MYRATH - TUNIS
Progresivní rock Czech language

Anis Jouini
Bass

Elyes Bouchoucha
Keyboards, Vocals

Malek Ben Arbia
Guitars, Vocals

Zaher Zorgati
Lead Vocals

Morgan Berthet
Drums

NAŽIVO V PRAZE...      INTERVIEW SKUPINY V PRAZE...

Nahoru
Logo skupiny XTAZY Myrath (což anglicky je Legacy) byla zformována počátkem roku 2001 pod názvem XTAZY kytaristou Ben Arbia Malekem (kterému bylo jen 13 let v té době), a jeho dvěma kamarády z dětství, Fahmi Chakroun (bicí) a Oualid Issaoui (kytara) žijícími ve stejné čtvrti v Ez-Zahra (předměstí Tunisu). Připravena začít hrát byla krátce po doplnění dalšími členy, XTAZY Zaher Ben Hamoudia (baskytara) a Tarek Idouani (zpěv). Během prvních dvou let Myrath odehráli mnoho četných místních koncertů s převzatými písněmi z oblasti blues, heavy a death metalu.

V roce 2003 se kapele připojil Elyes Bouchoucha (klávesy a zpěv), který právě absolvoval Tunisskou konzervatoř a nahrazení Tarek Idouani zatímco Oualid Issaoui (kytara) kapelu opustil.

Díky tomuto novému impulsu se Myrath dostali k progressivnímu metalu a téměř 2 roky hráli v několika koncertech výhradně převzaté písně od SYMPHONY X, která se stala jejich oblíbenou v této době (a stále ještě je).

Po několika letech hraní hudby převzaté od jiných Myrath nabyl dostatek zkušeností a herní dovednosti, aby začal psát vlastní hudbu, kterou si zvolili, a to takovou, ve které se odráží jejich orientální původ a jejich ovlivnění západnímn stylem (kombinace progresivní, orientální, těžké, zpěvné a melodické linie).

V létě roku 2004 Fahmi Chakroun (bicí) a Zaher Hamoudia (baskytara) byli nahrazeni Saifem Louhibim a Yassine Belgithem ve snaze získat hudebníky, kteří se budou plně věnovat kapele. Díky této změně pak Myrath mohla vydat své první album "Double Face" v březnu roku 2005. I když to byla prvotní zkušenost s nahráváním, album (které bylo vydáno v Tunisu pouze skupinou, která nebyla zatím dostatčně známa) a bylo více méně zřejmé, že demo je ovlivněno vlivem Symphony X, přesto však ukazuje povzbudivé skladatelské dovednosti kapely sestávající ze studentů ještě v dospívajícím věku.

V září 2005 Málek Ben Arbia, zakládající člen kapely a kytarista vycestoval do Nancy, Francie, aby se zapsal do slavné Guitar school, Music Academy International (M.A.I.), aby vylepšil své znalosti v teorii hudby a rovněž obohatil své hráčské schopnosti.

Dne 24.března 2006 se Myrath setkali se skupinou ADAGIO a Robertem Plantem na 3. ročníku "Mediterranean guitar festival", konaném v amfiteátru latinského Kartága. Zúčastnilo se jej kolem 7OOO metal/rockových fanoušků. Toto představení jim dalo příležitost poznat členy kapely ADAGIO a hlavně jejich klávesistu, Kevina Codfert, který byl náhodou byl také zvukařem a producentem.

Po absolvování M.A.I. se kytarista Malek Ben Arbia vrátil do Tuniska na konci července 2007 s pevným ohodláním i nadále rozvíjet mezinárodní hudební kariéru. V této souvislosti začali změnou názvu kapely z Xtazy na MYRATH. Rovněž byl přijat zkušený baskytarista Anis Jouini v září 2006 jako náhrada za Zaher Hamoudia (který zaskočil na krátkou dobu Yassine Belgitha).

V souznění čtyř kvalifikovaných hudebníků plně se věnujících kapele a sdílejících stejnou snahu o úspěch, Myrath strávili asi 3 měsíce psaním nových písní pro své druhé album. V prosinci roku 2006 nahráli album "Hope" s Kevinem Codfertem jako zvukařem a producentem. Toto nové album bylo zlomem v kariéře Myrath, která tak díky Kevinově cenné pomoci a vynikající práci, podepsala smlouvu s francouzským labelem Brennus Music, kteří vydali album "Hope" (Naděje) v září 2007. Album bylo chváleno médií v četných recenzích ve známých webzinech a časopisech (jako např. Rock Hard) a bylo dokonce zvoleno třetím nejlepším albem roku ve dvou hlavních webzinech v USA, albem týdne v několika velkých amerických webzinech a také albem týdne ve velkých metalových rozhlasových stanicích, jako je např. MOOVE (Francie).

Většina kritiků předpovídala světlou budoucnost kapele, jak je shrnuto v jednom komentáři, kde bylo uvedeno: "Myrath bude pravděpodobně první kapelou ze severní Afriky, která bude mít slavnou mezinárodní kariéru. Toto album je jedna z nejlepších desek Progressive Metalu, kterou jsem měl možnost poslouchat v poslední době. Pozvedávám prst k Myrath při této výjimečné události... tahle kapela bude opravdu velká a slavná, uvidíte, že se nebudu mýlit". V červnu 2007 Zaher Zorgati, považován mnohými za nejlepšího metalového zpěváka v Tunisku, nastoupil k Myrath jako sólový zpěvák a debutoval na koncertě v "Rock a Radés Festival” dne 10. srpna 2007.

MYRATH - 2007 Dne 2.května 2008 Myrath zažili působivý živý debut mimo Tunisko v PROGSUD Festival (Marseille - Francie). Úspěch alba "Hope" přispěl také ke zlepšení proslulosti Myrath a připravil půdu pro vystupování na prestižních evropských festivalech (např. METAL ROCK FESTIVAL - Norsko a PROGPOWER-EU - Nizozemsko), které kapela zahrnula to vystupování v roce 2008.

Věděli, že další album nebude snadným úkolem, pokud jde o očekávání fanoušků Myrath, a tahle inspirace jim pomohla při skládání nového alba s názvem "Desert Call", kde měkčí a všestrannější hlas nového zpěváka Zahera Zorgati přispěl Myrath k nalezení vlastní ochranné známky, mixu melodických arabských melodií a prog-power metalu umocněnou vyváženou arabskou a západní orchestrací. Nahráno bylo v listopadu 2008 v Tunisu, Tunisko, pak brilantně smícháno a produkováno Kevinem, Codfertem až bylo album plně dokončeno. Do června roku 2009 však probíhalo mnoho měsíců jednání s různými labely, nakonec Myrath podepsala exkluzivní licenční smlouvu pro Evropu u velké francouzské značky XIII BIS Records (Sony distribuce) a druhou pro zbytek světa s prestižním americkým Labelem Nightmare Records. Album "Desert Call" oficiálně vyšlo 25.ledna 2010 v Evropě, a brzy poté ve zbytku světa.

Bubeník Seif Louhibi opustil Myrath v létě 2011 z osobních důvodů. Skupina plně respektovala jeho rozhodnutí a popřála mu všechno nejlepší. Nový bubeník francouz Piwee Desfray je velmi talentovaný, dobře známý v metalové scéně a krásný mladý muž.

Pak je tu další koncertování skupiny - Myrath se představují nyní v Evropě a ve spojených státech pak ke konci roku 2013. Kapela věří, že nové album bude dokončeno na počátku roku 2014, takže asi ke konci na turné k "Tales Of The Sands", což trvá už téměř tři roky. Zatímco se v ulicích tuniských měst množily demonstrace, které později nabobtnaly až v jasmínovou revoluci, členové Myrath se v době, kdy zrovna neprovolávali protirežimní hesla, věnovali přípravě svého třetího studiového alba. Jestli byly politické události příčinou, důsledkem anebo jen vedlejším faktorem, jenž měl vliv na to, že výsledek překypuje pozitivní energií a nábojem, je v tuto chvíli vedlejší. Myrath natočili svůj první videoklip k písni "Merciless Times" ke svému třetímu albu "Tales Of The Sands", které vyšlo v roce 2011. MYRATH mají na svém kontě také řadu koncertů v Evropě. Za zmínku stojí například hostování před Tarjou Turunen v únoru 2012.

Album "Tales of Sand“ je brilantní počin, který neodolatelně voní orientálním kořením. Nejde jen o využití rytmů, tolik typických pro hudbu z arabských zemí, jde i o vokální projev Zahera Zorgatiho, který se technikou hrdě hlásí k tradicím své kultury. A v několika skladbách, např. v "Tales Of Sand" nebo "Beyond The Stars" můžeme zaslechnout přímo arabštinu. Pokud to vše spojíte s vášnivým a temperamentním projevem a extrémně chytlavou melodikou, získáte osvědčený recept na hudební extázi. Gradované refrény skladeb "Under Siege", "Merciless Times" či "Wide Shut" musí uspokojit každého, kdo si potrpí na melodie. Progressivní srdce zaplesá, když pozorně sleduje složité linie skladeb a vkusné zapojení netradičních nástrojů. Příznivci kvalitních zpěváků si také přijdou na své, Zaherova vokální technika je fascinující. S Myrath si nejen uvědomíte, kolik různých podob folklór daných kultur nabývá, ale zároveň se přesvědčíte, že s aktuálním počinem "Tales Of The Sands“ už není nezbytné vyzdvihovat jejich exotičnost. Podobně suverénně a přirozeně jako absorbují prvky lidové hudby, účelně selektují a svému původu přizpůsobují i mnohé postupy, jež odkoukali od svých západních vzorů, z nichž sami nejčastěji citují Američany Symphony X. Myrath tvoří efektivně, ale i efektně.

23. 12. 2011 skupina na svých stránkách oznámila:
S radostí oznamujeme, že talentovaný bubeník Morgan Berthet, který se ukázal jako fantastický bubeník a skvělý kamarád na celém našim nedávném 6-ti týdenním evropským turné, se nyní stal oficiálněm členem Myrath na plný úvazek a nahradil tak bubeníka Desfray Piwee.
Děkujeme Piweemu za jeho služby v kapele a přejeme mu vše nejlepší v jeho kariéře.

A nakonec jedna potěšitelná zpráva, že skupina MYRATH se nevyhýbá koncertování ani v naší republice, a tak se 2. prosince 2011 představila v pražském klubu Black Pes na koncertním pódiu spolu s ORPHANED LAND, MYRATH, ARKAN, ARTWEG

Současné složení skupiny s uvedením jejich účasti v předchozích projektech:
Zaher Zorgatti - Vocals (Pirania, Introspection (Tun))
Elyes Bouchoucha - Keyboards, Vocals (Xtazy, Out Body Experience, Aeon Zen (Guest))
Malek Ben Arbia - Guitars (Xtazy)
Anis Jouini - Bass (Propaganda (Tun), Xtazy)
Morgan Berthet - Drums
A bývalí členové:
Drums: Piwee Desfray
Drums: Saif Ouhibi (Xtazy)
Guitars: Oualid Issaoui
Bass: Zaher Ben Hamoudiya, Yassine Belguith
Drums: Fahmi Chakroun


Jsme zdrceni smutnou zprávou, že pan Ahmed Ben Arbia zemřel na Čtvrtek 03.1.2013.
Ahmed Ben Arbia byl nejen vedoucí manažer Myrath, ale byl považován za otce celé skupiny a posádky.
Chtěli bychom vyjádřit naši nejhlubší soustrast jeho synovi Malekovi a jeho rodině.


26. 11. 2013
Skupina Myrath právě nyní pracuje na svém čtvrtém albu, ale úkol je trochu ztížen ztížen geograficky, když klávesista Bouchoucha a bubeník Morgan Berthet žijí ve Francii, zatímco ostatní členové kapely jsou v Tunisku. Pořadatelé festivalu "Ostrava v plamenech" pro rok 2015 informovali, že mají další potvrzenou kapelou na druhý ročník festivalu, jsou exotičtí MYRATH z Tuniska.

Stále ještě exotičtí metalisté z Tunisu nachystali na únor roku 2016 nové album s názvem "Legacy". Kapela představila také videoklip, na který v crowdfundingové kampani vybrala přes 10 tisíc eur. Novinka "Legacy" (což je anglický překlad tuniského slova myrath) má všechny parametry posunout sympatickou tuniskou kapelu na špici nejen blízkovýchodního pelotonu. MYRATH neučinili žádný velký převrat, esencí jejich hudby jsou stále nabroušené kytarové výjezdy a energická souhra ostrých laufů a pestré rytmiky, spojená s bohatými epickými aranžemi, které místy evokují klasická alba KAMELOT. V čem je "Legacy" dál než předchůdce? Rozhodně v míře, s jakou si Tunisané přiznávají vlastní kulturní identitu a popouštějí uzdu orientální muzikálnosti, která zdobila už nejlepší momenty "Tale Of The Sands". Pokud předchozí deska pootevírala dvířka orientální exotice, "Legacy" rozrazila brány. Pompézní dunivé aranže a severní Afrikou vonící smyčce se posunuly nekompromisně do popředí a novinka MYRATH je bez debat jedno z nejepičtějších alb, které jsou v současnosti k dostání.

MYRATH se svým neuvěřitelně osobním, epickým a krásným tuniským progresivním metalem pomalu, ale jistě etablovali jako jedna z nejvíce fascinujících kapel v současné mezinárodní metalové scéně. Jejich nové album akpely MARYTH vyjde 3. května 2019 a dostalo název "Shehili". Jejich poslední album „Legacy“ (2016) získalo mezinárodní uznání a obsahovalo brilantní a dosud nejúspěšnější píseň "Believer". Současný první singl "Dance" z nového alba „Shehili“ obdržel během prvních pěti týdnů od jeho zveřejnění v prosinci 2018 více než jeden milion poslechů...

Album "Shehili" zcela jistě předčí všechna očekávání. Toto nové album, které je inovativní, přesto neměnné svým charakteristickým zvukem MYRATH, se odváží navázat dalšími kontrasty mezi povznášejícími melodiemi a dobře promyšlenými texty. Největšími živá vystoupení kapely v roce 2019 budou nadcházející koncerty na největším metalovém festivalu WACKEN na světě a na jednom z nejznámějších evropských a hard rockových festivalů, na SWEDEN ROCK!

Projekt živé nahrávky "Live In Carthage" byl naplánován nejméně pár let, počínaje tím, že skupina hrála ve starém římském amfiteátru v domovské zemi Tunisko. Akustika byla skvělá, dav z blízkého rodného města byl neuvěřitelný a atmosféra byla skvělá. Toto bylo místo a byl to rok 2019. A kapela se rozhodla na nahrávaní show. Na obrazovkách na pozadí blikaly různé obrázky a videa. Pár břišních tanečníků se předvádělo na jeviště (vše je na DVD). Dav odpovídal, křičel a mával rukama sem a tam - přesně jako to Myrath chtěli, a přesně to, co si i zasloužili.

Nahoru

Členové kapely:
Malek Ben Arbia - Guitars, Vocals
Zaher Zorgati - Lead vocals (2007-dosud)
Anis Jouini - Bass (2006-dosud)
Elyes Bouchoucha - Keyboards, Vocals (2003-dosud)
Morgan Berthet - Drums (prosinec 2011-dosud)

Bývalí členové:
Piwee Desfray - Drums (2011-prosinec 2011)
Seifeddine Louhibi - Drums (2004-2011)
Yassine Belgith - Bass (2004-)
Zaher Ben Hamoudia - Bass (2001-2006)
Tarek Idouani - Vocals (-2007)
Fahmi Chakroun - Drums (2001-2004)
Zaher Hamoudia - Bass (2001-2004)
Oualid Issaoui - Guitars (2001-2003)


Jméno:

Členové MALEK BEN ARBIA

Datum narození:

02. srpna 1987

Stav:

single

Pozice u Myrath:

kytarista
Co ovládá: Some bass and drums
Používá:

Guitar:Ibanez 7 Strings Model RG Prestige 1527, but I have changed the standard pickups with Dimarzio Air Norton 7 DP 793 (Neck Position) and Dimarzio D-Sonic DP 706 (Bridge Position the same one used by John Petrucci).
Multi effects processor: Line 6 pod X3 live
Amplifiers: In concerts I don't use any, I just connect the line 6 pod X3 live directly to the mixer line
Strings: D'addario 10-56
Picks: Dunlop jazz 3

Hudební vzdělání: Guitar school (Music Academy International - Nancy –France) Graduate (July 2006)

Předchozí skupiny:

None

Příchod k Myrath:

2001 (Myrath, zakládající člen)
Hudební vzory (skupiny):

Black Sabbath, Judas Priest, Symphony X , Disturbed, Killswitch Engage

Muzikantské vzory (muzikanti): Michael Romeo, Greg Howe, Tony Iommi, Ted Nugent, Eric Clapton
Oblíbený kytarista: Michael Romeo
Oblíbené album: Pain Killer (Judas Priest)
Oblíbený film: Cube
Hobby:

Hraní videoher (MMP-RPG ), sledování filmů

Oblíbený nápoj:

Coca Cola, Mineral Water, Coffee, (Heineken beer občas)

Oblíbené jídlo: Cheese Burger, Pizza, Spagetti


Jméno:

Členové ZAHER ZORGATI

Datum narození:

20.července 1982

Stav:

Single

Pozice u Myrath:

Sólový zpěvák
Co ovládá: Guitar, some drums
Používá:

Neumann KMS150, Shure Beta 87A

Hudební vzdělání:

hraje na kytaru a zpívá od 10 let, absolvoval několik soukromých lekcí z hudební teorie

Předchozí skupiny:

Pirania/Introspection

Příchod k Myrath:

červen 2007
Hudební vzory (skupiny):

Metallica, Black Sabbath, Pantera, Iron Maiden, Queen, Opeth, Dream Theater, Laco Tayfa, The Killers, U2, Michael Jackson, oriental, classical music, Tunisian and Japanese traditional music

Muzikantské vzory (muzikanti): Bruce Dickinson, James Hetfield, James LaBrie, Sebastien Bach, Roy Khan
Oblíbený zpěvák: Ronnie James Dio
Oblíbené album: Scenes From A Memory (Dream Theater)
Oblíbený film: The Godfather
Hobby:

Football (soccer)

Oblíbený nápoj:

Fruit juice, energy drinks,(Heineken/Becks občas)

Oblíbené jídlo: Italian food (Pizza, Pasta) ,Tunisian traditional food
Jméno:

Členové ANIS JOUINI

Datum narození:

20. dubna 1982

Stav:

Single

Pozice u Myrath:

Bass
Co ovládá: Some guitar and drums
Používá:

Yamaha TRB 6 P II, 6 strings bass
Multi effects processor: Line 6 pod XT live Bass

Hudební vzdělání:

Attended Tunis conservatory during 4 years.

Předchozí skupiny:

Propaganda

Příchod k Myrath:

September 2006
Hudební vzory (skupiny):

Metallica, Iron Maiden, Pantera, Deep Purple, Black Sabbath, Dream Theater, Planet X, Adagio, Aghora

Muzikantské vzory (muzikanti): Cliff Burton, Victor Wooten, Billy Sheehan, Jacko Pastorias, Michel Hatzigeorgiou, Michel Alibo
Oblíbený bassista: Victor Wooten
Oblíbené album: Images And Words (Dream Theater)
Oblíbený film: Dawn Of The Dead
Hobby:

hraní videoher, lov, rybaření

Oblíbený nápoj:

Coca Cola, Coffee, (Heineken beer občas)

Oblíbené jídlo: Pizza, Cheese Burger


Jméno:

Členové ELYES BOUCHOUCHA

Datum narození:

17. September 1985

Stav:

Single

Pozice u Myrath:

klávesy/zpěv
Co ovládá: Violin
Používá:

Korg Triton

Hudební vzdělání:

Tunis conservatory Graduate (2003),
currently attending Tunis college of music .

Předchozí skupiny:

žádná

Příchod k Myrath:

květen 2003
Hudební vzory (skupiny):

Black Sabbath, Symphony X, Michael Jackson, Laco Tayfa, Yanni, classical music

Muzikantské vzory (muzikanti): Klávesisté: Kevin Codfert, Rick Wakeman, Richard Anderson
Zpěváci: Ronnie James Dio, Russel Allen, Freddie Mercury
Oblíbení klávesisté/zpěváci: Klávesisté: Kevin Codfert
Zpěvák: Ronnie James Dio
Oblíbené album: V (Symphony X)
Oblíbený film: Saw
Hobby:

sledování filmů

Oblíbený nápoj:

Coca Cola, Mineral Water, Coffee (Heineken beer občas)

Oblíbené jídlo: PizzaJméno:

Členové MORGAN BERTHET

Datum narození:

25. července 1985

Stav:

Zasnoubený

Pozice u Myrath:

bubeník
Co ovládá: bicí
Používá:

Tama Starclassic Performer B/B 10-12-14-16-22-13
Tama Superstar Hyperdrive 10-12-16-22-13
Cymbals: HH14 - Crash 16-18-19 - China 18 - Splash 10 Stax 17
Double Pedal: Iron Cobra

Hudební vzdělání:

Začal hrát ve 3 letech. Music Academy International ukončil v 2005.

Předchozí skupiny:

Eths, Eyeless, Headcharger, Frontal

Příchod k Myrath:

listopad 2011
Hudební vzory (skupiny):

Meshuggah, Periphery, Pantéra, Slipknot, Gojira

Muzikantské vzory (muzikanti): Marco Minneman, Eric Moore, Dave Weckl, Joey Jordisson, Mario Duplantier
Oblíbený bubeník: Eric Moore
Oblíbené album: Obzen (Meshuggah)
Oblíbený film: Fight Club
Hobby:

hudba, hraní videoher

Oblíbený nápoj:

Coca Cola, Red Bull

Oblíbené jídlo: Spicy stuff

Jméno:

Členové SEIFEDDINE LOUHIBI

Datum narození:

10. října 1985

Stav:

Single

Pozice u Myrath:

bubeník
Co ovládá: Some guitar
Používá:

Pearl drums, Zildjian cymbals

Hudební vzdělání:

docházel 4 roky na Tunisskou konzervatoř

Předchozí skupiny:

žádná

Příchod/Odchod k Myrath:

červenec 2004 / léto 2011
Hudební vzory (skupiny):

Mnemic, Slipknot, Testament, Pantera, Lamb of God, Judas priest, Symphony X, Dream Theater, Disturbed, Killswitch Engage

Muzikantské vzory (muzikanti): Mike Portnoy, Richard Christy , Vine Paul, Chris Adler, Joey Jordison, Dave Weckl, Nicolas barker, Vinnie Colaiuta
Oblíbený bubeník: Mike Portnoy
Oblíbené album: Painkiller (Judas Priest)
Oblíbený film: Dawn Of The Dead
Hobby:

hraní videoher

Oblíbený nápoj:

Coca Cola, Coffee, Carlsberg beer (když jej objevím)

Oblíbené jídlo: Chicken Nuggets, Pizza


Nahoru
Studiové desky:
2019 Shehilli
2016 Legacy
2011 Tales Of The Sands
2010 Desert Call
2007 Hope
Ostatní nahrávky:
2020 Live In Carthage (live 2CD)
2019 Sweden Rock 2019 (live)
2005 XTAZY - Double Face


Nahráli:
Malek Ben Arbia - Guitar
Elyes Bouchoucha - Synthesizer, Vocals
Zaher Zorgati - Lead vocals
Anis Jouini - Bass
Piwee Desfray - Drums
Kevin Codfert & Myrath - Backing Vocals
Diskografie SHEHILLI
Vyšlo 3. května 2019, MRI

Seznam skladeb:
01. Asl (Intro) ()
02. Born To Survive ()
03. You’ve Lost Yourself ()
04. Dance ()
05. Wicked Dice ()
06. Monster In My Closet ()
07. Lili Twil ()
08. No Holding Back ()
09. Stardust ()
10. Mersal ()
11. Darkness Arise ()
12. Shehili ()
Total Time: (00:00)

Produced: Kevin Codfert

Skupina:
Malek Ben Arbia - Guitar
Elyes Bouchoucha - Synthesizer, Vocals
Zaher Zorgati - Lead vocals
Anis Jouini - Bass
Piwee Desfray - Drums
Kevin Codfert & Myrath - Backing Vocals
Hosté:
Mohamed Gharbi, Hamza Obba - Alto Sax
Mohamed Gharbi, Bechir Gharbi, Hamza Obba and Riadh Ben Amor - Violins
Akrem Ben Romdhane - Oud
Koutaiba Rahali - Gasba and Ney
Aurélien Joucla, Audrey Bedos - Choirs
Diskografie LEGACY
Vyšlo 12. února 2016, MRI
Verycords (Europe), Nightmare Records (USA), Groove Master (Mena Region), King Records (Japan)

Seznam skladeb:
01. Jasmin (1:48)
02. Believer (4:32)
03. Get Your Freedom Back (3:57)
04. Nobody's Lives (5:43)
05. The Needle (5:06)
06. Through Your Eyes (5:37)
07. The Unburnt (4:36)
08. I Want to Die (4:38)
09. Duat (5:26)
10. Endure the Silence (4:44)
11. Storm of Lies (4:35)
Total Time: (50:47)

Bonus Track:
12. Other Side (4:37)

Japanese Bonus Track:
13. Believer Karaoke (4:32)
14. Storm Of Lies Karaoke (4:35)

Recorded & engineered: Kevin Codfert at X fade Studio in Nanterre, FRA
Produced: Kevin Codfert
Mixed: Jens Bogren and Kevin Codfert at Fascination Street Studios in Orebro, SWE
Mastered: Jens Bogren at Fascination Street Studios in Orebro, SWE
CD artwork and booklet: Perrine Prérez Fuentes
Logo designed: Ayoub Hidri & Martha Vergeot

Skupina:
Malek Ben Arbia - Guitar
Anis Jouini - Bass
Elyes Bouchoucha - Synthesizer, Vocals, Backing Vocals
Zaher Zorgati - Lead Vocals, Backing Vocals
Piwee Desfray - Drums

Kevin Codfert & Myrath - Backing Vocals
Hosté:
Clémentine Delauney - Guest Vocal (01)
Ayman El Guedri, Yassine Ben Miloud, Anouar Jaaiem - Strings section (violin only)
Diskografie TALES OF THE SANDS
Vyšlo 27. září 2011, Brennus Music, XIII Bis Records (Europe), Nightmare Records (world)

Seznam skladeb:
01. Under Siege (4:28)
02. Braving The Seas (4:20)
03. Merciless Times (3:28)
04. Tales Of The Sands (5:19)
05. Sour Sigh (4:58)
06. Dawn Within (3:31)
07. Wide Shut (5:25)
08. Requiem For A Goodbye (4:23)
09. Beyond The Stars (5:15)
10. Time To Grow (4:02)
Total Time: (45:09)

US Bonus Track
11. Apostrophe For A Legend (5:10)

Japanese Bonus Track
12. Fate In Motion (4:49)

Hudba: Elyes Bouchoucha & Malek Ben Arbia
Recorded & Engineered: Kevin Codfert at X fade Studio in Nanterre, FRA
Produced: Kevin Codfert
Mixed: Fredrik Nordström and Kevin Codfert at Fredrik Nordström Studio in Stockholm, SWE
Mastered: Jens Bogren at Fascination Street Studios in Orebro, SWE
Strings section recorded at Taher Guizani GT Records Studio in Sousse, TUN
Music arrangements: Kevin Codfert & Elyes Bouchoucha
Artwork: Bader Klidi
Booklet artwork direction, design & photography: Perrine Pérez Fuentes with help from Ludovic Cordelieres
Logo designed by Ayoub Hidri & Martha Vergeot

Skupina:
Malek Ben Arbia - Guitars, Backing Vocals
Elyes Bouchoucha - Keyboards, Vocals
Zaher Zorgati - Lead Vocals
Anis Jouini - Bass
Saif Ouhibi - Drums
Diskografie DESERT CALL
Vyšlo 25. ledna 2010, XIII Bis Records(Europe), 26. ledna 2010, Nightmare Records (zbytek světa)

Seznam skladeb:
01. Forever And A Day (5:40)
02. Tempests Of Sorrows (4:42)
03. Desert Call (7:00)
04. Madness (6:18)
05. Silent Cries (10:45)
06. Memories (4:53)
07. Ironic Destiny (5:44)
08. No Turning Back (5:38)
09. Empty World (7:06)
10. Shockwave (7:15)
Total Time: (65:03)

North American Bonus Track:
11. Hard Times (8:02)


Nahráli:
Malek Ben Arbia - Guitar
Elyes Bouchoucha - Synthesizer, Vocals
Anis Jouini - Bass
Saif Louhibi - Drums
Kevin Codfert - Keyboard solo (04)
Kevin Codfert, Myrath - Backing vocals
Diskografie HOPE
Vyšlo 9. září 2007, Brennus Music

Seznam skladeb:
01. Intro (2:06) - instrumentálka
02. Confession (6:37)
03. Hope (8:53)
04. Last Breath (4:23)
05. Seven Sins (11:23)
06. Fade Away (4:43)
07. All My Fears (5:12)
08. My Inner War (8:33)
Total Time: (51:50)

Hudba: Elyes Bouchoucha & Malek Ben Arbia, pouze 'Confession' a 'Last Breath' Myrath.
Texty: Aymen Jaouadi, pouze 'Hope' a 'Fade Away' od Ahmed Ben Arbia
Nahráno: Ettawfik Studis, Tunis - Tunisia
Mastered: House of Audio - Germany
Recorded and Mixed: Kevin Codfert (Adagio (fra) keyboards)
Produced: Kevin Codfert.
CD booklet a cover design: Ayoub Hidri

Logo designed: Ayoub Hidri, inspirace Martha Vergeot
Management: Ahmed Ben Arbia
Intro by Elyes Bouchoucha


Skupina:
Malek Ben Arbia - Guitars
Elyes Bouchoucha - Keyboards, Backing Vocals
Zaher Zorgati - Lead vocals
Anis Jouini - Bass
Morgan Berthet - Drums
Hosté:
Kevin Codfert - Keyboards
Saif Ouhibi - Percussion [Darbouka]


Diskografie Live In Carthage
Live CD/DVD, vyšlo 29. listopadu 2019, Verycords, 6022046257
17. dubna 2020, Ear Music, 0214873EMU (Europe)

Seznam skladeb:
CD:
01. Believer (feat. Don Airey) (4:59)
02. Asl (1:57)
03. Born To Survive (3:30)
04. Storm Of Lies (4:28)
05. Dance (3:52)
06. Wide Shut (5:28)
07. Merciless Times (3:31)
08. Get Your Freedom Back (4:01)
09. Endure The Silence (4:57)
10. Nobody's Lives (5:16)
11. Duat (5:16)
12. The Unburnt (4:30)
13. Sour Sigh (4:54)
14. Tales Of The Sands (4:38)
15. Believer (4:36)
16. No Holding Back (4:43)
17. Beyond The Stars (6:10)
Total Time: (00:19)

DVD:
01. Asl (Live In Carthage)
02. Born To Survive (Live In Carthage)
03. Storm Of Lies (Live In Carthage)
04. Dance (Live In Carthage)
05. Wide Shut (Live In Carthage)
06. Merciless Times (Live In Carthage)
07. Get Your Freedom Back (Live In Carthage)
08. Endure The Silence (Live In Carthage)
09. Nobody's Lives (Live In Carthage)
10. Duat (Live In Carthage)
11. The Unburnt (Live In Carthage)
12. Sour Sigh (Live In Carthage)
13. Tales Of The Sands (Live In Carthage)
14. Madness (Live In Carthage)
15. Believer (Live In Carthage)
16. No Holding Back (Live In Carthage)
17. Drum Solo (Live In Carthage)
18. Beyond The Stars (Live In Carthage)
19. Outro (Live In Carthage)
Total Time: (00:19)

Producer: Lydian Production, Verycords
Engineer [Sound Engineer]: Niels Jensen
Mixed: Kevin Codfert
Edited [Audio Editor]: Kevin Codfert
Mastered: Kevin Codfert
Lighting: Thomas Desrosiers
Bendir: J. Tahri, M. A. Talbi, O. Mhamdi, S. Al Ati, Y. Ghaliya, Y. Miloud, Y. Romdhani, Z. Darghouth
Film Director: Mehdi Jouini
Film Editor: Malek Ben Arbia
Tour Manager: Perrine Perez Fuentes
Director Of Photography: Rabii Ben Dbabis
Design [Booklet Design], Photography: Perrine Perez Fuentes
Cover: Chiyoko Asahi

Nahráli:
Malek Ben Arbia - Guitars
Elyes Bouchoucha - Keyboards, Vocals
Anis Jouini - Bass
Morgan Berthet - Drums
Diskografie Sweden Rock 2019
Vyšlo říjen 2019, RockHard, RHGME202Bis

Seznam skladeb:
01. ASL / Born To Survive ()
02. You've Lost Yourself ()
03. Dance ()
04. Darkness Arise ()
05. Wicked Dice ()
06. The Unburnt ()
07. No Holding Back ()
08. Beyond The Stars ()
09. Lili Twil ()
10. Monster In My Closet ()
11. Believer ()
12. Shehili ()
Total Time: (00:19)

Filmed at Sweden Rock Festival, Sölvesborg, Sweden, 08 June 2019
Photography: Nidhal Marzouk

Nahráli:
Malek Ben Arbia - Guitars
Elyes Bouchoucha - Vocals/Keyboards (Out Body Experience, Aeon Zen (Guest))
Anis Jouini - Bass (Propaganda (Tun))
Saif Ouhibi - Drums
Diskografie XTAZY - Double Face
Vyšlo duben 2005 (pouze Tunisko), vlastní produkce

Seznam skladeb:
01. Prelude
02. Glorious Day
03. Terror
04. Double Face
05. A Diary Of A Slave
06. Moonlight
07. Chaos
08. Fantasy World
Total Time: (00:19)


Nahoru

Foto z oficiálních stránek

Producent Kevin Codfert

Plakát festivalu...

Foto z oficiálních stránek

Piwee Desfray (drums)
A na turné počátkem roku 2012 se setkali také s DREAM THEATER!!!

Myrath v roce 2019
Elyes Bouchoucha, Morgan Berthet, Malek Ben Arbia, Zaher Zorgati a Anis Jouini

Nahoru

Prog'Sud Festival - 2. května 2008, (Marseille - Francie)


Nahoru
Stránky skupiny:

www.myrath.com/    www.myspace.com/myrathband    www.youtube.com/user/Myrathofficial

Nahrávací společnosti:

www.brennus-music.com    www.13bis.com    www.nightmarerecords.com

Nahoru

DESERT CALL>
Nahoru 1. Forever And A Day

Through the years, time was flying by
Times were hard without you by my side.
Whenever I dragged my feet, you were always around,
showing me the wrong path from the right.

Guiding me, showing me the way
Always glowing inside, forever and a day.

I will burn each part of my soul
just to feel your warmness in this cold.
Shivering, my fingers touched your hands
No sign of life I didn't understand.

Guiding me, showing me the way
Always glowing inside, forever and a day.

I will burn each part of my soul
just to feel your warmness in this cold.
Shivering, my fingers touched your hands
No sign of life I didn't understand.
Nahoru 1. Navždy a den

Skrze léta doba ubíhala
Časy bez tebe po mém boku byly těžké.
Kdykoliv jsem táhnul své nohy, byla jsi vždy kolem,
ukazující my špatnou cestu od té pravé.

Vedoucí, ukazující mi cestu
Uvnitř stále žhnoucí, navždy a den.

Spálím každou část mé duše
jenom abych cítil tvé teplo v tomto chladu.
Třesoucí se, mé prsty se dotýkaly tvých rukou
Žádné stopě života jsem nerozuměl.

Vedoucí, ukazující mi cestu
Uvnitř stále žhnoucí, navždy a den.

Spálím každou část mé duše
jenom abych cítil tvé teplo v tomto chladu.
Třesoucí se, mé prsty se dotýkaly tvých rukou
Žádné stopě života jsem nerozuměl.
Nahoru 2. Tempests Of Sorrows

Crossing the desert alone,
the endless bright oceans of sand.
No walls and no borders on sight
Seeking the truth.

Inside my soul, silent mourns
Blind my mind, inside my heart,
tempests of sorrows drown my faith.

Went into the wild, merciless place in my mind
Where I had to find some kind of peace inside.

Wounds of the past, would they ever be healed?
Can you stop the pain and the ache?
Better tomorrows, never to come.
Bloody distant screams, seeking the truth.
Nahoru 2. Bouře bolesti

Překračuju poušť osamocený,
nekonečné světlé oceány písku.
Žádné zdi a žádné hranice na dohled
Hledám pravdu.

Uvnitř mé duše, tiše truchlí
Oslepuje mou mysl, uvnitř mého srdce,
Bouře bolestí utápějí mou víru.

Šel jsem do divokého, nemilosrdného místa v mé mysli
Kde jsem musel nalézt nějaký druh míru.

Rány z minulosti, vyléčí se vúbec někdy?
Můžeš zastavit ty bolesti?
Lepší zítřky nikdy nepřijdou.
Krvavé a vzdálené výkřiky, hledající pravdu.
Nahoru 3. Desert Call

Desert was silent and I was on my way home.
Stars shined like diamonds around a bright moon of chrome.
The soft wind of night was tickling my face,
made me feel alright, erased all my trace.

The wind start to harshen, I see a wall of sand.
A tempest was marching, covering the land.
The wrath of the Sahara was eating me alive
Unleashed all its power, the elements on strife.

I beg for my life,
the demons took over my mind.
The mighty sands just spared my life
I saw the tempest from inside.

The desert spirit was with me.
No chance to run, no way to hide,
it smiles to me and set me free.
Nahoru 3. Volání pouště

Poušť byla tichá a já byl na cestě domů.
Hvězdy zářily jako diamanty kolem jasného měsíce z chromu.
Jemný noční vítr mě lechtal na tváři,
nechával mě cítit se v pořádku, vymazával všechny mé stopy.

Vítr začal zesilovat, vidím zeď z písku.
Bouře pochodovala, pokrývala zem.
Přízrak Sahary mě pojídal zaživa
Rozpoutal veškerou svou sílu, elementy ve sváru.

Prosil jsem o život,
démoni převzali mou mysl.
Mocné písky mne jen ušetřily
Viděl jsem bouři zevnitř.

Duch pouště byl se mnou.
Bez šance utéct, nijak se skrýt,
Usmívá se na mě a ozvobozuje mě.
Nahoru 4. Madness

Carrying more than I can stand,
falling into the abyss.
Passing out, losing grip,
losing my faith, lost the battle.
Lost my soul by the way.
Here’s my judgement
I lived a life full of regrets.

My disbelief, the hate and loneliness
consumed my soul from deep inside.
I slowly lost my reason and my mind
and fell into the madness.

Waiting for my day to come
Longing for eternal peace.
Stop the battle, close my eyes for eternity.
Madness.
Nahoru 4. Šílenství

Přepravující víc než můžu ustát,
padám do propasti.
Omdlévám, ztracím sevření,
ztrácím svou víru, prohrávám bitvu.
Ztrácím svou duši mimochodem.
Zde je můj rozsudek.
Žil jsem život plný lítosti.

Má nedůvěra, nenávist a osamělost
sežraly mou duši zevnitř.
Pomalu ztrácím rozum a mou mysl
a upadám do šílenství.

Čekající, až přijde můj den
Toužící po věčném míru.
Zastavit bitvu, na věčnost zavřít oči.
Šílenství.
Nahoru 5. Silent Cries

then you came, like in my dreams, tenderly.
Your whispers echoed in my heart
which I thought dead.
With you I’m feeling warm.
I’m alive when you hold my hand!

Hold my hand and get me out
from that hole in the dark.
Let me see that gleam of light,
let it shine on my heart.

Lost in the dark with no fears,
no stars above, no one to love.
Tears come, run down my face
and they fade as they fall.
I heard you call, called my name.

To hold my hand, bring me back to life
Yes, now I’m alive, back to the real world.
Now I’m feeling better
When you’re by my side, I don’t need to hide.

I reached the bottom, you brought me back
When I was drowning, you were in my mirror
just before I closed my eyes.

Just before I closed my eyes
I reached the bottom, you brought me back.
When I was drowning, you were in my mirror.
It’s your face I’ve seen shining down on me like dimes.

I feel the fever inside my soul
Burning desire, deep inside my heart.
Now try to breathe, just find some space.
You are my last chance, my only way out.
When you talk to me, when you hold my hand…

Hold my hand and get me out
from that hole in the dark.
Let me see that gleam of light,
let it shine on my heart.
Nahoru 5. Tichý křik

Poté jsi přišla, jako v mém snu, něžně.
Tvůj šepot se ozýval v mém srdci
o kterém jsem myslel, že je mrtvé.
S tebou cítím teplo.
Jsem naživu když držíš mou ruku!

Drž mou ruku a dostaň mě ven
z té díry v temnotě.
Ukaž mi ten záblesk světla,
nech ho zářit v mém srdci.

Ztracen v temnotě bez obav,
bez hvězd nad hlavou, nikoho milovat.
Slzy stékají po mé tváři
a mizí jak padají.
Slyšel jsem tě volat, volalas mé jméno.

Držet mě za ruku, přivést mě zpět k životu
Ano, teď jsem naživu, zpátky v reálném světě.
Teď se cítím lépe
Když jsi po mém boku, nepotřebuju se skrývat.

Dosáhnul jsem dna, tys mě přivedla zpět
Když jsem se topil, bylas v mém odrazu
těsně předtím, než zavřel jsem své oči.

Těsně předtím, než zavřel jsem své oči
Dosáhnul jsem dna, tys mě přivedla zpět
Když jsem se topil, bylas v mém odrazu.
Je to tvá tvář, co jsem viděl svítit dolů na mě jako desetníky.

Cítím tu horečku uvnitř mé duše
Spalující touhu, hluboko v mém srdci.
Nyní zkoušející dýchat, jen najít nějaké místo.
Jsi moje poslední naděje, má jediná cesta ven.
Když se mnou mluvíš, když mne držíš za ruku...

Drž mou ruku a dostaň mě ven
z té díry v temnotě.
Ukaž mi ten záblesk světla,
nech ho zářit v mém srdci.
Nahoru 6. Memories

Deep breath and sweet whispers,
burning passion bursting from your lips.
A deadly addiction.
No, I never thought that blaze could fade.

Suffering and suffocating, trying so hard to forget
But I just can’t forgive.
Suffering every minute, every moment, every night.

Take away all the memories with you
No more rain, let the sun rise, let the world be.
So take away all the memories with you
All…with you. All…with you.

Sweet bitter memories you left behind
Does it really matter, now that I no longer care?
I wonder why you played all this time with my mind
So let it go, because I did not know
that your heart was made of stone.

How did I believe your lies?
How I drowned my soul into your eyes?

Take away all the memories with you
No more rain, let the sun rise, let the world be.
So take away all the memories with you
All...with you. All…with you.
Nahoru 6. Vzpomínky

Hluboký nádech a sladké šepotání
hořící vášeň vybuchuje ze tvých rtů.
Smrtící závislost.
Ne, nikdy jsem si nemyslel, že by ten žár mohl vyhasnout.

Trpící a dusící se, těžce zkouším zapomenout
Ale já ti to prostě nemůžu odpustit.
Trpím každou minutu, každý okamžik, každou noc.

Vem si všechny ty vzpomínky s sebou
Už žádný déšť, nech vysvitnout slunce, nech svět být.
Tak vem si všechny ty vzpomínky s sebou
Všechny... s sebou. Všechny... s sebou.

Sladké hořké vzpomínky které jsi nechala za sebou
Záleží na nich, teď, když už se nestarám?
Přemýtám, proč sis celou tu dobu hrála s mými myšlenkami
Tak nech to být, protože já nevěděl
že tvoje srdce je z kamene.

Jak jsem mohl věřit tvým lžím?
Jak jsem mohl obnažit svoji duši do tvých očí?

Vem si všechny ty vzpomínky s sebou
Už žádný déšť, nech vysvitnout slunce, nech svět být.
Tak vem si všechny ty vzpomínky s sebou
Všechny... s sebou. Všechny... s sebou.
Nahoru 7. Ironic Destiny

I’m feeling anger run within my veins
For the ones who died, lost their lives in vain.
Pain ain’t no hope no more
Misery is spreading faster.
Fallen angels cry
Blood, tears and sorrows.

The lonely nights spent on the front
made me blind to all the pain around.
Brave soldiers fall for no cause at all
Mighty blood quenching a thirsty ground.

Soldiers fight to death
showing blind obedience.
Suffering martyrdom.
Tell me, how could we
pretend to build the peace?

Brothers, can’t you see
that war is all there is?
They’re telling lies, closing their eyes.
Who pays the price with their own lives?
Nahoru 7. Ironie osudu

Cítím jak se mi do žil vlévá vztek.
Za ty kdo zemřeli, ztratili své životy nadarmo.
Bolest není bez naděje nic víc
Bída se šíří rychleji.
Padlí andělé pláčou.
Krev, slzy a smutek.

Osamělé noci strávené na frontě
mě udělaly slepým vůči vší té bolesti kolem.
Stateční vojáci umírající bez důvodu.
Mocná krev hasící žíznivou zem.

Vojáci bojující do smrti
ukazující slepou poslušnost.
Utrpení mučednické smrti.
Řekni mi, jak můžeme
předstírat budování míru?

Bratři, nevidíte
že válka je všechno co tu je?
Říkají lži, zavírají oči.
Kdo platí cenu svými životy?
Nahoru 8. No Turning Back

All the failures I had, all the things that I regret.
Dirty deeds that I have to forget
No turning back.
Now my choices I have made
Standing tall, I will not be afraid.

Those things I left behind
like the dust swept by the wind.
Could I stand with no fear?
Even though it might be hard.

Life is a game you can always play until you die.
I won’t give up, I’ll carry on and fight.
Like a lightning that strikes to shine on the darkest night,
Believe in my faith, survive the deepest dark.

Here I find myself walking down this lonely street.
My regrets are now all gone, no more despair.
I think that now I’m freed, I finally see the end.

Those things I left behind
like the dust swept by the wind.
Could I stand with no fear?
Even though it might be hard.

Life is a game you can always play until you die.
I won’t give up, I’ll carry on and fight.
Like a lightning that strikes to shine on the darkest night,
Believe in my faith, survive the deepest dark.
Nahoru 8. Není návratu

Všechny selhání co jsem měl, všechny věci kterých lituju
Špinavé skutky, které musím zapomenout
Neohlížet se.
A toho rozhodnutí co jsem udělal,
stát vzpříma, se nebudu bát.

Všechno co jsem nechal za sebou,
jako prach smetl vítr.
Mohl bych být beze strachu?
I když to může být těžké.

Život je hra, kterou může hrát pořád až do smrti.
Nevzdám sem, budu pokračovat a bojovat.
Jako blesk, který udeří a zasvítí do nejtemnější noci.
Věřím ve svou víru, přežít nejhlubší tmu.

Tady jsem, kráčející touto osamělou ulicí.
Všechny mé lítosti jsou pryč, už žádné zoufalství.
Myslím, že jsem konečně osvobozený, konečně vidím cíl.

Všechno co jsem nechal za sebou,
jako prach smetl vítr.
Mohl bych být beze strachu?
I když to může být těžké.

Život je hra, kterou může hrát pořád až do smrti.
Nevzdám sem, budu pokračovat a bojovat.
Jako blesk, který udeří a zasvítí do nejtemnější noci.
Věřím ve svou víru, přežít nejhlubší tmu.
Nahoru 9. Empty World

Don’t you see the red rain is falling down on us?
The pain and hate always rise, where is the trust?
I’m living in this empty world,
It’s like a dead man - nothing works.

Why so many tears have had to fall,
don’t you know, I’m tired of it all?

Our wishes and bloody hopes, everything is burned
And to the Lord I want to return.
My eyes are so tired because of what I’ve seen
How many times I pretended not to hear those screams.

Why so many tears have had to fall,
don’t you know, I’m tired of it all?
So take me to another world
where there are only white birds,
where the feelings are not cold, where nobody hurts.

I flew when the planes were safe,
I cried happy tears in happy days.
I left all the crises and the wars,
my heart is tired now.
It’s closing its doors.

I saw the bright sun and it didn’t scorch my eyes
And I walked on the golden sand
when the sky was so beautiful.
I remember the first kiss,
the son and wife whom I miss.
First words I wrote on a candlelight
and the letters I read through the night.
Nahoru 9. Prázdný svět

Copak nevidíš ten rudý déšť co na nás padá?
Bolest a nenávist stále na vzestupu, kde je důvěra?
Žiju v tomto prázdném světě.
Je to jako mrtvola - nic nefunguje.

Proč muselo protéct tolik slz,
copak nevíš, že jsem z toho všeho unavený?

Naše přání a krvavé naděje, všechno shořelo.
A k Pánu se chci navrátit.
Mé oči jsou tolik unavené z toho všeho co viděly.
Kolikrát jsem předstíral, že neslyším ten křik.

Proč muselo protéct tolik slz,
copak nevíš, že jsem z toho všeho unavený?
Tak vem mě do jiného světa
kde jsou jen bílí ptáci,
kde city nejsou chladné, kde nikdo neubližuje.

Letěl jsem když letadla byla bezpečná,
Plakal jsem štěstím v šťastných dnech.
Zanechal jsem všech krizí a válek,
mé srdce je už unavené.
Zavírá své dveře.

Viděl jsem jasné slunce a ani to mi nespálilo oči.
A šel jsem po zlatím písku
když nebe bylo tak nádherné.
Pamatuju si první pusu,
syna a ženu, kteří mi schází.
První slovo co jsem napsal při svíčkách
a dopisy co jsem pročítal během noci.
Nahoru 10. Shockwave

It’s like a shockwave to your brain
A voice that makes you go insane.
You feel that fire in your eyes,
no more chains and no more ties.

That freedom running in your vain,
under the pressure and the pain.
You’re getting just as cold as ice
Like you’d get 7 with one dice.

When you’re feeling wild, immature as a child.
Like a need to hit the road, ride the lightning like a god.

Feel like an atomic bomb,
From the cradle to the tomb.
From the desert to the pole,
Just let there be rock ‘n roll.

Even when you’re feeling low,
in the worst days that you might know,
Try to pick up your guitar,
Raise the volume to the stars.

When you’re feeling wild, immature as a child.
Like a need to hit the road, ride the lightning like a god.
Nahoru 10. Rázová vlna

Je to jako rázová vlna do tvého mozku.
Hlas který tě vede k zbláznění.
Cítíš ten oheň ve svých očích,
už žádné řetěza a žádné vazby.

Ta svoboda vlévající se do tvých žil,
pod tlakem a bolestí.
Začínáš být studený jako led.
Stejně jako bys získal 7 jednou kostkou.

Když se cítíš divoký, nezralý jako dítě.
Jako potřeba vyrazit na cestu, jet na blesku jako bůh.

Cítit se jako atomová bomba,
Od kolébky do hrobu.
Z pouště až k pólu,
Jen ať tam je rock'n roll.

I když se cítíš bídně,
v nejhorších dnech, které možná znáš,
Zkus vzít svou kytaru,
Zesil hlasitost je hvězdám.

Když se cítíš divoký, nezralý jako dítě.
Jako potřeba vyrazit na cestu, jet na blesku jako bůh.

HOPE

1. Intro (orchestral)
Nahoru 2. Confession

Here I go, back for more
Walking the path of hell No More

Life runs through my veins
I hear the judgement frightening bells

Thought that you would be there
Holding my hand here after death

But, if life is unfair
Death's even worse in pain

Ahhhh ahhhhh ahhhhh

Are you laughing up there?
Standing upon my lonely grave

Here's my soul I gave
As greatest proof that I'm your slave

7 sins I confess
Those sins that led me to my death

I can't stand anymore
Still feel the pain of my last breath

Wounds on my soul
Hurt more and more
Lost my way
Light fades away
Seems like it's
My judgement day
Nahoru 2. Přiznání

Tady jdu, zpátky pro víc
Jdu cestou pekla. Niv víc

Život protéká v mých žilách
I slyším děsivé zvony rozsudku.

Myslel jsem si, že tam budeš
Držet mou ruku po smrti

Ale, jestliže je život nespravedlivý
Smrt je ještě horší, v bolesti.

Ahhhh ahhhhh ahhhhh

Směješ se tam nahoře?
Stojící nad mým osamělým hrobem.

Tu je má duše co jsem dal.
Jako největší důkaz toho, že jsem tvů otrok.

7 hříchů přiznávám
Ty hříchy vedly k mé smrti.

Už to nedokážu snášet.
Stále cítím bolest svého posledního nadechnutí.

Rány na mé duši
Bolí víc a víc
Ztratil jsem cestu
Světlo zmizelo pryč
Vypadá to jako
Můj soudný den.
Nahoru 3. Hope

Walking in darkness all alone
With no place to call my home
Winds Whispering sad sorrows
Silent cries uncertain tomorrows

No tears to cry, to ease my pain
No way to heel, I'm going insane
Will darkness be left forever behind?
Will light ever shine in heart and mind

Light shines from the skies
Blessing angel in disguise
Reaching across eternity,
Saving a man uncertainty

No tears to cry, to ease my pain
No way to heel, I'm going insane
Will darkness be left forever behind?
Will light ever shine in heart and mind

aaahhh aaahhh aaahhh

Leaving bitter memories behind
Thinking of better days hard to find
Believe in Life don't loose hope don't despair
Despair
Believe in love don't give up the love you share
Share
Nahoru 3. Naděje

Chodím v temnotě sám samotný
Bez místa, které bych nazýval domov
Větry šeptající smutné trápení
Tichý pláč nejistých zítřků.

Žádné slzy k pláči, aby ulehčily mé bolesti
Bez cesty k příčině, já sem zblázním.
Zůstane temnota navěky v pozadí?
Objeví se ještě někdy světlo v mém srdci a mysli.

Světlo svítí z nebe
Žehnající anděl v přestrojení
Dosahující napříč věčností,
Zachraňující lidi od nejistoty.

Žádné slzy k pláči, aby ulehčily mé bolesti
Bez cesty k příčině, já sem zblázním.
Zůstane temnota navěky v pozadí?
Objeví se ještě někdy světlo v mém srdci a mysli.

aaahhh aaahhh aaahhh

Hořké vzpomínky nechávám za sebou
Těžko najít myšlenky na lepší dny
Věřit v život, neztrácet naději, nezoufat
Zoufat
Věřit v lásku, nevzdávat lásku kterou sdílite.
Sdílet
Nahoru 4. Last Breath

I.. lost my mind...
Got lost in the depth of your soul

No.. one can know...
How hard it's to get far from you

Amere.. it's so amere...
To get to admit that you don't care

Hate.. only hate...
Can finally break this nightmare

Ohhhh ohhhh ohhhh love to the last breath
Ohhhh ohhhh ohhhh love to the last breath

If I could make you feel the pain
That I got through

Will you regret...

If I could make you feel the things
I felt for you
Will you regret...

Lost inside your eyes...
Lost inside your soul...
I felt so low

Brought me down to my knees
Help! Don't you go away please

I feel so confused...
I feel so abused...

What shall I do
With this love that grow
While hate is all I know
At least it's all you show

Ohhhh ohhhh ohhhh love to the last breath
Ohhhh ohhhh ohhhh love to the last breath
Nahoru 4. Poslední dech

Ztratil jsem.. mou mysl...
Ztratila sa v hloubce tvé duše

Nikdo.. nemůže vědět...
Jak těžké je dostat se daleko od tebe

Hořké.. Je to tak hořké...
Přiznat, že ti je to jedno.

Nenávist.. jedině nenávist...
Může konečně rozbít tuto noční můru.

Ohhhh ohhhh ohhhh láska do posledního dechu
Ohhhh ohhhh ohhhh láska do posledního dechu

Kdybych tě mohl nechat cítit tu bolest
Skrz kterou jsem prošel.

Litovala bys...

Kdybych tě mohl nechat cítit tu bolest
Skrz kterou jsem prošel.
Litovala bys...

Ztracen ve tvých očích...
Ztracen ve tvé duši...
Cítím se tak bídně

Dostalas mě na kolena
Pomoc! Neodcházej prosím.

Cítím se tak zmatený...
Cítím se tak zneužitý...

Co mám dělat
S tou láskou která vyrostla
Když nenávist je vše co znám
Alespoň to je vše, co jsi ukazovala

Ohhhh ohhhh ohhhh láska do posledního dechu
Ohhhh ohhhh ohhhh láska do posledního dechu
Nahoru 5. Seven Sins

Man of all my dreams please detain
My tears and stop all my emotions
Slot and gluttony your two favourite
Sins to kill all my sensations

Man of all my fears, let me drop
My tears and regain all my devotion

Hate and agony that's all
I can feel but these sins are immortal

All those dirty lies
You told me with no shame
Anger, lust and pride
It's how you played the game

Man of all my dreams please detain
My tears and stop all my emotions
Slot and gluttony your two favourite
Sins to kill all my sensations

Man of all my fears, let me drop
My tears and regain all my devotion
Hate and agony that's all
I can feel but these sins are immortal

All those dirty lies
You told me with no shame
Anger, lust and pride
It's how you played the game

I feel strong emotion
Deep as an ocean
Just for you

I feel strong emotion
Deep as an ocean
Just for you

I feel sensation
Love and passion made me blind

All the time we spent together
I knew you were the perfect sinner
I believe there is no need to cry
Don't hide your seven sins

All the time we spent together
I knew you were the perfect sinner
I believe there is no need to cry
I believe there is no need to hide

All the time we spent together
I knew you were the perfect sinner
I believe there is no need to cry
I believe there is no need to hide

So please don't go... Please don't go... Please don't gooooh

OHHHHH 0HHHHH OHHHH
OHHHHH 0HHHHH OHHHH
Nahoru 5. Sedm hříchů

Osobo mých snů prosím zadrž
Mé slzy a zastav všechny moje emoce
Lenost a obžerství, tvé dva oblíbené
Hříchy, které zabili všechny mé vjemy.

Osobo mých strachů, nech mě upustit
Mé slzy a získat všechny mé oddanosti

Nenávist a utrpení to je vše
Co dokážu cítit, ale tyto hříchy jsou nesmrtelné

Všechny ty špinavé lži
Které jsi mi beze studu řekla
Zlost, chtíč a pýcha
Takovým způsobem hraješ hru.

Osobo zmých snů prosím zadrž
Mé slzy a zastav všechny moje emoce
Lenost a obžerství, tvé dva oblíbené
Hříchy, které zabili všechny mé vjemy.

Osobo mých strachů, nech mě upustit
Mé slzy a získat všechny mé oddanosti
Nenávist a utrpení to je vše
Co dokážu cítit, ale tyto hříchy jsou nesmrtelné

Všechny ty špinavé lži
Které jsi mi beze studu řekla
Zlost, chtíč a pýcha
Takovým způsobem hraješ hru

Cítím silné pocity
Hluboké jako oceán
Jenom pro tebe

Cítím silné pocity
Hluboké jako oceán
Jenom pro tebe

Cítím pocit
Láska a vášeň mě oslepují

Všechen čas co jsme trávily spolu
Věděl jsem že jsi dokonalý hříšník
Není třeba plakat
Neskrývej svých sedm hříchů.

Všechen čas co jsme trávily spolu
Věděl jsem že jsi dokonalý hříšník
Věřím, že není třeba plakat
Věřím, že neskrýváš svých sedm hříchů.

Všechen čas co jsme trávily spolu
Věděl jsem že jsi dokonalý hříšník
Věřím, že není třeba plakat
Věřím, že není se třeba skrývat

Tak prosím nechoď.. Prosím nechoď.... Prosím nechoooď

OHHHHH OHHHHH OHHHH
OHHHHH OHHHHH OHHHH
Nahoru 6. Fade Away

I can see no future I just see the end
The end of love and the beautiful world
We built together in late September
When we first met and fall in love

Do you remember? All the stars above
Do you remember? The burning love
We shared together for nights to remember
Never thinking of days to come

Since you were gone and waved one last good by
Are you still mine, still mine? Will we ever meet again?
Before this love will be fading away

Uncertain future No one can stand
Left to wonder with meaningful words
Love for ever sweet and tender
Will light be still shining through

We shared together for nights to remember
Never thinking of days to come

Since you were gone and waved one last good by
Are you still mine, still mine? Will we ever meet again?
Before this love will be fading away

Since you were gone and waved one last good by

Since you were gone and waved one last good by
Are you still mine, still mine? Will we ever meet again?
Before this love will be fading away

Memories of last moments that we spent together
Hoping they will last for ever
Never to fade, fade away
Nahoru 6. Doznívání

Nevidím žádnou budoucnost, právě jsem uviděl konec
Konec lásky a nádherného světa
Který jsme spolu vytvořily na konci září
Když jsme se poprvé setkali a zamilovali se

Pamatuješ? Všechny ty hvězdy nad námi?
Pamatuješ? Tu žhnoucí lásku
Sdíleli jsme spolu noci, aby jsme si pamatovali
Nikdy jsme nepřemýšleli o dnech co přijdou

Od doby cos odešla a zamávala poslední naschledanou
Jsi stále má, stále má? Setkáme se ještě někdy?
Než naše láska opadne.

Nejistá budoucnost. Nikdo se nezůstane
divit s výstižnými slovy
Láska, navěky sladká a něžná
Bude světlo ještě prosvítat?

Sdíleli jsme spolu noci, aby jsme si pamatovali
Nikdy jsme nepřemýšleli o dnech co přijdou

Od doby cos odešla a zamávala poslední naschledanou
Jsi stále má, stále má? Setkáme se ještě někdy?
Než naše láska opadne.

Od doby cos odešla a zamávala poslední naschledanou

Od doby cos odešla a zamávala poslední naschledanou
Jsi stále má, stále má? Setkáme se ještě někdy?
Než naše láska opadne.

Vzpomínky na poslední chvíle co jsme spolu strávily
Doufající, že budou trvat navěky.
Nikdy nezeslábnou, nezmizí.
Nahoru 7. All My Fears

Confessed my faults, and seven sins
Washed my soul for good from all the pain

Finally free.. from all my fears
I can see the light... once again

Paid all my dues now it's all done
The darkness of my soul, is blown away

No path to choose, no need to run
Getting out of the hole, I fly away

Confessed my faults, and seven sins
Washed my soul for good from all the pain

Finally free... from all my fears
I can see the light... once again
Nahoru 7. Všechny mé obavy

Přiznal jsem své chyby a sedm hříchů
Očistil svou duši nadobro od veškeré bolesti.

Konečně volný.. od všech strachů
Vidím znova světlo... konečně

Teď jsou všechny mé dluhy splaceny
Temnota z mé duše zmizela.

Není třeba vybírat cestu, není třeba utíkat
Dostat se z díry, odletěl jsem

Přiznal jsem své chyby a sedm hříchů
Očistil svou duši nadobro od veškeré bolesti.

Konečně volný.. od všech strachů
Vidím světlo... opět.
Nahoru 8. My Inner War

Once... while I was walking

I saw an angel down on earth...

Taking... my fears away

He sang... some song from heaven

Love... nothing but love

Can break this spell of loneliness

He...told me his story

So cruel... but not so far

Faith is there inside you...
Now and forever

I'll be there beside you...
Here and wherever

Why do I have to cry
Every time I try to love...someone?

Why do I give up fighting
Every time my feelings overflow?

I believe in love yes I do and in all mankind

Love is not a crime to hide and there is joy to find

All we need is to try, to try to heal

Your bleeding, bleeding heart

Inside your heart they will be there...
They will be there

So dare the seeds of hell
That burn your life...
That burn your life...

Get down on your knees
And start to pray, and start to pray

God may shine on you and stop the pain
Stop the pain
Nahoru 8. Mé vnitřní války

Jednou... když jsem se procházel

Uviděl jsem anděla dole na zemi...

Vzal.. můj strach pryč

Zpíval... nějakou píseň z nebe

Láska... nic než láska

Může zlomit kouzlo osamění

Řekl mi... jeho příběh

Tak krutý... ale ne tak vzdálený

Víra je v tobě uvnitř...
Teď a navždy

Budu vedle tebe...
Tady a kdekoliv

Proč musím plakat
Pokaždé když zkouším.. někoho milovat?

Proč vzdávám boj
Pokaždé kdy mě zaplaví city?

Věřím v lásku, ano věřím a v celé lidstvo

Láska není zločin, aby se ukrývala, je tu radost z jejího nalezení

Všechno co potřebujem je zkusit to, zkusit vyléčit

Tvé krvácející, krvácející srdce

Bodou ve tvém srdci...
Budou tam

Tak střez se osiv pekla
které ti spálí tvúj život...
které ti spálí tvúj život...

Klekni na kolena
A začni se modlit, a začni se modlit

Bůh se může na tebe podívat a zastavit bolest
Zastavit bolest

Progresivní rock Nahoru
Made by 
©  2010-2013 
Menu Poslední aktualizace: 29.11.2020
mbrezny@centrum.cz  
...a vzkaz autorovi!