Karnataka - progressrock.cz
   

   

Zpět
Karnataka je velšská progresivní rocková skupina ze Swansea, Abertawe, UK, kterou v roce 1997 založili Ian Jones (baskytara, akustická kytara), Jonathan Edwards (klávesy) a Rachel Jones (zpěv), kteří hráli s dalšími členy Karnataka v dřívějších kapelách. Doplnili je později doplnili Paul Davies (elektrické kytary) a Gavin Griffiths (bicí). Původně se mělo jednat jen o jednorázový studiový projekt k nahrání desky se stejnojmenným názvem, ke kterému Iana inspirovaly jeho cesty po Indii. Hudba Karnataky obsahuje romantické, melodické, zvukové plochy se silnými folkovými a keltskými vlivy. Hudebními vzory skupiny jsou Pink Floyd, Camel, ale vzdáleně i Clannad nebo Iona.

Pětice nahrála debutové album pod bezejmeným názvem "Karnataka", které vyšlo v roce 1998. Zpočátku kapelu ani nenapadlo album skutečně vydat, nahrávku si v podstatě udělali pro vlastní potěšení, měla být určena jen pro úzký okruh přátel. Když však začali hrát živá vystoupení ve své nové konfiguraci, ústní podání zajistilo, že stále větší počet lidí začal žádat o kopie. Poté, co zjistili jaká je po ní poptávka, bylo kapele doporučeno, aby poslala kopii alba Martinu Hudsonovi do Classic Rock Society. A byli to právě oni, kdo dal kapele první a zároveň pozitivní hodnocení v magazínu společnosti a poté jim nabídli koncert pro Classic Rock Society v Rotherhamu, kde v roce 1999 podpořil tribute kapelu Genesis ReGenesis. Přehlídka byla úspěšná a Karnataka dostala další nabídku na vystoupení za podpory Jump v říjnu 1999. Poté se objevily další nabídky a Karnataka začala fungovat jako klasická rocková skupina. To se ukázalo být katalyzátorem rostoucího úspěchu kapely a povzbuzená kapela už začala psát materiál, který se nakonec objevil na jejich druhém albu.

Jejich eponymní debut demonstroval schopnost kapely vytvářet romantické, melodické, kameleskové a floydské zvukové plochy, protkané silnými folkovými a keltskými vlivy (vylepšené použitím flétny). Tyto často atmosférické atmosféry poskytují kulisu pro krásný, strašidelný hlas Rachel Jones, opět připomíná Heather Findlay z Mostly Autumn, a to jak rozsahem, tak harmoniemi, které dokáže vytvořit. Důsledkem je, že Karnataka může být příznivě srovnatelná s kapelami jako Enya, Clannad & Iona a bývá doporučována pro fanoušky těchto kapel.

V roce 2000 skupina vydala své druhé album skupiny "The Storm". Album bylo nahráno mezi srpnem a listopadem 1999 v Ianově studiu. Album bylo poté smícháno v Rockfield Studios v Mounmouthshire ve Walesu, ve studiu používaném takovými významnými kapelami jako Rush, a mělo být opakovaně vysíláno Bobem Harrisem. Ve stejném roce kapela vyhrála ceny za "nejlepší novou kapelu" a "nejlepší zpěvačku" na Classic Rock Society Awards. Popularita kapely nadále rostla, což vedlo k podpoře slotu pro Porcupine Tree na jejich evropském turné v roce 2001 a v následujícím roce vystoupení na festivalu v Canterbury.

Další živá vystoupení přivedla kapelu do povědomí nahrávací společnosti Voiceprint, přes kterou jsou nyní nahrávky distribuovány. Skupina s novým albem absolvovala rozsáhlé turné po Velké Británii, což vyvrcholilo vystoupením před publikem zarytých fanoušků v londýnském Mean Fiddler, které bylo natočeno a následně vydáno na DVD v licenci Classic Rock Productions. DVD nazvané jednoduše "In Concert" bylo dobře přijato fanoušky, ale frustrovalo kapelu, která stále cítila, že výsledky plně neodrážejí jejich uznávaná živá vystoupení.

DVD "In Concert" však obsahovalo i nějaký nový materiál, na kterém skupina pracovala pro své třetí album, i když písně byly předurčeny k tomu, aby se trochu změnily, než byly nahrány v relacích pro to, co se mělo stát průlomovým albem kapely.

V roce 2003 bylo vydáno přelomové album kapely "Delicate Flame Of Desire". Jednalo se o výsledek jejich první spolupráce s producentem Warner Stevem Evansem a špičkovým mixer/inženýrem Joe Gibbem, dříve spolupracoval s Catatonia, Leftfield, Texas a mnoha dalšími, mixovaůo se v Mighty Atom Studios ve Swansea. Album bylo masterováno v Abbey Road Studios. To měl být začátek spolupráce, která pokračuje dodnes, přičemž Ian pokračuje ve spolupráci s oběma. Album přineslo hudbu kapely mnohem širšímu publiku díky vysílání Radia 2 a zároveň širokému mediálnímu pokrytí. Toto album bylo jediným studiovým albem Karnataka, na kterém se objevila nová členka, Anne-Marie Helder, hrající na flétnu a s doprovodnými vokály, která předtím vystupovala s kapelou jako hostující doprovodná zpěvačka se objevila se i na DVD "In Concert" skupiny jako jedna ze tří hostujících doprovodných zpěvaček.

Rozsáhlý rozhovor s Ianem Jonesem, Jonathanem Edwardsem a Rachel Jonesovou vedl Jon Hinchliffe v roce 2002, krátce před vydáním "Delicate Flame Of Desire". V rozhovoru všichni tři obšírně mluví o původu kapely, procesu psaní a dynamice fungování kapely.

S jejich další rostoucí popularitou se v roce 2003 vrátili na Canterbury Festival s Karnataka vystupujícím po boku Roberta Planta a další podpůrné sloty s Rayem Wilsonem a All About Eve. V roce 2004 skupina vydala své poslední album v této sestavě, dvojité živé album "Strange Behaviour".


Krátce po vydání "Delicate Flame Of Desire" byli Karnataka pozváni, aby zahráli své první koncerty v zámoří. Jedna uskutečně jejich první show v USA byla natočena a vydána na DVD jako "Live in USA", opět prostřednictvím Classic Rock Productions. Skupina také pracovala na více nových materiálů, z nichž některé měly premiéru v průběhu let 2003 a 2004, protože skupina pokračovala v rozšiřování své fanouškovské základny a získávala stále pozitivní recenze. Živé album je pozoruhodné zejména tím, že obsahuje dvě dříve nevydané nové písně "Talk To Me" a "These Dreams Are Over". Dvojité živé album "Strange Behaviour" bylo vydáno v polovině roku 2004, aby doprovázelo turné, které se ukázalo jako poslední turné kapely se stávající sestavou.

V roce 2004 skupina vydala své živé 2CD "Strange Behaviour" nahrané v The Limelight v Crewe. Ačkoli další turné po Velké Británii bylo v raných fázích plánování, v srpnu 2004 byly webové stránky kapely aktualizovány s oznámením, že kvůli nepředvídaným osobním okolnostem se kapela rozhodla nepokračovat. Následovalo období nečinnosti, během kterého se klíčoví členové kapely odtrhli a pouštěli se do nových hudebních projektů.


Ian Jones spojil své síly se skladatelem Stevem Evansem a kytaristou Ianem Simmonsem, aby nahráli skladbu pod hlavičkou Chasing The Monsoon a později se k nim přidala Lisa Fury předvádějící vokály. Rachel Jones se rozhodla dát si čas z hudebního byznysu a vrátila se na vysokou školu, i když se objevila na nahrávkách jiných kapel a občas se také postavila na pódium, nejvíce pozoruhodně se skupinou Mostly Autumn. Následně se koncem roku 2006 připojila včas k rockové kapele The Reasoning se sídlem v Cardiffu jako zpěvačka, aby přidala své vokály k jejich debutu "Awakening" z roku 2007.

Zbývající členové původní sestavy Karnataka, Paul Davies, Jonathan Edwards a Gavin Griffiths, spolu s Anne-Marie Helder vytvořili PANIC ROOM, která provedla doprovodné vokály na albu "Delicate Flame".

V roce 2005 Ian oznámil, že skupina bude pokračovat s novou sestavou, ve které bude Lisa Fury na vokály, Gonzalo Carrera na klávesy a Enrico Pinna jako kytarista. Karnataka byla vzkříšena jako kapela, když Ian Jones pokračoval v psaní nového materiálu spolu s klávesistou Gonzalo Carrerou. Tato nová sestava kapely vyjela na jaře 2007 na turné, kde hrála výběr fanoušky oblíbený a čtyři nebo pět nových písní, které poskytly příchuť z probíhající práce. Po Palmerově odchodu z kapely později v roce 2007 se ke Karnatakovi připojil Ian Harris, který předtím hrál s mnoha herci, včetně Chrise Rea, Mica Paris a Nitina Sawhneyho.


Práce na čtvrtém studiovém albu kapely "The Gathering Light" pokračovaly v roce 2007, i když probíhaly už od roku 2005 se všemi třemi autory - Ian Jones, Lisa Fury a Gonzalo Carrera. Bylo to Ianovo první celé album, na němž převzal produkční povinnosti a také bylo vidět, jak se jeho role multiinstrumentalisty dostala do popředí, když se ujal mnoha klávesových partů, programování bicích a instrumentaci některých smyčců. To také poznamenalo jeho rostoucí roli jako textaře. V roce 2010 vyšlo nové album Karnataka "The Gathering Light", které nahrál a produkoval Ian Jones, mixoval Enrico Pinna a masterovalo se v londýnských Metropolis Studios. Album bylo vydáno s ohlasem kritiky a získalo nejlepší mezinárodní album na World Prog Awards v roce 2010.

Kapela pokračovala v turné. Tentokrát starší oblíbené skladby ustoupily do pozadí a předvedli spoustu nového materiálu, čímž předvedli důvěru kapely pro jejich psaní po předchozím rozštěpení. Turné bylo velmi dobře přijato, což vedlo k silnému hlasování pro kapelu a jednotlivé hudebníky v cenách Classic Rock Society za rok 2008, i když kapela ještě nevydala žádné nahrávky v nové sestavě.

Čtvrté studiové album Karnataka bylo nakonec vydáno v únoru 2010, i když fanoušci, kteří si předobjednali speciální edici alba, dostali své kopie o něco dříve. Skupina se pustila do šňůry živých koncertů, aby propagovala album, které již získalo několik výjimečně pozitivních recenzí. Objevilo se také v mnoha hudebních časopisech jako Classic Rock Society, Get Ready To Rock, Fireworks Magazine s hlavní skladbou na doprovodném CD, Dutch Progressive Rock Page, Powerplay Magazine, Musical Discoveries & Where Worlds Collide, včetně titulní strany magazínu Classic Rock Society. "The Gathering Light" také získalo cenu za nejlepší mezinárodní album na Prog Awards.

Magazín "Musical Discoveries" napsal: "The Gathering Light" obhajuje věrně dědictví Karnataka, ale ilustruje významný umělecký růst od vydání "Delicate Flame Of Desire" bývalé sestavy před šesti lety. Progresivní rockové vlivy jsou patrnější [...] Zatímco jejich fanoušci na toto vydání čekali dlouho, péče věnovaná psaní, nahrávání a produkci "The Gathering Light" přinesla vynikající progresivní rockové album..."

V květnu 2010 Ian Harris, Gonzalo Carrera a Lisa Fury oznámili na svých webových stránkách, že z osobních důvodů kapelu opouštějí. V říjnu 2010 bylo oznámeno, že Iana Harrise nahradí bývalý bubeník Karnataka Louie Palmer a v říjnu 2010 bylo odhaleno, že se ke kapele připojil v nové roli multiinstrumentalista Colin Mold. V únoru 2011 bylo oznámeno, že Hayley Griffiths se stala novou hlavní zpěvačkou kapely, která nahradila Lisu Fury. Hayley byla dříve hlavní zpěvačkou světových fenoménů Riverdance a Lord of the Dance Michaela Flatleyho. Nová sestava kapely byla dokončena v březnu 2011, kdy byl Cagri Tozluoglu oznámen jako nový klávesista kapely. V září 2011 nová sestava oznámila, že začátkem roku 2012 se uskuteční rozsáhlé 15-denní turné po Velké Británii, následně pojmenované "New Light Tour". Po odchodu Palmera se ke skupině připojil Matt McDonough na bicí. Po dokončení turné v roce 2012 Mold opustil kapelu a nebyl nahrazen.

Kapela natočila a nahrála svou show v The Met Theatre v Bury na New Light Tour. Přehlídka byla vylepšena světly a lasery a natáčelo se ve vysokém rozlišení. Nové živé album a DVD "New Light" a bylo vydáno na konci roku 2012. Skupina pokračovala v turné této show do roku 2013.

Následovaly další změny v sestavě a v srpnu 2013 kapela odhalila, že pracuje na novém albu. Dne 31. května 2014 vyšlo najevo, že kapela najala bubeníka Jimmyho Pallagrosiho po odchodu Matta McDonougha. Dlouho očekávané album "Secrets Of Angels" vyšlo 7. března 2015, na němž Ian byl opět ústředním prvkem psaní a produkce. První kopie byly k dispozici na koncertě v Derby a předobjednávky byly odeslány příští týden. Album obsahuje 8 skladeb, včetně titulní skladby, 20-minutového epického opusu. Titulní skladba zdůrazňovala více než kdy jindy jeho progresivní vlivy dosahující délky 20 minut, ale album také poznamenalo temnější těžší zvuk a ukázalo, že se kapela může vyvíjet a přetvářet sama sebe. Mezi další skladby na albu patří "Forbidden Dreams", "Poison Ivy" a "Feels Like Home", které byly představeny na turné Forbidden Dreams v letech 2012/2013. Album získalo ceny za nejlepší album a nejlepší píseň na Classic Rock Society Awards v roce 2016. V roce 2017 kapela vydala "Secrets Of Angels Live" na CD/DVD a Blu-Ray.

Kapela poté vyrazila na britské turné, které začalo 28. února 2015, a každý večer hráli každou skladbu z nového alba. Skupina pokračovala v turné k albu "Secrets Of Angels" v letech 2016 a 2017, a to jak ve Velké Británii, tak v Evropě. DVD z turné bylo nahráno v Londýně v roce 2016 a bylo vydáno v prosinci 2017. V roce 2017 se také uskutečnilo turné s názvem "End II End", na kterém kapela odehrála alba "The Gathering Light" a "Secrets Of Angels" jako celek.

Klávesista Cagri Tozluoglu se rozhodl z kapely odejít ke konci roku 2017, přičemž kytarista Enrico Pinna také naznačil, že je pravděpodobné, že kapelu opustí, aby se věnoval jiným závazkům. Po koncertě v Robin 3. prosince 2017 oznámil lídr kapely Ian Jones na Facebooku, že současná sestava kapely skončila a pravděpodobně bude pokračovat s novou sestavou.

V únoru 2018 Ian Jones oznámil na webových stránkách kapely, že Gonzalo Carrera se znovu připojil ke kapele, a že pracují společně na novém materiálu. V srpnu 2018 kapela oznámila nového bubeníka Filippa Galliho a v téže době i novou zpěvačku a pianistku Sertari a známého kytaristu Luka Machina (The Tangent, Maschine, Cyan, Tiger Moth Tales a Illuminae), který kapele vypomůže pro jejich živá vystoupení i nadcházející studiovou práci. Sertari přebírá post po Hayley Griffiths, která odešla poté, co kapela v roce 2017 oznámila, že se chystá na neurčitou pauzu kvůli odchodu klávesisty Cagri Tozluogo a kytaristy Enrica Pinna. Jones řekl: "Sertari nás na konkurzu uchvátila svými krásnými vokály - okamžitě tam byla chemie a bylo jasné, že všichni sdílíme stejnou hudební vizi. Líbil se nám způsob, jakým interpretovala písně, respektovala původní verze a zároveň přidala svůj vlastní pocit a emoce, posypala zvuk tím extra kouzlem. Bylo nám jasné, že se ke kapele perfektně hodí."

Anglo-kyperská zpěvačka a skladatelka Sertari uvádí, že je nadšená z toho, že se připojila ke Karnatace, a dodala: "Okamžitě jsem se stala fanynkou, která poslouchala všechny písně. Bylo skvělé zpívat některé písně pro skupinu a jsem opravdu ráda, že se jim líbilo, co jsem toho dne dělala. Těším se na budoucnost a na to, že budu součástí Karnataka a na cestu vpřed."

Nová sestava společně psala materiál pro nové studiové album, které bylo plánované k vydání v roce 2022. V roce 2020 oznámili své turné New Dawn Rising Tour, které bylo po globální pandemii Covid odloženo na rok 2022.

V roce 2021 byl Galli nahrazen Chrisem Allanem (Sun, Protomythos) pro nahrávání nového alba a turné 2022. V roce 2022 Carrera opustil kapelu a v roce 2023 jej později nahradil Rob Wilsher.

V červnu 2023 Karnataka vydala své očekávané studiové album "Requiem For A Dream" se zpěvačkou Sertarim včetně speciálních hostujících vystoupení Troye Donockleyho (Uilleann pipes a nízké píšťaly), Luka Machina (sólová kytara), Gonzala Carerry (přídavné klávesy) a Chris Allan (bicí). Pro jejich turné v roce 2023 převzal bubenické povinnosti Jack Summerfield.

"Requiem For A Dream" je pravděpodobně dosud nejambicióznější album Karnataky, jehož hudba zkoumá témata související s osobním protivenstvím, ztrátou, zoufalstvím, klimatickými změnami a eko ničením. Jak říkají: "Připomínáme si křehkost Saganovy bledě modré tečky, plovoucí v moři hvězd." Snad lze albub označit jako koncepční, všechna témata, která jsou adresována, směřují určitým směrem... zpívají o "krásném světě umírajícím a zabarveným strachem, ale chtivým naděje".

Album začíná a končí zašeptanými slovy "tick-tak", aby nám připomněla, jak hodiny tikají, když dojde na nápravu toho, jak zacházíme se světem, a než "All Around The World" začne poselstvím naděje a Karnataka předloží své stanovisko "...v našich srdcích víme, že je to špatně, teď stojíme spolu po celém světě". Není mnoho kapel, které otevírají nové album s 11-minutovým číslem, ale fungují s bujnou měkkou zvukovou kulisou a nějakou vynikající hrou od kapely, s Lukem Machinem, který pokládá báječnou kytarovou práci, něco, co opakuje celou cestu albem. Sertariin hlas skvěle sděluje poselství a její vokály jsou vrcholem alba.

Skladby "Sacrifice" a "Forgiven" již byly testovány na turné, přičemž Karnataka obě melodie předvedla na festivalu New Day 2022 a byly dobře přijaty. "Forgiven" má kolem sebe duchovní atmosféru, latinský zpěv prosící Boha o odpuštění je příjemným dojmem a mohlo by se stát oblíbeným koncertním kouskem. "Say Goodbye Tomorrow" je rychlejší skladba s několika božskými kytarovými a syntetickými doteky uprostřed a kratší verze by mohla být téměř singl. "Don’t Forget My Name" je trochu melancholičtější, ale s Lukem Machinem opět na kytaru. Titulní skladba "Requiem For A Dream" je pětadvacetiminutový epos. Její pomalé sugestivní intro nad tím, co zní jako hořící plameny, představuje zdlouhavý kus různých temp a nálad, ale všechny se stejným poselstvím, varováním před tím, že klimatické změny nebereme vážně: "...pořád tančíme v dešti, oslepeni bouřemi, které zuří".

Všechny věci se ztělesněním Karnataka jsou zachyceny na tomto albu, ambiciózní písně, skvělé hraní a inteligentní texty. Hudba je uhlazená a není složitá, a i když možná nepřitáhne prog fanouška, který má svůj prog rád trochu dobrodružnější a "více na hraně", nicméně "Requiem..." je album, na které může být Karnataka hrdá.

Zpět
Zakládající členové:
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Rachel Jones - Lead Vocals (1996-2004)
Gavin John Griffiths - Drums, Percussion (1996-2004)
Paul Davies - Guitars (1996-2004)
Jonathan Edwards - Keyboards (1996-2004)

Současní členové:
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Sertari - Vocals (2018-dosud)
Luke Machin - Guitars (2018-present)
Rob Wilsher - Keyboards (2023-present)
Jack Summerfield - Drums, Percussion (2023-present)

Bývalí členové:
Chris Allan - Drums, Percussion (2021-2022)
Filippo Galli - Drums, Percussion (2018-2021)
Hayley Griffiths - Vocals (2011-2018)
Çagri Tozluoglu - Keyboards (2011-2017)
Enrico Pinna - Lead, Rhythm & Acoustic Guitar (2005-2017)
Jimmy Pallagrosi - Drums (2014-2017)
Matt McDonough - Drums, Percussion (2011-2014)
Colin Mold - Guitars, Keyboards, Violin, Vocals (2010-2012)
Louie Palmer - Drums, Percussion (2006-2007, 2010-2011)
Lisa Fury - Vocals (2006-2010)
Gonzalo Carrera - Keyboards (2005-2010)
Ian Harris - Drums, Percussion (2007-2010)
Alquimia - Vocals, Multi-instrumentalist (2005-2006)
Bob Dalton - Drums (2005-06)
Nick May - Guitars (2005-2006)
Anne-Marie Helder - Vocals, Flute, Shawm (2001-2004)

1997-2001
2001-2004
2004-2005
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Paul Davies - Electric Guitar
Jonathan Edwards - Keyboards
Gavin Griffiths - Drums, Percussion
Rachel Jones - Lead Vocals
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Paul Davies - Electric Guitar
Jonathan Edwards - Keyboards
Gavin Griffiths - Drums, Percussion
Rachel Jones - Lead Vocals
Anne-Marie Helder - Flute, Backing Vocals
Disbanded
2005
2005-2007
2007-2010
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Gonzalo Carrera - Keyboards
Bob Dalton - Drums, Percussion
Nick May - Electric Guitar
Alquimia - Vocals
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals Lisa Fury - Lead Vocals
Louie Palmer - Drums, Percussion
Enrico Pinna - Electric Guitar
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Gonzalo Carrera - Keyboards
Lisa Fury - Lead Vocals
Enrico Pinna - Electric Guitar
Ian Harris - Drums, Percussion
2010-2011
2011
2011
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Colin Mold - keyboards, backing vocals
Louie Palmer - drums, percussion
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Colin Mold - keyboards, backing vocals
Louie Palmer - drums, percussion
Hayley Griffiths - lead vocals
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Colin Mold - keyboards, backing vocals
Louie Palmer - drums, percussion
Hayley Griffiths - lead vocals
Çagri Tozluoglu - keyboards
2011-2012
2012-2014
2014-2017
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Enrico Pinna - Electric Guitar
Colin Mold - Violin, Electric and Acoustic Guitars, Backing Vocals
Hayley Griffiths - Lead Vocals
Çagri Tozluoglu - Keyboards
Matt McDonough - Drums, Percussion
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Enrico Pinna - Electric Guitar
Hayley Griffiths - Lead Vocals
Çagri Tozluoglu - Keyboards
Matt McDonough - Drums, Percussion
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Enrico Pinna - Electric Guitar
Hayley Griffiths - Lead Vocals
Çagri Tozluoglu - Keyboards
Jimmy Pallagrosi - drums, percussion
2018-2022
2022-2023
2023-present
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Gonzalo Carrera - Keyboards
Filippo Galli - Drums, Percussion
Luke Machin - Guitars
Sertari - Lead Vocals, Piano
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Luke Machin - Guitars
Sertari - Lead Vocals, Piano
Chris Allan - Drums, Percussion
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals
Luke Machin - Guitars
Sertari - Lead Vocals, Piano
Jack Summerfield - Drums, Percussion
Rob Wilsher - Keyboards

Diskografie
(narozen ***, Wales, Great Britain)
Bass, Acoustic Guitars, Keyboards, Bass Pedals


Ian Jones je velšský hudebník, hráč na basovou kytaru, zakládající člen, kreativní a hnací síla skupiny Karnataka, který se hudbě v té či oné formě hluboce věnuje od svých raných dospívání. Ian, rodák ze Swansea ve Walesu, vyrůstal v domácnosti, kde byla hudba ústředním prvkem rodinného života, láska jeho matky ke klasické hudbě, muzikálům a big bandové hudbě se podepsala, ale byla to láska jeho sestry k progresivní a eklektické rockové hudbě, jež se později ukázalo jako klíčové v Ianově hudebním směřování. "Dark Side Of The Moon", "Tubular Bells", "Tales From Topographical Oceans" a "The Lamb Lies Down On Broadway" od Genesis, to vše mělo obrovský vliv na jeho pozdější psaní. Ian je znám z působení i v dalších kapelách Chasing The Monsoon a Illuminae.

Částečně vybavená 12-strunná kytara zahájila Ianův první nájezd na hraní v hudbě a v pozdním dospívání následovalo odhodlanější úsilí s první basovkou vypůjčenou od přítele. Ian si rychle uvědomil, že jeho vášní je nejen tvořit hudbu, ale také ovládnout hru na baskytaru a kytaru, a tyto dvě disciplíny zahájily neustálý vývoj prostřednictvím různých hudebních počinů.

Angel Heart signalizovalo jeho první vážnou kapelu, měla alespoň jméno. Bylo to pop/rock/prog trio, které znamenalo jeho první spolupráci s budoucími členy Karnataka Rachel Jones a Jonathanem Edwardsem. Následovat měl Dream Circle, goth folk/rock ovlivnění All About Eve, ale vždy s přidaným prvkem experimentování, progresivní vliv si vždy našel cestu na povrch. Následovaly kapely The Big Pink, která měla v roce 1992 vystoupit na festivalu Heineken po boku Manic Street Preachers.

Toto formativní období vyústilo ve sbírku písní, nápadů a spolupráce, které byly z velké části nenahrány. V roce 1998 se Ian rozhodl založit si domácí studio s Rachel Cohen, aby zahájili projekt nahrávání nejlepších skladeb. S kytaristou Paulem Daviesem, který byl vyzván, aby do písní přidal kytarové party byl projekt dokončen, stále neexistoval žádný hlavní plán nebo záměr, jak by to jako kapela posunout dále, ale s pocitem, že vytvořili něco, co stojí za to, ale myšlenka pokračovat jako kapela zesílila. Bylo vyžadováno jméno a Ianovy nedávné výpravy do divočiny Indie poskytly kapele inspiraci, když přijala název indického státu, který navštívil, a zrodila se Karnataka.

Ianovi bylo navrženo, aby byla kopie skladeb zaslána nově vznikající Classic Rock Society a byli to právě oni, kdo dal kapele první a zároveň pozitivní hodnocení a pozval kapelu k vystoupení pro Classic Rock Society. To se ukázalo být katalyzátorem rostoucího úspěchu kapely a v roce 2000 skupina vydala své druhé album "The Storm". Bylo smíchano ve světově proslulých studiích Rockfield v Monmouthu a mělo být opakovaně vysíláno Bobem Harrisem. Ve stejném roce kapela vyhrála ceny za "nejlepší novou kapelu" a "nejlepší zpěvačku" na Classic Rock Society Awards. Popularita kapely nadále rostla, což vedlo k podpoře slotu pro Porcupine Tree na jejich evropském turné v roce 2001 a v následujícím roce vystoupení na festivalu v Canterbury.

V roce 2003 bylo pro kapelu vydáno přelomové album "Delicate Flame of Desire". To byl výsledek jejich první spolupráce s producentem Warner Stevem Evansem a špičkovým mixerem/inženýrem Joe Gibbem, který spolupracoval s Catatonia, Leftfield, Texas a mnoha dalšími. To měl být začátek spolupráce, která pokračuje dodnes, přičemž Ian pokračuje ve spolupráci s oběma. S jejich další rostoucí popularitou se v roce 2003 vrátil na Canterbury Festival s Karnataka vystupujícím po boku Roberta Planta a další podpůrné sloty s Rayem Wilsonem a All About Eve. V roce 2004 skupina vydala své poslední album v této sestavě, dvojité živé album "Strange Behaviour".

Ian pokračoval v psaní nového materiálu Karnataka a představil novou zpěvačku Lisu Fury, klávesistu Gonzala Carreru a kytaristu Enrica Pinnu. Výsledné album The Gathering Light bylo vydáno v roce 2010. Bylo to Ianovo první celé album, které převzalo produkční povinnosti a také vidělo, jak se jeho role multiinstrumentalisty dostala do popředí, když se ujal mnoha klávesových partů, programování bicích a instrumentaci některých smyčců. To také poznamenalo jeho rostoucí roli jako textaře. Album bylo vydáno s ohlasem kritiky a získalo nejlepší mezinárodní album na World Prog Awards v roce 2010.

Následovaly další změny v sestavě a v roce 2015 revitalizovaná Karnataka vydala "Secrets Of Angels" s Ianem, který byl opět ústředním prvkem psaní a produkce. Titulní skladba zdůrazňovala více než kdy jindy jeho progresivní vlivy dosahující délky 20 minut, ale album také poznamenalo temnější těžší zvuk a ukázalo, že se kapela může vyvíjet a přetvářet sama sebe. Album získalo ceny za nejlepší album a nejlepší píseň na Classic Rock Society Awards v roce 2016.

Ian také založil nový společný projekt Chasing The Monsoon (www.chasingthemonsoon.com) se skladatelem a producentem Stevem Evansem a kytaristou Ianem Simmonsem. Hudba čerpá ze světových, progresivních a keltských vlivů. Debutové album "No Ordinary World" vyšlo v roce 2019 a obsahuje různá hostující vystoupení včetně Troye Donockleyho a zpěvačky The Gathering Light Lisy Fury.

Ian také spustil nový projekt ILLUMINAE v roce 2019 (www.illuminae.net) se zpěvačkou Agnieszkou Swita. Jejich debutové album "Dark Horizons" vyšlo v roce 2021. S širokými vlivy na něm hostují kytarová ikona Steve Hackett, hráč na saxofon ze Supertramp John Helliwell a multiinstrumentalista z Nightwish Troy Donockley.

V červnu 2023 Karnataka vydala své očekávané nové studiové album "Requiem For A Dream" se zpěvačkou Sertarim včetně speciálních hostujících vystoupení Troye Donockleyho (Uilleann pipes a nízké píšťaly), Luka Machina (sólová kytara), Gonzala Carerry (přídavné klávesy) a Chris Allan (bicí).
Diskografie
(také známa jako Rachel Cohen, Rachel Hunter)
(narozena ***, England, Great Britain)
Vocals


Rachel je britská zpěvačka, je nejznámější jako spoluzakladatelka kapely Karnataka (1997-2004) a později jako členka indie pop kapely The Haywains (1990-1996) a kapel The Reasoning (2005) a ProgAID.


Diskografie
(celým jménem Gavin John Griffiths)
(narozen ***, Great Britain)
Drums, Percussion


Gavin Griffiths je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Kromě toho, že je Gavin původním bubeníkem Karnataka a zakládajícím členem Panic Room, je také skvělý poptávaný jako session hudebník, a vystupoval či nahrával s mnoha umělci včetně takových jako Fish, Bill Nelson (Be-Bop Deluxe), Mostly Autumn a Halo Blind.

Je znám také z působení v kapelách Karnataka, Mostly Autumn, Panic Room (2006-dosud), Josh & Co. Limited, Chris Johnson's Parade, Bill Nelson And The Gentlemen Rocketeers. Objevil se také na sólovém albu Bryana Joshe z Mostly Autumn "Through These Eyes" vydaném v roce2008.
Diskografie
(narozen ***, England)
Guitars


Paul Davies je britský hudebník a hráč na kytaru. Je znám jako zakládající člen kapel Karnataka a Panic Room, v níž působili bývalí členové KArnataka.
Diskografie
(narozen ***, Great Britain)
Piano, Rhodes, Hammond, Wurlitzer, Synths, Electric & Acoustic Guitars


Jonathan je britský hudebník a hráč na klávesy, byl zakládajícím členem a jedním z hlavních skladatelů Karnataka. Nahrával a cestoval s kapelou v letech 1997 až 2004, do jejich prvního rozpadu.

Zbývající členové původní sestavy Karnataka, Paul Davies, Jonathan Edwards a Gavin Griffiths, spolu s Anne-Marie Helder vytvořili kapelu PANIC ROOM. Od roku 2006 je Jon je zodpovědný za charakteristické zvuky kláves PANIC ROOM a je s oblibou titulován jako "The Maestro". Jon je také jedním z hlavních skladatelů kapely a mnoho z nejvíce ikonických skladeb kapely začalo žít u jeho kláves. Při společném psaní s Anne-Marie, která přiznává, že najít spolupráci je mnohem těžší než sólové psaní, se vždy něco stane a párování funguje nějakým zvláštním a úžasným způsobem.

Mezi jejich společné autorské zásluhy patří mnoho oceněných skladeb včetně "Satellite", která získala titul "Nejlepší na CRS Awards 2011.

Jon také píše a vystupuje s Anne-Marie jako polovina dua LUNA ROSSA, což je nový akustický projekt, kde duo prozkoumává kořenovější a holou paletu zvuků. Jejich debutové album "Sleeping Pills & Lullabies" vyšlo v roce 2013 a na konci roku 2014 následovalo druhé album "Secrets & Lies". Třetí album "Atropa" pak v roce 2018.

Jon hrál také jako hostující hudebník pro Mermaid Kiss, na studiovém albu "Etarlis" a na některých jejich živých vystoupeních.

Diskografie
(rodné jméno Nicola)
(narozena ***, Guildford, Great Britain)
Vocals, Piano


Sertari je zpěvačka a kladatelka z Velké Británie. Po několika rušných letech, kdy se tato britská zpěvačka a skladatelka díky spolupráci s Fabio Carnellim na "Out Of My Mind" dostala do žebříčku britských zpěvaček a skladatelek v Evropě a vyhrála cenu Akademia "Singer/Songwriter" za své EP "Unplugged", vydala od té doby své další EP "Bright Star" a singly "Second Chance", "Asylum" a "Break My Heart In Two" s Mayfield Records.

Sertari je zpěvačka, skladatelka a umělkyně s vášní pro tvorbu hudby a živé vystoupení. Narodila se ve Velké Británii do kyperské rodiny a vyrůstala v klidném městě, kde nejblíže Středozemnímu moři je Costa Coffee. V letech 2004-2007 absolvovala University of Southampton s bakalářským titulem v oboru hudba. S řadou hudebních vlivů od Michaela Jacksona, Led Zeppelin a Kate Bush až po Nightwish a Within Temptation využívá pódium jako outlet a důsledně prokazuje ambice vyvinout vlastní jedinečnou směs emotivního elektro pop-rocku s krásným, ale výkonným vokálem, dominující kytarou, atmosférickými syntezátory a bigbíty.

Začala založením vlastního labelu a pořádáním vlastních živých hudebních nocí na jižním pobřeží, aby propagovala nezávislé talenty a propagovala svou vlastní hudbu. V důsledku svého úsilí již dosáhla mnoha úspěchů s vlastním úsilím, s vydáními, tiskem a rádiem - včetně toho, že se hrála na BBC Introducing a byla vybrána do playlistů v britských a mezinárodních rádiích.

Její živá show si mezi publikem získala reputaci pro svou vysokou energetickou hladinu, která demonstruje její obrovský hlasový rozsah a dynamické kvality. Hrála na prestižních akcích v londýnských olympijských fanzónách, O2 akademii, Hard Rock Cafe Cyprus a London Fashion Week, zatímco její osobní favorit (a nejrock'n'rollovější příběh) pochází z její hlavní TV show v hlavním městě Kypru, Nikósii, na Silvestra do tisíce lidí. Spolupracovala rovněž s některými špičkovými producenty a umělci po celém světě včetně takových jako Adrian Hall ze Z-Management (Black Eyed Peas, Alicia Keys), vítěze Grammy J-Ivy (Jay-Z, Kanye West) a Pete Craigie (Take That, Beverley Knight, Stevie Wonder). Nyní je umělkyní podporovanou Vocalzone a měla to potěšení podpořit Beverley Knight na festivalu Lowde 2018.

Vystupovala v žebříčcích a koncertoval na koncertech a festivalech a v roce 2014 získla cenu Akademia Award "Nejlepší zpěvák/skladatel" a byla nominována v kategoriích "Nejlepší živé vystoupení" a "Nejlepší píseň" v na na Exposure Music Awards (EMA Awards) a zvítězila na Extreme Exposure Award ve finále UK Open Mic.

V srpnu 2018 bylo oznámeno, že se stává novou hlavní zpěvačkou prog kapely Karnataka a budu pracovat na vydání nového alba a britském turné, také začala pracovat na svém vlastním sólovém albu.

Kromě jejích hudebních atributů je také velmi zručnou bojovou umělkyní a právě získala tolik žádané černé tričko v Kamon Kung Fu - takže pozor, může vypadat drobně, ale tato dívka má na jevišti pořádný úder a vypnuto!
Diskografie
(Narozen 22. listopadu 1988, Congleton, Cheshire, UK)
Guitars, Vocals (The Tangent, nyní Maschine)


Luke Machin hraje na kytaru snad od chvíle, kdy ji poprvé uzvedl ve věku dvou let. Ve věku mezi 8 a 12 léty již na ní hrával skoro osm nebo 10 hodin tréninku denně, což bylo dost šílené. Byla to ale dobrá praxe, aby se dostal na úroveň, kterou si přál.

Machin už v době, kdy mu bylo 22 let, stál na pódiích s Jeffem Beckem, Francisem Dunnery (ex-It Bites), Robertem Plantem (ex-Led Zeppelin) a dostal se tak právě na doporučení Francise Dunneryho i k práci s kapelou The Tangent.

Luke má již poměrně bohaté zkušenosti od školy, protože již od 12 let využíval nahrávací software Logic, který byl v nahrávacích studiích po celou dobu ve škole a na vysoké škole. Nahrával si všechny kytarové party a co-produkoval tak desku Tangent "COMM", takže poznal, že lze vytvořit dobrý zvuk i v domácím studiu na kytaru i zpěv.

Jakmile vidíte, muž si zahrát víte, proč se všechny tyto věci se s ním stalo. Jako student Guthrie Govana Machin dokonale spojuje klouzavé jazzové linky s pyrotechnickým drcením, aby si vytvořil svůj zvuk jako osovní ochrannou známku. Luke je více než jenom kompletní kytarista, je to muzikant pro svoji vlastní kapelu Maschine je také autorem, a není divi, když prošel jednou z britských nejprestižnějších hudebních škol (Brighton Institute of Modern Music) jako "student roku". O dva roky později si za svůj výkon na albu Tangent "COMM" vysloužil číslo 2 při mezinárodním hlasování jako prog kytarista, kde měl Steve Hacketta jako jediného konkurenta.

"Snažím se o svůj vlastní styl a zvuk. Při poslechu Pink Floyd, například, uslyšíte ihned, nezaměnitelný zvuk pražcové hry Dave Gilmoura. Instinkt pro originalitu projevu je to, co definuje můj přístup k hudbě..." vysvětluje Luke. "Chtěl bych , aby se totéž říkalo o mém scénickém výkonu. A pokud jde o živá vystoupení, věřím, že pokud odevzdáte publiku energii, ono vám ji vrátí zpátky."

Hudební vlivy: Francis Dunnery, It Bites, Pain of Salvation, Guthrie Govan, Porcupine Tree, Dream Theater, Steve Vai, Opeth, John Coltrane, Prodigy, Mars Volta, Wes Montgomery, Planet X
Oblíbené jídlo: Pho's Curry, Farley's Rusks, Nando's
Oblíbené pití: Jupiler, Stella, Crabbies, Fruli, Hoegaarden
Diskografie
(narozen ***, United Kingdom)
Keyboards


Rob je britský hudebník a hráč na klávesy. Má mnoho let zkušeností s živými koncerty i studiovým nahráváním ve Velké Británii a Evropě, absolvoval turné s kapelami Magnum a Steve Harris's British Lion. ROb je znám z působení v kapelách Boulevard (1981-1982), Multi Story (1981-1987, 2016-dosud), Nine Miles Down (2018-present) a The Mighty Ra (2020-dosud).

Kapela Karnataka oznámila roce 2023 jméno nového hráče na klávesové nástroje, a to skvělého Roba Wilshera, který nahradil Cagri Tozluoglua.

Mnozí jsou obeznámeni s Robovým skvělým hraním a hudbou díky jeho práci s projektem Multi Story, vydání několika alb a nahrání živého vystoupení pro zesnulého skvělého Tommyho Vance z BBC.

Rob také cestoval s Magnum a Steve Harris's British Lion ve Velké Británii a Evropě, stejně jako hostoval na několika albech a nahrával ve slavných Rockfield Studios.

Spolu s Paulem Fordem z Multi Story Rob pracoval na filmových a TV soundtracích a produkoval několik úspěšných děl pro Channel Four. V současné době je propagátorem klávesnice Manikin Memotron.
Diskografie
(Narozen ***, London, England)
Drums, Percussion


Jack je bubeník, programátor, hudební režisér a učitel z Londýna. Jack, který pracuje v mnoha oblastech hudebního průmyslu, má ve své profesi fantastickou reputaci a vybudoval si rozsáhlé a přizpůsobivé portfolio.

V posledních několika letech tento energický hráč úzce spolupracuje s několika úžasnými umělci z celého světa, včetně takových jako David Cross (bicí), James Vickery (bicí), Plested (bicí), Evert Outen (bicí) nebo Le Fil (MD/bicí).

Diskografie
(Narozen 1988, London, England)
Drums, Percussion


Chris je studiový bubeník působící na jihu Anglie. Přestože má Chris zkušenosti a v současnosti pracuje napříč mnoha žánry, specializuje se na rock a metal a velmi dobře rozumí tomu, co tato část průmyslu vyžaduje.

Chris se narodil na jihu Anglie a vyrůstal na kazetách a deskách své mámy a strýce, takže jeho první zájem o hudbu byl, když seděl před koncertem s poctou Freddiemu Mercurymu, když mu byly pouhé 3 roky. Když v 9 letech dostal svou první bicí sadu, začal hrát se skupinami Queen, Led Zeppelin, Iron Maiden a Metallica, než našel vliv v experimentálnější a techničtější hudbě jako The Mars Volta, Tool a SikTh, která se spojila s žádaným groovem kapely. Chris skutečně začal rozvíjet svůj vlastní jedinečný styl a zvuk.

Chrisova první placená session byla ve věku 12 let, krátce předváděl divadelní představení jako součást pit bandu a v 15 hrál v místní hospodě. Poté, co se Chris ve věku 16 let prokousal místními hospodami, poprvé ochutnal profesionální turné s tech-metalisty Shy of the Depth, než se připojil k britské metalové kapele Malefice, která podepsala smlouvu s Metal Blade records. Tím začala rozsáhlá britská a evropská turné při podpoře Devildriver, Arch Enemy, Anthrax, Testament a festivalová vystoupení spolu s Iron Maiden, Def Leppard, System of a Down a Linkin Park.

Po čtyřech letech intenzivního turné se Chris v roce 2014 rozhodl odejít z Malefice a ponořil do světa hraní, když začal pracovat jako session bubeník a hrát a nahrávat pro umělce a kapely po celém světě, např. Sun a Protomythos. Daří se mu nahrávat na dálku pro kapely a umělce z celého světa z vlastního studia, stejně jako si užívá turné a hraní naživo kolem toho.

Chris se objevil na Scuzz TV, Kerrang!, Sky One, Radio 1, BBC 4 a dokonce můžete slyšet jeho bicí při sledování fotbalu Ligy mistrů UEFA. Absolvoval rozsáhlé turné po Velké Británii a Evropě a objevil se na velkých vydavatelstvích. Mezi Chrisovy osobní vrcholy doposud patřilo hraní Download Festivalu na zámku Donington, křižování Středozemního moře na lodi Runaway s plavbou Jon Bon Jovi, session nahrávání v proslulých studiích Abbey Road a hraní sóla na poctu Cozymu Powellovi u odhalení jeho pamětní desky v roce 2016.
Diskografie
(Narozen ***, London, England)
Drums, Percussion


Filippo je bubeník sídlící v Londýně s více než dvacetiletými zkušenostmi, působí ve Spojeném království od roku 2015 jako bubeník na session a turné a také jako učitel hry na bicí.

V šesti letech začal chodit na lekce bicích a během studia si vytvořil široké zázemí zakořeněné v nejrůznějších hudebních stylech jako jazz, funk, latin, pop, rock, RnB, drum n' bass a elektronika. Od té doby nepřetržitě hraje a studuje, pravidelně koncertuje od 15 let až po postgraduální studium ve východním Londýně.

V roce 2008 byl Filippo a dalších 5 bubeníků vybráno po celé Itálii, aby se zúčastnili "European master of music", čtyřdenní master ve spolupráci s firmami Tama, Evans, Vater, Ufip Cymbals a dalšími značkami, s nejlepšími italskými bubeníky jako Luca Capitani, Maxx Furian, Paolo Pellegatti a Roberto Gualdi.

Má magisterský titul v oboru hudební performance na AMM National School (ověřená škola od University of West London), v roce 2014 a v roce 2015 získal cenu pro nejlepšího bubeníka na italské národní soutěži "Festival del Ritmo", ještě v roce 2014 byl vybrán z 200 hudebníků na cenu Berklee School of Music a pro hraní s kapelou kapela během Umbria Jazz Masterclasses.

Během let 2011-2015 Filippo pracoval na třech hudebních školách, a to Jam Music School (certifikovaná od Trinity College) a spolupráce s ACM (Guildford) na Barga Music School, a na Gallicano Music School Filippo odehrál mnoho hudebníchprodukcí od jazzu po pop a rockovou hudbu, ročně odehraje více než 200 koncertů.

Filippo v současné době pracuje se svou kapelou Naca na vydání jejich prvního EP. K bubenickému týmu Planet se připojil v roce 2017. Přispíval hrou na bicí do různých kapel a souborů s různými styly. Momentálně pracuje v Londýně jako session hudebník, píše a hraje hudbu s Flying Tailor a Fjokra.

Vystupuje také na clinic turné s hudebníky jako Jojo Mayer, Gavin Harrison, Horacio Hernandez, Chris Coleman, Steve Gadd, Ron Savage, Benny Greb nebo Nathan Allen.
Diskografie
(narozena 25. září 1985, Epsom, Surrey, United Kingdom)
Vocals


Hayley je britská hudebnice a zpěvačka, která je nejznámější jako členka prog rock kapely Karnataka. Nyní žije v Dublinu v Irsku.

Hayleyin klasicky školený čistý, křišťálový hlas okouzluje publikum po celém světě, od Japonska přes Chile, Rusko až po Paříž, vystupupovala už ve více než 400 městech ve 27 zemích a na 4 kontinentech.

Hayley se narodila a vyrůstala v Surrey v Anglii a její talent pro zpěv a herectví se projevil již v raném věku. Nekonečné zpívání po domě a spolu s rádiem odhalilo přirozenou schopnost, takže Hayley začala s lekcemi zpěvu už ve věku 6 let. Kromě školní docházky také navštěvovala uznávanou Laine Theatre Arts School, která pomohla vyladit její herecké dovednosti v Musical Theatre and Acting. Intenzivní vokální trénink s mezzosopranistkou Louise Craneovou jí vynesl prestižní ABRSM Performance Diploma in Singing.

Hayley, která hrála po boku Geraldine Somerville a Sian Philips v dobovém dramatu BBC "The Aristocrats", získala roli Lady Emily Lennox v pouhých 13 letech. Během svého raného dospívání se také objevila ve West-Endu jako Belinda Cratchet v původním obsazení "Scrooge the Musical" v londýnském divadle Dominium a roli si zopakovala ve verzi RSC v Barbican. V tu chvíli, na jevišti nebyla žádná neznámá, Hayleyin talent pro výkon ji přivedl na Edinburgh Fringe Festival, kde se objevila v Making Echoes, původní hře Philipa Tonga, která byla oceněna 4 hvězdičkami od Scotsman Newspaper. Během svého dospívání se Hayley také objevila v reklamách pro televizi Gold Star, ve firemních videích pro systémy Cisco, její hlas se objevil v živých nahrávkách pro BBC Radio 2 a na CD Children in Need "Pudsey, The Musical" a byla oceněna cenou pro mladé za hlavní roli Fanny v "Cavalcade" Dana Crawforda v Sadler's Wells.

V roce 2004 byla Hayley převezena do Dublinu, aby zpívala pro výkonného producenta irského fenoménu "Riverdance". Jen o dva dny později zahájila turné, které ji během několika příštích let zavedlo po Evropě, Severní Americe, Rusku, Japonsku, Jižní Koreji a Číně, při kterém každou noc zpívala tisícům lidí. Mezi nejvýznamnější patřila pocta zpívat pro Her Imperial Majesty Emperor of Japan.

Hayley, kterou osobně vybral koncem roku 2005 sám Michael Flatley, aby vystoupila jako bohyně Erin v "největší taneční show světa" Lord of the Dance, které ji zavedlo do téměř všech států Severní Ameriky, stejně jako rozsáhlé vyprodané turné po Kanadě, Mexiku a Evropě. Jednorázové provedení skladby Michaela Flatleyho "Feet Of Flames" v lednu 2008 by znamenalo vrchol v dosavadní kariéře Hayley, kdy její hlas slyšelo 20 000 lidí v Taipei Areně ve speciálním jednorázovém vystoupení "Feet of Flames" na Tchaj-wanu.

Hayley také vystupovala jako hlavní zpěvačka v mezinárodním fenoménu "Riverdance" a během turné po Japonsku s touto show v roce 2008 měla Hayley tu čest zpívat pro Její Imperial Majesty Emperor of Japan. Bylo to během návratu na severoamerické turné Riverdance v roce 2007, kdy Hayley upoutala pozornost producentů nominovaním na cenu Grammy od Surefire Music Group. Hayley, která byla pozvána k návratu do Bostonu, aby napsala a nahrála původní materiál, odletěla v září 2008 do USA, aby zahájila spolupráci na svém debutovém albu, a zrodil se její první singl "Separated By Glass".

Hayleyino debutové album "Silver Screen" napsané spolu s producenty Surefire Music Group nominovanými na cenu Grammy, vyhrálo v roce 2010 prestižní album roku v Classical Crossover Awards. Po létání tam a zpět do Států mezi turné bylo 11. května 2010 uvedeno Hayleyino debutové album "Silver Screen". Bylo pojmenováno pro svou dramatickou kvalitu soundtracku, písně jsou podnětné k zamyšlení a občas jsou tvrdě úderné. Album úspěšně spojuje nezaměnitelný zvuk Hayley Classical Crossover s chytlavými melodiemi a údernými aranžemi popu a R&B. Hayley byla požádána, aby se stala hlavní hvězdou festivalu hororových filmů v New Yorku mimo její skladbu "Haunted a Film Director's dream! "Silver Screen" strhlo trh s klasickými crossovery bouří svými silnými texty a jedinečným, moderním a ostrým přístupem a dosáhlo kýženého alba roku 2010 v soutěži Classical Crossover Awards.

V návaznosti na úspěch "Silver Screen" vydala Hayley své druhé album "Celtic Rose" jako oslavu její dosavadní kariéry keltského turné. Druhé album bylo vydáno v roce 2011 spolu s novou rolí hlavní zpěvačky v irském turné "Ragus". Obsahuje sbírku tradičních a současných keltských písní, včetně "Danny Boy", "You Raise Me Up", "Carrickfergus" a "Song For Ireland". Tyto krásné nové aranžmá produkoval a nahrál Conal Early (v současné době je na turné s Tommy Flemmingem a Celtic Thunder). Na konci vydání alba byla Hayley pozvána, aby vystoupila v The Waldorf Astoria, NY, pro The Kelly Cares Foundation Irish Eyes Ball pořádané Regis Philbin a zazpívala živě v Irish Radio Network Adriana Flanneryho na Den svatého Patrika v New Yorku.

V roce 2011 byla Hayley vyhledána, aby se připojila k velšské prog rock kapele Karnataka. Rok 2012 pak znamenal pro Hayley začátek zcela nové a možná nečekané spolupráce, když se připojila k britské Prog Rockové kapele Karnataka jako jejich nová frontmanka a pustila se do nového hudebního dobrodružství, počínaje 15-denním britským turné s názvem "New Light". Po pouhých několika koncertech skupina nahrála "New Light Live in Concert", natočené v The Met v Bury na oslavu nové sestavy kapely. "New Light" vyšlo na Blu-Ray, DVD a 2CD 24. září 2012. Skupina měla premiéru svého nového koncertního filmu na velkém plátně ve vysokém rozlišení a prostorovém zvuku v Cineworld Trocadero v Londýně. Kapela také položila otázky z publika v živém Q&A.

Po vydání "New Light" se kapela vydala na druhé velké britské a evropské turné - The Forbidden Dreams Tour. Kapela představila nový materiál v radikálně přepracovaném setu z toho, který se hrál dříve v tomto roce. Hayley nyní skutečně našla své rockové kořeny a svými vystoupeními vládla pódiu. Kapela se ubírala symfoničtějším směrem a to se odrazilo v nových debutovaných skladbách "Forbidden Dreams" a "Poison Ivy". Třetí nová skladba "Feels Like Home" ukázala, že kapela stále experimentuje s keltskými vlivy, které je přitáhly k Hayley. Britská část turné vyvrcholila show v londýnské Scale, kde kapela předvedla překvapivou verzi skladby "Kashmir" od Led Zeppelin!

Poté, co strávila většinu let 2013 a 2014 psaním a nahráváním, vydali Karnataka 1. března 2015 desku "Secrets Of Angelson", které získalo uznání kritiků a nadšené recenze. Album, nahrané ve studiích Petera Gabriela Real World v Bath a Quadra Studios v Londýně, obsahuje 8 úžasných nových skladeb včetně 20-minutového opusu a titulní skladby "Secrets Of Angels". "Secrets Of Angels" se staly prvním vinylovým vydáním kapely a album bylo k dispozici také jako dvojité LP. "Because of You" vydaný jako první rádiový singl z alba se dočkal celosvětového vysílání a uvádění na BBC Radio 2 v show Boba Harrise. O rok později byli Hayley a členové na pódiu a přebírali ne jednu, ale rovnou dvě ceny na Classic Rock Society Awards, když Secrets of Angels vyhráli album a skladbu roku.

V březnu 2015 se kapela objevila na dvoustránce v Prog Magazine, včetně rozsáhlého rozhovoru s Natashou Scharf. Kapela hrála na mnoha mezinárodních festivalech, včetně hlavního ArtRock V Festivalu v Německu, X Jubilee Festival of Progressive Rock v Polsku, Prog En Beauce dva roky po sobě, Crescendo Festivalu ve Francii a také na britských festivalech včetně Weyfestu po boku Steva Hacketta a Asie, hlavní scéna HRH Prog pro neuvěřitelné vyprodané publikum, Danfest a New Day Festival ve Favershamu. Mezitím kapela vydala i živé 2CD "New Light Live In Concert". Kapela odehrála svůj poslední koncert na The Robin 2 dne 3. prosince 2017 s vydáním jejich nejnovějšího DVD "Secrets Of Angels Live At 02 Islington".

Hayley byla nominována v Top 10 Prog Magazine na Prog Woman of the Year a umístila se v Top 5 v kategorii zpěvačka roku Classic Rock Society v letech 2016 a 2017.

Vedle své prosperující nahrávací a koncertní kariéry Hayley provozuje vlastní zábavní agenturu "Head Over Heels Entertainment", která byla spuštěna v lednu 2013 a poskytuje prvotřídní hudebníky a baviče pro korporátní, výletní a svatební trh.

Vedle své prosperující nahrávací a koncertní kariéry Hayley provozuje vlastní zábavní agenturu "Head Over Heels Entertainment", která byla spuštěna v lednu 2013 a poskytuje prvotřídní hudebníky a baviče pro korporátní, výletní a svatební trh.

Hayley stále pravidelně vystupuje jako klasická zpěvačka na soukromých a firemních akcích. Je pravidelným hostem na palubě luxusní rezidenční jachty The World, byla "hlasem" Skytrax World Airline Awards za poslední 3 roky a každý rok vystupuje na mnoha prestižních firemních akcích ve Velké Británii i v zahraničí. Hayley vystupovala v Royal Albert Hall na TV předávání Classical Brit Awards, vystupovala na Paris Air Show a duet s renomovaným tenorem Gari Glaysherem v Palais Pallavicini ve Vídni. Hayley hostovala ve dvou skladbách Gariho nového alba "Celtic", které vyšlo koncem roku 2018. Mezi firemní klienty Hayley patřili Kia, British American Tobacco, Skytrax, Arjo Huntleigh, Smiths Medical a mnoho dalších.
Diskografie
(narozen ***, Istanbul, Turkey)
Keyboards, Vocals


Çagri Tozluoglu je turecký hudebník a hráč na klávesové nástroje, užívající KORG Kronos.

Çagri se ukázal jako jeden z nejžhavějších klávesových talentů na evropské rockové scéně. Çagri, který hrál na klavír a klávesy od velmi mladého věku, pokračoval ve studiu klasického klavíru, než se dále rozvinul do dalších žánrů včetně folku, progresivního/symfonického rocku a jazz fusion.

Çagriho hlavní klaviaturou je Korg Kronos 88 a hojně ji používal při nahrávání "The Secret Of Angels" a na turné. Nedávno upgradoval na Kronos 88 Platinum.
Diskografie
(narozen ***, La Roche-de-Glun, Auvergne-Rhône-Alpes, France)
Lead Guitar, Rhythm Guitar, Acoustic Guitar


Enrico Pinna je janovský kytarista, začal hrát lidovou a popovou hudbu v městských klubech ve věku 16 let po boku začínajících umělců jako Big Fat Mama, Red Wine, B.Gambetta, A.Sini a P.Bonfanti. V letech 1987 až 1989 studoval jazz, navštěvoval hlavní improvizátory města a účastnil se mezinárodních seminářů Umbria Jazz a Ravenna Jazz, kde byl vřele povzbuzen Mickem Goodrickem (vyučující Scofielda a Methenyho), aby se vydal na těžkou kariéru hudebníka. Enrico je znám ze spolupráce s kapelami Axmo Quartet a Karnataka.

Své první album nahrál v roce 1989 se skupinou Axmo a Enrico Rava ocenil kytaristovy schopnosti. Od roku 1989 do roku 1991 vystupoval s AXMO na jazzových festivalech La Spezia, L'Aquila, Janov, Frebourg, Bielefeld nebo Paříž a pracoval jako nezávislý hudebník po celé Itálii, např. vystoupení na Fantastico '90 po boku Gianniho Morandiho. V roce 1991 nahrál CD pro Amnesty International s názvem "Zoom" s big bandem Strani Itineranti, kde napsal a zaranžoval skladbu "Africa", kterou hrál po boku marockého básníka a tří senegalských perkusionistů.

Později spolupracoval na tvorbě hudby k filmům s Paolem Silvestrim a pro divadlo s Brunem Tomasem a argentinskou společností Comuna Baires z Milána, na jaře 1995 hrál dva měsíce ve Finsku v hlavních klubech Helsinek. Nahrál a podepsal aranžmá písně "Sangue dell\Eden" (překlad autorizovaný Peterem Gabrielem "Bloof Of Eden") hrající s Dado Moronim a Claudiem Fossatim pro CD janovského písničkáře Paola Cogorna. V roce 1996 získal stipendium ve spolupráci s Lanciano Symphony Orchestra poté, co skvěle odehrál několik koncertů současné hudby.

V letech 1997 a 1998 hrál s anglickým basistou Terry Packem a doprovázel na třech turné jednoho z největších bluesových hráčů na foukací harmoniku, Američana Johnnyho Marse. Následně spolupracoval s mnoha nahrávacími studii jako session hudebník a aranžér a hrál v nespočtu hudebních situací každého žánru a stylu, čímž v průběhu let vytvářel stále osobnější a rozpoznatelnější "zvuk", oceňovaný kritiky i veřejností.

Od roku 1999 do současnosti se účastnil tří seminářů, které jsou zásadní pro jeho kariéru; první je ve skutečnosti od Scotta Hendersona, který ho poté, co si s ním během lekcí hrál, vyzval jej, aby předvedl improvizovanou skladbu se svou kapelou Tribal Tech, druhý se skvělým Jimem Hallem, který chválil jeho zvuk a citlivost, třetí s Mikem Sternem, ze kterého zrodila se vzácná spolupráce, která zároveň svědčí o velkém přátelství, které oba kytaristy spojuje už zhruba osm let. Během své kariéry Enrico spolupracoval s hudebníky jako Mike Stern, Paolo Conte, kapela Karnataka, Johnny Mars, Jim Mullen, Dado Moroni, Enzo Zirilli, studiemi Abbey Road, Air Studios a The Way Studio v Londýně, Regson, studio Zerodieci (IT) a mnoha dalšími.

Lahůdkou je ve skutečnosti Pinnova účast v roce 1998 jako hostující hvězda na prvním albu jeho nové fusion kapely Quadra, kterou založil Giuseppe De Paola na bicí, Luca Lamari na klávesy, Pippo Matino na elektrickou baskytaru a Marco Fadda na perkuse. Projekt Quadra vyvrcholil v roce 2001 nahráním jejich prvního CD. K této práci využili prestižní spolupráce neapolského basisty Pippa Matina, perkusionisty Marca Faddy a skvělého amerického kytaristy Mika Sterna, přítomného v písni na albu. Poté byla propagace CD Quadra hlavní činností a byla podporována důležitými spoluprácemi konsolidovanými v průběhu let. Ve skutečnosti aranžuje nové album Nittiho a Agnella, janovských písničkářů, které už bylo možné vidět na festivalu v Sanremu.

V poslední době nahrál několik písní z CD bubeníka M.Cavaniho jako host a píše materiál pro nové trio s baskytaristou P. Matinem považovaným za jedno z nejlepších v Evropě a turínským bubeníkem Enzem Zirillim, kterého kritici označili za budoucnost italských bicích, která povede k natočení CD v blízké budoucnosti. V dubnu bude ve Washingtonu D.C. se Stevem Washingtonem (nejslavnějším zpěvákem americké metropole) na třítýdenním turné, které se dotkne i Itálie a Anglie. Endorser spolu s M. Varinim (kytarista Neka) kytar Pierini realizuje vzdělávací aktivity se semináři a vzdělávacími setkáními po celé Itálii.

Enrico vystudoval postprodukci zvuku/videa, úspěšně dokončil závěrečné zkoušky pod dohledem evropské sociální sítě v Miláně v roce 2004. Enrico získal uznání na mnoha albech, včetně "The Gathering Light" od celosvětově uznávané rockové progresivní kapely Karnataka, které bylo hodnoceno jako nejlepší zahraniční album roku 2010 na WebProg Awards.
Diskografie
(narozen ***, Lyon, France)
Drums, Percussion


Jimmy pochází z Lyonu ve Francii a nyní sídlí v Londýně.

Jimmy se narodil do hudební rodiny a spolu se svými sestrami a sestřenicemi se od 5 let učil základům hudby. V 9 letech se začal učit hrát na bicí pod dohledem svého strýce. Rodina poté založila vlastní kapelu, která hrála jednu píseň "Still Got The Blues" od Gary Moora stále znovu a znovu...

Jimmy je v současné době členem britské progresivní rockové kapely Karnataka. V roce 2016 Karnataka vyhrála ocenění "nejlepší album" a "nejlepší skladbu roku" za "Secrets Of Angels" na The Classic Rock Society Awards. Kapela poté vyrazila na své evropské turné "End2End" a vydala živé DVD natočené v O2 Islington, které vyšlo v roce 2017.

Jimmy také cestoval a nahrával s kapelami včetně Francka Carducciho, The Ravens, Yamin Alma and The Love MachinZ, Ebony Bones!, Twosixones, Smile Away, Teddycash, Ksiz, Dialect Music, Chahla, Glorious a mnoho dalších. V roce 2015 byl Jimmy hlavním bubeníkem v celosvětovém vydání "Guitar Hero Live" produkované společností Activision.

Jimmy produkoval 2 sólová DVD (spolu s Andre Ceccarellim a Dominique di Piazzou) a také pracuje jako demonstrátor bubnů pro firmy Yamaha, Paiste a ProOrca, pro které vystupoval ve Francii, včetně velkých francouzských bicích festivalů - Drums Addict, Bag Show a Stage TAMTAM. Jimmy také absolvoval turné s All Access - oficiální kapelou Yamahy.

V roce 2017 Jimmy vydal své debutové sólové album "ZIO", všechny skladby budou mít doprovodné hudební video, které představí nejen Jimmyho, ale i řadu talentovaných hostujících hudebníků, kteří na tomto albu účinkují.
Diskografie
(celým jménem Matthew McDonough)
(narozen ***, Great Britain)
Drums, Percussion


Matt McDonough je britský session bubeník a jeho dosavadní kariéra trvající přes 20 let jej viděla vystupovat v TV, na jevištích, arénách a nahrávacích studiích ve více než 50 zemích světa.

Svoji hudební kariéru začínal s pianem v sedmi letech, ale ve dvanácti to vzdal. O dva roky později, ve věku 14 let, začal Matt hrát na bicí. Přibližně ve stejné době začal hrát v Steel kapelách. Naučil se užívat groovy jamajského reggae a stylu calypsa dříve, než se naučil jakýkoli druh rocku a funku.

Matt dostal lekce od Grahama Instrall a začal studovat co nejvíce hudebních stylů. V patnácti se Matt zapojil do skupin, které se pohybovaly od big bandu po break beat a od hard funku po orchestry. Matt vypráví: "Drum kit se pro mě stal hlavním zaměřením a poté jsem přešel na lekce s Bobem Armstrongem ve věku 17 let, kde jsem studoval mimo jiné Moellerovu techniku."

Ve dvaceti letech bylo Mattu McDonoughovi nabídnuto jedno z deseti míst v prvním ročníku Trinity College of Music - Jazz Course, kde byl schopen spolupracovat s mnoha významnými britskými jazzovými hráči a také s mnoha skupinami včetně The National Youth Jazz Orchestra of Great Britain a Trinity College Big Band. Matt pokračoval s lekcemi od Boba Armstronga na Trinity.

Během prvního roku v Trinity byl Matt požádán, aby hrál na bicí pro kanadskou kapelu Barrage, ve které hraje také Bob Fenske na perkuse a paličku. Matt McDonough přijal a absolvoval rozsáhlé turné po celém světě v letech 2000 až 2002. Mezitím Matt nahrál skladby s různými umělci, jako jsou Fransesca Matthews, Stephen Band, Matt Owens, Steve Chadwick a Ed Barnwell.

Po pauze se Matt znovu připojil k Barrage v srpnu 2003 a znovu koncertoval po celém světě. O svých hudebních vlivech Matt prozradil: "Pro mě není nic nad to jako sedět přímo v kapse groovu! Nemohu ale opravdu říct, že poslouchám jeden typ hudby, a většina hudebníků to řekne. Chci mít co nejvíce různých vlivů, abych zlepšil svou muzikálnost. Můj oblíbený bubeník? No, mám jich mnoho, dva z nich jsou pan Vinnie Coliauta a Steve Gadd." Mimo Kanadu a během této doby také strávil každý rok značné množství času prací pro organizaci Disney vystupující a nahrávající v jejich amerických zábavních parcích Disney world na Floridě a Disney Land v Los Angeles.

Matt se vrátil do Velké Británie, kde začal hrát a nahrávat s různými velkými kapelami, umělci, festivaly a TV pořady včetně The Brit Awards, Top of the Pops, BBC Televison, kapela Wishbone Ash, Afro Celt Sound System, Melba Moore, Melissa Morgan, Bonnie Langford, Le Gateau Chocolat, West end/touring show: Little Shop of Horrors, We will Rock you (Tour/West end), Legally blonde (Tour), Thriller Live a různé další pop, rock, jazz, RnB a dokonce i s Canto-Pop umělci.

Matt má vlastní nahrávací studio, kde nahrává pro producenty a umělce po celém světě a také je jeden z členů panelu a skladatelé pro sylabus světové bicí soupravy Trinity 1.–8. Kromě hudby Matt rád fit v tělocvičně. Po mnoho let se věnuje bojovým uměním včetně Ju-Jitsu a Kung Fu a zvláště má rád judo.
Diskografie
(narozena ***, Great Britain)
Vocals


Lisa Gury je britská zpěvačka, která je již mnoho let pěveckou zpěvačkou, která hraje rock, soul, folk/celtic, progressive, blues & jazz. Je známa z působení v kapelách Karnataka a Chasing The Monsoon.

Lisiny krásné vokály a skladatelské schopnosti ji přivedly k pozornosti Warnera Chappella a hudebního producenta Peta Watermana, jakožto hlavního zpěváka původní dívčí rockové kapely Arcana, a v 90. letech nahrála album v jednom z jeho studií.

Psala a nahrávala jako součást několika kapel a zpívala a koncertovala s legendárním rhythm & bluesovým zpěvákem Clarencem Texem Walkerem (The Drifters & The Coasters), vytvořila a vystupovala v několika folkových a rockových coverbandech včetně Wildwood.

V roce 2000 byla Lisa požádána, aby se připojila k první britské vzpomínkové show Fleetwood Mac jako Stevie Nicks a stále hraje tuto roli ve Fleetwood Bac, dnes hraje každý týden na vyprodaných koncertech po celé Velké Británii a mezinárodně. Kapela je široce uznávána jako nejautentičtější profesionální Fleetwood Mac Tribute show, podporovaná samotným Mickem Fleetwoodem, nadšená biografem Petera Greena, hodnocená Times Newspaper jako jedna z 5 nejlepších tribute kapel - Fleetwood Bac byli první poctou pro Mac ukázat světu, aby plně replikoval klasickou sestavu z éry "Rumors".

Během této doby se Lisa na nějakou dobu stala hlavní zpěvačkou čistě dívčí rock/metalové cover kapely The Playgirls, která hrála na různých rockových místech a motorkářských festivalech po celé Velké Británii.

Lisa napsala a nahrála písně pro své vlastní EP "Windows Of The Soul", vydané u LBC, a nadále píše a nahrává svou vlastní tvorbu a nahrává vokály pro jiné skladatele a projekty.

V roce 2005 byla Lisa také požádána, aby se připojila k projektu s názvem Chasing The Monsoon, kde začala psát a nahrávat "No Ordinary World". Ale vydání tohoto alba bylo odloženo, když byla také požádána, aby se připojila k sesterskému projektu Karnataka. Psaní, nahrávání a turné s nimi vyvrcholilo vydáním ceněného alba v roce 2010 "The Gathering Light".

V pozadí se Lisa připojila k dalšímu hudebníkovi Dave John Ross a vytvořila "Lirium" napsala a nahrála nový styl folk/éterické rock/metalové hudby a vytvořila video pro jednu z nových skladeb: Fallen Fae. Tento projekt byl bohužel opuštěn kvůli příliš mnoha závazkům, i když Lisa doufá, že v tom někdy bude pokračovat. V roce 2018 se Lisa vrátila do studia s producentem Chasing the Monsoon, Stevem Evansem a spoluautorem a nahráním závěrečné titulní skladby... „No Ordinary World“, která byla poté vydána v roce 2019, s velkým ohlasem kritiky.

Lisa se v současné době pouští do nového projektu a vlastního alba, vrací se ke svému éteričtějšímu stylu a tématu blízkému jejímu srdci, které doufá, že vydá koncem příštího roku a bude pokračovat v předvádění tohoto alba prostřednictvím speciální show místech po celé Velké Británii.
Diskografie
(narozen ***, Vigo, North West Spain)
Keyboards


Gonzalo Carrera je španělský hráč na klávesové nástroje, který vystupoval v několika progresivních rockových kapelách. Je nejznámější jako bývalý člen britských progresivních rockových kapel Landmarq (2002-2005) a ještě i nedávno Karnataka (2005-2010, 2018-2022), Landmarq, Lloyd Langton Group. Carrera také dříve spolupracoval se španělskou progresivní rockovou kapelou Galadriel a britsko-americkou progresivní rockovou kapelou Quasar, stejně jako na sólových projektech bývalých členů Hawkwind (Huw Lloyd-Langton), Jethro Tull (Clive Bunker a Glenn Cornick), Karnataka (Nick May), The Nice (David O'List) a Yes (Peter Banks).

Gonzalo se narodil ve Vigu (severozápadní Španělsko) a vystudoval klasickou hudbu pro klavír na konzervatoři ve Vigu, poté pokračoval ve studiu jazzu a moderní harmonie. Vystupoval s Madeleine Green s hudbou od Pink Floyd, Genesis a některých jazzových velikánů.

Ve věku 19 let se přestěhoval do Madridu a pracoval se známou španělskou progresivní kapelou Galadriel. Hodně cestovali po Evropě a podepsali smlouvu s francouzskou nahrávací společností Musea. V roce 1996 se přestěhoval do Londýna a stal se velmi žádaným session hráčem. Pracoval/cestoval ve Velké Británii s mnoha skvělými hudebníky jako je Wild Turkey s původní rytmickou sekcí Jethro Tull s Glennem Cornickem a Clivem Bunkerem na baskytaru a bicí a zpěvákem Garym Pickfordem Hopkinsem (od Ricka Wakemana), John Pugwash Weather (Gentle Giant), Mick Dyche na kytary (od Sniff and The Tears a Joan Armatrading). Později spolupracoval se soulovými divami Angie Brown a Kym Mazelle, tribute kapelou Yes "Fragile" a tribute kapelou Supertramp "Logical Tramps", které získaly skvělé recenze od samotných členů Yes a Supertramp.

Gonzalo spolupracoval s Bobem Daltonem (It Bites) a Nickem Mayem (The Enid) a nedávno nahrál nové album s jazzrockovou kapelou Db Infusion se speciálními hosty jako John Helliwell ze Supertramp na saxofon, aranžér a dirigent Mike Gibbs (od Petera Gabriela, Mahavishnu Orchestra), bývalý kytarista Yes Pete Banks, John Etheridge (Soft machine) a John Hackett na flétnu (bratr Steva Hacketta).

Nedávno vydal nové album s kultovní keltskou prog kapelou Karnataka s názvem "The Gathering Light" distribuované voiceprint. Album získalo skvělé recenze v médiích a dokonce od Ricka Wakemana.

Gonzalo spolupracoval na EP, aby získal finanční prostředky pro organizaci klasické rockové společnosti (charitu) se sídlem v Rotherhamu, mezi jejíž patrony patří Rick Wakeman, John Wetton, Carl Palmer. Na EP hraje Denny Laine na kytary (Wings, Moody Blues), Gonzalo na klávesy, Heidi Jo Hines na zpěv a Hugh McDowell z ELO.

Gonzalo je opravdu nadšený, že může znovu pracovat se svým skvělým přítelem Huwem Lloydem-Langtonem, se kterým se seznámil prostřednictvím Tonyho Ciniglia (Cafe Racers, Mark Khopfler).

Carrera právě nahrává nové album s londýnským fusion outfitem Db Infusion. Kapelu tvoří Carrera (klávesy), Danny Berdichewskie (kytary), Rob Statham (baskytara), dříve spolupracující s Keithem Emersonem a Nucleus, a Olie Usiskinem (bicí). Mezi hosty alba patří bubeník Pete Cater, kytarista John Etheridge (ex-Soft Machine), aranžér a trombonista Mike Gibbs (spolupracoval s Janem Akkermanem, Peterem Gabrielem, Mahavishnu Orchestra a Jaco Pastoriusem), saxofonista John Helliwell (Supertramp), violoncellista Hugh McDowell (ex-E.L.O) a flétnista Rowland Sutherland.
Diskografie
(narozen ***, Great Britain)
Drums, Percussion


Ian Harris je britslký hudebník a hráč na bicí a perkuze. Po Palmerově odchodu z kapely Karnataka se ke konci roku připojil Ian Harris, který předtím hrával s mnoha hudebníky jako Chrise Rea, Mica Paris, Nitina Sawhney a Bernie Torme.

V říjnu 2010 Ian Harris kapelu Karnataka opustil a nahredil jej bubeník Louie Palmer. S kapelou se podílel na nahrávání alba "The Gathering Light" (2010).
Diskografie
(narozen ***, Cambridge, UK)
Guitars, Keyboards, Violin, Vocals


Colin je britský skladatel, hudebník, zpěvák a učitel hry na kytary. Hraje také na klávesy, folkové housle a má široký výběr akustických a 12-strunných kytar a různé nahrávací vybavení se spoustou blikajících světel. Vždy miloval a byl ovlivněn všemi druhy hudby, zejména prog stránkou rocku.

Kromě toho, že je zakládajícím členem britské prog-folkové kapely KARA s keltskou atmosférou, kterou založil v roce 2003, vydal COLIN MOLD také trojici sólových prog-rockových alb "Water of Divinity" (2007), "Girl On The Castle Steps" (2012) a "Now You See Me" (2014).

V roce 2012 byl jmenován koncertním členem skupiny Karnataka. Na svém vydání "Girl On The Castle Steps" z roku 2012 obsahuje tento multiinstrumentalista skladby, které obsahují texty Cindy L Spear a vystoupení Martina Nolana z IONA.
Diskografie
(narozen 22. listopadu 1985, London, England)
Drums, Percussion


Louie Palmer je proslulý anglický jazz-rockový bubeník a hudebník, který v současnosti žije v Los Angeles v Kalifornii.

Palmer začal hrát na bubny ve věku pěti let, bubnování se naučil od svého otce. Hrál na bubny ve školních jazzových orchestrech a získal podporu od Zildjian ve věku 17 let. Vystupoval na různých akcích na bicí clinic s bývalým bubeníkem Style Council Stevem Whitem.

V roce 2004 se Palmer přestěhoval do Bostonu, když získal stipendium "World Tour Scholarship", aby mohl navštěvovat světoznámou hudební školu Berklee College of Music v Bostonu, USA. Po návratu do Velké Británie hrál s bývalým Stingovým sidemanem Jasonem Rebellem, Garym Husbandem a Laurencem Cottlem. Palmer také studoval u Thomase Langa, Davea Weckla, Petera Erskinaa, Marka Mondesira a Virgila Donatiho. Do USA se vrátil v roce 2013, aby hrál s americkým jazzovým kytaristou Mikem Sternem.

V roce 2014 nahrával se saxofonistou Nelsonem Rangellem s Mitchelem Formanem, Randym Breckerem a Bobem Jamesem.

Palmer v současné době žije v Los Angeles a kromě nahrávání a koncertování provozuje svou online bubenickou školu - playbetterdrums.com. Vystupuje také s Louie Palmer Group, kde kromě něj hrají Duncan Eagles (sax), Mike Outram (guitar) a Laurence Cottle (bass). Kapela hraje směs jazzu a fúze od těchto světových hudebníků.

Hrál s osobnostmi jazzu, jako jsou Jason Rebello (Sting, Wayne Shorter), Janek Gwizdala (Mike Stern) a Gary Husband (úroveň 42, John McLaughlin). V roce 2018 vystoupil na Baked Potato poprvé jako leader s Mitchem Formanem, Luisem Contem, Brandonem Fieldsem a Jankem Gwizdalou.
Diskografie
(rodné jméno Margarita Saavedra)
(narozena ***, Mexico)
Vocals, Multi-instrumentalist


Alquimia je mexická multiinstrumentalistka a zpěvačka se zkušenostmi v elektronické, etnické a klasické hudbě. Její vokální styl kombinuje prvky avantgardy, etnické, středověké, klasické a improvizované hudby. Kromě zpěvu hraje také na klávesy, syntezátory, flétnu a perkuze. Její partitury hraničí s ambientní, světovou a psychedelickou hudbou. Je tvůrkyní záhadných, zvukových výhledů, průzkumník starověkých legend Aztéků a Mayů, tvůrkyně mnohostranných sborových zvukových ploch. Je známa z působení v kapelách Mesmerise, Global Trotters, Karnataka, Whimwise a Mergener Et Amici.

Alquimia je to všechno a ještě mnohem víc. Zpívá v jazycích, jako je španělština, angličtina, francouzština a jejím rodném idiomu Nahuatl, používá svůj hlas k vytváření mnohovrstevnatých sborů a elektronicky pozměněných vokálních zvukových ploch, spojujících prehispánskou world music s futuristickou elektronikou. Zatímco její základní skladby obsahují zpěv a klavír, Alquima své nahrávky vylepšuje vrstvami smyčkových vokálů, elektronických procesorů, zvukových efektů, samplů, syntezátorů, gongů a zvonků. Výsledkem je zvuk, který kombinuje hudební tradice Latinské Ameriky s vlivy rocku, popu, avantgardy, klasické a improvizační hudby. Její hudba je popisována jako "éterický chorál velké krásy".

Alquimia se narodila v Mexiku a brzy si lásku k hudbě a zpěvu vyvinula částečně od své matky, klasické operní zpěvačky. Pokračovala ve studiu ve Francii a Kanadě, než se natrvalo usadila v Anglii. Ačkoli byla často daleko od domova, její zájem o etnické hudební styly její rodné země ji přiměl naučit se různé předkolumbovské bicí nástroje a flétny, zatímco její hledání nových zvuků ji inspirovalo k používání moderních hudebních technologií. Vyvinula některé revoluční techniky zpěvu (některé z nich zahrnují elektronické procesory), čímž se jí otevřela celá řada nových elektronických a přirozených zvuků, se kterými může experimentovat a skládat.

Alquimia natočila mnoho alb, a to jak jako sólová umělkyně, spolupracovala s autory a hudebníky jako jsou H.J. Roedelius, R. Gleisberg, Peter Mergener, Zinkl, Mark Powell, Art of Infinity a dalšími. Je také zaneprázdněna svým dalším projektem "Maggie-Beth Sand and Serpentyne", který zkoumá svět středověké world music: mystické zpěvy a strhující harmonie.
Diskografie
(narozen 19. November 1962, Whitehaven, Cumbria, North West England)
Drums


Bob Dalton je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako zakládající člen kapely It Bites. Spolu s dalším členem It Bites Johnem Mitchellem působil i v kapele The Urbane nebo KINO. Hrával také s kapelou The Dark Blues.

Bob Dalton začal svou hudební kariéru ve věku 13 let, kdy hrál v klubech pro pracující muže v severní Anglii. Dalších osm let učil svému řemeslu jako bubeník, který bude hrát coververze starých i nových hitparád se třemi dalšími hudebníky pod jménem It Bites.

V roce 1984 se It Bites přestěhovali ze severní Anglie do Londýna při hledání nahrávací smlouvy a po dvou letech psaní písní konečně podepsali smlouvu s Virgin Records. It Bites vyprodukoval tři studiová alba "Big Lad In The Windmill", "Once Around The World" a "Eat Me In St Louis" a jedno živé album "Thankyou And Goodnight". Bylo vydáno celkem 8 singlů, z nichž "Calling All The Heros" dosáhl na #5 místo britské hitparády.

Poté, co strávili mnoho let koncertováním po Anglii, Evropě, Japonsku a Americe, kde hrál hlavní v místech, jako je Hammersmith Odeon ve Velké Británii, koncertoval v Japonsku, USA a v Evropě, podporoval další kapely jako Go West, Roberta Planta, Marillion, Jethro Tull, Johna Wettona, Asia, Fleetwood Mac a Saxon. Kapela se nakonec rozpadla a šli každý svou cestou.

Bob Dalton však pokračoval v hraní a nahrávání s dalšími umělci, jako jsou Jethro Tull, John Wetton, Kim Wilde a Ray Davies z The Kinks“. V roce 2004 Bob učil na The Academy of Contemporary Music v Surrey, když byl požádán, aby se připojil k The Chris Norman Band. S kapelou hrál až do roku 2007 na pravidelných koncertech a cestoval do míst jako Moskva, New York a Chicago. Kapela hrála před 2000 lidmi na Chrisových halových koncertech v Německu a před 25 000 nebo více na festivalech po celé Evropě. Bob také nahrál s Chrisem dvě živá DVD a jedno studiové album.

Bob Dalton hraje pravidelně v Londýně a podílel se na novém albu It Bites "The Tall Ships", které vyšlo v roce 2008. Neustále koncertují a již hráli živá vystoupení v Americe, Japonsku a Evropě a chystají se zahájit své druhé britské turné v září 2009.

Bob Dalton také pět let studoval u renomovaného učitele bubnů Boba Armstronga. Bob je také od roku 2006 bubeníkem a doprovodným zpěvákem zájmové a oddechové kapely Dark Blues. V roce 2011 se podílel na nahrávání deska projektu COSMOGRAF Roba Armstronga s názvem "When Age Has Done Its Duty".
Diskografie
(narozen ***, Great Britain)
Bass


Nick May je anglický multiinstrumentalista. Jeho dlouhá rocková cesta má počátky v 80. letech minulého století. Nick byl tehdy členem kapel TAMARISK (10. červenec 1984 - 25. říjen 1984), DAGABAND (1985-1986), Captain Sensible či Gemini a Quasar.

V roce 1993 dostal nabídku, která se neodmítá, aby zaujal volné místo kytaristu v nové inkarnaci z popela vzkříšené legendární britské symfonicko rockové legendy The Enid. S jeho pomocí nahráli album "Tripping The Light Fantastic" (1994) a některé čerstvé verze starších skladeb. Týmová úzká spolupráce s Robertem J.Godfreym, leaderem The Enid, dramaticky ovlivnila revizi hudební cesty Maye. V roce 1996 Nick May ještě navíc hostoval na albu THE ENID s názvem "Sundialer".

Jako baskytarista byl také na turné po Francii a Německu s obnovenou neoprogresivní kapelou Jadis.

Jeho první sólová nahrávka vznikla zcela přirozeně jako instrumentální orchestrální prog rocková, v tomto případě se starým přítelem bubeníkem Steve Hughesem. Kvalit The Enid deska "Whimwise" z roku 2005 zjevně nedosahuje, ale analogie s dalšími odpadlíky ze stejného tábora - trio Craft a jejich titulní desky z roku 1984 je na místě.

V roce 2005 vstoupil do kapely KARNATAKA (2005-2006).
Diskografie
(narozena ***, Great Britain)
Vocals, Flute


Anne-Marie Helder je britská zpěvačka a skladatelka, nejznámější jako frontmanka britské rockové skupiny Panic Room. Někdy od roku 2000 vystupovala také na mezinárodní úrovni jako sólová umělkyně a s různými kapelami jako Karnataka, Luna Rossa, Mostly Autumn a Tigerdragon.

Anne-Marie Helder neboli „Little Red Rock Chick“ razí cestu světem, který známe jako hudbu. Je výjimečná svým hlasem, výjimečná svým psaním písní, nadaná ovládáním mnoha nástrojů a čistými emocemi ve svém výkonu. nikdo nezůstane nedotčen, když tato neuvěřitelná umělkyně zpívá.

Anne-Marie studovala umění na A-Level a poté uměleckou vysokou školu s cílem být buď výtvarnou umělkyní nebo textilní/fashion designérkou. Ale cítila se potlačována úzkými metodami výuky umění, odhlásila se a místo toho vystudovala filozofii a získala titul ve Swansea. Své umělecké dílo si ponechala jako osobní vášeň. Zajímavostí je, že od svých 15 let je vegetariánkou. S celoživotní láskou k moři se Anne-Marie kvalifikovala jako PADI potápěčka na Maledivách a udělala některé ze svých prvních ponorů vedle želv, útesových žraloků a mant.

Od roku 1999 do roku 2002 byla Helder členkou kapely Creamy Jobe se sídlem v jižním Walesu, ve které byla jednou ze tří hlavních vokalistek. Helder také hrála na klávesy a flétnu a skládala vlastní hudbu. Skupina také zahrnovala Guy Wendona, Chrise Woodmana, Mathewa Dermodyho a Steve Lotta. Creamy Jobe byli vybráni, aby hráli na BBC Music Live Week v roce 2000, kdy jeli turné po hudebních místech v oblasti Swansea, které vyvrcholilo vystoupením na pódiu BBC v Singleton Park ve Swansea dne 20. května 2000. To se shodovalo i s jejich jediným albem "Creamy Jobe Greatest Hits II - Voices on Vinyl". Helder se objevila s Creamy Jobe ještě 23. srpna 2014 na srazu k oslavě 15 let od původního založení kapely.

Před vystupováním jako sólová umělkyně Anne-Marie psala a hrála s mnoha skupinami, včetně Tigerdragon, poté se připojila ke keltské indie/prog rockové superskupině Karnataka. V letech 2001 až 2004 byla Helder členkou velšské kapely Karnataka spolu s Jonathanem Edwardsem a dvěma dalšími budoucími členy Panic Room (Paul Davies a Gavin John Griffiths). S nimi byla společnou zpěvačkou a hrála na flétnu, elektrickou kytaru a perkuse. Karnataka dosáhl velkého mezinárodního úspěchu; Rachel Jones byla další hlavní dámou této kapely, která cestovala po Evropě a Severní Americe.


Když se kapela v roce 2004 rozpadla, tito čtyři pokračovali ve spolupráci, kde se zrodily nápady a hudba pro Panic Room zformovanou v roce 2006. Baskytarista Karnataka Ian Jones později kapelu reformoval bez dalších bývalých členů.

Anne-Marie se vydala na sólovou dráhu koncem roku 2004 po rozpadu Karnataka. V listopadu 2004 vydala své sólové EP "The Contact", které obdrželo celkem kladné recenze, britský národní hudební časopis Classic Rock ve žhavé recenzi dal EP hodnocení 8/10, to ji zajistilo vysílání na BBC Radio 2 od DJ Boba Harrise. Její debutové sólové EP pravděpodobně nejlépe definované jako 6-stopé minialbum má 30 minut délky a ukazuje její umění multiinstrumentalistky i vokalisty, s pozoruhodně rozmanitou, ale často řídkou instrumentací oživující vynikající písně. Na EP hraje Anne na kytaru, klavír, klávesy, flétnu a perkuse. Hostující vystoupení na albu jsou Dave Kilminster (lead electric & classical guitars) a partner Anne-Marie Adam Pain (funky bass). Kilminster a Pain nahráli a smíchali CD a tři hudebníci se podíleli na produkci. Od jeho vydání Helder cestovala a absolvovala rozsáhlá turné na sólových koncertech nebo festivalech po Spojeném království, Evropě a USA, hrála jak hlavní přehlídky nebo podporovala jiné umělce a rockové legendy jako jsou Glenn Tilbrook (Squeeze), Paul Young, Limehouse Lizzy a mnoho další. V roce 2009 byla Helder oficiální podporou turné ULTRAVOX "Return To Eden" UK Tour, vystupovala na mnoha prestižních místech včetně Birmingham Symphony Hall, London Roundhouse, Cardiff St David's Hall a SECC v Glasgow.

V roce 2005 podpořila zpěváka Fishe na jeho turné Return to Childhood, i v roce 2006 byla Anne-Marie Helder oficiální podporou koncertů Fishe na jeho britských a evropských turné. Na The Fish Convention v srpnu 2006 zpívala s Odinem Dragonfly a vyzdvihla skladbu "Shrinking violet". Od té doby otevírala vystoupení pro umělce včetně Midge Ure, Nicka Harpera, Glenna Tilbrooka (ze Squeeze) a poté byla předkapelou na turné Ultravox v roce 2010.

V roce 2006 začala Helder pracovat se skupinou hudebníků, včetně Paula Daviese, Jonathana Edwardse a Gavina Griffithse, s nimiž dříve vystupovala v Karnataka, na zahájení nového projektu kapely, která se vyvinula v Panic Room. V roce 2008 vydali debutové album "Visionary Position" a v roce 2010 vyšlo navazující album "Satellite". Několika cenami ověnčené album také zajistilo Helder její první individuální ocenění za svůj hlas - byla zvolena nejlepší zpěvačkou v časopise Classic Rock Presents Prog časopisu Reader's Poll v roce 2010 a cenu získala bezprecedentně i podruhé rok nato.

Panic Room absolvovali rozsáhlé turné k propagaci alba "Satellite" a v roce 2011 odehráli dosud největší sérii koncertů, kdy během 6 týdnů odehráli více než 20 vystoupení jen ve Spojeném království. Na začátku roku 2012 kapela podepsala nahrávací smlouvu s Esoteric Antenna a Cherry Red Records na jejich další album "S K I N". Bylo by to první album Panic Room vydané na labelu, která byla až do této chvíle čistě nezávislá. První dvě alba a "Incarnate" z roku 2014 vyšly na vlastním labelu Firefly Music, jehož je Helder obchodním partnerem.

Jezdí také na turné s britskou rockovou kapelou Mostly Autumn, v níž hraje na klávesy, flétnu a obstarává také doprovodné vokály. Helder s kapelou poprvé spolupracovala, když jim v roce 2007 zahrála několik sólových doprovodů, a později téhož roku souhlasila, že zastoupí flétnistku a klávesistku Angelu Gordonovou, která si vzala mateřskou dovolenou, aby měla své první dítě. Na začátku roku 2008 došlo k mnoha změnám v sestavě kapely, a když Gordon i klávesista Chris Johnson odešli, aby se věnovali jiným projektům, Helder byla pozvána, aby se k nim připojila a hrála na klávesy, akustickou kytaru, flétnu a doprovodné vokály. Helder nahrála vokály a flétnu s Mostly Autumn na album "Glass Shadows" z roku 2008 a od té doby se objevil na každém jejich albu.

V roce 2013 podpořila Steva Hacketta na jeho turné Genesis Revisited II. V roce 2013 vytvořila Helder a další člen Panic Room Jonathan Edwards akustické hudební duo Luna Rossa. Své debutové album "Sleeping Pills & Lullabies" vydali v roce 2013 a následující "Secrets & Lies" vyšlo v listopadu 2014. Třetí album "Atropa" pak v roce 2018.

Účinkovala také jako hostující vokalistka na projektu Icon Johna Wettona a Geoffa Downese, na tanečním albu "Electronica" od Geoffa Downese a na albech dalších umělců včetně Davea Kilminstera "Parade" (nyní Halo Blind) a The Skys.

Zpět
Studiové desky:
2023 Requiem For A Dream
2015 Secrets Of Angels
2010 The Gathering Light
2003 Delicate Flame Of Desire
2000 The Storm
1998 Karnataka
Živé nahrávky:
2018 Secrets of Angels - Live In Concert
2012 New Light Live In Concert
2004 Strange Behaviour

Ostatní nahrávky:Skupina:
Ian Jones - Bass, Keyboards, Piano, Orchestration, Bass Pedals, Acoustic Guitar, Programming
Sertari - Vocals, Backing Vocals, Choir
Hosté:
Luke Machin - Guitars
Chris Allan - Drums, Percussion
Troy Donockley - Uilleann Pipes, Low Whistles
Gonzalo Carrera - Additional Keyboards
Diskografie Requiem For A Dream
Vyšlo 28. července 2023, Immrama Records, KTK CDSP001 (UK)

Seznam skladeb:
01. All Around The World (11:30)
02. Sacrifice (6:30)
03. Look To The East (6:45)
04. Forgiven (11:49)
05. The Night's Dance (5:29)
06. Say Goodbye Tomorrow (6:01)
07. Don't Forget My Name (6:30)
08. Requiem For A Dream (25:13)
Total Time: (79:47)

Recorded [Drums Recorded]: Chris Allan
Recorded [Guitars Recorded]: Luke Machin
Recorded [Uillean Pipes And Low Whistles Recorded]: Troy Donockley
Recorded, Producer [Produced]: Ian Jones
Mixed: Joe Gibb
Mixed [Additional Mixing Help]: Steve Evans
Mastered: Pete Maher
Artwork [Cover Artwork], Design [Booklet Design]: Ian Jones

Skupina:
Ian Jones - Bass, Bass Pedals, Keyboards, Programming, Vocals
Carloenrico Pinna - Lead, Rhythm & Acoustic Guitars, Vocals
Hayley Griffiths - Lead Vocals
Çagri Tozluoglu - Keyboards, Programming
Jimmy Pallagrosi - Drums & Percussion
Hosté:
Troy Donockley - Uilleann Pipes, Low Whistle
Seána Davey - Harp
Rachel vand der Tang - Cello
Clive Howard - Viola
Lynn Cook - Violin
Diskografie Secrets Of Angels
2LP, vyšlo 9. března 2015, Immrama Records, KTK LP001 (UK)
CD 2015, Immrama Records, KTK CD007 (UK)

Seznam skladeb:
01. Road To Cairo (5:27)
02. Because Of You (4:53)
03. Poison Ivy (4:14)
04. Forbidden Dreams (5:48)
05. Borderline (6:19)
06. Fairytale Lies (4:58)
07. Feels Like Home (7:06)
08. Secrets Of Angels (20:04)
Total Time: (58:49)

Recorded at Real World Studios, Box, Wiltshire and Quadra Studios London

Skupina:
Ian Jones - Bass, Bass Pedals, Bodhrán, Piano, Keyboards, Programming, Percussion
Lisa Fury - Vocals, Percussion
Carloenrico Pinna - Lead, Rhythm & Acoustic Guitars
Gonzalo Carrera - Keyboards, Piano
Ian Harris - Drums
Hosté:
Troy Donockley - Uilleann Pipes, Whistles & Arrangements (04,06,08)
Hugh McDowell - Cello & Cello Arrangements (03,06-08)
Jane Fenton - Cello (04,06,08)
Philippe Honore - Violin (04,06,08)
Bridget Davey - Violin (04,06,08)
Clive Howard - Viola (04,06,08)
Diskografie The Gathering Light
Vyšlo 2010, Immrama Records, KTK CD005 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Calling (1:59)
02. State Of Grace (8:53)9 10
03. Your World (7:48)7 51
04. Moment In Time (6:53)
05. Serpent And The Sea (10:21)
06. Forsaken (12:24)11 45
      i. Forsaken
     ii. Glowing Embers (Instrumental)
    iii. Distant Echoes
07. Tide To Fall (5:36)6 54
08. The Gathering Light (14:12)14 11
Total Time: (68:06)69 04

Producer: Ian Jones
Mixed: Enrico Pinna
Mastered: Frank Arkwright
String Quartet Arrangements: Ian Jones
Artwork: Michael Bosanko

Skupina:
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitar, Percussion, Vocals
Paul Davies - Lead & Rhythm Guitars
Jonathan Edwards - Keyboards, Vocals
Anne-Marie Helder - Vocals, Flute, Percussion
Gavin Griffiths - Drums, Percussion
Rachel Jones - Lead Vocals, Percussion, Vocal Arrangements
Hosté:
Heather Findlay - Vocals (02,06,09)
Steve Evans - co-arranger, Programming
Diskografie Delicate Flame Of Desire
Vyšlo 2003, Immrama Records, KTK CD003 (UK)

Seznam skladeb:
01. Karnataka (2:54)
02. Time Stands Still (6:17)
03. Delicate Flame Of Desire (7:34)
04. After The Rain (7:52)
05. Strange Behaviour (6:10)
06. The Right Time (7:06)
07. One Breath Away (5:13)
08. Out Of Reach (7:48)
09. Heart Of Stone (10:31)
Total Time (61:25)

Producer: Steve Evans
Recorded at Rockfield Studios, at Zero Gravity Studios
Engineered: Joe Gibb at Mighty Atom Studios
Mixed: Joe Gibb, Steve Evans at Mighty Atom Studios
Mastered: Nick Webb at Abbey Road Studios
Artwork: Inner Vision
Photography: Chris Walkden, Jamus Wood

Skupina:
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitar, Bodhrán, Sampler
Rachel Jones - Vocals
Paul Davies - Guitars
Jonathan Edwards - Keyboards
Gavin Griffiths - Drums & Percussion
Hosté:
Jenny Hooker - Recorder (10)
Peter Davies - Scottish Small Pipes (10)
Steve Evans - Programming (02,03)
Steve Simmons - Alto & Tenor Saxophones (04)
Diskografie The Storm
Vyšlo 2000, Immrama Records, KTK CD002 (UK)

Seznam skladeb:
01. Heaven Can Wait (5:15)
02. Dreamer (3:39)
03. The Journey (8:25)
04. Hay (4:30)
05. Love & Affection (4:42)
06. I Should Have Known (6:13)
07. Everything Must Change (5:29)
08. Shine (4:48)
09. Writing On The Wall (5:21)
10. The Storm (8:48)
Total Time: (55:10)

Producer: Rachel Jones, Ian Jones & Jonathan Edwards

Skupina:
Ian Jones - Bass, Guitar Synth
Rachel Jones - Vocals, Lyrics
Gavin Griffiths - Drums & Percussion
Jonathan Edwards - Keyboards
Paul Davies - Guitars
Hosté:
Steve Simmons - Saxophones
Diskografie Karnataka
Vyšlo 1998, Immrama Records, KTKCD001 (UK)

Seznam skladeb:
01. Must Be The Devil (7:05)
02. Tell Me Why (4:46)
03. Crazy (6:26)
04. Until Next Time (7:50)
05. The Woman In Me (4:50)
06. There Must Be A Way (7:18)
07. Closer (4:17)
08. Run To You (7:49)
Total Time: (50:21)

Artwork: Jamus Wood (photo)


Skupina:
Ian Jones - Bass, Bass Pedals, Keyboards, Programming, Vocals
Hayley Griffiths - Lead Vocals
Çagri Tozluoglu - Keyboards, Programming
Carloenrico Pinna - Lead, Rhythm & Acoustic Guitars, Vocals
Jimmy Pallagrosi - Drums & Percussion
Hosté:
Diskografie Secrets Of Angels - Live In Concert
2CD, vyšlo 2018, Immrama Records, KTK CD008 (UK)

Seznam skladeb:

CD 1
01. Road To Cairo (5:51)
02. Poison Ivy (4:25)
03. Talk To Me (8:33)
04. Fairytale Lies (4:45)
05. Moment In Time (6:06)
06. Forsaken (12:10)
07. Twist Of Fate (4:56)


CD 2
01. The Serpent And The Sea (9:20)
02. Because Of You (4:45)
03. Dreamer (5:42)
04. Forbidden Dreams (6:14)
05. Borderline (7:54)
06. Secrets of Angels (20:40)
07. Feels Like Home (8:04)
08. Kashmir (12:33)
Total Time: (121:58)

Recorded at the O2 Academy, Islington, London 25/6/16

Skupina:
Ian Jones - Bass
Enrico Pinna - Guitars
Hayley Griffiths - Lead Vocals
Colin Mold - Guitars, Backing Vocals
Cagri Tozluoglu - Keyboards
Matt McDonough - Drums & Percussion
Hosté:
Diskografie New Light Live In Concert
Vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
CD 1
01. Karnataka
02. Serpent And The Sea
03. Delicate Flame Of Desire
04. Heaven Can Wait
05. Tide To Fall
06. Forsaken
07. After The Rain

CD 2
01. The Calling
02. Lagan Love
03. Our Love
04. State Of Grae
05. The Journey
06. Your World
07. Heart Of Stone
08. The Gathering Light
Total Time: (00:00)

Recorded at The Met Theatre in Bury on the New Light Tour

Skupina:
Ian Jones - Bass, Acoustic Guitar
Jonathan Edwards - Keyboards
Rachel Jones - Vocals, Percussion
Gavin John Griffiths - Drums, Percussion
Paul Davies - Lead Guitar
Anne-Marie Helder - Harmony Vocals, Flutes, Percussion
Hosté:
Diskografie Strange Behaviour
Vyšlo 2004, Immrama Records, #KTKCD004 (UK)

Seznam skladeb:
CD 1 (62:22)
01. Intro - Karnataka (excerpt) (Delicate Flame Of Desire)
02. Time Stands Still (Delicate Flame Of Desire)
03. After the Rain (Delicate Flame Of Desire)
04. Crazy (Karnataka)
05. Dreamer (The Storm)
06. Heaven Can Wait (The Storm)
07. The Right Time (Delicate Flame of Desire)
08. I Should Have Known (The Storm)
09. Delicate Flame Of Desire (Delicate Flame Of Desire)
10. These Dreams Are Over (Strange Behaviour)
11. The Storm (The Storm)

CD 2 (72:04)
01. Must Be The Devil (Karnataka)
02. Strange Behaviour (Delicate Flame Of Desire)
03. Everything Must Change (The Storm)
04. Talk To Me (Strange Behaviour)
05. The Journey (The Storm)
06. Tell Me Why (Karnataka)
07. Heart Of Stone (Delicate Flame Of Desire)
08. Out Of Reach (Delicate Flame Of Desire)
Total Time: (134:26)


Skupina:
Hosté:
Diskografie
Vyšlo ,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)


Zpět
Karnataka 2002

Karnataka 2003

Karnataka 2004Karnataka 2006

Karnataka 2007

Karnataka 2008


Karnataka 2013: (left to right) Cagri Tozluoglu, Enrico Pinna, Hayley Griffiths, Matt McDonough, Ian Jones

Karnataka 2015

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.karnataka.org.uk/
https://www.ianjonesbass.com/
https://www.jimmypallagrosi.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  27.2.2024 
Menu Poslední aktualizace: 27.2.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©