ANDROMEDA (Sweden)

         


Zpět
Andromeda je progresivní power/metalová kapela pocházející z Malmö ze Švédska, která vznikla v roce 1999. V současné době mají uzavřené smlouvy s Massacre Records, Avalon/Marquee a Replica Records. Jejich styl klade důraz na silné klávesy a technické bubnování. Kapela je také dobře známá pro čisté a ostré vokály Davida Fremberga.

Počátky švédského kvintetu Andromeda lze vystopovat až do roku 1999. Johan tehdy hrával v nějaké metalové kapele, žádný progress. Ale skládal si i vlastní sólové věci, byly hlavně instrumentální s programovanými bicími. Nahrál v té době jedno nebo dvě dema. Dostal se do kontaktu s šéfem nahrávací společnosti WAR Music, který se začal zajímat o jeho hudbu po poslechu demo nahrávky nazvané "Welcome To Forever". Pak Jonasovi navrhl, aby napsal album ve stylu progresivního metalu, ale více písňově orientované. Následoval podpis smlouvy s WAR Music, kteří jej dali dohromady s bubeníkem Thomasem Lejonem z jiné skupiny. Oba pak začali zkoušet písničky, které Johan měl napsané (vesměs písně z prvního alba Andromedy). Thomas věděl o klávesistovi Martinu Hedinovi, s nímž hrál v předchozí skupině, znal také Gerta, prvního basistu. Pocit spolupráce a spokojenost byly oboustranné jak u Jonase i u WAR Music, a tak se na podzim roku 1999 ve studiu sešli Thomas, Martin a basista Gert Daun, kde společně s Johanem začali zkoušet sedm skladeb, které Jonas napsal, a které ss staly základem pro jejich první album "Extension Of The Wish".

V březnu roku 2000 Andromeda vstoupila do studia Dug-Out, kde začali nahrávat první stopy alba s uznávaným producentem Danielem Bergstrandem. Za mikrofon se postavl hostující studiový zpěvák Lawrence Mackrory (ex-Darkane). O měsíc později vše bylo namixované a připravené, ale nebylo vše připraveno až do února 2001 tak, aby se album "Extension of the Wish" dostalo do obchodů. Album přineslo dávku těžkého, intenzivního, přesto ale melodického progresivního metalu a rychle zaznamenalo zájem prog magazínů, webzinů a fanoušků.

Reinholdz začal mezitím hledat stálého frontmana. Po nespočetném množství konkurzů se vše obrátilo jedním směrem k Davidu Frembergovi, ne náhodou spolužákovi klávesisty Martina Hedin na švédské hudební akademii. Tím se zkompletovala sestava Andromedy, když se David ke kapele připojil v srpnu 2000. Během jara kapela vyjela na turné po Švédsku, aby podpořila prodeje alba. Zaznamenala také úspěšné vystoupení na festivalu ProgPower v Nizozemsku v říjnu. Ještě předtím ale celý srpen kapela věnovala přehrání vokálů pro "Extension of the Wish", tentokrát již s Davidem, remixovaly se skladby a nahrály dvě nové skladby pro francouzské remixové vydání alba u labelu NTS. Vyšlo v listopadu a Andromeda se vydala na turné po Francii spolu s kapelou Evergrey v únoru 2001. Baskytarista Gert Daun ale opustil kapelu krátce po turné ve Francii, protože neměl tolik času cvičit a správně se učit skladby. Musel se starat o rodinu, navíc měl i docela časově náročné zaměstnání a byl o pár let starší než ostatní.

V této době již kapela začala zaznamenávat první nahrávky skladeb pro své druhé album "II = I". Basista ale nebyl ještě nahrazen v době před zahájením nahrávky nového alba. To je také důvod, proč všechny basové party na "II=I" provedl Reinholdz sám. Nahrávání pokračovalo po celý rok s Martinem jako producentem. V srpnu 2001 bylo album dokončeno a na rozdíl od jejich prvotiny obsahovalo složitější, více vokálně zaměřený styl Andromedy. Kapela pak našla náhradu basisty v osobě Jakoba Tanentsapfa, jehož služeb dočasně využívali. V době příchodu ker kapele měl 20 let a nepůsobil předtím v žádné kapele. Zkoušel s kapelou několik měsíců, učil se skladby opravdu rychle, ale stejně to nestačilo.

V roce 2003 opět nastala změna na postu basisty, když Jakoba nahradil baskytarista Fabian Gustavsson a spolu s ním se ke zvuku kapely přidaly i jeho jazz/funk/fusion příchutě k hudební paletě kapely. Davida znali z hudební akademie a znovu se s ním setkal na večírku v době, kdy právě hledali nového baskytaristu. O Davidovi věděli, že je skvělý hráč a příjemný chlapík a když souhlasil, připojil se ke kapele.

Po celosvětovém vydání alba, následujícím turné a festivalových vystoupeních kapela začala psát materiál pro své nadcházející album "Chimera". Na jaře roku 2004 je pak začala ve studiu nahrávat. Třetí album opět produkoval Martin a jedná se o solidní rockový zvuk. Byli vedeni snahou o jednodušší, přijatelnější přístup, nový materiál byl jistě krokem vpřed pro kapelu. Album bylo tentokrát stylově přímočařejší a vyzrálejší, zároveň více rockové, což ocenili fanoušci jak ve Švédsku, tak i v Turecku, kde našli překvapivě velkou základnu tamních fans. "Chimera" obsahuje všechny prvky, na kterých je Andromeda postavena, ale rozhodně vyniká jako nová, svěží kapitola v hudebním vývoji kapely. Celosvětově vyšlo album na jaře 2006.

Své první živé DVD "Playing Off The Board" vydala Andromeda po ukončení evropského turné a objevilo se v obchodech v dubnu 2007. DVD je vysoce kvalitní a obdrželo nespočet kladných recenzí, navíc ukazuje, že kapela je hodně životaschopná při koncertech.

Nahrávka "Immunity Zone" je čtvrté album kapely, které vyšlo na podzim roku 2008. Je temné, brutální, energické a přitom i inteligentní. Nahrávka patří mezi nejzdařilejší v diskografii Andromedy vůbec.

Další změna v sestavě nastala v roce 2011, když Fabian Gustavsson opustil kapelu po nahrání pátého alba "Manifest Tyrany". Na koncertní turné jej nahradil basista Linus Abrahamson. Ke konci roku 2011 pak páté studiové album vyšlo společně s vůbec první oficiální videonahrávkou Andromedy pro úvodní skladbu "Preemptive Strike" a také pro singl "Lies 'R' Us". V textech album obsahuje témata sociální nespravedlnosti, útlaku malého muže, války, chamtivost, která je do značné míry sopučásti politiky. Desku opět podpořili koncertnímu turné a účastí na festivalech, např. na Slottsskogen Goes Progressive, Gothenburg, Švédsko, PPM Fest v Belgii. V roce 2013 a znovu letos hráli i ve Vietnamu. V listopadu 2014 poprvé vystoupí v Chile...

V roce 2013 dvakrát koncertovali i v České republice:
01. 12. 2013, Nova Chmelnice, Prague, Czech Republic
30. 11. 2013, Club Attic, Litvinov, Czech Republic

Dne 31. 3. 2016 kapela napsala, pracuje na svém šestém studiovém albu. Thomas již nahrál všechny party bicí a Johan nyní nahrává rytmickou kytaru. Mezitím Linus ještě šlechtí a přepisuje basové linky, David aranžuje vokální harmonie a Martin vytváří nové klávesové s syntetické zvuky. Mezitím je v roce 2016 připraveno k vydání DVD pojmenované "Live In Vietnam", na kterém je zaznamenám koncert z National Stadium v Hanoi z roku 2014. DVD také bude obsahnovat vystoupení na Bloodstock Open Air, UK in 2010.

Kapela v květnu 2017 přiznala a konstatovala, že čas u nich letí, což je neuvěřitelně špatní při dokončování aktualizací týkajících se vývoje nového alba, termíny se stále pohybují, někdy se sám život staví do cesty tomu, co si přejete upřednostnit na vyšší úroveň. V květnu 2017 měla kapela naplánované vokální nahrávky s Davidem.

A jak je vidět stále se na albu pracuje.

Zpět
Sestava:
Johan Reinholdz - Guitar (1999-dosud)
David Fremberg - Vocals (2002-dosud)
Thomas Lejon - Drums (1999-dosud)
Martin Hedin - Keyboards (1999-dosud)
Linus "Mr. Gul" Abrahamson - Bass (2011-dosud)
Bývalí členové:
Fabian Gustavsson - Bass (2005-2011)
Gert Daun - Bass (1999-2001)
Jakob Tanentsapf - Bass (2002-2003)
Lawrence Mackrory 'Larry Lethal' - Vocals (také Seethings, ex-Darkane, Enemy Is Us)(2000-2001)

Členové
(Narozen 30. června 1980, Höör, Švédsko)
Guitar (také Nonexist, Opus Atlantica, Skyfire)


Johan poprvé zvedl kytaru v devíti letech, když jej inspirovali jeho hrdinové Europe a jejich kytarista Kee Marcello. Ve věku jedenácti let již objevil hudbu s těžším a tvrdším ostřím, kapely jako Metallica, Iron Maiden, Megadeth, Pantera, Slayer a Sepultura. Spolu se svými přáteli s podobným hudebním vkusem začal hrát v místních kapelách během svého dospívání, nahrávali dema a koncertovali.

Postupem času jak se objevovaly nové hudební styly, upotávaly také Johanovu pozornost. The Cure, Yngwie Malmsteen, Sisters of Mercy, Allan Holdsworth, Dream Theater, progresivní rock 70. let, Enya, Ateista, Marillion, jazz/fusion a klasická hudba se stali novým významným zdrojem jeho hudebního vlivu a inspirace.

Když byl členem Widow, hrál heavy/thrash-metal. V letech 1995-1999 Johan také napsal hudbu pro různé vedlejší projekty, zahrnující klasické kytarové skladby, gothic rock, death metal, symfonic a progresivní rock. V roce 1998 natočil dvě dema "Maiden Voyage" a "Welcome To Forever", která z velké části obsahují heavy progresivní rock a dlouhé sólové kytarové eskapády.

"Welcome To Forever" upoutalo pozornost labelu WAR-music. Chtěli vydat album ve stylu heavy, progresivních melodií na "Welcome To Forever". Johan se pustil do práce a od léta do podzim roku 1999 psal písně pro desku "Extension Of The Wish" a přišel i s novým názvem kapely Andromeda.

V roce 2004 se Johan připojil ke svým starým přátelům v Skyfire jako plnohodnotný člen. Jejich album "Esoteric" vyšlo koncem roku 2009. Další kapela, se kterou Johan nahrává jsou Opus Atlantica a nový elektronický projekt zvaný Murdered Beats spolu se Sofií Bennrup.

Johan také hraje ještě v Nonexist, spolu s Johanem Liivou a Mattem Modinrm. Nonexist vydali doposud jedno album "Deus Deceptor" (NewHawen). Nonexist hrají heavy/thrash/deathmetal v moderním hávu. Johan (Reinholdz) v současné době píše nový materiál pro jejich druhé album.

Johan také skládá elektronickou hudbu pro svůj sólový project Kontinuum, který zatím nevydal ani demo...

Od ledna 2017 vystupuje Johan s Dark Tranquility. V současné době také skládá materiál pro své nadcházející sólové album, které bude vydáno v roce 2019/2020.
Členové
(Narozen 29.července 1976, Lundo, Švédsko)
Vocals (také Bloom)


Už v sedmi letech vlastnil kytaru, trubku, bicí, harmoniku a docházel do lekcí na piano. Povzbuzován a podporován byl oběma rodiči, a to zejména svým otcem, který byl jazzový muzikant. David projevil velký zájem o hudbu již jako dítě.

Na Štědrý den v roce 1986 objevil pod vánočním stromečkem věc, která změnila jeho život navždy. Bylo to album Kiss, které mu věnovala jeho matka. Fascinován a oněmělý po vyslechnutí již pouze prvních pár taktů, se David velmi brzy rozhodl, co chce dělat ve svém životě. Brzy poté si zakoupil elektrickou kytaru a začal s ní bojovat s krvácejivými prsty.

Po celou dobu školní docházky doprovázela vždy hudba mysl mladého Davida. Ve 13 jste mohli spatřit Davida vystupujícího ve městě se svou kapelou, u které vydržel mnoho let, kde hráli původní materiál spolu se starými skladbami Kiss a Alice Coopera. Postupem času u něj rostl zájem o těžší hudbu. Kapely jako Metallica, Type O Negative nebo Megadeth v té době upoutaly jeho pozornost.

Po střední škole byl přijat na Academy of Music v Malmö, kde se setkal s budoucím kolegou Martinem, který zjistil, že to bude ten pravý hlas jako sólový zpěvák Andromedy.
Členové
(Narozen 29. dubna roku 1973)
Drums (také A.C.T, ex-Embraced, ex-Ominous)


Když mu bylo dvanáct let získal bicí od svého strýce a jeho otec mohl jenom později litovat, že jej nechal hrát a zkoušet v suterénu. Brzy se stal členem místní bluesové kapely, postuupem času pak i některých cover a punkových kapel.

Jeho zájem o progresivní hudbě začal s objevením Rush. Ohromen a inspirován jejich hudbou zformoval kapelu Given Form spolu se dvěma přáteli. Při získávání nových skutečností se z nich rychle vyvinuli hudebníci i se spoustou legrace. Za vedlejšími dveřmi zkoušela kapela Act, kterou Thomas poslouchal přes stěnu, až se stal jejím členem.

Během několika příštích let Thomas hrál v projektu s názvem Flow vedeném kytaristou Johnem Fritzellem, U kláves tam hrál Martin Hedin. Obě kapely se nakonec rozpadly a Thomas se přemístil do některých trash / death metalových kapel jako Ominous a Embraced. Ale jeho progresivní srdce to nikdy neuspokojilo, takže když mu Wez Wenedikter z WAR-Music zavolal ho a řekl mu o Johanu Reinholdzovi a jeho projektu Andromeda, ihned se připojil.
Členové
(Narozen 2. února 1975)
Keyboards


Jen co mu byly dva roky, už ukázal nápadný zájem o hudbu, když tiše hodiny, zcela fascinován, poslouchal, zatímco jeho otec pouštěl klasické nahrávky. Ve čtyřech letech už znal většinu dětských písní a hrál je na dvouoktávovou hračku marimba. Jeho rodiče mu pak koupili klavír, na kterém hrál a skládal intenzivně každý den po celé své dětství.

V jedenácti letech byly hrnce a mísy jeho mámy konečně nahrazeny bicí sestavou a následující rok je uchvátila i kytara. Martin nahrál svůj první rockový song na dvojitý kazetový magnetofon, na němž přihráváním nahrál všechny nástroje sám. Tento systém samozřejmě měl nějaké nevýhody, takže to brzy nahradil klávesami a počítačem.

Na střední škole Martin založil kapelu s názvem Illusion, hrající téměř výhradně jeho písně. Již odmala se projevoval jako skladatel a jeho zájem o skládaní byl mnohem větší, než jen opravdové hraní hudby. Stále čelil nějakým výzvám a tak se připojil ke kapele Flow, kde na bicí hrál Thomas Lejon. Tato kapela hrála progresivní až extrémní rocj, ale nikdy se nedostala ze zkušebny na veřejnost. V tomto období Martin studoval na Akademii múzických umění v Malmö, kde se setkal s Davidem Frembergem.

V současné době vyučuje na Akademii. Martin již několik let pracuje se skladatelem Kentem Olofssonem a v současné době skládá i pro jeden ze svých projektů.
Členové
(Narozen 26.ledna 1982, Hjo, Švédsko)
Bass


Linus Abrahamson se v malém švédském městě Hjo. Jeho hudební kariéra začala v 7 letech, když začal zpívat v otcově sboru pro děti a pak v 10 letech absolvoval první lekce s elektrickou baskytarou. Jeho otec mu také představil jeho první hudební hrdiny, kterými byli Deep Purple, Frank Zappa a Emerson, Lake & Palmer. O několik let později Linus uchopil i klasickou kytaru a začal zakrátko hoblovat i elektrickou kytaru. Linus předváděl spolužákům různé metalové kapely jako Metallica, Megadeth, Pantera a Rage Against The Machine a strávil mnoho hodin denně učením a přepisováním basové linky a kytarových sól. V té době se už rozhodl pro hudební kariéru a tak následovalo studium na čtyřech různých školách. První tři roky strávil trochu všeobecnými osnovami a zjistil, že má velký zájem o nejrůznějších hudební teorie, a to zejména umění přepisování (transkripce), ke kterému jej přivedl transcripter Mattias IA Eklundh.

Během tohoto období objevil mnoho z jeho současných hudebních vzorů včetně Mattiase IA Eklundha (Freak Kitchen), Dream Theater, Symphony X, Pat Metheny Group a Yngwie Malmsteen. Také získal přezdívku Mr. Gul se svými přáteli, díky své posedlosti ve žluté barvě (žlutá je gul ve švédštině). Následující rok se zaměřil pouze na rockovou bassu, i když pak se dozvěděl o Mats/Morgan Band - fusion kapele, do které se hned zamiloval - což jej podnítilo k tomu, že začal studovat jazz. Takže pak strávil dva roky jazzových studií s nějakou klasickou kytaru po boku. V té době objevil Andromedu v Göteborgu na festivalu Slottsskogen Goes Progressive v létě roku 2002. Po koncertě pak řekl Martinu Hedinovi: Jste ta nejlepší věc, co jsem slyšel mimo Dream Theater! To ještě netušil, že se jejich cesty cesty opět spojí později...

Konečně Linus absolvoval Akademii múzických umění v Malmö s dvojitým magisterským titulem v hudebních oborech (kytaru a basskytara) a vrátil se zpátky k rocku a metalu. Tam se také seznámil s Fabianem Gustavssonem, Martinem Hedinem a Johanem Reinholdzem. V roce 2006 se setkal kytaristou, skladatelem a producentem Magnusem Karlssonem (Allen/Lande, Primal Fear), který jej požádal, aby se připojil na basu na projektu s názvem Codex spolu se zpěvákem Markem Boalsem (ex-Yngwie Malmsteen), tuhle nabídku nemohl odmítnout. Další nabídka, která se neodmítá, byla příležitost (a čest), hrát na basovou kytaru s britským fenoménem Guthrie Govanem na clinic koncertu ve Stockholmu v prosinci 2009.

Od roku 2011 se Linus cítí, že je konečně doma v Andromedě. To se jej zeptal Johan Reinholdz, kterému předtím pomohl s nějakými přepisy, aby vstoupil do kapely po Fabianově odchodu. Začlenění do kapely bylo dokončeno o několik měsíců později, když s nimi odehrál první koncert na Slottsskogen Goes Progressive Festival v roce 2011, tedy na tom samém festivalu, kde kapelu objevil v roce 2002.
Členové
(Narozen 13. října 1979, Jämshög, Švédsko)
Bass (2005-2011)


Fabian se narodil a vyrůstal v malé vesničce Jämshög v jižním Švédsku. Ačkoli neuměl hrát na hudební nástroj, hudba tvořila vždy jeho složitější část života již od raného věku. Pořád poslouchal alba jazzového hudebníka Jojje Wadeniuse jako dítě po celý den.

Když se musel rozhodovat pro hudební nástroj, volba padla na trubku, u které pak vydržel pět let. Jako teenager se rozhodl také zkusit kytaru a brzy dostával lekce od svého staršího bratra. Ale když pak zakládali jeho bratři rock/bluesovou kapelu, bylo volné místo baskytaristy a Fabian konečně našel cestu ke své čtyřstrunné přítelkyni.

Když docházel na vysokou hudební školu v Malmö, rozhodl se studovat, aby se stal počítačovým inženýrem. Ale po roce a půl studia v univerzitním městě Lund si uvědomil, že stejně strávil většinu z jeho času hraním v různých kapelách. Nejistý kam se vydat, pak Fabian pracoval jako učitel gymnastiky půl roku předtím, než rozhodl znovu studovat hudbu. Odešel do Kronobergské lidové hudební vysoké školy, kde Fabian po dobu dvou let zdokonaloval své dovednosti jako basák, většinou hrál jazz a funk.

Dalším jeho přirozeným krokem bylo opětovné přijetí na hudební akademii v Malmö. Tam se setkal s Martinem a Davidem a učastnil se konkurzu Andromedy počátkem léta 2003. Osobní chemie zaúčinkovala a navíc byl Fabian ohromen jejich komplexní hudbou a silnými písněmi. Nikdy předtím nehrál progmetal, ale díval se na to jako na výzvu, aby zjistil, zda by nemohl být posledním kouskem skládačky Andromedy, kde by se mohl rozvíjet stejně jako kapela do nových výšin.

Ve svém životě poslouchal a inspirovalo jej mnoho různých stylů jako grunge, funk, jazz, fusion a acid jazz. Mezi jeho oblíbené ve své sbírce jsou CD Alice in Chains, Incubus, Soundgarden, Pat Matheny Group a Weather Report. Jeho basovými hrdiny jsou Leonard Flea, Lars Danielson, Meshell Ndegacello.
Členové
Bass (1999-2001)

První basista kapely ANDROMEDA.
Nahrál s nimi první album.

Zpět

   Nahrávky kapely:
   2016 Live In Vietnam (Inner Wound Recordings)
   2013 Crash Course (EP)
   2011 Manifest Tyranny (Inner Wound Recordings)
   2008 The Immunity Zone (Nightmare Records)
   2007 Playing Off The Board (Live DVD)
   2006 Chimera (Massacre Records)
   2004 Extension Of The Wish - Final Extension
   2003 II=I (Two Is One) (Century Media)
   2001 Extension Of The Wish (Century Media)


Sestava:
Johan Reinholdz - Guitar, Additional Bass, Synths, Sound Effects
David Fremberg - Vocals
Fabian Gustavsson - Bass
Martin Hedin - Keyboards, Vocals
Thomas Lejon - Drums
Diskografie Live In Vietnam
Vyšlo 2016,

Seznam skladeb:
01. The Words Unspoken
02. Mirages
03. In The Deepest Of Waters
04. Survival Of The Richest
05. Antidote
06. Slaves Of The Plethora Season
07. Lies ‘R’ Us (5:18)
08. Inner Circle (6:58)
09. Periscope
Total time: (00:00)

Sound Mix: Markus Nilsson, Martin Hedin
Video Mix: Martin Hedin
DVD obsahuje záznam koncertu z National Stadium v Hanoi z roku 2014 a také představení na Bloodstock Open Air, UK z roku 2010. Jako bonusové materiály se objeví tour-diary video, záběry z natáčení ve studiu apod.

Sestava:
Linus Abrahamson - Bass
David Fremberg - Vocals
Thomas Lejon - Drums
Johan Reinholdz - Guitars
Martin Hedin - Keyboards
Diskografie Crash Course
EP, vyšlo 13. prosince 2016,

Seznam skladeb:
01. Lies ‘R’ Us (5:21)
02. Periscope (Exclusive Remastered Version) (6:12)
03. Mirages (Exclusive Remastered Version) (5:42)
04. Slaves Of The Plethora Season (5:35)
05. In the Deepest Of Waters (7:06)
06. Inner Circle (Live) (8:12)
07. Preemptive Strike (2:34)
Total time: (40:42)


Sestava:
Johan Reinholdz - Guitar, Additional Bass, Synths, Sound Effects
David Fremberg - Vocals
Fabian Gustavsson - Bass
Martin Hedin - Keyboards, Vocals
Thomas Lejon - Drums

Cover artwork design and layout: Markus Sigfridsson
Illustrations: Sofia Bennrup
Diskografie Manifest Tyranny
Vyšlo 25. listopadu 2011, Inner Wound Recordings

Seznam skladeb:
01. Preemptive Strike (2:32)
02. Lies 'R' Us (5:19)
03. Stay Unaware (6:21)
04. Survival of the Richest (6:02)
05. False Flag (9:38)
06. Chosen by God (4:35)
07. Asylum (7:04)
08. Play Dead (7:46)
09. Go back to Sleep (7:41)
10. Antidote (7:02)
Total time: (64:00)

Recorded in Sweden and Finland
Produced: Martin Hedin
Engineered: Andromeda and Markus Nilsson
Mixed: Markus Nilsson & Martin Hedin at Sunnana Studios
Mastered: Markus Nilsson & Martin Hedin at Sunnana Studios
Executive producer: Emil Westerdahl
Drums, piano and keyboards recorded in Hedin41 Studios, Music Academy, Malmö
Guitars and bass recorded in Reinholdz Studios
Vocals recorded at Studio 6, Roastinghouse

Sestava:
David Fremberg - Vocals
Johan Reinholdz - Guitar
Fabian Gustavsson - Bass
Martin Hedin - Keyboards
Thomas Lejon - Drums
Diskografie The Immunity Zone
Vyšlo 16. září 2008, Avalon MICP-10767 (Japan)
Nightmare Records NMR462 Canada 2008
Silverwolf Productions SWP 0009 AN Europe 2008

Seznam skladeb:
01. Recognizing Fate (7:19)
02. Slaves of the Plethoria Season (5:35)
03. Ghosts on Retinas (4:28)
04. Censoring Truth (6:43)
05. Worst Enemy (6:02)
06. My Star (5:40)
07. Another Step (5:58)
08. Shadow of Lucent Moon (7:22)
09. Veil of Illumination (17:26)
Total time: (66:33)

Produced: Martin Hedin

Sestava:
David Fremberg - Vocals
Johan Reinholdz - Guitar
Fabian Gustavsson - Bass
Martin Hedin - Keyboards
Thomas Lejon - Drums
Diskografie Playing Off The Board
DVD, 10. dubna 2007 EUR, 24. dubna 2007 USA, Metal Mind Productions

Seznam skladeb:
01. Periscope
02. Mirages
03. In the Deepest of Waters
04. Two is One
05. The Hidden Riddle
06. Chameleon Carneval
07. Inner Circle
08. Eclipse
09. In the End
10. Encyclopedia
11. Reaching Deep Within
12. The Words Unspoken

Bonus video:
01. Interview with Johan Reinholdz and Martin Hedin
02. Interview with David Fremberg and Thomas Lejon
Rehearsal, October 2006
03. Andromeda Goes Dutch
04. European Tour Tales
04. Three Days in Poland
05. Old Live Footage

Nahrávalo se v Katowicích, Polsko po jejich evropském turné v říjnu 2006.
DVD (2007, 10th April in Europe, 24th April in US)
DVD+CD (2007, Limited Edition)
DVD Sound options: Dolby Digital 5.1 Surround Sound

Sestava:
David Fremberg - Vocals
Johan Reinholdz - Guitar
Fabian Gustavsson - Bass
Martin Hedin - Keyboards
Thomas Lejon - Drums

Artwork: Niklas Sundin
Photos: Daniel Andersson
Layout: David Fremberg
Diskografie Chimera
Vyšlo 21. ledna 2006, Marquee/Avalon (Japan)
23.6. Massacre Records SWE, Replica Records FR

Seznam skladeb:
01. Periscope (6:11)
02. In The End (4:58)
03. The Hidden Riddle (5:51)
04. Going Under (6:27)
05. The Cage Of Me (7:08)
06. No Guidelines (6:23)
07. Inner Circle (7:03)
08. Iskenderun (5:30)
09. Blink Of an Eye (12:29)
Bonus Japanese edition:
10. Chameleon Carnival - Live! (5:12)
Total Time: (67:16)

Recorded: Academy of Music, Malmö, Hedin 41 studios, Hedin High studios, Multipass studios, Sweden, Mar. 2004 - Jan. 2005
Producer: Martin Hedin
Engineer: Andromeda
Engineer: Patrik Ekeblom
Mastering and mixing: Martin Hedin
Management: Roastinghouse Productions AB
21. ledna 2006 Chimera is out in Japan
27. března 2006 in France

Sestava:
David Fremberg - Vocals
Johan Reinholdz - Guitar
Gert Daun - Bass
Martin Hedin - Keyboards
Thomas Lejon - Drums
Diskografie Extension of the Wish
Vyšlo 2. dubna 2004, Century Media

Seznam skladeb:
01. The Words Unspoken (5:28)
02. Crescendo of Thoughts (5:27)
03. In the Deepest of Waters (7:05)
04. Star Shooter Supreme (5:15)
05. Chameleon Carneval (4:59)
06. Extension of the Wish (10:02)
07. Arch Angel (5:42)
08. Journey of Polyspheric Experience (5:41)
09. Eclipse (6:47)
Total Time: (56:26)

Znovuvydaná první deska jako "Extension of the Wish - Final Extension" z roku 2004. Tuto druhou verzi se všemi originálními skladbami nazpíval nový zpěvák David Fremberg.

Sestava:
David Fremberg - Vocals
Johan Reinholdz - Guitar, Bass
Martin Hedin - Keyboards
Thomas Lejon - Drums

Artwork and layout: Mattias Norén
Photos: Freddy Billqvist
Diskografie II=I
Vyšlo 21. listopadu 2002 (Japan), Marquee Inc. MICP-10338, Avalon MICP-10338
11. března 2003, (23.3.), New Hawen Records CD 45004-2


Seznam skladeb:
01. Encyclopedia (7:35)
02. Mirages (5:42)
03. Reaching Deep Within (4:50)
04. Two Is One (10:09)
05. Morphing Into Nothing (7:34)
06. Castaway (6:16)
07. Parasite (6:54)
08. One In My Head (8:02)
09. This Fragile Surface (8:04)
Total Time: (65:06)

Recorded: Academy of Music, Malmö, Hedin 41 studios, Hedin High studios, Multipass studios, Sweden, Nov. 2001 - Aug. 2002

Producer: Martin Hedin
Engineer: Martin Hedin
Mastering: Göran Finnberg
Executive producer: Andromeda

Sestava:
Johan Reinholdz - Guitar
Gert Daun - Bass
Martin Hedin - Keyboards
Thomas Lejon - Drums
Host:
Lawrence Mackrory - Vocals

Layout: Dennis Tencic
Artwork: Niklas Sundin
Diskografie Extension of the Wish
Vyšlo 2. dubna 2001, WAR Music, Century Media 8000-2

Seznam skladeb:
01. The Words Unspoken (5:28)
02. Crescendo of Thoughts (5:25)
03. In the Deepest of Waters (7:07)
04. Chameleon Carneval (5:00)
05. Star Shooter Supreme (5:18)
06. Extension of the Wish (10:03)
07. Arch Angel (5:55)
08. Journey of Polyspheric Experience (Demo)
Total Time: (44:18)

Engineer, Producer: Daniel Bergstrand
Executive-producer: Wez Wenedikter
Mastered: Staffan "Hitman" Olofsson*

Zpět
Andromeda 2011
Halmstad, Sweden, May 2001 - Johan Reinholdz, Thomas Lejon, Gert Daun, David Fremberg, Martin Hedin


Progpower 2001 - Gert Daun, David Fremberg, Martin Hedin, Kapten Haddock a Johan Reinholdz v Baarlo

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.andromedaonline.com/

Další adresy:
Facebook: www.facebook.com/AndromedaBand
MySpace: www.myspace.com/andromedaonline
Forum: Andromeda-online Forum

www.speed-n-power.com/band/Andromeda_(Sweden)/
Johan Reinholdz MySpace:
www.myspace.com/johanreinholdz
www.johanreinholdz.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  20.8.2014 
Menu Poslední aktualizace: 7.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©