později vyústily k jejich odchodu. Prvního "odpadlíka" Wrightsona nahradil v květnu 1999 vokalista Rob Sowden a koncem roku přijal uprázdněné místo baskytaristy Ian Salmon, který předtím hrál u formace Shadowland. Konečně se zformovala nejstabilnější sestava až dodnes (od roku 1998 do roku 2010). Clive Nolan se v tomto období těšil velké oblibě u progresivních fanoušků v Holandsku. V uznávaném progresivním magazínu "IQ Pages" byl v roce 1999 dokonce zvolen i nejlepším klávesistou všech dob před známějšími kolegy Tony Banksem z Genesis a Rickem Wakemanem ze skupiny Yes.

Roku 1998 byl Mick Pointer anglickou Classic Rock Society oceněn jako bubenník roku. Mick není ve skupině jediným pojítkem s kapelou Marillion. Kytarista John Mitchel je aktuálně kolega s baskytaristou Pete Trewavasem v úžasném projektu KINO, Mitchel mimochodem intenzívně spolupracuje a koncertuje s legendárním Johnem Wettonem (Asia, U.K., KingCrimson, Uriah Heep).

Trojice skladatelů Nolan, Pointer a Mitchell ke konci roku 1999 poskládala základy ke vzniku čtvrté studiové desky. Ta dostala název "Immortal?" a byla opatřena provokujícím obalem s nechutně vyžraným člověko-dítětem v plenkách, tupě zírajícím na televizní obrazovku. Z úspěšných evropských štací vzniklo v roce 2001 koncertní album "Breakfast in Biarritz".

Clive Nolan patří k nejvíce vytíženým členům souboru Arena. Svými klávesami obohacuje zvuk kapel Pendragon, Shadowland a stíhá přitom i práci na dalších vedlejších projektech. K těm nejúspěšnějším patří jeho spolupráce s Oliverem Wakemanem, synem svého slavného otce, klávesového mága Ricka Wakemana ze skupiny Yes, a dalšími hvězdnými hosty (např. "vypravěčem" Rickem Wakemanem, zpěvačkou Tracy Hitchings). Pod hlavičkou Clive Nolan & Oliver Wakeman natočil roku 1999 prvotinu "Jabberwocky", jež byla v lednu 2002 doplněna následným projektem "Hound of Baskervilles".

Arena vydala 27. ledna 2003 koncepční desku "Contagion", kterou tři měsíce nato prezentovala během Contagion tour společně s Johnem Wettonem a formací Jadis i na turné v Polsku. 18. srpna 2003 pak kapela vydala své první DVD "Caught in the Act" s podtitulem "Live in Krakow 2003".

Dne 17. ledna 2005 při příležitosti 10. výročí založení skupiny Arena vyšlo její další album "Pepper's Ghost", které vzniklo ve studiu Thin Ice. V neměnné sestavě od konce roku 1999 jej natočili - klávesista Clive Nolan, bubeník Mick Pointer, zpěvák Rob Sowden, kytarista John Mitchell a baskytarista Ian Salmon. Proces psaní skladeb měl obvyklý vzor - Clive a Mick, John pracoval samostatně na myšlenkách a kombinoval je dohromady v podobě dobře strukturovaných skladeb. Album obsahuje také extravagantní kousky jako je "Opera Fanatica", Clivův instrumentální epos, který je více vzdálenější od obvyklého stylu Areny. "Pepper's Ghost" je koncepční album zachycující téma různých příznaků šílenství, které spolu s mistrovsky uměleckým designem bookletu vytváří velmi působivý výsledek. Skupina vydala také kompilaci největších hitů a následovalo velkolepé turné, ve kterém 21. září 2005 vystoupila Arena již podruhé na Slovensku v sympatickém klubu Stará pekáreň v Nitře.

V roce 2006, skupina vydala druhé oficiální DVD "Smoke and Mirrors". Zachycuje show zaznamenané ve Wyspianski Theatre v Katovicích, Polsko a představuje směs skladeb z alb "Pepper’s Ghost" a některé klasické skaldby jako "Solomon". Výběr písní zaznamenaných během koncertu Reunion Concert 2005 v Zoetermeer Boerderij v Holandsku byl přidán jako speciální dárek. DVD "Smoke and Mirrors" se ukázalo být poslední oficiální nahrávkou kapely před 6-ti letou přestávkou. Bylo to také poslední vystoupení sestavy se zpěvákem Rob Sowdenem a basistou Ianem Salmonem.

V letech 2006 až 2011 měli všichni členové kapely plné ruce práce i v dalšách projektech. Nový Clivův projekt Caamora si získal uznání po vydání rockové opery "She", který byla následně inscenovaná v divadlech po Evropě a Jižní Americe. John Mitchell se připojil ke kapele It Bites, Mick založil Mick Pointer Group, která potěšila fanoušky s novým živým ztvárněním alba Marillion "Script for a Jester’s Tear".

Konec nejdéle trvající sestavy skupiny přišel ke konci roku 2010, když po 10 letech působení v kapele Rob Sowden oficiálně oznámil svůj odchod z Areny. Důvodem byly "hudební rozdíly" a podle skupiny to není jen skrývání skutečného důvodu. Otázka nového zpěváka byla široce diskutována fanoušky a následné oznámení o výběru Paula Manziho (Oliver Wakeman Band) se setkalo s nadšením a uznáním. V roce 2011 se ke skupině také vrátil John Jowitt a nahradil odcházejícího Salmona.

Po 6 letech od vydání "Pepper's Ghost" vydala skupina již s novým zpěvákem nové album nazvané "The Seventh Degree Of Separation", na kterém je patrný výrazný odklon od trendu známého z předcházející tvorby. Je jenom na fanoušcích, zda se s tímto novým směrem dostatečně ztotožní. Album "The Seventh Degree of Separation" se věnuje tématu smrti a zkoumá teorii Frigyese Karinthyho "Six Degrees Of Separation" rozšířenou o sedmý stupeň, který podle Cliva spojuje živé se světem mrtvých. Po vydání alba následovalo evropské turné, během kterého kombunují nový materiál s klasickýmu hity Areny. Vydání tohoto alba jen potvrzuje, že sestava je silná a Arena je ve skvělé kondici!

V roce 2013 se objevily dvě nahrávky kapely - první bylo nové DVD "Rapture" nahrané opět v Polsku v katowickém Wyspianski Theatre, druhou 2CD "Arena Live 2011/2012" dokumentující rok a půl turné s novou sestavou. V roce 2014 se objevila nahrávka "Contagion-Max" limitovaná edice k 10. výročí desky "Contagion". Nová verze alba byla znovu zabalena v digipacku 2CD s novým obalem od Planet Twig uvedé spolu s originální předlohou od Davida Wyatta. Album bylo rozšířeno o EP "Contagious" a "Contagium", které vyprávění doplňují k pochopení celkové koncepce.

Zbrusu nové album je plánováno na konec roku 2015 a práce již probíhají...
"Příští rok si připomínáme 20. výročí založení Areny," říká Clive, "a plánujeme obrovské turné na oslavu této události. U příležitosti tohoto turné bude uvolněno nové studiové album s názvem "The Unquiet Sky". Toto album bude napsáno v průběhu několika příštích měsíců a bude nahráno během roku 2014. Bude se jednat o koncepční album volně založené na hororovém příběhu M.R. Jamese se spoustou silných témat a temných dramat... Čistá, klasická Arena!"

Dne 24. července 2014 se na stránkách kapely objevila zpráva:
"Vzhledem k časovému tlaku a četným závazkům se smutkem oznamujeme, že kapela Arena se bude muset s Johnem Jowittem rozloučit. Jedná se o vzájemné rozhodnutí a chtěli bychom popřát Johnovi hodně štěstí při jeho budoucích projektech a znivu poděkovat za jeho práci s kapelou Arena".

Dne 22. srpna 2014 již kapela oznámila jméno nového basisty - je jím Kylan Amos a již se podílí na nahrávání nového alba. Název turné pro rok 2015 zní "The Unquiet Sky & 20th Anniversary Tour" !!!

Nové album Areny nazvané "The Unquiet Sky" se objeví v obchodech 23. března 2015, ještě před evropskou trasou koncertů, a objeví se také u našich sousedů v Polsku. Clive Nolan: "Rozhodl jsem se opřít koncept desky podle horrorové povídky M.R. Jamesa s názvem "Casting The Runes". Někteří z vás ji mohli spatřit ve filmové verzi z roku 1957 pod názvem "Night of the Demon". Hledali jsme název pro nové album, až John Mitchell navrhl "The Unquiet Sky" (Neklidné nebe), a to navzdory skutečnosti, že nevěděl o mém nápadu. Ale myslím, že titul dokonale zapadá do nálady, kterou jsem měl v plánu pro toto album." Premiéra tohoto osmého studiového alba se bude shodovat s datem 20. výročí vydání jejich debutového alba "Songs From The Lions Cage".

Další album kapely Arena se objeví v květnu 2018 a ponese název "Double Vision" a skupina na něm pracovala v nezměněné sestavě. Nahrávání a veškeré práce se odehrávaly převážně ve studiích Thin Ice Studio Engineers, následný mastering pak v Outhouse Studio. Na album, které vzniklo pod produkcí Clive Nolana a mixoval a masteroval je bývalý člen John Mitchell, se dostalo celkem sedm skladeb. Přebalu desky se zhostilo studio Grendel a cover art pak Jõao Martins.

Britská formace Arena informowala o rozloučení se svým zpěvákem Paulem Manzim, který strávil v kapele dekádu, v níž stihl nahrát tři studijová alba "The Seventh Degree Of Separation", "The Unquiet Sky" a "Double Vision" a dvě koncertní nahrávky "Rapture" a "XX". Takže brzy můžeme očekávat novou změnu v kapele ohledně zpěváka.

Klávesista Clive Nolan zprávu zveřejnil 13. července 2020 na své stránce na Facebooku: "Je smutné, že se loučíme se zpěvákem Paulem Manzim. Byl s námi deset let, tři studiová alba a hodně turné, ale tyto závazky, zejména turné, se staly zátěží pro jeho čas a dostupnost, takže bylo vzájemně dohodnuto, že je ten správný čas, aby Paul kráčel dále. Přejeme mu štěstí s jeho hudebními snahami a vždy uvítáme, když se k nám v budoucnu připojí na jevišti. Brzy bude následovat oznámení o nové sestavě".

Na jméno nového zpěváka se nečekalo dlouho a není žádným velkým překvapením, že v Areně nahradil Paula Manziho zpěvák Damian Wilson. Vedle Headspace a Wilson/Wakemana je Wilson známý dvěma periodami s britskými prog rockery Threshold a byl také členem Landmarq, Rick Wakeman's New English Rock Ensemble a Maiden United, stejně jako je znám z jeho spolupráce s nizozemským prog rockerem Arjen Lucassenem. Při oznámení této novinky kapela uvedla: "Máme velkou radost, že můžeme přivítat Damiana Wilsona do nové sestavy Arena. Většina lidí jej bude již znát jako fantastického zpěváka a není pochyb o tom, že přinese něco zvláštního a originálního do kapely. Známe Damiana asi 25 let a myšlenka, že by zpíval pro Arénu, byla ve skutečnosti nahdozená už v minulosti, ale okolnosti to v té době nedovolily. Nicméně, protože Paul se nyní rozhodl jít dál, zdálo se nyní správné, abychom uzavřelí celý kruh!"

"Před několika dny jsme využili příležitost pořídit nějaké nové fotografie. Přestože jsme byli "sociálně vzdáleni", malý photoshop dokáže dělat zázraky. Brzy začne nahrávání nového alba "Theory Of Molecular Inheritance" s Damianem jako zpěvákem, ale nahrávání bylo opožděno kvůli omezením Coronaviru. Můžete si být jisti, že naše nové album vydáme hned, jak to půjde", dadává kapela.

Britští progrockeři Arena oznámili, že 2. září 2022 vydají své nadcházející album "The Theory of Molecular Inheritance" a zároveň odhalili artwork nového alba. "Naše 10. studiové album "The Theory of Molecular Inheritance" je nyní ve výrobě a vyjde 2. září", uvedla kapela v prohlášení. "Album je nahrané a masterované a je nyní u výrobce. Naše webové stránky byly aktualizovány se všemi detaily a nyní přijímáme předobjednávky, abychom vám je mohli doručit 2. září 2022. Uvidíme se na turné v září/říjnu". Následovník alba "Double Vision" z roku 2018, je prvním albem kapely s novým zpěvákem Damianem Wilsonem (Headspace/Threshold), který v roce 2020 nahradil Paula Manziho.

Zpět
Současní členové:
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals (1995-present)
Mick Pointer - Drums, Percussion (1995-present)
John Mitchell - Guitars, Backing Vocals (1997-present)
Kylan Amos - Bass (2014-present)
Damian Wilson - Lead Vocals (2020-present)
Bývalí členové:
Paul Manzi - Lead Vocals (2010-2020)
Rob Sowden - Lead Vocals (1999-2010)
Ian Salmon - Bass (1999-2010)
Paul Wrightson - Lead Vocals (1996-1999)
John Jowitt - Bass, Backing Vocals (1996-1999, 2010-2014)
Keith More - Guitars, Backing Vocals (1995-1997)
John Carson - Lead Vocals (1995-1996)
Cliff Orsi - Bass (1995-1996)


Sestava (1995):

Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
John Carson - Vocals
Keith More - Guitars
Cliff Orsi - Bass
Sestava (1996):

Clive Nolan - Keys
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
Keith More - Guitars
John Jowitt - Bass
Sestava (1998):

Clive Nolan - Keys
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
John Mitchell - Guitars
John Jowitt - Bass
Sestava (2000-2001):

Clive Nolan - Keys
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Sestava (2004):

Clive Nolan - Keys
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden- Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon- Bass
Sestava (2011):

Clive Nolan - Keys
Mick Pointer - Drums
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitars
John Jowitt - Bass
Sestava (2014-2020):

Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
John Mitchell - Guitars
Kylan Amos - Bass
Paul Manzi - Vocals
Sestava (2020-dosud):

Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
John Mitchell - Guitars
Kylan Amos - Bass
Damian Wilson - Vocals

Členové
(Narozen 30. června 1961, Gloucestershire, United Kingdom)
Vocals, Keyboards


Je britský hudebník, skladatel a producent, který hraje významnou roli v posledních letech ve vývoji progresivního a symfonického rocku. Jako klávesový hráč je členem Pendragon (1986-dosud), Shadowland (1992-dosud), Strangers on a Train (1993-1994), Arena (1995-dosud) a Caamora (2006-dosud), stejně jako píše texty a hudbu pro Arenu, Shadowland, Caamora a mnoho dalších projektů, také produkuje či koprodukuje alba několika dalších kapel.

Narodil se v Gloucestershire, chodil na na Wycliffe College a King's School v Gloucesteru. Absolvoval studia s B. Mus a M. Mus stupni na London University, kde studoval kompozici, orchestraci a dirigování. V šestnácti letech se Nolan se stal nejmladším hudebníkem v Anglii (v té době), který získal "A.L.C.M" diplom na London College of Music. V roce 1982 Clive Agneiszka Swita z Caamora vyhrál pohár a dvě medaile v soutěži skladatelů na hudebního festivalu v Cheltenhamu. Nolan hraje na housle, violoncello a violu, když jeho hlavní studijní obory ve škole byly skladba, instrumentace, hudební nastudování a dirigování. Ještě před ukončením školy spoluzaložil kapelu Sleepwalker, byl také součástí tria s názvem Danzante (poněkud "jazzovější") a poté uskupení The Cast (zase poněkud "popovější").

V roce 2005 Nolan napsal román nazvaný "Mephisto Bridge", který dosud nebyl publikován a v současné době je k dostání na objednávku.

Nolan je zakládajícím členem The Caamora Theatre Company, kterou založil aby tvořila a předváděla muzikály Clive Nolana. Kromě svých projektů progresivního rocku Nolan napsal rockovou operu "She" podle románu Sira H Ridera Haggarda. Premiéra "She" se konala v Katovicích ve Wyspianski Theatre v Polsku v říjnu 2007. Následně, plné divadelní představení "She" byla provedeno v lednu 2010 v Santa Cruz, Bolívie, následně pak jako osmi členné obsazení "She in Concert" variace v Holandsku v září 2011. Od té doby Nolan založil divadelní společnost Caamora a proměnil "She" v celý muzikál, který byl poprvé uveden ve Velké Británii v Cheltenham's Playhouse Theatre v únoru 2012.

Nolan uvedl svůj nový muzikál "Alchemy" s libretem vycházejícím z původního příběhu skladatele počátkem roku 2013. V únoru 2013 bylo živé představení zaznamenáno na DVD ve slavném Wyspianski Theatre v polských Katovicích. Kompletní divadelní představení "Alchemy" bylo provedeno projektem Caamora Theatre Company v Cheltenham Playhouse Theatre v září 2013. Nolanův muzikál Alchymie skončil v divadle Jermyn Street v londýnském West Endu v srpnu 2014. V roce 2017 zrealizoval již svůj třetí muzikál s názvem "King's Ransom", jehož premiéra se uskutečnila v Cheltenham Playhouse v září 2017.
Byl zvolen nejlepším hráčem na klávesové nástroje u Classic Rock Society v letech 1995, 1996, 1998, 2005, 2009, 2010 a 2011. V roce 2010 jej Bolivijská vláda poctila titulem Honorary Visitor města Santa Cruz, Bolívie za jeho divadelní práci ve městě Santa Cruz. V roce 2013 mu byl oceněn polským MLWZ cenou "Golden Lexicon Award" za vynikající výsledky v hudbě za jeho muzikál "Alchemy".


Clive získal titul Nejlepší klávesový hráč roku 2018. Je to již podruhé, když společnost Classic Rock Society zvolila Clive jako vítěze v této kategorii.
Členové
(celým jménem Michael "Mick" Pointer)
(Narozen 22. července 1956, Brill, Buckinghamshire, England)
Drums, Percussion


Michael původem z Brill v Buckinghamshire, je znám jako původní bubeník britské progresivní rockové kapely Marillion (1979-1983). Podílel se s Marillion na EP "Market Square Heroes" a nahrál s nimi jediné album "Script for a Jester's Tear". Po britském turné k albu byl v roce 1983 vyhozen z kapely a nahrazen Ianem Mosleym. Vedoucí zpěvák Fish později řekl Classic Rock, že Pointer byl propuštěn, protože "nikdy neměl rád Mickovo bubnování", "jeho načasování bylo hrozné" a "všichni se kromě něj vyvíjeli".

Po svém náhlém odchodu z Marillion se Pointer dalších deset let nevěnoval hudbě a místo toho se stal kuchyňským designérem, v čemž se jako teenager vyučil. Pointer nakonec v roce 1994 založil s Clivem Nolanem britskou progresivní kapelu Arena, ve které nadále hraje s klávesistou Clivem Nolanem (z Pendragonu). Mick i Clive si pak založili hudební vydavatelství, kde je Nolanovým obchodním partnerem, a které dodnes řídí.

Pointer později shromáždil kapelu "Mick Pointer's Script for a Jester's Tear tour", kterou tvořili Brian Cummings (Carpet Crawlers) na vokály, Nick Barrett (Pendragon) na sólovou kytaru, Mike Varty (Credo, Landmarq, Shadowland, Janison Edge) na klávesy a Ian Salmon (Arena, Shadowland, Janison Edge) na basu, aby uvedli debutové album Marillion "Script for a Jester's Tear" k 25. výročí jeho vydání. Pointer měl původně v úmyslu kapelu nazvat "Mick Pointer, ex-Marillion", ale zbývající členové kapely proti němu vznesli námitky proti použití jména a vyhrožovali mu právními kroky. CD bylo nachystáno k vydání v březnu roce 2014.

Členové John 'Tarquin' Mitchell
(celým jménem Jonathan Christian Mitchell)
(Narozen 21. června 1973)
Guitars, Vocals


Je kytarista, zpěvák a skladatel britské kapely It Bites. Hraje ale na kytaru i v dalších progresivních rockových kapelách, včetně Arena, The Urbane, Kino, Frost* a s Johnem Wettonem. Ještě dříve se ukázal ve skupinách jako Lurch, Montserrat, Fake Smile nebo Gash.

V roce 2008 Mitchell se připojil ke kapele A, kde hrál na basu namísto původního baskytaristy Daniela P. Cartera na podporu Wildhearts při jejich prosincovém turné po Velké Británii, stejně jako deseti zastívkovém turné v roce 2009.

V roce 2012 Mitchell cestoval s Martinem Barre v jeho kapele "New Day", kde mimo jiné nazpíval vokály v mnoha písních od Jethro Tull.

Je také hudebním producentem a zvukařem v Outhouse Studios, nahrávacím studiu v Readingu ve Velké Británii, kde natočil a produkoval hudbu pro řadu populárních britských rockových kapel včetně Enter Shikari, You Me At Six, Lower Than Atlantis, Architects, Ivyrise, Anavae, The Blackout, Kids In Glass Houses, Funeral for a Friend, My Passion, Exit Ten, Touchstone a You And What Army.

Jeho zatím posledním sólovým projektem je "Lonely Robot", pod jehož hlavičkou už vydal dvě desky.
Členové Kylan Amos
(Narozen 1973, London, United Kingdom)
Bass Guitar


Na basu hraje od svých 15 let. Začínal v několika vlastních originálních kapelách, v poslednách 16 letech byl studiovým hráčem, zahrál si v mnoha cover kapelách a tribut projektech. Vystudoval školu Richmond upon Thames College. Má své vlastní kvalitní vybavení a auto a pohybuje se v oblasti kolem Guildfordu a Londýna. Bydlí s rodinou ve Farnborough, Hampshire.

V roce 1997 hrál s StrangeWorld Band jako basista a doprobodný zpěvák. V roce 1999 jsme jej mohli vidět v řadách Blues Brothers Tribute Band, pak prostřídal vícero kapel, než v roce 2003 zakotvil v Robbie Williams Tribute Band.

V současné době je od roku 2014 členem skupiny Arena a od roku 2010 vystupuje v divadle Caamora Theatre.

Baví jej styl hudby od Muse po G'n'R, od Eltona Johna k Fourplay a Billymu Joelovi, americký punk rock, jazz, poslouchá hudbu 70. a 80. let, rock'n'pop music a mnoho dalších.

K jeho největším vlivům patří Marcus Miller, James Lomenzo, Mark King, Billy Sheehan, John Taylor a další.
Členové Damian Wilson
(Narozen 11. října 1969, Anglie, Woking, Surrey, England)
Vocals


Je zpěvák známý z oblasti progresivním rocku. Nejznámější je jako zpěvák anglické progresivní kapely Threshold a z hostování na deskách kapel Headspace, Star One a Maiden United.

Damian byl sólovým zpěvákem kapely Landmarq a nahrál také čtyři neprogresivní písničkářská sólová studiová alba "Cosmas", "Disciple", "Live in Rehearsal" a "Let's Start a Commune". Vystupuje rovněž jako sólový umělec nebo často vystupuje s hostjícími hudebníky jako Damian Wilson Band. Poslední DWB turné bylo natočeno a vyšlo na DVD.

Pracoval hostitelsky v projektech Ayreon nebo Star One známého multiinstrumentalisty Arjena Anthony Lucassena či s Gary Hughesem. Damian také spolupracoval s Rick Wakemanem a jeho English Rock Ensemble, Guy Fletcherem, Ainou, After Forever, Mostly Autumn, Clivem Nolanem, Shadowland, Peterem Gee a Praying Mantis.

V roce 2007 se Wilson se vrátil k Threshold jako náhrada za sólového zpěváka Mac na turné "Live Reckoning". Nové Threshold album vyšlo až po odchodu Andrew "Mac" McDermotta v roce 2012. V současné době je také sólistou v projektu Maiden uniteD.

Zahrál si i hlavní roli Jeana Valjeana v Les Misérables při jejich UK National Tour. Damian získal celkem osmkrát ocenění "nejlepší zpěvák" od Classic Rock Society. Kolega zpěvák Ronnie James Dio o něm kdysi prohlásil: "Damian má jeden z nejvšestrannějších hlasů v rocku s neuvěřitelným rozsahem."

V listopadu 2011 Damian vydal retrospektivní dvojalbum s názvem "I Thought The World Was Listening 1997-2011", což je výběr obsahující 31 remasterovaných skladeb včetně nových verzí a předtím nevydaného materiálu. V březnu 2012 vyšlo remasterované jeho první album "Cosmas" pod názvem "Cosmas - Remastered".

Více na adrese: Threshold - Damian Wilson

Členové
(Narozen 1986, London, United Kingdom)
Vocals, Guitars


Svoji první kytaru si koupil v patnáct (kopie Flying V inspirována KK Downingem z Judas Priest) a pokračoval v hraní na kytaru v jeho první školní kapele. Paulovými prvotními vlivy byly hlavně Led Zepplin, Deep Purple, Rush, Queen.

Paul se jako zpěvák objevil až ve 23 letech a o dva roky později se už připojil k progresivní rockové kapele "Barchetta". Získal pozoruhodný zážitek při nahrávání v Abbey Road Studios jen díky tomu, že jejich kytarista Pete tam působil i jako účetní. Neméně pozoruhodné byly i jeho zkušenosti v žovém hraní, včetně koncertu v Old Marquee, kde doprovázeli progresivní rockovou kapelu "Pallas".

Od té doby byl Paul stále více zaměstnáván zpěvem a práci v různých úspěšných cover kapelách/triech/duech nebo sólově jako zpěvák a kytarista. Celkem nedávno Paul nahrál vokály na zvukový doprovod ke dvěma rock/popovým muzikálům "Phantasmagoria" a "Space Family Robinson", které se nahrávaly v roce 2003. Je také ctižádostivý herec a zahrál si v divadle i ve filmu.

Paul se připojil k The Oliver Wakeman Band v polovině roku 2004 a ukázalo se, že je fantastický frontman. Poprvé hrál s kapelou koncert na Classic Rock Society 18. září 2004. Pak pokračoval s kapelou nebo pouze s Oliverem jako na akustické duo. V roce 2007 se Paul zůčastnil nahrávání EP s Oliverem pojmenované "Mother's Ruin".

V srpnu 2013 se stal také zpěvákem kapely The Heavy Metal Kids, v níž působí bubeník Keith Boyce, kytaristé Cosmo a Justin McConville a basista Ronnie Garity.

Poté, co nazpíval vokály na album "Ravens and Lullabies", se Paul opět připojil k Oliveru Wakemanovi a Gordonu Giltrapovi na scéně, když se zúčastnil Summer's End Festival v sobotu 5.října 2013.

Od roku 2015 je také členem britské "power pop" rockové kapely Cats in Space, zformované v Horshamu, West Sussex. Založili ji kytarista Greg Hart a bubeník Steevi Bacon. Následně se k nim připojili zpěvák Paul Manzi, klávesista Andy Stewart, basista Jeff Brown a druhý kytarista Dean Howard. První singl "Mr Heartache" z debutového alba vydali 24. srpna 2015 na YouTube. Album "Too Many Gods" pak vyšlo 31. října 2015 u Harmony Factory Records. Druhé album "Scarecrow" u téhož labelu jim vyšlo 25. srpna 2017.

Paulova všestrannost jako hudebníka mu umožnila seznámit se s nesčetným množstvím hudebních stylů, včetně soulu, jazzu, latin, pop a hudební divadlo, nyní se vrací zpět ke svým rockovým kořenům ve spojení s kapelou Micka Underwooda Glory Road a také ve spolupráci s Mickem v Raw Glory.
Členové Robert Sowden
(Narozen ***, Reading, UK)
Vocals


Je skladatelem, hráčem, nahrávajícím umělcem a producentem. Jeho nejnovější projekty jsou jeho skupina Solar, nebo jeho sólový projekt pod rouškou názvu Robert Sebastian and Neuromantika.

Kromě své "vlastní práce", on pořádá hudební terapie pro děti, které mají potíže s učením nebo jsou postižené. On tak přispívá k odhalování talentů v oblasti Readingu přes pořad Bohemian Night open-mics na Deja Vu (každou středu) a Bohemian Night Showcases (každý pátek). Je také promotérem uměleckého centra Poptoys na South Street.
Členové Ian Salmon
(Narozen ***, London, United Kingdom)
Bass


Jeho otec byl hudebník a tak se také začal učit hrát, nejříve na klavír, pak ve čtrnácti vzal do ruky kytaru. Zhruba ve stejné době začínal i s basovou kytarou. Naučil se hrát na oba nástroje současně. Hned nato začal hrát v několika kapelách, což dělá dodnes.

Hrával s kapelou Shadowland, ve které společně působí s Clivem. Kromě toho hrál na basu a na kytaru na několika albech, např. od Martina Darvilla "The Greatest Show on Earth". Vystupoval také s Karl Groomem, známým z Threshold a Shadowland, s Mikem Varty na jeho projektu Janison Edge.

Má mnohaleté zlušenosti z působení jako kytarista v mnoha funkčních kapelách hrajících soul, funk, disco, blues a rockové standardy. Příležitostně hraje v místním Jazz Quintet, pravidelně vystupuje s rock'n'rollovou a soulovou kapelou. Pracuje na projektu obnovy studia a občas jezdí na turné, kde hraje na baskytaru s několika progresivními rockovými kapelami. Hraje také jednou za měsíc ve skupině Steely Dan Tribute.

Absolvoval kurzy jazzu and populání hudby během studia na Goldsmiths College v Londýně, kde získal certifikát a diplom. Má také certifikát od kytarového institutu v Londýně a zúčastnil se se třetího ročníku kurzu Jazz na City Literary Institute. Má také šest let zkušeností s výukou kytary po místních školách a střediscích pro vzdělávání dospělých.
Členové Paul Wrightson
(Narozen ***)
Vocals


Paul byl leadrem v mnoha různých kapelách během let, nejvíce se zapsal v progresivní rockové kapele "Arena", s nimiž natočil tři alba a hodně koncertoval. Pak pokračoval, když dal dohromady vlastní kapelu - proslulou hard rockovou "Iron Heart".

Paul znovu připojil ke kapele Arena, aby s nimi odehrál jejich koncertní reunion turné v Holandsku a v poslední době nahrával a koncertoval s "Blind Ego" v Německu a Skandinávii.
Členové John Jowitt
(Narozen 25. února 1961, Birmingham, England)
Bass


Baskytarista známý pro jeho práci s britskými progresivními kapelami: arK (1987-1990), IQ (1991-2011), ARENA (1996-1999, 2011-2014), FROST* (2004-2009) a JADIS. Učastnil se i dalších projektů NEO, Blind Ego nebo John Young Band, Dirtbox či The John Wetton Band. Kromě basové kytary také pravidelně zpívá v několika kapelách. V dubnu 2011 odešel z IQ a vrátil se zpět ke své staré kapele Arena.

Byl oceněn britskou Classic Rock Society Award sedmnáctkrát jako nejlepší baskytarista, v letech 1993 až 1998 a znovu v letech 2002 až 2011, ale nyní výslovně požádal, aby sponzoroval ocenění v 2013 a nebyl zařazen do hodnocení.

Vydal i své sólové album "Dirtbox" (1999), na kterém hráli Mark Westwood (ex-IQ, Arena), Tracy Hitchings, Martin Orford (ex-IQ). Album je směsici prog, heavy metal, ska, techno, pop ballads, jazz, piano music a dalších stylů.
Členové Keith More
(narozen ***, London, England,
zemřel 15. června 2023, England)
Guitars


Kytarista a zvukový inženýr Keith More žije v Londýně, kde vede Selective Records. Byl zakládajícím členem kapely Arena, s níž nahrál první dvě alba "Songs From The Lions Cage" (1995), "Pride" (1996) a EP "Edits" (1996). Působil také v kapele Necropolis.

Keith pracuje nyní na dvou projektech. Hraje na kytaru s malajským zpěvákem Khylune na jeho singlu "Shut Up & Dance". Jako zvukový inženýr pak Keith v současné době míchá skladby pro studiový projekt s názvem Offbeat Rhythm Section. Spolupracuje s elektrickým houslistou Kirsty Andersonem. Jejich společná skladba se jmenuje "You Made Me Feel".

Keith také provozoval své vlastní londýnské studio ProTools, ze kterého vytvořil kolem osmdesáti skladeb pro hudební knihovnu Felt UK, Music Beyond US, celou midi knihovnu EZ Drummer a namixoval skladby pro mnoho začínajících umělců.


Dne 15. června 2023 zemřel Keith More, první kytarista Arena, který hrál na debutovém albu "Songs From The Lion's Cage". Zasloužil se mimo jiné o krásné kytarové sólo v epické skladbě "Solomon" milované fanoušky. Úmrtí hudebníka na svém FB profilu oznámil klávesista kapely Clive Nolan. Hudebník mimo jiné napsal, že More pomohl formovat zvuk formace.
Členové John Carson
(Narozen ***)
Vocals


Je nejznámější pro jeho vokální podíl na CD skupiny Arena "Songs From The Lion's Cage" (1995). Krátce po vydání alba ale na konci měsíce září 1995 se z kapelou rozešel.

V roce 1996 založil vlastní kapelu Hypermania, se kterou natočil dvě desky "Down To Birth" (Manic Music, 1999) a "Down To Birth" (re-issue) (Cyclone Records, 2001). Carson si k nahrávání pozval řadu hostů: Ian Schofield na klávesy (pracoval s Maxem Baconem (ex-GTR), Steve Howem (YES), Geoffem Downesem (YES, ASIA), Lindsay Davies na basu a Neil Mellor na kytary.
Členové Cliff Orsi
(Narozen ***)
Bass


Jeho hudební kariéra začala v roce 1983, kdy jsem se účastnil série hudebních projektů, hrál na basovou kytaru v různých skupinách hrajících rock, jazz, blues a folk. Přito vytvářel řadu log, bookletů do kazet, plakátů a ilustrací. V roce 1991 založil vlastní skupinu Cleopatra’s Needle, která vyprodukovala několik nahrávek (stejně jako navrhl logo, plakáty a ilustrace). Prvním projektem, se kterým nahrál desku byl Casino v roce 1992. Souběžně s tím se také zapojil do rockové kapely Arena v roce 1994, když si zahrál na jejich debutovém albu z počátku roku 1995 "Songs From The Lion's Cage". Z Areny odešel v květnu 1996. Později nahrál ještě jako hostující basista se skupinou Neronia album "Neronia" (ještě pod názvem skupiny Ulysses).

V roce 1999 poté, co se Cleopatra’s Needle během minulého roku dostala do stavu nečinnosti, rozhodl se soustředit na sólové projekty, počínaje dlouhotrvajícím projektováním v ambientním stylu. Pod pracovním názvem Music for Exhibitions natočil řadu nahrávek, které byly navrženy tak, aby doplňovaly hudbou jeho výstavy uměleckých děl. Výsledkem bylo album "Inner Landscapes", které je sbírkou náladových pocitů, která, ačkoli je zcela ambientní, bylo zamýšlena stát se více než jen pouhou doprovodnou hudbou.

Tento proces spojení hudby s vizuálním médiem přišel v roce 2009, kdy představil svůj debutový sólový koncert "A Sense of Space" a znovu v roce 2016, s dalším představením "Shifting Focus". Uvedl na nich nahrávky z "Inner Landscapes" (spolu s dalšími skladbami) s prezentací jeho obrazů a fotografií jako vizuální doprovod.
Více na: http://www.clifforsiartworks.co.uk/about.html

Zpět
Studiová alba:
2022 The Theory Of Molecular Inheritance
2018 Double Vision
2015 The Unquiet Sky
2011 The Seventh Degree Of Separation
2005 Pepper's Ghost
2003 Contagium (EP)
2003 Contagious (EP)
2002 Contagion
2000 Immortal?
1998 The Visitor
1996 Edits (EP)
1996 Pride
1995 Songs From The Lions Cage
Ostatní nahrávky:
2023 Lifian Tour MMXXII (2CD live)
2019 Re-Visited: Live! (DVD/2CD)
2016 XX (live)
2014 Contagion Max (2CD komp.)
2013 Rapture (DVD)
2013 Arena: Live (live)
2006 Smoke & Mirrors (Live in Poland) (DVD)
2006 Ten Years On 1995-2005 (komp)
2004 Live and Life (komp)
2003 Radiance (Fan Club Release)
2003 Caught In The Act (DVD)
2001 Breakfast In Biarritz (live)
1997 The Cry (komp)
1997 Welcome To The Stage (live)


Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Damian Wilson - Vocals
John Mitchell - Guitars
Kylan Amos - Bass
Diskografie The Theory Of Molecular Inheritance
Vyšlo 2. září 2022, Verglas Music, VV004 (UK)

Seznam skladeb:
01. Time Capsule (5:30)
02. The Equation (The Science Of Magic) (6:29)
03. Twenty-One Grams (6:34)
04. Confession (2:20)
05. The Heiligenstadt Legacy (5:42)
06. Field Of Sinners (6:27)
07. Pure Of Heart (6:18)
08. Under The Microscope (6:51)
09. Integration (4:48)
10. Part of You (5:54)
11. Life Goes On (5:11)
Total Time: (62:04)

Drums, keyboards, bass and vocals recorded at Thin Ice Studio Engineers
Guitars recorded at Outhouse Studio Engineer
Mixed & mastered at Outhouse Studio
Produced: Clive Nolan & Mick Pointer
Engineer [Keyboards, Bass & Vocals Engineered]: Clive Nolan
Engineer [Guitars, Drums & Backing Vocals Engineered]: John Mitchell
Mixed & Mastered: John Mitchell
Front Cover Artwork: Jõao Martins, Grendel
Artwork: David Wyatt
Booklet Artwork: Kylan Amos
Artwork and photography: Kylan Amos
Art Direction, Graphic Design and packaging: Planet Twig

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitars
Kylan Amos - Bass
Diskografie Double Vision
Vyšlo květen 2018, Verglas Music, VGCD042 (UK)

Seznam skladeb:
01. Zhivago Wolf (4:48)
02. The Mirror Lies (6:58)
03. Scars (5:17)
04. Paradise Of Thieves (5:10)
05. Red Eyes (6:41)
06. Poisoned (4:28)
07. The Legend Of Elijah Shade (22:39)
Total Time: (56:01)

Drums, keyboards, bass and vocals recorded at Thin Ice Studio Engineers
Guitars recorded at Outhouse Studio Engineer
Mixed & mastered at Outhouse Studio
Produced: Clive Nolan & Mick Pointer
Engineer [Outhouse]: John Mitchell, Clive Nolan, Karl Groom [Thin Ice]
Mixed & Mastered: John Mitchell
Concept [Cover]: Mick Pointer
Graphic Design: Graeme Bell
Front Cover Artwork: Jõao Martins, Grendel
Booklet Artwork: Kylan Amos
Artwork and photography: Kylan Amos
Art Direction, Graphic Design and packaging: Planet Twig

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitars
Kylan Amos - Bass
Diskografie The Unquiet Sky
Vyšlo 27. dubna 2015, Verglas Records

Seznam skladeb:
01. The Demon Strikes (5:37)
02. How Did It Come To This? (4:30)
03. The Bishop Of Lufford (5:24)
04. Oblivious To The Night (2:47)
05. No Chance Encounter (4:30)
06. Markings On A Parchment (2:19)
07. The Unquiet Sky (5:29)
08. What Happened Before (4:55)
09. Time Runs Out (4:39)
10. Returning The Curse (3:48)
11. Unexpected Dawn (3:52)
12. Traveller Beware (7:40)
Total Time: (55:30)

Artwork: Kylan Amos
"Unquiet Sky", osmé studiové album přináší to, co se posluchačům neo-prog rocku 80. let vždy líbilo - čistou zábavu, koncepční vyprávění a skvělou hudbu. Písně alba evokují filmový hororový příběh černé magie, zla, pomsty a vytrvalosti v hrdinství. Příběh rozsáhlejší než řivotní historka a libreto jsou brilantní převedení Clivem Nolanem renomované slavné britské novely "Casting The Runes" od mistra znepokojivé a inteligentní spektrálně spekulativní fikce M. R. Jamese. Nolan nám neposkytl přímé převedení prózy Jamese, ale vzal si za inspiraci vizuální a emotívní sílu televizní adaptace z roku 1957 (liberální adaptace) "Night Of The Demon".

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitars
John Jowitt - Bass
Diskografie The Seventh Degree Of Separation
Vyšlo 28. November 2011, Verglas Records

Seznam skladeb:
01. The Great Escape (4:38)
02. Rapture (4:22)
03. One Last Au Revoir (4:34)
04. The Ghost Walks (3:19)
05. Thief Of Souls (3:52)
06. Close Your Eyes (3:25)
07. Echoes Of The Fall (2:26)
08. Bed Of Nails (4:39)
09. What If? (4:35)
10. Trebuchet (3:39)
11. Burning Down (4:29)
12. Catching The Bullet (7:42)
13. The Tinder Box (4:16)
Total Time: (55:56)

Special Edition includes a 50 minutes DVD about the “making of” of the album.
This edition is only available when purchased at a gig or at the “Verglas” store
Recenze: http://www.metalopolis.net/art_reviews.asp?id=6134

Sestava:
Clive Nolan - Keys
Mick Pointer - Drums
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Rob Sowden - Vocals

All Music except Opera Fanatica by: Clive Nolan, Mick Pointer and John Mitchell
Music to Opera Fanatica by: Clive Nolan
All lyrics by: Clive Nolan
Diskografie Pepper's Ghost
Vyšlo 2005, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Bedlam Fayre (6:08)
02. Smoke and Mirrors (4:42)
03. The Shattered Room (9:45)
04. The Eyes Of Lara Moon (4:30)
05. Tantalus (6:51)
06. Purgatory Road (7:25)
07. Opera Fanatica (13:06)
Total Time: (52:30)

Recorded on June - October 2004 at Thin Ice Studio
Mastered: Chris Blair at Abbey Road
Produced: Clive Nolan
Engineered: Clive Nolan, Karl Groom and John Mitchell
Mixed: Karl Groom and Clive Nolan
Artwork: David Wyatt
Art direction and design: David Wyatt
Comic strips: Tim Bisley
Cartoon storylines conceived: Clive Nolan and David Wyatt
Rehearsal rooms provided: Running Frog
Technical assistance: Phil Ray

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Contagium
EP, vyšlo 2003, Verglas Music, VGCD025

Seznam skladeb:
01. On The Edge Of Despair (5:43)
02. The March Of Time (7:30)
03. Confrontation (5:33)
04. Salamander (special remix) (4:45)
Total Time: (23:31)

Multimedia extras:
* Painted Man special Video Footage
* Ghost vocals featuring John Mitchell
* Contagion - The Story
* Tour photo gallery
* Lyrics Page
* Contagion Screensaver

Produced by: Clive Nolan
Mixed by: Carl Groom
Multimedia by: Eightspace
Remix Salamander by: Richard West
Recorded August 2003 at Thin Ice Studios, The Outhouse Studios and Arena Studios
Artwork by: David Wyatt

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Contagious
EP, Vyšlo 2003, Verglas Music, VGCD023

Seznam skladeb:
01. Vanishing Act (4:13)
02. I Spy (6:07)
03. Contagious (4:23)
04. The Hour Glass (2:45)
05. Witch Hunt (Remix by Richard West) (3:42)
Total Time: (21:09)

Produced: Clive Nolan
Mixed: Karl Groom
Assisted: Clive Nolan
Art Direction, Design: David Wyatt

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rod Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Contagion
Vyšlo 2002, Verglas Music, VGCD024

Seznam skladeb:
01. Witch Hunt (4:17)
02. An Angel Falls (1:13)
03. Painted Man (4:41)
04. This Way Madness Lies (3:35)*
05. Spectre At The Feast (5:34)
06. Never Ending Night (3:23)
07. Skin Ggame (4:43)
08. Salamander (3:59)
09. On The Box (2:40)*
10. Tsunami (2:38)
11. Bitter Harvest (2:52)
12. The City Of Lanterns (1:22)
13. Riding The Tide (4:28)*
14. Mea Culpa (3:46)
15. Cutting The Cards (4:57)
16. Ascension (4:34)
Total Time: (58:44)

* instrumentals
Recorded between February and August 2002 at: Thin Ice Studios, The Outhouse Studios and Arena Studios
Mixed at Thin Ice Studios and Outhouse Studios
Produced by: Clive Nolan and John Mitchell
Additional production work by: Karl Groom and Mike Stobbie
Mixed by: John Mitchell
Assisted by: Clive Nolan
Artwork by: David Wyatt
Mastered by: Nick Webb at Abbey Road

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Immortal?
Vyšlo 2000, InsideOut Music, IOMACD 2012 (2000, US)
Verglas Music, VGCD019 (2000, UK)

Seznam skladeb:
01. Chosen (6:20)
02. Waiting For The Flood (5:52)
03. The Butterfly Man (8:56)
04. Ghost In The Firewall (4:55)
05. Climbing The Net (4:40)
06. Moviedrome (19:43)
07. Friday's Dream (4:44)
Total Time: (55:18)

Recorded and mixed at Thin Ice Studios
Produced: Clive Nolan and Simon Hanhart
Mixed: Simon Hanhart
Pre-production: Clive Nolan and Mike Stobbie
Artwork: Hugh Syme with Anthony Frederick (photo)

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
John Mitchell - Guitars
John Jowitt - Bass
Diskografie The Visitor
Vyšlo 1998, Verglas Music, VGCD012

Seznam skladeb:
01. A Crack In The Ice (7:25)
02. Pins And Needles ((2:46)
03. Double Vision (4:24)
04. Elea (2:36)
05. The Hanging Tree (7:09)
06. A State Of Grace (3:26)
07. Blood Red Room (1:47)
08. In The Blink Of An Eye (5:29)
09. (Don't Forget To) Breathe (3:40)
10. Serenity (2:10)
11. Tears In The Rain (5:43)
12. Enemy Without (5:05)
13. Running From Damascus (3:44)
14. The Visitor (6:13)
Total Time: (59:37)

Recorded and mixed at Thin Ice Studios
Produced: Clive Nolan and Simon Hanhart
Pre-production: Clive Nolan
Mixed: Simon Hanhart
Artwork: Hugh Syme with Anthony Frederick (photo)

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
Keith More - Guitars
John Jowitt - Bass
Diskografie Pride
Vyšlo 1996, Verglas Music, VGCD004

Seznam skladeb:
01. Welcome To The Cage... (4:14)
02. Crying For Help V (2:33)
03. Empire Of A Thousand Days (9:34)
04. Crying For Help VI (2:53)
05. Medusa (4:28)
06. Crying For Help VII (3:04)
07. Fool's Gold (9:37)
08. Crying For Help VIII (5:12)
09. Sirens (13:42)
Total Time: (55:24)

Recorded May - August 1996 at Thin Ice Studios, Virginia Water, England
Produced: Clive Nolan
Mixed at The Music Station, Birmingham, England
Mixed: Simon Hanhart
Mastered: Chris Blair at Abbey Road Studios, London
Artwork: Salli G

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
Keith More - Guitars
John Jowitt - Bass
Diskografie Edits
Vyšlo 1996, Verglas Music / Arena Records CD001

Seznam skladeb:
01. Welcome To The Cage (Edit) (2:55)
02. Medusa (Edit) (3:52)
03. Fools Gold (Edit) (4:18)
04. Sirens (Edit) (2:52)
05. Empire Of A Thousand Days (Sing-A-Long) (8:41)
Total Time: (22:51)

Producer, Engineer, Written: Clive Nolan
Mixed: Simon Hanhart
A Special edition for France, limited to 1000 copies.

Sestava:
John Carson - Vocals and Backing Vocals
Keith More - Guitars
Clive Nolan - Keyboards and Backing Vocals
Cliff Orsi - Bass and Backing Vocals
Mick Pointer - Drums
Host:
Steve Rothery - Guitar solo (08)
Tracy Hitchings, Tosh McMann, Martin Albering, Marc Van Dongen - Backing Vocals
Diskografie Songs From The Lions Cage
Vyšlo 1995, Verglas Music, VGCD001

Seznam skladeb:
01. Out Of The Wilderness (8:02)
02. Crying For Help I (1:22)
03. Valley Of The Kings (10:10)
04. Crying For Help II (3:08)
05. Jericho (6:50)
06. Crying For Help III (4:24)
07. Midas Vision (4:36)
08. Crying For Help IV (5:05)
09. Solomon (14:37)
Total Time: (58:22)

Recorded at Orchard Farm Studios, Thin Ice Studios, Arena Studios
Mixed at Arena Studios
Produced: Mike Stobbie
Mixed: Teo Miller
Artwork: John GoslerSestava:
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitar
Clive Nolan - Keyboards
Kylan Amos - Bass
Mick Pointer - Drums
Diskografie Lifian Tour MMXXII
2CD, vyšlo 20. října 2023, Verglas Music, VGCD054

Seznam skladeb:
CD 1
Disc 1:
01. Time Capsule ()
02. Rapture ()
03. Bedlam Fayre ()
04. How Did It Come To This? ()
05. The Butterfly Man ()
06. Paradise Of Thieves ()
07. The Equation ()
08. A Crack In The Ice ()
09. Salamander ()
10. A State Of Grace ()
11. The Ghost Walks ()
12. Life Goes On ()
Disc 2:
01. (Don’t Forget To) Breathe ()
02. The Tinder box ()
03. The Visitor ()
04. Serenity ()
05. Solomon ()
06. Enemy Without ()
07. Crying For Help VII ()
Total Time: (00:00)
Nové živé album nahrané během turné Theory of Molecular Inheritance Tour 2022.

Sestava:
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitars, Backing Vocals
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Kylan Amos - Bass
Mick Pointer - Drums
Diskografie Re-Visited: Live!
DVD/2CD, vyšlo 20. dubna 2019, Verglas Music, VGCD044 (UK)

Seznam skladeb:
CD 1
CD 1 - Part 1: The Visitor (65:35)
01. A Crack In The Ice (7:25)
02. Pins And Needles (2:46)
03. Double Vision (4:33)
04. Elea (2:59)
05. The Hanging Tree (7:31)
06. A State Of Grace (3:42)
07. Blood Red Room (1:22)
08. In The Blink Of An Eye (5:22)
09. (Don't Forget To) Breathe (5:25)
10. Serenity (2:52)
11. Tears In The Rain (5:03)
12. Enemy Without (5:06)
13. Running From Damascus (4:17)
14. The Visitor (7:12)

CD 2 - Part 2 (51:58)
15. Poisoned (5:05)
16. Jericho (7:39)
17. Mirror Lies (8:44)
18. Tinder Box (4:01)
19. Solomon (15:05)
20. Ascension (5:12)
21. Crying for Help VII (6:12)
Total Time: (117:33)

Recorded live at the Boerderij, Zoetermeer, Netherlands during the Arena Re-Visited Tour in 2018


Sestava:
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitar
Clive Nolan - Keyboards
Kylan Amos - Bass
Mick Pointer - Drums
Diskografie XX
DVD/2CD, vyšlo 12. února 2016, Metal Mind Productions, MASS CD 1529 DGD

Seznam skladeb:
CD 1
01. The Demon Strikes (5:25)
02. Rapture (4:31)
03. Double Vision (4:26)
04. Crack In The Ice (6:04)
05. Moviedrome (18:59)
06. How Did It Come To This? (4:26)
07. Salamander (3:59)
08. Bedlam Fayre (5:46)
CD 2
01. Serenity (2:15)
02. The Unquiet Sky (5:40)
03. Traveller Beware (7:04)
04. City Of Lanterns (1:46)
05. Ride The Tide (4:24)
06. The Hanging Tree (7:20)
07. The Tinder Box (3:42)
08. Solomon (13:37)
09. Don't Forget To Breathe (5:12)
10. Crying For Help VII (5:27)
Total Time: (110:03)

BONUS VIDEO
* Interview with Mick Pointer
* Interview with Clive Nolan
* EXTRAS - Photo gallery, discography, desktop images

Recorded live at Kinoteatr 'Rialto', Katowice, Poland, April 9, 2015
Engineer [Recording]: Michał Kuczera
Mixed: Karl Groom
Artwork, Photography, Design: Kylan Amos
Recorded on the 9th of April, 2015 at Kinoteatr Rialto, Katowice, Poland during the "20th Anniversary Tour - The Unquiet Sky".

Sestava:
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitar, Backing Vocals
Clive Nolan - Keyboards, Backing Vocals
Ian Salmon - Bass
Mick Pointer - Drums


Diskografie Contagion Max
Vyšlo 2014, Verglas Music, VGCD035

Seznam skladeb:
CD 1
01. Witch Hunt (4:17)
02. An Angel Falls (1:13)
03. Painted Man (4:38)
04. Vanishing Act (Instrumental) (4:10)
05. This Way Madness Lies (Instrumental) (3:31)
06. The Hour Glass (5:57)
07. Bitter Harvest (2:49)
08. I Spy (2:32)
09. Never Ending Night (3:11)
10. Spectre At The Feast (5:34)
11. Skin Game (4:43)
CD 2
01. Salamander (3:59)
02. On The Box (Instrumental) (2:29)
03. Tsunami (2:30)
04. On The Edge Of Despair (5:40)
05. City Of Lanterns (1:22)
06. Riding The Tide (Instrumental) (4:24)
07. Contagious (Instrumental) (4:07)
08. March Of Time (7:28)
09. Mea Culpa (3:45)
10. Cutting The Cards (4:40)
11. Confrontation (Instrumental) (5:05)
12. Ascension (4:34)
Total Time: (00:00)

Producer: Clive Nolan
Producer [Additional]: Mike Stobbie
Producer, Mixed: John Mitchell
Engineer: Clive Nolan, John Mitchell, Karl Groom, Mike Stobbie, Patrick Darlington
Design [2013 Graphic Design], Artwork: Graeme Bell
Art Direction [Original], Design: David Wyatt
Mastered: Chris Blair
Mastered: [Extended 2014 Edition]: Clive Nolan, Karl Groom

Sestava:
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitar
Clive Nolan - Keyboards
John Jowitt - Bass
Mick Pointer - Drums
Diskografie Rapture
Vyšlo 9. dubna 2013, Metal Mind Productions, MMP DVD 0203

Seznam skladeb:
01. The Great Escape
02. Crack In The Ice
03. Don't Forget to Breathe
04. City of Lanterns
05. What If
06. One Last Au Revoir
07. Burning Down
08. Serenity
09. Valley Of The Kings
10. Crying For Help IV
11. The Eyes Of Lara Moon
12. Ghost In The Firewall
13. Rapture
14. The Ghost Walks
15. Bedlam Fayre
16. The Tinder Box
17. The Visitor
18. Solomon
19. Crying for Help VII
20. Ascension
Total Time: (152:00)

Extra features:
01. Interview with Mick Pointer and Clive Nolan
02. Additional "Live in Warsaw, 2011" footage
03. Photo gallery
04. Discography information and desktop images
"Rapture LIVE" was recorded at Teatr Slaski Im. Stanislawa Wyspianskiego, Katowice, Poland on the 10th of November 2011, when Arena visited Poland as part of the tour promoting their new release "The Seventh Degree Of Separation".

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Manzi - Vocals
John Mitchell - Guitars
John Jowitt - Bass
Diskografie Arena: Live
Vyšlo 10. června 2013, Verglas Records, VGCD034

Seznam skladeb:
Disc 1
01. The Great Escape (4:36)
02. Bedlam Fayre (6:04)
03. A Crack In The Ice (4:43)
04. (Don't Forget to) Breathe (5:07)
05. Rapture (4:30)
06. The Ghost Walks (3:18)
07. One Last Au Revoir (5:14)
08. What If (4:11)
09. Burning Down (4:29)
10. Serenity (2:21)
11. Ascension (5:18)
Total Time: (49:51)
Disc 2
01. Valley Of The Kings (10:22)
02. The Eyes Of Lara Moon (4:33)
03. Ghost In The Firewall (4:03)
04. Crying For Help IV (5:51)
05. The City Of Lanterns (1:26)
06. Riding The Tide (4:34)
07. The Tinder Box (3:51)
08. Solomon (13:55)
09. Crying For Help VII (4:32)
10. The Visitor (7:04)
Total Time: (60:11)
Double Live Album Recorded across Europe on the 2011/2012 Tour.

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Smoke & Mirrors (Live in Poland)
DVD, Vyšlo 2006, Metal Mind Productions, MMP DVD 0063

Seznam skladeb:
01. Bedlam Fayre
02. A Crack In The Ice
03. Midas Vision
04. Elea
05. The Hanging Tree
06. A State Of Grace
07. (Don't Forget to) Breathe
08. Smoke & Mirrors
09. Purgatory Road
10. Waiting For The Flood
11. Medusa
12. The Shattered Room
13. Chosen
14. Skin Game
15. Witch Hunt
16. Enemy Without
17. Solomon
18. Friday's Dream
19. Cry VII
Total Time: (00:00)

Bonus video - Reunion Concert
01. A Crack In The Ice
02. Elea
03. The Hanging Tree
04. A State Of Grace
05. Medusa
06. Crying For Help VII

CD (available only in MMP DVD 0064 digipack edition!)
01. Bedlam Fayre (5:39)
02. A Crack in the Ice (4:31)
03. Midas Vision (5:10)
04. Elea (2:37)
05. The Hanging Tree (7:23)
06. A State of Grace (3:27)
07. (Don't Forget to) Breathe (5:39)
08. Smoke & Mirrors (4:41)
09. Purgatory Road (7:03)
10. Waiting for the Flood (6:26)
11. Medusa (4:32)
12. The Shattered Room (10:01)
Total Time: (67:17)
Live at Wyspianski Theatre, Katowice, Poland, September 22nd 2005
Reunion Concert - Fan Footage, De Boerderij, Zoetermeer, Holland, October 16th 2005

Sestava:

Diskografie Ten Years On 1995-2005
Vyšlo 2006, Verglas Music, VGCD029

Seznam skladeb:
01. Smoke And Mirrors (4:42)
02. Skin Game (4:43)
03. The Hanging Tree (7:09)
04. The Butterfly Man (8:55)
05. Chosen (Live) (7:23)
06. Empire Of A Thousand Days (New Recording) (8:42)
07. Crack In The Ice (5:10)
08. Salamander (3:54)
09. Bedlam Fayre (5:44)
10. Solomon (14:38)
Total Time: (71:00)

1995 - 2005

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden- Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Live and Life
2CD+DVD vyšlo 2004, Verglas Music, VGCD027 UK-2004

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Witch Hunt (4:15)
02. An Angel Falls (1:11)
03. Painted Man (4:22)
04. This Way Madness Lies (3:43)
05. Spectre At The Feast (6:10)
06. Skin Game (4:26)
07. Salamander (3:35)
08. Bitter Harvest (1:17)
09. City Of Lanterns (1:31)
10. Riding The Tide (4:23)
11. Cutting The Cards (5:18)
12. Ascension (5:47)
CD2:
01. Serenity (2:27)
02. Chosen (6:38)
03. Double Vision (4:17)
04. The Hanging Tree (7:12)
05. (Don't Forget To) Breathe (5:23)
06. The Butterfly Man (9:06)
07. Enemy Without (5:37)
08. Solomon (13:47)
09. Jericho (6:42)
10. Crying For Help VII (3:52)
Total Time: (110:59)

Post production: Clive Nolan & Karl Groom
Remixing: Karl Groom
Mastered: Rob Aubury
Artwork: David Wyatt

Sestava:
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Clive Nolan - Keyboards
Ian Salmon - Bass
Mick Pointer - Drums
Diskografie Radiance
Fan Club Release
Vyšlo 2003, The Cage,CAGECD04

Seznam skladeb:
01. (Don't Forget to) Breathe (3:54)
02. A State Of Grace (3:31)
03. An Angel Falls (1:13)
04. Spectre At The Feast (5:51)
05. Skin Game (4:07)
06. Bitter Harvest (2:42)
07. The City of Lanterns (1:46)
08. Mea Culpa (3:42)
09. Ascension (4:15)
10. Crying For Help IV (3:41)
11. The Butterfly Man (7:49)
12. Jericho (7:54)
13. Crying For Help VII (3:44)
Total Time: (54:14)


Sestava:
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitar
Clive Nolan - Keyboards
Ian Salmon - Bass
Mick Pointer - Drums
Diskografie Caught In The Act
DVD, Vyšlo 2003, Metal Mind Productions, MMP DVD 0012

Seznam skladeb:
01. Witch Hunt
02. And Angel Falls
03. Painted Man
04. This Way Madness Lies
05. Spectre At The Feast
06. Skin Game
07. Salamander
08. Bitter Harvest
09. City Of Lanterns
10. Riding The Tide
11. Cutting The Cards
12. Ascension
13. Serenity
14. Chosen
15. Double Vision
16. Hanging Tree
17. (Don't Forget To) Breathe
18. The Butterfly Man
19. Enemy Without
20. Solomon
21. Jericho
22. Crying For Help VII
Total Time: (130:00)

Obsahuje také:
Biografii kapely, hudebníků, diskografii se všemi přebaly
18 min Rozhovor s Clive a Mickem
Fotogalerie
Artgalerie
4 stolní obrázky

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Rob Sowden - Vocals
John Mitchell - Guitars
Ian Salmon - Bass
Diskografie Breakfast In Biarritz
Vyšlo 2001, Verglas Music, VGCD021

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Moviedrome (21:57)
02. Crack In The Ice (4:25)
03. Double Vision (4:27)
04. Midas Vision (5:16)
05. Serenity (2:01)
06. The Butterfly Man (9:44)
07. The Hanging Tree (8:26)
08. A State Of Grace (3:10)
09. Enemy Without (4:53)
10. Crying For Help VII (5:11)
Total Time: (69:30)

CD 2 (Tracklist Bonus Disc):
01. Chosen (6:33)
02. Elea (2:37)
03. Friday's Dream (4:38)
04. Arena Documentary (30:49)
Total Time: (44:37)

Total Time: (105:07)

Recorded at The ‘Paradiso’, Amsterdam, Holland on Tuesday 17th Oct 2000

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
Keith More - Guitars
John Jowitt - Bass
Host:
Steve Rothery - Guitar solo (08)
Diskografie The Cry
Vyšlo 1997, Verglas Music, VGCD005

Seznam skladeb:
01. Theme (0:56)
02. The Cry (3:10)
03. The Offering (2:32)
04. Problem Line (4:01)
05. Isolation (1:59)
06. Fallen Idols (4:12)
07. Guidance (5:09)
08. Only Child (5:03)
09. Stolen Promise (2:58)
10. The Healer (5:44)
Total Time: (35:47)

Recorded at Thin Ice Studios (except “Problem Line”, recorded at Arena Studios)
Mixed at Thin Ice Studios (01,02,05,06,08,09,10), The Music Station (03,07), Arena Studios (04)
Produced: Clive Nolan (except “Problem Line”, produced: Mike Stobbie)
Mixed: Simon Hanhart (except “Problem Line”, mixed: Teo Miller)

Sestava:
Clive Nolan - Keyboards
Mick Pointer - Drums
Paul Wrightson - Vocals
John Mitchell - Guitars
John Jowitt - Bass
Diskografie Welcome To The Stage
Vyšlo 1997, Verglas Music, VGCD009

Seznam skladeb:
01. William Tell Overture (3:10)
02. Valley Of The Kings (10:07)
03. Out Of The Wilderness (6:46)
04. Midas Vision (4:45)
05. The Healer (4:51)
06. Sirens (13:57)
07. Medusa (4:22)
08. Welcome To The Cage (4:33)
09. Jericho (7:01)
10. Solomon (13:55)
Total Time: (73:27)

Recorded at Le D’Auteuil, Quebec City, Canada, May 1997, Arena Studios
Produced and mixed: John Mitchell at The Outhouse

Zpět
2012

Arena 20051999-2010
John Mitchell, Mick Pointer, Clive Nolan, Ian Salmon, Rob Sowden

Arena 2014


Arena at Thin Ice Studio 2018

Zpět
Oficiální stránka:
http://www.arenaband.co.uk/

Další zdroje:
http://www.clivenolan.net/index.php
http://www.mays-music.de/Musik/Arena/arena.html
http://www.metallibrary.ru/bands/discographies/a/arena/
http://www.paulmanzi.co.uk
http://www.verglas.com/cage_page/login/news/news.htm

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  3.2.2014 
Menu Poslední aktualizace: 16.2.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!