ARCH / MATHEOS - progressrock.cz
Nahoru

V roce 2010 se Jim Matheos (současný člen progresivních rockových Fates Warning a OSI) a John Arch (bývalý zpěvák Fates Warning v letech 1982–1987) spojili, aby vytvořili novou progresivní metalovou kapelu, ARCH / MATHEOS. Arch / Matheos začalo jako shledání mezi zakladatelskými členy Fates Warning Johnem Archem a Jimem Matheosem, kteří spolu nespolupracovali od sólového EP Johna Archa "The Twist Of Fate" z roku 2003. K jejich rozchodu došlo po spolupráci na albu Fates Warning "Awaken the Guardian" z roce 1986. V roce 2010 začalo duo pracovat na nahrávání a přivedli k tomu i tři členy Fates Warning, když skupinu doplnili jejich talentovaní spoluhráči ze skupiny Fates Warning nebo koncertní hosté, Joey Vera na basu, Bobby Jarzombek na bicí a Frank Aresti na další sólovou kytaru. Nahrávat začali své debutové album "Sympathetic Resonance" 12. ledna 2011 a pokračovali v nahrávání až do poloviny února, Jim Matheos se sám ujal produkce. Technická dokonalost kapely jako instrumentalistů je patrná z celého disku se 6 skladbami, z nichž tři skladby jsou delší než deset minut, každý hudebník přináší velké hloubky, komplexní vrstvy a silné harmonie ke společnému zvuku, takže konečným výsledkem jsou jak dynamické, tak i hodně vzrušující pasáže.

Skupina má talent a je velmi všestranná, jak je zřejmé z jejich debutové desky, "Sympathetic Resonance", která trvá necelou hodinu. Jim Matheos poznamenává, že "mnoho těchto písní, Neurotically Wired, Midnight Serenade, Stained Glass Sky a další začínaly jako materiál pro další desku Fates Warning. Ray Alder (zpěvák Fates Warning) je nebyl schopen přijmout, aby byly nahrány v tomto období. Tak jsem se dohodl s Johnem, abychom nahráli těchto pár písní společně, možná jen na EP. Prostě jsme si vyzkoušeli jednu píseň po druhé a ani jsme skutečně neuvažovali o tom nahrát CD v plné délce. O CD jsme pravděpodobně uvažovali, až když půlka desky byla nahrána."

Jim Matheos nabídl pohled na psaní a nahrávání "Sympathetic Resonance", "Myslím, že Johnovi a mě se pracuje společně opravdu dobře. Existuje mnoho vzájemného respektu a důvěry v to, co děláme, ale jsme také oba velmi kritičtí vůči sobě..., a každý jsme jiný. To se může stát pro někoho dlouhé a někdy až únavné. Ale nakonec je to jedno, protože si myslím, že to přináší to nejlepší z nás obou." John Arch přidal, "Když jsem poprvé slyšel některé úpravy, které Jim napsal a nahrál, trvalo mi nějakou dobu, než jsem se zahloubal do zvláštních druhů rytmu a kytarových riffů, abych věděl, co se tady odehrává. Jsou tam některé dlouhé skladby, tak se dostavila úzkost a obavy jednoho dne, že je nutno pitvat tyto skladby na stravitelnější kousky. Po zdlouhavém procesu psaní textů a melodií, jsem poslouchal ty písničky a dneska si už nedovedu představit, nahrát je jiným způsobem."

Co se týče obsahu textů "Sympathetic Resonance", John Arch je komentuje, "lyrické, s výjimkou "Epitaph" od Spectre V, kde jsem v první osobě, došlo vzor pomocí znaků, metafor a symbolizmus k vytvářet příběhy, kde postavy jsou v popředí uváděných příběhů. Tentokrát, podobně jako hříčkou osudu, člověk opět vystoupí zpoza opony, aniž by tušil třetí osobu, která má odhalit jeho lidské chyby. Stále existuje spousta metafor a frází, které jsou otevřené k interpretaci, ale jen jak průhledné nebo příslušné významy jsou pro ty, kteří čtou texty budeme muset podívat."

Tak už to přišlo... Projekt ARCH/MATHEOS se dostává i k živým představením a vůbec první jejich živé vystoupení na světě se odehraje v Německu v rámci festivalu KEEP IT TRUE... Jak pořadatelé uvádějí, skupina předvede nejen písně z jejich "debutového" alba, ale i skladby z raných alb FATES WARNING, což je vlastně celá stávající sestava projektu !!!

Přišlo to tak náhle jako blesk, když v srpnu 2018 duo Arch/Matheos oznámilo, že znovu podepsali kontrakt s Metal Blade a v roce 2019 vydají nové album. Kapelu v současné době tvoří připravuje s Jens Bogrenem (Fates Warning, Opeth, Devin Townsend) a představí takové hosty jako basista Sean Malone (Cynic) a bubeník Matt Lynch (Cynic), bubeník Thomas Lang, bubeník Bobby Jarzombek a baskytarista Joey Vera z Fates Warning a bývalý kytarista Fates Warning Frank Aresti a bubeník Mark Zonder. Smlouva s Metal Blade Records je celosvětová.

Od první vydané společné nahrávky uplynula řada let, kdy John Arch a Jim Matheos byli zaneprázdněni svými dalšími projekty, ale nyní nastal čas, aby se znovu spojili s novou nahrávkou Arch/Matheos, která je plánována na rok 2019 právě u Metal Blade Records.

John Arch k tomu dodal: "Touha a angažovanost obou z nás je v první řadě a především, ale podnět k posunu vpřed s dalším projektem A/M padl také díky tomu, jak dobře bylo přijato "Sympatic Rezonance" a jak fanoušci ukazovali při show svoj podporu prostřednictvím různých médií, s uvedením, že by chtěli následující pokračování. Načasování pro Jima a i mě se zdá být správné a věci jdou pěkně. Těšíme se, že se s vámi brzy podělíme o výsledky!"

Jim Matheos dodává: "Je skvělé znovu pracovat se svým starým přítelem Johnem Archem. Ovlivňujeme se navzájem kreativními způsoby, které z nás obou přinášejí to nejlepší. Přišli jsme s tím, co doufám, že je důstojným nástupcem "Sympatic Rezonance", a se skvělou sestavou hudebníků, která nám pomáhají přivést ji k uskutečnění." Představí se speciální hosté, dá se říci klenoty hudební scény, jako Thomas Lang, Bobby Jarzombek, Baard Kolstad, Mark Zonder a Matt Lynch za bicími, Steve Di Giorgio, Joey Vera, Sean Malone, Joe DiBiase s baskytarou a Frank Aresti jako druhý sólista na kytaru. Jim a John se brzy shodli na tom, že by bylo zajímavé použít celou řadu muzikantů, kteří by tentokrát doplnili sestavu. Jim se pak rozhodl, že sám sestaví seznam mistrů, o kterých si myslel, že by mohli přinést zajímavé příspěvky, nebo jen lidi, se kterými měl osobní zájem spolupracovat. Tento první seznam byl dost rozsáhlý, někde kolem 15-20 bubeníků!!! a o něco méně hráčů na baskytaru. Pak seznam začali zužovat podle kritérií, kdo je nejvhodnější, kdo by mohl přidat něco jedinečného do skladeb, o ty, kteří mají zájem a jsou k dispozici, apod. I přes toto zúžení je to skvělá sestava. Album produkoval a mixoval Jens Bogren (Fates Warning, Opeth, Devin Townsend, atd.) ve svém Fascination Street Studios, kde bylo rovněž mixováno pod dohledem Tony Lindgrena.

Kapela uvedla další podrobnosti týkající se nového alba, kreré dostalo název "Winter Ethereal" a termín vydání byl 10. květen 2019 pod hlavičkou Metal Blade Records. Objevilo se na něm devět skladeb, první z nich již byla zveřejněna, jedná se o skladbu "Straight and Narrow" a doprovází ji i hudební klip. Všechny texty opět napsal John Arch a například píseň "Pitch Black Prism" vypráví pozoruhodně Shakespearovský příběh o baleríně, která tragicky tančí svůj život uprostřed havárie v Černobylu y roku 1986, skladba uvádí velice emocionální cestu a texty i hudba se dokonale doplňují - až do konce skladby a jejího života. Píseň je založena na Píseň, která je založena životním příběhu obětní baleríny, která je dohnána k představení, aby pobavila ty, kteří umírají na jaderné záření. Arch přemýšlí v textu nad tím, co jí proběhlo v mysli, protože věděla, že tančí svůj poslední tanec a chtěla si tak vybavit celý svůj život. Když se otáčí ke konci, její "duhově hedvábné vlasy" začnou padat na zem. Album "Winter Ethereal" uzavírá nejdelší skladba "Kindred Spirits", kde bezmála v 13 minutách zkoumá vztah mezi lidmi a jejich psy. Ten, kdo zažil smrt svého psa, zjistí, že tato píseň je konečně schopna dát bolest a ztrátu do odpovídajících slov.

Když se v roce 2018 opět setkali, aby připravili materiál pro následovníka debutu z roku 2011, připravili stylističtěji pestřejší a možná i hlubší kolekci, která zkoumá mnoho zvukového území v průběhu devíti pohlcujících skladeb. Matheos k nové desce řekl: "Vyplývá to z toho, že se oba z nás snažíme trochu vyjít z našich komfortních zón, někdy dobrovolně, občas nás to nutí," říká Matheos. "Když jsme již tolikrát spolupracovali, bylo by snadné dostat se do stejného způsobu, jak dělat věci, a myslím, že jsme oba měli zájem o zkoumání některých nových oblastí." Arch souhlasí a dodává: "Každá píseň je odlišná od té druhé. A nic se neopakuje. Není to koncepční album, ale po úplném poslechu od začátku až do konce se zdá, že mezi písněmi, které s snadno nepopisují, je nějaká kontinuita. Myslím si, že asi po hodině budou fanoušci souhlasit s tím, že je to zážitek z poslechu."

V rozhovoru pro Maximum Metal Jim Matheos řekl: "Jsem pyšný na to, že poté, co jsme spolu spolupracovali více než 35 let, se John a já stále můžeme navzájem binspirovat a dělat práci, s níž jsme spokojeni, a myslíme si, že si můžeme stát za vším, co jsme v minulosti udělali. A to je velmi dobré." Mimochodem na tomto portálu deska dostala 4,5 bodu z pěti a označili ji jako jednu z kandidátek na album roku.

Nahoru

Členové projektu:
John Arch - Vocals (former Fates Warning)
Jim Matheos - Guitars (Fates Warning, OSI)

Hosté projektu:
Joey Vera - Bass (Armored Saint, Anthrax, Fates Warning, Seven Witches)
Bobby Jarzombek - Drums (Halford, Fates Warning, Sebastian Bach, Riot)
Frank Aresti - Additional Lead Guitar (Fates Warning)

Členové
(Celým jménem John Maurice Archambault)
(Narozen 15. května 1959, Colorado Springs, Colorado)
Vocals


John ARCH byl prvním zpěvákem Fates Warning jiř od roku 1982. V podstatě byl členem už její předchůdkyně Misfit, než se přejmenovali. Jeho jedinečný hlas se objevil jen na jejich prvních třech albech, pak ale odešel úplně z hudební branže. V soutěži o nejnevyužitější vokální talent nejen v prog rocku a metalu by měl šanci se prosadit.

John Arch se narodil jako John Maurice Archambault 15. května 1959 v Colorado Springs. Odtud jako dítě urazil s rodinou přes tři tisíce kilometrů, aby se usadili v Hartfordu. Poté, co překročil věk zralosti, se ctižádostivý zpěvák připojil ke kapele Misfit, kterou zformovali dva spolužáci Jim Matheos a Steve Zimmerman. Informace o volných místech v týmu Misfit, dnes známé jako předchůdce Fates Warning, byla zveřejněna v místním tisku. Arch se ke kapele připojil přes tento kanál, stejně jako Victor Arduini a Joe DiBiase. Za zmínku stojí, že zrzavý zpěvák Misfit byl nejstarším členem kapely, i když v podstatě všech pět muzikantů narozených v letech 1959 až 1963 patřilo ke stejné generaci. Jim Matheos a John Arch se rychle ujali vedení v nové skupině. Psal se rok 1982. Doba, kdy trend NWOBHM vedl k britské expanzi na americký trh, což nebylo bez významu pro Archův způsob zpěvu a styl zvolený Misfitem. Americká kapela byla téměř infikována nápady v podání Iron Maiden a Judas Priest.

Dvouletá aktivita Misfit skončila nahráním dvou demo materiálů s názvy "Rehearsal 1983" a "Misfit", druhé demo bylo navíc označeno "Demo 1984", které kapele otevřelo cestu do vážného světa hudby. Demo z roku 1983 obsahovalo dvě skladby "The Calling" a cover verzi nedávného hitu "Flight Of Icarus" od Iron Maiden. Z dlouhodobého hlediska to byla Misfit první autorská skladba, která byla pro Fates Warning průlomová nejen kvůli důrazu na instrumentální a vokální identitu hudebníků, ale také na lyrické vrstvě písně. Když se ve druhém verši "The Calling" objeví slova: "Fates Warning je slyšet, mráz běhá po zádech nahoru a dolů těm, kteří věří", po jeho vyslechnutí měl Steve Zimmerman prohlásit: "Fates Warning? strašně dobrý!". Tento název brzy nahradil původní název Misfit. Autorem slov ke zmíněné písni není nikdo jiný než John Arch, i když v této věci se v průběhu let objevily i nepravdivé informace, které není radno brát vážně. Původ názvu Fates Warning od Arch potvrdil sám Jim Matheos.

Nicméně v roce 1984 se Misfit rozpadli a místo této kapely ve stejném složení vznikli Fates Warning, kteří začali hrát trochu jinak. Hlavní směry filozofie Fates Warning dodali John Arch a Jim Matheos. Rozhodli se také změnit název a velmi tvrdě stříleli směrem k novému heavy metalu. Poměrně syrový zvuk Misfit byl minulostí. Mezitím zmíněné první demo Fates Warning z roku 1984 obsahující písně "Shadowfax", "Kiss Of Death" a "Night On Bröcken" jasně naznačovalo fascinaci kapely klimatem NWOBHM a debutové album a další dvě alba zaznamenané s Archem tyto fascinace prokázaly. V tvorbě kapely byly také cítit některé prvky zájmu o power metal, ale nebyly dostatečně zřetelné, aby zkreslovaly zvuk kapely.

Velký debut Fates Warning vyšel 9. září 1984, album s názvem "Night On Bröcken", které distribuovalo tehdy začínající vydavatelství Metal Blade Records. Materiál s bizarně barevným obalem textově odkazoval na Goethova Fausta a hudebně zařadil Fates Warning mezi kapely spadající pod NWBOHM. Zároveň byly v kapele patrné první zřetelné progresivní tendence, o čemž nejlépe svědčily skladby "Damnation" a "Soldier Boy" uzavírající album. Stačí říci, že Arch je spoluautorem hudby k sedmi skladbám a napsal také všechny texty. Jeho zpěv se stal známým jako jeden z nejbarevnějších na místní metalové scéně. V místním tisku byl popsán jako kříženec mezi stupnicemi Bruce Dickinsona a intonacemi dosaženými Robem Halfordem.

Již v srpnu 1985 vydali Fates Warning demo s názvem "Dickie", které obsahovalo dvě skladby "Kyrie Eleison" a téměř 12 minut dlouhý metalový prog "Epitaph". Tyto skladby byly zahrnuty na druhém albu kapely "The Spectre Within", které vyšlo v říjnu téhož roku. Materiál obsahoval celkem sedm skladeb napsaných primárně Johnem Archem a Jimem Matheosem a zpěvák se popasoval i s texty. Nicméně, přišlo to s vydáním "The Spectre Within", že Arch obdržel první nečekanou kritiku. Zpěvák byl obviněn, že jeho zabarvení v některých částech písní působí dráždivě a skřípavě, zvláště když se Fates Warning snaží proplout do progresivních hloubek. Došlo dokonce až k tomu, že druhé studiové album kapely bylo napsáno jako materiál pouze pro fanoušky heavy metalu a dílo bylo ochuzeno o progresivní hodnoty, což se dnes zdá být nepředstavitelně hloupý názor.

Krátce po vydání druhého alba však kapelu opustil kytarista Victor Arduini, který se rozhodl věnovat rodině. V roce 1985 se mu narodila dcera Jillian a péče o ni a jeho manželku byla paralyzována hudební kariérou zapletenou do nepravidelného životního stylu. Frank Aresti skočil místo rodinného personifikovaného Arduiniho. Kytarista byl o něco mladší než ostatní hudebníci, ale dravý v technice a připravený dostat se na sofistikovanou úroveň metalu s Fates Warning. Takové bylo i třetí album vydané 10. listopadu 1986 s názvem "Awaken The Guardian". Tehdy se také kapela poprvé dostala na žebříček Billboard 200, kde zůstala na pozici #191 čtyři týdny, a samotný materiál byl prvním mnohem více progmetalovým albem Fates Warning než čerpajícím z NWOBHM. Většinu skladeb složili John Arch a Jim Matheos, v jedné skladbě přispěl Frank Aresti. Ačkoli brutální kritici obvinili "Awaken The Guardian" z toho, že zní pro prog metalovou kapelu primitivně, nelze nabýt dojmu, že to byla dosud nejlepší práce kapely.

Krátce po vydání třetího alba Fates Warning se John Arch s kapelou rozešel. Okolnosti odchodu zpěváka z kapely zůstávají dodnes nejasné a je na místě si položit otázku, zda to vůbec byl odchod? No, asi nebyl. Zrzavého zpěváka vyhodili z Fates Warning. Během zasedání pro "Awaken The Guardian" členové kapely hovořili o jeho budoucnosti v kapele za Archovými zády. Hudebníkům vadilo, že frontman je o něco starší než oni všichni a nutno přiznat, že tyto generační rozdíly se s příchodem Arestiho do kapely ještě prohloubily. Kapela navíc nezvládla kritiku tisku, která nedokázala rozpoznat potenciál vokalisty Fates Warning. Členové dokonce chtěli po jeho odchodu změnit název kapely, ale label Metal Blade tuto změnu nedoporučil. Archův originální témbr, dříve královsky vychvalovaný, se rázem stal pastí uzavírající tvorbu kapely v úzkém proudu. Každopádně hlavním důvodem Archova odstranění z kapely byla... jeho profesionální práce.

Hudebník byl i během svého působení v Misfit a Fates Warning také člověkem zapojeným do práce spojené s truhlářstvím. Mělo to trochu společného s uměním, protože Arch jako tesař vytvářel předměty na zakázku, tzv. zakázkový nábytek. Po letech rusovlasý zpěvák řekl, že mu toto povolání nebránilo v tvorbě hudby, protože to bral jako koníček, se kterým může kdykoli přestat. Celkově lze nabýt dojmu, že muzikanti Fates Warning našli dobrou záminku k rozchodu s Archem. Ještě v roce 1986 dostal rusovlasý zpěvák ultimátum: buď dá výpověď v práci, nebo nebude v kapele. Arch to nebral vážně a měl částečně pravdu, protože kapela nedostala žádnou odpověď a dočasně ustoupila od svých záměrů. Až jednoho večera v roce 1987 Archovi zavolal Jim Matheos, který frontmana informoval, že Fates Warning hledaí nového zpěváka.

Arch byl na pokraji zhroucení poté, co byl odstraněn z kapely. Sám před pár lety vzpomínal, že po obdržení informací od Matheose vypil jedním dechem půl litru vodky a prohlásil: "Byl to hrozný zážitek, byl jsem zklamaný a cítil jsem se ztracený." Archova špatná mentální forma mu nepomohla v jeho snaze připojit se ke kapelám Dream Theater a Watchtower, které dílnu rusovlasého vokalisty ocenily, ale oficiálně nezapadal do konceptu hudby tvořené v obou kapelách. Zajímavostí je, že po letech byly neoficiálně zveřejněny materiály z Archových konkurzů u Dream Theater, které zněly přímo zabijácky. Miku Portnoyovi se každopádně také podařilo prozradit, že hlavním důvodem zpěvákova odpoutání se od kapely nebyla ani tak jeho potenciální nekompatibilita s konceptem Dream Theater, ale plány na založení rodiny a názor muže příliš oddaného své profesionální práci stojící za ním. Zrzavý zpěvák měl kapele slíbit, že bude dodržovat její pravidla, která mu zajistí angažmá, což Arch odmítl.

Celkově vzato to byly zásady, kterými se John Arch v životě řídil, které mu zabránily stát se zpěvákem Dream Theater. Sám hudebník se truhlařině opravdu věnoval a stejně jako Victor Arduini se zaměřil na rodinu ... a na léta zmizel ze světa hudby.

S Johnem Archem se ve Fates Warning nezacházelo příliš dobře, ale nakonec zůstal přátelem s Jimem Matheosem. O několik let později kytarista narychlo prohlásil, že v roce 1987 se mezi Fates Warning a Arch vytvořila vzdálenost, která zabránila dalšímu vytváření dobrých věcí. Nemá tedy smysl se nad tímto názorem dále pozastavovat, protože Archův odchod z kapely umožnil roztáhnout křídla dalšímu skvělému vokalistovi Rayi Alderovi. Jen dvě alba, která rusovlasý zpěvák spoluvytvářel po několika letech zastavení své hudební činnosti, zpochybňují všechny názory na jeho údajnou hlasovou omezenost v progresivním žánru.

V roce 2002, poté co John ARCH nabídl své vokály na projekt OSI bývalému spoluhráči Jimu Matheosovi (Fates Warning), ale ten nakonec kontaktoval Kevina Moore a Mike Portnoye (ex-Dream Theater) a projekt OSI byl pro něj uzavřen. Nicméně spolupráce mezi Johnem Archem, Jim Matheosem, Mike Portnoyem a Joey Verou (další bývalý člen Fates Warning) vyústila v nahrání a v roce 2003 i k vydání EP s názvem "A Twist of Fate", obsahující dvě skladby trvající několik minut. Na albu se představila sestava Arch, Jim Matheos, Mike Portnoy, Joey Vera a Andy Happel. Tento malý disk byl skvělou ukázkou schopností rusovlasého zpěváka, ačkoliv byl šestnáct let v hudebním důchodu! Byl to prog metal ve svěží, šťavnaté a vyzrálé verzi. I po šestnácti letech nepřítomnosti na hudební scéně, John Archův hlas zní tak čerstvé, jako jeho debut u Fates Warning a je ještě lepší, velmi pronikavý a hudba je ve stylu posledních alb vydaných Dream Theater a Fates Warning. Je možné si všimnout, že Jim Matheos hraje nejen na kytaru, ale i klávesové party.

Mezitím skutečná bomba explodovala v roce 2011, kdy John Arch a Jim Matheos nahráli společně materiál s názvem "Sympathetic Resonance". Album, které vyšlo pod hlavičkou projektu Arch/Matheos, obsahovalo šest skladeb konkurujících veškerému prog metalovému materiálu nahranému ve stejnou dobu. Podle mnoha názorů šlo o jedno z nejlepších alb roku 2011 a všestranný, charakteristický a vytříbený vokál Johna Archa patřil k největším devizám díla.

Od první vydané společné nahrávky uplynula řada let, kdy John Arch a Jim Matheos byli zaneprázdněni svými dalšími projekty, ale opět nastal čas, aby se znovu spojili s novou nahrávkou Arch/Matheos, která je plánována na rok 2019 právě u Metal Blade Records. John Arch k tomu dodal: "Touha a angažovanost obou z nás je v první řadě a především, ale podnět k posunu vpřed s dalším projektem A/M padl také díky tomu, jak dobře bylo přijato "Sympatic Rezonance" a jak fanoušci ukazovali při show svoj podporu prostřednictvím různých médií, s uvedením, že by chtěli následující pokračování. Načasování pro Jima a i mě se zdá být správné a věci jdou pěkně. Těšíme se, že se s vámi brzy podělíme o výsledky!" Dvojice uvedla další podrobnosti týkající se nového alba s názvem "Winter Ethereal" a termín vydání byl 10. květen 2019 pod hlavičkou Metal Blade Records. Objevilo se na něm devět skladeb, první z nich již byla zveřejněna, jedná se o skladbu "Straight and Narrow" a doprovází ji i hudební klip. Všechny texty opět napsal John Arch a například píseň "Pitch Black Prism" vypráví pozoruhodně Shakespearovský příběh o baleríně, která tragicky tančí svůj život uprostřed havárie v Černobylu y roku 1986, skladba uvádí velice emocionální cestu a texty i hudba se dokonale doplňují - až do konce skladby a jejího života.

Dnes je John Arch opět tesařem. Jeho přínos prog metalu působí skromně a osobu tohoto talentovaného frontmana neznají ani všichni fanoušci prog metalu.
Členové
(Narozen 22. listopadu 1962, Westfield, Massachusetts, USA)
Guitars


Jim Matheos je americký kytarista a hlavní skladatel progresivní metalové kapely Fates Warning. Protože zakládající baskytarista Joe DiBiase v roce 1996 skupinu opustil, stal se jejím posledním zakládajícím členem. Vydal také dvě sólová instrumentální alba u Metal Blade Records.

Kromě toho hraje ve vlastním projektu OSI (popsal jej jako "projekt se skupinovými aspiracemi") spolu s Kevinem Moore (Chroma Key, ex-Dream Theater) na klávesy, programování a zpěv. OSI také spolupracovali se Steven Wilsonem (No-Man / Porcupine Tree), Gavinem Harrisonem (King Crimson/Porcupine Tree), Mikaelem Akerfeldt (Opeth), Mike Portnoyem (ex-Dream Theater), Sean Malonem (Cynik) a Tim Bownessem (No-Man), a produkoval jejich tři alba (Office Of Strategic Influence, Free a Blood) pro label InsideOut.

Také se podílel na projektu s názvem Gordian Knot, který je fúzí progresivního rocku a jazzu spolu s hudebníky jako Jason Gobel, Sean Reinert a duchovním otcem Gordian Knot Sean Malonem. V roce 2003 spolupracoval s původním zpěvákem Fates Warning Johnem Archem na jeho projektu "A Twist of Fate", což byla zpěvákova první profesionální nahrávka, když opustil skupinu poté, co nahráli a vydali v roce 1986 nahrávku "Awaken The Guardian". S Fates Warning natočil již deset alb. V současné době pracuje na jejich jedenáctém albu, které by mělo vyjít v roce 2012.
Členové
(Narozen 4. září 1963, San Antonio, Texas, USA)
Drums


Bobby Jarzombek vyrůstal v San Antoniu, Texas, USA ve velmi muzikální rodině. Osvojoval si bicí v 10 letech poté, co mu jeho matka koupila za 14 dolarů sestavu od Sears na Vánoce, Bobby brzy začal jamovat se svými dvěma bratry, Ralphem a Ronniem, až nakonec narazil na klubovou scénu v době, když byl na vyšší střední škole. Rychle se vypracoval na jednoho z nejžhavějších bubeníků ve městě a připojil se k místní skupině Juggernaut, se kterou udělal svůj oficiální debut, vhodně nazvaný "Baptism Under Fire" v roce 1986. Druhé album následovalo brzy, ale pak se Bobby již odhodlal ke vstupu do klíčové metalové skupiny z New Yorku, Riot, pro jejich vydávaný comeback u CBS, Thundersteel, power metalový mezník, se kterým také nahrál video MTV "Bloodstreets."
Členové
(Narozen 12. září 1967, USA)
Additional Lead Guitars


V roce 1986 nahradil ve skupině Fates Warning původního kytaristu Victora Arduiniho, který se musel začít starat o rodinu, neboť s manželkou čekali dítě. V této skupině setrval až do dubna 1995. V roce 2002 vydal stejnojmennou desku pod hlavičkou projektu Dragonspoon, která kombinuje progresivní a industriální metal. Se skupinou FATES WARNING však vystupuje na jejich koncertních turné.
Členové (Narozen 24. dubna 1963, Los Angeles, California)
Bass


Hudební kariéru začal v roce 1982 se svou první kapelou Armored Saint, se kterou to táhl až do roku 1992, kdy jejich zpěvák se přidal ke skupině Anthrax. V roce 1994 vydal své první sólové CD nazvané prostě Joey Vera - "A Thousand Faces" u labelu Metal Blade. Pak koncertoval s malou kapelou a dělal předskokany Fates Warning nebo Korn. V roce 1995 byl zcela rozladěn a aby mohl směřovat dále, připojil se postupně ke různým cover kapelám hrajícím Classic Rock, R&B a Funk, Top 40 Pop apod.

Připojil se také k 11 členné africké skupině, která hrála původní pop music ze západní Afriky. Tehdy poprvé začal i studovat teorii a naučil se toho docela dost i ze svých zkušeností. V roce 1996 byl osloven skupinou Fates Warning, aby nahradil odcházejícího baskytaristu Joe DiBiase. Postupně s nima nahrál 4 desky a několik živých videí. Během tohoto období začínal i hudební inženýrství. Od té doby spolupracoval s The Plain White T’s, Ridel High, Anthrax, Mother Superior, Fates Warning, Armored Saint, Steel Prophet, DC4, Seven Witches, Engine atd...

S OSI nahrál jejich album "Free". Svoji druhou sólovou nahrávku pod hlavičkou projektu A Chinese Firedrill "Circles" napsal a nahrával od května 2005 do června 2006. Nahrával si všechny nástroje a vokály s výjimkou bicích. Hudba byla koncipována s touhou vytáhnout vlivy z minulosti a doplněná experimenty a prvotními vlivy jako Pink Floyd, Peter Gabriel, Rush, a nedávnými vlivy jako jsou Tool, Porcupine Tree, Kings X a OSI.
Vlastní stránky: joeyvera.com


Nahoru

Studiové desky:
2019 Winter Ethereal
2011 Sympathetic Resonance
2003 A Twist Of Fate


Skupina:
John Arch - Vocals
Jim Matheos - Guitars
Hosté:
George Hideous - Bass (05)
Thomas Lang - Drums (01,03,07)
Steve DiGiorgio - Bass (Death, Testament, Charred Walls Of The Damned) (01,04,06)
Matt Lynch - Drums (09)
Joey Vera - Bass (ARMORED SAINT, ANTHRAX, FATES WARNING, SEVEN WITCHES) (02,08)
Sean Malone - Bass (CYNIC) (07,09)
Joe Dibiase - Bass (FATES WARNING) (03)
Baard Kolstad - Drums (08)
Bobby Jarzombek - Drums (HALFORD, FATES WARNING, SEBASTIAN BACH, RIOT) (04,06)
Mark Zonder - Drums (FATES WARNING) (02,05)
Frank Aresti (FATES WARNING) - Guitars Solos (08-4:29,4:56; 09-6:18,6:44)
Diskografie Winter Ethereal
Vyšlo: 10. května 2019, Metal Blade Records, (USA)

Seznam skladeb:
01. Vermilion Moons (9:06)
02. Wanderlust (5:59)
03. Solitary Man (5:41)
04. Wrath Of The Universe (8:23)
05. Tethered (6:11)
06. Straight And Narrow (4:20)
07. Pitch Black Prism (7:06)
08. Never In Your Hands (8:13)
09. Kindred Spirits (13:00)
Total Time: (67:59)

Produced: Jim Matheos
Lyrics: John Arch
Mixed: Jens Bogren at Fascination Street Studios
Mastered: Tony Lindgren at Fascination Street Studios
Photography: Chris Friel - www.cfriel.com
Band Photos: Mark Cubbedge
Layout and Design: Brian Ames
Skupina:
John Arch - Vocals (ex-Fates Warning)
Jim Matheos - Guitars (Fates Warning, OSI)
Hosté:
Joey Vera - Bass (Armored Saint, Anthrax, Fates Warning, Seven Witches)
Bobby Jarzombek - Drums (Halford, Fates Warning, Sebastian Bach, Riot)
Frank Aresti - Additional Lead Guitar (Fates Warning)
Diskografie Sympathetic Resonance
Vyšlo: 13. září 2011 v Severní Americe

Seznam skladeb:
01. Neurotically Wired (11:12)
02. Midnight Serenade (05:27)
03. Stained Glass Sky (13:56)
04. On the Fence (08:11)
05. Any Given Day (Strangers Like Me) (10:27)
06. Incense and Myrrh (05:22)
Total Time: (54:35)

Produced: Jim Matheos
Drums recorded: Phil Magnotti at The Carriage House, Stamford, CT
Bass recorded: Joey Vera at Bridge Studios, Woodland Hills, CA
Guitars and vocals recorde somewhere in the woods of New Hampshire
Mixed: Phil Magnotti and Jim Matheos
Mastered: Alan Douches at West West Side Mastering
Cover photo: John and Lindsay Matheos
Layout and Design: Brian J. Ames
Obálka a snímky vytvořil: light painting photographer Dennis Calvert

První pokus už uvedená dvojice udělala v roce 2003, když vyšla sólová deska zpěváka Johna Archa, na které se Jim Matheos podílel. Tahle letošní deska údajně vznikla tak, že stávající zpěvák Fates Warning se nějak neměl k nahrávání připravených písní na novou desku skupiny a tak se kytarista spojil s bývalým zpěvákem. A k dovršení všeho si k nahrávání pozvali i další současné nebo hostující členy téže skupiny, basistu Joey Vera, bubeníka Bobby Jarzombka a druhého kytaristu Franka Arestiho. Nicméně výsledek je FANTASTICKÝ !!! Album debutovalo na #13 pozici Billboard New Artist Chart a na pozici #36 v Billboard Hard Music Chart.

Album je patřičně řízné, má spoustu kytarových riffů a zpěv Johna Arche se vám zařízne rovnou pod kůži. Tohle uskupení jakoby stanovilo novou, další linii progressivního rocku. Co se týče hutnosti, dá se přirovnat snad jen k albu Dream Theater "Train Of Thought" nebo dřívějším albům skupimny QUEENSRYCHE. Ale vše je zahaleno do nového moderního zvuku, patřičně hutné ale i melodické pasáže, sice nezapamatovatelné na první poslech, ale při každém dalším poslechu si je vždy naleznete a patřičně vychutnáte. Od té doby co jsem si pořídil tuto desku (jaksi nebyla k dostání v den vydání, ale skoro o měsíc později), tak ji poslouchám stejně intenzivně jako nové album skupiny DREAM THEATER. Tahle deska je pro mě velké a nutno říci, že i příjemné překvapení podzimu. Nechci předvídat, ale asi je to předzvěst ke změnám ve skupině Fates Warning. [Mike]

Že John Arch není zase tak zarputilý, co se týká přerušení své muzikantské kariéry, jsme se mohli přesvědčit již v roce 2003. Tehdy vyšlo dvouskladbové EP "Twist Of Fate", které však svou délkou splňovalo kritéria velkých desek, a John na něm poprvé od roku 1986 opět spojil síly s mozkem FATES WARNING Jimem Matheosem. Albové bezvětří v Jimově mateřské kapele se prodlužovalo a fandové dlouho spekulovali, co bude dál. Odpověď přilétla z nečekané strany v podobě desky "Sympathetic Resonance", která tentokrát pod jmény obou protagonistů nepřináší pouze nějakou nemastnou neslanou náhražku za další řadovku FATES WARNING. Dovoluji si tvrdit, že toto je staronová tvář kapely, něco jako dvojče, možná odvrácená strana téhož Měsíce, každopádně kapela, ve které všichni zůčastnění mají něco společného s FATES WARNING. A to znamená záruku mimořádného progmetalového alba, které podle mě kloubí už zkušené, přitom neustále inovativní skladatelství, současné zvukové možnosti, ale i počátky kapely. Jediné, co by na tom mohlo nezainteresovaným vadit, je pronikavý vysoký Archův hlas, ale staří fandové si budou podle mě mnout ruce. John totiž (stejně jako Tony Moore u RIOT) neztratil nic ze svého umění, a pokud máte obavy, že by jeho vokál nepasoval na Matheusovy temné nepravidelné riffy či melancholické vybrnkávačky, klidně je odežeňte. Nabízí se zde i další spojitost s RIOT, protože excelentní bubeník Bobby Jarzombek v krátkém čase ukazuje, že zvládá nejen klokot dvou kopáků na "Immortal Soul", ale i ďábelské zvraty a protirytmy na "Sympathetic Resonance". Krásně nalepená baskytara Joeyho Very a sóla Franka Arestiho jen dotvářejí tuto progmetalovou krásu. Bude to znít jako klišé, ale o podobných deskách, jako vytvořili ARCH/MATHEOS, není potřeba dál psát, ty se musí poslouchat, protože pokaždé objevíte překvapivý střípek této úžasné mozaiky, jež se nikdy nepřestane rozpínat.
SPARK 11/2011, Jan Kozák, ******

Skupina ve složení:
Joey Vera - Bass
Mike Portnoy - Drums
John Arch - Vocals
Jim Matheos - Guitar, Keyboards
Andy Happel - Violin, Cello

Diskografie A Twist Of Fate
Vyšlo: 16. června 2003, EP, Metal Blade Records, Metal Blade #14440

Seznam skladeb:
01. Relentless (12:25)
02. Cheyenne (15:36)
Total Time: (28:01)

Recorded at Carriage House Studios, Stamford, Connecticut
Lyrics: JOHN ARCH

Ukázka: Relentless
"I've been living in the past
Trying to live without you
I can feel your presence here
But I just can't touch you anymore..."


První skladba Relentless je už podle názvu neutichajícím pulzováním nezničitelného stroje. Pomalu sa rozbíhá, ale pak nastoupí kytarové riffy jako z novodobé progresivní učebnice. Bývalí parťáci z Fates Warning (FW), Matheos a Arch, po 17 letech od vydání desky "Awaken The Guardian", spolu znovu objevili starý recept. Sestavu doplnila skvělá rytmika Joey Vera a Mike Portnoy (ani jednoho z nich není třeba představovat tuším) a houslista Andy Happel. Pokud uslyšíte i klávesy, tak o ty se postaral sám Pán Zpěvák. Arch prakticky během celého alba zpívá bez přerušení hlasem, který se téměř za celou dobu, co stal mimo hudební scénu, vůbec nezměnil a Matheos mu neuvěřitelně sekunduje nápaditými riffy. Je tu cítit něco z prvních tří desek, ale provedení skladeb je výsostně moderní. Po 7 odehraných minutách kapela ztišuje a přechází do lyrické pasáže. Další čast je stejně melodická jako ta předcházející. Pomalý je i závěr a ne náhodou se podobá úvodu.

Druhá skladba Cheyenne začíná španělkou, text je zřejmě o vzpomínkách Indiána na staré časy prožité v prérii (velmi sugestívní text "I've been living in the past" - viz úvod, mi vždy nažene husí kůži). Po cirka pěti minútach nás uvedou modulované zvuky do druhé třetiny skladby s těžkými riffy, typickými spíše pro nějakou heavymetalovou úderku. Poslední třetina se začíná hlasem z televize, po kterém Arch zpívá melódii bez textu. Finále patří Andymu Happelovi a jeho houslím, no a samozřejmě by to nešlo bez zopakování úvodního motivu. Je třeba říci, že takový návrat nikto nečekal. Hudba bohatě naplněná nápady, změnami, energií a melodičností. Myslím, že každý Johnův příznivec musel upustit nějakou tu slzičku, protože to přišlo jako zjevení se z čistého nebe. Kult, jaký po sobě zanechal, je obdivuhodný. Po 17 letech mlčení by se zdálo, že lidé zapomenou. Ale nestalo se to. "A Twist Of Fate" je poslouchatelný do nekonečna a stále tam je zase něco nové k znovu objevení. Úchvatné dílo pro fanoušky poctivého progrocku. Znovu sa potvrdila oblíbená fráze: V hudbě je všetko mnohem hezčí než v životě.

Nahoru
John+Mike+Jim, 2003

Jim Matheos  

  


Steve DiGiorgio, John Arch, Jim Matheos, Bobby Bobby JarzombekNahoru
Oficiální web:

www.archmatheos.com

Mateřská skupina většiny členů:

http://www.maximummetal.com/reviews/reviewresults.asp?idRelease=3834


Nahoru

1. Relentless
[ Arch/Matheos ]

I open my eyes, was that real or was I dreaming
I don't hit the ground, but I'm falling forever
I'm close to the edge and I want to just fly away
To silence the voices, is this the only way?

I bring you my dreams that inspire imagination
They are nothing like yours, so I lock them away again
I lie to myself and believe that I'm healing
The higher I climb, the longer I fall

Crossing over burning bridges
There's nothing left of you inside my mind
The hourglass is long and empty
The time has come to break the chains of misery
Crossing over burning bridges
There's nothing left of you inside my mind
The hourglass is long and empty
The time has come to break the chains of misery

I remember skipping rocks across still waters
And I remember chasing colors flying through thin air
And I remember the water shone my first reflection
I can't forget always waiting, I was wishing you were there
You were never, never there

Primadonna, she was sleeping with a stranger again
Godforsaken and the savior hanging on the bedroom wall
Contradictions, they manifest such deep resentmens in me
Transparent one I'm not naive and you, you're not holier than thou
Amen

I'm inside you, I deny you
I surround you, I defy you
Hear the voices, they are godless
No forgiveness, so relentless

In the real world you feel real pain
A never ending war inside, again and again
Are you who you think you are, my life runs through your veins
Try as you will, my son, try
But you will not break the chains of misery

I can feel anger rising like the sun rises every day that I'm here
Now and then you return to open the wounds again and again
Screaming voices conspire and critique every breath I take
I remember as a child I said I loved you
I remember the silence was so deafening

I'm inside you, I deny you
I surround you, I defy you
Hear the voices, they are godless
No forgiveness, so relentless

In the real world you feel real pain
A never ending war inside again and again
Are you who you think you are, my life runs through your veins
Try as you will, my son, try
But you will not break the chains

I've been living to die, I'm dying to live
I'm here to break the chains of misery
Silence the voices, the critical voices
The psyche of a child is a ravenous thing
When nothing's ever good enough, there's so much suffering

Why do we run, there's no place to hide
Tangled in the strand that can bury us alive
Yes it can
The spiral is up and down, twisting our fate around
The bird in the cage sings a beautiful song
Because it's bound by the strand

Alive in me, voices lie to me
It's never good enough for them
They always want more than I am
You put your hand in the cage
Now you're bleeding and the bird is free
Apathetic apologies are the offerings
As the world grows so cold suddenly
You're just another lost soul, so join me, join me
Cause misery loves company

Crossing over human bridges
A child is born, he's looking up to me
We're skipping rocks across the waters
That rise above the depths of woe is me

Crossing over human bridges
A child is born, he's looking up to me
(Why do we run, there's no place to hide
Tangled in the strand that can bury us...)
We're skipping rocks across the waters
That rise above the depths of woe is me
(The spiral is up and down, twisting our fate around
The bird in the cage sings a beautiful song cause it's bound...)

Why do we run, there's no place to hide
Tangled in the strand that can bury us alive
Yes it can
The spiral is up and down, twisting our fate around
The bird in the cage sings a beautiful song
Because it's bound by the strand.
1. Houževnatý
[ Arch/Matheos ]

Otevírám oči, bylo to skutečné nebo jsem snil
Nenarážím na zem, ale padám navždy
Jsem blízko okraje a chci prostě odletět
Je to jediný způsob, jak umlčet hlasy?

Přináším vám své sny, které inspirují představivost
Nejsou jako ty vaše, takže je znovu zamykám
Lžu sám sobě a věřím, že se léčím
Čím výše stoupám, tím déle padám

Přcházím přes hořící mosty
V mé mysli po tobě nic nezůstalo
Přesýpací hodiny jsou dlouhé a prázdné
Nastal čas přetrhnout řetězy utrpení
Přecházím přes hořící mosty
V mé mysli po tobě nic nezůstalo
Přesýpací hodiny jsou dlouhé a prázdné
Nastal čas přetrhnout řetězy bídy

Pamatuji si, jak jsem přeskakoval kameny přes stojaté vody
A pamatuji si, jak jsem honil barvy létající řídkým vzduchem
A pamatuji si, že voda zazářila mým prvním odrazem
Nemůžu zapomenout, že jsem vždycky čekal, přál jsem si, abys tam byla
Nikdy jsi tam nebyla

Primadonna, zase spala s cizím mužem
Bohem zapomenutá a spasitel visí na stěně ložnice
Rozpory, projevují ve mně tak hluboký odpor
Průzračný jedinec, nejsem naivní a ty nejsi svatější než ty
Amen

Jsem uvnitř tebe, popírám tě
Obklopuji tě, vzdoruji ti
Poslouchejte hlasy, jsou bezbožné
Žádné odpuštění, tak neúprosné

Ve skutečném světě cítíte skutečnou bolest
Nikdy nekončící válka uvnitř, znovu a znovu
Jsi tím, kým si myslíš, že jsi, můj život koluje tvými žilami
Snaž se, jak chceš, můj synu, zkoušej
Ale řetězy bídy nezlomíte

Cítím vztek stoupající, jako když vychází slunce každý den, když jsem tady
Tu a tam se vraťte a znovu a znovu otvírejte rány
Křičící hlasy intrikují a kritizují každé mé nadechnutí
Pamatuji si, že jsem jako dítě říkal, že tě miluji
Pamatuji si, že to ticho bylo tak ohlušující

Jsem uvnitř tebe, popírám tě
Obklopuji tě, vzdoruji ti
Poslouchejte hlasy, jsou bezbožné
Žádné odpuštění, tak neúprosné

Ve skutečném světě cítíte skutečnou bolest
Nikdy nekončící válka uvnitř, znovu a znovu
Jsi tím, kým si myslíš, že jsi, můj život koluje tvými žilami
Snaž se, jak chceš, můj synu, zkoušej
Ale řetězy nezlomíte

Žil jsem, abych zemřel, umírám, abych žil
Jsem tu, abych zlomil řetězy neštěstí
Utište hlasy, kritické hlasy
Psychika dítěte je hladová věc
Když nikdy nic není dost dobré, je tolik utrpení

Proč utíkáme, není se kam schovat
Zapletený do vlákna, které nás může pohřbít zaživa
Ano, může
Spirála se točí nahoru a dolů a otáčí nášim osudem
Ptáček v kleci zpívá krásnou píseň
Protože je vázána vláknem

Živé ve mně, hlasy mi lžou
Nikdy to pro ně není dost dobré
Vždycky chtějí více než já
Strkáš svoji ruku do klece
Nyní krvácíš a pták je volný
Apatické omluvy jsou nabízeny
Jak se svět najednou tak ochladil
Jsi jen další ztracená duše, tak se ke mně přidej, přidej se ke mně
Protože bída miluje společnost

Přecházím přes lidské mosty
Narodí se dítě, vzhlíží ke mně
Přeskakujeme kameny napříč vodami
Ten vzestup nad hlubiny žalu jsem já

Přechod přes lidské mosty
Narodí se dítě, vzhlíží ke mně
(Proč utíkáme, není se kam schovat
Zapletený do vlákna, které nás může pohřbít...)
Přeskakujeme kameny po vodách
Ten vzestup nad hlubiny žalu jsem já
(Spirála se točí nahoru a dolů a otáčí nášim osudem

Pták v kleci zpívá krásnou píseň, protože je svázán...)

Proč utíkáme, není se kam schovat
Zapletený do vlákna, které nás může pohřbít zaživa
Ano, může
Spirála se točí nahoru a dolů a otáčí nášim osudem
Ptáček v kleci zpívá krásnou píseň
Protože je to vázán vláknem
2. Cheyenne
[ Arch ]

I've been living in the past
Trying to live without you
I can feel your presence here
But I just can't touch you anymore
Memories are all I have
And your pictures fades from the light of another day
Can you hear me call
Call your name

Cheyenne, I am
I am so far away
Can you feel our dreams
They are slipping away

I've been looking to the west
Where the silent man can hear the harmony
Of the children's song and its sweet refrain
I just can't hear it anymore
Memories are all I have
Of the sun and stars dancing endlessly
Can you hear me call
Call your name

Cheyenne, I am
I am so far away
can you feel our dreams
They are slipping away
I am, Cheyenne
I am the sky, the wind, the rain
In my dreams, my friend
I can see you again

Look behind my footprints in the sand
This moment I stop to wonder
Why I long for yesterday
Tomorrow pulls me under
All the while I wallow in the mire
The moment just passed me by
Sunrise, will you grace my eyes
Bless my soul, make me whole again

The voice of reason guides me home
To the summit in the sky
Where amber waves and endless days
Celestial spheres catch our gaze
Desperate cries prayers unanswered
Angry are the faithless
Who are they who left us here?
The anthem loud the question is so very clear
We stare into the stratosphere all alone
All alone, all alone

I am the salt of this lonely satellite
A grain of sand the tide has washed ashore
All I am
All I am, nothing more
You quote from the book of the names
The words don't mean a thing anymore
Forever more
My mind has the will of the wind

The cross you bear
The martyrs clever disguise
And my testament is seen with my own eyes
You await angels of mercy
Descend down through the sky
I live among the living
I'll live till I die

I found a piece of mystical broken heart
It's longing of the child left behind
Till the end of all time
That child had the will of the wind
We've come to a place where the road divides
And there's no turning back, not this time
Are we mortal men or are you divine?

The cross you bear
The martyrs clever disguise
And my testament is seen with my own eyes
You await angels of mercy
Descend down through the sky
I live among the living
I'd rather dance with the wolves
Than stare at the sun
Hear my confession
I am alive

And if it gives you solace
Then pray for me in silence
Just please save your pity
And seek redemption for yourself
And if from grace I've fallen
Won't you forgive me and make me whole again

I hear the voice of reason
They speak to me in silence
I feel I can't deny you
I will deny your likeness of man
I see Cheyenne is mourning
She bleeds for all humanity

And if it gives you solace
Then pray for me in silence
Just please save your pity
And seek your redemption
You can save it all for yourself
And if from grace I've fallen
Won't you forgive me and make me whole again

I've been living in the past
Trying to live without you
I can feel your presence here
But I just can't touch you anymore
Memories are all I have
And your pictures fades from the light of another day
Can you hear me call
Call your name

Cheyenne, I am
I am so far away
Can you feel our dreams
They are slipping away
I am, Cheyenne
I am the sky, the wind, the rain
In my dreams, my friend
I can see you again
My friend
Cheyenne
This is the end.
2. Cheyenne
[ Arch ]Neurotically Wired

God, I pray for you, quite the task at hand
Dear God I wait for you, child to a man
God, do you hear cries of kindred souls
Dear God the broken man reaps what he has sown
Pray for me, I am not alone
Dear God exorcise strangers from my home

So cold the winter of discontent, a lifetime to remember
Life seems so animated, neurons firing round after round
How illogical, stillness makes my skin crawl
But where I run isn't any where at all

I can't let them take me down
Will her sickness break her crown?
Why in the name of god would they hold her down?
I can't let them put me six feet under

One eyed Pollyanna left out in the rain
A stitch in time will mend her fine and on the shelf again
Scarecrow and the tin man dancing in her dreams
Come the dawn a bitter pill keeps her there it seems

Shelter me my asylum, shelter me
Incarnation of the dead memories
Masterful liar, a reflection
We are flawed, flawed to perfection

In the eyes of a child, cut so deep she’ll never ever love again
His addiction left her bleeding
In the eyes of a child, locked away in a heart shaped box
It holds a secret she hears it breathing

In the end thy kingdom come, in the end thy will be done
This and nothing more quoth the raven
In the end thy Kingdom come, in the end thy will be done
Here forevermore, this and nothing more

Rise higher open your eyes child
All of God’s graces you were born to be here
Just as you are child neurotically wired
Rivers of tears won't wash the strand away
Rise higher open your eyes child
All of God’s graces you were born to be
Will I always see through the eyes,
See through the eyes of a child?


Cross eyed Mary quite contraire
How does your garden grow?
Seeds of sorrow yield tomorrow
Harvesting the fruit you bestow
Jack be nimble, Jack be quick
Walls of shame built brick by brick
Sitting in his angry chair
Fear became a means to his end

In the eyes of a child, cut so deep she'll never love again
His addiction left her bleeding
In the eyes of a child, buried in a heart shaped box
It holds her secret she hears it breathing
Down on her knees, dying God on a cross of gold
No deliverance tears are seething
All the king’s horses and all the king’s men
Tried but they could not put Pollyanna together again

Rise higher, open your eyes child
All of God’s graces you were meant to be here
More than you are child neurotically wired
Rivers of tears won't wash the strand away
Rise higher open your heart wide
All of your demons will finally fade away
Will I always see through the eyes of a child?


Why do we remember the cold November Rain?
A stitch in time would save us nine and on our feet again
Scarecrow and the tin man much like you and I
A broken heart you've lost your mind, you become what you deny

Shelter me my asylum, shelter me
Incarnation of the dead memories
Masterful liar, my reflection
We are flawed, flawed to perfection
Neurotické propojení

Bože, modlím se za tebe, pořádný úkol k ruce
Drahý Bože, čekám na tebe, dítě člověka
Bože, posloucháš výkřiky spřízněné duše
Milý Bože, zlomený muž sklízí to, co má zaseto
Modlete se za mě, já nejsem sám
Milý Bože, vyžeň cizince z mého domova

Tak chladná zima nespokojenosti, celý život si ji pamatuješ
Život připadá tak animovaný, neurony pálí kolem dokola
Jak nelogické, ticho mi nahání husí kůži
Ale nepoběžím někam, tam kde je všechno

Nemůžu je nechat, aby mě strhli dolů
Zlomí její nemoci její korunu?
Proč ve jménu Boha by ji měli držet dole?
Nenechte je, aby mě uložili šest stop pod zemí

Jednooká Pollyanna opomíjená v dešti
Proplétání času zalátá její jemnost a na polici znovu
Strašák a cínový panáček tančí v jejích snech
Přijď úsvite hořká pilulka ji tam drží, jak se zdá

Poskytni mi azyl, ukryj mě
Vtělení mrtvých vzpomínek
Mistrovská lež, odraz
Jsme závadní, závadní k dokonalosti

V očích dítěte, zařezaných tak hluboko, že nikdy nebude znovu milovat
Jeho závislost opustila její krvácení
V očích dítěte, zamčené v krabičce tvaru srdce
To drží v tajnosti, že slyší to dýchání

Na konci Přijď království tvé, na konci Buď vůle tvá
Toto a nic víc cituji Havrana
Na konci Přijď království tvé, na konci Buď vůle tvá
Zde navěky, to a nic více

Stoupni si výše otevří oči dítěte
Všechny boží milosti jste zrodili, aby zde byly
Stejně jako vy jste dítě neurotického spojení
Potoky slz neodplaví pláže pryč
Stoupni si výše otevří oči dítěte
Všechny boží milosti jste zrodili, aby byly
Budu vždy vidět očima,
Vidět očima dítěte?


Mary se zkříženýma očima docela naopak
Jak vaše zahrada roste?
Semena smutku sklidí zítra
Sklizeň ovoce odebzdáváte
Jack je čiperný, Jack je rychlý
Zdi hanby postavil cihlu po cihle
Sedí ve svém zlobivém křesle
Strach se stal prostředkem k jeho konci

V očích dítěte, zařezaných tak hluboko, že nikdy nebude znovu milovat
Jeho závislost opustila její krvácení
V očích dítěte, zamčené v krabičce tvaru srdce
To drží v tajnosti, že slyší to dýchání
Dole na svých kolenou, umírající Bůh na kříži ze zlata
Žádné slzy vykoupení nejsou vroucí
Všichni královi koně a všichni královi muži
Zkoušejí, ale nemohou dát Pollyannu znovu dohromady

Stoupni si výše otevří oči dítěte
Všechny boží milosti, kterí jste zaznamenali, jsou tady
Více než vy je dítě neurotického spojení
Potoky slz neodplaví pláže pryč
Stoupni si výše otevří oči dítěte
Všechny vaše démony konečně zmizí někam pryč
Budu vždy vidět očima očima dítěte?


Proč musíme vzpomínat na studený Listopadový Déšť?
Proplétání času by nás zachránil devět a na nohy znovu
Strašák a Tin Man podobně jako ty a já
Zlomené srdce, že jste ztratili svou mysl, stanete se to, co popírají

Poskytni mi azyl, ukryj mě
Vtělení mrtvých vzpomínek
Mistrovská lež, odraz
Jsme závadní, závadní k dokonalosti
Midnight Serenade

Cry me a river that flows through fields of dreams
Through the wings of the nightingale
And twilight memories
An angel’s gentle kiss of lifeless breath within your mind
So beautiful the symphony, disjointed and sublime

Close your eyes and dream your life away, away
Forever and a day, queens of the May beckon you to
Dream your life away


See though the mirror how it seems ever clearer now
Translucent and so surreal my scars just fade away
A passion play of shadows sings a midnight serenade
The rush of guilt for all my thoughts comes to light as another day

Close your eyes and dream your life away, away
This abstract masquerade in disarray
You’re the pawn so dream your life away


The willow tree I engraved your name
A thousand tears it still remains
Cold November rains
Wash your blood from my veins
And as the hours meld into the years
Windows to my soul reveal
The answer to my prayers is not the dream, but to believe

Close you eyes and dream your dreams away, away
Forever and a day queens of the May
Beckon you to dream your life
Close you eyes and dream your life away, away
Sanctuary I can't face another day
So I'll dream my life away
Půlnoční serenáda

Křičí na mě řeka, která protéká oblastí snů
Skrze křídla slavíka
A skomírající vzpomínky
Andělský jemný polibek zesnulých dýchá ve tvé mysli
Tak úžasná symfonie, nesouvislá a vznešená

Zavři své oči a sni svůj život neustále, neustále
Navěky a denně, královny Mayů tě k tomu lákají
Sni svůj život neustále


Podívej se skrze zrcadlo, jak připadá nyní stále jasnější
Průhledné a tak fantaskní moje zážitky právě blednou
Pašijová hra stínů zpívá půlnoční serenádu
Příval viny za všechny moje myšlenky přichází, aby osvítil jako další den

Zavři své oči a sni svůj život neustále, neustále
Tato abstraktní maškaráda v rozkladu
Jsi jen pěšec tak sni svůj život neustále


Do kmenů vrb jsem vyryl své jméno
Tisíce slz stále zůstává
Studený listopad deštivý
Umyj si krev z mých žil
A jak se hodiny rozplynou do roků
Okna k mé duši se odhalují
Odpovědí k mým modlitbám není sen, ale věřit

Zavři své oči a sni své sny neustále, neustále
Navždy a denně královny Mayů
Lákají tě, abys snil svůj život
Zavři své oči a sni svůj život neustále, neustále
Svatyni nemůžu čelit další den
Takže budu snít svůj život neustále
Stained Glass Sky

Morning desert sun horizon
Rise above the sands of time
Come journey to arcana
Travel starry spheres in trine

Master they shall fear thee
Martyr they endear thee
Father it was written, so it shall be
Mother yield the pure seed
Child it's your destiny so
Hallowed by thy name

Under stained glass sky
A crown of thorns it intertwines
The mortal and divine together
Under stained glass sky


Sands of the dunes and dust of the bones
Have swallowed them and all left behind
Gods of the fire fall from the sky
On a wing and a prayer

Master they shall fear thee
Martyr they endear thee
Father it was written, so it shall be
Mother yield the pure seed
Child it's your destiny so
Hallowed be thy name

Under stained glass sky
A wailing wall of tears divides
The trinity of terror spawning
Under stained glass sky
Under stained glass sky, I don’t want to die


I’ve fallen from the sky
I know what I am in their eyes
Truths are only lies told over and over again
Pray tell my hands are tied
An infidel here lies
Rise the crimson tide of a dead sea
Where nothing can ever survive

She rose from the crimson tide
The maiden dead waters baptized
Tears rain from her eyes
Drowning the depths of her soul
Standing with her maker, giver and the taker
Siren from the shore she echoes the verses
And curses them all

Living, dying, bleeding, crying
Elvin and serpentine under a midnight sun
Shadows are dancing, spirits romancing
The cautious embrace of a quiet refrain
Dreaming, praying, trusting, believing
The truth of her testament witness to all that remains
Cloaked in silence, shrouds of violence
A radical harem has twisted her tongue
Dream the last dream, dance the last dance, breathe the last breath
A penance for what she dare believe

As the tempest rends there's a maiden that mends
An interwoven tapestry
Shreds of truth in the sacred stratum
Embroidered with iniquities
By any measure heirloom treasure
Threads of doubt kingdoms fell
This lady she knows all that glitters isn't gold
Her stairway to heaven is a matrix through hell

Conspiring eyes through a veil of lies
A whirling dervish dances in
The here and the after rage for the master
It was written so it shall be
As they sleep the devil’s kitchen
Prepares a feast of mis-beliefs
The collective screams of tortured souls
Brought Satan to his knees

Master they shall fear thee
Martyr they endear thee
Father it was written, so it shall be
Mother yields the pure seed
Child it's your destiny so
Hallowed be thy name

Under stained glass sky
A crown of thorns it intertwines
The mortal and divine together
Under stained glass sky


Round and round and up and down the dervish goes
Where his tempest rends the prophets have foretold
Maiden who knows all that glitters isn't gold
Sacrificial lamb, hallowed be thy name

Under ashen sky
Continents they can't divide
The interwoven tapestry
The fabric of our lives

Barevně skleněná obloha

Ranní pouštní slunce na obzoru
Vstává nad písky času
Přijďte cestovat do Arcany
Cestovní hvězdné sféry v Trine

Mistře, oni se tě báli
Mučedníku, oni se zaslíbili tobě
Otče, to bylo psáno, takže to musí být
Matka porodila neposkvrněná
Dítě je tvůj osud také.
Posvěť je svým jménem

Pod oblohou z barevného skla
Trnová koruna upletená
Smrtelníci a bohové společně
Pod oblohou z barevného skla


Písky v dunách a prach z kostí
Už je spolykaly a všichni je zanechali
Bohové ohně padajícího z nebes
Na křídlo a modlitby

Mistře, oni se tě báli
Mučedníku, oni se zaslíbili tobě
Otče, to bylo psáno, takže to musí být
Matka porodila neposkvrněná
Dítě je tvůj osud také.
Posvěť je svým jménem

Pod oblohou z barevného skla
Slzy od zdi nářků rozdělují
Teror nejsvětější trojice se rodí
Pod oblohou z barevného skla
Pod oblohou z barevného skla, já nechci zemřít


Spadl jsem z nebe
Vím, co jsem v jejich očích
Pravdy jsou pouze lži, které se říkají stále znovu a znovu
Vyslovte motlidbu, mé ruce jsou svázany
Tady leží nevěřící
Stoupá karmínový příliv z Mrtvého moře
Tam, kde nic nemůže nikdy přežít

Vstala z Crimson Tide
Dívka mrtvou vodou pokřtěna
Slzy kanou z jejích očí
Topících se hluboko v její duši
Stojí se svým stvořitelem, dárcem a příjemcem
Siréna od břehu opakuje verše
A proklíná všechny

Žijí, umírají, krvácejí, pláčou
Elvin a serpentýna pod půlnočním sluncem
Stíny tančí, duchové fantazírují
Opatrné objetí v tichém objetí
Sní, modlí se, důvěřují, věří
Pravda o ní zákona svědectví všem, které zůstává
Halí do mlčení, úponů násilí
Radikální harému se jí zkroutil jazyk
Sni poslední sen, tanči svůj poslední tanec, dýchej do posledního dechu
Trest za to, v co se odvážila věřit

Protože zmatky vypuknou, existuje dívka, která se opravuje
Propletené tapiserie
Skartování pravdy v posvátné vrstvě
Vyšperkované nepravostmi
V každém případě dědičný poklad
Pochybná témata království padla
Tato dáma ví, že vše, co se třpytí, není zlato
Její schodiště do nebe je maticí skrze peklo

Konspirativní oči skrz závoj lží
Vířivé dervišské tance v bílém
Tady a po vášni pro mistra
To bylo napsáno tak, jak to bylo
Když uspávají ďábelskou kuchyni
Připravuje svátek mylného přesvědčení
Společné výkřiky mučených duší
Přimějí Satana pokleknout

Pane, budou se tě bát
Mučedníci, které tě milují
Otče, bylo to napsáno, takže se to stane
Matka sklízí čisté semeno
Dítě je tvůj osud, takže
Posvěcej jméno tvé

Pod oblohou z barevného skla
Trnová koruna upletená
Smrtelníci a bohové společně
Pod oblohou z barevného skla


Kolem dokola, nahoru a dolů dervish kráčí
Tam, kde jeho zmatek propuká, jak proroci předpovídali
Děvče, které ví, že vše, co se třpytí, není zlato
Obětní beránku, posvěcej jméno tvé

Pod popelavě šedým nebem
Kontinenty, které nemohou rozdělit
Tkané tapiserie
Struktura našich životů

On The Fence

I am over my head, the river that sustains became a waterfall
Don't let go, I'm in too deep and I can't breathe
Under, pulling me down, the long arm of the critic pathological
And I digress, I know I'm not the only one
I know I'm not the only one

On the fence again
Means have met their end
The winds of change around the bend
And I'm on the fence my friend

I stand close to the edge, the crystal fault gleaming with perfection
And I wonder why the glass beneath my feet gives away
I am bringing to life a puppet of pretension and denial
And so haunting is the painted affect of his smile
Painted affect of his smile

On the fence again
Means have met their ends
The winds of change around the bend
I'm on the fence my friend
On the fence again
The ghost that I befriend
Is with me till the bitter end
I'm on the fence my friend

I'm wandering through my field of dreams
Darkened clouds surround me
Reckless I abandoned you
Throwing caution to the wind
Diary of dead memories resonates inside me
Dissonance from afar, so blessed so cursed we are
Pages of my life torn away and thrown to the sky
Me and my shadow why, it's never easy to say goodbye

Crawling before we believed we could stand
Fall after fall we would trust once again
Shattered and broken love the illusion takes us by the hand
When it abandons you, you will understand

When you held the rose in your hand
And you failed to understand
You held to tight, the thorns they made you bleed
You laid love down to die, wilt away before your eyes
Flaws are of your own, not of the rose you fool

I am over my head, the river that sustains became a waterfall
Don't let go, I'm in to deep and I can't breathe
Under, pulling me down, the long arm of the critic pathological
And I digress, I know I'm not the only one
Na plotě

Mám svoji vlastní hlavu, řeka, která mě nese, se stala vodopádem
Neodcházejte, jsem příliš hluboko a nemohu dýchat
Dole, tahá mě dolů, dlouhá paže patologického kritika
A odbočuji, vím, že nejsem jenom jediný
Vím, že nejsem jenom jediný

Znovu na plotě
Prostředky dosáhly svého konce
Vítr se mění kolem záhybu
A já jsem na plotě, můj příteli

Stojím blízko okraje, křišťálová chyba září dokonale
A zajímalo by mě, proč se sklo pod mýma nohama rozpadá
Přivedu k životu loutku předstírání a odmítání
A tak neodbytný je malovaný dotyk jeho úsměvu
Malovaný dotyk jeho úsměvu

Znovu na plotě
Prostředky dosáhly svého konce
Vítr se mění kolem záhybu
A já jsem na plotě, můj příteli
Oh, znovu na plotě
Duch, se kterým jsem se spřátelil
Je se mnou až do hořkého konce
Jsem na plotě, můj příteli

Toulám se přes pole svých snů
Obklopují mě temné mraky
Lehkomyslně jsem tě opustil
Vrhnu se opatrností do větru
Deník mrtvých vzpomínek uvnitř mě rezonuje
Disharmonie z dálky, jak požehnaní tak prokletí jsme
Stránky mého života se odtrhly a vymrštily do nebe
Já a můj stín, proč není nikdy není snadné rozloučit se

Plazili jsme se předtím, než jsme věřili, že se můžeme postavit
Pád po pádu abychom mohli znovu důvěřovat
Rozbitá a zlomená láska, iluze, které vás uchopí za ruku
Když vás to opustí, pochopíte

Když jste drželi růži ve své ruce
A nepodařilo se vám pochopit
Drželi jste se pevně, trny, které vás přiměly krvácet
Oložil jsi lásku, abys umřel, chřadl před očima
Vady jsou vaše vlastní, nikoli růže, jste blázni

Mám svoji vlastní hlavu, řeka, která mě nese, se stala vodopádem
Neodcházejte, jsem příliš hluboko a nemohu dýchat
Dole, tahá mě dolů, dlouhá paže patologického kritika
A odbočuji, vím, že nejsem pouze jediný
Any Given Day

Looking through stained windows blue and out of my asylum
The keeper of the key has lost the way and locked the doors behind him
Beyond these walls and hallowed halls there shines a new horizon
Draw the blinds cause in my mind I am a rock I am an island

Enter the asylum, sanctuary waits
Through the gates of salvation never giving never living
The keeper’s pleased to own you, there is always hell to pay
So on your knees and pray cause it's any given, any given day

Bleeding through the window pane a purgatory rain
Is drowning me in sorrow will it wash away the pain
Words before me answer not and yet forever trying
I'd give my life, the life I live, to live like I was finally dying

Listen to the wind blow, something’s in the air
There's a bad moon rising
Keep denying keep on hiding here
In this house of the setting sun, counting one by one
All my numbered days and it's any given, unforgiven,
Insurrection, resurrection, any live long day

Halo of empathy, shine for all but you deny me
Hate, rage, fear, they are here
Shaking like a wounded animal
Kept alive behind each door the keeper opens
Is a haunting memory
Whispers in the dead of night
The shadows of the liars
They have come for me

Halo of empathy shine for all but you deny me
Hate rage fear they are here
Shaking like a wounded animal
Please heaven rain on me
Wash away my disease
Halo of empathy shine on me
I believe, shine on me
Release ten-fold this stranglehold
And I’ll be free to live like I was finally dying

Burning the asylum, embers through the air
Through the gates of damnation
Rising from the ashes nothings going to keep me here
No one can ever own you, nor should you ever dare
Embrace the fear of any given, be forgiven,
Insurrection, resurrection, any given day
Dané každý den

Při pohledu přes obarvená okna do modra a mimo svůj azyl
Držitel klíče ztratil cestu a zamkl za sebou dveře
Za těmito zdmi a posvátnými sály září nový horizont
Stáhněte žaluzie, protože v mé mysli jsem skála, jsem ostrov


Vstupte do azylu, svatostánek čeká
Skrze brány spásy se nikdy nedostaneš, nikdy živý
Držitel je rád, že vás vlastní, vždy je tu peklo, kterým platíte
Takže poklekněte a modlete se, protože je to dané, dané každý den

Krvácení přes okenní tabuli očistný déšť
Topí mě v zármutku, smývá to bolest
Slova předešlá mi neodpovídají a přesto se navždy snažím
Dal bych svůj život, život, který žiji, abych žil, jako bych konečně umíral

Poslouchejte vítr, něco je ve vzduchu
Dorůstá špatný měsíc
Nepřestávejte se tu skrývat
V tomto domě zapadajícího slunce, počítejte jeden po druhém
Všechny své očíslované dny, a to je dané, neodpustitelné
Rebelie, vzkříšení, každý prožitý dlouhý den

Svatozář pochopení, září pro všechny, ale ty mě odmítáš
Nenávist, vztek, strach, jsou tady
Třesou se mnou jako s raněným zvířetem
Drž se naživu za každými dveřmi, které držitel otevírá
Je strašidelná vzpomínka
Našeptávající noc co noc
Stíny lhářů
Přišli si pro mě

Svatozář pochopení, září pro všechny, ale ty mě odmítáš
Nenávist, vztek, strach, jsou tady
Třesou se mnou jako s raněným zvířetem
Prosím nebeský déšť na sebe
Ať smyje moji nemoc
Svatozář pochopení, září na mne
Věřím, záři na mě
Uvolněte desetinásobně ten smrtelný stisk
A budu svoboden, abych žil, jako bych konečně umíral

Požár azylu se šíří vzduchem
Skrze brány zatracení
Povstáňte z popela, nic mě tu nemůže zadržet
Nikdo vás nemůže vlastnit, ani bys se toho neměl odvážit
Využijte strach jak je to dáno, odpusťte,
Rebelie, vzkříšení, každý prožitý dlouhý den
Incense and Myrrh

I heard the angels cry in vain
I guess they knew it was time
Time for you to join them
The words are lost in silence
There's nothing they can do or say to will
Heaven awaits as eyes lie so very still
The hands of time could never fill
The void left so suddenly behind you
Love lies bleeding
It's sad to know your diamond eyes
They won't shine upon us anymore
Weeping willow your name engraved
Though seasons change it still remains
Eternal winter will not wane
Through the cold November rain
I will watch over you

Incense and myrrh
Silken red mahogany
Beautifully disfigured
The scent of orchids fills the air
Incense and Myrrh
A candle’s flame unwavering
A choir of the angels, places of so high they sing
Tears rain down, down on me

Incense and Myrrh
Herein lies a mystery
A cradle filled with wonder
Transcends to fatal tragedy
Incense and Myrrh
A vacant room, a diary
Memoirs through the eyes of a child
And the keeper’s broken promises of sanctuary
Shelter me, carry me, pray for me
Then will you scatter me into the stained glass sky
Halo of empathy, shine on me
Bleed for the inner child, like the wild rose it, has wilted away
The candle fades as a part of me has died
Tears rain down, down on me
Kadidlo a myrha

Slyšel jsem andělé plakat domýšlivě
Myslím, že věděli, že je čas
Je čas, abyste se k nim přidali
Slova se ztrácejí v tichu
Neexistuje nic, co by mohli udělat nebo říci
Nebe čeká, když oči odpočívají tak velmi klidně
Ruce nemohla časem nikdy zaplnit
Prázdnota, která tak náhle zůstala za tebou

Láska leží krvácející
Je smutné znát tvé diamantové oči
Už na nás nebudou zářit
Smuteční vrba s tvým vyrytým jménem
Přestože se mění roční období, stále zůstává
Věčná zima nezmizí
Přes chladný listopadový déšť
Budu na tebe dohlížet

Kadidlo a myrha
Hedvábně červený mahagon
Krásně znetvořený
Vůně orchidejí naplňuje ovzduší
Kadidlo a myrha
Plamen svíčky je neochvějný
Sbor andělů, místy zpívají tak vysoko
Slzy kanou dolů, dolů na mě

Kadidlo a myrha
Zde leží tajemství
Kolébka plná zázraků
Přesahující fatální tragédii
Kadidlo a myrha
Prázdný pokoj, deníček
Vzpomínky očima dítěte
A držitelovy porušené přísliby svatyně
Chraňte mě, mějte, modlete se za mě
Pak mě rozptylte zbarveném skleněném nebi
Svatozář pochopení, záři na mě
Krvácející pro vnitřní dítě, je to jako divoká růže, která zvadla
Svíčka pohasne jako moje součást, která zemřela
Slzy kanou dolů, dolů na mě

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  11.11.2011 
Menu Poslední aktualizace: 24.11.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !