ARK (Norwegian)

Zpět
ARK byla progresivní metalová kapela z Toten, Norsko, kterou založil kytarista Tore Østby (Conception, DC Cooper, Frankie's Playground, Redrum) a bubeník John Macaluso (TNT, Riot, Spread Eagle, Alex Masi, Yngwie Malmsteen, Powermad). Duo hrálo původní debutové album čistě instrumentální a trvalo nějakou dobu, než bylo připraveno k vydání. Snažili se najít zpěváka vhodného k tomuto druhu hudby. Po mnoha pokusech po Evropě jej nakonec našli v Raufoss, v bydlišti Tore Østbyho. Byl jím zpěvák Jørn Lande (Vagabond), zakládající člen THE SNAKES (s Bernie MARSDEN a Mickey MOODYM), člen symphonic metal skupiny MUNDANUS IMPERIUM. Tato trojice pak nahrála debutové bezejmenné album "Archa", které vyšlo v roce 1999 a lze je charakterizovat jako progressivní metal. S klávesami jim na něm vypomohl Nagell Dahl z Trond. Kapela si rychle získala dobrou pověst a byli považováni za velmi talentované muzikanty.

Lande, Østby a Macaluso se pak spojili s Randy Covenem (Steve Vai, Steve Morse) na basu a Mats Olaussonem (Yngwie Malmsteen) na klávesy pro jejich druhé album. Po turné (společně s Freak Kitchen) na podporu následujícího alba "Burn The Sun" z roku 2001 (produkoval je Tommy Newton), ale kapela udělala velkou pauzu, až se nakonec rozešli. Přitom album je považováno za undergoudový progresivní metalový mezník, který posunul kapelu znatelným krokem vpřed v jejich vývoji, zahrnutím východních rytmů a zpěvu, který je vzájemně vyvážen s latinskými částmí a nyní stále více poznávacím znamením kapely.

Kapela popsat volný koncept tohoto alba následovně: "Album vypráví o neklidu a poruchách v univerzální rovnováze naší planety. Počínaje zemským jádrem, se hudba se odehrává tak, aby obsáhla jak pevninu, moře i stvoření Země, nebe, vesmír až za hranice. Když se nad tím zamyslíte, opravdu se nemůžete spálit od slunce - ještě se všichni snažíme každý den našeho života vést směrem dopředu, aniž bychom si všímali lidí kolem nás, na trase nebo na misi vedoucí do neznáma. Vždy se prasazují směrem k dosažení společného cíle, ale někdy, cíle je možné jednou dosáhnout, a někteří přitom zemřou, snaží se "Burn The Sun" (shořet sluncem).

Jørn Lande se spojil s Rolandem Grapowem a Uli Kuschem v klasické power metalové kapele Masterplan, jakož se vrhl i na vlastní sólovou kariéru.

V roce 2002 kapela začala pracovat na novém albu a zároveň hledali nového zpěváka. Počáteční nahrávek na nové CD byly nahrány v zimě 2003 v Německu, ale kapela nebyla spokojená s nahrávkou a nevyužili je. V létě a na podzim 2003 vznikaly nové nahrávky v New Yorku, zatímco stále hledali vhodného zpěváka.

Před oznámením konce kapely se však objevily nepublikované kresby a nápady od různých členů kapely, které by byly použity na třetím albu, ale nakonec je využil John Macaluso & UNIE RADIO na jeho albu "Radio Waves Goodbye" r roku 2007. V roce 2009 Macaluso oznámil, že se sešel s Østby, Covenem a Olaussonem a že začli práce na třetím albu ARK s názvem "Aradiokaos". Později oznámili i jméno nového zpěváka, byl jím Adrian Holtz. Je smutné, že se neukázaly ale další zprávy a ukázky až do roku 2011, kdy se bohužel potvrdilo zrušení nahrávání a ARK byli oficiálně rozpuštěni.

Nahrávání ARK alba 'Burn The Sun' v Celle, Německo 2000 John Macaluso ale zahrnuje do své diskografie i nové album Ark s názvem "Aradiokaos". Málokdo je ale doposud slyšel, ale když pronikly zprávy na Metal Storm, objevily se i screenshoty potvrzující tento projekt. Bylo potvrzeno, že album dělali všechni původní členové kromě Jørna.

Macaluso několikrát uvedl na svém osobním profilu na Facebooku, že Ark pracuje na novém albu s novým line-up. Ale jeho poslední příspěvek týkající se historie kapely, ale potvrdil jenom zrušení nahrávání a ohlásil začátek nové kapely. Kapela se oficiálně rozpadla v roce 2011.

Se smrtí Randy Covena, které bylo oznámeno dne 20. května 2014, ale padla veškerá naděje na obnovení kapely.

Zpět
Členové:
Tore Østby - Guitars
John Macaluso - Drums
Jørn Lande - Vocals
Randy Coven - Bass
Mats Olausson - Keyboards

Členové Tore Østby
(Narozen 8. dubna 1972, Norway)
Guitar (1989-1998)


Narodil se v roce 1972 v Norsku. Je zakladatel, skladatel a kytarista a producent norské experimentální metalové kapely Conception v letech 1989-1998. Kapela si získala velký úspěch v Japonsku, Německu a ve střední Evropě a rychle se stala jednou z mála norských počinů, které uspěly v zahraničí. Ačkoli už nehrají na trvalé bázi, je známo, že v USA a Norsku na požádání koncertují. Skupina vydala čtyři alba a zpěvák Roy Khan je nyní frontmanem v americké kapele Kamelot. Objevil se také v projektu D.C. Cooper, s nímž vydal stejnojmenné akbum "D.C. Cooper" (1999).

Z hudebního domova začal Tore hrát na klavír v raném věku. Jeho první jevištní vystoupení však bylo jako zpěvák, kterému bylo teprve dva a půl roku, na vánočním představení jeho matky. Za pár let na základní škole objevil radost z rockové hudby, když zaměnil klavír za kytaru. Po třech letech na hudební střední škole se připojil ke skupině Redrum, z níž se brzy stali Conception.

Během pauzírování Conception založil Østby skupinu společně s Johnem Macalusem, bývalým bubeníkem TNT nebo doprovodu Yngwie Malmsteena a uvedli se ve filmu Wild At Heart. Zpěvákem v ARK byl Jorn Lande z The Horses, Vagabond a Masterplan. Spolu s ARK Østby dále vydával experimentální hudbu, vydali dvě alba a cestovali hlavně v USA a Evropě, ale rovněž se těšili největšímu úspěchu ve střední a jižní Evropě, možná především kvůli latinským vlivům, které se projevují především v Østbyho kytarové hře. Na druhém albu se připojil baskytarista Randy Coven, bývalý baskytarista Yngwie Malmsteena, Steve Vaie a Lesley Westa. Současně byl rekrutován švédský klávesový hráč Mats Olausson z Rising Force od Yngwie Malmsteena.

Kromě kapel Conception a ARK Østby hrál také s americkým zpěvákem DC Cooperem z dánských hard rockových Royal Hunt. Østby přispěl k sólovému albu DC Coopera v roce 1998 a turné po Japonsku, Brazílii a Francii. Téhož roku se Østby objevil také v jihoafrické hard rockové kapele Frankie's Playground.

V roce 2000 se podílel na natáčení desky svého bývalého kolegy z ARK Jorna Landeho na jeho desce "Starfire". V roce 2009 hostoval na desce "Bite the Bullet" kapely Street Legal.

V současné době Østby pracuje na novém projektu, který bude oznámen. Østbyho kytarovou hru lze popsat jako oduševnělá, s osobním výrazem, technicky pokročilá s vynikajícími melodiemi a rytmy. Mezi Østbyho vlivy lze objevit hráče jako Al Di Meola, David Gilmore, Jeff Beck a Dimebag.

Tore v poslední době pracuje jako senior poradce společnosti GramArt, organizace založené v roce 1989 za účelem ochrany práv duševního vlastnictví nahrávajících umělců, jiných zákonných práv a profesních zájmů. Tore se oženil se švédskou kytaristkou Maria Engstroem Østby a mají dceru (nar. v roce 2002) Matildu Engstroem Bergkvistovou.

Tore je v současné době pracuje jako senior poradce v GramArt, což je organizace založená v roce 1989 k ochraně práv duševního vlastnictví a nahrávek umělců, včetně dalších zákonných práv a profesní zájmů. V roce 2011 začal Tore pracovat na novém projektu s bubeníkem Leo Margaritem z Pain Of Salvation. Hostoval také na albech Jørn Landeho "Starfire" (2000) a u Street Legal "Bite The Bullet" (2009).

Tore, který je neustále pronásledován hudbou, miluje hory a divoká otevřená prostranství, aby získal kus mysli a nabral novou energii. Může "opustit" planetu, ale vždy se vrátí na Zemi, aby přistál na obou nohách. S velmi ambiciózní myslí věří ve svou práci. Má také velký zájem o hry a obvykle nikdy neřekne ne dobré party.
Členové John Macaluso
(Narozen 21. ledna 1968)
Drums (Starbreaker, Mullmuzzler, MCM, Chris Caffery, Riot, Holy Mother, TNT (Nor), Masterlast, Powermad, Yngwie J. Malmsteen, John Macaluso & Union Radio, Fools Game)


John Macaluso je americký bubeník, který se hrál s Ark, TNT, Yngwie J. Malmsteen a dalšími. Narodil se v Commack, New York a na bicí začal hrát ve svých 11 letech a nyní má nahraných více než 200 desek a koncertování na několika světových turné. John i nadále píše a nahrává hudbu, koncertuje, pořádí clinic turné a vyučuje.

John začal studovat se svým přítelem a rádcem Joem Fanco (Good Rats), o kterém John říká, "jeho hraní a výuka změnily můj život." Později začal instruktáž pod křídly Roda Morgensteina (Dixie Dregs), Doma Famularo a Tommy Aldridge (Ozzy Osbourne). V ambiciózním věku 18 let John opustil své rodné město v Kalifornii, aby mohl absolvovat Percussion Institute of Technology. Bylo to zde, kde se vyučoval u Ralpha Humphreyho (Frank Zappa), Casey Schuerelle a Joey Heredia. To je místo, o kterém John říká: "Moje vášeň s lichým časy a rytmy a jejich pochopení začalo právě tam". Ve stejném roce John byl najat na své první turné, stejně jako na nahrávání s kytaristou Paulem Hansenem v Německu.

Brzy po prvním studiovém nahrávání, se John seznámil s kytaristou Alexem Masi, který je nyní jeho dlouholetý přítel. John a Alex cestovali a nahrávali spolu od roku 1987 a stále nahrávají až dodnes. John se objevil na několika sólových nahrávkách Alexe, jako je "Vertical Invader" a spolupracoval při skládání na "Late Nights At Deserts Rim Rock". Oba dva pak nahrávali s basistou Randy Covenem, když vytvořili trio MCM, (Masi, Coven, Macaluso). MCM vydali kritiky ceněné album "Ritual Factory" a jeho živý protějšek "MCM Live 1900 Hard Times."

John se připojil k Powermad koncem 80. let a vydal s nimi desku "Absolute Power" u Warner Bros Records. Filmový režisér David Lynch narazil na desku "Absolute Power" během nahrávání filmu Nicolase Cage "Wild at Heart" (Zběsilost v srdci). Lynch si užil album natolik, že se rozhodl použít skladbu "Slaughter House" v jedné scéně filmu. Powermad byli letecky převezeni do Kalifornie a John Macaluso absolvoval svůj filmový debut ve dvou scénach s herci Nicolasem Cage a Laurou Dern. Wild at Heart získal na filmovém festivalu v Cannes cenu za první místo. Hlavní riff od Powermad z písně "Slaughter House" byl také uváděn jako doprovod animované samostatné propagační reklamy často běžící na MTV Europe počátkem 90. let. Po téměř celoročním koncertování ale John skončí své působení s Powermad a připojuje se k norskému molochu TNT.

S TNT John nahrál dvě alba (jeden živé, jedno studiové) a cestoval s nimo po celém světě až do zániku kapely v roce 1992. Kátce poté se John vrátil do New Yorku, aby se připojil k Riot, kde nahradil Bobby Jarzombeka (Rob Halford, Fates Warning). Riot hodně koncertovali, objeli Evropu, Japonsko a Spojené státy v několika příležitostech. Nedlouho předtím než nastoupil k Riot, John ale objevil na "The Brethren of the Long House". Od tohoto okamžiku, jakoby John uzavřel knihu o svém běhu s Riot, při objevování fenomenálních norských kytaristů.

Bylo to v Toten, Norsko, kde se John setkal s kytaristou Tore Østbym. John a Tore objevili skoro okamžitě soulad jejich hudebních stylů v oblasti heavy groove, progresivního rocku mixovaného s latinským cítěním. Směs flamenco kytary, zdvojených bicích a Pink Floyd nálad, tento zvuk pokračoval ve formě progresivní metalové kapely Ark. Explodující s neuvěřitelnými recenzemi na jejich dvě alba, Ark nadchli fanoušky z celého světa svoji originalitou a živými koncerty. K Johnovi a Toremu se připojil již světově proslulý zpěvák Jørn Lande, basista Randy Coven (Mountain, Malmsteen) a Mats Olausson (Malmsteen). Stručná historie kapely se i přesto zapsala do historie. John Macaluso hrál přitom důležitou roli při zformování kapely, psaní a nahrávání dvou alb kapely "ARK" a "Burn the Sun".

John Macaluso si brzy získat pozornost a přízeň kytaristy Yngwie Malmsteena hlavně díky prvnímu albu Ark, aby tak mohl rovnou skočit na jeho příštího projektu. Yngwie převrátil Johnovu touhu a zálibu hraní s Ark natolik, že si okamžitě najal Johna, aby odletěl na Floridu zkoušet a nahrávat album Alchemy. Bylo to album, které se ukázalo měřítkem pro Johna, který má bubenické sólo na desce a je jediným bubeníkem, který kdy nahrál sólo na bicí na albu Yngwie Malmsteena. John strávil tři roky s Malmsteenem, nahrál čtyři alba, objel několik světových turné. Po svém působení v švédským kytarovým bohem se John sešel s bývalými členy Ark, aby napsali a nahrali hudbu, dokud se definitivně kapela nerozpadla v roce 2003.

http://www.johnmacaluso.com/index.shtml
Členové Jørn Lande
(Narozen 31. května 1968, Rjukan, Norsko)
Vocals (Masterplan, Allen / Lande, Beyond Twilight, Mundanus Imperium, Millenium (US, Yngwie J. Malmsteen, The Snakes, Vagabond (Nor), Wild Willy's Gang)


Jørn Lande je norský heavymetalový a hardrockový zpěvák, v současné době frontman skupiny Masterplan. První skupinou, ve které působil jako zpěvák, byli Vagabond, později zpíval s The Snakes, Yngwie Malmsteenem, ARK či Beyond Twilight.

Největšího úspěchu dosáhl s německou skupinou Masterplan, ze které po třech letech odešel kvůli názorovým rozdílům o dalším směřovaní skupiny. Poté se však v roce 2009 vrátil a nahrál s nimi album "Time To Be King".

Lande se jako host podílel i na metalové opeře Avantasia, sólovém projektu zpěváka Tobiase Sammeta z Edguy. Nahrál také tři alba s Russellem Allenem, zpěvákem z kapely Symphony X. Nyní má i úspěšnou sólovou kariéru jen pod jménem Jørn.

Nor Lande navazuje svým nezaměnitelným pěveckým výrazem na ty nejlepší světové hardrockové pěvce let sedmdesátých a osmdesátých. V odborných kruzích tento dlouhodobě respektovaný vokalista získává obdiv širší posluchačské obce ale až po svém nástupu do metalové supergroup Masterplan. Další zástupy nových fanoušků přinesl Landemu jeho angažmá v rockové opeře Avantasia. Při živých koncertech tohoto mediálně protěžovaného projektu vždy pak nejméně o třídu převyšuje další zúčastněné vokalisty. Jørn je i vyhledávaným studiovým vokalistou, hostuje například na výtečném albu "Blood On The Highway" od Kena Hensleyho.

V září 2014 Russell Allen a Jørn Lande ohlásili vydání čtvrtého společného alba pod hlavičkou ALLEN / LANDE. Desetiskladbové CD "The Great Divide" vyjde 17. října a už nyní je ke zhlédnutí albový teaser, ale také úvodní skladba "Come Dream With Me". Zatímco předchozí alba pro dvojici hlasů skládal kytarista PRIMAL FEAR Magnus Karlsson, na novince bude rukopis Timo Tolkkiho, který album skládal a produkoval, ale rovněž pro něj nahrával veškeré nástroje, kromě bicích. K nim usedl jeho krajan, Jami Huovinen, jinak též člen all-star projektu RING OF FIRE, který se letos v lednu po deseti letech připomněl albem "Battle of Leningrad".
Členové Randy Coven
(Narozen 26. června 1958, zemřel 20. května 2014)
Bass (MCM, Riot, X-Mas Project, Yngwie J. Malmsteen, Holy Mother, C.P.R., John Macaluso & Union Radio)


Randy Coven je ze stejné živné půdy z Long Islandu jako Steve Vai a Joe Satriani. Narodil se v Great Neck, New York a hudbě propadl již v útlém věku. Jeho rodiče mu k tomu pomohli i tím, že jej vzali v roce 1965 na koncert Beatles na Shea Stadium, když mu bylo pouhých pět let, a od té doby bylo jeho snem dělat hudbu. Začínal na bicí, ale přešel na basu po pocit omezenosti za bicí soupravou. Podle jeho biografie na webových stránkách Phil Brodie Band, Jeff Berlin žil nedaleko za rohem zaslechl jej, jak hraje píseň od Stanley Clarke.

"Jeff byl vlastně můj soused, jeho mladší bratr Ross jej podněcoval, aby mě zmlátil," přiznal Coven. "Jednoho dne jsem seděl ve svém pokoji a zoufale se snažil naučit Vulcan Worlds od Stanley Clarke. Můj pokoj měl dveře, které se otevíraly na dvorek. Jeff šel kolem a musel mě slyšet, jak se snažím zah hrát tuto věc. Nejspíš mu mě zabylo líto, a tak přišel a našel si čas, aby mi doopravdy ukázal, jak se ten riff hraje správně, stejně jako jej na psal na notový papír. Nemohl jsem tomu uvěřit! Také řekl, že poznal, že jsem hrál Stanley Clarke. Byl jsem unešen. Tato událost navždy změnila můj život. Rozhodl jsem se jít na Berklee skutečně se učit hudbu, a to zejména proto, že jsem neuměl číst noty a trvalo mi zbytek léta, abych se naučil tu zatracenou věc." Po střední škole a různých cover kapelách hrajících repertoár Hendrixe a Zeppelin odešel studovat na Berklee College of Music.

Covenův spolubydlící na Berklee byl kytarista Steve Vai, což je přivedlo k jejich celoživotnímu přátelství. Právě na škole se Randy začal setkávat a hrát s jinými hudebníky z celého světa. Ironií je, že jedním z nich byl i hudebník z jeho vlastního dvorku Steve Vai. Jejich společný přítel je viděl, jak Randy a Steve hrají a myslel si, že by bylo skvělé, kdyby hráli spolu, a tak byli vzájemně představeni a založili kapelu s názvem Morning Thunder.

Morning Thunder také tvořili klávesista David Rosenthal (Billy Joel, Rainbow, Yngwie Malmsteen, Cindy Lauper) a Eddie Rogers na bicí. Byla to kapela, kde každý člen přinésl nějakou hudbu, naučit se ji hrát bez ohledu na to, jak je složitá. Ve skutečnosti písně na Randyho prvním sólovém CD "Funk Me Tender" a písně ze Stevovy první sólové CD "Flexibal" byly původně hrány skupinou Morning Thunder.

Randy opustil Morning Thunder, aby mohl vstoupit do kanadské fusion kapely Orpheus. To byla příležitost, kde získal svůj první silniční zážitek na nonstop turné po celé Kanadě. Orpheus také nahráli svůj druhý titul v New Yorku, na kterém se objevily i dvě Randyho písně. V tomto ohledu Randy znovu cítil potřebu mít svou vlastní kapelu, aby se vrátil do New Yorku. Strávil ale několik příštích let na turné s kanadskou kapelou Orpheus, než se vrátil do New Yorku a vytvořil svoji vlastní kapelu.

Randy Coven Band s Toddem Turkisher na bicí a Jimem Hickey na kytaru nahrali Randyho debutové sólové album "Funk Me Tender". Na tomto albu také hostoval Steve Vai v titulní skladbě. Album bylo ihned skvěle přijato a získalo nominaci na New York Music Awards (Best New Album na nezávislém labelu) v roce 1995. Skvělá prodejnost "Funk Me Tender" v jeho žánru přivedla Randyho k lukrativní nahrávací smlouvě s Guitar Recordings. Byl jediným basistou, který podepsal smlouvu s labelem Guitar.

Během této doby u Guitar Recordings Randy zaznamenal další dvě sólová CD "Sammy Says Ouch" a "C.P.R.", na kterých se uvedl kytarista Al Pitrelli, který hrál s kapelami Alice Cooper a Megadeth. Deska "Sammy Says Ouch" měla jednoduchý koncept. Nahráli CD jako by hráli v klubu a dali to na disk. Bylo nahráno a smícháno za dva týdny a přitáhlo kapele mezinárodní pozornost mezi hudebníky a instrumentálními nadšenci fúze. Od té doby si jich lidé začínají všímat a Randymu se podařilo naverbovat další uznávané hudebníky, aby si s ním zahráli na dalším vlastním CD "C.P.R." (Coven-Pitrelli-Reilly). Zakk Wilde (Ozzy), Steve Morse, Vito Bratta (White Lion), Randy Jackson (Zebra) a virtuózní houslista Mark Wood, ti všichni se objevili na tomto CD. Zakk zpíval a hrál na kytaru v melodii Stevie Wondera "I Wish", která se objevila na "C.P.R" videu pro M.T.V. (Evropa). Steve Morse zahrál také trhané kytarové sólo v této skladbě. Album "C.P.R." si získalo mezinárodní uznání.

Během této doby u Guitar Recordings Randy nahrával s několika fúsion a instrumentálními umělci, včetně Blues Saraceno a objevil se na několika Guitar kompilačních CD, stejně jako nahradil Billy Sheehana v psaní sloupku The Bass Secrets v magazínu Guitar. Randy stále drží rekord pro nejdelší publikační psaní, které mu vydrželo pět let. Pak jej nahradil Stu Hamm.

Mezi další Randyho počiny v této době (1994) patří mega kapela, metaloví Holy Mother s New Yorským metalovým zpěvákem Mike Tirellim, Tommym Hellbentem a Jim Harrisem. Jejich druhé album "Toxic Rain" byl úžasný průkopnický power metal, po kterém následovalo těžké turné po velkých evropských metalových festivalech po celé Evropě. Holy Mother představovali 9 let pracovně nabitého programu Randyho. Roku 2003 Holy Mother odbočili k progresi a jejich páté a poslední vynikající album "Agorafobie" je mnohem těžší, melodictější a agresivní, že kapelu přivedlo na výsluní s rafinovanou výbuchem zvuků a rytmů, které zanechaly trvalý dojem na metalové scéně na následující léta.

Ačkoli Randy byl respektován jeho vrstevníky a hrál s těmi nejlepšími z nich, velký koncert mu stále unikal až do dne, kdy Leslie West slyšel kompilační CD s Randym. Na CD se představili naživo Steve Vai, Leslie West, aj. Leslie usoudil, že Randy je jediný basák pro správné kytarové album. Leslie se snaží nahrát další sólové album a reformovat skupinu Mountain. Randy nahrál desku "Dodging the Dirt" v San Franciscu a navázal přátelství s Lesliem dne 21. srpna 1997. Mohutný reunion Mountain se konalo (ve vyprodaném představení) v hotelu Ritz v New Yorku ve složení Leslie West, Corky Laing a Randy Coven na basu. Po koncertě v Ritz se vydali na sólové přehlídky po celé Evropě a USA, hráli na festivalech s kapelami jako Deep Purple, Johnny Winter, Motorhead, aj.

V letech 2000-2001 by Randy opět k vidění na turné a nahrával znovu s Yngwie J. Malmsteen na "Rising Force War To End All Wars World Tour". Po několika letech v kapelách se Randy potřeboval vrátit ke svým kořenům a začal nahrávat své čtvrté CD "Witch Way", které vyšlo v roce 2002.
V té době obdržel telefonát od Yngwie Malmsteen. Yngwie řekl, že potřebuje basáka ihned na světové turné na podporu svého alba "Alchemy". Po poslechu CD si Randy uvědomil, že to je jeho sen, koncert, kde by mohl hrát všechny své zběsilé zasekávačky se složitým souzvukem a protirytmickými linkami, které Yngwieho hudba požadovala. Randy zůstal s Yngwiem na tři světová turné a během této doby také nahrával s kapelou ARK a dokončil své čtvrté sólové album "Witch Way". Pak následovalo Randy turné (bass clinic) a nahrával a cestoval s kapelou MCM (Alex Masi, Randy Coven, John Macaluso), stejně jako spoluskládání a nahrávání nového alba ARK.

V roce 2005 Randy dokončil basové linky pro sólové album klávesového virtuosa Vitalije Kuprijse nazvané "Revenge". Objevili se na něm Vitalij Vitalij, John Macaluso, Joe Lynn Turner, Doogie White a kytarista Micheal Harris. Randy pak začal psát materiál pro své páté sólové CD, které vyšlo v roce 2006. V roce 2007 následovalo další album pro Vitalije Kuprijse "Glacial Inferno".

Randy Coven, všestranný baskytarista, zemřel ve věku 54. let dne 20. května 2014, příčina smrti nebyla odhalena.
Členové

(Narozen 1961, Gothenburg)
Keyboards (Silver Mountain, Yngwie J. Malmsteen, Evil Masquerade (guest), MVP, Kamelot, Biscaya, Michael Vescera (Guest)


Mats Olausson je švédský klávesový hráč, znám ze svého působení u Yngwie Malmsteena, v kapele Ark, Evil Masquerade, Kamelot, John Norum aj.

Narodil se v Göteborgu ve Švédsku 1961. Již v raném věku se začal objevovat kolem na klavír v jejich rodinném domě. V sedmi letech začal brát formální klavírní lekce. Začínal se základy a později se orientoval i na složitější studia. Ty byly většinou klasicky orientované. Jako teenager hrával jako mnozi jiní s různými kapelami - s kamarády ve sklepě nebo v něčí garáži. Mezi jeho vlivy tekrát patřili ELP, Genesis a YES. Samozřejmě, že se snažili, aby to znělo podobně jako tyto kapely. O pár let později se spojil s kapelou MOTVIND a začal s nimi cestovat a nahrávat.

Většinu 80. let prožil ve Stockholmu, kde pracoval jako studiový hudebník se spoustou různých umělců a kapel. V roce 1986 byl na turné s Jean Beauvoir v USA, zahajovali koncert Eurythmics. Také nahrál jedno album s Jeanem B. nazvané "Jackknifed". Pak se připojil ke kapele Yngwie Malmsteen na konci roku 1989 a stal se členem jeho kapely na téměř 12 let.

Po odchodu Yngwie se připojil ke kapele ARK. V roce 2003 také hrál na turné s KAMELOT. Pok začal spolupracovat, nahrávat a koncertovat na nějakou dobu s americkou kapelou SUMOSHA (jejíž bubeník Donnie Thumper Hill byl účastníkem konkurzu u Yngwie v době jeho působění u něj). Později přerušil na nějakou dobu činnost, když hrával pouze v cover kapele v klubu v Thajsku několik let a byl činný jako hudebník, skladatel a producent.

V poslední době je zpátky ve Švédsku a pracuje jako studiový hudebník, v poslední době pak s Ralf Jederstedt v kapele Geff.

Mats hraje na "Korg Trinity pro tri PBS" a "Yamaha SY-99, sy-77, CS-80". Ve studiu se také používá klavír, Hammond B-3 nebo C-3.

Zpět

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Jørn Lande - Vocals
John Macaluso - Drums
Randy Coven - Bass
Mats Olausson - Keyboards
Hosté:
Melanie Newton - Sings the part of Miss Informed
Burn The Sun
Vyšlo 2001, Inside Out Music/IOMCD 075

Seznam skladeb:
01. Heal The Waters (6:37)
02. Torn (3:51)
03. Burn The Sun (4:34)
04. Resurrection (5:31)
05. Absolute Zero (6:05)
06. Just A Little (4:36)
07. Waking Hour (4:15)
08. Noose (5:03)
09. Feed The Fire (3:56)
10. I Bleed (4:03)
11. Missing You (9:04)
Japanese bonus track:
12. Silent is the Rain (2:46)
Total Time: (60:21)

Skupina:
Tore Østby - Guitars
John Macaluso - Drums & Percussion
Jørn Lande - Vocals
Hosté:
Trond Nagell Dahl - Keyboards
Ingar Amlien - Bass (01)
Harry Sagstuen - Sax (07)
Maud Graaterud - Vocals (07)
Ole Johnny Lande - Accordion (03)
Ark
Vyšlo 1999, Rising Sun Productions/0082222 RS, 2000 SENSORY/SR3009

Seznam skladeb:
01. Burning Down (5:26)
02. Where The Winds Blow (5:06)
03. The Hunchback Of Notre Dame (8:53)
04. Singers At The World's Dawn (6:56)
05. Mother Love (8:43)
06. Center Avenue (5:54)
07. Can't Let Go (9:44)
Total Time: (50:42)


Zpět


Zpět
Informační zdroje:
http://www.johnmacaluso.com/index.shtml
http://mats-olausson.tripod.com/music.html

ProgressRock
Made by 
©  17.10.2014 
Menu Poslední aktualizace: 26.8.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©