Steve Howe
  
        
            
       

Zpět


Stephen James Howe
(Narozen 8. dubna 1947, Holloway, sev. Londýn, Anglie, Velká Británie)

Anglický kytarista a zpěvák, známý především od roku 1970 jako člen skupiny Yes, kde nahradil původního kytaristu Petera Bankse a přinesl do hry Yes "poryv nového větru". Předtím hrával ve skupinách Syndicats, The In Crowd, Tomorrow, Bodast, Asia a GTR, přičemž realizoval i několik sólových alb. Výborný technik ve hře na akustickou i elektrickou kytaru.

Steve Howe byl první kytarista, který získal 5 let za sebou cenu "Best Overall Guitarist" časopisu Guitar Player Magazine, a to v letech 1977-1981. V roce 1981 byl jako první rockový kytarista uveden do Guitar Player Hall of Fame (Kytariová síň slávy). Steve je plodný umělec, své 19. sólové album vydal v roce 2010 a v roce 2015 pak "Anthology".

Steve Howe má za manželku Janet od roku 1968. Mají spolu čtyři děti: Dylan, Virgil, Georgia a Stephanie. V roce 1972 se Howe stal vegetariánem a vyhýbá se konzumaci zbytečných farmaceutických drog. Naposledy snědl své masové jídlo během North American Tour s Yes v roce 1971.

Stephen James Howe se narodil v severním Londýně, ve čtvrti Holloway. Jako malý vyrůstal ve čtyřpokojovém bytě v dělnické rodině rovnou se čtyřmi staršími sourozenci, bratry Phillipem a Johnem a sestrou Stellou. Třebaže rodiče nebyli nijak zvlášť hudebně založení, vlastnili doma hudební gramofon, který jako dítě hojně využíval. Mezi jeho nejstarší vzpomínky uvádí tu, jak pochoduje doma po všech místnostech podle zvuků dechovky, která hrála z domácího sterea.

Howe jako dítě navštěvoval Holloway School. Už ve svých 10 letech si přál mít kytaru, ale jeho rodiče mu nechtěli žádnou koupit, dokud si s nimi nevybral jednu v obchodě v Kings Cross ve 12 letech jako vánoční dárek, to bylo v roce 1959. Tento model byl F-hole akustická, první předchůdkeně jeho pozdější vyvolené Gibson ES-175. Brzy si ale uvědilmil, že se na ní musí naučit hrát sám. Howe pak postával doma u okna a předváděl své hraní kolemjdoucím, zatímco doma hrála hudba. Až pak se začal učit hrát jako samouk nebo se učil číst i notový záznam.

První rock'n'rollové desky u něj také vyvolávaly emoce. Inspiroval se hudebníky tak různorodými jako Bill Haley & The Comets, Les Paul, Jimmy Bryant a Tennessee Ernie Ford (který byl součásti kapely Speedy West), které znal z poslechu kolekce desek od rodičů. Toto období učení a cvičení však zahrnovalo především poslech nahrávek Billa Haleyho & The Comets. Také poslouchal klasickou kytaru a jazz, uvedl rovněž Barneye Kessela jako prvotní vliv. Howe nezapomíná ani na vliv Wese Montgomeryho a Cheta Atkinse, kterého poprvé uslyšel v roce 1959, jako hlavní inspiraci. Howe uvedl, že převzal od Atkinse myšlenku "...že jeden kytarista by mohl hrát jakýkoliv druh kytarového stylu." Howe byl také ovlivněn Bobem Dylanem, když o něm říkal: "Myslím, že ve mně probudil rebela, a nebyl to rebel jako někdo, kdo chce rozbíjet věci, ale rebel ve mně mě nutil dělat věci podle sebe... vzpouru dělat věci jinak, než je běžné... se stát se něčím jako kultovním hrdinou".

Steve se naučil hrát na kytaru a až posléze začal hrát s přáteli nejprve v mládežnických klubech, později i v místních hospodách a sálech. Howe se připojil ke spolužákům z internátu nedaleko školy a odehrál svůj první koncert v hospodě The Swan v Tottenhamu, když prostě vyšli na jeviště a pokoušeli se zahrát cover "Frightened City" od The Shadows. Po letech si událost připomíná jako katastrofu, neboť kapela neměla kde zkoušet nebo ladit, a Howe se pak pár dalších let vyhýval veškerým vystoupením na veřejnosti. Když mu bylo 14, Steve a jeho kamarád z Tottenhamu založili skupinu, která hrála v mládežnických klubech. Později, když povyrostli, hráli i koncerty v hospodách a tanečních sálech. Také dva večery v týdnu hrávali ve věznici v Pentonville. Hrávali spíše pro mladistvé delikventy než pro otrlé kriminálníky.

Steva koncertování zcela zaměstnávalo, takže se pokoušel rodiče přesvědčit, že si na živobytí vydělá jako poloprofesionální hudebník. Přesto vystřídal pár zaměstnání. Dva dny pracoval v továrně na výrobu pian a přivádělo jej to k šílenství, když musel celý den poslouchat jejich ladění. Prodával i v obchodě s deskami, ale nakonec musel odejít, protože počet koncertů začal narůstat. Absolvoval tak několik částečných pracovních úvazků, než se nevyplnilo jeho přání, aby se stal hudebníkem na plný úvazek kolem svých 18 let.

V roce 1963 se Steve připojil ke kapele The Syndicats, se kterou nahrál již v 17 letech svoji první desku. The Syndicats, kteří vznikli v roce 1963 a fungovali až do roku 1965, byla R&B kapela, začínali jako popová kapela, pak přešli k blues a hráli covery Chucka Berryho nebo Wilsona Picketta. Jejich desky produkoval Joe Meek ve svém domácím studiu RGM Sound v bytě nad prodejnou kufrů v ulici Halloway Road 304. V roce 1964 Steve získal svoji legendární kytaru Gibson ES-175D, speciálně objednanou z hudebního obchodu SELMAR v Londýně. Jejich producent Meek ale později propadl depresím kvůli jeho homosexualitě, ale i vlivem toho, že jeho produkční styl rychle zastaral, když se na scéně objevili Beatles nebo Rolling Stones. Po hroznéé hádce ve studiu 3. února 1967 zavraždil svoji bytnou a sám se zastřelil. To vše bylo v době, když se měnilo obsazení kapely, hledali zpěváka, a tak se zcela vyhnul této tragédii.

Proto v roce 1965 velmi ochotně přijal nabídku připojit se ke kapele The In Crowd, kteří často hráli v Tottenhamu v klubiu Noreik, tehdy oblíbené scéně The Who. Skupina nahrála coververzi "That's How Strong My Love Is" od Otise Reddinga, která se v květnu 1965 dostala v britském žebříčku singlů na #48 pozici. Zpočátku byl v rozpacích z důvodu, že kvůli němu vyhodili kytaristu Lese Jonese, ale brzy to překonal a uvědomil si The In Crowd složitost fungování kapely. The In Crowd byla britská kapela založená v polovině 60. let Keithem Westem (vlastním jménem Keith Alan Hopkins), který předtím hrávall v lokálních The Teenbeats. V letech 1965-1966 zpíval s Four+One, kteří se pak přejmenovali na The In Crowd, kde na kytaru hrál Les Jones. Po jeho odchodu právě přišel Steve Howe. V kapele ale opustili přehrávání coverů a začali sami skládat. Změnili také styl oblékání a přejmenovali se na Tomorrow a začlenili se do britské psychedelické scény. Hlavním skladatelem kapely se stal Key West, se kterým Howe brzy začal spolupracovat. Jejich neznámější skladbou zůstává asi singl "My White Bicycle", který vyšel v květnu 1967 a bodoval v žebříčku ve Velké Británii. Druhý singl "Revolution" vyšel v září. Ovšem Key West také začal vydávaz singly sólově, což vedlo k tomu, že brzy jezdili vystupovat jako Key West and Tomorrow. Westovy singly byly spíše popového ražení a kapela jako taková hrála spíše raný psychedelický rock. Takže pro některé návštěvníky jejich koncertů to byl občas šok. Skupina přesto poměrně hodně koncertovala na klubové scéně a řadila se vedle Pink Floyd, Crazy World Of Arthur Brown či Move k významným psychedelickým atrakcím. Jako mnoho hudebníků z té doby, i oni experimentovali tehdy i s LSD a několik písní vytvořili pod jeho vlivem, např. "Three Jolly Little Dwarfs". V roce 1967 Steve začal se svým kamarádem a producentem Markem Wirtzem hrát jako studiový hudebník. Objevil se tak i na singlu Key Westa "Excerpts From a Teenage Opera". V únoru 1968 vydali své jediné album produkované Markem P. Wortzem, který na nahrávkách realizovaných v londýnském studiu Abbey Road nahrál také všechny klávesové nástroje. Singl s písní "My White Bicycle" však stejně jako samotné album neuspěl, neboť zájem o psychedelickou hudbu již odezníval a kapela v roce 1968 dospěla ke svému konci.

Po rozpadu Tomorrow spolu s ubývajícími koncerty na psychedelické scéně se Steve rozhodl založit v roce 1968 vlastní kapelu, kterou nazval Bodast. Kapelu tvořili Bobby Woodman (známý také jako Bobby Clark,drums), Steve Howe (guitars), Clive Skinner (také znám jako Clive Muldoon, guitars vocal), Dave Curtis (vocal) a basista Bruce Thomas, který později odešel hrát s Quiver a Attractions Elvise Costella. Skupina hrála původně jako trio a její jméno je složeninou tří křestních jmen Bo (Bobby), Da (Dave) a St (Steve). Podepsali smlouvu s labelem MGM, který ale zkrachoval těsně předtím, než mělo skupině vyjít první album. Společnost MGM jim naslibovala role ve filmi i výjezdy do Ameriky, k čemuž ovšem nikdy nedošlo. Teprve po více než deseti letech se objevilo album archiválií "Bodast Tapes" (1981), později "The Early Years" (1983) a poměrně nedávno "Spectral Nether Street" (2016). Steve se rozhodl, že kapelu opustí a přidá se ke kapele The Nice s Keith Emersonem, kteří předtím propustili kytaristu Davyho O'Lista. Ale do druhého dne si to rozmyslel. Podobně to dopadlo s hostováním u Jethro Tull.

Asi tomu osud tak chtěl, že za ním přišla celá skupina. Zavolal mu totiž Chris Squire a zeptal se jej, zda nechce nastoupit k Yes a tak v roce 1970 přijal jejich nabídku. Steve se k tomu vyjádřil: "Ano, měl jsem hodně nabídek, zkusil jsem pár kapel, ale když jsem se ocitl u Yes, věděl jsem hned, že tam prostě patřím, že tohle je kapela, kterou jsem hledal. Hledal jsem skupinu, která by hrála můj styl a kde bych využil své schopnosti, kde bych se mohl vyvíjet a hledat nové možnosti. A taky jsem chtěl mít úspěch. Chemie vztahů zde hrála velkou roli". Do té doby vydali Yes dvě alba, ale nebyli spokojeni se svým dosavadním kytaristou Banksem, takže Howe se stal jejich novým kytaristou.

První album, které s nimi natočil se jmenovalo "The Yes Album" (1971). Odjeli tehdy a ubytovali se na statku v Devonu, kde pak celé dny zkoušeli. Album zabodovalo i u kritiky, ale až v roce 1972, kdy nahráli album "Fragile" s hitem "Roundabout", dostala se skupina do zájmu široké veřejnosti. Do Yes Steve zapadl velmi rychle, když se přesvědčil, že se nejedná o něco jako kapela písničkářů, ale byli spíše kapelou muzikantů, kteří Steva povzbuzovali, aby coby muzikant k jejich tvorbě přispíval také. Takže jen tak mohly vzniknout perly jako "Close To The Edge" či "Siberian Khatru". S kapelou nahrál všechna její úspěšná alba "The Yes Album" (1971), "Fragile" (1971), "Close To The Edge" (1972), "Tales from Topographic Oceans" (1973), "Relayer" (1974), "Going For The One" (1977), "Tormato" (1978) a "Drama" (1980) a přežil i všechny tehdejší personální překoty v kapele. Howe zůstal ve skupině až do jeho odchodu z kapely po různých rozepřích v lednu 1981. Po odchodu se zbývajícími členy občas spolupracoval v rámci vzájemného hostování.

V roce 1975 si Yes udělali delší přestávku, což byla přáležitost pro každého člena k vydání sólového alba. Steve Howe nahrál a namixoval sóla a další dva členové kapely mu vypomohli hostováním - Alan White, Patrick Moraz a bývalý člen Yes bubeník Bill Bruford. Jako zpěvačka se zde poředstavila Claire Hamill. Nahrávání se odehrálo v Morgan and Advision Studios pod producentem Eddie Offordem. K dispozici byli rovněž další hosté, členové anglické středověké progresivní rocková kapela Gryphon, Graeme Taylor, Malcolm Bennett a Dave Oberlé v jedné z písní. Album "The Beginnings" vyšlo v říjnu 1975 u Atlantic Records a dosáhlo pozice #22 ve Velké Británii a #63 ve Spojených státech. Na tomto albu se Steve vyznává z obdivu ke klasické kytaře a ke svým kytarovým vzorům, které mírně upravil (velmi ceněné album tohoto kytaristy). Album "Beginnings" bylo v Anglii velmi úspěšné. Jeho druhé sólové album "The Steve Howe Album" vyšlo v listopadu 1979. Také na něm se podíleli členové/ex-členové Yes Alan White, Bill Bruford a Patrick Moraz, ale také zakladatel Jethro Tull, bubeník Clive Bunker. Znovu se představila zpěvačka Claire Hamill a nově Ronnie Leahy, hráč na Korg & ARP syntezátory a varhany Hammond.

Asia se začala formovat po rozpadu „vlajkových lodí“ britského progressive rocku, skupin Yes a Emerson, Lake & Palmer. Po rozpadu skupiny King Crimson v roce 1974, měl baskytarista John Wetton plány na založení superskupiny. Neúspěšný byl i pokus o založení projektu British Bulldog v roce 1976, jehož účastníky byli i Bill Bruford a Rick Wakeman. V roce 1977 se Bruford a Wetton sešli ve skupině UK, společně s kytaristou Allanem Holdsworthem a hráčem na klávesy a housle Eddie Jobsonem. Jejich debut se odehrál v roce 1978. Po rozpadu UK začátkem 80. let byl naplánován nový projekt superskupiny, kterou měli tvořit hudebníci Wetton, Wakeman, bubeník Carl Palmer a tehdy spíše neznámý kytarista Trevor Rabin. Wakeman však brzy z projektu vystoupil, ještě předtím, než podepsali smlouvu se společností Geffen a než začali vůbec společně hrát. Když se Yes rozešli začal Howe s Brianem Lane jako svým manažerem dávat dohromady novou kapelu. Počítalo se i s Trevorem Rabinem a dokonce s ním už byly natočeny demo snímky, ten se však rozhodl ironií osudu přijmout nabídku baskytaristy skupiny Yes Chrise Squire a bubeníka Alana Whitea, aby vstoupil do nových Yes - ovšem vše probíhalo tajně. V roce 1981 dal John Kalodner, manažer z A&R a Geffen Records, dohromady Wettona a kytaristu skupiny Yes Steve Howea, aby spolu začali psát a hrát. Kapela dostala do vínku název ASIA a byl to právě Brian Lane, který navrhl tento název. Spojili se v ní Steve Howe s klávesistou Geoffem Downesem a k nim přistoupili John Wetton (King Crimson, UK) a Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) se pak připojil později, už za plného provozu skupiny. Prvním bubeníkem měl být Simon Phillips, zpěváka vybírali mezi Robertem Berry nebo dokonce Roy Woodem z kapely The Move. Howe a Wetton byli hlavními tahouny s jasným záměrem vytvořit kapelu, která by byla logickým pokračováním Yes. Desku nahráli s producentem Mikem Stonem, který spolupracoval s Foreigner. K velké spokojenosti muzikantů a navzdory nejodvážnějším odhadům hudebních nadšenců Asia slavila velký úspěch. Jejich debutové album "Asia" z března 1982 se drželo na špičce US hitparády celých osm týdnů!!!. Podle portálu Billboard se album stalo nejprodávanějším debutem ve Spojených státech. Singly "Only Time Will Tell" a "Heat Of The Moment" se staly ohromnými hity v Top 40 a později prolomily Top Five a staly se oblíbenými na sportovních událostech
amerických stadionů. Americké turné se velmi vydařilo, byly vyprodány všechny termíny v letech 1982 a 1983, oblíbenými se stali i na kanále MTV, kde hráli často jejich videoklipy. Billboard vyhlásil skupinu Asia skupinou roku 1982. Také jejich další album "Alpha" z roku 1983 získala jasný úspěch. Steve Howe se tak mohl radovat ze své druhé kariéry mimo Yes, která se vyrovnala úspěchům jeho bývalých kolegů z Yes Jona Andersoba a Ricka Wakemana.

Protože skupina Asia měla pro Steva krátký život, přišel za ním jeho manažer a říkal, že se setkal se Stevem Hackettem, který momentálně na žádném projektu nepracoval a zeptal se nás, jestli bychom se nedali dohromady. Oba Stevové začali prakticky hned psát písničky a strávili tím půl roku. O vánocích 1984 se Bacon setkal s Hackettem, Howem a dalšími dvěma kolegy v jedné londýnské restauraci, kde se také zrodil nápad založit právě GTR. Steve Howe opustil svou předchozí skupinu, giganty AOR rocku ASIA, především kvůli jeho nepřetržitým třenicím s basistou a zpěvákem Johnem Wettonem, když jedním z hlavních předmětů jejich svárů byl hudební směr, kterým se kapela ubírala, více zaměřenější na klávesový AOR sound. Přesto Howe zůstal v dobrém vztahu s Geoffem Downesem, a to až tak, že Downes odskočil produkovat album nové kapely a přispěl i jednou skladbou "Hunter". Od doby, kdy Howe odešel od YES (dnes je již opět platným členem) a začal spolupracovat s Geoffem Downesem, (v roce 1973), spadá také první kontakt s tímto budoucím producentem GTR. Steve Hackett v té době právě vydal celkem ne nejlépe přijímané album "Till We Have Faces" a snažil se uzavřít novou nahrávací smlouvu. Pověsti o novém kytarovém kombu začaly obíhat v polovině roku 1985 k velkému vzrušení fanoušků obou hudebníků a přinášely také určitou míru skepse. Koneckonců, ani jeden ze dvou hlavních protagonistů neměl myšlenky na "skupinové" vůdcovstí. Tím, že Howe a Hackett vytvořili společně vlastní skupinu, vzniklo kytarové duo, které je odborníky označováno za nejzajímavější hudební kooperaci od doby spolupráce Jimmyho Page a Jeffa Becka u Yarbirds.

Očekávání fanoušků dostalo svůj první předkrm v březnu 1986 s vydáním debutového singlu "When The Heart Rules The Mind", který jistě překvapil jak fanoušky a kritiky se svoji chytlavou melodii a nakažlivým textem a dosáhl čísla #11 v USA hitparádě. Jako jediný bodoval v žebříčcích v první dvacítce jak ve Velké Británii i v USA. Pětice GTR podepsala poněkud překvapivě smlouvu s Aristou, což byl label známý pro relativně měkčí počiny, a v květnu 1986 debutovala s prvním bezejmenným albem GTR, které vyšlo po devítiměsíčním studiovém úsilí. Produkce alba se ujal Geoffrey Downes (ASIA, kdo jiný také že?), který albu poskytl výhodu z hlediska čistého a moderního zvuku. Album brzy získalo zlatou desku a souběžně s ním byla vydána i řada singlů. Koncerty se setkávaly s protichůdnými názory ačkoli obecně si diváci užívali výkony, které ve skutečnosti měly tři části s akustickou sestavou Howe a Hacketta a až pak se připojil zbytek skupiny do hlavní nabídky. Bylo to obvyklé pro Hacketta i Howe udělat akustické úpravy na GTR koncertech, aby vyzdvihují pestrou kariéru obou kytaristů. Turné GTR skončilo dne 29. září 1986 druhým představením na prestižním Hammersmith Odeon v Londýně. Hned po skončení turné byly zahájeny práce na druhém albu. Dlouhověkost GTR jako superskupiny ale vzala brzy za své, když se Steve Hackett začal dohadovat s ostatními členy kapely během turné a koncem roku 1986 GTR opustil. Kapela po jeho odchodu sice začala připravovat album s novým kytaristou a zpěvákem Robertem Berrym, dokonce pořídila nahrávky, které ale oficiálně nikdy nevyšly. Na Stevovi bylo vidět, že by se rád vrátil zpět k Yes, a to už od roku 1983, kdy se uskutečnil jejich reunion právě s kytaristou Trevorem Robinem.

Své působení v GTR v jednom rozhovoru okomentoval slovy: "Protože skupina Asia měla pro mne krátký život, přišel za mnou můj manažer a říkal, že se setkal se Stevem Hackettem, který momentálně na žádném projektu nepracoval a zeptal se nás, jestli bychom se nedali dohromady. Se Stevem jsme začali prakticky hned psát písničky a strávili jsme tím půl roku. Byl to fajn projekt a Steve a já jsme měli nad ním plnou kontrolu. Pak, poté co jsme vydali desku, stejně jako u kapely Asia, se začali GTR rozpadat. To byla osmdesátá léta. Shrnul bych je jako bezvadná a úspěšná, ale žádný z tehdejších projektů netrval dlouho".

V roce 1988 se na kompilačním albu "Guitar Spek" od labelu I.R.S. Records objevila i skladba "Sharp On Attack". Společnost pak uspořádala turné po Velké Británii s názvem Night Of The Guitars, kde v sestavě hrál i Howe a předvedl mimo jiné i skladby "The Clap" a "Wurm". Howe se také objevil na prvním sólovém albu "Transportation" (1988) od Billy Currie.

Když Jon Anderson opustil nové Yes kvůli jejich přílišné komeční zaměřenosti, která se projevila při nahrávání desky "Big Generator", v roce 1988 zvedl telefon a obvolal staré kamarády a nalákal je k vytvoření nové konkurenční skupiny, která se proslavila pod názvem Anderson, Bruford, Wakeman & Howe. Na baskytaru byl přizván známý Tony Levin. Skupina v roce 1989 vydala jediné stejnojmenné studiové album, po němž následovalo už jen živé album zaznamenané na turné s příznačným názvem "An Evening Of Yes Music Plus", na kterém ale nemocného Levina zastoupil basista Jeff Berlin. Debutového alba se prodalo tři čtvtě milionů výlisků a skladba "Brother Of Mine" se stala téměř hitem. Skladba "Is it love" tohoto projektu se o rok později objevila již i na českém trhu jako součást posledního alba tandemu Jon & Vangelis "Page Of Life". Kvartet začal pracovat v Studio Miraval v Correns, Francie, na druhém albu, ale v tomto momentu se do všeho vložily nahrávací společnosti a jejich promotéři. Na konec se konflikt dvou kapel hrajících hudbu Yes, ovšem jenom jedna s právem nosit tento název, zvrhl v obrovský zmatek. Nakonec to celé skončilo tím, že k ABWH se nějak přimíchali členové tehdy kalifornské odnože Yes a vznikla osmičlenná kapela Yes, která nahrála album "Union" vydané v dubnu 1991.

Téměř celá kapela ovšem otevřeně vyjádřila svůj odpor k "Union". Bruford odmítal album úplně, Wakeman nebyl údajně schopen rozpoznat některé ze svých kláves v konečné úpravy a vyhodil kopii alba ze své limuzíny. Od té doby se vyjadřoval o albu jako "Cibule" (Union/Onion), protože je pláči. Co-producent "Union" Jonathan Elias později veřejně prohlásil v rozhovoru, že Anderson, jako vedoucí výroby, věděl o zapojení relace hudebníků. Dodal, že on a Anderson dokonce zahájila své příspěvky, protože nepřátelství mezi některými členy skupiny v době, kdy se zabraňuje práce před dosaženo. Následné Union turné v letech 1991-1992 uvedlo všech osm členů na otočné kruhové pódium. Na konci turné v roce 1992 Howe hrál na kytaru a koprodukoval album "Symphonic Music Of Yes" (1993), album sestavené z orchestrálních úprav skladeb Yes. Po jeho ukončení turné se Bruford rozhodl přerušit své svazky s Yes a vrátil se ke svému jazzovému projektu Earthworks. Steve Howe se nechtěl o své místo dělit s někým dalším a tak opět odešel.

Ještě během Union turné Howe vydal své třetí sólové album "Turbulence", které vyšlo v roce 1991 u Relativity Records. Na rozdíl od svých předchozích dvou alb se zde Howe se zaměřil na rockové instrumentálky, se kterými mu vypomohli klávesista Billy Currie, bubeník Nigel Glockler, hostující bubeník Bill a na varhany Andrew Lucas. Skladby měl k dispozici už někdy dříve, ale Steve měl nějaké potíže s nalezením labelu, který by vydal album, neboť většina chtěla, aby bylo hitové. Howe také nahrál cover "Classical Gas“ s Brufordem, ale skladbu z alba vynechal, protože si myslel, že nedosahuje stejného standardu jako zbytek alba, které popsal jako "velmi skutečné a originální, stojícící na opačném konci než komerce“. Steve Howe také přispěl flamenco kytarovým sólem na singlový hit #1 v roce 1991, skladbu "Innuendo“ od Queen, na což byl docela pyšný. V roce 1992 Geoff Downes reformoval kapelu Asia, což znamenalo návrat Steve Howea na jejich album "Aqua" (1992), kde hrál na šesti z 13 skladeb alba, objevil se také na následujícím turné jako speciální host.

V roce 1991 je Steve Howe představen na "Polar Shift: A Benefit for Antarctica", obsahující benefitní jazzové ambientní nahrávky pro Cousteau Society. V roce 1992 nebyl Steve Howe přizván na nahrávání dalšího alba Yes s názvem "Talk" (1994), které tak nahrála další netradiční sestava Anderson, Rabin, Kaye, Squire a White.

Čtvrté sólové album "The Grand Scheme Of Things" vydal v srpnu 1993 pod hlavičkou Relativity. Howe popsal album jako "poměrně pestré, ale zcela osobní... Je tu spousta povznášejících duchovních podnětů“. Je to jeho první album, které nahrál se svými syny Dylanem na bicí a Virgilem u kláves a piana. Dylan sice plánoval nahrát jen několik skladeb, ale Howe se s ním rozhodl nahrát celé album. Album po vydání dosáhlo pozice #5 na Billboard Top New Age 6eb594ku alb. Po vydání alba následovalo v roce 1993 jeho první sólové turné, která zahrnovalo i vystoupení ve Velké Británii a USA. Z tohoto turné se následně zrodilo i první Stevovo živé album "Not Necessarily Acoustic" (1994). Druhá polovina turné se uskutečnila na konci roku 1994, která pak byla zdokumentována o čtyři roky později na jeho druhé živé nahrávce "Pulling Strings" (1998).


Potřetí se Steve Howe vrátil k Yes v roce 1995, když se účastnil nahrávek alb, "Keys to Ascension" a "Keys to Ascension 2", na kterých se objevila kombinace živých i studiových nahrávek. Od té doby se Steve Howe již podílel na všech dalších albech kapely Yes a v průběhu následujících pěti let se skupinou postupně vydal "Open Your Eyes" (1997), "The Ladder" (1999) a "Magnification" (2001). Po následující pauze v letech 2004-2008 pak s Yes vydal "Fly From Here" (2011) a "Heaven & Earth" v roce 2014. Je třeba poznamenat, že poslední dvě alba Yes již nazpívali noví zpěváci David Benoît David a Jon Davison, neboť zpěvák Jon Anderson musel kapelu opustit poté, co utrpěl těžký astmatický záchvat a musel se dlouhodobě léčit. Album z roku 2014 je také posledním albem s basisstou Chrisem Squirem, kterému byla dne 19. května 2015 diagnostikována rakovina krve - leukémie.
Chris Squire pak zemřel ve věku 67 let v sobotu 27. června 2015 ve svém domě ve státě Illinois, USA.


Dne 24. května 1996 Steve Howe obdržel čestný doktorát múzických umění (DMA) od Five Towns College v Dix Hills, New York. V roce 1996 taka na hrál s Asia píseň s názvem "Ginger" pro jejich album "Arena", ale na albu se neobjevila a vyšla až na kompilaci "Archiva Vol. 1" o rok později. Svoji kytaru také přidal ke dvěma písním z alba "Aura" vydaného v roce 2001.

Syn Dylan nahrál znovu bicí na jeho albu "Quantum Guitar" z roku 1998, které obsahovala pouze instrumentální sólové skladby. V roce 2001 vydal Steve Howe další album "Natural Timbre", a to výhradně s akustickými kytarami. Album "Elements", které vyšlo v roce 2003, představilo syny Dylana a Virgila pod hlavičkou projektu Remedy.

V roce 1996 začal Steve Howe vydávat pod názvy "Homebrew" jako ucelenou řadu jeho nahrávek. Na tomto albu představuje nové skladby, stejně jako rearanžované starší písně ze své kariéry. V roce 2016 již vyšla deska "Homebrew" s pořadovým číslem 6.

V roce 2007 Steve Howe založil Steve Howe Trio, což je jazzová kapela, v jej doplňují jeho jeho syn Dylan na bicí a Ross Stanley na varhany Hammond. Steve Howe Trio vydali dvě alba "The Haunted Melody" v roce 2008 a live album "Travelling" v roce 2010.

V roce 2011 Steve vydal další sólovou instrumentální nahrávku "Time", na které se představil Steve, Paul K. Joyce (keyboards and arrangements), syn Virgil Howe (keyboards) a klasický orchestr.

Howe se znovu spojil s dalšími třemi zakládajícími členy Asia na jejich 25th-výroční reunion turné na konci roku 2006. Od té doby Asia vydala DVD "Fantasia", a nové studiové album s názvem "Phoenix" v dubnu 2008. Na začátku roku 2010 skupina vydala jejich druhé reunionové album "Omega". Třetí reunionové album s názvem "XXX" pak vyšlo v červenci 2012. Dne 10. ledna 2013 ale Howe opustil kapelu již potřetí, aby se zaměřil na kapelu Yes, své sólové práce a vlastní trio. Tři zbývající zakládající členové se rozhodli pokračovat již bez něj a přibrali mladého kytaristu Sama Coulsona.

V březnu 2015 vydal Steve Howe na 2CD sbírku 33 skladeb pod názvem "Anthology", na kterém shromáždil sólový materiál vydanéný v letech 1975 až 2011. Po jeho vydání Howe vyrazil v dubnu 2015 na sólové turné k jeho podpoře po Velké Británii.

Po náhlé smrti Virgila Howeho, bubeníka britského power tria Little Barrie, jeho otec a spolupracovník Steve Howe, kytarista pro prog rockové kapely Yes, vydal album, které tito dva hudebníci dokončili krátce před smrtí svého syna. Nazývá se "Nexus" a vyjde 17. listopadu 2017. Virgil zemřel 11. září z důvodu "tragických a neočekávaných příčin" ve věku 41 let. O pár dní později měl naplánovano zahájení britského turné s Little Barrie. Kapela zrušila své turné, stejně jako Yes odvolali zbytek svého Yestival Tour, zatímco Howe starší truchlí. Howe oznámil, že plánuje vydat jejich duo album v termínu, jak bylo původně naplánováno, 17. listopadu, a to prostřednictvím InsideOut Music.

Kromě Yes, Howe dosáhl dalšího úspěchu v roce 1980 i mimo ni jako člen rockové kapely Asia, GTR a Anderson Bruford Wakeman Howe. Má také plodný sólovou kariéru, uvolnění 20 sólových alb, které dosáhly nejrůznější úrovně úspěchu a spolupracoval s umělci jako je Frankie Goes to Hollywood, Martin Taylor, a Queen. On pokračuje hrát s Yes, jako člen jeho jazzové skupiny Steve Howe Trio, a jako sólový akt. V dubnu 2017, bude Howe být uveden do Rock and Roll síň slávy jako člen Yes.

Steve Howe oznámil, že vydá nové sólové album "Love Is" prostřednictvím BMG Records 31. července 2020. Je to první sólové album Steve Howea po devíti letech (od plně instrumentálního "Time" z roku 2011) a obsahuje 10 skladeb, pět instrumentálních a pět vokálů. "Love Is" byla původně oznámena v únoru, byla naplánována k vydání 17. dubna, ale toto bylo odloženo. "Nazval jsem album "Love Is", protože to naznačuje, že tato láska je důležitá, ale také láska k vesmíru a ekologii světa je velmi důležitá," říká Howe. "Alexander Humboldt prošel celý svět a pochopil, že ničíme planetu, ale to bylo před 200 lety!"

"Stále ničíme planetu a myslím, že moje písničky ukazují touhu po lásce k přírodě, když krása, umění i hudba pramení z přírody. Existuje téma o těch věcech, lásce, kráse, ekologii, příroda a úžasní lidé". Howe sám obstaral solový zpěv a hraje na instrumentální nástroje elektrické, akustické a steel kytary, klávesy, perkuse a basovou kytaru, zatímco zpěvák Yes Jon Davison poskytl vokální harmonie a hraje na basovou kytaru. Na album se také objeví jeho syn Dylan Howe na bicí.

Kytarista Steve Howe oznámil, že vydá sedmé vydání své řady alb "Homebrew 7", která vyšla 30. července 2021 prostřednictvím HoweSound. "Homebrew 7" si připomíná 25. výročí prvního alba kytarové legendy v jeho sbírce "Homebrew". Série "Homebrew" obvykle obsahuje záznamy z domácího archivu skladeb a skladeb Steva Howea, původně nahrané pro jeden z jeho mnoha sólových nebo skupinových projektů s Yes, Asia, ABWH nebo GTR. "Homebrew 7" se mírně liší, protože žádná ze skladeb nebyla dříve vydána v žádné formě a v současné době se neplánuje žádné nahrávání. "Mnoho věcí si rád ukládám do správného okamžiku," řekl Howe, "...a série "Homebrew" to umožňuje. Některé skladby dozrály s mým vylepšováním, ale jiné byly nedávno znovu objeveny".

Tato kolekce obsahuje skladby od konce 70. let do roku 2016 v rozsáhlé řadě herních stylů Steve Howea. Každá z 21 skladeb je datována a doprovázena Howeovými poznámkami na pozadí a podrobnostmi o instrumentaci. Většina skladeb jsou Howeovy sólové nahrávky s příležitostnými příspěvky jeho dvou synů Dylana a Virgila na bicí s Philem Spaldingem na basovou kytaru (Half Way).

Steve Howe, legendární kytarista YES, s potěšením oznámil vydání desky "Lunar Mist", druhé spolupráce s jeho zesnulým synem Virgilem Howem, který tragicky zemřel v roce 2017. Pokračuje ve své cestě, která je poháněna láskou a energií čerpající u své manželky Jany a jejich rodiny, vášeň pro kytaru a samozřejmě nekončící touhu tvořit a hrát hudbu. "Lunar Mist" vychází 23. září 2022. Steve tvořil s pomocí Virgilova nevydaného materiálu, který měl v duchu spojení s jejich debutovou spoluprací "Nexus", vše sestavil v lednu 2021, aby mohl začít pracovat. Steve vycházel z nevydané bonusové skladby s názvem "Lunar Mist" z jejich debutového alba a pracoval na rozšíření Virgilových hudebních nápadů. Steve vysvětluje: "Začal jsem psaním akordových partů pro všechny ostatní melodie, než jsem přidal kytary a baskytary, abych je ozdobil a dovedl k dokončení. Většinou jsem si je nechal tak, jak je napsal, ale někdy jsem je rozšířil o další nápady a improvizaci". Výsledkem je album, které je jedinečné v díle obou hudebníků. "Virgil zde ukazuje různé hudební charakteristiky, se kterými byla radost hrát. V jeho skladbách je více jeho skvělého bubnování a širší invence", říká Steve. Přední stranu přebalu ozdobila Virgilova dcera Zuni.

Kytarista Yes Steve Howe oznámil, že 24. listopadu 2023 vydá druhý díl své kolekce "Motif Volume 2" prostřednictvím svého vlastního labelu Howesound. V návaznosti na "Motif" z roku 2008, "Volume 2" také představuje Howea, který nahrál nové akustické kytarové skladby a znovu navštívil některé oblíbené ze svého zadního katalogu, včetně nové verze písně Yes "Mood For A Day" z roku 1971 z "Fragile" a jeho vlastní populární desky "Beginnings", titulní skladby z Howeovy debutového sólového alba z roku 1975. "Myšlenka "Motif" spojuje moje sólové kytarové psaní a vystoupení kombinující nové melodie a osvěžené a znovu navštívené studiové výkony jiných melodií," říká Howe. "Moje sólové kytarové melodie kombinují country vyhrávky s klasickými kytarovými skladbami, které mají širší vlivy, jazz, rock, flamenco a folk, všechny byly pohlceny mým přístupem k psaní a hraní".

"Je to 15 let od vydání prvního dílu, takže je potěšující oznámit vydání dílu "Motif 2". Znovu předkládám několik nových melodií a dále prozkoumávám, jak shromáždit ostatní, aby byly jasné zaměření na všechny věci "sólová kytara". Nahrávám je se na pevný disk a pak pracuji na výběru a věnuji zvuku náležitou pozornost. Sestavení průběžného pořadí a poté finální mastering znamená, že je to na obalech informací a designu. Brzy je to „balení“ a vy ho držíte ve tvé ruce."

Zpět
Spolupracovníci:
Virgil Howe - Drums, Keyboards, Vocals
Dylan Howe - Drums, Keyboards, Vocals

Členové Virgil Howe
(Narozen 1975, Londýn, Spojené království,
zemřel 11. září 2017)


Virgil Howe (vystupuje i pod jménem Sparo) je producent, bubeník, klávesista, zpěvák a DJ (pod jmény The Verge, The Verge DJ). Je synem kytaristy Steve Howe (Yes, Asia) a jeho manželky Janet. Pochází ze čtyř sourozenců - on, Dylan Howe, Georgia Howe a Stephanie Howe. Oženil se 11. června 2008 s Jen Dawson.

Howe také remixoval album skladeb kapely svého otce (kytarista Yes, Steve Howe) "Yes Remixes" v roce 2003. Jako bubeník hrál snad s každým od Bryana Ferryho a Pet Shop Boys, až po supergroup Amourphous Androgynous od The Future Sound Of London. Produkoval sérii singlů a klipů pro nezávislou hip hop etiketu Scenario Records ve Velké Británii, v roce 2008 se připojil k londýnskému power triu Little Barrie. V letech 2009 až říjen 2010 skupina napsala a nahrála své třetí album "King Of The Waves", na kterém opět se podíleli Edwyn Collins, Seb Lewsley v produkci a mixoval je Shawn Lee. Album vyšlo ve velké Británii 27. června 2011. Jako studivý bubeník se podílel na albu Pet Shop Boys "Fundamental" a spolupracoval s Demisem Roussosem.

Virgil Howe, bubeník v Little Barrie a syn kytaristy Yes Steve Howea zemřel ve věku 42 let z důvodu srdečního infarktu krátce před tím, než Little Barrie nastartovali turné k jejich čtvrtému albu "Death Express". V prohlášení vydaném jménem rodiny Howe byla smrt bubeníka popsána jako "tragická" a "neočekávaná".
Členové Dylan Lee Howe
(Narozen 4. srpna 1969, London, England, UK)
Drums, Keyboards, Vocals


Dylan je anglický jazzový bubeník, kapelník, studiový hudebník a skladatel. Je synem kytaristy Steve Howe (Yes, Asia) a jeho manželky Janet. Pochází ze čtyř sourozenců - on, Virgil Howe, Georgia Howe a Stephanie Howe. Oženil se v listopadu 2006 s hudební skladatelkou Yoe Street.

Se svým otcem také občas spolupracuje, např. jazzové trio Steve Howe Trio nebo koncertní projekt Remedy. Dylan je také znám ze své spolupráce s rockovou kapelou The Blockheads (před i po smrti zpěváka Iana Duryho). Navíc jeho vlastní práci jako jazzového kapelník a plodná studiová práce jej spojila s celou řadou hudebníků.

Dylan vyrůstal ve čtvrti Hampstead, Londýn, je nejstarší synem kytaristy Yes, Steve Howe. Jméno dostal podle Dylana Thomase, autora písně "The Clap" od Yes, kterou tehdy napsal. Dylan navštěvoval King Alfred School v letech 1975 až 1986. Bubnovat začal ve svých 10 letech, a přestože krátce bral lekce u Boba Armstronga, Billa Bruforda či Jonathana Movera, učil se v první řadě jako samouk. V té době strávil Dylan rok se svou rodinou v Montreux ve Švýcarsku během nahrávání alba Yes "Going for the One". V té době se také poprvé zúčastnil známého Montreux Jazz Festival.

Když mu bylo 13, rodiče jej vzal vzali na koncert Buddy Riche a jeho big bandu v Ronnie Scott's Jazz Club, což podle něj je okamžik, kdy zatoužil stát se jazzovým bubeníkem. Během dospívání Dylan hrával v různých skupinách v severním Londýně. Jeho první vystoupení se odehrálo na King Alfred School (1981) a na University College School (1982). Repertoár těchto vystoupení tvořily hlavně covery The Clash, Davida Bowie, Bauhaus a U2, doplněné původním materiálem. Dylan ukončil King Alfred School se třemtím stupněm vzdělání v roce 1986. Pak nějakou dobů pracoval jako čistič oken a asistent prodeje v různých obchodech (pro Katharine Hamnett a další) až do roku 1988, kdy začal fungovat jako profesionální hudebník.

Od roku 1989 Dylan trávil večery v dnes již zaniklém jazzovém klubu The Shack na Tisbury Court, Soho, a začal pravidelně hrát i na West End jam session / house band klubových večerech na místech jako je např. The Limelight. Někdy v té době hrával ve skupině flétnisty Philipa Bentova. Dylan byl také in-house bubeníkem na týdenní klubových večerech v Londýně, včetně 'Songwriters' na The Orange ve West Kensington, London‚ kde doprovázel mnoho umělců včetně Chaka Khan a Howarda Jonese. Bubnoval také jako stálý bubeník pro sérii na Channel Four "Packing Them In" během hostování Franka Skinnera v roce 1992.

V roce 1996 Howe se stal členem kapely pro Channel 4 v lehké zábavné sérií "Light Lunch" a jejím pokračování "Late Lunch", který uváděli komici Mel a Sue. Howe dělal rozhovory pro britské magazíny Rhythm, Drummer a Jazzwise a psal také recenze alb v The Observer, The Guardian, The Independent, Jazz Review a Jazz UK. Dylan nahradil bubeníka Steve Montiho ve Wilko Johnson Band, kde hrál s Johnsonem (guitar, vocals) a Normanem Watt-Roy na baskytaru. Dylan zformoval vlastní jazzový quintet v roce 2003 a vydal s ním čtyři studiová alba. V listopadu 2007 ale kvintet rozpustil a zaměřil se na alternativní projekty, včetně Dylan Howe Unity 4 s Tonym Kofi, Mike Outramem a Ross Stanleyem, který vyvrcholil 15 zastávkovým turné po Velké Británi v červnu 2008.

V roce 2009 Dylan a klavírista Will Butterworth vytvořili duo a začali pracovat na jejich úpravě Rite of Spring (Svěcení jara) a Firebird Suite od Igora Stravinského. V únoru 2010 Dylan realizoval úspěšné společné 25 zastávkové turné po Velké Británii s kvartetem, v němž se představili Dylan, Brandon Allen, Ross Stanley an Tim Thornton. V poslední době začal pracovat na novém studiovém s úpravami hudby Davida Bowie z jeho alba "Low", které vyšlo v roce 2013.

Zpět
Studiové desky:
2023 Motif, Volume 2
2021 Homebrew 7
2020 Steve Howe: Love Is
2016 Homebrew 6
2013 Homebrew 5
2011 Time
2009 Homebrew 4
2008 Motif, Volume 1
2005 Homebrew 3
2005 Spectrum
2003 Elements
2002 Skyline
2001 Natural Timbre
2000 Homebrew 2
1999 Portraits Of Bob Dylan
1998 Pulling Strings (live)
1998 Quantum Guitar
1996 Homebrew
1994 Not Necessarily Acoustic (live acoustic)
1993 The Grand Scheme Of Things
1991 Turbulence
1979 The Steve Howe Album
1975 Beginnings


Ostatní nahrávky:
(mimo kapel Yes, ABW&H a Asia)

Kompilace:
2015 Anthology
2003 Guitar World
2003 Light Walls
1994 Mothballs
1989 Guitar Player

Steve Howe a Virgil Howe:
2022 Lunar Mist
2017 Nexus

Oliver Wakeman:
2001 The 3 Ages of Magick

Explorers Club:
1998 Age Of Impact

GTR:
1986 GTR

Martin Taylor:
1996 Masterpiece Guitars

Steve Howe + Paul Sutin:
1995 Voyagers
1989 Seraphim

Steve Howe Trio:
2010 Travelling
2008 The Haunted Melody

Bodast:
2016 Spectral Nether Street
1988 Steve Howe With Bodast - The Early Years
1981 The Bodast TapesSkupina:
Steve Howe - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Motif, Volume 2
Vyšlo 24. listopadu 2023, HoweSound

Seznam skladeb:
Side A
01. Cross Country ()
02. Mood For A Day ()
03. In The Course Of A Day ()
04. Surface Tension ()
05. The Valley Of Rocks ()
06. Tailpiece ()
07. Hint Hint ()
Side B
01. Oceans Cadenza ()
02. Pumpkin Pickin' ()
03. All’s A Chord ()
04. Cactus Boogie ()
05. Honey Creek ()
06. Pyramidology ()
07. The Little Gallard ()
08. Cascade ()
9. Beginnings ()
Total Time (00:00)

Recorded, Engineered and Produced At Langley Studios, UK
Producer, Engineer: Steve Howe
Preparation: Curtis Schwartz
Design and Layout: Sui-Yin Chan
Photography: Miki Slingsby, Steve Howe

Skupina:
Steve Howe - Vocals, All Instruments
Hosté:
Dylan Howe - Drums
Virgil Howe - Drums
Phil Spalding (GTR) - Bass
Diskografie Homebrew 7
Vyšlo 30. července 2021, HoweSound, HSCD007

Seznam skladeb:
01. The Glider (1:39)
02. October (1:57)
03. Half Way (3:50)
04. The Only One (1:29)
05. In One Life (2:42)
06. Outstanding Deal (3:23)
07. Be Natural (1:49)
08. Cold Winds (2:41)
09. Deanscape (2:23)
10. Tender Hooks (2:08)
11. A Lady She Is (4:16)
12. Two Sided (1:48)
13. Strange Wayfarer (3:03)
14. Devon Girl (2:43)
15. Safe Haven (1:33)
16. A Matter Of Fact (3:22)
17. Touchstone (2:01)
18. From Another Day (1:50)
19. Foregone Conclusion (2:00)
20. Space Void (1:06)
21. From The Get-Go (1:49)
Total Time (49:32)

Written, Arranged, Engineered and Produced: Steve Howe
Odlišností od jeho předchozích vydání „Homebrew“ je, že tentokrát všechny tyto kousky nebyly napsány pro žádný z jeho dalších projektů, jako je Asia, Yes, ABWH nebo GTR. Album je mixem stylů a zvuků, které se ubírají několika směry, spolu s několika vokálními skladbami. Nyní, zatímco Steve netvrdí, že by byl zpěvák, je zpěv v těchto skladbách více než v pořádku a jeho kytarové dovednosti stále září.

Skupina:
Steve Howe - Guitar, Keyboards, Bass Guitar, Drum Machine, Steel Guitar
Hosté:
Dylan Howe - Drums
Jon Davison -Vocals, Bass
Diskografie Steve Howe: Love Is
Vyšlo 31. července 2020, BMG Records

Seznam skladeb:
01. Fulcrum (Instrumental) ()
02. See Me Through ()
03. Beyond The Call (Instrumental) ()
04. Love Is A River ()
05. Sound Picture (Instrumental) ()
06. It Ain't Easy ()
07. Pause For Thought (Instrumental) ()
08. Imagination ()
09. The Headlands (Instrumental) ()
10. On The Balcony ()
Total Time (00:00)


Skupina:
Steve Howe - Guitar, Keyboards, Bass Guitar, Drum Machine
Hosté:
Nick Beggs - Bass Guitar (06)
Dylan Howe - Drums (06)
Diskografie Homebrew 6
Vyšlo 25. března 2016, HoweSound, HSCD006

Seznam skladeb:
01. It Was All We Knew (3:42)
02. Bar Riff (1:59)
03. No Disguise (2:26)
04. Rosie (3:37)
05. Held To Ransom (2:17)
06. The Grand Scheme Of Things (3:15)
07. Passing Phase (3:30)
08. The Fall Of Civilization (3:18)
09. Maiden Voyage (3:34)
10. Edge Of Town (2:18)
11. Go Through This (1:29)
12. Full Moon (2:06)
13. Sketches In The Sun (2:23)
14. With A Southern Accent (4:00)
15. In The Hour Of Need (4:58)
16. Hold On (2:15)
17. Heat City (2:36)
18. Can't Live In The Past (3:06)
Total Time (55:09)


Skupina:
Steve Howe - Vocals, All Instruments
Hosté:
Diskografie Homebrew 5
Vyšlo 24. září 2013, HoweSound, HSCD005

Seznam skladeb:
01. Bumpy Ride (1:30)
02. Yang (2:44)
03. Solitaire Excerpt (2:23)
04. Hairpin Bend (1:40)
05. Recollection (4:15)
06. Silver (3:57)
07. The Other Sphere (4:15)
08. Hiding From The Sun (4:18)
09. Every Boundary (3:32)
10. Seven On Seven (1:12)
11. Tiger's Den (1:00)
12. Labyrinth (3:26)
13. Ultra Definition (1:36)
14. Raga Of Our Time (2:15)
15. Ebb And Flo (2:05)
16. Realm Thirteen (4:16)
17. Highly Strung (2:19)
18. Fool's Gold (0:51)
19. Where Words Fail (2:10)
20. Addicted To You (1:18)
21. Family Tree (3:25)
Total Time (54:51)

Volume 5 obsahuje hudbu od Yes z "Fly From Her", od Asia z "XXX" a "Omega", ze sólovky "Spectrum". Většina skladeb byla zaznamenána v Langley Studios, Devon, kde Steve napsal a nahrál své nápady. Později je obvykle přepracoval nebo je upravil s dalšími autory.

Skupina:
Steve Howe - Banjo, 12 String Acoustic & Electric Guitars, Acoustic & Classical Guitars, Electric & Steel Guitars, Steel Dobro

Hosté:
Paul K. Joyce - Keyboards, Arrangements
Virgil Howe - Keyboards (08)
Diskografie Time
Vyšlo 2011, Warner classics

Seznam skladeb:
01. Bachianas Brasileiras No. 5 (Aria) (3:58)
02. King's Ransom (4:31)
03. Cantata No. 140 (Wachet Auf) (3:58)
04. Orange (2:44)
05. Purification (3:52)
06. Rose (3:41)
07. The Explorer (5:09)
08. Kindred Spirits (5:10)
09. Concerto Grosso In D Minor Op. 3 (5:24)
10. The 3rd Of March (5:51)
11. Steam Age (3:13)
12. Apollo (4:42)
Total Time (52:13)

Producer: Steve Howe, Paul K. Joyce
Engineer: Steve Howe, Greg Eppes, Paul K. Joyce, Toby Wood
Mastering, Mixing: Curtis Schwartz
Quotation Author: William Shakespeare
Graphics: Jean-Luke Epstein
Cover Photo: Bart Nagel

Skupina:
Steve Howe - Guitars, Bass, Synthesizer, Mandolin, Percussion, Piano, Drums, Vocals
Hosté:
Geoff Downes - Keyboards, Harmony Vocals (16)
Diskografie Homebrew 4
Vyšlo 2009, HoweSound, HSCD003

Seznam skladeb:
01. Beginnings (Themes) (3:10)
02. The Inner Battle (3:27)
03. Take It In Hand (3:11)
04. Mainland (2:32)
05. Distant Seas (4:10)
06. Wayward Course II (3:16)
07. Georgia's Song (3:10)
08. Solar Winds II (3:26)
09. High Flyer (4:00)
10. Sensitive Chaos (3:52)
11. Really Know (3:57)
12. White (3:55)
13. Up Above Somewhere (2:51)
14. Closer Than Before (2:21)
15. Lily's In The Field (3:16)
16. Have You Forgotten Love? (4:48)
17. Go To This (2:43)
18. What Am I? (2:10)
19. Nothing To Cry For (2:28)
Total Time (62:43)

Recorded At Langley Studios, UK
Mastered At Trouble Studios, UK
Mastered: Will Worsley
Written, Producer, Engineer: Steve Howe
Written [Co-Written]: Annie Haslam (15), Geoff Downes (16)
Cover, Design [Package]: Doug Gottlieb, Glenn Gottlieb
Photography: [Photographs Of Steve Howe] - Gottlieb Bros.
Photography: [Atmospheric Photography] - Steve Howe
Volume 4 obsahuje skladby z alba "Quantum Guitar" a z alba kapely Asia "Phoenix" a různé další skladby, které všechny pocházejí z jiných projektů.

Skupina:
Steve Howe - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Motif, Volume 1
Vyšlo 2. června 2008, HoweSound, HSCD001

Seznam skladeb:
01. The Golden Mean (2:48)
02. Intersection Blues (2:39)
03. Corkscrew (3:42)
04. Trambone (1:45)
05. Devon Blue (2:55)
06. Clap 3:16)
07. Australia (4:05)
08. Part And Parcel (3:30)
09. Sketches In The Sun (3:14)
10. Second Initial (2:57)
11. Concerto In D 2nd Movement (3:06)
12. Diary Of A Man Who Vanished (2:39)
13. Cat Napping (3:57)
14. Ram (2:27)
15. Provence (3:15)
16. Winter 2nd Movement 4 Seasons (2:20)
17. Meadow Rag (2:29)
18. Heritage (2:37)
19. Bareback 3:19)
20. Dorothy (2:50)
Total Time (60:08)

Recorded, Engineered and Produced At Langley Studios, UK
Producer, Engineer: Steve Howe
Preparation: Curtis Schwartz
Design and Layout: Sui-Yin Chan
Photography: Miki Slingsby, Steve Howe

Skupina:
Steve Howe - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Homebrew 3
Vyšlo 2005, Inside Out Music, IOMCD 229, SPV GmbH, SPV 48632

Seznam skladeb:
01. Turbulence (3:59)
02. Hint Hint (3:09)
03. The Main Title (2:30)
04. Just A Passing Phase (3:01)
05. Suddenly (2:35)
06. Kind Of Friends (3:37)
07. Pyramidology (1:40)
08. In The Course Of The Day (2:24)
09. Family Tree (4:02)
10. Solar Winds (2:01)
11. In Your World (1:18)
12. Not Decieving (2:49)
13. From Door To Door (4:23)
14. Cruise Control (1:17)
15. It's Too Late (3:01)
16. Seven Castles (3:22)
17. Between Your Smiles (2:03)
18. Reaching Out (3:01)
19. The Last Word (4:27)
20. Getting Through (0:54)
21. Outlawed (3:51)
Total Time (59:24)

Written: Steve Howe, Jon Anderson (17), Steve Hackett (21)
Producer: Steve Howe
Programmed [Programming]: Steve Howe
Compiled: Greg Epps
Design [Steve Howe & Homebrew Logos]: Roger Dean
Engineer: Steve Howe
Layout: Thomas Ewerhard
Photography: Steve Howe
Volume 3 čerpají skladby z "The Ladder" a "Magnification" od Yes, ze Stevova sólového CD "Turbulence" a "Grand Scheme".

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Dylan Howe - Drums
Oliver Wakeman - Keyboards
Virgil Howe - Keyboards, Moog Synthesizer
Tony Levin - Bass, Guitar (Bass)
Hosté:
Diskografie Spectrum
Vyšlo 28. června 2005, SPV GmbH, SPV 085-48402 CD,
Inside Out Music, IOMCD 215

Seznam skladeb:
01. Tiger's Den (3:46)
02. Labyrinth (3:57)
03. Band Of Light (3:34)
04. Ultra Definition (3:39)
05. Raga Of Our Times (4:12)
06. Ebb And Flow (4:03)
07. Realm Thirteen (4:27)
08. Without Doubt (3:45)
09. Highly Strung (4:30)
10. Hour Of Need (5:13)
11. Fool's Gold (4:05)
12. Where Words Fail (4:16)
13. In The Skyway (3:13)
14. Livelihood (3:34)
15. Free Rein (3:52)
Total Time (60:06)

Layout Design: Thomas Ewerhard
Producer, Engineer: Steve Howe
Engineer, Mixing: Curtis Schwartz
Photography: Steve Howe, Mark Hadley

Skupina:
Steve Howe - Vocals, Electric & Acoustic Guitars, Pedal Steel, Dobro, Mandolin, Dulcimer
Virgil Howe - Keyboards, Vocals
Dylan Howe - Drums
Derrick Taylor - Bass
Gilad Atzmon - Alto Saxophone, Tenor Saxophone, Baritone Saxophone, Clarinet, Flute
Jamie Talbot - Alto Saxophone
Stan Sulzmann - Tenor Saxophone
Philip Todd - Baritone Saxophone
Derek Watkins - trumpet
Simon Gardner - Trumpet, Flugelhorn
Mark Nightingale - Trombone
Neil Sidwell - Trombone
Hosté:
Diskografie Elements
Vyšlo 2003, InsideOut Music, IOMCD 141, IOMACD 2066

Seznam skladeb:
01. Across The Cobblestone (4:16)
02. Bee Strings (3:21)
03. Westwinds (4:29)
04. Where I Belong (4:15)
05. Whiskey Hill (2:00)
06. The Chariot Of Gold (3:23)
07. Tremolando (2:09)
08. Pacific Haze (7:21)
09. Load Of My Mind (3:29)
10. Hecla Lava (3:06)
11. Smoke Silver (3:10)
12. Inside Out Muse (6:53)
13. Rising Sun (3:04)
14. Sand Devil (4:34)
15. The Longing (2:24)
16. A Drop In The Ocean (3:05)
Total Time (60:59)

Producer: Steve Howe
Engineering: Cameron McBride
Mixing: Curtis Schwartz
Arranging: Andrew Jackman
V březnu 2004 se Steve Howe vydal na promoční turné k albu a v jeho koncertní kapele se představili Steve Howe (vocals, electric guitar, acoustic guitar, pedal steel), Ray Fenwick (electric guitar), Derrick Taylor (bass guitar), Virgil Howe (keyboards, vocals) a Dylan Howe (drums).

Skupina:
Steve Howe Bass, Guitar, Keyboards
Paul Sutin - Keyboards, Percussion
Hosté:
Diskografie Skyline
Vyšlo 5. listopadu 2002, Inside Out Music, IOMCD 113

Seznam skladeb:
01. Small Acts Of Human Kindness (4:20)
02. Meridian Strings (5:24)
03. Secret Arrow (4:22)
04. Moon Song (4:26)
05. Shifting Sands (5:49)
06. Avenue De Bel Air (6:36)
07. Resonance (5:24)
08. The Anchor (2:48)
09. Moment In Time (6:47)
10. Simplification (3:16)
11. Camera Obscura (6:28)
12. Small Acts (3:49)
Total Time (60:02)

Producer: Steve Howe
Mixing, Producer: Paul Sutin
Mixing: Steve Howe, Curtis Schwartz, Renny Hill
Computer Editing: Mike Tiano
Photography: Steve Howe, Mark Hadley
Logo: Roger Dean
Design: Thomas Ewerhard

Skupina:
Steve Howe - Autoharp, Banjo, Bass, Dobro, Guitar, Guitar (12 String), Guitar (Acoustic), Bass, Hawaiian Lap Steel Guitar, Koto, Mandocello, Mandola, Mandolin, Percussion
Dylan Howe - Drums
Andrew Jackman - Glockenspiel, Piano, Recorder
Anna Palm - Violin
David Biglin - Arranger
Hosté:
Diskografie Natural Timbre
Vyšlo 5. června 2001, Eagle Records, EAGCD 166, GAS 0000166 EAG, EDL EAG 347-2

Seznam skladeb:
01. Distant Seas (6:14)
02. Provence (3:59)
03. Intersection Blues (2:28)
04. Family Tree (4:29)
05. J's Theme (3:50)
06. In The Course Of The Day (3:33)
07. Dream River (3:58)
08. Golden Years (4:35)
09. The Little Galliard (1:22)
10. Up Above Somewhere (3:55)
11. Curls & Swirls (2:33)
12. Pyramidology (3:06)
13. Lost For Words (3:55)
14. Winter (2:16)
15. Solar Winds (3:54)
16. Your Move (3:27)
17. Disillusion (1:40)
18. To Be Over (6:10)
Total Time (65:24)

Producer, Engineer: Steve Howe
Assembly, Digital Editing, Mixing: Curtis Schwartz
Design: Stuart Green
Photography: Mike Russell, Monty Strikes

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Curtis Schwartz - Drum Programming
Hosté:
Patrick Moraz - Harpsichord (13)
Diskografie Homebrew 2
Vyšlo 2008, A New Day Records, AND CD41

Seznam skladeb:
01. Masquerade (2:08)
02. Success Story (1:24)
03. Together (4:37)
04. Rhythm Of The Road (2:36)
05. Separate Ways (2:11)
06. Sun Carnival (2:24)
07. Riviera (3:56)
08. Sleepless In The City (1:03)
09. The Spiral (3:10)
10. The Serpentine (4:07)
11. The Go Between (3:17)
12. Follow Your Heart (3:43)
13. Beginnings (5:34)
14. Surface Tension (2:59)
15. Every Time You Look Over Your Shoulder (3:55)
16. Cactus Boogie (2:33)
17. Resistance Day (2:06)
18. Wayward Course (2:33)
19. Spanish Heritage (2:16)
20. Outlawed (2:19)
21. Mules' Head Stomp (3:18)
Total Time (00:22)

Producer, Engineer: Steve Howe
Engineer: Greg Jackman
Photography: Steve Howe
Volume 2 zachycuje období kolem alb "Union" a "Keys To Ascension" od Yes a z jeho raných sólových alb.

Skupina:
Steve Howe - Bass (Electric), Guitar, Guitar (Acoustic), Keyboards, Pedal Steel, Vocals
Anna Palm - Violin
Dean Dyson - Vocals
Hosté:
Jon Anderson - Vocals
P.P. Arnold - Vocals
Max Bacon - Vocals
Allan Clarke - Vocals
Annie Haslam - Vocals
Phoebe Snow - Vocals
Keith West - Vocals
Geoffrey Downes - Vocals
Diskografie Portraits Of Bob Dylan
Vyšlo 13. července 1999, Eagle Records, 74321 67597 2

Seznam skladeb:
01. Sad Eyed Lady Of The Lowlands Mama (12:03)
02. You've Been On My Mind (2:36)
03. It's All Over Now Baby Blue (4:35)
04. Going, Going, Gone (3:55)
05. Just Like A Woman (4:38)
06. Well, Well, Well (4:08)
07. The Lonesome Death Of Hattie Carroll (6:11)
08. Lay, Lady, Lay (3:46)
09. One Too Many Mornings (3:33)
10. I Don't Believe You (4:18)
11. Don't Think Twice It's All Right (4:04)
12. Buckets Of Rain (3:54)
Total Time (57:41)

Producer.: Steve Howe
Drum Programming: David Richards
Engineer: Paul Sutin, David Richards
Photography: Mike Russell
Assistant Engineer: Kris Fredriksson

Skupina:
Steve Howe - Acoustic Guitars (01,07,13,15,16), Electric Guitars (13,16), String pad (07), Hi Hat (07), Lute (09), Keyboards (09,13,15), Bass (09,13,16), Tambourine (09), Drum Machine
Hosté:
Phil Spalding - Bass (01)
Stuart Elliott - Drums (01)
Diskografie Pulling Strings
Vyšlo 1998, Resurgence, RES132CD

Seznam skladeb:
01. Sweet Thunder (3:20)
02. Diary Of A Man Who Vanished (2:27)
03. Excerpts From 'Close To The Edge' (4:23)
04. Excerpts From 'Beginnings' (3:19)
05. Pleasure Stole The Night (2:45)
06. Sketches In The Sun (3:10)
07. Rare Birds (3:11)
08. Windy And Warm (1:39)
09. Classical Gas (4:28)
10. Excerpts From 'Turn Of The Century' (4:47)
11. Misty (1:23)
12. Excerpts From 'All's A Chord' (1:37)
13. Running The Human Race (4:02)
14. Everytime You Look Over Your Shoulder (3:33)
15. Theme From 'The Gates Of Delirium' / Soon (6:47)
16. Blinded By Science (3:46)
17. My White Bicycle (3:17)
Total Time (57:54)

Recorded live in Chicago & Minneapolis U.S.A. in November 1994
Producer, Mixing: Steve Howe
Engineer: Christophe Suchet, Dave Wilkerson
Mixed at Langley Studio, Devon, England
Recorded [Live]: Dave Natele, Dave Wilkerson

Skupina:
Steve Howe - Bass, Guitar, Acoustic, Electric & 12 String Guitars, Keyboards, Mandolin, Multi Instruments, Pedal Steel, Percussion
Dylan Howe - Drums
Hosté:
Diskografie Quantum Guitar
Vyšlo 21. dubna 1998, Resurgence, RES130CD

Seznam skladeb:
01. Walk Don't Run (3:00)
02. The Collector (3:01)
03. Light Walls (3:41)
04. Mosaic (2:00)
05. Suddenly (10:10)
06. Country Viper (1:35)
07. Mainland (3:28)
08. Knights Of Carmelite (3:02)
09. Paradox (4:55)
10. Momenta (2:54)
11. Sleep Walk (3:12)
12. Sovereigns (2:12)
13. Totality (2:24)
14. Solid Ground (5:25)
15. The Great Siege (2:13)
16. Cacti Garden (2:24)
17. Southern Accent (4:09)
Total Time (59:45)

Producer: Steve Howe
Engineer: Curtis Schwartz

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Hosté:
Diskografie Homebrew
Vyšlo 7. května 1996, RPM Records, RPM 164

Seznam skladeb:
01. Sketches in the Sun (3:08)
02. Sharp on Attack (3:55)
03. The Valley Of Rock (2:37)
04. Georgia's Theme (3:33)
05. Dorothy (4:31)
06. Meadow Rag (1:26)
07. At the Full Moon (4:06)
08. Never Stop Learning (2:49)
09. Red And White (3:33)
10. More About You (2:50)
11. Rare Birds (3:07)
12. Big Love (4:43)
13. Running In The Human Race (3:53)
14. Barren Land (2:34)
15. Against The Tide (2:58)
16. Break Away From It All (4:28)
17. For This Moment (5:21)
Total Time (59:32)
Projekt Homebrew začal v roce 1996 Volume 1, který přináší nahrávky Steve Howea, hudební dema a písně z období před spolupráci nebo nahráváním s ABWH a GTR.

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Hosté:


Producer: Steve Howe
Editing, Mixing: Toby Alington
Engineer: Simon Pressey
Engineer, Liner Notes: Dave Wilkerson
Design, Graphic Design, Logo, Logo Design, Paintings: Roger Dean
Liner Notes: Doug Gottlieb
Post Production: Tim Handley
Production Coordination: Mark Stratford
Photography: Miki Slingsby
Diskografie Not Necessarily Acoustic
Vyšlo 29. listopadu 1994, Herald, HER 012-2, Thunderbird

Seznam skladeb:
01. The Valley Of Rocks (2:55)
02. Heritage (2:20)
03. Arada (0:56)
04. Country Mix (2:50)
    * White Silver Sands
    * Green Bay Polka
    * Steel Guitar Rag
    * Darling, Je Vous Aime Beacoup
    * Blue Steel Blues
05. Excerpts From Tales From Topographic Oceans (9:00)
    * The Revealing Science Of God
    * The Remembering
    * The Ancient
    * Ritual
06. Bareback (2:30)
07. Sketches In The Sun (2:50)
08. Cactus Boogie (2:00)
09. Second Initial (2:33)
10. Corkscrew (3:37)
11. The Glory Of Love (1:09)
12. Dorothy (2:06)
13. Meadow Rag (2:15)
14. Concerto In D 2nd Movement (2:38)
15. Surface Tension (3:12)
16. Masquerade (2:00)
17. Mood For A Day (2:50)
18. Swedish Rhapsody (0:52)
19. Whispering (0:48)
20. Roundabout (2:26)
21. Ram (1:50)
22. Clap (3:10)
Total Time (57:07)

Recording Date: December 12, 1993 - December 19, 1993

Skupina:
Steve Howe - Anvil, Bass, Bass Pedals, Dobro, Engineer, Flute, Fretless Bass, Guitar, Guitar (Acoustic), Guitar (Electric), Guitar (Steel), Keyboards, Koto, Mandolin, Organ, Spanish Guitar, Vocal Harmony, Vocals, Washboard
Nick Beggs - Bass, Stick
Dylan Howe - Drums, Percussion
Virgil Howe - Keyboards, Piano
Keith West - Bass Programming, Harmonica, Vocal Harmony
Anna Palm - Violin, Vocals
Hosté:
Diskografie The Grand Scheme Of Things
Vyšlo 24. srpna 1993, Roadrunner Records, RR 9086 2

Seznam skladeb:
01. The Grand Scheme Of Things (5:09)
02. Desire Comes First (3:36)
03. Blinded By Science (3:28)
04. Beautiful Ideas (3:58)
05. The Valley Of Rocks (3:07)
06. At The Gates Of The New World (3:57)
07. Wayward Course (4:13)
08. Reaching The Point (3:52)
09. Common Ground (2:15)
10. Luck Of The Draw (1:40)
11. The Fall Of Civilization (4:06)
12. Passing Phase (3:28)
13. Georgia's Theme (2:44)
14. Too Much Is Taken And Not Enough Given (5:32)
15. Maiden Voyage (4:20)
16. Road To One's Self (2:38)
Total Time (58:03)

Producer: Steve Howe
Mixing: Richard Edwards
Engineer, Mixing: Renny Hill
Cabassa, Engineer: Michael Jeffries
Engineer: Steve Rush, Paul Wright III
Cover Art, Logo, Photography: Martyn Dean
Artwork, Design: Roger Dean

Skupina:
Steve Howe - Bass, Dobro, Acoustic, Electric & Steel Guitars, Koto, Mandolin, Percussion
Nigel Glockler - Drums (03,06)
Andrew Lucas - Organ (01)
Hosté:
Bill Bruford - Drums, Programming
Billy Currie - Keyboards, Viola
Diskografie Turbulence
Vyšlo 1991, Relativity, 4686831

Seznam skladeb:
01. Turbulence (4:57)
02. Hint Hint (3:28)
03. Running The Human Race (4:23)
04. The Inner Battle (3:32)
05. Novalis (2:25)
06. Fine Line (3:25)
07. Sensitive Chaos (4:25)
08. Corkscrew (3:56)
09. While Rome's Burining (4:25)
10. From A Place Where Time Runs Slow (3:43)
Total Time: (38:39)

Recorded in 1989 at Hot Food Studios; Advision; Sarm East/West Studios; Langley Studio
Producer: Steve Howe
Engineer: Tim Weidner, Roger Howorth, Croyden Cooke
Mixing: Renny Hill
Photography: Ebet Roberts
Cover Design, Logo: Kai Krause
Art Direction, Cover Design, Design, Logo: Roger Dean


Skupina:
Steve Howe - Bass, Guitars, Guitar (Electric), Keyboards, Moog Synthesizer, Vocals
Clive Bunker - Drums, Percussion (02)
Alan White - Drums (01,05)
Ronnie Leahy - Korg & ARP synthesizers, Hammond organ (01,05)
Claire Hamill - Vocals
Andrew Jackman - Conductor, Orchestration
Graham Preskett - Performer, Violin (07)
Hosté:
Bill Bruford - Drums (03)
Patrick Moraz - Keyboards, Piano (03)
Diskografie The Steve Howe Album
Vyšlo listopad 1979, Atlantic, K 50621 (UK)
leden 1980 (US)

Seznam skladeb:
01. Pennants (4:35)35
02. Cactus Boogie (2:00)
03. All's A Chord (4:55)55
04. Diary Of A Man Who Disappeared (2:35)
05. Look Over Your Shoulder (5:00)
06. Meadow Rag (2:40)
07. The Continental (2:50)
08. Surface Tension (3:25)
09. Double Rondo (8:12)
10. Concerto In D 2nd Movement (4:50)
Total Time: (41:02)

Producer: Steve Howe
Remastered: Joe Gastwirt
Engineer, Mixing: Gregg Jackmann
Engineer: Roger Wake
Package Design, Illustrations, Paintings: Roger Dean
Design: Design Magnetic Storm, Magnetic Storm Ltd
Tape Operator: Pete Schwier
Photography: Bart Nagel


Skupina:
Steve Howe - Bass, Guitars, Steel Guitar, Harpsichord, Keyboards, Mandolin, Moog Synthesizer, Organ, Pedal Steel, Vocals
Malcolm Bennett - Bass, Flute (03,08)
Graeme Taylor - Guitar (03)
Gwyn Brooke - Bassoon (05)
Bud Beadle - Baritone, Sax (Alto), Saxophone (04)
David Oberlé - Drums (03)
Mick Eve - Sax (Tenor), Saxophone (04)
Colin Gibson - Bass (04)
Chris Laurence - Double Bass (05,08)
James Gregory - Flute, Piccolo (05)
Peter Halling - Cello (05)
Sidney Satcliffe - Oboe (05), Organ
Bill Bruford - Drums (08,09)
Alan White - Drums (01,02,04,06)
John Meck - Viola (05)
Patrick Halling, William Reid - Violin (05)
Hosté:
Patrick Moraz - Keyboards, Piano, Harpsichord, Moog, Mellotron (04-06)
Diskografie Beginnings
Vyšlo 1975, Atlantic, K 50151

Seznam skladeb:
01. Doors Of Sleep (4:05)
02. Australia (4:08)
03. The Nature Of The Sea (3:58)
04. Lost Symphony (4:40)
05. Beginnings (7:30)
06. Will 'O' The Wisp (6:00)
07. Ram (1:56)
08. Pleasure Stole The Night (2:55)
09. Break Away From It All (3:20)
Total Time: (38:32)
Producer: Eddy Offord, Steve Howe
Skupina:
Steve Howe - Acoustic, Electric and Steel Guitars
Virgil Howe - Bass, Drums and Keyboards
Hosté:
Diskografie Lunar Mist
Vyšlo 23. září 2022, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Lunar Mist (3:52)
02. More Than You Know (3:05)
03. Plexus (4:09)
04. Mariah’s Theme (3:16)
05. A Month In The Sun (4:39)
06. As If Between (2:43)
07. Never Less (2:55)
08. Lothian’s Way (3:06)
09. Free Spirit (2:45)
10. Eternal (3:09)
11. Dirama (2:38)
12. Pinnacle (2:02)
13. Pagoda (2:19)
14. Martian Mood (3:59)
Total Time: (44:37)

Artwork: Zuni Howe

Skupina:
Steve Howe - Acoustic, Electric and Steel Guitars
Virgil Howe - Bass, Drums and Keyboards
Hosté:
Diskografie Nexus
Vyšlo 17. listopadu 2017, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Nexus (4:56)
02. Hidden Planet (3:26)
03. Leaving Aurura (3:40)
04. Nick's Star (3:41)
05. Night Hawk (3:35)
06. Moon Rising (3:31)
07. Passing Titan (4:05)
08. Dawn Mission (5:07)
09. Astral Plane (3:37)
10. Infinite Space (2:08)
11. Freefall (2:09)
Total Time: (40:55)

Recorded at Abode Studios, at Pipe Dream Studios, at Langley Studios, UK Producer: Virgil Howe
Product Manager [Product Management]: Stefan Franke
Engineer: Steve Howe, Virgil Howe
Mastered: Simon Heyworth at Super Audio Mastering
Painting: Zuni Howe
Design [Package Design]: Douglas Gottlieb, Glenn Gottlieb
Photography: Stephanie Howe

Skupina:
Steve Howe - organ, bass, guitar, mandolin, pedal Steel guitar, guitar (bass), guitar (Steel), harpsichord, keyboards, vocals, Moog synthesizer
Hosté:
all the guests through the history
Diskografie Anthology
Vyšlo 19. března 2013, Rhino

Seznam skladeb:
CD 1
01. So Bad (2:16)
02. Lost Symphony (4:38)
03. Pleasure Stole The Night (2:54)
04. Pennants (4:31)
05. Look Over Your Shoulder (5:01)
06. Surface Tension (3:29)
07. Sensitive Chaos (4:24)
08. Running The Human Race (4:23)
09. Desire Comes First (3:37)
10. Luck Of The Draw (1:41)
11. Maiden Voyage (4:22)
12. Walk Don't Run (3:01)
13. Momenta (2:55)
14. The Collector (3:01)
14. Just Like A Woman (4:34)
15. Buckets Of Rain (3:49)
CD 2
01. Distant Seas (6:12)
02. Curls & Swirls (2:31)
03. Meridian Strings (5:25)
04. Simplication (3:16)
05. Rising Sun (3:05)
06. Westwinds (4:29)
07. Ultra Definition (3:39)
08. Ebb & Flow (4:03)
09. Dorothy (2:48)
10. Sketches In The Sun (3:14)
11. Diary Of A Man Who Vanished (2:39)
12. Devon Blue (2:55)
13. King's Ransom (4:29)
14. Bachians Brasileiras No. 5 (Aria) (3:55)
15. Beginnings (5:34)
16. Mood For A Day (with The English Chamber Orchestra) (3:01)
17. Sharp On Attack (3:24)
Total Time (123:15)

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Hosté:
Allan Clarke - Vocals
Keith West - Vocals
Jon Anderson - Vocals
Diskografie Guitar World
Vyšlo 2003, Direct Source Special Products Inc., RK 28742

Seznam skladeb:
01. Sad Eyed Lady Of The Lowlands (10:00)
02. Distant Seas (3:59)
03. Intersection Blues (2:30)
04. Family Tree (4:31)
05. In The Course Of The Day (3:35)
06. Lay Lady Lay (3:48)
07. Dream River (4:00)
08. Golden Years (4:37)
09. Disillusion (1:42)
10. Don't Think Twice, It's All Right (4:04)
Total Time (42:46)


Skupina:
Steve Howe - guitars, banjo, bass, dobro, mandolin, percussion, autoharp, mandola, mandocello, Hawaiian Lap Steel guitar, pedal Steel, keyboards, vocals
Hosté:
Jon Anderson - vocals
Annie Haslam - vocals
Phoebe Snow - vocals
Allan Clarke - vocals
P.P. Arnold - vocals
Max Bacon - vocals
Keith West - vocals
Dean Dyson - vocals
Dave Richards - drum programming
Anna Palm - violin
Dylan Howe - drums
Andrew Jackman - piano, Glockenspiel
Diskografie Light Walls
Vyšlo 2003, Snapper Music, SMD CD 480, CD Recall 14480

Seznam skladeb:
CD 1
01. Sad Eyed Lady Of The Lowlands (12:00)
02. Family Tree (4:25)
03. Paradox (4:56)
04. It's All Over Now, Baby Blue (4:34)
05. Voyager (4:42)
06. Solid Ground (5:25)
07. Intersection Blues (2:27)
08. The Little Galliard (1:20)
09. One Too Many Mornings (3:32)
10. Winter (Vivaldi) (2:15)
11. Southern Accent (4:11)
12. Lay Lady Lay (3:43)
CD 2
13. Just Like A Woman (4:36)
14. Walk, Don't Run (3:02)
15. Distant Seas (6:12)
16. San Marco's Journey (6:09)
17. Light Walls (3:43)
18. I Don't Believe You (4:17)
19. In The Course Of The Day (3:32)
20. Golden Years (4:34)
21. Curls And Swirls (2:32)
22. Well, Well, Well (4:05)
23. Lost for Words (3:34)
24. Going, Going, Gone (3:52)
Total Time (69:22)

This CD is a compilation pf the solo releases "Portraits of Bob Dylan", "Natural Timbre", "Quantum Guitar" and two tracks from the older releases of "Voyagers" and "Seraphim"

Skupina:
Hosté:
Diskografie Mothballs
Vyšlo 1994, (komp.), RPM Records, CLP 0254-2

Seznam skladeb:
Syndicats
01. Maybellene
02. True To Me
03. Howlin' For My Baby
04. What To Do
05. Leave My Kitten Alone
06. Don't Know What To Do
07. On The Horizon
In Crowd
08. Stop Wait A Minute
09. You're On Your Own
10. Why Must They Criticise
11. I Don't Mind
12. Finger Poppin'
Steve Howe
13. So Bad
14. You Never Can Stay In One Place
Tomorrow
15. Real Life Permanent Dream
16. Am I Glad To See You
17. Blow Up
18. Three Jolly Little Dwarfs
19. Revolution
Keith West
20. My White Bicycle
Tomorrow
21. The Kid Was A Killer
Canto
22. Come Over Stranger
Bodast
23. Beyond Winter
24. Nothing To Cry For
25. Nether Street
Total Time (69:22)

Skupina:
Steve Howe - Electric, Acoustic and Bass Guitars
Hosté:
Diskografie Guitar Player
Vyšlo 1989,

Seznam skladeb:
01. Outlawed (2:19)
02. Night Trade (a) (3:12)
03. Night Trade (b) (3:12)
04. Travellin' Man (2:52)
05. Welcome To Steve's Place (a) (2:26)
06. Welcome To Steve's Place (b) (0:33)
07. Lowlife Baby (3:05)
08. The Moment Of Release (a) (3:44)
09. The Moment Of Release (b) (1:46)
10. Spanish Heritage (a) (2:16)
11. Spanish Heritage (b) (2:16)
12. The Go-Between (3:33)
13. Mule's Head Stomp (3:15)
14. On Wings Of Gold (5:07)
15. Breakout USA (3:06)
16. Secrets (a) (3:08)
17. Secrets (b) (1:07)
18. Voyage of Discovery (3:20)
Total Time (69:22)
KPM / KPM 59 CD Album produced for background music in films, TV productions.

Skupina:
Steve Hackett - Acoustic & Electric Guitars, Guitar Synthesizer, Vocals, Chorus
Steve Howe - Acoustic & Electric Guitars, Guitar Synthesizer, Vocals, Chorus
Max Bacon - Lead Vocals
Phil Spalding - Bass, Vocals, Chorus
Jonathan Mover - Drums, Percussion
Diskografie GTR
Vyšlo červenec 1986, Arista

Seznam skladeb:
01. When The Heart Rules The Mind (5:24) (Hackett, Howe)
02. The Hunter (4:51) (Downes)
03. Here I Wait (4:54) (Hackett, Howe)
04. Sketches in the Sun (2:29) (Howe)
05. Jekyll and Hyde (4:42) (Bacon, Hackett, Howe)
06. You Can Still Get Through (4:53) (Hackett, Howe)
07. Reach Out (Never Say No) (4:00) (Hackett, Howe, Spalding)
08. Toe the Line (4:29) (Hackett, Howe)
09. Hackett to Bits (2:10) (Hackett)
10. Imagining (5:49) (Hackett, Howe, Mover)
Total Time (43:41)

Recorded at The Townhouse, London, 1985-86
Producer: Geoff Downes
Engineer: Alan Douglas
Assistant Engineer: John Brough, Noel Haris, Andy Mason
Remastering: Jimmy Starr
Reissue Producer: Eddie Wilner
Art direction: Howard Fritzson
Design: Ian Miller
Photography: Mike Russell, Miki Slingsby, Tom Biondo

Skupina:
Steve Howe - Guitars, Melody Arrangement
Martin Taylor - Guitars, Melody Arrangement, Performer, Soloist
Hosté:
Diskografie Masterpiece Guitars
Vyšlo 24. února 2003, P-3 Music

Seznam skladeb:
01. Two Teardrops (Martin Taylor & Steve Howe) (3:32)
02. No Pedestrians (Taylor & Howe) (3:30)
03. Smile (Taylor & Howe) (2:57)
04. La Questa (Taylor & Howe) (1:39)
05. All The Things You Are (Taylor & Howe) (4:26)
06. Thought Waves (Taylor & Howe) (3:12)
07. Thank Heaven For Little Girls (Taylor & Howe) (3:27)
08. Ginger (Taylor & Howe) (4:23)
09. Blue Bossa ((Taylor, Howe & The Blue Guitars) (5:21)
10. Tailpiece (Taylor & Howe) (4:47)
11. Cherokee Ridge (Taylor & Howe) (3:19)
12. The Sunshine Of Your Smile (Taylor & Howe) (3:04)
13. Goofus (Taylor & Howe) (2:06)
14. Moon River (Taylor & Howe) (3:26)
15. Ae Fond Kiss / Farewell To Erin (Taylor & Howe) (3:30)
16. Somewhere (Taylor & Howe) (2:46)
17. Harpnosis (Taylor & Howe) (4:47)
Total Time (60:12)

Producer: Steve Howe
Engineer: Dave Wilkerson
Liner Notes: Steve Howe, Larry Acunto, Martin Taylor
Design: Martin Taylor
Photography: Miki Slingsby

Skupina:
Steve Howe - Guitar, Guitar (Acoustic), Guitar (Electric), Keyboards, Vocals
Paul Sutin - Bass, Keyboards, Percussion, Piano, Programming
Hosté:
Carlo Bettini - Synthesizer
Mike Marshall - Keyboards, Programming
Benoît Corboz - String Arrangements
Diskografie Voyagers
Vyšlo 21. března 1995, CMC International Records, CMC7503

Seznam skladeb:
01. Telepathy (4:11)
02. Dreems Of Freedom (4:33)
03. Quantum Leap (4:10)
04. Sweet Eternity (4:42)
05. Sanctuary (4:18)
06. Ocean Light (2:00)
07. Voyager (4:38)
08. Fantasia For Fins (4:48)
09. Pied Piper (4:14)
10. Sonar Call (7:08)
Total Time (44:42)

Producer: Steve Howe, Paul Sutin
Engineer: Renny Hill, Jack Sanders

Skupina:
Steve Howe - Fretless Bass, Guitar, Guitar (12 String), Guitar (Electric), Koto, Pedal Steel, Vocals
Paul Sutin - Piano, Programming, Synthesizer
Hosté:
Barry Schulmann - Flute, Sax (Soprano)
Carlo Bettini - Piano, Programming, Synthesizer
Diskografie Seraphim
Vyšlo 1989, CMC International Records, CMC 7504

Seznam skladeb:
01. A Venetian Passag (7:05)
02. A Light Romance (3:33)
03. Passione Magica (6:04)
04. Substance Of Stars (3:07)
05. Seraphim (8:31)
06. The New Moon (2:52)
07. Sequential Fantasy (5:33)
08. San Marco's Journey (6:06)
Total Time (42:51)

Producer: Paul Sutin
Engineer: Peter Rackham, Jack Sanders

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Dylan Howe - Drums
Ross Stanley - Hammond Organ
Hosté:
Diskografie Travelling
Vyšlo 1. března 2010, HoweSound, HSCD004

Seznam skladeb:
01. Blue Bash (6:58)
02. Dream River (6:09) (Steve Howe)
03. Travelin' (4:50) (Kenny Burrell)
04. The Haunted Melody (4:26) (Rahsaan Roland Kirk)
05. Tune Up (5:49) (Miles Davis)
06. Siberian Khatru (5:59) (Steve Howe / Rick Wakeman)
07. Mood For a Day (7:24) (Steve Howe)
08. He Ain't Heavy, He's My Brother (3:51)
09. Momenta (9:40) (Steve Howe)
10. Kenny's Sound (5:16) (Kenny Burrell)
11. Laughing With Larry (3:23) (Steve Howe)
12. Close to the Edge (7:40) (Steve Howe)
Total Time (71:25)

Recorded 2008 at Brighton, England, Montreal, Canada, and Toronto, Canada
Producer: Steve Howe
Compiled By [Finalized]: Will Worsley
Recorded: Dave Wilkerson (02,05,07,08,11), Ric French (01,03,04,06,09,10,12)
Compiled, Mastered [Eq'd]: Reda Kazoun
Design: Chris Henley
Photography: Yumi Hara Cawkwell*, Zoë Street Howe
Skladby 01,03,04,06,09,10 a 12 byly nahrány v Komedia, Brighton, UK. Skladby 02,05 a 07 byly nahrány v Le Theatre Plaza, Montreal, Canada. Skladba 08 byla nahrána v Barrymore's Music Hall, Ottawa, Canada. Skladba 11 byly nahrány v The Mod Club, Toronto, Canada.

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Dylan Howe - Drums
Ross Stanley - Hammond Organ
Hosté:
Diskografie The Haunted Melody
Vyšlo 2. června 2008, HoweSound, HSCD002

Seznam skladeb:
01. Kenny's Sound (4:38) (Kenny Burrell)
02. Mood For A Day (5:46) (Steve Howe)
03. The Haunted Melody (4:33) (Roland Kirk)
04. Siberian Khatru (5:02) (Anderson, Howe, Wakeman)
05. Blue Bash (6:08) (Jimmy Smith)
06. Momenta (7:32) (Steve Howe)
07. Laughing With Larry (3:36) (Steve Howe)
08. Travelin' (5:02) (Kenny Burrell)
09. Dream River (5:36) (Steve Howe)
10. Close To The Edge (4:49) (Jon Anderson, Steve Howe)
11. Sweet Thunder (4:53) (Steve Howe)
Total Time (57:35)

Recorded 7. - 8. October 2007 at Langley Studios, Devon, England
Producer: Steve Howe
Engineer: Will Worsley
Mixed: Curtis Schwartz
Artwork [Line Drawing]: Larry Acunto
Design, Layout: Dylan Howe, Sui-Yin Chan

Skupina:
Steve Howe - Guitar, Vocals
Dave Curtis - Bass, Vocals
Bobby Clarke - Drums
Clive Maldoon - Guitar, Vocals
Hosté:
Diskografie Spectral Nether Street
Vyšlo 25. listopadu 2016,

Seznam skladeb:
01. Power Of Music (4:47)
02. Spanish Song (2:31)
03. Come Over Stranger (3:08)
04. Nether Street (Demo Version) (3:00)
05. Nether Street (3:02)
06. Mr. Jones (3:01)
07. Tired Towers (3:10)
08. Do You Remember? (3:33)
09. Beyond Winter (2:44)
10. Once In A Lifetime (3:28)
11. Black Leather Gloves (3:28)
12. I Want You (3:21)
13. 1,000 Years (2:41)
14. Nothing To Cry For (4:10)
15. Beyond Winter (Alternate Mix) (3:15)
16. Do You Remember (Alternate Mix) (3:46)
Total Time (69:22)

Producer: Mark Stratford
Spectral Nether Street: The Complete Collection is a compilation by Bodast. It was released in 2000.

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Bobby Clarke - Drums
Clive Skinner - Vocals, Guitars
Dave Curtis - Vocals, Bass
Hosté:
Diskografie Steve Howe With Bodast - The Early Years
Vyšlo 1988,

Seznam skladeb:
01. Do You Remember (3:37)
02. Beyond Winter (2:53)
03. Once in a Lifetime (3:26)
04. Black Leather Gloves (3:17)
05. I Want You (3:20)
06. Tired Towers (3:06)
07. Mr. Jones (3:06)
08. 1,000 Years (2:40)
09. Nether Street (3:00)
10. Nothing to Cry For (4:06)
Total Time (32:31)

Compilation of songs from Howe's years with Bodast

Skupina:
Steve Howe - Guitars
Bobby Clarke - Drums
Dave Curtis - Vocals
Bruce Thomas - Bass
Clive Skinner - Guitars
Hosté:
Diskografie The Bodast Tapes
Vyšlo 27. května 1981, Cherry Red Records, Red BRED 12

Seznam skladeb:
01. Do You Remember? (3:37)
02. Beyond Winter (3:53)
03. Once In A Lifetime (3:26)
04. Black Leather Gloves (3:17)
05. Tired Towers (3:06)
06. Mr. Jones (3:05)
07. 1,000 Years (2:41)
08. Nether Street (3:59)
Total Time (35:51)

Zpět
Steve ve studiovém salonku s D’Aquisto Teardrop a 40's Selmer Jazz Model. Steve Howe s Gretsch Custom. Tato kytara patřila Chetu Atkinsovi c. 1960. Přidalo kousky na konec hmatníku, pod 5. a 6. strunu, který byl součástí efektu děliče oktávy.

Kapela Yes cca 1966-19676

Yes live 1978

Steve Howe Trio 2010

Zpět
Oficiální stránky:
http://stevehowe.com/

Další zdroje:
http://www.soundohm.com/product/spectral-nether-street/pid/27488/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  16.4.2017 
Menu Poslední aktualizace: 20.10.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©