ARABS IN ASPIC

    

   Skládačka sestavy ARABS IN ASPIC se začala v roce 1997 v Trondheimu, Norsko, když se během nějaké doby spřátelili kytarista a zpěvák Jostein Smeby a kytaristou a hráčem na Theremin Tommy Ingebrigtsen přes jejich společnou lásku k heavy rockové hudbě ze 70. let, zvláště pak Black Sabbath. Jejich posedlost touto heavy rockovou kapelou vyústila v založení kytarového dua Plastic Fingers.

Po roce, když se volume kytary Snakeskin otočilo až na deset, duo se rozhodlo, že je na čase, aby si "najali" bubeníka. Eskil Nyhus z Orkdal, mladší bratr přítele z dua, byla celkem snadná volba. Anders Sprauten ze Sprov byl pak rekrutován jako zpěvák kvůli jeho vzácnému originálnímu hlasu. A zrodila se kultovní kapela Electric Snowjogs!

Kapela hrála převážně covery Sabbath, ale brzy začali skládat své vlastní písně. Elektric Snowjogs měli také zvláštní zájmy v sociální etice a píseň o HIV-pozitivním chlapovi z Oppdalu, "Prince Virus", se stala klasickou melodií, která nebude zapomenuta. V této době vzrostl jejich zájem o stoner-rock a zejména britský rock ze 70. let, kapela najala basistu Terje Nyhuse.

V roce 1998 skupina změnila svůj název na Pilot. Pilot těžili z množství riffů a měli i spoustu nápadů. V roce 1999 se kytarista Jostein Smeby přestěhoval do Lillehammeru, aby se na plný úvazek stal skokanem na lyžích. Kapela se sice protloukala, ale nebyla moc životaschopná. Hudba tu sice byla, něco se i napsalo nově, byla snaha spojit se přes moderní komunikační zařízení, jako jsou pásky a telefon.

V této době Pilot sídlili ve stodole v Orkdalu, nedaleko Trondheimu, kde se sešli několikrát ročně k výměně nových nápadů, a dokonce uspořádali někdy i session. Anders Sprauten přestal ale spolupracovat jako zpěvák, když se stal dovozcem alkoholu a trickmasteru. Jostein Smeby se pak vrhl do role zpěváka a kytaristy.

V dubnu 2002 se objevily velké plakáty, které visely všude kolem Trondheimu. Stálo na nich oznámení o Black Sabbath Tribute koncertu na "Rosendal Scene". Kapela se zapsala den před koncertem, a byla jim dána výsada, že mohou koncert zahájit. Jaká škoda by byla, kdyby v Trondheimu chyběl nejlepší norský Sabbath cover band.


Těsně před tímto koncertem ale skupina změnila svůj název na ARABS IN ASPIC! Inspirace přišla od King Crimson a jejich legendární desky "Larks Tongues In Aspic", od krkolomného arabského záskoku o šest měsíců dříve a podle knihy o historii kriketu napsaného E.W. Swantonem. Změna názvu přišla, když kapela opouštěla potápějící se stoner-rockovou loď a hledala inspiraci v rockové hudbě z nesmrtelných 60. a 70. let. Najednou se objevily jako inspirační zdroje kapely King Crimson, Genesis, David Bowie a Uriah Heep místo Kyuss.

V červenci 2002 se Jostein Smeby přestěhoval zpátky do Trondheimu a celá kapela se sešla skoro ve stejné podobě. Neustále se však vyvíjela jak hudebně, tak i skladatelsky. Pak ale dali vale přehrávání cover skladeb svých oblíbenců a kapela se konsolidovala s "Mysterious" Magnarem Krutvikem, hráčem na Hammondky, bubeníkem Eskilem Nyhusem a jeho bratrem, baskytaristou Terje Nyhusem. Ke kvartetu se později připojil Stig Arve Jorgenson s doprovodným zpěvem a varhanami Hammond, když Magnar přešel na akustickou kytaru a synthezátory.

Říkali, že na rozloučenou s hraním coverů vydali jejich první nahrávku EP "Progeria" na vlastním labelu "Borse Music" v roce 2003. Toto album vyšlo pouze na CD v 500 kopiích při prvním lisování a o 500 více pak ve druhém. O rok později kapela připravila a vydala 1000 kopií alba "Far Out In Aradabia" na CD, opět u jejich vlastního labelu. Kapela pak na nějakou dobu utlumila činnost.

V roce 2006 se Jostein, Eskil a Stig spojili s baskytaristou Erikem Paulsenem a vytvořili to, co vešlo ve známost jako ARABS IN ASPIC II kvůli změně na postu baskytaristy. Nový duch a muzikantství vedlo k již serióznímu skladádání písní, četné demo nahrávky byly zaznamenány v průběhu následujících let. V roce 2009 kapela vstoupila do studia legendárního kytaristy TNT Ronni LeTekra pojmenovaného Nyhagen, Toten, a nahráli kritiky ceněné album "Strange Frame of Mind" , jehož mixáž obstaral Kjartan Hesthagen a mastering provedl Tommy Hansen v Jailhouse Studios v Dánsku. Před vinylovým vydáním "Strange Frame..." v roce 2012 se rozhodli odstanit "II" v názvu kapely a vrátit se jen k původním ARABS IN ASPIC.

V roce 2011 ARABS IN ASPIC podepsali smlouvu s Black Widow Records a vydali "Strange Frame..." na CD a digitálních médiích a rovněž i reedici prvních dvou nahrávek na dvojitém vinylu.

V roce 2012 kapela nahrála album "Pictures In A Dream" v jejich vlastním studiu. Na této nahrávce se ve studiu podílel na dvou písních i legendární zpěvák Rune Sundby z progresivní kapely "Ruphus" ze 70. let. Album masteroval Bjorn Engelmann v Cutting Room, Švédsko. Nahrávka je k dispozici na vinylu, CD a všech digitálních platformách.

V roce 2013 ARABS IN ASPIC začali pracovat na novém materiálu, přitom plánují vydat jedno nebo více alb v roce 2014. Druhý týden v říjnu 2014 začali nahrávat spoustu písní pro nové album.

Dne 21. srpna 2015 vystoupili na v St. Palais-sur-mer na Crescendo Festival, 15. září 2015 pak na dvoudenním festivalu ve Ver1Musica s názvem - "2 days Of Prog in Italy", kde hráli společně s Beardfish, Magma, Yuka & Chronoship, Maschine, The Pineapple Thief, Barclay James Harvest, Sylvan, Syncage a Runaway. Dne 19. prosince 2015 se pak konala party k vydání nové desky s názvem "Victim Of Your Father's Agony". První singl z desky "Sad Without You" vyšel u Crispin Glover Records 10. prosince 2015.

Arabs in Aspic hráli 15. července 2017 na Porto Antico Progfest v Genoa, Itálie. Na jednom vystoupení se k nim připojil člen legendárních Hawkwind Nik Turner, a společně zahráli materiál Hawkwind material.

V září 2017 se objevilo nové šesté studiové album kapely "Syndenes Magi". Vydání na CD se objevilo 8. září 2017 pod labelem Apollon Records: PROG, vinylové bylo k mání 6. října také na Apollon Records. Limitovaná edice na barevném vinylu je dispozici k prodeji přímo ze stránek kapely. Kromě sestavy Jostein Smeby - Guitars, Vocals, Stig Arve Kvam Jorgensen - Keyboards, Vocals, Erik Paulsen - Bass, Vocals, Eskil Nyhus - Drums, Percussion, se na něm objevili i dva hosté Halvor Viken Holand (Violin) a Alessandro Elide (Percussion). Na albu se zaměřili na starodávný zvuk za použití varhan Hammond, Mellotronu, Rhodos piána, využívali Space Echo, vinobraní kytar a zesilovačů svítí a barví celé album. Skladby na "Syndenes Magi" jsou temnější a těžší než u předchozí desky, texty jsou všechny v norštině a odrážejí nestabilitu dnešního světa. Album bylo nahráno a smícháno ve vlastním studiu skupiny a masterováno v Cuttingroom ve Stockholmu pod dohledem Björna Engelmanna.

V letech 2018/2019 se ke kapele připojil jako řádný člen dlouholetý live a studiový perkusionista Alessandro Elide.

Jejich hudba zahrnuje širokou škálu vlivů, která je velmi obohacuje poslechem, včetně stoner-rockové hudby, psychedelického rocku 60. let a 70. let, největšími vlivy jsou u nich však Black Sabbath a King Crimson z éry Johna Wettona (odtud pochází i jejich název).

Všechny přebaly desek vytvořilo studio Julia's Art Box, pod kterým se prezentuje výtvarnice Julia Proszowska Lund, malířka, ilustrátorka a designerka pracující v Norsku.

Pro Josteina jsou Black Sabbath hlavní inspirací ke studiu hudby. Jeho sbírka vinylů obsahuje převážně hudbu z let 1969-1973, která ovlivnila hudbu kapely. Poslouchal hodně klasický hard rock, ale také hodně Krautrock. Stig a Erik mají více "technické" progrockové pozadí s Genesis, King Crimson, Zappou, Yes, PFM, Weather Report, Dream Theater a dalšími, které velmi dobře ladí s heavy stylem Josteina a Eskila.

Arabs In Aspic oznámili vydání své šesté studiové desky "Madness And Magic" na 12. června 2020 pod hlavičkou Karisma Records. Kapela k tomu uvedla: "Madness And Magic" je první album Arabs In Aspic napsané pro dva bubeníky, s více party akustické kytary než u předchozích alb. Veškerá hudba byla napsána a aranžována v našem studiu a pečlivě sestavena jako puzzle z 50 000 kousků, aby "Madness and Magic" zaujala posluchače na cestě, hudebně i lyricky. Texty pro "Madness And Magic" odrážejí, jak snadno jsou v digitálním věku ovlivněny děti i dospělí, ale také to, jak jsme bezmocní, když musíme dát svůj život všanc do rukou odborníků. Po krátkém setkání s Doctorem Death přišlo mnoho nápadů. Poselství "Madness And Magic" je na posluchači, aby se rozhodl".

V úterý 7. dubna 2020 byl také vydán jejich singl "I Vow To Thee, My Screen", což je úvodní skladba z alba. Podle kapely píseň "popisuje fascinaci a strach z naší závislosti bavit se. Texty jsou silně inspirovány britským vlasteneckým chvalozpěvem "I Vow To Thee, My Country", napsaným Cecilem Spring-Riceem v roce 1918.

Label Karisma Records vydal remasterované verze tří prvních alb Arabs in Aspic "„Progeria" (2003), "Far Out In Aradabia" a "Strange Frame Of Mind". Všechna alba byla remasterována Jacobem Holm-Lupo (White Willow, The Opium Cartel). Nejprve byly na řadě CD formáty, které vyšly 18. června 2021, a později 9. července 2021 byla alba vydána také ve vinylových formátech. Alba vyšla jako běžná černá vinylová gatefold edice, limitovaná barevná vinylová gatefold verze a jako exkluzivní vinylová krabice všech tří vinylů v barevném vinylu, bookletu a slipmatu (podložek pro vinyly).

"Syndenes Magi" bylo šesté album Arabs in Aspic a znamenalo zlom v jejich dlouhé kariéře. Po albech "Pictures In A Dream" a "Victim Of Your Father’s Agony" byla nastavena struktura "nových Arabů", kteří měli připraveno spoustu písní, ale poté, co se zúčastnili velkolepého koncertu King Crimson v Oslu, rozhodli se, že jejich nový materiál není na úrovni a musejí to udělat lépe. Další den se Jostein Smeby vrátil domů do Trondheimu a napsal materiál, z něhož se stala 12-minutová píseň "Syndenes Magi". Zavolal cover artistku Julii a požádal ji, aby napsala nějaká klíčová slova pro koncepční album. Dodala pořádnou dávku klíčových slov o úzkosti, která inspirovala kompozici zbytku alba.

Album bylo původně napsáno v angličtině, ale nespočet pokusů o to, aby zpěv splynul s hudbou, selhal. Smeby se místo toho pokusil napsat verše v norštině a bylo to. Poté byl zbytek přepracován také v norštině. Album vyšlo u Apollon Records na podzim roku 2017 a dostalo se mu velké mezinárodní pozornosti, přestože obsahovalo pouze norské texty. Jostein Smeby říká: "Pokud jde o remix alba, je to nejtěžší projekt, jaký jsme kdy udělali. S nahrávkou jsme byli opravdu spokojeni - takže pokud měla být remixována, pak výsledek musel být ještě lepší. Kapela nebyla úplně shodná ohledně remixu, ale skladatel měl nějaké nedokončené záležitosti ohledně anglických textů. Znovu jsem zkusil zpívat původní anglické texty. A znělo to stejně špatně jako minule. Co potom uděláš? No, vymažeš všechny norské vokály a budeš pracovat, dokud se to nezlepší. Práce s remixem a remasterem tohoto alba zabrala více než dvojnásobek času než psaní, nahrávání a mixování původní verze".

Album "The Magic Of Sin" je šesté a poslední přepracované a remasterované Arabs album v reedicích Aspic na Karisma Records, pečlivě masterovaný Jacobem Holm-Lupo (White Willow, Opium Cartel, Solstein) v Dude Ranch Studios. Limitované první vylisování LP verze přicházejí ve speciálním trojitém obalu odhalujícím více z pozoruhodného přebalu Julie Proszowské vytvořeného pro album - a v kombinaci s první verzí LP "Syndenes Magi" všech pět panelů malby bude k dispozici.


Zpět
  


  Současní členové:
   Jostein Smeby - Guitars, Vocals
   Stig Arve Kvam Jørgensen - Keyboards, Piano, Synth, Vocals
   Erik Paulsen - Bass, Fretless Bass, Vocals
   Eskil Nyhus - Drums, Cymbals, Percussion
   Alessandro G. Elide - Percussion, Gongs

   Bývalí členové:
   Tommy Ingebrigtsen - Guitars, Voromin
   Anders Sprauten - Vocals
   Magnar "Mysterious" Krutvik - Keyboards


Členové Jostein Smeby
(také John Stone)
(Narozen 9. března 1977)
Guitars, Vocals


Je bývalý norský skokan na lyžích. Najlepší výsledky dosáhl ve Světovém poháru v sezóně 1994-1995, startoval hlavně v Kontinentálním Poháru. V roce 2002 ukončil kariéru.

1977 Přestěhoval se s rodiči do Raufoss
1993 Stěhování do Barums Verk a začal chodit do školy Norges Toppidrettsgymnas
1994 Stěhování do Lillehammer, Norway - začátek skokanské kariéry
1996 Začal hrát ve skupině Arabs in Aspic II, ukončil studia na škole Norges Toppidrettsgymnas
V roce 2005 se oženil.
Členové Stig Arve Kvam Jørgensen
Keyboards, Piano, Synth, Vocals
Členové Erik Paulsen
Bass, Fretless Bass, Vocals

Erik je švédský hudebník a hráč na basovou kytaru. Působil/působí v kapelách Arabs In Aspic, Atrox a Phlake.
Členové Eskil Nyhus
Drums, Cymbals, Percussion

Členové Alessandro G. Elide
(narozen 7. července 1979, Norddalsfjord, Norway)
Percussion, Gongs


Alessandro G. Elide byl hostujícím hudebníkem na předchozím albu Arabs in Aspic, ale na nahrávce "Madness And Magic" už působil jako plnohodnotný člen, kterým se stal 18. června 2018.

Působil také v kapelách Exeloume (2010-2013), Gaia Epicus (2002), Griffin (2007), Manifest (2003-2015) a Hoist.


Studiové desky:
2023 The Magic Of Sin
2020 Madness And Magic
2017 Syndenes Magi
2015 Victim Of Your Father's Agony
2013 Pictures In A Dream
2012 Progeria / Far Out In Aradabia
2010 Strange Frame Of Mind
2004 Far Out In Aradabia
2003 Progeria
Ostatní nahrávky:
2018 Live at Avantgarden


Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Stig Arve Kvam Jorgensen - Keyboards, Vocals
Erik Paulsen - Bass, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Percussion
Hosté:
Halvor Viken Holand - Violin
Alessandro Elide - Percussion
Diskografie The Magic Of Sin
Vyšlo 1. prosince 2023, Karisma Records, (Norway)

Seznam skladeb:
01. The Magic Of Sin (12:16)
02. Down In Darkness Pt 2 (9:33)
03. Down In Darkness Pt 3 (20:20)
Total Time: (46:09)

Remaster of "Syndenes Magi" with english lyric
Written, Recorded, Mixed: Jostein Smeby and Arabs In Aspic
Mastered: Jacob Holm-Lupo at Dude Ranch Studios
Artwork: Julia Proszowska Lund
Design, Layout: Erik Paulsen
Photography: Anne-Marie Forker

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Stig Arve Kvam Jørgensen - Keyboards, Vocals
Erik Paulsen - Bass, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Cymbals, Percussion
Hosté:
Maksim Aundal - Saxophone
Elisabeth Anstensen - Backing Vocals
Alessandro G. Elide - Percussion
Diskografie Madness And Magic
Vyšlo 12. června 2020, Karisma Records, KAR190LP/KAR190LPC (Norway)

Seznam skladeb:
01. I Vow To Thee, My Screen (8:22)
02. Lullaby For Modern Kids, Part 1 (8:19)
03. Lullaby For Modern Kids, Part 2 (2:06)
04. High-Tech Parent (4:35)
05. Madness And Magic (6:48)
06. Heaven In Your Eye (16:46)
Total Time: (46:56)

Recorded and mixed in the band’s own studio
Written, Recorded, Mixed: Jostein Smeby and Arabs In Aspic
Mastered: Björn Engelmann at Cuttingroom, Stockholm
Artwork: Julia Proszowska Lund
Design, Layout: Erik Paulsen
Photography: Anne-Marie Forker

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Stig Arve Kvam Jorgensen - Keyboards, Vocals
Erik Paulsen - Bass, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Percussion
Hosté:
Halvor Viken Holand - Violin
Alessandro Elide - Percussion
Diskografie Syndenes Magi
LP, vyšlo 2017, Apollon Records, PROG - ARP009LP (Norway)
CD Apollon Records: PROG - ARP009CD (Norway)
Apollon Prog/Borse Music/Crispin Glover Records

Seznam skladeb:
01. Syndenes Magi (12:20)
02. Mörket 2 (9:34)
03. Mörket 3 (20:20)
Total Time: (42:14)

Recorded and mixed in the band’s own studio
Mastered: Björn Engelmann at Cuttingroom, Stockholm
Recorded, Mixed: Arabs In Aspic
Mastered: Morten Stendahl
Artwork: Julia Proszowska Lund
Design, Layout: Erik Paulsen

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Stig Jorgensen - Organs, Vocals
Erik Paulsen - Bass, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Cymbals
Diskografie Victim Of Your Father's Agony
LP/CD, vyšlo 2015, Black Widow Records, BWRCD 185-2

Seznam skladeb:
01. You Can Prove Them Wrong (3:56)
02. Sad Without You (3:25)
03. One (6:12)
04. The Turk And The Italian Restaurant (2:42)
05. God Requires Insanity (8:21)
06. TV 3 (1:39)
07. Flight Of The Halibut (4:08)
08. Saint-Palais-Sur-Mer Pt. 2 (1:04)
09. Victim Of Your Father's Agony (5:58)
Total Time: (37:25)

Recorded, Mixed: Arabs In Aspic
Mastered: Morten Stendahl
Cover: Julia Proszowska Lund
Design, Layout: Erik Paulsen

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Percussion
Stig Arve Kvam Jorgensen - Hammond, Piano, Synth, Vvocals
Erik Paulsen - Bass, Fretless Bass, Vocals
Hosté:
Rune Sundby (Ruphus) - Vocals
Diskografie Pictures In A Dream
LP/CD, vyšlo 2013, Black Widow, BWRCD 152-2 (Italy/Europe)
Re-releases 1. prosince 2023, Karisma Records

Seznam skladeb:
01. Rejected Wasteland / Pictures In A Dream (6:06)
02. Let U.S Pray (5:19)
03. You Are Blind (5:41)
04. Felix (3:04)
05. Hard To Find (3:02)
06. Difference In Time (2:47)
07. Lifeguard@Sharkbay (5:11)
08. Ta et steg til siden (2:53)
09. Vi Motes Sikkert Igjen (6:49)
10. Prevail To Fail (3:23)
Bonus track on CD:
11. Pictures In A Dream (Acoustic Version) (3:24)
Total Time: (47:39)

Remastered Edition 1. December 2023
01. Pictures In A dream (5:56)
02. Let Us Pray (5:19)
03. You Are Blind (5:38)
04. Felix (3:14)
05. Ta Et Steg Til Siden (2:50)
06. Difference In Time (2:42)
07. Lifeguard@sharkbay (5:01)
08. Prevail To Fail (3:22)
09. Hard To Find (2:57)
10. Vi Motes Sikkert Igjen (6:55)
Total Time: (43:54)

Mixed: Jostein Smeby
Mastered: Björn Engelmann
Reworked & Remastered: Arabs in Aspic
Remastered: Jacob Holm-Lupo (White Willow, Opium Cartel, Solstein) in Dude Ranch Studios
Cover: Julia Proszowska Lund
Design, Layout: Erik Paulsen

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals, Voices
Eskil Nyhus - Drums, Percussion
Terje Nyhus - Bass
Tommy Ingebrigtsen - Guitars (A1-A4), Acoustic Guitar (B1-C2), Theremin (A1-C2), Scream
Magnar Krutvik - Korg Sigma, Hammond Organ (B1-C2, D2), Keyboards (B1-C2)
Stig Arve Kvam Jorgensen - Organ, Vocals
Hosté:
Rune Stavnesli - Organ (A1-A4)
Kurt Sprenger - Radiovoices (A1-A4), Vocals (B1)
Snorre A. Hovdal - Radiovoices (A1-A4)
Line Valso - Vocals (B1-C2)
Lars Olav Berg - Soprano Saxophone (D2)
Diskografie Progeria / Far Out In Aradabia
Vyšlo 2011, LP/CD, Panorama/Black Widow

Seznam skladeb:
Progeria (2003)
A1. Progeria (1:47)
A2. Silver Storm (8:01)
A3. Shelobs Cave / The Great Shelob / Wizard in White (7:38)
A4. Megalodon (9:51)

Far Out in Aradabia (2004)
B1. Arabs in Aspic II (6:54)
B2. Seventytwo / Hair Of The Sun (7:34)
B3. Siseneg (5:29)
B4. Talking Mushroom (6:18)
C1. Come to Me (6:05)
C2. Butterpriest Jam (18:47)

Bonus Tracks (2006)
D1. The Butterpriest (5:23)
D2. Strange Frame of Mind (Demo) (3:31)
D3. Sirkus 1 (7:33)
Total Time: (94:51)

2LP Pancromatic PLP 2009 (2011)
Limited edition of 300 copies on black vinyl.

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Erik Paulsen - Bass, Fretless Bass, Vocals
Stig Arve Kvam Jørgensen - Hammond, Piano, Synth, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Strange Frame Of Mind
LP/CD, vyšlo 2010, Pancromatic, PLP 2007 (Norway)
2011, Black Widow Records, BWRCD 133-2 (Italy/Europe)

Seznam skladeb:
01. Aspic Temple (0:56)
02. The Flying Norseman (4:14)
03. Dive (1:06)
04. In to My Eye (3:17)
05. Morket (4:32)
06. Fall til marken (7:14)
07. TV (4:52)
08. Strange Frame of Mind (3:32)
09. Have You Ever Seen the Rain, Pt. 2 (2:46)
10. Arabide (7:39)
Bonus track on CD:
11. Hocus Pocus (3:54)
Total Time: (44:02)

Artwork: Julia Proszowska Lund

Skupina:
Jostein Smeby - Vocals, All Electric Guitars, Voices
Terje Nyhus - Bass
Eskil Nyhus - Drums and Percussion
Tommy Ingebrigtsen - Acoustic Guitars, Theremin, Scream
Magnar Krutvik - Korg Sigma and Hammond Organ
Hosté:
Line Valso - Vocals, Moans, Talking Mushroom
Kurt Sprenger - Vocals (01), German Newsreporter
Diskografie Far Out In Aradabia
CD, vyšlo 2004, Borse Music, Borse Music CD04
vinyl, 18. června 2021

Seznam skladeb:
01. Arabs in Aspic II (6:54)
02. Seventytwo / Hair of the Sun (7:34)
03. Siseneg (5:29)
04. Talking Mushroom (6:18)
05. Come to Me (6:05)
06. Butterpriest Jam (18:47)*
Total Time: (51:07)

Recorded September 2004 in Børse Music, Trondheim
* Recorded Live in Børse Music Studios, Trondheim, 29th September 2004
Produced: Jobstein Smeby and The Arabs in Aspic
Final Mix and Master: Rune Stavnesli at Godt Selskap Studio, Torondheim
Cover Art: Julia Proszowska
Kayout and Stamp Tool Per Spjøtvold

Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Percussion, Triangle
Terje Nyhus - Bass, Pipe
Tommy Ingebrigtsen - Rhythm Guitars, Theremin
Hosté:
Rune Stavnesli - Organ
Kurt Sprenger - Radiovoices
Snorre A. Hovdal - Radiovoices
Diskografie Progeria
Ep, vyšlo 2003, Borse Music, CD03

Seznam skladeb:
01. Progeria (1:47)
02. Silver Storm (8:01)
03. Shelob's Cave/The Great Shelob/Wizard in White(7:38)
04. Megalodon (9:51)
Total Time: (27:02)

Recorded, Mixed & Mastered at Godt Selskap in April 2003Skupina:
Jostein Smeby - Guitars, Vocals
Eskil Nyhus - Drums, Cymbals
Stig Arve Kvam Jørgensen - Keyboards, Vocals
Erik Paulsen - Bass, Vocals
Alessandro G. Elide - Percussion
Hosté:
Diskografie Live at Avantgarden
Vyšlo 2018, Apollon Records/PROG, Børse Music, ARP014CD (Norway)

Seznam skladeb:
01. Syndenes Magi ()
02. Morket II ()
03. Morket III ()
04. Victim Of Your Father's Agony ()
05. Pictures In A Dream ()
06. Silver Storm ()
07. Morket ()
08. One ()
Total Time: (00:00)

Recorded live at Teaterhuset Avantgarden, Trondheim, January 13th 2018
Design and Layout: Erik Paulsen
Inside Photos: Ewela Szymanska and Erik Paulsen
Cover Photo: Thor Egil Leirtro
Erik Paulsen, Stig Arve Kvam-Jorgensen, Jostein Smeby, AndreasStunes

Oficiální web:
http://www.arabsinaspic.org/

Další zdroje:
http://www.last.fm/music/Arabs+In+Aspic/+wiki
http://www.progstravaganza.com/arabs-in-aspic-and-on-progstravaganza/
www.twitter.com/arabsinaspic
www.soundcloud.com/arabsinaspic
www.youtube.com/dragedraug
www.gplus.to/arabsinaspic

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  2.4.2014 
Menu Poslední aktualizace: 4.12.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!