3RDegree


Zpět
Kapela 3RDegree vznikla v závěru roku 1990 v Bergen County, NJ, když Robert James Pashman (zpěvák, basista a klávesista) objevil bubeníka Roberta Durhama a o rok později v létě 1991 je doplnil kytarista Pat Kliesch. 3RDegree ztělesňuje hudební směr zakladatelů skupiny Roberta Jamese a Patricka Kliesche, v jejich tvorbě se mísí přístupné melodie a chytlavé háčky s inteligencí a složitosti progresivního rocku. Společné skládání, nahrávání a živé hraní na podzim roku 1991 nakonec přineslo první album (vlastně kazetu) s názvem "The World In Which We Live", která se objevila v létě roku 1993. Album obsahovalo pět skladeb napsaných pro Jamesovu předchozí kapelu Unreal někdy v roce 1989 a šestou skladbu napsala již doplněná trojice 3RDegree s kytaristou Pat Klieschem.

Skládání, zkoušení a nahráváni pokračovalo stejnou měrou až do léta z roku 1995, kdy se skupina rozhodla získat do kapely zpěváka světové třídy v osobě George Dobbse, nemluvě o tom, že je i výborným klávesistou, který přezpíval většinu Pashmanových vokálů na CD "Human Interest Story", které bylo zveřejněno v dubnu 1996. Za název alba byla použita píseň stejného jména, která vychází z talk show kultury počínaje Jerry Springerem. Když se albu "Human Interest Story" nepodařilo najít publikum, natož aby získali kýženou nahrávací smlouvu, zdáli se být všichni frustrovaní. Je smutné, že tlaky tehdejší sarkastické statické hudební scény New Yorku a internetový prog komunitní svět poslal kapelu k jejímu předčasnému konci v lednu 1997.

George Dobbs pak pokračoval ve svých muzikálových snahách, včetně sólových alb, Pashman a Kliesch pracovat na projektech společně nebo na svých sólových albech. Jediná věc, kterou v té době dělali, že se ujali několika dalších prog kapel, aby je uvedli bookerům nebo majitelům klubů. Dali dohromady několik koncertů s Bobem Wolfem, z nichž dva byly společně s You Were Spiraling později Spiraling s Tomem Brislin. Všechny ty skupiny jsou ale minulostí, jedinou výjimkou je You Were Spiraling, v jejímž čele stál Tom Brislin, který pak koncertoval s Yes, Renaissance a Camel a nyní vystupuje jako sólový umělec. 3RDegree kytarista Pat Kliesch a James se dostali ke kapelám jako Portishead, Massive Attack, Air, Hooverphonic a podobným a chtěli se stát více elektronickou kapelou s ženským vokálem. Napsali čtyři songy a to bylo vše. Jen o rok později se ale pokusili o dosažení nového zvuku v podobě Zero 7.

Až v roce 2005 Pashman začal třídit a dávat dohromady všechna hudební videa a pásky s vystoupeními kapely za celou existenci 3RDegree, aby je mohl vydat na DVD. Diskuse o skladbách pro chystané DVD nakonec vedly k opětovnému setkání kapely 26. prosince roku 2005, kdy se silná trojka 3RDegree setkala v New Yorku. Setkali se u něco málo belgických piv a Pat Kliesch a zeptal bubeníka Roba Durhama, zda se opět připojí. Diskuse o jednotlivých titulech a obsahu DVD v baru NYC, kde se setkalo původní trio, tak vyústilo v rozhodnutí projekt 3RDegree opět oživit. Pak zjistili, že George na klávesnicích a vokálech se může připojit příští léto. Mezitím zjistili, že stojí za to začít pracovat na některém z materiálu zanechaném na podlaze střižny skupinou někdy na konci 90. let. Poté co se objevil Dobbs, začal ihned nahrávat ty staré i nové skladby, stejně jako začala příprava na "reunionové koncerty" v New Jersey Proghouse, které proběhly v období 2006-2007. Na těchto vystoupeních se ke kapele připojil Patův přítel Eric Pseja a na koncertech zjistili, že jim obohatil zvuk. Oficiálním členem kapely se stal o 2 roky později. Nicméně se objevil na DVD/Blu-ray záznamu "The Reunion Concerts", který byl z těchto vystoupení zaznamenán.

Jejich "comebackové" album "Narrow-Caster" bylo příspěvkem roku 2008, které představilo nahromaděnou páru v hlavách kapely, přineslo také mnoho dalších posluchačů, poct a festivalových vystoupení. Skupina pak vystupovala v Brooklynu (w/Phideaux), Connecticut (w/Marprog), Washington DC a v Severní Karolíně na ProgDay (w/Ozric Tentacles). Na ProgDay festivalu v roce 2009 Aaron Nobel nahradil Durhama na postu bubeníka a byl zachycen na DVD/Blu-ray "Live At ProgDay 2009".

Kapela brzy začala pracovat na dvou albech najednou, a to s docela dvěma odlišnými tématy, ale rozhodla se vyjít na trh s politicky / apoliticky zaměřenými písněmi s ohledem na blížící se americký volební rok. S jejich cover albem a výběrem písní měl volební rok 2012 ve Spojených státech vlastní soundtrack, který byl pojmenován "The Long Division". Album se stalo celkem razantním vyjádřením k aktuálnímu stavu americké společnosti, která je rozdělena na dva nesmiřitelné, proti sobě stojící tábory - demokraty a republikány. Již samotný obal desky hovoří jasně a v úvodní skladbě "You’re Fooling Yourselves" v textu nešetří ani jednu stranu. Album sklidilo zasloužený ohlas a stalo se nejúspěšnější nahrávkou kapely do té doby. "The Long Division" bylo vydáno před dnem voleb a po jeho vydání následovalo mnoho vystoupení v roce 2013 v společně s Izz, The Tea Club, Half Past Four, Dreadnaught a jejich koncertování kulminovalo návratem na ProgDay 2013, to vše s novým sólovým kytaristou Bryanem Zeiglerem.

Albový singl "You’re Fooling Yourselves" se dostal do Top 10 Songs Of The Year na portálu DPRP (spolu s dalšími lépe zavedenými kapelami) a album se dokonce dostalo i do Top 10 Albums of 2012 u ProgArchives.com. Po těchto dvou albových úspěších se skupina se rozhodla spojit síly s labelem 10T Records. Na začátku roku 2014 skupina měla vystoupení v Québec Terra Incognita Festival City, spoečně s Glass Hammer, což bylo první vystoupení 3RDegree mimo Spojené Státy.

Do roku 2015 kapela 3RDegree vstoupila zpátky na moderní progresivní rockovou scénu se sviji zbrusu novou studiovou nahrávkou "Ones & Zeros: Vol. 1", která byla velmi očekávaná jako následovník jejich široce uznávaného CD z roku 2012 "The Long Division". 3RDegree naplnili jejich hudbu nakažlivě melodicky orientovanými písněmi, které dosáhly nového vrcholu na této nové desce. Tato pátá nahrávka kapely je plně začlenila do té lepší kategorie hudebníků, kteří jsou schopní kombinovat složité muzikantství s nezapomenutelnými vychytávkami.

Album "Ones & Zeros: Vol. 1" je tématicky spojeno s problematikou transhumanismu, prodloužení života, singularitou a etikou spojenou s rychlým pokrokem technologií. Na albu "Ones & Zeros: Vol. 1" se představili George Dobbs (zpěv, klávesy), Robert James Pashman (baskytara, klávesy, doprovodný zpěv), Patrick Kliesch (kytara, doprovodný zpěv), Eric Pseja (kytara, doprovodný zpěv), Aaron Nobel (bicí a perkuse) a nový přírůstek v kapele Bryan Zeigler (sólová kytara, doprovodné vokály). George Dobbs označuje jejich styl hudby jako croeeover prog.

V roce 2015 se vydali na turné, které proběhlo nejen na americkém severovýchodě a Kanadě, ale i ve Velké Británii (Anglie a Wales), Německu, Nizozemsku a Francii. V roce 2016 se kapela snažila dokončit druhý díl "Ones & Zeros" stejně jako si s původním bubeníkem Robertem Durhamem naplánovali další živá vystoupení, včetně vystoupení na RoSfest v Gettysburgu, PA (se Spock's Beard).

Kapela 3RDegree ohlásila vydání svého dalšího alba, které vyjde v lednu 2018. Bude se jmenovat "Ones & Zeros: Vol. 0". Podle názvu se bude námětově jednat o předchůdce jejich předešké desky. Jako hosté se na něm uvedou hráčka na theremin Shueh-li Ong, zpěvák Moorea Dickason (MoeTar). Pro předplatitele bude k dispozici skladba "Logical Conclusion" ve formátu MP3, stejně jako členy podepsané CD nebo nové tričko. 3RDegree od roku 2017 pokračuje ve ztělesnění hudebního směru, který předneslo v roce 1991 "mocné trio" Robert James Pashman, Patrick Kliesch a Robert Durham: tj. vytvářet zajímavou a poutavou hudbu, která kombinuje přístupné melodie a chytlavé riffy s inteligencí a složitostí Progressive Rocku. Nov0 album vz3lo v dubni 2018.

Zpět
Členové:
Robert James Pashman - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Patrick Kliesch - Guitars, Backing Vocals
George Dobbs - Lead Vocals, Keyboards
Eric Pseja - Guitars, Backing Vocals
Bryan Zeigler - Lead Guitars, Backing Vocals
Aaron Nobel - Drums, Percussion

Bývalí členové:
Robert Durham - Drums, Percussion

Členové Robert James Pashman
Bass, Keyboards, Backing Vocals

Hodiny klavíru absolvoval již ve 12 letech a pokračoval až do 17. Pak dostal přenosné nahrávací studio a získal nové lekce od jeho tehdejšího učitele klavíru Angelo Panetta, u kterého pak začal pracovat jako asistent Engineer, následoval jej Pat, když opustil koleje. Angelo později mixoval všechny alba kapely.

Svoji první kapelu Unreal založil v roce 1988 poté, co začal skládat písně ještě téhož roku co opustil vysokou školu. Ještě v ročníku vysoké školy se naučil sám hrát na baskytaru a založil elektrické trio, kde James, hrál na klávesy a basu. Hráli tenkrát repertoár Rush, Genesis a další podobné věci. 3RDegree povstali z popela této kapely v roce 1990 po jeho setkání s Robem Durham, bubeníkem kapely do roku 2008. Domovská základna 3RDegree byla v Robertově suterénu a byl nejvíce aktivní v činnosti kapely do doby, než se připojil George.

K jeho oblíbeným umělcům v průběhu let byli Rush, Tears For Fears, Genesis, Sarah McLachlan, Jonatha Brooke, Esthero, Emiliana Torrini, Todd Rundgren, Prefab Sprout, Steely Dan, Level 42, Marillion, Hooverphonic, Bjork, Air, Phoenix, A-ha, Kevin Gilbert, David Sylvian a další.

V roce 1995 Robert cestoval Belgie, Německa a Rakouska jako klávesista s metalovou kapelou POWER. V poslední době nahrával (jako zvukový inženýr) s NJ power-popovou skupinou Spiraling, jejíž leader dříve koncertoval s kapelami Yes, Camel a Meat Loaf. Robert také dělal "trip-hop" CD s Portal v roce 2000 a sólové CD nazvané "Recovering Dreamer" v roce 2001. Od roku 2005 je Robert opět velmi zaneprázdněn archivací nahrávek 3RDegree pro poslední DVD a nové nahrávky kapely.

Pracuje v televizi a žije se svou ženou, synem a dcerou v severní New Jersey.
Členové Patrick Kliesch
Guitars, Backing Vocals

Pat se připojil k 3RDegree v srpnu 1991 ve věku 18 let. Patova tvorba smíchaná s nápady Roberta Jamese vytvářela zvuk kapely. Pat začal hrát na klarinet v 8 letech, na kytaru pak ve 12 letech a potýkal se s klavírem a bicími od střední školy.

Mezi jeho vlivy patří kapely Air, Arcade Fire, Badly Drawn Boy, The Beatles, Beck, Björk, Blur, Chemical Brothers, Cocteau Twins, Coldplay, DJ Shadow, Elbow, Elliot Smith, Genesis, Goldfrapp, Jeff Buckley, Jellyfish, Kate Bush, King’s X, Led Zeppelin, M83, Massive Attack, Muse, Pernice Brothers, Pink Floyd, Queen, Radiohead, Rush, Seal, Secret Machines, The Shins, Shudder To Think, Sigur Ros, Snow Patrol, Soundgarden, Sufjan Stevens, Supergrass, Super Furry Animals, Tears For Fears, U2, Ween a Yes.

Patrick vydal sólovou desku "Dysfunctional Family Album" v roce 1999, "trip hop" CD s Portal v roce 2000, CD s Liquid 56 nazvané "Foil" v roce 2004.

Pat pracuje jako video editor a žije v jižní Kalifornii.
Členové George Dobbs
Lead Vocals, Keyboards

Když mu bylo 14, měl skvělé přátele, kteří všichni hráli hudbu po celá léta. Bylo to trochu nakažlivé a poučné.

Byl to Georgeův hlas a skladby nahrané na jeho demo pásku, které okamžitě podnítily zájem kapely, aby se připojil ke kapele jako zpěvák a dál kapele extra "šmrnc". George je navíc klávesistou a převzal také spoustu obchodních povinností kapely, když se zařadil do sestavy. Nastoupil v létě roku 1995 a v srpnu již stál s kapelou na pódiu.

Mezi jeho vokální vlivy patří hlavně Peter Gabriel, Donald Fagen a Andy Partridge z XTC.

Dříve hrál v kapelách Kill The Messenger a koncertoval krátce s australským umělcem Johnny Dieselem (také Mark Lizotte) v roce 1997. Ze společného koncertování s Dieselem nevznikla žádná nahrávka. V současné době hraje v Newborn Pods s dlouholetým spolupracovníkem Declanem Powerem a sólově v JuiceBox George.

George žije v severní New Jersey.
Členové Eric Pseja
Guitars, Backing Vocals

Začal zpívat někdy ve věku osmi let, poprvé v kostelním sboru, později na vysoké škole v madrigal sboru. Také zpíval během středoškolského studia v muzikálech po celé čtyři roky, což mu pomohlo získat solidní hlas. Na střední škole se také začal učit hrát na kytaru. Na vysoké škole objevil také basovou kytaru.

Na vysoké škole se přidal k domácí kapele Crust, kde si vzal na starost baskytaru a vokální povinností. Jejich hudbabyla velmi různorodá, v jádru nějaký Spinal Tap. Poté, co školu absolvoval a přestěhoval se kousek dále do New Jersey, Minnesota, Illinois a Michigan, byl schopen se s nimi setkávat každý rok a skládat a nahrávat. Tak to dělají už více než dvacet let. Je to skvělý úlet pro "menší technickou část" jeho hudební osobnosti.

Ericův zdlouhavý vstup do 3RDegree začal neúspěšným konkurzem na zpěváka v roce 1995, ale vyvinul se do spolupráce na společném projektu s Patem Kliesch s názvem Liquid56 a proměnil se v hostujícího hudebníka pro Reunion koncerty. O patnáct let později Ericova houževnatost mu nakonec zajistila pevné místo v kalendáři 3rDegree.

Eric je samouk kytarista a basista, stejně jako dokonalý zpěvák. Mezi své některé, někdy i náhodné vlivy řadí Tori Amos, Basia, Clannad, Devin Townsend, The Dixie Chicks, Duran Duran, Emerson Lake & Palmer, Genesis, Jason Falkner, Iron Maiden, Level 42, Opeth, Porcupine Tree, Queensryche, Steely Dan, Sting, Tears for Fears, U2, Steve Vai, The Who a samozžrjmě Yes.

Koncem 90. let byl Eric basistou a zpěvákem NJ barové doprovodné cover kapely Sick Nellie. Spolu s hraním na kytaru v 3rDegree, je Eric v současné době i basistou a zpěvákem v jeho trvajícím vysokoškolském projektu CRUST, stejně jako basista v rockové kapele Xeromore.

Když Eric není rockovou hvězdou, pracuje jako Web Designer, žije v severní New Jersey se svou ženou a dvěma dcerami.
Členové Bryan Zeigler
Lead Guitar, Backing Vocals

Pochází ze Salisbury, Maryland, přes deset let již žije v Pittsburghu. Než se rozhodl pro hudební kariéru, pracoval v kdejakém oboru. Po ukončení inženýrské školy pracoval jako rychlý manažer potravin, doručovatele pizzy, dj'd svateb, manažéra rockového klubu, dělal Y2K sanace, pracoval v oblasti HR a mezd, řídil dot-com. Když si naašetřil nějaké peníze, šel na právnickou školu a nyní pracuje pro společnost, která mu umožňuje dny volna pro studiové nahrávání.

Bryan se připojil 3RDegree v lednu roku 2013. Kapela došla k závěru, že další koncertní kytarista je nutný, aby mohli předvést nahraný materiál kapely na jevišti. Bryan je zkušený koncertní hráč. Hledal kapelu, ke které by se připojil, spustit vyhledávání na netu pro slova "Prog" a "Progresivní" a "Porcupine". Nebyl jsem si zcela jist, co vlastně hledal, prostě něco působivého jako klasická hudba, přesto více písňově orientovaná. Když objevil reklamu na 3rDegree, zdálo se, že je to to pravé. Neznal kapelu, ale jakmile se dostal na odkaz a začal si přehrávat jejich materiál, už věděl, že to bylo něco, co chtěl dělat.

Předtím působil v mnoha projektech v průběhu let, od glam metalu až k Pink Floyd cover kapele, nějakou dobu působil jako hudební ředitel pro improvizační divadelní skupinu. Také skládal a nahrával se svoji ženou v posledních několika letech album pod názvem Dark Beauty. Říkali tomu klasikou ovlivněný gothický alternativní progresivní rock, v němž se prolínal její operní zpěv s nějakou temnější poněkud proggy hudbou.

V počátcích své hudební kariéry však od počátku 90. let hraje "gangsta prog." I když se název projektu změnil z ESP na Electric Sheepdog, strávil s nim hodně z posledních dvaceti let, když předvádějí eklektický pseudo-progresivní rock s rozzlobených texty o hloupých tématech.

Bryan žije v severní New Jersey.
Členové Aaron Nobel
Drums, Percussion

Na bicí začal hrát, když mu bylo devět a dělal jako obvyklou rutinu, když hrál ve školním orchestru. Měl tetu, která měla velkou zálibu pro hudbu a nahrávala mu pásky z rockového rádia, které pak přehrával: Dixie Dregs, Permanent Waves/Signals era Rush, Abacab era Genesis, Van Halen, Men At Work, The Police. Na střední škole hrál ve sklepních kapelách se spolužáky a byl trochu vyspělejší než kluci, se kterými hrál. Skončili nakonec přehráváním skladeb kapel Metallica a Slayer.

Po maturitě začal brát soukromé lekce většinou se zaměřením na techniku, jazz, funk. V té době se snažil proniknout do místně úspěšné metalové kapely Know Idea, což se mu podařilo a koncertoval s nimi. Byl tehdy úplný 18-letý zelenáč mezi více ostřílenějšími 20 letými kluky, měli plno světel, pyrotechniky, profesionální ozvučení, skříňový automobil a roadies. Nakonec se jim podařilo podepsat s dceřinou společnosti Warner.

Týden poté, co se skupina rozpadla, dostal telefonát od svého nevlastního bratra, který byl profesionálním hudebníkem, aby se připojil k jeho právě založenému klávesovému funk projektu. Nejlepší na tom bylo, že byl inženýrem ve studiích Star Castle, takže měli zkušebnu i bezplatné nahrávání. Také jsem hrál v progresivním rockovém triu a la tria Rush nazvaném Showcase se dvěma místními zázraky - nahrávky s nimi patří dodnes mezi jeho oblíbené.

Byl ale nespokojen a rozhodl se vzít místo na hudební škole. Když se představil v Miami U a New School, nakonec zhodnotil, že to nestojí za ty peníze. Skončil také se studiovou práci pro místní rockové kapely a začal hrát v rockové kapele a la Kyuss s názvem Amnesty Underground. Všechno to bylo skvělá hudba, ale stále jej to nenaplňovalo. Přestěhoval se do Orlanda, kde zpúočátku dělal nějakou konvenční kapelovou práci, nějakou původní hudbu, vyzkoušel i nějaké věci pro Disney. Když se vrátil o několik let později, dva hudebníci ze Showcase zakládali jiný projekt a angažovali jej. nazýval se Selfmadesoul a hudba obsahoval hodně elektronických prvků a instrumentálních věcí, takže Aaron hrál na hybridní akusticko / elektronickou sadu s octapadem, mnoho pedálů a elektronických šoupátek. Vše bylo automatické, a tak jsem hrál na jediné kliknutí, byl to skvělý trénink.

Když působil v projektu Selfmadesoul, spřátelil se také s klukama z kapely Spiraling, kteří mu dali odkaz na kapelu 3RDegree.

Stále hraje v progresivním rockovém instrumentálním triu v rodném městě. Dělá trochu jazzové koncerty kolem oblasti New Haven, CT. Hraje s Lyric Hall Silent Movie Orchestra, který poskytuje živou zvukovou stopu pro němé filmy. Zaskakuje v pár místních cover kapelách a keltské rockové skupině s názvem The Ruffians. Vždycky si stěžuje, jak je zaneprázdněn, ale málokdy odmítne nějakou nabídku.
Členové Robert Rob Durham
Drums, Percussion

Historie 3RDegree začíná, když Robert James Pashman hledal bubeníka a byl objeven Rob Durham na konci 90. let. Připojil se ke kapele a působil v ní až do roku 2008, do jejich comebackového alba "Narrow-Caster". Po jeho vydání ale kapelu opustil. Jeho plný návrat v roce 2016 signalizovalo šesti členná sestava s originálním triem z roku 1991 stále neporušeným o 20 let později.

Rob je multi-instrumentalista, zvládá flétnu, glockenspiel, vibrafon a další nástroje.

Rob žije v severním New Jersey.

Zpět
Studiové desky:
2018 Ones & Zeros: Vol. 0
2015 Ones & Zeros: Vol. 1
2012 The Long Division
2008 Narrow-Caster
1996 Human Interest Story
1993 The World In Which We Live
Živé nahrávky:
2016 Hello World! Live In Europe & America
2010 Live At ProgDay 2009
2009 Among Friends
2008 The Reunion Concerts
Singly:
2011 The World In Which We Lived


Skupina:
George Dobbs - Lead & Backing Vocals, Keyboards, Percussion, Violin, Computer Voice (07)
Robert James Pashman - Bass guitar, Keyboards, Backing Vocals
Patrick Kliesch - Electric Guitars, Acoustic 6-string Guitars, Backing Vocals, Additional Keyboards
Eric Pseja - Electric Guitars, 12-string Acoustic Guitars, Backing Vocals, Electronic Voice (01,03,09)
Bryan Zeigler - Electric Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Sheuh-Li Ong - Theremin (03)
Moorea Dickason - Co-lead vocal (05)
Jay Friedman - Additional Violin (08)
Ava Penelope Pashman - Spoken voice (06)
Aaron Nobel - Drums (07), Drum Arrangement Ideas (03,04)
Diskografie Ones & Zeros: Vol. 0
Vyšlo 30. dubna 2018, 10t Records

Seznam skladeb:
01. Re1nstal_0verture (3:56)
02. Connect1ng (4:53)
03. Olymp1a (5:15)
04. The Future Doesn't Need You (5:49)
05. Un1ntended C0nsequence (3:34)
06. Perfect Babies (4:42)
07. Logical Conclusion (6:40)
08. Click Away! (15:27)
     i. Positive Feedback Loop (One Click Away)
    ii. Click Farm
   iii. Only Listen To This Section If You Truly Want Wealth And Security
09. Ones & Zeros (7:07)
Total Time (57:23)

Produced: George Dobbs, Patrick Kliesch, Robert James Pashman
Produced by George Dobbs, Robert James Pashman & Patrick Kliesch
Mixed & Mastered: Angelo Panetta
Tech Support: Ed Baumann
Drums recorded at Panetta Studios & Assisted: Dan D'Elia
Cover Art: Alexandre Kouznetsov
Album Design & Layout: Eric Pseja
This album is dedicated to the tireless champion of new music: Dewey Gurall.

Skupina:
George Dobbs - Lead Vocals, Keyboards, percussion, Additional Guitar, Computer Voice (07)
Robert James Pashman - Bass guitar, Keyboards, Backing Vocals
Patrick Kliesch - Electric Guitars, Acoustic 6-string Guitars, Backing Vocals, Additional Keyboards
Eric Pseja - Electric Guitars, 12-string Acoustic Guitars, Backing Vocals, Electronic Voice (01,03,09)
Aaron Nobel - Drums, Percussion
Bryan Zeigler - Electric Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Kyree Vibrant - Backing Vocals (08,10) www.halfpastfour.com
Daniel Tracey - Joint Lead Vocals (09)
Mark Ptak - Fender Rhodes (10)
Diskografie Ones & Zeros: Vol. 1
Vyšlo 18. srpna 2015, 10t Records, 10T10081

Seznam skladeb:
01. Hello, World! (0:15)
02. The Gravity (7:50)
03. This Is The Future (4:28)
04. Life (2:38)
05. The Best & Brightest (4:05)
06. Circuit Court (5:10)
07. Life At Any Cost (7:58)
08. What It Means To Be Human (5:30)
09. We Regret To Inform You (5:22)
10. More Life (5:33)
Total Time (48:49)

Produced: George Dobbs, Patrick Kliesch, Robert James Pashman
Songs 02-04,08-10 mixed: Angelo Panetta at Panetta Studios Elmwood Park, NJ,
05-07 mixed: Rave Tesar at REM Studios Ridgewood, NJ
Mastered: Dennis Drake at The Music Lab Holmdel, NJ
Drums recorded at Panetta Studios assisted by Dan D’Elia
Album Art: Aleksandr V. Kouznetsov, www.sashakouznetsov.com
Album layout: Eric Pseja
Album je koncepční, když pojednává o různých aspektech naší budoucnosti, které se možná někdy stanou samozřejmostí. To jsou věci, které měli na mysli 3RDegree a naplnili jimi své páté a první plně koncepční studiové album "Ones & Zeros: Vol. 1", jejich první u labelu 10T Records. Všechny skladby nabízejí jedinečný pohled na problematiku a etiku spojenou s rychlým pokrokem technologií. Ray Kurzweil a jiní diskutovali o futurismu a transhumanismu od roku 1970, ale teprve nyní vidíme, jak to ovlivňuje náš každodenní život. V čele členové 1990's éry California kytarista Patrick Kliesch a zpěvák a klávesista George Dobbs z New Jersey, včetně zbytku kapely ve zkratce shrnuli v různých písních vše, co úzce souvisí s celkovým tématem. Stejně jako u předchozích alb, oba plnohodnotnými party a základy nápadů vytvořili a předali dalším členům kapely přes internet, aby na nich mohli brzy pracovat.

Skupina:
George Dobbs - Lead Vocals, Keyboards
Robert James Pashman - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Patrick Kliesch - Guitars, Backing Vocals
Aaron Nobel - Drums, Percussion
Eric Pseja - Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie The Long Division
Vyšlo 4. září 2012, self-released, 3RD004

Seznam skladeb:
01. You’re Fooling Yourselves (6:52)51
02. Exit Strategy (5:45)44
03. The Socio-Economic Petri Dish (6:52)51
04. Incoherent Ramblings (7:45)44
05. The Ones To Follow (3:15)12
06. A Work Of Art (2:51)50
07. Televised (6:53)52
08. The Millions Of Last Moments (2:076)
09. Memetic Pandemic (7:27)29
10. A Nihilist’s Love Song (3:39)
Total Time (53:39)

Produced: Robert James Pashman, George Dobbs, Pat Kliesch
Mixed: Angelo Panetta except "You're Fooling Yourselves" mixed by Brett Kull
Mastered: Dennis Drake
"You’re Fooling Yourselves!" (Ty bláhový samolibče!), naříká 3RDegree zpěvák a klávesista George Dobbs na singlu kapely z nového CD "The Long Division", jejich prvního od roku 2008. Touto písní, stejně jako několika dalšími z první poloviny alba kapela v roce 2012 reflektuje politické pojednání: že americké politické strany (a pravděpodobně i v jiných zemích) již dlouho rozdělují populaci na základě barvy pleti, platu, pohlaví, věku a mnoho jiného, zahrávají si s jejich obavami a využívají své nashromážděné síly svojí štědrostí, aby si udržely jejich přízeň. Ok, není to vždy tak těžké, ale album bylo napsáno ve stínu ekonomického kolapsu roku 2008, který se odehrál právě když 3RDegree vydávali jejich první album za posledních 12 let: NARROW-CASTER. I když to třetí album byla kombinace čerstvých písní a vzkříšené nápady z období těsně před původním rozpadem kapely v roce 1997, "The Long Division" je společnou kritikou Tea Parties, Occupy Movements, nejubožejších pracovních míst a bank a výrobců automobilů, které jsou příliš velké na to, aby zkrachovaly.

Skupina:
George Dobbs - Lead Vocals, Keyboards
Robert James Pashman - Bass, Keyboards, Vocals
Pat Kliesch - Guitars, Vocals
Rob Durham - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Narrow-Caster
Vyšlo 2. prosince 2008, self-released, 3RD003

Seznam skladeb:
01. Apophenia (4:45)43
02. It Works (5:05)
03. Narrow-Caster (3:09)
04. Live With This Forever (5:09)8
05. Cautionary Tale (5:05)6
06. The Proverbial Banana Peel (3:09)7
07. Young Once (5:14)15
08. Scenery (5:49)
09. Free For All (4:35)36
10. The Last Gasp (4:57)55
Total Time: (47:00)

Mixed: Angelo Panetta
Mastered: Dennis Drake
Produced: Robert James Pashman, George Dobbs, Pat Kliesch
"Comebackové" (a třetí) album od 3RDegree a první studiové album kapely po 12 letech. Originálně vyšlo 8. června 2008, jako CDR pak v prosinci 2008 jako deluxe eco-wallet CD.

Skupina:
George Dobbs - Vocals
Robert James - Keyboards, Bass and Vocals
Pat Kliesch - Guitars and Vocals
Rob Durham - Drums and Vocals
Hosté:
Stephanie Raye (Quick) - Additional Voices (10)
Alyse Pashman, Susan Berkley, Ken Levy - Speaking Voices (01)
Diskografie Human Interest Story
Vyšlo duben 1996, self-released, 3RD002
re-released 10. prosince 2013, 10t Records

Seznam skladeb:
01. Human Interest Story (3:55)
02. Ladder (6:46)
03. I (4:06)
04. Top Secret (4:43)
05. Why Me? (3:48)
06. Be There (4:22)
07. Stardust (4:08)
08. Black Orchid (2:55)
09. Your New Wave (4:16)
10. Locked Inside (4:25)
11. Bloodstream (3:51)
12. Misfortune On Mainstreet (11:38)
Total Time: (72:00)

2013 Remaster tracklist:
01. Human Interest Story (3:55)
02. Ladder (6:46)
03. I (4:06)
04. Top Secret (4:40)
05. Why Me? (3:48)
06. Be There (4:23)
07. Stardust (4:08)
08. Black Orchid (2:55)
09. Your New Wave (4:17)
10. Locked Inside (4:25)
11. Bloodstream (3:54)
12. Misfortune On Main Street (11:39)
     i. 13
    ii. Mistakes
    vi. We Must Wake Now
13. What It Means To Be Human (bonus) (5:37)
Total Time: (64:25)

Produced & Engineerd: Angelo Panetta, Robert James Pashman and Patrick Kliesch at Panetta Studios, Elmwood Park, NJ
Mixed: Angelo Panetta
Mastered: Mark Downie at Western Mastering
Piano recorded at Taylor Made Productions Caldwell, NJ
Cover Photo: Neil Seiffer
Rear Photo: Geoffrey C. DeVoe
Layout & Additional Art: Eric Pseja

Skupina:
Pat Kliesch - Guitars, Vocals
Rob Durham - Drum, Percussion, Vocals
Robert James Pashman - Keyboards, Bass, Lead Vocals
Hosté:
Vito Tonkonog - Guitars (01,03)
Jeff Cascodne - Guitars (01,03,08,09)
Steve Carlo - Drums (01,03,08,09)
Diskografie The World In Which We Live
Vyšlo 8. června 1993, Maine's Reindeer Records, 3RD001

Seznam skladeb:
01. Double Dealing (4:38)
02. Bury The Button (4:55)
03. Breathing Room (5:59)
04. Is There Anyone? (5:38)
05. Dancing Over Scarlet Mist (1:55)
06. Hopeful (4:45)
07. The World In Which We Lived (4:32)
08. Powers That Be (4:05)
09. The Lit Window (5:55)
10. At The End Of The Day (2:23)
Bonus Tracks:
11. Tomorrow (’93 Out-take) (3:53)
12. When All Else Fails (’93 Out-take) (4:34)
13. Kindness (5:17)
14. Come My Way ’90 (3:44)
15. Come My Way ’91 (3:25)
Total Time: (65:38)

/* (as featured on Todd Rundren tribute cd STILL THERE'S MORE-1995)
Made from 1989-1993 and originally released on Portland, Maine's Reindeer Records
Produced/Engineered/Mixed: Angelo Panetta, Robert James Pashman, Pat Kliesch
Původně vyšlo pod Reindeer Records, ale jako nezávislá nahrávka kapely a je dostupná přes paypal na 3RDegreeONLINE.com website. K 10 originálním skladbám (původně na kazetě) bylo přidáno 6 bonusových skladeb "Tomorrow", "When All Else Fails", "Come My Way '90" a "Come My Way '91", které nebyly na originální kazetě. "Falling Through The Cracks" a "More Than Anything" byly na CD HUMAN INTEREST STORY, ale tam je nazpíval Robert, ale pak se rozhodli je dát jako bonusy na prvnít album, kde nazpíval všechny písně.


Skupina:
George Dobbs - Lead Vocals, Keyboards
Robert James Pashman - Bass, Backing Vocals, Additional Keyboards
Bryan Zeigler - Lead Guitar, Backing Vocals
Aaron Nobel - Drums, Percussion
Eric Pseja - Rhythm Guitars, Backing Vocals (all except 02,04,07,13)
Diskografie Hello World! Live In Europe & America
Vyšlo 28. června 2016, Digital Album
This is the LIMITED EDITION (only 100 made) CD/DVD/Blu-ray

Seznam skladeb:
01. The Socio-Economic Petri Dish (6:25)
02. You're Fooling Yourselves (6:48)
03. Life At Any Cost (8:09)
04. What It Means To Be Human (5:38)
05. The Best & Brightest (4:00)
06. Circuit Court (5:16)
07. Apophenia (4:37)
08. Memetic Pandemic (7:12)
09. The Gravity (8:07)
10. This Is The Future (4:38)
11. Cautionary Tale (5:40)
12. It Works (6:39)
13. Top Secret (4:48)
14. Human Interest Story (4:36)
Total Time: (90:00)

Recorded in Holland (near Rotterdam) and in Baltimore, Maryland USA
Jedná se o první živé album 3RDegree po šesti letech, které bylo nahráno na podzimním turné září-listopad k jejich albu "Ones & Zeros: Vol. 1" z roku 2015, když koncerty odehráli v Holandsku, Německu, Francii, Anglii, Walesu a USA. Pro tuto nahrávku byly pořízeny záznamy ze dvou koncertů v Orion Sound Studios Mike Potter ze dne 17. října 2015 a na 'T Blok v Nieuwerkerk aan den IJssel, Nizozemsko, dne 20. září 2015. Nahrávky pořídili Richard Baas a Anthony Priestman.

Skupina:
Robert James Pashman - Bass Guitars, Keyboards, Backing Vocals
George Dobbs - Vocals, Keyboards
Pat Kliesch - Guitars, Backing Vocals
Aaron Nobel - Drums
Hosté:
Diskografie Live At ProgDay 2009
Vyšlo 13. dubna 2010,

Seznam skladeb:
01. Apophenia (4:44)
02. It Works (5:14)
03. Be There (4:19)
04. Memetic Pandemic (8:17)
05. Free For All (4:25)
06. The Proverbial Banana Peel (3:23)
07. 13 (3:01)
08. Dancing Over Scarlet Mist (2:30)
09. A Work Of Art (3:06)
10. Black Orchid (3:20)
11. Scenery (6:07)
12. The World In Which We Lived (5:14)
13. Me & Sarah Jane (free) (5:58)
14. Ladder (7:20)
15. The Socio-Economic Petri Dish: (6:57)
     i. Prelude To A Bailout
    ii. Give Them What They Want
16. Live With This Forever (5:25)
17. Cautionary Tale (5:27)
Total Time: (90:00)

Bonus Material:
* Making Of Narrow-Caster
* Human Interest Story (live from Europa, Brooklyn, NY)

Recorded: Mike Potter at Orion Sound
Mixed: Angelo Panetta at Panetta Studios

Skupina:
George Dobbs - Lead Vocals, Piano and Bass (07,08)
Robert James Pashman - Backing Vocals, Bass and Piano (07,08)
Dan D'Elia - Drums
Eric Pseja - Percussion and Guitar (06)
Hosté:
Greg Jones - Drums (06)
Diskografie Among Friends
Vyšlo 1. června 2009,

Seznam skladeb:
01. Narrow-Caster (4:29)
02. It Works (5:47)
03. Me & Sarah Jane (free) (6:48)
04. Ladder (5:51)
05. The World In Which We Lived (10:06)
06. Cautionary Tale (5:45)
07. A Work Of Art (3:42)
08. I (5:41)
Total Time: (43:09)

Produced & Mixed: Robert James Pashman
Venue furnished: Tatiana Pashman
Nahrávka pochází z 11. dubna 2009 z domácího koncertu "House Out In Hackensack", kde členové 3RDegree George Dobbs (lead vocal, piano, bass) a Robert James Pashman (backing vocals, bass, piano) zahráli krátký set se svými dlouholetými hudebními spolupracovníky Danem D'Elia (drums), Ericem Psejou (guitar, percussion) a hostujícím bubeníkem Greg Jones (Pinnacle). Byl to první koncert od vydání "Narrow-Caster" z roku 2008. Předvedli na něm i předtím nikdy neodehraný cover skladby Genesis "Me & Sarah Jane". Vystoupení se nahrávalo v obývacím pokoji s pianem Steinway K-52 upright.

Skupina:
George Dobbs - Lead Vocals, Keyboards
Pat Kliesch - Guitars, Vocals
Robert James Pashman - Bass, Keyboards, Vocals
Rob Durham - Drums, Percussion
Eric Pseja - Guitars, Bass, Vocals, Percussion
Hosté:


Diskografie The Reunion Concerts
Double DVD or Blu-Ray, vyšlo 2007, digital album

Seznam skladeb:
Acoustic
01. Black Orchid (2:51)
02. Home In The Clouds (6:06)
03. Why Me (3:58)
04. Cautionary Tale (5:15)
05. Elsewhere (Sarah Mclachlan cover) (4:22)
06. A Work Of Art (2:41)
07. A Man (5:07)
08. The Art Of Being Alone (3:50)
09. The World In Which We Lived (5:07)
10. Stardust (4:20)
11. It Works (4:42)
12. Doesn't Quite Belong (3:37)
13. Ladder (6:03)
14. Young Once (2:40)
15. Scenery (5:42)
16. Done It Again (3:38)
17. I (4:40)
18. Human Interest Story (4:19)
Electric
19. Top Secret (4:54)
20. Ladder (7:03)
21. Free For All (4:40)
22. Apophenia (4:57)
23. Peel The Paint (Gentle Giant cover) (6:06)
24. 13 (2:54)
25. Dancing Over Scarlet Mist (2:03)
26. Stardust (4:19)
27. It Works (4:43)
28. Live With This Forever (4:46)
29. Cautionary Tale (5:11)
30. Home In The Clouds (5:27)
31. Done It Again (3:54)
32. Young Once (2:32)
33. Scenery (5:31)
34. I (4:52)
25. Human Interest Story (4:39)
Total Time: (53:34)

Recorded & Mixed: Robert James Pashman
CD1: Jedná se o akustický koncert ze dne 20. dubna 2007 "at home" s akustickými kytarami, bubny s kartáčky a Steinway K-52 akustickým piánem. Jedná se o první večer REUNION koncertů, které se konaly v dubnu 20/21 2007. 3RDegree hráli poprvé živě po více než 10 letech.
CD2: Toto je druhý večer REUNION koncertů, které se konaly v dubnu 20/21 2007. Jednalo se o elektrický koncert v NJ Proghouse v Metuchen, New Jersey.
Obsahuje cover od Gentle Giant "Peel The Paint" a kompletní přepracování písně ze svého prvního alba, ale tentokrát s Georgem jako sólistou.

Skupina:
George Dobbs - Lead vocals, Fender Rhodes electric piano
Robert James Pashman - Bass, Backing Vocals, Synthesizers, Mellotron
Pat Kliesch - Electric and Acoustic Guitars, Backing Vocals
Aaron Nobel - Drums and Percussion
Hosté:
Diskografie The World In Which We Lived
SP, vyšlo 2011,

Seznam skladeb:
01. The World In Which We Lived (2011) (5:26)
Total Time: (5:26)

Nevěrná nahrávka první skladby 3RDegree napsané před 20 lety. Originální verze se objevila na CD "THE WORLD IN WHICH WE LIVE" (1993).

Zpět

Eric Pseja, Robert James Pashman, George Dobbs, Patrick Kliesch, Rob Durham, Bryan Zeigler


Patrick Kliesch, Rob Durham, Bryan Zeigler, George Dobbs, Eric Pseja, Robert James Pashman


George Dobbs, Patrick Kliesch, Robert James Pashman a Hugo - Man of a Thousand Faces


George Dobbs, Patrick Kliesch a Robert James Pashman v Port Authority Bus Terminal


Aaron Nobel, Bryan Zeigler, Eric Pseja, George Dobbs a Robert James Pashman

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.3rdegreeonline.com/3RDegree/Home.html
http://3rdegree.bandcamp.com/album/the-world-in-which-we-live-1993-album

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  3.7.2016 
Menu Poslední aktualizace: 26.10.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©