NEKTAR


Zpět
Británie byla v roce 1965 obtížným místem pro začínající rockové hudebníky. Skupiny jako Beatles, Rolling Stones, Dave Clark Five, Herman's Hermits a Wayne Fontana a Mindbenders vše šrotovaly na anglických a amerických trzích, takže pro každého nového bylo obtížné vstoupit do těsně ohraničeného kruhu. Frustrovaní ve své rodné zemi, se pak mnoho britských rockerů, mezi nimi třeba Deep Purple a Pink Floyd, stěhovalo do Německa, aby hledalo svoji superstar kariéru a pouhopouhé štěstí. Součástí masového exodu byli rovněž Derek "Mo" Moore (basa, zpěv), Roye Albrighton (kytara, zpěv), Alan "Taff" Freeman (klávesnice, zpěv) a Ron Howden (bubny), tehdy členové různých anglických kapel, které nakonec se rozpadly, zatímco koncertovali vNěmecku.

Kapela NEKTAR vznikla v německém Hamburku v roce 1969, kde se tehdy v legendárním hamburském klubu "Star Club" setkali angličtí hudebníci (jak jinak v tehdejší době) a zakládající členové Roye Albrighton (kytara, zpěv), Derek "Mo" Moore (baskytara, zpěv), Allan "Taff" Freeman (klávesy, zpěv) a Ron Howden (bicí). Tehdy byl ještě každý z nich členem jiné kapely, které se na podiu "Star Club" střídaly během večerů. Brzy však všichni poznali, že jejich obdivují stejné hudební múzy, a v roce 1970 tak vznikl soubor NEKTAR. Dne 10. ledna 1970 se Mick Brockett připojil ke kapele a byl oficiálně označen jako "světelný hudebník" pro ovládání světel a "speciální efekty". Přidal své myšlenky, texty a vizuální prvky pro pohyblivé světlo na pozadí, aby dokončil psychedelický obraz kapely, stal se de fakto pátým členem Nektar.

Kapela se od svého zrodu snažila vytvářet hudební plochy, ve svých začátcích ovlivněné psychedelickým rockem, které se stále více přibližovaly barevným hudebním postupům tehdejších kapel Yes a Emerson, Lake & Palmer. Podobně jako jiná kapela, zrozená v Německu, Eloy, hráli psychedelický space art rock. Dokonce existuje názor, že byli s kapelou Pink Floyd prvními, kdo pracoval s kvadrofonním zvukem. Svoji hudbu na pódiu navíc dotvářela nová formace skvělou světelnou show, neboť se jejich neoficiálním členem stal právě již zmíněný bývalý světelný technik Pink Floyd Mick Brockett.

Mo Moore se od samého začátku vykrystalizoval jako manažer z řad členů skupiny. Právě on přispěl k jejich úspěchu a ke skutečnosti, že Nektar byli mnohokrát zváni na koncerty. Prostřednictvím osobních kontaktů s publikem Nektar dokázali v průběhu let získat v Německu mnoho fanoušků. S velkou námahou Mo shromáždil adresy agentur a promotérů v Německu a okolních zemích, aby zjistil, že zprostředkovatelé až příliš často vydělávají více než samotná skupina. Kvůli tolika agenturám a promotérům se Mo brzy poznal, že jeho seznam potenciálních promotérů vyžaduje neustálé úpravy. Proto Mo vytvořil svou vlastní agenturu pro správu Nektar, aby zmařil ziskově orientované promotéry. Poté se Mo s velkým úsilím snažil omezit kupčení s přehnanými cenami vstupenek. Od té doby Mo vybudoval vlastní řídící kancelář Nektar, kterou vedli Mo a dva idealisté, Muck (Klaus Dieter Maack) a Jochen Seeger, který se později stal tour manažerem u SCORPIONS.

První úspěch kapely se dostavil při koncertě v mnichovském PN-klubu v roce 1970. Jejich hudba a světelná shov dosud v plenkách byly tak působivé, že americký producent s nimi okamžitě podepsal smlouvu a okamžitě je přivedl do Bostonu, aby si řízli jednu desku (The Boston LP).

Samozřejmě všichni hudebníci mysleli na vhodné jméno kapely. Vybrali si tři jména, dosavadní název Prophecy nebo místo toho Pollen nebo po Nektar. Členové kapely však nejprve chtěli počkat na reakci publika na show. Pokud by bylo negativní, zůstali by Prophecy, pokud pozitivní pak Nektar nebo Pyl. Po koncertu se stalo, že uváděč požádal o jméno a jednomyslnou odpovědí bylo Nektar, napsaný s K, protože se hodí k hudbě pro měkké melodie na hard-rockové prvky.

Nektar se během svého krátkého pobytu v USA jammoval s několika skupinami, ale musel koncerty odmítnout, protože nebyli v pozici, která by jim umožnila přivést svoji světelnou show přes velký oceán. O tři týdny později se tedy vrátili do Německa a vytvořili svůj domov v Seeheimu / Bergstrabe. Krátce poté, co se Nektar usadili, Keith Walters se dočasně připojil a udělal světelnou show pro ovládání dvěma osobami. Helmut Wenske a Klaus Holitzka se také připojili k společenství Nektar,když se zapojili přebaly alb a světelnou show.

Nektar mezitím marně čekal na vydání svého záznamu (The Boston LP) ve Spojených státech. Kvůli omezením jejich smlouvy si Nektar brzy uvědomili, že patří do rostoucí řady kapel, kterým do činnosti zasahovaly nahrávací společnosti a nemohly se pohybovat vpřed ani vzad. Mezitím bylo složeno více materiálu, světelná show byla zdokonalena a Nektar pracovali ve svých "nejkritičtějších finančních podmínkách“. Mnohokrát byli konfrontováni s problémem pouhé existence. Nektar přesto byli natolik silní, aby vydrželi a fungovali.

Společně s vizuálním výkonem po vypršení jejich neúspěšné americké smlouvy se Nektar rozhodli hledat novou nahrávací společnost. Našli v roce 1971 Bacillus Records, dnes label Bellaphon Records, místní label ve Frankfurtu, a ještě v témže roce vyšlo jejich první studiové album. Debutové album kapely "Journey To The Centre Of The Eye" z roku 1971 se skládalo pouze z jediné písně, která trvá více než 40 minut, přičemž posledních 100 vteřin první strany se opakovalo na začátku druhé strany, aby byla zachována kontinuita hudby. Bylo to koncepční album, sledující příběh astronauta, kterému mimozemšťané dali ohromující znalosti. Jejich hudba, vesmírný rock se zvukovými strukturami připomínajícími psychedelický rock, se rychle dostal do podvědomí německého publika.

Keith a Mick v tuto chvíli již pracovali se šesti projektory, se 2 blesky, diapozitivy a klouzavými světly. S těmito zařízeními účinně podporovali akustický výkon kapely neustálou posloupností živých a smyslných barevných vizí.

V dubnu 1972 Nektar vydal jejich první singl "Do You Believe In Magic?", což ale nepřineslo úspěch jako jejich vesmírná opera. Výsledkem bylo zjištění, hudba Nektar je vhodná pouze pro dlouhé hraní, aby mohla vyjádřit a předat zprávu své hudby. Kapela se přesto v Německu stávala velmi oblíbenou a podařilo se jí ještě v tomtéž roce vydat následovníka debutu, koncepční album "A Tab In The Ocean" s nadějí, že jim to pomůže upevnit cestu k úspěchu, a ze kterého si pak dokonce v roce 1984 vypůjčili heavy metaloví Iron Maiden skladby "Desolation Valley" a "King Of Twilling". Toto album z roku 1972 čerpalo z poněkud konvenčnějších rockových a bluesových vlivů. Snad proto onen zájem.

Vydání dvou alb vyústilo v německé turné a také cestu zpátky do jejich rodné země. Tam zjistili, že život tak dlouho mimo anglickou scénu odstranil většinu dřívějších britských hudebních vlivů. "Teď je to všechno samo o sobě", říká Moore. "V Anglii je všechno tak hektické a drahé. Nevím, jak se tam kapelám daří přežít. Nemohli jsme prostě. Život tady je mnohem tišší. Máme spoustu času na vymýšlení nových nápadů a zkoušení, dokud nebude vše v pořádku".

Evropské země si brzy kapely Nektar všimly. V březnu 1972 Nektar cestovali po Anglii až do dubna s britskou jazz-rockovou skupinou If. Koncerty byly úspěšné. Obrovská reakce publika ukázala, že Nektar si vyvinul správný cit pro komunikaci mezi publikem a skupinou. Díky usilovnosti Nektar, obdivuhodnému idealismu a víře v jejich hudbu se jim podařilo prorazit k úspěchu na evropské hudební scéně. Toto turné ukázalo, že Nektar patří k těm několika formacím, které nebyly hudebně přitahovány k anglické hudební scéně a vlastně tak posílili svůj vlastní hudební projev.

Mezitím Mick také nakonfiguroval způsob, jak řídit světelnou show sám, zejména když se Keith Walters rozhodl opustit Nektar na konci roku 1972, když se vrátil do Anglie, aby se oženil. Počátkem roku 1973 se Nektar také vrátil do Anglie, aby si koupili (s vypůjčenými penězi) nové jevištní stereofonní zařízení PA, které bylo nakonec vyvinuto a převedeno na kvadrofonní zvukový systém. Do konce roku 1973 měli Nektar několik zakázek na turné po Švýcarsku, Francii, Anglii, čtyřikrát po Rakousku, a také se objevili jako zahajovací počin pro evropské turné Franka Zappy. Do konce roku 1973 Nektar opustil v setlistu všechny písně z alba "Journey To The Centre Of The Eye". Walters sice odešel v době jejich třetího alba z roku 1973, což bylo hodně improvizované živé dvojalbum natáčené ve studiu "...Sounds Like This" (1973), i když kapela i nadále využívala jeho umění ve svých show a při návrzích přebalů alb. O kapele se rozrůstal kult, který byl založen převážně povídaním z doslechu.

Plánem Nektar na rok 1974 byly turné po Americe, Španělsku, Skandinávii, Anglii a dalších evropských zemích v kombinaci se spoustou TV pořadů. Kapela vysvětlovala: "Víte, začali jsme velmi pomalu, hráli jsme jen příležitostné koncerty a dělali jsme všechno pro sebe, včetně managementu. Pak se zdálo, že se naše jméno šíří po celé Evropě. Stále jsme koncertovali po celém kontinentu, tak jako loni, když jsme cestovali s Frankem Zappou."

Po devíti letech se Nektar transformoval z putujících rockerů prchajících z anglické scény v jednu z nejuznávanějších německých kapel. Definitivní úspěch však nastává až s albem "Remember The Future" s jeho americkým vydaním v roce 1973, které kapelu zakrátko pozvedlo do masové popularity. Koncepční album se tématicky vracelo k prvotině "Journey To The Centre Of The Eye", které přinášelo lidské osvícení, ale tentokrát protagonistou byl slepý chlapec. Album se ukázalo mnohem melodičtější zvuk než předchozího alba a vystřelilo je to do Top 20 albových hitparád v USA. Toto koncepční album bylo dokonce přijato některými rádiovými stanicemi i přesto, že album obsahuje jednu skladbu rozdělenou na dvě části, na každé s obou stran LP, a bylo velmi kladně přijímáno také posluchači. Nové album "Remember The Future" sleduje příběh ptáka ze vzdálené planety, který dává podivné vize mladému pozemšťánovi, bylo vybráno tradičním německým magazínem Musik Express jako nejlepší album roku. Ze skupiny se po americké emisi uvedeného alba stává celosvětový fenomén, který má paradoxně větší posluchačské zázemí za hranicemi Velké Británie. Frank Zappa si je vybral na turné po Francii, Švýcarsku a Německu. Skupina poté odjíždí i na turné po Spojených Státech a potvrzuje tím svoji skvělou pozici na hudebním nebi. Článek v magazínu o evropském rocku Newsweek charakterizoval jejich zvuk: "Divadelní, neklidný v jeho proměnlivých tóninách".

Do jejich repertoáru byly přidány nové písně, které měly vyjít v příštích několika albech. Hráli je divákům, aby mohli sledovat jejich reakce. Mezi těmito písněmi byly "That's Life", "Show Me The Way" a "Fidgety Queen". Do konce roku byly přidány také "Marvellous Moses" a "It's All Over". Nicméně, Bellaphon Records měla různé plány. Chtěla například, aby byl Nektar více přátelský k rozhlasu a reklamě a tak Nektar napsal singl pro rádia nazvaný "Astral Man". Albovým následovníkem byla nahrávka nazvaná "Down To Earth" z roku 1974, což bylo dalším koncepčním albem, tentokrát s tématem cirkusu. Prodávalo se rovněž celkem dobře, když se vkradlo do nejlepších Top 40 albových žebříčků včetně jejich jediné písně "Astral Man" v žebříčku singlů Billboard. Cirkusový koncept alba je docela jemnou záležitostí, navzdory tomu, že Nektar pochází z říše prog-rocku. Album nakonec bylo komerčně velmi úspěšným, načež formace ještě vydala živý záznam z úspěšného londýnského vystoupení s názvem "Sunday Night At London Roundhouse". Tento záznam je však oproti původnímu koncertu zkrácený a neobsahuje ani skladbu "Remember The Future". Zajímavé také je, že tato nahrávka nikdy nebyla vydána v USA.

Hudební změna na tomto albu hodně zranila Nektar, zničila jejich dynamiku ve Spojených státech a jejich rekordní prodeje začaly klesat. Místo extrémního jamování klasického progresivního rocku, pro které se stsli známí, nyní přišlo album, které se skládalo z krátkých písní založených na cirkusovém tématu. "Down To Earth" se v roce 1975 v Německu stalo zlatým albem (už druhé od Nektar), ale ne ve Spojených Státech. Nektar zdokonalili písně "Down To Earth" pro koncerty a Mick se přidával k vizualizacím.


Ještě v roce 1974 Nektar rozšířil své mezinárodní pokračování do Ameriky vydáním desky "Remember The Future" u Passport Records (první zlatá deska Nektar) a návštěvou Států. Prvních 6 koncertů navštívilo 21 700 fanoušků. Čtyři z těchto představení, které se konaly v divadle Ambassador 3000, byly vyprodány z velké části hlavně díky rozsáhlému vysílání na rozhlasové stanici FM KSHE, doplněné na počest Nektar dvoupatrovým plynovým balónem. Nakonec si Nektar udělal pauzu, kterou už potřebovali. Nektar ukončili své americké turné 25. května v Asbury Parku, New Jersey, po němž zakončili rok na turné pouze v Německu.

Vzhledem k tomu, že chutě amerického koncertního diváka byly více v tradičním rock-n-rollu než u jejich evropských protějšků, Nektar změnil setlist poněkud tím, že vypustili všechny písně z jejich suity "Journey To The Centre Of The Eye" a přidali další tvrději znějící rockové písně poskládané do směsice "Good Ole Rock-n-Roll", kterou je možno nalezt na CD "Live In New York", aby vyhověli Američanům. Tato směs se skládala z následujících písní "Sweet Little Rock-n-roller, "Johnny B. Goode" a "Whole Lotta Skakin’ Goin’ On". Roye také přidal své kytarové sólo převzaté z konce "Do You Believe In Magic" a nasadil jej na konec "Let It Grow", který lze také slyšet na remasterované nahrávce "Live In New York".

Po úspěšném turné po Evropě a Americe v roce 1974 se Nektar vrátili do Evropy a pokračoval v turné až do roku 1975. Nektar se vrátili do St. Louis začátkem března 1975 a začal zkoušet na další americké turné "Recycled", které začalo v polovině března v Ambassador Theater. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení Nektar nezačali své americké turné v St. Louis, ale vrátili se do St. Louis 2. dubna v Kiel Auditorium a pomocí rozhlasové stanice KSHE FM vyprodali obě show. Do setlistu bylo opět přidáno mnoho nových písní, které zkoušely reakce diváků. Larry Fast se spojil na pódiu s Nektar na Academy of Music v New Yorku, NY dne 3. května 1975. Byl zde poprvé představen jako jejich speciální host a od té doby si tu čest stále drží.

Od té doby bylo album "Recycled" neustále ve výrobě a v plném proudu. Bylo na čase, aby Nektar začal nahrávat "Recycled" jako jejich další album. Ve dnech 27. června - 16. července Nektar zakotvili ve francouzském Studiu Chateau D'Horrorville a zrodila se konečně deska "Recycled". Ve dnech 18.-23. července se Nektar vrátili do Londýna v Anglii a dokončili desku "Recycled" v Air Studios. Nektar se pak vrátili i do Německa, kde dokončil práci na "Rececled", ale také se připravoval na svůj odjezd. Dne 16. srpna 1975 Nektar zahájil své rozlučkové turné po Evropě. Mo oznámil, že během zbývajících evropských koncertů se Nektar přestěhují do Spojených států.

Další album "Recycled" vydané konečně oce 1975 bylo stylisticky blízké kapelám jako Gentle Giant a pokračovalo v těsném spojení kapely s progresivním rockem. I přes přítomnost mnoha hostujících studiových hudebníků a pěveckého sboru bylo album pro staré fanoušky i přes své nesporné kvality určitým zklamáním. Soubor při své velmi aktivní studiové práci stále pořádal dlouhé a nákladné koncertní turné, které se však začaly podepisovat na jeho soudružnosti.

V historii kapely však bylo něco ve vzduchu. Dne 28. září 1974 na The Academy Of Music v New Yorku byla živě přehrávána nová prorocká píseň "It's All Over", což byla předzvěst roku 1976. V dubnu 1976 došlo k přesunu skupiny, posádky a veškerého vybavení do Spojených států. Krátce poté, co se skupina přestěhovala do svých nových domovů v New Jersey, povodeň poničila spoustu vybavení, které bylo uloženo v suterénu. Nektar se naštěstí z této nehody rychle vzpamatovali a znovu začali své koncertování po Spojených Státech v oblasti St. Louis. Tentokrát také Nektar odehráli i několik koncertů v západní Kanadě. Během vystoupení v Morristown, N.J. Morris County College, dne 12. prosince 1976 na "The Shot Heard Around The World" všichni zaslechli, když Mo a Roye oznámili, že Roye opouští kapelu a tato show bude jeho posledním vystoupením s Nektar. Někteří považují Royeho poslední koncert s Nektar za jejich nejlepší práci. Onen koncert obíhá jako neoficiální nahrávka mezi obchodníky a kvalita zvuku je nic moc. Mnozí považují "1 2 3 4" za nejlepší, co kdy hráli, a také "Let It Grow" společně s "Dream Nebula". Od roku 1973 Nektar zahráli suitu "Journey To The Centre Of The Eye" a tato verze je ohromující. "Let It Grow" a "Dream Nebula" lze najít na oficiálním bootlegu "Live In Darmstadt", který Nektar vydal na www.CdBaby.com. Royeova, Taffyho a Larryho sóla jsou velkolepé, přinejmenším pak v "Let It Grow".

Albrighton opustil kapelu v prosinci 1976, těsně před studiovými nahrávkami pro první nahrávku u hlavního labelu. Třebaže "tento výstřel byl slyšet po celém světě", i tak to byl pro fanoušky šok, když kapela oznámila, že odchází Roye. Zpráva vyšla těsně předtím, ještě než Roye odešel, že Nektar hledali nového kytaristu. "Poté, co Roye odešel, vyzkoušeli jsme více než 200 kytaristů," řekl Moore. "Někteří z nich neuměli ani hrát. Chtěli využít jenom šanci zahrát si s Nektar." Ke zbývajícím členům se nakonec připojil kytarista a zpěvák Dave Nelson, nyní pracuje jako finanční analytik, který se často objevoval ve Fox News. Během následujících dvou týdnů (včetně Vánoc) se konaly intenzivní zkoušky a Dave se rychle naučil písničky Nektar. Dne 31. prosince 1976 v Calderone Theatre v Hempsteadu na Long Islandu v New Yorku obsadil Dave místo na pódiu, kde předváděl kytaru a zpěv.

V první polovině roku 1977 Nektar zahráli jen pár koncertů. Umožnilo to Dave Nelsonovi získat nějaký čas, aby se seznámil s materiálem kapely. Během této doby Nektar také pracovali na novém albu "Magic Is A Child". Mladý Brooke Shields vypracoval obal alba namísto známých kreseb navržených Helmutem Wenskym u předchozích alb. Robert Fripp přispěl nějakým kytarovým partem na "Train from Nowhere". Steve Barth zkoušel s Nektar v létě 1977 a v určitém okamžiku dokonce Nektar uvažovali o jeho uvedení jako sólového zpěváka, ale to se nikdy nestalo.

Dne 3. června 1977 při show v Palladiu, New York City, NY se konal poslední dlouhý koncert Nektar a konec Mickovy fantastické světelné show. Dne 24. září 1977 v Morris Stage, Morristown, New Jersey, pak Nektar debutovali s albem "Magic Is A Child" a Mickovou novou světelnou show. Od této chvíle byly všechny představení Nektar kratší ve srovnání s těmi předchozími. Kritici nebyli k Nektar vůbec shovívabí, ne že by někdy byli, a turné bylo rovněž krátké. Mnozí považují koncert 10. prosince v Palladium, New York City za poslední show Nektar s Daveem a Mickem. Byla to Mickova poslední show až do opětovného reunionu v roce 2002 na NearFest. Dave však odehrál ještě několik show po Palladiu, které se rozšířily až do poloviny roku 1978. Dave Nelson se konečně uvolnil z Nektar po představeních v květnu 1978. Když Nelson odešel, angažovali Nektar v roce 1978 21-letého Ryche Chlandu jako kytaristu a zpěváka. Mick začal hrát se Sam The Band v roce 1977 a pokračoval s touto kapelou až do roku 1979.

Otěže vedení kapely přebírá po Royovi Allan Freeman a skupina vydává v roce 1977 velmi úspěšné album "Magic Is A Child". Album bylo eklektičtější, i když s kratšími písněmi a poměrně přímými rytmy. Lyricky album obsahovalo širokou škálu námětů od norské mytologie a magie až po předměty na Zemi, jako jsou železnice a řidiči kamionů. Nektar však jako by bez Royova vedení postupně ztrácel dech. Bellaphon pak ještě vydal jejich koncertní záznam z New Yorku a výběr skladeb, ale v tomto okamžiku se zdálo, že osud kapely je zpečetěn a v roce 1978 se kapela rozpustila.

Rok 1978 byl pro fanoušky Nektaru vůbec dosti matoucí. Během ledna 1978 Nektar odehrál několik koncertů na východním pobřeží Států v sestavě Mo Moore, Ron Howden, Taff Freeman a Dave Nelson, který byl ještě s kapelou. Do této doby však Mick Brockett pokračoval v práci se "Sam The Band". Když bylo turné "Magic Is A Child" dokončeno, vrátili se Nektar zpátky do suterénu Moovy základny a začali psát nové písně, které se vracely zpátky k progresivním kořenům Nektar a udělali si několik dlouhých studiových nahrávek, které vylepšovali příležitostnými milostnými songy. Dave Nelson tam byl na začátku těchto nahrávek a Ryche se tam připojil ke konci, oba dva však přispěli svými nápady, stylem, koncepty i texty.

Během roku 1978 se Nektar vrátili do malého klubového okruhu a hráli většinou pro menší publikum kolem 300 posluchačů, občas s malou výjimkou, tento koncertní běh se odehrával jenom v USA a nikde jinde. V květnu 1978 byli Nektar opět v akci s koncertem v Great Gildersleeves v New Yorku, v klubu, ve kterém Mick pravidelně hrál také se Sam The Band. Tento reunionový koncert byl jedinečný. Se sólovou kytarou současně vystupovali Dave Nelson a Ryche Chandra a pouze jedenkrát využili Nektar služeb současně dvou kytaristů a dvou klávesistů - Taff a Larry. RTF (část 2) byl ohromující. Oficiální postoj kapely říkal, že koncerty s Rychem a Davem jsou "zkouškou", nicméně vstupenky byly prodány, byly vyrobeny plakáty a objevila se i nějaká reklama. Takže to bylo koncertní představení a ne pouze zkouška.

Dne 31. května 1978 Dave Nelson opustil Nektar navždy a u sólové kytary zůstal pouze Ryche Chandra. Nektar začíná přehrávat písně ze svých starších alb ještě před "Magic Is A Child" s Rychem a také nové písničky, které ožily během zkoušek Davem a Rychem v suterénu u Mo. Všechny skladby "Magic Is A Child" byly v tomto období vyřazeny ze seznamu setlistu.

Dne 1. července 1978 se Roye znovu připojil k Nektar. Reunionový koncert proběhl 15. července 1978 v Giulio's South, Asbury Park, New Jersey. Po celou dobu koncertu Roye hrál zády k davům, zatímco Ryche byl na pódiu. K dispozici je bootlegový koncert, který může potvrdit, že tato historická událost obíhá po síti. Občas můžete skutečně zaslechnout z publika křičet "Otoč se, Royi!". Během druhé poloviny show se Ryche už nepřipojil k Nektar na jevišti onoho večera kvůli Royeho charismatické osobnosti a přítomnosti na jevišti. Takže první koncert toho večera byl i Rycheho posledním. Tento první koncert byl také posledním, kdy se hrály všechny nové písně napsané všemi kromě Roye. Na tomto historickém koncertu jsou k povšimnutí skladby "Only Today" a "Welcome Back Old Rockers". Obě jsou skvělé písně a stojí za to, aby se objevily na dalším albu. Albrighton a Freeman tak zreformovali skupinu s basistou Carmine Rojasem a bubeníkem Dave Praterem.

Dne 16. července 1978 při vystoupení na My Father's Place, Roslyn, New York, Nektar předvedli další novou skladbu s názvem "Nektar 79", další skvělá píseň, která si zaslouží být zařazena na jejich dalším albu. Během tohoto koncertu bylo kapelou oznámeno, že Nektar si vezmou nějaký čas k práci na novém albu a na turné po Německu. Podle Moora se poslední reunionový koncert Nektar odehrál 22. listopadu 1978 ve Star's Club, Philadelphia, Pennsylvania. Opět bylo představeno několik nových skladeb a bylo oznámeno, že se objeví na dalším albu, které mělo být nahráváno v Německu.

"Man In The Moon" bylo poprvé předvedeno živému publiku, stejně jako některé další písně, které se nakonec dostaly na album. V roce 1980 pak vychází dost překvapivě nové album "Man In The Moon" pouze v Německu. Několik dalších nových písniček z této show se však nikdy nedostaly na žádné album, ani už nikdy nebyly znovu ke slyšení. Skupina se pak rozpadla znovu v roce 1982.

V následující dekádě, jako by se po NEKTAR, s výjimkou uvádění na vzpomínkových kompilacích, slehla zem. Celých devět dlouhých let, co to formace Nektar a Mo odpískali. Místo toho, aby pracovali na dalším albu v Německu, Mo začal řídit instalatérské podnikání. Mick začal podnikat v oblasti restaurování klasických automobilů a cestoval po oblasti New York/New Jersey se Sam The Band. Taff, Ron a Roye zůstali v hudebním průmyslu. Larry byl tehdy velmi zaneprázdněn na turné s Peterem Gabrielem. Dave a Ryche přešli k dalším kapelám.

Až v roce 1999 se Roye Albrighton, když doslova utekl hrobníkovi z lopaty po onemocnění jater, pokusil vzkřísit soubor, který jej v 70. letech udělal v Americe a v Německu tak známým. Nektar se v roce 2000 přeskupil do sestavy skládající se z Albrightona, Freemana a bubeníka Raye Hardwicka a naděje na reunion byla dokonána v roce 2002, kdy vyšlo opět u Bellaphon nové album s názvem "The Prodigal Son". Tím se otvírá úplně nová kapitola psaná touto kapelou do historických análů progresivního rocku. Kvinteto se znovu rozjelo na koncertní turné a nová i stará generace milovníků art a progresivního rocku je pro sebe znovu objevuje. Opětovné sjednocení původních členů sice do těchto dnů nevydrželo, ale jejich skvělá vystoupení na festivalu NeaFest či evropská a americká turné dávaly vědět, že tahle hudební společnost i přes některé personální změny je dobře namazaným a šlapajícím strojem.

Následující rok skupina titulovala NEARfest (naproti Steve Hackett) s kompletní klasickou sestavou včetně Mo Moorea na basu, Rona Howdena na bicí a Larry Fasta, který hrál na "Recycled" znovu hostovat na syntetizátorech. V roce 2003 odešel Moore z kapely a byl nahrazen novým basistou Randym Dembo. Nektar vystřihl ještě jedno album ¨ "Evolution", než byl Freeman nahrazen Tomem Hughesem. Dembo a Hughes odešli v srpnu 2006, když jako důvody odchodu uváděli problémy s komunikací, problémy s penězi a problémy s osobností a důvěrou v otázky řízení. Dembo byl krátce nahrazen vracejícím se Carmine Rojasem, než se skupina usadila na sestavě, v níž se stabilizovali Albrighton, Howden, kytarista Steve Adams, basista Deshy Dunnahoe a klávesista Steve Mattern. Tato sestava se však nikdy neobjevila na pódiu na veřejnosti.

Později v roce 2006 skupina našla v osobě Roy Claye nové vedení, které nahradilo zaměstnance The Eclectic Records. Kapela hrála na prog festívalech po celém světě na částečný úvazek a občas se objevila v některých svých starých oblíbených místech v oblasti New Jersey a New Yorku. Clay byl následně zbaven manažerských povinností začátkem roku 2007 po sporu o finančních záležitostech. Skupina podala oficiální stížnost, která odhalila další podvodné činy, až to skončilo tak, že Clay byl nakonec odsouzen za podvod, lhaní a padělání a byl potrestán vězením na 2 roky a 11 měsíců.

V polovině roku 2007 realizoval Albrighton své sólové turné. Evropské turné po celé Evropě (především Německo) bylo naplánováno evropským promotérem, ale museli je odložit, protože na dokončení nového alba "Book Of Days" bylo zapotřebí dalších prostředků, takže vyšlo až v následujícím roce, když v téže době Adams, Dunnahoe a Mattern opustili kapelu. Album "Book Of Days" tak představilo více kytarové práce Roye Albrightona než předchozí alba Nektar.

Koncem roku 2007 se kapela vydala na turné, na kterém předvedli celý program "Remember The Future" a do sestavy se zařadili Klaus Henatsch na klávesy a Peter Pichl na basu. V této formaci v roce 2008 intenzivně cestovali po Evropě. Koncerty nakonec vyústily ve vysoce uznávané živé 2CD "Fortyfied", které vyšlo v roce 2009 pod Royeho vlastní značkou Treacle Music. V roce 2009 skupina opět zahrála svůj první koncert v USA a objevila se jako headliner na legendárním festivalu Rites Of Spring po kterém naásledovalo týdenní turné po východním pobřeží.

V polovině roku 2011 se Lux Vibratus připojil ke skupině na basu pro Cleopatra Records 'Space Rock Invasion Tour' po Spojených Státech. V době, kdy skupina přišla nahrát cover alba "A Spoonful of Time" v roce 2012, basových partů se v nahrávacím studiu ujakli Jürgen Engler, velký basista Billy Sheehan a člen Yes, Billy Sherwood, který také působil jako producent alba. Sestava Albrighton-Howden-Henatsch-Sherwood nahrála a vydala album "Time Machine". Speciální ponahrávací show byla uspořádána v Coach House v South Orange County v Kalifornii. Lux Vibratus se po návratu do Nektar v roce 2013 jako basista zúčastnil akce Cruise To The Edge, po které následoval kulturní festival Virada v Sao Paulu v Brazílii. V červnu se tato sestava opět vydala na cesty v rámci amerického turné, které bylo nazváno jako "U.K. Legends of Classic Rock". V lednu 2014 se ke skupině připojil basista Tom Fry na evropské turné. Na tomto turné se Che Albrighton, Roeův syn, poprvé objevil jako bubeník, protože Howden měl jiné závazky. Che předtím pracoval jako tour manager pro Nektar na několika vystoupeních.

Dne 26. července 2016 Roye Albrighton zemřel v Poole v Dorsetu v Anglii na nespecifikovanou nemoc ve věku 67 let. Podle zpráv trpěl nějakou dobu nemocí, i když o ní neexistovala žádná specifika.

Po smrti Roye Albirghtona se Klaus Henatsch (Keys), Ron Howden (Drums) a Tom Fry (Bass) rozhodli pokračovat v produkci nového alba s labelem On Stage Records, s nímž spolupracovali od roku 2015. První vydání pod tímto štítkem bylo živé dvojalbum "Live In Bremen". Bylo velmi chcáleno a oceňováno, protože dokumentuje poslední turné ještě s Roye Albrightonem. Později je také vydali jako trojité vinylové album. Pro tento nový začátek Nektar byl Alexander Hoffmeister požádán, aby šel po stopách svého idolu a přítele Roye Albrightona. Po konkurzu v roce 2017 byli Klaus Henatsch, Ron Howden a Tom Fry ochotni pokračovat v tradici Nektar a jako nový sólový zpěvák a kytarista byl vybrán Alexander Hoffmeister.

Začátkem roku 2018 se Ron Howden (Drums) rozhodl opustit formaci, aby zformoval svůj vlastní outfit Nektar v USA, a obrátil se na Dereka "Mo" Moore o připojení k jeho skupině Nektar. Když Moore souhlasil, byli brzy přizváni bývalí členové Randy Dembo (Bass a 12-strunová), Mick Brockett (Světla, projekce a atmosféra) a Ryche Chlanda (Kytara a zpěv). Aby zaplnili i post klávesisty, byl do sestavy přiveden Kendall Scott, Chlandyho přítel.

Tyto okolnosti vedly k současnému stavu, že pod názvem Nektar existují dvě formace, jedna se sídlem v Německu a druhá se sídlem v USA. Německá formace se rozhodla od roku 2018 vydat své koncepční album "Megalomania" pod názvem "New Nektar", aby se distancovala od starých úspěchů. Pro zaplnění mezery odchodem Rona Howdena, získali Che Albrightona, syna Roye Albrightona, aby nahrál bicí pro "Megalomania". Když ale kapela hrála jejich Megalomania Release Tour v prosinci 2018, byl zaneprázdněn hraním s Jamie Lawsonem, takže do kapely nastoupil Norbert "Panza" Lehmann.

Esoteric Antenna s potěšením oznámila vydání nového ohromujícího studiového alba legendární kapely Nektar. Po úmrtí původního kytaristy a zpěváka Roye Albrightona v roce 2016 se společně sešli zakladatele Derek "Mo" Moore (basa, zpěv), Ron Howden (bicí, zpěv) a Mick Brockett (texty, vizuální koncepce) společně s Randym Dembo (basa, 12-strunná kytara), Ryche Chlandem (kytara, zpěv) a Kendallem Scottem (klávesy), aby začali pracovat na novém albu. Nové album pod názvem "The Other Side" vyšlo v lednu 2020. Ryche Chlanda dříve hrál s Nektar v roce 1978 a pro nové album skupina aktualizovala některé z tehdejších nápadů, které se vyvinuly v suterénu domu Mo Moorea v Chathamu v New Jersey. Ron Howden, Mo a Ryche spolupracovali na většině hudby, která se objevila na albu. Nenahraná píseň "Skypilot" z roku 1978 se v roce 2020 vyvinula ve skaldbu "Skywriter".

; "I’m On Fire" je hudební adaptace básně napsané Moem pro jeho nastávající manželku Nicki, kterou složil během stejného časového období v roce 1978. Závěrečná skladba "Devil’s Door" byla původně hrána naživo v roce 1974, ale nikdy se nedostala na žádnou desku Nektar. Aktualizována a dohrána pro toto album představuje píseň přítomnost zakladatele Roye Albrightona v úvodu skladby, jejíž skvělá kytarová část byla převzata z živého zvukového záznamu z roku 1974.

Výrazná a všestranná přítomnost kláves Kendalla Scotta byla výrazně posílena, zatímco Randy Dembo, který se původně připojil k Nektar v roce 2004, přinesl jednotné využití 12 strunné a basové kytary, které doplňují instrumentální aranže. Ron Howden je nepřetržitě hybnou silou kapely od jejího vzniku v roce 1969 a byl přítomen na všech nahrávkách Nektar. S Mickem Brockettem se nyní vrátil původní koncept kapely s jeho vizuálními koncepty a nápady jako nezbytnou součástí kapely vytvářející spojení hudby, světla a divadla. "The Other Side" je ohromující album legendární kapely.

Čas nelze zastavit, hlavně u věku členů kapely, ale zařazováním nových a reimpretací svých starých nahrávek jsou Nektar i po více než půl století skupinou, která přináší dobrou progresivní hudbu svým posluchačům a fanouškům. Je jen velkou škodou, že o kvalitách souboru jsme se nemohli, alespoň prozatím, přesvědčit také v České republice naživo, neboť jeho pražský koncert původně plánovaný na letošní duben se neuskutečnil. Prozaickým důvodem bylo, že soubor z finančních důvodů zrušil celé své turné.

Zakládající člen Nektar a bubeník Ron Howden zemřel 29. září 2023 ve věku 78 let. Kytarista Derek 'Mo' Moore potvrdil zprávu příspěvkem na sociálních sítích. Howden v posledních letech trpěl různými zdravotními problémy, včetně boje s rakovinou a poražení rakoviny v roce 2016.

O osudu kapely není ještě rozhodnuto, neboť ještě v neděli před svým úmrtím jamovali s novou hudbou u Rycheho doma a strávili s ním skvělý den. Byly vytvořeny plány do budoucna, nahrávání nové hudby, dostat ji ven a možná krátké turné na jaře na její podporu.

Kapela Nektar oznámila "Rockin’ The Red Planet Tour 2024" a vydání nového živého alba na Blu-Ray/CD. Také uvedla, že začali s novým albem a udělali některé ze základních skladeb v Shorefire Recording Studios v New Jersey. Připravují další studiové sezení pro vokály a poslední úpravy prací na overdubech a psaní textů. Skladby přidají, jakmile získají další peníze z jejich kampaně GoFundMe. Snaží se vše připravit na konec března, aby mohli dostat hotová alba/CD včas na červnové turné, které je nyní připraveno a další termíny budou přidány.

V polovině dubna kapela vydává Blu-Ray/CD Ronů poslední koncert v The Dunellen Theater. Příprava trvala déle, než čekali. Výroba Blu-Ray disku trvá déle než DVD, protože je v 1080 Hi Def a stojí za to, takže datum vydání bylo o něco posunuto. Bude k dispozici ke koupi u Deko Entertainment a také na našem webu www.nektarsmusic.com. Je to 2 1/2 hodinová show a dopadla opravdu skvěle, jak na Blu-Ray disku nebo 2CD.

Zpět
Členové "americké" sestavy:
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals (1969-1978, 2003-2016, 2019-2023)
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Vocals and Lyrics (1969-1978, 2002-2003, 2019-)
Mick Brockett - Special Effects (1969-1977, 2002, 2019-)
Ryche Chlanda - Guitars, Vocals (1978, 2019-)
Randy Dembo - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals (2003-2006, 2019-)
Kendall Scott - Keyboards (2019-)

Členové "německé" sestavy:
Klaus Henatsch - Keyboards, Backing Vocals (2007-)
Alexander Hoffmeister - Vocals, Guitars (2017-)
Norbert "Panza" Lehmann - Drums, Backing Vocals (2018-)
Heike Nolden - Bass, Violin, Backing Vocals (2019-)

Bývalí členové:
Roye Albrighton - Guitars, Bass, Lead Vocals (1969-1976, 1978, 1979-1982, 2000-2016; his death)
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals (1969-1978, 1979-1980, 2000-2004)
     Keith Walters - Special Effects (1969-1972)
Larry Fast - Synthesisers (1975-1978, 2002-2003)
Dave Nelson - Guitars, Lead Vocals (1976-1978)
Dave Prater - Drums, Percussion, Backing Vocals (1979-1982)
Carmine Rojas - Bass, Backing Vocals (1979-1982, 2006)
     Tommi Schmidt - Keyboards, Backing Vocals (1980-1982)
     Ray Hardwick - Drums, Percussion (2000-2003)
     Scott Krentz - Percussion, Vocals (2002)
Tom Hughes - Keyboards, Backing Vocals (2004-2006)
     Steve Adams - Guitars, Backing Vocals (2006-2007)
Desha Dunnahoe - Bass, Backing Vocals (2006-2007)
     Steve Mattern - Keyboards (2006-2007)
Peter Pichl - Bass (2007-2011)
Lux Vibratus - Bass (2011-2014)
Tom Fry - Bass (2014-2019)
Billy Sherwood - Bass (2018)
Che Albrighton - Drums (2014, 2018)

1969-1972
1972-1975
1975-1976
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Mick Brockett - Special Effects
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Keith Walters - Special Effects
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Mick Brockett - Special Effects
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Mick Brockett - Special Effects
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Additional personnel
Larry Fast - Synthesisers
1976-1977
1977-1978
1978
Mick Brockett - Special Effects
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Dave Nelson - Guitars, Lead Vocals
Larry Fast - Synthesizers
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Dave Nelson - Guitars, Lead Vocals
Larry Fast - Synthesisers
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Dave Nelson - Guitars, Lead Vocals
Ryche Chlanda - Guitars, Backing Vocals
Larry Fast - Synthesizers
1978
1978-1979
1979-1980
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Disbanded
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Dave Prater - Drums, Percussion, Backing Vocals
Carmine Rojas - Bass, Backing Vocals
1980-1982
1982-2000
2000-2002
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Dave Prater - Drums, percussion, Backing Vocals
Carmine Rojas - Bass, Backing Vocals
Tommi Schmidt - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Disbanded
Roye Albrighton - Guitars, Bass, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ray Hardwick - Drums, Percussion
2002-2003
NEARfest 2002 Reunion
2003-2004
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ray Hardwick - Drums, Percussion
Larry Fast - Synthesisers
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Larry Fast - Synthesisers
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Backing Vocals
Scott Krentz - Percussion and Vocals
Micheel Eckert - Backing Vocals
Maureen McIntyre - Backing Vocals
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Randy Dembo - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
2004-2006
2006-2007
2007-2011
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Randy Dembo - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, percussion, Backing Vocals
Tom Hughes - Keyboards, Backing Vocals
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Steve Adams - Guitars, Backing Vocals
Desha Dunnahoe - Bass, Backing Vocals
Steve Mattern - Keyboards
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Klaus Henatsch - Keyboards, Backing Vocals
Peter Pichl - Bass
2011-2014
2014-2016
2017-2019
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Klaus Henatsch - Keyboards, Backing Vocals
Lux Vibratus - Bass
Billy Sherwood - Bass (2013)
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Klaus Henatsch - Keyboards, Backing Vocals
Tom Fry - Bass
Klaus Henatsch - Keyboards
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Tom Fry - Bass, Keyboards, Vocals
Alexander Hoffmeister - Guitars, Vocal
2019-present
2019-present

Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Keyboards, Vocals
Mick Brockett - Special Effects
Ryche Chlanda - Guitars, Vocal
Randy Dembo - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals
Kendall Scott - Keyboards
Klaus Henatsch - Keyboards
Tom Fry - Bass, Keyboards, Vocals
Alexander Hoffmeister - Guitars, Vocal
Che Albrighton - Drums
Heike Nolden - Bass, Backing Vocals
Norbert "Panza" Lehmann - Drums, Backing Vocals


Členové Ron Howden
(Narozen 5. ledna 1945, Sheffield, England,
zemřel 29. září 2023)
Drums, Percussion, Backing Vocals


Ron je anglický hudebník, hráč na bicí, pocházející z anglického Sheffieldu. Nyní žije v USA.

Než se Ron Howden stal v 18 bubeníkem, držel v rukách mnoho hudebních nástrojů. Hrával se skifflovými skupinami, když použával čajová chřestítka, umyvadla či madla. Učil se jako samouk, jak se dostat do magie bubnů. Připojil se k různým skupinám s různými vlivy, co se zrovna vyskytlo. Ron pracoval s mnoha Sheffieldskými kapelami, než odešel z Anglie v roce 1964 s kapelou Rocking Berries. Hráli na amerických armádních základnách ve Francii. Ron Mo a Ron se seznámili v roce 1964 v Tours France během hraní v různých kapelách, což nakonec vedlo v roce 1964 k vytvoření kapely The Upsetters hrající pro americké vojenské základny v Německu. Ron se připojil k Moově skupině The Upsetters a pár brzy zformoval Prophets. Když v Německu v roce 1965 přibrali Taffa z kapely MI5, změnili si jméno na Prophecy.

Poté odešel do Řecka, kde vydal cover verzi hitu "Sonny" pro TV and Club vystoupení, před návratem do Německa, kde podporovali mnoho kapel, včetně The Everly Brothers, The Platters a Billy Lawrence, kteří v té době cestovali po Evropě. V té době se Ron a Mo setkali s Taffem Freemanem a vytvořili skupinu Prophecy, hrající pro německé kluby po celé zemi. Ve Star Club v Hamburku, kde hráli Prophecy, se setkal Ron s Royem Albrightonem, který hrál s kapelou Rainbows v Top Ten Clubu za rohem. Během dne se pak společně potkávali. Později, když kytarista Colin Edwards opustil Prophecy, Mo poslal telegram Royeovi do Švédska, ve kterém jej pozval, aby se připojil ke skupině. Roye okamžitě dokonale obsadil tuto pozici. Po prvním koncertu bylo rozhodnuto nazvat novou kapelu Nektar.

Jako hudebník je Ron Howden jedinečný, jako bubeník je nezaměnitelný, a dívat se na něj, když hraje na svůj nástroj, je jako dívat se na jemně vyladěný, dobře vyvážený hodinový strojek. Hudba Nektar by bez jeho odborných znalostí nebyla tím, čím je dnes.

Zakládající člen Nektar a bubeník Ron Howden zemřel 29. září 2023 ve věku 78 let. Kytarista Derek 'Mo' Moore potvrdil zprávu příspěvkem na sociálních sítích. Howden v posledních letech trpěl různými zdravotními problémy, včetně boje s rakovinou a poražení rakoviny v roce 2016.

Ve svém prohlášení Derek Moore uvedl: "S těžkým srdcem vám musím říci, že můj přítel a partner rytmické sekce po 60 let, Ron Howden, přešel do skvělého koncertu v nebi. Byl s námi v neděli, kdy jsme jamovali s novou hudbou u Rycheho doma a měli jsme s ním skvělý den. Byly vytvořeny plány do budoucna, nahrávání nové hudby, dostat ji ven a možná krátké turné na jaře na její podporu. Nevím tam, kde to teď stojí, je pryč, ale vím, že v neděli toho byl velkou součástí. Upřímně řečeno, mám zlomené srdce, nedokážu si představit svět bez Rona".

Zůstala po něm jeho manželka Ann Howden, Ilene Howden, jeho sestra Brenda, jeho dcery, Julie a Tanya a jejich příslušné rodiny a celá rodina kapely Nektar.

Členové Derek "Mo" Moore
(Narozen ***, Goldthorpe, Yorkshir, England/Dearns, England
zemřel )
Bass, Keyboards, Vocals and Lyrics


Mo se narodil v Goldthorpe v Yorkshiru v Anglii a byl do roku 1964 silně integrován do rušné hudební scény v Sheffieldu. Jako všichni ostatní hudebníci z Nektaru je na svém nástroji virtuózem. Ve věku sedmi let již chodil na klasické klavírní lekce, v 16 letech již vytvořil svoji první skupinu, jednu z mnoha, kterou zvládal. Ambicí Moa bylo pracovat na stabilní bázi jako hudebník a manažer, který drží vedení a správu skupiny. Mo také učí jednou za čas hudbu ve škole. Díky tomu jsou skladby Nektar o hudbě a angličtině.

Po odchodu do Francie s Juddsovými kamarády a slavným George Gillem se Mo seznámil s Ronem Howdenem, kterého znal z Sheffieldu, v klubu v Nancy France. Ron se okamžitě připojil ke skupině a požádal o členství. Tento večer si bubeníci vyměnili kapely a zrodila se kombinace rytmu powerhouse Ron a Mo.

Společně prošli hudbou více než 55 let, jen se jim stačí na sebe podívat a jsou sladěni. Hráli po celém světě, také na stadionu Panathinaikos v Aténách v Řecku, kde hráli pro 60 000 lidí s kapelou Prophecy. Tento koncert si zarezervoval Nico Papathanassiou, bratr Vangelise, blízký přítel Mo a Rona.

Nakonec se setkali s Mickem ve Furthu, který připravoval scénu pro hudební a světelné vystoupení Nektar v roce 1969. Nedlouho poté vyrostlo hudební a světelné divadlo spolu s Mo a Micksovou spoluprací u textů pro většinu klasického katalogu Nektar. Koncem roku 1969 odešel kytarista Prophecy, takže Mo poslal Royeovi do Švédska telegram s žádostí o připojení ke skupině. Po jejich prvním koncertu se jméno kapely navždy změnilo na Nektar.

Nyní je Mo zpět s kapelou a dynamické duo Ron a Mo tlačí Nektar do nových výšin na albu "The Other Side".

Derek je nyní prezidentem společnosti Reissmann Plumbing & Heating Inc. a Alpha One Construction v Chesteru, N.J. Derek cestoval po světě a žil "okouzlující" život rockové hvězdy. Avšak rozhodnutí vstoupit do klempířského a topenářského průmyslu bylo jasné, a opustil tak svůj životní styl rockové hvězdy.

Po odchodu Roye z kapely měl Derek spoustu volného času k psaní hudby a odpočinku. Tehdy se potkal Nicki, lásku svého života. Nickin otec Franz Reissmann (a budoucí tchán), vlastnil společnost Reissmann Plumbing & Heating. Jednoho dne v jejich domě v Chesteru v New Jersey mu řekl, že on a jeho manželka Inge chtějí odjet na dovolenou do Cancúnu v Mexiku s přáteli a Derek mu řekl, aby šel. Řekl tchánovi, že se může postarat o firmu, zatímco bude pryč. Byli pryč dva týdny a Derek se té době zabýval obchodem, telefonoval, posílal kluky na zakázky. Když se vrátili, zeptal se Franz, jestli Derek zůstane a chvíli bude pracovat, dokud nezmizí spor s nahrávací společnosti. Derek souhlasil a už u toho zůstal.

Členové Mick Brockett
(Narozen ***)
Special Effects


Mick se narodil v Londýně v Anglii a nejprve vytvářel plovoucí projekční světelnou show ve svém domě ve Wimbledonu v roce 1967. Se dvěma dalšími kolegy vytvořili cirkus Fantasia Light a zahráli"„Middle Earth", nyní známou jako "The Roundhouse", a divadelní projekci pro kapely jako Pretty Things, The Nice and Pink Floyd. V prosinci 1968 Fantasia hrála v Utrecht, Holandsko, na 3-denním festivalu "Flight To The Lowlands Paradise", který vedl k celoroční prohlídce festivalů, klubů a sálů po celém západním Německu a Evropě.

Mick se poprvé setkal s Mo, Ronem a Taffem v srpnu 1969, když hráli s Prophecy týden v klubu Kamera ve Furthu. Mick a Mo diskutovali o vytvoření zvukové vizuální show, kde by mohla světelná show zobrazovat hudbu, která by překonala jazykovou bariéru.

V lednu 1970, měsíc poté, co se Roye připojil k Prophecy a skupina byla přejmenována na Nektar, byl Mick požádán, aby se připojil ke skupině jako řádný člen, který poté okamžitě začal přizpůsobovat svoji světelnou show pro ovládání jedním člověkem. To se vyvinulo do divadla hudby a světel Nektar, které pokračovalo až do roku 1977. Nyní se znovu s kapelou rodí nová éra s ohledem na původní koncepci Nektar.

Členové Ryche Chlanda
(Narozen ***)
Guitars, Vocals


Ryche je dokonalý kytarista, producent a skladatel. Jako zakládající člen jedné z prvních amerických progresivních rockových skupin Fireballet se ukázal jako neoznačený hrdina v progresivním žánru jako kytarista a skladatel. V roce 1978 hrál s Nektar, spolupracoval s Mo, Ronem a Taffem na hudbě, která se nyní stala součástí jejich nového alba "The Other Side".

Ryche strávil 3 roky na turné po světě s hodně respektovanou kapelou ze 70. let Renaissance. Je také ceněným skladatelem soundtracků. Napsal titulní skladbu pro film "Key Exchange" a získal cenu za samostatně produkovaný film "The Rising". Jako producent pracoval pro různé umělce a také vadal alba s názvem "Ryche Chlanda And Flying Dreams" a "Searching For Something Somewhere", která byla vydána pod značkou Transglobal Record Lab Distributed a přes The Orchard od společnosti Sony.

Členové Randy Dembo
(Narozen ***)
Bass, Bass Pedals, Backing Vocals


Randy Dembo hraje hudbu od svých 13 let. Za to můžete obviňovat Deep Purple a Machine Head. Hlavně jako basista hrával s mnoha cover a tributními kapelami v průběhu let. V roce 2004 byl Randy poctěn, když byl požádán stát se součásti mezinárodní rockové skupiny Nektar. V roce 2005 hrál na basu na albu Nektar "Evolution", které získalo pochvalné uznání a pomohlo zahájit mezinárodní turné, které zahrnovalo USA, Brazílii, Mexiko, Francii, Anglii, Belgii a Německo. Během turné v Německu vystoupili Nektar v německé televizní show Rockpalast. Z této televizní show bylo vytvořeno DVD "Pure Nektar".

Po několika letech pauzy se Randy opět spojil s Nektar a nahrál s nimi nové album "The Other Side", kde hrál na elektrickou baskytaru, 12-strunnou kytaru a basové pedály Taurus. Tato aktuální sestava a nový materiál jsou náročné a vzrušující, protože Nektar vždy posouval hranice složitých hudebních skladeb a melodických melodií v kombinaci s průlomovým vizuálním osvětlením.

Členové Kendall Scott
(Narozen ***)
Keyboards


Kendall je světový multiinstrumentalista, který byl vychován na stálé stravě klasických a jazzových mistrů již od útlého Poté, co opustil Berkeley College of Music, aby pokračoval ve studiu s Billem Connorsem a Adamem Holtzmanem, strávil mnoho let vystupováním a nahráváním na hudebně bohatých scénách v New Yorku, Washingtonu D.C. a Los Angeles.

Před nástupem do Nektar byl Kendall klávesistou a hráčem na syntezátory v projektu Project/Object a ve Flying Dreams od Ryche Chlanda, což byl způsob, kterým byl představen i kapele Nektar a byl okamžitě uveden do kapely. Pracoval také jako technický asistent výroby pro Eddie Jobsona a Adriana Belewa.

Členové Roye Albrighton
(Narozen 6. února 1949, Coventry, Great Britain
zemřel 27. července 2016, Poole, Dorset, England)
Guitars, Bass, Lead Vocals


Roye byl britský hudebník, zpěvák a kytarista, který byl po většinu své hudební kariéry svázán s osudy kapely Nektar, kterou založil v Německu během tamního koncertování.

Roye se narodil v oblasti Bell Green v Coventry. Je synem Arthura (senior) a Anne Albrighton. Roye, opravdovým rodným jménem Roy, se začal učit hrát na kytaru zhruba ve věku 10 let, když bratr Modie, který byl technikem oprav televizí, což činil pro starší lidí zdarma. Jednoho dne dostal od jednoho ze svých klientů starou španělskou kytaru. Roye se tak dostal ke kytařu, která měla zjevně pouze jednu strunu. Tento menší problém jej neodradil, kytara se opravila, byly nahrazeny struny a zbytek už je pouhá historie. Když v 15 letech vypadl ze střední školy, vrhl se ihned do turbulentního života rockového kytaristy.

Mezi jeho rané vlivy patřily kapely jako The Ventures, The Spotniks a The Shadows. Později, když se učil svému řemeslu, byl inspirován kapelami jako The Beatles, The Ventures, Jimi Hendrixem jako The Experience a The Band of Gypsies. Je neuvěřitelné, že Roye dokonce kdysi jammoval s Hendrixem v době, kdy trávil život ve švédském Göteborgu.

Roye začínal svoji hudební kariéru v místní kapele The Peeps, někdy také nazývanou Martin Cure & The Peeps, což byl Beatlesovský kvartet, který vydal několik singlů pro značku Philips. Poté se stal členem kapely Rainbows. The Peeps a The Rainbows byly ve skutečnosti stejnou skupinou. Ale v té době začal už Roye skládat svůj vlastní materiál a začal jej zpracovávat do hudby Rainbows. Rainbows byli známí pro své splývavé hedvábné oděvy, oční linky a vlasy stylizované Vidalem Sassoonem, což byly docela pobuřující věci. Kapela se také na chvíli přestěhovala do Londýna, kde se jejího vedení ujal Ashley Kozaks. Na label CBS nahráli a vydali dva singly. První se jmenoval "Rainbows" a druhý pak "New Day Dawning", docela dobrá píseň, která se nakonec objevila na albu Nektar nazvaném "...Sounds Like This".

Během roku 1968 odehráli Rainbows v Německu několik koncertů. Patřilo tam i vystupování v Top Ten Clubu v Hamburku. A během volné doby Roye navštívil i slavný Star Club vedle Reeperbahn a zaslechl tam trénovat bubeníka. Jeho zvědavost byla tak velká, že Roye vstoupil do klubu a seznámil se Ronem Howdenem, který byl v té době bubeníkem house kapely The Prophecy. Následující den si Roye vzal kytaru a začali spolu jammovat. Chemie mezi Ronem a Royem byla téměř okamžitá a stali se z nich přátele.

Roye se znovu připojil k Rainbows, ale někdy během roku 1969 se kapela vydala různými směry. Po jejím ropzpadu jádro Rainbows pokračovalo a vytvořilo kapelu nazvanou Still Life, která ve vlastní režii vydala své vlastní vysoce uznávané album. Po Rainbows se Roye přestěhoval do Švédska a na nějakou dobu se tam usadil. Setkal se tam s promotérem, který s ním spolupracoval, když Rainbows cestovali po zemi. To vedlo k tomu, že začal spolupracovat s britskou kapelou zvanou The Outsiders, se kterou hrál ale krátce, dokud nenadešel čas vrátit se do Velké Británie.

Na konci roku 1969, asi rok po jammování s Howdenem, Roye obdržel zčistajasna telegram od Mo Mooreho, který byl basistou Prophecy. Byl to telegram s dotazem, zda by měl zájem vrátit se do Německa a zaujmout post sólového kytaristy v Prophecy, když jejich kytarista odchází. V té době Roye nacvičoval party doprovodné kapely na londýnský debut Hair. V listopadu 1969 se tak Roye spojil s Prophecy a krátce nato společně přetvořili Prophecy na skupinu Nektar s Allanem Freemanem na klávesy, Moorem na baskytaru a Howdenem u bicích.

V roce 1971 vydali své první album "Journey To The Centre Of The Eye", po kterém následovaly "A Tab In The Ocean" (1971) a "...Sounds Like This" (1973), ale bylo to až album "Remember The Future" (jejich druhá deska v USA), vydané později v roce 1973, které je přivedlo do zájmu veřejnosti, a skupina vzlétla ke hvězdným výšinám, protože se stala velmi populární nejen v Evropě, ale také v Americe. Album, o slepém chlapci, který komunikuje s mimozemšťany, v USA dosáhlo až na pozici #19.

Jejich další tři alba "Down To Earth" (1974), "Recykled" (1975) a "Magic Is A Child" (1977) také v žebříčcích bodovala, ačkoli nikdy neměli album, aby se dostali do britských albových žebříčků. Albrighton opustil skupinu v roce 1976 před natáčením desky "Magic is a Child", když jsme byli v Americe, a vrátil jsem se do Evropy. Tehdy jej nahradil Dave Nelson. Hrál pak se třemi nebo čtyřmi dalšími kapelami. Vrátil jsem se do Německa, protože tam předtím bydlel. Spojil se s Curty Cressou ze Snowball a udělali společně album. Jednou zkoušel s kapelou ve zkušebně Manor Recording Studios. Tam narazil na kapelu Brand X, kteří mu řekli: "Je tu jedna kapela, která chce jiného kytaristu, protože ten jejich odešel, aby se připojil ke Cat Stevensovi". Roye si je poslechl a znělo to dobře. Byli to Quantum Jump, okolnosti se však vyvíjely tak, že s nimi nikdy nenatočil album. Později se ale vrátil k Nektar v další dekádě zaznamenat jejich finální album během první inkarnace skupiny, bylo to "Man In The Moon".

S basistou Derickem Holtem a bubeníkem Brendanem Day vytvořil kapelu Albrighton Grand Alliance, která byla aktivní několik let na začátku 80. let a vydala jedno album. Poté, co se tento projekt rozpadl, stáhl se do ústraní a přestěhoval se do Anglie. V polovině 90. let začal pracovat na svém prvním sólovém albu "The Follies Of Rupert Treacle", které vydal soukromě v roce 1999 a oficiálně v roce 2002, když se původní sestava Nektar znovu spojila k nahrání alba "Prodigal Son".

V roce 1999 měl Albrighton potenciálně fatální infekci jater a přežil pouze darování ledviny. Znovu oživený životem a hudbou, zreformoval Nektar v roce 2000 a vydal s nimi jejich comebackové album "Prodigal Son". V letech 2000 až 2013 vydala skupina celkem pět studiových alb spolu s řadou živých disků. Jejich poslední album bylo z 2013 nazvané "Time Machine".

Za 40 a více let od svého vzniku byli Nektar často považováni za jednu z nejvlivnějších skupin 70. let v rámci svého žánru. Byli průkopníky futuristických živých vystoupení a předvedli některé z prvních koncertů, které obsahovaly světla a obrazy. Jejich alba ze 70, let patří k nejvíce ceněným nahrávkám progresivního rockového žánru.

Progresivní rocková legenda Roye Albrighton z kapely Nektar zemřela ve věku 67 let 27. července 2016 v Poole v Dorsetu v Anglii. Podle zpráv trpěl nějakou dobu nemocí, i když o ní neexistovala žádná specifika.


Členové Allan "Taff" Freeman
(celým jménem James Allan Freeman, také Taff/Taffy)
(Narozen 7. června 1945, United Kingdom)
Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals


Allan je britský hudebník, klávesista, zpěvák a člen kapely Nektar z let 1969-2004.

Když bylo Taffovi 8 let, začal se soukromými lekcemi klavíru a zpěvu. Jeho první "bezplatný koncert" se konal v jedné z anglických nemocnic pro radost a zábavu pacientů. Dva roky hrál Taff v orchestru svého otce a později s Mo a Ronem v Prophecy, ze kterých se stali Nektar.

Členové Dave Nelson
(Narozen ***)
Guitars, Lead Vocals


Dave Nelson je americký hudebník, hráč na kytaru a zpěvák. Dnes je finančním obchodníkem z Wall Street, kterým se stal po opuštění rockové role na počátku 90. let. Působil v kapelách Nektar (1976-1978), Spy (1980), Grateful Dead (2015) nebo spolupracoval s Davidem Johansenem.

V roce 1977 se Dave připojil k prog rockovému outfitu Nektar v období alba "Magic Is a Child", kdy už samotný Nektar sídlil ve Státech. Byl vybrán po konkursu z bezmála 200 kytaristů. Nelson nahradil dlouholetého sólového kytaristu Roye Albrightona. Jeho první vystoupení s Nektar mělo premiéru 31. prosince 1976 v Calderone Theatre v Hempsteadu na Long Islandu v New Yorku. Nelsonova diskografie je posílena i vydáním živých nahrávek z New Yorku během jeho krátkého pobytu v kapele. Dave Nelson opustil Nektar po květnových koncertech v roce 1978.

David Nelson je v současnosti hlavním stratégem společnosti Belpointe Asset Management. Řídí firemní strategii US Equity, Alpha Select, a řadu investičních portfolií, která využívají pokročilé formy taktického řízení investic zvané Trend Aggregation. David založil v říjnu 2000 vlastní investiční firmu DC Nelson Asset Management. Předtím působil jako portfolio manager v kanceláři Lehman Brothers v New Yorku, kde byl v letech 1997-2000 odpovědný za správu aktiv privátní sítě klientů a malých institucí. V letech 1995-1997 hrál aktivní roli v managementu ve vlajkové lodi Morgan Stanley Dean Witter v New Yorku. Dříve byl finančním poradcem společnosti Merrill Lynch. Je autorizovaným finančním analytikem (CFA), což je označení vydané výhradně institutem CFA. Je častým komentátorem a hostem Bloomberg TV, CNBC, Fox Business, TheStreet.com a Yahoo Finance, kde diskutuje o trzích, ekonomice a jednotlivých cenných papírech.

Členové Klaus Henatsch
(Narozen ***)
Keyboards, Backing Vocals


První kapela Klausovi přinesla v polovině 70. let kultovní postavení v okolí, jehož vzory byli Yes, Gentle Giant, Deep Purple a Nektar. Svou profesionální hudební kariéru zahájil v Hamburku v roce 1978 se skupinou Jutta Weinhold Band hrající hard rhythm'n blues. Později pracoval jako studiový hudebník pro IC Label od Klause Schulzeho.

Poté, co se v roce 1983 přestěhoval do Hannoveru, hrál Klaus pro populární krautrockovou skupinu Peter Panka'S Jane. V 90. letech měl svůj vlastní pop rockový projekt TWO ARE ONE a spolupracoval s Mother Jane od Klause Hesse. V polovině 90. let poté, co se připojil k Big Mama & The Golden Six, objevil svoji vášeň pro gospelovou hudbu. To jej přivedlo ke spolupráci s pianistou a irským zpěvákem a mnohonásobným vítězem Grand Prix Johnny Loganem.

Klaus je hostujícím hudebníkem v rockové kapele EPITAPH od roku 2012 a lze jej vidět na jejich nejnovějších albech, DVD a živých záznamech. V roce 2015 vstoupil do skupiny Elephant, slavné německé popové kapely z 80. let. V listopadu 2017 byl také hudebním hostem dvou koncertů v Německu u Joshe Smithe, jednoho z nejlepších světových bluesových kytaristů z Los Angeles, ze kterých jeden byl nahrán v Kolíně nad Rýnem pro Deutschlandfunk.

Když Klaus vstoupil do Nektar v roce 2007, bylo jasné, že "magický" kruh jeho hudebního vývoje, začínající v mladém věku jako hudebník, se uzavřel. Po tragické smrti frontmana a leadera Roye Albrightona v roce 2016 převzal roli hudebního režiséra, producenta a vedoucího kapely. V roce 2018 Klaus produkuje nové album Nektar "Megalomania" ve spolupráci s Royeovým synem Che Albrightonem.

Členové Alexander Hoffmeister
(Narozen ***)
Vocals, Guitars


V mladém teenagerském věku založil Hoffmeister skupinu The Heart Beats spolu se svým bratrem Wolfgangem a hráli převážně covery stylu rock/pop. S kapelou Fragile, kterou také založil se svým bratrem, poprvé hrál Hoffmeister pouze originální skladby, už ale v žánru art-rock/prog-rock. První kontakt s Nektar proběhl během společného vystoupení, kdy se Roye Albrighton stal Hoffmeisterovým idolem. V důsledku toho měla skupina Ftagile řadu vystoupení na významných festivalech a na turné jako doprovod Nektar, ale také UFO, Hardin & York, Manfred Man's Earth Band, Colosseum II a dalších.

V 80. letech minulého století Hoffmeister vstoupil do studentské skupiny v Göttingen nazvané Die Panzerknacker. Poté pracoval jako frontman a kytarista v Německu 27 let. Rocková stanice RADIO 21 zařadila skupinu k nejlepším cover skupinám v severním Německu v roce 2002. Poslední koncert formace přišel po asi 1200 vystoupeních na Pop Meets Classic v Göttingen Lokhalle společně s Göttinger Symphonie Otchestra.

Od roku 1985 do roku 1988 Hoffmeister společně skládal písně s Mathiasem Reimem pro německý hudební trh. Od roku 2010 pracuje Hoffmeister s mladými hudebníky v různých formacích pod heslem: Setkávání s generacemi. Působí také jako lektor hudby a trenér školních kapel.

V roce 2016 jej Nekter požádali, aby se připojil po úmrtí Roye Albrightona jako sólový zpěvák. Nekter odehráli první turné s Hoffmeisterem jako frontmanem v roce 2018. Ve stejném roce se objevilo i album "Megalomania", na kterém se Hoffmeister podílel jako skladatel, zpěvák a kytarista. Další turné s Hoffmeisterem je naplánováno na rok 2020.

Členové Norbert "Panza" Lehmann
(Narozen ***)
Drums, Backing Vocals


Byl to Berlín 1969. Jeden teenager se držel bezpečnostní brány, aby neztratil své místo v první řadě. Před ním jenom příkop a za ním jevišti a... JIMI HENDRIX. O 50 let později se tento teenager stále drží téhož - otěží rock'n'rollu.

Už více než 40 let se profesionální bubeník přestěhoval do země a proměnil se z mladého Norberta Lehmanna na Norberta "Panzu" Lehmanna. V 70. letech koncertoval Panza po USA s Epitaph. Od roku 1971 do roku 1990 hrál v kapela Karthago. Poté, co se přestěhoval do Hamburku, hrál jako koncertní a studiový bubeník s hudebníky a kapelami jako Neil Landon Band, Rudolf Rock & Die Schocker, Eric Burdon, Roger Chapman, Jane, Jutta Weinhold a Geff Harrison.

Panzovi však nejde jen o projekty, kde žije, a vrací zpět to, co mu hudba dala - odevzdává své znalostí a vášeň mladým hudebníkům. Od roku 1984 působí jako učitel hry na bicí v hudebním středisku pro mládež "Let 1000 rolls/dry dock" v Hamburku a na nové hudební škole v Buxtehude působí od roku 2004.

Panza je od roku 2000 stále více aktivní jako studiový bubeník a od roku 2018 bubnuje i v kapele NEKTAR.

Členové Heike Nolden
(Narozen ***)
Bass, Violin, Backing Vocals


Jako dcera učitele hudby začala Heike Nolden ve třech letech dostávat lekce hudby a získala první sborové zkušenosti. Heike začala hrát na housle ještě v mladém věku 6 let a vyhrála i federální cenu na "Jugend Musiziert" ve věku 12 let. Od té doby hrála v různých orchestrech, včetně Osnabrücker Symphonikern.

Kromě lásky ke klasické hudbě se začíná brzy zabývat i dalšími žánry. Následuje klasický studijní program na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru a na konzervatoři v Osnabrücku.

Od té doby Heike působí jako učitelka na housle, baskytaru a kytaru a vede také několik sborových projektů. Pracuje jako studiová i koncertní hudebnice, ale také zajišťuje technicky malá pódia až do velikostí jako Rock Am Ring.

Po narození 2 synů se Heike rozhodla ve věku 32 let pro rock a chopila se baskytary. Poté se objevovala na různých projektech kapel prostřednictvím téměř každého žánru - hardcore, deutschrock, classic rock, reaggea a elektro. Nespočet vystoupení s kapelami jako Quecksilber, Nagasaki 45, Saloniki Surfahs, Dirty Bones a Remode ji zavedly do celé Evropy, do San Francisca a Afghánistánu. S kolegou Panzou Lehmannovou na bubnech Nolden již hraje pro kapelu JANE a jejich studiové album "Turn The Page".

Jako zakládající členka skupiny Remode slavila 12 leté výročí písněmi od Depeche Mode a přivedla skupinu v žánru na vrchol Evropy. Nolden je také aktivní jako podporovatel v Glockenklang a Sandberg. Nolden je baskytaristkou Nektar od roku 2019 a s Nektar poprvé vystoupila v roce 2020.

Členové Carmine Rojas
(Narozen 14. února 1953, Brooklyn, New York City, U.S.)
Bass, Backing Vocals


Carmine je americký hudebník a hráč na baskytaru a klávesy. Pracuje také jako hudební manažer, producent nebo také skládá. Mezi jeho oblíbené hudební styly patří rock, R&B/funk a jazz. Carmine hodně spolupracoval s takovými hudebníky jako Joe Bonamassa, David Bowie, Eric Clapton, Peter Frampton, Al Green, Billy Joel, Patti Labelle, Julian Lennon, Rod Stewart, John Waite, Tina Turner, Steve Winwood a Stevie Wonder. nedávno dokončil turné s bluesovým kytaristou Joe Bonamassou.

Rojas koncertoval po celém světě s Davidem Bowiem v letech 1983-1987 a hrál na baskytaru na jeho několika platinových hitech jako jsou "Let's Dance", "China Girl", "Modern Love" a "Blue Jean". Živá DVD zahrnují "Serious Moonlight" a "Glass Spider". V letech 1985-1986 nahrával a koncertoval s Julianem Lennonem jako hudební režisér a hráč na baskytaru.

V letech 1988 až 2003 nahrával a koncertoval s Rodem Stewartem jako hudební producent a basový kytarista. K jednomu z více alb nahraných v té době patří živé MTV multi-platinové CD/DVD "Unplugged... And Seating". Spolupracoval také na albech "Vagabond Heart" a "Spanner In The Works".

Carmine také nahrával a koncertoval s hudebníky a zpěváky jako Tina Turner, Keith Richards, Stevie Wonder, Ron Wood, Stevie Ray Vaughan, BB King, Mick Jagger, Eric Clapton, Joe Bonamassa, Eric Johnson, Peter Frampton, Al Green, Carly Simon, Ian Anderson, Paul Rogers, John Waite, Steve Winwood, Billy Joel, Herbie Hancock, Lee Ritenour, Julian Lennon John Hiatt, Carole King, Beth Hart, Bobby Womack, Sam Moore, Billy Squire, Olivia Newton- John, Michael Hutchence, Bernard Fowler, Blondie Chaplin, Billy Gibbons, Leslie West, Joe Lynn Turner, Carlos Santana, Todd Rundgren, Patti LaBelle, Nona Hendryx, Michael Bolton, Ivan Neville, Allen Toussaint, Phil Ramone, Kevin Shirley, Trevor Horn, Charlie Sexton, Jewel, Brandy, Dave Mason, Mike Patton, Glenn Hughes, Nektar, Tetsuya Komuro, Hitomi, Ziroq, Modern Primitive, Simranking, Sass Jordan a mnoha dalšími.

V roce 1998 zpíval Rojas s kytaristou rock/flamenco Marcos Nandem zpěvsjícím ve španělštině a angličtině. Oba dva společně aranžovali a skládali, až nakonec vytvořili v Los Angeles skupinu Ziroq. Kapela míchá španělské, rockové, flamenco a další východoevropské vlivy. V roce 2001 skupina vydala album "Ziroqoco". Na podporu alba skupina vystupovala na západním pobřeží a objevila se na festivalu Whole Earth Festiva v dubnu 2002. Kompilace labelu Putumayo World Music nazvaná "Regueton" se skladbou z jejich alba dosáhla vrcholu na žebříčku Tropical/Salsa v Billboardu na 11. místě.

Členové David Prater
(také David "Darth" Prater)
(Narozen ***)
Drums, Percussion, Backing Vocals


David je americký hudebník, především hráč na bicí, a poté se stal velice uznávaným producentem a zvukovým technikem. Vystupoval také s kapelami Baby Grand, Nektar a Santana.

David Prater je multi-platinový, oceňovaný hudební producent a studiový technik, známý pro jeho práci s kapelami Dream Theatre, Night Ranger, Firehouse, Stephen Pearcy's Arcade a Texas Hippie Coalition. Jako studiový bubeník David hrál a koncertoval s hudebníky jako Santana, LaBelle, Nona Hendrix, Nektar, Sam & Dave a Brian Setzer.

Své první bicí dostal, když mu bylo 12 let. Poté, co vyrůstal ve Ft.Worth, TX, ve městě s obrovským poblázněním britskou invazí a populární hudbou, se v roce 1966 jeho rodina přestěhovala do Temple, TX. Problém byl, že v Temple v jeho věku nebylo mnoho dětí, které by se zajímaly o jakoukoli hudbu, mnohem méně těch, kdo by si s nim mohl zahrát. Takže od doby, kdy mu bylo 12 až asi do 18 let, se snažil najít cestu. Bylo to mizerné období v jeho životě, jak sám jednou řekl. Nakonec v roce 1973 šel na koncert Frank Zappa Halloween na World Headquarters Armadillo v Austinu a bylo to, když přecházeli od Black & White k Technicolor. Během dne se musel setkávat s Frankem a chodit na jeho zkoušky. Od té chvíle prošel intenzivním obdobím individuální praxe, začal se více učit více o tom, jak hrát a používat časové smyčky, vymyslel si přitom vlastní systém na základě toho, co se naučil.

Jako bubeník ke konci 70. let spolupracoval s kapelou Baby Grand. Také koncertoval s kapelou Santana, později se etabloval jako úspěšný hudební producent v Hit Factory v New Yorku.

Je rovněž hnací silou Prater Productions, se kterou David vyvíjí a produkuje hudbu již více než 40 let. Jeho práce obdržela mnoho ocenění, zejména cenu Akademie roku 1987 v kategorii "Song Of The Year" za píseň "Time Of My Life" a úspěšnou nahrávku "Hungry Eyes" od Erica Carmena ze zvukového doprovodu "Dirty Dancing". V roce 1991 jmenovali 4 Top Forty a Top Ten single s Billboard Magazine Davida Praetera jako jednoho z "25 Pop Singles Producers" se třemi hlavními žebříčkovými singly a spolu s "Firehouse" vyhrál cenu "Best New Rock Artist" na American Music Award.

Členové Tom Hughes
(Narozen ***)
Keyboards, Backing Vocals


Tom Hughes je britský hudebník a hráč na Hammond varhany a klávesové nástroje. Působil v kapelách Gothic Chicken, Nektar (2004-2006), Mutter Slater Band, Lucky Bishops.
Členové Peter Pichl
(Narozen 6. října 1960, Böblingen, Germany)
Bass


Peter je německý hudebník pochízející z Böblingen v Německu. Vyrůstal v Hildrizhausen u Böblingenu, než se v roce 1975 přestěhoval do Hannoveru.

Jako profesionální hudebník působí od roku 1980. V polovině 80. let studoval jazz/rock/pop na Hanoverské hudební akademii (Musikhochschule Hannover). Od roku 1978 Peter působil v mnoha kapelách jako Running Wild (2001-2008), Herman Frank (Bass, 2008-?), Nektar (2007-2012), Yargos (2004-present), Weinhold či Victory (2013-present).

Vyrústal na počátku 70. let pod hudebním vlivem kapel jako Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Uriah Heep a Pink Floyd. Postupem času přišli další velikány té doby, jako například Santana, Jimi Hendrix, CSN&Y a kapely jako Nektar, Camel a King Crimson. O něco později, někdy v roce 1977, se k němu dostávalo i stále více jazz-rocku a fascinovaly jej kapely jako Weather Report, Return to Forever, Mahavishnu Orchestra a mnoho umělců z ECM labelu jako Pat Metheny, Terje Rypdal, Jan Garbarek a Eberhard Weber. Také se stal velkým fanouškem Joni Mitchell.

Měl také zvláštní čest, že jsem v lednu až únoru 2009 mohl vstoupit do britské skupiny UFO a zastoupit Pete Waye, který ze zdravotních důvodů nemohl nahrávat, a nahrál s nimi desku "The Visitor" (2009). V květnu 2010 tako u nich zaskakoval na posledních třech koncertech turné.

Členové Desha Dunnahoe
(Narozen ***)
Bass, Backing Vocals


Desha je americká hudebnice, skladatelka, sbóristka, vyučující, rocková hvězda, členka Dog N Butterfly - nejceněnější tribut kapely Heart. Desha je mnohem víc než slammin', groovin', poppin', pogo jumpin' basistka a zpěvačka. Poté, co si zahrála s takovými umělci jako Mick Fleetwood, Steve Lukather, Peter Bardens a Cherie Currie, je Desha ostřílenou hudebnicí a pro všechny kolem úžasná osobnost. Koncertovala s kapelou Nektar v letech 2006-2007.

Členové Lux Vibratus
(Narozen ***)
Bass


Lux je členem Chrome a Helios Creed od roku 2007. Byl už při zahájení amerického turné v roce 2008 a dalších živých vystoupeních a nahrávacích jam session v roce 2009.

V roce 2010 začaly práce novém materiálu H.C. alba. V tom roce odehráli více živých koncertů, včetně zahájení MGMT na části jejich turné na západním pobřeží, s vyvrcholením v The Fillmore, The Fox a The Greek Theatre. Do poloviny roku 2011 vyšla nová deska kapely H.C. s názvem "Galactic Octopi". Kromě hraní na baskytaru se posadil i za syntezátory včetně role inženýra a koproducenta.

V následujícím roce po absolvování video konkurzu, začal hrát živě s Nektar na jejich Space Rock Invasion Tour, s Brainticket a Huwem Lloydem Langtonem (ex-Hawkwind). Jako hosující hudebník dělal doprovod Huw na "Rocky Paths" po několik večerů se členy Brainticket. Záznam později vyšel na DVD od Kleopatra. V lednu 2012 vedly studiové nahrávky s Farflung, jejichž výsledkem byl společný songl "White Hills/Farflung" 12 s dvanáctiminutovou skladbou "Fade". V březnu až dubnu následovalo evropské turné s Farflung, jehož součástí byl i festival Roadburn v Holandsku. Později téhož roku byla dokončena nahrávání sekce pro novou desku Chrome. Návrat do Nektar se konal v roce 2013 na akci Cruise To The Edge s plánováním dalších cest po celý rok.

Členové Tom Fry
(Narozen ***)
Vocals


Tom je britský hudebník, hrající na jednorázové bonzo, kontrabasista samouk, poloprofesionální baskytarista, amatérský hudebník, nadšenec pro perkuse.

S kapelou Nektar spolupracoval v letech 2014-2019 a je možno jej objevit na živém záznamu "Live In Bremen", nahrával i studiové album "Megalomania" pod hlavičkou New Nektar. Nahrával i dalšími hudebníky jako Suede, kapelou White Lies, a The Bonzo Dog Band nebo s Tomem McRae.

Tom v současné době doprovází Smiling and Clapping Audience. Je členem kapely The Little Big Tones hrající autentický rock'n'roll, swing a rhythm and blues. Hrake také na body double bass v kapele The Whims of Fortune.

Členové Che Albrighton
(Narozen ***)
Drums


Che je britský hudebník, hráč na bicí a je synem zakladatele kapely Nektar Roye Albrightona. Che je spoluzakladatelem kapely Clock Opera (2009-). Předtím působil také v kapele Bikini Atoll, spolupracoval s Tomem Baxterem, Jamie Lawsonem, Absentee, Iainem Archerem a Cinerama.

V rámci amerického turné, které bylo nazváno jako "U.K. Legends of Classic Rock", se v lednu 2014 ke skupině připojil Che Albrighton, Roeův syn, poprvé jako bubeník, protože Howden měl jiné závazky. Che předtím pracoval jako tour manager pro Nektar na několika vystoupeních.
Che Albrighton, bubeník spolu s oceněným Ivor Novello zpěvákem a skladatelem Jamie Lawsonem, se stal také součástí týmu Protection Racket. Bude hrát s Jamiem na jeho vyprodaném turné podporujícím Eda Sheerana po celé Velké Británii a Evropě.

Zpět
Studiové desky:
2020 The Other Side
2018 New Nektar: Megalomania
2013 Time Machine
2012 A Spoonful Of Time
2008 Book Of Days
2004 Evolution
2001 The Prodigal Son
1980 Man In The Moon
1977 Magic Is A Child
1975 Recycled
1974 Down To Earth
1973 Remember The Future
1973 ...Sounds Like This (2CD)
1972 A Tab In The Ocean
1971 Journey To The Centre Of The Eye

Roye Albrighton:
2002 The Follies Of Rupert Treacle
Živé nahrávky:
2021 ...Sounds Like Swiss (live)
2020 Live From The Wildey Theatre (live)
2019 Space Rock Invasion Live
2019 Live Anthology 1974-1976 (5CD)
2017 Live In Bremen
2014 Live At The Patriots Theater
2011 Complete Live In New York 1974
2009 Fortyfied
2008 Live In Detroit 1975
2005 Live In Germany 2005
2004 Door To The Future - The Lightshow Tapes Volume 1 (live)
2005 2004 Tour Live (2CD)
2004 Nearfest 2002
2004 Greatest Hits Live
2002 Unidentified Flying Abstrakt - Live At Chipping Norton
1978 More Live In New York (2CD)
1977 Live In New York (2CD)
1974 Sunday Night At London Roundhouse (2CD)

Ostatní nahrávky:
2021 Grand Alliance
2011 Retrospektive 1969-1980
2008 The Boston Tapes
1998 The Dream Nebula: The Best Of 1971-1975 (komp.)
1994 Highlights: The Best Of Nektar (komp. 2CD)
1978 The Best Of Nektar (komp.)
1978 Thru The Ears (komp.)
1976 Nektar (komp.)


Skupina:
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Ron Howden - Drums, Vocals
Randy Dembo - Bass, 12-string Guitar
Ryche Chlanda - Guitars, Vocals
Kendall Scott - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Other Side
Vyšlo 24. ledna 2020, Esoteric Antenna, EANTCD1082

Seznam skladeb:
01. I'm On Fire (8:32)
02. Skywriter (7:52)
03. Love Is / The Other Side (17:57)
04. Drifting (9:11)
06. Devil's Door (8:11)
05. The Light Beyond (2:51)
06. Look Through Me (5:01)
08. Y Can't I Be More Like U (2020) (6:31)
Total Time: (66:06)


Pro "The Other Side" skupina aktualizovala některé nápady z roku 1978, které se vyvinuly v suterénu domu Mo Moore v Chathamu, New Jersey. Ron Howden, Mo a Ryche spolupracovali na většině hudby na albu. V roce 1978 nezaznamenaná píseň "Skypilot" se v roce 2020 vyvinula v "Skywriter". "I’m On Fire" je hudební adaptace básně napsané Moem pro jeho budoucí manželku Nicki, rovněž z roku 1978. Závěrečná skladba "Devil’s Door" byla původně uvedena naživo v roce 1974, ale nikdy se nedostala na album Nektar. Aktualizována a zaznamenána pro toto album obsahuje píseň i přítomnost Roye Albrightona v úvodu skladby, jejíž nádherná kytarová část byla převzata z živé zvukové nahrávky natočené v roce 1974.

Skupina:
Alex Hoffmeister - Guitars, vocals
Tom Fry - Bass, Backing Vocals
Klaus Henatsch - Keyboards, Vocals, Co-producer
Che Albrighton (Roye's son) - Drums, percussion, co-producer
Hosté:
Helen Landzettel - Violin (05)
Barbel Craven - Backing Vocals (02,04,06-08)
Helen Landzettel - Backing Vocals (05)
Sandra Kawka - Backing Vocals (05)
Robert Wilks - Co-arranger
Diskografie New Nektar: Megalomania
Vyšlo 2018, Sireenam, SIR 4050 (Germany)
CD 2018, Sireena, SIR 2192 (Germany)


Seznam skladeb:
01. Bad Angel (9:03)
02. Megalomania (8:01)
03. Intermezzo 1 (2:46)
04. Selling The World (5:44)
05. Where Do We Go To? (5:44)
06. Smiling Face (4:45)
07. Intermezzo 2 (2:42)
08. Enough Is Enough (6:42)
Total Time: (45:27)

Artwork: Gura Sylke Vosshoff, Paul David Turell

Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Klaus Henatsch - Keyboards
Billy Sherwood - Bass Guitar, Mixing
Ron Howden - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Time Machine
Vyšlo 2013, Purple Pyramid, CLP 0495 (US)
CD 2013, Purple Pyramid, 862 (US)

Seznam skladeb:
01. A Better Way (9:17)
02. Set Me Free, Amigo (5:01)
03. Destiny (5:17)
04. If Only I Could (9:55)
05. Time Machine (8:07)
06. Tranquility (5:06)
07. Mocking The Moon (5:24)
08. Talk To Me (3:55)
09. Juggernaut (4:37)
10. Diamond Eyes (10:14)
Total Time: (66:53)
Produced, Recorded & Mixed: Billy Sherwood at CIRCA:HQ Studios in Los Angeles, CA
Mastered: Maor Appelbaum at Maor Appelbaum Mastering, CA, USA
Artwork: Jesus & Javier Carmona Esteban

Skupina:
Roye Albrighton - Vocals, Guitars
Klaus Henatsch - Keyboards
Ron Howden - Drums
Hosté:
Jurgen Engler - Bass (01-04,06-08,10-12), co-producer
Billy Sherwood - Bass (05,09,13,14), Synth (02,07), Guitar Solo (04), Backing Vocals, Mixing
Michael Pinella - Keyboards (01)
Mark Kelly - Keyboards (2)
Geoff Downes - Keyboards (03)
Joel Vandroogenbroeck - Keyboards (03), Flute (03,13,14), Sitar (13,14)
Ian Paice - Dums (05)
Edgar Froese - Keyboards (04)
Nik Turner - Sax (05)
Derek Sherinian - Keyboards (06)
Mel Collins - Flute, Sax (06)
Steve Howe - Guitars (06)
Simon House - Violin (07,10)
Joakim Svalberg - Keyboards (09)
David Cross - Violin (11)
Jerry Goodman - Violin (12)
Rick Wakeman - Keyboards (13)
Bobby Kimball - Vocals (14)
Patrick Moraz - Keyboards (14)
Billy Sheehan - Bass (08)
Rod Argent - Keyboards (08)
Ginger Baker - Drums (09)
Diskografie A Spoonful Of Time
Vyšlo 2012, 2LP Purple Pyramid, CLP 9223 (US)
CD 2015, Purple Pyramid, CLP 8932-2 (US)


Seznam skladeb:
01. Sirius (2:44)
02. Spirit Of The Radio (4:58)
03. Fly Like An Eagle (4:07)
04. Wish You Were Here (5:56)
05. For The Love Of Money (7:14)
06. Can't Find My Way Home (3:21)
07. 2000 Light Years From Home (4:56)
08. Riders On The Storm (6:40)
09. Blinded By The Light (7:17)
10. Out Of The Blue (4:46)
11. Old Man (3:26)
12. Dream Weaver (3:48)
13. I'm Not In Love (5:56)
14. Africa (4:21)
Total Time: (69:36)

Artwork: Jesus & Javier Carmona Esteban

Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Steve Adams - Guitars, Vocals
Steve Mattern - Hammond, Keyboards
Desha Dunnahoe - Bass, Vocals
Ron Howden - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Book Of Days
Vyšlo 2008, Bellaphon, 9705425 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Over Krakatoa (5:07)
02. King Of The Deep (8:51)
03. Lamorna (1:28)
04. Doctor Kool (11:10)
05. The Iceman (10:29)
06. Where Are You Now (10:44)
07. Book Of Days (between the lines) (3:27)
08. Book Of Days (3:31)
Total Time: (54:47)


Skupina:
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Piano, Organ, Mellotron, Backing Vocals
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Randy Dembo - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Evolution
Vyšlo 2004, Dream Nebula Recordings, DNECD 1205 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Camouflage To White (7:03)
02. Old Mother Earth (7:41)
03. Child Of Mine (6:43)
04. Phazed By The Storm (9:20)
05. Always (7:03)
06. Dancin´ Into The Void (8:18)
07. The Debate (9:30)
08. After The Fall (5:37)
Total Time: (61:15)


Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars, Bass
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Ray Hardwick - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Prodigal Son
Vyšlo 2001, Bellaphon, 9729520 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Terminus / Oh My (9:09)
02. Now (6:13)
03. I Can't Help You (4:50)
04. The Drinking Man's Wine (5:53)
05. Shangri-La (5:32)
06. Salt And Vinegar And Rhythm And Blues (6:18)
07. The Prodigal Son (6:43)
08. Be Tonight (4:00)
09. Day 9 (5:19)
Total Time: (53:57)

¨ Artwork: Jo Lincke

Skupina:
Roye Albrighton - Lead & Backing Vocals, guitar
Allan "Taff" Freeman - Keyboards
Carmine Rojas - Bass, Keyboards
David Prater - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Man In The Moon
Vyšlo 1980, Ariola, 202 215-320 (Germany)
CD 2002, Voiceprint, VP259CD (UK) Remastered with 2 bonus tracks


Seznam skladeb:
01. Too Young To Die (4:17)
02. Angel (3:30)
03. Telephone (3:40)
04. Far Away (3:17)
05. Torraine (5:25)
06. Can't Stop You Now (4:18)
07. We (4:40)
08. You're Alone (4:05)
09. Man In The Moon (6:42)
Total Time: (39:54)
Bonus tracks on 2002 remaster:
10. Impossible Years (Too Young To Die) (4:17)
11. Straight Jacket (3:48)

Artwork: Gerhard Huss

Skupina:
Dave Nelson - Guitars, Vocals
Alan "Taff" Freeman - Keyboards, Synth, Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Robert Fripp ("Walt Nektroid") - Guitars (06,12)
Larry Fast - Synthesizer
Julien Barber, Kermit Moore, Michael Commins & Anthony Posk - String Quartet
Stephan Galfas - String Arranger
Diskografie Magic Is A Child
Vyšlo 1977, Bacillus Records, BAC 2050 (Germany)
CD 1990, Bellaphon, 289-09-005 (Germany)
CD 2005, Dream Nebula, DNECD1211 (UK) Remastered with 4 bonus tracks


Seznam skladeb:
01. Away From Asgard (5:30)
02. Magic Is A Child (4:06)
03. Eerie Lackawanna (3:29)
04. Midnite Lite (4:27)
05. Love To Share (keep Your Worries Behind You (4:07)
06. Train From Nowhere (4:12)
07. Listen (6:02)
08. On The Run (the Trucker) (4:41)
09. Spread Your Wings (4:40)
Total Time: (41:14)

Bonus tracks on 2005 remaster:
10. Away From Asgard (Original Demo) (6:18)
11. On The Run (Alternate Mix) (4:43)
12. Train From Nowhere (Alternate Version) (4:12)
13. Midnight Lite (Live) (5:07)


Skupina:
Roy Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Ron Howden - Drums, Percussion
Alan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Larry Fast - Moog & Moog Orchestral Arrangement
The English Chorale - Chorus Vocals
Robert Howes - Choir Conductor
Christian Kolonovits - Choir Arrangement
Diskografie Recycled
Vyšlo 1975, Bellaphon, BLPS 19219 (Germany)
CD 1987, Bellaphon, 289-09-003 (Germany)
CD 2004, Dream Nebula, DNECD1202 (UK) Remastered by Paschal Byrne with 11 bonus tracks (full album Geoff Emerick mix)

Seznam skladeb:
- Recycled, Part 1:
01. Recycle (2:47)
02. Cybernetic Consumption (2:32)
03. Recycle Countdown (1:51)
04. Automaton Horrorscope (3:08)
05. Recycling (1:46)
06. Flight To Reality (1:18)
07. Unendless Imagination? (4:36)
- Recycled, Part 2:
08. Sao Paulo Sunrise (3:05)
09. Costa Del Sol (4:04)
10. Marvellous Moses (6:37)
11. It's All Over (5:11)
Total time 36:55
Bonus tracks on 2004 remaster:
- The Geoff Emerick Mix -
12. Recycle (2:49)
13. Cybernetic Consumption (2:10)
14. Recycle Countdown (1:51)
15. Automaton Horrorscope (3:03)
16. Recycling (1:51)
17. Flight To Reality (1:25)
18. Unendless Imagination? (4:38)
19. Sao Paulo Sunrise (3:05)
20. Costa Del Sol (4:03)
21. Marvellous Moses (6:35)
22. It's All Over (5:25)
Total Time: (73:45)

Artwork: Helmut Wenske

Skupina:
Roy Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Stephen Wick - Tuba (01)
Phil Brown - Bass Tuba (01)
Butch Hudson - 1st Trumpet (02,05,06,09)
Ron Carthy - 2nd Trumpet (02,05,06,09)
Steve Gregory - Tenor Sax (02,05,06,09)
Chris Mercer - Baritone & Tenor Saxes (02,05,06,09)
Chris Pyne - Trombone (02,05,06,09)
Chipping Norton Mandies Choir - Chorus Vocals (02,09)
P.P Arnold - Backing Vocals (03,04,07)
Kenneth Cole - Backing Vocals (03,04,07)
Bob Calvert - Voice - ringmaster (01,02,04,05)
Dieter Dierks - Effects
Diskografie Down To Earth
Vyšlo 1974, Bellaphon, BLPS 19190Q (Germany)
CD 1987, Bellaphon, 289-09-006 (Germany)
CD 2005, Dream Nebula, DNECD1210 (UK) Remastered with 7 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Astral Man (3:07)
02. Nelly The Elephant (5:02)
03. Early Morning Clown (3:21)
04. That's Life (6:49)
05. Fidgety Queen (4:04)
06. Oh Willy (4:00)
07. Little Boy (3:03)
08. Show Me The Way (5:55)
09. Finale (1:36)
Total Time: (36:57)

Bonus Tracks on 2005 remaster:
10. Astral Man (2:59) /*
11. Nelly The Elephant (4:47) /*
12. Early Morning Clown (3:23) /*
13. That's Life (6:44) /*
14. Oh Willy (4:08) /*
15. Show Me The Way (5:57) /*
16. "Robert Calvert out-takes" (2:07)
Total Time: (67:02)

/* Original Chipping Norton mixes Artwork: Pierre Tubbs with Bryce Attewell (photo)

Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Remember The Future
LP, vyšlo 1973, Bellaphon, BLPS 19164Q (Germany)
CD 1987, Bellaphon, 289-09-001 (Germany)
CD 2002, Bellaphon, 9724426 (Europe) Remastered from original tapes by Paschal Byrne with Mark Powell & Roye Albrighton with 2 bonus tracks
CD 2004, Dream Nebula, DNECD1204 (UK) remaster with 2+1 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Remember The Future - Part I (16:38):
     a) Images Of The Past
     b) Wheel Of time
     c) Remember The future
     d) Confusion
02. Remember The Future - Part II) (18:55):
     e) Returning Light
     f) Questions And Answers
     g) Tomorrow Never Comes
     h) Path Of Light
     i) Recognition
     j) Let It grow
Total Time: (35:33)

Bonus tracks on 2002 remaster:
03. Let It Grow (Radio edit) (3:50)
04. Loney Roads (Radio edit) (2:19)
Bonus tracks on 2004 remastered reissue:
03. Remember The Future ("Made In Germany" Edit) (9:51)
04. Lonely Roads (3:50)
05. Let It Grow (2:19)

Artwork: Helmut Wenske

Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:

Diskografie ...Sounds Like This
2LP, vyšlo 1973, Bellaphon, BDA7501 (Germany)
2LP 1973, United Artists, UAD60041/42 (UK)
CD 1990, Bellaphon, 290-09-003 (Germany)
2CD 2006, Dream Nebula, DNECD1213 (UK) - Remastered by Paschal Byrne and bonus CD with 8 previously unreleased tracks from 1972-73

Seznam skladeb:
01. Good Day (6:43)
02. New Day Dawning (5:01)
03. What Ya Gonna Do? (5:24)
04. 1-2-3-4 (12:43)
05. Do You Believe In Magic? (7:15)
06. Cast Your Fate (5:44)
07. A Day In The Life Of A Preacher (12:55)
     a. Preacher
     b. Squeeze
     c. Mr. H
8. Wings (3:45)
9. Odyssey (14:26):
     a. Ron's On
     b. Never Never Never
     c. Da-Da-Dum
Total Time: (74:05)

Bonus CD from 2006 remaster:
01. Good Day (7:10)
02. New Day Dawning (5:36)
03. Sunshine Down On The City (13:02)
04. Da Da Dum (6:30)
05. What Ya Gonna Do? (6:50)
06. It's All In Your Mind (12:48)
07. Cast Your Fate Jam (20:25)
08. Wings (3:54)
Total Time: (76:26)

Artwork: Helmut Wenske

Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Alan "Taff" Freeman - Keyboards, Mellotron, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie A Tab In The Ocean
LP, vyšlo 1972, Bellaphon/Bacilus Records, BLPS19118 (Germany)
LP 1972, United Artists Records, UAG 29499 (UK)
LP 1973, Passport Records, PPSD-98017 (US) - Remixed August 1976 by Derek More & Larry Fast
CD 1987, Bellaphon, 289-09-002 (Germany)
CD 2004, Dream Nebula, DNECD 1201 (UK)
Remastered by Paschal Byrne with 4 bonus tracks (1976 original US mix)

Seznam skladeb:
01. A Tab In The Ocean (17:15)
02. Desolation Valley / Waves (8:36)
03. Crying In The Dark (6:29)
04. King Of Twilight (4:22)

Total Time: (35:57)
Bonus tracks on 2004 remaster:
Album's 1976 US Mix:
05. A Tab In The Ocean (16:04)
06. Desolation Valley / Waves (8:33)
07. Crying In The Dark (5:14)
08. King Of Twilight (4:05)
Total Time: (00:00)

Artwork: Helmut Wenske

Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Vocals
Allan "Taff" Freeman - Mellotron, Piano, Organ, Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Mellotron, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Hosté:
Dieter Dierks - Piano (unconfirmed), co-producer
Diskografie Journey To The Centre Of The Eye
LP, vyšlo 1971, Bellaphon/Bacilus Records, BLPS19064 (Germany)
CD 1987, Bellaphon, 289-09-007 (Germany)
CD 2004, Dream Nebula, DNECD 1203 (UK) - Remastered by Paschal Byrne with 2 bonus tracks

Seznam skladeb:
Side 1
01. Prelude (1:27)
02. Astronauts Nightmare (6:22)
03. Countenance (3:35)
04. The Nine Lifeless Daughters Of The Sun (2:41)
05. Warp Oversight (4:28)
06. The Dream Nebula (2:14)
Side 2
07. The Dream Nebula Part II (2:25)
08. It's All In The Mind (3:22)
09. Burn Out My Eyes (7:48)
10. Void Of Vision (2:01)
11. Pupil Of The Eye (2:46)
12. Look Inside Yourself (0:53)
13. Death Of The Mind (2:52)
Total Time: (42:49)

Bonus tracks on 2004 remaster:
14. 1-2-3-4 (3:55)
15. Do You Believe In Magic? (3:50)
Total Time: (53:34)

Artwork: Ernst Steingässer


Skupina:
Roye Allbrighton - Guitars, Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Allan "Taff" Freeman - Organ, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie ...Sounds Like Swiss
2CD/DVD, vyšlo 1. října 2021, Beyond Before, BB116 (US)

Seznam skladeb:
CD 1 (77:08)
01. Introduction (0:22)
02. Journey To The Centre Of The Eye (22:38)
03. Desolation Valley / Waves (9:39)
04. A Day In The Life Of A Preacher / Squeeze / Jimi Jam (13:54)
05. Crying In The Dark / King Of Twilight (10:15)
06. Let It Grow (10:27)
07. Odyssee (4:18)
08. Ron's On (3:46)
09. Never, Never, Never (1:49)
CD 2 (79:35)
10. 1-2-3-4 (12:38)
11. Do You Believe In Magic (7:34)
12. Cast Your Fate (5:48)
13. A Day In The Life Of A Preacher / Squeeze / Jimi Jam (12:55)
14. Good Day (6:50)
15. Desolation Valley / Waves (9:13)
16. 1-2-3-4 (13:46)
17. Crying In The Dark / King Of Twilight (10:51)
Total Time: (156:43)
DVD:
01. Cast Your Fate
02. A Day In The Life Of A Preacher / Squeeze / Jimi Jam
03. Good Day
04. Desolation Valley / Waves
05. 1-2-3-4
06. Crying In The Dark / King Of Twilight
07. Da-Da-Dum

Tracks 01-11 recorded live at Pavilion des Sports, Lausanne, Switzerland, May 5, 1973
Tracks 12-17 recorded live at the Palladium, Geneva, Switzerland, February 14, 1973
DVD recorded live at the Palladium, Geneva, Switzerland, February 14, 1973

Skupina:
Ryche Chlanda - Guitars, Vocals
Kendall Scott - Keyboards
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Randy Dembo - Bass, 12-string Guitar
Ron Howden - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Live From The Wildey Theatre
Vyšlo 16. dubna 2020,

Seznam skladeb:
01. The Light Beyond ()
02. A Tab in the Ocean ()
03. Devils Door ()
04. The Dream Nebula ()
05. It's All in the Mind ()
06. Driftin' ()
07. Love Is / The Other Side ()
08. SkyWriter ()
09. Remember the Future (Pt.1) ()
10. It's All Over ()
11. Remember the Future (Pt's.2-3) ()
12. Look Through Me ()
13. I'm on Fire ()
14. Fidgety Queen ()
15. Good Day ()
Total Time: (00:00)

Natočeno 7. března 2020 na Up Close and Intimate Tour kapely Nektar po Severní Americe. Vystoupení se zaměřuje na nové a klasické skladby kapely překlenující jejich 50-letou kariéru.

Skupina:
Roye Albrighton - Vocals, Guitars
Klaus Henatsch - Keyboards
Lux Vibratus - Bass
Ron Howden - Drums
Hosté:
Diskografie Space Rock Invasion Live
2CD+DVD, vyšlo 20. listopadu 2019, Purple Pyramid, CLO 1478 (2020)

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Tab In The Ocean (18:07)
02. Desolation Valley / Waves (9:30)
03. Doctor Kool (10:51)
04. King Of The Deep (11:22)
05. Where Are You Now? (12:09)
Total Time: (61:59)
Disc 2:
01. A Day In The Life Of A Preacher (13:59)
02. Recycled (19:53)
03. Fidgety Queen (5:25)
Total Time: (39:18)
Total Time: (101:16)

Disc 3 (DVD)
[Contains the same track listing as the CDs]
01. Tab in the Ocean
02. Desolation Valley / Waves
03. Doctor Kool
04. King of the Deep
05. Where Are You Now?
06. A Day in the Life of a Preacher
07. Recycled
08. Fidgety Queen

Live from the Key Club, Hollywood, CA - September 3, 2011
Producer: Tim Yasui
Executive Producer: Brian Perera
Mixed & Mastered: Anthony Focx
Live Audio Recording Enginner: Alex Williams
Filmed, Edited, & Directed: Jack Foster
A&R: John Lappen
Tour Publicity: Tom Farrell
Nektar Tour Mangement: Che Albrighton
Stage Lighting: Jim Lasciko
Graphics & Layout: Jason Splat Design
Artwork: Hellmut Wensike

Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Alan "Taff" Freeman - Keyboards, Mellotron, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live Anthology 1974-1976
Vyšlo 25. října 2019, Purple Pyramid

Seznam skladeb:
CD 1 (1974)
01. Remember The Future, Part 1 ()
02. Anyway / Sorrow ()
03. Little Boy ()
04. That's Life ()
05. Show Me The Way ()
06. Cryin' In The Dark / King Of Twilight ()
CD 2 (1974)
01. Good Day ()
02. Desolation Valley / Waves ()
03. A Day In The Life of a Preacher ()
04. The Devil's Door ()
05. Nelly The Elephant ()
06. Remember the Future, Part 2 ()
CD 3 (1975)
01. Astral Man ()
02. Recycled (Early Version) ()
03. A Day In The Life of a Preacher ()
04. Look Just Once More ()
05. Show Me The Way ()
06. Marvellous Moses ()
07. It's All Over Now ()
08. Good Day ()
CD 4 (1975)
01. Remember The Future, Part 1 ()
02. Cryin' In The Dark ()
03. King Of Twilight ()
04. 1-2-3-4 / Extended Jam ()
05. Remember The Future, Part 2 ()
06. What Ya Gonna Do? ()
07. Johnny B. Goode / Sweet Little Rock And Roller / Blue Suede Shoes ()
CD 5 (1976)
01. Cast Your Fate ()
02. The Dream Nebula, Parts 1 & 2 ()
03. Improvised Jam ()
04. Good Day ()
05. Astral Man ()
06. A Day In The Life Of A Preacher ()
07. Remember The Future, Part 2 (Excerpt) ()
08. 1-2-3-4 ()
Total Time: (53:34)

Skupina:
Roye Albrighton - Vocals and Guitars
Derek "No" Moore - Bass and Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards
Ron Howden - Drums and Percussion
Larry Fast - Synthesizers
Scott Krentz - Percussion and vocals
Michelle Eckert - Backing Vocals
Maureen McIntyre - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live In Bremen
2CD, vyšlo 7. července 2017, Sireena Records, SIR 2162 (Germany)
3LP, vyšlo 2018, Sireena Records, SIR 4048 (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1
01. A Tab In The Ocean (16:45)
02. Band Introduction ()
03. Doctor Kool (10:44)
04. King Of The Deep (8:30)
05. Recycled (Excerpt) (17:16)
CD 2
01. The Dream Nebula (Pt's 1-2) (5:20)
02. Desolation Valley (5:24)
03. Waves (3:29)
04. Time Machine (9:05)
05. Now (7:26)
06. Cast Your Fate (5:53)
07. The Debate (9:07)
08. Man On The Moon (9:41)
09. Good Day (6:54)
Total Time: (115:34)

Concert Recording from September 29, 2015 at the Meisenfrei Blues Club in Bremen / Germany
This is the last live recording of Roye Albrighton
Recording Enginner: Kai Fiefstück
Production & Booking: Hartwig Komar
Mastering: Marlon Klein at Exile Studio, Berlin
Artwork: Sylke Voßhoff, Sven Uhrmann
Photography: Thomas Borchardt

Skupina:
Roye Albrighton - Vocals and Guitars
Derek "No" Moore - Bass and Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards
Ron Howden - Drums and Percussion
Larry Fast - Synthesizers
Scott Krentz - Percussion and Vocals
Michelle Eckert - Backing Vocals
Maureen McIntyre - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live At The Patriots Theater
vyšlo 2014, The Store For Music

Seznam skladeb:
CD 1
01. A Tab In The Ocean (16:47)
02. Desolation Valley (8:59)
03. Remember The Future (Part 1) (16:46)
04. Nelly The Elephant (7:11)
05. Man In The Moon (7:31)
06. It's All Over (7:03)
07. Now (7:19)
CD 2
01. Recycled (18:20)
02. A Day In The Life Of A Preacher (12:37)
03. Remember The Future (Part 2) (19:45)
04. Crying In The Dark / King Of Twilight (10:59)
05. Fidgety Queen (5:20)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Roye Albrighton - Vocals and Guitars
Derek "No" Moore - Bass and Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards
Ron Howden - Drums and Percussion
Larry Fast - Synthesizers
Scott Krentz - Percussion and Vocals
Michelle Eckert - Backing Vocals
Maureen McIntyre - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Complete Live In New York 1974
2CD, vyšlo 30. srpna 2011, The Store For Music

Seznam skladeb:
01. Introduction (1:02)
02. Astral Man (2:57)
03. 70s rock, Nektar, Vintage, Billboard, Remember The Future, 70s, New York, - Remember The Future (Part I) (16:14)
04. Marvelous Moses (8:35)
05. It's All Over / Good Day (12:13)
06. That's Life (6:28)
07. Show Me The Way (6:27)
08. A Day In The Life Of A Preacher (15:42)
09. Desolation Valley (9:57)
10. Remember The Future (Part II) [Tomorrow Never Comes] (8:14)
11. Remember The Future Part 2 (Recognition) (7:43)
12. Crying In The Dark / King Of Twilight (10:01)
13. What Ya Gonna Do (4:06)
14. Medley, Johnny B. Goode / Sweet Little Rock & Roller (6:54)
15. Fidgety Queen (5:49)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Roye Albrighton - Vocals, Guitars, Acoustic Guitars
Peter Pichl - Bass, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Vocals
Klaus Henatsch - Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie Fortyfied
2CD, vyšlo 20. dubna 2009, Treacle Music Production, TMCD 209-2D (UK)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. A Tab In The Ocean (14:39)
02. Cryin' In The Dark (5:46)
03. King Of Twilight (4:18)
04. Dream Nebula Pt 1 (4:32)
05. Desolation Valley (5:18)
06. Waves (3:11)
07. Remember The Future Pt 2 (18:47)
08. Doctor Kool (10:10)
09. King Of The Deep (9:07)
Disc 2
01. Where Are You Now (9:40)
02. A Day In The Life Of A Preacher (5:26)
03. Mr. H (with extended bass solo) (9:16)
04. Recycled Pt 1 (17:29)
05. The Debate (8:20)
06. Man In The Moon (8:45)
Total Time: (134:44)

Recorded on tour in Europe Autumn 2008
Live Recording Engineer: Juergen Volkmann
Stage Production Technician: Stefan Bockamp
Cover Art: Doodlyn Acrylics
Photography: Horst Mueller, Ed Reinfeldt
Transport Coordinator: Ron Hufhueser
Tour Coordinator: Ed Reinfeldt

Skupina:
Hosté:
Diskografie Live In Detroit 1975
Vyšlo 2008, Treacle Music Production, nmcc-ld (UK)

Seznam skladeb:
01. Recycled (16:45)
02. A Day In The Life Of A Preacher including Oh Willie / Summer Breeze / What Am I To Do / Show Me The Way (incomplete) (26:22)
03. Show Me The Way (continued) (2:14)
04. Astral Man (2:51)
05. Crying In The Dark / King Of Twilight (8:56)
06. 1-2-3-4 (15:38)
07. Remember The Future, Part 2 (7:00)
08. Let It Grow (8:39)
09. What Ya Gonna Do (5:12)
10. Rock 'n' Roll Medley (3:24)
11. Remember The Future, Part 1 (17:11)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Lead Guitar
Ron Howden - Drums & Percussion, Vocals
Randy Dembo - Bass
Tom Hughes - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live In Germany 2005
2CD, vyšlo 2005, Treacle Music Production (UK)
2CD 2022, Explore Rights Management, ExM016 (Europe)

Seznam skladeb:
CD 1
01. A Tab In The Ocean (16:12)
02. The Dream Nebula / Desolation Valley / Waves (14:23)
03. Remember The Future, Part 1 (16:49)
04. Remember The Future, Part 2 (19:12)
CD 2
01. Cast Your Fate / The Debate (14:03)
02. That's Life / Show Me The Way (13:17)
03. A Day In The Life Of A Preacher (12:30)
04. Recycled (19:08)
05. Good Day (6:30)
06. Fidgety Queen (6:43)
Total Time: (137:37)

Bonus tracks on 2022 reissue:
11. Telephone (4:09)
12. Angel (4:01)

Recorded at the Musiktheater Piano, Dortmund, Germany, 11 March 2005 (one day before Nektar - Pure was recorded)
Artwork: Sandy Peticolas
Photo Collage: Ed Rienfeldt
Remastering Enginner (2022): Mike Pietrini

Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Derek Moore "Mo" - Bass, Vocals
Allan Freeman (Taff Freeman) - Keyboards, Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Door To The Future
Vyšlo 2004,

Seznam skladeb:
01. The Devils Door (9:24)
02. Nelly The Elephant (6:16)
03. Cast Your Fate (5:36)
04. Anyway/Sorrow (6:26)
05. Little Boy (3:15)
06. Odysee (3:07)
07. Fidgety Queen (Shes So Heavy) (5:02)
08. Rons On (4:02)
09. Show Me The Way (7:51)
10. I Need Love/Tommorrow (4:40)
11. Tommorrow Never Comes/Path Of Light (11:01)
12. Recognition/Let It Grow/Termination (7:14)
Total Time: (73:54)


Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Vocals
Ron Howden - Drums
Randy Dembo - Bass
Tom Hughes - Keyboards
Hosté:
Diskografie 2004 Tour Live
Vyšlo 27. května 2005, Treacle Productions/Nektar Evolution Music

Seznam skladeb:
01. Tab In The Ocean, A ()
02. Dream Nebula/Desolation Valley/Waves, The ()
03. Images Of The Past/Wheel Of Time ()
04. Remember The Future/Confusion ()
05. Now ()
06. Man In The Moon ()
07. Cryin' In The Dark/King Of Twilight ()
08. Day In The Life Of A Preacher, A ()
09. Recycled ()
10. Fidgety Queen ()
11. Good Day ()
12. Telephone ()
13. Angel ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Roye Albrighton - Vocals And Guitars
Derek "No" Moore - Bass, Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards
Ron Howden - Drums, Percussion
Larry Fast - Synthesizers
Scott Krentz - Percussion, Vocals
Michelle Eckert - Backing Vocals
Maureen McIntyre - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Nearfest 2002
Vyšlo 2004, Studio M Recording

Seznam skladeb:
CD-1
01. Introduction ()
02. Tab In The Ocean-Desolation Valley ()
03. Remember The Future - 1,hr> ()
04. Nelly The Elephant ()
05. Man In The Moon ()
06. Marvelous Moses ()
07. It's All Over ()
CD-2
01. Now ()
02. Recycled ()
03. A Day In The Life Of A Preacher ()
04. Remember The future -2,hr> ()
05. Crying In The Dark - King Of Twilight- Fidgety queen Total Time: (53:34)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Greatest Hits Live
Vyšlo 2002, Classic Rock Productions, CRP1010 (UK)

Seznam skladeb:
01. A Tab In The Ocean (16:47)
02. Desolation Valley (8:59)
03. Remember The Future Part One (16:47)
04. Nelly The Elephant (7:12)
05. Man In The Moon (7:32)
06. It's All Over (7:04)
07. Now (7:19)
08. Recycled (18:21)
09. A Day In The Life Of A Preacher (12:37)
10. Remember The Future Part Two (19:46)
11. Crying In The Dark / King Of Twilight (11:00)
12. Fidgety Queen (5:21)
Total Time: (53:34)


Skupina:
Roy T Albrighton - Vocals, Guitars
Alan Freeman - Keyboards
Ron Howden - Drums, Percussion
Derek Moore - Bass
Hosté:
Diskografie Unidentified Flying Abstrakt - Live At Chipping Norton
Vyšlo 2002, Bacillus Records/Bellaphon, 9724525

Seznam skladeb:
01. Desolation Valley (9:06)
02. Oops - Unidentified Flying Abstract (6:02)
03. Mundetango (6:38)
04. One Mile Red / The Ticket (9:51)
05. We Must Have Been Smashed (6:31)
06. Summer Breeze (2:48)
Total Time: (40:56)

Recorded live at a three-hour jam on 1974-03-27 at Chipping Norton Studios, England - Oxfordshire, UK

Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Mick Brockett - Lights
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie More Live In New York
Vyšlo 1978, CD 1991, Bellaphon Records, 288-09-008

Seznam skladeb:
Record One (31:47)Cd. Bellaphon Records 288-09-008 (1991)
01. Fidgety queen (5:30)

02. That's life (8:10)
03. Show me the way (4:20)
04. Marvelous Moses (8:22)
05. It's all over now (8:25)
Record Two (35:26)
06. Astral man (3:10)
07. Remember the future part 1 (14:00)
08. Remember the future part 2 (8:16)
09. King of twilight (10:00)
Total Time: (67:13)

Tento materiál obsahuje remasterovanou edici "Live In New York".

Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Mick Brockett - Lights
Alan "Taff" Freeman" - Keyboards, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live In New York
Vyšlo 1977, Bellaphon, 288-09-102
CD 2004, Dream Nebula, remaster

Seznam skladeb:
01. It's all Over Now (6:33)
02. Good Day (7:08)
03. A Day In The Life Of A Preacher (14:53)
04. Desolation Valley (9:39)
05. That's Life (8:00)
06. Show Me The Way (4:40)
07. King Of Twilight (9:54)
08. Woman (4:05)
09. Good Ol' Rock'N Roll (5:40)
Total Time: (60:47)

Track listing of remaster (2004):
(consists of the complete concert, including material originally released as "More Live In New York")
CD 1 - Total Time: (54:01)
01. Introduction /Astral Man (4:00)
02. Remember The Future, Part One (16:15)
03. Marvellous Moses (8:36)
04. It's All Over (5:26)
05. Good Day (6:48)
06. That's Life (6:28)
07. Show Me The Way (6:28)
CD 2 - Total Time: (68:35)
01. A Day In The Life Of A Preacher (15:43)
02. Desolation Valley (9:57)
03. Remember The Future, Part Two (8:16)
04. Crying In The Dark (7:45)
05. King Of Twilight (10:01)
06. Woman Trouble (4:09)
07. Medley (6:53)
08. Fidgety Queen (5:51)
Total Time: (53:34)

Skupina:
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Vocals
Mick Brockett - Lights
Ron Howden - Drums, Percussion
Roye Allbrighton - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Sunday Night At London Roundhouse
Live 2CD, Vyšlo 1974, Bacillus Records, Bellaphon, BLPS 19182
March 27, 1974 (Side two) Cleopatra Records

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Crying In The Dark / King Of Twilight (12:10)
02. Desolation Valley (8:58)
03. A Day In The Life Of A Preacher Including The Birth Of Oh Willie (19:50)
04. Summer Breeze (3:04)
05. Cast Your Fate (5:42)
Disc 2
01. Remember The Future Part One (18:47)
02. Odyssey - Ron's On (11:15)
03. 1-2-3-4 (12:31)
04. Remember The Future Part Two - Let It Grow (5:14)
05. Woman (6:09)
Total time: (78:24)Skupina:
Hosté:
Diskografie Grand Alliance
Vyšlo 29. března 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Helpless (3:16)
02. Call Me (4:17)
03. Run To Him (3:10)
04. Call Out My Name (2:41)
05. Daddy Stay (4:30)
06. Close Your Eyes (3:34)
07. The Morning After (3:57)
08. Oh Darlin' (3:00)
09. On The Border (3:26)
10. After All (It's Goodbye)
Total Time: (31:51)

Skupina:
Hosté:


Diskografie Retrospektive 1969-1980
2CD, vyšlo 2011, Cleopatra, CLP 5739-2 (US)

Seznam skladeb:
CD1: 1969-1973
01. Rainbows (3:03)
02. New Day Dawning (2:49)
03. Prelude (1:24)
04. Astronaut's Nightmare (6:29)
05. The Dream Nebula Part 1 (2:17)
06. The Dream Nebula Part 2 (2:24)
07. It's All In The Mind (3:21)
08. Burn Out My Eyes (6:39)
09. Do You Believe In Magic (3:53)
10. A Tab In The Ocean (16:50)
11. Cryin' In The Dark (6:13)
12. King Of Twilight (4:17)
13. Good Day (6:42)
14. New Day Dawning (Nektar Version) (5:00)
15. Cast Your Fate (5:44)

CD2: 1973-1980 (77:17)
01. Wings (3:46)
02. Remember The Future Part 2 (19:02)
03. Astral Man (3:17)
04. Nelly The Elephant (4:57)
05. Fidgety Queen (4:06)
06. Recycle (2:54)
07. Cybernetic Consumption (2:02)
08. Recycle Countdown (1:52)
09. Automation Horoscope (3:05)
10. Marvellous Moses (6:35)
11. It's All Over (5:25)
12. Away From Asgard (5:31)
13. Too Young To Die (4:18)
14. Telephone (3:43)
15. Man In The Moon (6:44)
Total Time: (154:22)

Skupina:
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Roye Albrighton - Guitar, Lead Vocals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Mick Brocket - Lighting
Hosté:
Diskografie The Boston Tapes
Vyšlo 2008,

Seznam skladeb:
The Boston Tapes:
01. New Day Dawning (5:33)
02. Do You Believe In Magic? (3:53)
03. Candlelight (4:05)
04. Good Day (9:07)
05. The Life I've Been Leading (4:42)
06. Where Did You Go? (Intro) (1:43)
07. Where Did You Go? (3:46)
08. Sealed With A Kiss (Gary Geld, Peter Udell) (4:01)
09. Our Love Will Last Forever (5:18)
Bonus Tracks:
10. Recycled (17:32)
11. Remember The Future, Part 1 (18:33)
Total Time: (53:34)

The bonus tracks were recorded live in 2004 or 2005 with the lineup of Roye Albrighton, Ron Howden, Randy Dembo, and Tom Hughes
"The Boston Tapes" jsou první oficiální nahrávkou, kterou Nektar udělali, což bylo v Bostonu dne 22. června 1970. Krátce nato byla skupina kontrahována společností Bellaphon Records, která koupila nahrávky a práva a nechala Nektar nahrát album "Journey To The Center Of The Eye". Tyto nahrávky byly remasterovány kapelou v roce 2006 pro vydání v jejich kolekci "Collectors Corner", předplacená série fanklubu. Ačkoli mělo být jen ke stažení, některá CD byla vylisována. K dispozici není žádný přebal.

Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Mick Brockett - Lights
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing vocals
Hosté:
Larry Fast (Synergy) - Orchestral Moog Sounds
Diskografie The Dream Nebula: The Best Of 1971-1975
Vyšlo 1998, Purple Pyramid, 1998 CLP 0301-2

Seznam skladeb:
Disc One:
01. Prelude ()
02. Astronaut's Nightmare ()
03. Warp Oversight ()
04. The Dream Nebula (Part One) ()
05. It's All in the Mind ()
06. A Tab in the Ocean ()
07. Do You Believe in Magic (single version) ()
08. New Day Dawning ()
09. Wings (single version) ()

Disc Two:
01. Cast Your Fate ()
02. King of Twilight ()
03. Remember the Future (Part One) ()
04. Oop's (Unidentified Flying Abstract) ()
05. Fidgety Queen * Recycle ()
06. Cybernetic Consumption ()
07. Recycle Countdown ()
08. Automaton Horrorscope ()
09. Recycling ()
10. Flight to Reality ()
11. Unendless Imaginations ()
Total Time: (00:00)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Highlights: The Best Of Nektar
Vyšlo 1994, Bellaphon/Bacillus Records, 993 09 001

Seznam skladeb:
01. Remember The Future (Part 1) (16:41)
02. Remember The Future (Part 2) (19:00)
01. Do You Believe In Magic (3:43)
02. New Day Dawning (4:39)
03. Wings (3:35)
04. Cast Your Fate (5:27)
05. Cryin' In The Dark (5:01)
06. King Of Twilight (4:08)
07. Burn Out My Eyes (11:44)
     Void Of Vision
     Pupil Of The Eye
     Look Inside Yourself
     Death Of The Mind
Total Time: (00:00)

Producer: Nektar, Peter Hauke

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Best Of Nektar
Vyšlo 1978, Bacillus Records, BAC 2056 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Prelude (1:27)
02. Astronauts Nightmare (6:22)
03. Countenance (3:30)
04. The Nine Lifeless Daughters Of The Sun (2:41)
05. Warp Oversight (4:28)
06. The Dream Nebula (Part 1) (2:14)
07. Desolation Valley / Waves (8:36)
08. Crying In The Dark / King Of Twilight (10:28)
09. Good Day (6:46)
10. New Day Dawning (5:04)
11. Do You Believe In Magic (3:50)
12. Fidgety Queen (4:04)
13. Astral Man (3:07)
14. Recycle (2:47)
15. Cybernetic Consumption (2:12)
16. Automaton Horrorscope (2:08)
17. Flight To Reality (3:31)
18. It's All Over (5:21)
Total Time: (00:00)

Producer - Nektar, Peter Hauke

Skupina:
Roye Albrighton - Guitars, Lead Vocals
Mick Brockett - Lights, Visuals
Allan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Thru The Ears
Vyšlo 1978, Import Records/Visa Records, IMP 9001 (US)
Passport, 2167 9001 (Canada)

Seznam skladeb:
Record One (36:32)
01. Do You Believe In Magic (3:46)
02. The Dream Nebula 1 & 2 (4:40)
03. It's All In The Mind (3:22)
04. King Of Twilight (4:18)
05. Wings (3:48)
06. Remember The Future Part 1 (16:38)
Record Two (35:26)
01. That's Life (6:35)
02. Desolation Valley (9:45)
03. Astral Man (3:15)
04. Fidgety Queen (3:40)
05. Good Day (6:51)
06. It's All Over (5:20)
Total Time: (71:58)


Skupina:
Roye Albrighton - Lead Vocals, Guitars
Mick Brockett - Lights
Alan "Taff" Freeman - Keyboards, Backing Vocals
Ron Howden - Drums, Percussion
Derek "Mo" Moore - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Nektar
Vyšlo 1976, HÖR ZU, Bellaphon/Bacillus Records, BLPS 19224/260-09-038 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Do You Believe In Magic (3:46)
02. Ney Day Dawning (5:00)
03. Wings (3:39)
04. Cast Your Fate (5:42)/
05. Crying In The Dark &
06. King Of Twilight (9:14)
07. Burn Out My Eyes
     Void Of Vision
     Pupil Of The Eye
     Look Inside Yourself
     Death Of The Mind (11:45)
Total Time: (39:26)Nahrál:
Roye Albrighton - Electric Guitar, Synthesizer [Synth-guitar], Vocals
Hosté:
Diskografie The Follies Of Rupert Treacle
Vyšlo 1999, Treacle Records
CD 2002,

Seznam skladeb:
01.Sandman (4:47)
02.The Follies (6:29)
03.Pass The Fuzz (7:05)
04.Rupert's Moon (6:15)
05.You're Not Alone (3:56)
06.Treacle Star (5:03)
07.Dream (5:06)
08.Rupert's Lament (6:31)
09.Gabrielle's Bridge (7:30)
10.The Stranger (8:08)
Total Time: (00:00)

Written, Producer, Engineer: Roye Albrighton
Recorded at home, Stafford, England, 11/1998-12/1998
Remastered: Paschal Byrne

Zpět

Nektar 1977


Lux Vibratus, Roye Albrighton, Klaus Henatsch a Ronald HowdenNektar 2013Nektar 2019Zpět

    Oficiální stránky:
    http://www.nektar.us
    https://nektarsmusic.com/
    https://nektarmusic.bandcamp.com/
    https://nektarband.com/story.phpProgressRock Nahoru
Made by 
©  19.5.2020 
Menu Poslední aktualizace: 5.3.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©