THE ANABASIS
   

Zpět
The ANABASIS je progresivní projekt rockové spolupráce, vzniklý z podnětu Barry Thompsona, multiinstrumentalisty a skladatele z Norton, MA, USA, s texty a námětem od profesionálního autora, George Andrade, který je také výkonným producentem projektu. Oba dva se seznámili v roce 2009, když vznikla myšlenka na sepsání příběhu o pádu z milosti a vykoupení s tím spojený sociálně-politický příběh o lakotě, touze, zradě a sebezničujících impulzech, které nás prosívají a mají vliv na naše veřejné životy a zároveň by zdůrazňoval naději, že nás mohou uvolnit z takovýchto útrap. Když měli navržený koncept alba, hledal Barry na internetu za název něco, co by pomohlo zprostředkovat myšlenku "pokroku" nebo "pokračování" a prostě náhodou narazil na slovo Anabasis, což podle jedné definice je "pokrok - zejména vojenský pokrok". Zdálo se, že se to hodí ke konceptu jejich alba opravdu dobře, tak se pro něj rozhodli. Již ale existovala kapela stejného jména, tak je kontaktoval a zeptal se, zda by mohli použít stejný název a oni mu odepsal: "Jasně, jistě, žádný problém." Takže mohl vzniknout projekt.

Barry k tomuto účelu zformoval skupinu mimořádně talentovaných hudebníků z celého světa k účasti na tomto projektu. Žádní dva hudebníci při nahrávání alba někdy nezůstali ve stejné místnosti, aby hráli spolu navzájem. Všechno to bylo realizováno pomocí internetu. Jak si jistě dovedete představit, bez pečlivého plánování a provedení lze tento druh instrumentace snadno proměnit v katastrofu, ale díky vedení Lee Abrahama, Joshe Sagera a několika dalších hudebníků zapojených do projektu, je výsledkem kolekce 6 skladeb, 3 z nich jsou epické a určitě překvapí mnoho fanoušků progresivního rocku. S Ryoem se Barry setkal před několika lety na Three Rivers Prog festivalu v Pittsburghu, když se jej zeptal, jestli by někdy nechtěl v budoucnu spolupracovat na něčem.

Debutové album "Back From Being Gone" vyšlo v listopadu 2011 u labelu 10t Records. Hudbu, kterou Barry složil, byla ovlivněna kapelami Iron Maiden, Judas Priest, Dream Theater, Spockově Beard a Black Sabbath. Námět v historických textech byl pečlivě Georgem rozšiřen a tématicky se prolíná do ostatních písní alba. Lze v nich nalézt metafory a literární pohled takových New England básníků, jako jsou např. Robert Frost spolu s konfrontací myšlenek starých mytologií.

"Back From Being Gone" je koncepční album založené na sadě "epických" sociálně-politických písní nazvané The Anabasis Suite. Písně The Anabasis Suite čerpají náměty od 3 velkých starověkých civilizací - Římané, Vikingové a Egypťané - a snaží se vyprávět historii a také komentovat o tom, jak prostě se muži předvedli na jevišti dějin, a to prostřednictvím svých egoistických akcí, které měly vliv na životy ostatních lidí žijících podél množství fjordů nebo podél řeky Nilu pod jejich nadvládou v tomto dění. Barry a George doufali, že tím nastavují zrcadlo k našim vlastním životům (mikrokosmu) a našim vztahům s uprostřed současných společností a vlád (či makrokosmu).

Předpokladem bylo dát základní rámec pro písně a pak umožnit hudebníkům odehrát své party vlastním stylem a zvukem, dali jim tak volnou ruku k nahrání a interpretaci jednotlivých části suity - bylo to opravdu společné úsilí. Takoví umělci jako Josh Sager (Din Within /USA), Christopher James Harrison (Hi-On Maiden, Lee Abraham Band /UK), Brick Williams (Hourglass /USA), Stefan Artwin (Relocator /DE) a Plini (Halcyon /AUS) se chopili příležitosti a nahráli silná, eklektická a citově zabarvená kytarová sóla, které rezonovaly s tématy a posílily napínavost svých příslušných oddílů. Ryo Okumoto (Spock’s Beard, K2, Ryo Okumoto Band /JP,USA) zkomponoval majestátní, rozmáchlé a krásné klávesové rejstříky pro The Anabasis Suite, což rychle přispělo naa síle a pomohlo rozvoji alba, že se rozhodli připojit jej k souboru za řádného člena. Roy pak hrál po celou dobu a poskytoval některé klasické progresivní rockové skvosty a atmosférickou práci. Brian Hong se také připojil a přidal dva roztomilé sólové party na housle, Jeroen Hendrix přidal další, ostré a spalující klávesové kombinace, což se nejvíce projevilo v klasickém duelu s Ryo Okumotem v písni "Fly". A konečně je třeba uvést i Geralda Mulligana (Lee Abraham Band /UK), který projekt podpořil a nahrál senzační, mnohovrstevné solidním party na bicí. Per Fredrik Pellek Asly (Damnation Angels /SWE) připojil na album svůj hlas jako povznášející, emotivní a spolehlivý zpěvák, který zachytil představivost, zatímco veterán progressive metalu, rockový zpěvák Gordon Tittsworth (Images Of Eden, Dread The Forsaken, All Too Human /USA) nadšeně nazpíval solidní rockové a doprovodné vokály nebo i sólový part ve skladbě "Epiphany".

Album mixoval a koprodukoval Lee Abraham (Lee Abraham Band /UK), který také hrál na baskytaru ve dvou písních ve svém Dockside Studios a bicí byly zaznamenány a řízeny Karlem Groomem (Threshold /UK) v jeho Thin Ice Studios. Obal alba byl navržen a vytvořen výtvarníkem Martinem Kornickem (Neal Morse, Keith Emerson, Ajalon /USA).

Takže již zbývá jen si nahrávku sehnat a poslechnout, a snad i doufat, že aniciátoři projektu pracují i na dalším díle podobného ražení.

Zpět
Členové:
Barry Thompson - Acoustic and Electric Guitars, Bass, Keyboards, Producer
George Andrade - Lyrics, Arrangements and Executive Producer
Ryo Okumoto - Keyboards, Arrangements (Spock’s Beard)
Gerald "Mully" Mulligan - Drums (Lee Abraham Band)
Per Fredrik Pellek Åsly - Lead vocals (Damnation Angels)

Hostující hudebníci:
Gordon Tittsworth - Lead Vocals (05), Backing Vocals (Images Of Eden, All Too Human)
Lee Abraham - Bass (02,03) (Mixing & Producer (Lee Abraham Band)
Christopher James Harrison - Lead Guitar (04)
Josh Sager - Lead Guitar (06), Arrangements
Stefan Artwin - Lead Guitar (06) (Relocator)
Jeroen Hendrix - Keyboards (02,03)
Brian Hong - Violin (01,05)
Plini - Lead Guitar (01,04,05)
Brick Williams - Lead Guitar (02) (Hourglass)

Členové Barry Thompson
Guitars, Bass, Keyboards, Producer

Barry Thompson je multi-instrumentalista, který se zaměřuje hlavně na kytaru a baskytaru, ale také byl známý svýmm zájmem o klávesy, bicí a saxofon. Začal hrát hudbu v 10 letech, když bral lekce na klarinet, na gymnáziu přešel na tenor saxofon. Zjistil, že stejně jako jeho otec před ním, má nadání pro hudbu. Jeho otec vždycky nacvičoval s rockovou kapelou Brownville Station v suterénu jejich domova. A tak začal hrát i na kytaru, basu, bicí a klávesy.

Barry byl v roce 2005 koproducentem hudebního projektu věnovaného charitě "Tsunami Project", kterého se mimo jiné zůčastnili Mark McCrite (Rocket Scientists), Neal Morse (Transatlantic), Nick D’Virgilio (Spock’s Beard, Tears For Fears), Tom a John Galganové (Izz), Paul Adrian Villareal (Suncaged) a mnoho jiných. Objevil se také na vynikajícím druhém albu Lee Abrahamova "View From The Bridge", na kterém se představili i takoví pozoruhodní britští prog hudebníci jako jsou Karl Groom (Threshold) a Martin Orford (ex-IQ).

Barryho hudební vlivy sahají od kapel jako Dream Theater, Spock's Beard, The Flower Kings a Kansas po Iron Maiden, Opeth, Judas Priest a Black Sabbath.

Žije v Norton, MA, USA, se svou ženou Sandie, dvěma psy, Daisy a Dino a jeho osinou v zadku Kongo papouškem Oscarem.
Členové George Andrade
Lyrics, Arrangements, Executive Producer

George vystudoval Warren High School, Warren RI. Žije v Bostonu, Massachusetts, USA, kde působí jako autor a provozuje redakční činnost.

George psal recenze pro Horrornews.net, hodnotil alba progresivních rockových kapel Mars Hollow, Shadow Circus a Relocator pro Progarchives.com. Dělal cenzora scénářů pro producenta a scenáristu Seana Ryana. On je uváděn v seznamech autorů Index Locus Magazine a ISFDB (Internet Speculative Fiction Database) za jeho novelu "Clowns", která se objevila v magazínu HAUNTS č.18 (jaro 1990).

George strávil umělecké hostování na Arts Rhode Island, kde vyučoval scenáristiku na Dorcas Place v Providence, RI, jehož posláním je pomáhat lidem s nízkými příjmy při realizaci jejich plného potenciálu prostřednictvím gramotnosti, zaměstnání, advokacie a společenské angažovanosti. Také napsal, produkoval a režíroval krátký film "Supports" pro Vision Cable v Pawtucket, RI, který získal ocenění RI Cable Award v kategorii "Best Entertainment/Variety" v roce 1992.

George je profesionální autor, který v současné době pracuje na svém posledním románu "AIRS". Napsal také texty pro album "AIRS - A Rock Opera" z roku 2012 na základě nových myšlenek a konceptů na hudbu skladatele, producent a multi-instrumentální hudebníka Steve Brockmanna z Německa. K Georgeovým zálibám jeho rodina a přátelé, čtení a psaní beletrie, psaní textů, psaní scénářů a studium filmové konstukce a gramatiky.

Těší jej v současné době také architektura Antonio Gaudího, sochy Rodina, poezie Rilkeho a obrazy Cézanna. A jediné dva oblíbené sporty: hokej a fotbal. Jeho oblíbenou hudbou je progresivní rock! George prozkoumal a napsal většinu textů pro "Back From Being Gone" a také hodně pomáhal s instrumentaci monstrózního eposu "Egypt".

George také napsal koncept, texty a příběhy pro norského rock/metal/symphonic zpěváka a skladatele PelleKa pro jeho alba "Ocean Of Opportunity" (únor 2013) a "A Marvelous Method Of Reclusion" (TBA, 2016), se kterým spolupracuje dodnes.
Členové
(Narozen 24.května 1959 v Higashiosaka-shi, Osaka, Japonsko)
Keyboards, Moog, Vocals (Spock's Beard, Natalie Cole)


Ryo Okumoto je japonský rockový klávesista, nejznámější z jeho členství v progresivní rockové skupině Spock's Beard. Ke kapele se připojil v roce 1994 a od té doby jej jejím stálým členem. Když zpěvák a klávesista Neal Morse byl v kapele, Ryo hrál na varhany Hammond a Mellotron na albech. Nyní převzal plnohodnotné klávesové povinnosti a proto hraje i syntezátor, zejména Minimoog. Bydlí v Los Angeles. Oženil se 8. září 2012 s Keiko Okumoto.

Začal hrát na klasický klavír ve tří letech a pokračovaltak až do do 13. Pak se stal profesionálním hudebníkem ve věku 15 let vystupoval rok na Live House v Ósace. Protože měl velkou touhou dozvědět se více o různých stylech hudby a získat tak silnou nezávislost, přestěhoval se do Tokia v 16 letech. Tam Ryo vystupoval v nočních klubech a diskotékách dalších pět let.

Jeho první skutečný zlom začal v roce 1978, když mu bylo 19. Koncertoval s dobře známou skupinou s názvem "Creation" a nahrál s nimi i album "Best of Creation". Další rok nato Ryo koncertoval s legendárním Kitaro a objevil se na jeho albu "Live in Parco".

V únoru roku 1980 Ryo vydal své první sólové album "Solid Gold" u Canyon Records. Nahrával je v Air Studio v Londýně s dobře známými hudebníky: Richard Baily (bubeník u Jeffa Becka), Kuma Takeda (basa), Katsutoshi Morizono (kytara) a Delandro Winstone (kytarista u Eltona Johna). O dva měsíce později v dubnu Ryo vydal hned své druhé sólové album "Makin 'Rock" opět u Canyon Records. Toto album nahrával v Sound Labs Studios v Hollywoodu. Znovu měl ve studiu ty nejlepší muzikanty: David Foster (klávesy), Jay Graydon (kytara), Steve Lukather (kytara), Jeff Porcaro (bicí) a Neil Stubenhaus (basa). Ryovo třetí album vyšlo v červnu téhož roku u Canyon Records. Jmenovalo se "Synthesizer" a zaznamenal jej v Sound Design Studio v Tokiu.

Následující rok se Ryo rozhodl udělat další velký krok a přestěhoval se v březnu do Los Angeles do Spojených Států. Zdálo se mu, že Tokyo hudebně stagnovalo a on se stále toužil dozvědět více o různých stylech hudby, které LA nabízelo. Ryo studoval na Dick Grove School of Music celá příští čtyři roky. Po dokončení studia a pro jeho jedinečný styl a techniku jej přivítala americká hudební scéna, když se zapojil do četných projektů po celém světě od té doby. Někteří z umělců, se kterými vystupoval byli Phil Collins, Eric Clapton, Aretha Franklin, Barry White, Eric Burdon, Peabo Bryson a Roberta Flacka. Ryo se také účástnil bezpočtu světových turné.

Bylo to roku 1994, když se Ryo stal součástí skupiny progresivního rocku Spock's Beard. Kapela se rychle propracovala mezi špičku prog scény s mnoha úspěšnými evropskými a americkými turné. Jejich desáté studiové album "X" vyšlo v roce 2010 a kapela se v současné době nahrává nové album, vydává live CD/DVD z jejich úspěšného turné z roku 2010.

Vystupoval a nahrával s mnoha dalšími umělci, včetně skupiny GPS a vydal i řadu sólových alb, hrál na klávesy v hard rock/heavy metalové kapele Eric Burdon & The New Animals v roce 1998, před Martinem Gerschwitzem (nyní Iron Butterfly), který se k nim připojil, koncertoval také s uskupením ASIA Featuring John Payne. V roce 2003 se připojil k nové rodící se kapele K2.
Členové Gerald "Mully" Mulligan
(celým jménem Gerald "Mully" Mulligan)
(Narozen ***, Alresford, Winchester, Hampshire, England)
Drums, Percussion


Gerald je britský hudebník a hráč na bicí, v současné době je členem skupiny Credo. Předtím vystupoval se Seanem Filkinsem, The Anabasis a Lee Abrahamem...

Gerald pochází z Alresfordu, který se nachází v blízkosti historického města Winchester v hrabství Hampshire na jihu Anglie. Hraje na bicí od dob svého dětství, někdy od 12 let, a v současné době je členem na plný úvazek jako bubeník v kapele The Lee Abraham Band, stejně jako je součástí několika dalších různých vedlejších projektů, např. se Seanem Filkinsem. Od dubna 2012 je také členem kapely Credo, kde nahradil bubeníka Martina Meadsa. Mully hraje širokou paletu hudby, včetně progresivního rocku, progressive metalu a trochu koketuje i s rock and rollem.

Po vyslechnutí jeho výkonu na albech Lee Abrahama "View From The Bridge" a "Black & White" bylo okamžitě zřejmé, že bude tím pravým "bubeníkem" The Anabasis. A zbytek už je jenom historie.
Členové Per Fredrik Pellek Åsly
(Narozen 21. prosince 1986)
(známý také jako PelleK)
Lead Vocals


Per je norský herec, skladatel a zpěvák, nejznámější v rockové a metalové scéně pro svůj hlasový rozsah, který klene mezi čtyřmi oktávami. Per Fredrik vyrůstal v malém pobřežním městě Sandefjord, Norsko, kde od útlého věku hrál v několika televizních pořadech pro děti a dospívající vysílané norským televizním kanálem NRK. Po ukončení školy pracoval v mnoha povoláních, kdy ale skládal hudbu a zpíval po nocích a sdílel svou práci s okolním světem prostřednictvím kanálu YouTube. Díky rozsáhlému turné v USA a Evropě, se rychle stal norským nejvíce vyhledávaným hudebníkem na YouTube.

Unikátní covery PelleKa se často setkávají s oceněním od skladatelů písni, které bylo největším katalyzátorem pro vývoj mladého zpěváka ke slávě. Příkladem může být video "All Power Rangers Theme Songs", což je hit od Haim Sabana, majitele značky Power Rangers (Saban International), který koupil práva na video a rozšířil je po celém světě jako oficiální Power Rangers EP album. Finská symfonická metalová skupina Nightwish a jejich label Nuclear Blast GMB také přijali umělcovo vokální vystoupení a sdílely jeho videa s miliony fanoušků on-line, až se k nim PelleK připojil jako hostující zpěvák na jejich album z roku 2012.

PelleKova hudba je melodická a pozitivní, obvykle se opírá o orchestr s důrazem na vokální projev. V září 2013 PelleK se vydal na turné po USA a Evropě s živou kapelou, odehrál celkem 16 koncertů v 11 zemích. Za 4 roky jako zpěvák odehrál více než 100 živých vystoupení, vydal 4 alba s původním materiálem "Bag Of Tricks" (2012), "Ocean Of Opportunity" (2013), "Christmas With PelleK" (2013) a "Cloud Dancers" (2014), 16 alb s převzatými písněmi a od listopadu 2014 má nejvíce odběratelů YouTube video maker z Norska. Od září 2014 je také v top 500 nejrychleji rostoucích kanálech na světě, na YouTube.

V roce 2014 pak 27 letý herec oznámil, že bude hrát roli Alexe Walkera v celovečerním filmu "Creators - The Past", kde se postavil vedle herců jako William Shatner (Star Trek) a Gérard Depardieu (Life of Pi).

Jako zpěvák spolupracoval na albech s kapelami Damnation Angels "Bringer Of Light" (2012), Qantice "The Phantonauts" (2013), League of Legends a jejich valentinské téma "Heartslayer" (2015), Damnation Angels "The Valiant Fire" (2015), Saban na oficiálním Power Rangers megamixu nebo Square Enix (2015).
Členové Gordon Tittsworth
Lead and Backing Vocals

Gordon zasvětil hudbě celý svůj život ještě předtím, než se stal hudebníkem. Už ve věku 5 let poslouchal pravidelně Led Zeppelin, Black Sabbath, Kiss a mnoho dalších klasických rockových kapel. Svoji první kytaru uchopil ve věku 13 let a cvičil na ni ne méně než tři hodiny po nocích. Na vysoké škole se rozhodl docházet i na základní výuku zpěvu, protože se nechtěl vymezovat pouze jako kytarista. Tato rozmanitost jej vedla k tomu, aby se naučil hrát na další nástroje, které tvoří rockovou kapelu (bicí, baskytara, klávesy).

Gordon prošel spoustu kapelami v průběhu let, ale nikdy opravdu nenašel někoho, kdo by byl na stejné úrovni zkušeností nebo sdílel s ním stejný hudební záměr a směr. Vždycky měl svůj vlastní odlišný pohled, jednoho dne plány oživil, ale vždycky narazil na překážky... jako nemotivováni členové kapel a/nebo "diktátoři", nezkušení hudebníci, konflikty s ostatními autory v různých kapelách.

Nakonec po ne moc příjemném rozloučení v roce 1998 s kapelou Out Of Nowhere, se Gordon ocitl na hranici, kdy musel přehodnotit své vize k životu, aniž by jej zředěl či nějak ohrozil. V září 1999 vešel do studia se studiovým bubeníkem, aby nahrál debutové CD kapely IMAGES OF EDEN "CHAPTER I". Jeho cílem bylo plně produkovat CD s jeho vlastní původní materiálu, které nahrál úplně sám s výjimkou bicích, stejně jako navrhl i přebal alba. Konečný výsledek pak chtěl využit k pečlivému výběru hudebníků, kteří by s ním vytvořili plnohodnotnou kapelu. Výsledkem by opravdu zrod progressive metal kapely Images Of Eden v Baltimore,MD/ York, PA-USA.

Druhá deska "Sunlight Of The Spirit" vyšla pak u Nightmare Records a nyní již kapela Images Of Eden vydává své třetí CD "Rebuilding The Ruins" (více na www.imagesofeden.com).

Od té doby se také uvedl jako zpěvák guatemalské power metal/hardcorové kapely DREAD THE FORSAKEN nebo progressive metalové kapely ALL TOO HUMAN z Houston, Texas.
Členové
Bass Guitar, Mixing & Producer

Lee Abraham je hudebník a hudební producent z jižní Anglie, je také vlastníkem a provozovatelem Dockside Studio v jižní Anglii. Začal hrát na kytaru a basovou kytaru v roce 1989 ve věku 15 let, kdy začal napodobovat své oblíbené kapely Iron Maiden a Metallica. Lee hrával v řadě místních hospodských a klubových kapel po celou dobu jeho dospívání až do jeho 20 let a vždy pokoušel psát psát vlastní skladby, stejně jako se učil umění zvukového záznamu. Nakonec kvůli frustraci z malé lokální scény Lee obrátil svoji pozornost jen na skládání hudby a vstoupil do světa hudebních nahrávek a jejich produkce. Po několika nevýznamných albech vydaných v průběhu 1990 let Lee vydal v roce 2002 album "Pictures In The Hall", které si získalo značnou podporu na on-line komunitách.

V roce 2004 se Lee vydal album "View From The Bridge", opět ve vlastní režii, na němž se objevily i příspěvky od Karl Grooma (Threshold, Shadowland) a Martina Orford (IQ, Jadis, Big Big Train). Alba se prodalo téměř 1000 kopií a přineslo mu popularitu širšímu publiku.

V roce 2005 se Lee připojil k UK prog rockové kapele Galahad a hrál na basu na jejich albu "Empires Never Last" z roku 2007. Evropské turné, které následovalo, zahrnovalo i natáčení live DVD "Resonance - Live in Poland". Vystupoval i na uznávaném RoSfest Prog festivalu v Philadelphii, USA, který byl také zaznamenán a později vydán a smíchán Leeem. vyšel pod názvem "Sleepless in Pheonixville". Pak následovalo i mnoho dalších festivalů v Kanadě, Německu, Švýcarsku a několik turné v Polsku. V roce 2008 vyšlo album "Idle Noise", společné napsané s bubeníkem a skladatelem Stevem Kingman. "Idle Noise" vyšlo u Oskar Records v Polsku a dobře se prodávalo. V roce 2009 Lee opustil Galahad a soustředil se na obnovení své sólové kariéry.

Hned poté vydal desku "Black And White". Na albu se objevilo mnoho hostů, John Mitchell (Arena, Frost*, It Bites, The Urbane, Kino), Sean Filkins (Big Big Train, Solo), Simon Godfrey (Tinyfish, Shineback, Solo), Jem Godfrey (Frost*), Gary Chandler (Jadis) a Steve Thorne (Solo). Album bylo také distrubuováno labelem F2 Music pro celosvětové vydání. Album zaznamenalo takový úspěch, že byl Lee pozván, aby hrál na britském Prog Rock Festivalu "Winters End". Bubeník Gerald Mulligan (Credo), který hrál s Leeem na všech jeho sólových nahrávkách pomohl vytvořit koncertní sestavu a přivedl klávesisty Roba Arnolda a baskytaristu Alistaira Begga. Dlouholetý přítel Chris Harrison se připojil jako kytarista a Lee hrál druhou kytaru a zpíval na živých vystoupeních. Sean Filkins pak pčišel jako doprovodný zpěvák. Hráli na 3 festivalech v létě roku 2010 a měli obrovský úspěch a nadšené kritiky.

Roky 2010 a 2011 spolupracoval s dalšími umělci, když vystupoval, produkoval a mixoval album Seana Filkinse "War & Peace and Other Short Stories", mixoval ohromující debut kapely The ANABASIS "Back From Being Gone" a kapele Cosmograf vydal desky "When Age Has Done its Duty" a "The Man Left in Space".

V roce 2011 Lee napsal skladby s více rockovějčím zaměřením. aby album nebylo řazeno k progresivním rockovým albům, spojil se Lee s basistou a kytarista James Durandem a bubeníkem Kyle Fentonem. Za vzájemné spolupráce poskládali album hodnotných skladeb. Mezi jinými projekty konečně na konci roku 2013 dokončili nahrávání. Jejich debutové album projektu nazvaného Arrival s názvem "Light From a Dying Star" vyšlo na jaře 2014. Několik písní přesto zbylo z důvodu malého rozsahu projektu a Lee je pak využil v projektu Raised on Radio s Geraldem Mulliganem na bicí, Richardem Cahillem na kytaru a zpěvákem Marc Atkinsonem (Riversea, Mandalaband, Nine Stones Close).

V průběhu 2012 a 2013 Lee pracoval na svém novém progresivním rockovém albu "Distant Days", které nahrávali s Leeem jako vždy Gerald Mulligan na bicí, vrátil se Rob Arnold, Alistair Begg a Chris Harrison přidali klávesy, bass/Chapman Stick a kytary, rovněž tak přivítal jako hosty Karla Groom, Steve Thorna, Dec Burkeho (Darwins Radio, Frost*, Brave New Sky, Solo), Johna Younga (The John Young Band, Lifesigns), Marca Atkinsona spolu s příspěvky od Jona Barryho (dříve hostoval s Big Big Train) a Simona Nixona. Album "Distant Days" je Leeova nejúplnější dosavadní dílo, fúze progresivní složitosti s melodiemi, pocitové a silné, ale plně organické.

V roce 2016 vyšlo nejnovější jeho album "The Seasons Turn", na kterém se představila jeho kapela a opět mnoho hostů jako Marc Atkinson, Dec Burke, Simon Godfrey, Mark Colton a Martin Orford z těch hlavních.
WWW stránky: http://www.leeabraham.co.uk/
Členové Christopher James Harrison
(Narozen 27. února 1976)
Lead Guitar


Christopher je multi-instrumentalista pocházející z jihovýchodu Anglie. Jeho první láskou byla vždy hra na kytaru, často uvádí Briana Maya jako kytarista, který jej poprvé dostal a začal jej poslouchat. Vyrůstal s rekordní otcovou sbírkou nahrávek a rychle objevil i The Beatles a Pink Floyd. A odtud byl již jen kousek k jeho zálibě pro hudbu, která jej pohltila. Již v 16 letech se stal členem punkové kapely The Advocacy. Mezi další kapely v nichž působil lze uvést The Force (jako bubeník!!!), Sister Savage a The Buggered Nuns, The Last Gang.

Ještě během studia v oboru hudební kompozice Christopher začal koncertovat s oficiálním Iron Maiden revivalem Hi-On Maiden (pod jmény Speed Harris nebo Dave Hurry), se kterým v letech 2003-2013 procestoval celou Evropu a s nímž hrává dodnes. V posledních letech spolupracoval s řadou dalších umělců, např. Sean Filkins. V letech 2009 a 2010 on a Mr David Sharpe nahrálI dvě EP jako akustické kytarové a vokální duo pod hlavičkou projektu EVERY OTHER ONES. je zvláště pyšný na druhé EP, které považuje za svou nejlepší nahrávku. Byl také klávesistou v extreme thrash/prog-metal kapele Carpathia (2011-2013). Při práci s Leem Abrahamem až do roku 2013 také spolupracoval s kapelou THE MIGHTY HANDFUL na jejich vícedílném prog eposu "Still Sitting In Danny's Car".

V současné době se zabývá různými hudebními aktivitami od přímého směru pop/rock, folkově zabarvené akustické hudby až k progresivnímu rocku. Je zaníceným posluchačem mnoha stylů hudby, je stejně pravděpodobné, že u Christophera objevíte Bartókovy smyčcové kvartety, stejně jako growling od Opeth nebo nějaký minimalismus. Je také pravděpodobné, že bude hrát Tetris a/nebo upíjet červené víno v tutéž dobu.
Členové Josh Sager
(Narozen červenec 1971)
Lead Guitar, Arrangements


Označit Joshe pouze jako jazzového nebo rockového kytaristu by byla medvědí služba. Jeho historie jako hudebníka je tak rozmanitá, že se mu dostalo otevřenosti a uznání pro širokou paletu hudby, kterou pomohl formovat jeho jedinečný zvuk a přístup při skládání hudby a hraní na kytaru.

Josh začal hrát na kytaru ve 12 letech poté, co se naučil hrát na saxofon a bicí. Pochází z rodiny, kde jeho matka, otec i sestra byli všichni hudebníci, se zdálo, že nemohl uniknout jeho hudebnímu osudu. Ještě předtím, než začal hrrát na kytaru, Josh byl hluboce ponořen do studia bojových umění. Joshovi, jak bojová umění i hra na kytaru jdou ruku v ruce a mimořádně dobře se vzájemně doplňují. Některé z těch nejčasnějších vlivů na jeho vývoji jako kytaristy a skladatele byli kapela Rush, tehdejší populární metaloví kytaristé jako je Joe Satriani, Steve Vai a Yngwie Malmsteen. Byl okamžitě přitahován ke zvukům progresivního rocku a heavy metalu, když mu kamarád koupil album Rush "2112" k jeho 11. narozeninám. Byl hráčem samoukem až do roku 1991, kdy začal brát lekce u kytarové legendy Scotta McGilla.

Na vysoké škole Josh studoval hudební kompozici a výkuku na klasickou kytaru jako svůj nástroj. Ještě na vysoké škole se setkal s jeho skladatelským partnerem Markem. Jako uznání jeho úsilí a hudebních schopností Josh získal nabídku částečného stipendia na Berklee College Music, ale rozhodl se ji nenavštěvovat. Také dostal druhé částečné stipendium na univerzitě Rowan (Pak Glassboro State College) pro klasickou kytaru, kterou přijal hlavně v oboru kompozice. Jedním z vrcholů jeho působení v koleji bylo, že některé z jeho skladeb uvedli v podání Julliard absoloventských souborů.

Po vysoké škole začal být Josh frustrovaný z místní hudební scény. Zlom v jeho hudební cestš bylo setkání s učitelrm na kytaru, skvělým Scottem McGillem. Josh se s ním setkal v roce 1991 poté, co mu byl Scott doporučen jedním z jeho učitelů bojových umění v té době. Během tohoto období lekcí se Scott, se Josh zamiloval do kytaristů jako Wes Montgomery, Pat Metheny, Allan Holdsworth a Frank Gambale, a proto začal včetně jazzu ve svých lekcích se Scottem rozšířovat své hraní a kompoziční dovedností. Poté, co strávil spoustu času spolupráce se Scottem na vylepšování jeho harmonického stylu a technických schopností na kytaru, obrátil svoji pozornost na hráče jako John McLaughlin, Pat Martino a Jimmy Bruno. Josh se pak rozhodl, že se více soustředí na hard-bop/post-bop jazzový stylů a dodnes pokračuje ve studiu se Scottem, "největší žijícím kytaristou podle jeho názoru."

V současné době se Josh soustřeďuje na své jazzové a kompoziční studia. Jeho cílem je být schopen improvizovat k jeho vlastnímu uspokojení v jazzovém formátu a jednoho dne bude moci hrát všechno, co uslyší v hlavě. A znovu začal se svými studiemi bojových umění.
Členové Stefan Artwin
Lead Guitar(Relocator)

Stefan Artwin se narodil v Německu a začal hrát na kytaru ve 12 letech poté, co slyšel radiovou show, ve které představili Jimi Hendrixe. Po několika letech hudebních lekcí se neustále zdokonaloval a začal hrát v různých kapelách. Během této doby byl ovlivněn různými hudebními styly, jako jsou jazz, blues, funk či fusion a jeho kytarový styl se rozšířil tak, že pojal více různorodých stylů jako Al Di Meola, Allan Holdsworth, Edward Van Halen, Steve Vai, Joe Satriani a Yngwie Malmsteen.

Kromě hraní na kytaru se Stefan stále více a více zajímá o skládání a aranžmá a rozšířil své znalosti o stylech jazz, fusion a classic. Sbíral zkušenosti v této oblasti při psaní vlastních písní, hraní ve skupinách nebo skládáním písně pro další kapely.

Dnes Stefan Artwin cítí, že více skladatelem, než kytaristou, ale to mu nebrání v hraní na kytaru s kapelami jako Relocator, kde hrál vedle Dereka Sheriniana (bývalý člen Dream Theater).
Členové Jeroen Hendrix
Keyboards

Jeroen Hendrix je holandský klávesový hráč. Poté, co studoval klasickou hru na klavír na 10 let, začal hrát na syntezátory. Mezi jeho velké vzory patří někteří světově uznávaní hudebníci jako Derek Sherinian a Jordan Rudess. Jeroenův styl je založen na jeho klasickém základu v kombinaci s progresivními a rockovými prvky.

Prostřednictvím své on-line záznamové služby na www.jeroenhendrix.nl Jeroen zaznamenává klávesové rejstříky pro kapely a hudebníky z celého světa.

Členové Brian Hong
Violin (01,05)

Brian Hong je 17 letý klasicky vyškolený houslista z Fairfax Station, VA. Zúčastnil se mnoha prestižních hudebních festivalů jako jsou Music Academy Of the West v Santa Barbaře v Kalifornii, Preludio Program v Ithaca, New York. Mezi jeho učitelé patří June Huang, Claudia Chudacoff, Shmuel Ashkenasi z Curtis Institute of Music a Zvi Zeitlin z Eastman School of Music. Je to zkušený komorní hudebník, který vystupoval v souborech více než 5 let, je koncertním mistrem American Youth Philharmonic Orchestra. Jako sólista hrál s Duquesne University Orchestra, Strings International Music House Chamber Orchestra, zde si zahrál duet s Paulem Arnoldem z Philadelphia Orchestra, a National Philharmonic.

Brian je sice klasicky zaměřený hudebník, ale je také zaníceným metalistou. Je fanoušk takových kapel jako Dream Theater, Symphony X, Opeth, Redemption, Soilwork a In Flames, mezi mnohýma. Byl rovněž potěšen zůčastnit se jako houslista projektu The Anabasis.
Členové Plini
Lead Guitar

Plini je australský hráč na klávesy, kytary a skladatel pocházející ze Sydney, Australia.

Neslyšeli jste úžasnější hru na kytaru, dokud si neposlechnete mysl ovládajícího kouzelníka z australského Halcyonu, Pliniho. Pokud jste neměli možnost slyšet tohoto úžasného hudebníka, budete lrychle vyléčeni několika kytarovými sóly na tomto albu.

Ale poslechnout si jej můžete rovnou na bandcamp.com...
Členové Brick Williams
Lead Guitar (Hourglass)

Brick Williams je zakládajícím členem spolu s Jonem Shumwayem, hlavním skladatelem a hráčem všech kytarových partů u prog metalových mistrů Hourglass, jejichž poslední album "Oblivious To The Obvious" bylo zvoleno "albem roku 2009" na www.perfectprog.com.

Brick je již přes 13 let také soukromým kytarovým instruktorem, nahrával kytarové party pro televizi, jakož i pro další umělce na obou pobřežích.

Zpět
2011 Back From Being Gone


Skupina:
Barry Thompson - Acoustic and Electric Guitars, Bass, Keyboards
Per Fredrik "PelleK" Asly - Lead Vocals
Christopher James Harrison - Lead Guitar
Ryo Okumoto - Keyboards
Gordon Tittsworth - Lead Vocals (05), Backing Vocals
Gerald "Mully" Mulligan - Drums
Lee Abraham - Bass (02,03)
Stefan Artwin - Lead Guitar (06)
Hosté:
Vše uvedeno v rubrice Členové
Back From Being Gone
Vyšlo 22. listopadu 2011
Oficiálně 17. ledna 2012, 10T Records

Seznam skladeb:
01. Rome (14:11)
      I. Prologue
     II. Back To The Future (Part 1)
    III. The Sands of Time (Part 1)
    IV. The Final Word
     V. Playing With Fire
02. Fly (6:47)
03. Carpe Diem (5:47)
04. Vikings (17:28)
     I. Lindisfarne Abbey 793AD
    II. Mercia 877AD
   III. Along The Fjords
    IV. A Price To Pray
05. Epiphany (5:54)
06. Egypt (23:52)
      I. The Sands of Time
     II. The End and The Beginning
    III. Along The Nile
    IV. Back To The Future
     V. The Sands of Time (Reprise)
Total Time: (73:59)

Album Cover: Martinem Kornickem, ManInTheMountain

Zpět

Per Fredrik Pellek Asly, Barry Thompson, George Andrade, Ryo Okumoto a Gerald MulliganZpět
Diskografie Rome
I: Prologue

In her place
Creased skin at the eye
My mother looks out
Another ancient sky

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is unknown to us?

My mother's eyes - they rise
"Look at the stars - they're ours"

II: Back To The Future I

Sublimation, we march to bring a new day
Sex and debauchery up on the hill
Termination, suicides and assassins hold sway
Treachery welcomed yet traitors' blood spilled

Augustus Caesar:
"I found Rome a city of bricks and left it a city of marble."

Duplicity, language spoken as poem
Orations that move men to action and tears
Conspiracy, shadow men drive the point home
Lay bleeding and dying, there are no more fears

Superstition, uniting altar and throne
The banner of church flies with state o'er the land
Obfuscation, extinguished lamps that once shown
Prowl round the temple, drawn sword in your hand

George W. Bush: "If this were a dictatorship,
this would be a heck of a lot easier.
Just as long as I'm the dictator."

III: Sands of Time I

In her place
Creased skin at the eye
My mother looks out
Another ancient sky

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is unknown to us?

Roman Empire
Language, theater and art
There are reasons
That have set us apart

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is taken from us?

IV: The Final Word?

"Antiquity was prone to see
The ambition and the agency"
Simple men thrown upon the stage
Selfish actions and we turn history's page

"When they were in power, reports falsified
Through terror, and then after death we amend -
In irritation and hatred..."
What that you've written can we possibly defend?

Julius Caesar: "If you must break the law,
do it to seize power: in all other cases, observe it."

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is buried from us?

V: Playing With Fire

Exaggerated, we think our lives are so grand
A little light music is what we desire
Degenerated, we draw the bow in our hand
And play a tune in the warmth of the fire

VI: Along The Malls

Exaggerated, we think our lives are so grand
A little light music is what we desire
Degenerated, we draw the bow in our hand
And play a tune in the warmth of the fire

My mother's eyes - they rise
"Look at the stars - they're ours"

Nero Claudius Caesar Augustus:
"What an artist the world is losing in me."
Diskografie Fly

I evaded - I rationalized
On the streets fought to capitalize
Greed for substances sold out my soul
My words were a dish always served cold

Watch me fly - To the heavens
Watch me laugh in your face as I play you and not care at all

Want to fly - In the heavens
Want to release myself from the hell that's become my life's call

Do I daresay to ask and be bold
That I desperately want to grow old?
But the albatross hung upon me
Won't release me - won't let me be free

I would fly - To the heavens
I would have my wings melt as I flew to the sun and then fall

Now I'll fly - In the heavens
I will jump from a high place and unfold my wings when I stall

I succumbed to my disparate needs
And I now reap this desperate seed
Infestation I find all around
Bitter harvest I'll burn to the ground

Watch me fly - To the heavens
Watch me laugh in your face as I play you and not care at all

I would fly - To the heavens
I would have my wings melt as I flew to the sun and then fall

Want to fly - In the heavens
Want to release myself from the hell that's become my life's call

Now I'll fly - In the heavens
I will jump from a high place and unfold my wings when I stall
Diskografie Carpe Diem

The day away, no more in sight
Words unspoken to your children and wife
Roads uncharted and inland seas
Held the things you always wanted to be

You had felt it in your heart -
you had known it in your mind
You closed doors right from the start...
empty chambers left behind
So many mysteries in this life
seem to hide from us somehow
The journey's racked with pain and strife -
leaves us clinging to the bow

Your head buried in your hands
and you don't know where to turn
Your heart yearns for distant lands -
far from the anchor at the stern
"Two roads diverge in yellow wood" -
you'll never know unless you try
You'll always wonder if you should -
"I'll take the one less travelled by"

And there's a magical surprise in the moments that we share
That the comfort we most prize is when there's silence in the air
So set sail upon the sea - don't be afraid to live your dreams
And you'll finally get to see that life is better than it seems

This is the day, this is your life!
Speak those words to your children and wife!
Chart the course, hold steady and true
Seize the things were always meant there for you!

Self-abuse is not the cure - just get up and heed the call
'Cause we never can be sure when we'll take the final fall
What in yourself you do not use, will surely rise and destroy you
Put an end to the abuse - you only have what's yours to lose!
Diskografie Vikings

Caput tuum in manibus tuis conditum Carpe Diem
Cor tuum terras longissimas desiderat Carpe Diem
Viae duae in silva flava devertuntur Carpe Diem
Semper miraberis si agas Carpe Diem

"With the decline of the Roman Empire, and in the wake of her withdrawal in 410 AD, the breakdown of law and civilization upon the Northern European continent was swift and devastating. In Scandinavia, the burgeoning population could no longer be supported by its agricultural fields and livestock holdings, and disappearing trade routes with Rome had led to unfair pricing and exploitation from trading partners.

The Viking - an Old Norse verb meaning "to go on an expedition" - emerged from this generally peaceful people, and the long ships originally intended for trade soon became ideal raiding craft. These were expert navigators who knew that the coasts of England harbored many wealthy and undefended township, and that monasteries in particular were isolated and rich. The broad draft of the long ship was ideally suited to land without the need for a harbor or pier, and they were uniquely capable of exploring inland rivers for villages nestled along the banks.

There was almost nowhere they could not go, and due to their superiority at sea and lack of any naval opposition throughout Western Europe, the Viking long ship sailed freely and indiscriminately. The earliest documented raid by the Vikings was in 793 AD at Lindisfarne, England."

I: Lindisfarne Abbey 793 AD

Long oars pull hard against the night, broadswords lay sharpened for the fight
Shield are hung along the ship's carved rail, damp woolen clothes under heavy chain mail
Rain down fire, bring axe to the feast - "Oh, why has God unleashed this beast?"
All aware that their actions are bold - "This island abbey is rich with treasure and gold!"

We're bringing war - to a distant land!
We're bringing war!

Monks are tortured and they're enslaved -
and they're tossed ... to drown in the sea
More are burned or crushed beneath stone;
some flee the island with St. Cuthbert's bones
"A sacred center has been defiled!"
... The word is spread and the people are riled
The royal courts, apprised, are enraged
... and thereby ushers in the Viking Age

We're starting war - in a distant land!
We're starting war!

II: Mercia 877 AD

Long oars pull quiet through the night,
whisper ashore - an awesome sight
We don't fear - Odin rides with us all,
our deaths determined in Valhalla's halls
Creep to the village, no time to forgive, these men must die so that we may live
The call goes out, no time to spare - town guard is roused, we engage in the square

Villager (in the distance): "Alarm! Alarm!"
Husband (in a hushed whisper):
"Grab the child! Hurry, woman! Now!"
Villager (in the distance): "To arms! To arms!"

Child: "Mummy"
Wife: "I'm here, dear one, I'm here."
Husband: "Take her out back.
Hide with the animals. Son?!"
Son: "Yes, father?"
Husband: "Take the horse and ride south to Wessex.
Alert the countryside."
Son: "Yes, father."
Husband: "Go - now! And do not return!"

Child (whispering amidst the clamor of animals):
"Mummy, I'm scared."
Wife (whispering): "Shhh, it's alright, I'm right here."
Child: "Mummy..."
Wife: "I know, dear, I know. Please, please, please be quiet for Mummy."
Child: "Are we going to die?"
Wife: "Shh, shhh, shhhh... Look over Mummy's shoulder. Can you see the stars?
Child: "Yes."
Wife: "Just cover your ears ... and look at the stars."

A shield wall forms, spears held low at their sides
Arrow volleys turn skittering aside
Berserkers rush, swing down hammers to bone
Legs are crushed and collapsed, their muscles shorn
All around shields ring out and splint
And heads are taken off with axes where they sit
Kicking and clawing even bite a man's balls
We stand - if you run you only die tired after all

The battle's over, we're alive and empowered to seize these lands and make their resources ours
The ground is rich with their blood's earthy scent - the air is awash in the women's lament
The children scream - they run and they hide ... they're found with flames and dragged out at our sides
Tossed in heaps where their fathers have bled ... they'll all be slaves or you'll pay for their heads

III: Along The Fjords

Ancient glaciers have carved this land, steep rugged forests hug the strand
Our numbers grow, scarce food for all, and trade routes vanished in Rome's fall
There are those who dare to rule, grown fat on riches and think us fools
Self-governed lands they now devour - I shall return with a land that's ours

Take warmth by the family fire; gather children at your knee
Your son leaps upon your chest and drives his hands into your beard
Has any treasure any jewel ever caught and held the light?
Like his glinting eyes reflecting stars in the polar night... ?

Men to the ships with torn desires; turn to wave upon the tide
Sons calling scramble down the rocks and fall in line along the shore
The golden curls and tousled hair fall and hide the tears they cry
And mothers gently life their faces to the sky...

IV: A Price To Pray?

No more incentive - no reason to hold, these slaves are worthless - they cannot be sold
Some will not trade with our "heathen tribes"; some make us pay a price on the side
Now we must defend our new place, and learn to live with those that we've displaced
Christian doctrine comes to rule the stage, convert and usher out the Viking Age

You've had your war, in a distant land
You've had your war
Diskografie Epiphany

When I reached out to you, and I called you my friend
It was meant to be real, to endure till the end
When I shared all my flaws and my struggles with you
It was just 'cause I know that's what friends mostly do
Now I'm wondering why I ever thought it would be
Such a brilliant idea to expose the real me
'Cause you've taken my pain and everything that I lack
And you've buried it all, like a sword in my back

Wipe that smirk off your face, 'cause I know who you are
I've been here once before, I can show you the scar
And I'm not gonna be, your benevolent fool
Don't manipulate me, like I'm some kind of tool
You can't piss on my head and say the rain's falling down
'Cause I'd rather be dead than be your partisan clown
If there's one thing I've learned on this miserable day
Never trust you again, can't believe what you say

This is it, here I am, take your shot, be a man
Thought you said, you were bad, know it all, Mr. Rad
Bring it on, let it rip, you're the man, you're so hip
Thought you said, you could fight, verbally, Mr. Right
What the fuck, where'd you go, thought you were, in the know
Throwing rocks, in this place, made of glass, you can't face
Down the truth, up the lies, you can't run, you can't hide
From your hypocrisy, spreading lies, misery

Usually, I don't care, if you just, play it fair
But you see, now I know, the fucking truth, you should go
I can't take, any more, hit the road, there's the door
Get the fuck, out of here, how do I, make it clear
I don't want, you around, not a peep, not a sound
Fuck me once, shame on you, fuck me twice, that won't do
Live and learn, someone said, fit that in, your giant head
Maybe now, you can see, this is my EPIPHANY!
Diskografie Egypt

I: Sands of Time II

In her place
Creased skin at the eye
My mother looks out
Another ancient sky

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is unknown to us?

WHY have you come here?
WHY have you taken our lands?
WHY have you conquered?
WHY in the burning sand?

SAND slipping through glass
SAND drifts and sculpts this vast land
SAND buries our footsteps
SAND and ash in Bedouin fires

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is buried from us?

Fertile Crescent
Full moon, birthing Nile
There are reasons
Why our culture has thrived

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is removed from us?

HOW have you come here?
HOW have you forsaken our trust?
HOW have you conquered?
HOW through curtains of dust?

DUST on our shoulders
DUST in the air that we breathe
DUST and ash in lost urns
DUST sits in lungs of the dead

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what sand turns to dust?

II: The End And The Beginning:

"It's too late ... Queen of the Nile
Bred from hate ... Bears a child
To satiate ... Keep Caesar near
Comes your fate ... Her father's fear"

"It's too late ... Ptolemy's child
Bred from hate ... Sits in denial
To satiate ... With Antony
Comes your fate ... Bent at her knee"

Greek chorus: "Egyptian dressed!
Sorceress!"

Cleopatra, here comes the asp ...

Greek chorus: "His legions come!
Octavian!"

Marc Antony, prepare your sword
To wield upon the avenging horde

Marc leaves for Egypt - "a separatist cause!"
"Abandons your sister!" - Another divorce
"He gifts Roman lands now to Caesarian!"
Triumvirate broken with Octavian

Great nephew adopted to be Caesar's heir
Threatened by what Egypt has brought to bear
Patronage, power - becomes insular
Taciturn senate - "Now onward to WAR!"

At Actium, Marc waits Octavian out
Proposals for conference are met with redoubt
Prior to battle, defection to Rome -
Battle plans, strategy, everything known

Cleopatra implores Marc to save Egypt's fleet
Trumpets in rough seas prevent their retreat
Chase fugitive Antony (his actions bizarre)
Now bearing the title Augustus "CEASAR!"

Legions of conscripts so far from their homes
Historical pawns of The Republic of Rome
Employed men commit to a general's will
For social prestige - care not who to kill

Antony's armies defect to Rome now
Stand by and watch Alexandria bow
Blood dried into the burnt creases of hands
Curtains of dust settle back on this land ...

It's too late
Bred to hate
To satiate
Comes your fate

Queen of the Nile
Bears a child
Keep Ceasar near
Her father's fear

Greek chorus: "Caesarian!
Caesar's son!"

Cleopatra, where is your asp?

Greek chorus: "Murdered there!
In the square!"

Marc Antony, prepare your sword
To fall upon ... a sad afterword

Octavian Augustus Caesar (spoken):
"Two Caesar's is one too many"

III: Along the Nile

My mother's eyes - they rise
"Look at the stars - they're ours"

I still remember they days when we would sail the Nile for fun
We laughed with everyone, keeping to ourselves
When she breached we would all plant and harvest emmer in the sun
Bushels one to one, bake bread for ourselves

Settlements were built and walled with mud bricks drying in the sun
Raids from Bedouins - we must protect ourselves
In the morning we would search for bandit's footsteps on the run
No protection from the throne - justice for ourselves

Now Romans walk this road, and ask for what we've got
Our treasures kept in baskets on the floor with what we need
And we sail the Nile for Rome, exporting all we've got
But sometimes all you've got is not enough ...

They say the Queen is gone - has forsaken all our trust
And now we're taxed for what the Nile always gave us all for free
Never honey with our bread - grit has sanded down our smiles
But mother gently turns our faces to the sky ...

IV: Back To The Future II

In the shadows of the ruins hectic traffic navigates
To transform ourselves as citizens - we rush to populate
Moving through this city there's no time to contemplate
Speakers call from minarets to prayer that regulates

I look for acceptance
In the culture of the fay
I can find acceptance
If I have a place to pray
Finding some acceptance
It's not as easy as they say
All you have to do is disappear and fade away ...

We're so pleased throughout the year seeds of the past are sowed
The Aswan dam floods through this land, though ruins now erode
Power lines and towers stand where Romans walked these roads
Trickle down economy - still forced to carry the load

I look for acceptance
In the message of the day
I can't find acceptance
In the actions of the day
Finding some acceptance
It's not as easy as they say
All we have to do is disappear and fade away ...

Bedouins in seas of sand they navigate the stars
Fellahin in goat skin tents can still be seen afar
The Nile flows past bowed fig palms and is carved into pillars
The ancient ways they lived out there not far from where we are

I know there's acceptance
In the air I breath today
I can feel acceptance
In the sand that forms this clay
Our mothers will have acceptance
Upon their dying day
All they'll have to do is disappear and fade away ...

V: Epilogue

In her place
Creased skin at the eye
My mother looks out
Another ancient sky

Crawl and uncover with pick, trowel and brush
Dare to decipher what is unknown to us?

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.theanabasisproject.com/
http://www.reverbnation.com/theanabasis

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  19.6.2016 
Menu Poslední aktualizace: 14.6.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©