CYAN - progressrock.czZpět
Cyan je původní britská progresivní rocková kapela založená Robem Reedem v roce 1984. Bezmála o 20 let později se Rob Reed rozhodl oprášit pavučiny a úspěšně vydat kompletně přepracovaná verze prvních alb CYAN. Rozhodl se vzkřísit kapelu se zabijáckou sestavou s Petem Jonesem, Lukem Machinem a Danem Nelsonem. Dnes lze CYAN označit za progresivní rockovou superskupinu. Cyan od té doby vystoupili na festivalech v roce 2022 na festivalech Summers End a Fusion ve Velké Británii a Night Of The Prog 2023 v Německu.

Historie CYAN sahá až do 80. let, kdy Robert "Rob" Reed složil první skladby, ze kterých se o pár let později staly skladby CYAN. Cyan původně založil v roce 1983 Robert Reed (Magenta) s několika kamarády ze školy, když byl ještě na škole. Založili jej spolužáci, kteří sdružili své peníze, 35 liber, na jejich nahrání v místním čtyřstopém studiu se základním vybavením. Po nahrání jedné demo kazety v místním studiu a po několika vystoupeních se kapela vydala svou cestou.

Rob Reed v podcastu "Prog Report" uvedl, že jeho původní čtyřstopé školní demo se nakonec dostalo k Nicku Barrettovi z Pendragon, kterému se to líbilo, ale v té fázi to nikam nevedlo. O dva roky později nizozemská nahrávací společnost kontaktovala Reeda a chtěla celé album. Původní školní kapela verze Cyan se rozpustila, takže Reed to všechno dělal sám, včetně zpívání a používání bicího automatu pro původní poněkud rudimentárnější verzi "For King And Country".

V roce 1991 totiž Rob Reed (Magenta, Trippa) obdržel dopis od francouzského fanouška, který získal původní demo od Nicka Barretta (z Pendragona a fanouška skupiny) a byl ohromen, že o Cyan je stále zájem. Reed znovu nahrál pět původních skladeb ve svém vlastním studiu, kde hrál na všechny nástroje a zpíval, což přilákalo zájem nizozemského labelu SI. Začátkem roku 1993 Rob nahrál nový materiál a zahrnul některé z dříve nahraných skladeb z posledního dema pro vydání "For King And Country" v květnu 1993. Bylo velmi dobře přijato a vyústilo v různá TV a rozhlasová vystoupení.

V roce 1994 se Rob setkal s Nigelem Voylem během natáčení druhého alba Cyan "Pictures From The Other Side" prostřednictvím společného přítele při práci na cover verzi "I Know What I Like" od Genesis. Reed jej požádal, aby hostoval v jedné skladbě nového alba, ale byl tak ohromen jeho hlasem, že Nigel převzal všechny vokály na albu s Reedem a zpěvačkou Christinou Booth (dříve známou jako Christina Murphy) jako doprovodnými vokály, se kterou začal dlouhé hudební dobrodružství, které ve 20. století vedlo ke vzniku kapely Magenta. Druhé album CYAN "Pictures From The Other Side" vychází v roce 1994 s Nigelem, Christinou a několika hosty, včetně operní zpěvačky Ann Morgan.

Voyle již dříve spolupracoval s kapelou Just Good Friends, která podepsala smlouvu s Polydorem a hrála na Reading Rock Festivalu v roce 1983. Nigel byl také pozván na konkurz jako nový zpěvák Marillion, než byl přijat Steve Hogarth. V současné době pracuje jako zpěvák, producent a herec ve Velšské národní opeře.

Reed vysvětluje: "Psaní pro "Pictures From The Other Side" trvalo asi tři měsíce. Pak jsem udělal demosnímky všech skladeb se zpěvem a se všemi vypracovanými nástroji, což trvalo další dva měsíce. Dále jsme nahráli a smíchali hotové verze skladeb s Nigelovým vokálem a dalšími doprovodnými vokály a efekty. Udělali jsme až osm různých mixů některých skladeb, a to trvalo další čtyři měsíce. Nakonec jsme vybrali ty nejlepší mixy a průběžné pořadí, vyřešili obal, poslali celý hodně do SI a doufali, že se jim to líbilo! CD bylo napsáno a nahráno doma". Tato druhá nahrávka je blíže tomu, co očekáváme od kapely neo-prog, je na něm cítit jasný vliv Genesis, Marillion s Fishem a kapely Arena, i když s nádherným jedinečným zvukem.

Závěrečná skladba "Nosferatu" byla přijata rádiem v Kanadě a Rusku, většinou na vyhrazených progrockových stanicích, a více fanoušků se začalo zajímat o Cyan. Pak přišel zánik holandského labelu SI, takže mnoho kapel zůstalo bez labelu a dostupnost dvou alb Cyan se stala vzácností. Na konci roku 1995 byl Rob pozván k práci na novém projektu skupinou Fyreworks, která podepsala smlouvu s Festival Records (nyní F2 Records), na kterou Reedova hudba velmi zapůsobila. S novým zájmem a rostoucí poptávkou po Cyan oslovila společnost F2 Records Roba s žádostí o povolení vydat azurové kompilační CD. Reed chtěl hudbu znovu zpřístupnit, ale aby byla zajímavější, cítil, že některé skladby by měly být remixovány a přepracovány. Učinil tak během dubna 1997 a kompilace, jednoduše nazvaná "Remastered", byla oficiálně celosvětově vydána 21. července 1997. Fanoušci Cyan se nyní dočkali dalšího nového materiálu.

S připravovaným novým materiálem bylo ohromující filozofií při psaní skladeb soustředit se na melodii, což byla ingredience, která ve většině progových kapel té doby bohužel chyběla, což byla kvalita, díky které se Genesis a Pink Floyd odlišovaly od ostatních progresivních rockových kapel sedmdesátých let.

Reed experimentoval s novými nástroji, jako jsou saxofony, flétny a dudy, stejně jako s různými hudebními styly, a přitom zůstal v kontaktu s kořeny Cyan. Na albu najdete spoustu moogových sól, nízkých basových pedálů, mellotronů, náročných taktů a srdceryvné kytary. Reed používal bicí automat během projektu Fyreworks, ale znovu objevil skutečné bicí a basu a začal oceňovat, co mohou ostatní hráči do skladby přinést. Takže znovu nahrál všechny rytmické skladby s bubeníkem Timem Robinsonem z Fyreworks a baskytaristou Petem Hurlym (bývalá skupina Lone Star ze 70. let) a přizval si na pomoc některé kytaristy, které obdivoval, včetně Dannyho Changa, Andyho Edwardse a Nicka Barretta z Pendragonu.

F2 Records vydalo třetí album Cyan "The Creeping Vine", v dubnu 1999 s pozitivními recenzemi a prodejem. Brzy se kapela znovu rozdělila a to je od té doby příběh se schůzkami, novými alby a některými obdobími nečinnosti kvůli Robově angažovanosti v jiných kapelách a projektech.

Pro plánované čtvrté album Cyan v roce 1999 Reed zvažoval, že využije svou kolegyni z kapely Christinu Booth z poněkud více popově orientované Trippy. Zněla tak skvěle, že se místo toho zrodila kapela Magenta. Skupina CYAN byla víceméně uložena k odpočinku a od té doby sloužila s přestávkami jen jako přezdívka Roberta Reeda.

O 20 let později se Rob Reed spolu se zabijáckou sestavou rozhodl oprášit pavučiny a úspěšně vydat kompletně přepracovanou verzi alba "For King And Country". Rob Reed z Magenty a Peter Jones z Camel se spojili, aby vzkřísili skupinu CYAN s přepracovaným a přepracovaným materiálem z debutového alba kapely. Pete Jones je také známé jméno, hrál za kapely Camel a Tiger Moth Tales, což jsou také velká jména na scéně progresivního rocku. Kapelu CYAN kromě Roba Reeda tvoří zpěvák Peter Jones (Camel, Tiger Moth Tales), kytarista Luke Machin (The Tangent, Maschine) a basista Dan Nelson (Godsticks, Magenta). CYAN dokončovali nové album tak, aby vyšlo včas na festivalovou sezónu. Nově přepracované a nahrané album "For King And Country" vyšlo 24. září 2021 a bylo mezi fanoušky a kritiky přijato dobře a mnozí se divili, proč Reed tento materiál tak dlouho zadržoval.

"Samozřejmě, že jsem byl ovlivněn klasickými prog velikány Genesis a Yes, když jsem to původně psal, ale poslouchal jsem také spoustu jiných kapel té doby jako It Bites, Simple Minds a Marillion. Bylo skvělé konečně slyšet tento materiál v této sestavě, je to úplně jiné album. Přepsáno, přetočeno a přearanžováno. Doufám, že jsem na album přinesl vše, co jsem se ve své kariéře naučil".

Rob Reed o novém albu uvedl: "Netušil jsem v roce 1983, když jsem seděl u školního klavíru a psal tyto písně, že téměř o 40 let později budou ty samé písně znít jako na tomto albu. Pamatuji si, že původní Cyan z 80. let, složený ze spolužáků, sdružil naše peníze, 35 liber na jejich nahrání v místním čtyřstopém studiu se základním vybavením. Bylo úžasné konečně slyšet písně v jejich plném potenciálu s moderními nahrávacími technikami a úžasnou sestavou hráčů. Vydání tohoto alba jsem odkládal, protože jsem nemohl najít zpěváka, který by to udělal nejpřesvědčivěji. Setkání s Petem zaškrtlo toto políčko, jakmile jsem ho slyšel zpívat první skladbu. hlas se tak dobře mísí s Angharadem Brinnem, se kterým jsem spolupracoval na svých sólových albech Sanctuary. To, že Luke hrál kytarové party, byla jen třešnička na dortu. Je to skvělý hráč s technikou a citem! Skvělá sestava!" Tim Robinson hrál na bicí na desce a Jiffy Griffith bubnoval během jejich živých vystoupení.

Pete Jones o projektu řekl: "Už nějakou dobu jsem věděl o přepracování "For King And Country", takže bylo velké vzrušení, když mě Rob požádal, abych s ním na projektu spolupracoval, spolu s dalšími úžasnými hudebníky, jako jsou Luke a Angharad", dodává Jones. "Písničky jsou fantastické. Mají mladistvou a přesto vintage kvalitu, stejně jako by mohly, vzhledem k tomu, že byly poprvé vyrobeny na počátku 90. let. Ale s využitím Robových zkušeností byly přepracovány do alba, které, jak mám pocit, je tam nahoře s klasikou".

Kapela odehrála svůj úplně první koncert na Summers End Festival v neděli 3. října 2022. V roce 2022 ještě vystoupila na festivalu Fusion ve Velké Británii.

Po boku Luka Machina a Dana Nelsona vyjde druhé album Cyan 17. listopadu 2023. Klávesista a skladatel Rob Reed, známý svou prací na sólových albech Magenta, Kompendium a Sanctuary, se znovu spojil s Peterem Jonesem spolu s Lukem Machinem a Danem Nelsonem na novém, opět přepracovaném, albu Cyan s názvem "Pictures From The Other Side". Druhé album vzkříšeného projektu má vyjít 17. listopadu 2023. Nové album obsahuje 6 písní, včetně epické 17-minutové skladby "Nosferatu". CD je doplněno DVD s plným 5.1 surround mixem alba a živým akustickým provedením písní z předchozího alba "For King And County".

Pete Jones se k albu vyjádřil: "Je radost být zapojen do probíhajícího vzkříšení CYAN materiálu a vize, kterou má Rob pro tyto nové interpretace. Jako zpěvák je toho na novém albu tolik, s čím lze pracovat, s eposy jako "Broken Man", které mi opravdu umožnily proniknout hluboko do mého vnitřního prog vokálu Genesis. Titulní skladba má několik skvělých háčků, stejně jako zbytek alba. Skladby jako temná, ale krásná "Solitary Angel" a upíří svět "Nosferatu" opravdu vyžadují nějakou vokální gymnastiku, kde se mohu protáhnout a skutečně do toho jít. Pak je tu "Follow The Flow", která je prostě úžasný. Stejně jako u všech Robových věcí jsou klíčem k celé věci pocity a emoce. Doufám, že se mi podařilo něco udělat s vokály".

Cyan od té doby vystoupili 14. července 2023 na festivalu Night Of The Prog 2023 v Německu. Nyní máme za sebou několik koncertů, včetně nedávného báječného času, který jsme všichni zažili na Night Of The Prog v Loreley. To byl pro mě skutečný vrchol roku. Živá kapela zní opravdu skvěle, Luke, Dan, Jiffy a samotný muž Rob Reed jsou na vrcholu své hry. Kromě zpěvu hraji na saxofon, píšťalky a rytmickou kytaru, o což mě Rob požádal, abych udělal ve chvíli šílenství. Haha. Všechno je v pořádku, na příští rok chystáme několik speciálních show. Takže se těším, až album vyjde a uvedu ho na pódium!"

Zdá se, že Rob Reed má nějakou fascinaci barvami, nejprve to byli CYAN a nyní je jeho nejoblíbenějším projektem MAGENTA, ale obě mají společného něco víc, skvělou hudební úroveň. Kapela CYAN je velmi dobrá kapela a stojí za poslech to pro ty, kteří mají rádi dobře promyšlený a propracovaný neo-prog.

Zpět
Členové:
Robert Reed - Keyboards, Guitars, Backing Vocals (Magenta, Kompendium, Sanctuary, Chimpan A)
Peter Jones - Keyboards, Vocals, Saxophones (Tiger Moth Tales, Camel, Francis Dunnery’s It Bites)
Luke Machin - Guitars (Maschine, The Tangent, Karnataka, Francis Dunnery’s It Bites)
Dan Nelson - Bass (Godsticks, Magenta)

Bývalí členové a hosté:
Jon "Jiffy" Griffiths - Drums
Tim Robinson - Drums (1999)
Pete Hurley - Bass (1999)
Nigel Voyle - Lead Vocals (1994-1999)
Christina Booth - Vocals (1994-1999)
Ann Morgan - Vocals (1994)
Andy Edwards - Guitars (1994)

Členové Rob Reed
(narozen 1968, Ferndale, Wales, UK)
Keyboards, Guitar


Rob Reed je velšský progresivní rockový multiinstrumentalista a skladatel. Je nejznámější jako zakladatel několika projektů včetně Cyan v roce 1984, Magenta v roce 2001 a Kompendium v roce 2012. Robert Reed hraje na širokou škálu hudebních nástrojů, včetně kytar, basy, kláves a perkusí. Je také skladatelem písní, multiinstrumentalistou a zvukovým inženýrem. Je zakladatelem vydavatelství Tiger Moth Records. Působil také jako člen kapel Chimpan A, Erasmus, The Fyreworks a Trippa.

Robert vyrůstal ve Ferndale ve Walesu. Když mu bylo šest, prostě miloval "Life On Mars" od Davida Bowieho. Miloval hru na klavír a samozřejmě si neuvědomil, že je to Rick Wakeman. To byla píseň, která jej přivedla ke hře na klavír. V 10 letech k Vánocům dostal "Tubular Bells" a ještě "The Sound Of Music". Obě byla skvělá alba svým vlastním způsobem. První prog koncert byl Mike Oldfield v Sophia Gardens v Cardiffu v roce 1980.

V současné době žije v Caerdydd, Caerdydd, United Kingdom.

Oblíbenci: Yes, Mike Oldfield, ELO, Genesis, Bjork, U2
První koupené album: Tubular Bells - Mike Oldfield
Poslední koupené album: Kate Bush - Aerial
Kteří hudebníci jej nejvíce inspirovali? Mike Oldfield
Oblíbená píseň MAGENTY: Anger
Nejlepší vystoupení MAGENTY: Borderline 2004

Další projekty: Cyan, Trippa, Fyreworks, ChimpanA
Koncertní nástroje: Emu MPS keyboard, Emu proteus 2000, Emu Vintage Kets, 2xEdirol Midi keyboards, Studiologic Bass Pedals
Studiové zařízení: Mackie 24;8 X2 MIXING desk, apple g5 Powermac, Motu 2408x3, Apogee convertors, ATC monitors, Dynaudio m1 monitors, Prs Guitar, Martin accoustic

Robert Reed, inspirovaný skladbou Mike Oldfield "Tubular Bells" vydal v roce 2014 sólové debutové album s názvem "Sanctuary", které mělo další tři pokračování, následovala řada dalších, kritikou uznávaných sólových nahrávek včetně zatím posledního dvoudílného díla "The Ringmaster" z let 2021 a 2022.

Členové Peter Jones
(narozen 6. října 1980, Edwinstowe, Nottinghamshire)
Keyboards, Vocals, Saxophones


Pete Jones je legendární nevidomý klávesista, saxofonista a hráč na cokoliv - nemluvě o jeho vynikajících vokálech! Je finalistou dvou soutěží ve dvou velkých TV seriálech a nyní také pracuje sólově. Peter Jones se stal členem kapely Camel na jejich nadcházející vystoupení v Japonsku v roce 2016. Peter je multi-instrumentalista, který přišel o zrak vlivem zhoubného nádoru sítnice postihující děti, když mu bylo pouhých 15 měsíců. Proto se již od útlého věku věnoval všem hudebním věcem a ve čtyřech letech měl svůj první klavír. "Hudba byla vždy velkou součástí mého života. Kolik z toho bylo ovlivněno moji ztrátou zraku je nemožné odhadnout, ale vždycky jsem měl zručnost pochopit hudbu podle sluchu docela rychle".

Od svých školních let se podílel na všech druzích hudebních aktivit při školních hrách, hudebních festivalech a koncertech. Jedním z vrcholů jeho mladého života bylo vítězství v juniorském finále BBC s písní "Song For Christmas" v roce 1988, kde se setkal s producentem Bobem Howesem. Pete studoval hudbu a hudební technologie a hrál v kapelách, kde zpíval a hrál jazz, swing, rock i klasické kusy. V této době začal věnovat pozornost hudbě z žebříčků a byl také ovlivněn hudbou, kterou poslouchali jeho rodiče. Umělci jako Phil Collins, Paul McCartney a George Michael měli velký vliv, spolu s kapelami včetně Queen, Genesis, Beatles a Carpenters.

Hraje na klavír a klávesy, kytary a basy, saxofon, klarinet, různé zobcové flétny, píšťaly, soupravu a bicí nástroje. Také skládá a produkuje své vlastní písně ve svém domácím studiu.

Po absolvování školy v roce 1999 založil úspěšné duo "2 To Go" s přítelkyní a zpěvačkou Emmou Paine. V příštích deseti letech se stali jednou z nejúspěšnějších dvojic, které vystupovaly v kasinech, restauracích, hotelech, firemních i charitativních akcích. Během té doby se stali finalisty v pořadu Star For A Night od Jane McDonald v říjnu 2001 a v ITV The X Factor v roce 2004. Také hráli na National Arena X Factor Tour 2005 a živě rádiem přenášené vystoupení v Nottingham Arena, společně s hvězdami jako Lemar, McFly a Natasha Bedingfield. "Turné bylo úžasné! Hráli jsme až pro 15.000 lidí. Naprostý vrchol mé kariéry!" hodnotil Pete.

Pete stále spolupracuje s Emmou a dalšími kapelami, ale se soustředil se i na sólovou dráhu a skládá svůj vlastní materiál. V roce 2010 Pete vydal své první oficiální album "Look At Me Now". Má vždy zájem spolupracovat s dalšími umělci a autory a experimentovat s novými nápady. Pete pokračoval v práci s Jules Holland, Jackie Grahama a Candi Staton, legendárními soulovými umělci.

Na začátku roku 2013 Pete začal pracovat na novém projektu, který měl podobu koncepčního alba a byla to jeho první progresivní hudba, kterou napsal již jako teenager. Po celý rok 2013 Pete pokračoval skládáním a nahráváním nové progresivní hudby až do října 2013, kdy album "Cocoon" bylo dokončeno. "Cocoon" je koncepční album na téma dětství a tom, jak se vyrovnat se ztrátou dětství. Cesta prochází fází nevinnosti, radosti, fantazii, příběhy, přátelstvím, láskou, přírodou, nostalgií, smutkem, přijetí a znovuzrozením. Album vyšlo pod názvem skupiny "Tiger Moth Tales". Nový název následuje rozhodnutí Pete pokračovat v psaní hudby pro progresivní žánr. V roce 2015 vyšla pod hlavičkou tohoto projektu druhá deska "Story Tellers - Part One".

Ujal se kláves u Andy Latimera a jeho přátel na Progressive Rock Fes 2016 v Hibiya Outdoor Theater, Tokyo, který se konal ve dnech 21. - 22. května 2016 a účastnil se jej také Steve Hackett. Jones řekl: "Je pro mě velké potěšení, nemluvě o trochu nedůvěře, abych oznámil, že budu hrát na klávesy u Camel".

Členové Luke Machin
(Narozen 22. listopadu 1988, Congleton, Cheshire, UK)
Guitars & Vocals


Luke Machin hraje na kytaru snad od chvíle, kdy ji poprvé uzvedl ve věku dvou let. Ve věku mezi 8 a 12 léty již na ní hrával skoro osm nebo 10 hodin tréninku denně, což bylo dost šílené. Byla to ale dobrá praxe, aby se dostal na úroveň, kterou si přál.

Machin už v době, kdy mu bylo 22 let, stál na pódiích s Jeffem Beckem, Francisem Dunnery (ex-It Bites), Robertem Plantem (ex-Led Zeppelin) a dostal se tak právě na doporučení Francise Dunneryho i k práci s kapelou The Tangent.

Luke má již poměrně bohaté zkušenosti od školy, protože již od 12 let využíval nahrávací software Logic, který byl v nahrávacích studiích po celou dobu ve škole a na vysoké škole. Nahrával si všechny kytarové party a co-produkoval tak desku Tangent "COMM", takže poznal, že lze vytvořit dobrý zvuk i v domácím studiu na kytaru i zpěv.

Jakmile vidíte, muž si zahrát víte, proč se všechny tyto věci se s ním stalo. Jako student Guthrie Govana Machin dokonale spojuje klouzavé jazzové linky s pyrotechnickým drcením, aby si vytvořil svůj zvuk jako osovní ochrannou známku. Luke je více než jenom kompletní kytarista, je to muzikant pro svoji vlastní kapelu Maschine je také autorem. není divi, že prošel jednou z britských nejprestižnějších hudebních škol (Brighton Institute of Modern Music) jako "student roku". O dva roky později si za svůj výkon na albu Tangent "COMM" vysloužil číslo 2 při mezinárodním hlasování jako prog kytarista, kde měl Steve Hacketta jako jediného konkurenta.

"Snažím se o svůj vlastní styl a zvuk. Při poslechu Pink Floyd, například, uslyšíte ihned, nezaměnitelný zvuk pražcové hry Dave Gilmoura. Instinkt pro originalitu projevu je to, co definuje můj přístup k hudbě..." vysvětluje Luke. "Chtěl bych , aby se totéž říkalo o mém scénickém výkonu. A pokud jde o živá vystoupení, věřím, že pokud odevzdáte publiku energii, ono vám ji vrátí zpátky."

Hudební vlivy: Francis Dunnery, It Bites, Pain of Salvation, Guthrie Govan, Porcupine Tree, Dream Theater, Steve Vai, Opeth, John Coltrane, Prodigy, Mars Volta, Wes Montgomery, Planet X
Oblíbené jídlo: Pho's Curry, Farley's Rusks, Nando's
Oblíbené pití: Jupiler, Stella, Crabbies, Fruli, Hoegaarden

Členové Dan Nelson
(přezdívka "The Clonge")
(Narozen ***, Wales, Great Britain)
Bass


Dan je velšský hudebník a hráč na basovou kytaru. Již od svých 17 let se stal basistou kapely Godsticks, alternativní/progresivní rockovou kapelu z Jižního Walesu, se kterou již nahrál 5 studiových desek. V současné době je tako koncertním hráčem kapely Magenta. Jeho vzorem není žádný konkrétní umělec, ale jak přiznává, osobně na nějm působilo hodně vlivů, včetně Pino Pallidina, Marcuse Millera, Jeffa Berlina, Jaco Pastorius, Janek Gwizdala a Bryan Beller.

Dan měl několik let soukromé hodiny od skvělého místního učitele jménem Jon Caulfield. Také šel na rok studovat na univerzitu, i když nemůže říct, že by se tam naučil něco konkrétního. Momentálně obecně pracuje na hudbě, kterou rád poslouchá, a snaží se z ní žít. Také se pomalu učí na klavír opět sám, opět si vybírá nějaké skladby, které se mi líbí, a snaží se je propracovat.

Jason Marsh však opustil kapelu Godsticks na konci roku 2009. Ještě předtím než odešel, basista Jason Marsh objevil svého náhradníka na Youtube s jedním videem, na kterém Dan Nelson hraje jednu ze skladeb z jejich EP s názvem "Only When Provoked". V té době mu bylo asi 17 a i v tom velmi raném věku měl skvělý cit a techniku. Když Jason odešel, zavolali mu členové a přistoupili k tomu, aby jej okradli o dětství a nevinnost.

Když se kapela MAGENTA opět vrátila ke koncertnímu vystupování v roce 2011 na podporu svého alba, představila nové členy Steve Robertse na bicí a Dana Nelsona na baskytaru (oba z Godsticks, alternativní/progresivní rockové kapely z Jižního Walesu). S kapelou vystupoval na koncertech i v dalších letech. Dan se jako studiový hudebník podílel už i na nahrávání alb "We Are Legend" (2017) a "Masters Of Illusion" z roku 2020.

Členové Jon "Jiffy" Griffiths
(Narozen ***, South Wales, Great Britain)
Drums


Jiffy Griffiths je velšský hudebník a bubeník žijící v jižním Walesu. Proslavil se svou technickou zdatností, stylistickou všestranností a energickým charakterem.

Jiffy začal hrát v raném věku a svou první bicí soupravu dostal v útlém věku pouhých 9 let. Jiffyho raná léta zahrnovala bubnování jako součást orchestru, který koncertoval a vystupoval po celé Velké Británii, což byla pouze rudimentální práce založená na "Snare Drum“. Nakonec si našel příležitost připojit se ke kapelám a pravidelně koncertovat se svým bratrem Miffym hrajícím na baskytaru.

Vyrůstal poslechem skladeb od kapel jako Rush, The Who a Dream Theater, což ovlivnilo jeho jedinečný styl hraní a bylo katalyzátorem startu "Kinky Wizzards". Bratři začali vydávat živá videa na začátku roku 2010 a v roce 2014 nahráli a vydali své debutové album "Tasting Toadstools". K bratrům se nakonec připojil skladatel a kytarista Ryan Elliott, aby proměnili Kinky Wizzards v progresivní power trio. Od té doby vydali dvě alba "Quirky Musings" (2017) a "The Effervescent Travellers" (2020). Trio prodává své desky mezinárodně, má oddané fanoušky a hrálo živě po celé Velké Británii na koncertních místech a festivalech.

Vedle svých snah s Kinky Wizzards pracoval Jiffy jako session bubeník pro další umělce, zejména na živých koncertech Rob Reed’s Sanctuary, velšské progresivní rockové kapele Magenta a zpěvačce Fifi.

Jeho neotřelý přístup k bubnování vedl k tomu, že jej oslovil přední Cardiff's Drum shop, Drum Depot, aby hostil bubenické clinic a podílel se o své zkušenosti s bubnováním.

Zpět
Studiové desky:
2023 Pictures From The Other Side
2021 For King and Country
1999 The Creeping Vine
1994 Pictures from the Other Side
1993 For King and Country
Ostatní nahrávky:
1999 Echoes
1997 Remastered


Skupina:
Robert Reed - Keyboards, Backing Vocals
Luke Machin - Guitars
Peter Jones - Lead Vocals, Saxophone, Whistles
Dan Nelson - Bass
Hosté:
Diskografie Pictures From The Other Side
Vyšlo 17. listopadu 2023, Tiger Moth Records

Seznam skladeb:
01. Broken Man ()
02. Pictures From The Other Side ()
03. Solitary Angel ()
04. Follow The Flow ()
05. Tomorrow's Here Today ()
06. Nosferatu ()
Total Time: (00:00)

DVD
Full album in dolby digital and dts 5.1 surround
Promo videos
The Quiet Room session (Live acoustic performance)
01. I Defy The Sun ()
02. Don’t Turn Away ()
03. Call Me ()
04. Man Amongst Men/The Sorceror ()
05. Snowbound ()
06. For King And Country ()

Cover: Azim Akberali
Kompletní přepracování 2. alba CYAN "Pictures from the Other Side" z roku 1994. Písně byly přepsány, rozšířeny a kompletně přepracovány v nové sestavě.

Skupina:
Robert Reed - Keyboards, Guitars, Backing Vocals
Dan Nelson - Bass
Luke Machin - Lead Guitars
Peter Jones - Lead Vocals, Saxophone, Whistles
Hosté:
Tim Robinson - Drums
Angharad Brinn - Backing Vocals (01,03,04,06,08)
Tesni Jones - Backing Vocals (06)
Diskografie For King and Country
Vyšlo 24. září 2021, Tiger Moth Records, TMRCD0921 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Sorceror (15:09)
02. Call Me (5:24)
03. I Defy the Sun (5:24)
04. Don't Turn Away (7:41)
05. Snowbound (6:19)
06. Man Amongst Men (11:43)
07. Nightflight (7:43)
08. For King and Country (7:23)
Total Time: (66:46)

Producer, Mixed: Robert Reed
Artwork: Azim Akberali
Kompletní přepracování 1. alba CYAN "For King and Country" z roku 1993. Písně byly přepsány, rozšířeny a kompletně přepracovány v nové sestavě.

Skupina:
Robert Reed - Guitars, Keyboards, Bass, Tambourine, Backing Vocals
Nigel Voyle - Lead Vocals
Christina Booth (Murphy) - Backing Vocals
Hosté:
Danny Chang - Acoustic Guitar, Percussion, Backing Vocals
Chris Fry - Guitar Solo (04,05)
Andy Edwards - Guitar Solo (06)
Nick Barret - Guitars (07)
Jim Price - Bodhrán
Phil Edwards - Recorder
Lee Goodall - Saxophones, Concert Flute
Pete Hurley - Bass
Tim Robinson - Drums
Jonathan - Bagpipes, Whistle
Diskografie The Creeping Vine
Vyšlo 1999, F2 Records, 9902 (UK)

Seznam skladeb:
01. Original Sin (8:47)
02. Valhala (3:42)
03. Gwenan (6:17)
04. I Will Show You Life (5:30)
05. Goodbye World (9:54)
06. The River (7:22)
07. Home (4:36)
08. The Creeping Vine (9:30)
Total Time: (55:38)

Recorded at Big Studios and D.C.M. Studios April 1994 - December 1998
Producer, Engineer, Mixed: Rob Reed
Designed at NVUS Graphics
Photography [Cyan Photos]: Dave Daggers

Skupina:
Robert Reed - Electric, Classical & Acoustic Guitars, Synths (Ensonic SQ1, Korg M1, Emu MPS), Akai S100 Sampler, Alesis D4 Drum Machine, Backing Vocals
Nigel Voyle - Lead Vocals
Christina Booth (Murphy) - Backing Vocals
Hosté:
Andy Edwards - Guitar Solos (01,08)
Ann Morgan - Operatic Solo (08)
Robert Cottle - Backing Vocals (08)
Diskografie Pictures From The Other Side
Vyšlo 1994, SI Music, SIMPly 54 (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. The Guardians (12:00)
02. Pictures From The Other Side (6:16)
03. Solitary Angel (4:19)
04. Broken Man (6:08)
05. All Around The World (6:47)
06. Tomorrow's Here Today (7:47)
07. Follow The Flow (3:04)
08. Nosferatu (Requiem For A Vampire) (14:03)
Total Time (60:24)

Recorded September 1993 - February 1994 at Big Studios, S. Wales and Cottage Industry Studios, S. Wales on Fostex R8, Mackie 1604 and Akai D4r
Producer, Mixed, Engineer: Robert Reed
Mastered [AudioFile Pre-Mastering]: Lawrence Ahearne
Artwork [Cover Artwork], Illustration [Line Drawings]: Simon Laurens
Design [Logo]: C. Smith
Layout [Lay-out And Pre-press]: Willebrord Elsing

Skupina:
Robert Reed - Electric & Acoustic Guitars, Vocals, Keyboards & Synths (Ensonic SQ1, Korg M1, Emu MPS), Akai S100 Sampler, Alesis D4 Drum Machine
Hosté:
Diskografie For King and Country
Vyšlo 1993, Silly Insects Records, SILLY INSECTS 003 (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. The Sorceror (11:30)
02. Call Me (4:24)
03. I Defy the Sun (4:22)
04. Don't Turn Away (6:38)
05. Snowbound (4:41)
06. Man Amongst Men (9:32)
07. Nightflight (5:58)
08. For King and Country (5:34)
Total Time: (52:39)

Re-recording of songs from the 80's (originally only on demo tape) plus new material (04,06,07)
Recorded September - December 1992 at Big Studios, Wales, on Tascam 488, Makie CR1604.
Producer, Engineer: Robert Reed
Mastered: Peter Brussee at Digipro, Soest
Mastered [Audiophile Pre-Mastering]: Lawrence Ahearne
Artwork [Cover Artwork]: Robert Reed
Design [Sleeve Design]: Willebrord Elsing
Design [Logo]: C. Smith
Photography: C. Jones


Skupina:
Rob Reed - All Instruments (01-08), Vocals (01-05,09), Guitars & Keyboards (09-10)
Nigel Voyle - Lead Vocals (06-08,10)
Christina Murphy - Backing Vocals (07)
Tim Robinson - Drums (09-10)
Pete Hearley - Bass (09-10)
Hosté:
Diskografie Echoes
Vyšlo 1999, F2 Music Ltd., 9909 (UK)

Seznam skladeb:
01. Cyan (5:41)
02. Man Amongst Men (10:51)
03. Snowbound (4:41)
04. I Defy The Sun (4:20)
05. Nightflight (5:57)
06. Solitary Angel (4:20)
07. Tomorrow's Here Today (7:46)
08. Follow The Flow (3:06)
09. Charm The Snake (3:29)
10. Jimmy The Tank (5:19)
Total Time: (55:30)

Recorded at Big Studios
Producer, Engineer, Mixed: Rob Reed

Skupina:
Robert Reed - All Instruments
Hosté:
Diskografie Remastered
Vyšlo 1997, F2 Music Ltd. (aka Festival Records), LP9707 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Sorcerer (11:32)
02. Call Me (4:26)
03. Don't Turn Away (6:40)
04. For King And Country (1997 remix) (5:39)
05. The Guardians (12:09)
06. Pictures From The Other Side (6:19)
07. Broken Man (6:12)
08. All Around The World (6:51)
09. Nosferatu (Requiem for a Vampire) (1997 remix) (13:55)
Total Time: (73:43)


Zpět

Reed and Voyle Chrisina Booth
Robert Reed, Dan Nelson, Luke Machin, Jon "Jiffy" Griffiths, Peter Jones


Jon "Jiffy" Griffiths, Peter Jones, Robert Reed, Luke Machin, Dan Nelson

Zpět
Oficiální stránky:
https://en-academic.com/dic.nsf/enwiki/1936566
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  24.10.2023 
Menu Poslední aktualizace: 24.10.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©