A Big Goodbye - progressrock.cz

Zpět
A BIG GOODBYE je heavy progresivní rocková kapela z Jacksonville, Florida, Spojené Státy, která v poslední době upoutává pozornost v progresivním rockovém podhoubí. Jsou jednou z těch kapel, která se drží myšlenky, že většina progresivních fanoušků je stále unavenější ze stále téhož podobně jako v 70. létech z "progresivní" amnesie a snaží se fůzovat trochu novější zvuk do škály art rocku. Kapela se občas přiklání k metalu ale i k jiným více dopředu směřujícím alternativním rockovým stylům.


Zvuk kapely A BIG GOODBYE lze nejlépe popsat jako směs starého a nového, klasického a modernho, s vlivy zahrnujícími téměř celé století a nespočet žánrů. To, co se začalo původně jako vize multi-instrumentalisty Matta Glisson, že je schopen do své tvorby zahrnout všechny vlivy mládí, se rozrostlo až v promyšlenou kapelu, která neustále uzrává. V jejich tvorbě lze uslyšet jemné vlivy souborů jako Chicago, Toto, Opeth, Silverchair, Muse, Radiohead, Rush, Led Zeppelin, stejně jako odezvu na mnoho skvělých současných skladatelů jako Robert W. Smith, David Arnold, a James Horner.

Mattův bratr Andrew začal hrát na bicí, když mu bylo 6 let a vyrůstal v domově zcela obklopen hudbou a plánoval si, že bude hrát profesionálně od samého začátku. Matt se poprvé setkal se zpěvákem Danielem Millsem ve škole, protože oba dva byli hudebně zaměřeni. Rozhodli se spolu začít hrát akustické show, což jim vydrželo skoro 10 let.

Album "Sounds & Silences" je velmi profesionálně odvedený debut ve vlastní režii, třebaže sílu jejich výkonu zde zdaleka převažuje význam skutečné tvorby kapely. V trojici hudebníků má každý z členů A BIG GOODBYE velmi odlišnou roli. Andrew Glisson obhospodařuje bicí, zatímco starší bratr Matt přidal všechny kytary a klávesy. Daniel Mills přidává některé vokály, které završují tvrději ohraničený rockový zvuk kapely. Album si získalo zaslouženou pozornost, i když neexistovala žádná fyzická kopie alba, ale bylo dostupné pouze pro digitální vysílání. Základ kapely doplnili tři hostující hudebníci, Adam Cambria, Joseph Castleberry a Paul Boatwright, kteří vypomohli trojici hrou na saxofon, trubku a pozoun. Skladba "The Other Side" opravdu stojí za poslech !!!

A BIG GOODBYE se poté vrátili do studia, kde intenzivně pracovali na následovníkovi alba "Sounds & Silences", které si rychle získává pozornost po celém světě.

Nové album kapely s názvem "History In Rewind" vyšlo v roce 2014 pod hlavičkou labelu Shaped Note Records. Na desce se nachází 15 úplně nových skladeb, které nahrála stabilní sestava kapely včetně několilka hostujících hudebníků.

Přestože jsou označování jako Heavy Prog, na tomto albu je spousta věcí, které by je mnohem lépe zařadily pod Crossover s velmi silným smyslem pro melodii. Jsou chvíle, kdy připomínají Vangough, nebo možná Pain of Salvation, ale s melodičtějším téměř AOR nádechem vokálů. Kytary jsou jsou udržovány (většinou) pod kontrolou, ale basa je přesto schopna vést nepokoje s neuvěřitelně složitými běhy. Zvuk klavíru je vynikající a to v kombinaci se silnou harmonií nebo dvouhlasým vokálem a nádherně okouzlující atmosférou a riffy z toho dělají radost. "Breathe" je duet vyplněn hostující Elise Walker a jemné perkuse a rytmický doprovod umožňují posluchači odletět na moře vokálů, které mají úžasný popový nádech, aniž by se každý v této oblasti příliš toulal.

Zpět
Členové:
Matt Glisson - Guitars, Bass, Keys, Vocals
Andrew Glisson - Drums
Daniel Mills - Vocals

Zpět Matt Glisson
(narozen ***, Folkston, Georgia, USA)
Guitars, Bass, Keys, Vocals


Matt je americký hudebník žijící v Safety Harbor, Florida, hráč na kytaru, baskytaru, klávesy a zpěvák. Působí jako člen kapely A BIG GOODBYE. Jako basista hraje i ve skupině Beard The Lion. Je ženatý s Laurou Glisson.

Navštěvoval školu Charlton County High School, poté studoval obor Music Composition na škole Valdosta State University. Pak začal pracovat jako Account Specialist pro Custom Church Apps od Subsplash a konzultant ve společnosti Subsplash.
Zpět Andrew Glisson
Drums

Andrew začal hrát na bicí, když mu bylo 6 let, vyrůstal v domě obklopeném hudbou a plánoval hrát profesionálně od samého začátku.
Zpět Daniel Mills
(narozen ***, Acworth, Georgia, USA)
Vocals


Daniel je americký zpěvák, který působí hlavně v kapele A BIG GOODBYE. Studoval obor Music education na škole Valdosta State University, nyní žije v Yulee na Floridě.
   Hostující hudebníci:
     Tine Erlandsen - Vocals
     Elise Walker - Vocals
     Adam Cambria - Sax
     Joseph Castleberry - Trumpet
     Paul Boatwright - Trombone

Zpět

Sestava:
Matt Glisson - Guitars, Bass, Keys, Vocals
Andrew Glisson - Drums
Daniel Mills - Vocals
Emergency
SP, vyšel 20. února 2015, Independent Digital

Přehled skladeb:
01. Emergency (4:26)
Total Time: (4:26)
Dříve nevydaná skladba pocházející z roku 2007, kterou kapela hraje na koncertech.

Sestava:
Matt Glisson - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals
Andrew Glisson - Drums, Piano (15)
Daniel Mills - Lead Vocals
Hosté:
Elise Walker - Vocals (06)
Tine Erlandsen - Vocals (08)
Paul Boatwright - Trombone
Joseph Castleberry - Trumpet
Adam Cambria - Saxophone
Cory Johnson - Djembe
History In Rewind
Vyšlo 11. dubna 2014, Shaped Note Records

Přehled skladeb:
01. The First Time Around (5:45)
02. Beginning Of The End I. The News (3:03)
03. Beginning Of The End II. Numb (4:07)
04. Beginning Of The End III. Farewell (3:30)
05. The Other Side (5:10)
06. Breathe (4:32)
07. Choices (5:46)
08. Temple Of The Sun (2:41)
09. Gone (6:00)
10. The Inner Light (2:42)
11. Thinking Out Loud (6:35)
12. Solitude (5:31)
13. The Great Divide (9:39)
14. A New Beginning (Through The Wormhole) (5:27)
15. Spooky Action At A Distance (4:39)
Total Time: (75:07)


Sestava:
Matt Glisson - Guitars, Bass, Keys, Vocals
Andrew Glisson - Drums
Daniel Mills - Vocals
Hosté:
Adam Cambria - Saxophone
Joseph Castleberry - Trumpet
Paul Boatwright - Trombone
Sounds & Silences
Vyšlo 4. srpna 2011, Independent Digital

Přehled skladeb:
01. Thinking Out Loud (6:13)
02. Solitude (5:12)
03. The Great Divide (9:34)
04. February Girl (4:03)
05. The Door (4:56)
06. In My Dreams (4:12)
07. Memories (14:11)
Total Time: (48:20)
"Sounds & Silences" se jeví jako pozoruhodné profesionálně znějící album, s jasným zvukem a vycizelovaným výkonem ode všech zapojených hudebníků. Mattova práce s kytarami obhospodařuje obě polohy - zahloubanou akustickou kytaru v mezipasážích i energetické a překvapivě heavy elektrické kytarové party, které lze směle přirovnat k tónu kytar Opeth, nebo také k Omaru Rodriguez-Lopezovi z Mars Volta.

Zpět
Zpět
OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
http://www.abiggoodbye.com

Facebook:
http://www.facebook.com/abiggoodbye

Další informace:
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=6605
http://powerofprog.com/profile/ABigGoodbye (hudební ukázky)
https://abiggoodbye.bandcamp.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 14.2.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©