Änglagård
Zpět
Änglagård je švédská progresivní rocková kapela, v jejíž tvorbě lze nalézt vlivy King Crimson, Genesis, Trettioåriga Kriget, Schicke Führs Fröhling a Van der Graaf Generator. Kombinovali klasický prověřený analogový zvuk s moderním klasickým přístupem ke skládání a aranžování. Kapela byla založena v roce 1991, když se spojili Tord Lindman (kytara a zpěv) a Johan Högberg (basová kytara) a rozešli se v roce 1994.

Na jaře roku 1991 Tord Lindman a Johan Högberg vyrobili akvarelový plakát a vyvěsili jej na výklad prodejny s hudebními nahrávkami "Mellotronen" ve Stockholmu. Plakát obsahoval progresivní slogany, které zněly: "bláznivé duše a naděje k založení kapely ve stylu prog". Zájem o progresivní a inovativní hudbu z počátku 70. let projevili Thomas Johnson a Jonas Engdegard, když odpověděli na jejich nabídku a nakonec se setkali. Thomas a Jonas přinesli s sebou pásku, která obsahovala první hrubou verzi nahravky, ze které se stala později píseň "Jordrök". Velmi rychle se spřátelili a začali skládat a ihned i aranžovat skladby. V září po nějaké době přesvědčování se Mattias Olsson připojil ke skupině a doplnil tak sestavu a klasického bubeníka. Anna Holmgren přišla na jaře roku 1992, když nahradila dříve zúčastněného flétnistu. S touto sestavou kapela odehrála několik koncertů oceněných ve svém rodném městě Stockholmu a ve Švédsku. V dubnu navštívili Studio Largen, aby nahráli poslední píseň na demo. Dřívější skladby byly zaznamenány ve zkušebně a domovech různých členů kapely.

Následující dva měsíce pak věnovali zkoušení a aranžování materiálu pro své první album "Hybris". Nahrávka nebyla výsledkem jen čtyřměsíční tvrdé práce ve studiu, ale v podstatě zahrnulo práci za celý rok při skládání hudby daleko od dnešní komerční hudební scény. Progresivní rocková scéna se rozplývala z nového alba a nakonec byla skupina pozvána hrát na každoroční Progfest konaný v Los Angeles v květnu 1993.

Nová skladba "Ganglat fran Knapptibble" byla zaznamenána v srpnu 1993, neboť anglický časopis Ptolemaic Terrascope chtěl vydat časopis společně se singlem. To se odehrálo během velmi energetického období, protože píseň, která později vytvořila základ "Skogsranden" v setlistu alba "Epilog", se rozrostla v něco bláznivého a legračního. V prosinci kapela absolvovala mini turné po Mexiku a USA, kde hráli své vlastní skladby, stejně jako několik cover verzí.

Druhé album "Epilog" bylo nahráno v létě roku 1994. Zatímco "Hybris" představovalo některé více zádumčivější momenty, "Epilog" přineslo intenzivnější emoce v celém instrumentálním nastavení, které je někdy až agresivní, někdy hloubavé a téměř vždy těžké s pokleslostí a netečností. Hudba se někdy přibližuje více ke skandinávských kořenům kapely než ke zjevně symfonickému progresivnímu vyznění jejich prvního alba. Flétna a mellotron jsou postaveny do významné role při definování zasmušilé povahy zvuku alba, zatímco elektrická kytara a varhany jsou často upřednostněny v tvrdších sekcích.

V této době seč už kapela rozpadá. V listopadu Änglagård otevírali první den festivalu Progfest v Los Angeles, který se tak stal jejich posledním koncertem. Kapela přestala zkoušet a skládat. O rok později se znovu sešli, aby upravili záznamy pořízené během Progfest, které nakonec vyšly jako živá nahrávka "Buried Alive".

Až v roce 2002 bylo možno vidět, že kapela opět zkouší, třebaže bez Tord Lindmana v sestavě. "Zdali-li je to nepříjemná nostalgická věc nebo aktuální úsilí ukáže až čas," řekl Mattias Olsson. Po nesčetných zkouškách se kapela konečně vrátila na jeviště v červnu 2003, když odehrála velmi očekávané návratové show v jejich rodném městě Stockholmu. Nakonec se objevili i na německém Freakshow-Festival a na NEARfest ve Spojených Státech, což byl obrovský úspěch pro kapelu a nezapomenutelný zážitek pro diváky. Po několika dalších představeních ve Francii a Belgii, si Änglagard opět udělali pauzu, aby se věnovali jejich zaměstnání, rodinám a dalším hudebním aktivitám. Mezitím byla znovu vydána alba "Hybris" a "Epilog".

V roce 2008 se Jonas, Johan a Anna znovu setkali a krátce nato i s Thomasem. Během krátkého období, ke konci aranžování se Tord také zapojil, ale nakonec nemohl pokračovat. V roce 2011 byla opět kapela společně i s Mattiasem. Začali zkoušet a nahrávat nové album, které obsahuje dvě nové skladby hrané již v roce 2003 spolu s nějakým zbrusu novým materiálem. Kapela se vrátila k účinkování na NEARfest v roce 2012. Nové studiové album "Viljans Öga" vyšlo v červnu 2012.

V říjnu 2012 do sestavy Änglagård přišel Erik Hammarström, kterýse stal novým bubeníkem a hráčem na perkuse, a klávesový virtuos Linus Kåse. Hammarström a Kåse jsou také členy švédské progresivní rockové skupiny Brighteye Brison. Do kapely se rovněž navrátil Tord Lindman jako kytarista a zpěvák. Kapela začala zkoušet písničky a psát nový materiál. V roce 2013 kapela hodně koncertovala. Byli pozváni k vystupování v Japonsku v březnu 2013, kde po tři večery v řadě 15. - 17. března 2013 zahajovali koncerty Crimson ProjeKct v klubu Citta' v Kawasaki, Japonsko. Před tím odehráli ještě jeden koncert ve Stockholmu. Pak odehráli koncerty v dubnu v Mexiku a Belgii, v červenci v Německu, v srpnu koncertovali v Polsku, na podzim pak znovu Stockholm a v Rize v Litvě. V dubnu vystoupili na festivalu Baja Prog v Mexiku a na Prog-Résiste Convention v Belgii. Dne 14. července 2013 Änglagard hráli na Night Of The Prog v Loreley, Německo, s bývalým členem Flower Kings Jaime Salazarem, který se dočasně objevil u bicích.

Od října 2014 je kapela opět šestičlenná, neboť se připojil znovu zakládající člen kytarista Jonas Engdegärd. Kapela se tak vrátila k osvědčenému receptu se dvěma kytaristy, což otevírá nové možnosti pro instrumentaci a zabarvení zvuku kapely směrem, který je bližší člěnům kapely a stejně tak dává divákům možnost slyšet všechny původní kytarové skladby.

Zpět
Členové:
Johan Brand - Bass (1991-1994, 2002-2003, 2009-dosud)
Tord Lindman - Guitars, Vocals (1991-1994, 2012-dosud)
Jonas Engdegärd - Guitars (1991-1994, 2002-2003, 2009-2012, 2014-dosud)
Anna Holmgren - Flute, Saxophone (1992-1994, 2002-2003, 2009-dosud)
Linus Kåse - Keyboards, Saxophone (2012-dosud)
Erik Hammarström - Drums, Percussion (2012-dosud)
Zakládající členové:
Thomas Johnson - Keyboards (1991-1994, 2002-2003, 2009-2012)
Mattias Olsson - Drums, Percussion (1991-1994, 2002-2003, 2009-2012)

Koncertující hosté:
Jamie Salazar - Drums (2013)
David Lundberg - Keyboards (2013)

1991-1992 1992-1994 2002-2003
Thomas Johnson - Keyboards
Johan Brand (Högberg) - Bass
Tord Lindman - Guitars, Vocals
Jonas Engdegärd - Guitars
Mattias Olsson - Drums, Percussion
Sara - Flute
Emma Lennartsson - Flute
Thomas Johnsson - Keyboards
Johan Högberg - Bass
Tord Lindman - Guitars, Vocals
Jonas Engdegärd - Guitars
Mattias Olsson - Drums, Percussion
Anna Holmgren - Flute
Thomas Johnsson - Keyboards
Johan Brand - Bass
Jonas Engdegärd - Guitars
Mattias Olsson - Drums, Percussion
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
2008-2009 Rösten Project 2008-2011 Composing 2011-12 Recording Viljans Öga
Johan Brand - Vibraphone, Bass Pedal
Jonas Engdegärd - Mellotron, Guitars
Anna Holmgren - Flute
Mattias Olsson - Percussion, Effects
Thomas Johnson - Piano
Tord Lindman - Guitars
Thomas Johnsson - Keyboards
Johan Brand - Bass
Jonas Engdegard - Guitars
Anna Holmgren - Flute
Thomas Johnsson - Keyboards
Johan Brand - Bass
Jonas Engdegärd - Guitars
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Mattias Olsson - Drums, Percussion
2012 Live 2012 Prog Pa Svenska 2014 Ongoing
Johan Brand - Bass
Jonas Engdegärd - Guitars
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Mattias Olsson - Drums, Percussion
David Lundberg - Keyboards
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Johan Brand - Bass
Tord Lindman - Guitars, Vocals
Erik Hammarström - Drums, Percussion
Linus Kåse - Keyboards
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Johan Brand - Bass
Tord Lindman - Guitars, Vocals
Erik Hammarström - Drums, Percussion
Linus Kåse - Keyboards
Jonas Engdegärd - Guitar

Členové
Johan Brand
(původní jméno Johan Högberg)
(Narozen 1969, Högberg)
Bass


Johan je švédský hudebník a baskytarista, původně Johan Högberg, ale později si změnil jméno na Johan Brand. Jeho výrazný basový zvuk byl vždy charakteristickým prvkem hudby Änglagård. Studoval na hudební škole v blízkosti Uppsaly při práci na částečný úvazek v obchodě s hudebními nahrávkami. V současnosti pracuje ve škole.
Členové
Tord Lindman
(Narozen 1968)
Guitars, Vocals


Zatímco na albu "Hybris" se zabýval vokály, na dalším albu "Epilog" se zaměřil hlavně na hraní na akustickou kytaru. Když se kapela rozdělila, začal studovat na hudební škole ve Stockholmu. Později odjel na čtyři měsíce do Indie a po návratu pracoval pro švédskou trajektovou firmu. V současné době pracuje ve filmovém průmyslu.
Členové
Jonas Engdegärd
(Narozen 1974)
Guitars


Jonas je sólový kytarista Änglagård a byl také hlavním skladatelem na albu "Epilog" společně s Thomasem Johnsonem. Později pracoval jako hudební technik pro místní kapely ve Stockholmu. V současné době je inženýrem pro výzkum a vývoj zvukových kódovačů.
Členové
Anna Holmgren
(Narozena 1969)
Flute, Saxophone, Vocals


Anna studovala na hudební škole na Lulea University (na dalekém severu Švédska) po několik let. Podle všeho tam získala titul hudebního bakaláře třetího stupně. Pak si doplnila Magisterský titul v oboru hudby na stejné univerzitě, ale tentokrát již ve Stockholmu.
Členové
Linus Kåse
(Narozen ***)
Keyboards, Saxophone


Pochází z Helsingborgu, žije ve Stockholmu. Ke kapele Änglagård se připojil na podzim 2012. Linus hraje na klávesy a saxofón.

Působí jako klávestista ve skupině Änglagård, hráč na Alt Saxophone v kapele Maria Kvist Quartet a je zakladatel a šéf kapely Brighteye Brison, ve které působí po mnoho let.
Členové
Erik Hammarström
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Ke kapele Änglagård se připojil na podzim 2012. Je členem Brighteye Brison společně s Linusem. Byl také členem kapely The Flower Kings v roce 2008.
Členové
Thomas Johnson
(Narozen 1974)
Keyboards


V letech po Änglagård hrával ve švédské verzi muzikálu Jesus Christ Superstar, spolu s Mattiasem Olssonem. Oba se zapojili také zapojili do Krake-project, kde hráli hudbu ve stylu švédského jazzového pianisty Jana Johanssona. Déle než rok byl byl členem kapely Reminder, nakonec ale opustil od hraní hudby a zaměřil se na své vědecko výzkumné místo. V současné době je Ph.D. studentem v teoretické fyzice plazmové fúze, hezká moderní věc, kterou nikdo jiný nechápe.
Členové
Mattias Olsson
(Narozen 9. ledna 1975)
Producer, Adding Musician

Mattias Olsson se narodil se v Hong Kongu švédským rodičům. V roce 1981 se přestěhovali do Stockholmu. Od svých osmi let jako bubeník začal svji hudební kariéru jako klasický perkusista, který hrál v orchestrech a big bandech na Ekerö v okolí Stockholmu. Jako vedlejší činnost k nahrávání a produkci kapel Mattias Olsson psal články (související s hudbou) pro několik švédských časopisů. Mattias Olsson je ženatý s Asou Carildovou a mají spolu tři děti.

Když mu bylo 17 let, vstoupil do progresivní rockové kapely Änglagard. Änglagard se skládala z hudebníků z Ekerö a Waxholmu. Kapela byla silně ovlivněna kapelami jako King Crimson, Yes a Genesis, ale také poslouchal méně známé kapely jako Shylock, Cathedral a Yezda Urfa. Änglagard se rychle stali známými pro jejich instrumentální dovednosti a dynamický rozsah, který často připomínal klasickou hudbu. Když skupina začala aktuální trend v progresivní rockové scéně bylo nutno použít i nejnovější digitální zařízení. Änglagard se místo toho rozhodl použít staré klasické progové vybavení, jako je baskytara Rickenbacker, Minimoog a Mellotron. Änglagard nahráli dvě studiová alba v 90. letech "Hybris" (1992) a "Epilog" (1994). Zaznamenali také živé album s názvem Buried Alive (1996). Titul byl vlastně žertem od Mattiase, že nejhorší titul pro živé album musí být ...Buried Alive. Po dlouhé přestávce kapela vydala své třetí album "Viljans Öga" v roce 2012.

Udělal také několik studiových nahrávek s kapelou White Willow a Pär Lindhem.

Po odchodu z Änglagard se připojil ke švédské popové kapele Pineforest Crunch, která dosud zaznamenala tři alba "Make Believe", "Watergarden" a "Panamarenko". Alba "Make Believe" se prodalo více než 50000 kopií jenom v samotném Švédsku. Kapela ovlivněna hudbou od R.E.M, American Music Club až po King Crimson a The Sundays. Pineforest Crunch měl velmi silný D.I.Y ethos a zaznamenal šest demo nahrávek dříve než podepsali smlouvu s Abbasi staré značky Polar. Skupina měla hit z prvního alba "Cup Noodle Song". Singl byl hitem ve Švédsku a Japonsku a vedl k intenzivnímu turné. Druhé album "Watergarden" bylo nahráno v Anglii spolu s producentem Radiohead Jimim Warrenem. "Watergarden" obsahovalo mix orchestrálních aranžmá s Mellotronem a experimentální kytary. Souběžně s Pineforest Crunch začal hrát na bicí a příležitostné klávesy s Reminder (polo-akustický melancholický pop/rock).

Od té doby hrál v mnoha projektech a nyní působí jako nahrávací producent. Objevil se jako hostující hudebník na různých albech (např. kapely Thieves’ Kitchen) a založil pop-projekty Geller (dříve známý jako Andreas och Jag), Nanook Of The North, stejně jako Molesome. Nejenže produkoval většinu své vlastní hudby, ale také produkoval Celestine, Kit le fever a texasského prog rockera Deadwooda Foresteho, Vijaya, Devi, Clockwork, AK-Momo a mnoho dalších.

Spolu s hudebníkem a skladatelem Matti Byeem skládal Mattias Olsson hudbu jak pro film, tak pro divadlo. V roce 2009 napsali hudbu na produkci divadel Dramaten a Stadsteatern ve Stockholmu. Hráli také společně na poklidných filmových festivalech a výstavách jak v Tromsö, tak ve Stockholmu. Napsali a nahráli hudbu pro Berlín, Nanook of the North a Metropolis Fritze Langse.

Mattias Olsson provozuje vlastní studio blízko Stockholmu ve studiu Roth Händle Studio. Studio začínalo jako jednoduché domácí studio s použitím Akai Dps-12 a spousty mikrofonů. Neexistoval žádný plán, aby se stal producentem, ale když se začaly objevovat objednávky, začaly se objevovat i zaznamenaná alba. Malé domácí studio je místo, kde švédská popová skupina Andreas & Jag začala nahrávat tři alba. Andreas & Jag tvořili Mattias Olsson a Andreas Morland. Další kapely, které nahrály v tomto domácím studiu byly Pineforest Crunch a Nanook of the North. První opravdové sludio bylo ve Finnboda Varv nedaleko Stockholmu, kde již své EP nahrávaly kapely jako Kit le Fever a Clockwork. Studio má sbírku hudebních artefaktů včetně klavírů, píšťalových varhan, Stylofonů, mellotronu a Celesty.

V roce 2010 byla uzavřena pobočka v Sundbybergu a studio mělo pouze krátkou pauzu, než se přestěhovala do Sollentuny.
Členové
Jamie Salazar
(celým jménem Jaime Francisco Salazar Perez)
(Narozen 1965)
Drums, Percussion


Zaujal Erikovo místo u bicích v červnu 2013, když Erik dočasně odešel na otcovskou dovolenou. Jaime hrával na bicí s mnoha kapelami, napríklad Bad Habit, The Flower Kings, Karmakanic a z posledních i Tribe.
Členové
David Lundberg
(Narozen ***)
Keyboards


David zaskočil v průběhu koncertů v roce 2012 jako dočasná náhrada za Thomase pro zbytek turné kapely. David je znám ze svého působení jako klávesista v kapele Gösta Berlings Saga.

Zpět
STUDIOVÉ DESKY:
2012 Viljans Öga (Eye Of The Will)
1994 Epilog
1992 Hybris
1992 Demos
ŽIVÉ NAHRÁVKY:
2017 Live: Made In Norway
2014 Prog pa Svenska: Live in Japan
2003 Live At Nearfest 2003
1996 Buried Alive


Skupina:
Jonas Engdegard - Guitars
Johan Brand - Bass & Taurus
Thomas Johnson - Pianos, Mellotrons & Synths
Anna Holmgren - Flute & Saxophone
Mattias Olsson - Drums, Percussion & Noise
Hosté:
Tove Törnberg - Cello
Daniel Borgegard Älga - Clarinet, Bass Clarinet, Baritone Saxophone
Ulf Akerstedt - Bass Tuba, Bass Trumpet, Contrabass Trumpet
Diskografie Viljans Öga
LP/CD vyšlo 2012, Anglagard Records, ANG03

Seznam skladeb:
01. Ur Vilande (15:44)
02. Sorgmantel (12:07)
03. Snardom (16:14)
04. Längtans Klocka (13:18)
Total Time: (57:23)

All music was written and arranged: Änglagård
Recorded 2011-2012 at Atlantis, Studio Crazy Horse, Vintage Recording Studio, Roth Händle Studios, Granstigen Studio and Thomas' Place

Produced: Änglagård
Mixed: Alar Suurna at All Arts Recording 2012
Mastered: Thomas Eberger at Stockholm mastring
Cover Artwork: Johan Brand
Poems by Johan Brand, Anna Holmgren and Thomas Johnson
Světlé vinylové vydání je omezeno na 500 kopií a obsahuje i pohlednice. Vydání v černém vinylu je omezené 1500 kopiemi. 199 kopií prvního vydání CD bylo podepsano a očíslováno kapelou. Druhé vydání v srpnu 2012 na CD má mít mírně odlišné barvy přebalu. Skladba "Sorgmantel" byla dříve známá jako "New Song #1", skladba "Längtans Klocka" byla dříve známá jako "New Song #2".

Skupina:
Johan Högberg - Bass
Anna Holmgren - Flute
Thomas Johnson - Hammond Organ, Mellotrons & other Keyboards
Tord Lindman - Guitars
Jonas Engdegard - Guitars
Mattias Olsson - Drums, Cymbals & Percussion
Hosté:
Asa Eklund - Voice
Martin Olofsson - Violin
Karin Hansson - Viola & Double Bass
Jan Christoff Norlander - Cello
Diskografie Epilog
Vyšlo CD 1994, Hybris, HYBCD 010
LP (1994)**, Gates of Dawn, GOD 002

Seznam skladeb:
01. Prolog (2:00)
02. Höstsejd (15:32) (Rites of Fall)
03. Rösten (0:14) (The Voice)
04. Skogsraden (10:48) (Eaves of the Forest)
05. Sista somrar (13:10) (The Last Summer)
06. Saknadens fullhet (2:00) (The Fullness of Longing)
07. Rösten (3:38) (The Voice)*
Total Time: (43:44)

All music was written and arranged by Änglagård
* - Bonus on the 2010 CD, visit Rösten for details
** - Saknadens fullhet is the 3rd track on the LP

Recorded 28 July–28 August 1994
The music was recorded in Herman Palmsalen on Ekerö on 28th of July and in Studio Largen between 29th of July and 28th of August 1994
Mixed in Studio Largen between 3rd and 11th September 1994

Mixed and produced: Änglagård & Roger Skogh
Sound engineer: Roger Skogh
Pictures by Rut Hillarp
Předlohu k Rösten (The Voice) a Sista Somrar (The Last Summer) napsala a přeložila Rut Hillarp.
Ostatní básně, které byly odposlouchány z větru, přeložila Christian Holmgren.

Skupina:
Thomas Johnson - Mellotron, Hammond Organ B-3 & L-100, Ssolina, Clavinet, Pianet, Korg Mono/poly, Piano & Church Organ Electronic Version
Jonas Engdegard - Stratocaster, Gibson 335, Nylon & Steel Acoustic Guitars
Tord Lindman - Vocals, Gibson 335, Nylon & Steel Acoustic Guitars
Johan Högberg - Rickenbacker Bass, Bass Pedals & Mellotroneffects
Anna Holmgren - Flute
Mattias Olsson - Sonor Drumset, Zildjians Cymbals, Concert Bass Drum, Triangles, Tambourines, Vibraslap, Po-Chung, Gong, Castanets, Line-bells, Cow-bell, Wood-blcok, Glockenspiel, Tubular Bells, Bongos, Bells, Ice-bell, Finger Cymbals, Waterfall, A-gogo Bells, Cabasa, Claves, French Cowbell, African Drums, Effect-flute
Hosté:
Diskografie Hybris
LP 1992, Colours, COSLP 013 (1000 copies)
CD 1992, Mellotronen, MelloCD 004
CD (2009/Digipack) (Änglagård Records) Ang 01*

Seznam skladeb:
01. Jordrök (11:10) (Earth Smoke)
02. Vandringar i vilsenhet (11:56) (Wanderings in Confusion)
03. Ifran klarhet till klarhet (8:08) (From Clarity to Clarity)
04. Kung Bore (13:04) (King Winter)
Total Time: (51:39)

*-remastered version with 1 bonustrack (Ganglat fran Knapptibble)

All music is written and arranged: Änglagård
The lyrics is plotted: Tord Lindman

Recorded in Studio Largen July-September 1992
Engineered: Roger Skogh
Mixed & produced: Änglagård & Roger Skogh

Cover Illustration: Göran Stenberg
Cover design: Anders Johansson
Photos: Göran Stenberg, Anna Holmgren, Johan Högberg, Tord Lindman, Asa Rabaini

Skupina:
Hosté:
Diskografie Demos
non-official cassette 1992

Seznam skladeb:
01. Ifran klarhet till klarhet
02. Jordrök
03. Kung Bore
04. Vandringar i vilsenhet
Total Time: ()
Tohle oficiální demo nikdy nevyšlo, pouze na několika kopiích, které zasílali vydavatelstvím a organizátorům koncertů jako upoutávku. Demo nahrávky těchto skladeb ale existují a se objevily na webu.


Skupina:
Johan Brand - Bass
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Tord Lindman - Guitars, Vocals
Erik Hammarström - Drums, Percussion
Linus Kase - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live: Made In Norway
Vyšlo 10. února 2017, Änglagård Records

Seznam skladeb:
01. Introvertus Fugu Part I (Prog pa Svenska, 2014)
02. Höstsejd (Epilog, 1994)
03. Längtans Klocka (Viljans Öga, 2012)
04. Jordrök (Hybris, 1993)
05. Sorgmantel (Viljans Öga, 2012)v 06. Vandringar i Vilsenhet (Hybris, 1993)
07. El Ímpetu del Bosque
08. Kung Bore (Hybris, 1993)
09. Sista Somrar (Epilog, 1994)
Total Time: (00:00)

"Live: Made In Norway" bylo nahráno již 21. února 2015 v klubu Musikkflekken v norském městě Sandvice.

Skupina:
Johan Brand - Bass
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Tord Lindman - Guitars, Vocals
Erik Hammarström - Drums, Percussion
Linus Kase - Keyboards
Hosté:
Diskografie Prog pa Svenska: Live in Japan
Vyšlo 14. května 2014, Änglagård Records

Seznam skladeb:
Disk I
01. Introvertus Fugu Part I (6:56)
02. Höstsejd (11:25)
03. Längtans Klocka (11:14)
04. Jordrök (12:56)
Disk II
05. Sorgmantel (12:40)
06. Kung Bore (15:20)
Bonustrack:
Recorded at rehearsal 17th of March.
07. Sista Somrar (16:00)
Total Time: (86:31)

Toto je nahrávka prvního živého vystoupení Änglagård. Vystupovali společně s Crimson ProjeKCt po tři večery v legendárním klubu Citta v Japonsku, kde rozpoutaná energie a zvědavost na tuto kreativní skupinu, kdy musíte být neustále ve střehu, vám zaručuje zážitek z poslechu. Uchvátí vás to hned při těžkých progresivních, ale nádherných pasážích, a přesto budete schopni slyšet peří létat, když kapela ubere plyn do super-citlivých opakujících se partů. Album bylo skutečnou výzvou pro zvukový mix vynikajícího hudebního inženýra Alara Suurna. Nahrávka byla pořízena ve dnech 15., 16. a 17. března 2013.

Skupina:
Thomas Johnsson - Keyboards
Johan Brand - Bass
Jonas Engdegärd - Guitars
Mattias Olsson - Drums, Percussion
Anna Holmgren - Flute, Saxophone
Hosté:
Diskografie Live At Nearfest 2003
Vyšlo 2003,

Seznam skladeb:
01. Intro (7:09)
02. Höstsejd (16:47)
03. New Song #1 (14:06)
04. Ganglat fran Knapptibble (10:19)
05. New Song #2 (12:34)
06. Jordrok (13:50)
07. Kungbore (Excerpts) (14:46)
08. Epilog (8:32)
Total Time: (98:03)

Neoficiální bootleg kapely z festivalu Nearfest 2003.

Skupina:
Thomas Johnson - Mellotron, Hammond Organ B-3, Grand Piano & other Keyboards
Tord Lindman - Acoustic & Electric Guitars, Mellotron, Vocals & Percussion
Anna Holmgren - Flute & Mellotron
Johan Högberg - Bass & Bass Pedals
Jonas Engdegard - Electric & Acoustic Guitars
Mattias Olsson - Percussion
Hosté:
Diskografie Buried Alive
LP 1996, CD Musea, FGBG 4167.AR

Seznam skladeb:
01. Prolog (2:20)
02. Jordrök (11:46)
03. Höstsejd (14:03)
04. Ifran klarhet till klarhet (9:03)
05. Vandringar i vilsenhet (13:07)
06. Sista somrar (9:21)
07. Kung Bore (12:34)
Total Time: (72:16)

All music written, arranged and performed: Änglagård
Recorded at the Variety Arts Centre, Los Angeles on 5th of November 1994, during Progfest 1994
Location Recording: Kevin Gilbert

Mixed, produced and tastefully edited at Studio Largen by Änglagård and Roger Skogh, December 1995
Art design: Göran Stenberg & Änglagård
"Buried Alive" je živé album a v pořadí třetí album od švédské skupiny progresivního rocku Änglagård. Bylo nahráno v roce 1994 v Los Angeles na festivalu Progfest. Bylo to jedno z jejich posledních vystoupení před rozpadem, či delší pauzou kapely.

Zpět
Änglagård 2013


Tord Lindman, Johan Brand, Jaime Francisco Salazar Perez, Anna Holmgren a Linus Kåse

    Zpět
Oficiální stránky:
http://www.anglagardrecords.com/
http://www.anglagard.net/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  16.5.2015
Menu Poslední aktualizace: 20.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©