JADIS
  
      
        
          
            


Zpět
Gary Chandler Jadis je další z kapel, které rozšiřují řady britských neo-progresivních rockových kapel. Založili ji v roce 1986 zpěvák a kytarista Gary Chandler a bubeník Stephen Christey. Skupina hraje kytarový rock s využitím syntezátorů přidávajícím hloubku a atmosféru a klade důraz na melodie. V současné době podepsali smlouvu s InsideOut Music. Jméno kapely navrhl Mark Ridout, který byl vášnivý čtenářem knih C.S. Lewise. Jméno Jadis je tak převzato z románu "The Magician's Nephew" (Čarodějův synovec) od C.S.Lewise. Stejná postava se později objevila jako bílá čarodějnice v "The Lion, The Witch And The Wardrobe" čili "Letopisy Narnie".

Kapelu založili v roce 1982 v Southamptonu zpěvák a kytarista Gary Chandler, Les "Ledge" Marshall na kytaru (ex-The Lens), Trevor Dawkins na basu a Mark Ridout na bicí (ex Lens). Gary začínal s kapelou již během školních let pod jmény jako Icarus a Saruman Grass, než to nakonec byli Jadis v roce 1982, kdy se všichni rozhodli přestěhovat do Londýna. Ve školní kapele Saruman Grass se ještě předtím pro informaci sešli Gary Chandler a Mike Holmes (IQ) společně s Nick Mayem (bass). Les Marshall se však připojil ke kapele IQ ke konci roku 1989 před tím, než zemřel v srpnu 1990. Takže od začátku kapely už bylo jasné, že měli těsné spojení s kapelou IQ, což se projevovalo také tím, že Gary Chandler byl docela dlouho koncertním kytaristou IQ.

V roce 1984 vydali svoji první demo kazetu nazvanou "Baboon Enquiries", nahrála ji prvotní sestava kapely. Během 80. let však byla kapela charakterizována neustálými změnami sestavy, v níž pouze Chandler a Dawkins byli stálými členy kapely. Steve Rothery z Marillion byl ohromen jejich hudbou a v letech 1987 až do roku jejich rozštěpení v roce 1989 byl jejich producentem. V tomto období kapela fungovala v sestavě Chandler, Dawkins, Pete Salmon na klávesy a Mark Law za bicími.

Na plný úvazek začali koncertovat, když otevírali koncerty kapel IQ na turné k albu "Nomzamo" a později i Marillion na jejich turné k albu "Clutching At Straws" po Velké Británii, které vrcholilo po tři veřčery v londýnském Hammersmith Odeon. Poté následovalo období rozsáhlého koncertování, ve kterém odehráli Jadis více než 150 koncertů po hospodách a klubech po celé Británii. Kapela v té době nahrála několik demo pásek, které produkoval Steve Rothery z Marillion, což také přispělo k rostoucí popularitě kapely, která vyvrcholila vyprodaným vystoupením ve vyprodaném debutovém uvedení se v londýnském prestižním klubu Marquee. Po celkem třech demo nahrávkách v roce 1987 a 1988, skupina vydala osmi skladbovou debutovou nahrávku v roce 1989 s přispěním kytaristy Steva Rotheryho z Marillionu jenom pod názvem "Jadis". Obsahovala především písně z dříve vydaných demonahrávek, stejně jako video svého koncertního uvedení v Marquee.

Bohužel v roce 1989 došlo k rozkolu v kapele, když odešli Pete Salmon (klávesy) a Mark Law (bicí) a založili si vlastní kapelu Ultraworld. Gary Chandler tak zůstal v podstatě osamocen.

Nicméně velký zlom nastal v červnu 1990, když Chandler zreformoval kapelu s bubeníkem Stevem Christleyem, Nick May (ex Dagaband, Tamarisk) se ujal postu basisty a jeho přítel Martin Orford (IQ) se přidal s klávesami a doprovodnými vokály, když jako člen kapely IQ využil svého volného času a působil zároveň v obou kapelách. Nová sestava brzy vyvolala velký zájem, což přivedlo kapelu jako headlinery na vystoupení na festivalu v Rougemont ve Francii a několik velkých koncertů v Německu, což znamenalo začátek velmi úspěšného období Jadis. Když se již etablovali jako hlavní živý akt v průběhu několika let, vycítili, že je konečně čas nahrát album. V roce 1992 tak Jadis konečně vydali jejich "první" opravdové oficiální studiové album pod názvem "More Than Meets The Eye", které vydali u nezávislé společnosti Giant Electric Pea Martina Orforda. Ještě během nahrávání alba byl ale stávající basista nahrazen baskytaristou IQ2 Johnem Jowittem (ex Ark). Gary Chandler napsal většinu hudby a textů. Album se setkalo u kritiků z celého světa s velkým ohlasem a dostalo nadšené recenze v Evropském hudebním tisku. Dokonce se dostalo i do rozhlasového vysílání, když získalo doporučení na BBC Radio One od speakrů Alana Freemana a Tommy Vanceho. Čtenáři vlivného holandského časopisu SI ji vyhlásili jako "album roku". Rozsáhlé turné "Lurve Ambassadors" v Německu, Holandsku a Francii v listopadu 1992 přispělo ještě více velkou měrou k dobrému jménu kapely jako koncertní kapely. Mnozí stále tvrdí, že je to nejlepší dílo Jadis. Tato sestava kapely se ukázala být ještě populárnější než dříve a Jadis se tak sami stali headlinery koncertů.

Rok 1993 přinesl méně koncertování pro Jadis, ačkoliv vystoupení na Uden festivalu v Holandsku bylo největším dosavadním koncertem kapely. Studiová práce byla mnohem méně bouřlivější, přesto se ke konci roku objevilo EP "Once Upon A Time". Mini album bylo zamýšleno jako první ze série nahrávek představujících nové nahrávky klasických skladeb kapely z předchozích let. Hlavní prioritou přesto bylo psaní materiálu pro nové album. Nahrávání začalo v lednu 1994 a po téměř třech měsících usilovné práce album "Across The Water" vyšlo začátkem května 1994. Počáteční náklad alba se vyprodal během pouhých 10 dní! Jadis se pak vydali na propagační turné po Evropě společně s americkou kapelou Enchant. Na konci roku Jadis byli zvoleni nejlepší kapelou od britské společnosti Classic Rock Society a navíc "Across The Water" získalo ocenění "album roku". V roce 1994 odehráli jeden ze svých nejlepších koncertů na Symfo Festival na de Kuip Stadium v Holandsku společně s Fishem.
  
Orford s Jowittem vystupují a nahrávají s Jadis poměrně pravidelně, pokud jim do toho nezasáhnou jejich vlastní aktivity nebo v kapele IQ. Na počátku roku 1995 se John Jowitt a Martin Orford rozhodli opustit kapelu a věnovat více času svým závazkům v IQ. Jejich nástupci v té době byli hráč na klávesy Mike Torr a baskytarista Steve Hunt. Torr ale kvůli svým problémům s drogami zmeškal několik vystoupení, když se nedržel striktních Chandlerových pravidel být střízlivý na koncertě, a tak se na koncertech objevovali znovu Jowitt a Orford. Tak tomu bylo například v letech 1996 až 1998, v době vydání EP "Once Or Twice", studiového alba Somersault (1997), a živého alba "As Daylight Fades".

V roce 1996 se objevilo druhé mini CD "Once Or Twice", na kterém se představila nová sestava. V návaznosti na předchozí EP opět představovalo předělávky staršího materiálu a navíc zahrnovalo i živé skladby. Během letního turné kapela vyrazila do nových teritorií, když hrála ve Španělsku, na Slovensku a v Polsku, stejně jako v Německu, Holandsku a Velké Británii, se závěrečným koncertem v parném horkém červencovém večeru v Rotherhamu.

Nový materiál byl napsán v rychlém tempu a v úvodu roku 1997 Jadis vydali jejich třetí album Somersault. Po smírném rozkolu s labelem GEP, kapela vydala toto album ve vlastní režii pod vlastním labelem "Jadis Music" a distribuční smlouvou s "Dorian Music" v čele se Steve Rotherym z Marillion. Tato nová nahrávka získala velmi pozitivní recenze po celém světě. Brzy poté následovala nádherné série evropských koncertů, včetně German Progressive Rock Festival v Německu a závěrečného bilancování na festivalu Classic Rock Society ve Velké Británii.

Díky ohlasu z těchto koncertů se kapela rozhodla vydat již očekávané živé album nazvané "As Daylight Fades" v roce 1998. Toto živé album zachycuje živoucí energii kapely a hudební zdatnost na nejoblíbenějších skladbách kapely ze všech tří alb, a především zaznamu z nezapomenutelného výročního vystoupení z roku 1996 "Garden Gig" s Martinem Orfordem jako speciálním hostem vystoupení. Deska "As Daylight Fades" se prodávala velmi dobře a otevřela nový prostor pro kapelu, zejména v Japonsku a Jižní Americe.

Brzy po vydání koncertního alba Jadis opět prodělali změnu v sestavě, a to v pozitivním smyslu, když se Martin Orford vrátil do uvolněné pozice klávesisty. Po krátkém, ale úspěšné turné po Velké Británii, Holandsku a Belgii, pokračovali v říjnu 1998, opět s vyvrcholením jako hlavní hvězda Classic Rock Society festivalu v UK. Koncem léta kapela dosáhla opět na nové teritorium, když byl Gary a Martin pozváni odehrát některé akustické koncerty představující Jadis a IQ v Chile. Martin Orford tak i nadále nahrával s Jadis jako studiový hudebník, dokud Mike Torr plně nepřevzal klávesové povinnosti v říjnu 2005.

Po dvouleté pauze vydala kapela v roce 2000 své čtvrté studiové album s názvem "Understand", na kterém se podílela k potěše fanoušků ještě jednou "klasická" sestava s Johnem Jowittem, a to i na rozsáhlém turné kapely. Po vydání alba "Understand" v roce 2000 odehráli pár koncertů v květnu ve Velké Británii, na konci léta odehráli některé velmi dobře přijaté koncerty v Holandsku, Německu, Francii a Belgii. Dne 2. března 200 dokonce vystupovali na festivalu Baja Prog IV v Mexiku. Toto rozsáhlé turné vyvrcholilo ve žhavém dvou a půl hodinovém vystoupení na Annual Garden Gig v červenci 2001, který byl zaznamenán a vydán živě pod názvem "Alive Outside" v listopadu. Jako další hudební pochoutku léčbu v roce 2001 vydali album "MediumRare", raritní CD, které obsahuje skladby vydané dříve Jadis na EP "Once Upon A Time" a "Once Or Twice" s dříve nevydanými živými a demo skladbami.

V roce 2002 kapela odehrála ještě další koncerty a začala skládat materiál na nové studiové album. Další nahrávka "Fanatic", jejich páté studiové album, byla dokončena na začátku roku 2003 a album vyšlo na dobře známém labelu InsideOut v dubnu. Evropské turné na jeho podporu, které následovalo, přineslo koncerty v mnoha zemích, včetně Polska, Německa, Holandska a Velké Británie. Během tohoto turné bylo zaznamenáno živé DVD "View From Above", které vyšlo v září 2003. Objevují se na něm skladby z alba "Fanatic" a starší oblíbené skladby, které poskytují vynikající pohled na historii kapely v živém prostředí.

V roce 2004 se kapela vrhla na koncertování více než v předchozím roce a odehrála ještě více koncertů po Evropě, na podporu alba "Fanatic". Vydali se rovněž do Spojených států, kde turné zahajovali jako headlineři na festivalu Rights Of Spring, jako headlineři hráli i na festivalu ROSfest, kde hráli před vyprodaným sálem Philadelphského Colonial Theatre. Ve druhé polovině roku 2004 všichni členové Jadis, Martin Orford, John Jowitt, Gary Chandler a Steve Christey, hostovali na debutovém albu z Steve Thorna s názvem "Emotional Creatures: Part One".

Nick May oznámil v polovině roku 2005 vstup do nově reformované kapely Karnataka. Dne 28. února 2005 vydala kapela své debutové přepracované album "More Than Meets The Eye", po kterém se kapela vrátila do kontinentální Evropy na malé turné na podporu vydání tohoto alba. V prosinci 2005 Classic Rock Society vyhlásila Garyho za nejlepšího kytaristu a cenu nejlepší koncert udělili jejich vystoupení v Rotherhamu z téhož roku.

V roce 2006 spatřilo světlo světa šesté studiové album kapely "Photoplay", představující více kytarovější stránku kapely, která příneslo hodně kritiky. Bohužel brzy po dokončení alba "Photoplay" v roce 2005 Orford opustil kapelu podruhé kvůli hudebním rozdílům a v názorech na její další hudební směřování. Krátce poté, co opustil IQ, trávil stejně veškerý svůj čas v gramofonové společnosti Giant Electric Pea nebo skládáním vlastní hudby. Vydal dvě sólová alba, první z nichž první bylo "The Old Road", na kterých se představili cenění hostující hudebníci z IQ a Jadis, stejně jako zpěvák John Wetton. Krátce poté odchází z Jadis i John Jowitt a jako náhrada přicházejí dva studioví hudebníci. Na turné, které následovalo, obsadil uvolněné místo u kláves talentovaný Giulio Risi a baskytary se ujal v kapele Andy Marlow.

Bohužel po turné došlo opět ke změně sestavy, když v roce 2007 uvolněné místo za klávesami talentovaný Arman Vardanyan.

Nové album Jadis pod názvem "See Right Through You" vychází v roce 2012. Jeho nahrávání se účastní čtveřice Gary Chandler, Steve Christey, Arman Vardanyan (klávesy) a Andy Marlow. Od té doby se objevila snad jako předzvěst dalšího alba nebo sólový počin jedna skladba od Gary Chandlera.

Kapela Jadis oznámila v říjnu 2016 vydání nového alba, které se jmenuje "No Fear Of Looking Down". Album bylo brzy dokončeno a remasterovalo se. Během tří týdnů byly být vyrobeny i CD, takže album vyšlo 24. října 2016. Již v létě 2016 kapela nahrála příspěvek na Facebooku se studiovým videem. Podobně jako u předchozího alba z roku 2012 se chystají podepsat prvních 300 kopií nového alba a bude možno objednat nahrávky některých zvukových klipů a vynikající album přebalů Geoff Chandlera.

Britští progrockeři Jadis vydali nový video trailer na několik turné, které kapela uskuteční v listopadu 2021. "Moc se těšíme, že letos v listopadu odehrajeme pár koncertů," říká hlavní představitel Jadis Gary Chandler. "Budeme mít pár nových písniček plus rozsáhlý výběr z našich minulých alb. Brzy se uvidíme s některými z vás. Už to tvá dlouho..."

Britští progrockeři Jadis oznámili, že své zbrusu nové studiové album, aktuálně s pracovním názvem "More Questions Than Answers", vydají na jaře 2024 a podpoří je krátkým turné v červnu, dvě zastávky v Německu, 8. června v Russelheimu, Das Rind, 9. června v Reichenbachu, Bergkeller, včetně koncertu na The 1865 v Southamptonu. Nové album navazuje na album "When All Is Said And Done" z roku 2016. Mezitím kvarteto vydalo 25. výročí svého debutového alba "More Than Meets The Eye", které původně vyšlo v roce 1992, a své kompilkační kolekce "Medium Rare II" v roce 2019.

Jadis rovněž sdíleli živou verzi zbrusu nové písně "Said And Done" v roce 2021 a tehdy prohlásili: "Toto je demoklip nové melodie Jadis "Said And Done", která bude na příštím albu. Zatím bez termínu kdy bude album hotové."

Jadis nyní mají datum vydání svého nového CD, které má pracovní název "More Questions Than Answers", oznámila kapela 18. ledna 2024 na své facebookové stránce. "Ve čtvrtek 6. června 2024 odehrajeme křest alba v De Boerderij, Zoetermeer, NL. Práci na něm jsme si užili a tentokrát bude Andy Marlow produkovat a zvukařit projekt. Přidáme pár úryvků z některých z melodií, které tu za chvíli budou."

Britští progrockeři Jadis v červnu 2024 vydávají první nové album po osmi letech. Nahrávka vyjde 6. června 2024 pod názvem "More Questions Than Answers". Koncert kapely De Boerderij v Zoetermeer je také termínem vydání alba. Portál Prog v lednu 2024 odhalil nové album, které navazuje na "No Fear Of Looking Down" z roku 2016. Kvarteto mezitím vydalo při 25. výročí své debutové album "More Than Meets The Eye", které původně vyšlo v roce 1992, a kolekci "Medium Rare II" v roce 2019.

"Strávili jsme mnoho týdnů a měsíců dáváním tohoto CD dohromady a zní to skvěle," zveřejnila kapela na své facebookové stránce. "Andy Marlow je ozvučil, namixoval a produkoval, ale původně jsem si myslel, že je to jen vynikající baskytarista. Zdá se, že je také velmi schopný a kreativní, pokud jde o studiovou práci. Album má sedm skladeb a je nejinkluzivnější za celá léta. pokud jde o celou kapelu, která do toho píše a přispívá, velmi se těšíme, až něco z toho zahrajeme v červnu." Produkoval je Geoff Chandler.

Kapela si zahraje v Southampton's The 1865 v červnu 2024, spolu s několika termíny v Německu a Nizozemsku.

Zpět
Členové:
Gary Chandler - Vocals, Guitars (1982-present)
Stephen Christey - Drums (1990-present)
Andy Marlow - Bass (2006-present)
Arman Vardanyan - Keyboards, Piano (2007-present)

Bývalí členové:
Giulio Risi - Keyboards, Piano (2006-2011)
Martin Orford - Keyboards, Backing Vocals (1990-1995, 1998-2006)
John Jowitt - Bass, Backing Vocals (1991-1995, 1999-2006)
Nick May - Bass (03/1990-2003)
Mike Torr - Keyboards (1995-1998/2000)
Steve Hunt - Bass (1995-2000) (live)
Trevor Dawkins - Bass (01/1982-06/1989)
Pete Salmon - Keyboards (09/1986-06/1989)
Mark Law - Drums (07/1988-06/1989)
Paul Alwin - Drums (09/1985-07/1988)
Mark Ridout - Drums (01/1982-02/1985)
Les "Ledge" Marshall - Guitars (01/1982-11/1986), zemřel 08/1990

Členové
(celým jménem Gary Vincent Chandler)
(narozen ***, Southampton, United Kingdom)
Vocals, Guitars


Gary Chandler je ve své hudební historii plně spojen s kapelou Jadis. Je v podstatě její hlavní vůdčí postavou, skladatelem, kytaristou a zpěvákem od jejich počátků. Zůčastnil se také projektu ProgAID.

Před Jadis příležitostně zpíval v divadelních představeních a někdy zpíval v pochybných klubech pracujících mužů se stejně riskantními, zanedbanými doprovodnými skupinami, ale byla to dobrá zkušenost. Pak slyšel hrát na kytaru Steva Hacketta v Genesis a to byla inspirace, kterou potřeboval. Nikdy předtím jsem nic podobného neslyšel a toto byla oblast hudby, se kterou jsem se mohl ztotožnit a rozhodně něco, na čem se chtěl podílet. Pak se mu podařilo najít několik podobně smýšlejících lidí v jeho ročníku na škole jako Mark Ridout a Trev Dawkins, kteří měli podobný vkus na hudbu, a po škole jsme se začali snažit přijít s nápady.

Gary začínal s kapelou již během svých školních let pod jmény jako Icarus a Saruman Grass. Ve školní kapele Saruman Grass se sešli Gary Chandler a Mike Holmes (později IQ) společně s Nick Mayem (bass). Nakonec se z toho vyvinula kapela Jadis v roce 1982, kdyř se všichni její tehdejší členové rozhodli přestěhovat do Londýna. A od té doby je jeho hudební příběh i příběhem kapely Jadis.

V roce 2014 vystupoval jako hostující kytarista a zpěvák s kapelou Pendragon, a mimo jiné s nimi vystupoval i v Polsku.

Členové
(narozen ***, Southampton, Hampshire, UK)
Drums, Percussion (1990-present)


Je britský bubeník, který je nejznámější z jeho práce v kapelách Jadis a Lounge Lizard. Žije v Londýně a od 1. února 2014 pracuje ve společnosti Vintage, která se zabývá prodejem bicích sestav. Spolupracoval také s mnoha dalšími hudebníky jako např. John Wetton (ex-King Crimson, ex-UK, Asia), Ken Hensley (Uriah Heep), Geoffrey Downes (Yes), projekt ICON (Wetton/Downes) a Steve Thorne.

Jeho současnými projekty jsou Christey Trio, Davey Jones Locker Steve Richards Trio. V roce 2002 byl Steve Christey součásti kapely Johna Younga.

Lounge Lizard Trio založili ke konci roku 2005 pianista Steve Christie (piano, organ a mellotron) a bubeník Steve Christey, k nimž se připojil Steve Roberts (bass).

Členové Andy Marlow
(narozen ***, London, United Kingdom)
Bass (2006-present)


Andy je hudebník hrající na kytaru a baskytaru jako jeho hlavní nástroje, ale také produkuje a mixuje. Zabývá se fotografováním a pracuje i jako video producent. V současné době píše hudbu pro nadcházející sérii Tracey Ullman v BBC1 a nahrává singl s Marc Almondem.

Po více než 25 let hrával v kapelách, včetně nahrávek četných alb a singlů, koncertoval po Velké Británii, Evropě a USA. V některých kapelách hrál na kytaru, v jiných na baskytaru (včetně Sterling, nebo Beggars Banquet v roce 1990) a Slovo (s kytaristou Davem Randallem z Faithless).

V poslední době nahrával singl s Marc Almondem (od konce srpna do začátku září) a skládá veškerou hudbu pro novou sérii Tracey Ullmans v BBC1 (začátek v lednu 2016).

V současné době je členem kapely Suns Of The Tundra, Jadis a v cover svatební kapele. Ve studiu spolupracoval včetně hraní pro Mark Almonda, také s Richarde Thomasem (Jerry Springer The Opera), RS Faberem, Frank Skinnerem v televizi a v komediální kapele s Al Murrayem Pub Landlord.

Zařídil si malé nahrávací studio v Brixtonu, kde nahrávalo mnoho vokalistů jako Inc Sam Fox, Julie Harrington a další. Také produkoval kapely (včetně SLOVO a jejich alba Todo Cambia) a mixoval alba pro ostatní hudebníky v široké škále stylů a žánrů, včetně práce pro Nike a Rebok. Spolupracoval s hudebníky jako Bryan Adams, Ooberfuse, Richard Thomas (Jerry Springer The Opera), Roland Sebastian Faber, Loverush UK, Julie Harrington, Activa, Alpha Duo, John O'Bir, Steen Thottrup, Sterling, Bardot, Sam Fox, Hubert Essakow (choreorgrapher), Cafe Del Mar, Cafe Del Sol, Steve 'Smiley' Barnard, Peter Gregson (celista a skladatel) nebo pro The Frank Skinner TV Show.

Také začal vyučovat zvukovou a nahrávání techniku (včetně výuky pro Wandsworth Rady) a kytaru a basu pro jednotlivce nebo celé třídy.

Členové Arman Vardanyan
(narozen ***, London, United Kingdom)
Keyboards, Piano (2007-present)


Arman je britský jazzový pianista, skladatel působící v Londýně, v současnosti hraje s Jazz Fusion Trio Cygnus Flare a je členem kapely Jadis.

Arman vyrůstal v Arménii, kde od osmi let navštěvoval hudební školu, aby studoval hru na klasický klavír. Později se začal zajímat o jazzovou hudbu (Chick Corea, Herbie Hancock, Keith Jarrett, Pat Metheny, Gonzalo Rubalcaba a mnoho dalších...). Později byl ovlivněn zejména hrou Tigrana Hamasyana, pianisty, který spojuje jazz s etnickou arménskou lidovou hudbou.

Od přestěhování do Spojeného království v roce 2001 aktivně hraje a vyučuje hru na klavír a také komponuje v široké škále žánrů. V červenci 2014 Arman založil novou kapelu Cygnus Flare, se kterou nahrává hudební materiál a už je k vidění jejich první jazzově laděné video.

Od roku 2007 působí s kapelou Jadis, s níž nahrál zatím poslední album z roku 2012 a absolvoval s nimi i koncertní turné.

Členové Giulio Risi
(narozen ***)
Keyboards, Piano (2006-2011)


Giulio Risi studoval hru na piano a klávesy již od svého mládí. Studoval klasickou hudbu v osmdesátých letech, od roku 1993 působil jako profesionál v oblasti popu a rockové hudby jako pianista a klávesista.

Čtyři roky poté, co se přestěhoval do Londýna, vydal v roce 1999 vydal své první CD "Partido Alto", který získalo nominaci pro závěrečné udělování cen talentům roku "Perrier award young jazz talent of the year", konající se v historickém jazzovém klubu 606 v Londýně. Skvělé album nezůstalo bez povšimnutí v očích kritiků. Od tohoto roku pokračoval v práci jako studiový hudebník ve světě pop/rockové hudby, vystupoval jako jako lídr kapely Giulio Risi Jazz Trio. V roce 2002 začal skládat hudbu k filmu, pro televizi a píše knihu o beletrii a poezii "L'arcano fascino della disperazione".

V roce 2006 vydal své druhé album "Deep Down Where The Heart Beats No More", což byl virtuální výlet po celém světě s jedenácti písněmi, které prozkoumávaly jedenáct různých národů. Nahrával je se slavných hudebníkz z Londýna, Itálie a Andalusie.

V roce 2007 se stal klávesistou progresivní rockové kapely Jadis. Od roku 2008 se pohyboval mezi Římem a Londýnem, kde koncertoval s kapelou Jadis (evropské turné v březnu 2010) a s Giulio Risi Trio. Od prosince jsou jeho obě desky distribuovány v podobě digitálního download na iTunes a CD Baby.
Webová stránka: www.giuliorisi.com

Členové
(Narozen 10. června 1959, Bitterne, Southampton)
Keyboards, Backing Vocals (1990-1995, 1998-2006)


Martin je anglický hráč na klávesové nástroje a je nejznámější jako zakladatel progresivní rockové kapely IQ a Jadis. Také spolupracoval s bývalým členem King Crimson, U.K. a Asia basistou Johnem Wettonem, s nímž vydal dvě sólová alba "Classical Music and Popular Songs" (2000) a "The Old Road" (2008). Orford se objevil na dvou albech Big Big Train "Goodbye To The Age of Steam" a "English Boy Wonders" a hostoval také s flétnou na albu Guy Manninga "One Small Step...".

V roce 2001 vystupoval s The Martin Orford Band na několika představeních, když v kapela vystupovali Martin Orford (keyboards, electronic sax, vocals), John Jowitt (bass - Jadis, IQ), Mark Westwood (guitar - Dirtbox) a Steven Christy (drums - Jadis).

Orford byl oceněn titulem "Best Keyboard Player" u Best of the Year Classic Rock Society Award v roce 2004.

Orfordovo nejvíce ceněné a poslední sólové album "The Old Road" (GEPCD1037) vyšlo v říjnu 2008. Na albu se představila řada hostujících hudebníků v čele s Johnem Wettonem, Nickem D'Virgilio a Dave Merosem (oba Spock's Beard), Steve Thornem, Johnem Mitchellem (Arena, Frost*, It Bites), Gary Chandlerem (Jadis), Dave Oberleem (Gryphon), Davidem Longdonem a Andy Edwardsem (IQ/Frost*).

Orford oznámil svůj odchod z hudebního průmyslu v říjnu 2008 kvůli rozčarování s internetového pirátství a "free music" kulturou jako hlavním důvodem (zdroj Orford 16.října 2008). Přesto ale pokračuje v občasném koncertování, naposledy se objevil v roce 2009 na MelloFest, kde vystoupil se skladbami ze svého alba "The Old Road" nebo některými skladbami IQ.

Pořád běží jeho zásilkový obchod hudby Giant Electric Pea, který slouží jako odbytiště pro kapely, včetně IQ, Jadis, Big Big Train a Steve Thorna.

Členové
(celým jménem John William Jowitt)
(narozen 25. února 1961, Birmingham, England)
Bass, Backing Vocals (1991-1995, 1999-2006)


Baskytarista známý pro jeho práci s britskými progresivními kapelami: arK (1987-1990), IQ (1991-2011), ARENA (1996-1999, 2011-2014), FROST* (2004-2009), Barbara Cartland, RAIN, ProgAID, White Trash a JADIS. Učastnil se i dalších projektů NEO, Blind Ego nebo John Young Band, Dirtbox či The John Wetton Band. Kromě basové kytary také pravidelně zpívá v několika kapelách. V dubnu 2011 odešel z IQ a vrátil se zpět ke své staré kapele Arena.

Byl oceněn britskou Classic Rock Society Award sedmnáctkrát jako nejlepší baskytarista, v letech 1993 až 1998 a znovu v letech 2002 až 2011, ale nyní výslovně požádal, aby sponzoroval ocenění v 2013 a nebyl zařazen do hodnocení.

Vydal i své sólové album "Dirtbox" (1999), na kterém hráli Mark Westwood (ex-IQ, Arena), Tracy Hitchings, Martin Orford (ex-IQ). Album je směsici prog, heavy metal, ska, techno, popových balad, jazzu, klavírních skladeb a dalších stylů.

Členové Nick May
(narozen ***)
Bass (1990-2003)


Nick May je anglický multiinstrumentalista. Jeho dlouhá rocková cesta má počátky v osmdesátých letech minulého století. Nick byl tehdy členem kapel TAMARISK (10. červenec 1984 - 25. říjen 1984), DAGABAND (1985-1986), Captain Sensible či Gemini a Quasar. V roce 1993 dostal nabídku, která se neodmítá, aby zaujal volné místo kytaristu v nové inkarnaci z popela vzkříšené legendární britské symfonicko rockové legendy The Enid. S jeho pomocí nahráli album "Tripping The Light Fantastic" (1994) a některé čerstvé verze starších skladeb. Týmová úzká spolupráce s Robertem J.Godfreym, leaderem The Enid, dramaticky ovlivnila revizi hudební cesty Maye. V roce 1996 Nick May ještě navíc hostoval na albu THE ENID s názvem "Sundialer".

Jako baskytarista byl také na turné po Francii a Německu s obnovenou neoprogresivní kapelou Jadis.

Jeho první sólová nahrávka vznikla zcela přirozeně jako instrumentální orchestrální prog rocková, v tomto případě se starým přítelem bubeníkem Steve Hughesem. Kvalit The Enid deska "Whimwise" zjevně nedosahuje, ale analogie s dalšími odpadlíky ze stejného tábora - trio Craft a jejich titulní desky z roku 1984 je na místě.

V roce 2005 vstoupil do kapely KARNATAKA (2005-2006).

Členové Mike Torr
(narozen ***, Southampton, UK)
Keyboards (1995-1998)


Mike se narodil do hudební rodiny, kdysi byl sopránovým sólistou, díky čemuž se účastnil mnoha pěveckých soutěží, byl také sbormistrem ve škole. Hrával v orchestru také na kontrabas, ale klávesy se staly přesto jeho vášní. Poté, co absolvoval konvenční výuku na klavír až do 6. třídy, začal se seznamovat s Boogie Woogie až po první Blues (a pařby) a odtud se dostal k jazzu, funku, salse, soulu a rocku, včetně epizody v progresivní rockové skupině Jadis z Velké Británie.

Pak se začal věnovat psaní filmové hudby, což se stalo novým naplněním jeho života, a v současné době se s plnou vervou věnuje této nové kariéře.

Mezitím vydal album "Collision", které bylo napsáno již v roce 2007 a nahráno v průběhu tří let. Je to jeho sólový projekt, jehož cílem není být komerčně úspěšný - proto je distribuován zdarma ke stažení. K dispozici jsou i CD pouze za cenu plnobarevného 16-stránkového bookletu a tištěné kresby disku.

Členové
(narozen ***, England,
zemřel 2018)
Drums


Mark Ridout byl britský hudebník a hráč na bicí. Působil v kapelách: The Lens, Jadis (01/1982-02/1985), Saruman Grass (předchádce Jadis, 1979-1981).

Mark s kapelou The Lens hrál pouze krátce před rozpuštěním kapely. Pak se objevil ještě na prvním albu kapely IQ (1981-1982) jako jeden z jejich zakládajících členů. V dalších letech 1982-1984 byl členem kapely Jadis a nahrál s nimi jejich první demo kazetu "Baboon Enquiries". Jméno kapely Jadis navrhl Mark Ridout, který byl vášnivým čtenářem knih C.S. Lewise. Jméno Jadis je tak převzato z románu "The Magician's Nephew" (Čarodějův synovec) od C.S.Lewise a představuje jméno bílé čarodějnice.

Zpět

2024 More Questions Than Answers
2016 No Fear of Looking Down
2012 See Right Through You
2006 Photoplay
2004 More Than Meets The Eye (remaster.)
2003 Fanatic (spec.)
2003 Fanatic
2000 Understand
1997 Somersault
1994 Across The Water
1992 More Than Meets The Eye
1989 Jadis
1988 Jadis - Live
1988 Don't Keep Me Waiting / In The Dark
1987 G13 / Out Of Reach
1984 Baboon Enquiries

2003 The Great Outside
2000 Racing Sideways
1996 Once or Twice
1994 No Sacrifice
1993 Once Upon a Time

2019 Medium Rare II (komp.)
2018 More Than Meets The Eye 25 (komp.)
2001 Alive Outside (live)
2001 Medium Rare (komp.)
1998 As Daylight Fades (Jap.promo)
1998 As Daylight Fades (live)

2010 View From Above


Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals, Keyboards
Andy Marlow - Bass
Stephen Christey - Drums
Arman Vardanyan - Keyboards, Piano
Hosté:
Diskografie More Questions Than Answers
Vyšlo 6. června 2024, Jadismusic, (UK)

Seznam skladeb:

Total Time: (00:00)

Produced: Geoff Chandler
Artwork: Geoff Chandler

Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals, Keyboards
Andy Marlow - Bass
Stephen Christey - Drums
Arman Vardanyan - Keyboards, Piano
Hosté:
Diskografie No Fear of Looking Down
Vyšlo 24. října 2016, Jadismusic, JAD 008 (UK)

Seznam skladeb:
01. Listen To Me (5:34)
02. Where Am I (5:23)
03. Just Let It Happen (7:09)
04. A Thousand Staring Eyes (4:52)
05. Change Of The Season (5:08)
06. Seeds Of Doubt (4:33)
07. Abandoned (6:07)
08. No Fear Of Looking Down (6:38)
Total Time: (45:24)


Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals, Keyboards
Andy Marlow - Bass
Stephen Christey - Drums
Arman Vardanyan - Keyboards, Piano
Hosté:
Diskografie See Right Through You
Vyšlo 2. října 2012, Jadismusic, JAD 007

Seznam skladeb:
01. You Wonder Why (7:36)
02. Try My Behaviour (6:55)
03. What if I Could be There (7:10)
04. More Than Ever (5:50)
05. All is Not Equal (5:39)
06. Nowhere Near the Truth (6:05)
07. Learning Curve (6:20)
08. See Right Through You (8:15)
Total Time: (53:50)

Recorded At Spoon Lagoon Studio
Drums Recorded At Aubitt Studios
Mastered, Recorded [Drums]: Rob Aubrey
Written, Producer, Mixed: Gary Chandler

Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
John Jowitt - Bass
Martin Orford - Keyboards, Background Vocals
Steve Christy - Drums
Hosté:
Trevor Dawkins - Bass (CD2)
Pete Salmon - Keyboards (CD2)
Mark Law - Drums (CD2)
Paul Alwin - Drums (CD2 - 05,06,07,08)
Trevor Dawkins - Bass (CD2 - 12)
Mark Ridout - Drums on CD2 - 12)
Les Marshal - Guitar (CD2 - 12)
Diskografie More Than Meets The Eye
(Special edition - remastered)
Vyšlo 15. března 2005 / 23 Nov 2010, Jadismusic / Giant Electric Pea GEPCD1002
Vyšlo 8 Apr 2010

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Sleepwalk (7:49)
02. Hiding In The Corner (4:17)
03. G.13 (5:43)
04. Wonderful World (8:19)
05. More Than Meets The Eye (4:52)
06. The Beginning And The End (6:12)
07. Holding Your Breath (9:44)
Total Time: (47:21)

Disc 2
01. This Changing Face (4:09)
02. Follow Me To Salzburg (4:23)
03. Scratching The Surface (3:14)
04. Taking Your Time (4:39)
05. G.13 (5:40)
06. Out Of Reach (4:03)
07. Don't Keep Me Waiting (3:15)
08. In The Dark (3:58)
09. Lost For Words (3:55)
10. This Changing Face (4:15)
11. Baboon Enquiries, Pt.1 (0:42)
12. The Beginning And The End (4:56)
13. Baboon Enquiries, Pt.2 (1:08)
Total Time: (48:17)

Producer, Engineer, Remixing: Rob Aubrey
Producer: Martin Orford
Design, Digital Artwork, Layout Design, Photography: Geoffrey Chandler

Skupina:
Gary Chandler - Vocals, Guitar, Keyboards
John Jowitt - Bass
Stephen Christey - Drums
Martin Orford - Keyboards
Hosté:
Steve Thorne - Backing Vocals
Emma Carver - Backing Vocals
Diskografie Photoplay
Vyšlo 21. února 2006, InsideOut Music IOMCD 238, SPV 48782
16. července 2012, Century Media

Seznam skladeb:
01. There's a Light (4:57)
02. What Goes Around (5:18)
03. Asleep In My Hands (5:39)
04. Standing Still (5:21)
05. I Hear Your Voice (6:15)
06. Make Me Move (5:32)
07. Who I Am (6:07)
08. Need to Breath (4:50)
09. Please Open Your Eyes (5:35)
10. All You've Ever Known (6:42)
11. Photoplay (4:19)
Total Time: (60:35)

Recorded during February - November 2005
Drums recorded at Jacobs Studio, Farnham, UK
Mixed at Aubitt Studios, Southampton, UK Dec '05
Written: Gary Chandler, Steve Christey (02-11), Steve Thorne (01)
Producer, Engineer: Gary Chandler
Engineer [Bass]: Mark Westwood
Engineer [Vocals]: Steve Thorne
Mixed: Gary Chandler, Rob Aubrey
Artwork, Photography: Geoff Chandler

Skupina:
Gary Chandler - Guitars and Vocals
Steve Christey - Drums and Percussion
Martin Orford - Keyboards and Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Hosté:
Diskografie Fanatic
Fanatic (Special Edition)
Vyšlo 2003, InsideOut Music
Seznam skladeb:
01. The Great Outside (6:41)
02. Into Temptation (6:41)
03. Each & Everday (6:14)
04. I Never Noticed (5:26)
05. Fanatic (4:06)
06. Yourself Alone (5:58)
07. Take These Words (4:22)
08. What Kind of Reason (8:23)
09. Who Can We Be Sure Of (5:01)
Bonus Track:
10. The Flame Is Burning Out (4:22)
Total Time: (57:14)

Skupina:
Gary Chandler - Guitars and Vocals
Steve Christey - Drums and Percussion
Martin Orford - Keyboards and Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Hosté:
Diskografie Fanatic
Vyšlo 13. května 2003, InsideOut Music, IOMSECD 1022, IOMACD 2057
16. července 2012, Century Media

Seznam skladeb:
01. The Great Outside (6:41)
02. Into Temptation (6:41)
03. Each & Everyday (6:14)
04. I Never Noticed (5:26)
05. Fanatic (4:06)
06. Yourself Alone (5:58)
07. Take These Words (4:22)
08. What Kind Of Reason (8:23)
09. Who Can We Be Sure Of (5:30)
Bonus Track (2003):
10. The Flame Is Burning Out (4:22)
Total Time: (57:43)

Je tomu již dávno, co Jadis naposledy vydala dvě po sobě jdoucí studiová alba se stejnou sestavou, ale "Fanatic" představuje stejné kvarteto jako z roku 2000 album "Understand": zpěvák, kytarista a skladatel Gary Chandler, bubeník Steve Christey, klávesista Martin Orford a basista John Jowitt. Značka kapely, chytlavý pop/rock s neo-progresivními prvky, není šálek čaje pro každého a "Fanatic" a kritici se určitě neshodnou znovu s fanoušky, ale i tak má album své silné momenty. Největší z nich zaujme hned hned od začátku: otevírací skladba "The Great Outside" se zdá jako jedna z nejlepších písní skupiny vůbec, úderný rock s melodií, která je okamžitě zapamatovatelná. "Into Temptation" a "Each & Everyday" již nemají takovou sílu. "I Never Noticed" obchází lehký neo-prog formát a tíhne spíše k arénové rockové hymně. Skladba "Take These Words" ilustruje unikátní prolínání kapel Jadis a IQ - sílící kytarové téma jakoby navazovalo na alba "Subterranea" nebo "The Seventh House" od IQ. Album "Fanatic" je produkt zkušené kapely, která dělá osvědčeně to, co již o mnoho let dříve. Žádné překvapení, ale ani žádné zklamání pro posluchače.

Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
Steve Christey - Drums
Martin Orford - Keyboards, Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Hosté:
Diskografie Understand
Vyšlo 2000, Jadismusic JAD 004
13 Mar 2010

Seznam skladeb:
01. Where In The World (5:53)
02. Is This Real? (6:54)
03. Alive Inside (4:51)
04. Between Here And There (2:56)
05. Racing Sideways (4:43)
06. Understand (6:43)
07. Giraffe Chariot (5:09)
08. Counting All The Seconds (7:00)
Total Time: (44:09)


Skupina:
Gary Chandler - Lead Vocals, Guitars, Backing Vocals
Stephen Christey - Drums
Steve Hunt - Bass
Mike Torr - Keyboards and Backing Vocals
Josten Obers - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Somersault
Vyšlo 1997, Jadismusic DM JAD001
Dorian Music DMJAD 001
11 Oct 2010, Jadismusic

Seznam skladeb:
01. Live This Lie (8:44)
02. Batstein (6:52)
03. Speechless (5:34)
04. Losing My Fear (6:07)
05. Tomorrow Always Arrives (4:31)
06. Falling Away (6:50)
07. Hear Us (9:40)
Total Time: (48:18)

Skupina:
Gary Chandler - Lead Vocals, Electric & Acoustic Guitar
Stephen Christey - Drums, Percussion
Martin Orford - Keyboards, Backing Vocals, Flute
John Jowitt - Bass
Hosté:
Ken Bundy - Backing Vocals
Josien Obers - Cor Anglais, Oboe, Backing Vocals
Diskografie Across The Water
Vyšlo 1994, Giant Electric Pea, GEPCD 1009 /SPV 084 15262
9. května 2010, Jadismusic

Seznam skladeb:
01. Touch (6:38)
02. In Isolation (6:40)
03. Daylight Fades (7:55)
04. Everywhere I Turn (6:16)
05. A Life Is All You Need (4:30)
06. The World On Your Side (7:04)
07. No Sacrifice (7:50)
Total Time: (45:57)

Recorded at Parklands Studio Denmead, Hampshire dec '91-Feb 92
Lyrics: Gary Chandler
Music: Jadis

Produced: Martin Orford & Rob Aubrey
Engineer: Rob Aubrey
Mastered: Peter Van 'T Riet
Artwork, Photography: Geoff Chandler
Inner sleeve design Alexa Overington

Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
Stephen Christey - Drums
Martin Orford - Keyboards, Back Vocals, Flute
Hosté:
John Jowitt - Bass
Diskografie More Than Meets The Eye
Vyšlo 1992, Giant Pea Electric, GEPCD1002

Seznam skladeb:
01. Sleepwalk (7:49)
02. Hiding In the Corner (4:17)
03. G.13 (5:44)
04. Wonderful World (8:41)
05. More Than Meets the Eye (4:53)
06. The Begining and the End (6:11)
07. Holding Your Breath (9:46)
Total Time: (47:21)

Recorded at Parklands Studio Denmead, Hampshire dec '91-Feb 92
Produced: Martin Orford and Rob Aubrey
Engeneer: Rob Aubrey
Cover and other Artwork: Geoff Chandler
Inner sleeve design: Alexa Overington

Skupina:
Gary Chandler - Lead Guitar, Vocals
Trevor Dawkins - Bass
Pete Salmon - Keyboards, Bass Pedals
Mark Law - Drums (01-04)
Paul Alwin - Drums (05-08)
Hosté:
Diskografie Jadis
Vyšlo 1. dubna 1989, Back Beat Records 004/12

Seznam skladeb:
01. This Changing Face (4:09)
02. Follow Me To Salzburg (4:23)
03. Scratching The Surface (3:14)
04. Taking Your Time (4:39)
05. G13 (5:43)
06. Out Of Reach (4:03)
07. Don't Keep Me Waiting (3:15)
08. In The Dark (3:58)
Total Time: (33:24)

Producer: Steve Rothery
Side One (01-04) recorded at April 1989
Side Two (05-08) recorded at December 1986/Sept 1987
Prvních 500 kusů z nákladu bylo očíslovaných na zadní straně. Prvních 50 kopií podepisali všichni členové kapely včetně Steva Rotheryho.

Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals
Trevor Dawkins - Bass
Mark Law - Drums
Pete Salmon - Keyboards
Diskografie Jadis - Live
Vyšlo 1988, Demo-cassette release, cassette DEM3

Seznam skladeb:
A1. Follow Me To Saltzburg
A2. Shattered Silence
B1. All In One Day
B2. The Disastrous Tea
Total Time: (00:00)

Producer: Jadis

Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals
Trevor Dawkins - Bass
Mark Law - Drums
Pete Salmon - Keyboards
Diskografie Don't Keep Me Waiting / In The Dark
Vyšlo 1988, Demo-cassette release, DEM2

Seznam skladeb:
A1. Don't Keep Me Waiting
B1. In The Dark
Total Time: (00:00)

Produced: Jadis
Engineer: Andrew Hope
Kazeta se žlutě krémovým přebalem.

Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals
Trevor Dawkins - Bass
Paul Alwin - Drums
Pete Salmon - Keyboards
Diskografie G13 / Out Of Reach
Vyšlo 1987, Demo-cassette release, DEM1

Seznam skladeb:
A1. G13
B1. Out Of Reach
Total Time: (00:00)

Recorded Jan/Feb 1987
Produced: Steve Rothery
Demo kazeta s modrým přebalem.

Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
Les Marshall - Guitars
Trevor Dawkins - Bass
Mark Ridout - Drums
Diskografie Baboon Enquiries
Vyšlo 1984, Demo-cassette release

Seznam skladeb:
Side One
01. Holding Hands (4:34)
02. Out of Phase (4:38)
03. Watch the Water Flow (Watch the Fishes Grow) (4:09)
04. No Corn (6:51)
Side Two
01. Dragons Extra (5:51)
02. The Wood Between the Worlds (10:14)
02. Don't Ever Start (2:45)
//03. The Beginning and The End//
04. For Harold (Prt. i)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Gary Chandler - Guitars and Vocals
Steve Christey - Drums and Percussion
Martin Orford - Keyboards and Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Hosté:
Diskografie The Great Outside
Vyšlo 2003, Jadismusic

Seznam skladeb:
01. The Great Outside (5:41)
02. Who Can We Be Sure Of (4:55)
03. Yourself Alone (6:00)
04. Where In The World (4:15)
Total Time: (20:51)

Words: Gary Chandler
Promoční CD na podporu alba "Fanatic", na němž skladby 1-3 jsou z alba "Fanatic", skladba 4 je pak z alba "Understand"

Skupina:
Gary Chandler - Guitars and Vocals
Stephen Christey - Drums
John Jowitt - Bass
Martin Orford - Keyboards and Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Racing Sideways
EP, Vyšlo 2000,

Seznam skladeb:
01. Racing Sideways (3:47)
02. Understand (4:55)
03. Where In The World (4:18)
04. Tomorrow Always Arrives (4:29)
Total Time: (17:29)

Words: Gary Chandler
Promoční CD na podporu alba "Understand".

Skupina:
Gary Chandler - Guitars and Vocals
Stephen Christey - Drums
Steve Hunt - Bass
Hosté:
Martin Orford - Vocal (04)
Mike Torr - Keyboards and Backing Vocals (except 04)
Diskografie Once Or Twice
EP, Vyšlo 1996, Jadismusic JAD 002

Seznam skladeb:
01. This Changing Face (5:27)
02. In The Dark (4:01)
03. Taking Your Time (4:56)
Bonus Live Track:
04. Hiding In The Corner (4:37)
Total Time: (19:01)

All Words and Music: Jadis
Producer: Jadis, Rob Aubrey
Engineer: Rob Aubrey
Mixed: Rob Aubrey

Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
Stephen Christey - Drums
Martin Orford - Keyboards, Back Vocals, Flute
John Jowitt - Bass
Hosté:
Diskografie No Sacrifice
EP, Vyšlo 1994, Giant Electric Pea GEP CDS 1001

Seznam skladeb:
01. No Sacrifice (3:57)
02. A Life Is All You Need (4:02)
03. Daylight Fades (4:07)
04. No Sacrifice (album Version) (8:02)
Total Time: (20:08)

Jedná se o CD singl z alba "More Than Meets The Eye". Přebal singlu není k dispozici a liší se pouze názvem "No Sacrifice" místo názvu celého alba.

Skupina:
Gary Chandler - Guitar, Vocals
John Jowitt - Bass
Martin Orford - Keyboards, Backing Vocals
Stephen Christey - Drums
Hosté:
Diskografie Once Upon A Time
EP, Vyšlo 1994, Jadismusic, JAD001

Seznam skladeb:
01. Follow Me To Salzburg (5:03)
02. All In One Day (6:32)
03. View From Above (7:39)
Total Time: (19:14)

Recorded at Parkland Studio, Denmead, Hampshire, October/November 1993
Written: Jadis
Producer: Jadis, Rob Aubrey
Engineer: Rob Aubrey
Artwork: Geoff Chandler
Hudba na tomto CD představuje starší materiál kapely napsaný mezi roky 1986 a 1989 a byla zaznamenána zejména pro ty, kteří si ji pomocí mailu kapele vyžádali.


Skupina:
Gary Chandler - Lead & Backing Vocals, Guitars, Keyboards, Arrangements
Martin Orford - Keyboard Solos, Piano, Flute, Hurdy-gurdy, Backing Vocals
Steve Christey - Drums & Percussion
Andy Marlow - Bass
Hosté:
Diskografie Medium Rare II
Vyšlo 20. února 2019, Jadis Music

Seznam skladeb:
01. There's a Light (recorded live in 2018) (5:45)
02. Truth from the Lies (unreleased track) (5:18)
03. No Sacrifice (edited and remixed) (6:42)
04. What Kind of Reason (edited and remixed) (5:47)
05. Standing Still (remixed) (5:30)
06. Photoplay (revamped, reworked and extended) (5:56)
07. Hear Us (end section, live) (3:38)
08. Daylight Fades (live) (5:16)
09. Animated (unreleased instrumental track) (5:44)
10. Your Own Special Way (Genesis live cover) (5:55)
11. Comfortably Numb (Pink Floyd live cover remastered) (6:16)
Total Time: (61:47)

Production & Mixing: Gary Chandler

Skupina:
Gary Chandler - Vocals, Guitar
Steve Christey - Drums
John Jowitt - Bass
Martin Orford - Keyboards and Backing Vocals
Hosté:
Diskografie More Than Meets The Eye 25
Vyšlo květen 2018, Jadismusic

Seznam skladeb:
Disc 2
01. G13 - Acoustic Version - 2017
02. Wonderful World - Acoustic Version - 2017
03. The Beginning & The End - Live - NL - 1993
04. This Changing Face - Live - NL - 1993
Remastered from Medium Rare
05. Follow Me To Salzburg
06. All In One Day
07. View From Above
08. This Changing Face - Acoustic
Total Time: (00:00)
Album bylo vydáno k 25. výroční nahrávky s názvem "More Than Meets The Eye". Toto 2CD Digipak má nový remix od Garyho Chandlera a na CD2 jsou zbrusu nové nahrané akustické interpretace "Wonderful World" a "G13" s Garym a hostujícím Martinem na 12 strunné kytary, klavíru, flétnu a zpěv. Stejně tak jsou tam 2 nezveřejněné verze "The Beginning & The End" a "This Changing Face" zaznamenané v Nizozemí v roce 1993, jsou zde také 4 remasterované skladby z "Medium Rare" - "Follow Me To Salzburg", "All In One Day", "View From Above" a "This Changing Face" v akustické verzi. Tyto písně byly předchůdcem materiálu "More Than Meets The Eye", a se kapela rozhodla, že je zahrne na toto vydání Anniversary Collectors. Prvních 300 kusů bylo podepsáno a číslováno Martinem Orfordem, Stevem Christeym, Garym Chandlerem a Johnem Jowittem.

Skupina:
Gary Chandler - Vocals, Guitar
Steve Christey - Drums
John Jowitt - Bass
Martin Orford - Keyboards and Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Alive Outside
Vyšlo 2001, Jadismusic JAD 006
9. května 2010, Jadismusic

Seznam skladeb:
01. Understand (5:20)
02. Where In the World (6:10)
03. Racing Sideways (4:29)
04. Wonderful World (8:05)
05. Aive Inside (4:40)
06. Counting All The Seconds (6:13)
07. Batstein (6:18)
08. Holding Your Breath (mid To End Section) (6:08)
09. Weather With You (2:55) (Cover: Crowded Huse)
10. Hear Us (end Section) (3:59)
11. Comfortably Numb (6:36) (Cover: Pink Floyd)
Total Time: (60:53)
Živé album "Alive Outside" z roku 2001 uvedlo cover verzi skladby "Weather With You", originálně od CROWDED HOUSE a "Comfortably Numb" od PINK FLOYD.

Skupina:
Gary Chandler - Vocals and Guitars
Steve Christey - Drums
Martin Orford - Keyboards and backing vocals
Mike Torr - Keyboards
John Jowitt - Bass
Steve Hunt - Bass
Hosté:
Diskografie Medium Rare
Vyšlo 1. ledna 2001, Jadis Music JAD 005
8 Apr 2010, Jadismusic

Seznam skladeb:
01. Follow Me To Salzburg (5:03)
02. All In One Day (6:31)
03. View From Above (7:40)
04. This Changing Face (5:24)
05. In The Dark (4:01)
06. Taking Your Time (4:55)
07. Hiding In the Corner (live) (4:33)
08. Live This Lie (demo) (4:45)
09. Giraffe Chariot (demo) (4:55)
10. The World On Your Side (live) (7:10)
11. Acoustic Medley (live) (3:43)
12. This Changing Face (acoustic) (5:04)
13. Alive Inside (demo) (4:39)
14. Old & Wise (4:39)
Total Time: (68:23)73 02

"Medium Rare" (2001) je kompilace dvou dřívějších EP, "Once Upon A Time" a "Once Or Twice", spolu s některými přidanými skladbami. Tato kompilace přináší v podstatě tři EP na jednom disku.

Skupina:
Gary Chandler - Vocals
Steve Hunt - Bass
Drums – Stephen Christey
Mike Torr - Keyboards, Backing Vocals
Martin Orford - Vocals (08)
Hosté:
Diskografie As Daylight Fades
Vyšlo 1998, Japanese Promo CD

Seznam skladeb:
01. Sleepwalk (8:11)
02. Batstein (7:03)
03. Daylight Fades (4:57)
04. Wonderful World (8:17)
05. Falling Away (7:09)
06. The Beginning & The End (6:12)
07. In Isolation (7:21)
08. More Than Meets the Eye (3:28)
09. No Sacrifice (7:14)
10. Holding Your Breath (10:14)
Japanese Bonus Track:
11. Alive Inside (4:45)
Total Time: (74:51)


Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
Stephen Christey - Drums
Steve Hunt - Bass
Mike Torr - Keyboards, Backing Vocals
Martin Orford - Vocals (08)
Hosté:
Diskografie As Daylight Fades
Vyšlo 25. srpna 1998, Jadismusic JAD 003

Seznam skladeb:
01. Sleepwalk (8:11)
02. Batstein (7:03)
03. Daylight Fades (4:58)
04. Wonderful World (8:18)
05. Falling Away (7:09)
06. The Beginning And The End (6:13)
07. In Isolation (7:21)
08. More Than Meets The Eye (3:29)
09. No Sacrifice (7:15)
10. Holding Your Breath (10:09)
Total Time: (43:01)


Skupina:
Gary Chandler - Guitars, Vocals
Steve Christey - Drums
Martin Orford - Keyboards, Backing Vocals, Flute
John Jowitt - Bass
Hosté:
Diskografie View From Above
DVD, vyšlo 7. října 2003, MVD DR-4372 / 18 Nov 2010
2003 Metal Mind Productions MMP DVD 0014

Seznam skladeb:
01. The Great Outside (6:44)
02. Where In The World (5:38)
03. Alive Inside (5:31)
04. Take These Words (4:18)
05. Yourself Alone (5:51)v 06. Daylight Fades (5:28)
07. More Than Meets The Eye (3:03)
08. In Isolation (6:15)
09. The Beginning And The End (5:49)
10. Sleepwalk (8:11)
Live 1994 Bonus video:
11. Holding Your Breath (9:06)
Total Time: (66:54)

The DVD package includes a host of extras:
* a band interview
* archive live footage from 1994
* a short film from the Fanatic Tour
* a huge photo gallery
* artwork gallery
* band discography
* individual band member profiles
* PC desktop images

Recorded At Krzemionki TV Studio, 11 mai 2003
Toto DVD obsahuje nahrávku pořízenou na velkém představení odehraném 11. května 2003 v Krakowě, Polsko, v Krzemionki TV Studio.

Zpět

2006: Martin Orford, Steve Christey, Gary Chandler a John Jowitt


2006: Andy Marlow, Steve Christey, Gary Chandler a Giulio Risi


2006: Steve Christey, Giulio Risi, Gary Chandler a Andy Marlow


2012: Arman Vardanyan, Gary Chandler, Christey Steve, Andy MarlowZpět
Oficiální stránky:
http://www.jadis-net.co.uk/
https://jadismusic.bandcamp.com/music

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  21.12.2015 
Menu Poslední aktualizace: 8.5.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©