A.C.T
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

   Zpět   
A.C.T je švédská progresivní rocková kapela založená v Malmö v roce 1995, původně pod názvem Fairyland. Kapela prodělala několik personálních změn, až v její současné sestavě zakotvili Herman Saming (vocals), Ola Andersson (guitar), Peter Asp (bass), Jerry Sahlin (keyboards) a Thomas Lejon (drums).

Jejich hudba je mixem různých žánrů a vlivů. Díky jejich nekonvenčnímu přístupu ke skládání tvorbu A.C.T mnozí hudební experti označují jako kabaretní progrock. V jejich hudbě je slyšet odkaz takových skupin jako je Queen, ELO, Rush, Genesis, Dream Theater, všechny ingredience jsou přitom smíchány graciózně a celkem elegantně. A.C.T mají jedinečný talent odlehčit atmosféru, když z vážné dramatické symfonické pasáže dokážou během chvilky ladně přejít do žertovné polohy až hudební satiry.

Díky počáteční iniciativě a diskusi někdy v roce 1994 o symfonické rockové hudbě mezi přáteli a hudebníky kytaristou Ola Anderssonem, bubeníkem Tomasem Erlandssonem, zpěvákem Jensem Appelgrenem vznikla kapela Fairyland v Malmö. Vznikla na hudební škole právě během studiového hraní ve volném čase. Appelgren, který dříve spolupracoval s Jerrym Sahlinem a dobře znal jeho skladatelský um, navrhl Jerrymu, zda-li by se nepřipojil ke skupině jako klávesista. Tomase a Olu nebylo nutné příliš přesvědčovat, když uslyšeli Jerryho některé věci z jeho předchozí práce a tak vznikli Fairyland. Kapela začala zkoušet, ačkoli byli zatím bez basisty, a tak jim jejich přítel Simon Niklasson musel výpomoci a zaplnit mezeru při jejich první show.


Fairyland si rychle vypracovali svůj hudební sound, který se vyznačuje Sahlinovými dynamickými skladbami a Appelgrenovými texty, což se ukázalo jako úspěšná koncepce, která se projevila na rostoucím počtu oddaných fanoušků.

Ačkoli si skupina počínala dobře, Appelgren se rozhodl v kapele skončit v roce 1995. Cítil nutkání věnovat více času skládání písní sólově a později založil kapelu Morgondag. Rok 1995 se vůbec ukázal jako vzrušující a celkem rušný rok v kariéře kapely. Fairylaynd, nyní hledali baskytaristu a zpěváka, kteří by s nimi dále hráli skládali písně. Byla jim nabídnuta možnost nahrát demo a proto naléhavě potřebovali zaplnit volná místa. Naštěstí se seznámili se zpěvákem Hermanem Samingem a rozhodli se mu nabádnout místo. Nemuseli toho litovat, protože Herman udělal velký dojem na každého svým majestátním, přesto křišťálově čistým hlasem a brzy vystupoval na pravidelných demo nahrávkách kapely. Jen o pár týdnů později Olův talentovaný přítel z dětství Peter Asp doplnil sestavu kapely, který se rozhodl prodat svoji bicí soupravu a zaujal místo u basové kytary.

Přes mnoho různých změn v sestavě skupina Fairlyland také změnila v roce 1995 svůj název na návrh Jerry Sahlina na A.C.T a zároveň změnili i své směřování. Změna názvu se jim zdála vhodná, neboť jméno Fairyland kdysi navrhl právě Jens a když odešel v roce 1995, uznali, že by bylo fér změnit koncepci i název a začít znovu s novým jménem úplně nové kapely. Již v roce 1996 A.C.T poprvé vystoupili na veřejnosti v Malmö, Švédsko, když se dostali do finále švédské hudební soutěže "Musik Direkt". I když v ní nevyhráli, přinesla jim alespoň příležitost nahrát nějaké demonahrávky, když dvě z jejich písní se nahrávaly živě v průběhu soutěže a měly být zahrnuty na kompilačním CD soutěže. Do konce roku zaznamenali další demo naživo ve staré požární stanici v Svedala nedaleko Malmö. Nicméně materiál nebyl využit a skončil někde v šuplíku...

Následující rok se stali již podruhé favority soutěže "Musik Direkt", kde se dostali až do velkého finále ve Stockholmu. Kapela byla favoritem obecenstva i tisku, ale přesto se jim nepodařilo nakonec soutěž vyhrát, protože porota si myslela své a měla jiné favority. Kontroverzní rozhodnutí poroty přineslo odvážné a kousavé titulky následujícího dne v novinách, které A.C.T vyhlásily za opravdové vítěze soutěže. Později v témže roce kapela zahajovala koncerty švédského kytarového virtuose Yngwie Malmsteen na KB v Malmö.

Přesto A.C.T pokračovali a nahráli demo číslo 3 tentokrát s cílem, aby se nejlepší záznam použil a nechal profesionálně nakopírovat. Bylo vyrobeno asi 200 kazet, které se rychle rozprodaly a kapela si tak ověřila rostoucí zájem o jejich tvorbu.

V roce 1997 pak kapela ve složení Herman Saming (zpěv), Ola Anderson (kytary, zpěv), Peter Asp (baskytara, klávesy), Jerry Sahlin (klávesy, zpěv) a Tomas Erlandssson (bicí) zaznamenala nové demo a vydala se usilovně koncertovat po Švédsku, aby posléze nahráli své debutové album "Today’s Report", které vyšlo v roce 1999 po hlavičkou německé firmy MTM Records. Album pomohlo definovat kapele styl se zhuštěným, ale podnětným melodickým prog rockem. Titulní skladba přinesla kapele i utajený hit, který silně připomínal klasický zvuk kapely Saga. Bonusový materiál objevující se na remasterované verzi obsahuje i dvě vzácné skladby "Grandpa Phone Home" a "New Age Polka", stejně jako živou DVD nahrávku. A po jeho vydání se opět pustili pustil do skandinávského turné společně s progresivní rockovou kapelou Saga.

V lednu 2001 ale opustil skupinu bubeník Tomas Erlandsson a přirozenou náhradou se stal dávný kamarád kapely Thomas Lejon. Druhé album bylo nahráno v roce 2001 pod názvem "Imaginary Friends" a kapela jmenovala Grahama Collinse z AAUK jako svého manažera, který okamžitě pomohl získat kapele evropské turné, na kterém podporovali zpěváka Fishe. "Imaginary Friends" přineslo několik těžších kytarových partů, ale také obsahuje některé orchestrální sekvence, včetně nádherných sólujících houslí. Písňové aranžmá jsou někdy docela "beatlesovské" s vokálními harmoniemi připomínajícími Queen. Nejlepší skladbou alba je osmidílný progresivní epos "Personalities (The Long One)". Opět remasterované vydání obsahuje navíc vzácnou skladbu "Catherine", stejně jako multimediální jedenácti minutový dokument "Making of".

V roce 2003 Tomase Erlandsssona u bicích nahradil Thomas Lejon a kapela v novém složení vydala třetí album A.C.T "Last Epic". Toto koncepční album "Last Epic" představuje spojení metalových riffů, progresivní instrumentace a pop/rockové prvky, všechno vhodně skloubené. Album je silné a přináší i příjemný zážitek z poslechu. Remasterované vydání obsahuje opět bonusový materiál v podobě demo verzí skladeb "Ted’s Ballad", "Summary" a "Mr. Landlord". Po vydání alba se kapela rozjela koncertovat po Evropě se členem Genesis, zpěvákem Ray Wilsonem.

V roce 2006 ACT podepsali novou smlouvu s labelem InsideOut Music a následně vydali své čtvrté album "Silence". Kapela se stala natolik populární, že se album "Silence" vyšplhalo až na 4. příčku švédské albové hitparády. InsideOut Music navíc zremasterovala a znovu vydala první tři alba jako speciální edice rozšířené o bonusové skladby a s vylepšenými booklety.

V roce 2007 po dalších evropských koncertech se ale kapela a manažer rozešli. Graham Collins se později připojil k manažerskému týmu Simona Collinse, syna legendárního bubeníka a zpěváka Phila Collinse a v historuu kapely nastala pauza.

Po téměř osmi letech A.C.T. konečně prolomili mlčení a dne 24. prosince 2013 skupina oznámila na své facebookové stránce, že jejich páté album vyjde 19. února 2014 v Japonsku, následně 5. března 2014 v Evropě a USA či a na iTunes. Deska doatala název "Circus Pandemonium". Očekávání byla samozřejmě vysoká, ale to bylo něco, co vůbec A.C.T neděsilo. Kapela album popisovala hudebně jako bombastické a krásnější než vše, co doposud vydala. Všechny události v textech se odehrávají v jednom cirkuse na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Hlavními postavami jsou zlověstný krotitel Ringmaster, který umí mluvit se zvířaty, klaun, který má problémy s pitím, hezká řádka tanečnic a šílenec, který sní o lepším životě. A.C.T také spolupracovali s kreslířem, který obstaral všechny obrázky pro nové album.

V současné době kapela pracuje na svém živém DVD/CD záznamu, který by se měl objevit snad v roce 2015 nebo počátkem roku 2016. Živá nahrávka se pod názvem "Trifles and Pandemonium" objevila na pultech 1. dubna 2016, a to ve formátech 2DVD, 2CD a Blue-ray.

Švédská rockově-progresivní pětka A.C.T. si pět let po skvělém posledním studiovém albu "Circus Pandemonium" vydala ve vlastní režii nové EP "Rebirth". Pro všechny, kteří čekali regulérní studiovou desku, je 23 minut možným důvodem ke zklamání. Hudebně ale zůstává vše při starém, ale nějaké malé oživení by nahrávce prospělo. A.C.T. jakoby našli způsob, jak se vrátit do bodu nula a uplatnit své znalosti, aby se znovu nastartovali přesně tak, jak to dělali na začátku své kariéry. EP je působivé, živé a plné nápadů a energie s hravým chlapeckým kouzlem. Někdo by mohl namítnout, že postupují víceméně stejnou cestou, ale pokud se jim po 20 letech stále podaří změnit tohoto nevrlého starého recenzenta na znovuzrozeného, veselého mladíka, neuslyšíte, že bych si stěžoval. Takhle dostáváme jen to nejtradičnější, co si pod hudebním výrazivem A.C.T. lze představit. Je to AOR, je to pop i rock, místy progové čarování, dost často přeslazené až hanba. A stále od té nejveselejší party pod sluncem.

Jako druhý díl ze série čtyř EP přichází v roce 2021 další nahrávka A.C.T. nazvaná Heatwave, která pokračuje ve své cestě znovupřipojení tím nejutěšujícím způsobem. Tato osvěžující sbírka vzrušujících skladeb předčí dokonalost "Rebirth", čímž se velkolepě dotýká starého i nového, a přináší jejich vysoce návykový mix progresivního popu, AOR a prog-metalu, který poskytuje důmyslně komplexní, ale nakažlivě snadno přístupné kompozice, tvarované množstvím povznášející melodické bohatosti s dobře vytvořenými, přísně kontrolovanými hudebními kousky a vynikající vokály. A.C.T. vydali úžasné album, které přináší okamžitou radost, štěstí a teplo od začátku do konce.

Během léta kapela pracovala na dalším EP, které se bude jmenovat "Falling". Hlavně kompletovali a výbírali skladby. Ke konci srpna byly všechny písně hotové a pokračovali na doladění posledních kousků předprodukčních demonahrávek, než je pošlou Thomasovi do studia. Příští EP bude opravdu něco speciálního.

Zpět
Členové:
Ola Andersson - Guitars, Vocals
Herman Saming - Vocals (1999-present)
Peter Asp - Bass, Keyboards (1999-present)
Jerry Sahlin - Keyboards, Vocals
Thomas Lejon - Drums (2001-present)
Bývalí členové:
Jens Appelgren - Vocals (1994-1999)
Tomas Erlandsson - Drums, Percussion (1994-2001)
Simon Nicklasson - Bass (1994-1999)

Členové Ola Andersson
(Narozen 1977)
Guitars, Vocals


Žije v Malmö, Consultant ve společnosti Capgemini, Malmö
Dříve působil v kapele "The Love".
Členové Herman Saming
(Narozen 1976)
Vocals


Dříve člen kapely Locomotive Breath (1997).
Členové Peter Asp
(Narozen 1977)
Bass, Keyboards, Drums


Je švédský hudebník, který hrál jako bubeník v doom metalové kapele Stillborn, později v hardcore/thrash kapele Mary Beats Jane, až do jejich rozchodu. V současné době je členem Bombus a A.C.T, kde působí jako basista.
Členové Jerry Sahlin
(Narozen 1975)
Keyboards, Vocals


Hudbě propadl už od dob dětství - vždy chtěl hrát a skládat hudbu. Jeho první kapela se nazývala Catpeople a působil v ní jako skladatel a kytarista. působil v ní 10 let. Druhá kapela Images hrála cover verze písní kapel Saga a Asia a některé vlastní kompozice. Třetí kapelou, v níž působil, byli Push, spolu s jeho bratrem jako skladatelem, hrávali styl hudby Cityboy. Ještě jako člen Push už naskočil do kapely Fairyland a A.C.T.

K A.C.T se připojil v roce 1994, když mu Jens Appelgren (bývalý bubeník Images) zavolal a zeptal se jej, zda by neměl zájem na vytvoření progresivní kapely s kolegy Olem a Thomasem z jejich školy. Jerry uznal, že oni byli opravdu dobří muzikanti, tak jsem řekl, proč ne?
Členové Thomas Lejon
(Narozen 29. dubna 1973)
Drums (také A.C.T, ex-Embraced, ex-Ominous)


Když mu bylo dvanáct let získal bicí od svého strýce a jeho otec mohl jenom později litovat, že jej nechal hrát a zkoušet v suterénu. Brzy se stal členem místní bluesové kapely, postupem času pak i některých cover a punkových kapel.

Jeho zájem o progresivní hudbě začal s objevením Rush. Ohromen a inspirován jejich hudbou zformoval kapelu Given Form spolu se dvěma přáteli. Při získávání nových skutečností se z nich rychle vyvinuli hudebníci i se spoustou legrace. Za vedlejšími dveřmi zkoušela kapela Act, kterou Thomas poslouchal přes stěnu, až se stal jejím členem.

Během několika příštích let Thomas hrál v projektu s názvem Flow vedeném kytaristou Johnem Fritzellem, u kláves tam hrál Martin Hedin. Obě kapely se nakonec rozpadly a Thomas se přemístil do některých trash/death metalových kapel jako Ominous a Embraced. Ale jeho progresivní srdce to nikdy neuspokojilo, takže když mu Wez Wenedikter z WAR-Music zavolal ho a řekl mu o Johanu Reinholdzovi a jeho projektu Andromeda, ihned se připojil.
Členové Jens Appelgren
(Narozen 1977)
Vocals


První zpěvák kapely a její zakládající člen, ještě pod názvem Fairyland. V roce 1995 se Appelgren rozhodl v kapele skončit, když cítil potřebu vlastní seberealizace a začal věnovat více času skládání písní sólově. Později založil kapelu Morgondag.

V roce 2015 hostoval na desce kapely The Room názvem "Beyond the Gates of Bedlam".
Členové Tomas Erlandsson
Drums, Percussion

Žije v Malmö, Skane län, Švédsko.

Zakládající člen a bubeník kapely z jejich počátků ještě pod názvem Fairyland. Kapelu opustil v lednu 2001.
Členové Simon Nicklasson
(Narozen 1975)
Bass


První, dalo by se říci hostující basista kapely z jejích počátků ještě pod názvem Fairyland.

Zpět
Studiové desky:
2021 Heatwave (EP)
2019 Rebirth (EP)
2014 Circus Pandemonium
2006 Silence
2005 For Promotional Use Only (promo)
2003 Last Epic
2001 Imaginary Friends
1999 Today's Report
Ostatní nahrávky:
2016 Trifles And Pandemonium (DVD)
1996 Early Recordings (SP Demo)


Skupina:
Herman Saming - Lead & Backing Vocals
Thomas Lejon - Drums
Jerry Sahlin - Synth, Lead & Backing Vocals, Vocoder Samples & Fx, Strings & Orchestra
Ola Andersson - Guitars, Lead & Backing Vocals
Peter Asp - Bass
Hosté:
Diskografie Heatwave
Vyšlo 26. února 2021, Digital

Seznam skladeb:
01. Intro (0:40)
02. Checked Out (5:35)
03. Brother (4:35)
04. Dark Clouds (5:09)
05. Heatwave (4:03)
06. The Breakup (7:51)
Total Time: (27:53)


Skupina:
Herman Saming - Lead & Backing Vocals
Thomas Lejon - Drums
Jerry Sahlin - Synth, Lead & Backing Vocals, Vocoder Samples & Fx, Strings & Orchestra
Ola Andersson - Guitars, Lead & Backing Vocals
Peter Asp - Bass
Hosté:
Diskografie Rebirth
Vyšlo 29. března 2019, Digital, ACT007A

Seznam skladeb:
01. The Ruler Of The World (5:26)
02. Running Out Of Luck (3:28)
03. Digital Affair (4:11)
04. Meet The Past (3:55)
05. A Broken Trust (5:11)
Total Time: (22:11)


Skupina:
Jerry Sahlin - Keyboards, Synthesizers
Peter Asp - Bass
Ola Andersson - Electric & Acoustic Guitars
Herman Saming - Lead Vocals
Thomas Lejon - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Circus Pandemonium
Vyšlo JAPAN - 19. února 2014, EU/USA - 5. března 2014
Actworld/Marquee Avalon

Seznam skladeb:
01. Intro (1:01)
02. The End (5:56)
03. Everything's Falling (4:55)
04. Manager's Wish (5:54)
05. A Truly Gifted Man (6:44)
06. Presentation (1:03)
07. Look At The Freak (1:13)
08. Argument (1:06)
09. Confrontation (1:12)
10. A Mother's Love (2:37)
11. The Funniest Man Alive (3:46)
12. Scared (Japanese bonus track) (4:43)
13. A Failed Escape Attempt (5:18)
14. Lady In White (4:40)
15. Freak Of Nature (5:59)
Total Time: (56:17)

Engineer/Co producer: Pelle Saether
Pátá studiová nahrávka kapely A.C.T vydaná po víceleté paouze přináší opět koncepční album.

Skupina:
Jerry Sahlin - Synthesizers, Lead & Backing Vocals, Vocoder & Deck of cards
Ola Andersson - Electric & Acoustic Guitars, Lead & Bbacking Vocals
Peter Asp - Bass, Synthesizer Bass and Bass Pedals
Herman Saming - Lead & Bbacking Vocals
Thomas Lejon - Drums & Percussion
The Acting Orchestra:
Tomas Ebrelius - Violin
Hanna Hajslund Hansen - Violin
Catharina Holm - Viola
John Löfgren - Cello
Acting Actors:
Kenny Sahlin - Additional Lead Vocals (02)
Martin Hedin - Angry Customer (11)
Hosté:
Diskografie Silence
Vyšlo 21. června 2006, InsideOut IOMCD 263

Seznam skladeb:
01. Truth Is Pain (4:09)
02. Puppeteers (4:13)
03. This Wonderful World (4:20)
04. Out Of Ideas (4:47)
05. Hope (4:29)
06. Into The Unknown (3:55)
07. No Longer Touching Ground (4:11)
08. Useless Argument (4:49)
09. The Voice Within (3:55)
10. Polish, Reduce, And Enlarge (3:55)
11. Call In Dead (2:51)
12. Consequences:
    a. Silent Screams (1:58)
    b. Introduction (0:51)
    c. The Millionaire (2:10)
    d. Joanna (3:09)
    e. A Father's Love (2:32)
    f. Memory to Fight (2:43)
    g. The Diary (3:10)
    h. A Wound that Won't Heal (4:32)
    i. The Final Silence (1:36)
Total Time: (68:15)

Skladba 10 je bonusová na japonském vydání
Tato čtvrtá studiová deska je ponejvíce moderně progrocková. To už vyžaduje od jeho interpretů a jejich způsobu podání po všech stránkách jasno a velký nadhled. Tahle pětice má jednoznačně obojího plnými hrstmi na rozhazování. Jejich silně melodická a nakrásně probarvená kombinace prog, art, pomp a pop rocku, z níž občas vyskakují všemožné vlivy a odkazy a vybavují se taková jména jako Rush, Saga, ELO, Supertramp, Queen (např. "Call In Dead"), Muse, Styx (např. "The Voice Within", "Silent Screams"), Toto, Kansas (např. "Silent Screams") či Beatles, je kujně tvárná a poddajně ohebná a snaží se plně usilovat o jasnou kresbu linií a smyslové kouzlo zvuku. K bravurní instrumentaci přidávají její protagonisté naplňování svého smyslu pro hravost, mění se nálady i rytmy, maximálně vážně pojatá pasáž je vzápětí vytlačena rozšafností, sólový zpěv je vzápětí podpořen navrstvenými vokálními vícehlasy, zkrátka má to tuze chutnou šťávu a přísady. Jako neotřesitelná se jeví také rovnováha mezi vokální a instrumentální stránkou kompozic a jako ono nonšalantní vnášení se do stylové určitosti a jasnozřivosti temperamentních a barvitých prvků a postupů. Celé to působí přirozeně a vstřebává se to moc příjemně.

Skupina:
Jerry Sahlin - Keyboards, Vocals, Synthesizers
Peter Asp - Bass, Keyboards
Herman Saming - Lead Vocals
Ola Andersson - Electric & Acoustic Guitars, Vocals
Thomas Lejon - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie For Promotional Use Only
EP, vyšlo 2005,

Seznam skladeb:
01. Take It Easy
02. Waltz With Mother Nature
03. Biggest Mistake
04. Abandoned World
Total Time: (00:00)
"For Promotional Use Only" je pouze kopie propagačního disku, který byl k dispozici na webových stránkách A.C.T na krátkou dobu. Obsahuje po dvě skladby z jejich prvních dvou alb. Otevírá se písní "Take It Easy" z jejich alba "Imaginary Friends", následuje "Waltz With Mother Nature" z alba "Today's Report". Třetí skladbou je "Biggest Mistake" znovu z "Imaginary Friends", poslední pak "Abandoned World" z "Today's Report". Toto EP neobsahuje žádný nový materiál.

Skupina:
Herman Saming - Lead & Backing Vocals
Jerry Sahlin - Keyboards, Vocoder, Lead & Backing Vocals
Peter Asp - Bass Guitar, Backing Vocals, Percussion
Ola Andersson - Guitars, Lead & Backing Vocals
Thomas Lejon - Drums
Hosté:
Sara Svensson - Lead Vocals (12)
Thomas Erlandsson - Percussion
Diskografie Last Epic
Vyšlo únor 2003, Atenzia Records ATZ 02005
Special Edition by InsideOut Music (2007)

Seznam skladeb:
01. Intro (0:48)
02. Wailings From A Building (4:21)
03. Mr. Landlord (4:40)
04. Torn By A Phrase (5:35)
05. Ted's Ballad (3:46)
06. Dance Of Mr. Gumble (2:09)
07. Wake Up (4:27)
08. Manipulator (6:13)
09. A Loaded Situation (3:29)
10. The Observer (3:07)
11. The Cause (3:26)
12. The Effect (4:39)
13. Summary (5:04)
14. Outro (1:15)
Total Time: (53:05)
Bonus tracks on Special Edition
15. Ted's Ballad (demo) (3:39)
16. Summary (demo) (3:01)
17. Mr. Landlord (demo) (4:51)
18. String Medley (2:52)
Total Time: (69:57)

Koncepšní album "Last Epic" (2003) představuje spojení metalových riffů, progresivní instrumentaci a pop/rockové prvky, všechno pěkně pohromadě. Album tak přináší silný a příjemný zážitek z poslechu. Tato edice obsahuje bonusový materiál v podobě demoverze albových skladeb "Ted’s Ballad", "Summary" a "Mr. Landlord".

Skupina:
Jerry Sahlin - Synthesizers, Vocals, Backing Vocals, Vocoder, Synthetic Drums (7e)
Ola Andersson - Electric & Acoustic Guitar, Backing vocals
Peter Asp - Bass, Backing Vocals
Herman Saming - Lead Vocals, Backing Vocals, Silent Trumpet
Tomas Erlandsson - Drums, Percussion, Backing Vocals, Lead Vocals & Keyboards (7h)
Hosté:
Diskografie Imaginary Friends
Vyšlo 26. března 2001, MTM Music 0681-31 (GER)
Avalon, MICP-10234, (Japan)
Special Edition u InsideOut Music (2007)

Seznam skladeb:
01. Take It Easy (4:27)
02. Hippest Flop (4:48)
03. A Supposed Tour (4:41)
04. Biggest Mistake (7:49)
05. Imaginary Friends (5:50)
06. She/Male (4:47)
07. Relationships:
    a. At The Altar (0:38)
    b. Svetlana (3:42)
    c. No Perspective (1:06)
    d. Second Thoughts (0:54)
    e. Mr. Unfaithful (7:04)
    f. Gamophobia (0:46)
    g. Little Beauty (4:18)
    h. And They Lived Happily Ever After (7:23)
Bonus tracks on Special Edition
08. Mouse In A Maze (5:32)
09. The Making Of Imaginary Friends
Total Time: (63:45)
O albu se kapela vyjádřila: "Bylo to poslední album s naším bývalým bubeníkem Thomas Erlandsson a my jsme to cítili ve vzduchu, že by to pravděpodobně mohlo být jeho poslední. Tentokrát jsme nahráli album na "v terénu", první patro na jatkách, hihi... Není to zase tak děsivá atmosféra tentokrát..."

Album "Imaginary Friends" (2001) představuje některé těžší kytarové party, ale také obsahuje některé orchestrální sekvence včetně nádherného sóla na housle. Písňové struktury jsou občas docela "beatlesovské" s vokálními harmoniemi připomínajícími Queen. Vrcholem alba je osmidílný prog epos "Personalities (the long one)". Toto nové vydání obsahuje vzácné skladby ("Catherine"), stejně jako část multimediální bonus uvádí jedenácti minutový dokument "Making of".

Skupina:
Herman Saming - Lead Vocals, Backing Vocals, Silent Trumpet
Jerry Sahlin - Synthesizers, Vocals, Backing Vocals, Vocoder
Ola Andersson - Guitars, Backing Vocals
Peter Asp - Bass, Percussion, Backing Vocals
Tomas Erlandsson - Acoustic & Electronic Drums & Percussion, Soundscapes, Baking Machine & Swollen Kneecap, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Today's Report
Vyšlo říjen 1999, MTM Music 0681-02
Special Edition u InsideOut Music (2007)

Seznam skladeb:
01. Abandoned World (4:04)
02. The Wandering (5:37)
03. Waltz With Mother Nature (6:38)
04. Why Bother (4:52)
05. Today's Report (4:44)
06. Welcome (5:50)
07. Cat Eyes (4:26)
08. The Chase (5:14)
09. Personalities:
    a. Foreplay (0:23)
    b. Piece Of Meat (1:15)
    c. Tinnitus (2:24)
    d. Lord Of Lies (2:24)
    e. Emelie (Ms. Amnesia) (2:00)
    f. Insomniac (4:38)
    g. Concluding Speech (0:34)
Bonus tracks on Special Edition
10. Grandpa Phone Home (4:38)
11. New Age Polka (3:14)
Total Time: (56:22)

Bonusový materiál přináší na tomto novém vydání dvě raritní skladby "Grandpa Phone Home" a "New Age Polka", ale také multi-mediální video nahrávané naživo.


Skupina:
Jerry Sahlin - Keyboards, Vocals, Synthesizers
Peter Asp - Bass, Keyboards
Herman Saming - Lead Vocals
Ola Andersson - Electric & Acoustic Guitars, Vocals
Thomas Lejon - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Trifles and Pandemonium
2DVD/2CD/Blueray, vyšlo 1. dubna 2016, Marquee/Avalon
14. dubna 2016, Japan, MICP-90092

Seznam skladeb:
Disc 1
01. The End ()
02. Everything's Falling ()
03. Abandoned World ()
04. The Wandering ()
05. Waltz With Mother Nature ()
06. Take It Easy ()
07. A Supposed Tour ()
08. Svetlana ()
09. Wailings From A Building ()
Disc 2
10. Mr. Landlord ()
11. Dance Of Mr. Gumble ()
12. Manipulator ()
13. Joanna ()
14. Call In Dead ()
15. A Wound That Won't Heal ()
16. A Mother's Love ()
17. Manager's Wish ()
18. A Truly Gifted Man ()
DVD
01. The Story So Far ()
02. The Making Of Trifles And Pandemonium ()
03. Tributes From the Past ()
Total Time: (00:00)
Nahráno živě v Tyrynge, Švédsko, ve dnech 6. - 8. června 2014.

Skupina:
Herman Saming - Lead Vocals
Jerry Sahlin - Synthesizers
Ola Andersson - Guitars
Peter Asp - Bass
Tomas Erlandsson - Drums
Hosté:
Diskografie Early Recordings
Vyšlo 2002

Seznam skladeb:
01. Happy Days (3:54)
02. Recall (2:46)
03. Abandoned World (4:04)
04. His Voice (5:26)
05. The Chase (5:14)
06. Dreamkeeping King (live) (2:55)
07. Warsong (live) (8:11)
Total Time: (32:30)
[The Early Recordings] je pouze indikativní název. Toto EP obsahuje 7 nahrávek z období A.C.T před vydáním desky "Today's Report". Na CD jsou dvě alternativní nahrávky "Abandoned World" a "The Chase" z jejich prvního CD. Obsahuje také tři další studiové skladby a dvě živé skladby, které byly předtím uvedeneny na Skânefinalen 1995 - Live!, "Dreamkeeping" a "Warsong".

Zpět

ThomasLeion, Herman Saming, Jerry Sahlin, Peter Asp a Ola Andersson

A.C.T 1999

  

A.C.T Austria 2003Zpět
Oficiální stránky:
http://www.actworld.se
https://actworld.se/index.html
https://www.facebook.com/acttheband

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  6.8.2016 
Menu Poslední aktualizace: 28.12.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©