ADRENALINE MOB - progressrock.cz

Slammin', Groovin' & Shreddin' METAL !Zpět...

Ve středu 8. září 2010 oznámil Mike Portnoy, že odchází od Dream Theater. Zbytek kapely ale nesouhlasil s pětiletou pauzou, kterou Portnoy navrhoval. To vedlo k Portnoyově rozhodnutí, že opustí Dream Theater. O tom, že Pornoy absolvoval turné s Avenged Sevenfold, kde zaskakoval za jejich zemřelého bubeníka nebo předtím absolvovanm turné s jamovou skupinou Hail se není třeba zmiňovat. Je pak ale s podivem, že si stěžuje na přepracování a na vyhoření. Dost a tečka již bez dalšího komentáře. Skončila jedna etapa života Mike Portnoye.

Bývalý DREAM THEATER bubeník Mike Portnoy se zřejmě nudí, nebo neví, kam se vrtnout a bezradně tápe po svém odchodu od DREAM THEATER. V únoru 2011 odhalil v nové zprávě na Twitteru, že v současné době pracuje na novém projektu se zpěvákem Russell Allenem od SYMPHONY X. Píše doslova: "...jsem VELMI nadšen z nového projektu, na kterém pracuji s jedním z mých nejoblíbenějších zpěváků na světě: mým kámošem, Sir Russell Allen." A dodává: "Počkejte, až to uslyšíte, sednete si na zadek!" (....slušně přeloženo, jaksi... :o) )

O tomto projetu se používal název Allen / Orlando / Portnoy. Pak se objevila zpráva, že bývalý bubeník DREAM THEATER Mike Portnoy začal připravovat skladby na debutové album skupiny UNDAUNTED pro nový projekt se zpěvákem SYMPHONY X Russell Allenem a virtuózním kytaristou Mike Orlandem ze SONIC STOMP. Původní název UNDAUNTED byl ale zavržen, když se připojili basák a druhý kytarista a nový název nebyl dosud určen.

Basistou v projektu s Russell Allenem a Mike Orlandem je Paul DiLeo. Poprvé, kdy jsem uslyšel o Paulovi, tak podle jeho oficiálních stránek byl členem skupiny zpěvačky Nena od roku 2001 a také nahrával s celou řadou lidí, včetně Billy Joela, Paul Simona a Ace Frehley (KISS). Nena je německá zpěvačka a autorka písně, která má dvě platinové a dvě zlaté desky.

15. června 2011 se objevila zpráva, že jméno nové kapely Mike Portnoye zní "ADRENALINE MOB" a je ve složení:

Mike Portnoy - drums (Ex Dream Theater)
Russell Allen - vocals (Symphony X)
Mike Orlando - guitar (Sonic Stomp)
Paul DiLeo - bass (Nena)
Rich Ward - guitar (Stuck Mojo/Fozzy)


Nový projekt zažil svůj debut v pátek 24. června na Hiro Ballroom (16th Street a 9. třída) v New York City, kde skupina odehrála písně z připravovaného debutového alba, stejně jako covery pár klasických rockových skladeb.

V březnu 2011 v interview Russell popsal ADRENALINE MOB jako "přímočarou rockovou kapelu jen s rockovými písněmi - tak trochu jako ostrý a moderní sound. Není to progresivní a nesnaží se být příliš metalová nebo tak něco. Jsou to jen dobré, starým rockem křupavé věci." Takže se necháme překvapit, až se objeví první ukázky ....

Páteční show bude obsahovat některé nové a některé krycím materiálem, Mike řekl NoiseCreep. "Moje žena, která to už přes to všechno se mnou, říká, že je to nejlepší věc, kterou kdy slyšela hrát ode mě," řekl. "Hrál jsem v Dream Theater na 25 let, a některých dalších skupinách, včetně docela slušné Avenged Sevenfold, tak to opravdu o něčem svědčí." MP trvalo asi týden stop nahrávání bicích v březnu, řekl pro MusicRadar a nebyl zapojen do žádného psaní textů.

"Jsme ohromeni napětím, které jsme cítili, když jsme hráli spolu včera, takže jsme umírá, aby se to na silnici," řekl Mike. "Chceme se pokusi o odlišný přístup od všech mých dalších projektů, ať už je to Liquid Tension nebo Transatlantic nebo moje cover kapely - to byly tak laskavé, jednorázové věci. V Adrenalin Mob opravdu chceme, aby se touto jako skutečný subjekt turné. Opravdová kapela. Nebude to naše jediná kapela, ale bude to něco, co se vrací."

Mike si už také tolik na sebe nenakládá, "S Dream Theater, každý tvůrčí aspekt skupiny šel skrze mne. Dohlížel na to všechno odshora dolů. Užíval jsem si to, být tak aktivní. S kapelami a projekty, na nichž jsem se podílel vloni, jsem nosit několik různých klobouků, ale to je již v pořádku. Užívám různé role. V Adrenaline Mob nejsem vůdce, ale já jsem na představenstvo, a to je OK. Nebdím, zdůrazňuje, nad každým detailem. Jen sdílím břemeno."

Adrenaline Mob, kteří debutovali v pátek večer 24. 6. 2011 před davem zakázali dělat jednu věc: užívat jakýkoliv druh vizuálního záznamu, fotografií či videí skupiny. Naštěstí tam byli profesionální fotografové, včetně Joe LaRusso, a Pristine Productions zaznamenávající show, doufejme, že pro budoucí DVD. Elliot Levin z Examiner.com zhodnotil show, "celá noc byla jedinečná... přesto, že nikdo z několika stovek lidí nic nevěděl kromě vzorků hudby kapely." "Skupina byla neuvěřitelně soudržná a zjevně mají velké hudební spojení mezi sebou," napsal o kapele, která předvedla celé své 11-songové debutové album spolu s covery od DIO, Black Sabbath, a Badlands. Pokud jde o ten jsme největší zájem, "Mike Portnoy nemusí nic prokazovat v tomto bodě jeho kariéry, i když ve skutečnosti jeho bubnování je znatelně méně "proggy" než by fanoušci Dream Theater očekávali, dokonce hrál více přímočaře až jako hard rockový bubeník představil zdrcující, těžký základ pro zbytek skupiny."

Na YouTube vyšlo jejich video cover verze Black Sabbath "The Mob Rules" 27. června 2011, aby představilo kapelu. Na Silvestra 2011 pak Adrenaline Mob oznámili prostřednictvím své stránky na Facebooku, že jejich debutová deska "Omerta" se objeví dne 13. března 2012 a také odhalili přebal alba alba.

I přes ohlášení data vydání nového alba se skupina Adrenaline Mob nevyhla prvním potížím. Dne 9. ledna 2012 se objevila zpráva, že kytarista Rich Ward (Stuck Mojo, Fozzy) a basista Paul DiLeo (Fozzy) se rozhodli opustit řady Adrenaline Mob, takže v ní nadále zůstávají zatím jen bubeník Mike Portnoy (Dream Theater, Avenged Sevenfold), zpěvák Symphony X Russell Allen a sólový kytarista Mike Orlando (Sonic Stomp). Mezi důvody uvedli, že by se nadále nemohli plně věnovat i svým dalším projektům a nemohli tudíž být plnohodnotnými členy skupiny, kteří této skupině dávají přednost před svými dalšími projekty. Dne 9. února 2012 zbylí členové Adrenalinu Mob oznámili, že se k nim připojuje basista John Moyer ze skupiny Disturbed.

První představovací turné ADRENALINE MOB se odehraje v rozličných místech, mimo jiné Chicago, Denver a San Francisco. ADRENALINE MOB se během léta představí v Evropě na několika letních festivalech, Graspop Metal Meeting (22.-24. červen, Dessel, Belgie) a Gods Of Metal (21.-24. červen, Milano, Itálie).

Dne 31. ledna 2013 kapela oznámila vydání EP coverů s názvem "Covertá", které vyšlo 12. března 2013.

Dne 4. června 2013 Mike Portnoy oznámil:
"Je mi líto, že musím oznámit, že čtyři nadcházející show v Latinské Americe tento měsíc za doprovodu Halestorm budou moje poslední vystoupení s Adrenaline Mob. Bohužel jsou to termínové konflikty, které mi brání, abych se mohl plně věnovat kapele při jejich budoucích aktivitách v tuto chvíli. Protože nemůžu být na dvou místech současně, nechci je zbržďovat a čekat na můj rozvrh, abychom znovu pokračovali v činnosti. Jsem velmi hrdý na to, co jsme společně začali a na hudbu, kterou jsme v průběhu uplynulých dvou let vytvořili, a přeji klukům jen to nejlepší do budoucnosti."

Mike Portnoy tedy opustil kapelu a nahradil jej bubeník Twisted Sisters A.J. Pero...

A.J. Pero Pan Portnoy byl základem rytmické sekce a jak se zvuk změnil s touto výměnou? Všichni se mohou uklidnit, protože AJ je vlastně monstrum za bicí soupravou a je otázkou, proč A.J. Pero ztrácel svůj čas s Twisted Sisters, místo aby se rozvíjel s opravdovou heavy metalovou kapelou. Nové desce, která vyšla pod názvem "Men Of Honour" 24. února 2014 u Century Media, změna jen prospěla.

Dne 4. srpna 2014 Moyer informoval své fanoušky přes Facebook a Twitter, že by neměl již být ve spojení s Adrenaline Mob na nadcházející plánované turné. V reakci na toto oznámení Adrenaline Mob oznámili, že hledají nového basáka, když Moyer v podstatě ukončil vazby s kapelou. Krátce poté kapela vybrala Erika Leonhardta (ex-Tantric) jako svého nového baskytaristu. Dne 6. ledna 2015 skupina oznámila vydání dalšího alba cover verzí nazvané "Dearly Departed", které vydává prostřednictvím labelu Century Media 9. února v Evropě (pouze digitálně) a 10. února v Severní Americe.

Skupinu Adrenaline Mob postihla smutná událost, když ve věku pouhých 55 let zemřel jejich bubeník A.J. Pero (celým jménem Anthony Jude Pero), předtím dlouholetý bubeník TWISTED SISTER. Právě s Adrenaline Mob se nacházel na turné, když k tragické události došlo. Podle Perova agenta Dana Stantona si muzikant týden před smrtí stěžoval na bolest v rameni, díky čemuž si musel dokonce vzít několikadenní volno. 20. března jej kapela nalezla v tourbusu bez známek života. Podle všeho zemřel ve spánku, muzikanti vypověděli, že ho v pátek ráno 20. března nemohli vzbudit a tak přivolali záchranku. Po převozu do nemocnice zemřel. Podle lékařů byl příčinou úmrtí infarkt.

Frontman TWISTED SISTER Dee Snider okamžitě reagoval: "Ztratil jsem bratra, Anthony Jude Pero zemřel. A.J. byl posledním dílem skládačky kapely, která se stala senzací a jednou z nejlepších rockových kapel, která kdy stanula na světových pódiích. Jeho drtivé bicí dopomohly TWISTED SISTER i mně ke slávě a bičovaly mě k tomu, abych to na každém koncertě vždy pořádně rozjel. Láme mi srdce, když pomyslím na to, že už za zády nikdy neuslyším sílu jeho úderů a že už nikdy, když se otočím, neuvidím jeho široký úsměv z radosti, že dělá, co má rád. Na ten úsměv nezapomenu. Odpočívej v pokoji, příteli."

Hard rockoví veteráni z New Yorku ADRENALINE MOB občerstvili kádr. Na bubenickém postu nyní zasedne Jordan Cannata a za baskytarou se představí David Zablidowsky (TRANS SIBERIAN ORCHESTRA). Skupina rovněž oznámila, že kapela nyní nahrává nové album, které by mělo vyjít počátkem roku 2017 u Century Media Records. Následovník alba "Dearly Departed" (2015) je nahráván ve vlastním studiu Mike Orlanda Sonic Stomp Studio. Mike vydal následující komentář: "Já a Russell tvrdě pracujeme na dokončení psaní a zamíříme do studia nahrát nové album Adrenaline Mob během několika týdnů. Album vypadá skvěle a oba jsme velmi potěšeni ze zvuku a směřování. Jsme nesmírně nadšeni, že vydáme naše třetí studiové album u Century Media Records! Očekáváme jeho vydání počátkem roku 2017"!

ADRENALINE MOB chystají na druhý červnový den vydání nového alba "We the People". Jak bude nahrávka znít, odhaluje právě zveřejněná pecka "King Of The Ring". "We The People" je pro americkou sestavu v pořadí třetí nahrávka. V tuto chvíli je známo, že novinka bude obsahovat třináctku skladeb a podle zveřejněné ochutnávky půjde opět o vysokooktanové palivo.

Jak už název alba napovídá, album se ponese v politickém duchu, ke kterému kapelu inspirovaly loňské volby amerického prezidenta. Kapela i v minulosti vkládala metafory nebo přímá vyjádření k politické situaci. Nyní to však je, dle kytaristy Mikea Orlanda, forma katarze. "Album je reflexí naší doby. Mnoho písní je hnáno kupředu náladou, ve které žijeme a jiné zase jsou spíše rock 'n' rollové o užívání si života a svodbodě," říká Orlando. V polovině června se ADRENALINE MOB chystají na severoamerické turné, které bude čítat 27 zastávek. Doprovázet je budou kanadští THE WILD.

Tragická informace přišla z Floridy. Kapela Adrenaline Mob, která cestuje v rámci turné propagující nové album "We The People", se dne 14. července 2017 stala účastníkem dopravní nehody. V důsledku této havárie zahynul nový basista kapely David Zablidowsky (ex-Trans-Siberian Orchestra), který se ke skupině připojil v letošním roce 21. dubna 2017.
Kytarista ADRENALINE MOB Mike Orlando a bubeník Jordan Cannata vydali samostatné prohlášení, díky kterým fanouškům poděkovali za podporu den poté, co se stali oběti tragické havárie, která vedla k usmrcení baskytaristy kapely Davida Zablidowského. Nehoda se stala poblíž Micanopy v pátek brzy odpoledne, když traktor s přívěsem vyrazil z Interstate 75 a narazil do cestovního kamionu skupiny, který byl odstaven z dálnice, aby si vyměnili prasklou pneumatiku. ADRENALINE MOB cestovali v RV a van, který táhl krytý přívěs. Bohužel tato nehoda usmrtila 38letého basistu kapely Davida Zablidowsky, jak potvrdil jeho bratr Paul, bývalý bubeník Mike Portnoy a ex-basista John Moyer.

Podle Gainesville.com bylo ve vozidle celkem devět lidí. Jeden zemřel, šest bylo odvezeno do nemocnic v oblasti a další dva odmítli lékařské ošetření. Většina zraněných byla odvážena ve vážném stavu a jeden byl v kritickém stavu během pozdní páteční noci. Zranění byli odvezeni do nemocnice UF Health Shands a North Florida Regional Medical Center. Mezi zraněné patří:
• Robert Edwin Haines, 59 let z Largo, řidič tahače s návěsem, nebyl zraněn.
• Jason McCole, 41 let z Wilksbarre, Pa., Řidič RV, byl vážně zraněn.
• Russell Allen, 38 let, zpěvák a kytarista Adrenalinu Mob z New Jersey, který byl vážně zraněn.
• Janet Reins, 48 let, manažerka turné Adrenaline Mob z Pitts Pond, Pa., byla kriticky zraněna.
• Dale Campiglia, 51 z Levittownu, N.Y., který byl vážně zraněn.
• Robert Dressler, 45 z Plaines, Pa., byl vážně zraněn.
• Řidič vozidla 2003 GMC Sierra, Jordan Cannata, 27, bubeník Adrenaline Mob z West Babylonu, N.Y., byl vážně zraněn.
• Cestující v GMC, Mike Orlando, 46, kytarista Adrenaline Mob z Staten Island, N.Y., byl vážně zraněn.

Orlandova přítelkyně Dana Griffová napsala na Facebooku pozdě v pátek večer, že Orlando, Cannata, zpěvák Russell Allen a člen posádky Robert Dressler byli "potlučeni, ale v pořádku". Alespoň jedna příznivější zpráva.

Manažerka turné ADRENALINE MOB Jane Train zemřela ve středu 23. srpna 2017, o něco málo přes měsíc poté, co utrpěla "velmi vážná zranění" při havárii, která zabila basistu kapely. Train, jejíž skutečné jméno bylo Janet Rains, bylo 48. Byla známá jako zpěvačka kapely M80 z 80. let minulého století.

Počátkem roku 2018 se představila nová skupina STEREO SATELLITE, v níž se objevili členové Adrenaline Mob kytarista Mike Orlando a bubeník Jordan Cannata, člen Disturbed basista John Moyer a zakladatel Rock Star Supernova zpěvák Lukas Rossi. Pro Orlanda jsou Stereo Satellite vítaným přírůstkem do jeho života po hrůzné loňské nehodě, kteří mu pomáhají překonat jeden z nejtemnějších okamžiků jeho života a dostat se znovu do hudebního života.

Zpět...
Současní členové:
Russell Allen - Lead Vocals (2011-present)
Mike Orlando - Lead Guitars, Backing Vocals (2011-present)
Jordan Cannata - Drums (2016-present)

Koncertní hráči:
Chad Szeliga - Drums (2015-Present)
Johnny Kelly - Drums (2015)
Jay Jay French - Guitars (2015-present)
Bývalí členové:
David Zablidowsky - Bass (2017-14.7.2017 RIP)
Erik Leonhardt - Bass, Backing Vocals (2014-2017)
A.J. Pero - Drums (2013-2015; died 20.3.2015)
John Moyer - Bass, Backing Vocals (2012-2014)
Mike Portnoy - Drums, percussion, Backing Vocals (2011-2013; live guest-2015)
Paul Di Leo - Bass, Backing Vocals (2011-2012)
Rich Ward - Rhythm Guitars (2011-2012)


Členové
(Narozen 19. července 1971, Long Beach, California)
Lead Vocals (2011-present)


Je americký zpěvák známý jako člen americké progressivní metalové kapely Symphony X. Ještě než začal pracovat s rockovou kapelou, byl účastníkem rytířského klání na Medieval Times Dinner Theater.

Začínal zpěvem country hudby a lidových písní už v jeho 5 letech. V nižších třídách poslouchal kapely jako Van Halen, Iron Maiden, Mötley Crüe a Kiss. Od 7 až 9 pak poslouchal Bruce Dickinsona a Davida Lee Rotha. Také se účastnil práce ve školním sboru a jazzovém souboru, kde přednášel, četl a zpíval písně Jamese Taylora, Manhattan Transfer, Toma Jonese a Jamese Browna.

Na střední škole pak zpíval v místních kapelách v Los Angeles. Když mu bylo 19 let, odstěhoval se do New Jersey a stal členem kapel Streetwise a Sin River. V roce 1995 jej Rod Tyler (původně zpěvák Symphony X) seznámil s některými dalšími členy kapely. Začali tenkrát nahrávat druhý disk a Rod byl frustrovaný... Tak Russell šel do studia a nazpíval všechny vokály. Nedlouho poté se připojil ke skupině.

V únoru 2011 začal spolupracovat na novém projektu s bývalým bubeníkem Dream Theater Mike Portnoyem. Z něj se vyvinula kapela ADRENALINE MOB, která už vydala dvě studiová alba "Omerta" (březen 2012) a "Men Of Honor" (2014) a dvě alba coververzí. Russell Allen v kapele na rozdíl od Mike Portnoye působí dodnes a občas s nimi, když není zaneprázdněn u Symphony X, vyrazí i na turné.

V listopadu 2013 se Allen připojil k Trans-Siberian Orchestra pro jejich turné podzim/zima v roce 2013. Nahrál čtyři alba společně se zpěvákem Jornem Lande (ex-Masterplan) jako duo Allen/Lande, všechny pod Frontiers Records - "The Battle" (2005), "The Revenge" (2007), "The Showdown" (2010) a "The Great Divide" (2014). Jako host zpíval i na dvou albech projektu Avantasia "The Wicked Symphony" a "Angel of Babylon". Je také členem projektu Arjena Lucassena Star One, kde vydali již tři desky "Space Metal" (2002), "Live On Earth" (2003) a "Victims Of The Modern Age" (2010).

Jeho první sólové album "Atomic Soul" vyšlo 25. dubna 2005, kterém kromě zpěvu hraje na basu a klávesy. Představuje se někdy jako "Sir Allen Russell", což má údajně na svědomí Arjen Lucassen ze Star One, kvůli žertu, který Arjen udělal s ohledem na jeho dřívější "práci" jako účastníkem rytířského klání.

V roce 2014 oznámil založení nového projektu Level 10 spolu s basistou Mat Sinnerem a dalšími členy německé kapely Primal Fear a jejich album "Chapter One" vyšlo 23. ledna 2015 v Evropě a 27. ledna 2014 v Severní Americe přes Frontiers Music.

Členové
(Narozen ***, Staten Island, New York, United States)
Lead Guitars, Backing Vocals (2011-present)


Mike Orlando je americký kytarista. Byl ohodnocen v první desítce finalistů časopisu Guitar Player v kategorii "Guitar Superstar" v roce 2008 a spolupracoval s hudebníky jako Zakk Wylde a Bumblefoot. Jeho první sólové album "Sonic Stomp" vyšlo v roce 2006 a následovník "Sonic Stomp II" pak v roce 2010.

Mike v současné době spolupracuje se dvěma skupinami, z nichž první je Adrenaline Mob. Druhou je brazilská kapela Noturnall, který představuje bývalé členy skupiny Shaman spolu s bývalým bubeníkem Hangra zakladatelem Angra Aquilesem Priesterem. Kapelu tedy kromě něj tvoří bubeník Aquiles Priester (Angra, Tony MacAlpine, Hangar), zpěvák Thiago Bianchi (Shaman), basista Fernando Quesada (Shaman) a klávesista Junior Carelli.

Už měl tu čest vystupovat na Rock in Rio 2015, Brazílie, což je největší otevřený koncert, který se konal pro cca 100.000 návštěvníků. Mike a Fernando udělali několik turné Sonic Stomp Clinic po celé Brazílii a vydají se na celosvětové turné v blízké budoucnosti. Kapela se také nedávno připojila k Mikokvi k jeho instrumentální kapele Sonic Stomp na 1. Guitar Cruise po Spojených státech s názvem Axes & Anchors. Mike & Sonic Stomp uvedli i některé z nejlepších rockových hráčů včetně Yngwie Malmsteena, Zakka Wylde, Chrise Brodericka, Marty Friedmana, Rona Bumblefoota Thala a mnoho dalších. Noturnall nyní pracuje na novém albu které je plánováno k vydání ke konci roku na podzim 2015.

Mike měl tu čest být hostujícím kytaristou na Seasons 14/2015, což je široce populární mezinárodní televizní show VH1 Classic "That Metal Show", kterou uvádějí Eddie Trunk, Don Jamieson a Jim Florentine. Vrátil se tam po vystoupení jako Mike &Russell v Season 11/2012, kde s nimi vystupoval bubeník Mike Portnoy jako TMS hudební host.

Jako majitel svého vlastního nahrávacího studia Sonic Stomp Studios se stará o vše ostatní od engeneringu, produkce, míxování a mastering. Mike také vede svoji vlastní instrumentální kapelu Sonic Stomp, která již vydala dvě alba pod stejným názvem v roc 2007 a druhé pak v roce 2010.

Byl také čestným členem Randy Rhoads Remembered Tour, kterou vede zakládající bubenická legenda Brian Tichy, a je oficiálně podporovaná Rhoadsovou rodinou. Hostuje na ní mnoho špičkových hráčů jako Nuno Bettencourt, Gus G, Doug Aldrich Rudy Sarzo, Akira Takasaki, Alex Scolnick, Brad Gillis, Joel Hoekstra, Traci zbraně, Phil Demmel, Kiko Loureiro, Jeff Watson, Phil X, Marzi Montazeri a tak mnoho dalších...

Solo albums:
2010 "Sonic Stomp II"
2006 "Sonic Stomp"
Noturnall - Guitars (2016-present)
2016 "Wake Up" (SP) - Guitars
TRED spolu s Rudy Sarzo, Tim "Ripper" Owens a A.J. Pero (R.I.P)


Členové

(Narozen ***, West Babylon, NY)
Drums (2016-present)


Jordan Cannata má 26 let a má za sebou dlouhou historii v hraní na bicí soupravu, která byla zformovaná vášní k hudbě, bubnování a jednoznačnou žízní rozvíjet jeho znalostí a dovednosti. Vyrůstal v rodině milovníků hudby a rychle se u něj vyvinul zájem o hudbu. Ve věku 8 let mu rodiče koupili kytaru, protože jeho bratr jednu chtěl a oni nechtěli, aby se cítil vynechán. Nicméně neprojevil žádný zájem o kytaru a zvolil si raději bouchání hůlkama na věci, než hraní na kytaru. Uvědomili si to i jeho rodiče a koupili mu první bicí soupravu a Jordan od té doby dělá randál.

V posledních 18 letech studoval soukromě i na Berklee College of Music, hrál na pódiích a ve studiích od 11 let a obsáhnul přitom širokou škálu vlivů od Neila Pearta, Morgana Rose a Steve Jordan Davida Garibaldiho, což jej zformovalo do různorodého bubeníka se zkušenostmi v mnoha aspektech bubnování.

Jordan má více než deseti leté zkušeností hraním na pódiích všech velikostí. Se svou kapelou J.Rad měl Jordan tu čest sdílet pódium s mnoha známými hudebníky jako Twisted Sister, Living Colour, Blue Oyster Cult, Joe Bonamassa, Vince Neil (Motley Crue), Scott Stapp (Creed), Bret Michaels (Poison), Mountain, Johnny Winter, Gilby Clarke (Guns n Roses), Blue Oyster Cult, Asia, Saliva, Yngwie Malmsteen, Styper, LA Guns, Rick Derringer, Otherwise, Gemini Syndrome, Zach Myers (Shinedown), The Jelly Jam, a mnoha dalšími.

S kapelou J.Rad už vydali 3 alba, z nichž dvě byly produkovány Grammy nominovaným engineer / producentem Davidem Ivory (The Roots / Eryka Baddu / Halestorm / Silvertide).

Rok 2015 mu poskytl mnoho příležitostí, když vystupoval s Markem Mendozou (Twisted Sister), Jay Jay Frenchem (Twisted Sister) a Mikem Orlando (Adrenaline Mob) na pódiu během 102,3 WBAB Metal Shop výročním show. Také jsem se stal členem nejméně dvou skupin - Billy Mira & The Hitmen, americký big band naplněný komedií a dojmy, a Scarecrow, rock / metalovou kapelou se členy z Twisted Sister, Trans-Siberian Orchestra, Van Helsing's Curse a dalších.

Členové David Zablidowsky
(také jako David Z)
(Narozen ***, Brooklyn, NY, USA
zemřel 14. července 2017 při autonehodě)
Bass, Backing Vocals (2017-present)


David byl americký hudebník a basista známý z působení v kapelách ZO2, Trans-Siberian Orchestra, Rubix Cube, Legend, Trans-Siberian Orchestra, Chris Caffery (live), Doctor Butcher, S.O.T.O. a osudové poslední Adrenaline Mob.

David Z pochází z Brooklynu, kde byl tento NY rodák vychovván v rodině hudebníků. Nejdříe chodil do FDR High School, Brooklyn, NY, pak vystudoval obor Hudba na škole Brooklyn College. Se svým starším bratrem Pauliem vytvořil svoji první kapelu ZO2. Kapela získala rychle proslulost, když byli požádáni o vystoupení na 40-měsíčním a 3-měsíčním VH-1 Rock The Nation Tour s KISS a Poison! Od té doby vydali ZO2 již alba, koncertovali po zemi, ale nejvíce je proslavil televizní seriál, kde vystupovali pod názvem Z-Rock, který se vysílal dvě sezény na Independent Film Channel. Děj byl založen na skutečném komediálním příběhu, v níž jsou jako rocková kapela hrající po večerech jako a dětská kapela pak během dne. David je už roky dětským bavičem, který pomohl formovat nápad.

Kromě ZO2 je David Z také baskytaristou úspěšně vyprodaného koncertního turné s Trans-Siberian Orchestra S platinově se prodávajícími nahrávkami. Když není právě na turné s TSO, rockuje s velmi oblíbenou tributní kapelou kapelou 80. let Rubix Kube, která vás svým vystoupením vrátí v čase, abyste znovu prožili úžasnou hudbu 80. let.

V roce 2002 se David připojil k Joan Jett and the Blackhearts, se kterými koncertoval doma i ve světě, včetně zastávek v Afghánistánu, Pákistánu a Ománu.

Kromě toho, že je již veteránem živého koncertování, je David je také dokonalým studiovým hráčem. Při bakalářském studiu na Brooklyn College David hrál na mnoha nahrávkách včetně zpěváka Joe Lynn Turner, umělce z labelu Wind-Up Records Sevena Wisera a pracuje pro USA a ESPN.

David Z natáčel i další televizní vystoupení na představeních jako je Good Morning America, Regis a Kelly, The Today Show a QVC, představil se se ZO2 na Independent Spirit Awards 2009. Vedle toho, že je hudebníkem a hercem, se David pustil také do modelingu. David se odhalil skoro úplně pro Playgirl Magazine v roce 2002. Vždycky se říká, že sex a rock 'n' roll jsou neoddělitelné a David Z to jen potvrzuje!

David nastoupil do kapely SOTo Jeffa Scotta na turné Damage Control v roce 2013, po kterém následovalo další turné v roce 2014. Nyní hraje v kapele SOTO klíčovou roli a těší se na další fázi své kariéry.

Baskytarista kapely David Zablidowsky se stal oběti tragické havárie, která se stala dne 14. července 2017. Nehoda se stala poblíž Micanopy, jižní Florida, v pátek brzy odpoledne, když traktor s přívěsem vyrazil z Interstate 75 a narazil do cestovního kamionu skupiny, který byl odstaven z dálnice, aby mu byla vyměněna prasklá pneumatika.

Členové Erik Leonhardt
Bass, Backing Vocals (2014-present)

Eric Leonhardt, dříve člen a zakladatel kapely Tantric, převzal post basisty za Moyera, který se nemohl zůčastnit nastávajících turné kapely.

Erik začínal svoji hudební kariéru v polovině 80. let minulého století, když hrál na místní úrovni v různých kapelách v oblasti trojstátí New Jersey, NY a PA. Erik mezi své vlivy uvádí Iron Maiden, Kings X, Black Sabbath, Ozzy Osbourne a současného miláčka a přátele Alter Bridge. V roce 2005 se Erik připojil ke skupině Fosterchild, v jehož sestavě působil ex-Fuel bubeník Kevin Miller. Oba ale opustili Fosterchild v roce 2007 a připojili se ke kapele Tantric.

V roce 2011 se Erik připojil k Jet Black Racing's "Race & Roll Team" jako sólový zpěvák a baskytarista ke kytaristovi a zakladateli Jet Black Racing týmu Danovi Fastuca. Jako zpěvák měl Erik příležitost uvést jako hard rockévý zpěvák kromě jeho přínosu jako basisty. Projekt v současné době nahrává svůj první materiál.

Ke konci roku 2014 se pak Erik připojil k heavy metal supergroup Adrenaline Mob jako basista.

Zpět...
Studiové desky:
2017 We The People
2014 Men Of Honour
2012 Omertá
Ostatní nahrávky:
2015 Dearly Departed (EP)
2013 Covertá (EP)
2012 Undaunted (SP)
2011 Adrenaline Mob (EP)


Nahráli:
Russell Allen - Vocals
Mike Orlando - Guitars, Backing Vocals
David Zablidowsky - Bass (Trans Siberian Orchestra)
Jordan Cannata - Drums
A. J. Pero - Drums (13)
Diskografie We The People
Vyšlo 2. června 2017, Century Media Records

Seznam skladeb:
01. King Of The Ring (4:21)
02. We The People (4:14)
03. The Killer's Inside (5:53)
04. Bleeding Hands (4:53)
05. Chasing Dragons (4:09)
06. Til The Head Explodes (4:32)
07. What You're Made Of (3:30)
08. Raise 'Em Up (5:06)
09. Ignorance & Greed (5:22)
10. Blind Leading The Blind (4:13)
11. Violent State Of Mind (5:06)
12. Lords Of Thunder (6:00)
13. Rebel Yell (5:07)
Total Time: (58:13)


Producer: Russell Allen and Adrenaline Mob

Nahráli:
Russell Allen - Vocals
Mike Orlando - Guitar/Vocals
John Moyer - Bass
A.J. Pero - Drums
Diskografie Men Of Honour
Vyšlo 18. února 2014 (US), 24. února 2014, Elm City Music /Century Media

Seznam skladeb:
01. Mob Is Back (4:35)
02. Come on Get Up (4:13)
03. Dearly Departed (4:57)
04. Behind These Eyes (5:08)
05. Let It Go (3:54)
06. Feel the Adrenaline (5:57)
07. Men of Honor (4:27)
08. Crystal Clear (5:03)
09. House of Lies (3:56)
10. Judgment Day (4:06)
11. Fallin' to Peaces (4:58)
Total Time: (51:31)


Producer: Adrenaline Mob

Nahráli:
Russell Allen - Vocals
Mike Portnoy - Drums
Mike Orlando - Guitar
Paul DiLeo - Bass
Rich Ward - Guitar
Diskografie Omertá
Vyšlo 13. března 2012, Elm City Music, Century Media Records

Seznam skladeb:
01. Undaunted (4:44)
02. Psychosane (4:37)
03. Indifferent (4:30)
04. All on the Line (4:20)
05. Hit the Wall (6:32)
06. Feelin' Me (3:55)
07. Come Undone (Duran Duran cover ft. Lzzy Hale of Halestorm) (4:50)
08. Believe Me (3:59)
09. Down to the Floor (3:33)
10. Angel Sky (4:25)
11. Freight Train (4:13)
Total Time: (49:38)

Producer: Russell Allen
Engineering, Mixing: Mike Orlando
Mastering Engineer: Maor Appelbaum


Nahráli:
Russell Allen - Vocals
Mike Orlando - Guitar/Vocals
Erik Leonhardt - Bass
A.J. Pero - Drums
Diskografie Dearly Departed
EP, vyšlo 9. února 2015 (EU), 10. února 2015 (US), Century Media

Seznam skladeb:
01. Snortin' Whiskey (PAT TRAVERS cover)
02. Dearly Departed (edited version of "Men Of Honor")
03. The Devil Went Down To Georgia (CHARLIE DANIELS BAND cover)
04. Crystal Clear (acoustic version of "Men Of Honor")
05. BLACK SABBATH Medley (BLACK SABBATH cover)
06. Gets You Through The Night (unreleased track from "Men Of Honor" sessions)
07. Angel Sky (acoustic version of Omerta)
08. All On The Line (acoustic version of Omerta)
09. Tie Your Mother Down (QUEEN cover)
Total Time: (51:31)


Producer: Adrenaline Mob

Nahráli:
Russell Allen - vocals
Mike Orlando - guitars, bass (08)
John Moyer - bass (kromě 08)
Mike Portnoy - drums
Diskografie Covertá
EP, vyšlo 12. března 2013, Elm City Music

Seznam skladeb:
01. High Wire (Badlands) (3:48)
02. Stand Up and Shout (Dio) (3:35)
03. Break on Through (The Doors) (3:01)
04. Romeo Delight (Van Halen) (5:08)
05. Barracuda (Heart) (4:12)
06. Kill the King (Rainbow) (4:33)
07. The Lemon Song (Led Zeppelin) (6:49)
08. The Mob Rules (Black Sabbath) (3:17)
Total Time: (34:23)

Nahráli:
Russell Allen - Vocals
Mike Portnoy - Drums
Mike Orlando - Guitar
Paul DiLeo - Bass
Rich Ward - Guitar
Diskografie Undaunted
SP, Vyšlo 17. ledna 2012

Seznam skladeb:
01. Undaunted (4:44)
Total Time: (4:44)

Producer: Russell Allen
Engineering, Mixing: Mike Orlando
Mastering Engineer: Maor Appelbaum

Nahráli:
Russell Allen - Vocals
Mike Portnoy - Drums
Mike Orlando - Guitar
Paul DiLeo - Bass
Rich Ward - Guitar
Adrenaline Mob
EP, Vyšlo 9. srpna 2011

Seznam skladeb:
01. Psychosane (04:38)
02. Believe Me (03:58)
03. Hit The Wall (06:25)
04. Down to the Floor (03:45)
05. The Mob Rules (03:16)
(Black Sabbath cover)
Délka celkem: (22:02)

Producer: Russell Allen
Engineering, Mixing: Mike Orlando
Mastering Engineer: Maor Appelbaum

Zpět...
Adrenaline Mob 2014

Portnoy, Allen, Orlando, Moyer

Jordan CannataStereo Satelite

Zpět...
Oficiální stránka:
http://adrenalinemob.com/

Facebook:
http://www.facebook.com/adrenalinemob

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.6.2011 
Menu Poslední aktualizace: 17.11.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©