Marco Minnemann
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět(Narozen 24. prosince 1970, Hanover, Německo)
Drums, Percussion


Žije v San Diego, California.Německý bubeník Marco Minnemann se narodil v roce 1970. Nyní žije v San Diego, California. Již v 6 letech začínal hrát na varhany, na bicí pak začal hrát v sedmi letech a ke kytaře se dostal v 11 letech. Ve třinácti už vyrazil na první turné jako profesionální bubeník. Slávu si vydobyl ve věku 19 let, když Marcova pověst jako mimořádně talentovaného bubeníka a skladatele jej přivedla do Mnichova. Později začal brát hodiny u Abbey Raidara (Blood, Sweat and Tears) a z hudby jej nejvíce ovlivňoval Frank Zappa.

První "crossover" kapela Freaky Fukin' Weirdoz mu nabídla místo bubeníka v roce 1992 v souvislosti s uzavřením smlouvy s labelem BMG-Ariola, kde nahradil jejich původního bubeníka Lee "Django" Watermana. Weirdoz pocházejí z Mnichova, Německo, a jsou průkopníci tzv. crossover hudby. Marco s nimi vydal čtyři alba "Senseless Wonder", "Mao Mak Maa", "Culture Shock" a "Hula!". Weirdoz se předvedli u Niny Hagen na albu "Mao Mak Maa", kde vytvořili skvělou cover verzi hitu Iana Duryho "Hit Me with Your Rhythm Stick", po kterém byl v roce 1998 Marco angažován hrát na turné Niny Hagen. Podobně spolupracoval i s fusion kapelou The Kick nebo velmi úspěšnými H-Blockx na desce "Fly Eyes" (1996).

Mezitím Marcova pověst jako brilantního bubeníka dosáhla celosvětové pozornosti. Prominentními se staly jeho sólové semináře, například na Frankfurt Music Fair, PASIC v Dallasu a sólové vystupování na Modern Drummer Festival v Torontu, kde měl Marco tu čest být prvním německým bubeníkem, který ukázal svůj talent. Tento výkon jej v očích odborníků a v hudebních odborných časopisech katapultoval do první desítky bubeníků celého světa. V návaznosti na Drumfest, včetně australského TUDW fest a Montrealského Drumfest v Kanadě.

Jeho první kapelu Illegal Aliens tvořili Fabio Trentini (Bass), Marco Minnemann (Drums), Mario Brinkmann, (Synthesizer), Peter Wölpl (Guitars) a T.M. Stevens (Bass) a zpěvačka Artemis. V roce 1995 vychází první CD této kapely "The Golden Dolphine" a upisuje se firmě Meinl. Marco dál komponoval a nahrával vlastní hudbu a zároveň s Illegal Aliens vydal další alba "Thickness" (1996), "Red Alibis" (1997), "Time" (1998). Poslední album Illegal Aliens vyšlo pod názvem "International Telephone" v roce 2000. V roce 2001 se ale Illegal Aliens rozpadli kvůli rozvodu Marca a jeho manželky Gounaki, která pak vzala pryč jejich syna s sebou do Mnichova.

V roce 1999 byl poprvé pozván na Modern Drummer Festival v New Jersey, USA a Montreal Drum Festival v Kanadě. Ve stejném roce také vyrazil na turné s kytaristou Paulem Gilbertem a basistou Dougem Wimbishem. Marco také měl mánii po jazz a funk a svůj zájem o něj projevil, když hrál s kapelou Wolfganga Schmida Kick.

V letech 2000 a 2001 vydal tři sólová alba a bodoval v žebříčcích bubenických časopisů po celém světě. Meinl vyrábí jím navržený model Generation-X Series Alien Hats. Neoficiálně zlomil rekord v rychlosti tím, že zahrál 1080 úderů za minutu.

Od té doby Marco vydal již 14 sólových alb "The Green Mindbomb" (1998) a "Comfortably Homeless" (1999), "Orchids" (2002), "Broken Orange" (2003), "Normalizer" (2003), "Mieze" (2004), "Contraire De La Chanson" (2006), které obsahuje jeho 36 skladeb, v nichž všechny nástroje, včetně zpěvu, nahral on sám, dále kompilaci "Swine Songs - Best Of" (2006), "Housewifedogandtwokids" (2007), "A Mouth Of God" (2008), "Catspoon" (2009), "Normalizer 2" (2010), "Symbolic Fox" (2012), "Evil Smiles Of Beauty/Sound Of Crime" (2012), "EEPS" (2014), "Celebration" (2015), "Above The Roses" (2016) a . Na těchto albech představil svůj talent jako multiinstrumentalista, skladatel a producent.

Alba "Motor" (2002) a "The Shining" (2010) vydal ve spolupráci se zvukařem Mario Brinkmannem. Oba dva pak spolupracovali i s dalšími umělci na dalších nahrávkách. Na album "Disarmed" (2005) spolupracovali s italským basistou Mariem Trentinim, album "The End Of Everything" (2015) doplnil "Plini", "S+M" (2011) se Shiloh Sheray, "Ultimate Zero Tour" (2011) spolu s "U-Z Project", "Exodus" (2015) s Waken Eyes.

Marco také spoluprodukoval a nahrál některé nástroje na sólové CD Paddy Kelly, které vstoupilo do hitparád v roce 2004, rovněž si zahrál na double-platinovém CD "Nena feat Nena".

Marco také spolupracoval s mnoha dalšími hudebníky, vystupuje a nahrává tak například s s Paul Gilbertem, Eddie Jobsonem v projektu UKZ (což jsou reuniovaní U.K.), s nimiž nahrál EP "Radiation" (2009) a "U.K. Live" (2010, s Eddie Jobson a Johnem Wettonem. Se Stevenem Wilsonem hrál jako člen jeho doprovodné kapely a studiový hráč na jeho deskách, dále hrál s Trey Gunnem, kapelami Kreator a Necrophagist. Zahrál si s Adrianem Belewem, Nena, Udo Lindenbergem, Mike Keneallym v jeho triu, Andy Partridgem, FFW, Giannou Nannini, The Buddy Rich Big Band a mnoha dalšími.

V roce 2006 odehrál trio bubenické turné s Terrym Bozzio a Chadem Wackermanem. Marco hrál s death metalovou kapelou Necrophagist v roce 2007. Marco je uveden na titulní straně časopisu Modern Drummer v červnu/červenci 2007 a na brazilském MD v srpnu 2012. V srpnu 2008 propůjčuje svůj hlas k epizodě Metalocalypse nazvané "Snakes And Barrels". Marco absolvoval také turné s thrash metalovou kapelou Kreator v roce 2009. V roce 2010 odehrál turné s kapelou Adrian Belew Power Trio a vydal společné album s Treyem Gunnem nazvané "Modulator". V roce 2008 nahrával s italskou kapelou Ephel Dúath a objevil se na jejich albu "Through My Dog's Eyes". Spolupráci si pak zopakoval v roce 2013 na jejich dalším albu "Hemmed By Light, Shaped By Darkness". V následujících letech hrál na turné Stevena Wilsona k albu "Grace For Drowning" (2011, na albu samotném nehrál) a v roce 2013 hrál na jeho albu "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)" a absolvoval s doprovodnou kapelou Steve Wilsona i celé turné.

Jeho práce jako autora vzdělávacích knih spolu s Rickem Grattonem přinesla dvě knihy, včetně oceňované a v mnoha magazínech jako #1 oceněné "Extreme Interdependence". Také jedno z jeho DVD "Extreme Drumming" vyhrává ankety a získává ocenění Telly Award.

V roce 2010 na podzim byl vybrán jako účastník konkursu na nového bubeníka pro Dream Theater a věru nevedl si tam špatně. Tohle je jeho vizitka z onoho konkurzu:

Od roku 2011 je spolu s kytaristou Guthrie Govanem a baskytaristou Bryanem Bellerem členem skupiny The Aristocrats. Nápad dát dohromady sestavu instrumentálního "power tria" nevyšel ani od Govana, ani od baskytaristy Bryana Bellera nebo bubeníka Marco Minnemanna. Dohromady se dali pro jednorázové vystoupení na americkém veletrhu Winter NAMM show v Anaheimu, CA v lednu 2011. Guthrie Govan byl tehdy dokonce pouhým náhradníkem povolaným na poslední chvíli, náhradníkem za kytaristu Grega Howea, kterého měli Minnemann a Beller původně dohodnutého. Reakce publika byla ohromující a kapela se v podstatě zrodila prakticky přímo na koncetrním pódiu. S triem The Aristocrats vydali v roce 2011 bezejmennou debutovou desku.

V letech 2011-2012 Marco vystupoval s obnovenou kapelou U.K. Eddie Jobsona. Deska "Normalizer 2" vyšla v roce 2012, vznikla ze spolupráce hudebníků Mike Keneally, Trey Gunn, Alex Machacek, Mario Brinkmann, John Czajkowski a Marco napsal samostatnou část s 51 minutovým sólem na bicí.

Od roku 2012 je součástí tria progresivního rocku KMB (Keneally / Minnemann / Beller), které interpretuje hudbu ze sólových alb všech třech členů, stejně jako původní materiál a improvizované jamování. Minnemann vystupoval několikrát jako bubeník v Mike Keneally Band spolu s KMB kolegy Mike Keneallym a Bryanem Bellerem. Nahrál i bicí party k písni "Love Terror Adrenaline/Break Through" na Bellerově sophomorfní sólovce "Thanks In Advance". DVD "Boing! We’ll Do It Live" od The Aristocrats, stejně jako nahrávka Stevena Wilsona na DVD/Blu-ray "Get All You Deserve" vyšly na podzim 2012, album Steve Wilsona "The Raven that Refused to Sing" vyšlo následně v roce 2013.

DVD "Boing! We’ll Do It Live" od The Aristocrats, stejně jako nahrávka Stevena Wilsona na DVD/Blu-ray "Get All You Deserve" vyšly na podzim 2012, album Steve Wilsona "The Raven that Refused to Sing" vyšlo následně v roce 2013.

Marco se podílel jako autor, bubeník, kytarista a zpěvák na projektu LMR (Levin Minnemann Rudess). Debutové album tohoto projektu vyšlo v září 2013 a zůstalo na 2 měsíce na pozici #1 ve třech různých kategoriích na amazon.com a zabodovala v několika Top 5 žebříčcích v roce 2013. Ostatně s Jordanem Rudessem vystupoval také jako duo na mnoha hudebních veletrzích a představeních.

V roce 2014 Marco vydal album "EEPS". Také The Aristocrats vydali své druhé album "Culture Clash", následované vydáním živého DVD "Culture Clash Live", které se nahrávalo v 7 různých městech po celém světě. Marco nahrával další album Steve Wilsona "Hand.Cannot.Erase", který následně vyšlo v únoru 2015, po kterém se opět účastnil s ním spojeného turné. V roce 2015 v červnu Marco vydává své další album "Celebration".

Pro Joe Satrianiho nahrává album "Shockwave Supernova", které se objevilo na pultech v létě 2015, stejně jako již třetí album The Aristocrats "Tres Caballeros". The Aristocrats a Joe Satriani se pak vydali na rozsáhlé světové turné 2015/2016.

V roce 2016 se Marco uvedl také jako člen nové progresivní kapely The Mute Gods, v níž se sešel se svým spoluhráčem z doprovodné kapely Steve Wilsona, basistou a hráčem na Chapman Stick a zpěvákem Nick Beggsem, a hlavním autorem kapely Rogerem Kingem, který se zhostil úloh klávesisty, kytaristy a doprovodného zpěvu. Jejich první album vyšlo pod názvem "Do Nothing Till You Hear From Me" dne 22. ledna 2016. Rok 2016 si Marco užívá na turné s kapelou The Aristocrats.

Marco Minnemann oznámil vydání nového nového alba Borrego, které se objeví 31. července 2017. Toto nové koncepční album je inspirováno úchvatně krásnou pouštní krajinou v Jižní Kalifornii zvanou Anza Borrego a překrásným a tajemným pouštním městem Borrego Springs. Bude obsahovat 24 skladeb a 4 bonusové skladby. Jako hosté se na něm objeví Alex Lifeson z Rush na kytaru, Joe Satriani také s kytarou, v jedné skladbě Tony Levin (bass), Elizabeth Carlson (housle) a zpěvačky Brigitte Roka a Donna Zed.

A aby jeho aktivit nebylo málo, stál také v září 2017 u zrodu projektu The Sea Within, což je mezinárodní rocková supergroup, kterou zformovali v roce 2017 švédský kytarista, zpěvák a skladatel Roine Stolt, basista Jonas Reingold, kytarista Daniel Gildenlöw, německý bubeník Marco Minnemann a americký klávesista Tom Brislin. Jejich první studiové album vyšlo 20. června 2018 u Insideout Music.

Bubeník Marco Minnemann odhalil 8. listopadu 2018 na Facebooku, že pracuje na novém projektu společně s kytaristou Rush Alexem Lifesonem spolu se zveřejněním jejich společné ilustrace od Tom Colbie na Facebooku. Minnemann říká: "Spolupracujeme na nové společné nahrávces Alexem Lifesonem z Rush. Pozorně sledujte tento prostor, abyste získali další podrobnosti." Pár spolupracoval již dříve na Minnemanově albu "Borrego" v roce 2017, na kterém se také představil Joe Satriani. Je zde ale jedna otázka, kterou fanoušci Rush chtějí vědět: Kdo bude v projektu hrát na baskytaru?

Rush mají pauzu po ukončení jejich turné po Severní Americe R40 v roce 2015, kdy Lifeson oznámil v lednu tohoto roku, že skupina byla "v podstatě končí". A právě minulý měsíc pohřbil baskytarista Geddy Lee veškeré naděje, že by se Rush mohli v budoucnu znovu reaktivovat, není prostě "žádná šance".

z projektu s Alexem Lifesonem se nykonec vyrojila zcela nová deska My Sister, která vyšla 10. září 2019 a Marco nakonec vytvořil oficiální stránku Marco Minnemann Bandcamp, aby ji v nynější době mohl zvěřejnit. Nicméně je na ní spousta zajímavých hostů jako již zmíněný Alex Lifeson, Dug Pinnick, Randy McStine a další.

Randy McStine a Marco Minnemann oznámili 6. října 2020 své druhé album "II", tři měsíce po nezávislém vydání jejich společného debutu. Oba multiinstrumentalisté založili společný projekt v březnu 2020, poté v červenci vydali své debutové album. Druhé album vyšlo 4. prosince 2020 a lze si jej předobjednat na CD a Digital on Bandcamp na www.mcstineminnemann.bandcamp.com. Je na něm 16 skladeb, je asi o deset minut delší než jejich první album a stylově "II" rozšiřuje všechny prvky prozkoumané při jejich debutu, takže lze na něm nalézt hard rock, art Pop, thrash metal, progresivní rock, folk rock, ambient, noise, punk, funk, spaghetti western-style film music, blues rock a jazz/rock. Album "II" začali psát a nahrávat, když se mixovalo jejich první album, takže žádná z písní není pozůstatkem z těchto relací. Jeden z důvodů, proč byli schopni nabídnout "II" tak brzy, je i drtivá většina pozitivní podpory první nahrávce. "Je neuvěřitelně potěšující vidět, že se naše hudba v těchto náročných dobách spojuje s tolika lidmi, a děkujeme, že jste nás povzbudili k dalšímu pokračování".

Zpět
Spolupracující:
Mario Brinkmann - Synth, Keyboards
Alex Machacek - Guitars
Mike Keneally - Guitars, Keyboards
Randy McStine - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, FX

Členové Mario Brinkmann
Synthasizer, Keyboards

Žije v Nordrhein-Westfalen, Německo.

Mario je německý skladatel, hráč na klávesy a velký průkopník hry na synthezátory. Působil společně Marko Minnemannem v jeho skupině Illegal Aliens, kde působili i Fabio Trentini (Bass), Peter Wölpl (Guitars), T.M. Stevens (Bass) a zpěvačka Artemis, Marcovi spolupracovníci na dlouhá léta.

jeho první kapekou byli Franklin Street 309, s nimiž vydal jedinou a pouze živou desku "Live 1996". V roce 1997 vydal svoji první nahrávku "IM=PULS" se svými prvními elektro pokusy. Pak přišla práce se skupinou Illegal Aliens a po nich nahrávky dua Minnemann/Brinkmann, ke kterým se občas připojivali další hudebníci, např. Fabio Trentini.

V roce 2001 nahrál synthezátory na sólové album Paddy Kellyho "In Exile" během několika studiových sessions v Miraval Studio, jižní Francie.

V roce 2005 vydal své první skutečné CD album "Quartz", které nahrál kompletně sám během roku 2004 ve studiu IM=PULS Studio na různé druhy analogových synthezátorů. Druhé CD "Engineer" z roku 2007 nahrál na acoustické nástroje, které spolu s s hlasem transformoval v novou hudbu, hostovali na něm Marco Minnemann a Fabio Trentini.

Dne 10. června 2008 vyšla nahrávka projektu Moonbound "It Looks Like Rain ", na které se Mario podílel jako hráč na Doepfer A-100 Modular System, Treated Rhodes Electric Piano.

Členové
Alex Machacek
(Narozen 1. července 1972, Tulln an der Donau, Rakousko)
Guitars


Alex je rakouský (českého původu) jazz fusion kytarista, nejznámější ze svého sólového debutu z roku 1999 "Featuring Ourselves" a další vysoce hodnocené desky "Delete and roll", kterou nahrál s kapelou BPM. Bývá srovnáván s kytaristy jako John McLaughlin, Allan Holdsworth a později i Shawn Lane pro jeho inovativní styl a snadnost, se kterou se přesouvá z legata do staccata. John McLaughlin o něm prohlásil, že "Hudba Alexe Machacka začíná tam, kde jiná hudba končí". V současné době žije v Los Angeles.

Již zmíněná kapela BPM byl jazz-fusion projekt, který založili Alex Machacek, Terry Bozzio a Gerald Preinfalk v roce 2002. V roce 2002 vydali album "Delete And Roll", které získalo vekmi příznivé recenze.

Alex Machacek se narodil české rodině v Tullnu, Rakousko. Jeho rodina se přestěhovala do Rakouska v roce 1960 jako emigranti. Od té doby mají rakouské občanství. Alex začal hrát na kytaru v 8 letech, když docházel na klasické kytarové lekce po dobu šesti let na hudební škole ve Vídni.

Machacek byl brzy ovlivněn heavy metalovými hudebníky a kapelami jako Iron Maiden, Kiss, Deep Purple a Queen. Přesto když v polovině 80. let objevil jazz, rychle si oblíbil hudbu Joe Passa, Mike Sterna, John Scofielda, Allana Holdswortha, Franka Zappy, Chick Corey a Johna McLaughlina. Machacek konstatuje, že byl ovlivněn všemi styly hudby, která se mu líbí, včetně heavy metalu a hard rocku.Alex Machacek studoval jazzovou kytaru a výuku jazzu na konzervatoři ve Vídni, Rakousko. Absolvoval také klasické lekce na bicí. Pak navštěvoval Berklee College of Music, Boston, po dobu 2 semestrů. Alex také vyhrál evropskou kytarovou soutěž "Guitar Newcomer 98". Své první album "Featuring Ourselves" vydal v roce 1999. Poté se setkal s jeho idolem, bubeníkem Terry Bozzio. Oba spolupracovali a vydali album "Delete And Roll" jako skupina BPM. Album mělo nepatrné odchylky od jeho prvního alba. To je do značné míry považováno za crossover album s prvky avantgardy, jazz fusion a progresivního rocku. Hudební kritici přirovnali hudbu k rytmicky složitým vzorům Franka Zappy a atmosférická kytara synth kulis připomíná norské nahrávky ECM. Alba obsahují velké množství klouzavých legato kytarových sól. V roce 2005 Machacek vydal album "[sic]". Všechny jeho alba byla ceněna kritiky, zejména však v jazzových kruzích. Na albu "[sic]" se představila také jeho manželka Sumitrá jako vokalistka v písni "Indian Girl".

Machacek také koncertoval pod hlavičkou "Austrian Trio" s dalšími dvěma rakouskými hudebníky, basistou Raphaelem Preuschlem a bubeníkem Herbertem Pirkerem. Austrian Trio také spolupracuje s Mario Lacknerem.

V roce 2007 byl zakládajícím členem kapely UKZ s Eddie Jobsonem a Trey Gunnem, což byla kapela navazující na slavné U.K. Členy kapely byli Eddie Jobson, Trey Gunn, Alex Machacek, Marco Minnemann a Aaron Lippert. Společně vydali EP album "Radiation" v roce 2009. Později koncertoval s obnovenými U.K. a objevil se na jejich živém záznamu "UK Reunion - Live In Tokyo".

V současné době hraje pro Planet X, se kterými koncertoval v Řecku a Arménii v listopadu 2008. Spolupracuje také s Virgil Donati Band. Macháček je také instruktorem na Musicians Institute v Los Angeles. Poslední album pojmenované "FAT" mu vyšlo 16. prosince 2015 a vydal je pod hlavičkou Austrian Trio.

Alex Machacek žije v Los Angeles se svou ženou Sumitrá Nanjundan, američankou indijského původu. Vzali se v roce 2005 poté, co spolu pracovali osm let. Na svém kontě má své sólové album "Indian Girl", na němž se uvedl i Alex v jedné písní. Navštívil také v roce 2005 Indii na speciální představení jako host jednoho ročníku Jazz Fest.

Členové
Michael Joseph Keneally
(Narozen 20. prosince 1961, Long Island, New York, United States)
Guitars, Keyboards


Mike je americký kytarista, klávesista, zpěvák a skladatel. Manželka se jmenuje Vivian Spurlin a vzali se v roce v roce 1985. Svým rozsáhlým talentem a schopností být kreativní téměř v každé hudební situaci, se řadí Keneally k předním progresivním rockovým géniům post-Zappovy éry.

Keneally se začal věnovat hudbě ve věku 7 let, když dostal elektrické varhany na Vánoce. Dostal také kytaru na své jedenácté narozeniny, a také hral na basu a bicí. Meti jeho hudební vlivy v dětství patřili hlavně The Beatles, a hudební témata z kreslených a televizních pořadů jako je "The Wallace a Ladmo Show" a "2001: A Space Odyssey".

Narodil se na Long Island, New York, ale přestěhoval se do San Diego, Kalifornie, JEŠTĚ v raném věku a od ledna 1986, kdy založil místní kultovní kapelu s názvem Drop Control (spolu se svým bratrem Martym Keneally na kytaru, Doug Boothem na basu a zpěv, Alanem Silversteinem na bicí a zpěv), se stal pevnou součástí tamní místní hudební scény.

Rok 1983 přinesl naší první Mikeovu kapelu zformovanou speciálně za účelem hraní v klubech a vydělávání peněz. vystupovali pod názvem Graphic, a byli v ní Mike a Marty Keneallyové, Roy Garrit na bicí a Andy Vereen jako basista a zpěvák.

Ačkoliv se dobře etabloval jako hudební sólista, Keneally je pravděpodobně nejznámější jako bývalý "zaskakující kytarista" Franka Zappy a člen turné Zappovy kapely v roce 1988 jako hráč na kytaru a klávesy. Jeho dominace na této pozici je přímo legendární v určitých hudebních kruzích, a to na základě naprostého Keneallyho zvládnutí obtížně hratelného Zappova repertoáru. Keneally tehdy zavolal Zappovi a řekl mu, že byl obšírně obeznámen s veškerým jeho hudebním materiálem a že bude připraven odehrát cokoliv z toho za mimořádně krátkou stanovenou dobu na přípravu, jako by už poslouchal Zappovu hudbu posledních 16 let. "Do telefonu den před konkurzem mu Frank řekl, aby si připravil "What's New In Baltimore?" a "Sinister Footwear" na zítřejší konkurz. Na cestě ke konkurzu pak Keneally nacvičil výše zmíněné skladby, stejně jako "Little House I Used To Live In" a každou Zappovou melodii, kterou si vybavil trochu jako procvičení své paměti", řekl jeho bratr Marty, který řídil vozidlo.

Keneallyho záskok v Zappově kapele ale netrval dlouho kvůli předčasnému zrušení turné v roce 1988 a smrti Franka Zappy v roce 1993. Keneally se přesunul z bývalé Zappovy kapely ke spolupráci s nejstarším Zappovým synem Dweezilem na jeho sólových albech a nahrávkách vydávaných pod hlavičkou kapely Z.

Keneally také vydal 11 vlastních sólových alb od roku 1992 a hostoval nebo realizoval jako sideman širokou škálu projektů, především jako součást koncertní kapely Steve Vaie. Hrál na kytaru a klávesy s Yo Miles!, Wadada Leo Smith, norskou legendou Ulver nebo s revival kapelou Milese Davise od Henry Kaisera, když nahrál album v roce 1995 "The Mistakes" s Henry Kaiserem, Prairie Princem a Andy Westem (dříve Dixie Dregs). Také produkoval alba pro několik kapel včetně debutového alba "Oppy Music, Vol. I: Purple, Crayon" od Chrise Oppermana.

V roce 1998 Vai požádal Keneallyho, aby přearanžoval a produkoval album Vaiovy hudby na akustické piáno. NAhráno bylo v roce 1999, ale vyšlo až v roce 2004 pod názvem "Vai: Piano Reductions, Vol. 1". Podle poznámek k nahrávce Vai vybral písně, produkoval album, mixoval je a na konec vydal na svém vlastním labelu Light Without Heat. Od roku 2008 Keneally přearanžoval multi-rychlé kytarové party pro jednokduchý klavír z 12 písní vybraných Stevem a začala pracovat na druhém pokračování Vaiovy ""Piano Reductions".

Dne 1. května 2007 vlastní Keneallyho label Exowax nově vydal jeho debutová alba "hat." a "Boil That Dust Speck" jako remasterovanou deluxe 2CD verzi. Exowax získal Keneally kompletní zálohovaný katalog od Immune Records. Plánované vydání zahrnovalo nahrávky "Half Alive In Hollywood" a "Sluggo!", stejně jako "The Mike Keneally" a "Beer For Dolphins" materiál z roku 1996 na VHS "Soap Scum Remover", který byl remixován a předělan pro vydání na DVD, jeho boční projekt "The Mistakes" z roku 1995 s Henrym Kaiserem na kytaru a synclavier, basistou Andy Westem a bubeníkem Prairie Princem, spolu s živou nahrávkou "The Mistakes", která nemohla být vydána, dokud Keneally znovu nezískat práva k původnímu albu.

Dne 28. listopadu 2006 Keneally oznámil, že byl jmenován národním hudebním ředitelem The Paul Green School of Rock Music.

Mike také koncertoval s kapelou Dethklok jako kytarista a doprovodný zpěvák.

Dne 20. července 2008 v El Cajon, Kalifornie, Mike odehrál koncert v rámci "nejvíce vzrušujícího tria", Keneally / Minnemann / Beller (KMB), které se skládalo jak již název napovídá z Mika, bubeníka Marco Minnemanna a dlouholetého spolupracovníka baskytaristy Bryana Bellera. Kapela podnikla plnohodnotné turné v roce 2009 a stala pro Joe Satrianiho jeho celosvětovou hostující kapelou v roce 2013.

V srpnu 2009 Keneally vydal video pro novou sólovou nahrávku "Hallmark" ze "Scambot 1", prvního dílu plánované série tří alb.V červnu 2010 vstoupil Keneally do Skywalker Sound jako součást studiové kapely pro nový sólovým projekt Joe Satrianiho, spolu s pravidelným Satrianiho bubeníkem Jeff Campitellim a basistou Allenem Whitmanem (ze San Francisské surf / psychedelic kapely The Mermen). Tato stejná sestava naplánovala turné v říjnu a v listopadu 2010 na podporu alba, nicméně Keneally byl nahrazen anglickým klávesistou Jem Godfreyem (z kapely Frost*) na dvou zastávkách britské části turné.

V červenci 2012 Keneally vydal album "Wing Beat Fantastic: Songs written by Mike Keneally & Andy Partridge", kde spolupracoval při skládání písní s Andy Partridgem z XTC během dvou nahrávacích frekvencí v roce 2006 a 2008, a jehož kapely a práce byl Keneally dlouholetý fanoušek (je zde malá část XTC je "Mayor Of Simpleton" v písni "Day Of the Cow 2" z jeho debutového sólového alba [hat] z roku 1992. V srpnu 2014 se Keneally zúčastnil G4 Experience, což byl týdenní kytarový tábor s kolegy kytaristy Satrianim, Paul Gilbertem a Andy Timmonsem.

Zajímavostí také je, že spolupracoval se zpěvákem kapely Dream Theater Jamesem LaBrie v počátcích jeho sólové kariéry a podílel se na natáčení alb projektu Mullmuzzler. Nalézt jej tak můžete na albech Mullmuzzler "Keep It To Yourself" (1999), "Six Pack: Multi-Artist Radio Sampler" (1999) a "Mullmuzzler 2" (2001).

Členové
(Narozen ***, Johnson City, NY, USA)
Guitar, Vocals


Randy McStine je kytarista, baskytarista, zpěvák, skladatel a producent. Narodil se ve městě Johnson City, NY, USA, nyní žije v Tarrytown, New York.

Randy McStine (přejmenován také na Randy Rhoads) hraje na kytaru od věku pěti let, kterou dostal od svých rodičů. Byla to USA Fender Lead II, kterou má dodnes. O devět měsíců později už mladý kytarista začal brát lekce, a tehdy se začala jeho hudební dráha.

V deseti letech jej jeho učitel hudby mu dal impulz, aby si zahrál s jeho kapelou, načež si McStine založil kapelu vlastní. Stejně jako mnoho dalších hudebníků, i on se snažil najít si cestu tím, že hráli covery kapel, ale psaní a nahrávání vlastních skladeb bylo to, co chtěl dělat.

Když mu bylo 15, hrál McStine ve své původní kapele RMB (Randy McShine Band), v New Yorku, a myslel si, že tato zkušenost by mu mohla stačit na dlouhou dobu, ale to se nestalo. Skupině vyšly desky "Shredding Skin", "Second Shot" a "Guitarizm", jehož polovinu složil již, když mu bylo teprve 12 let! RMB se rozešli po jeho 18. narozeninách a on odešel z domova v Triple Cities dočasně, aby si vyhledal nějaké projekty, ale brzy se vrátil domů. Někdy v té době začal psát nahrávat vlastní hudbu, kde si nahrával i party kytary, bicích, kláves, basové kytary a dokonce zpíval.

Ke konci roku 2009 založil projekt nazvaný "Lo-Fi Resistance", který vydal i jeho první album "A Deep Breath" vyšlo 6. dubna 2010. Na této nahrávce se podílel i např. Doug Pinnick, který je znám především jako oduševnělý zpěvák a basista Kings X. Po tomto projektu si McStine uvědomil, že chce dělat více. V roce 2012 vydal druhou desku tohoto projektu "Chalk Lines", na kterém se objevili také Colin Edwin a John Wesley (Porcupine Tree), Dug Pinnick (King’s X), John Giblin (Kate Bush), a Dave Kerzner (Kevin Gilbert, Steve Hackett). Živě se Lo-Fi Resistance představuje ve složení Randy McStine (zpěv, kytara, klávesy), Todd Evans (kytara, zpěv), John Kanazawich (klávesy, kytara, zpěv), Michael Wu (basa, zpěv) a Jim Rosati (bicí, zpěv).

Je také členem kapely The Fringe, což je rockové trio, které tvoří Nick D'Virgilio (Vocals, Drums), Jonas Reingold (Bass, Vocals) a Randy McStine (Guitar, Vocals).

Randy vydává i sólové desky - "Guitarizm" (2005), "Official Bootleg Vol.1 - Live at Black Bear Winery" (Jun 2012), "Anachronism" (Oct 2017), "Blank" (Mar 2017), "Sunday, 8:12pm" (Jan 2018), "Monday, 2:45pm" (Feb 2018), na kterých spolupracoval i s dalšími hudebníky jako klávesista Adam Holzman (Steven Wilson, Miles Davis), saxophonista Jesse Molloy (Panic! At The Disco, Crush Effect) nebo mu vypomohl s instrumentací smyčců Dave Gregory (XTC, Big Big Train).

Kromě svých projektů se představoval i turné a na festivalech s jinými hudebníky, např. Sting, Clarence Clemons, Phil Collins, Brian Eno, Sheryl Crow, Billy Joel, Enrique Iglesias, Megadeth, Tears For Fears, King Crimson, Porcupine Tree, Miles Davis, Joe Satriani a mnoho dalšími.

Zpět
Sólové desky:
2019 My Sister 2CD
2017 Borrego 2CD
2016 Schattenspiel
2016 Above The Roses
2015 Celebration
2014 EEPS
2012 Symbolic Fox
2011 Evil Smiles Of Beauty / Sound Of Crime
2010 Normalizer 2
2009 Catspoon
2008 A Mouth Of God
2007 House Wife Dog & Two Kids
2007 Swine Songs - Best Of
2006 Contraire De La Chanson
2004 Mieze
2003 Broken Orange
2002 Orchids
2000 Comfortably Homeless
1998 The Green Mindbomb

The Mute Gods /*
2019 Atheists And Believers
2017 Tardigrades Will Inherit The Earth
2016 Do Nothing Till You Hear From Me

Levin Minnemann Rudess /*
2016 From The Law Offices Of L. M. R.
2013 Levin Minnemann Rudess

The Aristocrats /*
2019 You Know What...?
2016 Tres Caballeros
2015 Secret Show: Live In Osaka
2015 Culture Clash Live!
2013 Culture Clash
2012 BOING! We'll Do It Live
2011 The Aristocrats

Steven Wilson
2016 41 1/5
2015 Transience
2015 Hand. Cannot. Erase.
2013 Drive Home (DVD)
2013 The Raven That Refused To Sing (and other stories)
2012 Catalog / Preserve / Amass - Live
2012 Get all you Deserve (DVD)
McStine & Minnemann
2021 McStine & Minnemann 2
2020 McStine & Minnemann

Illegal Aliens
2000 International Telephone
1999 Time
1997 Red Alibis
1996 Thickness

Freaky Fukin Weirdoz
1998 Hula!
1995 Culture Shock
1994 Mao Mak Maa
1992 Senseless Wonder

Brinkmann, Minneman
2010 The Shining
2010 Normalizer 2
2007 Engineer
2007 Play The Police
2006 Disarmed +Trentini
2003 Normalizer
2002 Motor

26:
2013 UpSessions
2008 Solipsissimus

Desky s dalšími umělci:
2018 Alberto Rigoni Featuring Marco Minnemann - EvoRevolution
2015 Waken Eyes - Exodus
2015 Joe Satriani - Shockwave Supernova
2015 Plini - The End Of Everything
2013 Matte Henderson With Marco Minnemann - The Veneer Of Logic
2011 Shiloh Sheray - S+M
2011 U-Z Project - Ultimate Zero Tour /*
2010 Gunn, Minnemann - Modulator
2010 Keneally, Minnemann - Evidence Of Humanity
2010 Machacek, Minnemann - 24 Tales

The Sea Within :/*
2018 The Sea Within


/* desky jsou v detailu v příslušných profilechNahráli:
Marco Minnemann - Drums, Guitars, Bass, Keys and Vocals
Hosté:
Alex Lifeson - Guitars (19, 21), Additional Guitars (10)
dUg Pinnick - Bass and Outro Vocals (03)
Mohini Dey - Bass (15,19)
Anna Rakita - Strings and Violin Solos (06)
Maiah Wynne - Lead Vocals (07,19)
Aditi Singh Sharma - Lead Vocals (06)
Eva Kathryn - Lead Vocals (01), Vocal Duet (04), Additional Vocals (02)
Randy McStine - Lead Vocals (02), Guitar Solos (02,06)
Mikaela Attard - Duet and Lead Vocals (10,13)
Adi Argelazi - Lead Vocals (14), Additional Vocals (01,09,19)
Martin Tramil - Lead Vocals (16,21), Additional Vocals (17)
David Kollar - Additional Guitars (09,10,13,16,18)
Diskografie My Sister
2CD, vyšlo 10. září 2019,

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Falling Down (5:04)
02. Blessed (5:00)
03. Arrogance (5:42)
04. Radical Radicals (Men Are, Women Are) (3:54)
05. Car (1:13)
06. White Sheets (7:37)
07. In The Moonlight (5:23)
08. A New Body For Your Soul (5:04)
09. Start Again (5:30)
10. My Sister (10:04)
Disc 2
11. Drum For Your Life (4:06)
12. Cry (2:08)
13. A Working Town (6:59)
14. Does God Want Us To Be Lovers (5:44)
15. Shuttle (1:56)
16. Angels Crossing The Line (5:19)
17. Quantize Me (4:17)
18. Ferry (3:28)
19. Lovers Calling* (7:14)
21. What’s In For You (3:36)
Bonus Track:
21. Lovers Calling Instrumental* (7:25)
Total Time: (116:17)

Written and Produced: Marco Minnemann
* "Lovers Calling" and "Lovers Calling Instrumental" written and produced: Marco Minnemann and Alex Lifeson
Mixed: Marco Minnemann at Lakeshore Studios, Lake Elsinore, 2019
"Lovers Calling" mixed: Richard Chycki
Mastered: Andy VanDette
Cover Photographies: Guy Webster with friendly permission by Marry Webster
Design and Layout: Hajo Müller


Skupina:
All songs written/produced and all instruments/vocals performed and recorded by Marco Minnemann
Hosté:
Tony Levin - Bass (bonus 04)
Alexe Lifeson - Guitars (11,13, bonus 04)
Elizabeth Carlson - Violin
Joe Satriani - Guitars (02,06,15,21)
Brigitte Roka - Vocals
Donna Zed - Vocals

Diskografie Borrego
2CD, vyšlo 31. července 2017,

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Sandstorm (5:13)
02. The Healer (4:24)
03. Thunderstorm (2:31)
04. Sculptures (2:59)
05. A Random Place (3:57)
06. North Bound (5:58)
07. Palms Inn Blues (3:06)
08. Cutting It Short (2:59)
09. Mirage (4:50)
10. Gold Digger (5:22)
11. On That Note (9:09)
12. Everyday Springtime 2017 (4:00)
13. South End (4:04)
14. One Margarita (and the Milky Way)(4:47)

Disc 2
15. Horsepower (4:48)
16. What Brought You Here? (3:54)
17. 3 Ghosts in a Saloon (3:25)
18. Homicide (1:47)
19. Lady In White (2:57)
20. Vallecito (1:25)
21. Hometown (2:54)
22. Roadrunner (4:19)
23. What Can I Hide? (4:47)
24. Broken Part (4:40)

Exclusive CD Bonus Tracks
01. Walls (2:19)
02. Why Should I Care? (2:39)
03. And Over Again (6:29)
04. On That Note (remix featuring Alex Lifeson and Tony Levin) (6:35)
Total Time: (116:17)

Recorded At – Lakeshore Studios, Lake Elsinore, CA
Producer: Scott Schorr
Producer, Recorded, Mixed: Marco Minnemann
Album je inspirováno úchvatně krásnou pouštní krajinou v Jižní Kalifornii zvanou Anza Borrego a překrásným a tajemným pouštním městem Borrego Springs.

Skupina:
All songs written/produced and all instruments/vocals performed and recorded by Marco Minnemann
Hosté:
Mike Keneally, who played the first part of the guitar solo trade on €50
Skye Norton sang additional vocals on Cut The Thread
Ella Lautier provided spoken Maltese on Throw A Stone
Eve Berrington sang additional vocals on Don't Be Yourself
Diskografie Schattenspiel
Vyšlo 1. září 2016,

Seznam skladeb:
01. €50 (3:44)
02. Sandwich (4:50)
03. Wintertime (2:27)
04. Calling You / 11 More Days (5:54)
05. All Your Blessings (Didn't Help) (4:41)
06. Schattenspiel (3:49)
07. Krampus (5:59)
08. Cut the Thread (Let It Fall) (3:08)
09. Throw a Stone (And Break a Glass) (9:18)
10. Sleepwalker (5:00)
11. Don't Be Yourself (4:29)
Total Time: (53:19)

Recorded at Lakeshore Studios, Lake Elsinore and in hotel rooms around the world, 2015
Written Performed and Produced: Marco Minnemann
Artwork, Cover: Mariale Mora
Design, Cover: Lasse Hoile

Skupina:
All instruments and vocals performed by Marco Minnemann
Hosté:
Daniela Fernanda Castro - Additional Vocals (C3)
Adi Argelazi - Additional Vocals (C2,D1)
Mike Keneally - 1st Guitar Solo (D1)
Diskografie Above The Roses
Vyšlo 2016, Not On Label

Seznam skladeb:
A1. Sunday (5:29)
A2. Testing Waters (7:38)
A3. The Flyer (3:08)
B1. Beast (3:40)
B2. Daddy Won't Be Home Tonight (9:42)
C1. Angels Fall Like Rain (3:18)
C2. Nothing Stays (4:35)
C3. Conditional Love (4:49)
D1. Love Fear War Pain (5:01)
D2. Above The Roses (6:01)
D3. Monday (a new day) (5:48)
Total Time: (59:09)

Recorded at Lakeshore Studios, Lake Elsinore and in hotel rooms around the world, 2015
Written Performed and Produced: Marco Minnemann
Artwork, Cover: Mariale Mora
Design, Cover: Lasse Hoile

Skupina:
Hosté:

Diskografie Celebration
Vyšlo 1. června 2015, Lazy Bones Recordings

Seznam skladeb:
01. Miami (3:26)
02. Celebration (2:59)
03. It Always Seems (2:26)
04. March Of The Living Dead (1:55)
05. How Can I Help You? (3:26)
06. What Have You Done? (4:00)
07. Greatest Gift In Life (3:01)
08. Print Club (10:55)
09. Ugly Sunrise (6:44)
10. Everyone Likes A Rainbow (Spanish) (1:35)
11. Have A Great 3015 (6:11)
12. 4000 (3:46)
13. Thoughts Take Shape (5:21)
14. Everyone Likes A Rainbow (English) (2:23)
15. Eclipse (3:14)
16. Amina's Birthday (4:17)
17. Better Place (3:43)

Exclusive Bonus Track:
18. The Darkness Within You (1:56)
Total Time (45:24)

Written: Marco Minnemann
Executive-Producer: Marco Minnemann, Scott Schorr
"Celebration" má charakteristícký zvuk a soudržnou atmosféru melodického, progresivního rocku a pop rocku. Marco se spojil opět s vydavatelstvím Lazy Bones Recordings a producentem Scottem Schorrem, týmu z jeho úspěšné spolupráce na předchozím albu "EEPS". Prvních 1000 kopií bylo vlastnoručně podepsaných autorem.

Skupina:
Hosté:

Diskografie EEPS
Vyšlo červenec 2014, Lazy Bones Recordings

Seznam skladeb:
01. Cheap As F**k And Awesome As Hell (2:19)
02. OC DC (2:27)
03. Eeps (3:38)
04. Live Ghost (3:36)
05. Soul Dance (4:59)
06. Obvious (2:42)
07. Right On Time And Out Of Tune (2:35)
08. Sushi Cat Doll (11:39)
09. Sunshine (2:56)
10. The Split (5:41)
11. Painter (4:07)
12. Dead Ghost (5:52)
13. Douche (2:11)
14. Synthetic Swans (4:24)
15. When I Was Gone (8:52)

Bonus Cuts (Exclusive to CD)
16. 360 Degrees (3:02)
17. Talking About LMR (4:53)
18. Villain Vultures (3:24)
Total Time (45:24)

Producer: Marco Minnemann, Scott Schorr

Skupina:
Marco Minnemann - Written, Producer, Performer (01-18)
Hosté:
Guthrie Govan - Guitar Solo (02,06)
Diskografie Symbolic Fox
Vyšlo 2012, Not On Label

Seznam skladeb:
01. Symbolic Fox / Snoopy (6:45)
02. Got 5 (6:06)
03. Chicken Or Pasta (4:04)
04. Letter P On U (1:31)
05. Letter P On U 2 (3:31)
06. Metalband (3:49)
07. Party With The Termites (2:24)
08. Ear To Ear (4:00)
09. And The Birds Fly Out (0:55)
10. Broken Toe (2:28)
11. O/Dink! (2:55)
12. Desert Tornado (5:23)
13. Psh Psh (7:27)
14. Not My Girl (3:39)
15. Save You Not (2:57)
16. Lungs Filled With Salt Water (2:29)
17. Eyes Open Staring Into The Darkness (1:18)
18. Symbolic Fox II (1:38)
Total Time (63:19)

Recorded in his home studio in Lake Elsinore
Written, Performed and Produced: Marco Minnemann

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Shiloh Sheray - Vocals [Outro] (CD1-07,15), Vocals [Additional](CD2-04,07,08,15)
Alex Machacek - Guitar [Solo] (CD2–03)
Mario Brinkmann - Keyboards [Solo] (CD2-05)
Yvette Horsley - Voice (CD2-10)
Olga Krit - Voice [Additional] (CD2-13
Diskografie Evil Smiles Of Beauty / Sound Of Crime
2CD, vyšlo 2011, Not On Label

Seznam skladeb:
Evil Smiles Of Beauty
01. The Dying Part (4:18)
02. Mr. Blancmange (4:48)
03. Evil Smiles Of Beauty (4:03)
04. Dead Sunlight (6:00)
05. Morning Glow (1:11)
06. Reminders (3:53)
07. Rain Keeps Falling (4:18)
08. You Always Told Me Love (3:15)
09. Requiem Nuptiae/ Cry (3:07)
10. Desert Signs (2:39)
11. Captain Of The Ship (5:00)
12. Hope Alone (8:23)
13. Waiting For Love (2:56)
14. Pass Aggress (4:19)
15. No I Won't Be Back (3:18)
Sound Of Crime
01. The Sound Of Crime (3:03)
02. Being Capable Of Making A Change (4:46)
03. Because The Wind Still Blows (3:02)
04. 2 Inches Of Evil (The Unliving-Living) (3:50)
05. Unlaw 2011 (3:56)
06. Dog Translations (1:21)
07. Doity Toitles (10:38)
08. Engineer No. 1/ Lord Of Flies (3:18)
09. Launching Satellites (3:09)
10. Losing Cellphones (3:45)
11. Start Me Off (4:30)
12. Boring I'm In The Back (Version 1.0) (5:01)
13. 10 To 1 (6:05)
14. Just Prick (2:42)
15. Au Revoire (7:59)
Total Time (128:33)

Cover, Layout: Lasse Hoile
Painting [Wolf Head]: Claudia Hahn
CD1 written, performed, mixed and produced in 2011 at Mountain Lion Studios, Lake Elsinore. CD2 written, performed, mixed and produced in 2010/11 at Seacoast Studios, Imperial Beach.

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Mario Brinkmann - Keyboards (32)
Mike Keneally - Lead Guitar (32)
Andy Kodiwein - Guitar (33)
Diskografie Normalizer 2
Vyšlo 2010, Not On Label

Seznam skladeb:
01. Going To War (1:50)
02. Are You Having A Good Time? (0:57)
03. Brushing Me Teeth (0:27)
04. The Merch Girl Doesn't Know (1:14)
05. Jean-Marc (Of Course My Budget) (0:45)
06. Bangkok Steps, Melbourne Lights And LA Cars (2:20)
07. AAAHH (0:31)
08. UUAAH, UUAAAHOOOAA (1:18)
09. Pertubation (0:59)
10. Oleg (0:56)
11. Blasem (1:42)
12. C13 (2:08)
13. Double Dick (1:33)
14. A Picture Of His Balls On Her Chin (2:08)
15. The Count (2:35)
16. 33-82+4 (2:10)
17. Ooooh (Fragile Music) (1:16)
18. Mountain Lion (0:38)
19. Je T'aime (Burst Into Tears) (2:13)
20. Your God (1:16)
21. Trisha Has So Many Trips This Month (1:04)
22. Carmen Doesn't Know (1:04)
23. Mabarev (1:31)
24. Disneyland And Sahe Fai Ahe (1:28)
25. The Fall (0:44)
26. She Walks Right Through (1:40)
27. Tourette Table (2:49)
28. Extended Stay (1:08)
29. Of Course My Budget Pt 2 (1:55)
30. Stronger Headlights (1:24)
31. Anything Can Happen (1:22)
32. Rebuild (2:51)
33. Pre-United Forces (3:00)
34. Returning From War (The Birds Are Coming Home) (1:40)
Total Time (52:36)

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Diskografie Catspoon
Vyšlo 6. července 2009, Not On Label, MMINNE-06

Seznam skladeb:
01. Like Roses Fall (3:38)
02. Catspoon Intro (0:52)
03. This Time Another Day's Gone (4:15)
04. Decisions Through My Cat Eyes (3:50)
05. Zly Vlk (5:51)
06. 12 Guitars (3:20)
07. The Dream Of You (3:51)
08. Départ (4:58)
09. Fleafest (2:55)
10. Sorry And Thank You (4:46)
11. Ridin (2:36)
12. Elizabeth Inn (2:29)
13. Define Yourself/ Catspoon Revisited (8:43)
14. Not My Day With Robots (1:52)
Total Time (53:56)

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Mike Keneally - Additional Guitar (02,08)
Petra Lukovic - Add Voice (05,06)
Carmen Zavaleta Rojas - Voice (02)
Stephanie from Starbucks - Add Voice (13)
Dolphins and Waves on 7+13 recorded on Seacoast
Diskografie A Mouth Of God
Vyšlo 22. července 2008, MM, MM00000

Seznam skladeb:
01. Where We Started (4:04)
02. Feeding Birds (3:21)
03. Filled With Life (1:20)
04. Moondown (2:56)
05. Relocator (Satanic Characteristics) (5:13)
06. True Lies From A Mouth Of God (3:47)
07. Holy Water (3:36)
08. Regenerator (4:05)
09. Child (2:40)
10. Sperm (2:25)
11. Just A Fkin Number (2:58)
12. 40 Years (4:43)
13. Disconnect (4:12)
Total Time (45:14)

All noises composed + produced between Jan-May 2008 by MM at SeacoastSkupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Diskografie House Wife Dog & Two Kids
Vyšlo 24. července 2007, Not On Label

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Woke Up Dreaming You (3:22)
02. President Pt 1 (4:57)
03. President Pt 2 (1:36)
04. Housewifedogand2kids (3:04)
05. Sonora (4:05)
06. Heathrow Express (2:55)
07. Caresse (3:47)
08. Then (4:52)
09. Only (4:21)
10. Just (3:36)
11. Hotel Virginity (3:04)
12. Time With You (3:37)
13. Easy For You (4:27)
14. Heads Together (4:58)
Disc 2:
01. Voodoo 100 (4:11)
02. Is It Safe? (3:17)
03. Wind (3:13)
04. Peacemaker (5:15)
05. She Never (6:57)
06. Book-a-ticket (1:51)
07. Triggertriggertrigger (3:58)
08. Everyday Springtime (3:57)
09. 2nd Chaton (5:27)
10. Cause She Won't Be Back Again (3:33)
11. Funkyfunkyfunky (3:33)
12. Iper (3:47)
13. Great (8:19)
14. Los Suyos (4:10)
15. St. Jordin (5:42)
16. Into The LIght (5:49)
17. The Dream Of A Multiorchestral Showdown Wagon Taking Off! (5:40)
Total Time (78:39)

Producer: Marco Minnemann
Mixed: Dirk Schulz (01-07), Marco Minnemann, Michael Wolff (02-14)
Mastered: Denis Blackham
CD set obsahuje dvě různovbarevná CD. Žlutý Disc 1 má název "House Wife Dog" a červený Disc 2 "& Two Kids". Obsahuje Marcovy komentáře ke každé písni.

Skupina:
Hosté:
Diskografie Swine Songs - Best Of
Vyšlo 5. května 2007,

Seznam skladeb:
01. Green (4:58)
02. Swallow Your Kiss (4:54)
03. Friend And Foe (5:22)
04. Time (5:38)
05. Anger (2:23)
06. Divorce (5:03)
07. Get It Like That (6:44)
08. Sleep (3:59)
09. Through The Sand (3:30)
10. Keep Telling You (4:14)
11. Dead On Time (3:35)
12. Weak (5:21)
13. Blue Light (3:14)
14. Fate (5:31)
15. Missing You (4:39)
16. Drowning (4:16)
17. During Papers (6:01)
18. Light (3:55)
19. Snowing (4:05)
20. Arpeggio 1 (4:25)
21. Class (4:31)
22. Meter (3:07)
23. Militant bikers in MS (3:53)
24. Train Check (4:12)
25. Streets (5:44)
26. Three In A Row (4:46)
27. Kondome (2:38)
28. Jamoto (0:54)
29. Office (1:16)
30. Isn't It 01 (2:50)
31. Warschond (3:18)
32. Threesome (5:03)
33. Golden Dolphin (4:18)
34. Sacred Son-Thickness Outtake (3:45)
35. Fearface-alternate Mix (4:03)
36. Drueshba-Comfortably Outtake (6:51)
37. Delegato-In Loving Memory Of Delegato (5:34)
Total Time (45:24)
Výběr nejlepších skladeb z éry "Illegal Aliens".

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Diskografie Contraire de La Chanson
Vyšlo 12. října 2006,

Seznam skladeb:
01. Not Why Not (2:18)
02. Focus On Myself (4:05)
03. Butterflies (6:20)
04. Roundtrip (2:45)
05. What Have The Romans Ever Done For Us (2:31)
06. Are We There Yet (1:27)
07. Stars N Stripes (4:21)
08. A Body Of Drums (9:18)
09. Brother Bruce (3:55)
10. Fragen Ob Man Etwas Tun Darf (3:44)
11. Xmas Cellphones (4:51)
12. Wapping Pussies (3:31)
13. Heaven's Above (4:41)
14. X (5:16)
15. Going Nowhere (3:17)
16. S.F. Is So N.Y. (4:10)
17. Perfect Berlin (4:23)
18. If Even I Were You (Instr.) (4:13)
19. Memories Never Fade (4:09)
20. Sorry (5:48)
21. Down (2:32)
22. Listen Up (4:52)
23. Empty Cinema (5:50)
24. Nuage (5:11)
25. I Care (4:05)
26. Restaurant (4:03)
27. Need Some Time (6:04)
28. Lost and Found (5:03)
29. Going Home (4:39)
30. When The Darkness Falls (2:46)
31. Entre Soleil Et Brume (6:02)
32. La Rue La Tete (4:52)
33. Un Coeur Mechanique (3:31)
34. Chaton (3:40)
35. Briefly (5:53)
36. Love and Innocence (4:16)
Total Time (45:24)

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Diskografie Mieze
Vyšlo 4. prosince 2004, Duck Dive

Seznam skladeb:
01. Freedom, Money, Got No Time (3:16)
02. Ourselves (3:49)
03. Katze (3:28)
04. 30th Century Fox (4:04)
05. Defragmentation Day (4:28)
06. Wha Doesn't She Call Me (3:53)
07. Whenever (3:20)
08. Paul's House (3:29)
09. What If? (5:25)
10. This Song (5:32)
11. Passenger (2:51)
12. Reflections (3:49)
13. Windows (4:02)
14. So Much Water (5:01)
15. Air (5:43)
16. Just the Village Girl (4:30)
Total Time (66:40)

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Drums, Guitars, Keyboards,
Hosté:
Fabio Trentini - Bass
Wolfgang Schmid - Bass (07,10)
Steve Hamilton - Piano
Jasmin Teutrine - Vocals
Diskografie Broken Orange
Vyšlo 2002, Duck Dive Music, 02203

Seznam skladeb:
01. Kate (4:55)
02. Crack In The Muscle (5:42)
03. Friday MIDI (3:57)
04. Diddles (5:17)
05. The Beauty Of One Note (3:10)
06. Bread-Fish-Dance (3:35)
07. Rim (5:48)
08. Broken Orange (3:42)
09. One Little Moment (4:48)
10. Nein-Too (7:35)
11. Mr. Kempinski (4:49)
12. Waiting For Boys And Girls (1:55)
13. Forgot Your Name (5:05)
Total Time (60:18)

Mastered: Vincent Sorg
Mixed, Engineer: Britta Kuehlmann
Design: Daniela Lengers

Skupina:
Marco Minnemann - Written By, Producer, Performer
Hosté:
Diskografie Orchids
Vyšlo 2002,

Seznam skladeb:
01. Fields of Orchids (4:23)
02. Bleeding (3:21)
03. Don't Care (4:07)
04. Fall (4:49)
05. Doin Blind (6:05)
06. Erase My Feel (4:16)
07. Coda (1:05)
08. Lose My Sin (4:39)
09. Blister (5:56)
10. Scheme 2 (5:33)
11. Un-Bear (6:37)
12. Minefield (4:54)
13. Late Night City Silence (4:21)
Total Time (45:24)

Skupina:
Marco Minnemann - Drums, Percussion, Keyboards, Guitars
Hosté:
Peter Wölpl - Guitars (02-04,07,09,13,14)
T.M. Stevens - Bass (03,14)
Fabio Trentini - Bass (07)
Mario Brinkmann - Synth (03,04,10,11,12), Sounds (09,10,11), Vocals (12)
Artemis Gounaki - Vocals (03,07,09,14)
Johannes Kammann - Cello (09)
Diskografie Comfortably Homeless
Vyšlo 2000, Duck Dive Music, DDM 002-2000

Seznam skladeb:
01. Kondome (2:38)
02. Papers (5:25)
03. Unlaw (3:57)
04. Meter (3:08)
05. Three in a Row (4:45)
06. The Plane (6:08)
07. Train Check (4:11)
08. Threesome (5:02)
09. Little Rock (4:18)
10. Arpeggio 1 (4:22)
11. Arpeggio 2 (4:38)
12. Blue Light (3:14)
13. Desoloista (4:16)
14. Overloaded (5:38)
Total Time (61:40)

Producer: Jörg Umbreit, Marco Minnemann
Mastered: Radu Marinescu

Skupina:
Marco Minnemann - Drums, Percussion, Keyboards, Guitars
Hosté:
Frank Konrad - Bass (02), Gudze (01)
Peter Wölpl - Guitar (01,02,05,08)
Artemis Gounaki - Lead Vocals (02,05,08)
Diskografie The Green Mindbomb
Vyšlo 1998, Duck Dive Music, DDM CD 8966

Seznam skladeb:
01. Streets (5:47)
02. Green (4:57)
03. Militant Bikers In Ms (3:55)
04. Where To Go (4:51)
05. Hair Off (5:00)
06. Isn't It 01 (2:51)
07. Class (4:38)
08. Success (4:44)
09. Total Frontal Nudity (2:34)
10. Warschond (3:18)
11. Atoms (2:06)
12. Minbomb (Bonus)
Total Time (45:24)

Recorded At Principal Studios
Producer, Written-By: Marco Minnemann
Producer, Engineer: Jörg Umbreit
Engineer: Britta Kühlmann


Skupina:
Randy McStine - Vocals, Electric and Acoustic Guitars, Bass, Keyboards, Percussion, FX
Marco Minnemann - Drums, Percussion, Electric and Acoustic Guitars, Keyboards, Vocals, Bass, FX
Hosté:
Diskografie McStine & Minnemann 2
Vyšlo 1. prosince 2020,

Seznam skladeb:
01. Love Before Algorithms (0:29)
02. I Don't Need It (3:05)
03. I Don't Feel (4:37)
04. Girls At The Gig (3:16)
05. Big Wave (3:02)
06. Tired (4:58)
07. REM (1:30)
08. Love After Algorithms (0:16)
09. The Flame (1:48)
10. Old Sparky (1:17)
11. Quarantine Sex Slave (5:21)
12. Hello Dear Miss Swan Song (1:22)
13. dumbdumb (0:59)
14. Distant Bodies (4:06)
15. Running In Place (3:05)
16. The Horse Is Dead (5:00)
Total Time: (00:00)

Written and Recorded from April - October 2020
Produced and Arranged: McStine & Minnemann
05 Co-Produced: Tim Palmer
Mixed and Mastered: Forrester Savell
01 and 05 Mixed: Tim Palmer
Artwork and Design: Tom Colbie

Skupina:
Randy McStine - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, FX
Marco Minnemann - Drums, Percussion, Vocals, Guitar, Keyboards, FX
Hosté:
Diskografie McStine & Minnemann
Vyšlo 3. července 2020,

Seznam skladeb:
01. Program (2:36)
02. Falling From Grace (3:44)
03. Your Offenses (3:26)
04. Catrina (3:36)
05. Top Of The Bucket (3:30)
06. Tear The Walls Down (No Memories) (3:05)
07. Fly (3:48)
08. Activate (3:38)
09. The Closer (2:24)
10. Voyager (4:42)
Total Time: (00:00)

Recorded between October 2019 and March 2020
Produced and Engineered: Randy McStine and Marco Minnemann
Mixed and Mastered: Forrester Savell
Artwork and Design: Tom Colbie


Skupina:
Marco Minnemann - Drums
Fabio Trentini - Bass
T.M. Stevens - Bass
Peter Wölpl - Guitars
Mario Brinkmann - Synthesizer
Artemis - Vocals
Hosté:
Diskografie International Telephone
Vyšlo 2000, Duck Dive Music, DDM 001-2000

Seznam skladeb:
Phase I "Zlick"01. Zlick (5:20)
02. Friend And Foe (5:22)
03. Get It Like That (6:55)
04. Insanity (5:04)
05. Ratrace (Composed By – Prince) (3:36)
06. Overloaded (5:42)
Phase II "Light"
07. Snowing (4:06)
08. During Papers (6:01)
09. Fate (5:31)
10. Keep Telling You (4:41)
11. B.O.S.S. (4:55)
12. Mother (6:06)
13. Light (3:53)
14. Arpeggio (8:49)
Total Time: (76:01)

Recorded At Principal Studios
Producer: Jörg Umbreit, Marco Minnemann
Mixed: Jörg Umbreit, Marco Minnemann, Marco Minnemann
Engineer: Britta Kühlmann, Jörg Umbreit

Skupina:
Marco Minnemann - Drums, Keyboards, Guitar, Programming
Peter Wölpl - Guitar
Artemis - Vocals
Hosté:
Frank Konrad - Bass (06)
Gudze - Bass (07)
Diskografie Time
Vyšlo 1999, Barracuda, BAR 5973-2

Seznam skladeb:
01. Swallow Your Kiss (4:54)
02. Sleep (4:06)
03. Time (5:41)
04. Basic (4:06)
05. Missing You (4:40)
06. Ghost (4:22)
07. Dead On Time (3:35)
08. Wrong (4:15)
09. Jasmin's Theme #1 (1:14)
10. My Way Out (6:46)
11. Jasmin's Theme #2 (4:08)
12. Green Bomb (5:00)
Total Time (52:47)

Producer, Recorded: Jörg Umbreit, Marco Minnemann
Engineer: Britta Kühlmann, Jörg Umbreit
Written: Marco Minnemann
Written [Co-writer]: Artemis (01,03,05,09,11)

Skupina:
Marco Minnemann - Drums
Ben Esen - Bass (01,03-07,10-16)
Martin Mayrhofer - Guitars (03-08,10,13,14,16)
Peter Wölpl - Guitars (01- 03,05,06,11,12,17)
Artemis - Vocals (01-12,16,17)
Hosté:
Diskografie Red Alibis
Vyšlo 1997, Chiller Lounge Records, CHILL 09 / Semaphore, 37607-422

Seznam skladeb:
01. Anger (2:35)
02. Antwerpen (5:32)
03. Look To Heaven (6:01)
04. I Know They Say... (5:03)
05. Diamond Blue (5:24)
06. Fearface (4:10)
07. Through The Sand (3:26)
08. The Place You Call Hell (4:49)
09. Weak (4:59)
10. Mates (2:52)
11. The Wind Blew It Away Upon My Head To My Dismay (4:05)
12. River Of Love (3:56)
13. Jamoto (0:54)
14. Office (1:16)
15. Aggressive (3:31)
16. Slick Black Rose (4:59)
17. Antwerpen (Werner Klausnitzer Revisited) (4:53)
Total Time: (68:25)

Producer: Marco Minnemann
Composed: Artemis (03-06,09,16), Marco Minnemann

Skupina:
Marco Minnemann - Drums, Programming, Guitar (02)
Andi Niewidok - Guitars
Artemis - Vocals
Hosté:
Ben Esen - Bass
Diskografie Thickness
Vyšlo 1995, Chiller Lounge Records, CHILL 06

Seznam skladeb:
01. 3 Wise Guys (4:39)
02. Drowning (7:37)
03. Divorce (5:06)
04. Happy Family (4:37)
05. Lost Inside (5:52)
06. Once Upon A Sausage Finger (3:11)
07. Thickness (3:56)
08. Love Shit (5:14)
09. Serious Fun Argue (3:14)
10. The Golden Dolphin (4:24)
11. Clowning (2:05)
Total Time: (49:55)

Written, Arranged and Producted: Marco Minnemann


Skupina:
Hosté:
Diskografie Hula!
Vyšlo 1998, Facedown, 0084632 FAC

Seznam skladeb:
01. Time 2 Shake Some Hands (5:12)
02. Universal Ingenuity (3:12)
03. Roots Dem (4:13)
04. Surfin Bird (3:10)
05. Hula! (2:40)
06. Song For The Water (7:09)
07. Kali (5:29)
08. We're De Delix (4:24)
09. Hibernate (9:11)
10. Aliens (5:45)
11. Chaos (5:51)
12. Nations Of Humans (5:49)
Total Time: (62:05)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Culture Shock
Vyšlo 1995, Enjoy Records, 37000-422

Seznam skladeb:
01. Respect (3:25)
02. Desert Storm (2:56)
03. Chicken Song (3:39)
04. All Directions (3:55)
05. Culture Shock (3:16)
06. Death Inna De Jungle (3:50)
07. Stoned 2 Da Bone (3:19)
08. Raga In (4:42)
09. Get Ya Brains Blown (3:19)
10. Pon De Roll (3:34)
11. I Don't Know (3:37)
12. I Wanna (1:37)
13. Bitch, Make Sandwich ('95 Remake) (2:33)
Total Time: (43:42)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Mao Mak Maa
Vyšlo 1994, RCA, 74321 18569 2

Seznam skladeb:
01. Sticky Weed (5:10)
02. Managa (4:25)
03. What It Is (3:37)
04. Mao Mak Maa (3:46)
05. 8-Ball (4:22)
06. Freight Train (4:41)
07. Frikl Frakl (2:09)
08. Humpty Dumpty (5:43)
09. Hit Me With Your Rhythm Stick (4:05)
10. Daily Dose (3:58)
11. Nigga Friend (4:50)
12. Pauper (2:30)
13. Submission (3:52)
Total Time: (53:08)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Senseless Wonder
Vyšlo 1992, RCA, PD 75331

Seznam skladeb:
01. Glendale Train (2:14)
02. Funky Bonkin (3:08)
03. Bullets (7:59)
04. Marokk (1:19)
05. Senseless Wonder (4:51)
06. Suckers World (incl. PopMuzik) (2:33)
07. Plant Some (4:15)
08. Springtime Night (3:35)
09. Love Dope (5:32)
10. What's The Message (3:59)
11. True Lovin (1:24)
12. Holy & Girly (3:33)
13. Solitary Confinement (2:52)
14. A.P.G. (My Generation) (3:32)
Total Time: (50:46)


Skupina:
Mario Brinkmann - Written-by, Music By [Machines], Artwork By
Marco Minneman - Written-by, Music By [Instruments]
Hosté:
Diskografie Mario Brinkmann, Marco Minneman
The Shining

Vyšlo 2010,

Seznam skladeb:
01. Train Trax (2:58)
02. Voices (2:39)
03. Voices Are Life (1:14)
04. Conversations (3:39)
05. Too Many Chefs (1:44)
06. Way Too Many Chefs (2:12)
07. Flow 1 (3:14)
08. Flow 2 (5:10)
09. Flow 3 (2:51)
10. Suspense (6:37)
11. Sequencer (6:09)
12. Phonology (10:29)
13. Garden (5:51)
14. Energy (2:03)
15. Do You Really Love (2:23)
16. Today Is Friday And Saturday (2:38)
17. Unblock 1 (1:44)
18. Unblock 2 (0:40)
19. Unblock 3 (2:20)
Total Time: (66:35)
Celé album bylo inspirováno "duchovními zjeveními". Jen pro zábavu Marco párkrát využil "strašící" Hotel Del Coronado v jeho sousedství. Zavřel se v místností, kde v průběhu let došlo ke zjevení duchů, snažil se zachytit trochu tuto atmosféru, aby pak ji pak převedl do hudby pro tuto nahrávku (za pomoci jedné odšpuntované Johnny Walker's Gold během každé nahrávací frekvence). Jeho přítel Mario udělal stejnou misi na jiném místě, 6500 mil daleko v Münsteru, Německo, a pak to vše dali dohromady.

Skupina:
Mario Brinkmann -
Hosté:
Diskografie Normalizer 2
(Brinkmann version)
Vyšlo 2010,

Seznam skladeb:
01. Mono-> Poly (3:39)
02. Boules (1:55)
03. Hello? (3:38)
04. Crush (1:11)
05. Chicks (2:54)
06. Gossip (1:04)
07. H2O2 (4:06)
08. Red (2:14)
09. Picture (2:37)
10. Pain (3:18)
11. Taurus (1:53)v12. Stars (1:35)
13. Hello? II (3:09)
14. Quartz (2:35)
15. Berlin (3:06)
16. Moog (5:13)
17. Fairlight (2:17)
18. Moog II (3:22)
19. 1999 (1:23)
Total Time: (49:16)
Mario Brinkmann zkomponoval svoji verzin hudby na sólo na bicí od Marco Minnemanna z "Normalizer". Je zde slyšet Vintage Synths společně s akoustickými bicími. Marco a Mario pracovali společně v mnoha rozličných projektech během 10 let a jsou originální inovátoři na "Normalizer 1", stejně jako na CD "Motor".

Skupina:
Mario Brinkmann - Written-by, Music By [Machines], Artwork By
Marco Minneman - Written-by, Music By [Instruments]
b>Hosté:
Diskografie Mario Brinkmann, Marco Minneman
Engineer

Vyšlo 2007,

Seznam skladeb:

Nejsou žádné další údaje o desce.


Total Time: (00:00)

Skupina:
Minnemann / Brinkmann / Trentini / Zimmer
Hosté:
Diskografie Mario Brinkmann, Marco Minneman
Play The Police

Vyšlo 7. května 2007,

Seznam skladeb:
01. Spirits in the Material World (Minnemann) (3:00)
02. Driven to Tears (Minnemann) (3:07)
03. When the World Is Running Down (Minnemann) (3:31)
04. Contact (Minnemann) (2:26)
05. Secret Journey (Minnemann) (3:03)
06. Once Upon a Daydream (Minnemann) (3:33)
07. The Bed's Too Big Without You (Minnemann) (16:40)
Total Time: (35:20)

Skupina:
Mario Brinkmann - Written-by, Music By [Machines], Artwork By
Marco Minneman - Written-by, Music-By [Instruments]
Hosté:
Fabio Trentini - Bass
Diskografie Mario Brinkmann, Marco Minneman, Fabio Trentini
Disarmed

Vyšlo 26. ledna 2007, Premiere Partie

Seznam skladeb:
01. Initial (1:42)
02. The Strongest Part Of Me (4:21)
03. If Even I Were You (4:13)
04. Kiss Your Girl Goodnight (2:37)
05. Shape (3:22)
06. Silhouette (3:14)
07. Teeth Go First (3:52)
08. Day In Life (5:55)
09. The Big Reality (3:42)
10. Ahold of You (4:11)
11. Undone (4:24)
Total Time: (41:33)
Nové album "Disarmed" je svěží mix známého bubeníka Marco Minnemann s vlivy od Fabio Brinkmanna a Maria Trentiniho. Některé ze skladeb je relaxačních, a přitom většina alba je rocková. Na tomto albu vzývá své normy tím, že hraje svou jedinečnou hudbu. Toto album se rychle stane "tohle musím mít" pro všechny lidi, kteří mají rádi práci těchto tří mimořádně talentovaných hudebníků. "Disarmed" je také 3 členná alternativní rocková kapela z Essexu, kteří se původně sešli v roce 2001.

Skupina:
Mario Brinkmann - Written-by, Music By [Machines], Artwork By
Marco Minneman - Written-by, Music By [Instruments]
Hosté:
Diskografie Mario Brinkmann, Marco Minneman
Normalizer

Vyšlo 2003,

Seznam skladeb:
01. Part 1 (4:34)
02. Part 2 (1:17)
03. Part 3 (0:30)
04. Part 4 (1:19)
05. Part 5 (6:09)
06. Part 6 (2:39)
07. Part 7 (2:28)
08. Part 8 (6:14)
09. Part 9 (3:49)
10. Part 10 (4:44)
11. Part 11 (3:00)
12. Part 12 (2:01)
13. Part 13 (3:11)
14. Part 14 (2:35)
15. Part 15 (3:10)
16. Part 16 (2:12)
17. Part 17 (6:04)
Total Time (55:56)

Producer, Engineer: Mario Brinkmann
Producer [Executive]: Marco Minneman
"Normalizer" je v podstatě jakási dvouletá reality show. Shromažďoval samply a úryvky "během koncertování" a pak dal je do hudební formy tím, že zaranžoval cca 56 minutové sólo na bicí. Má spontánní, vzrušující a vtipné, hloupé i trapné okamžiky.

Skupina:
Mario Brinkmann - Written-by, Producer, Engineer, Music By [Machines], Artwork By
Marco Minneman - Written-by, Producer, Producer [Executive], Music By [Instruments]
Hosté:
Diskografie Mario Brinkmann, Marco Minneman
Motor

Vyšlo 2002, Duck Dive Music, 4021228021017

Seznam skladeb:
01. Motor (1:20)
02. 230 Volts (0:49)
03. Document 1 (2:08)
04. Document 2 (2:21)
05. Document 3 (1:07)
06. Document 4 (3:06)
07. X-periment (3:12)
08. Drive (2:48)
09. Driven (1:36)
10. Kalimba (4:33)
11. Empty X-mas Streets (5:11)
12. New Song (4:03)
13. Blue Light (3:17)
14. Springwaters (3:39)
15. Nein (3:08)
16. En=trace (1:29)
Total Time: (43:47)

Producer, Engineer: Mario Brinkmann
Producer [Executive]: Marco Minneman
Engineer: Britta Kühlmann
Mastered: Vincent Sorg
Artwork: webGROOVE.de
Artwork [Sleeve]: Tobias Brinkmann


Skupina:
Andy Kodiwein - bass, guitar, vocals
Marco Minnemann - drums
Hosté:
Chris Buck (3 Crows) - bass (03,05)
Joe Valdarno - additional vocals (01,04)
Mario Brinkmann - synth (09)
Diskografie 26
UpSessions

Vyšlo 14. března 2013, Independent

Seznam skladeb:
01. Escape to Above (6:33)
02. Your Pequod (5:00)
03. Fragile (4:14)
04. Common Ground (5:53)
05. Blue Aftertaste (4:15)
06. Barock (4:21)
07. Spanish Flyght (5:33)
08. Sitting on a Park Bench (7:53)
09. Comes a Time (7:01)
Total Time: (50:43)
"UpSessions" je rozhodně prog-metalová nabídka s některými vloženými písňovými úseky, které více připomínají starou školu progresivního rocku. Celkově je album je chvályhodné. Hudba je dobře secvičená a dobře zaranžovaná. Tyto prostředky jsou složité s bohatými přechody.

Skupina:
Andy Kodiwein - Bass, Guitars
Marco Minnemann - Drums
Joe Valdarno - Vocals
Hosté:
Kaveh Madadi - Ttabla (07)
Thomas St. Jones - Didgeridoo synth (06)
Diskografie 26
Solipsissimus

Vyšlo 2008, Independent

Seznam skladeb:
01. Gun Above Her Bed (4:44)
02. Ocean (4:11)
03. Coma (5:17)
04. All Conspiracy (4:39)
05. Love Who (4:22)
06. Ten Minutes Of Truth (3:26)
07. Back To (6:08)
08. The Mountain (0:57)
09. Sliderocks (5:58)
10. Goodbye Laugh (4:04)
Hidden Track:
11. H20 Sparkling (3:06)
Total Time: (51:33)


Skupina:
Alberto Rigoni - Bass Guitar, Sampler
Marco Minnemann - Drums
Diskografie Alberto Rigoni Featuring Marco Minnemann
EvoRevolution

Vyšlo 8. června 2018, digital (Italy)

Seznam skladeb:
01. Evorevolution
      i. Evolution (0:00-5:06)
     ii. Revolution (5:06-9:35)
    iii. Illusion (9:35-13:53)
     iv. Desolation (13:53-18:36)
      v. Destruction (18:36-22:18)
     vi. Involution (22:18-32:40)
02. Back To Life (4:02)
Total Time: (00:00)

All tracks composed, mixed and mastered: Alberto Rigoni
Album artwork and design: Laslzo “abscurdus” Demeter - www.sunlightafterdark.com
"EvoRevolution" je koncepční album ve stylu instrumental prog / rock / ambient, na kterém spolupracoval celosvětově uznávaný bubeník Marco Minnemann (The Artistocrats, Paul Gilbert) s italským kytaristou a skladatelem Alberto Rigonim. "EvoRevolution" se skládá z 33 minutové "concepční" suity rozdělené do 6 kapitol a druhou skladbu "Back To Life".

Skupina:
Luke Martin - Piano, Keyboards
Marco Minnemann - Drums
Simon Grove (The Helix Nebula) - Bass
Hosté:
Chris Letchford - Guitar solo (01)
Jakub Zytecki - Guitar solo (03)
Gary Holgate - Double bass (02)
Diskografie Plini
The End Of Everything

EP, vyšlo 11. března 2015,

Seznam skladeb:
01. The End Of Everything (4:06)
02. Wombat Astronaut (Beyond The Burrow) (4:24)
03. Paper Moon (8:32)
Total Time: (17:02)

Everything written, performed & mixed: Plini
Only "Wombat Astronaut" co-written with Luke Martin
Mastering & additional drum engineering by Versed Audio, UK
Artwork: Alex Pryle at Dead Crown Design
Plini je australský hráč na klávesy, kytary a skladatel pocházející ze Sydney, Australia.

Skupina:
Trey Gunn - Bass, Guitars, Fretless Guitars, Touch Guitars, Keyboards, Samples
Marco Minnemann - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Trey Gunn, Marco Minnemann
Modulator

Vyšlo 18. května 2010, 7D Media, B003BI774A

Seznam skladeb:
01. Contact (3:26)
02. Flood (2:49)
03. Spray I (1:21)
04. Fall Time +/- (1:14)
05. Fall Time -/+ (4:09)
06. Lumen (2:18)
07. Switch (0:49)
08. Daughter (0:59)
09. Pole (1:03)
10. Scatter (1:17)
11. Up Spin (1:04)
12. Down Spin (1:12)
13. Spectra (6:08)
14. Superstish-a-tron (1:12)
15. Californ-a-tron (0:46)
16. Spray II (3:07)
17. Mono-Punkte (2:25)
18. Coupling (2:17)
19. Incantation (3:27)
20. Slingcharm (2:09)
21. Twisted Pair (2:55)
22. Hymn (4:33)
Total Time (45:24)
Trey Gunn se spojil se skvělým bubeníkem Marco Minnemannem pro tuto kolekci silných kompozic. "Modulator" je vyvrcholením práce s živým 50 minutovým bubnovým sólem Marco Minnemanna. Gunn ji nazývá "nejnáročnější nahrávkou", kterou kdy dělal do té doby. Všechna hudba byla složena a produkována podle části tohoto jediného souvislého sóla na bicí.

Skupina:
Mike Keneally - Bass, Composer, Flute (Wood), Guitar (12 String Electric), Guitar (Electric), Guitar (Nylon String), Keyboards, Mastering, Mixing, Pedal Steel Guitar, Percussion, Producer, Toy Guitar, Voices
Marco Minnemann - Composer, Drum Producer, Drums, Engineer
Hosté:
Diskografie Mike Keneally, Marco Minnemann Evidence Of Humanity
Vyšlo 2010, Exowax Recordings, 13559

Seznam skladeb:
01. Respect? (5:16)
02. Evidence Of Humanity (2:17)
03. Three People Ran Naked Through School (1:22)
04. Tooth And Cold Stone Pew (4:05)
05. Now (1:41)
06. Bastards Into Battle (1:26)
07. You, And Your Problems (1:52)
08. Bad Friday (0:50)
09. Rough Time At The Hotel (2:55)
10. Whoa (1:28)
11. Kaa (2:47)
12. Clown Removal (7:44)
13. Forgive And Remember (1:31)
14. Apex Music (2:07)
15. Our Collected Wisdom To Date (1:13)
16. Trying (7:36)
17. A Place To Stay For The Night (4:32)
Track Listing - Disc 2 (DVD)
01. Elements Of A Manatee [Live Duo Improv] (54:54)
02. A Conversation with Mike and Marco (39:59)
Total Time (50:42)

Camera Operator, Director, Executive Producer, Mastering, Photography: Scott Chatfield
Engineer, Mixing: John Czajkowski
Camera Operator: Steve Laub
Mastering, Mentor: Brian Brodeur
Camera Operator, Photography: Griff Peters
Design: Atticus Wolrab

Skupina:
Alex Machacek - Guitars and everything else
Marco Minnemann - Drums
Hosté:
Sumitra - Vocals (1 track)
Martin Ptak - Trombone (3 tracks)
Diskografie Alex Machacek, Marco Minnemann
24 Tales

Vyšlo 2010, Abstract Logix

Seznam skladeb:
01. On Your Marks (3:25)
02. Sit Back And Chillax (1:51)
03. Tour De France (2:16)
04. Dancing With The Baby Bear (1:27)
05. Anamika (4:04)
06. Pros And Cons Of Depression (1:07)
07. Little Man (0:30)
08. Tranquillo (1:26)
09. Tranquilizer (0:59)
10. Sweet Torture (4:37)
11. She Likes It (0:27)
12. See You There (0:55)
13. X-Mas (0:27)
14. Feel Me (2:27)
15. At The Club (3:51)
16. Eu De Conlon (2:03)
17. Doldrums (1:03)
18. Minnemaus In Da House (1:36)
19. Run, Fusion! (2:42)
20. Air (1:17)
21. Sexy (2:27)
22. Blender (2:14)
23. Quotes (2:55)
24. Over And Out (4:33)
Total Time: (50:39)

Zpět
DT audition 2010


Mario Brinkmann, Fabio Trentini, Marco Minnemann v H-Blockx-Studio / Mario Brinkmann

KMB band
KMB - Keneally / Minnemann / Beller (zde v pořadí MKB)

Aristocrats


Steve Wilson Band 2012 - Steven Wilson - Vocals, Guitar, Keyboards; Adam Holzman - Keyboards; Marco Minnemann - Drums; Nick Beggs - Bass, Stick, Back Vocals; Niko Tsonev - Guitar; Theo Travis - Saxophone, Flute, Clarinet, Keyboards


The Musicians: Nick Beggs - Bass; Marco Minnemann - Drums; Theo Travis - Saxophone, Flute; Steven Wilson - Vocals, Guitars, Keyboards, Bass; Adam Holzman - Keyboards; Guthrie Govan - Lead GuitarThe Mute Gods
The Mute Gods: Roger King - Keyboards, Guitar, Back Vocal; Marco Minnemann - Drums; Nick Beggs - Bass, Vocal

The Sea Within Band

Zpět
Oficiální stránky:
www.marcominnemann.com

Spolupracovníci:
http://www.mariobrinkmann.de/
http://www.keneally.com
https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_Keneally_discography
http://www.plini.co/subscribe

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  12.6.2016 
Menu Poslední aktualizace: 1.2.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!