MAGENTA
                     

Nahoru
Location Cardiff, Wales, UK

Nejlepší zpěvačka - podle ankety čtenářů Classic Rock (vyhrála 6x)
Nejlepší skupina, nejlepší kytarista, nejlepší živé show - podle Classic Rock Society Awards
Album "Seven" zahrnuto podle Classic Rock mezi 50 PROG alb všech dob

V červnu 2009 skupina obdržela na slavnostním večeru Classic Rock Society Awards v Montgomery Hall, Wath, další ocenění, které jim předával legendární Steve Hackett z Genesis. Po nádherném speciálním představení Metamorphosis dříve ve večerních hodinách, si skupina došla pro 5 ocenění, kterých během let přibylo:
    Best Band - Classic Rock Society 2005,2008
    Best Female singer - Christina Booth - CRS 2004,2005,2006,2007,2008,2009,2011 and 2012
    Best Guitarist - Chris Fry - CRS 2008 and 2012
    Best Album - Seven - Metal Hammer, Poland
    Best Live Album - Hungarian Prog Rock Society 2005
    Best Album Artwork for Metamorphosis
    Best Live Gig - Classic Rock Society 2004,2008 and 2012
    Rob Reed's Kompendium project - Beneath The Waves - won the CRS Best Album Award 2012Rob Reed MAGENTA je velšská progresivní rocková kapela, která vznikla v roce 1999 z podnětu bývalého člena Cyan Roba Reeda, který je ovlivněn hudbou kapel jako Genesis, Mike Oldfield, YES, Eurythmics a zpěvačkou Björk. Třebaže je skupina silně ovlivněna progresivním rockem, Reed je především profesionální skladatel a vytvořil mnoho dalších projektů pro film i televizi. Tehdy se Robova tvorba zkřížila s tvorbou Cliva Nolana, Tracy Hitchings a Richarda Wilemana. Jeho první kapela Cyan byla původní britská progresivní rocková kapela původně založená Robem Reedem v roce 1983 s několika kamarády ze školy. Po nahrání jedné demo kazety v místním studiu a po několika vystoupeních se kapela vydala svou cestou.

Rob řekl: "Skladby přitahovaly zájem již zaniklého holandského labelu Progressive Rock SI Music, takže v roce 1993 nahrál další tři nové skladby a všechny byly vydány na CD pod názvem "For King & Country". S Nigelem Voylem se Rob setkal při nahrávání druhého Cyan alba "Pictures From The Other Side", kde Nigel převzal hlavní vokály. Christina byla hostem a zpívala doprovodné vokály. Pak Rob produkoval a hrál na klávesy na debutovém CD od Fyreworks, což přitáhlo zájem F2 Music, kteří nakonec podepsali kapelou smlouvu. Krach SI music pak posunul projekt do další fáze. Rob řekl: "F2 Music se mě zeptal, jestli by jim jako Cyan nechtěl podepsat smlouvu. Byl jsem ohromen jejich oddaností hudbě a byl jsem šťastný, že jsem podepsal smlouvu s vydavatelstvím". Christina Booth Cyan vydal třetí CD s názvem "The Creeping Vine", které se extrémně dobře prodávalo a představovalo Christinu opět v doprovodných vokálech. Pro plánované čtvrté album Cyan v roce 1999 Reed zvažoval, že využije svou kolegyni z kapely Christinu Booth. Kapela se ale brzy znovu rozdělila a od té doby je to příběh se schůzkami, novými alby a některými obdobími nečinnosti kvůli Robově angažovanosti v jiných kapelách a projektech.

Nejúspěšnější z těchto projektů se nazýval "Trippa", 'edgy industrial pop' kapela, označovaní také jako "současní Eurythmics", který nahrál dostatek materiálu pro několik alb. Vydali jeden singl, který byl zvolen "nahrávkou týdne" ve Virgin Radio a také se několikrát objevil v televizi. V Trippa se rovněž uvedla Christina Booth jako zpěvačka a Rob Reed na kytaru a klávesy. Hlas Christiny zněl tak skvěle, že se místo toho zrodila kapela Magenta. Reed, který již spolupracoval s Chrisinou na několika albech skupiny Cyan, pak požádal Christinu, aby se stala zpěvačkou jeho progresivního rockového projektu, o kterém přemýšlel a z této původní myšlenky se zrodila MAGENTA. CYAN byla víceméně uložena k odpočinku a od té doby sloužila s přestávkami jen jako přezdívka Roberta Reeda.

Rob pak pracoval s novou signaturou F2 Music s názvem The Othello Syndrome, kde hrál na klávesy a produkoval CD a začal psát album, které se mělo stát debutovým vydáním Magenta Revolutions. "Chtěl jsem udělat něco nového, něco většího a koncepčnějšího. Současné prog kapely se vždy bály a styděly přiznat vlivy skvělých kapel 70. let a já jsem chtěl být čistý, přiznat a oslavit tyto vlivy a doufat, že vytvoříme něco tak hodnotného, jako jsou tyto klasiky." Očividně se mu to povedlo. A jak? "Všechno, co jsem k tomu musel udělat, bylo dát přednost melodii před technickým showmanstvím, o něco, co jsem se vždy snažil dělat celou svou prací, i když se zdá, že mnoho současných prog kapel na to zapomíná."

V roce 2000 Reed začal psát materiál, který se dostal na debutovou desku "Revolutions". První album Magenta bylo napsáno, nahráno a smícháno ve studiích F2 ve Walesu. Všechno bylo nahrano na počítači - už žádná kazeta. Začínalo to hudebním náčrtem a zazpívanou melodii beze slov, jenom la la la's. Poté Rob poslla skladby Stevu Reedovi, který napsal text tak, aby odpovídal dané melodii. Potom předali Christině demo s již Rodem nazpívanými texty a nakonec se nahrávaly vokály. Totéž se dělo s bicími, kytarou apod., kde se členům kapely posílaly dema. Nakonec Rob hudbu zprodukoval a zaranžoval, než ji smíchal do DAT připravených k lisování.

Reed chtěl dělat něco nového, většího a koncepčního. "Současné progrockové kapely mají vždy strach a stydí se přiznat vlivy velkých kapel 70. let a já jsem chtěl přijít bez zatajování a přiznat a oslavit tyto vlivy, a doufal jsem, že vytvoříme něco tak užitečného jako tyto klasické kapely" řekl Reed. "Vše, co jsem musel udělat, bylo dát přednost spíše melodiím než technickému hraní, něco, co jsem se vždy snažil dělat u veškeré mé práce." Debutové album od Magenta je neuvěřitelná sada dvou kompaktních disků složená z pěti epických čísel a dvou krátkých intermezzí na akustickou kytaru. Napsal je Rob Reed s texty Steva Reeda, vokální tvorbě alba dominuje ohromující Christina Murphy. Rob Reed poskytl na albu zpěv, basu, klávesy, elektrickou a akustickou kytaru a tamburínu. Mezi další hudebníky patří Tim Robinsion (bicí) a Tim Short (perkuse), zatímco povinnosti sólové kytary byly rozděleny mezi Cyrise Frye, Martina Shellarda a Andyho Edwardse. Steve, který napsal texty řekl: "Byly nejdelší, co se týče délky, jaké jsem kdy napsal. Od konceptu do konce trvaly asi tři měsíce skutečného času, rozložené asi na rok. Prošly různými přepisy a změnami, ale jsem velmi spokojený s tím, jak dopadly." Album bylo nahráno mezi zářím 1999 a únorem 2001.

Úspěch jejich debutu přinesl až zájem veřejnosti po jejich živém vystupování, což podnítilo vznik kapely s Robem Reedem u kláves, zpěvačkou Christinou Booth a kytaristou Chrisem Fryem. Kapela si naplánovala turné v roce 2002 a přivedlo je to až k triumfálnímu show v roce 2003 na Baja Prog Festival v Mexicali, Mexico. Album "Revolutions" bylo vyhlášeno "Best New Album" v roce 2001 od Musical Discoveries, což je portál zabývající se hudební branží. Kapela poté oznámila, že práce na druhém albu již probíhají.

Druhé, rovněž velmi ceněné, album "Seven" vyšlo v březnu 2004 a bylo vyprodáno během čtyř týdnů. První uvedení alba proběhlo v Llantrisant v Cross Keys Hotel dne 6. března 2004 pro pozvané hosty. První singl "Broken" byl vydán v červnu 2004 - z EP Broken. Zatímco kratší než kterýkoli z epických skladeb na sedm, rozdělených zachovává klasické prog rockový zvuk MAGENTA, s mírně moderněji. Vydání desky následovalo vystoupení na Rites Of Spring Festival v Pensylvánii, USA. V listopadu 2004 MAGENTA vydala dvojité živé album z turné po Evropě v letech 2002 - 2004. Na konci roku 2005 pak vydali své první živé DVD "The Gathering".

Dne 13. července 2005 skupina MAGENTA na svých stránkách oznámila, že je opouští Matthew Cohen, který se tak rozhodl, protože cítil, že je čas přejít na nové výzvy a skupina respektuje jeho rozhodnutí. Odchod byl přátelský a skupina mu popřála vše dobré ve všech jeho budoucích hudebních aktivitách. Matthew byl se skupinou od samotných začátků a jeho příspěvek pro skupinu je velmi oceňován.

Třetí album "Home" vyšlo 1. června 2006. Album je koncepční a vypráví příběh o ženě, která emigrovala z Liverpoolu z Anglie v roce 1970, aby "našla sama sebe" v USA. Na 68 minutovém albu se představilo množství různých hostů, včetně stálého hosta Martina Shellarda na kytaru vedle Troy Donockleyho (Iona, Mostly Autumn) na Uilleann Pipes a flétnách. Album opět napsal a produkoval Rob Reed na texty od Steve Reeda. Hudebně "Home" představuje další vývoj kapely, která spojuje zvuk Magenty vytvořený na "Revolucions", "Seven" a dvou singlech "Broken" a "I’m Alive". Nové album vyšlo ve dvou samostatných verzích, CD verze "Home" a 2CD verze s "New York Suite" na druhém CD. Druhý disk obsahuje čtyři delší skladby, které se nevešly na CD verzi. "Home" vyšlo nedávno v reedici jako dvojité album, včetně 4 skladeb vložených do příslušných míst příběhu, jak to bylo původně i zamýšleno.

Na počátku roku 2007 vydaný singl "Speechless" se ale umístil jen ve spodní části UK singlového žebříčku, současně všechny singly a EPs byly vydány na albu "The Singles". Společně s kapelou IQ vystoupili na Tiana Festival ve Španělsku, kapela opět hrála v USA, tentokrát na Nearfest Festival. Jejich vystoupení na The Point z Cardiffu z konce roku bylo zaznamenáno jako DVD "Live At The Point".

Rok 2008 přinesl vydání čtvrtého alba "Metamorphosis", hodně chváleného a oceňovaného, které se částečně vrátilo k epické skladbě "Revolutions", ale s tvrdším a temnějším zaměřením. Kapela nadále představovala album živě po celý rok, v roce 2009 krátce přešla i na akustická představení, která se dostala na DVD "Live At Real World", zaznamenané v prestižním studiu Petera Gabriela Rockfield Studios nedaleko Monmouth ve Walesu. "Sobota 21. listopadu 2009 bude dlouho přetrvávat ve vzpomínkách asi 60 šťastných fanoušků MAGENTY strávených ve studiu Petera Gabriela World Studios nedaleko Bath, UK, kde skupina absolvovala první živé akustické vystoupení. A právě toto představení je zaznamenána na vydaném DVD. Rob Reed využival ve volném prostoru vynikajícího zvuku akustického piána a kapela byla doplněna smyčcovým kvartetem a hobojistou, MAGENTA obdařila všechna přítomné krásným novým podáním mnoha z jejich nejlepších skladeb. Stejně jako rozsáhlé výňatky z alb "Home" a "Metamorphosis" skupina předvedla i vzácné výjimky jako "Greed" ("Seven"), "Cold" a "Lemminkainen’s Lament" ("The Singles"). Stejně jako remixované verze skladeb z oblíbeného alba "Seven", v roce 2009 také představili vynikající cover klasické skladby YES "Wonderous Stories", které dosáhly umístění #1 na Amazon žebříčku nejvíce stahovaných on-line skladeb. Druhá cover skladba, tentokrát krásně přepracováná skladba ELP "Lucky Man" následovala po kratším oddechu celé kapely.

V prosinci 2009 se objevilo poděkování dvou členů skupiny, Martina Rossera a Allan Mason-Jonese, ve kterém poděkovali všem za 5 let strávených ve skupině, příjemně strávená léta a některé velké koncertní představení, které pomáhali spoluvytvářet. Martin a Allan se pak soustředili na jejich další projekt "C-Sides", který spolu s nimi založil další člen MAGENTY Dan Fry. U C-Sides se Dan ujal nejen kytary, ale vzal na sebe i úlohu zpěváka. Dan Fry bude i nadále napomáhat skupině MAGENTA kromě své práce pro C-Sides. Skupina C-Sides v tomto období již připravovala album "Devitrification" (vyšlo 4. června 2011), které je silně rockové, temnější a zároveň melodické. Dne 4. března 2010 ale kapela oznámila na své domovské stránce, že basista Dan Fry opouští koncertní sestavu kapely, aby se věnoval svému projektu MLE. V důsledku toho musely být dvě představení v Nizozemí v květnu zrušeny. Skupina pokračovala po delší přestávce, zatímco ostatní projekty členů byly v různém stádiu rozpracovanosti, především sólová alba Christiny Booth a Chrise Frye.

MAGENTA vydala zbrusu nové páté album "Chameleon" 10. října 2011, které představilo jinou stránku kapely uvedením kratších a velmi rozmanitých skladeb. Napsáno a nahráno bylo během několika málo týdnů s texty od Christiny. Vydavatelství Tigermoth records nadšeně oznámilo, že "Chameleon" bude první album skupiny se zbrusu novým materiálem od "Metamorphosis". Zpráva může připadat jako překvapení pro některé fanoušky, takže Rob Reed vysvětluje:

"Poté, co vyšlo "Metamorphosis" jsem se zavrtal rovnou do dalšího alba MAGENTA, strávil několik týdnů prací na plné obrátky ve studiu. Byl jsem opravdu spokojený s tím, co jsem napsal, ale pak jsem pracoval na dalších projektech a dokončení nebylo na pořadu dne. Pak asi Chris Fry před půl rokem jsem měl další tvůrčí rozmach a dalších 50 minut skvělých nápadů se objevilo. Když jsem si pak sedl a zhodnotil, co jsem měl před sebou, uvědomil jsem si, že obě tvůrčí období vyprodukovala osobité hudební styly. Skladby z prvního studiového skládání byly docela edgy nervní a více moderní a druhá várka byla více tradiční, téměř jako v "Seven" stylu. Velmi rychle se ukázalo, že jsem napsal dvě zcela odlišné znějící alba. Rozhodl jsem se, že každé album vyjde samostatně, a také si vyzkouším jiný proces nahrávání pro více současných písní.

Christina a já také jsme měli několik skladeb, které jsme napsali společně, které byly měly být budoucími singly MAGENTY, takže spolu s materiálem energičtějším jsme měli spoustu kousků, aby mohla pro začít psát texty. Pak jsme dostali Kieran Baileyho do studia, což se stalo krátce předtím, než jsme nahráli bicí pro osm nových skladeb Magenty. Chris Fry pak přišel a připojil své kouzlo a netrvalo dlouho a to co bylo původně plánováno jako nový singl, případně EP, se vystupňovalo do zvukově velkého alba."

MAGENTA se opět vrátila ke koncertnímu vystupování v roce 2011 na podporu svého alba, kde představila nové členy Steve Robertse na bicí a Dana Nelsona na baskytaru (oba z Godsticks). Tato představení zároveň oslavovala 10. výročí od vydání "Revolutions", mezi které patřilo vystoupení na třetím dnu na Summer's End Festival v říjnu 2011, kde již vystoupili s Danem Nelsonem a Steve Roberts (z Godsticks) na basu a bicí. Živými koncerty kapela pokračovala i dvěma speciálními koncerty v březnu 2012, kde MAGENTA představila nejen vlastní skladby, ale kapela zahrála i materiál, který souvisí s jinými projekty, včetně sólových skladeb Christiny a Chrise Frye vedle písní skupin Cyan a ChimpanA.

Předchozí projekt Roba Reeda CYAN si také zahrál na jeviště poprvé na Summer's End Festival v září 2012. Koncertně se tam také představila Magenta, ale se Steffanem Rhys Williamsem v sólových vokálech bez Christiny Booth.

Magenta zůstávají aktivní a tvrdě pracovali na šestém studiovém albu, které slibuje návrat při nahrávání a ve zvuku k albu "Seven". Nové album skupiny se jmenuje "The Twenty Seven Club" a vyšlo 29. září 2013. Na nahrávání se v Rockfield Studios sešli Rob, Chris Frey (kytara) a Christina (zpěv). Doplnil je bubeník Andy Edwards, který je znám z působení z IQ a Frost*. "Nové album jsme připravovali již pět let a snažili jsme se, aby se na něm objevily nejlepší prvky ze všech předchozích alb Magenta, aby se přiřadily k těm nejlepším, které jsme udělali. Myslím, že jsme toho dosáhli a "The Twenty Seven Club" představuje návrat k našim kořenům progresivního rocku," říká Rob Reed, hlavní postava skupiny. Naplánovali si některé další koncerty, včetně inauguračního festivalu Celebr8 v Kingston upon Thames v červenci 2012. Živou kapelu i nadále tvoří tři základní členové spolu s Danem Nelsonem a Stevem Robertsem z Godsticks.

26.11.2013 Skupinu postihla jedna nepříjemná zpráva, když Christina Booth se přiznala minulý měsíc, že ji byla diagnostikována rakovina prsu, což donutilo kapelu odvolat řadu vystoupení na podporu jejich posledního alba "Twenty Seven Club".

V dubnu 2015 Rob Reed a Christina Booth spolupracovali s členy kapely Big Big Train Davidem Longdonem a Nick D'Virgilio, členy kapely Stevena Wilsona Nick Beggsem a se Steve Hackettem (ex Genesis) na nové verzi Hackettovy instrumentální skladby "Spectral Mornings" z roku 1979 s novými texty, které napsal David Longdon. Nahrávka vyšla na podporu Parkinson’s Society UK.

Magenta oznámila své dosud největší britské turné na jaro 2017, které bude oslavou 15. výročí kapely a bude také podporovat jejich poslední dosud nepojmenované album. Následník alba z roku 2013 "Twenty Seven Club " vyjde v dubnu 2017 a vedle hlavní trojice Rob Reed, Christina Booth a Chris Fry na něm bude hostovat bubeník Andy Edwards (Kiama, Frost *, IQ). Nadcházející nové album údajně hodnotí hlavní postava kapely Magenta Reed jako návrat zpět do dlouholeté formy jejich hudebního teritoria.

"Neodehráli jsme živě žádné ohromující množství vystoupení v posledních několika letech, takže bude skvělé vrátit se zpátky na turné v delší sérii koncertů a hrát skladby z nového alba spolu s některým našim starším materiálem," řekl Reed v rozhovoru pro Prog. Ve zvláště rušném nastávajícím období kapely vydají také 19. listopadu 2016 živé DVD/CD "Chaos From The Stage", které bylo pořízeno naživo dne 21. listopadu 2015 z klubu The Assembly v Leamington. Kapela také vystoupí se speciálním akustickém koncertu v Acapela Studios v Cardiffu.

Kapela ohlásila vydání nového alba, jehož název zní "We Are Legend" a objeví se 20. května 2017 pod labelem Tigermoth Records. Leader Magenty, Rob Reed, přiznává, že fanoušci mohou překvapeni, když uslyší nový materiál. Podle jeho názoru bylo na čase zkusit něco jiného, a to hudebně i textově. Jak zdůraznil: "Magenta toho hodně přečkala od posledního alba "The Twenty Seven Club" (2013), a zejména zpěvačka Christina Booth, která bojovala s rakovinou. Jako tým máme pocit, že tímto albem chceme něco dokázat". Album obsahuje tři písničky, 26-minutý epos "Trojan" a dvě 12 minutové skladby "Colours" a "Legend". Kromě Christiny Booth, Roba Reeda a kytaristy Chrise Frye se na albu objevil také nový bubeník Jiffy Griffiths a dlouholetý koncertní baskytarista Dan Nelson. Deska bude mít i formát vinylu. Sám Reed zdůrazňuje svou slabost pro tento formát a poznamenává, že struktura alba "We Are Legend" (první dlouhá skladba a dva kratší na druhé straně) se podobá klasickým albům Yes "Close To The Edge" a "Relayer". Jako bonus bude na DVD smícháno celé album v 5.1 a přinese a mimo jiné i rozhovory s hudebníky. Na konci března a v dubnu kapela ještě před vydáním absolvuje krátké turné po Velké Británii.

V dubnu 2015 Rob Reed a Christina Booth spolupracovali s Davidem Longdonem a Nickem D'Virgilio z Big Big Train, Nickem Beggsem ze skupiny Stevena Wilsona a Stevem Hackettem (ex-Genesis) na nové verzi Hackettovy instrumentální skladby z roku 1979 "Spectral Mornings" s novými texty napsané Davidem Longdonem na podporu Parkinson's Society UK.

Dne 8. dubna 2018 v The Robin ve Wolverhamptonu vystoupila kapela Magenta, kde na speciálním představení přehrála své dvě klasické alba "Seven" a jejich nejnovější nahrávku "We Are Legend" jako celek poprvé. Kapela byla rozšířena o další dva členy, kteří přidali hru na hoboj a flétnu. Tato dvě CD pod názvem "We Are Seven" zachycují na CD/DVD celý dvouhodinový koncert.

V červenci 2019 byla vydána nová verze alba "Home". O této nové nahrávce Rob Reed na webu Magenta prohlásil: "Během příprav na show Magenta 20th Anniversary jsme se rozhodli zařadit velký výběr z nedostatečně interpretovaného alba "Home". Nutnost znovu předělat skladby, které byly v nepořádku, znamenalo nutnost znovu navštívit celou desku. Protože jsem nemohl odolat "bagrovi" se stopami, skončil jsem u přepracování multitracku. Řešení problémů v aranžmá, přidání svěží dynamiky a barev. Zachování toho, co bylo dobré na originálu, vokály, které jsou úžasné, ale přepracování doprovodných skladeb. Přidávat nové věci a pak odebírat vše, co si nezasloužilo uchování z regionálních nahrávek. Měli jsme také velké štěstí, že Pete Jones (Tiger Moth Tales) hrál na saxofon ve skladbě "Moving On", jako to udělal na nedávné Magenta 20th Anniversary Show. Myslím, že výsledkem je dynamičtější a atmosféričtější interpretace toho, čeho chceme dosáhnout. Doufám, že se vám bude líbit..."

Projekt ChimpanA, skládající se z Roba Reeda (Magenta) a zakladatele a zpěváka Steve Balsama, vydali v březnu 2020 krátkou upoutávku před vydáním jejich nového alba "The Empathy Machine". "Na tomto albu jsme pracovali až 14 let od původního alba z roku 2006", řekl Balsamo pro portál Prog. Balsamo a Reed se na "The Empathy Machine" spojili se zpěváky Christina Booth, Kirstie Roberts a Rosalie Deighton, sopránistkou Shan Cothi, Tonym Dallasem na mluvené slovo, violoncellistkou Rachel Mari Kimba a bubeníkem Steve Robertsem.

Společnost Tigermoth Records oznámila, že velšská formace Magenta připravila k vydání v roce 2020 nové koncepční album nazvané "Masters Of Illusion". Představí se na něm hodina premiérového materiálu s tématem založeným na životě šesti slavných hororových herců z 50. a 60. let z Hammer Horror, včetně jedné epické suity s délkou téměř 17 minut. Téma alba odkazuje na mladé zájmy bratří Reedových, kteří byli velkými fanoušky klasických hororových filmů Hammer a Universal. Texty se proto vztahují na životy šesti herců, kteří v těchto hororech hráli v 50. a 60. letech (Bela Lugosi, Christopher Lee, Lon Channey Jnr, Ingrid Pitt, Peter Cushing a Vincent Price). Datum vydání je naplánováno na 1. červenec 2020. Podíleli se na něm pouze tři členové kapely Christina Booth (Vocals), Chris Fry (Guitars) a Rob Reed (Keyboards, Guitars). Hudebně po více "současném" "We Are Legend", je album návratem ke klasickému progu. Jak prohlásil Rob Reed, tentokrát zde bude spousta kytarových sóla, Moog, Mellotron, basové pedály, 12 strunné kytary a samozřejmě skvělé melodie.

Velšská skupina Magenta oznámila, že 28. května 2021 vydají u Tigermoth Records své nové koncertní album "Angels And Damned: 20th Anniversary Show". Vydání, které bude skládat ze dvou CD a dvou DVD, bude obsahovat koncert zaznamenaný v roce 2019 během vystoupení kapely v Arlington Arts Center v anglickém Newbury, kdy skupina oslavila své 20. výročí. Hudebníci poté přehráli písně ze všech sedmi studiových alb Magenta a 48-minutovou část alba Home z roku 2006. Skupinu poté doprovázelo hostování Petera Jonese (Tiger Moth Tales, Camel) a Davida Longdona z Big Big Train, který se objevil ve Spectral Mornings od Steva Hacketta.

Leader Magenta komentuje tuto výroční publikaci: "Nemůžu uvěřit, že od založení Magenta uplynulo 20 let. V roce 1999 jsem byl v procesu tvorby svého čtvrtého alba Cyan. Zkoušel jsem ukázky z nového materiálu Cyan se zpěvem Christiny a hned jsem viděl, že máme něco zvláštního, a že to musí být nová kapela. Tak se zrodila Magenta a album "Revolutions". Zbytek - jak se říká - je historie". A Christina Booth dodává: "Už je to 20 let, co se mě Rob Reed zeptal, jestli bych se nechtěla zapojit do "studiového" projektu s názvem Magenta a nahrát album, z nejž bylo nakonec "Revolutions". Nečekala jsem, že budu v této kapele o více než 20 let později. Dnes jsem se ohlédla za tím, co bylo úžasnou součástí mého života. Koncert v Newbury by se stěží konal, protože jsem měla infekci, naštěstí jsem to stihla. Snad se bude líbit fanouškům. Děláme maximum, když vystupujeme naživo, a je mi ctí pracovat s talentovanými hudebníky, kteří jsou také velmi dobrými přáteli".

Velšská kapela Magenta představila videoklip k nové písni "Too Many Voices", která pochází z EP "Songs From The Big Room". Tato nová nahrávka realizovaná v Real Word Studios, byla financována fanouškem Magenty Andy Goodallem, který zemřel počátkem roku 2020 a poskytl velký dar, aby mohl vidět kapelu dělat hudbu. "Hudba je kouzelná, protože spojuje lidi. Představuje neznámé lidi, kteří se později stanou přáteli, a dopad, který může mít hudba na životy lidí, je dalekosáhlý," říká zpěvačka Christina Booth.

"Toto EP je věnováno památce jednoho z našich přátel, Andyho Goodalla, který bohužel zemřel v roce 2020. Andy byl vášnivým milovníkem hudby a fanouškem jeich živého vystupování. Jeho štědrost umožnila kapele pokračovat v hudbě. Přemýšleli jsme, jak nejlépe poděkovat Andymu a uctít jeho památku, a rozhodli jsme se, že po 18 měsících odloučení jako týmu bude potěšením ponořit se do nádherného prostředí Real World Studios". Na albu se Peter Jones z Tiger Moth Tales objevil jako host na saxofonu v "Becouse".

Vydavatelství Tigermoth Records vydává 31. října 2022 nové album velšské kapely Magenta s názvem "The White Witch - A Symphonic Trilogy", které představuje přebal od Björna Gooßese. Dílo zaranžoval klávesista skupiny Robert Reed a po hudební i tematické stránce završuje trilogii písní, která začala epickou písní "The White Witch" z jejich debutového alba "Revolutions" a pokračovala písní "Lust" z alba "Seven" z roku 2004. Tyto dvě skladby byly na novém albu kompletně přepracovány a album doplňuje majestátní třetí skladba. "Vždy se mi líbila myšlenka udělat celé orchestrální album. Skladatelé jako John Barry, John Williams a Ennio Morricone měli obrovský vliv na moji práci a bylo skvělé, že jsem mohl přispět na toto album", říká Rob Reed, který připravil orchestrální aranžmá pro toto vydání. A vokalistka Christina Booth dodává: "Dlouho jsem měla ambici zpívat s plným orchestrem, a když mi to Rob navrhl, byla jsem v oblacích. Nyní sním o živém provedení tohoto materiálu s celým orchestrem. Bylo by to neuvěřitelné".
Na podzim 2022 vyšlo album "The White Witch - A Symphonic Trilogy", orchestrální přepracování písní "The White Witch" z Revolutions (Sacrifice), "Lust" ze "Seven" (Retribution) plus nový kousek s názvem "Survival".

Nahoru
Současná sestava Bývalí a hostující členové
Rob Reed - Keyboards, Backing Vocals
Christina Booth - Lead Vocals
Chris Fry - Lead Electric Guitars, Backing Vocals
Dan Nelson - Bass
Jon "Jiffy" Griffiths - Drums
Keiran Bailey - Drums
Andy Edwards - Drums
Allan Mason-Jones - Drums
Martin Rosser - Lead Guitars
Matt Cohen - Bass
Dan Fry - Bass
Colin Edwards - Keyboards


Rob Reed Členové
(narozen 1968, Ferndale, Wales, UK)
Keyboards, Guitar


Rob Reed je velšský progresivní rockový multiinstrumentalista a skladatel. Je nejznámější jako zakladatel několika projektů včetně Cyan v roce 1984, Magenta v roce 2001 a Kompendium v roce 2012. Robert Reed hraje na širokou škálu hudebních nástrojů, včetně kytar, basy, kláves a perkusí. Je také skladatelem písní, multiinstrumentalistou a zvukovým inženýrem. Je zakladatelem vydavatelství Tiger Moth Records. Působil také jako člen kapel Chimpan A, Erasmus, The Fyreworks a Trippa.

Robert vyrůstal ve Ferndale ve Walesu. Když mu bylo šest, prostě miloval "Life On Mars" od Davida Bowieho. Miloval hru na klavír a samozřejmě si neuvědomil, že je to Rick Wakeman. To byla píseň, která jej přivedla ke hře na klavír. V 10 letech k Vánocům dostal "Tubular Bells" a ještě "The Sound Of Music". Obě byla skvělá alba svým vlastním způsobem. První prog koncert byl Mike Oldfield v Sophia Gardens v Cardiffu v roce 1980.

Oblíbenci: Yes, Mike Oldfield, ELO, Genesis, Bjork, U2
První koupené album: Tubular Bells - Mike Oldfield
Poslední koupené album: Kate Bush - Aerial
Kteří hudebníci jej nejvíce inspirovali? Mike Oldfield
Oblíbená píseň MAGENTY: Anger
Nejlepší vystoupení MAGENTY: Borderline 2004
Další projekty: Cyan, Trippa, Fyreworks, ChimpanA
Koncertní nástroje: Emu MPS keyboard, Emu proteus 2000, Emu Vintage Kets, 2xEdirol Midi keyboards, Studiologic Bass Pedals
Studiové zařízení: Mackie 24;8 X2 MIXING desk, apple g5 Powermac, Motu 2408x3, Apogee convertors, ATC monitors, Dynaudio m1 monitors, Prs Guitar, Martin accoustic

Robert Reed, inspirovaný skladbou Mike Oldfield "Tubular Bells" vydal v roce 2014 sólové debutové album s názvem "Sanctuary", které mělo další tři pokračování, následovala řada dalších, kritikou uznávaných sólových nahrávek včetně zatím posledního dvoudílného díla "The Ringmaster" z let 2021 a 2022.

Christina Booth Členové
Celé jméno: Christina Maria Booth (Murphy)
(Narozena 30. listopadu 1965, Wales, UK)
Znamení: Taurus (Býk)
Vocals, Backung Vocals


Christina Maria Booth je velšská progresivní rocková zpěvačka a zpěvačka a skladatelka. Od svého vzniku v roce 2001 je hlavní zpěvačkou jedinečné velšské progresivní rockové kapely Magenta, ve které spolupracuje s Robem Reedem. Předtím spolupracovala s Reedem v rámci jeho kapely Cyan a také jeho projektu Trippa. Dříve byla uváděna pod svým dívčím jménem Christina Murphy a nyní je často uváděna jednoduše jako Christina.

Christina v 15 letech od svých školních let zpívala v kapelách, začínala v punkových kapelách - vlasy a kůže na špičkách, ale také se věnovala popu, drum and bass projectu 'Voyager' Pete Parsonse, stejně jako dalším tanečním a rockovým projektům. Ale její nejúspěšnější práce byla s kapelou Trippa. Dodává k tomu: "Prostě zpívám ráda a moje práce s Magentou mi představila mě úplně nový styl. Můj vokální styl se během let vyvinul z hraní v mnoha různých kapelách, které pokrývají mnoho hudebních stylů, některé velmi jemné, jiné velmi tvrdé!"

Od vstupu do své hlavní kapely Magenta v roce 2003 byla Christina brzy uznána jako jedna z předních ženských zpěvaček v žánru progresivního rocku a získala několik ocenění od Classic Rock Society jako nejlepší zpěvačka. Christina Booth je původní zpěvačkou a herečkou "muzikálu "She" obsazenou do role Ustane. Od roku 2006 byla součástí sestavy Cliva Nolana pro "She". Během několika posledních let byla Christina mimo jiné zapojena do Parzival’s Eye s Chrisem Postlem, bývalým baskytaristou a zpěvákem z vysoce uznávané německé kapely RPWL. V roce 2010 vyšlo Christinino první sólové album "Broken Lives and Bleading Hearts".

Dne 26. listopadu 2013 skupinu postihla jedna nepříjemná zpráva, když Christina Booth se přiznala minulý měsíc, že ji byla diagnostikována rakovina prsu, což donutilo kapelu odvolat řadu vystoupení na podporu jejich alba "Twenty Seven Club". Na jaře roku 2014 plánovali Magenta, Touchstone a The Reasoning vyrazit na cestu s koncertem na Trinity Festival. Chemoterapie Christiny to znemožnila. Její odhodlání a síla však vedly k tomu, že Magenta nabídla báječný krátký set na turné v Leamington Spa, událost, která se proměnila v charitativní sbírku na léčbu rakoviny. Po létě, kdy se vzpamatovávala z útrap chemoterapie, Magenta po jiskřivém setu na Summer’s End oznámili, že Christina Booth je zpět. A brzy bylo na spadnutí její druhé sólové album "The Light" (2015). V dubnu 2015 také Christina vystoupila na charitativním singlu "Spectral Mornings" se Stevem Hackettem a Davidem Longdonem z Big Big Train. Výtěžek byl věnován The Parkinson's Society.

Booth naštěstí překonala počáteční zdravotní obavy. "Mám se velmi dobře, vlastně. Jsem v pořádku. Chemoterapii jsem ukončila koncem května a snášela jsem ji velmi dobře. Léto jsem si užila. Musím přiznat, že kromě rakoviny prsu a chemoterapie jsem si to opravdu užila."

Tři nejoblíbenější skupiny všech dob: The Jam, Red Hot Chili Peppers, Garbage
Oblíbenci: Garbage, Ella Fitzgerald, Carina Round, Annie Lennox
První koupené album: Abba Arrival
Poslední koupené album: Frou Frou
Který koncert jste navšívil poprvé a kdy? Stiff Little Fingers 1978
Které představení jse viděla naposled? Tom Jones 2002 v Las Vegas For A Laugh
Kteří hudebníci ji nejvíce inspirovali?
aktuálně 3 z rozdílných důvodů: Kate Bush (Individuality), Annie Lennox (Vocals), Debbie Harry (Coolness)!!
Oblíbená píseň MAGENTY: (New Tracks Off Home) -pro poslech: Morning Sunlight, ke zpívání: The Truth (Visionary)
Nejlepší vystoupení MAGENTY: Rosfest, 2005
Další projekty:
French Lettuce (Played Lead Guitar), Mutilated Jelly & The Sunburnt Testicles (True I'm Afraid I Played Bass!) Voice & The Drum, Cold, Trippa, Voyager (Pete Parsons Drum & Bass Project)
Koncertní nástroje: Shure mic / Sennheiser in-ear monitoring system & shakey things with balls on!
Studiové nástroje: Tea Bags/Milk/Jaffa Cakes

Zpěvačka kapely Magenta Christina Booth oznámila, že 6. října 2023 vydá své nové sólové album "Bar Room Prophet" prostřednictvím Tigermoth Records. Je to její třetí sólové album pod jménem Christina, které navazuje na "Broken Lives And Bleeding Hearts" z roku 2010 a "The Light" z roku 2015. Na albu hostují Steve Hackett, velšský zpěvák a skladatel Steve Balsamo a další spoluhráči z Magenta kapely Chris Fry, Dan Nelson a Jiffy Griffiths.

Chris Fry Členové
(Narozen 9. července ***)
Znamení: Cancer (Rak)
Guitars


Tři nejoblíbenější skupiny všech dob: Led Zeppelin, King Crimson (snad album Red), Tool
Oblíbenci: Jeff Beck, Frank Zappa, Heitor Villa-Lobos, Led Zeppelin

Který koncert jste navšívil poprvé a kdy? Iron Maiden 1984 St.David’s Hall Cardiff
Které představení jse viděla naposled? YES 2003 In The CIA, Cardiff
Která hudební osobnost vás nejvíce ovlivnila při výběru nástroje? Jimi Hendrix
První koupené album: The Police - Outlandos D’Amour
Poslední koupené album: The Strokes - First Impressions of Earth
Oblíbená píseň MAGENTY: Greed
Nejlepší vystoupení MAGENTY: The most recent one

Další projekty: Eskimo (past), Various acoustic based projects (current)

Koncertní nástroje: PRS Custom 22, Fender Stratocastor and Gibson Les Paul electric guitars, Asturias nylon acoustic guitar, Mesa Boogie F50 amp, Korg SDD2000 digital delay, Vox wah pedal, various Boss pedals

Studiové nástroje: Slightly less hair gel, ale hooodně šálků čaje!


Dan Nelson Členové
(Narozen ***, Wales, Great Britain)
Bass


Dan je velšský hudebník a hráč na basovou kytaru. Již od svých 17 let se stal basistou kapely Godsticks, alternativní/progresivní rockovou kapelu z Jižního Walesu, se kterou již nahrál 5 studiových desek. Jeho vzorem není žádný konkrétní umělec, ale jak přiznává, osobně na nějm působilo hodně vlivů, včetně Pino Pallidina, Marcuse Millera, Jeffa Berlina, Jaco Pastorius, Janek Gwizdala a Bryan Beller.

Když se kapela MAGENTA opět vrátila ke koncertnímu vystupování v roce 2011 na podporu svého alba, představila nové členy Steve Robertse na bicí a Dana Nelsona na baskytaru (oba z Godsticks, alternativní/progresivní rockové kapely z Jižního Walesu). S kapelou vystupoval na koncertech i v dalších letech.

Dan se jako studiový hudebník podílel už i na nahrávání alb "We Are Legend" (2017) a "Masters Of Illusion" z roku 2020.


Jon "Jiffy" Griffiths Členové
(Narozen ***, South Wales, Great Britain)
Drums


Jiffy Griffiths je velšský hudebník a bubeník žijící v jižním Walesu. Proslavil se svou technickou zdatností, stylistickou všestranností a energickým charakterem.

Jiffy začal hrát v raném věku a svou první bicí soupravu dostal v útlém věku pouhých 9 let. Jiffyho raná léta zahrnovala bubnování jako součást orchestru, který koncertoval a vystupoval po celé Velké Británii, což byla pouze rudimentální práce založená na "Snare Drum“. Nakonec si našel příležitost připojit se ke kapelám a pravidelně koncertovat se svým bratrem Miffym hrajícím na baskytaru.

Vyrůstal poslechem skladeb od kapel jako Rush, The Who a Dream Theater, což ovlivnilo jeho jedinečný styl hraní a bylo katalyzátorem startu "Kinky Wizzards". Bratři začali vydávat živá videa na začátku roku 2010 a v roce 2014 nahráli a vydali své debutové album "Tasting Toadstools". K bratrům se nakonec připojil skladatel a kytarista Ryan Elliott, aby proměnili Kinky Wizzards v progresivní power trio. Od té doby vydali dvě alba "Quirky Musings" (2017) a "The Effervescent Travellers" (2020). Trio prodává své desky mezinárodně, má oddané fanoušky a hrálo živě po celé Velké Británii na koncertních místech a festivalech.

Vedle svých snah s Kinky Wizzards pracoval Jiffy jako session bubeník pro další umělce, zejména na živých koncertech Rob Reed’s Sanctuary, velšské progresivní rockové kapele Magenta a zpěvačce Fifi.

Jeho neotřelý přístup k bubnování vedl k tomu, že jej oslovil přední Cardiff's Drum shop, Drum Depot, aby hostil bubenické clinic a podílel se o své zkušenosti s bubnováním.

Keiran Bailey Členové
(Narozen ***)
Drums


Keiran pochází z jižního Walesu
V roce 2008 dokončil studia v oborech Studied Sight Reading, Drum Concepts a Technique na London’s DrumTech, Londýn, VB.
Zručný a všestranný hudebník, skupina byla velmi ohromena jeho technickou dokonalostí a nadšením za bicí sestavou.

Oblíbenci: RHCP, Marilyn Manson, Steely Dan, Herbie Hancock, Ppantera, The Beatles, Stereophonics, The Who, Muse
První koupené album: Red Hot Chili Peppers - Blood Sugar Sex Magik
Poslední koupené album: John Mayer - Continuum
Kteří hudebníci jej nejvíce inspirovali? Dave Grohl
Oblíbená píseň MAGENTY: Ballad of Samuel Layne
Nejlepší vystoupení MAGENTY: CRS, Rotherham 2008

Další projekty: Claire Simone Band, Theatre Work, Odious, Theme From Alex, Carpet Fleas, Under the Covers
Rhydian Roberts (X Factor), Mal Pope, Celtic Group Mabon, Function Band “Face Value”

Koncertní nástroje: Pearl masters Custom Drums, Gibraltar and Pearl Hardware, Sabian and Zildjian Cymbals

Andy Edwards Členové
Narozen 21. dubna 1968, Kidderminster, England)
Drums


Andy je známý britský bubeník.
Andy začal bubnovat ve svých 12 letech, když jej inspirovaly skupiny jako The Police, Motorhead a bubeníci z jazzových nahrávek jeho otce. V roce 1988, v jeho 20 letech, Andy absolvoval své první placené vystoupení, když hrál v místní kabaretní kapele, cestující po různých prázdninových táborech a pracovních pánských klubech.

Jak se vyvíjelo Andyho hraní, začal se zajímat o liché časy, rytmy a pokročilou koordinace a pak založil kapelu s Paulem Wettonem (kytara) a Tonym Thomasem (baskytara) s názvem Sinister Footwear, ve které nadále prozkoumával tyto oblastí. Zařídil si své vlastní čtyř-stopé studio v jeho ložnici a začal experimentovat s různými styly. Vyprodukoval doslova tisíce nahrávek během tohoto období.

Během tohoto období hrál v řadě kapel a s rúznými styly včetně folku s Polly Bolton Band a bhangra s kapelou Geet.

Koncem devadesátých let vytvořil elektronic/jazz uskupení "Juggernaut", ve kterém také působili Paul Timotey, Mark Hartley, Will Holland a Adam Walder. I když Adam odešel, aby se stal úspěšným house DJ Funkagenda (v současné době dosáhl na Grammy za svou produkci u The Black Eyed Peas) a Will se proslavil jako Quantic, Andy pokračoval v práci s Paulem v The Priory of Brion, s nimiž nahrál album "Anomalies" s kytarovým virtuózem Phi Yaan Zekem, který propagoval baskytaru značky Mark.

V roce 1993 Andy začal učit hudbu na Kidderminster College po boku kytaristy Kevyna Gammonda. Kevyn kdysi byl kytaristou Band of Joy, kterou uváděli členové Led Zeppelin Robert Plant a John Bonham. Ke konci roku 1997 Robert Plant Kevyna požádal, aby zahrál v tenisovém klubu charitativní koncert. Kevyn angažoval Andyho pro obsazení postu u bicích stejně jako Marka Hartleyho na basu. Po koncertě se hovořilo o větší spolupráci, ale nic z toho nevzešlo a Andy pak pokračoval v práci v kapele Police tribute band.

PrioryofBrion V roce 1999 Robert Plant se rozhodl odejít z The Page and Plant projektu a založit kapelu, ve které mohl prozkoumat své formující vlivy od stylu rock'n'rollu hopla, které byly svázané s jeho původní skupinou. K tomu znovu zformuloval Kevyna (kytara) a Andyho, kteří na oplátku přivedli své staré přátele Paula Wettona (baskytara) a Paula Timothyho (kytara a klávesy). První vystoupení obnovených The Priory of Brion bylo 23. července 1999 v pubu The Three Tuns v Bishop’s Castle pro zhruba sto lidí. Oni hráli cover verze písní "Love, Moby Grape" PrioryofBrion od Buffalo Springfield mimo jiné. V roce 2000 kapela vystoupila mimo Velkou Británii, když se zahrála na Ole Blues festivalu v norském Bergenu. V průběhu roku se koncerty dostávaly na větší úroveň a tak se během léta objevili na festivalu v Glastonbury a uváděli festival v Cropredy a The Cambridge Folk Festival. 15.července kapela odehrála jejich největší koncert na festivalu Vilar de Mouros v Portugalsku před asi 40.000 fanoušky. Po asi 100 koncertech a (nevydaném) záznamu představení v Rockfield se Robert rozhodl ze dne na den spolupráci ukončit a tak The Priory of Brion odehráli svůj poslední koncert v The Wulfran Hall ve Wolverhamptonu 21. prosince 2001.

Rozpuštěním The Priory se Andy ocitl nezaměstnaný a na nějaký čas zkoušel znovu hrát v různých cover a hold kapelách. Toto jej drželo pracovně vytíženého až do roku 2002, když mu zavolal virtuózní bluesový kytarista Ian Parker. Ian získal místní slávu ve skupině Parker’s Alibi, ale po jejím rozpadu Parker a příslibu sepsání smlouvy s Ruf Records se Ian chystal vytvořit novou kapelu na koncertování a nahrávání a chtěl Andyho angažovat na bicí. The Ian Parker Band stačila nahrát dvě alba, "Lost and Found" a "Inside", a značně cestovat, včetně koncertů s Walterem Troutem a Thin Lizzy.

Během té doby se Andyho bubenický virtuózní styl dostal ve známost i výrobcům bnicích nástrojů a Andy podepsal smlouvu s Tama Drums a Meinl Cymbals a začal dělat různé bubenické kliniky po celé Velké Británii. Poté, co hrál na turné Simona Phillipse po Velké Británii v roce 2000, Andy odjezdil své vlastní clinic turné po UK v roce 2001, které mu pomohlo vyhrát anketu časopisu Rhythm Clinic v roce 2002. V roce 2005 hrál na prestižním Drumfest, kde hrál s bubeníky jako Thomas Lang, Kenny Aronoff, Terry Bozzio, Jimmy Chamberlain, Terry Bozzio, Billy Cobham, Greg Bisonette, Marco Minneman, Karl Brazil, Mark Schulman, Bobby Arechiga a Craig Blundell mezi jinýma.

V roce 2005 Andy poslechl intuitivně svoji novou hudební výzvu. Po vyslechnutí britské prog legendy IQ, kteří hledali bubeníka, Andy IQ zakotvil na jejich koncertech, kde během několika dní po absolvování konkurzu nahradil původního bubeníka Paula Cooka. A tak se Andy ocitl v Kanadě a ve Spojených státech (a později i v Německo), kde se natáčelo a nahrávalo živé DVD "Stage". To pak přivedlo Andyho i k nahrávání a psaní pro oceněné CD a DVD album IQ "Frekvence" (2009). Přes jeho spojení s IQ, Andy požádal, aby se přidal ke krátkotrvající prog superskupině NEO, která nahrála živé CD/DVD "Broadcast" v roce 2006.

Toho času se Jem Godfrey ze společnosti Ivor Novello rozhodl dát pauzu od psaní pop hitů a oddávat se jeho zájmu o progresivní hudbu. K tomu Jem angažoval Andyho na bicí vedle Johna Jowetta a Johna Mitchell na basovou kytaru. A zrodili se Frost*. V roce 2006 nahráli klasické CD "Milliontown" a vydali se na evropské turné se Spocks Beard. Kapela přibrala Dec Burkeho na zpěv a kytaru a nahrála další desku "Experiments In Mass Appeal". Po příchodem Nathana Kinga na basu (od Level 42) se kapela ocitla jako speciální host u Dream Theater na jejich turné po Velké Británii v roce 2009. V roce 2009 se Paul Cook vrátil do IQ a nahradil Andyho. Andy pak se rozhodl skupinu opustit, ale ještě stihl nahrát jednu skladbu, než odešel ("The Dividing Line" z The Philadelphia Experiment).

V roce 2009 se Andy rozhodl zanechat bubnování a soustředit se na svou rodinu a na svoji novou pozici jako ředitel hudební sekce na Kidderminster College.

Ale náhodné setkání s bubeníkem Mal Garrettrm a následné vzdělávací lekce u Andyho znu povbudily chuť hrát a rostoucí zájem o elektronické bubnování s e-drums Jobeky a činely Zildjian a-e. Nedávno Andy nahrál sérii promo videí pro Jobeky drums a the 2box drum module. V roce 2012 hrál spolu s Craig Blundellem a Pete Ray Bigginem na The Jobeky Drum Festival. Proto také podepsal smlouvu s Dream Cymbals a vystupuje s nimi po celé Velké Británii i na vystoupeních v Drum Show v Londýně.

Vyučuje také na Midland Academy of Drumming (www.MidlandAcademyOfDrumming.co.uk) a je v čele hudební Kidderminster College (www.yourkctv.co.uk).

Allan Mason-Jones Členové
(Narozen 4. října)
Znamení:
Libra (Váhy)
Drums


Tři nejoblíbenější skupiny: Rush, Yes and Led Zeppelin
První koupené album: Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
Poslední koupené album: Opeth - Blackwater Park
Který koncert jste navšívil poprvé a kdy? Rick Wakeman, 1978
Které představení jse viděla naposled? Magenta, Ynysddu 2003 - no a pak jsem se stal jejich členem!
Která hudební osobnost vás nejvíce ovlivnila při výběru nástroje? John Bonham.

Martin Rosser Členové
(Narozen: 9. října
Znamení:
Libra (Váhy)
Lead Guitar


Tři nejoblíbenější skupiny všech dob: Rush, Yes, Foo Fighters
První koupené album: Status Quo - Rockin' All Over The World
Poslední koupené album: Rush - Vapor Trails
Který koncert jste navšívil poprvé a kdy? Deep Purple 1985 In Knebworth Park
Které představení jse viděla naposled? YES 2003 In The CIA, Cardiff
Která hudební osobnost vás nejvíce ovlivnila při výběru nástroje? Alex Lifeson - Rush
Kterou kapelu nesnášíte? Wet Wet Wet
Používané nástroje: Fender Stratocastor, Godin, Aria Sandpiper Acoustic

Matt Cohen Členové
Nástroj: Bass

Matthew Cohen hraje na basu od 18 let a hrál v mnoha různých kapelách a představil se na mnoha vystoupeních. V roce 2002 vydal album s kapelou "Erasmus" za nadšení kritiků. Od té doby se připojil a cestoval s kritikou uznávanou a hodně chválenou progresivní kapelou MAGENTA. Od MAGENTY odešel v červnu 2005 a v srpnu téhož roku se již podílel na uskupení kapely "The Reasoning".

Dan Fry Členové
Bass, Guitars

Oblíbenci: Radiohead, Tool, System of a Down, Anything Rock based!
První koupené album: Red Hot Chili Peppers - Blood, Sugar, Sex, Magic
Poslední koupené album: Nine Inch Nails - With Teeth
Kteří hudebníci jej nejvíce inspirovali? Thom Yorke - Radiohead
Oblíbená píseň MAGENTY: Pride
Nejlepší vystoupení MAGENTY: The Point, Cardiff, January 2006

Další projekty: The Dirty Half Hundred, Kyoti

Koncertní nástroje: Music Man Bass, Peavy TNT Bass Amp

Colin Edwards Členové
Guitars, Keyboards

Colin je ale jinak úplný multiinstrumentalista a také studiový hráč na kytaru a basskytaru, obojí také vyučuje soukromě.

Oblíbenci: Beatles, The Who, Yes, Jimi Hendrix, Pat Metheny, Steely Dan, Genesis, James Taylor, Chic Corea
První koupené album: With the Beatles
Poslední koupené album: Pat Metheny - the way Up
Kteří hudebníci jej nejvíce inspirovali? Jimi Hendrix
Oblíbená píseň MAGENTY: Metamorphosis
Nejlepší vystoupení MAGENTY: Album Launch, Pop factory

Další projekty: Ezra 2000-2005, Watermelons, Fleetwood man (Tribute band)

Koncertní nástroje: Mango Dup 18 amp 2x12 cab, Music man Silhouette, Fender Strat, Boss GT8, various pedals

Nahoru
Studiové desky Živé nahrávky EPs
2022 The White Witch - A Symphonic Trilogy
2020 Masters Of Illusion
2017 We Are Legend
2013 The Twenty Seven Club
2011 Chameleon
2010 Home release & remix 2CD
2008 Metamorphosis
2006 Home & New York Suite
2004 Seven
2001 Revolutions
2023 Reaching For The Moon
2021 Angels And Damned: 20th Anniversary Show
2020 Live From The Quiet Room
2019 Acapela 2016 & 2017
2018 We Are Seven
2012 On Our Way To Who Knows Where
2010 Live At Real World
2008 Live At The Point
2005 The Gathering
2004 Another Time, Another Place...Live
2021 Songs From The Big Room EP
2017 Trojan EP
2013 The Lizard King EP
2009 Lucky Man SP
2010 Wonderous Stories SP
2007 Speechless SP
2004 I'm Alive EP
2004 Broken EP
DVD Kompilace Ostatní nahrávky
2016 Chaos From The Stage DVD
0000 The Chameleon Project
2010 Live At Real World
2008 Live At The Point
2005 The Gathering
2020 The Lost Reel
2017 Essential
2015 The 27 Seven Club Instrumental Mixs
2015 The Singles Complete
2014 Metamorphosis Special Edition
2010 Seven (instr.)
2009 Chameleon: The Instrumentals
2010 Rarities Vol 1
2008 The Metamorphosis Collection
2007 The Singles
Robert Reed:
2022 The Ringmaster Part Two
2021 The Ringmaster Part One
2021 Sanctuary IV
2020 Cursus: A Symphonic Poem
2020 Cursus 123 430
2018 Sanctuary III
2017 Sanctuary Live
2017 Variations On Themes By David Bedford
2016 Sanctuary II
2014 Sanctuary

Christina Booth:
2023 Bar Stool Prophet
2015 The Light
2010 Broken Lives And Bleeding Hearts

Chris Fry:
2012 Composed
2006 Night And Day

STUDIOVÉ DESKY


Hrají:
Christina Booth - Lead Vocals
Les Penning - Story Teller
Rob Reed - Keyboards, Guitars, Mandolin, Backing Vocals
Hosté:
Katie Axelsen - Flute
Sam Baxster - Oboe
Diskografie The White Witch - A Symphonic Trilogy
vyšlo 31. října 2022, Tigermoth Records, (UK)

Seznam skladeb:
01. Part I - Sacrifice (22:25)
02. Part II - Retribution (15:27)
03. Part III - Survival (11:59)
04. 04 audio teaser (1:28)
Total Time: (51:19)

Produced, Engineered, Mixing: Rob Reed


Hrají:
Christina Booth - Lead Vocals
Chris Fry - Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars, Mandolin, Backing Vocals
Jon 'Jiffy' Griffiths - Drums
Hosté:
Dan Nelson - Bass
Peter Jones - Saxophone
Troy Donocley - Uilleann Pipes
John Mitchell - Vocals

Diskografie Masters Of Illusion
Vyšlo 1. července 2020, Tigermoth Records, TMRCD0520 (UK)

Seznam skladeb:
01. Bela (11:16)
02. A Gift From God (8:30)
03. Reach For the Moon (9:27)
04. Snow (6:03)
05. The Rose (11:18)
06. Masters of Illusion (16:38)
Total Time: (63:12)

The Lost Reel (bonus CD - VIP Limited Edition) 01. Legend (2020) ()
02. Reach For The Moon ()
03. Not In Our Name (2020) ()
04. The Rose ()
Promo Videos
05. Bela ()
06. Masters Of Illusion ()
07. A Gift From God ()
08. Man The Machine (2020) ()
09. Turn The Tide (2020) ()

Produced, Engineered, Mixing: Rob Reed
Artwork: Björn Gooßes


Hrají:
Christina Booth - Vocals
Chris Fry - Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Jon 'Jiffy' Griffiths - Drums
Dan Nelson - Bass
Host:
Diskografie We Are Legend
Vyšlo 20. května 2017, Tigermoth Records, TMRCDDVD0517
Plane Groovy PLG057 (UK)

Seznam skladeb:
01. Trojan (25:58)
02. Colours (10:48)
03. Legend (11:22)
Total Time: (48:08)

Bonus DVD from 2017 release:
01. Trojan (5.1 Mix) (26:04)
02. Colours (5.1 Mix) (10:47)
03. Legend (5.1 Mix) (11:39)
04. Rob Reed Interview (22:14)
05. Pearl (acoustic) (6:24)
06. Stoned (acoustic) (2:27)
07. Raw (2015) (4:44)
08. Lucky Man (4:34)
09. Glutton (acoustic) (11:35)
10. Sanctuary Advert (1:44)
11. Sanctuary Opening (2:58)
12. Christina: The Light (5:31)
13. Kompendium Promo (5:14)
Total Time: (115:55)

Produced, Engineered, Mixing: Rov Reed
Na bonusovém DVD se objeví celé album v 5.1. mixu, ale také rozhovory se členy kapely.

Hrají:
Chris Fry - Electric Guitars and Slide Guitar
Rob Reed - Bass Guitar, Keyboards, Electric and Acoustic Guitars, Mandolin, Recorders, Backing Vocals
Christina Booth - Lead Vocals
Host:
Andy Edwards - Drums
Diskografie The Twenty Seven Club
Vyšlo 2. září 2013, Cat No: TMRCD0913

Seznam skladeb:
01. The Lizard King (12:01)
02. Ladyland Blues (10:45)
03. Pearl (8:17)
04. Stoned (11:24)
05. The Gift (6:59)
06. The Devil At The Crossroads (14:46)
Bonuses:
The Making of The Twenty Seven Club (documentary video) (67:00)
The Lizard King (video) (5:18)
Total Time: (136:32)

Recorded at Big Studios, S.Wales (2009-20013)
Produced and Mixed: Rov Reed
Drums recorded at Rockfield Studios, Monmouth
Session Engineered: Tim Lewis
Mastered: John Dent at Loud mastering
Photography: Chris Walkden
Art Direction, Design and Illustration: Björn Goosses
"Nové album jsme připravovali již pět let a snažili jsme se, aby se na něm objevily nejlepší prvky ze všech předchozích alb Magenta, aby se přiřadily k těm nejlepším, které jsme udělali. Myslím, že jsme toho dosáhli a "The Twenty Seven Club" představuje návrat k našim kořenům progresivního rocku," říká Rob Reed, hlavní postava skupiny.

Název alba odkazuje na velkou skupinu hudebníků a zpěváků (včetně Jimi Hendrixe, Jima Morrisona a Kurta Cobaina), kteří všichni zemřeli ve věku 27, většina vlivem alkoholu nebo drog.

Ve studiu se sešli Rob, Chris Frey (kytara) a Christina (zpěv) a doplnil je bubeník Andy Edwards. "Za posledních několik let jsem měl velký zájem pracovat s Andym. Jsem velkým fanouškem jeho hraní ještě z doby, kdy hrál s IQ a Frost*" dodává Rob, "takže když se naše plány setkaly, šli jsme do studia a výsledky byly úžasné. Andy byl opravdu nadšený z alba a jeho hraní je toho odrazem."

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Chris Fry - Guitars
Rob Reed - Keyboards, Bass and Guitars
Hosté:
Kieran Bailey - Drums
Martin Rossert - Additional Guitars (03,07)
Diskografie Chameleon
Vyšlo 11. listopadu 2011, Tigermoth Records, TMRCD0911 (UK)

Seznam skladeb:
01. Glitterball (4:30)
02. Guernica (7:03)
03. Breathe (4:23)
04. Turn the Tide (6:21)
05. Book of Dreams (7:35)
06. Reflections (2:08)
07. Raw (4:15)
08. The Beginning of the End (4:40)
09. Red (9:04)
Total Time: (49:39)
Tiger Moth Records TMRCD0911
Kapela v současnosti působí sice jen jako trio - Rob Reed, Christina Booth a Chris Fry, ale ti tři tvoří dokonalý stroj který s kombinací kláves, basskytary, kytary a bicích je schopen vyprodukovat málem harrockovou verzi desek Drama a Going for the One z éry YES. Album zní, jako by bylo nahráváno v roce 1980 a tři mušketýři přidávají obrovský vyhlídkový balón, aby vás mohli vzít na cestu někam mezi hvězdy a ještě mnohem dále.

Například, vířící dramatický symfonický rock v úvodní Glitterball, která začíná jako klávesy od Geoffa Downese před před proměnou do snové balady - něco jako rockový valčík a přechází do egyptsky klouzavé rockové kytary, kterou Reed improvizuje tak, jako by vzdával hold Steve Howemu nebo Steve Hackettovi, klidná emocionální krása Guernicy začíná jako epické filmová melodie před odchodem do power metalového područí.

Chameleon není jen skvělé album, ale je to jedno z těch alb, které potěší několikrát znovu a znovu. Hudba je dojemná a posmutnělá, ale nemůžete ji opustit, protože je úžasná a dechberoucí zároveň.

Hrají:
Christina (Murphy) Booth - Lead Vocals
Rob Reed - Acoustic & Electric Guitars, Mandolin, Keyboards, Piano, Bass, Recorder, Tambourine, Backing Vocals
Chris Fry - Lead Guitars
Martin Rosser - Lead Guitars
Daniel Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Hosté:
Martin Shellard - Guitar
Troy Donockley - Uilleann Pipes, Whistles
Christian Philips - Guitar, Backing Vocals
Lee Goodall - Tenor Saxophone
Hywel Maggs - Guitar
Tim Robinson - Drums
Mal Pope - Backing Vocals
Lorrain King - Backing Vocals
Diskografie Home
Vyšlo 20. března 2010, Tigermoth
(2CD Complete Edition)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. This Life (3:20)
02. Hurt (5:35)
03. Moving On (6:02)
04. My Home Town (3:56)
05. Brave New Land (1:02)
06. The Journey (6:21)
07. Tower Of Hope (2:10)
08. Arrival (10:58)
09. Home From Home (8:09)

Disc 2
10. White Lies (8:43)
11. Demons (5:16)
12. Truth (10:53)
13. Morning Sunlight (2:43)
14. Joe (11:14)
15. The Dream (1:11)
16. The Visionary (6:00)
17. Journey's End (7:41)
18. The Traveller's Lament (1:15)
19. Home (4:13)
Total Time: (106:42)

Engineer, Mixer & Producer: Rob Reed
Artwork, Design: Adam J. Hodgson
Photo: Chris Walkden
Poprvé je album k dispozici jako 2CD se skladbami opět přearanžovanými do své původně podoby spolu s hudbou z Home a New York Suite znovu spolu v chronologické sequenci. 2CD speciální edice trvá více než 100 minut.

Hrají:
Christina Booth - Lead Vocals
Rob Reed - Keyboards, Acoustic & Electric Guitars, Mandolin, Bass, Backing Vocals
Chris Fry - Lead Guitars
Hosté:
Martin Rosser - Detuned Guitar
Troy Donockley - Uilleann Pipes
Tim Robinson - Drums
Steff Rhys Williams - Backing Vocals
Matthew Everett - Violin
Helina Rees - Violin
Louise Evans - Viola
Claudine Cassidy - Cello
Abigail Blackman - Cello
Diskografie Metamorphosis
Vyšlo 21. dubna 2008, Tigermoth Records, CDTMR3
The Laser's Edge, LE1052


Seznam skladeb:
01. The Ballad of Samuel Layne (20:17)
02. Prekestolen (3:43)
03. Metamorphosis (23:15)
04. Blind Faith (6:01)
Total Time: (53:16)

Bonus tracks on 2013 Tigermoth Sp. Edition:
05. A War Bride's Prayer (Orchestral Edit) (4:19)
06. Metamorphosis (Missing Section) (3:54)
07. Prekestolen (Orchestral Version) (3:21)
08. Samuel Layne (Orchestral Edit) (3:03)
09. Metamorphosis (Single Remix) (6:19)

Bonus DVD from 2013 Tigermoth Sp. Edition:
01. Complete Dolby 5.1 Surround Mix (53:35)
02. Making of `Metamorphosis' Documentary (47:49)
03. Inside the Mix with Rob Reed (54:57)
04. Interview with Rob and Steve Reed (19:27)
05. Interview with Steve Reed (8:28)
06. Prekestolen Video (3:27)
07. Blind Faith Promo Video (6:01)
08. A War Bride's Prayer Promo Video (4:19)

Engineer, Mixer & Producer: Rob Reed
Mixoval Rob Reed a Tim Lewis v legendárním studiu Rockfield Studios (např. Queen - A Night At The Opera)
Artwork: Killustrations
Smíchání zavedeného zvuku Magenty s některými metalovými a indie vlivy vytvářejí opravdu něco speciálního. Nahrávka je temnější než dosavadní počiny a obsahuje čtyři skladby (dvě více než dvacetiminutové a dvě kratší), které spojuje téma smrti a víry. Zaměřte svoji pozornost na dvě 20 minutové skladby Balada Samuel Layne a Metamorphosis. The Ballad Of Samuel Layne vypráví o pocitech vojáka, který se vydává do boje pro jistou smrt, Prekestolen je příběhem páru přemýšlejícího o sebevraždě, Metamorphosis vypráví o sériovém vrahovi a Blind Faith se zaobírá vírou v něco lepšího po smrti. Vedle klasického CD je pro fanoušky připraveno i DVD The Metamorphosis Collection, na němž se nachází kompletní album v 5.1 mixu a spousta dokumentárních materiálů o vzniku desky (dohromady více než tři hodiny, včetně samotné nahrávky, která má 53 minut).Sestava:
Rob Reed - Keyboards, Bass, Electric & Acoustic Guitars, Backing Vocals, Recorder, Tambourine, Grand Piano, Mandolin
Christina (Murophy) Booth - Lead Vocals
Chris Fry - Lead Guitar
Martin Rosser - Lead Guitar
Daniel Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Hosté:
Tim Robinson - Drums
Troy Donockley - Uilleann Pipes, Whistles
Martin Shellard - Guitar
Hywel Maggs - Guitar
Christian Philips - Guitar, Backing Vocals
Mal Pope - Backing Vocals
Lee Goodall - Tenor Saxophone
Lorrain King - Backing Vocals
Diskografie Home & The New York Suite
Vyšlo 1. června 2006,
září 2006, F2 Music Ltd., 200606A

Seznam skladeb:
Disc 1 "Home":
01. This Life (2:30)
02. Hurt (5:35)
03. Moving On (6:02)
04. My Home Town (Far Away) (3:56)
05. Brave New Land (1:02)
06. The Journey (6:21)
07. Towers of Hope (2:10)
08. Demons (5:16)
09. Morning Sunlight (2:43)
10. Joe (11:14)
11. A Dream (1:11)
12. The Visionary (6:00)
13. Journey's End (7:41)
14. The Travellers Lament (1:15)
15. Home (4:13)
Total Time: (67:55)

Disc 2 "The New York Suite":
01. Arrival (10:58)
02. Home From Home (8:09)
03. White Lies (8:43)
04. Truth (10:53)
05. This Life - Reprise (1:21)
Total Time: (40:04)

Artwork: Adam J. Hodgson with Chris Walkden (photo)Hrají:
Rob Reed - Keyboards, Bass, Recorders, Harpsichord, Grand Piano, Electric and Acoustic Guitars, Backing Vocals
Christina Both - Lead Vocals
Tim Robinson - Drums
Chris Fry - Lead Guitars
Martin Shellard - Lead Guitar (07)
Martin Rosser - Guitars
Christian Phillips - Cha Cha Cha
The Vienna Symphony Orchestra - Strings
Diskografie Seven
Vyšlo 1. března 2004, F2 Music Ltd., 200403 (UK)
CD/DVD, 2009 Tigermoth Records, CDTMR008 (UK)

Seznam skladeb:
01. Gluttony (12:05)
02. Envy (9:51)
03. Lust (12:26)
04. Greed (13:52)
05. Anger (5:08)
06. Pride (12:49)
07. Sloth (10:04)
Total Time: (76:15)

Video section on 2009 Tigermoth Bonus DVD:
01. Inside The Mix With Rob Reed (79:56)
02. Interview With Steve Reed And Rob Reed (36:54)
03. Bootleg Live Videos (41:59)

Produced, Engineered and Mixing: Rob Reed
Remastered 2009: Bob Katz
Artwork: Adam J. Hodgson with Carl Smith (logo)
Lze předpokládat, že "SEVEN" je koncepční album zabývající se o sedmi smrtelnými hříchy člověka (hněv, chtíč, žárlivost, pýcha, lenost, obžerství a chamtivost) obsahující jednu skladbu pro každý hřích. Většina kapel by připravila takové pojetí, které by se představilo hudbou temnou, tvrdou a gothickou. Je zvláštní, že MAGENTA k tomu takto nepřistupují. Některé skladby vlastně znějí příjemně, pozitivně a "letně" a přitom je docela hudebně náročné. Texty nejsou temnější než kterékoliv jiné a nezabíhají příliš hluboko do náboženských obrazů.
GLUTTONY (Obžerství): První skladba určitý druh YES atmosféry v harmonii a basové lince, ale pohybuje se trošku v jiné náladě. "Rapová" sekce pak všechno zamíchá a připomíná to zpěv Deborah Harry z Blondie v Rapture. Ale je to docela v pořádku takto.
ENVY (Závist): (Žárlivost)Více jako inovovaný zvuk Pendragon, pěkná emocionální linka. Vokály od Christine znějí sice trošku folkověji, ale je to jinak pomalé a krásné. Jedna část připomíná skupinu Genesis "Entangled".
LUST (Chtíč): Začíná trochu symfonicky a rozvíjí se hezké pozitivní skladby v řezanějším rytmu a s dobrou odvázanou sekcí, kde se Rob Reed a jeho kamarádi mohou zapojit do složitější hudební struktury.
GREED (Chamtivost): Nejdelší skladba trvající téměř 14 minut, zdá se méně výraznější než jiné, ale stále obsahuje některé skvělé instrumentální pasáže a slušnou vokální harmonii.
ANGER (Hněv): Nejkratší skladba desky - přes 5 minutes. Přestože skladba popisuje "hněv", je to reflexní, symfonická balada s nádechem smutku s klávesami ve stalu harfy.
PRIDE (Pýcha): Opět návrat k delší věci s více bombastickými symfonickými aranžmá. Pěkný klavír, klávesové "zvony" a místy téměř "stacatový" zpěv. Místy kytara připomíná styl Steve Howea. A některé části zase kapelu Supertramp.
SLOTH (Lenost): Skladba se otevírá s mystickou orchestrálností s klavírem a vokály až přechází do pomalé baladické sekce. Místy kytara zní jako Pink Floyd - táhlými kytarovými sóly v jedné části a ukončuje album v oduševnělé tónině.
Fanouškům prog rocku, přiznivcům ženského vokálu a symfonických melodíí je album doporučováno.

Kapela:
Christina (Murphy) Booth - Lead Vocals
Rob Reed - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards, Vocals, Bass, Tambourine
Hrají:
Chris Fry - Lead Guitar (CD1: 08-10, CD2: 13)
Martin Shellard - Lead Guitar (CD2: 08-12)
Andy Edwards - Lead Guitar (CD1: 07)
Tim Robinson - Drums
Tim Short - Percussion


Lyrics & Concept: Steve Reed
Produced & Mixed: Rob Reed
Artwork: F2 Graphics with Carl Smith (logo)
Diskografie Revolutions
Vyšlo 1. března 2001, Tigermoth Records, CDTMR004

Seznam skladeb:
CD 1 (41:05):
Children Of The Sun (19:00)
01.   I) Spirit Of The Land (4:22)
02.  II) The Journey (4:34)
03. III) The Battle (5:02)
04. IV) Thanksgiving (5:18)
05. Opus 1 (0:51)
The White Witch (20:23)
06.   I) Overture (0:41)
07.  II) The White Witch (6:27)
08. III) The Plague (4:17)
09. IV) Reflection (4:53)
10. V) The Spell (4:37)
CD 2 (55:25):
Man The Machine (24:56)
01.   I) Man and Machine (1:11)
02.  II) War (5:34)
03. III) Rememberance (5:00)
04. IV) The Watchers (3:53)
05.  V) Lightspeed (4:08)
06. VI) First Contact (4:54)
07. Opus 2 (1:16)
Genetesis (21:48)
08.   I) The New Age (4:49)
09.  II) Renewed Purpose (4:45)
10. III) A New Life (5:02)
11. IV) The Search For Faith (5:23)
12.  V) The Creed (2:08)
13. VI) The Warning (7:17)
Total Time: (96:30)
"Revolutions" je debutové album MAGENTY, britské kapely z nichž někteří členové jsou již známi z působení v předchozí kapele Cyan. Cíl hudby je jednoduchý a je uveden v poznámkách k nahrávce, tj. dělat hudbu, která emuluje některé kapely z minulosti, ale již nejsou ochotni (ne-tak-subtilní narážka na Genesis a přátel). Hudba v sobě má určitě Neo-prog náboj, s určitou infúzi analogových syntezátorů a mocným, někdy vícehlasými vokály zpěvačky Christine. Většina z 2CD se skládá ze čtyř epických a delších skladeb (přes 19 až 25 min), rozpracované se dvěma krátkými instrumentálkami a sedmi minutovým závěrečným střihem. Hudebně je kapela velmi silná, pracují v rámci parametrů, které soi stanovili, aby uspěli při vytváření melodické, někdy velmi podmanivé hudby.

ŽIVÉ NAHRÁVKY


Skupina:
Christina Booth - Vocals
Dan Nelson - Bass
Jiffy Griffiths - Drums
Chris Fry - Electric & Acoustic Guitars
Rob Reed - Keyboards
Hosté:
Andy Foster - Lead Vocals (CD2 08, DVD2 08)
Simon Brittlebank - Percussion
Andy Foster - Saxophone (CD1 07, CD2 04, DVD1 07, DVD2 04)
Karla Powell - Clarinet
Diskografie Reaching For The Moon
Live 2DVD/2CD, 17. března 2023, Tigermoth Records, TMRSE1222 (UK)

Seznam skladeb:
01. Glitterball (5:31)
02. Speechless (4:48)
03. I'm Alive (5:23)
04. Anger (6:35)
05. King Of The Skies (4:52)
06. R.A.W. (4:22)
07. Because (6:32)
08. Broken (4:14)
09. Bela (11:22)
10. Gift From God (8:43)
11. Snow (6:03)
12. Reach For The Moon (9:44)
13. Demons (5:13)
14. Man The Machine (3:25)
15. The Warning (4:16)
16. Sunshine Saviour (6:42)
17. The Lizard King (6:34)
Total Time: (104:19)

Recorded live at the Arlington Arts Centre, Newbury, England, UK on May 21st, 2022
Filmed: Adam Lyduch, Julian Broome, Rhys Davies
Filmed, Video Editor: Andrew Lawson
Lighting: Llwyd Daniel Herniman
Other [Lasers]: Oliver Davies
Sound Designer [Live Sound]: John Fraser
Mixed By [Audio Mix] – Robert Reed

Skupina:
Christina Booth - Vocals
Chris Fry - Electric & Acoustic Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Jiffy Griffiths - Drums
Dan Nelson - Bass
Hosté:
Pete Jones - Saxophone, Keyboards, Vocal
David Longdon - Vocal
Karla Powell - Oboe
Simon Brittlebank - Percussion
Katie Axelsen - Flute
Diskografie Angels And Damned: 20th Anniversary Show
Live 2CD/DVD, 28. května 2021, Tigermoth Records, TMRSE0521 (UK)

Seznam skladeb:
CD/DVD 1
01. Opus 3 (2:21)
02. Gluttony (12:22)
03. This Life (2:23)
04. Hurt (5:57)
05. Moving On (7:25)
06. Towers Of Hope (4:35)
07. Demons (6:03)
08. Morning Sunlight (3:11)
09. The Dream (1:42)
10. The Visionary (6:49)
11. Journey’s End (9:57)
12. Lightspeed (3:25)
13. The Warning (4:24)
Total Time: (70:34)

CD/DVD 2
14. Trojan (5:53)
15. Pearl (8:41)
16. The Ballad Of Samuel Layne (8:30)
17. Red (9:17)
18. The White Witch (24:35)
19. Spectral Mornings (Steve Hackett) (5:58)
20. The Lizard King (7:25)
Total Time: (70:19)

MAGENTA - ANGELS AND DAMNED - 20th ANNIVERSARY SHOW - PART 1:
DVD1-1. Opus 3
DVD1-2. Gluttony
DVD1-3. This Life
DVD1-4. Hurt

Live at Arlington Arts Centre in Newbury, England on May 19th 2019
Recorded [Audio]: Matthew Richards
Mixed, Edited: Rob Reed
Photography [B&W photos]: Martin Reijman
Photography [Colour photos]: Chris Walkden
Photography [Disc photos]: Howard Rankin

Skupina:
Christina Booth - Vocals
Chris Fry - Electric & Acoustic Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Jiffy Griffiths - Drums
Dan Nelson - Bass
Hosté:
Pete Jones - Saxophone, Keyboards, Vocal
David Longdon - Vocal
Karla Powell - Oboe
Simon Brittlebank - Percussion
Katie Axelsen - Flute
Diskografie Live From The Quiet Room
Live 2CD/DVD, 21. května 2020, digital

Seznam skladeb:
01. Trojan (5:50)
02. Gluttony (11:48)
03. Pearl (8:13)
04. Colours (10:46)
05. Anger (5:54)
06. Demons (5:29)
07. Speechless (4:37)
Total Time: (52:37)


Skupina:
Christina Booth - Vocals
Chris Fry - Electric & Acoustic Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Jiffy Griffiths - Drums
Dan Nelson - Bass
Hosté:
Pete Jones - Saxophone, Keyboards, Vocal
David Longdon - Vocal
Karla Powell - Oboe
Simon Brittlebank - Percussion
Katie Axelsen - Flute
Angharad Brinn
Nigel Hopkins
Diskografie Acapela 2016 & 2017
Live 2CD/DVD, 2019, Tigermoth Productions Ltd., TMRSE1119 (UK)

Seznam skladeb:
2016:
Chris Frey
01. Secret Garden (4:33)
02. Estrellita (2:49)
03. Diablo 21 (3:10)
Christina
04. The Light (5:22)
05. Disappeared (4:29)
06. Legend In The Making (5:34)
Robert Reed
07. Sanctuary Jig (1:49)
08. Sanctuary II Ending (2:57)
Kompendium
09. Mercy Of The Sea (5:31)
10. One Last Step (3:39)
11. Beneath The Waves (5:58)
Magenta
12. Gluttony (11:35)
13. R.A.W. (4:59)
14. Pearl (8:36)
15. Devil At The Crossroads (5:12)
16. Red (8:39)
17. The Lizard King (4:31)
18. Sunshine Saviour (8:22)
19. King Of The Skies (6:03)
Total Time: (110:43)

2017:
Christina
20. The Way Back To My Heart (5:12)
21. The Same Old Road (3:25)
22. Deep Oceans (5:40)
Robert Reed
23. Rio Grande (4:30)
24. Albatross (3:53)
25. Willow's Song (6:06)
Magenta
26. Gluttony (11:54)
27. Envy (9:54)
28. Pearl (8:44)
29. Colours (11:04)
30. Call Me (5:42)
31. Greed (3:06)
32. Prekestolen (4:57)
33. Speechless (4:54)
34. The Lizard King (6:28)
Total Time: (99:49)

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Chris Fry - Guitars
Daniel Nelson - Bass
Steve Roberts - Drums
Diskografie We Are Seven
Live 2CD, 26. října 2018, Tigermoth Records, TMR2CD0918 (UK)

Seznam skladeb:
CD 1 - We Are Legend
01. Speechless (5:24)
02. Trojan (26:51)
03. Colours (11:19)
04. Legend (12:12)
05. Prekestolen (4:04)
06. The Lizard King (5:18)

CD2 - Seven
01. Gluttony (12:26)
02. Envy (9:47)
03. Lust (12:50)
04. Anger (7:02)
05. Greed (7:08)
06. Sloth (10:00)
07. Pride (14:20)
Total Time: (138:41)
Dne 8. dubna 2018 se v The Robin ve Wolverhamptonu vystoupila kapela Magenta. Na tomto speciálním představení skupina přehrála své dvě klasické alba "Seven" a a jejich nejnovější vydání "We Are Legend" jako celek poprvé. Kapela byla rozšířena o další dva členy, kteří přidali hru na hoboj a flétnu. Tato dvě CD zachycují celý dvouhodinový koncert.

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Chris Fry - Guitars
Daniel Nelson - Bass
Steve Roberts - Drums
Diskografie On Our Way To Who Knows Where
Live 2CD, 2012, Tigermoth Productions, TMRCD0912

Seznam skladeb:
CD 1
01. Glitterball (6:03)
02. Gluttony (12:17)
03. I'm alive (5:17)
04. Guernica (6:33)
05. Revolutions medley (20.55)
06. Raw (4:27)
CD 2
01. Red (9:09)
02. Towers of hope (4:23)
03. Demons (6:29)
04. Metamorphosis (18:01)
05. Pride (12.33)
06. When we were young (studio version)(4:09)
Total Time: (100:19)
2CD živý záznam obsahující přes 100 minut zaznamenané hudby z každého alba, se čtyřmi písněmi z nejnovějšího alba "Chameleon". Jako bonus byla zařazena nahrávka "When We Were Young", která bude dostupná na některém příštím CD.
Kapela:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Piano and Acoustic Guitars
Chris Fry - Acoustic and Nylon Guitars
Dan Fry - Acoustic Bass
Kieran Bailey - Drums
Martin Rosser - Acoustic Guitars
Hosté:
Karla Powell - Oboe
Jo Buckland - Violin
Tina Jacobs-Lim - Violin
Aimee Bryett - Viola
Emma Bryden - Cello
Diskografie Live At Real World
Acoustic concert with a string quartet
Live, vyšlo 19. září 2010, Tigermoth Records

Seznam skladeb:
Disc 1: Total time (49:44)
01. Children Of The Sun (11:27)
02. Cold (6:23)
03. Lemminkainen's Lament (5:10)
04. Hate You (3:56)
05. Anger (5:35)
06. Blind Faith (7:13)
07. King Of The Skies (5:24)
08. Speechless (4:36)
Disc 2: Total time (55:27)
01. This Life (2:37)
02. Moving On (7:34)
03. Demons (3:13)
04. Morning Sunlight (2:57)
05. Journey's End (8:07)
06. Greed (2:47)
07. The Ballad Of Samuel Layne (2:11)
08. Prekestolen (4:04)
09. Metamorphosis (7:41)
- Sunday Extras
10. Night And Day (4:40)
11. I'm Alive (5:00)
12. All Around the World (4:36)
Total Time: (105:11)
Na CD "Live at Real World" je zaznamenán koncert z prestižního studia Petera Gabriela Rockfield Studios nedaleko Monmouth ve Walesu. Sobota 21. listopadu 2009 bude dlouho přetrvávat ve vzpomínkách asi 60 šťastných fanoušků MAGENTY strávených ve studiu Petera Gabriela World Studios nedaleko Bath, UK, kde skupina absolvovala první živé akustické vystoupení. A právě toto představení je zaznamenána na vydaném DVD. Rob Reed využival ve volném prostoru vynikajícího zvuku akustického piána a kapela byla doplněna smyčcovým kvartetem a hobojistou, MAGENTA obdařila všechna přítomné krásným novým podáním mnoha z jejich nejlepších skladeb. Stejně jako rozsáhlé výňatky z alb "Home" a "Metamorphosis" skupina předvedla i vzácné výjimky jako "Greed" ("Seven"), "Cold" a "Lemminkainen’s Lament" ("The Singles").

Kapela:Christina Booth - Vocals
Kieran Bailey - Drums
Rob Reed - Keyboards, Guitars, Bass, Vocals
Chris Fry - Guitars
Daniel Fry - Bass
Colin Edwards - Guitars and Keyboards
Diskografie Live At The Point
2CD live, vyšlo 27. října 2008, Tigermoth Records, DCDTMR007

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Opus Three (2:15)
02. Speechless (4:44)
03. Envy (9:46)
04. Hurt (5:23)
05. Moving On (6:46)
06. The Journey (6:20)
07. Towers Of Hope (3:52)
08. Demons (5:13)
09. Morning Sunlight (2:39)
10. The Dream (1:43)
11. The Visionary (6:57)
12. Anger (5:56)
Total Time: (61:35)
Disc 2:
01. Man The Machine (14:59)
02. Genetesis/The Warning (14:27)
03. Sloth (8:59)
04. The White Witch (excerpt) (5:58)
Total Time: (44:24)
Total Time Both Discs: (1:45:59)

Hudbu složil: Rob Reed
Texty a koncept: Steve Reed
Produkce a mixáž: Rob Reed
Obsahuje přes 100 minut živé hudby zaznamenané na jejich jedinečném představení v Point v Cardiffu v listopadu 2007. Všechny kromě dvou z provedených skladeb nikdy nebyly předvedeny naživo. Album obsahuje rozsáhlý výběr z Home, jen zřídka uváděnou Sloth a nedávno úchvatně zaranžovanou The Warning z Revolutions.

Kapela:
Christina Murphy Booth - Lead Vocals
Chris Fry - Guitars, Vocals
Martin Rosser - Guitars, Guitar Synthesizer, Vocals
Rob Reed - Keyboards, Vocals
Matthew Cohen - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Diskografie The Gathering
Live album, vyšlo 1. listopadu 2004, F2 Music, 200411

Seznam skladeb:
01. King Of The Skies (4:53)
02. Guttony (12:01)
03. Demons (5:38)
04. Broken (4:39)
05. Children Of The Sun (20:45)
06. Overture (5:59)
07. Genesis (11:34)
08. Call Me (5:20)
09. I'm Alive (6:00)
10. The White Witch (24:29)
11. Pride (13:18)
Total Time: (124:36)


Kapela:
Christina Murphy - Lead Vocals
Rob Reed - Vocals, Bass, Keyboards, Electric and Acoustic Guitars, Tambourine
Tim Robinson - Drums
Chris Fry - Lead Guitars (07 Pts 3/4/5 - "The Warning")
Martin Shellard - Lead Guitars (08)
Andy Edwards - Lead Guitars (07)
Tim Short - Percussion
Diskografie Another Time, Another Place...Live
Live album, vyšlo 1. listopadu 2004, F2 Music, 200411

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Opus 3 (2:39)
02. Gluttony (12:00)
03. Lust (13:08)
04. Broken (4:07)
05. Children Of The Sun (20:24)
06. Call Me (5:11)
Disc 2:
07. The White Witch (22:04)
08. Genetesis (12:16)
09. Pride (12:16)
10. Anger (5:02)
Total Time: (108:07)
Toto koncertní album zaznamenává přes dva roky živých koncertů s živou kapelu v její nejlepší sestavě. Zahrnují dvě plně zahrané skladby z Revolutions a 4 písně ze Seven.

EPs


Hrají:
Christina Booth - Lead Vocals
Chris Fry - Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars, Mandolin, Backing Vocals
Jon 'Jiffy' Griffiths - Drums
Hosté:
Peter Jones - Saxophone
Diskografie Songs From The Big Room
EP, vyšlo 3. prosince 2021, Tigermoth Records, TMRCD0520 (UK)

Seznam skladeb:
01. Too Many Voices (5:31)
02. Because (6:18)
03. Breaking Point (6:03)
Oli Jacobs Real World Mixes:
04. Too Many Voices (Oli Mix) (5:36)
05. Because (Oli Mix) (6:54)
06. Breaking Point (Oli Mix) (6:14)
07. Because (Chimpan A Mix) (5:57)
Total Time: (63:12)

Produced, Engineered, Mixing: Rob Reed


Hrají:
Christina Booth - Vocals
Chris Fry - Guitars
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Host:
Dan Nelson - Bass
Jon 'Jiffy' Griffiths - Drums
Diskografie Trojan
EP, 23. dubna 2017, digital

Seznam skladeb:
01. Trojan ( Single Edit) (5:42)
02. Trojan (Chimpan A Remix) (8:38)
03. Look Around (Chimpan A Remix) (4:04)
Total Time: (18:34)Hrají:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Chris Fry - Guitars
Host:
Andy Edwards - Drums
Diskografie The Lizard King
EP, 21. srpna 2013

Seznam skladeb:
01. The Lizard King - Single Edit (5:11)
02. The Lizard King - Acoustic Mix (4:27)
03. The Lizard King - Extended Version (7:21)
Total Time: (16:59)

Hrají:
Rob Reed - Keyboards
Christina - Lead Vocals
Chris Fry - Guitar
Martin Rosser - Guitar
Dan Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Diskografie Lucky Man
CD single, vyšel 7. prosince 2010

Seznam skladeb:
01. Lucky Man : Full 7" Mix (4:36)
02. Magenta : Lucky Man (Instru) (4:36)
Total Time:(9:12)

Recorded at Big Studios, South Wales.
Music: Rob Reed
Lyrics: Christina Booth
Produced, Engineered and Mixed: Rob Reed
"Lucky Man" je druhá cover skladba, kterou MAGENTA vydali na CD singlu, tentokrát je to krásně přepracováná skladba ELP "Lucky Man" následovující po kratším oddechu celé kapely. Člen MAGENTA, multi-instrumentalista Rob Reed to okomentoval: "Dodali jsme písni plně MAGENTA úpravy, a doufáme, že fanoušci - ať už naší nebo ELP - potěší, co jsme s tím provedli. Všichni jsme jistě cítili, že to bylo moc hezké, než aby to zůstalo ležet někde v šuflíku. Naše aranžmá má také vánoční nádech, takže se zdálo logické jej vydat v prosinci."

Hrají:
Diskografie Wonderous Stories
CD single, vyšel 15. listopadu 2009

Seznam skladeb:
01. Wonderous Stories : Full Mix
02. Wonderous Stories : Instrumental Mix
03. Wonderous Stories : Acoustic Mix
Jedna z oblíbených prog rockových balad v podání MAGENTY vyšla ve třech verzích. Jedná se o klasický song skupiny YES "Wonderous Stories", který vyšel v jejich podání u Records Tigermoth.

Hrají:
Rob Reed - Keyboards
Christina - Lead Vocals
Chris Fry - Guitar
Martin Rosser - Guitar
Dan Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Diskografie Speechless
CD single, vyšlo 19. 3. 2007

Seznam skladeb:
01. Speechless 7"
02. Speechless 12"
03. Anger 2007 mix
04. Speechless Video
Total Time:(0:00)

Recorded at Big Studios, South Wales
Music: Rob Reed
Lyrics: Christina Booth
Produced, engineered and mixed: Rob Reed
Skladba "Speechless" je zde uvedena ve dvou verzích, kratší a delší. Ta delší byla upravena snahou rozšířit ji a dát jí o něco více dynamiky. Během střední části se hromadí myšlenky, aby se pak skladba vrátila zpět do hlavní linie písně.

Hrají:
Christina - Vocals
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - Drums
Matthew Cohen - Bass
Diskografie I'm Alive
EP, vyšlo 1. listopadu 2004

Seznam skladeb:
01. I'm Alive (4:45)
02. Cold (demo) (5:18)
03. King Of The Skies (4:50)
04. Pride (Director's Cut) (13:56)
05. Broken (video) (4:07)
Total Time:(32:56)

Music: Rob Reed
Lyrics: Christina, Steve Reed
Produced, Mixed: Rob Reed
"Both King of the Skies" a "I’m Alive" jsou trochu více rockovější songy. Obě písně čerpají námět z knih, které četla v té době Christina. "I’m Alive" vzniklo pod vlivem četby DaVinciho kód - a je volně založený na předpokládaném vztahu mezi Ježíšem a Máří Magdalénou - ale je to také jen o zamilovanosti. "Both King of the Skies" (Král nebes) byl inspirován knihou o Boudice, anglická královně v době římské okupace. Slova "Stojí mi za to zemřít" se odvolávají ke vztahu, který ona měla se svým milencem - to je docela baladická píseň o baladické dámě. Tyto písně byly inspirovány těmito zdroji, ale mohou být také interpretovány jako obyčejné milostné písně, i když nijak zvlášť pro mě osobní.

Hrají:
Christina Booth- Vocals
Rob Reed - Guitars, Keyboards
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - Drums
Matthew Cohen - Bass
Diskografie Broken
EP, 1. června 2004, F2 Music Ltd., 200406S

Seznam skladeb:
01. Broken (4:03)
02. Call Me (2004 Version) (4:56)
03. Opus 3 (4:18)
04. Lemminkainen's Lament (2004 Celtic Remix) (2:33)
05. Sloth (String mix) (10:10)
Total Time: (26:00)

Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Produced, Mixed: Rob Reed
Píseň "Call Me" je o muži, jemuž zemřela manželka - a on téměř cítí, že ji vidí. Je to o lásce, kterou věnoval své manželce a o tom, jak nemůže jít dál bez ní.

DVD


Hrají:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards, Guitars
Chris Fry - Guitars
Hosté:

Diskografie Chaos From The Stage
DVD/CD, 19. listopadu 2016, Tigermoth Productions Ltd., TMRDVD11116

Seznam skladeb:
DVD:
01. Glitterball (6:13)
02. Lust (13:04)
03. Guernica (6:38)
04. A War Bride's Prayer (6:32)
05. Prekestolen (*)
06. The Devil At The Crossroads (15:01)
07. Towers Of Hope (10:30)
08. Demons (*)
09. R.A.W (4:35)
10. Pearl (9:23)
11. Metamorphosis (17:01)
12. The Lizard King (13:32)
Total Time: (102:29)

CD:
01. Glitterball (6:13)
02. Lust (13:04)
03. The War Bride’s Prayer (6:32)
04. Prekestolen (*)
05. The Devil At The Crossroads (15:01)
06. Pearl (9:23)
07. Metamorphosis (17:01)
08. The Lizard King (13:32)
Total Time: (80:46)

Produced: Rob Reed
Na DVD je zaznamenán koncert z 21. listopada 2015 z klubu The Assembly v Leamington. Nahrávka obsahuje skladby ze všech jejich posledních alb "Metamorphosis"," Chameleon" a "The Twenty Seven Club", ale také z jejich starších alb "Seven" a "Home".

Hrají:
Christina - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - Drums
Matthew Cohen - Bass
Diskografie The Chameleon Project
CD+DVD, 19. 9. 2010

Seznam skladeb:
skladby jako na albu "Chameleon"

DVD:
Interveiw with Rob and Tina discussing track by track
Chameleon album in 5.1 Dolby Digital Surround
Video Promo for "Raw"
Video performance of Reflections by Chris Fry
Raw Trailers
Photo Gallery
Glitterball Big Band - Remix in 5.1 and 'making'off video by Magenta fan Peter Waite

Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Produced: Rob Reed
CD verze + limitovaná edice DVD "The Chameleon Project DVD"

Hrají:
Christina - Vocals
Rob Reed - keyboards
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - drums
Matthew Cohen - Bass
Diskografie Live At Real World
2CD/DVD, 19. 9. 2010
Acoustic concert with a string quartet

Seznam skladeb:
01. Children Of The Sun (11:26)
02. Cold (6:21)
03. Lemminkainen's Lament (5:10)
04. Hate You (3:55)
05. Anger (5:34)
06. Blind Faith (7:13)
07. King of the Skies (5:23)
08. Speechless (4:34)
09. This Life (2:37)
10. Moving On (7:34)
11. Demons (3:13)
12. Morning Sunlight (2:57)
13. Journey's End (8:07)
14. Greed (2:47)
15. The Ballad Of Samuel Layne (2:11)
16. Prekestolen (4:03)
17. Metamorphosis (7:40)
18. Night And Day (Bonus) (4:40)
19. Im Alive (Bonus) (4:59)
20. All Around The World (Bonus) (4:35)
Total Time: (106:10)

Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Produced: Rob Reed
Na DVD "Live at Real World" se dostal zaznam koncertu z prestižního studia Petera Gabriela Rockfield Studios nedaleko Monmouth ve Walesu. Sobota 21. listopadu 2009 bude dlouho přetrvávat ve vzpomínkách asi 60 šťastných fanoušků MAGENTY strávených ve studiu Petera Gabriela World Studios nedaleko Bath, UK, kde skupina absolvovala první živé akustické vystoupení. A právě toto představení je zaznamenána na vydaném DVD. Rob Reed využival ve volném prostoru vynikajícího zvuku akustického piána a kapela byla doplněna smyčcovým kvartetem a hobojistou, MAGENTA obdařila všechna přítomné krásným novým podáním mnoha z jejich nejlepších skladeb. Stejně jako rozsáhlé výňatky z alb "Home" a "Metamorphosis" skupina předvedla i vzácné výjimky jako "Greed" ("Seven"), "Cold" a "Lemminkainen’s Lament" ("The Singles").

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - Drums
Daniel Fry - Bass, Acoustic Guitar
Diskografie Live At The Point
DVD, 27. 10. 2008, F2 Music Ltd. 200510D
DVD Tigermouth Records DVDTMR004 (2009)

Seznam skladeb:
01. Opus Three (2:18)
02. Speechless (4:35)
03. Envy (9:46)
04. Hurt (5:30)
05. Moving On (6:45)
06. The Journey (6:20)
07. Towers Of Hope (3:51)
08. Demons (5:13)
09. Morning Sunlight (2:37)
10. The Dream (1:43)
11. The Visionary (6:56)
12. Anger (5:41)
13. Man The Machine (14:49)
14. Genetesis (8:58)
15. The Warning (5:28)
16. Sloth (8:58)
17. The White Witch (7:09)
Bonus Material:
01. Behind The Scenes Documentary (15:14)
02. Tech-talk interviews (11:00)
03. Speechless Video (4:21)
04. Slideshow (6:40)
Total Time: (107:37)

Recorded at The Point, Cardiff Bay, November 23rd, 2007
Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Produced: Rob Reed

Sestava:
Christina Booth - Vocals, Percussion
Matthew Cohen - Bass
Chris Fry - Guitars, Vocals
Allan Mason-Jones - Drums
Rob Reed - Keyboards, Vocals
Martin Rosser - Guitars, Guitar Synthesizer, Vocals
Diskografie The Gathering
DVD, 24. října 2005, F2 Music Ltd., 200510D (UK)

Seznam skladeb:
01. Intro [Opus 3] (0:53)
02. King Of The Skies (4:36)
03. Gluttony (11:24)
04. Demons (4:34)
05. Broken (4:11)
06. Children Of The Sun (20:24)
07. Overture (5:34)
08. Genetesis (11:07)
09. Call Me (5:04)
10. I'm Alive (5:40)
11. The White Witch (23:36)
12. Pride (11:29)
Total Time: (108:32)

Bonus Material:
01. Arrival Of The Audience (2:58)
02. Comments From The Audience (4:18)
03. Interview With Rob Reed (5:16)
04. Interview With Christina (2:53)
05. In The Studio With Rob Reed (2:12)
06. Promo Video For Broken (4:12)
07. Photo Gallery (5:02)
Total Time: (135:30)

Recorded at The Pop Factory in South Wales on 14th May 2005
Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Produced: Rob ReedKOMPILACE


Hrají:
Christina Booth - Lead Vocals
Chris Fry - Guitars
Rob Reed - Keyboards, Mandolin, Guitars, Backing Vocals
Dan Nelson - Bass
Jiffy Griffiths - Drums
Hosté:
John Mitchell - Vocals (07)
Peter Jones - Saxophone (02)
Troy Donockley - Uilleann Pipes (04)
Karla Powell - Oboe (04-07)
Andy Edwards - Drums (03)
Tim Robinson - Drums (08)
Kieran Bailey - Drums (09)
Diskografie The Lost Reel
Vyšel 1. července 2020, Tigermoth Records, TMRCD620 (UK)

Seznam skladeb:
01. Legend (2020 remix) (6:06)
02. Reach For The Moon (Shadow mix) (5:41)
03. Not In Our Name (2020 remix) (7:15)
04. The Rose (Victor's mix) (7:49)
05. Bela (Band mix) (9:08)
06. Masters Of Illusion (Instrumental mix) (16:37)
07. A Gift From God (Horn mix) (8:29)
08. Man The Machine (2020 remix) (5:31)
09. Turn The Tide (2020 remix) (6:21)
Total Time: (72:57)

Sestava:
Diskografie Essential
Vyšlo 7. dubna 2017,

Seznam skladeb:
01. Trojan (Single Edit) (5:42)
02. Pearl (8:17)
03. The Lizard King (Single Edit) (5:11)
04. Demons (5:03)
05. Anger (5:54)
06. Metamorphosis (Single Edit) (6:19)
07. Red (9:05)
08. I'm Alive (5:12)
09. Sunshine Saviour (6:05)
Total Time: (56:48)

Jedná se o FREE Magenta sampler, výběr ze skladeb kapely Magenta.


Hrají:

Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Chris Fry - Guitars
Dan Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Martin Rosser - Guitars
Diskografie The 27 Seven Club Instrumental MIXs
Vyšel 21. září 2015

Seznam skladeb:
01. The Lizard King INSTRU (11:59)
02. Ladyland Blues INSTRU (10:28)
03. Pearl INSTRU (8:16)
04. Stoned INSTRU (11:10)
05. The Gift INSTRU (7:01)
06. The Devil At The Crossroads INSTRU (14:44)
Total Time: (63:38)
Instrumental mixes of the complete Magenta album.


Hrají:

Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Chris Fry - Guitars
Dan Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Martin Rosser - Guitars
Diskografie The Singles Complete
2CD, 2007, Tigermoth Records, TMR002 (UK)
vyšlo 2. července 2015, Tigermoth Productions Ltd., TMR0615 (UK)

Seznam skladeb:
01. Wonderous Stories (3:50)
02. Speechless (4:06)
03. When We Were Young (4:09)
04. I'm Alive (5:12)
05. Call Me (4:56)
06. King Of The Skies (4:44)
07. Lucky Man (4:34)
08. Lemminkainen's Lament (4:26)
09. The Lizard King (Single Edit) (5:11)
10. Night And Day (Remix) (4:18)
11. Cold (5:19)
12. Broken (4:09)
13. The Visionary (2015) (6:30)
14. Wondrous Stories (Acoustic) (3:49)
15. Speechless (Extended Mix) (7:48)
16. Anger (5:54)
17. Lucky Man ( Extended) (9:00)
18. Sloth (String Mix 2015) 10:07)
19. The Lizard King (Acoustic Mix) (4:26)
20. I'm Alive (Chimpan A MIX) (5:08)
21. Demons (2015) (5:03)
22. Raw (Classical Mix) (4:44)
23. Sunshine Saviour (6:05)
24. Opus 3 (2:14)
Total Time: (125:42)


Hrají:
Christina - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - Drums
Matthew Cohen - Bass

Diskografie Metamorphosis Special Edition
Studio Album, 200X
(2 CD Limited Edition)

Seznam skladeb:
CD
01. The Ballad Of Samuel Layne (20:36)
02. Prekestolen (3:36)
03. Metamorphosis (23:01)
04. Blind Faith (6:22)
Bonus Tracks
05. A War Brides Prayer (Orchestral Version) (4:19)
06. Metamorphosis (Missing Section) (3:54)
07. Prekestolen (Orchestral Version) (3:21)
08. Samuel Layne (Orchestral Version) (3:03)
09. Metamorphosis (Single Remix) (6:19)
DVD (NTSC/Region 0)
Complete Dolby 5.1 Surround Mix (53:35)

Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Making of Metamorphosis Documentary (47:49)
Inside the Mix with Rob Reed (54:57)
Interview with Rob and Steve Reed (19:27)
Interview with Steve Reed (8:28)
Prekestolen (Promo Video) (3:27)
Blind Faith (Promo Video) (6:01)
A War Bride's Prayer (Promo Video) (4:19)
Total Time: (74:31)

Produced by Rob Reed

Diskografie Seven
Studio Album, 24. srpna 2009/3.1.2010
(2 CD Limited Edition)

Seznam skladeb:
Disc 1 - CD (78.54)
01. Gluttony (12:12)
02. Envy (10:00)
03. Lust (12:27)
04. Greed (13:57)
05. Anger (5:12)
06. Pride (14:21)
07. Sloth (10:11)
Disc 2 - DVD [4 hours]

Disc 1
Celé album zcela přemixoval Rob Reed a re-mastering provedl legendární Bob Katz, který udělal takovou úžasnou práci na "Metamorphosis". V ceně jsou kompletní verze Pride a rozšířená verze Greed. Některé skladby byly remixovány více, zatímco ostatní jen trošku vylepšeny. Album také obsahuje ruční poznámky od Stephen Lambe.
Disc 2 - DVD [4 hours]
* Zcela nový 5.1 mix alba Robem Reedem založeným na zcela novém stereo remixu.
* Rozsáhlé rozhovory s Rob Reedem a textařem Steve Reedem, kde rozebírají každou stopu z hudebního a textového hlediska uměleckého díla a hostujících muzikantů a také se zabývají odkazem alba CD po 5 letech.
* Behind the mix. Rob Reed projednává a rozčleňuje multi-tracky z původního roku 2004 mixu.
Vzácnost - DV kamerové záběry z písní ze Seven, které byly secvičeny a zahrány naživo.


Diskografie Chameleon: The Instrumentals
Studio Album, 6. prosince 2009

Seznam skladeb:
01. Glitterball (4:29)
02. Guernica (7:04)
03. Breathe (4:18)
04. Turn The Tide (6:17)
05. Book of Dreams (7:26)
06. Raw (4:11)
07. Beginning Of The End (4:35)
08. Red (8:59)
Total Time: (47:19)
Instrumentální záznam verze jejich nejnovějšího alba Chameleon.

Diskografie Rarities Vol 1
Vyšlo 5. ledna 2010

Seznam skladeb:
01. Speechless :Extended Version (7:49)
02. Metamorphosis (Lost Section) (4:52)
03. Lemminkainen's Lament (original version) (6:58)
04. Cold (1995 Original) (5:18)
05. Pride (original mix) (12:30)
06. Joe :2009 mix (11:03)
07. Lemminkainen's Lament (Broken Mix) (4:18)
08. Call Me : (Broken mix) (4:56)
Total Time: (57:44)


Hrají:
Christina - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Martin Rosser - Guitars
Chris Fry - Guitars
Allan Mason-Jones - Drums
Matthew Cohen - Bass
Diskografie The Metamorphosis Collection
Vyšlo 21. dubna 2008

Seznam skladeb:
01. Speechless ("The Singles") (4:06)
02. Metamorphosis ("Metamorphosis") (9:38)
03. Visionary ("Home") (6:04)
04. Gluttony (excerpt)("Seven") (4:46)
05. I'm Alive ("The Singles") (4:55)
06. Anger ("The Singles") (5:53)
07. Demons ("Home") (5:17)
08. Blind Faith("Metamorphosis") (5:50)
09. The White Witch (excerpt) ("Revolutions") (4:26)
Total Time: (50:55)

Music: Rob Reed
Lyrics: Steve Reed, Christina, Marco Bernard
Produced: Rob Reed


Hrají:

Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Chris Fry - Guitars
Dan Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Martin Rosser - Guitars
Diskografie The Singles
CD, vyšlo 21. května 2007

Seznam skladeb:
01. Speechless
02. Anger
03. Broken
04. Lemminkainen's Lament
05. I'm Alive
06. Cold
07. King of the Skies
08. Call me
09. Night and day
10. Essence of Love
11. Sunshine Saviour

Bonus tracks:
Opus 3
Pride (full version)
Sloth (Orchestral Mix)
Total Time: ()
"Prvním důvodem pro vydání tohoto alba bylo získat definitivní verze nahraných skladeb. Také hodně fanoušků progrocku se nelíbí kupovat pouze singly, že by mnohem raději měli písně ve formátu alba, tak jsme na 79 minut alba shromáždili velké množství materiálu. Zamysleli jsme se nad tím zpětně, abychom se ujistili, že album obstojí samo o sobě.

ROB REED


Hrají:
Rob Reed - Various Instruments
Simon Phillips - Drums
Troy Donockley - Various Instruments
Angaharad Brinn - Vocals
Diskografie The Ringmaster Part Two
2CD+DVD, vyšlo 4. února 2022, Tigermoth Records

Seznam skladeb:
CD1 (47:45)
01. Song Of Healing Light (9:30)
02. Swan Feathered Girl (4:00)
03. The Hat (7:30)
04. The Talking Ducks (3:32)
05. Sendlinger's Song (3:14)
06. Arthur (1:37)
07. Forever (1:41)
08. Dancing Master (4:26)
09. Landmarks (4:38)
10. In Sight Of Home (3:20)
11. The Last Guardians Of Everywhere (1:32)
12. Song of Waiting Dreams (2:45)
CD2
Bonus Tracks:
01. Swan Feathered Girl (Remix) (5:27)
02. The Ringmaster (Orchestral) (7:18)
03. Nairn's Jig The Ringmaster Part Two: (3:13)
04. Tom Newman Mix (Tracks 01-05) (24:27)
05. Tom Newman Mix (Tracks 06-12) (22:34)
Total Time: (110:44)

Production team: Tom Newman and Simon Heyworth

Hrají:
Rob Reed - Various Instruments
Hosté:
Simon Phillips - Drums
Les Penning - Recorder
Troy Donockley - Various Instruments
Tom Newman - Bodhrán
Diskografie The Ringmaster Part One
Vyšlo 22. října 2021, Tigermoth Records

Seznam skladeb:
01. The Farewell (2:46)
02. The First Guardian Of Everywhere (13:37)
03. The Defeated Army (4:35)
04. Sign Of The song (1:17)
05. Storytown (3:05)
06. The Gatekeeper (2:11)
07. First Large Water (4:09)
08. Mr.Penning Standing Blue (3:10)
09. Signs Of Seldlinger (1:43)
10. A Dream Of Home (4:10)
11. Arcadia in Ruines (6:56) Bonus Disc (53:22)
01. Glamarocko (2:24)2:19
02. Glencoe (4:03)3:58
03. The Ringmaster Part 1 .A Tom Newman Mix (20:48)47
04. The Ringmaster Part 1 .B Tom Newman Mix (26:23)18
Total Time: (38:50)

Production team: Tom Newman and Simon Heyworth

Hrají:
Robert Reed - Everything
Les Penning - Narrator
Diskografie Cursus: A Symphonic Poem
Vyšlo 14. listopadu 2020, Tigermoth Records, TMREP1120

Seznam skladeb:
01. Erthynge ()
02. The Hawk And The Harbinger Of Dawn ()
03. Stoneborn Watchers ()
04. The Man Of Sight And Feathers ()
05. Witness ()
06. Stoneglow Warnings ()
07. Stalemate ()
08. Dust And Flowers ln A Lost Eden ()
09. Gatherings At Farewell Places ()
10. Erthsheelde: ()
      i. Exodus
     ii. The Odyssey Of Souls
    iii. Erthynge

Plus DVD:
DTS and Dolby 5.1 Surround Mix of the whole album
Plus Bonus CD A Symphonic Poem:
01. Cursus (A Symphonic Poem) (18:44)
02. Stone Glow Warning (Sanctuary remix) (4:49)
03. Man of Sight & Feathers (single remix) (5:37)
04. Stalemate (single remix) (3:18)
05. Witness (piano demo) (3:05)
06. Man of Sight & Feathers (piano demo) (4:02)
Total Time: (39:35)

Production team: Tom Newman and Simon Heyworth
Cover: Chris Walkden

Hrají:
Robert Reed - Keyboards, Percussion
Les Penning - Narration
Diskografie Cursus 123 430
2CD+DVD+Book, vyšlo 14. listopadu 2020, TMRSE1120 (UK)
includes bonus CD "Cursus: A Symphonic Poem"

Seznam skladeb:
01. Erthynge (8:19)
02. The Hawk And The Harbinger Of Dawn (1:20)
03. Stoneborn Watchers (5:24)
04. The Man Of Sight And Feathers (8:08)
05. Witness (4:39)
06. Stoneglow Warnings (6:31)
07. Stalemate (5:05)
08. Dust And Flowers ln A Lost Eden (0:54)
09. Gatherings At Farewell Places (7:35)
10. Erthsheelde: (8:09)
      i. Exodus
     ii. The Odyssey Of Souls
    iii. Erthynge
Total Time: (56:04)

Plus DVD:
01-10. DTS and Dolby 5.1 Surround Mix of the whole album
11. Robert Reed Interview
12. Piano Performance
Total Time: (00:00)

CD "Cursus: A Symphonic Poem" (bonus EP on 2CD+DVD Edition)
01. Cursus (A Symphonic Poem) (18:44)
02. Stone Glow Warning (Sanctuary remix) (4:49)
03. Man Of Sight & Feathers (Single remix) (5:37)
04. Stalemate (Single remix) (3:18)
05. Witness (Piano demo) (3:05)
06. Man Of Sight & Feathers (Piano demo) (4:02)

Written, Produced and Mixed: Robert Reed

Hrají:
Robert Reed - Electric, Acoustic & 12-string Guitars, Mandolin, Banjo, Bass, Grand Piano, Farfisa, Solina String Ensemble, Roland SH2000 Synth, Recorder, Melodica, Glockenspiel, Vibes, Marimba, Tubular Bells, Timpani, Gong, African Drums, Sleigh Bells, Snare, Bodhrán
Hosté:
Angharad Brinn - Lead Vocals
Shan Cothi - Opera Vocals
Micaela Haslam - Chanting
Joanna Forbes L'Estrange - Chanting
Heather Cairncross - Chanting
Leslie Penning - Recorder, Narration
Gethin Liddington - Trumpet
Troy Donockley - Uilleann Pipes, Whistle
Tom Newman - Bohdrán
Simon Phillips - Drums
Diskografie Sanctuary III
2CD+DVD , vyšlo 2018, Tigermoth Records, TMRCD0418 (UK)

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Sanctuary III Part 1 (21:13)
02. Sanctuary III Part 2 (20:48)
Total Time: (42:01)
03. Promo Edit (Synergy) 1 ()
04. Promo Edit 2 ()
05. Promo Edit 3 ()
CD 2:
01. The Moonsinger Suite (Chimpan A Remix) (21:52)
02. Troy's Lament (3:14)
03. Perpetual Motion (3:41)
04. El Paso (3:03)
05. Moonsinger Rising (2:17)
06. Sanctuary III Part 1 (Tom Newman Mix) (21:28)
07. Sanctuary III Part 2 (Tom Newman Mix) (20:39)
DVD:
01. Sanctuary III Part 1
02. Sanctuary III Part 2 (5.1 DTS surround mixes)
Extras:
* Track By Track (61:36)
* Demonstration (12:23)
* Promo Videos (14:07)
Total Time: (88:06)

Production & Mixing: Robert Reed
Production team: Tom Newman and Simon Heyworth

Hrají:
Rob Reed - Guitar, Keyboards, Vocoder, Marimba, Vibraphone, Tubular Bells
Chris Fry - Acoustic Guitar, Electric Guitar, Classical Guitar
Tim Lewis - Keyboards, Vocoder
Dan Nelson - Bass
Martin Shellard - Electric Guitar, Classical Guitar, Acoustic Guitar
Jonathan "Jiffy" Griffiths - Drums, Percussion [African Percussion]
Angharad Brinn - Lead Vocals
Nigel Hopkins - Piano, Piano [Fender Rhodes]
Simon Brittlebank - Timpani, Marimba, Vibraphone, Glockenspiel, Tubular Bells
Chris Jones, John Fraser, Julian Broom, Sheila Jones, Steve Reed - Crew
Christina Booth, Ffion Wilkins, Fran Murphy, Lorraine King - Vocals [Chant Vocals]
Diskografie Sanctuary Live
Vyšlo 2017, Tigermoth Records, TMRDVD0617 (UK)

Seznam skladeb:
01. Sanctuary I Part One ()
02. Sanctuary I Part two (excerpt) ()
03. Sanctuary II Part One ()
04. Sanctuary 11 Part Two ()
05. Willow's Song ()
DVD EXTRA: Sanctuary Live Documentary (13:14)
CD-1.Sanctuary I Part One (21:35)
CD-2.Sanctuary I Part Two (Excerpt) (4:12)
CD-3.Sanctuary II Part One (19:53)
CD-4.Sanctuary II Part Two (20:57)
CD-5.Willow's Song (6:01)
Total Time: (00:00)

Recorded in October 8th 2016 at Peter Gabriel's Real World Studio, Bath, UK
Cameraman [Cameras]: Andrew Lawson, Rhys Davies, Richard Sheldon
Engineer [Real World Recording]: Oli Jacobs
Production team: Tom Newman and Simon Heyworth
Sounds [Sound And PA]: Buzz Acoustics, Matthew Richards
Photography: Chris Walkden

Hrají:
Rob Reed (Magenta / Kompendium / Kiama / Chimpan A) - Grand Piano, All Guitars, Bass Guitar, Mandolin, Glockenspiel, Vibraphone, Marimba, Timpani, Banjo, Bouzouki, Sleigh Bells, Orchestral Snare Drum, Recorders, Farfisa Organ, Solina String Machine, Table, Bodran, Tubular Bells
Hosté:
Simon Phillips - Drums (Toto / Mike Oldfield / The Who)
Synergy - Vocal Chants
Angharad Brinn - Angel Voice
Tom Newman - Bodhrán
Leslie Penning - Recorder
Diskografie Robert Reed: Sanctuary II
2CD/DVD, vyšlo 10. června 2016, Tigermoth Records, TMRCD0616 (UK)

Seznam skladeb:
01. Sanctuary II Part One (19:16)
02. Sanctuary II Part Two (20:02)
Total Time: (39:15)

03. Sanctuary (Excerpt) Promo 1 (1:45)
04. Sanctuary (Excerpt) Promo 2 (1:55)
Bonus CD:
01. Salzburg (2:48)
02. Pen Y Fan (2:14)
03. Les Penning Section (Single Mix) (1:28)
04. Part Two Opening (Alternative Version) (5:35)
05. Part Two End (Alternative Version) (4:46)
06. Sanctuary II Part 1 (Tom Newman Mix) (19:21)
07. Sanctuary II Part 2 (Tom Newman Mix) (21:00)
Bonus DVD (Promo video):
01. Sanctuary II Part One
02. Sanctuary II Part Two
Total Time: (38:50)

Production team: Tom Newman and Simon Heyworth
Artwork: Markus Reugels (photo)
Album vyšlo jako 3 CD set. CD1 obsahuje nové album, CD2 obsahuje nevydané skladby, remixy a alternativní mixy Toma Newmana. Třetí disk bude DVD obsahující 5.1 mix alba a různá propagační videa a rozhovory

Hrají:
Rob Reed (Magenta, Kompendium) - Grand Piano, Guitars, Bass Guitar, Mandolin, Glockenspiel, Vibraphone, Marimba, Timpani, Banjo, Grande Patti, Sleigh Bells, Orchestral Snare Drum, Recorders, Farfisa Organ, Solina String Machine, Table, Bodran, Tubular Bells
Hosté:
Wordless Choir - Synergy Vocals
Anghared Brinn - Angel voice
Tom Newman - Bodran
Diskografie Robert Reed: Sanctuary
Vyšlo 21. července 2014, Tigermoth Records

Seznam skladeb:
01. Sanctuary Part I (20:41)
02. Sanctuary Part II (18:09)
Total Time: (38:56)

Bonus Tracks:
03. Smash Video MIX (3:03)
04. Pirate Video MIX (2:07)
05. Dancer Video MIX (3:04)
Total Time: (38:50)

Bonus DVD from 2014:01. Promo 1 (6:08)
02. Promo 2 (2:12)
03. Promo 3 (Ommakache) (3:45)
04. Sanctuary, Part 1 (5.1 Mix) (20:39)
05. Sanctuary, Part 2 (5.1 Mix) (18:10)
06. Sanctuary, Part 1 (24/96 Stereo) (20:39)
07. Sanctuary, Part 2 (24/96 Stereo) (18:10)

Co Produced: Tom Newman
Mastered: Simon Heyworth
Album s názvem "Sanctuary" obsahuje dvě části názvu skladby. Inspirací pro Reedovou práci na tomto albu bylo legendární album Tubular Bells od Mike Oldfielda. Umělcovo vyzváni, aby pracovali stejně jako při Tubular Bells přijali producenti Tom Newman a Simon Heyworth.

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Hosté:
Steve Hackett - Guitars
Steve Balsamo - Vocals
Chris Fry - Guitars
Dan Nelson - Fretless Bass (Godsticks)
Jiffy Griffiths - Drums
Diskografie Christina: Bar Stool Prophet
Vyšlo 6. října 2023, Tigermoth Records

Seznam skladeb:
01. Age Of The Revolution ()
02. Mission Bell ()
03. I Wish ()
04. Bar Stool Prophet ()
05. Riptide ()
06. The Price We Pay ()
07. The Giant Awakes ()
08. Breakthrough ()
09. Sail On Sister Genevieve ()
10. Rise Again ()
Total GTime: (00:00)

Mixed and Produced: Robert Reed

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Andy Edwards - Drums (Robert Plant)
Dan Nelson - Fretless Bass (Godsticks)
Robert Reed - Keyboards, Guitars
Chris Fry - Guitars
Hosté:
Andy Tillison - Hammond Organ (The Tangent)
John Mitchell - Guitars, Vocals (It Bites)
Theo Travis - Sax, Flute (The Tangent, Gong, Curfew)
Fran Murphy - Backing Vocals (Christina's sister)
Diskografie Christina: The Light
Vyšlo 14. března 2015

Seznam skladeb:
01. Full Stop
02. Stay
03. Legend In The Making
04. Disappeared
05. When The Darkness Falls
06. The Anger In Your Words
07. The Same Old Road
08. Last Breath
09. The Light
Total GTime: (00:00)

Mixed and Produced: Robert Reed
Christina Booth vydala své druhé sólové album "The Light" 14. března 2015 opět za pomoci kolegů z kapely Magenta a několika hostů. Nedávno rozhovoru pro magazín Prog Christina poznamenala: "Napsala jsem album během léčby, takže nevyhnutelně je zde určitý pocit melancholie v mnohém z toho."

Hrají:
Christina Booth - Vocals
Rob Reed - Keyboards
Hosté:
John Mitchell (Arena, It Bites, Frost)
Steve Balsamo - Vocals (Storys, ChimpanA)
Troy Donockley (Barbara Dickson, the Bad Shepherds)
Chris Fry (Magenta)
Diskografie Christina: Broken Lives And Bleeding Hearts
Vyšlo 1. června 2010

Seznam skladeb:
01. Free
02. Way Back To My Heart
03. Deep Oceans
04. Hanging By A Thread
05. Tales Of Broken Hearts
06. Helens Song
07. Down By The River
08. Do Or Die
09. Reel Life
10. Immorality
11. Oceans Deep (Jem Godfreys Remix)
Total GTime: (00:00)

Tigermoth Records s potěšením oznamila na 1. června 2010 vydání dlouho očekávaného debutové sólového alba vokalistky MAGENTY Christiny nazvané "Broken Lives and Bleeding Hearts" v limitované pre-order edici. Firma slibuje, že prvních 100 CD v pořadí bude podepsáno Christinou. Christina je spoluautorkou všech 10 skladeb spolu s jejím dlouholetým spolupracovníkem a multi-instrumentalistou Robem Reedem (Magenta, Trippa, ChimpanA), který také míchal a produkoval celé album. Album obsahuje i nádherný remix skladby "Deep Ocean" od Jemy Godfrey (Frost).
Hrají:
Chris Frye - All Guitars
Diskografie Chris Fry: Composed
Vyšlo 31. března 2012

Seznam skladeb:
01. Prelude
02. Diablo 21
03. Spain
04. Parachutes
05. Estrellita
06. Shadow Dancer
07. Verano Porteno
08. Down
09. Time
10. Secret Garden
Ohromující sólové CD kytaristy Magenty Chrise Frye.

Hrají:
Annie Haslam - Lead Vocal
Rob Reed - Keyboards
Christina - Vocals
Chris Fry - Guitar
Martin Rosser - Guitar
Dan Fry - Bass
Allan Mason-Jones - Drums
Troy Donockley - Uilleann Pipes
Diskografie Annie Haslam: Night and Day
Vyšlo červenec 2006

Seznam skladeb:
01. Night and Day
02. Night and Day (evening Mix)
03. Essence of Love
04. Night and Day (duet with Christina)

Music - Rob Reed
Lyrics - Christina
http://www.magenta-web.co.uk/NightandDay.html

Produced, recorded and engineered: Rob ReedNahoru
Cardiff

Cardiff CardiffMagenta 2004
Magenta na CRS Awards v roce 2004Magenta 2009
Magenta (left to right): Rob Reed - keyboards and backing vocals, Chris Fry - backing vocals, electric and acoustic guitars, Christina Booth - lead and backing vocals, Colin Edwards - electric guitar, Kieran Bailey - drums, Dan Fry - bass guitar

Magenta 2013

Magenta 2016

Magenta 2017

Nahoru

OFICIÁLNÍ WEB:
http://www.magenta-web.com
http://www.magenta-web.co.uk/index2.html
http://www.magenta-web.fsnet.co.uk/index.html

STRÁNKY PROJEKTU:
http://tmr-web.co.uk/trippa-web/Trippa.html

STRÁNKY PŘEDCHOZÍ KAPELY:
http://www.mostlypink.net/who_cyan.htm

ZDROJE INFORMACÍ:
http://www.magentashopfront.com/index.htm
http://www.progrock.co.uk/acatalog/Magenta.html
http://www.mostlypink.net/who_magenta.htm
http://www.musicaldiscoveries.com/reviews/magentahome.htm


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2012 
Menu Poslední aktualizace: 24.10.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©