Abigail's Ghost
               

Zpět
Začátek této kapely pocházející z městečka Houma, New Orleans, Louisiana, USA, se datuje od roku 2003, když spolužáci ze středoškolských let, později rovněž studenti z prestižní hudební školy Berklee College of Music v Bostonu, Joshua Theriot a Kenneth Wilson začínali společně on-line skládat hudbu a sdílet hudební myšlenky navzájem, až se z toho v průběhu let vyvinulo jejich debutové album. Třetím důležitým členem skupiny se stal při definitivním formovaní sestavy jejich dlouholetý společný přítel, klávesista Brett Guillory. A tahle trojice je v Abigail's Ghost skladatelsky a aranžérsky aktivní v podstatě až dodnes a tvoří základ kapely.

Zakládající členové Joshua Theriot (zpěv, kytara) a Kenneth Wilson (basa, doprovodné vokály) spolu chodili na stejnou vysokou školu a hráli spolu v různých kapelách společně už od jejich 13 let někdy v roce 1997. Oba dva odešli z Louisiany na podzim roku 2003 studovat na prestižní Berklee College of Music v Bostonu, MA. Nedlouho poté, co začalo první pololetí, Kenneth Wilson se rozhodl, že hudební vysoká škola nebyla pro něj právě vhodná a vrátil se zpět do Louisiany studovat biologii. Zatímco Theriot zůstal, aby dokončil školu, oba dva si psali přes internet, společně skládali hudbu a texty v podstatě online. Při své realizaci psali bicí i klávesové party pro prozatimní stínové členy kapely. Pak ale Wilson a Theriot projevili touhu vyhledat další hudebníky, aby mohli uvést instrumentace do živého kontextu. Kontaktovali dlouholetého přítele a progresivního klávesového guru Bretta Guilloryho, který se okamžitě připojil. Pak zkoušeli několik bubeníků, až Theriot oslovil spolužáka z Berklee a vysoké školy, svého přítele John Patricka s dotazem, zda by u nich nezaujal post bubeníka. Třebaže vyznával trošku jiný styl v metal/funkových projektech, Patrick se rozhodl přidat k souboru a přivedl s sebou i svého skladatelského koolegu a brilantního doprovodného kytarista Randy LeBoeuf (původním jménem Randy Paul). A tak se zrodili Abigail's Ghost.

První album nazvané "Selling Insincerity" byl v podstatě produkt Wilsonovy a Theriotovy internetové korespondence. Přestože toto období skládání hudby a shromážďování hudebního materiálu trvalo téměř dva roky, album bylo nahráno během týdna v Axistudio v New Orleans, smícháno rovněž tam a v Bostonu. Album bylo vydáno 23. března 2007 na kazetě na vlastní značce Aesperus Music. O počáteční hudební inspiraci se Kenneth jednou vyjádřil, že začínali inspirování Tool s příměsí Radiohead. Progresivní rock a metalové prvky přišly původně od TOOL a King Crimson. Album ale čerpá z bohatství více vlivů, které sahají od Pink Floyd, Steve Vai, Ozric Tentacles, Dream Theatre, OSI, Supertramp a Opeth. Vzhledem k tomu, že se jedná o debut, podobně jako většina kapel u první nahrávky, mají tendenci znít jako jediná skupina nejvíce - v tomto případě jsou to nedefinovatelní Porcupine Tree.

Bubeník Seth Davis, světově proslulý svým rekordem pro nejrychlejší ruce pro World's Fastest Drummer, opustil kapelu náhle v roce 2006. V roce 2008 jej pak nahradil John Patrick Rodrigue.

V roce 2009 pak Abigail's Ghost hráli na každoročním progresivním festivalu Rites of Spring Festival (RoSFest) dne 2. května 2009 ve Philadelphii. Záznam z tohoto vystoupení vydali jako živou nahrávku "Live_RoSFest_2009" v roce 2010. Ve stejném roce vydali i své druhé album "D_Letion".

Po bezmála šestileté přestávce od prvního alba Abigail Ghost vydali své třetí album "Black Plastic Sun". Album přichází se dvěma tvářemi, které jsou zkombinovány ve velmi příjemné poslechové album. Většina písní je silně založena na klávesách a klavíru, vytvářejí plynulou atmosféru, velmi pěknou na poslech. Druhá tvář ukazuje kytary a sílu při zachování správném množství energie, které tak vhodně doplňuje zvuk celého alba v pohodové progresivní album. Abigail's Ghost po dobu šesti let přišli s možná jejich nejlepším albem.

I když za hlavní inspirační zdroj své hudební produkce považuje samotná skupina hlavně německé krautrockové kapely, první dvě alba jsou jednoznačně najvýraznější americkou odezvou na charakteristický sound britských Porcupine Tree, hlavně z období jejich tvorby od alba "In Absentia" směrem k současnosti. Najnovější album "Black Plastic Sun" je pak ve více aspektech odklonem od jejich předešlé tvorby a dá se říci, že kapela Abigail's Ghost zde nachází zřetelně vlastní identitu a specifickou hudební tvář...

Tahle rocková kapela je složená z hudebníků oddaných dobře naladěné hudební estetice s hlubokým zakořeněním v rytmech, polyrytmech, svěžích harmoniích, vtíravé atmosféře a promyšlených hudebních textech. Ačkoli kapela pochází z oblasti Houma, New Orleans a několik členů má hudební zázemí v Cajun French a New Orleans stylu jammování, jejich sound je nejvíce srovnáván s grunge kapelami 90. let a se stylem "Krautrock" evropské hudební scény kolem roku 1980.

Zpět
Členové:
Joshua Theriot - Guitars, Lead Vocals (2003-present)
Kenneth Wilson - Bass, Background Vocals, Synthesizers (2003-present)
Brett Guillory - Keyboards, Piano, Synthesizers, Background Vocals (2004-present)
John Patrick Rodrigue - Drums, Percussion (2008-present)
Bývalí a hostující členové:
Randy LeBoeuf (Randy Paul) - Rhythm Guitars (2008-2009)
Seth Davis - Drums (2004-2006)


Členové
(také Joshua "Bones" Theriot)
Guitars, Lead Vocals (2003–present)


Pochází z Larose, Louisiana, žil ve Schriever, Louisiana. Nyní pobývá v Mandeville, Louisiana
Navštěvoval školy Nicholls State University a Vandebilt Catholic High School. Pak se přihlásil na studium oboru Music Business/Management na prestižní škole Berklee College of Music v Bostonu.

Pracoval v MoJEAUX Entertainment, LLC, nyní je zaměstnán ve společnosti Children's Hospital New Orleans. Působí také jak výkonný ředitel obchodní společnosti ve společnosti Aesperus Music a Editor-in-Chief ve společnosti LAAPA Press.
Členové
Bass, Background Vocals, Synthesizers (2003–present)
Pochází z Houma, Louisiana, Spojené Státy.

Kenneth je basista, skladatel a producent v kapele Abigail's Ghost. Nejdříve navštěvoval Vandebilt Catholic High School, pak vystudoval obor chemie na škole University of Louisiana v Lafayette. V roce 2003 se přihlásil ke studiu hudební produkce a zvukový ingineering na prestižní škole Berklee College of Music v Bostonu.

Pracuje také jako kreativní ředitel ve společnosti ICONOFX.
Členové
Keyboards, Piano, Synthesizers, Background Vocals (2004–present)

Je klávesistou kapely Abigail's Ghost.

Pracuje jako IT technik ve společnosti St.John the Baptist Parish Sheriff's Office.
Členové
(celým jménem John Patrick Rodrigue)
Drums, Percussion (2008–present)


Působí jako bubeník v kapele Maradeen a Abigail's Ghost.

Nejdříve navštěvoval Vandebilt Catholic High School. Pak vystudoval obor Performance na hudební škole Berklee College of Music v Bostonu.
Členové
(dříve také (Randy Paul)
Rhythm Guitars (2008-2009)


Pochází z Houma, Louisiana, žije ve Belleville, New Jersey.

Nejdříve navštěvoval Vandebilt Catholic High School. Vystudoval obor hudební produkce a zvukový ingineering na prestižní škole Berklee College of Music v Bostonu.

Pracuje jako Producer/Engineer ve společnosti Graphic Nature Audio.
Členové
Drums (2004–2006)

Seth Davis je skladatel, clinic drummer, rekordman v rychlosti bubnování, spisovatel a koncetrní umělec. Seth proslavil své jméno po celém světě jako bubenický virtuos svými mimořádnými schopnosti v sólových a hudebním vystoupeních.

Seth je hudební samouk, který začal hrát na bubny již v 6 letech. Třebaže nikdy nehrál ve školní pochodové kapele, Davisovy "muzikální schopnosti" byly představeny prostřednictvím samostatných hudebních vystoupení během školních talentových show. Tyto rané zážitky mu pomohly stát se koncertním umělcem. Protože se narodil a vyrůstal na předměstí New Orleans, Louisiana, měl možnost být vystaven na městu plnému historie hudby. To vedlo k tomu, že Seth začal svoji profesionální kariéru v dospívajících letech, když hrál s různými umělci v centru města New Orleans, známé jako Francouzská čtvrt. Seth začal vyučovat mistrovské kurzy a drum clinic v roce 1999.

V roce 2002 začal být uznávaný v celosvětovém měřítku tím, že byl vyhodnocen jako jeden z nejlepších deseti nejrychlejších bubeníků na světě RSV - The World’s Fastest Drummer Organization. Davis ustavil více rychlostních pozic a světových rekordů v letech 2002-2004, pak začal spolupracovat v letech 2005-2006 s nejrychlejším bubenickým šampionem Mike Manginim. Tyto akce se konaly v Nashville, Los Angeles a Indianapolis na největším světovém veletrhu hudebního průmyslu, NAMM.

V letech 2005-2007 se Davis připojil k prog kapele Abigail's Ghost založené studenty z Berklee. Napsal a nahrál všechny party pro bicí pro jejich debutové album "Selling Insincerity". Jeho clinic turné bylo krátce přerušeno v roce 2010, když byl osloven New Orleanskými metalisty - Exhorder. Davis koncertoval s Exhorder od počátku roku 2010 do konce roku 2011, přehrával klasické písně kapely z jejich dvou alb "The Law" a "Slaughter In The Vatican". Umělci, kteří s Davisem sdíleli podium nebo se účastnili jeho mistrovských kurzů a clinic turné, byli Chris Coleman, Dom Famularo, Mike Mangini, Chip Ritter Derek Roddy, Danny Seraphine a Chad Wackerman. Alan White uznává Davise za unikátní přístup k ruční technice.

Zpět
Studiové desky:
2012 Black Plastic Sun
2009 D_Letion
2007 Selling Insincerity
Další nahrávky:
2014 Unmastered (EP)
2013 Nombre Trente Deux
2010 Live_RoSFest_2009 (DVD)
2007 Cerulean Blue (EP)
2007 Seeping (EP)


Skupina:
Joshua Theriot - Guitars, Vocals
Kenneth Wilson - Bass
Brett Guillory - Keyboards
John Rodrigue - Drums
Randy LeBoeuf - Guitars
Hosté:
Diskografie Black Plastic Sun
Vyšlo 1. srpna 2015, Asperus Music, AMCDAG05

Seznam skladeb:
01. Thereafter (8:20)
02. Sliver (5:50)
03. For Damien (5:40)
04. Bloodlust (5:37)
05. Widowmakers (5:23)
06. King of All (5:23)
07. Le Metteur (7:14)
08. Protist (4:43)
09. Sweet Serenity (4:42)
10. Smotherbox (8:52)
11. Rather Unorthodox (3:49)
Total Time (65:33)

Skupina:
Joshua Theriot - Lead Vocals, Guitars
Kenneth Wilson - Bass, Background Vocals
Brett Guillory - Keyboards, Background Vocals
John Patrick - Drums, Percussion
Randy Paul - Rhythm Guitars
Hosté:
Diskografie D_Letion
Vyšlo 23. června 2009,

Seznam skladeb:
01. D_Letion (6:52)
02. Black Lace (4:16)
03. Romantique Life (4:34)
04. Plastik Soul (7:20)
05. Cinder Tin (5:27)
06. Gemini Man (4:18)
07. Sneak Peek (5:31)
08. Visceral (4:21)
09. Easy A (3:40)
10. Annie Enemy (7:20)
11. Grave Concerns (2:25)
Total Time: (54:06)

Skupina:
Joshua Theriot - Vocals, Guitars
Kenneth Wilson - Bass, Vocals
Brett Guillory - Keyboards, Vocals
John Patrick - Drums, Percussion
Randy Paul - Guitars
Hosté:
Diskografie Selling Insincerity
Vyšlo 13. března 2007, Aesperus Music

Seznam skladeb:
01. Mazurka (1:04)
02. Close (5:48)
03. Waiting Room (4:38)
04. Love Sounds (6:48)
05. Sellout (4:20)
06. Dead Peoples Review (4:45)
07. Monochrome (5:03)
08. Windows (4:42)
09. Cerulean Blue (7:44)
10. Seeping (5:54)
11. Mother May I (5:42)
Total Time: (56:28)


Skupina:
Joshua Theriot - Guitars, Vocals
Kenneth Wilson - Bass
Randy LeBoeuf - Guitars
Brett Guillory - Keyboards
John Rodrigue - Drums
Hosté:
Diskografie Unmastered
EP, vyšlo 4. července 2014, Independent

Seznam skladeb:
01. Sliver (5:50)
02. Protist (4:43)
03. Bloodlust (5:37)
04. For Damien (5:40)
05. King of All (5:23)
Total Time (27:13)


Skupina:
Joshua Theriot - Guitars, Vocals
Kenneth Wilson - Bass
Randy LeBoeuf - Guitars
Brett Guillory - Keyboards
John Rodrigue - Drums
Hosté:
Diskografie Nombre Trente Deux
(EP), vyšlo 22. března 2014, independent

Seznam skladeb:
01. Blace (0:32)
02. Dulcinea (0:32)
03. In Thin Air (0:32)
04. Mmir (0:32)
05. Per Version (0:32)
06. Piona (0:32)
07. Quismo Sadine (0:32)
08. Ru Ettemel (0:32)
09. Slell (0:32)
10. Slopening (0:32)
Total Time (5:20)

Je to deset skladeb, které jsou pouze 32 sekundové ukázky. Hudba sama o sobě není špatná, ačkoli to zní jako útržky něco, co by mohlo přinést Aphex Twin's výběrové ambientní dílo.

Skupina:
Joshua Theriot - Lead Vocals, Guitars
Kenneth Wilson - Bass, Background Vocals
Brett Guillory - Keyboards, Background Vocals
John Rodrigue - Drums, Percussion
Randy LeBoeuf - Rhythm Guitars
Hosté:
Diskografie Live_RoSFest_2009
DVD, vyšlo 23. ledna 2010, self-released

Seznam skladeb:
01. d_letion (6:52)
02. Romantique Life (4:34)
03. Cinder Tin (5:27)
04. Sneak Peek (5:31)
05. Close (5:48)
06. Sellout (4:20)
07. Cerulean Blue (7:44)
08. Plastik Soul (7:20)
09. Monochrome (5:03)
10. Mother May I? (5:42)
11. Gemini Man (4:18)
12. Waiting Room (4:38)
Total Time (67:17)

V roce 2009 pak Abigail's Ghost hráli na každoročním progresivním festivalu Rites of Spring Festival (RoSFest) dne 2. května 2009 ve Philadelphii. Záznam z tohoto vystoupení vydali jako živou nahrávku "Live_RoSFest_2009" v roce 2010.

Skupina:
Joshua Theriot - Vocals, Guitars
Kenneth Wilson - Bass, Vocals
Brett Guillory - Keyboards, Vocals
John Patrick - Drums, Percussion
Randy Paul - Guitars
Hosté:
Diskografie Cerulean Blue
EP, vyšlo 3. března 2007, Self Released, limited edition

Seznam skladeb:
01. Cerulean Blue (7:44)
02. Close (5:48)
03. Mother May I ? (5:42)
04. Opening (2:00)
05. Cerulean Blue (Demo) (7:28)
06. Mother May I? (Reprise) (4:39)
Total Time (33:21)

Skupina:
Joshua Theriot - Vocals, Guitars
Kenneth Wilson - Bass, Vocals
Brett Guillory - Keyboards, Vocals
John Patrick - Drums, Percussion
Randy Paul - Guitars
Hosté:
Diskografie Seeping
EP, vyšlo 3. března 2007, Self Released, limited edition

Seznam skladeb:
01. Seeping (5:54)
02. Waiting Room (4:38)
03. Dead Peoples Review (4:45)
04. In Thin Air (Monochrome Demo) (4:50)
05. Waiting Room (Demo) (4:28)
06. Seeping (Demo) (3:13)
Total Time (27:48)


Zpět

Kenneth Wilson, Bones Joshua Theriot a John Rodrigue v Esplanade Studios
Kenneth Wilson, Randy LeBoeuf, Bones Joshua Theriot, Brett Guillory a John Rodrigue


Bones Joshua Theriot, John Rodrigue, Randy LeBoeuf a Kenneth Wilson

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.abigailsghost.com/index.html


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.8.2016 
Menu Poslední aktualizace: 9.10.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©