HAWKWIND


Zpět1. Formování kapely
2. Raná opojná léta
3. Ústup z opojných let
4. Nová historie
5. Hawkestra a nové tisíciletí
Hawkwind je britská rocková skupina založená v listopadu 1969, bývá označována jako jedna z prvních space rockových skupin, vedl ji a stále vede zpěvák a kytarista Dave Brock. V kapele také hrál Lemmy předtím, než založil své slavné Motörhead. Tato londýnská undergroundová hippie kapela je považována za představitele acid space rocku a tvořila pomyslný stylový průsečík mezi Pink Floyd a Black Sabbath, navíc ovlivněný německým psychedelickým hard rockem. Navíc kapela ve své hudbě velmi často a dlouze improvizovala, až se jejich vystoupení podobala nekonečným dlouhým jam sessionům. Od svého vzniku v listopadu 1969 prošli Hawkwind mnoha proměnami a do své hudby začlenili mnoho různých stylů, včetně hard rocku, progresivního rocku a psychedelického rocku. Jsou také považováni za vlivnou proto-punkovou kapelou.

S kapelou spolupracovalo mnoho hudebníků, tanečníků a spisovatelů už od jejich vzniku. Mezi významnější hudebníky, kteří byli součásti Hawkwind patří Lemmy Kilmister, Ginger Baker, Robert Calvert, Nik Turner nebo Huw Lloyd-Langton. Přesto je skupina nejvíce spojovaná s jejich zakladatelem, zpěvákem, skladatelem a kytaristou Dave Brockem, který je dnes jediným zbývajícím původním členem.


Texty skladeb se zabývaly kosmickými tématy ve spolupráci se sci-fi básníkem Bobem Calvertem a sci-fi spisovatelem Michaelem Moorcockem nebo utopickými vizemi, které vznikly převážně pod vlivem acidu. Členové kapely se také přesně v duchu filozofie "for free" anarchistického hippiesovského undergroundu zúčastňovali různých zadarmo odehraných koncertů nebo benefic za pronásledované či uvězněné hippies. V okolí Hawkwindů se to pak hemžilo zmaštěnci různého stupně zmaštění, dealery drog a pomatenci, u kterých měl člověk spíše podvědomý pocit, že jejich stav je už vážně nevratný. Zlí jazykové navíc o souboru tvrdili, že ho lze poslouchat, jen pokud máte v sobě nějakou tu chemii.

Hawkwind jsou zřejmě nejznámější pro píseň "Silver Machine", která se stala singlem číslo tři ve Velké Británii v roce 1972, ale zabodovaly i jejich další singlové hity "Urban Guerrilla" (další Top 40 hit) a "Shot Down In The Night". Skupina měla v své historii dvacet dva alb pohybujících se v žebříčcích ve Velké Británii v letech 1971 až 1993.

Biografie 1. Formování kapely

Všechno začínalo v 70. letech během psychedelického čarování, hippies okouzlením společným životem v komunách, nekonečným vystupováním pod otevřeným nebem, v časech volné lásky a pestrobarevné "květinové síly", vlasatého míru a jahodových proklamací. Všechny tyhle průvodní jevy byly k nalezení i v londýnské čtvrti Landbrooke Grove, kde Dave Brock a Mick Slattery působili v londýnské psychedelické skupině Famous Cure. Když se seznámili s basistou Johnem Harrisonem, odhalilo to jejich vzájemný zájem o elektronickou hudbu, což přivedlo trio v roce 1969 k založení nového společného hudebního počinu, který alespoň ve svých počátcích důsledně vyznával výše uvedné principy a volné mravy. Středem všeho dění byl Dave Brock, původně bluesový kytarista dříve spolupracující i s Ericem Claptonem a Alexisem Kornerem. Dave tehdy podvědomě vycítil příchod nových časů: "Viděl jsem kapely jako Pink Floyd, Arthur Brown's Kingdom Come, a samozřejmě Jimiho Hendrixe, ale chtěl jsem taky dělat něco nového a více... elektrického". Zkusil tehdy módní LSD a pod jeho vlivem zjistil, že je schopen své vizuální halucinace převést i do hudebního světa. "Vzal jsem si acid a jen tak si hrál s echem, smyčcem tloukl do kytary, foukal do harmoniky a byl jsem šťástnen...", hodnotil tehdejší dobu. Dave našel brzy několik spoluhráčů, kteří by byli podobně inspirování Can, Amon Duul či Soft Machine.

Sedmnáctiletý bubeník Terry Ollis odpověděl na inzerát v hudebním týdeníku, zatímco Nik Turner a Michael "Dik Mik" Davies, staří známí Brocka, nabídli pomoc s dopravou a výbavou, ale brzy byli vtaženi zcela do kapely. Tehdy 28-letý hráč na saxofon a zpěvák Nik Turner se seznámil s Davem v roce 1967 v Amsterodamu, kde byl Brock na turné s jeho první crazy kapelou Doctor Brock's Famous Cure. Na rozdíl od jiných muzikantů byl Turner prvním z řady těch, kterým Brock přezdíval "kapitáni" a kteří spoluvytvářeli zvláštní jedinečnost a spojnici řady vlivů, kterými se Hawkwind odlišovali od ostatních kapel. Nik Turner údajně už ve svých 13 letech, když si koupil první rockovou desku "Shake, Rattle And Roll" od Billa Hayleyho, odešel do Londýna zamilovan do Jamese Deana, Yardbirds a Rolling Stones. Třebaže kdysi hrával na alt saxofon, netroufal se s ním připojit k nějaké "řádné kapele". Svůj postoj změnil, až když v Berlíně poznal "všechny free jazzové muzikanty, kteří hráli jako Eric Dolphy a naučili jej, že nemusí být technicky dokonalý, aby hrál výrazně". Následně se rozhodl, že to co chce, je hrát free jazz v rockové kapele.

Elektronický genius Michael "Dik Mik" Davis v jeho 25 letech nastoupil ke kapele jako řidič, ovšem už po několika týdnech se u jeho jména objevilo označení "hlukový generátor". Zpočátku hrával třeba lžícemi na plastikové talíře, později si sestavil jakýsi audio-generátor nazývaný Hawkwindiser. Dave se o tom rozpovídal: "Měl to položené na desce starého karetního stolku a dělal s tím tajuplný hluk. Když jste byli na tripu, ten zvuk byl zatraceně bezvadnej. Některé frekvence jsou vyšší, než je lidské ucho schopno zachytit, ale mohou být vytušeny či vycítěny, a přivodit trans. Je to trošku princip woo-doo, ale náším úmyslem bylo produkovat zvuk, který je tvůrčí a přináší lidem pocity štěstí a dobra."

Tohle vše v podstatě vytvořilo nadstavbu ke klasickému rockovému outfitu, který se uvedl na prvním koncertu během vyřazovací soutěže místních talentů v psychedelickém klubu v All Saints Hall dne 29. dubna 1969. Snad kvůli zmatům při svém prvním vystoupení, když ještě neměli své definitivní jméno, zvolili si na poslední chvíli název Group X. V podstatě neměli ani žádné písně a rozhodli se zahrát prodlouženou 20 minutovou zkušební verzi písně "Eight Miles High" od The Byrds. Organizací koncertu se ujala společnost Clearwater, kterou vedl jistý Doug Smith, který poté o jejich vystoupení napsal: "Byli jsme stejně staří a všechno bylo tak chaotické. Očekával jsem kapelu a najednou se ze sedaček zvedla parta chuligánů se slovy "My jsme kapela a jdeme na to". A na podiu se chovali jako blázni". DJ John Peel z BBC Radio 1 byl přítomen v publiku a byl z kapely ohromen natolik, aby poradil organizátorovi události, Douglasi Smithovi, aby jim věnoval pozornost. Doug Smith pak prohlásil: "DJ John Peel z BBC Radio 1 mi poradil, abych s nimi podepsal smlouvu, že by mohli mít budoucnost." Smith je kontaktoval a dohodl jim smlouvu s Liberty Records místo dohody, kterou připravoval pro Cochise.

Mimo výše zníněných členů doplnili na tomto vystoupení sestavu ještě kytarista Mick Slattery, bubeník samouk "ochmýřený freak s neobyčejně primitivním stylem" Terry Ollis a brzy vyhozený basista John Harrison, který prostě "...nebral acid a měl raději golf". V onen večer se jejich vystoupení skládalo z 15-ti minutové značně volné improvizace, nazvané "The Sunshine Special". "Základem bylo velmi volné plynutí hudby," vzpomíná Dave. "Avantgardní elektronika a... hm, chaos - pár základních akordů, které se opakovaly stále dokola. Neměli jsme žádné hotové písně". Začátkem roku 1970 se název Group X změnil na Hawkwind ZOO, což bylo později zkráceno na pouhé Hawkwind.

Pod Smithovým vedením podstatně zvýšili svojí koncertní aktivitu, hráli denně a zadarmo. Brock o tom řekl: "Dělali jsme spoustu benefičních koncertů, hráli jsme pro přátele, kteří žili s námi, hráli jsme pro Hells Angels, White Panther Party, Urban Guerrillas, Greenpeace... Rádi hrajeme zadarmo, všude jsou pozitivní vibrace, protože nikdo nemusí zaplatit za to, aby tě viděl. Jsi na stejné straně jako publikum, jediný rozdíl je v tom, že na tu kytaru hraju zrovna já a ne oni". V podstatě zbořili bariéry mezi kapelou a posluchači, což je jeden ze základních principů undergroundu. Většina hudebníků hovoří běžně o "fans", Hawkwind je nazývali "přátele". Často se střídali s Pink Fairies, kteří také náleželi ke stejné komunitě a koncerty "Pink Wind" se staly hlavní součástí sobotních večerů: "Doplňovali se navzájem, byli spolu na pódiu, dělali ohromný randál a všichni byli všichni neskutečně šťastní, když jim produkci nezkazil příjezd policie".

Biografie 2. Raná opojná léta

Podepsali smlouvu na singl, na který Brock celkem nešťastně prosadil jednu z písní, které hrával dříve, a to rytmické blues "Hurry On Sundown". Jeho nahrávání včetně měkolika dalších skladeb proběhlo ve studiu Abbey Road Studios v Londýně. Brzy nato ale Slattery odešel a byl nahrazen Huwem Lloyd-Langtonem, který Brocka znal z doby, kdy byl zaměstnán v hudebním obchodě, provával kytarové struny Brockovi, pak i Buskerovi.

Přestože singl zapadl, United Artists jim zaplatili nahrání debutového bezejmenného alba "Hawkwind", na které se dostala zkrácená verze "The Sunshine Special" rozdělená na pět samostatných částí a k tomu dvě akustické skladby z Davových začátků, včetně "Hurry On Sundown". Kytarista Pretty Things Dick Taylor, který po odchodu z kapely hledal nové uplatnění, byl přiveden k Hawkwind, s nimiž odehrál několik koncertů, pak se ujal i produkce debutového alba z roku 1970. Po několika neúspěšných pokusech zachytit zvuk kapely ve studiu bylo rozhodnuto nahrát je jednoduše naživo ve studiu. V barvách správně vyvedený psychedelický obal i zvuk dostal album "Hawkwind" "ke všem těm správným novým typům podivínů", kritika hovořila dokonce o "zajímavé a dráždivé hudbě" (viz. Melody Maker, duben 1970). Obal představuje fantastický obraz, na němž několik dračích postav vylézá z hromádek listů, z nichž je vytvořen i název kapely. Na přední straně jsou draci zobrazeny s lidskými pažemi, zatímco zadní kryt ukazuje drakovu hlavu jako automobil s řidičem, který nosí sluneční brýle. Přestože se nejednalo o komerční úspěch, mahrávka upoutala britskou undergroundovou scénu, což je přivedlo k hraní bezplatných koncertů, benefičních koncertů a festivalů.

Hráli zdarma venku na Bath Festivalu, kde se sešli s další kapelou založenou na Ladbroke Grove, Pink Fairies, která sdílela podobné zájmy v hudbě a kreativních aktivitách, až vzniklo přátelství, které vedlo k tomu, že se obě skupiny staly souputníky a vystupovaly jako "Pinkwind". Na festivalu Isle Of Wright v roce 1970 hráli pro své fanoušky zcela zdarma své imrovozační vystoupení zcela mimo festivalové pozemky. Užívání drog však vedlo k odchodu Harrisona, který se toho neúčastnil, aby nakrátko (asi červenec 1970 - březen 1971) nahrazen Thomasem Crimbleem. Crimble hrál na několika BBC sessionech před tím, než odešel, aby pomohl zorganizovat Glastonbury Free Festival 1971, pak seděl během vystoupení kapely. Lloyd-Langton také odešel, když špatný LSD trip na festivalu Isle of Wight vedl k jeho nervóznímu zhroucení. Tento mladý welšský kytarista Huw Lloyd-Langton si údajně před vystoupením na Isle Of Wright vzal dávku a se slovy "Kamarádi, jdu se na chvíli projít" odešel a nikdo jej pět let nespatřil. V sestavě kapely se mihl i baskytarista Dave Anderson, ex-člen Amon Düül II.

Kolem Hawkwind se utvářel i realizační tým, který byl pro ně neméně důležitý - kultovní spisovatel sci-fi novel a sympatizant Landbrook Grove Michael Moorcock, jeho přítel, výtvarník "umělecký ředitel" a budoucí albový designer Barney Bubbles a osvětlovací kouzelník Jonathan Smeaton, alias Liquid Len. Nejdůležitější ovšem byl pro kapelu v roce 1972 příchod spisovatele, básníka, šaška, zpěváka, komedianta a v neposlední řadě maniodepresivního psychotika Roberta (Boba) Calverta. Bob se každých 18 měsíců nervově zhroutil, pohyboval se neustále mezi hyperaktivitou a depresí. Dokázal mluvit bez přestání až do naprostého vyčerpání, ale když měl období deprese, nemohl mluvit vůbec s nikým. Stav jeho mysli byl zběsilejší, než kdy mohli ostatní objevit pod příležitostným efektem drog. Byl to právě Calvert, který vymyslel úspěšnou koncepci Hawkwind, plnou houbičkovské mystiky, neproniknutelného Burroughsovského sci-fi argotu, hippie canců a k dokonalosti dovedenou acidovou image Bubblese s vesmírnými vetřelci, legendou o Stone Hendge a erotikou. Přišla také tanečnice Stacia, která v sobě spojovala ženskou zranitelnost uprostřed bakchické vřavy na podiu, prostě "Amazonka" s divoce pomalovaným nahým tělem. Když odešel Dave Anderson, přes "velký odpor Davea Brocka", Dik Mik okamžitě přivedl v roce 1971 jednoho ze svých feťáckých parťáků, 26-letého Iana "Lemmyho" Kilmistera, jehož největším hudebním úspěchem, pokud pomineme hraní v několika lokálních kapelách v Manchesteru, bylo shánění drog slovutnému Jimi Hendrixovi. "Sháněl jsem hlavně LSD..." hrdě se přiznával. "Přinesl jsem mu 10 dávek, sedm si vzal a tři věnoval mi". Dik Mik s Lemmym prožil několika měsíční experimentování se speedem (něco jako Pervitin, perník). Lemmy do skupiny nastoupil původně na 6 měsíců, jeho angažmá má však mělo jeden malý problém - nevlastnil baskytaru. Vše ale nakonec rychle vyřešilo a z původních 6 měsíců se staly 4 roky.

Lemmy se zde poprvé chopil baskytary, neboť ve všech dosavadních kapelách hrál především na kytaru a zpíval, případně se podílel na skládání písniček. Díky svým předchozím zkušenostem jako doprovodný kytarista si Lemmy vyvinul vlastní a unikátní styl hry na baskytaru, který během pozdějšího působení v Motörhead dovedl k dokonalosti. Tato nová sestava nahrála a v říjnu 1971 vydala druhé album "In Search Of Space", které přineslo větší komerční úspěch a dosáhlo na číslo #18 na britských albových žebříčcích. Kapela původně začala nahrávat album u AIR Martin's AIR Studios, ale po týdnu s malým úsilím ukázat své dovednosti studioví inženýři hlásili, že se zdráhají pracovat s kapelou poté, co bylo oznámeno, že se přátelé skupiny vloupali do nápojového kabinetu George Martina, sebrali všechno pití a nahlodali zvukaře LSD, nahrávací společnost je přesunula do Olympic Studios, aby spolupracovali s Georgem Chkiantzem a rychle dokončili nahrávání.

Album začíná 16-ti minutovým jammem, ale obsahovalo i regulérní písně, sice "upečené pod novou realitou LSD", ale to by nebyli ani Hawkwind, kdyby tomu bylo jinak. Je na něm už téměř k dokonalosti dotaženo i jejich putování vesmírem, a to jak nebeským, tak při dobývání nekonečných horizontů naší mysli. Album nabídlo zdokonalení image skupiny a filozofie s laskavým svolením grafiků Barney Bubbles a spisovatele undergroundového tisku Roberta Calverta, jak je znázorněno v doprovodné brožuře Hawklog, která by se dále rozvinula do fáze show Ritual Space. Do skupiny začal také přispívat autor sci-fi Michael Moorcock a tanečnice Stacia. Dik Mik ale opustil kapelu, počátkem roku 1970 je nahradil zvukový inženýr Del Dettmar, ale rozhodl se pro toto album vrátit a začlenit ve skupině dva hráče na elektroniku. Basový hráč Dave Anderson, který byl v německé skupině Amon Düül II, se také připojil a hrál na albu, ale odešel ještě před jeho vydáním kvůli osobnímu napětí s některými dalšími členy kapely. Anderson a Lloyd-Langton pak vytvořili krátkotrvající skupinu Amon Din. Mezitím však skončil bubeník Ollis, nešťastný z komerčního směru, kterým se kapela vydala. V kapele se proto zabydlel nový bubeník Simon King, jehož bubnování bylo více čtvrttaktové a více rockovější než jazzovější volnost Ollise.

Připojení basisty Iana "Lemmy" Kilmistera a bubeníka Simona Kinga vytáhlo skupinu na vyšší úroveň. Jedním z prvních koncertů, které kapela hrála, byla benefice pro Greasy Truckers v The Roundhouse dne 13. února 1972. Z koncertu bylo vydáno živé album "Greasy Truckers Party". V sestavě Brock-Calvert-Turner-Lemmy-King-Dikmik-Dettmar znovu nahráli singl "Silver Machine" původně odrecitovaný Calvertem a nově přezpívaný Lemmym, který byl vydán a dosáhl čísla #2 v britských žebříčcích v červenci 1972. Podobný úspěch se jim už nikdy nepodařilo zopakovat, "Silver Machine" se stal opravdovým hitem v každé zemi na světě.

Jejich koncertní show "Space Ritual" propojením multimediálního doprovodu se stalo poprávu jedním ze stěžejních rockových monumentů po celá 70. léta. Světelné efekty, odkazy na drogovou kulturu, východní náboženství, projekce na plátno v pozadí. "Hawkwind byli nebezpeční. Zamykali jsme všechny dveře v sále, měli jsme stroboskopy zpomaleně blikající do publika. Způsobovali jsme lidem epileptické záchvaty", říkal Lemmy. Calvert dokázal proměnit psychedelickou tvář skupiny v opravdové rockové divadlo s kostýmy a spontánním happeningem. Show uváděla tanečnice Staciu a Miss Renee, které obvykle vystupovaly nahoře bez nebo pouze namalovány na nahém těle, mimického umělce Tonyho Carreru a světelnou show od Liquid Lena. To vše bylo zaznamenáno na vybroušeném dvojalbu "Space Ritual Alive" vydaném v květnu 1973, které obsahuje 90 minut skutečných Hawkwind, takových, jací byli skutečně naživo. Album kombinuje hutný hudební projev, nekompromisně hnaný vpřed nezastavitelnou Lemmyho basou s divadlem a poezií, dosáhlo #9 příčky na britské hitparádě a dodnes překypuje energií a otevřeností. Calvert o tom řekl: "Vždyť rock je tak divadelní věc. Můžeš hovořit tělem, gesty, pohybem, mimikou či rekvizitami", a sám tento princip důsledně uplatňoval. Vystupoval v černých kožených jezdeckých kalhotách, botách i rukavicích, s leteckou přilbou na hlavě a svářečskými brýlemi. Šermoval meči a zářil jako reflektor. Koncerty Hawkwind v sobě spojovaly pythagorejskou ideu "harmonie sfér", prolínající se astronomii s metafyzikou a mystikou.

Jejich koncertování přineslo dostatečné finanční prostředky na další album, které vydali uprostřed tohoto turné. Dostalo název "Doremi Fasol Latido". Nahrávalo se v Rockfield Studios, vyšlo v roce 1972 a dotáhlo to na #14 v britském albovém žebříčku. Album bylo plné těžkého, dynamického space rocku. Stejně jako předešlé desky sloužila i tahle deska jako vstupenka na acidový večírek.

Na vrcholu svého úspěchu potřebovali další úspěšný singl, proto skupina v roce 1973 vydala skupina singl "Urban Guerrilla". Naneštěstí pro ně Londýn tehdy zasáhla první vlna teroristických útoků IRA, takže BBC jej odmítla hrát a vedení skupiny se neochotně rozhodlo stáhnout jej ze strachu z oportunismu, přestože disk již vyšplhal na pozici #39 ve Velké Británii. Stažen byl hlavně na základě veršů:
Jsem velkoměstský partyzán
vyrábím bomby ve sklepě
I'm an Urban Guerilla
I make bombs in the cellar

"Byla to hloupost, slova byla jen fantazií", vysvětlil později Dave. "Bylo to možná politické prohlášení, ale rozhodně ne pro IRA. A tohle nás změnilo, protože kdyby to byl další hit, následovalo by další úspěšné album. Takhle jsme byli jen plni vzteku a vlastního ega. Jen Nik byl mimo a plný nadšení. Všechny ostatní zkurvené charaktery způsobily, že všechna námaha byla vniveč".

Následovalo turné po Americe, kde je v dubnu 1974 vidělo víc než 7 000 lidí, jejich show v New Yorku navštívil Stevie Wonder a Alice Cooper. Joanna Learryová, žena slavného acidového guru Timothy Learyho, vězněného za všemožnou propagaci drog, je pozvala jako své hosty při koncertě v San Franciscu. "Ten večer jsme přímo v průběhu show navázali telefonní spojení s Learym do jeho cely a přímo z podia s ním hovořili. Policie v hale nestačila ani zakročit," vzpomíná Dave.

Kult kapely se dále prohluboval, podle Brocka dokonce "po celém světě existovalo několik komun, které si psaly slova písní do knih vázaných v kůži, jako by to byla motlitební knížka". Ovšem uvnitř skupiny to vřelo. Dik Mik odešel ještě během roku 1973. Jako další odešel Calvert v roce 1974 na sólovou dráhu, aby se mohl soustředit na sólové projekty, vydal desky "Captain Lockhead And The Starfingers" (1974) a "Lucky Lief And The Longships" (1975), tu druhou produkoval dokonce Brian Eno. Smith na jeho odchod nevzpomíná zrovna nevesele: "Bob byl už úplně mimo. Zavolal mi úplně vzrušený, že je ukřižovaný Kristus. A musel jsem s ním hodiny mluvit, abych jej přivedl zpět...". Dettmar také naznačil, že opustí kapelu, takže Simon House byl přijat jako klávesista a houslista, který hrál živá vystoupení, vydal se již na turné po Severní Americe.

Už bez Calverta nahráli dvě velmi solidní alba. První "Hall Of The Mountain Grill" z roku 1974 bylo nazváno podle stejnojmenného Café v Landbrooke Grove, dnes již nefungující kavárně na Portobello Road, kterou členové Hawkwind na počátku 70. let hojně navštěvovali. Kritici je již v době jeho vydání označili za vrchol a obecně kvintesenciální klasiku nejen kapely samotné, ale rovněž celého space-rock žánru, na něž měl sextet z Ladbroke Grove naprosto zásadní vliv. Kromě zmíněné kavárny byl název alba rovněž poctou norskému skladateli Edvardu Hagerup Griegovi a jeho velkolepému dílu "In The Hall Of The Mountain King" z roku 1875. Přední stranu přebalu, zničenou kosmickou lodď v mlze mimozemské laguny, vytvořil dlouholetý umělecký spolupracovník kapely Barney Bubbles. Motiv zadní strany zase ztvárnil britský malíř David Harvey, který se proslavil svou vesmírem inspirovanou tvorbou.

Začátkem roku 1975 ve spolupráci s Michaelem Moorcockem nahráli album "Warrior On The Edge Of Time" volně inspirované postavou Eternal Champion, na kterém se již podílel jako významná multiinstrumentální posila klávesista a houslista Simona House (ex-High Tide), a protože měli ještě druhého bubeníka (Allan Powell, ex-Chicken Shack), z legrace si říkali Hawkestra. "Potřebovali jsme hodně místa, už jsme si připadali jako kapela Franka Zappy", Dettmar musel se svými syntezátory hrát od osvětlovacího pultu, protože se na jeviště už nevešel.

Dettmar nakonec odešel po evropském turné a emigroval do Kanady, zatímco Alan Powell na tomto evropském turné zastupoval nezpůsobilého Kinga, ale kapele dal dva bubeníky.

V roce 1975 byl Lemmy z Hawkwind vyhozen po zcela příznačné události. Když kapela přejížděla přes Michigan z Detroitu do kanadského Windsoru, byl Lemmy zadržen na kanadsko-americké hranici a obviněn za přechovávání drog, které si po několikadenní pařbě zapomněl schovat. Během 10 dnů, které strávil ve vězení, než se na kauci dostal ven, se ukázalo, že se nejedná o kokain, nýbrž o speed, a Lemmy byl z vězení propuštěn, neboť v té době nebylo držení speedu v Kanadě trestné. Pro Hawkwind, kteří nemínili na Lemmyho čekat, byli rozzuřeni jeho nepravidelným chováním a navíc kvůli tomuhle incidentu mohli mít s hraním v Americe napříště problémy, to byl ale více než dobrý důvod, aby se Lemmyho zbavili, a na turné si vzali náhradu. Navíc kapela byla nucena zrušit některé show. Jako náhradu přijali dlouholetého přítele a bývalého kytaristu Pink Fairies Paula Rudolpha. Nebylo vůbec jednoduché Lemmymu oznámit, že za něj kapela už našla náhradu, protože celý jeho život se točil výhradně kolem rock´n ´rollu a života na turné. "Kapela, která o sobě prohlašovala, že je nejkosmičtější na týhle planetě mě vyhodila kvůli troše speedu na zadním sedadle!", lakonicky komentoval Lenny. Po propuštění z vězení Lemmy odcestoval do Anglie, kde všem fanfarónsky oznámil, že hodlá založit vlastní kapelu. Ale to je už jiná historie...

Lemmy se později k odchodu vyjádřil: "Žili jsme společně v náklaďáku, šoustali stejný kuřátka, všechno bylo společný, dokud se někdo nezačal cítit důležitější. Zbytek přišel s drogama a špatnejma vibracema. Kapela byla rozdělená na speedový tábor, kam jsem patřil já a DikMik a psychedelický, kam patřili ostatní. Kosmos nás opustil a to byl konec kapely. Začali jsme se hádat, což byla velká škoda, protože když bylo všechno v pořádku, přijeli jsme do vašeho města a vykouřili vám hlavy".

Biografie 3. Ústup z opojných let

Když v květnu 1975 vyhodili Lemmyho znamenalo i pozvolný pád Hawkwind a jejich spontánního ducha i zvuku, na čemž se shodlo vícero znalců. Téhož roku byli ještě Hawkwind tahákem Reading Festival v srpnu 1975, kde Calvert hostoval s při vystoupení s kapelou. Večer poté se čtyři z hudebníků zůčastnili "Watchfield festivalu", kde hráli zadarmo, bez hádek a třenic, které už byly téměř nepřetržité. Po festivalu v Readingu se Calvert rozhodl připojit ke skupině na plný úvazek jako sólový zpěvák. Kapela přešla k nahrávací společnosti Charisma Records Tonyho Stratton-Smithe a na návrh Strattona Smitha vedení kapely převzal Tonyho Howard od Douglase Smithe.

Album "Astounding Sounds, Amazing Music" Hawkwind vydali v roce 1976 a je to první album nové éry. Nazváno bylo podle dvou známých hodně historických sci-fi časopisů Amazing Stories (1926) a Astouzing Stories, 1930). V předvečer nahrávání singlu "Back On The Streets" byl Turner propuštěn kvůli jeho nevyzpytatelnému živému hraní a Powell byl považován za nadbytek požadavků. Po turné na podporu singlu a během nahrávání dalšího alba byl Rudolph také propuštěn, protože se údajně pokoušel nasměrovat kapelu na hudební směr v rozporu s Calvertovou a Brockovou vizí.

V roce 1977 vydali další album "Quark, Strangeness And Charm". Adrian "Ade" Shaw, který jako basový hráč Magic Muscle doprovázel Hawkwind na turné Space Ritual se objevil při nahrávání alba. Současně se vrátil Calvert a zaujal místo hlavního zpěváka, ale odešel Nik Turner, vzdali se zvuku syntezátorů. Rozloučili se i se Stacií, která se rozhodla vzdát se svých tanečních povinností a usadila se v rodinném životě. Provdala se a žije v Hamburku s Roy Dykem, členem skupiny Ashton Gardner Dyke. Odešel také Liquid Len se svým osvětlovacím pultem. Ačkoliv se skupina s titulní písní umístila v Top 30, dá se vcelku hovořit o nepříliš úspěšném pokusu přiblížit se vkusu punkového publika, i přes to, že se snažili potlačit své zvukové koláže a soustředili se na čistější a energičtější hudbu.

Kapela si i nadále užívala mírný komerční úspěch, ale Calvertova duševní nemoc často způsobovala problémy. Manická fáze donutila skupinu opustit evropské turné ve Francii, zatímco fáze deprese během severoamerického turné v roce 1978 málem přesvědčila Brocka, aby skupinu rozpustil. Turner se na chvíli vrátil, ale pro změnu Calvert trpěl takovými záchvaty, že musel být opět hospitalizován a tak se na další americké turné vydali bez něj, což je už jako skupinu umělecky velmi rozložilo. V jeho průběhu bez varování odešel uprostřed šňůry Simon King k Davidu Bowiemu na jeho Heroes Tour a tehdy Dave Brock začal uvažovat o konci: "Pamatuju si, jak někdo z Jefferson Starship za náma přišel a říkal: Tahle kapela je jak prázdná slupka! Na konci téhle šňůry jsem prodal kytaru. A myslel jsem si, je konec. Dojeli jsme."

Mezi těmito dvěma turné skupina nahrála album "PXR5" v lednu 1978, ale jeho vydání bylo zpožděno až do roku 1979.

Dne 23. prosince 1977 v Barnstaple odehráli Brock a Calvert jednorázový koncert s kapelou Devon Ark jako Sonic Assassins. V roce 1978 přitáhli k novému projektu basistu Harveye Bainbridge a bubeníka Martina Griffina. Steve Swindells byl přijat jako hráč na klávesy. Kapela byla pojmenována Hawklords (pravděpodobně z právních důvodů) a nahrávání desky probíhalo na farmě v Devonu pomocí mobilního studia, jehož výsledkem bylo album "25 Years On". King byl původně bubeníkem projektu, ale během nahrávání se vrátil do Londýna, zatímco House, který dočasně opustil kapelu, aby se připojil k turné Davida Bowieho, se rozhodl zůstat s Bowiem na plný úvazek, přesto jim přispěl nahráním houslí. Na konci turné skupiny v Británii chtěl Calvert Kinga zpátky do kapely, propustil Griffina, poté ale sám okamžitě rezignoval a definitivně v roce 1979 opustil Hawkwind a rozhodl se pokračovat v literární kariéře. Swindells odešel nahrát sólové album, když mu byla nabídnuta smlouva nahrávací společností ATCO.
Biografie 4. Nová historie

I když by možná bylo nejsprávnější uzavřít tuto kapitolu, vše bylo po pár týdnech jinak. Nezničitelný Dave Brock se obklopil jinými hudebníky a po epizodní roli, kterou v jeho životě sehrál náhradník pod jménem Hawklords, se opět vrátil k zavedené značce a převzal kompletní kontrolu nad vším, co se za jménem Hawkwind skrývá. On sám řekl: "Zůstal jsem posledním kapitánem, všichni ostatní opustili loď.“ Ale je pravda, že vždycky - ať už byl obklopen jakkoli kreativními osobnostmi - Hawkwind byli jeho kapela".

Brock zůstal na chvíli jen s baskytaristou Harvey Bainbridgem, po čase se vrátil kytarista Huw Lloyd Langton společně se syntezátorovým čarodějem Timem Blakem (ex-Gong, ex-Crystal Machine), ale konec dekády zastihl skupinu bez nahrávací smlouvy a opuštěnou. Nakonec jim u firmy Bronze vyšlo živé album "Live 79".

Na konci roku 1979 se Hawkwind zreformovali s Brockem, Bainbridgeem a Kingem, ke kterým se připojili Huw Lloyd-Langton, jenž hrál na debutovém albu, a Tim Blake (dříve Gong). Společně se pak vydali na turné po Velké Británii, přestože neměli smlouvu na novou desku ani žádnou jinou nahrávku, kterou by propagovali. Některé vystoupení byly nahrány a uzavřeli smlouvu s Bronze Records, což mělo za následek živé album "Live Seventy Nine", po kterém rychle následovalo studiové albem "Levitation", jedno z prvních alb nahrávaných digitální technologií. Album bylo přijato příznivě kritikou i fanoušky pomalu se rodící nové metalové generace. Během nahrávání "Levitation" však King z kapely odešel. Do studia byl přiveden Ginger Baker, který se rozhodl zůstat s kapelou i na turné, během kterého zase pro změnu odešel Blake, jehož nahradil Keith Hale. Ovšem slibné období skončilo krachem firmy Bronze.

Tato sestava se zaměřila na festival Glastonbury v roce 1981 a vystoupila na Donington Monsters of Rock Festivalu v roce 1982 a pokračovala v hraní letního slunovratu na festivalu Stonehenge Free Festival.

V roce 1981 Baker a Hale odešli po naléhání, aby Bainbridge byl propuštěn, což ostatní kolegové ignorovali. Brock a Bainbridge se rozhodli pro zpracování syntetizátorů a sekvencerů sami pouze s bubeníkem Griffinem z Hawklordsm, se kterým se znovu spojili. Nová nahrávací smlouva s Active Records (dceřinná firma UA) umožnila skupině vydat album "Sonic Attack", které bývá označováno za návrat k psychedelickým začátkům a současně za nejlepší album této periody. Zároveň skupina obnovuje svůj světelný park a využívá nejrůznějších efektů, aby jejich show byla stejně inspirativní pro všechny smysly jako kdysi. Pro vydavatelství RCA/Active pak nahráli tři alba, na kterých se znovu podílel texty a vokály Moorcock: již zmíněné "Sonic Attack", elektronické "Church Of Hawkwind" a "Choose Your Masques" (1982).


Na jaře 1982 vystupovali na několika festivalech a 10. výročí singlu "Silver Machine" oslavili novou verzí pro RCA a návratem Nika Turnera (ex-Sphynx, Inner City Unit), který se významně podílel na turné i na novém albu a vrátil na podium staré dobré šílenství a teatrálnost, když zpíval např. z rakve nebo se na podiu se pohyboval na kolečkových bruslích. Jeho přítomnost přitáhla i staré přátele, kteří se turné účastnili jako hosté, včetně Lemmyho, Moorcocka či Boba Calverta. Desku "Choose Your Masques" doprovázelo turné, jehož kulisy byly koncipovány jako velká TV obrazovka, na níž běžely klipy Hawkwind i s jejich psychedelickou image, nechyběly tanečnice a bláznivá show. I přes jakýs takýs úspěch skupinu potkala dvě neštěstí, Barney Bubbles, dlouholetý "muž v pozadí" spáchal sebevraždu a skupina dostala padáka od RCA.

Počátkem 80. let začal Brock používat bubenické automaty, neboť byl stále více frustrovaný neschopností bubeníků udržet perfektní rytmus, což vedlo k řadě příchoidů a odchodů bubeníků. Nejprve byl vyhozen Griffin, skupina se znovu pokusila o Kinga, ale Brock byl nešťastný z jeho hraní a v té době byl odmítnut. Andy Anderson se přidal nakrátko během jeho působení v The Cure, Robert Heaton také obsadil místo krátce před vzestupem do New Model Army. Bubeník John Clark z kapely Lloyd Langton Group provedl několik nahrávek. Rick Martinez jammoval s kapelou v Rockfieldu, aby na nějakou dobu nahradil Johna Clarka, než se připojil k Hawkwind na konci roku 1983, aby v únoru a březnu 1984 zahrál bicí na turné Earth Ritual. Rick měl sice nějaké menší prohřešky s kokainem, ale již tehdy trpěl bronchitidou. Později jej však vystřídal Clive Deamer, tehdy respektovaný studiový hráč se zkušenostmi s Jeffem Beckem, Van Morrisonem nebo Roni Size Reprazent.


Skupina se v listopadu a prosinci 1982 vydala na 29 denní turné po Velké Británii za podpory španělské rockové skupiny Barón Rojo. Na tomto turné Select Your Masques v roce 1982 se ke skupině připojil jako host saxofonista a zpěvák Nik Turner a poté se natrvalo vrátil zpět do sestavy. Nahrávky z tohoto turné vyšly na albech "Zones" (1983), "Out & Intake" (1987) a "Choose Your Masques: Collectors Series Volume 2" (1999). Kompletní dvojalbum nahrané na turné bylo konečně vydáno v roce 2016 jako "Coded Languages". Další vystoupení následovaly s Philem "Dead Fredem" Reevesem, který rozšířil sestavu o klávesy a housle, ale ani Turner ani Reeves se neobjevili na žádné nahrávce z let 1983-1984, pouze na EP "The Earth Ritual Preview" se objevil hostující Lemmy. The Earth Ritual turné bylo natočeno pro první videozáznam skupiny Hawkwind nazvaný "Night Of The Hawk".

Konečně také v kapele pochopili, že jejich místo je u nezávislé firmy, což sice znamená finanční ztrátu, ale poskytne jim tvůrčí svobodu. Tou firmou se stala Flicknife Records, jejíž první počin bylo vydání živého alba "This Is A Hawkwind Do Not Panic" v roce 1984.

Alan Davey byl mladý fanoušek kapely, který poslal svoji nahranou pásku Brockovi, který se rozhodl vypudit Reevese přesunutím Bainbridge z bakytary na klávesy, aby mohl pozvat Daveyho. Tato experimentální sestava si za hrála na Stonehenge Free Festivalu v roce 1984, který byl natočen a vydán jako "Stonehenge 84". Následné osobní a profesionální napětí mezi Brockem a Turnerem vedlo k jeho propuštění na začátku roku 1985. Clive Deamer, který byl pro kapelu považován za "příliš profesionálního", byl nakonec v roce 1985 nahrazen Danny Thompsonem Jr (syn folk-rockového baskytaristy Danny Thompsona), přítelem Alana Daveyho, který zůstal v kapele až do roku 1988.

Spojení Hawkwind s Moorcockem vyvrcholilo v jejich nejambicióznějším projektu "Chronicle Of The Black Sword" , volným hudebním zpracování Moorcockovy knihy "Elric Of Melnibone" s následným hrůzostrašným podiovým ztvárněním. Představil se na něm Tonyho Crerar jako ústřední postava. Moorcock přispěl texty, ale v některých živých termínech hrál pouze některé mluvené skladby. Vystoupení byla zaznamenána a vydána jako album "Live Chronicles" a video "The Chronicle Of The Black Sword" labelem Douga Smithe GWR, ovšem během nahrávání došlo ke sporu s Michaelem Moorcockem a všechny jeho verše byly z nahrávky vystřiženy. Kapela také vystupovala na Worldcon (World Science Fiction Convention) v Brightonu.

Po úvodním vystoupení na festivalu Reading Festival v roce 1986 následovalo britské turné na propagaci alba "Live Chronicles", které bylo natočeno a vydáno jako "Chaos". V roce 1988 skupina nahrála album "The Xenon Codex" s Guy Bidmeadem, ale v kapele opět všechno neklapalo a brzy poté odešli Lloyd-Langton a Thompson.

Bubeník Richard Chadwick, který se připojil v létě 1988, hrával deset let v malých alternativních festivalových kapelách, zejména Bath's Smart Pils, a často se setkával s Hawkwind a Brockem. Zpočátku byl přizván, aby si jednoduše zahrál s kapelou, ale nakonec obsadil bubenický post za Micka Kirtona, aby se stal bubeníkem kapely až dodnes.

Aby byla zaplněna mezera sólových zvuků ztracených, když Lloyd-Langton odešel, byl znovu do sestavy zařazen v roce 1989 houslista House, který předtím v kapele působil v letech 1974 až 1978. Hawkwind poté zahájili své první severoamerické turné po jedenácti letech od poněkud katastrofální cesty z roku 1978, které se House nezúčastnil. Úspěšně přijaté turné bylo prvním z několika v následujících letech, ve snaze kapely znovu se uvést na americkém trhu.

Bridget Wishart, spolupracovnice z Chadwickoka festivalového okruhu, se připojila v září 1990 ke kapele, aby se stala jedinou a jedinou zpívající frontmankou, kterou kapela v minulých dnech od dnů s tanečnicí Staciou. Tato skupina nahrála dvě alba, "Space Bandits" z roku 1990 a na živé nahrávce "Palace Springs" v roce 1991. Také natočili hodinové vystoupení pro televizní seriál Bedrock s tanečnicí Julie Murray-Andersonovou, která vystupovala s Hawkwind v letech 1988 až 1991.

V roce 1990 Hawkwind znovu navštívili Severní Ameriku, druhou várku koncertů v řadě amerických míst uskutečněných v té době ve snaze obnovit značku Hawkwind v Americe. Původním obchodním plánem bylo každoročně v letech 1989-1991 pořádat tři po sobě jdoucí zájezdy do USA, přičemž první byla ztráta peněz, při druhém se to již lámalo a třetí, které bylo i ziskové nakonec přivedly Hawkwind zpátky k uznání publikem napříč Atlantikem. Uznání však bylo poněkud ztrpčováno kvůli bývalému členovi Niku Turnerovi, který v té době cestoval po Spojených státech s vlastní kapelou, jejíž koncerty často uváděny na trh jako Hawkwind.

Stále ještě na podporu "Space Bandits" začalo v roce 1991 možná nejpřekvapivější turné Hawkwind v historii skupiny, totiž bez Davea Brocka. Brocka dočasně nahradil bývalý kytarista Smart Pils Steve Bemand, který hrával s Chadwickem a Wishartem v Demented Stoats. Koncerty měly počátek v Amsterodamu dne 12. března a probíhaly v Německu, Řecku, Itálii a Francii a poté byly ukončeny v Belgii 10. dubna po 24 vystoupeních.

V roce 1991 Bainbridge, House a Wishart sestavu opustili a skupina pokračovala pouze jako tříčlenná, která se při tvorbě zvukové stěny spoléhala na syntetizátory a sekvencery. Album "Electric Tepee" vydané v roce 1992 kombinovalo tvrdý hard rock a skladby ve stylu trance, ambient a techno. Skupina poté podnikla 23 zastávkové turné po Velké Británii v dubnu a květnu na propagaci alba, kterém vystupovala za oponou, na které byla promítána světelná show. Celovečerní Brixton Academy ze dne 15. srpna 1992, když byli připojeni na pódiu připojeni Salt Tank, byla vydána jako "Brixton Academy 15.8.92", což bylo amatérské video zaznamenávající tuto událost.

Na rozdíl od svého předchůdce následující "Business Of The Future To Be Dangerous" z října 1993 bylo téměř bez rockového zvuku. Skupina se v listopadu vydala na 21 zastávkové turné po Velké Británii na propagaci alba. V prosinci pak následovalo turné s 12 zastávkami v Německu a Nizozemsku. Některé koncerty byly nahrány a byly vydány jako živá deska "The Business Trip", opětovně vydané v roce 1989 s přejmenováním na "Treworgey". Ačkoli deska je označována jako živá nahrávka, některé ze skladeb jsou studiové nahrávky, na které kapela parodovala, například "Quark, Strangeness And Charm" a "Berlin Axis". Skladba "Terra Mystica" byl bonus v původním vydání pouze pro vinyl a nikdy nebyl uveden naživo. Píseň "The Right Stuff" je cover verze z alba Roberta Calverta z roku 1974 "Captain Lockheed And Starfighters". "The Business Trip" je ale mnohem rockovější, jak by se dalo očekávat od živé nahrávky.

Následující album "White Zone" bylo vydáno pod hlavičkou Psychedelic Warriors, aby se zcela distancovalo od rockového očekávání Hawkwind. Změna názvu odráží v podstatě odchod od hudebního stylu kapely, protože album je zcela ambientní a techno, spíše než rockové, a je navíc i plně instrumentální (kromě vzorků) a objevuje se zde jen velmi zřídka hra na kytaru.

Obecnou kritikou techno hudby v tehdejší době byla její beztvářnost a nedostatek osobností, které kapela začala cítit a také se tím trápila. Ron Tree znal kapelu z festivalového okruhu a nabídl jim své služby jako frontman. Kapela jej ale plně zaměstnala až pro album "Alien 4" a jeho následné doprovodné turné. Skupina se v říjnu 1996 vydala na 13 koncertní turné po Velké Británii, po němž následovalo 7 evropských dat. Vystoupení z The Colston Hall, Bristol vyústilo v natočení živé nahrávky a DVD "Love In Space". Skupina se také dne 14. dubna 1996 objevila na programu VH1 Under the Bridge.

Album bylo nahráno v Rockfield Studios v létě a bylo vydáno rovněž EP "Area S4" představující "Roswell Mix" z "Alien (I Am)". "Death Trap" je opětovné nahrání skladby z jejich alba "PXR5" z roku 1978. "Wastelands" je předělávka "Wastelands Of Sleep" z jejich alba z roku 1988 "The Xenon Codex", "Are You Losing Your Mind?" pak předělávka "The Iron Dream" z jejich alba "Quark, Strangeness And Charm" z roku 1977 s nově mluveným slovem.

Koncem roku 1996 nešťastný s hudebním směřováním skupiny odešel basista Davey a vytvořil svoji vlastní středo-východně orientovanou hard rockovou skupinu Bedouin a tributní akt Motörhead jménem Ace of Spades. Jeho role na baskytaru se neochotně chopil zpěvák Tree, ke skupině se koncem roku 1996 na plný úvazek připojil sólový kytarista Jerry Richards, který přispíval sólovou kytarou k některým živým koncertům a nahrávkám, dříve hrál v Tubilah Dog a v roce 1988 se spojil s Brockovými Agents of Chaos. Rasta chanter Captain Rizz a klávesista Julian "Crum" Crimmins se také stali hostujícími členem kapely pro spoty během živých vystoupení, i když ani jeden se na nadcházejícím albu neobjevil.

Dvacáté první studiové album skupiny Hawkwind nazvané "Distant Horizons" vyšlo v roce 1997. Skupina uskutečnila 32 zastávkové turné po Velké Británii od září do listopadu 1997 na propagaci alba, následované třemi koncerty v Nizozemsku a Belgii. Některá vystoupení byla zaznamenána a vyšla pod názvy "In Your Area" a "Hawkwind 1997", některé vystoupení byly profesionálně filmovány punkcastem, ale dosudnikdy nevyšly.

Další, již dvacáté druhé album "In Your Area" z roku 1999 je zpola živé a studiové. Živá část byla nahrána během turné skupiny 1997 na propagaci alba "Distant Horizons" v Ancienne, Brussels, Belgium dne 20. listopadu 1997. Studiové skladby byly zaznamenány v průběhu roku 1998 v Earth Studios. Skupina ukončila obchodní dohodu s bývalým manažerem Douglasem Smithem, který provozoval hudební vydavatelství Emergency Broadcast System Records, a v důsledku toho se ocitla bez odbytiště v Evropě pro své nahrávky. Měli však dlouhodobou dohodu s Griffin Music v Severní Americe o licencování materiálu EBS, takže tomuto album se dostalo severoamerické vydání v lednu 1999, ale nepřišel žádný evropský ekvivalent. Pozdněji v roce 2000, když Brock začal zpřístupňovat archivní materiály pro vydání ve Velké Británii prostřednictvím Voiceprint Records, přišlo i zpožděné vydání ve Velké Británii.
Biografie 5. Hawkestra a nové tisíciletí

Hawkestra byl reunionový projekt představující vystoupení minulých i současných členů. Původně se vystoupení mělo shodovat s 30. výročím kapely a vydáním rozsáhlé celou kariéru obsahující kolekce "Epocheclipse - 30 Year Anthology", ale logistické problémy ji odložily až na 21. října 2000. Vystoupení na Akademy Brixton s přibližně 20 členy, kteří se zúčastnili více než 3 hodinového setlistu, bylo natáčeno a nahráváno. Mezi hosty patřila rovněž Samantha Fox, která odezpívala "Master Of The Universe“. Argumenty a spory o finanční odměny a hudební podíly však vedly k tomu, že se vyhlídky k tomu, aby tato událost byla zopakována, styly nepravděpodobné, a jakékoli vydání alba nebo DVD byly odloženo na neurčito.

Hawkestra vytvořila šablonu pro Brocka, aby sestavil základní skupinu Tree, Brock, Richards, Davey, Chadwick s využitím bývalých členů jako hosty na živých show a nahrávkách ve studiu. The 2000 Christmas Astoria show byla zaznamenána s hostováním House, Blakea, Rizze, Moorcocka, Jez Huggetta a Keith Knivetona a vyšla pod názvem "Yule Ritual" následující rok. V roce 2001 Davey souhlasil, že se ke kapele připojí natrvalo, ale až po odchodu Treea a Richardse.

Mezitím Turner znovuoživoval další vztahy se starými přáteli v Hawkestřa a uspořádal další koncerty Hawkestra, které vedly ke vzniku xhawkwind.com, kapely sestávající se hlavně z bývalých členů Hawkwind a hrajících staré písně Hawkwind. Vystoupení na Guilfestu v roce 2002 vedlo k nejasnostem v otázce, zda to ve skutečnosti byli Hawkwind, což dostatečně rozčílilo Brocka, aby podnikl právní kroky, které by Turnerovi zakázaly využívání obchodního jména Hawkwind. Turner prohrál soudní spor a skupinu začala vystupovat jako Space Ritual.

Vystoupení na Canterbury Sound Festival v srpnu 2001 vyústilo v další živé album "Canterbury Fayre 2001". Zúčastnili se jej hostující hudebníci Lloyd-Langton, House, Kniveton s Arthurem Brownem v "Silver Machine". Kapela zorganizovala i první ze svých vlastních víkendových festivalů, pojmenovaných Hawkfest, a to v Devonu v létě 2002. Brown se připojil ke skupině v roce 2002 na zimní turné, kde se objevily některé písně Kingdom Come a hostovali na nich Blake a Lloyd-Langton. Show z Newcastle byla vydána na DVD jako "Out Of The Shadows" a Londýnský koncert pak CD jako "Spaced Out In London".

V roce 2005 vyšlo nové album "Take Me To Your Leader". Mezi hosty, kteří byli pozvání základní sestavou Brock/Davey/Chadwick, patřili nový klávesista Jason Stuart, Arthur Brown, bulvární spisovatel a televizní osobnost Matthew Wright, zpěvák new wave ze 70. let Lene Lovich, Simon House a Jez Huggett.

V roce 2006 následovalo CD/DVD "Take Me To Your Future", které bylo opět zpola studiové a zpola živá nahrávka.

Kapela byla také hostem hodinového TV dokumentu s názvem "Hawkwind: Do Not Panic", který vysílala BBC Four jako součást série Originals. Byl vysílán 30. března 2007 a opakován 10. srpna 2007. Přestože se Brock podílel na jeho tvorbě, neobjevil se v pořadu. Tvrdí se, že po odepření jakékoli umělecké kontroly nad dokumentárním filmem požádal o odstranění všech jeho záběrů. V jednom úvodním vyprávění dokumentárního filmu o Brockovi se uvádí, že odmítl být pro tento program dotazován kvůli účasti Nik Turnera, což naznačuje, že oba muži se dosud neusmířili ohledně incidentu xhawkwind.com.

V prosinci 2006 oficiálně opustil kapelu Alan Davey, který odešel hrát a nahrávat se dvěma novými kapelami Gunslinger a Thunor. Nahradil jej Mr Dibs, dlouholetým člen koncertního doprovodu. Kapela vystoupila na svém každoročním festivalu Hawkfest, jako headlineři na americkém festivalu Nearfest a hrálali koncerty v PA a NY. Na konci roku 2007 se Tim Blake znovu připojil ke skupině a ujal se postu hráče na klávesy a theremin. Kapela odehrála 5 vánočních koncertů, přitom Londýnská show byla vydána na CD/DVD pod názvem "Knights of Space". V lednu 2008 skupina pozměnila svoji politiku proti nahrávání, která byla pro mnoho fanoušků dlouhá bolestivá, a oznámili, že umožní zvukové nahrávání a nekomerční distribuci takových nahrávek, pokud nebude existovat konkurenční oficiální vydání. Na konci roku 2008 zahájila Atomhenge Records (dceřiná společnost Cherry Red Records) vydávání zpětného katalogu Hawkwind od let 1976 až do roku 1997 vydáním dvou trojitých CD antologií "Spirit Of Age (anthology 1976-84) a "The Dream Goes On (anthology 1985-97).

Dne 8. září 2008 zemřel klávesový hráč Jason Stuart v důsledku krvácení do mozku. V říjnu 2008 se Niall Hone (ex-Tribe of Cro) připojil jako kytarista k Hawkwind na turné Winter 2008, spolu s vracejícím se hráčem na syntezátor a theremin Timem Blakem. V tomto období Hone také příležitostně hrál na basovou kytaru vedle Mr Dibse a používal notebooky k živé elektronické improvizaci. V roce 2009 začal s kapelou příležitostně vystupovat na některých show Jon Sevink z The Levellers jako hostující houslista. Pozdněji téhož roku se Hawkwind vydali na zimní turné oslavovat 40. výročí skupiny, včetně dvou koncertů 28. a 29. srpna u příležitosti výročí jejich prvních živých vystoupení. V roce 2010 uspořádali Hawkwind každoroční Hawkfest na místě původního festivalu Isle of Wight, kde si připomněl 40. výročí svého vystoupení.

Dne 21. června 2010 vydali Hawkwind studiové album s názvem "Blood Of The Earth" na Eastworld Records. Během a od turné na podporu "Blood Of The Earth" se Hone primární na pódiu převzal post basisty, zatímco Mr Dibs přešel k tradičnější roli sólového zpěváka a frontmana. V roce 2011 navštívil Hawkwind podruhé Austrálii.

V dubnu 2012 bylo vydáno nové album "Onward" znovu na Eastworld. Klávesista Dead Fred se připojil k Hawkwind na turné 2012 na podporu "Onward" a od té doby už zůstal s kapelou. V listopadu 2012 vydali Brock, Chadwick a Hone jako Hawkwind Light Orchestra "Stellar Variations" u labelu Esoteric Recordings.

V roce 2013 proběhl během Velikonočního víkendu první dvoudenní festival Hawkeaster, který se konal v Seatonu v Devonu. Americké turné bylo rezervováno na říjen 2013, ale kvůli zdravotním problémům bylo odloženo a později úplně zrušeno.

V únoru 2014 v rámci jednorázového představení Space Ritual Hawkwind vystoupil v O2 Shepherd's Bush Empire s hostováním Briana Blesseda pro mluvený slovní prvek Sonic Attack, studiová nahrávka tohoto představení byla vydána jako singl v září 2014. Později v roce se k živé sestavě kapely připojil i bývalý kytarista Soft Machine John Etheridge, i když před začátkem roku 2015 opět odešel. Po Hawkeaster 2015 realizovali debutovou návštěva Hawkwind v Japonsku, kde vystoupili ve dvou vyprodaných show v Tokiu. V prosinci 2015 odehráli Hawkwind dvě vystoupení Solstice Ritual, kde hostoval Steve Hillage, Haz Wheaton se také připojil k Hawkwind na basovou kytaru. Wheaton je bývalý člen koncertního doprovodu skupiny, který se dříve objevil u Technicians of Spaceship Hawkwind, "páteřní posádka", která obsluhuje koncertní kapelu. Kromě toho hostoval na basu na sólovém albu Davea Brocka, které vyšlo na začátku roku 2015.

Kapela vydala album "The Machine Stops" dne 15. dubna 2016. Album přineslo Wheatonovo první vystoupení na studiovém albu Hawkwind a první album bez účasti Tima Blaka, který se znovu připojil ke skupině v roce 2010 a objevil se na "Blood Of The Earth". Jeho odchod byl kompenzován přídavnou hrou na syntetizátory Hona a Brocka.

Poslední živá vystoupení mrtvého Freda s Hawkwindem byla v zimních zahradách Eastbourne 1. dubna 2016. Hone se ujal živého hraní na klávesy a syntezátory, dokud se Blake nevrátil na koncerty v létě 2016. V listopadu 2016 bylo oznámeno, že Hawkwind nahrávají nové studiové album s názvem "Into The Woods". V sestavě pro nové album nahradil Honeho a Blaka klávesista a kytarista Magnus Martin, když základní sestava roku 2017 se skládala z Brocka, Chadwicka, Mr Dibse, Wheatona a Martina.

V roce 2018 nahráli Hawkwind akustické album "The Road To Utopia", skládající se převážně z cover verzí jejich písní ze 70. let s produkcí, aranžováním a dalšími instrumenty od Mike Batta a hostujícím vystoupením Erica Claptona. V říjnu a listopadu měl Batt naplánovat sérii koncertů Hawkwind s kapelou a orchestrem. V květnu 2018 Haz Wheaton odešel a později vstoupil do Electric Wizard. Niall Hone se vrátil na baskytaru. Mr Dibs odešel 22. srpna 2018 kvůli "nesmiřitelných rozdílům", jak uvedl v prohlášení na stránce fanoušků Hawkwind na Facebooku.

V posledních několika letech se skupina vydala prozkoumat nová teritoria, protože 78-letý zakladatel stále udržuje občerstvující aktivitu, což zahrnuje i vstup na turné poprvé s orchestrem. "To je celý smysl toho, že jsi umělec, ne?" říká zakladatel, kytarista a zpěvák. "Musíš neustále něco sledovat, jinak to bude velmi nudné." V roce 2018 v létě Hawkwind vystoupili na londýnském Citadel Festival, kde jim výstup zahajovali australští Tame Impala a hrálo mnoho mladých indie kytarových kapel.

V říjnu 2019 vydali Hawkwind zatím poslední album "All Aboard The Skylark", které bylo uvedeno na trh jako návrat ke svým vesmírným rockovým kořenům. Bylo to první album v sestavě Brock, Chadwick, Hone a Martin. Doprovodnou verzí CD a prodávanou jako samostatné vinylové LP byl "Acoustic Daze". Tato nahrávka obsahovala skladby z alba "The Road To Utopia" (2018) bez příspěvků Batta a Claptona. Poté se vydali na jejich 50. výroční Tour, které mělo svůj vrchol k jejich 50. výročí s Celebration Concert ve světově proslulé Royal Albert Hall v Londýně 26. listopadu 2019.

Brock řekl, že turné bude vizuálně odlišné od toho, co by fanoušci mohli normálně očekávat, a vysvětluje: "Vždy se snažíme přinést něco nového, co se týče našich show. Tentokrát musíme udělat něco jiného. Máme několik nápadů..." Po tajemném náznaku dodal: "Tourné jsou to, co děláme pro život a samozřejmě se snažíme, aby naše show byly velkolepé. Pravidelně zkoušíme. Můžeme mít jedno nebo dvě překvapení na turné..."

Objevuje se otázka: Takže... 50 let Hawkwind, plánují snad brzy skončit? Odpověď zakladatele ale nic takového nenaznačuje: "Nikdy nevíš, co se stane," řekl. "Mohl by na Zemi dopadnout asteroid. Uvidíte, hudba je skvělý útěk, takže nemáme žádné plány na brzké ukončení! Dokud se budeme dobře bavit, budeme pokračovat. Jinak bych to nedělal - vždycky se mi líbí výzva, neustále psát nové písně a zkoušet nové věci".

Rok 2019 představoval začátek 50. výročí skupiny a "All Aboard The Skylark" navazuje na jejich koncepční Top 40 žebříčková alba "The Machine Stops" (2016) a "Into The Woods" (2017). Po živém turné, když Hawkwind otevírali svoji vlastní show s akustickou sadou, skupina šla do studia a nahrála "Acoustic Daze", akustické verze některých klasických skladeb Hawkwind. Oslavy 50. výročí v v roce 2019 již viděly úvodní akustickou pasáž v Glastonbury a zahráli si i na metalovém festivalu Graspop v Belgii, spolu s řadou dalších britských a evropských festivalů, včetně volně přístupného Easter festivalu pro držitele pasu Hawkwind Passport klubu fanoušků... Byli nominováni na ceny a do konce roku plánují speciální 50. výroční Hawkfest. V listopadu proběhne celonárodní turné, které vyvrcholí show v prestižní Royal Albert Hall dne 26. listopadu.

Brock začal pracovat na novém materiálu ve svém domácím studiu s některými příspěvky od Chadwicka a Martina, když se rozšířila pandemie COVID-19 a omezila jakoukoli další činnost kapely. Brock pokračoval v práci se vzdálenými příspěvky od Martina a album "Carnivorous" (anagram koronaviru) bylo vydáno v říjnu 2020 pod názvem Hawkwind Light Orchestra, aby odráželo snížený počet zaměstnanců.

Když se skupina na konci roku 2021 vrátila k živým vystoupením po COVIDu, v sestavě byli Brock, Chadwick, Martin a dva noví členové Thighpaulsandra na klávesy a Doug MacKinnon na baskytaru, kteří nahradili Blakea a Honea. Nové album Hawkwind "Somnia" bylo vydáno v září 2021.

Hawkwind oznámili, že prostřednictvím Cherry Red Records vydají 2. září 2022 nové živé dvojalbum "We Are Looking In On You". Nové album bylo nahráno na posledním turné kapely na podporu loňského alba "Somnia", na kterém se představili Dave Brock, Richard Chadwick, Magnus Martin, Doug MacKinnon a Tim 'Thighpaulsandra' Lewis. Setlisty turné obsahovaly mix materiálu z nového alba kapely, klasiky Hawkwind jako "Space Is Deep", "Hurry On Sundown", "Spirit Of The Age" a "Levitation" nebo i vzácnější skladby jako "Uncle Sam's On Mars" z PXR5 a "Right To Decide" z roku 1979 a "Electric Teepee" z roku 1992.

Vesmírné rockové legendy Hawkwind oznámili, že prostřednictvím Cherry Red Records vydají 28. dubna 2023 zbrusu nové studiové album "The Future Never Waits". Nové album, kiž 35. studiové album kapely, navazuje na oceňované vydání "Somnia" z roku 2021 a následující dvojité živé album z roku 2022 "We Are Looking In On You" Nahrála jej současná sestava Hawkwind ve složení Dave Brock, Richard Chadwick, Magnus. Martin, Doug MacKinnon a Tim "Thighpaulsandra" Lewis. Skupina v současné době rezervuje živá vystoupení kolem vydání nového alba, aby se přidala k dříve oznámenému headline slotu na úplně prvním UK Prognosis Festival 23. dubna 2023.

Od svého prvního vystoupení v roce 1969 odehráli Hawkwind více než 2000 koncertů po celém světě, vydali více než 70 alb, singlů a videonahrávek. Průběžně s novinkami se na trhu po celou dobu objevuje nepřeberný počet archivních záznamů, kompilací, koncertů a demonahrávek u nejrozličnějších firem a vydavatelství (např. Griffin, Cleopatra, One Way, Magnum, Sire, Castle, Gopaco, Dojo, Start, Enigma, Receiver, Snapper…). Navíc téměř každý bývalý člen Hawkwind pokračuje v hudební aktivitě, točí desky s vlastními projekty či kapelami včetně sólových desek Dave Brocka a občas vystoupí na některém z četných koncertů Hawkwind jako host. Snad je dnes adoptovala anglická drogová dance-rave scéna a její Ecstasy-generation, která paradoxně na svých techno-parties objevuje jejich 30 let staré kořeny...

Space rockové legendy Hawkwind oznámily řadu termínů turné na duben 2024 a zároveň odhalily název svého dalšího studiového alba "Stories From Time And Space", které vyjde právě 5. dubna 2024 pod hlasvičkou Cherry Red Records. Album bylo masterováno ve slavných londýnských Abbey Road Studios. V příspěvku na sociálních sítích kapela odhalila: "Hello Folks! Aby se shodovalo s naším 36. studiovým albem "Stories From Time And Space", které má vyjít v dubnu 2024, s radostí oznamujeme několik termínů jarního turné…" Kapela zatím oznámila devítizastávkové turné, které zahájí 3. dubna 2024 ve Wolverhamptonu ve Wulfrun Hall, zastaví se také 4. dubna 2024 v Manchester Academy, zavítá také do Newcastle, Edinburghu, Glasgowa, Belfastu, Durhamu a Bathu. Poslední koncert je ohlášen zatím na 17. dubna 2024 ve Favershamu v rámci A New Day Festival.

Zpět
Současní členové:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers (1969-present)
Richard Chadwick - Drums, Vocals (1988-present)
Magnus Martin - Keyboards, Guitars, Vocals (2016-present)
Tim 'Thighpaulsandra' Lewis - Keyboards, Synthesizers (2021-present)
Doug MacKinnon - Bass (2021–present)

Bývalí členové:
Tim Blake - Synthesisers, Thermin, Keyboards (1979-1980, 2000-2002, 2007-2015, 2019-2021)
Niall Hone - Bass, Keyboards (2008-2016, 2018-2021)
Haz Wheaton - Bass (2015-2018)
Mr Dibs - Vocals, Cello, Guitars, Bass (2007-2018)
Dead Fred - Keyboards, Violin (1983-1984, 2012-2016)
    Phil Campbell - Guitars (Hawkeaster 2016)
    Steve Hillage - Guitars (2015)
    John Etheridge - Guitars (2013-2014)
Jon Sevink - Violin (2009)
Jason Stuart - Keyboards, Synthesisers (2005-2008; died 2008)
Alan Davey - Bass (1984-1996, 2000-2007)
Jez Huggett - Saxophone, Flute (2000-2001, 2005-2007)
Keith Kniveton - Synthesisers (2000-2005)
    Arthur Brown - Vocals (2001-2003)
Ron Tree - Vocals, Bass (1995-2001)
Jerry Richards - Guitars (1996-2001)
Captain Rizz - Vocals (1997-2000)
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards, Synthesisers (1978-1991, 2000)
Simon House - Keyboards, Synthesisers, Violin (1973-1978, 1989-1991; guest 2000-2002)
Bývalí členové - pokračování:
Bridget Wishart - Vocals (1990-1991)
Huw Lloyd-Langton - Guitars (1969-1971, 1979-1988; guest 2002-2005; died 2012)
Danny Thompson Jr. - Drums (1985-1988)
Clive Deamer - Drums (1983-1985)
Nik Turner - Vocals, Saxophone, Flute (1969-1976, 1982-1984)
Martin Griffin - Drums (1978-1979, 1981-1983, died 2020)
Andy Anderson - Drums (1983, died 2019)
Robert Heaton - Drums (1983, died 2004)
Rick Martinez - Drums (1983)
Michael Moorcock - Vocals (1974-1975, 1981)
     Ginger Baker - Drums (1980-1981; died 2019)
Keith Hale - Keyboards, Synthesisers (1980-1981)
Simon King - Drums (1971-1980)
Robert Calvert - Vocals (1971-1973, 1975-1979; died 1988)
Paul Hayles - Keyboards, Synthesisers (1978-1979)
Steve Swindells - Keyboards, Synthesisers (1979)
Adrian Shaw - Bass (1977-1978)
Paul Rudolph - Bass, Guitars (1975-1977)
Alan Powell - Drums (1974-1976)
Ian "Lemmy" Kilmister - Bass, Vocals (1971-1975; died 2015)
Del Dettmar - Synthesisers, Keyboards (1971-1974)
Michael "Dik Mik" Davies - Audio Generator (1969-1971, 1971-1973; died 2017)
Terry Ollis - Drums (1969-1972)
Thomas Crimble - Bass (1970-1971)
Dave Anderson - Bass (1970-1971)
John Harrison - Bass (1969-1970, died 2012)
Mick Slattery - Guitars (1969)

1969
Group X/Hawkwind Zoo

1969-1970
1970-1971
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synths
John Harrison - Bass
Dik Mik - Keyboards, Synths
Terry Ollis - Drums
Mick Slattery - Guitars
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
John Harrison - Bass
Dik Mik - Keyboards, Synths
Terry Ollis - Drums
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synths
Dik Mik - Keyboards, Synths
Terry Ollis - Drums
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Thomas Crimble - Bass
1971
1971-1973
1973-1974
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Terry Ollis - Drums
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Dik Mik - keyboards, synthesisers
Dave Anderson - Bass
Del Dettmar - Keyboards, Synthesisers
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synths
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Del Dettmar - Keyboards, Synths
Dik Mik - keyboards, synthesisers
Robert Calvert - Vocals
Ian "Lemmy" Kilmister - Bass, Vocals
Simon King - Drums
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Nik Turner - saxophone, flute, vocals
Del Dettmar - keyboards, synthesisers
Ian "Lemmy" Kilmister - bass, vocals
Simon King - drums
Simon House - Keyboards, Synthesisers, Violin
1974-1975
1975
1975-1976
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesizers
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Ian "Lemmy" Kilmister - Bass, Vocals
Simon King - Drums
Simon House - Keyboards, Synthesizers
Alan Powell - Drums
Michael Moorcock - Vocals
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Nik Turner - saxophone, flute, vocals
Simon King - drums
Simon House - keyboards, synthesisers
Alan Powell - drums
Paul Rudolph - Bass
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Nik Turner - saxophone, flute, vocals
Simon King - drums
Simon House - keyboards, synthesisers
Alan Powell - drums
Paul Rudolph - bass
Robert Calvert - vocals
1976-1977
1977
Sonic Assassins

1977-1978
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Simon King - drums
Simon House - keyboards, synthesisers
Paul Rudolph - bass
Robert Calvert - vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Robert Calvert - Vocals
Harvey Bainbridge - Bass
Martin Griffin - Drums
Paul Hayles - Keyboards, Synthesisers
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Simon King - drums
Simon House - keyboards, synthesisers
Robert Calvert - vocals
Adrian Shaw - bass
1978
1978
Hawklords

1978
Hawklords 2

Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesizers
Simon King - Drums
Robert Calvert - Vocals
Adrian Shaw - Bass
Paul Hayles - Keyboards, Synthesizers
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesizers
Simon King - Drums
Robert Calvert - Vocals
Harvey Bainbridge - Bass
Steve Swindells - Keyboards, Synthesizers
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Robert Calvert - vocals
Harvey Bainbridge - bass
Steve Swindells - keyboards, synthesisers
Martin Griffin - drums
1979
Hawklords

1979-1980
1980
Dave Brock - vocals, guitars, keyboards, synthesisers
Harvey Bainbridge - bass
Steve Swindells - keyboards, synthesisers
Simon King - drums
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass
Tim Blake - Synthesisers, Thermin, Keyboards
Simon King - Drums
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesizers
Harvey Bainbridge - Bass
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Ginger Baker - Drums
1980-1981
1981-1982
1982-1983
Dave Brock - Vocals, Guitars, keyboards, synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Ginger Baker - Drums
Keith Hale - Keyboards, Synthesisers
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Martin Griffin - Drums
Michael Moorcock - Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Martin Griffin - Drums
Nik Turner - Saxophone, Flutes, Vocals
1983
1983
1983
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Nik Turner - Saxophone, Flutes, Vocals
Andy Anderson - Drums
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Nik Turner - Saxophone, Flutes, Vocals
Robert Heaton - Drums
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Nik Turner - Saxophone, Flutes, Vocals
Dead Fred - Keyboards, Synthesisers
Rick Martinez - Drums
1983-1984
1984-1985
1985
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Nik Turner - Saxophone, Flutes, Vocals
Dead Fred - Keyboards
Clive Deamer - Drums
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Nik Turner - Saxophone, Flutes, Vocals
Clive Deamer - Drums
Alan Davey - Bass
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Clive Deamer - Drums
Alan Davey - Bass
1985-1988
1988-1989
1989-1990
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Alan Davey - Bass
Danny Thompson Jr. - Drums
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Alan Davey - Bass
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Alan Davey - Bass
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Simon House - Violin
1990-1991
1991-1995
1995-1996
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals, Keyboards, Synthesisers
Alan Davey - Bass
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Simon House - Violin
Bridget Wishart - Vocals
Steve Bemand - Guitars (1991 European tour)
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Alan Davey - Bass
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Alan Davey - Bass
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Ron Tree - Vocals
Jerry Richards - Guitars (1995)
1996-2000
2000-2001
Hawkestra

2002-2005
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Ron Tree - Bass, Vocals
Jerry Richards - Guitars
Captain Rizz - Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Ron Tree - Bass, Vocals
Jerry Richards - Guitars
Alan Davey - Bass
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers
Simon House - Violin
Captain Rizz - Vocals
Jez Huggett - Saxophone, Flute
Keith Kniveton - Synthesisers
Michael Moorcock - Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Alan Davey - Bass
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Simon House - Keyboards, Synthesisers (2001-2002)
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers (2002-2005)
Keith Kniveton - Synthesisers (2001-2002)
Keith Barton - Guitar, Keyboards (2003-2005)
Arthur Brown - Vocals
2005-2007
2007-2008
2008-2012
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Alan Davey - Bass
Simon House - Violin
Arthur Brown - Vocals
Jason Stuart - Keyboards, Synthesisers
Jez Huggett - Saxophone, Flute
Lene Lovich - Vocals
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Jason Stuart - Keyboards, Synthesisers
Mr Dibs - Bass
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers (late 2007-2008)
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Mr Dibs - Vocals, Bass, Cello
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers
Niall Hone - Bass, Guitars
Jon Sevink - Violins (2008-2009)
2012-2015
2016
2017-2018
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Mr Dibs - Vocals, Bass, Baritone, Cello
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers
Niall Hone - Bass, Guitars, Synthesisers
Dead Fred - Keyboards, Violin, Synthesisers, Vocals
John Etheridge - Guitars (2013-2014)
Steve Hillage - Guitars (2015)
Haz Wheaton - Bass (2015)
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Mr Dibs - Vocals, Bass, Baritone, Cello
Niall Hone - Bass, Guitars, Synthesisers
Haz Wheaton - Bass
Phil Campbell - Guitars (Hawkeaster 2016)
Dead Fred - Keyboards, Violin, Synthesisers, Vocals (Early 2016)
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers (Summer 2016)
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Mr Dibs - Vocals, Bass, Baritone, Cello
Haz Wheaton - Bass
Magnus Martin - Keyboards, Guitars
2018-2019
2019-2021
2021-present
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Magnus Martin - Keyboards, Guitars, Vocals
Niall Hone - Bass, Guitars, Synthesisers
Eric Clapton - Guitars (hosted)
Mike Batt - Orchestration, Keyboards
Arthur Brown - Vocals
Tim Blake - Keyboards, Synthesisers
Michal Sosna - Saxophone
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Magnus Martin - Keyboards, Guitars, Vocals
Niall Hone - Bass, Guitars, Synthesisers
Tim Blake - keyboards, synthesisers
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Magnus Martin - Keyboards, Guitars, Vocals
Tim 'Thighpaulsandra' Lewis - Keyboards, Synthesizers
Doug MacKinnon - Bass

Členové Dave Brock
(celým jménem David Anthony Brock)
(přezdívka Doctor Technical, Hawkman)
(narozen 20. srpna 1941, Isleworth, Middlesex, England)
Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers


Dave je anglický zpěvák, skladatel a hudebník hrající na elektrickou kytaru, klávesy, baskytaru a oscilátory. Je nejznámější jako jeden ze zakladatelů a leader anglické space rockové skupiny Hawkwind. Dave je jediným stálým členem skupiny přes celou její historii. Brock byl v rove 213 vyznamenán za celoživotní dílo na každoročním hudebním oceňování od Progressive Music Awards.

Brock pocházející z Isleworthu v Middlesexu v Anglii, strávil dětství ve Felthamu a Middlesex, kde navštěvoval Longford Secondary Modern School ((nyní Rivers Academy). Otcův bratr jej seznámil s hudbou, když mu ve dvanácti letech poskytl banjo a uměleckého učitele školy, který jej podporoval v jeho učení. K jeho vlivům v této době patřili Fats Domino a Humphrey Lyttelton. Když konečně opustil školu v roce 1959, prošel si několik pracovních pozic, včetně práce jako sazeč, poté se přestěhoval do animační firmy Larkin Studios. Svým hudebním zájmům se věnoval po večerech, třebaže neměl žádné počáteční úmysly udělat v hudbě kariéru. Navštěvoval kluby jako Eel Pie Island, hrál new orleanský tradiční jazz a blues a vystupoval i pouličně s takovými přáteli jako Eric Clapton, Keith Relf, Jeff Watson a Mick Slattery.

Po nějaké době zformoval trio s klavíristou Mike Kingem a hráčem na harmoniku Luke Francisem, nazývali se Dharma Blues Band, nahráli covery od Sonny Boy Williamse II je "Dealing With The Devil" a Pete Johnsona "Roll 'Em Pete" pro kompilaci "Blues Anytime Vol. 2", která vyšla v roce 1966, koncetně doprovázel americké bluesové zpěváky jako Memphis Slim a Champion Jack Dupree. Kapela pak pokračovala bez Brocka a nahrála v roce 1967 album.

Když opustil své každodenní zaměstnání, cestoval po Evropě a vydělával si peníze jako pouliční hráč, někdy s hráčem na harmoniku Pete Juddem. S kytaristou Johnem Illingworthem vytvořili Brock a Judd kapelu The Famous Cure v Nizozemsku, v níž Slattery v roce 1967 nahradil Judda. S psychedelickou scénou vznikající v Londýně a kapelou využívající LSD se jejich hudba změnila a začali používat elektrické nástroje a efekty. V roce 1968 se uchýlili i k pouličnímu vystupování kvůli živobytí a za podpory úspěchu hitů Dona Partridge "Rosie" a "Blue Eyes" vystoupil v lednu 1969 na koncertu The Buskers v Royal Albert Hall a přispěli písní "Bring It On Home" na album The Buskers. V dubnu a květnu se Brock připojil k turné The Buskers ve Velké Británii, když cestovali po celé zemi do každého místa v červeném dvoupatrovém autobusu London Transport.

V roce 1969 Slattery a Brock pokračovali ve společném jammování i s kdekoliv jiným. Podnětem ke vzniku Hawkwind bylo jejich seznámení s basistou Johnem A Harrisonem (narozen 28. května 1942 zemřel 26. května 2012), který se také zajímal o experimentální hudbu po pár záskocích v konvenčnějších kapelách, jako byli třebas Joe Loss Band. Novinová hudební reklama přivedla teenagerského bubeníka Terryho Ollise, zatímco přátelé Nik Turner a Dik Mik byli pozváni, aby se připojili ke skupině na saxofon a elektroniku poté, co jim pár původně nabídl využít jejich služby jako komncertní doprovod.

Od začátku bylo Brockovým záměrem kapely hrát jednoduchou tříkordovou rockovou hudbu ve spojení s experimentální elektronickou hudbou. V té době uvádí mezi své vlivy kapely jako The Moody Blues, Steve Miller Band a z krautrockové scény německé Kraftwerk, Neu! a zejména Can. "Doctor Technical" byl pseudonym vytvořený Brockem pro jeho produkční kredit na Silver Machine. Přezdívku pak pravidelně používal od té doby v různých obdobích, zejména u alba "Church Of Hawkwind". Používal také přezdívky Dr. Hasbeen a Sylvia Macmanus, což bylo jméno jeho druhé manželky.

Brock zůstal pro Hawkwind hudebním ohniskem a primárním skladatelem po dobu celé jejich existence. Neměl moc velký zájem o psaní textů, tady hodně využíval spolupráce s lyriky jako jsou Robert Calvert a Michael Moorcock. Přestože byl jediným vždy přítomným členem kapely, byly časy, zvláště v prvních dnech, kdy byla sestava hodně proměnlivá, když mu chyběly koncerty, jako je Glastonbury Festival 1971. Na jevišti dává přednost zůstat v pozadí a nechat ostatní, aby se dostali do centra a byli středem pozornosti. A to až tak, že často pozývali tanečníky, umělce pantomimy a polykače ohně, aby zaplnil tento prostor. Jindy, zejména v jejich raných časech, bývala celá kapela zcela zalita jejich světelnou show. Kapela sídlí v Devonu, kde nacvičují a nahrávají v proměněné stodole s názvem Earth Studios.

Kromě své hudební kariéry zcela spojené s kapelou Hawkwind se objevil jako host i na sólových albech svých spoluhráčů jako Robert Calvert a album "Captain Lockheed And The Starfighters" (1974), kde hrál sólovou kytaru ve skladbě "Widowmaker", na nahrávce projektu Michael Moorcock & Deep Fix "New Worlds Fair" (1975). V roce 2002 byl přizván k projektu Star One holandského hudebníka Arjena Lucassena na album "Space Metal", kde zpíval ve skladbě "Hawkwind Medley".

Členové Richard Chadwick
(narozen 30. ledna 1957, Bromley, Great Britain)
Drums, Vocals


Richard je britský bubeník a člen kapely Hawkwind posledních dvacet let. Působil také v kapelách Dreamers, Earth Calling a Space Pilots.

Díky festovalové scéně narazil na Hawkwind a protože všechny jeho hudební projekty postupně mizely, nakonec se k nim připojil v létě 1988.

Členové Magnus Martin
(narozen ***)
Keyboards, Guitars, Vocals


Magnus je britský hudebník a zpěvák. V poslední době je znám ze svého působení v kapele Hawkwind. Byl také členem kapely Tarantism (2001-2004).

Členové Tim 'Thighpaulsandra' Lewis
(celým jménem Timothy Lewis)
(znám také jako Thighpaulsandra)
(narozen 19. června 1958, Pontypridd, Wales, Great Britain)
Keyboards, Synthesizers


Timothy Lewis, také znám pod uměleckým jménem Thighpaulsandra, je velšský experimentální hudebník a multiinstrumentalista, známý především hraním na syntezátory a klávesy.

Narodil se v Pontypridd ve Walesu do rodiny hudebníků, jeho dědeček byl dirigent a matka Dorothy Lewisová, pak operní pěvkyně. Od útlého věku byl často brán na klasické koncerty a studoval hru na lesní roh, kostelní varhany a klavír. Ve škole měl kapelu se zvláštními kombinacemi nástrojů. Pracoval jako session hudebník pro nezmíněné akty a také jako nahrávací inženýr a strávil 8 let prací v psychiatrické léčebně jako ošetřovatel.

Svou kariéru zahájil prací s kytaristou Julianem Copem na konci 80. let a stal se členem jeho koncertní kapely. V roce 1993 následovala spolupráce s Copem a vzniklo experimentální duo Queen Elizabeth. V roce 1997 bývalý kytarista skupiny Cope Mike Mooney pozval Thighpaulsandru, aby nahradil odcházející Kate Radley na turné Spiritualized, a se skupinou zůstal až do začátku roku 2008. V roce 1998 se Lewis také stal členem experimentální kapely Coil. Následně vydal několik sólových alb pod přezdívkou Thighpaulsandra.

Svou hudební kariéru začal na počátku 80. let s hair metalovou kapelou Temper Temper, poté se stal domácím inženýrem a manažerem studia Loco Studios poblíž Newportu. Zde se poprvé setkal s Julianem Copem, a když spojili společnou láskou ke krautrocku, Thighpaulsandra byl pozván, aby přispěl syntezátory na Copeova alba "Autogeddon" (1994), "20 Mothers" (1995), "Interpreter" (1996) a "Rite2" (1997) vydané u labelu Def American.

V roce 1997 se připojil ke kapele Spiritualized na turné po USA a přežil škrty, které byly na kapelu provedeny krátce poté. Thighpaulsandru lze slyšet na deskách "Live at the Albert Hall", "Let It Come Down", "Amazing Grace" a "Songs in A&E". Thighpaulsandra také spolupracoval s Jasonem Piercem ze Spiritualized na soundtracku k filmu od Harmony Korine "Mister Lonely" z roku 2008. V roce 1998 začal spolupracovat s Coil s Peterem Christophersonem a Johnem Balancem a vystupoval na albech "Astral Disaster" (1999), "Musick To Play In The Dark Vol. 1" (1999) a "Musick To Play In The Dark Vol. 2" (2000). Thighpaulsandra byl z velké části zodpovědný za přesvědčování Christophersona a Balance, aby poprvé po více než deseti letech vystoupili naživo, poprvé se objevili na festivalu Cornucopea řízeného Julianem Cope v Royal Festival Hall v roce 2000. Thighpaulsandra v současné době pracuje na nadcházejícím albu Coil.


Jeho první tři sólové nahrávky vyšly přes stejný label jako u Coil, Eskaton. John Balance poskytl vokály pro první album "Some Head EP" (2000) od Thighpaulsandry a Peter Christopherson navrhl grafiku pro dvojalbum "I, Thighpaulsandra" (2001) a pro následující album "Double Vulgar". Předloha pro album "Double Vulgar" vyvolala určitou kontroverzi s několika tiskárnami, které nebyly ochotné reprodukovat kontroverzní snímky. Vydání "Double Vulgar II" bylo odloženo, možná ze stejného důvodu, spolu s úmrtím přítele a kolegy Johna Balance v roce 2004.

Po odchodu ze Spiritualized v roce 2008 Thighpaulsandra spolupracoval s Elizabeth Fraser na jejím nadcházejícím sólovém albu a byl součástí její skupiny na sérii živých vystoupení v Royal Festival Hall v roce 2012 v rámci Meltdown Festivalu. V září 2013 se připojil k Wire na jejich britských a evropských turné hrou na klávesy. Po přestávce od sólové tvorby vydal Thighpaulsandra v roce 2015 desku "The Golden Communion". V roce 2016 a 2017 začal nahrávat a koncertovat s Massimem Pupillo (z italské kapely Zu) jako Uruk a Valentina Magaletti a Graham Lewis a Matthew Simns jako UUUU. Uruk vydali dvě alba "I Leave A Silver Trail" u Blackness v roce 2017 a "Mysterium Coniunctionis" v roce 2018. První vydání UUUU s názvem "UUUU" je plnohodnotné album vydané v roce 2017 a jejich druhé, EP s názvem "UUUU-EP" vyšlo v roce 2018. Od roku 2020 také hraje s Timem Burgessem The Charlatans jako součást Burgessovy sólové doprovodné kapely.

Thighpaulsandra pak pracoval na novém albu Laniakea s Danielem O'Sullivanem a Massimem Pupillem. Od srpna 2021 do listopadu 2021 hrál Thighpaulsandra živě s ostřílenými psychedelickými rockery Hawkwind.

Členové
Doug MacKinnon
(celým jménem Douglas Mackinnon)
(narozen 25. března ***, London, England)
Bass


Doug MacKinnon je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám jako člen kapely Cybernetic Witch Cult, což je stoner metal/psychedelic rockové trio z jihozápadu Anglie, které vyznává styly rocku ze 70 let jako stoner, sludge, prog rock a doom metal.

Z formovali se v roce 2015 a ve vlastní režii vydali demo a dvě studiová albua. Třetí bylo nahráno v srpnu 2018 se Samem Thredder (Crow’s Nest Studio/Slabdragger) a vyšlo v prosinci 2019.

Členové Tim Blake
(celým jménem Timothy Blake)
(znám také jako High T. Moonweed)
(narozen 6. února 1952, v Shepherd's Bush, London, England)
Synthesisers, Thermin, Keyboards


Timothy Blake je britský hudebkík a hráč na klávesy, syntezátor, zpěvák a skladatel spolupracující s kapelami Gong i Hawkwind. Blake je znám také pro svůj syntezátor a světelná vystoupení jako Crystal Machine s francouzským světelným umělcem Patrice Warrenerem. Někdy se k nim připojil mladý mladý objev Jean-Philippe Rykiel. Blake v současné době žije v regionu Poitou ve Francii. Dříve žil v 90. letech v Questembertu v Bretani.

Blake pracoval v létě 1969 jako zvukový inženýr, poskytl skupině hudebníků svou první šanci hrát společně během koncertu v All Saints Hall v Londýně, a tak se zrodili Hawkwind. Ještě jako jako inženýr se Blake seznámil s Daevidem Allenem v Marquee Studios, kde později nahrávali své první sólové album Banana Moon v roce 1971. Na konci nahrávání Allen pozval Blaka, aby se vrátil do Francie, aby se stal zvukařem kapely Gong, ale Blake rychle pokračoval v práci na své vlastní hudbě za pomocí syntetizátorů. Nakonec se připojil ke Gong na plný úvazek v září 1972 jako hráč na syntetizátory v kapele a byl mezi prvními, kteří syntetizátor uvedli ze studia i a na pódium. Objevuje se na všech třech albech trilogie "Radio Gnome Invisible" - "Flying Teapot", "Angel's Egg" a "You". Blake je ve skutečnosti jediným skladatelem, kromě partnerství Allen/Smyth, který skládal pro všechna tři alba "Trilogy", díky čemuž se stal jedním z nejdůležitějších skladatelů v Gong. Počátkem roku 1975 ale Gong opustil, což vedlo k možnému odchodu téměř všech ostatních členů "klasické éry" této kapely.

Blake začal sólovou kariéru pod názvem Crystal Machine a je známý tím, že je prvním živým aktem, který zavedl použití laserového osvětlení ve světě zábavy. V té době Blake produkoval dvě sólová alba "Crystal Machine" (1977) a "Blake's New Jerusalem" z roku 1978 a řadou divadelních představení v Evropě a Japonsku, které vyvrcholily v roce 1979 závěrečným vystoupením na festivalu Glastonbury.

Později v roce 1979 se Blake připojil k dalšímu známému počinu "space rocku", Hawkwind, skupině, kterou pomáhal vytvořit před 10 lety, ale jen na krátkou dobu mezi lety 1979 a 1980 a poté se k nim sporadicky opakovaně připojoval. Od listopadu 2007 Blake spolupracuje s Hawkwind na plný úvazek, vystupuje s nimi s něčím, co se rozhodl nazvat "virtuální sólovou kytarou".

Znovu se spojil se sestavou "klasické éry" Gong (již bez Pierre Moerlena, který zemřel v květnu 2005) pro jednorázové koncerty v květnu 1977, v roce 1995 a v listopadu 2006 na 33rd Gong Family Unconvention (Uncon) v Melkwegu v Amsterdamu.

Blakeova diskografie obsahuje více než 25 titulů, z toho osm sólových alb jako Tim Blake - Crystal Machine. Od roku 2006 Blake odstranil všechna svá sólová alba z hudebního trhu a raději je zpřístupnil ke stažení jako ze svého vlastního webu. Od roku 2017 Blake zpřístupňuje veškerou svou sólovou diskografii od Cherry Red Records.

Stejně jako jeho práce s Hawkwind, Blake i nadále spolupracuje s Patrice Warrenerem na jeho Chromolithe Illumination System a koncertuje s Jean-Philippe Rykielem.

Členové Niall Hone
(narozen 24. června 1970, )
Bass, Keyboards


Niall Hone je anglický hudebník, je znám jako člen britské space rockové skupiny Hawkwind v letech 2008 až 2017 a poté od května 2018 do současnosti. Hone se také intenzivně zapojuje od počátku 90. let do elektronické taneční hudby. Spolupracoval s kapelami Cherokee Mist (1997), Mandragora (1988-1992), Tribe Of Cro (1996-1999), Crippled Black Phoenix (2015-2016) a Lords Of Form (2020) a s odnoží Hawkwind Light Orchestra.

Na počátku své kariéry hrál na basovou kytaru v několika pozoruhodných skupinách,včetně Mandragora, kapely od Captaina Sensible. Hrál také na kytaru v Tribe of Cro. V roce 2008 se Hone připojil k Hawkwind po smrti klávesisty Jasona Stuarta, poprvé vystupoval s kapelou na jejich turné v prosinci 2008 ve Velké Británii. Na tomto turné hrál primárně na kytaru, navíc hrál na syntetizátory a baskytaru. Od května 2011 je primárním basistou a živým elektronickým manipulátorem skupiny (pomocí Ableton Live) s bývalým basistou Mr Dibsem, který je nyní sólovým zpěvákem, příležitostně hraje na violoncello a druhou baskytaru.

S kapelou Hawkwind vydal tři studiová alba "Blood Of The Earth" (2010), "Onward" (2012) a "The Machine Stops" (2016) a jedno kompilační album "Spacehawks" (2013), obsahující nový materiál.

Redukovaná odnož skupiny, v níž se uvedli Hone na basu, Dave Brock na kytaru a Richard Chadwick na bicí, vydala samostatné album "Stellar Variations" (2012) pod hlavičkou souboru Hawkwind Light Orchestra. Home se objevil také na albu "Space Ritual Live" v roce 2014.

Hone opustil Hawkwind v lednu 2017, ale vrátil se v květnu 2018 jako basista po odchodu Haze Wheaton, aby se mohl připojit k Electric Wizard. Přestože se neobjevil na desce "Road To Utopia", podílel se na turné k albu s orchestrální podporou a režií od Mike Batta.

Členové Haz Wheaton
(také Harry "Haz" Wheaton)
(narozen ***)
Bass


Haz Wheaton je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám jako člen kapel Electric Wizard a Hawkwind.

Haz je absolventem BIMM Bristol na dvou různých kampusech BIMM (Brighton a Bristol). Tour Management Diplom absolvoval v BIMM Brightonu (nyní znám jako Diplom v pořádání a zvukové produkci) a poté měl velké štěstí, že získal stipendium na kurz Music Industry Management v BIMM Bristol (nyní znám jako Music Business). Kurzy využil jako základnu a mimo ně trávil spoustu času hledáním pracovních zkušeností a získáváním co největšího počtu živých vystoupení, poznáváním lidí a nakonec nalezením správné práce. Poté se dostal do hudebního průmyslu jako profesionál na plný úvazek. V poslední době působí jako koncertní basista legendárních psychedelických space rockerů Hawkwind.

Kapelu Hawkwinda sledoval jako fanoušek už od svých 12 nebo 13 let. Patřila mezi jeho oblíbené kapely v době dospívání, takže na ně chodil a viděl je tak často, jak to jen bylo možné. Po vystoupeních se snažil setkat se všemi členy, a tak se s nimi seznámil. Chtěl jim nabídnout pomoc s naložením zařízení a když dosáhl osmnácti let, nastoupil k jejich doprovodu. Bylo to jeho první profesionální zapojení do hudebního průmyslu.

Celou tu dobu také hrál ve svých vlastních kapelách, ale opravdu si nemyslel, že by se cokoli ujalo, takže se více soustředil na práci v oboru. Díky lektorovi BIMM (brilantní James Scarlett) absolvoval stáž s rezervačním agentem. Pak mu v roce 2015 Dave Brock zavolal a zeptal se, zda by na basu nechtěl odehrát dalších Hawkwind představení a nakonec u nich zůstal!

Nemá sice v onblibě příliš studiovou práci, ale tady se jedná o kolektivní úsilí s vedením a v kapele je spousta prostoru pro tvůrčí svobodu, takže všichni vytváří nápady a přispívají k hudbě. Na polovině skladeb alba "Into The Woods" měl Haz spoluautorství. S kapelou absolvoval mnoho festivalů, v roce 2017 např. hráli v Jodrell Bank Telescope, rok před tím v amfiteátru na známém festivalu v Lorelei v Německu.

Haz kapelu opustil v roce 2018 a nyní působí v kapele Electric Wizzard.

Členové Mr Dibs
(celým jménem Jonathan Darbyshire,
nyní Jonathan Hulme)
(narozen 4. srpna 1964, )
Vocals, Cello, Guitars, Bass


Jonathan Darbyshire, jenž je široce znám podle jeho divadelního jména Mr Dibs nebo Dibs Hawkwinder, je britský hudebník nejznámější jako bývalý člen space rockové skupiny Hawkwind.

Před Hawkwind hrál Mr Dibs ve dvou undergroundových space rockových kapelách Krel a Spacehead. Krel vydali sérii kazet, první neoficiální vydání "Bring On The Clones" s hrstkou písní Hawkwind na pásku, pozdější "oficiální" vydání se komerčně prodávalo. Krel podporovali Hawkwind na 2 koncertech v roce 1991, předtím, než byli pozváni na celé Electric Tepee Tour na jaře 1992 jako doprovodná skupina. Krel občas předvedli v jejich setu písně od Hawkwind, zejména "Where Are You Now" a "Visions Of You Know You Only Dreaming" v jejich vyznění. Dokonce v Brightonu na tomto turné Hawkwind hrál první a Krel v úplném závěru, takže toho večera Hawkwind podporovali Dibse a zbytek Krel.

Mr Dibs se stal členem koncertního doprovodu Hawkwind v roce 1997, kde zůstal deset let a často hostoval na pódiu, když přednášel verše. V roce 2007 se Dibs stal basistou skupiny po odchodu Alana Daveyho. Na vlastním festivalu kapely "Hawkfest 2007" ohlásili Dibsovo debutové vystoupení s kapelou jako plnohodnotného člena. Postupně se role Dibse změnila na roli frontmana při živých vystoupeních, díky Brockově preferenci zaujetím středu pódia, kdy sdílel sólové vokály s Brockem, stejně jako violoncello, basu, zvukový generátor a baryton bas. Od roku 2011, když Niall Hone přešel z kytary na basovou kytaru, se Dibs stal stálým koncertním frontmanem a baskytaristou. (Kapela měla v té době dva basisty.) Dibs se vzdal baskytary zcela v roce 2017, když se Haz Wheaton připojil ke skupině, aby se stal jediným hráčem na basu, Niall Hone přešel na elektroniku a klávesy.

Od svého vstupu do kapely se objevil na pěti studiových albech "Blood Of The Earth" (2010), "Onward" (2012), "The Machine Stops" (2016), "Into The Woods" (2017) a "Road To Utopia" (2018), stejně jako tři živá alba, 2007's "Knights Of Space" (2007), 2014 "Space Ritual Live" (2014) a "The Roundhouse" (2017). Dibs se objevil také na kompilaci "Spacehawks" (2013). V letech 2017/2018 se Dibs více zapojoval do generátoru elektroniky a zvuku na pódiu.

Dibs opustil Hawkwind v srpnu 2018 s následující zprávou zveřejněnou na fansite Hawkwind Worldwide na Facebooku: "Moji přátelé, musím potvrdit, že kvůli nesmiřitelným rozdílům jsem opustil Hawkwind v úterý 28. srpna 2018. S kapelou jsem měl nejúžasnějších 21 let, a to jako roadie i jako hudebník, a jsem velmi hrdý na všechno, čeho jsem dosáhl, a na všechno, čím jsem se stal. Nemnoho lidí asi překousne to, co jsem udělal. Děkuji všem fanouškům za jejich podporu a lásku v průběhu let a za skvělá přátelství. Hawkwind je mnohem víc než hudba a kapela. Takže. Uvidíme se tam venku! S mírem a láskou Dibs..."

Dibs také hrál s ostatními členy Hawkwind pod rouškou The Elves of Silbury Hill. Dibs se objevil i na "Acoustic Daze" vydaném v roce 2019, kde byl špatně uveden jako Mr Fibbs. "Acoustic Daze" bylo také bonusovým diskem alba "All Aboard The Skylark". Kapela šla do studia po turné v roce 2017 a nahrála akustické verze písní, které se objevily na této nahrávce, následně věnovány Mike Battovi za album "Road To Utopia".

Dibs byl hostujícím basistou pro Evil Blizzard a nahrál violoncello ve 2 skladbách na jejich albu "Worst Show On Earth". Dibs oznámil na Facebooku 28. října 2018, že se připojil ke skupině Evil Blizzard pod maskou Mr Freshcrawla. Na stránce Strip Search Tramp Facebook bylo také 11. prosince 2018 oznámeno, že se Dibs připojil ke skupině Dirty Sonics. V červenci 2019 bylo vydáno čtyřpísňové EP na CD a ke stažení přes Bandcamp s živými koncerty v červenci a prosinci.

Dibs se objevil na obálce únorového vydání hudebního časopisu Eighth Day číslo 5, který obsahoval 10 stran rozhovoru s ním a fotografie. Dibs hovořil o svých dnech v kapelách Hawkwind, Krel a Spacehead a svých plánech do budoucna. Dibs oznámil na své stránce "Howlin Dibs" na Facebooku dne 2. ledna 2020, že nahrává nové sólové album s hostujícími hudebníky z Evil Blizzard a několika překvapivými hosty.

Dibs 12. února na své facebookové stránce oznámil, že si založil účet Bandcamp https://mrdibs.bandcamp.com/, kde lze zakoupit "starší elektronické věci z archivu", jakož i zcela nové skladby.

Členové Dead Fred
(rodné jméno Philip Reeves)
(narozen 1948, ***)
Keyboards, Violin (1983-1984, 2012-2016)


Dead Fred, rozený jako Phillip Reeves, je znám především jako hráč na klávesy a housle ve space/hard rockových kapelách Inner City Unit (ICU) a Hawkwind.

Před ICU a Hawkwind měl dlouhou a rozmanitou kariéru na britské hudební scéně. Uprostřed 60. let byl smluvně vázán s The King Agency jako součást The Thump. Na začátku 70. let hrál s kapelou Steve Gibbons Band. V roce 1973-1974 Fred cestoval po Německu s Rufusem Thomasem (The Dog), Gene Knightem, Kingem Floydem a dalšími soulovými hudebníky. V letech 1975-78 byl členem rockové hororové skupiny The Light Fantastic. V roce 1979 hrál bílé reggae s China Street.
V roce 1979 vznikla Inner City Unit s Nikem Turnerem z Hawkwind s Fredem jako klávesovým hráčem. V roce 1984 se Nik Turner a Fred připojili k Hawkwindu na rozsáhlé turné po Velké Británii. Po tomto turné znovu obnovili Inner City Unit. V roce 1986 došlo k rozdělení Inner City Unit a Fred spolu se Stevem Pondem a Mickem Stuppem vytvořili power trio s názvem The Maximum Effect, než se spojili s dalším bývalým členem Hawkwindu Robertem Calvertem. Na konci roku 1986 byl Calvert požádán o sólové rande v londýnské Queen Elizabeth Hall a požádal Freda a Steve Ponda, aby byl jeho kapelou Krankschaft. Dvacet let po smrti Roberta Calverta byl na jeho jeho památku uspořádán koncert. Fred a Steve Pond znovu vytvořili zformovali Krankschaft a zahráli sadu písní Roberta Calverta, které byly dobře přijaty a staly se impulsem za plnohodnotným obnovením Krankschaft. V roce 2013 Fred opustil Krankschaft, aby se znovu připojil k Hawkwind.

Členové Jon Sevink
(celým jménem Jonathan "Jon" Sevink)
(narozen 15. května 1965, Harlow, Essex, England)
Violin, Fiddle, Tin Whistle, Sequencer, Sample Loop (1988-present)


Jon Sevink je anglický hudebník, nejznámější jako zakladatel a houslista britské kapely The Levellers, kdysi považované za nejpopulárnější indie kapelu v Británii, jejíž polularita kulminovala na jejich rekordy lámajícím headliningu na Glastonbury festivalu v roce 1994. The Levellers byla jeho prní skupina.

Jon pochází ze čtyř dětí, byl tím nejstaším z dvou sester a jednoho bratra. Zakládající členové The Levellers v roce 1988 Mark Chadwick a Jeremy Cunningham najali Charlie Heathera na bicí, Sevinka na housle a po krátké době Alana Milesa jako hráče na harmoniku, kytaru a mandolínu. Miles opustil kapelu krátce poté a byl nahrazen Simonem Friendem. Sestava The Levellers Mark Chadwick, Jeremy Cunningham, Jon Sevink, Simon Friend a Charlie Heather pokračuje dodnes (Matt Savage se později připojil na klávesy). The Levellers objevil Derek Green v roce 1990 (muž zodpovědný za popis smlouvy se Sex Pistols) a podepsal s nimi smlouvu pro nezávislou značku China Records. Následující rok vydali album "Leveling The Land", což byl obrovský úspěch, vstoupila do žebříčků až na číslo 14 a nakonec získala ocenění platinové. Singl "One Way", i když neatakoval Top 40, stal se v příštích letech koncertním favoritem. Skladba "Leveling The Land" je často uváděna jako klasika všech dob mezi lidmi, kteří byli studenty nebo cestovateli na počátku 90. let.

Členové Jason Stuart
(narozen 20. prosince 1968,
zemřel 8. září 2008)
Keyboards, Synthesizers


Jason byl britský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je nejznámější jako člen space rockové kapely Hawkwind, kde působil v letech 2004 až 2008.

S Jasonem se seznámili již v době, když hrál na klávesy s Captainem Rizzem, který nás v roce 1995 podpořil na jednom turné. Zůstali přátelé, Jason s nimi jammoval na večírcích a ve studiu. V roce 2004 se připojil ke skupině na plný úvazek a odehrál spoustu živých koncertů, nahrál studiové album "Take Me To Your Leader". Další 4 roky pak Jason spolupracoval na turné i ve studiu.

Jason zemřel náhle v pondělí 8. září 2008 na krvácení do mozku ve věku pouhých 39 let.

Členové Alan Davey
(také jako Bass Assassin #2)
(narozen 11. září 1963 v Ipswich, Suffolk, England)
Bass


Alan Davey je anglický hudebník, je znám jako bývalý basista Hawkwind. Je zakládajícím hráčem na baskytaru v Gunslinger, kteří vznikli v roce 1979 a je stále basovým hráčem a zpěvákem v Gunslinger. Momentálně píše nové album k vydání v roce 2018 u Cleopatra Records, 2 sólová alba pro vydání v letech 2018 a 2019, také skládá hudbu pro filmy a televizní pořady. Hrál a nahrával také s Meads of Asphodel (2003-2015), Dumpy's Rusty Nuts, Spirits Burning, Bedouin (1998-2003). Nově zreformoval Hawklords v roce 2008 s Nikem Turnerem do roku 2012, od té doby vytvořil ještě Psychedelic Warlords v letech 2013 až 2015.

Davey založil svoji první skupinu Gunslinger v roce 1979 se svým bratrancem Nigelem Potterem. Ovlivněni byli kromě jiných i Led Zeppelin, Deep Purple, Motörhead a Hawkwind. Rychle si získali pověst pro hlasité hraní a vybudovali solidní kariéru. Nahráli demonstrační kazetu a byla jim slíbena smlouva o nahrávání, ale dohoda nebyla nikdy podepsána.

Davey, jako dlouholetý fanoušek Hawkwind, poslal Dave Brockovi svou kazetu a v roce 1984 jej Brock pozval, aby se připojil ke kapele po jeho debutu na Stonehenge Free Festivalu v tomto roce. Harvey Bainbridge se přesunul z basy na klávesy, což vedlo k tomu, Brock propustil klávesistu Dead Freda ze sestavy. Během prvního funkčního období s Hawkwind vydali sedm studiových alb a čtyři živé nahrávky. Nicméně v roce 1996 byl Davey nešťastný s hudebním směřováním skupiny, a po turné po Řecku odešel zformovat svoji vlastní Středo-východně zabarvenou hard-rockovou skupinu Bedouin a tributní band kapely Motörhead pojmenovaný Ace of Spades. Beduín byl název sólového alba Alana Daveyho a měl na něm výraznou arabskou příchuť. Davey na něm postavěl a realizoval svou vlastní kapelu, která několik let cestovala po Velké Británii a Evropě, vydala jedno studiové album a jedno živé album. Skupina byla rozpuštěna v roce 2003.

V říjnu 2000 se Davey sešel s Hawkwind pro projekt Hawkestra k 30. výročí na vystoupení na Academy Brixton, v roce 2001 se při dalším posunu v sestavě připojil ke skupině, což vedlo k odchodu Rona Tree a Jerry Richardsa. V té době se hodně spřátelil s Jasonen Stuartem. Daveyho druhé působení v Hawkwind přineslo vydání tří živých a dvou studiových alb, než znovu odešel v červnu 2007, tentokrát frustrovaný skupinou, a to zdánlivě hudebně i osobně, a začal hrát a nahrávat s proměněným Gunslinger a Meads of Asphodel.

Za zmínku stojí, že Daveyho první počin mimo Hawkwind, to ještě byl v kapele, byl krátký záskok při výpomoci s basovými povinnostmi v Dumpy's Rusty Nuts v roce 1988. Jeden z koncertů byl zaznamenán a vydán na Razor Records "Firkin No Live - Somewhere Else In England". Nyní Davey vydal album arabsky ochuceného materiálu s bývalým zpěvákem Hawkwind Bridgetem Wishartem.

V březnu 2008 vyšlo konečně debutové album Gunslinger s názvem "Earthquake In E Minor". Album obsahovalo část materiálu, který byl napsán v letech 1979 až 1982 během první inkarnace skupiny. Gunslinger v současné době cestuje se stále rušnějším programem po Spojeném království a kontinentální Evropě. Kapela si vybudovala jméno zejména v Belgii, Holandsku, Německu a Francii. V září 2011 se Gunslinger pustili do svého prvního amerického turné. V březnu 2012 se kapela zaměřila na British Steel Festival VI v Camden Underworld.

Dne 18. května 2009 vydal Davey sólové album s názvem "Eclectic Devils" na své vlastní značce Earthquake Records. Představily se na něm příspěvky bývalého houslisty a klávesisty Hawkwind Simona House, Josh Dreamspirit, Nigel Potter, James Hodkinson, Louise Davey a Isobela z Bruise.

Po jeho odchodu z Hawkwind byl Davey aktivní v zreformované skupině Hawklords, skládající se z několika bývalých členů Hawkwind. Připojil se ke skupině pro jednorázovou benefiční show Barney Bubbles v roce 2009, mini turné v roce 2010 a byl součástí britského turné v roce 2012, kde sdílel basové povinnosti s Adrianem Shaw. Nicméně, Davey neobjevil se na následném albu Hawklords "We Are One", ani na turné k album v září a říjnu 2012, kvůli toho bylo album nahráváno a mícháno bez jeho nebo znalostí Nika Turnera. Prostředky Alanovy a Nikovy použité k financování projektu byly použity bez jejich svolení.

V roce 2012 se zformovala skupina The Psychedelic Warlords, v níž se uvedli Alan Davey, Vince Cory, Meurig Griffiths, Radio Ray, Rich Om a Nigel Ward, s plánovaným turné do roku 2013 jako výročí oslav klasického alba Hawkwind "Space Ritual", které chtěli hrát jako celek. Turné 2013 nakonec i přes pár změn v sestavě zahrnovalo data ve Velké Británii a hlavní vystoupení na Roadburn Festival v Nizozemsku. V roce 2014 vyrazil Davey na turné The Psychedelic Warlords ještě jednou, opět s téměř zcela novou sestavou, tentokrát se zpěvákem a saxofonistou Craigem Highem, který se uvedl v kapele během druhé části turné 2013. Na turné v roce 2014 skupina uváděla téměř dvě celá klasická alba, album Roberta Calverta "Captain Lockheed And Starfighters" a album Hawkwind "Hall of the Mountain Grill".

V roce 2011 se stihl mihnout jako basista na albu "Carrion Crows over Camlan" skupiny The Wolves of Avalon. Na žádost a povzbuzení od fanoušků Motörhead a Lemmyho kamarádů znovu obnovil svoji tributní kapelu Motörhead Ace of Spades, kterou založil poprvé v roce 1999. První koncert se odehrál 12. srpna, ve kterém se před 6 000 lidmi představil "Bulldog Bash" a turné bylo rezervováno na listopad, prosinec a leden, poslední koncert se konal v Dagenham Roundhouse 20. ledna 2018.

V poslední době pracoval na 3 nových albech, která budou vydána na Cleopatra Rec's ze Santa Monica. Nové album Beduin se zpěvačkou Michelle Jimenez-Alder s názvem "The Soundtrack", nové sólové album s některými velmi speciálními hosty, včetně Paula Rudolfa a nové album Gunslinger, které má být v Americe nahráno v roce 2018 pod názvem "Amped Up". V letech 2018 a 2019 je naplánováno turné po USA a Kanadě, kde také natočil hudbu pro 3 filmy a v současné době pracuje na čtvrtém projektu.

Členové Jez Huggett
(narozen ***)
Saxophone, Flute


Jeremy je britský hudebník a hráč na mnoho nástrojů. Působí s vlastní kapelou Jez Huggett's Band Of Gold.

Jeremy (jako Jez) začal svou hudební kariéru již v raném věku, kdy se naučil hrát na flétnu a klavír, později do svého repertoáru přidal saxofon a klarinet. Jeremy nyní hraje tenor-, alt-, soprán- a baryton saxofon, stejně jako flétnu, klarinet, vokály a klávesy. Píše také vlastní skladby. Jeremyho raná hudební kariéra mu umožnila získat řadu cen, v roce 1989 byl nominován hudebníky ze slavného "Old Duke" v Bristolu za místo v Johnny Dankworth's Summer School (Wavendon). V květnu 1992 byl pozván na koncert v Colston Hall v Bristolu s americkou 76. armádní kapelou a v roce 1993 získal cenu za nejlepšího Best Reed Player ve Velké Británii.

Od té doby Jeremy hrával se slavnými jmény po celé zemi včetně hudebníků jako Acker Bilk, Digby Fairweather, Cy Laurie, George Melly, Humphrey Lyttleton, Danny Moss, Pete Allen, Tommy Burton, Beryl Brydon, Enrico Tomasso, Jim Fryer, Roy Williams a mnoho dalších.

V červnu 1996 byl Jeremy pozván na světovou slavnou Mulberryho oslavu 25. výroční oslavu, kde se zúčastnil narozeninové show s kapelou vytvořenou speciálně pro tuto příležitost, která se skládala ze sedmi dalších profesionálních hudebníků, z nichž všichni byli vybráni z londýnských profesionálních kruhů. Kapela hrála za celebrity, jako je Sir Bob Geldof, v pořadu pořádaném Anne Robinsonovou z filmu "The Weakest Link" a předvedla se Boycie z filmu "Only Fools and Horses".

Kromě vedení svých vlastních kapel a účinkování na mnoha hlavních jazzových místech a jazzových festivalech ve Velké Británii i v zahraničí, je Jeremy také zván ke spolupráci s řadou britských špičkových kapel. Mimo široké škály jazzu, včetně tradičního, hlavního proudu a swingu, je Jeremy velmi všestranný hudebník hrající v řadě dalších stylů, včetně takových jako rock and roll, blues, rock a pop. Jeremy se objevil se saxofonem v živé národní televizi, která zahajuje BBC Music Live s jednou ze svých vlastních kapel, a hrál a dělal rozhovor v přímém přenosu na BBC Radio Gloucester a BBC Radio Devon. Řada CD jeho kapel má rozsáhlé rozhlasové vysílání v místním i národním rádiu. Jeremy byl nedávno pověřen mezinárodním hudebním časopisem, aby nahrál CD ukázkových saxofonových zvuků pro celosvětovou distribuci.

Od prosince 2000 hostoval Jeremy na saxofony a flétnu s legendární rockovou skupinou Hawkwind, kde působiů pod jménem Jez Huggett, vystupoval s nimi na prestižních místech včetně London Astoria a Royal Festival Hall v Londýně. Vystupoval také na živých a studiových deskách "Yule Ritual" a "Take Me To Your Leader", jakož i na DVD z živých koncertů. Také je o něm zmínka v jejich knize "Saga Hawkwind".

Jeremy také vystupuje se saxofonem s DJ hrajícím house music v klubech na jihozápadě, kdy přidáním živého akustického nástroje přidává celému zvuku nový rozměr.

Členové Keith Kniveton
(také znám jako Black, Captain Black, The Captain)
(narozen ***)
Vocals (2001-2003)


Keith je britský hudebník a hráč na klávesy a sytezátory.

Působil v kapelách Hawkwind (2002-2005) a Starfield (1999-dosud) s Danny Faulknerem, nahrával desky se Spacehead (2004), v níž působí další ex-člen Hawkwind Mr Dobs, a se Spirits Burning (1999-2010). Hostoval také na albu "Memories Of The Future" z roku 2006 od kapely Space Mirrors.

Členové Ron Tree
(také Ronald 'Ron' Tree)
(narozen 8. dubna 1963, Leeds, England)
Vocals, Bass


Ronald 'Ron' Tree je anglický hudebník a autor písní, je nejznámější jako frontman a basista anglické space rockové kapely Hawkwind v letech 1995 až 2002. Obě tyto role si také zahrál v zreformovaných The Horns, kapele Steve Tooka, v roce 2002, místo Steve Peregrina Tooka. V současné době je od roku 2009 zpěvákem a skladatelem Hawklords spolu s Jerrym Richardsem, Harveyem Bainbridgeem, Daveem Pearcem a Tomem Ashtonem.

Před tím, než se připojil k Hawkwind, hrával Tree s "2000DS", "Plato's Jacuzzi" a se svou vlastní formací "Bastard". V roce 2000 přispěl vokály a basy k "Bajina", s Dino Ferari (bicí) a Judge Trev Thoms (hlavní kytara), a také s Ferari a Judge Trev, nahrál dvě nové skladby pro album The Horns Steva Tooka "Blow It!!!", jehož hlavní část byla nahrána v roce 1977 v Pathway Studios v Londýně sestavou Took, Trev a Ferari. Album bylo vydáno 10. srpna 2004. Po těchto hudebních exkurzích přispěl vokály a basy pro Treva (hlavní kytara a zpěv), Jima Hawkmana (syntezátor) a Johna Morgan (bicí) s "Mother Of All Bands“ (M.O.A.B.).

Od té doby hrál mimo další různorodé hudební projekty s kapelou The The Sewer Suckers založenou v Leedsu, která ve jejich domovském městě podporovala kapely jako My Older Ego.

Jeho současná kapela Hawklords každoročně vydává album během posledních čtyř let, konkrétně "We Are One" (2012), "Dream" (2013), "Censored" (2014) a "Re: Volution" (2015). Nyní pracují na novém albu, které má být vydáno někdy ke konci roku 2016.

Členové Jerry Richards
(narozen 13. listopadu 1962, West Midlands, United Kingdom)
Guitars


Jerry je britský kytarista, skladatel, producent a v poslední době manažer kapely Hawklords. Byl také sólovým kytaristou legendární space rockové kapely Hawkwind v letech 1995-2002. Předtím působil také v kapelách Star Nation, The Agents Of Chaos, The Paradogs, Tubilah Dog, než se zapojil do kapel spřízněných s Hawkwind jako Earth Lab, Hawklords a Space Ritual. V současné době žije v Coventry, West Midlands, United Kingdom.

Jerry je bývalý člen a zakladatel festivalové kapely Tubilah Dog z Coventry z 80. let založil, která na turné v roce 1988 podporovala Hawkwind. Také vystupovali s Dave Brockem na Armada Rock Festivalu v Barnstaple, Devon, v roce 1988 jako Sonic Assassins,také jako Hawk/Dog. Během 90. let počátkem nového století se Jerry připojil k Hawkwind jako kytarista a zpěvák.

Jerry se také objevuje s dalšími členy Hawkwind jako Earth Lab na CD "Element" vydaném v roce 2006. Earth Lab je experimentální hudební a filmový portál ve spolupráci s dlouholetým autorem a produkčním partnerem Alfem Hardym (Spectrum/EAR/Pete Kember/Crokodile Tears). Členy hudební kapely jsou Robin Hill, Barry Jones, Chris Beebe Aldridge, Mike Deakin, kteří vystupují s příspěvky bývalých kolegů Hawkwind, Steve Swindellsem, Ronem Tree nebo Simonem House. Mezi hudebníky hostujících alb patří Jon Moss (Culture Club) a Winston Blissett (Massive Attack).

Od roku 2008 působil a působí v kapele Hawklords s bývalými členy Hawkwind jako Harvey Bainbridge a Ron Tree a s kapelou hodně koncertují a jezdí na turné nejen po Británii.

Členové Captain Rizz
(narozen ***, Camden Town, London, United Kingdom)
Vocals


Captain Rizz je hudebník a komunitní organizátor v Londýně, který dobrovolně pracuje v komunitním centru T. Chances v Tottenhamu. Jako zpěvák pro Hawkwind působil v letech 1997 až 2000 a byl nazýván jako "Space Reggae toaster". Kromě Hawkwind vystupoval také s Hotsteppers a vlastním kapelou Captain Rizz Band.
Několikrát se pokoušel dostat do parlamentu spojen s organizací Make Politicians History, na volebním lístku na Rizz Party a lístku Rainbow Dream. Ve všeobecných volbách v roce 1992 kandidoval na parlamentní křeslo v Hampsteadu a na Highgate. Ve všeobecných volbách v roce 1997 se ucházel o místo v křesle Hampstead a Highgate a také o místo v Lewisham East. V roce 2010 se ucházel o křeslo v Tottenhamu a bylo oznámeno, že bude kandidovat na křeslo na lístku Class War.

Členové Harvey Bainbridge
(celým jménem Harvey Frederick Bainbridge)
(narozen 24. září 1949, Dorset, England)
Bass, Keyboards, Synthesisers


Harvey je anglický hudebník, hráč na baskytaru a klávesy. Je nejznámější jako hráč basy a klávesy ve space rockové kapele Hawkwind (1978-1991). Působil také v její odnoži Hawklords.

Zpočátku se připojil ke členům Hawkwind Dave Brockovi a Robertu Calvertovi v roce 1977 v kapele Sonic Assassins, ve které hrál na basovou kytaru. Sonic Assassins zformoval Brock, aby mohli působit mimo Hawkwind a soustředit se na hraní na místních koncertech po jihozápadě Anglie.

Když se Hawkwind rozešli po turné po USA v roce 1978, byl Bainbridge požádán, aby hrál s Brockem a Calvertem v nové kapele Hawklords. V roce 1979 se Hawklords do značné míry rozpadli a přestože právní vlastnictví názvu Hawkwind bylo stále na pochybách, Brock a Bainbridge zreformovali právě Hawkwind. Bainbridge pokračoval v hraní na baskytaru s Hawkwind až do konce roku 1984. Poté se stal primárním klávesistou kapely, když Brock přijal do skupiny 20 letého Alana Daveyho, aby hrál na basu. Bainbridge na tomto postu působil až do roku 1991.

Před vstupem do Hawklords v červenci 1978 byl Bainbridge zapojen do řady koncertních skupin. Jeho první hudební skupinou v níž působil, byla ještě na škole. Skupina přátel zformovala skupinu s názvem Fredsfuzz s Martinem Blandem na vokály, bratrem Lawrencem na bicí, Gary Tinsonem na sólovku, Bainbridge, který si právě koupil basovou kytaru a zesilovač, a "Fred" Davis na varhany. Skupina byla rhythm and bluesová hrající covery od Chucka Berryho a dalších.

Od doby, kdy opustil Hawkwind, pracoval hlavně jako sólový umělec, ale také vystupoval s Lancashire Space Rockers Earthling Society na řadě jejich vystoupení. Bainbridge se Spaceseed vydali v roce 2006 album nazvané "The Empire Of Night" u Zeta Reticuli Records.

Harvey se vrátil k Hawklords a koncertoval s nimi jako klávesista na podzim 2015.

Členové Simon House
(narozen 29. srpna 1948, Nottingham, Nottinghamshire, England)
Keyboards, Synthesisers, Violin


Simon House narozen v Nottinghamu, Anglie, je skladatelem a klasicky vyškoleným houslistou a klávesovým hráčem, je nejznámější pro svoji práci se space rockovou kapelou Hawkwind. Jeho příchod v roce 1974 přinesl i nový pozměněný styl skupiny. Byl prvním zřetelně vzdělaným hudebníkem, který se připojil, a zvuk, který se objevil na albu "Hall Of The Mountain Grill", byl dříve neslýchaný, svěží chaos, který zněl trochu jako když se Black Sabbath promíchá s Moody Blues.

Před vstupem do Hawkwind, House hrál v High Tide a The Third Ear Band, která se uvedla i na soundtracku z filmu Macbeth Romana Polanského. Do Hawkwind vstoupil v roce 1974 a hrál na některých jejich albech, než odešel v roce 1978 do kapely Davida Bowieho. Ti poté s Robertem Calvertem upadli do klinické deprese, což vedlo k tomu, že se Hawkwind v polovině turné rozpadli.

V roce 1975 hostoval spolu s dalšími členy Hawkwind na veletrhu sci-fi Michaela Moorcocka New Worlds Fair a zahrál si také na sólových projektech bývalých členů Hawkwind Roberta Calverta a Nika Turnera.

Od 70. let stejně jako se blýskl alby ("Interesting Times") s Tony Hillem pod hlavičkou High Tide, vydal sólová alba pod vlastním jménem "Yassasim" (1995) a "Spiral Galaxy Revisited" (2005), a dvakrát se vrátil k Hawkwind v letech 1989 až 1991 a 2001 až 2003. Kromě toho se podílel na albech mnoha kapel a hudebníků jako Denny Gerrard, Third Ear Band, Michael Moorcock & The Deep Fix, David Bowie "Stage"(1978) a "Lodger" (1979), Japan, David Sylvian, Thomas Dolby, Mike Oldfield "The Complete Mike Oldfield" (1985), Magic Muscle, Simon House with Rod Goodway, Anubian Lights, Spiral Realms, Spirits Burning, Nektar "A Spoonful Of Time" (2008), Alan Davey, Astralasia, Judy Dyble, Bedouin, Adrian Shaw, nebo Ambient Time Travellers.

Členové Bridget Wishart
(narozena 25. února 1962, Plymouth, England)
Vocals


Bridget Wishart je anglická zpěvačka, hudebnice a performerka. V letech 1989 až 1991 byla členkou anglické rockové skupiny Hawkwind. Wishart byla první žena, která zpívala vokály v Hawkwind, je jedinou frontwomankou skupiny v celé jejich historii. Po kariéře v Hawkwind se stala členkou Spirits Burning v roce 2007 a vystupuje také jako koncertní duo Chumley Warner Brothers s partnerem Martinem Plumleyem.

Většina kapel, ve kterých Wishart hrála před Hawkwind, pocházela z okolí Bath. Její první kapelou byla The Demented Stoats v roce 1979 s budoucím bubeníkem Hawkwind Richardem Chadwickem a kytaristou Steve Bemandem. Pak následovala Next Years Big Thing a posléze Hippy Slags. Wishart se později objevila ve dvou dalších kapelách s Chadwickem a Bemandem, a to Pilwind a Star Nation.

V roce 1989 začal Wishart hrát s Hawkwind, vedle Davea Brocka, klávesisty Harveye Bainbridge, basisty Alana Daveyho, bubeníka Richarda Chadwicka a Simona House na housle. Role Wishart zahrnovala kromě vokálů ve studiu a na koncertecgh také oblékání kostýmů a dělání mimických přednesů pro vylepšení písní v živém provedení. Tato sestava Hawkwind přinesla dvě alba, "Space Bandits" (1990) a "Springs Palace" (1991). "Space Bandits" strávilo jeden týden v britské tabulce alb na #70. Wishart se podílela na psaní s Brockem a Daveym na úvodní skladbě CD s názvem "Images". Tato sestava také natočila hodinové vystoupení pro TV seriál Bedrock, později vydané jako video "Nottingham 1990".

V roce 1990 se Wishart objevila na turné po USA s Hawkwind, druhá várka v řadě amerických návštěv uskutečněných v té době ve snaze obnovit značku Hawkwind v Americe. Po evropském turné v březnu a dubnu 1991 se Stevem Bemandem, který nahradil Dava Brocka, Wishart ukončila své spojení se skupinou.

Wishart se vrátila k hudbě v roce 2007, když přijala pozvání Dona Falcone ze Spirits Burning. Od roku 2007 spolupracují Wishart a Don Falcone ve Spirits Burning, včetně CD vydaných pod názvem Spirits Burning & Bridget Wishart. Wishart a Falcone mají také instrumentální projekt s názvem Astralfish.

Wishart také přispěla svými vokály a EWI (Electronic Wind Instrument) k albům mnoha dalších kapel ve space rocku, new wave a experimentální komunitě, včetně projektu Djinn s bývalým basistou Hawkwind Alanem Daveyem, Karda Estra, Mooch, Omenopus, Osiris the Rebirth a Spaceseed.

Wishart stále vystupuje naživo i jako členka živého dua Chumley Warner Brothers s partnerem Martinem Plumleyem.

Členové
(rodným jménem Richard Hugh Lloyd-Langton)
(také Richard Hugh "Huw" Lloyd-Langton)
(narozen 6. února 1951, Harlesden, London, United Kingdom,
zemřel 6. prosince 2012, ***)
Guitars


Richard Lloyd-Langton byl anglický kytarista, nejčastěji je uváděn jako jako kytarista space rockové kapely Hawkwind. Měl také svoji vlastní skupinu The Lloyd Langton Group a byl vedoucím kytaristou britské kapely The Meads of Asphodel. Působil také v kapele Widow Maker (1976-1977).

Lloyd-Langton se narodil v Harlesdenu v severozápadním Londýně. Na kytaru začal hrát už ve škole. Jeho první profesionální koncert se odehrál v Německu s Winston G, velmi populární kapelou v Evropě. Neustále s nimi po dobu 6 měsíců cestoval. Basistou byl Pete Becket z Player a Little Feet.

Po této dráze se v roce 1969 Huw vrátil do Velké Británie a připojil se k Hawkwind s Dave Brockem, Jonem Harrisonem, Terry Ollisem a Dik Mikem. Zůstal s nimi další 2 a pů roků a objevil se na jejich prvním albu "Hawkwind", než kapelu na konci roku 1971 opustil kvůli nemoci. Ačkoli se k nim občas připojil, nevrátil se na plný úvazek až do roku 1979, kdy se znovu připojil k Hawkwind, objevil se na nahrávce alba "Live Seventy Nine" z roku 1979 a následném studiovém albu "Levitation" (1980). V hraní s Hawkwind pokračoval až do roku 1988, po kterém už dělal jen příležitostné hostování, pak se vrátil nakrátko v letech 2001-2002 až do jeho onemocnění (Legionářská nemoc), která jej donutila znovu během turné odejít, když byl hospitalizován. Stihl s nimi v roce 2001 odehrát 18 zastávkové turné po Velké Británii, první od roku 1977, které zahájili 10. října 2001 v Royal Royal Hall v Londýně. Někdy hrál sólo jako akustický doprovod Hawkwind, mimo jiné v The Brook v Southamptonu v prosinci 2009, akustické sloty u anglické charity (hraní zdarma) a na space rockových akcích, které v té době proběhly. V srpnu 1997 se Huw připojil k Hawkwind jako speciální host v Blackheath Concert Halls, kde získali více než 8 500 GBP za pro útulky bezdomovců.

Všechno, na čem se podílel mezi lety 1979 a 1985, se pohybovalo v popu, heavy metalu nebo v nezávislých počinech. V letech 1971 až 1979 odehrál řadu koncertů, např. dvouletý akustický stint v londýnské vegetariánské restauraci Pastures. Zpěvák John Butler z Diesel Park West se k němu připojil na 6 měsíců, podobně jako Eddy Klima, zpěvák Rattles na další rok. Huw rok vyučoval kytaru na všeobecné škole ve Streathamu a absolvoval četná nahrávání, z nichž jedna zahrnovala psaní hudby pro kreslený film namluvený Viv Stanshall, hrál s Bonzo Dog Doo Da Band a poté i 6 měsíců s Leo Sayerem cestoval po Velké Británii a Evropě.

Objevil se také v několika kapelách, včetně spolupráce s Johnem Lingwoodem, dlouholetým bubeníkem kapely Manfred Manna. V Amon Din se sešel s Dave Andersonem, basovým hráčem Amon Duul, v Galerie s basistou Robem Rawlinsonem z Overnight Angels Iana Hunterse, v Magill s Pete Scottem ze Savoy Brown. Huw také cestoval po bývalé Jugoslávii s Alekzanderem Johnem, známým jako Alekzander Mezek, který dodnes ceněným umělecem.

V letech 1974 až 1978 se připojil k turné Widow Maker po USA a zaznamenal s nimi dvě desky, které tam bodovaly v žebříčku. V sestavě byli Steve Ellis (Love Affair), Aerial Bender (Mott The Hoople), Bob Daisley (Rainbow), Paul Nicholls (Lindisfarne) a opět "John Butler.

V roce 1982 Huw zformoval Lloyd Langton Group (LLG) pro koncertování ve volnějších období u Hawkwind. LLG vydala 2 singly a 2 desky bodující v žebříčcích heavy metalu 80. let. Během tohoto období měl svůj vlastní sloupec v magazínu Guitarist po dobu 6 měsíců s názvem "Langton's Lead Lines". V roce 1989 se Huw připojil k Pretty Things na jednom evropském turné. V roce 1993 absolvoval turné po Itálii s Dr Brown, který tam měl 2 samostané hity. Několikrát procestoval Británii s LLG. Na jaře 1995 koncertoval po Švédsku s posledním posledním kytaristou Mott The Hoople Rayem Majorem a dvakrát se vrátil s Lloyd Langton Group.

V letech 1993 až 1998 vyuččoval Huw hru na kytaru v komunitním centru Kilburn. Huw provedl řadu sólových akustických koncertů ve Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Kromě práce s Hawkwind a LLG Huw nahrával s Michaelem Moorcockem u Dodgem Dood, později také s Bobem Calvertem a Nick Potterem u Mountain Music. Huwova poslední deska s LLG "Chain Reaction" vyšla v roce 1999 elektronicky. V roce 2000 vyšly LLG záznamy "Night Air", "Like Arrow" a "Time Space & LLG" pod labelem Voiceprint s distribucí prostřednictvím Recognition/Universal.

V říjnu 2000 se Huw se zapojil k reunionovému projektu Hawkestra pro koncert na Brixton Academy. Tato vyprodaná show představila 21 bývalých a současných členů včetně Lemmyho. Hlavním jádrem na jevišti však byli Dave Brock, Alan Davey, Richard Chadwick a Huw Lloyd-Langton. Angel Records vydali v červenci 2001 Huwovu desku "On The Move" celosvětově, byla původně nahrana ve Švédsku v roce 1977 pro vydavatelství Warner/Chappell Music.

Lloyd-Langtonovo zdraví bylo po desetiletí obecně špatné a byl docela křehký, s několika zlomenými kostmi a drobnými zraněními (i když zřídka zklamal fanoušky, jednou hrál koncert se zlomenou rukou, přepracoval svá sóla za chodu tak, že mohl hrát v jedné oblasti krku kytary).

Mezi lety 2002 a 2007 byl sice křehký, ale udělal řadu akustických koncertů, sólové charitativní koncerty, několik koncertů LLG s Kenny Wilsonem, Johnem Clarkem a Gonzalo Carrerasem a nespočet večerů otevřených mikrofonů. Do konce roku 2007 byl plně vyléčen a začal znovu skládat hudbu.

LLG v sestavě Volker Von Hoff na bicí, Richard Gillespie na basu a Huw se částečně zreformovali, aby nazkoušeli a nahráli album v Mill Hill Studios. Záměrem bylo znovu zaznamenat klasiku z různých alb LLG. Huwovi se do toho moc nechtělo, přinesl nové písně do zkušebního studia, které napsal on a Marion. Zpočátku byli chlapci zaskočeni, protože neslyšeli žádnou skladbu, ale našli se v tom a v roce 2008 nahráli album "Hard Graft".

Ve dnech 29. a 30. srpna 2009 hrál Huw sólové akustické koncerty ke 40. výročí Hawkwind v Porchester Hall v Londýně. Poté v září 2009 jej znovu zasáhla katastrofa, když Huw utrpěl otravu jídlem, což způsobilo septakémii a selhání ledvin. Album bylo opět odloženo... Huw se bránil a úžasně odešel vyléčen z nemocnice v listopadu 2009. V prosinci 2009 Huw hrál sólové vystoupení na koncertu Hawkwind, aby zahájil prosincové turné v Southamptonu. Když přišel na jeviště, setkal se s ovacemi ve stoje! Práce na "Hard Graft" pokračovaly a skončily až v březnu 2010.

Dne 2. března 2010 hrál Huw akustický koncert pro Killing Cancer Charity v Club Banus ve Weymouthu s místním hudebníkem Markem Brookerem na flétnu a Markem Warderem na Kahonu, jejíž veškerý výtěžek šel na charitu. Dne 2. května 2010 Huw a LLG hráli s Hawkwind, The Assembly, Leamington Spa. Později téhož roku bylo z tohoto koncertu k dispozici i živé video, které bylo dostupné s vydáním alba "Hard Graft".

Zemřel ve svém domě 6. prosince 2012 ve věku 61 let po dvouletém boji s rakovinou. Jeho poslední nahrávkou s Hawkwind byla předělávka "Master Of The Universe" pro kompilační album "Spacehawks" (2013).

Členové Danny Thompson Jr.
(narozen 1963, ***)
Drums


Danny je britský hudebník a hráč na bicí a percussion. Je synem známého britského kontrabasisty Danny Thompsona staršího, který je znám jako zakladatel skupiny Pentangle v roce 1967, se kterou hrál až do jejího rozpadu o šest let později. Danny Jr. hrával v kapelách Bedouin, Hawkwind a Skinwalker.

V roce 1985 se stal bubeníkem Hawkwind, dokud nebyl v roce 1990 nahrazen Richardem Chadwickem. Nahráno také sólové album pouze pro bicí pod názvem Skinwalker.


Členové Clive Deamer
(narozen ***)
Drums


Clive je nezávislý britský bubeník a perkusionista se sídlem ve Velké Británii. Jako bubeník nahrával s Portishead a Roni Sizem a Reprazent, cestoval s Robertem Plantem a jeho The Strange Sensation, a Radiohead. Spolupracoval také s kapelami Big Town Playboys, Hawkwind, Get The Blessing nebo Umo Vogue. Je bratrem Neila Deamera.

Jako polovina rytmického páteře a bubeník Portishead s Roni Sizem natočil Clive dvě ceněná alba Mercury "Dummy" a "New Forms". S Get The Blessing vytvořil "jazz-storm" a od roku 2011 je vedle Phila Selwaye druhým bubeníkem u Radiohead. Kromě turné s kapelou vystupoval také na jejich nominovaném albu na Grammy "A Moon Shaped Pool".


Clive také nahrával a koncertoval s Robertem Plantem a jeho kapelou The Strange Sensation a jeho životopis obsahuje i spolupráci s Hawkwind, Siouxsie & The Banshees, Tomem Jonesem, Goldfrapp a Jeffem Beckem. Jeho jedinečný, volnější přístup k hraní, vkus a disciplína mu zajišťují, že je neustále žádán jako studiový bubeník. Jeho vlivy z jazzu a rocku se propojily a vytvořily bubeníka s tvrdými údery, který může posunout očekávání přísného rytmu bez ztráty přesnosti. Podle Roberta Planta je "velkolepým polyrhythmistem", který má kariéru plnou "velkého úsilí a všestrannosti".

Členové Nik Turner
(celým jménem Nicholas Robert "Nik" Turner)
(znám také jako Thunder Rider)
(narozen 26. srpna 1940, Oxford, Oxfordshire, England
zemřel 10. listopadu 2022)
Vocals, Saxophone, Flute


Nik Turner byl anglický hudebník, nejznámější jako bývalý člen průkopníků space rocku Hawkwind. Turner hrál na saxofony, flétnu, zpíval a byl skladatelem. Když působil u Hawkwind, byl znám pro jeho experimentální uvolněné jazzové stylizace a pobuřujícím vystupováním na pódiu, často oblečen s plným nalíčením a kostýmy inspirovanými starověkým Egyptem.

Turner se narodil v Oxfordu v srpnu 1940 v divadelní rodině, i když jeho otec pracoval v továrně na střelivo. Ve věku 13 let se jeho rodina přestěhovala do přímořského letoviska Kent v Margate, kde během letních prázdnin pracovala v místním lunaparku a seznámil se s dalším sezónním pracovníkem Robertem Calvertem. Jeho prvními vlivy byly Rock and Roll a filmy Jamese Deana.

Pokračoval ve studiích s inženýrským vzděláním a pak podnikl jednu cestu v obchodním námořnictvu. Poté se pustil do cestování po Evropě, kde si vybíral podřadná zaměstnání, a právě během záskoku jako pomocný dělník v putujícím hudebním cirkusu v roce 1967 se seznámil s Dave Brockem v nizozemském Haarlemu.

Začátkem 60. let měl dva roky lekce klarinetů a saxofonů, ale nikdy se nepovažoval za dostatečně dobrého, aby se tomu mohl vážně věnovat. Při cestování po Evropě se však setkal s některými free jazzovými hráči v Berlíně, kteří na něj zapůsobili důležitosti výrazu nad technickou zdatností, tehdy se rozhodl, že "to co chce dělat, je hrát free jazz v rockové kapele".

Turner, který vlastnil dodávku, původně nabízel své služby jako roadie k nově vytvořené Hawkwind. Když však kapela objevila jeho vášeň pro saxofon, nabídli mu místo v kapele, čímž se zvýšila celková výstřednost jejich zvuku. Ke svému hraní Turner připustil, že "je to spíše celkový pocit než jednotlivé části hudby, o které se zajímáme. Nemám žádné iluze o svých technických schopnostech. Mám sklon je spíše používat jako elektronické médium než o nástroj." Stal se aktivním a zpívajícím členem skupiny, přivedl přátele jako jsou Dik Mik, Calvert a Barney Bubbles a zapojil skupinu do komunitních a charitativních projektů, někdy až chaotických pro ostatní.

Členem skupiny byl během jejich komerčně nejúspěšnějšího a hudebně nejuznávanějšího období, psal nebo byl spoluautorem některé z jejich nejpopulárnějších písní jako jsou "Brainstorm" a "Master Of The Universe". Nicméně stížnosti na jeho hraní na úkor jiných členů skupiny přes četné žádosti změnit jeho chování nakonec vedly k jeho propuštění v listopadu 1976.

V roce 1982 během nahrávání desky "Choose Your Masques" Brock pozval Turnera na nahrávací relace a byl požádán, aby se postavil i v čele na pódiu při koncertním turné k albu. Turnerův druhý stint v kapele trval jen něco přes 2 roky a přestože byla vydána některá živá alba a videa, kapela nerealizovala žádné studiové nahrávky. Na konci roku 1984 byl při přípravě materiálu pro album "The Chronicle Of The Black Sword" znovu propuštěn.

Po prvním vyhazovu od Hawkwind Turner ztávil dovolenou v Egyptě a při návštěvě Velké pyramidy v Gíze strávil tři hodiny uvnitř Královské komory, aby nahrál nějakou flétnu. Když se vrátil do Anglie Steve Hillage vyčistil pásky a sestavil skupinu Sphynx s Alanem Powellem z Hawkwind, Mikeem Howlettem z Gong a Timem Blakem a Harrym Williamsonem, aby nahráli hudbu rozšiřující původní flétnové skladby, zatímco Turner připravil texty podle Egyptské knihy mrtvých. Album "Xitintoday" pak vyšlo u Charisma Records v roce 1978. Skupina poté koncertovala a hrála na festivalech včetně Deeply Vale Festivals (později vyšlo i na CD), Glastonbury Festival (část vysílala BBC TV) a jeho vlastním tematickém Bohemian Love-In celodenním festivalu v Roundhouse.

S Williamsonem napsal singl "Nuclear Waste" představující mnoho hudebníků Sphynx a sólový zpěv Stinga. Poté hostoval na albu "Fairy Tales" (1979) projektu Mother Gong Williamsona a Gilli Smythe, a mimo to on, Mo Vicarage a Ermanno Ghisio-Erba (jako Dino Ferari) zformovali Inner City Unit (ICU) s Trevem Thomsem a Dead Fredem. Thoms a Ghisio-Erba předtím spolu hráli v Horns od Steveho Tooka, kteří odehráli svůj jediný koncert v rámci festivalu Bohemian Love-In. The Horns vedl Tony Landau, přítel Turnera od puberty, a v čele stál bývalý perkusionista Tyrannosaurus Rex Steve Peregrin Took, který později vytvořil hostující sólové vokální vystoupení s ICU spolu s jeho bývalými spoluhráči z The Horns. Inner City Unit nahráli alba "Pass Out" a "Maximum Effect" jejich rozpadem kvůli problémům s drogami u některých členů. Turner a Dead Fred pak měli několik záskoků v Hawkwind, než se přeskupili, aby vydali alba "New Anatomy", "The President Tapes" a EP "Blood And Bone".

Dalším projektem Turnera byl Nik Turner's Fantastic All Stars se saxofonem a varhanami Hammond jako jazzovou a rhythm and blues kapelou. Několik let koncertovali a nakonec vydali album "Kubanno Kickasso!" (2001). Turner a Twink (bubeník a zpěvák) se sešli na improvizovaných živých vystoupeních pod názvem Pinkwind, z nichž byla vydána dvě CD u Twinkovy vlastní nahrávací společnosti bez souhlasu Turnera.

V roce 1993 se Turner sblížil s kapelami Pressurehed a Helios Creed, aby nahráli další verzi jeho projektu Sphynx pomocí původních skladeb pro flétnu, z čehož vzniklo album "Sphynx". Toto partnerství se pak dále rozvíjelo, pravidelně koncertovali po USA a uváděli i soubor skladeb Hawkwind, někdy s hostujícími hudebníky Genesis P-Orridge, Jello Biafra a bývalými členy Hawkwind Simonem House, Del Dettmarem a Powellem. V roce 1994 vyšlo jedno studiové album "Prophets Of Time", po němž následovalo živé CD/DVD "Space Ritual 1994 Live" a další živé CD "Past Or Future?" z roku 1996. Z této skupiny muzikantů vznikla posléze skupina Anubian Lights, v níž působili Len Del Rio a Tommy Grenase z Pressurehed za podpory Turnera, Dettmara a House, stejně jako skupina Spiral Realms, na níž se zaměřil House a Rio.

Dne 21. října 2000 se na Brixton Academy konala akce Hawkestra, které se zúčastnili téměř všichni bývalí členové Hawkwind. Neshody mezi různými účastníky však nevedly k jakémukoli opakování události, ale Turner provedl další akci pod hlavičkou The Greasy Truckers Party, které se zúčastnili členové Hawkestra dne 21. října 2001 v londýnské Astorii. Z toho projektu se pak zformovala volná kapela, odehrála další koncerty a nakonec použila jméno xhawkwind.com. Vystoupení na Guilfest v roce 2002 vedlo k nejasnostem ohledně používání názvu Hawkwind, což dostatečně rozčililo Brocka, aby podnikl právní kroky. Turner soudní spor prohrál a měl zakázáno vystupování pod jménem Hawkwind. Kapela se potí přejmenovala na Space Ritual a je aktivní dodnes. Nik také udělal neavizovaný improvizovaný výstup během prvního Reggae festivalu ve Walesu v roce 2003, když se připojil ke Goldmaster Allstars a jamajskému zpěvákovi Altonu Ellisovi.

Turner vzkřísil další verzi Inner City Unit s Thomsem a nepravidelně koncertovali. Stojí také v čele "psychedelic latino-funk" skupiny Galaktikos. Pokračuje v hraní na festivalech, kde hraje a hostuje, kdykoliv je to možné, horlivě přispívá k projektům jiných kapel, jako je nahrávání alba a koncertování s americkými space rockery Spaceseed v roce 2004 a živé vystoupení s britským tanečním outfitem Akahum na BGG Shareholders Party & HEADS Haiti Benefit show. Zabydlel se v Carmarthenu a během víkendových večerů často hrával na saxofon v centru města Cardiff.

Poté, co hrál na Hawkfan Festival v Hamburku v roce 1997 a na Space And Rock Festival - Rocksjon v Jonkopingu, Švédsko, v roce 1998 s finskou space rockovou skupinou Dark Sun, přemístil se hrát do Tavastia Clubu do Helsinek, Finsko. Výsledkem bylo živě nahrané album "Ice Ritual", které vyšlo v roce 2000. V roce 2008 byl Nik Turner pozván do skupiny Space Mirrors jako hostující člen. Od té doby nahrál flétnu a saxofon na tři nahrávky Space Mirrors "Majestic-12: A Hidden Presence" (2009), "Dreams Of Area 51" (2011) a "In Darkness They Whisper" (2012). Turner také nahrál flétnu pro folk-rockový projekt Dodson and Fogg, jejichž deska vyšla v roce 2012.

Po náhodném setkání s welšským zpěvákem jazz/blues Mr. H na festivalu Brecon Jazz 2012, kde Turner a Mr. H předvedli volně improvizované jazzové vystoupení, Mr. H pozval Turnera, aby vystoupil na jeho čtvrtém albu "Poets Balladeers And Cheats". V říjnu 2012 vstoupil Turner do studia Berryhill v Monmouthshiru a nahrál improvizace na alt saxofon pro sedm skladeb Mr. H, které vyšlo na jaře 2013.

V březnu 2013 se Nik objevil na festivalu SXSW v Austinu v Texasu, kde hrál oficiální koncert SXSW v baru Rebels Honky Tonk. Vystupoval jako Nik Turner (ex Hawkwind) a hrál převážně písně Space Ritual. Předchozí večer také hostoval na pódiu s The Soft Moon v hotelu Vegas. Nik také nahrál Sax a vyprávěl "Brainstorm" na zbrusu novém albu "Warfare" z roku 2017. Na víkendu Laugharne Weekend 2019 hrál Damo Suzuki Fountain Inn se svými hvězdami Sound Carriers, mezi něž patřili bubeník Eura Childs a bubeník New Order Stephen Morris. Nik Turner se k nim připojil na konci jejich setu.

Legenda Hawkwind Nik Turner zemřela 10. listopadu 2022 ve věku 82 let. Zvěsti o Turnerově smrti se začaly šířit na sociálních sítích v pátek 11. listopadu s příspěvkem na jeho osobní facebookové stránce kolem 16:00 GMT.

"Dave byl zvuk HAWKWIND, Nik jejich hlas," říká se. U kapely působil do svého vyhazovu v roce 1976 a pak ještě krátce v 80. letech. "S hlubokým zármutkem oznamujeme úmrtí Nika Turnera - The Might Thunder Rider, který ve čtvrtek večer pokojně zemřel doma," stojí v příspěvku. "Přešel do další fáze své Cosmic Journey, veden láskou své rodiny, přátel a fanoušků."

Členové Martin Griffin
(narozen 1950, Plymouth, Englnd,
zemřel 6. ledna 2020)
Drums


Martin Griffin byl britský hudebník, je znám jako legendární bubeník space rockové kapely Hawkwind. Byl také uznávan jako producent a autor, stejně jako zvukař.

Martin se narodil v Plymouthu a byl vychován v oblasti Yelvertonu v západním Devonu, než v roce 1969 odešel na Oxford Univerzitu v Keble. Po jejím opuštění zahájil mnohostrannou kariéru v hudbě - hrál, nahrával, věnoval se produkci a působil jako promotér. Martin hrál na bicí s různými kapelami během 70. let a strávil v hudebním průmyslu a okolo něj většinu svého života, hrával spolu s mnoha umělci a hudebníky. Stal se třetím členem západoevropské kapely Ark, vystupoval s Half Human Band, se svým dlouholetým přítelem Richardem Strange a samozřejmě Hawkwind.

Ke kapele Hawkwind se připojil v letech 1978 až 1982 se Martin připojil k orchestru na 2 koncerty a hrál na albech jako "Sonic Attack", "Church Of Hawkwind" a "Choose Your Masques" stejně jako headlining s kapelou na Glastonbury festivalu na Pyramid Stage v roce 1981. S hrál včetně jejich různých inkarnací jako Hawklords, Sonic Assassins, Hawkwind a Church Of Hawkwind. Od roku 2009 vystupuje v předělaném projektu Hawklords, v němž působí Harvey Bainbridge, Steve Swindells a další bývalí členové Hawkwind.

Ve svém nahrávacím studiu v Cornwallandu jako průkopník úspěšné hudební sponzorské společnosti, která spolupracuje s hlavními osobnostmi z celého světa, nahrával s mnoha talenty, jako jsou Elvis Costello a ABC. Produkoval alba pro Brainiac 5.

Koncem 70. a začátkem 80. let působil jako producent a technik různých nahrávek v Roche Studios. V 80. letech byl Martin nápomocen při rozvoji celé oblasti sponzorování rockové hudby. Chris Wood, jeho blízký přítel a obchodní partner si vzpomíná: "Před 40 lety svět obchodu prostě nezasáhl rockovou hudbu". Martin byl průkopníkem ve vytváření tohoto propojení a připojil se ke třem marketingovým partnerům jako hudebník, aby vytvořil poradenskou společnost Music Link. Společnost Music Link byla zřízena s cílem nabídnout hudbu jako nové médium, popagovat kapely, pořádat turné, nástroje atd. Jako kanál pro mládež. Rovněž to otevřelo zcela nové toky příjmů pro hudební obchod. Martin se svým horlivým mozkem a fantastickou empatií našel kreativní způsoby, jak propojit velmi odlišné světy hudebních a marketingových oddělení a zajistit oběma, aby pro ně fungovaly. Přivedl na palubu klienty tak různorodé jako Cadbury, ITT a Malibu, zprostředkovával inovativní obchody se spektrem umělců od Billy Oceana, přes tehdy velmi úspěšné Five Star až ke Chrise de Burgh.

Zemřel v klidu v pondělí 6. ledna 2020 po krátké nemoci obklopen svými nejbližšími. Martin byl milujícím otcem Jacka, Chrise a Ruth. Členové kapely na stránkách Hawklords uvedli: "Martin byl skvělý důstojník a pán staré školy a skvělý bubeník, se stylem, který byl stejně zamyšlený a stejně uvolněný, jako byl on sám. Velmi bude scházet těm z nás, kdo jej znali, zejména Harvey a Hawk-bratrství po celém světě."

Členové Andy Anderson
(celým jménem Clifford Leon Anderson)
(narozen 30. ledna 1951, West Ham, Essex, England,
zemřel 26. února 2019)
Drums, Percussion


Clifford Leon Anderson, znám spíše profesionálně jako Andy Anderson, byl anglický bubeník, nejznámější ze své práce s kapelou The Cure a Steve Hillagem.

Anderson pracoval na studiovém albu "Xitintoday", které vydal bývalý člen Hawkwind Nik Turner se svým projektem Sphynx v roce 1978, které produkoval Steve Hillage. Poté se připojil k Hillageově kapele a objevil se na jeho dvou albech "Live Herald" a "Open" z roku 1979. Po několika letech jako studiový hudebník měl v roce 1983 krátký stint v Hawkwind na turné v únoru a březnu 1983, ale nic s nimi nanahrál a v roce 1984 je opustil. Jeho pobyt v této skupině byl krátký, když hrál s The Glove na jejich prvním a jediném albu "Blue Sunshine".

To jej přivedlo k připojení k The Cure později téhož roku, když původní bubeník Lol Tolhurst se přemístil ke klávesám. Anderson nahrával alba "Japanese Whispers", "The Top" a "Concert" včetně singlů "Love Cats" a "The Caterpillar".

Andy je uveden za nahrávkách mnoha dalších skupin a umělců jako jsou Techno Twins, M/Robin Scott, Jimmy Pursey, Mother Gong, Jeffrey Lee Pierce, Steve Vengeance, Two-Bit Thief, The Saints, Backbeats, Martha Munizzi, Group 1 Crew, The Gun Club, Spirits Burning & Clearlight, nebo Beat The System, které produkoval.

Spolupracoval také s mnoha dalšími umělci včetně Brilliant, Edgar Broughton Band, Burning Sensations, Circus Hazzard, Edwyn Collins, Cureheads, Hooky Dallion, Jason Donovan, Peter Gabriel, Mick Hawksworth and Friends, Isaac Hayes, Iggy Pop, The Last Poets, Lol Tolhurst's Levinhurst, Glenn Matlock, Steve New, Nik Turner's Inner City Unit, Mike Oldfield, David Michael Phillips, Jimmy Somerville, Midge Ure, Jenn Vix, Harry Williamson and Friends, Youth a Zeke Manyika a jeho Dr. Love.

Kromě toho, že byl studiovým hudebníkem, Anderson také produkoval TV reklamy a pracoval pro nahrávací společnosti a charitativní organizace. Nově zaznamenané sólové skladby zveřejnil na YouTube jako "Front & Center".

V únoru 2019 byla Andersonovi diagnostikována zhoubná rakovina, na kterou 26. února 2019 zemřel údajně doma, obklopen přáteli a blízkými ve věku 68 let.

Členové Robert Heaton
(celým jménem Robert Charles Heaton)
(narozen 6. července 1961, Knutsford, Cheshire, United Kingdom,
zemřel 4. listopadu 2004, Bradford, West Yorkshire, United Kingdom)
Drums, Percussion

Robert byl anglický hudebník, nejznámější jako bubeník v anglické rockové skupině New Model Army (NMA, 1982-1998), a záskok u Hawkwind (1983). Kromě bubnování byl Heaton také zodpovědný za většinu textů písně a písně skupiny, hudební obsah alba NMA "Thunder And Consolation" je v podstatě výlučně jeho tvorba. Pravděpodobně byl prvním člověkem, který hrál synchronní buben a sólo harmoniky, a to v písni "Shot 18" na turné No Rest for The Wicked. Byl to druhý bubeník v NMA, ale první bubeník jak pro turné i nahrávání.

Heaton se narodil v Knutsfordu v Cheshire a dětství prožil v Kanadě a Belgii. Byl hudebně nadaný, nakonec zvládl hru na kytaru a harmoniku, stejně jako na bicí, pro které je znám, hrával také na klávesy a housle. Heaton začal hrát na kytaru a bubnovat podle kolekce tradičních jazzových nahrávek svého otce. Vyvinul si velmi eklektický hudební vkus, přičemž měl zřejmé rockové vlivy jako Led Zeppelin a ZZ Top, ale také country Johnnyho Cashe a klasických skladatelů - Beethoven, Mozart, Čajkovskij a Vivaldi.

Heatonův příchod znamenal začátek profesionální éry kapely New Model Army. Ve skupině předtím zaujímal post bubeníka Phil Tompkins, ale během té doby nevydala žádnou hudbu. Poté, co strávil několik let jako doprovodný roadie a tour manager pro několik dalších kapel, včetně Hawkwind, přinesl s sebou profesní zkušenosti na turné kapely a byl zodpovědný za jejich najímání jejich dlouhodobému tour manažerovi Tommymu T Walkerovi, členu Bradford St George's a Bradford Univ TSA. Spolu s frontmanem Justinem Sullivanem byl Heaton jádrem Bradfordské New Model Army, původně se Stuartem Morrow na basu, později s Jasonem "Moose" Harrisem. Heatonovy široké hudební zájmy se projevují v hudbě pro hymnickou "Green And Grey" a také ve skládání singlů New Army Army se Sullivanem "Better Them Them Them", "Brave New World", "51st State", "Poison Street", "White Coats", "Space" a "Here Comes The War". Byl zodpovědný za mnoho z nejznámějších NMA skladeb, které se dodnes hrají na jejich koncertech.

V roce 1998 opustil NMA ze zdravotních důvodů - dlouho trpěl chronickým onemocněním sarkoidóza, podstoupil opakovanou operaci a poté mu byl diagnostikován nádor na mozku. Na bicí jej v kapele nahradil jeho roadie Michael Dean. Ačkoli operace jeho mozku byla úspěšná, chirurgové mu poradili, že nebude pravděpodobně hrát na hudební nástroje profesionálně několik let, což nakonec skončilo jeho kariéru u New Model Army.

Po jeho nemoci začal Heaton s úspěšným zahradnickým podnikáním a pomalu se vracel zpět do hudby, zpočátku jako poradce New Deal, poté producent a recorder místních kapel v Bradfordu v rámci projektu "Fresh Milk", nakonec založil koncertní a nahrávací skupinu The Gardeners of Eden, bohužel ale krátce před smrtí. Demo nahrávka The Gardeners of Eden zůstala dodnes nevydaná, ale kopie jsou stále vlasněny jeho rodinou.

V roce 1983 měl i krátký záskok jako studiový bubeník u Hawkwind, zatímco pracoval jako jejich bubenický roadie.

Heaton zemřel na rakovinu slinivky břišní dne 4. listopadu 2004 ve věku 43 let a zanechal manželku Robin a syna Marlona.

Členové Rick Martinez
(narozen ***)
Drums, Percussion

(foto není k dispozici, snad je jedním hudebníků na přabalu alba)

Rick je britský hudebník a hráč na bicí. Jeho hudební kariéra není moc obsažná.

Poprvé je o něm zmínka, když se v roce 1980 objevil jako studiový hráč na albu dvojice Dave Pope and John Daniels "Thank Offering", což byla nahrávka stylů pop, folk, world, country a gospelů.

Rick se stal v roce 1979 členem kapely The Adverts, kde nahradil Roda Lattera, druhého bubeníka po zakládajícím Lauriem Driver (Laurie Muscat). The Adverts byla britská punková kapela, která vznikla v roce 1976. Rick s nimi nahrál jejich druhé album "Cast Of Thousands", které vyšlo u RCA dne 12. října 1979. Krátce po vydání alba byla kapela ohrožena soudním řízením s bývalými členy Pickupem a Latterem, kteří protestovali proti tomu, aby kapela pokračovala v používání názvu The Advertts bez nich. Kapela se rozpadla ještě v roce 1979 krátce po náhodné smrti elektrickým proudem jejich manažera Dempseyho.

Bubeník John Clark z kapely Lloyd Langton Group byl předchůdcem Ricka u Hawkwind. Byl to snad již třetí bubeník během roku 1983, který se u kapely objevil.

Rick předtím jammoval s kapelou v Rockfieldu, aby na nějakou dobu nahradil Johna Clarka, než se připojil k Hawkwind na konci roku 1983, aby v únoru a březnu 1984 zahrál bicí na turné Earth Ritual. Rick měl sice nějaké menší prohřešky s kokainem, ale již tehdy trpěl bronchitidou. Později jej však vystřídal Clive Deamer, tehdy respektovaný studiový hráč. V roce 1983 vyšla kompilace "Hawkwind, Friends & Relations - Twice Upon A Time", kde se Rick objevil ve skladbě "Work". Rick se objevil na živém CD "Hawkwind - The Flicknife Years 1981-1988", které vyšlo v roce 2014.

V roce 1983 se zreformovala skupina The Man s kytarou Mickyho Jonese a Deke Leonarda, na baskytaru Martin Ace a na bicí John "Pugwash" Weathers (dříve Gentle Giant). Tato sestava zůstavala neměnná až do roku 1996, s výjimkou krátkého období v roce 1990, kdy se Weathers necítil dobře, a Rick Martinez dočasně zasedl za bicí.

Členové Michael Moorcock
(celým jménem Michael John Moorcock)
(narozen 18. prosince 1939, London, England, United Kingdom)
Vocals


Michael Moorcock je anglický spisovatel a hudebník, především sci-fi a fantasy, který také vydává literární romány. Je nejznámější pro své romány o postavě Elric Melniboné, které měly klíčový vliv na poli fantazie od 60. a 70. let. Je také úspěšným studiovým hudebníkem, který se podílel na práci pro kapely Hawkwind, Blue Öyster Cult a pro svůj vlastní projekt. V roce 2008 The Times zařadili Moorcocka do jejich seznamu "50 největších britských spisovatelů od roku 1945".

Působil jako redaktor britského časopisu science fiction New Worlds od května 1964 do března 1971, a poté znovu od roku 1976 do 1996. Moorcock podporoval rozvoj "New Wave" sci-fi ve Velké Británii a nepřímo ve Spojených státech, což vedlo k příchodu cyberpunku. Jeho publikace Bug Jack Barron (1969) od Normana Spinrada jako seriálové novely byla notoricky známá, v parlamentu někteří britští poslanci odsoudili Arts Council za financování časopisu.

Michael Moorcock se narodil v Londýně a vyrůstal v okolí Londýna, zejména v oblasti Notting Hill Gate a Ladbroke Grove, které se staly důležitým vlivem v některých jeho beletriích, např. Corneliusovy romány. Moorcock uvedl kniky "The Mastermind of Mars" od Edgara Rice Burroughse, "The Apple Cart" od George Bernarda Shawa a "The Constable Of St. Nicholas" od Edwina Lestera Arnolda jako první tři knihy mládí, které četl před zahájením základní školy. První kniha, kterou si koupil, byla druhá kopie The Pilgrim's Progress.

Moorcock je bývalý manžel Hilary Bailey, se kterou měl tři děti - Sophie, Katherine a Max. Je také bývalým manželem Jill Riches, se kterou se později oženil Robert Calvert. Ilustrovala některé z Moorcockových knih, včetně obálek, včetně přebalu na Gloriana. V roce 1983 se Linda Steele stala Moorcockovou třetí manželkou.

Byl zakládajícím členem Swordsmen and Sorcerers' Guild of America (SAGA), volné skupiny osmi hrdinských autorů fantasy založeného v 60. letech a vedené Linem Carterem, kteří byli vybráni pouze na základě fantazijních údajů.

Moorcock je předmětem čtyř knižních děl, monografie a rozhovoru s Colinem Greenlandem. V roce 1983 Greenland publikoval výstavu "Entropy Exhibition: Michael Moorcock and the British 'New Wave' in Science Fiction". Jako další byl knižní rozhovor "Michael Moorcock: Death is No Obstacle" o technice v roce 1992. Následovaly "Michael Moorcock: Law of Chaos" od Jeffa Gardinera a "Michael Moorcock: Fiction, Fantasy and the World's Pain" od Marka Scrogginse, které byly publikovány nedávno.

V 90. letech se Moorcock přestěhoval do Texasu ve Spojených státech. Jeho manželka Linda je Američanka. Polovinu roku tráví právě v Texasu, druhou pak v Paříži.

Moorcock má i svůj vlastní hudební projekt, který nahrává pod názvem Michael Moorcock & The Deep Fix. Deep Fix byl úvodní příběh obskurní sbírky povídek Jamese Colvina (pseudonym Moorcocka), který vyšel v 60. letech. Deep Fix byla také fiktivní kapela vedená Moorcockovou postavou Jerryho Corneliuse. První album "New Worlds Fair" vyšlo v roce 1975. Album obsahovalo píseň "Snowy White" a řadu dalších skladeb Hawkwind v bonusech. Druhá verze alba "New Worlds" byla vydána v roce 2004 pod názvem "Roller Coaster Holiday". V roce 1980 byl opožděně vydán singl "Starcruiser" spojený s "Dodgem Dude". Skupina Deep Fix uvedla 18. června 1978 vzácné živé vystoupení v londýnském Roundhouse na Bohemian Love-In Nika Turnera, v jehož čele stojí Turnerova skupina Sphynx, také se uvedli Tanz Der Youth s Brianem Jamesem (ex-The Damned), Lightning Raiders, Rohy Steve Took, Roger Ruskin a další.

V roce 1982 jako trio Pete Pavli and Drachen Theaker vydali některé nahrávky Hawkwind, přátelů a příbuzných a limitovaný 7" singl "Brothel In Rosenstrasse/ Time Centre". V roce 2008 byla vydána nahrávka "The Entropy Tango & Gloriana Demo Sessions" od Michael Moorcock & The Deep Fix. Jednalo se o studiové práce pro plánovaná alba založená na dvou z Moorcockových románů "Gloriana, Or The Unfulfill'd Queen" a "The Entropy Tango", které nebyly nikdy dokončeny. Ve spolupráci s Martinem Stoneem začal Moorcock nahrávat v Paříži nové album Deep Fix "Live From The Terminal Cafe". Po Stoneově smrti v roce 2016 Moorcock plánoval album dokončit s producentem Donem Falconem. V roce 2019 Moorcock oznámil dokončení alba a datum vydání na 11. října 2019.

Moorcock spolupracoval s britskou rockovou kapelou Hawkwind při mnoha příležitostech, např. skladba Hawkwind "The Black Corridor" zahrnovala doslovné citace ze stejnojmenného Moorcockova románu, spolupracoval s kapelou na jejich albu "Warrior On The Edge Of Time", za kterou získali zlatý disk. Moorcock také napsal texty k "Sonic Attack", sci-fi satiře na vysílání veřejných informací, byla to část Hawkwind setu Space Ritual. Album Hawkwind "The Chronicle of the Black Sword" byla do značné míry založena na románech s Elricem. Moorcock se objevil na pódiu s kapelou při mnoha příležitostech, včetně turné Black Sword. Jeho příspěvky byly z právních důvodů odstraněny z původního vydání alba "Live Chronicles", které bylo na tomto turné zaznamenáno, ale následně se objevily na některých verzích 2CD. Lze jej také vidět při vystoupení na DVD verzi "The Chronicle Of The Black Sword".

Moorcock také spolupracoval s bývalým frontmanem Hawkwind a rezidentním básníkem Robertem Calvertem na albech "Lucky Leif And The Longships" a "Hype", kde hrál na kytaru a banjo a zpíval doprovodné vokály.

Členové Keith Hale
(narozen 6. listopadu 1950, Hull, East Riding of Yorkshire, England)
Keyboards, Synthesizers


Keith Hale je anglický skladatel, autor, producent nahrávek, performer a učitel hudby, nejznámější je ze spolupráce s Toyah Willcox, Hawkwind a Ginger Baker.

Hudebník narozen v Yorkshire se přestěhoval na jih, když mu bylo deset let. Když byl ve svém posledním ročníku na základní škole získal první cenu v Cadburyho National Essay Competition pro školy. Jako teenager se přestěhoval zpět do Hullu, aby se připojil k Nothineverappens, "Yorkshire's premier psychedelic band". Po návratu do Londýna spolupracoval na projektu "Silly Balls", což byl smíšený mediální projekt, jehož cílem je maximalizovat účast publika, ale ukázalo se, že je příliš obtížné na to, aby byl komerčně životaschopný.

Jeho výrazná hra na klávesy a schopnost psaní písní vedly k tomu, že byl v roce 1973 požádán, aby se připojil ke Comus (britská folk-progresivní kapela). S Comus nahrál album pro Virgin Records v roce 1974 s názvem "To Keep From Crying", na němž Hale hrál na klávesy a marimbu.

V roce 1977 byl Hale odhodlán uskutečnit svoji vlastní hudební vizi a zformoval kapelu Blood Donor. Měla tehdy velmi neobvyklou sestavu dvou hráčů na syntetizátory, dvou perkusionistů a baskytaristy. Tato skupina bojovala na pozadí punk rocku, doprovázela J.J. Burnela. V roce 1979 podepsala smlouvu s Arista Records. Využili služeb různých producentů, včetně Steve Jamese a Johna Cale, ačkoli oni nahráli první album s Tontovou Expanding Head Band a producentem Stevie Wondera Malcolmem Cecilem. Vnitřní spory mezi nahrávací společností a vedením znamenaly, že toto album nebylo nikdy vydáno, třebaže realizovali dva singly "Rubber Revolution" a "Rice Harvest". Ten druhý představující vietnamský dětský sbor, je pravidelně revitalizován pro školní Haleho produkce. Blood Donor lze vidět v Rice Harvest, dokumentárním filmu Toyah z roku 1980 v Toyah Willcox's Battersea, kde často nacvičovali. V roce 2002 se znovu sešli na jednorázový koncert k 25. výročí, který se konal v The Old Market v Hove ve Velké Británii.

V roce 1980 se Hale připojil k Hawkwind a nahradil Tima Blakeho, který odešel během turné k albu "Levitation". Spolu s bubeníkem Gingerem Bakerem Hale odešel po dobře zdokumentovaném flámu kapely v Rockfield Studios.

Po působení v Hawkwind Ginger požádal Haleho, aby dal dohromady kapelu, pro kterou získal pomoc starých přátel Billy Jenkinse a Iana Trimmera a basisty Rikki Legaira z Blood Donor. Skupina známá jako Ginger Baker's Nutters absolvovala dvě dlouhá evropská turné a natočila dvě živá alba "Live In Milan 1980" a "Ginger Baker In Concert". Kapela se rozpadla, když Ginger musel z daňových důvodů opustit Spojené království.

Poté přišla dlouhá a úspěšná spolupráce s Toyah Willcox. Hale společně skládal a koprodukovala první album Toyah "Sheep Farming In Barnet" a její první singl "Victims Of The Riddle". V únoru 1981 její verze Haleovy písně "It's A Mystery" dosáhla v britském singlovém žebříčku na #4 pozici. Poté se připojil ke kapele Toyah pro další turné a TV práci včetně dvojalba "Warrior Rock: Toyah On Tour" nahraného při vyvrcholení 25 zastávkového turné po Velké Británii, během dvou večerů v Hammersmith Odeon v červenci 1982. Toyah Willcox se k tomu vyjádřila v roce 2011: "Takže, pokud se jedná o "Warrior Rock", vím, že je to jedno z nejlepších živých alb, které kdy byly natočeny! A jsem si tím jistá a dva prsty na to, že jeto pravda!".

Hale spolu s bývalými kolegy z Blood Donor Johnem Bentleyem a Gordonem Coxonem vydali v roce 1988 jedno bezejmenné experimentální album ve stylu "acid-jazz". Pod přezdívkou Jasper Fish od Ginger Bakera, s odkazem na to, že Hale pochází z rybářského města, zaznamenal dvě alba pod hlavičkou Jasper Fish and the Alice Band. Alice je pro změnu jméno Haleovy dcery. Doprovázeli Jools Holland v roce 1998 a jejich styl je popsán jako "velmi ve stylu Canterbury 70. let".

Vytvořil také projekt s basovým hráčem Squeeze a bývalým space kadetem Johnem Bentleym. Jejich vystoupení se odehrálo v Ropetackle, Shoreham, dne 2. května 2008. V současné době Hale píše a organizuje mnoho dětských hudebních produkcí v oblasti Kentu a Londýna a vyučuje hru na klávesy a skladbu písní na Charles Darwin School. Zúčastnil se také workshopů v Itálii s členem Squeeze Chrisem Diffordem.

Členové Simon King
(narozen 12. srpna 1950, Oxford, Oxfordshire, England)
Drums


Simon King je anglický bubeník, který je znám hlavně pro svoji práci s Hawkwind. V roce 1985 jej označil britský rockový časopis Sounds jako „definitivní rockový bubeník“. King, který se narodil v Oxfordu, zahájil svou kariéru jako teenager na konci 60. let v Oxfordshirské psychedelické skupině Opal Butterfly, která vydala tři singly a také přispěla na soundtrack k filmu Groupie Girl, ve kterém měl King epizodní roličku. Po jejich rozpadu byl frontmanem Opal Butterfly Lemmy, který se připojil k Hawkwind. Hawkwind měli problémy s bubeníkem Terry Ollisem, takže Lemmy pozval Kinga, aby hrál po boku Ollise. Po několika vystoupeních ale Ollis odešel a jeho místo trvale zaujal King. Jeho prvním vystoupením jako jediný bubeník byla Greasy Truckers Party v Roundhouse 13. února 1972, která byla nahrána a vydána na dvou kompilačních albech s různými umělci, hitový singl "Silver Machine" přinesl Kingovi vystoupení v Top of the Pops.

King zůstal s Hawkwind až do alba "Hawklords" z roku 1978, pak ale z osobních důvodů předal své bicí povinnosti Martinu Griffinovi. Během té doby se spojil s Huwem Lloyd-Langtonem a Nic Potterem a vytvořili trio jménem Jawa, a právě tato skupina nahrála album Steve Swindella "Fresh Blood".

Krátce se vrátil do Hawkwind na své turné Winter 1979, ale během nahrávání pro album "Levitation" opět odešel. Jednou se účastnil zkoušek na turné Select Your Masques z roku 1982, ale po odmítnutí se rozhodl opustit hudební obor.

Podle kytaristy Hawkwind Davea Brocka v rozhovoru natočeném v roce 1984 pro rozhlasovou show Tima Gadda 'Zooks', King opustil kapelu po roce 1979.

Členové Robert Calvert
(celým jménem Robert Newton Calvert)
(narozen 9. března 1945, Pretoria, South Africa,
zemřel 14. srpna 1988, Ramsgate, England)
Vocals


Robert Calvert byl jihoafrický spisovatel, básník a hudebník. Je nejznámější pro jeho roli jako textář a člen space rockové skupiny Hawkwind.

Calvert se narodil v Pretorii v Jižní Africe a přestěhoval se se svými rodiči do Anglie v jeho dvou letech. Navštěvoval školy v Londýně a Margate. Po ukončení školy se připojil k Air Training Corps, kde se stal desátníkem a hrával na trubku kapely 438 letky. Poté pokračoval na vysoké škole v Canterbury. Když dokončil vysokou školu a byl mu odepřen dětský sen o tom, že se stane stíhacím pilotem, pomalu se seznamoval s britskou bohémskou scénou. Calvert začal svou kariéru seroózně psaním poezie. V roce 1967 založil divadelní soubor Street Dada Nihilismus.

Na konci 60. let se přestěhoval do Londýna a připojil se k rozkvětu psychedelické subkultury. Brzy se stal jedním z nejaktivnějších členů a spojil se, mimo jiné, s Frendz, jedním z předních undergroundových časopisů té doby. V té době se seznámil s autory science fiction New Wave. Uznávaný autor Michael Moorcock, vítěz několika sci-fi literárních cen a vydavatel vlivného časopisu New Worlds, se stal jeho celoživotním přítelem. Calvertovy básně byly publikovány v New Worlds a dalších magazínech. Ačkoli byl ovlivněn new wave, Calvert vyvinul charakteristický vlastní styl. Jeho schopnost plynule přecházet mezi poezií, hudbou a divadlem mu umožnila rozvinout se v multimediálního umělce. Calvert pak se seznámil s Dave Brockem a stal se rezidentním básníkem, textařem a frontmanem Hawkwind, občas od roku 1972-1979. Calvert byl spoluautorem hitového singlu Hawkwind "Silver Machine", který dosáhl č. 3 v britském žebříčku singlů. Přestože Lemmy zpívá v jediné verzi, jedná se o předělaný živý záznam pořízený v londýnském Roundhouse s vokály od Calverta. "Zkusili to zpívat všichni kromě mě," řekl později Lemmy. Calvert také režíroval živý opus Hawkwind "Space Ritual Tour".

Calvert ale trpěl bipolární poruchou, která často způsobovala rozporuplný vztah s jeho kolegy hudebníky. V jednom okamžiku býval rozpolcen podle zákona o duševním zdraví. Navzdory svému někdy oslabujícímu duševnímu zdraví zůstal Calvert ostře kreativním, vůdčím a multitalentovaným umělcem. Během období mimo práce s Hawkwind se věnoval i své sólové kariéře - jeho tvůrčí produkce včetně alb, divadelních her, poezie a románů. Jeho první sólové album "Captain Lockheed and the Starfighters" vyšlo v roce 1974. Jedná se o koncepční album, dokonalá směs hudby a divadla zaměřená na skandály kolem úplatkářství v Lockheed. V roce 1975 Calvert vyhrál soutěž poezie Capital Radio s básní "Circle Line". V roce 1975 hudebník a producent Brian Eno produkoval a hrál na Calvertově druhém sólovém albu "Lucky Leif and the Longships", opět koncepčním albu, které se zaměřovalo na historii USA a Vikingů, kteří překonali Atlantik, aby dosáhli Ameriky ještě před Columbusem.

Kromě Michaela Moorcocka a Briana Ena spolupracovali s Calvertem také Arthur Brown, Steve Peregrin Took, Jim Capaldi, Steve Pond, Inner City Unit, Vivian Stanshall, Nektar, John Greaves, Adrian Wagner, Amon Düül II a posmrtně i Spirits Burning, Dave Brock a Krankschaft.

Robert Calvert zemřel ve věku 43 let na infarkt 14. března 1988 v Ramsgate v Anglii a byl pohřben na Minster Cemetery poblíž Margate. Jeho náhrobek je zdoben nápisem "Láska není časový bláznem" ze Sonnetu 116 od Williama Shakespeara.

Členové Paul Hayles
(narozen 15. listopadu 1948, ***)
Keyboards, Synthesisers


Paul Hayles je britský hudebník a klávesový hráč. Během své hudební kariéry spolupracoval s mnoha kapelami jako Ark, Sonic Assassins, Hawkwind, Exiles, Exit, Legend, Twice As Nice, Stradivarius, Cropdusters, Lastwind, This That The Other, Downtime, Nagas2, Smoke a Shadows. Paul Hayles nikdy nechtěl být v kultovní rockové kapele jako Hawkwind a přesto tam byl, plachý otec dvou, který se vydal na cestu, která jej odvedla od jeho mladé rodiny a uskutečnila mu jeho nejdivočejší sny. Hraní v kapelách bylo něčím, co se Paul rozhodl dělat jako koníček kromě své každodenní práce s výukou dětí a problémy s jejich chováním.

Začínal V Devonu v místní skupině Ark, kde byl jedním ze tří členů, dalšími byli Harvey Bainbridge a Martin Griffin. Pomyslel si, že je to jen obtýdenní večer mimo hranice jeho každodenního života. Najednou však jako blesk z čistého nebe se ocitl v roce 1977 s Hawkwind v jejich reinkarnaci jako Sonic Assassins, a poté na turné v USA s Kings of Space Rock. Spadl tak rovnou světa sexu, drog a rock'n rollu. Projeli Amerikou, seznámili se s dalšími skupinami jako jsou Van Halen a The Blockheads, dokonce jedli a povídali si s jedním z jeho hrdinů, Davidem Bowiem.

Hayles se připojil k Hawkwind na plný úvazek brzy poté, když nahradil Simona House. Odešel však uprostřed amerického turné v roce 1978, protože v celé kapele byly stále cítit důsledky Houseova odchodu.

Jeho život byl najednou daleko od toho, co si kdy představoval. Všechny věci přicházejí a končí a Paul se přestěhoval se svoji rodinou do Francie, kde si pronajal malou farmu a zkusil život soběstačnosti, než se vrátil k učení. Také pokračoval v hraní v kapelách, nyní s důvěrou ve své skládání a zpěv. S pomocí jeho spojení s Hawkwind získal vstup do All Area Access na koncerty kapel jako Pink Floyd a U2, a dokonce si zahrál s Topper Headon Band (ex-Clash). Jeho hudební ambice, i když byly odloženy kvůli své milované rodině, byly stále ukryty pod povrchem.

V 90. letech se ve Velké Británii vrátil do světa internátních škol na Unity Care with Education pro extrémně zařaditelnou mládež, ale stále hrál hudbu, dokonce koncertoval s kapelou The Cropdusters. Na škole poskytovali vzdělávání na plný úvazek některým z nejvíce narušených mladých lidí ve Velké Británii. Více než 80 zaměstnanců, většinou kvalifikovaných profesionálů v oboru. Ve své denní práci byl tak dobrý, že byl brzy v letech 2000 až 2005 povýšen na ředitele. Bohužel záchvat rakoviny znamenal uončení této obtížné práce.

Mezitím pracoval na albu s Jalal Nurindou z The Last Poets, klíčovou rapovou kapelou, a vydal EP s některými špičkovými hudebníky z Bristolu včetně bubeníka Roni Size a Clive Deamera.

V Anglii po svém vyléčení z rakoviny dal několik písní na internet, které slyšel Dave Brock, leadr Hawkwind, který jej pozval jako doprovod na britské. A tehdy se v září 2010 zrodil projekt Lastwind. Do roku 2013 následovaly tři sestavy kapely, ve které se objevili Hugo Morgan (Bass), Ken Pustelnik (Drums), Sol Latif (Guitar), Latch Manghat (Guitar, Bass) a Paul Hayles (Vocals, Keyboards). Poté téměř po 30 letech přišlo znovuzrození, když dostal pozvání na podporu Hawkwind na jejich britském turné v roce 2006. Opět na turné, více dobrodružství, více náhodných setkání, jako je Peter Hook z New Order. První album "Return Of A Sonic Assassin" vydali v roce 2012, druhé album Lastwind s novou sestavou Paul Hayles, Kenneth Higgins, Nueng vyšlo pod názvem "High On Life" dne 29. března 2019 pod hlavičkou Flicknife Records. Nová sestava začala zkoušet první dubnový víkend a sám Paul byl ohromen, kolik textů si pamatuje u mnoha písní, které nezpívala od doby, když koncertovali v roce 2013.

V období od roku 2007 do března 2005 také pracoval s projektem Spirits Burning, ve kterém hrál na klávesy. V současné době pracuje jako skladatel, aranžér a producent hudby.

Členové Steve Swindells
(narozen 21. listopadu 1952, Ipswich, Suffolk, United Kingdom)
Keyboards, Synthesisers


Steve je britský zpěvák a skladatel, hudebník, klávesista, básník, novinář, producent, spisovatel, ale také malíř a fotograf nebo organizátor večírků a klubový promotér. Je znám z působení v kapelách Hawkwind (1978-1979) a Hawklords.

Swindells vyrůstal v oblasti Bath a Bristol a odešel z umělecké školy, aby mohl hrát na klávesy s rockovou kapelou Squidd. V roce 1973 se přestěhoval do Londýna a žil v dřepu. V roce 1974 nahrál své debutové sólové album "Messages" pro RCA. Produkoval je jeho manažer Mark Edwards a cítil, že kvalita produkce je špatná, a to i přes přítomnost kvalitních hudebníků. Následné Swindellsovo album "Swallow" bylo nahráno a namixováno, vyrobily se zkušební výlisky, ale dohoda padla.

Odešel od svého manažera a se ke kapele Pilot, s níž nahrával album "Two's A Crowd" v roce 1977. V roce 1978 se připojil k zreformovaným Hawkwind, přejmenovaným na Hawklords pro jejich album "25 Years On" a následné turné. V roce 1980 nahrál další sólové album "Fresh Blood" vydané u ATCO, ale když se mu nepodařilo dosáhnout dostatečných prodejů, přestože dosáhlo na č. #3 na amerických rádiových žebříčcích. Swindells pak pokračoval spolupráci s Rogerem Daltreyem na albech "Martyrs And Madmen" a "Treachery", než dočasně opustil oblast hudebního podnikání. V roce 1983 změnil Swindells svoji kariéru na klubovou propagaci a organizaci večírků. Počátkem 90. let se rozhodl znovu působit jako novinář a mnoho let psal sloupec pro Time Out pod názvem Spyder, jakož i magazín životního stylu Attitude, než se stal editorem webových stránek časopisu. I přes změny v jeho kariéře, Swindells pokračoval stále ve skládaní a hraní hudby.

V roce 2003 Swindells začal hrát na klávesy a zpíval sólově v kapele Danmingo spolu s Jerry Richardsem, Jon Mossem a Winstonem Blissettem. Steve napsal všechny písně, kromě dvou skupinových spoluprací a jedné společné skladby se Stephenem Meade (znám jako Shanks) a později Kentem Brainerdem. V roce 2009 byl Swindells nápomocen při formování (nebo reformaci) Hawklords, hudební skupiny bývalých členů Hawkwind, hrající speciální show na památku umělce Barneyho Bubblese. Přehlídka byla inzerována jako benefiční koncert "s cílem vytvořit nadaci/výroční cenu za inovativní design obalu alba a pamětní desku pro něj".

V roce 2010 odehráli Hawklords mini tour po Velké Británii. V roce 2011 byla skupina aktivní na několika vystoupeních po celé Velké Británii a turné se v říjnu 2011 proměnilo na celostátní. V roce 2012 oznámili, že pracují na albu s názvem "We Are One". V květnu 2012 bylo prostřednictvím stránky Facebooku kapely oznámeno, že ze zdravotních důvodů se Swindells nezúčastní plánovaného turné na rok 2012 a následně ukončil své členství v kapele.

Swindells znovu objevil dvě "ztracená" alba z roku 1980 "The Invisible Man" a "Treachery". Opětovně byla vydána na Flicknife Records dne 27. února 2012. Jeho album z roku 1980 "Fresh Blood" vyšlo poprvé na CD pod Atomhenge/Cherry Red v srpnu 2009. Jeho album "Messages" z roku 1974 spolu s bonusovým CD nevydaných skladeb ze "Swallow", bylo znovu vydáno u Esoteric Recordings/Atomhenge dne 26. listopadu 2009.

Začátkem roku 2012 Steve sestavil ad-hoc "all star" jammovou skupinu jménem The Plastic Sturgeons. Mezi speciální hostující hudebníky patřili Guy Pratt a Dale Davise. Byly zaznamenány pouze dva koncerty, které nahrál Roy Weard. Od 10. prosince 2013 jsou The Plastic Sturgeons již několik týdnů v žebříčku Reverb Nation London Jam Chart. Steve nedávno vydal pod svým jménem dvojalbum "DanMingo" ke stažení.

Členové Adrian Shaw
(také jako Ade Shaw)
(narozen 2. ledna 1947, Hampstead, North London, England)
Bass


Má dlouhou hudební historii sahající až do 60. let, kdy spolupracoval s takovými počiny jako space rockoví Hawkwind, countryový Joe McDonald, Arthur Brown nebo Deviants a Debbie Duveen & The Millbanks.

Adrian je britský hudebník, narodil se v londýnském Hampsteadu. Jako dítě se hodně pohyboval po Londýně. Začínal v Tottenhamu, pak v Notting Hill, Putney a nakonec ve Wembley. Narodil se v roce 1947, v podstatě v samých počátcích Rock and Rollu. Poslouchal tehdy podobné věci jako Elvis, Little Richard a Jerry Lee Lewis v 50. letech a okamžitě tím byl posedlý. Pak přišli Beatles, když mu bylo 15, a ti jej prostě dostali. Na kytaru začal hrát, když mu bylo asi 12. Začal jsem koncertovat a viděl jsem spoustu kapel, nejprve místními a poté na místech jako Marquee. První kapelou, kterou kdy viděl, byli Neil Christian a Crusaders s velmi mladým Jimmym Pagem na kytaru.

Jeho první kapelou byli J.P. Sunshine, v té době mu bylo 20 a seznámil se tam s Rodem Goodwayem, jeho celoživotním přítelem. Když nahráli album "J.P. Sunshine", došlo k problému s drogami a byl konec. Poté se připojil ke skupině jménem Dobbin a poprvé koncertoval v malém klubu v jižním Londýně. Jedním z nejzajímavějších projektů z jeho diskografie je Rustic Hinge & The Provincial Swimmers. V té době žili v komunitním stylu a experimentovali s LSD. Rustic Hinge povstali z popela Crazy World of Arthur Brown. V roce 1969 Adrian požádán, aby se přestěhoval do Arthurovy farmy, kde původně řídil skupinu a dělal jejich světla. Andy Rickell byl tehdy kytaristou. Poté odešel basák a klávesista a Artur jej požádal, aby se připojil na basu. Andy a bubeník Drachen Theaker však z nějakého důvodu postavili proti Arthurovi. V důsledku toho Artur opustil kapelu a ponechal je bez zpěváka. Takže samozřejmě požádali Roda, aby přijel z Bristolu a připojil se k nim. Ale Rod a Adrian nebyli připraveni se vyrovnat s chováním, které Arthura odehnalo, navíc nechtěli hrát naživo. Rod, Adrian a jejich manželky se rozhodli odejít a vytvořit správnou kapelu.

Když opustili Rustic Hinge, přesunuli se do Bristolu a vytvořili Magic Muscle. Nakonec jsme s Rodem hráli ve skupině, která jim plně vyhovovala. Považovali se především za psychedelické hudebníky a našli podobně smýšlející lidi, se kterými mohli hrát. Brali tehdy LSD a jejich hudba to odráží. Všichni žili ve velkém domě v oblasti Cotham v Bristolu se suterénem, kde mohli hrát, kdykoli se jim zlíbilo. Vlastnil jej zakládající člen Britské anarchistické strany, takže se tam cítili jako doma. Hráli každý večer, poháněni LSD a marihuanou osvětlováni stroboskopem a s přáteli v publiku. V té době se hodně bavili hraním na různých lokálních místech.

Adrian a NickSolomon Než se přestěhoval do Dorsetu, se ženou sdíleli byt s Andym Rickellem a jeho manželkou v Maida Vale. Hned za rohem byla kancelář Clearwater Productions, pod níž spadaly kapely Hawkwind, High Tide, Cochise a Skin Alley. Adrian byl s přátelí z High Tide, kteří bydleli v Abbey Road hned za rohem jejich bytu. Následně se seznámil s Dougem Smithem, který byl manažerem Hawkwinda a je stále blízkým přítelem. Odjel do Londýna, aby se podíval na Douga a zeptal se jej, jestli by je nemohl pozvat jako doprovod Hawkwind při jakýchkoli koncertech. V té době měli právě hit "Silver Machine" a vydali se na turné Space Ritual. Doug jim zamluvil podporu na tomto turné, což bylo velmi užitečné, protože jim to otevřelo celé Spojené království. Nevýhodou zpravidla bylo, že když dorazili na místo, obvykle je zatkla místní policie, která předpokládala, že jsou Hawkwind. Naštěstí byli natolik chytří, že skryli své "léky" tam, kde je policie nikdy nenašla.

Po nějaké době ale v Bristolu přitahovali příliš velkou pozornost. Jejich zpěvák Keith Christmas, který s nimi žil v Cothamu, než se přestěhoval na statek v Somersetu, se jich zeptal, zda by se tam nechtěli zdekovat. Takže se hromadně přestěhovali na venkov. Týden poté našla policie už jejich starý dům úplně prázdný. Odehráli spoustu bezplatných festivalů, zvláště Windsor byl nezapomenutelný. Setkávali se se členy Pink Fairies a Hawkwind, nebo také s Dr. John. Vystupovali také na Glastonbury Fayre. Naštěstí na konci 80. a začátkem 90. let bylo zaznamenáno a vydáno více desek. Jednou z nich byla "The Pipe The Roar The Grid", záznam ze dvou zkoušek v letech 1970 a 1973, druhou pak "Gulp!" (vyšla v roce 1991).

V 70. letech hrál Adrian v mnoha různých kapelách. Reds, Whites and Blues byla kapela, kterou vytvořil s kanadským kytaristou jménem Richard Moore, vystřídali řadu bubeníků včetně Roy Dyke z Ashtonu, Gardenera, Dykea a Tim Ropera, starého přítele z Ducks Deluxe a dalšího kytaristy jménem Mike Rogers. Byli požádáni, aby hráli na soundtracku k porno filmu s názvem "Sensations". V podstatě to znamenalo posezení ve studiu v Wardour Street, Soho, sledování filmu a improvizaci na soundtrack. Připojili se tam k dívčinám, které při válení filmu většinou musely zpívat orgasmické zvuky ooohy a ahhh.

Shaw hrál na basu v kapele bývalého perkusionisty Tyrannosaurus Rex Steve Peregrin Tooka v roce 1974 a o tři roky později, když se objevil s Hawkwind v půlhodinovém TV pořadu Tyrannosauruse Rex Marca Bolana, kde byl sám pozván, aby se připojil k T.Rex, nicméně Bolanova smrt velmi brzy poté tomu zabránila.

V té době nahrál také několik skladeb pro Keitha na pár jeho alb a připojil se k jeho kapele na rozhlasové show a koncerty. V kapele byl Andy Dolby na kytaru z Arthur Brown’s Kingdom Come. Nahrál také singl s Arthurem nazvaný "Gypsies/Dance" spolu se Simonem Houseem a Android Funnelem. Vystupoval také s Atomic Rooster, když mu zavolal Vincent Crane a požádal jej, aby s nimi hrál na basu. Přestože žádnou jejich píseň pořádně neznal, vystoupení zvládl.

Shaw spoluzakládal Magic Muscle a od roku 1990 je členem britského psychedelického outfitu The Bevis Frond. Natočil také mnoho alb jako sólový umělec a spolu s Nickem Salomanem Bevis Frond spoluvlastnil nezávislou nahrávací společnost Woronzow Records. Na jeho albech hostovalo mnoho hudebníků jako Nick Saloman, Simon House, Andy Ward, Bari Watts, Ric Gunther, Paul Simmons, John Perry, Tony Hill, Pete Pavli, Brendan Quinn nebo jeho syn Aaro, úžasný kytarista a hráč na klávesy. Natočil také dvě alba s Rodem Goodwayem, jedním z nich je "Oxygen Thieves" a v záloze mají další materiál.

Již jednou byl požádán, aby se připojil k Hawkwind, bylo to v roce 1972 s Magic Muscle, ale odmítl je z loajality vůči Muscle. Jak se ukázalo, byl to špatný krok, když se Magic Muscle o několik měsíců později rozpadli. Dostal se k nim až v roce 1977, když na krátkém evropském turné v polovině 70. let zastupoval Lemmyho. První turné, které s kapelou absolvoval, mělo podporu právě od Motöorhead. Během jeho působení v kapele Hawkwind, se kterými nahrál alba "Quark, Strangeness, Charm" a "PXR5" a vystupoval na mnoha koncertech. Toto období bylo jedním z jejich nejvíce kreativních. Bob Calvert byl navzdory svým duševním problémům ve vynikající formě a nahráli tehdy několik klasických skladeb Hawkwind jako "Damnation Alley", "Quark", "High Rise", "Spirit Of The Age", "Robot" a mnoho dalších.

V letech 2011 až 2014 byl členem reunionovaných Hawklords s výběrem bývalých muzikantů Hawkwind a nahrál s nimi tři alba.

Adrian a jeho žena Maureen se přestěhovali z Londýna, nyní žijí v se synem Jackem Russellem. Má nahrávací studio, které využívá vždy, když múza udeří, a povětšinou žije klidný život, který se prolíná se záchvaty šílenství. A to mu docela dobře vyhovuje.

Členové Paul Rudolph
(celým jménem Paul Fraser Rudolph)
(narozen 14. června 1947, Vancouver, British Columbia, Canada)
Guitars, Bass, Vocals


Paul Rudolph pocházející z Vancouveru, Britská Kolumbie, Kanada, je kytarista, baskytarista, zpěvák a cyklista. Předtím, než se vrátil do Kanady, aby se oddal své vášni pro jízdu na kole, proslavil se na britské undergroundové hudební scéně a poté jako studiový hudebník. Bydlel v Gibsons v Britské Kolumbii, kde vlastnil a provozoval obchod s koly Spin Cycle. Od té doby odešel do Victoria v Britské Kolumbii. Nyní žije ve Vancouveru.

Během svého pobytu v Anglii objevil a oddával se další vášni - cyklistice. Získal závodní licenci a vyučil se mistrem jako stavitel kol, dovednosti, které používal k zahájení nové profese, kterou dodnes dodržuje.

Jako dítě trpěl obrnou postihující jeho pravou horní ruku a rameno. V 10 letech se začal učit hrát na kytaru, která také sloužila jako fyzioterapie pro jeho stav. Jako teenager hrál na basu v místních barech se skupinami stylu blues a boogie jako The Midnighters nebo The Pannix. Na doporučení svého dětského přítele Jamieho Mandelkaua se přestěhoval do Londýna v Anglii a připojil se k kytarové kapele The Deviants pod vedením Micka Farrena. Poté, co skupina se zpěvákem nahrála své třetí album a přispěl k Twinkově albu "Think Pink", rozešli se během katastrofálního turné po západním pobřeží Severní Ameriky.

Po návratu do Anglie se skupina spojila s Twinkem a vytvořili The Pink Fairies, podepsali smlouvu s Polydorem a nastoupili na kariéru soustředěnou kolem Ladbroke Grove. Rudolph natáčel dvě alba "Never Never Land" a "What Bunch Of Sweeties", odešel však okamžitě po vydání druhého alba, aby se mohl věnovat dalším podnikům, včetně hraní pro Sparks a záskoku v Uncle Dog nebo s Carol Ann Grimes. Začátkem roku 1973 byl pozván producentem Roxy Music Johnem Porterem, aby se zúčastnil demo relací pro Sparks, než tato skupina našla britské hudebníky (Adrian Fisher, Martin Gordon a Dinky Diamond) pro jejich opětovný návrat ve Velké Británii.

Právě na posledním koncertu Uncle Dog se seznámil s bývalým hudebníkem Roxy Music Brianem Enem, kterému v letech 1973 až 1977 přispíval na jeho čtyř albech "Here Come The Warm Jets", "Another Green World", "Music For Films" a "Before And After Science". Současně se stal hlavním hudebním interpretem pro spolupracovníka Hawkwind Roberta Calverta, ke kterému se také připojil Eno a nahrával s ním koncepční alba "Captain Lockheed And The Starfighters" a "Lucky Leif And The Longships".

Rudolph se připojil k Hawkwind v roce 1975 poté, co propustili basistu Lemmyho a Robert Calvert se k němu brzy přidal. Nahrál s nimi jedno album "Astounding Sounds, Amazing Music", nealbový singl "Back On The Streets" předtím, než on a bubeník Alan Powell byli propuštěni pro pokus rozšířit rozsah hudby skupiny. Jedna z jeho písní "Hassan I Sabbah", která vznikla při spolupráci mezi ním a Robertem Calvertem, byla zařazena na album "Quark Strangeness And Charm". Rozšířené CD album také obsahuje skladby, kde hraje na kytaru a basu na raných nahrávkách skladeb alba.

Powell a Rudolph vytvořili krátkodobý počin Kicks s Calem Batchelorem a Steve Yorkem, předtím než tato dvojice pracovala na EP Micka Farrena "Screwed Up". EP vedlo k nabídce na album "Vampires Stole My Lunch Money", ale v té době se Rudolph rozhodl vrátit do své rodné Kanady.

Existují archivní vydání a reuniony The Pink Fairies a Hawkwind, kterým odolával, s výjimkou dvojice alb "Pleasure Island" a "No Picture" nahraných s Twinkem a vydaných pod názvem "Pink Fairies". V září 2009 se ve studiu znovu spojila sestava What Bunch of Sweeties Pink Fairies, aby nahráli novou verzi písně "Do It" pro kompilační album "Portobello Shuffle".

Členové Alan Powell
(narozen 1948, Manchester, Lancashire, England)
Drums


Alan Powell je britský hudebník a hráč na bicí. Od roku 1974 se připojil jako zdvojený bubeník spolu se Simonem Kingem ke kapele Hawkwind. Jako bubeník byl hlavně aktivní v 70. letech minulého století, když působil v kapelách Hawkwind (1974-1976), Chicken Shack (1969-1971) a později Anthem Lights (od roku 2007).

V roce 1964 se Alan připojil k R&B kapele Ivans Meads z Manchesteru, která vydala svůj první singl pro značku EMI "Sins Of A Family", další následoval v roce 1965 "We Tom Talk Tom It It Tomorrow“. Kapela se rozpadla v roce 1967.

Jeho první zaznamenatelné vystoupení byly s Chicken Shack, který se objevil na jejich živém albu "Goodbye" z roku 1974 a s Vinegar Joe "Proud To Be A Honky Woman". Pokračoval dále ve svém přátelství s Robertem Palmerem z Vinegar Joe, se kterým byl spoluautorem "Gotta Get A Grip on You, Part 2" z desky "Some People Can Do What They Like" (1976), "The Silver Gun" z "Pride" (1983), singly "Jealous" z alba "Secrets" a "Life In Detail" vydáném později na soundtracku k "Pretty Woman" (1990).

Během roku 1974 se připojil k Hawkwind jako druhý bubeník, nahrál dvě alba "Warrior On The Edge Of Time" (1975) a "Astounding Sounds, Amazing Music" (1976), připojil se ke spolupráci ke kolegovi z Hawkwind Michaelu Moorcockovi z roku 1975 na albu "New Worlds Fair". Po odchodu z Hawkwind se podílel na albu Nika Turnera z roku 1978 "Xitintoday".

V roce 1977 založil krátkodobou koncertné skupinu Kicks s Paulem Rudolphem (Hawkwind), Steve Yorkem (Vinegar Joe) a Calem Batchelorem (Quiverem), poté se spojil s Mickem Farrenem pro EP "Screwed Up" (1977) a "Vampires Stole My Lunch Money" (1978). V roce 1978 založil Tanz Der Youth s leaderem The Damned Brianem Jamesem, vydali singl "Sorry Sorry, Sorry/Delay", nahrál Peel Session, koncertoval s Black Sabbath a objevil se u Turnera na festivalu "Bohemian Love-In".

Na konci 70. let emigroval do San Francisca, kde vystupoval se svoji vlastní new wave skupinou Jo Allen and the Shapes a vydal v roce 1980 singly "Cryin 'Over You/Lowlife" a "Shimmy, Shimmy" na kompilační albu 451 Music.

Během 90. let se znovu spojil s některými ze svých bývalých kolegů z Hawkwind pro několik severoamerických zájezdů, což vyústilo v 1995 při živém albu a videu "Space Ritual Revisited" a studiovém albu "Past or Future" (1996).

Členové Del Dettmar
(narozen 20. dubna 1947, Thornton Heath, Surrey, England)
Synthesisers, Keyboards


Del Dettmar je britský hudebník, je nejznámější jako hráč na syntezátor a klávesy s anglickou space rockovou kapelou Hawkwind v letech 1971 až 1974.

Po ukončení školy prošel řadu pracovních míst, včetně práce v bance, kopání brambor na Jersey, na pramici vozil turisty nahoru a dolů po řece v Cambridge. Nakonec dostal práci jako roadie s The Pretty Things a následně pracoval jako koncertní manažer pro Edgar Broughton Band, Arthur Brown, Juicy Lucy, Pete Brown a poté i Cochise.

Nakonec byl přijat jako leader koncertního doprovodu Hawkwind jejichich manažérem Doug Smithem. Zatímco se staral o své povinnosti v oblasti organizace turné, seděl také v popředí na koncertech obsluhující syntetizátor a míxáž skupiny. V květnu 1971 byl přijat do kapely, aby nahradil dočasně nepřítomného Dika Mika. Spolupracoval s Dave Brockem na albu "Doremi Fasol Latido" a je považován za autora skladeb "One Change" z "Doremi Fasol Latido", ""Electronic No. 1" na "Space Ritual" a "Goat Willow" na "Hall Of The Mountain Grill".

Hawkwind opustil v červnu 1974, aby se odstěhoval do East Shore of Kootenay v B.C. Kanada, kde stále žije. Nahrál tam dvě alba s Vancouverskou experimentální skupinou Melodic Energy Commission v roce 1979 a 1980 za pomocí bývalého kolegy z Hawkwind Paula Rudolpha. Příležitostně hrával s kapelou Space Ritual.

Členové Michael "Dik Mik" Davies
(celým jménem Richard Michael ‘DikMik’ Davies)
(narozen 1944, Richmond, Surrey, England,
zemřel 16. listopadu 2017)


Dik Mik byl britský hudebník, hráč na syntezátor a klávesista, je nejznámější jako člůen kapely Hawkwind (1969-1973). Dik Mikovy oscilatory, generátory šumu a syntetizátory pro Spaceship Hawkwind hyperpohonem.

Daviese do kapely přivedl jeho přítel aleader skupiny Dave Brock krátce po založení Hawkwind v roce 1969, i když původně přišel jako roadies. Ale jeho zájem o rozvíjející se žánr elektronické hudby vedl k tomu, že mu byl nabídnut slot před jejich prvním vystoupením. Před jeho odchodem v srpnu 1973 si zahrál na bezejmenném albu z roku 1970, také se objevil na albech "In Search Of Space" (1971) a "Doremi Fasol Latido" (1972). Obě dvě poslední uvedené desky zůstávají klíčovými tituly Hawkwind, stejně jako jejich klasický živý záznam "Space Ritual", kde se také objevil.

První album britské Top 20, pozlacené prodeji "In Search Of Space" obsahovalo oblíbené skladby fanoušků jako jsou "Master Of The Universe" a "You Know You Only Only Dreaming". "Doremi Fasol Latido" se také stala v britské Top 20 hitem, a to díky Lemmyho napsané a nazpívané písni "Silver Machine", která dosáhla vrcholu v britské Top 10 na 3. místě. Po vystoupení v Římě 1973 se tam však rozhodl, čímž v podstatě skončil jeho čas v kapele. "Takové věci [že se členové neobjeví na koncert] se stávaly pořád - různí lidé by odešli za pár týdnů a nikdo by si o tom moc nepřemýšlel," řekl Brock ještě v roce 1973.

DikMik, průkopník budoucí elektronické hudby, byl novátorem nejen industriální hudby a kapel jako byla Throbbing Gristle, ale také mnohé elektronické hudby od Aphex Twin a dalších.

Jediné zmínky o Dik Mikovi v pozdějších letech byly pouze různé příspěvky saxofonisty Nik Turnera na jeho blogu v červenci 2016, kde popisoval, jak Dik Mik žije a tráví čas na své nemovitosti ve Švédsku, většinou ve vigvamu, který společně stavěli. Poslední záznam o tom, že byl DikMik naživu a v dobrém duchu, byl zveřejněn 10. dubna 2017. Byla tam také zmínka, že chvíli pracoval v Oxfordu, Dánsku a ve Finsku, vždycky v hudbě, kde objevoval nové kosmické tóny a melodie. Proslýchá se, že měl raději halucinogenní drogy více než hudbu.

Hawkwind potvrdili 16. listopadu 2017, že jejich bývalý syntezátor a klávesista Michael DikMik Davies toho dne ráno zemřel. Hawkwind vydali prohlášení, které zní: "Jsme velmi smutní, protože vás musíme informovat, že náš starý přítel a člen kapely DikMik, Michael Davies, dnes ráno zemřel. Bude jej milovat a pamatovat si na jeho inovativní příspěvky nejen pro Hawkwind, ale pro celý hudební žánr, jehož byl důležitým průkopníkem."

Brock také nabídl svůj hold a uvedl: "Pamatuji si, když se DikMik připojil ke skupině, koupil si zvukový generátor od Tottenham Court Road, získal echo jednotku Watkins Copycat, složený stolek s kartami, kompletní se zelenou baizou, a se stal jedním z inovátorů elektronické hudby. Na návrh DikMika a pozdější vytrvalost jsme dostali Lemmy, aby se připojil ke skupině, a ty znáš zbytek! Sbohem, starý chlapče, tvoje legenda žije dále."

Členové Terry Ollis
(rodným jménem Terence Ollis)
(narozen 11. dubna 1952, Hammersmith, London, Great Britain)
Drums, Percussion


Terry Ollis je britský hudebník a hráč na bicí a percussion. Intenzivně se podílel na žánru space rocku, byl jedním ze zakládajících členů nejvýznamnější skupiny Hawkwind v tomto žánru a objevil se již v její předchůdkyni Hawkwind Zoo. Terry se narodil v Londýně a je bubeníkem, který hrál na jejich prvních dvou albech. Spolupracoval také s kapelami 2001 A Space Rock Odyssey, Deep Fix a Pink Fairies, hrál i na albech Michaela Moorcocka. Jeho syn Sam je také talentovaný bubeník.

Terry byl několik let v kapele nazvané Little Wing s basistou Terrym Peakerem. Jeden recenzent jej jednou uviděl a prohlásil o něm, že se narodil, aby hrál na bicí ve stylu Mitch Mitchella. Na začátku 90. let Terry působil v kapele I.D.Crisis, což bylo blues and rockové combo s řadou přídavných nástrojů jako např. harfa.

Členem kapely Hawkwind byl v období srpen 1969 až únor 1972.

V současné době pracuje jako školník a zároveň hraje v kapele Space Ritual, což je britská space rocková skupina, založená v roce 2000 Nik Turnerem, složená převážně z bývalých členů Hawkwindu. Název si zvolili podle jednoho alba Hawkwind "The Space Ritual Alive". Hrají mix materiálu raných Hawkwind materiálu a vlastních skladeb. Vydali dvě alba "Sonic Savages" v roce 2005 a "Otherworld" v roce 2007. Kromě toho vydali již pět živých desek a jedno živé DVD.

Členové Thomas Crimble
(narozen ***)
Bass


Thomas Crimble je hudebník, který hrával se Skin Alley a Hawkwind, než se stal ústřední součástí organizace Glastonbury Festivalu od roku 1971 Free Festival do roku 1999. Následně se zapojil do alternativního projektu Hawkwinda Space Ritual, který založil Nik Turner.

Kapelu Skin Alley založil s bubeníkem Gilesem Popem a manažerem Richardem Thomasem (známý z Clearwater), progresivní jazz-rockovou kapelu, která se později po odchodu od CBS upsala Stax Label. Během působení ve Skin Alley Thomas a Giles jammovali také s Jimi Hendrixem a Stephenem Stillsem v Revolution Club v Londýně.

Když opustil Skin Alley, byl požádán, aby se připojil k Hawkwind jako basový hráč, kde nahradil Johna Harrisona, který právě dokončil první album. Hrál v Hawkwind asi 8 měsíců večer co večer naživo a pomáhal vytvářet skladby na albu "In Search Of Space". Hrál s Hawkwind mimo oficiální festival Isle of Wight 1970, na kterém si Jimi Hendrixe velmi užil, i když se v té době nepřipojil.

Na festivalu Isle of Wight napadlo Crimbleho, že musí existovat lepší způsob, jak organizovat festivaly, a prostřednictvím své tehdejší přítelkyně Jytte Klamer se setkal s Andrewem Kerrem, který sdílel stejné myšlenky. Když byl požádán o pomoc při organizování festivalu Glastonbury Free Festival z roku 1971 společně s Andrewem Kerrem, Jutte Klamerovou, Markem Ironsem a Arabellou Churchill, stal se jedním z hlavních organizátorů a téměř 30 let úzce spolupracoval s Michaelem Eavisem. Crimble přenesl do Gilberto Gil nápady z brazilského karnevalu, perfektního příkladu bezplatného, téměř spontánního, multidisciplinárního uměleckého festivalu, který se stal klíčovým pro vývoj festivalu.

Během svého působení na festivalu založil festivalovou farm house kapelu The Worthy Farm Windfuckers, která hrála na původní kultovní Pyramid scéně s Johnnym Hodgem a "English" Johny Foxem. Thomas také hrál s Hawkwind na festivalu v roce 1971, protože Dave Brock byl nedostupný. Do roku 1999 pokračoval v práci s Michaelem Eavisem a týmem na každém festivalu Glastonbury. Windfuckers také v průběhu let hráli s Robinem Lawrencem a kapelou Michaela Wildinga ve Walesu Solar Ben a mnoha dalšíma.

V 80. letech také provozoval Mountain Studio, zkušební a nahrávací studio ve Walesu, kde žil od počátku 70. let. Studio bylo využíváno skupinami jako Thompson Twins, Killing Joke, Marillion, Roy Harper, Saxon, China Crisis, The Slits s Neneh Cherry, Pig Bag, The Pop Group, Max Splodge, Doll by Doll a The Gang of Four. Crimble také skládal písně s Johnem Otwayem na album "Where Did I Go Right?" Neila Innese.

V roce 2001 se stal spolu s Terrym Ollisem zakladatelem Space Ritual, alternativy Hawkwind od Nika Turnera, původně Xhawkwind, dokud právní kroky nezabránily použití tohoto jména. ZAčínal s basovou kytarou, přesunul se na rytmickou kytaru, když se přizpůsobil hraní Dave Andersona s kapelou, a nyní zaujal post ve hře na syntetezátor a klávesy Hammond Organ a Roland XP80. V současné době skládá filmovou hudbu, písně a znělky, když nezahradničí a neobnovuje viktoriánskou zahradu ve Walesu.

Členové Dave Anderson
(také jako Hawk, Dave 'Android' Anderson, Dave Anderson/Drek)
(narozen 1949, Romford, England, United Kingdom)
Bass


Dave Anderson je britský hudebník hrající na kytaru i baskytaru, producent a zvukový inženýr. Je zakladatelem a vlastníkem hudebního studia Foel Studio, Llanfair Caereinion, Powys, Wales, UK. V současné době žije ve Welshpoolu. Působil v kapelách Amon Düül II, Amon Düül II (1969-1970), Hallelujah, Hawkwind (1970-1971), Inner City Unit (1984-1985), Space Ritual (2000-*) a The Groundhogs (1987-1988, 2001-2003, 2007-present).

Do školy docházel na Rickmansworth Grammar School, později vystudoval University of Errors.

V sestavě kapely Hawkwind se objevil baskytarista Dave Anderson, ex-člen Amon Düül II, v letech 1970-1971. Dave Anderson se také připojil a hrál na druhém albu "In Search Of Space", ale odešel ještě před jeho vydáním kvůli osobnímu napětí s některými dalšími členy kapely. Anderson a Lloyd-Langton pak vytvořili krátce trvající skupinu Amon Din. Poté se opět vrátil k Amon Düül II.

Členové John Harrison
(narozen 28. května 1942,
zemřel 26. května 2012, Los Angeles, U.S.)
Bass


John Harrison byl britský hudebník a hráč na baskytaru, působil jako jeden z průkopníků žánru "space rock" jako původní basista Hawkwind. Johnovy pulzující a vynalézavé basové partie v kapele položily základ pro vlivný zvuk Hawkwind, tehdy i nyní.

Harrison pomohl založit Hawkwind v roce 1969 a v kapele byl až do roku 1970. Ačkoli byl u Hawkwind pouze krátkou dobu, předvedl svůj talent v kapele již na legendárním bezejmenném albu, které vyšlo v roce 1970. Své poslední vystoupení jako člen Hawkwind odehrál ve dnech 26. - 27. června 1970 na The Bath Festival. Údajně byl frustrován volným životním stylem ostatních členů kapely, což bylo v rozporu k jeho profesionálnímu přístupu k hudbě.

V kapele jej nahradil Thomas Crimble, na následujícím albu "In Search Of Space" pak Dave Anderson. Po svém odchodu z kapely John také úspěšně pracoval jako producent a zvukový technik v legendárním studiu Village Recorders v Los Angeles.

John Harrison z vlivné hard rockové skupiny Hawkwind zemřel nedávno ve věku 69 let poté, co sedm let od roku 2005 bojoval s Huntingtonovou nemocí. John Harrison zemřel 26. května 2012 ve spánku , jen dva dny před 70. narozeninami. V době jeho smrti byl John ošetřován na klinice Garden Crest v Los Angeles. Jeho pečovatelé tam hlásili, že pokojně zemřel kolem 20:00. Dne 28. května by mu bylo 70 let. Harrisonova sestra Franny poslala podrobné a upřímné poselství původním i současným členům Hawkwind, Dave Brockovi a jeho manželce Kris Tait.

Členové Mick Slattery
(celým jménem Michael Daniel Slattery)
(narozen 1946, England,
zemřel 17. března 2023)
Guitars (1969)


Mick je britský hudebník a kytarista, který spoluzakládal kapelu Hawkwind ještě pod původními názvy Group X a Hawkwind Zoo. Dave Brock a Mick spolu hráli v roce 1967 v kapele The Famous Cure na turné po Holandsku, než v roce 1969 založili Hawkwind. Slattery a Brock založili Hawkwind v Ladbroke Grove v Londýně, přičemž získali basáka Johna Harrisona, bubeníka Terryho Ollise a klávesistu Michaela 'Dika Mika' Daviese. Kapela hrála koncerty jako "Group X" ve svých začátcích, než se usadila na názvu Hawkwind, údajně kvůli Turnerovu zvyku vyčistit si nos a přecházet vítr. Brock od té doby vedl kapelu, ale Slattery odešel dříve, ještě v roce 1969, než nahráli své debutové album. Objevil se na prvním demo vinylu kapely, zejména na rané verzi "Hurry On Sundown", "Bring It On Home", "Kiss Of The Velvet Whip" a ve skladbě Pink Floyd "Cymbaline". Hrál také na prvních vystoupeních skupiny v All Saints Hall v Notting Hill. Slattery opustil skupinu ve stejném roce, kdy se připojil, v roce 1969, a byl nahrazen sólovým kytaristou Huw Lloyd-Langtonem.

Ke kapele se připojil po mnoha letech v rámci projetu Hawkestra a jeho pokračování od roku 2000 v kapele Space Ritual, se kterou koncertoval. V posledních letech se Slattery vrátil, aby hrál v různých jiných skupinách spojených s Hawkwind. Slattery pokračoval v hraní se svými bývalými spoluhráči v Nik Turner's Space Ritual a Hawkestrel Alana Daveyho. Je u něj ještě zaznamenáno působení v kapele The Compromise.

Mick Slaterry, zakládající člen space rockové kapely Hawkwind zemřel pokojně doma, na Den svatého Patrika, 17. března 2023, ve věku 77 let po krátké nemoci.

Ve svém příspěvku oznamujícím Slatteryho odchod, Brock vzpomínal na dobré časy, které prožil se svým bývalým kolegou z kapely. "Mám spoustu příjemných vzpomínek z našich mladých dnů," napsal Brock. "Hrajeme spolu v Holandsku a poflakujeme se v Richmondu [v Londýně] v L'Auberge Cafe a Eel Pie Island [ostrov v řece Temži, který hostil mnoho britských bluesrockových kapel 60. let]. Koncem 60. let jsme zkoušeli v mém bytě v patře v Putney a také v suterénu hudebního obchodu Boba Kerra na Gwalior Road a hráli jsme nahlas hudbu, což naše sousedy hodně rozčilovalo."

Zpět
Studiová alba:
2024 Stories From Time And Space
2023 The Future Never Waits
2021 Somnia
2020 Carnivorous (as Hawkwind Light Orchestra)
2019 All Aboard The Skylark
2018 Road To Utopia
2017 Into The Woods
2016 The Machine Stops
2012 Stellar Variations (as Hawkwind Light Orchestra)
2012 Onwards
2010 Blood Of The Earth
2006 Take Me To Your Future
2005 Take Me To Your Leader
2000 Spacebrock (Dave Brock Solo)
1999 In Your Area - Live And Studio
1997 Distant Horizons
1995 Alien 4
1995 White Zone (as Psychedelic Warriors)
1993 It Is The Business Of The Future To Be Dangerous
1992 Electric Tepee
1990 Space Bandits
1988 The Xenon Codex
1985 The Chronicle Of The Black Sword
1982 Choose Your Masques
1982 Church Of Hawkwind
1981 Sonic Attack
1980 Levitation
1978 25 Years On (as Hawklords)
1979 PXR5
1977 Quark, Strangeness And Charm
1976 Astounding Sounds, Amazing Music
1975 Warrior On The Edge Of Time
1974 Hall Of The Mountain Grill
1972 Doremi Fasol Latido
1971 In Search Of Space
1970 Hawkwind
Živá alba:
2022 We Are Looking In On You
2022 Knights In Space Live
2020 50 Live
2017 At The Roundhouse
2015 Space Ritual Live
2008 Knights of Space
2004 Spaced Out in London
2002 Canterbury Fayre 2001
2001 Yule Ritual
1999 Hawkwind 1997
1996 Love in Space
1994 The Business Trip
1992 The Friday Rock Show Sessions
1991 Palace Springs
1987 Out & Intake
1986 Live Chronicles
1985 Space Ritual Volume 2
1984 This Is Hawkwind, Do Not Panic
1983 Zones
1983 The Text Of Festival - Hawkwind Live 1970-72
1980 Live Seventy Nine
1973 Space Ritual

EP:
1995 Area S4
1994 Quark, Strangeness And Charm
1993 Decide Your Future
1984 The Earth Ritual Preview

¨

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards [Keys], Synth [Synths]
Magnus Martin - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards [Keys]
Richard Chadwick - Drums, Percussion
Doug MacKinnon - Bass
Tim "Thighpaulsandra" Lewis - Keyboards, Synthesizers
Hosté:
Diskografie Stories From Time And Space
Vyšlo 5. dubna 2024, Cherry Red Records, CDBRED901 (UK)

Seznam skladeb:
01. Our Lives Can’t Last Forever ()
02. The Starship (One Love One Life) ()
03. What Are We Going To Do While We’re Here ()
04. The Tracker ()
05. Eternal Light ()
06. Till I Found You ()
07. Underwater City ()
08. The Night Sky ()
09. Traveller of Time & Space ()
10. Re-generate ()
11. The Black Sea ()
12. Frozen In Time ()
13. Stargazers ()
Total Time (00:00)

Producer: Brockworld, Hawkwind
Mastered at London's famous Abbey Road Studios
Coordinator [Album Coordination]: Kris Tait
Cover: Meriel Waissman

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards [Keys], Synth [Synths]
Magnus Martin - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards [Keys]
Richard Chadwick - Drums, Percussion
Hosté:
Mel Rogers - Backing Vocals
Trixie Smith - Backing Vocals
Diskografie The Future Never Waits
Vyšlo 10. září 2021, Cherry Red, BRED845 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Future Never Waits ()
02. The End ()
03. Aldous Huxley ()
04. They Are So Easily Distracted ()
05. Rama (The Prophecy) ()
06. USB1 ()
07. Outside Of Time ()
08. I’m Learning To Live Today ()
09. The Beginning ()
10. Trapped In This Modern Age ()
Total Time (00:00)

Producer: Brockworld, Hawkwind
Coordinator [Album Coordination]: Kris Tait
Cover: Meriel Waissman

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards [Keys], Synth [Synths]
Magnus Martin - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards [Keys]
Richard Chadwick - Drums, Percussion
Hosté:
Mel Rogers - Backing Vocals
Trixie Smith - Backing Vocals
Diskografie Somnia
Vyšlo 10. září 2021, Cherry Red, BRED845 (UK)

Seznam skladeb:
01. Unsomnia (10:21)
02. Strange Encounters (6:34)
03. Alcyone (5:29)
04. Counting Sheep (3:25)
05. China Blues (7:23)
06. It's Only A Dream (3:18)
07. Meditation (4:20)
08. Sweet Dreams (2:20)
09. I Can't Get You Off My Mind (3:58)
10. Small Objects In Space (5:07)
10. Pulsestar (1:44)
12. Barkus (4:46)
13. Cave of Phantom Dreams (4:13)
Total Time (62:58)

Producer: Brockworld, Hawkwind
Coordinator [Album Coordination]: Kris Tait
Cover: Meriel Waissman

Skupina:
Dave Brock - Lead Guitars, Bass, Synth, Keyboards, Vocals
Richard Chadwick - Drums
Magnus Martin - Vocals, Guitars
Hosté:
Trixie Smith - Backing Vocals
Kris Brock - Backing Vocals
Candy Floss - Backing Vocals
Diskografie Carnivorous
2LP, vyšlo 16. října 2020, Cherry Red, BREDD822 (UK)

Seznam skladeb:
01. Expedition To Planet X (1:25)
02. Dyna-mite (3:42)
03. Void Of Wasteland (5:16)
04. Repel Attract (3:12)
05. Attraction (3:20)
06. Human Behaviour (No Sex Allowed) (5:40)
07. Temple Of Love (1:49)
08. Square Peg Into A Round Hole (4:44)
09. Windy Day (4:42)
10. Model Farm Blues (7:51)
11. Whose Call Is It Anyway? (3:21)
12. Lockdown (Keep Calm) (5:43)
13. The Virus (10:18)
14. Forgotten Memories (5:24)
15. Higher Ground (4:43)
Total Time (71:10)

Producer: Hawkwind
Artwork: Martin Krel
Photography: John Chase

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Vocals, Keyboards
Richard Chadwick - Drums
Niall Hone - Bass, Keyboards
Magnus Martin - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie All Aboard The Skylark
Vyšlo 25. října 2019, Cherry Red

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Flesh Fondue (5:03)
02. Nets Of Space (3:03)
03. Last Man On Earth (Magnus Martin) – 5:01)
04. We Are Not Dead... Only Sleeping) (3:21)
05. All Aboard The Skylark (Brock, Martin, Niall Hone, Richard Chadwick) (5:26)
06. 65 Million Years Ago (4:11)
07. In The Beginning (2:00)
08. The Road To... (5:13)
09. The Fantasy Of Faldum (Martin) (9:15)

Disc 2: Acoustic Daze
01. Psi Power (Brock, Robert Calvert) (5:16)
02. Hymn To The Sun (Martin) (2:49)
03. The Watcher (Ian Kilmister) (4:54)
04. Generation Door (0:41)
05. Age Of The Micro Man (Brock, Calvert) (5:08)
06. Intro The Night (Martin) (2:11)
07. Down Through The Night (6:12)
08. Flying Doctor (Brock, Calvert) (5:47)
09. Get Yourself Together (7:00)
10. Ascent of Man (5:04)
11. We Took The Wrong Step Years Ago (3:53)
Total Time (91:23)

Producer: Hawkwind
Artwork: Martin Krel
Layout [Packaging]: Meriel Waissman
Co-ordinator: Kris Tait
"All Aboard The Skylark" je 32. studiové album kapely a představuje bouřlivý návrat k jejich vesmírným rockovým kořenům. Vyšlo 25. října 2019 na vinylu, digitálně a na CD spolu s druhým bonusovým diskem "Acoustic Daze".

Skupina:
Dave Brock - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards, Synthesizer, Harmonica, Vocals
Jonathan Derbyshire "Mr. Dibs" - Vocals (02,04,06)
Magnus Martin - Acoustic Guitar, Viola (06)
Haz Wheaton - Bass
Richard Chadwick / drums, percussion, vocals
Hosté:
Eric Clapton - Guitar (2)
Mike Batt - Piano (02), Orchestral Arrangements, Co-producer
Jez Huggett - Saxophone (07)
String Quintet
Sax Quintet
Brass Section
Diskografie Road To Utopia
LP/CD, vyšlo 2018, Cherry Red, BRED730/CDBRED730 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Quark, Strangeness And Charm (4:32)
02. The Watcher (5:05)
03. We Took The Wrong Step Years Ago (4:57)
04. Flying Doctor (5:52)
05. Psychic Power (5:20)
06. Hymn To The Sun (2:51)
07. The Age Of The Micro Man (5:32)
08. Intro The Night (2:11)
09. Down Through The Night (7:11)
Total Time: (43:31)

Co-producer, Mixing: Dave Brock
Artwork: Hilary Harron
Výběr písní Hawkwind s přidanou orchestrací od Mike Batta.

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synthesizer, Theremin, Vocals
Magnus Martin - Guitars (05,10), Keyboards (04,09,11)
Big Bill Barry - Fiddle (06,11)
Haz Wheaton - Bass, Keyboards (11)
Richard Chadwick - Drums, Percussion, vocals
Jonathan Derbyshire "Mr. Dibs" - Vocals (04,12), Keyboards & Synths (10,12)
Hosté:
Diskografie Into The Woods
CD/2LP, vyšlo 5. května 2017, Cherry Red, CDBRED700/BREDD700 (UK)

Seznam skladeb:
01. Into The Woods (6:16)
02. Cottage In The Woods (3:52)
03. The Woodpecker (0:52)
04. Have You Seen Them? (6:58)
05. Ascent (3:41)
06. Space Ship Blues (6:35)
07. The Wind (4:09)
08. Vegan Lunch (5:18)
09. Magic Scenes (6:12)
10. Darkland (2:14)
11. Wood Nymph (5:57)
12. Deep Cavern (2:27)
13. Magic Mushroom (9:28)
Total Time: (63:59)

Recorded on 2016-2017
Producer: Brockworld
Artwork: Martin McGuinness

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synthesizer, Vocals
Jonathan Derbyshire "Mr. Dibs" - Bass (02,09,12), Vocals (01,02)
Haz Wheaton - Bass (13,14)
Niall Hone - Bass (04-07), All Instruments (10)
Richard Chadwick - Drums
Philip Reeves "Dead Fred" - All Instruments & Vocals (08)
Hosté:
Diskografie The Machine Stops
LP/CD, vyšlo 2016, Cherry Red, BRED688/CDBRED688 (UK)

Seznam skladeb:
01. All Hail The Machine (3:23)
02. The Machine (4:38)
03. Katie Hawkwind (0:55)
04. King Of The World (2:51)
05. In My Room (3:42)
06. Thursday (4:09)
07. Synchronised Blue (5:24)
08. Hexagone (4:51)
09. Living On Earth (6:27)
10. The Harmonic Hall (4:55)
11. Yum Yum (1:03)
12. A Solitary Man (5:03)
13. Tube (4:28)
14. Lost In Science (6:32)
Total Time: (58:21)

Recorded on 2015-2016
Producer: Hawkwind
Artwork: Martin McGuinness

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitar, Keyboards, Synth, Other [Fx]
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Niall Hone - Bass, Keyboards, Guitar, Other [Fx]
Hosté:
Diskografie Stellar Variations
vyšlo 26. listopadu 2012, Esoteric Antenna, EANTCD 1008 (UK)

Seznam skladeb:
01. Stellar Perspective (6:07)
02. All Our Dreams (6:28)
03. Damp Day In August (1:52)
04. It's All Lies (5:47)
05. Variation 3 (3:11)
06. Four Legs Good, Two Legs Bad (3:42)
07. In The Footsteps Of The Great One (5:07)
08. A Song From A New Age (5:02)
09. We Serve Mankind (4:50)
10. Cities Of Rust (5:25)
11. Instant Predictions (5:51)
Total Time (53:22)

Producer: Hawkwind
Artwork, Design: Richard Chadwick
Artwork: Richard Chadwick with Antonius

Skupina:
Tim Blake - Keyboards (06,12,15), Synthesizer (04-06,14), Bass (15), Vocals (04)
Dave Brock - Guitars, Synthesizer (02,04,06,07,15), Keyboards (03,04,06-11,15,17), Bass (03,10,11), Fx (08,15), Vocals
Niall Hone - Bass (02,07,09,17), Keyboards (01), Synth (02,04,05), Guitars (01,02), Fx (04,05), Vocals (04)
Jonathan "Mr. Dibs" Derbyshire - Bass (01,05,06,12-14), Vocals (01,04,05,13)
Richard Chadwick - Drums, Vocals (02,12,13,17)
Hosté:
Huw Lloyd-Langton - Guitars (02)
Jason Stuart - Keyboards (12-14)
Diskografie Onwards
2LP, vyšlo 30. dubna 2012, Back On Black, RCV079LP (UK)
2CD 2012, Eastworld Recordings, EWO101CD (UK)

Seznam skladeb:
CD1 (36:52)
01. Seasons (5:40)
02. The Hills Have Ears (5:08)
03. Mind Cut (4:54)
04. System Check (1:06)
05. Death Trap (3:31)
06. Southern Cross (6:42)
07. The Prophecy (4:13)
08. Electric Tears (0:56)
09. The Drive By (4:42)
CD2 (44:45)
10. Computer Cowards (5:28)
11. Howling Moon (2:12)
12. Right To Decide (Live) (7:33) /*
13. Aerospace Age (Live) (5:54) /*
14. The Flowering Of The Rose (Live) (8:25) /*
15. Trans Air Trucking (2:38)
16. Deep Vents (0:32)
17. Green Finned Demon (5:25)
18. --- (7:54)
Total Time: (82:53)

/* Bonus Live tracks
Recorded: Earth Studios
Artwork: Martin McGuinness

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synth, Vocals
Niall Hone - Guitars, Bass, Sampling
Tim Blake - Keyboards, EMS Synth, Theremin, Vocals
Jonathan "Mr. Dibs" Derbyshire - Bass, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Matthew Wright - Vocals (02)
Jason Stuart - Keyboards (11)
Jon Sevink - Violin (Bonus Live CD)
Diskografie Blood Of The Earth
2LP/CD, vyšlo 21. června 2010, Back On Black, RCV030LP (UK) with 2 bonus tracks
CD 2010, Eastworld, EWO042CD (UK) with 1 bonus track
2CD 2010, Eastworld, EWO043CDLTD (UK) bonus CD with Live recordings + 2010 Interview

Seznam skladeb:
01. Seahawks (6:14)
02. Blood Of The Earth (2:59)
03. Wraith (6:07)
04. Green Machine (4:04)
05. Inner Visions (4:29)
06. Sweet Obsession (4:45) /*
07. Comfy Chair (4:54)
08. Prometheus (5:48)
09. You'd Better Believe It (7:11) /*
10. Sentinel (6:03)
Total Time: (52:34)

Bonus track on 2010 single-CD release:
11. Starshine (7:11)
Bonus track on 2010 double-LP release:
12. Sunship (2:54)
Bonus CD from 2010 double-CD Limited edition:
01. Space (1:45)
02. Angels Of Death (8:37)
03. Wraith (5:28)
04. Tide Of The Century (Tim Blake cover) (5:58)
05. Magnu (8:24)
06. Levitation (7:24)
07. Long Gone (Syd Barrett cover) (3:10)
08. Interview 2010 (10:24)
Total Time: (51:10)

/* New versions
Recorded on 2009-2010
Artwork: Mr. Floyd

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards
Alan Davey - Bass, Synthesizers, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Jason Stuart - Keyboards (01,02)
Simon House - Violin (03)
Robert Calvert - Vocals (02,04)
Arthur Brown - Vocals (03)
Ian "Lemmy" Kilmister - Vocals (05)
Diskografie Take Me To Your Future
Vyšlo 2006, Hawkwind Records, HAWKVP38DD (UK) Dual-disc with Audio side + Video side

Seznam skladeb:
AUDIO Side
01. Uncle Sam's On Mars (8:18)
02. Small Boy (The Swing) (3:17) /*
03. Reality Of Poverty (9:08)
04. Ode To A Time Flower (4:06) /*
05. Silver Machine (21st Century Remix) (6:57)
Total Time: (31:46)

VIDEO Side
06. Images (brock/davey/wishart) from forthcoming DVD SPACE BANDITS
07. Utopia (brock/moorcock) from forthcoming DVD AUSTRALIA 2000
08. Assassins Of Allah (calvert/brock/rudolph) from forthcoming DVD LIVE AT THE ASTORIA 2005
09. The Golden Void (brock) from forthcoming DVD TREWORGEY TREE FAYRE 1989
10. Steppenwolf (brock/calvert) exclusive 1996 rehearsal
11. Paradox (brock) from "Take Me To Your Leader" launch party 2005
12. Don't Be Donkish (brock) exclusive audio track

/* From forthcoming CD The Brock/Calvert Project
Co-producing & mixing: Dave Brock, Alan Davey
Artwork: Based on Georgia O'Keeffe's 1927 painting Radiator Building - Night, New York

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synthesizer, Vocals
Alan Davey - Bass, Keyboards, Synthesizer, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Matthew Wright - Vocals (01)
Simon House - Keyboards (09), Violin (07)
Arthur Brown - Vocals (07,10)
Lene Lovich - Vocals (09)
James Clemas - Organ (01,07)
Jason Stuart - Keyboards (03,04)
Jez Huggett - Saxophone, Trumpet & Flute (02,06,09)
Lemmy - Vocals, Bass (DVD 5)
Phil Calvano - Guitar (DVD 5)
Diskografie Take Me To Your Leader
Vyšlo 12. září 2005, Hawkwind Records, HAWKVP35CD (UK)
CD+DVD, Hawkwind Records, HAWKVP35CDSE (UK) Bonus DVD with extras

Seznam skladeb:
01. Spirit Of The Age (6:43)
02. Out Here We Are (5:56)
03. Greenback Massacre (4:14)
04. To Love A Machine (6:00)
05. Take Me To Your Leader (5:50)
06. Digital Nation (5:25)
07. Sunray (3:55)
08. Sighs (1:22)
09. Angela Android (5:08)
10. A Letter To Robert (6:08)
Total Time: (50:41)

Bonus DVD from 2005 Special Edition:
01 - Interview with Dave Brock
02 - Interview with Alan Davey
03 - Interview with Richard Chadwick
04 - Spirit of the Age (Promo)
05 - Silver Machine (Ruisrock Festival, Finland, 10 July 2004)
06 - The Right to Decide (Live 1992)
07 - Spirit of the Age (Live 2004)
08 - Psychedelic Warriors (Live 2004)

Producer: Dave Brock
Co-producing & Mixing: Dave Brock, Alan Davey
Artwork: Peter Pracownik

Skupina:
Dave Brock - Keyboards, Synth, Guitars, Bass, Violin, Drums, Vocals, Sampler, Fx
Hosté:
Julian Crimmins "Crum" - Keyboards (03)
Richard Jackson - Sequencing programmer (07)
Martin Griffin - Drums (02)
Richard Chadwick - Drums (03,10,14)
Captain Natty - Vocals (17)
"Liquid Groove" (Torsten Schneider?) - (16)
Diskografie Spacebrock
Vyšlo 2005, Hawkwind Records, HAWKVP18CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Life Form (1:42)
02. Some People Never Die (4:02)
03. Dreamers (3:40)
04. Earth Breath (1:36)
05. You Burn Me Up (4:34)
06. +The Right Way (0:53)
07. Sex Dreams (3:48)
08. To Be Or Not (2:12)
09. Kauai (1:35)
10. Earth Calling (3:47)
11. The Starkness Of The Capsule (3:13)
12. Behind The Face (3:15)
13. Space Brock (4:47)
14. pace Pilots (2:01)
15. 1st Landing (1:46)
16. The Journey (2:48)
17. Do You Want This Body (6:34)
Total Time (Sum): (94:42)

Producer: Dave Brock

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synthesizer, Vocals (04,07)
Captain Rizz - Vocals (02,05,08,12)
Jerry Richards - Guitars, Keyboards
Julian Crimmins "Crum" - Keyboards
Ron Tree - Bass, Vocals (01,06,08,10,12)
Richard Chadwick - Drums, Percussion, Computer
Hosté:
Diskografie In Your Area - Live And Studio
Vyšlo 5. ledna 1999, Griffin Music, GCD-740-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Brainstorm (Live) (11:08) /*
02. Hawkwind In Your Area (Live) /*(#)
03. Alchemy (Live) (2:46) /*
04. Love In Space (Live *) (5:51)
05. Rat Race (Live) /*(#)
06. Aerospace Age Inferno (Live) (5:32)/*
07. First Landing On Medusa (1:41)
08. I Am The Reptoid (3:19)
09. The Nazca (0:44)
10. Hippy (5:45)
11. Prairie (2:39)
12. Your Fantasy (5:04)
13. Luxotica (3:09)
14. Diana Park (4:21)
Total Time: (51:59)

/* recorded live at Ancienne Belgique, Brussels, Belgium, 20 November 1997
(#) Duration aggregated with previous track's
Producer: Dave Brock
Artwork: Rob Godwin

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synthesiser, FX, Vocals
Ron Tree - Vocals, Bass, Audio Generator
Richard Chadwick - Drums, Percussion
Jerry Richards - Guitars, Keyboards, Programming, CuBase Sequencing, Vocals
Hosté:
Steve Smith - Audio Generator
Diskografie Distant Horizons
Vyšlo 3. listopadu 1997, Emergency Broadcast System, EBSSCD 139 (UK)
CD 2011, Atomhenge, ATOMCD 1028 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman
with 3 bonus tracks, previously unreleased

Seznam skladeb:
01. Distant Horizons (5:19)
02. Phetamine Street (5:42)
03. Waimea Canyon Drive (4:53)
04. Alchemy (3:14)
05. Clouded Vision (3:49)
06. Reptoid Vision (7:39)
07. Population Overload (6:51)
08. Wheels (6:24)
09. Kauai / Taxi For Max (2:51)
10. Love In Space (4:51)
Total Time: (51:33)

Bonus tracks on 2011 remaster:
11. Archaic
12. Kauai [alternate take]
13. Morpheus


Recorded on January-July 1997 at Earth Studios, Devon
Producer: Hawkwind

Skupina:
Ron Tree - Vocals
Dave Brock - Electric Guitars, Keyboards, Vocals
Alan Davey - Bass Guitar, Vocals
Richard Chadwick - Drums
Hosté:
Jerry Richards - Electric Guitars (12-14)
Diskografie Alien 4
2LP/CD, vyšlo 30. října 1995, Emergency Broadcast System, EBSLP 118 (UK)
CD 2010, Atomhenge, ATOMCD 1018 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman + 15 track

Seznam skladeb:
01. Abducted (Ron Tree, Brock) (2:45)
02. Alien (I Am) (Brock) (7:46)
03. Reject Your Human Touch (Tree, Brock, Richard Chadwick, Alan Davey) (2:20)
04. Blue Skin (Tree, Brock, Chadwick, Davey) (7:07)
05. Beam Me Up (Hawkwind) (4:11)
06. Vega (Davey) (3:51)
07. Xenomorph (Tree, Davey) (4:52)
08. Journey (Brock, Davey) (3:12)
09. Sputnik Stan (Davey) (7:03)
10. Kapal (Brock, Chadwick, Davey) (5:11)
11. Festivals (Kris Tait, Brock) (6:50)
12. Death Trap (Robert Calvert, Brock) (3:57)
13. Wastelands [aka "Wastelands Of Sleep"] (Brock) (1:22)
14. Are You Losing Your Mind? (Tree, Brock, Chadwick, Davey) (2:33)
15. Space Sex" (Brock) (vinyl and 2010 CD versions only)
Total Time: (63:00)

Recorded at BBC Radio 1 session on 27 July, at Maida Vale Studios
Producer: Hawkwind, Paul Cobbold
Artwork: Alan "The Ghost" Arthurs with Crimson, London (design)

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitar, Keyboards, Synthesizer, Percussion
Alan Davey - Bass, Keyboards, Synthesizer, Percussion
Richard Chadwick - Drums, Synthesizer
Dave Lord Charles - Sampler, Other [OSCI]
Lysergic Duke - Synthesizer [E.m.s. Synth]
Hosté:
Diskografie White Zone
Vyšlo 20. června 1995, Emergency Broadcast System, EBSSCD 113 (UK)
Griffin Music, GCD376-2 (USA)
Seznam skladeb:
01. Am I Fooling (Brock, Davey, Chadwick) (1:28)
02. Frenzzy (Brock) (5:48)
03. Pipe Dreams (Brock) (from Strange Trips and Pipe Dreams) (3:38)
04. Heart Attack (Brock) (0:54)
05. Time And Space (Brock, Davey) (4:04)
06. The White Zone (Brock) (from Strange Trips and Pipe Dreams) (7:32)
07. In Search Of Shangrila (Brock) (5:35)
08. Bay of Bengal (Brock) (1:35)
09. Moonbeam (Chadwick) (from Chalice of the Stars) (4:08)
10. Window Pane (Davey) (5:08)
11. Love In Space (Davey) (5:20)
Total Time: (45:10)

Producer: Hawkwind
Producer: Dr. Technical (01-08), Lord Charles (02,09), Lysergic Duke (10,11)
Mixed: Dr. Technical
Assisted: Bagwha Paul Cobbold

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Synths, Vocals
Alan Davey - Bass, Synth, Wave Sequencing, Backing Vocals
Richard Chadwick - Drums, Percussion, Vocals (11)
Hosté:
Samantha Fox - Vocals (13)
Astralasia - Remixing (2 01-04,08)
Alien Prophets - Remixing (02-07)
Diskografie It Is The Business Of The Future To Be Dangerous
2P/CD, vyšlo 1993, Essential, ESD LP 196 (UK/Europe)
CD 1999, Essential, ESMCD 740 (UK) Remastered
2CD 2012, Atomhenge, ATOMCD 21032 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman
with a bonus track plus bonus CD including remixes from two 1993 EPs

Seznam skladeb:
01. It Is The Business Of The Future To Be Dangerous (6:26)
02. Space Is Their (Palestine) (11:46)
03. Tibet Is Not China, Pt. 1 (3:40)
04. Tibet Is Not China, Pt. 2 (3:21)
05. Let Barking Dogs Lie (9:02)
06. Wave Upon Wave (3:13)
07. Letting In The Past (2:54)
08. The Camera that Could Lie (4:56)
09. 3 Or 4 Erections In The Course Of A Night (2:04)
10. Techno Tropic Zone Exists (6:38)
11. Gimme Shelter (5:37)
12. Avante (6:02)
Total Time: 65:39
Bonus Track on 2012 remaster:
13. Gimme Shelter (Single version) (5:56)

Bonus CD from 2012 remaster:
The Solistice Remixes EP (June 1993):
01. Spirit Of The Age (Radio Edit) (4:08)
02. Spirit Of The Age (Full Vocal Mix) (9:52)
03. Spirit Of The Age (Cyber Trance Mix) (9:53)
04. Spirit Of The Age (Flesh To Phantasy Ambient Mix) (12:08)
Decide Your Future EP (1993):
05. Right To Decide (Original Mix) (4:24)
06. The Camera That Would Not Die (Original Mix) (5:17)
07. Right To Decide (Radio Edit Mix) (4:09)
08. Assassin (Magick Carpet Mix) (10:21)
Total Time: (60:12)

Recorded in 1993 at Brock's own Barking Dog Studios, Devon
Produced: Paul Cobbold, Hawkwind
Artwork: Alan Arthurs ("The Ghost")
Titulní skladba "It Is The Business Of The Future To Be Dangerous" je citát od matematika a filozofa Alfreda Whiteheada, který byl původně uveden v poznámkách v přebalu alba "Space Ritual". Arabsky ovlivněná "Space Is Their (Palestina)" byla přepracována do střední části živé verze "Hassan I Sabbah" se změněným názvem na "Assassins Of Allah". Skladba "Letting In The Past" je předělávka "Looking In The Future" z alba "Church Of Hawkwind" z roku 1982. "The Camera That Could Lie" je píseň ve stylu reggae, která byla již dříve použita ve střední pasáži živé verze "Damnation Alley" na 1992 albu "Palace Springs". "Gimme Shelter" je cover verze písně The Rolling Stones, kterou skupina nahrála se Samanthou Fox pro singl "Shelter" pod názvem "Putting Our House In Order", i když tato albová verze je bez Foxina zpěvu, jejíž zpěv nahradil vokál bubeníka Richarda Chadwicka.

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Alan Davey - Bass, Keyboards, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Electric Tepee
2LP/CD, Vyšlo 11. května 1992, Essential, ESD LP 181 (UK/Europe)
CD 2009, Atomhenge, ATOMCD 1008 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman

Seznam skladeb:
01. LSD (8:14)
02. Blue Shift (4:20)
03. Death Of War (4:47)
04. The Secret Agent (8:11)
05. Garden Pests (2:09)
06. Space Dust (5:19)
07. Snake Dance (3:53)
08. Mask Of The Morning (8:49)
09. Rites Of Netherworld (0:36)
10. Don't Understand (7:04)
11. Sadness Runs Deep (5:58)
12. Right To Decide (4:25)
13. Going To Hawaii (7:35)
14. Electric Tepee (3:08)
Total Time: (74:28)

Recorded in 1992 at Brock's own Earth Studios, Devon
Produced: Paul Cobbold, Hawkwind
Artwork: Alan Arthurs with Brian Burrows
Skladba "Mask Of The Morning" znovu používá texty z "Mirror Of Illusion" z debutového alba "Hawkwind" z roku 1970. "Death Of War" používá slova napsaná Markem Rowntree, známém jako "Rown Tree", odsouzeným vrahem, který byl držen v zabezpečené nemocnici od roku 1976. "Rites Of Netherworld" je krátký klávesový kousek založený na skladbě "The Rite Of Spring" od Igora Stravinského.

Skupina:
Bridgett Wishart - Vocals
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals (04,06)
Harvey Bainbridge - Keyboards, Vocals (7)
Alan Davey - Bass, Synthesizers, Vocals (03)
Simon House - Violin
Richard Chadwick - Drums, Percussion
Hosté:
John G. Neihardt - Spoken Voice (2)
"Dukes Lysergic Orchestra" (05)
Diskografie Space Bandits
LP/CD, vyšlo 24. září 1990, GWR Records, GWLP 103 (UK)
CD 1999, Castle Music, ESMCD 738 (UK) Remastered
CD 2010, Atomhenge, ATOMCD 1025 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman with 3 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Images (9:34)
02. Black Elk Speaks (5:14)
03. Wings (5:22)
04. Out Of The Shadows (4:58)
05. Realms (3:23)
06. Ship Of Dreams (5:16)
07. T.V. Suicide (5:21)
Total Time: (39:08)

Bonus tracks on 2010 remaster:
08. Out Of The Shadows (Live Studio version) /*
09. Snake Dance (Live Studio version)
10. Images (Single version)
Total Time: (55:11)

/* Previously unreleased
Recorded on April to June 1990 at Rockfield Studios
Produced: Hawkwind with Paul Cobbold
Artwork: Joe Petagno
Sleeve: Joe Petagno

Skupina:
Dave "Dr. Hasbeen" Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesizer
Huw Lloyd-Langton - Guitars
Harvey Bainbridge - Keyboards, Synthesizer, Vocals
Alan Davey - Bass, Backing Vocals
Danny Thompson Jr. - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie The Xenon Codex
LP/CD, vyšlo 25. dubna 1988, GWR Records, GWLP 26 (UK)
CD 2010, Atomhenge, ATOMCD 1022 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman
with 5 bonus Live tracks recorded At Rock City, Nottingham on 7th December 1988

Seznam skladeb:
01. The War I Survived (5:24)
02. Wastelands Of Sleep (4:16)
03. Neon Skyline (2:19)
04. Lost Chronicles (5:21)
05. Tides (2:59)
06. Heads (5:00)
07. Mutation Zone (3:55)
08. E.m.c. (4:53)
09. Sword Of The East (5:25)
10. Good Evening (4:38)
Total Time: (44:10)

Bonus tracks on 2010 remaster:
11. Ejection (Live) (4:29)
12. Motorway City (Live) (6:47)
13. Dragons And Fables (Live) (3:19)
14. Heads (Live) (3:52)
15. Angels Of Death (Live) (5:36)
Total Time: (00:11)

Recorded at Loco Studios, Caerleon, and Rockfield Studios, Monmouth, February and March 1988
Producer: Hawkwind and Guy Bidmead
Artwork: Bob Walker with John McGill
Cover: Bob Walker

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Synthesizer, Keyboards, Guitar, Co-producer
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitar, Vocals (3)
Alan Davey - Bass, Backing Vocals
Harvey Bainbridge - Keyboards, Synthesizer, Voice (Arioch), Co-producer
Danny Thompson Jr. - Drums
Dave Charles - Percussion, Co-producer
Hosté:
Diskografie The Chronicle Of The Black Sword
LP/CD, vyšlo 1985, Flicknife Records, SHARP 033/SHARP 033D (UK)
CD with 3 bonus tracks
CD 2009, Atomhenge, ATOMCD 1012 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman with 5 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Song Of The Swords (3:25)
02. Shade Gate (3:01)
03. The Sea King (3:23)
04. The Pulsing Cavern (2:33)
05. Elric The Enchanter (4:51)
06. Needle Gun (4:13)
07. Zarozinia (3:21)
08. The Demise (1:02)
09. Sleep Of A Thousand Tears (4:09)
10. Chaos Army (0:53)
11. Horn Of Destiny (6:21)
Total Time: (37:12)

Bonus tracks on 1985 CD release:
12. Arioch (3:27)
13. Assault & Battery (Live) (3:39)
14. Sleep Of 1000 Years (Live) (4:41)

Bonus tracks on 2009 remaster:
12. Arioch (3:24)
13. Night Of The Hawks (5:06)
14. Green Finned Demon (6:05)
15. Dream Dancers (1:28)
16. Dragons And Fables (3:21)
Total Time: (55:11)

Artwork: John Coulthart

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Synthesizers, Keyboards, Guitars, producer
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitars, Vocals
Martin Griffin - Drums
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards, Synthesizers, Vocals
Hosté:
Nik Turner - Saxophone (06, 02 01,02-10)
Pascoe Brock - Guest
Ian Holm - Backing Vocals
Diskografie Choose Your Masques
Vyšlo 29. října 1982, RCA/Active Records, RCALP 6055, PL 25440 (UK)
CD 1996, Emergency Broadcast System, EBSCD 124 (UK) with 3 bonus tracks
2CD 2010, Atomhenge, ATOMCD 2026 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman with 2 bonus tracks
and bonus CD with 12 tracks previously unreleased

Seznam skladeb:
01. Choose Your Masques (5:28)
02. Dream Worker (4:58)
03. Arrival In Utopia (5:47)
04. Utopia (3:00)
05. Silver Machine (4:22)
06. Void City (6:48)
07. Solitary Mind Games (3:58)
08. Fahrenheit 451 (4:48)
09. The Scan (1:02)
10. Waiting For Tomorrow (3:46)
Total Time: (47:00)
Bonus tracks on 1996 & 2010 CD reissues:
11. Silver Machine (full length) (7:25)
12. Psychedelic Warlords (4:52)
Total Time: (59:17)

Bonus CD from 2010 reissue:
01. Void City (Alternate Mix) (6:38)
02. Candle Burning (2:48)
03. 5/4 (3:21)
04. Waiting For Tomorrow (Alternate Mix) (3:43)
05. Radio Telepathy (5:44)
06. Lato (2:34)
07. Dream Worker (Extended Version) (5:34)
08. Oscillations (3:04)
09. Recent Reports (5:48)
10. Lato Percussive Electro (Earthed To The Ground) (3:45)
11. Solitary Mind Games (Alternate Version) (5:06)
12. Silver Machine (Single Version) (2:58)
Total Time: (51:03)

Producer: Pat Moran, Dave Brock
Recorded at Rockfield Studios, Monmouth - June and July 1982
Sleeve designed by Andrew Christian and Terry Oakes
Artwork: Terry Oakes with Andrew Christian (art direction)
Album bylo nahráno v červnu a červenci 1982 v Rockfield Studios. Autor sci-fi Michael Moorcock přispěl na album svými texty, ale uvedl svoji manželku Lyndu Steele, aby obešel svého vydavatele hudby Douglase Smithe, s nímž byl ve sporu. Text k "Fahrenheit 451" vycházející ze stejnojmenné knihy Raye Bradburyho, který napsal bývalým sólový zpěvák Robert Calvert a původně i nahrál, zůstal v roce 1978 nevyužit. Album využívá samply, na nichž se představuje Ian Holm z BBC Radio 4 seriálu Lord of the Rings z roku 1981 ve skladbě "Dream Worker", mluvené úvod z The Outer Limits ve "Void City". Písně "Silver Machine" a "Psychedelic Warlords" jsou předělávky singlů z počátku 70. let, které nebyly původně určeny k zařazení na album.

Skupina:
Dave Brock - Electric Guitar, Bass Guitar, Keyboards, Vocals
Huw Lloyd-Langton - Electric Guitar, Vocals
Martin Griffin - Drums
Harvey Bainbridge - Bass Guitar, Keyboards, Vocals
Hosté:
Capt Al Bodi - Drums
Marc Sperhawk - Bass Guitar
Alan Davey - Bass Guitar
Richard Chadwick - Drums
Kris Tait (Madam X) - Crying

Diskografie Church Of Hawkwind
Vyšlo 14. května 1982, RCA, RCA LP 9004, PL 25421 (UK)
CD 1994, Dojo Limited, DOJO CD 86 (UK) With 3 bonus tracks
CD 2010, Atomhenge, ATOMCD 1021 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman with 5 bonus tracks, previously unreleased

Seznam skladeb:
Space:
01. Angel Voices (1:21)
02. Nuclear Drive (3:39)
03. Star Cannibal (5:31)
04. The Phenomenon Of Luminosity (2:40)
05. Fall Of Earth City (3:24)
06. The Church (1:32)
Fate:
07. Identimate (3:45)
08. Some People Never Die (3:52)
09. Damage Of Life (5:50)
10. Experiment With Destiny (2:31)
11. Mists Of Meridin (5:13)
12. Looking In The Future (4:03)
Total Time: (43:21)

Bonus tracks on 1994 CD reissue:
13. Joker At The Gate (1:51)
14. Light Specific Data (3:48)
15. The Last Messiah (1:27)
Total Time: 50:27
Bonus tracks on 2010 CD reissue:
13. Angel Voices (Extended Version) (2:21)
14. Harvey's Sequence (3:01)
15. Fall Of Earth City (Alternate Version With Harvey Bainbridge Vocal) (4:50)
16. Water Music (Light Specific Data) (Demo) (4:42)
17. Looking In The Future / Virgin Of The World (10:23)
Total Time: (68:38)

Recorded at Rockfield Studios December 1981 to February 1982
Produced: Dr Technical
Engineered: Pat Moran and Ashley Howe
Cover: Andrew Christian and Partridge/Rushton
Booklet illustrations: John Coulthart and Tim
Dave Brock vzkřísil svoji přezdívku "Dr Technical", kterou předtím použil při produkci singlu "Silver Machine" z roku 1972. Tohle album představuje téměř Dave Brockovo sólové album s ohledem na těžký sklon k jeho práci, žádná z těchto skladeb nebyla provedena živě kapelou, kromě "Looking In The Future", která byla znovu nahrána jako "Letting In The Past" v na desce "It is the Business of the Future to be Dangerous". Skladba "The Phenomenon Of Luminosity" obsahuje sample Johna Glenna z kosmické lodi Friendship Seven během mise Mercury-Atlas 6 ze dne 20. února 1962. Na albu "Sonic Attack" z předchozího roku se objevila alternativní verze písně "Experiment With Destiny" jako "Virgin Of The World".

Skupina:
Dave Brock - Vocals (05,06,08-11), Guitars, Keyboards, Synthesizer
Michael Moorcock - Lead Vocals (07)
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitars, Vocals (02)
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards, Synth, Vocals (01,03,04)
Martin Griffin - Drums
Hosté:
Diskografie Sonic Attack
Vyšlo 18. října 1981, RCA, RCALP 6004 (UK)
CD 1996, Emergency Broadcast System, EBSCD123 (UK) With a bonus track
2CD 2010, Atomhenge, ATOMCD 2019 (UK) 24-bit remaster by Ben Wiseman + 10 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Sonic Attack (4:47)
02. Rocky Paths (4:00)
03. Psychosonia (2:32)
04. Virgin Of The World (4:32)
05. Angels Of Death (5:42)
06. Living On A Knife Edge (4:48)
07. Coded Languages (4:50)
08. Disintegration (1:05)
09. Streets Of Fear (5:19)
10. Lost Chances (5:44)
Total Time: (43:19)
Bonus track on 1996 CD reissue:
11. Trans-Dimensional Man (5:05) - last 60 seconds filled by silence

Bonus CD from 2010 remaster:
01. Angels Of Death (Single a-side) (3:40)
02. Transdimensional Man (Single b-side) (4:00)
03. Sonic Attack (First Version) (3:30) /*
04. Out Of The Void (2:07) /*
05. Lost Chances (Extended Version) (7:08) /*
06. Streets Of Fear (Alternate Version) (5:49) /*
07. Devilish Dirge (3:52) /*
08. The End Of Earth City (Demo) (6:29) /*
09. The Speed Of Light (Transdimensional Man Demo) (6:45) /*
10. Living On A Knife Edge (Extended Version) (7:57) /*
Total Time: (51:17)

/* Previously unreleased
Recorded on June-August 1981 at Rockfield Studios, Wales
Engineers: Ashley Howe, Pat Moran, Paul Cobbold
Sleeve designed: Jim Mountjoy and Andrew Christian
Artwork: Jim Mountjoy with Andrew Christian (art direction)

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Synthesizer, Lead Vocals
Tim Blake - Keyboards
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitar
Harvey Bainbridge - Bass, Backing Vocals
Ginger Baker - Drums
Hosté:
Diskografie Levitation
Vyšlo 27. října 1980, Bronze, BRON 530 (UK)

Seznam skladeb:
01. Levitation (5:48)
02. Motor Way City (6:48)
03. Psychosis [Bainbridge] (2:22)
04. World of Tiers [Bainbridge/Lloyd-Langton] (3:30)
05. Prelude [Blake] (1:28)
06. Who's Gonna Win the War? (4:45)
07. Space Chase [Lloyd-Langton] (3:11)
08. The 5th Second of Forever [Brock/Lloyd-Langton] (3:27)
09. Dust of Time [Brock/Bainbridge/Lloyd-Langton] (6:22)
Bonus track (1994):
10. Nuclear Toy [Brock/Lloyd-Langton] (3:30)
Total Time: (55:11)

All songs written by Dave Brock, except where noted
Recorded on July-August 1980 at Roundhouse Studios, London
Producer: Hawkwind, Ashley Howe

Skupina:
Robert Calvert - Lead Vocals, Jaw Harp (05), Percussion (06-07), Guitars (07)
Dave Brock - Guitars, Synthesizer, Backing Vocals
Steve Swindells - Keyboards (01-02,04-08)
Harvey Bainbridge - Bass, Backing Vocals (01-02,04-08)
Martin Griffin - Drums (01-02,05-06)
Simon King - Drums (04,07-08), Voice (04), Congas (06)
Hosté:
Henry Lowther - Trumpet (01)
Les McClure - Whisper Voice (04)
Simon House - Violin (06-08)
Diskografie 25 Years On
Vyšlo 6. října 1978, Charisma Records, (UK)

Seznam skladeb:
01. PSI Power (6:06)
02. Free Fall (5:14)
03. Automotion (1:12)
04. 25 Years (4:31)
05. Flying Doctor (5:41)
06. The Only Ones (4:12)
07. (Only) The Dead Dreams Of The Cold War Kid (3:50)
08. The Age Of The Micro Man (3:30)
Total Time: (34:16)

Recorded on June–August 1978 at Langley Farm, Devon
Recorded: Ronnie Lane's Mobile Studio at Langley Farm, Devon
Produced: Robert Calvert and Dave Brock
Engineered: Dennis Smith, Neil Fawcus and Neil Mount
Mixed at Wessex Studios, London
Engineered: Tim Friese-Greene and Mike Shipley
Sleeve: Barney Bubbles and Brian Griffith

Skupina:
Robert Calvert - Vocals (01-03,06,07)
Simon King - Drums (except 05)
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals (04,08)
Adrian Shaw - Bass Guitar (02,03,06-08)
Simon House - Violin, Keyboards (tracks 2, 3, 6–8)
Hosté:
Diskografie PXR5
Vyšlo 15. června 1979, Charisma Records, CDS 4016 (UK)

Seznam skladeb:
01. Death Trap (3:51)
02. Jack Of Shadows (3:28)
03. Uncle Sam's On Mars (5:45)
04. Infinity (4:17)
05. Life Form (1:44)
06. Robot (8:15)
07. High Rise (4:36)
08. P.X.R.5 (5:39)
Total Time: (37:33)

Producer: Hawkwind
Recorded at Leicester, De Montfort Hall, 29 September 1977 (06,07) / Hammersmith Odeon, London, 5 October 1977 (03) / Rockfield Studios, January 1978 (01,02,08) / Week Park Farm, Devon, June 1978 (04,05)
Mixed at Rockfield Studios, February 1978
Engineered by Dave Charles and Anton Matthews
Artwork: Phillip Tonkyn

Skupina:
Dave Brock – Guitars, Synthesisers, Sound FX, Vocals, Quark
Simon House – Keyboards, Violin, Anvil, Vocals, Charm
Adrian Shaw – Bass Guitar, Vocals, Hand-Claps
Simon King – Drums, Percussion, No-vocal
Robert Calvert – Vocals, Percussion, Morse, and Strangeness
Hosté:
Diskografie Quark, Strangeness And Charm
Vyšlo 17. června 1977, Charisma Records, CDS 4008 (UK)
Sire (North America)

Seznam skladeb:
01. Spirit Of The Age (7:20)
02. Damnation Alley (9:05)
03. Fable Of A Failed Race (3:23)
04. Quark, Strangeness And Charm (3:40)
05. Hassan I Sahba (5:21)
06. The Forge Of Vulcan (3:05)
07. Days Of The Underground (3:08)
08. The Iron Dream (1:50)
Total Time: (36:54)

Recorded on February 1977 at Rockfield Studios
Cover: Hipgnosis and Geoff Halpin
The photographs are of control room B at Battersea Power Station

Skupina:
Robert Calvert – Vocals
Dave Brock – Electric Guitars, Keyboards, Backing Vocals
Nik Turner – Saxophone, Flute, Vocals (06)
Paul Rudolph – Bass Guitar, Electric Guitar (03)
Simon House – Violin, Keyboards, Mellotron, Sitar (06)
Simon King – Drums (except 03)
Alan Powell – Drums
Hosté:
Diskografie Astounding Sounds, Amazing Music
Vyšlo 27. srpna 1976, Charisma Records, CDS 4004 (UK)

Seznam skladeb:
01. Reefer Madness (6:03)
02. Steppenwolf (9:46)
03. City Of Lagoons (5:09)
04. The Aubergine That Ate Rangoon (3:37)
05. Kerb Crawler (3:45)
06. Kadu Flyer (5:07)
07. Chronoglide Skyway (5:03)
Total Time: (38:31)

Recorded at Roundhouse Studios, February to March 1976
Producer: Hawkwind
Recorded: Mark Dearnley
Remixed "Kerb Crawler": David Gilmour
Cover: Tony Hyde and Barney Bubbles

Skupina:
Dave Brock - Guitar, Synthesizer, Bass (A4), Vocals (A1, A2, A5, B1, B6)
Lemmy - Bass
Allan Powell - Drums, Percussion
Simon King - Drums, Percussion
Nik Turner - Flute, Soprano Saxophone, Tenor Saxophone, Vocals (B2, B5)
Simon House - Mellotron, Violin, Piano, Synthesizer, Synthesizer [Moog]
Michael Moorcock - Vocals (A3, B4)
Hosté:
Diskografie Warrior On The Edge Of Time
Vyšlo 1975, United Artists Records, UAG 29766 (UK/Europe)
Atco (US), Liberty (Japan)

Seznam skladeb:
A1. Assault And Battery - Part One (Dave Brock) (5:35)
A2. The Golden Void - Part Two (Dave Brock) (4:35)
A3. The Wizard Blew His Horn (Powell, Moorcock, House, King) (2:00)
A4. Opa-Loka (Powell, King) (5:40)
A5. The Demented King (Dave Brock) (4:20)
B1. Magnu (Dave Brock) (8:40)
B2. Standing At The Edge (Powell, Moorcock, House, King) (2:45)
B3. Spiral Galaxy 28948 (House) (3:55)
B4. Warriors (Powell, Moorcock, House, King) (2:05)
B5. Dying Seas (Turner) (3:05)
B6. Kings Of Speed (Brock, Moorcock) (3:25)
Total Time: (47:44)

Recorded on March 1975 at Rockfield Studios, Monmouth
Producer: Hawkwind
Engineering: Dave Charles, Phil Chapman, Steve Owen
Mixed at Olympic Studios
Mastered: Porky
Sleeve designed: Comte Pierre D'Auvergne (a pseudonym used by Pierre Tubbs)
Příloha obsahuje výběr obrázků z japonské diskografie Hawkwind.

Skupina:
Dave Brock – Lead Guitar, 12-string Guitar, Synthesizer, Organ, Harmonica, Vocals
Nik Turner – Saxophone, Oboe, Flute, Vocals
Lemmy (Ian Kilmister) – Bass, Vocals, Guitars
Simon House – Synthesizer, Mellotron, Violin
Simon King – Drums, Percussion
Del Dettmar – Keyboards, Synthesizer, Kalimba
Hosté:
Diskografie Hall Of The Mountain Grill
Vyšlo 6. září 1974, United Artists Records, UA-LA328-G (US)

Seznam skladeb:
01. The Psychedelic Warlords (Disappear In Smoke) (7:20)
02. Wind Of Change (4:37)
03. D-Rider (6:15)
04. Web Weaver (3:12)
05. You'd Better Believe It (7:12)
06. Hall Of The Mountain Grill (2:20)
07. Lost Johnnie (3:28)
08. Goat Willow (1:34)
09. Paradox (5:26)
Total Time: (00:11)

Recorded at Edmonton Sundown (January), Olympic Studios (May–June), London 1974
Producer: Roy Thomas Baker, Doug Bennett, Hawkwind
Hned u první skladby "The Psychedelic Warlords (Disappear In Smoke)" lze jasně objevit všechny typické prvky definující charakteristický rukopis kapely. Hypnotickou rytmickou kytaru, na kterou má snad Dave patent, kosmicky znějící melotron Simona House a Lemmyho dunivou basu. Plus přímočaré a na svou dobu skvěle nazvučené bicí Simona Kinga. Song má navíc politicky laděný text a přesně vystihuje hard rock své doby. Uprostřed Warlords nastoupí Nik Turner se svým freejazzovým saxofonovým sólem, což je dodnes jeho poznávací znamení. Na konci zazní činely, které signalizují přechod do následné instrumentální "Wind Of Change". Zde formace úplně upustila od psychedelického zvuku a track zní celkově mnohem více progresivně. Následující "You‘d Better Believe It" je hřmotným číslem otvírajícím stranu B a v podstatě pokračujícím v nastoleném tempu předchozí "Web Weavers". Po druhém refrénu následuje tříminutový psychedelický jam, který je dalším poznávacím znamením tvorby Hawkwind. A opět změna nálady ve strašidelně znějícím titulním kusu, tentokrát z pera Simona House. Kosmicky znějící instrumentálka "Goat Willow" jasně ukazuje, jak zručně mísí zvuk syntezátoru s cembalem a s Nikovou vyhrávkou na flétnu. "Paradox" je v podstatě jakýmsi pokračováním "D-Rider". Vrcholem písně, která původní elpíčko i uzavírá, je tentokrát Daveův a Lemmyho pěvecký duet a mezihra mezi kytarou a melotronem.

Skupina:
Dave Brock - 6 and 12-string Acoustic Guitar, Electric Guitars, Vocals
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Lemmy Kilmister - Bass Guitar, Acoustic Guitar, Vocals
Dik Mik (Michael Davies) - Synthesizer
Del Dettmar - Synthesizer
Simon King - Drums
Hosté:
Robert Calvert - Vocals (08,11)
Paul Rudolph - Guitars (11)
Diskografie Doremi Fasol Latido
Vyšlo 24. listopadu 1972, United Artists

Seznam skladeb:
01. Brainstorm (Nik Turner) (11:33)
02. Space Is Deep (Dave Brock) (6:22)
03. One Change (Del Dettmar) (0:49)
04. Lord of Light (Brock) (6:59)
05. Down Through the Night (Brock) (3:04)
06. Time We Left This World Today (Brock) (8:43)
07. The Watcher (Ian Kilmister) (4:00)
Total Time (41:37)

Remastered CD bonus tracks:
08. Urban Guerrilla (Robert Calvert, Brock) (3:41)
09. Brainbox Pollution (Brock) (5:42)
10. Lord of Light (single version edit) (Brock) (3:59)
11. Ejection" Calvert (3:47)

Recorded at Rockfield, Wales, September and October
Produced: Brock and Dettmar
Sleeve Designed: Barney Bubbles
"Urban Guerrilla" and "Brainbox Pollution" recorded at Olympic Studios, 1973

Skupina:
Nik Turner - Alto Saxophone, Flute, Vocals, Audio Generator
Dave Brock - Vocals, Electric Guitar, 6 and 12 string Acoustic Guitars, Harmonica, Audio Generator
Del Dettmar - Synthesizer
Dik Mik (Michael Davies) - Audio Generator
Dave Anderson - Bass Guitar, Electric and Acoustic Guitars (original album)
Terry Ollis - Drums, Percussion (original album)
Musicians on 1996 Remasters CD bonus tracks:
Robert Calvert - Vocals
Lemmy (Ian Kilmister) - Bass Guitar, Vocals (08)
Simon King - Drums
Hosté:
Diskografie In Search of Space
Vyšlo 8. října 1971, United Artists

Seznam skladeb:
01. You Shouldn't Do That (Nik Turner, Dave Brock) (15:42)
02. You Know You're Only Dreaming (Brock) (6:38)
03. Master Of The Universe (Turner, Brock) (6:17)
04. We Took The Wrong Step Years Ago (Brock) (4:50)
05. Adjust Me (Hawkwind) (5:45)
06. Children Of The Sun (Turner, Dave Anderson) (3:21)
Total Time: (42:17)

1996 remastered CD bonus tracks:
07. Seven By Seven (original single version) (Brock) (5:24)
08. Silver Machine (original single version; live at the Roundhouse) (Robert Calvert, Brock) (4:40)
09. Born to Go (live single version edit; live at the Roundhouse) (Calvert, Brock) (5:04)

Recorded on 1971 at Olympic Studios
Producer: George Chkiantz and Hawkwind
Recorded & Engineered: George Chkiantz at AIR, The Roundhouse, Morgan & Rockfield Studios
Sleeve and The Hawkwind Log:
Art: Barney Bubbles
Words: Bob Calvert
Photography: Phil Franks

Skupina:
Dave Brock - Lead Vocals, 6 and 12-string Guitar, Harmonica, Percussion
Nik Turner (as Nick Turner) - Alto Saxophone, Vocals, Percussion
John A. Harrison - Bass
Huw Lloyd-Langton (as Huw Lloyd) - Lead Guitars
Terry Ollis - Drums
Dik Mik (Michael Davies) - Electronics
Mick Slattery - Lead Guitars (bonus tracks)
Hosté:
Diskografie Hawkwind
Vyšlo 14. srpna 1970, Liberty Records

Seznam skladeb:
Side One
01. Hurry On Sundown (4:50)
02. The Reason Is? (3:30)
03. Be Yourself (8:09)
04. Paranoia - Part 1 (1:04)
Side Two
05. Paranoia - Part 2 (4:11)
06. Seeing It As You Really Are (10:43)
07. Mirror Of Illusion (7:08)
1996 remastered CD bonus tracks
08. Bring It On Home (Willie Dixon) (3:18)
09. Hurry On Sundown (Hawkwind Zoo demo) (Brock) (5:06)
10. Kiss Of The Velvet Whip (aka "Sweet Mistress of Pain") (Brock) (5:28)
11. Cymbaline (Roger Waters) (4:04)
Total Time: (53:34)

Recorded at Trident Studios, London, March and April 1970. Produced with Dick Taylor
"Bring It On Home" was recorded pre-Hawkwind by Dave Brock
The other bonus tracks were recorded by Hawkwind Zoo at Abbey Road Studios 1969, produced with Don Poole
Producer: Dick Taylor, Hawkwind
Sleeve: Arthur Rhodes
Obal představuje fantastický obraz, na němž několik dračích postav vylézá z hromádek listů, z nichž je vytvořen i název kapely. Na přední straně jsou draci zobrazeny s lidskými pažemi, zatímco zadní kryt ukazuje drakovu hlavu jako automobil s řidičem, který nosí sluneční brýle.


Skupina:
Dave Brock - Guitar, Vocals, Synth, Effects [Fx], Liner Notes
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Magnus Martin - Keyboards, Acoustic Guitar
Doug MacKinnon
Tim 'Thighpaulsandra' Lewis
Hosté:
Diskografie We Are Looking In On You
Vyšlo 2. září 2022, Cherry Red (UK)

Seznam skladeb:
DISC ONE
01. Magnu ()
02. Cave Of Phantom Dreams ()
03. Unsomnia ()
04. Uncle Sam’s On ()
Mars 05. Usb1 ()
06. Spirit Of The Age ()
07. It’s Only A Dream ()
08. Peace ()
09. Right To Decide ()
DISC TWO
01. Levitation ()
02. Brainstorm ()
03. Neurons ()
04. In The Beginning ()
05. Hurry On Sundown ()
06. Born To Go ()
07. Star Explorer ()
08. Space Is Deep ()
09. It’s Not Unusual ()
10. The Watcher ()
Total Time: (00:00)

Live at London Roundhouse, Friday 26th May 2017
Mastered: Oli Hemingway
Artwork, Design: Keith Davey
Photography, Design [Packaging]: John Chase

Skupina:
Dave Brock - Guitar, Vocals, Keyboards
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Tim Blake - Keyboards, Theremin
Jason Stuart - Keyboards
Mr. Dibs - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Knights In Space Live
Vyšlo 24. ledna 2022, Cherry Red (UK)

Seznam skladeb:
01. Black Corridor (3:19)
02. Masters Of The Universe (3:59)
03. Aero Spaceage Inferno (5:25)
04. Time We Left (3:18)
05. Space Love (4:21)
06. The Awakening (4:06)
07. Utopia (7:27)
08. Damnation Alley (7:24)
09. Orgone Accumulator (8:31)
10. Paradox (7:25)
11. Sonic Attack (5:09)
12. Robot (8:11)
13. Welcome To The Future (2:44)
14. Abduction / Alien I Am / Alien Poem (9:35)
15. Flying Doctor (8:21)
16. Silver Machine (5:09)
Total Time: (94:24)

Mastered: Oli Hemingway
Artwork, Design: Keith Davey
Photography, Design [Packaging]: John Chase

Skupina:
Dave Brock - Lead Guitar, Vocals, Keyboards, Synth
Magnus Martin - Keyboards, Guitar, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Niall Hone - Bass, Synth
Tim Blake - Theremin, Other [axe]
Hosté:
Phil Campbell - Guitar (CD2 01)
Diskografie 50 Live
Vyšlo 2020, Cherry Red Records Ltd. (UK)

Seznam skladeb:
CD 1 (58:39)01. Motorway City (6:29)
02. Flesh Fondue (8:58)
03. Last Man on Earth (4:51)
04. Space Is Dark (3:18)
05. Born to Go (10:45)
06. 65 Million Years Ago (4:56)
07. In The Beginning (2:22)
08. Spirit Of The Age (7:37)
09. The Fantasy Of Faladum (9:23)
CD 2 (48:55)
01. The Watcher (6:00)
02. Silver Machine (4:47)
03. Assault And Battery (2:37)
04. Golden Void (6:06)
05. The Right To Decide (9:54)
06. Accolade (1:45)
07. Hurry On Sundown (7:15)
08. Master Of The Universe (8:34)
09. Welcome To The Future (1:57)
Total Time: (107:34)

Producer: Hawkwind
Coordinator: Kris Tait
Layout: John Chase, Meriel Waissman
Mixed: Brockworld
Photography, Design [Packaging]: John Chase

Skupina:
Dave Brock - Guitar, Vocals, Synth, Effects [Fx], Liner Notes
Mr Dibs - Vocals, Synth
Magnus Martin - Keyboards, Acoustic Guitar
Haz Wheaton - Bass
Michal Sosna - Saxophone
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Phil Campbell - Guitar (02 10-11)
Hosté:
Diskografie At The Roundhouse
Vyšlo 29. března 2018, Cherry Red, BREDT721 (UK)

Seznam skladeb:
CD1:
01. Ascent (5:49)
02. We Took The Wrong Step Years Ago (3:25)
03. The Watcher (4:55)
04. Born To Go (12:13)
05. First Landing (2:17)
06. You Better Believe It (8:30)
07. Earthbound (1:21)
08. Have You Seen Them (7:06)
09. Vegan Lunch (7:50)
CD2:
01. Steppenwolf (10:26)
02. Darklands (3:47)
03. Magnu (5:11)
04. Golden Void (4:09)
05. Synchronised Blue (11:14)
06. Deep Cavern (2:03)
07. Into The Woods (7:02)
08. The Machine (10:12)
09. Welcome (2:15)
10. Brainbox Pollution (7:26)
11. Silver Machine (6:29)
Total Time: (42:17)

Total Time (Sum): (94:42)

Live at London Roundhouse, Friday 26th May 2017
The album is dedicated to Rose, our "Angel Of The North"
Lighting [Lights], Other [Visuals] – Chaos Illumination: John Moules
Mastered: Oli Hemingway
Artwork, Design: Keith Davey
Photography, Design [Packaging]: John Chase

Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Mr Dibs - Bass Guitar, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Dead Fred - Keyboards, Violin
John Etheridge - Guitars
Tim Blake - Keyboards, Theremin
Niall Hone - Bass Guitar, Guitars, Vocals
Brian Blessed - Vocals
Hosté:
Diskografie Space Ritual Live
2CD/2DVD, vyšlo 25. března 2015, Gonzo Media (UK)

Seznam skladeb:
CD 1: (54:18)
01. Seasons (7:43)
02. Steppenwolf (8:58)
03. Utopia (8:00)
04. Opa Loka (5:32)
05. Spiral Galaxy (5:00)
06. Reefer Madness (6:40)
07. Sentinel (6:03)
08. Spirit Of The Age (6:22)
CD 2 (77:16)
01. Earth Calling (1:32)
02. Born To Go (9:26)
03. Down Through The Night (4:26)
04. Poem 1st Landing (2:12)
05. Lord Of Light (5:44)
06. Poem Black Corridor (1:55)
07. Space Is Deep (5:01)
08. A Step Into Space (3:18)
09. Orgone Accumulator (5:47)
10. Upside Down (2:09)
11. Poem 10th Second Of Forever (2:04)
12. Brainstorm (8:57)
13. Seven By Seven (4:53)
14. Sonic Attack (3:20)
15. Time We Left (3:47)
16. Masters Of The Universe (7:56)
17. Welcome To The Future (4:49)
Total Time: (2:11:34)

Recorded on 22 February 2014, at O2 Shepherd's Bush Empire, London
Producer: Hawkwind


Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Synthesizers, Theremin
Mr Dibs - Vocals, Bass
Tim Blake - Keyboards, Theremin
Jason Stewart - Keyboards
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Knights Of Space
Vyšlo 26. května 2008, LandMark, 74489 (UK)

Seznam skladeb:
01. Black Corridor (3:19)
02. Aero Space-Age Inferno (5:25)
03. Space Love (4:21)
04. The Awakening (4:06)
05. Orgone Accumulator (8:30)
06. Paradox (7:24)
07. Robot (8:10)
08. Abduction / Alien I Am / Alien Poem (9:35)
     Abduction
     Alien I Am
     Alien Poem
09. Masters Of The Universe (3:58)
10. Time We Left (3:17)
11. Lighthouse (5:45)
12. Utopia (7:26)
13. Damnation Alley (7:24)
14. Sonic Attack Frenzy (5:09)
15. Welcome To The Future (2:44)
16. Flying Doctor (8:20)
17. Silver Machine (5:09)
Total Time: (00:00)

Recorded 19 December 2007 at Astoria Theatre, London
Producer: Hawkwind


Skupina:
Dave Brock - Guitars, Vocals, Keyboards, Humour
Alan Davey - Bass, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Sequencers, Vocals
Tim Blake - Keyboards, Vocals
Arthur Brown - Vocals
Hosté:
Diskografie Spaced Out In London
Vyšlo 2004, Hawkwind Records, HAWK-SR001CD

Seznam skladeb:
01. Earth Calling (0:36)
02. Aerospaceage Inferno (8:12)
03. Angels Of Death (6:10)
04. Out Of The Shadows (7:55)
05. Time Captives (5:00)
06. Master Of The Universe (5:01)
07. The Gremlin Song (2:41)
08. Time And Confusion (5:20)
09. Hurry On Sundown (3:51)
10. Lighthouse (8:02)
11. The Watcher (6:34)
12. Assassins Of Allah (10:17)
13. Do That (3:00)
14. Earth Calling (2:01)
Total Time: (55:11)

Recorded live at the Walthamstow Assembly Hall, London, on Friday December 13th 2002
Artwork [Cover Image]: Peter Pracownik
Photography: Rik Richardson, Val Richardson


Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Huw Lloyd Langton - Vocals & Lead Guitar
Simon House - Keyboards, Violin
Keith Kniveton - Synthesisers
Alan Davey - Vocals, Bass
Richard Chadwick - Drums
Arthur Brown - Vocals (12)
Hosté:
Diskografie Canterbury Fayre 2001
Vyšlo 2002, Hawkwind Records, HAWKVP22CD (UK)

Seznam skladeb:
DISC 1:
01. 5th Second Of Forever (3:52)
02. Levitation (9:18)
03. Spiral Galaxy (3:16)
04. Solitary Mind Games (8:08)
05. Angels Of Death (6:17)
06. Spirit Of The Age (7:35)
07. Magnu (3:43)
08. Dust Of Time (2:08)
09. Motorway City (6:11)
10. Hurry On Sundown (3:44)
11. Assassins Of Allah (12:26)
Total Time: (66:38)

DISC 2:
12. Silver Machine (5:16)
13. Arthur's Poem (0:55)
14. Assault And Battery (2:51)
15. Void Of Golden Light (10:44)
16. Ejection (8:18)
Total Time: (28:04)

Total Time (Sum): (94:42)Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Alan Davey - Bass, Keyboards, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Ron Tree - Vocals, Bass
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards
Simon House - Violin
Tim Blake - Keyboards, Vocals
Jerry Richards - Guitars
Keith Kniveton - EMS, Synthesizers
Jez Huggett - Saxophone, Flute
Captain Rizz - Vocals
Michael Moorcock - Telephone Vocals
Hosté:
Diskografie Yule Ritual
Vyšlo 2001, Hawkwind Records, HAWKWVP19CD (UK)

Seznam skladeb:
Disc One:
01. Electronic Intro (4:27)
02. Levitation (8:47)
03. Money Tree (6:08)
04. Space is Deep (5:45)
05. Flying Doctor (5:04)
06. Warrior on the Edge of Time (4:14)
07. Angels of Death (6:36)
08. High Rise (5:07)
09. Damage of Life (6:39)
Total Time: (52:52)

Disc Two:
01. Lighthouse (7:54)
02. Sonic Attack (5:56)
03. Freefall (6:32)
04. Moterway City (6:13)
05. Hurry on Sundown (3:43)
06. Spirit of the Age (7:06)
07. Assassins of Allah (8:58)
Total Time: (46:26)

Total Time (Sum): (99:18)

Engineered: Raymond Steeg
Mastered: Dallas Simpson
Cover Design: Gary & Anna
Design: Steve Lee at ZEITartwork
Protography: John Chase


Skupina:
Dave Brock - Guitars, Vocals, Keyboards, F/X
Ron Tree - Vocals, Bass
Richard Chadwick - Drums, Percussion
Jerry Richards - Guitars, Vocals, Keyboards
Capt. Rizz - Vocals
Mr Dibs - Bass (12)
Hosté:
Diskografie Hawkwind 1997
Vyšlo 11. ledna 1999, Voiceprint, HAWKVP999 (UK)

Seznam skladeb:
01. Wheels (Your World) (6:38)
02. Phetamine Street (3:42)
03. Fantasy (6:23)
04. Alchemy (2:45)
05. Love In Space (9:49)
06. Aerospaceage Inferno (4:47)
07. Sonic Attack (3:41)
08. Blue Skin (5:22)
09. Brainstorm-Turner (4:09)
10. Hawkwind In Your Area (6:49)
11. Reptoid Vision / Keeper Of The Reptoid (10:30)
12. Ejection (6:56)
13. Gremlin Pt. II (2:46)
Total Time: (00:00)

All tracks recorded live on October and November 1997 at UK tour to promote the "Distant Horizons" album
Executive Producer: Dave Brock
Compiled: Jerry Richards
Engineering: Alf Hardy
Mastered: Ian Dent at Daylight Studios
Cover: Bob Walker


Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Alan Davey - Bass, Keyboards, Vocals
Ron Tree - Vocals
Hosté:
Diskografie Love In Space
Vyšlo 1996, Emergency Broadcast System, ESSBCD 120 (UK)

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Abducted (2:53)
02. Death Trap (4:42)
03. Wastelands" [aka "Wastelands Of Sleep"] (1:35)
04. Are You Losing Your Mind? (3:08)
05. Photo Encounter (2:16)
06. Blue Skin (6:56)
07. Sputnik Stan (10:20)
08. Robot (7:38)
09. Alien (I Am) (5:16)
Total Time: (39:28)

Disc 2:
10. Xenomorph (5:16)
11. Vega (3:33)
12. Love In Space (9:43)
13. Kapal (6:05)
14. Elfin (2:09)
15. Silver Machine (3:35)
16. Welcome To The Future (2:10)
17. Assassins / Space Is Their (Palestine) 8:40)
Total Time: (41:11)

Total Time (Sum): (80:39)


Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Alan Davey - Bass, Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie The Business Trip
Vyšlo 1994, Emergency Broadcast System, EBSLP 111 (UK)

Seznam skladeb:
01. Altair (1:02)
02. Quark, Strangeness & Charm (6:24)
03. LSD (5:30)
04. The Camera That Could Lie (6:55)
05. Green Finned Demon (6:32)
06. Do That (3:09)
07. The Day A Wall Came Down (3:32)
08. Berlin Axis (2:27)
09. Void Of Golden Light (5:50)
10. Right Stuff (5:31)
11. Wastelands (2:10)
12. The Dream Goes On (1:56)
13. Right To Decide (7:31)
14. The Dream Has Ended (4:44)
15. This Future (1:52)
16. Terra Mystica (8:00) (Vinyl only)
Total Time (Sum): (63:05)Skupina:
Harvey Bainbridge - Keyboards, Vocals
Alan Davey - Bass, Vocals
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Huw Lloyd Langton - Guitars, Vocals
Danny Thompson - Drums
Hosté:
Lemmy - Bass Guitar, Vocals (09)
Dumpy Dunnell - Guitars (09)
Diskografie The Friday Rock Show Sessions
Vyšlo březen 1992, Raw Fruit Records, FRSCD005/FRSCD 005 (UK)

Seznam skladeb:
01. Magnu / Angels Of Death (8:25)
02. Pulsing Cavern (3:19)
03. Assault And Battery (4:40)
04. Needle Gun (4:46)
05. Master Of The Universe (4:45)
06. Utopia (4:36)
07. Dream Worker (12:47)
08. Assassins Of Allah (Hassan I Sahba) (6:32)
09. Silver Machine (Featuring Special Guest) (11:32)
Total Time (Sum): (94:42)

"The Friday Rock Show Sessions" je žívá nahrávka vystoupení Hawkwind jako headlineři na Reading Festival dne 24. srpna 1986.

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Synthesizers
Bridgett Wishart - Vocals
Alan Davey - Bass, Synthesizers
Harvey Bainbridge - Synthesizer, Spoken Dialog
Simon House - Violin
Richard Chadwick - Drums
Hosté:
Diskografie Palace Springs
Vyšlo 3. června 1991, GWR Records, GWCD 104

Seznam skladeb:
01. Back In The Box (6:21)
02. Treadmill (8:09)
03. Void Of Golden Light (3:26)
04. Lives Of Great Men (6:51)
05. Time We Left (2:40)
06. Heads (4:39)
07. Acid Test (6:01)
08. Damnation Alley (7:15)
Total Time: (55:11)

Recorded on 10 October 1989 at Palace Theatre, Los Angeles
Producer: Hawkwind
Tracks 3-7 recorded live at Palace Theatre, Los Angeles, CA, USA, 10 October 1989

Skupina:
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Ginger Baker - Drums
Dave Brock - Vocals, Synthesizers, Guitars, Keyboards
Alan Davey - Bass, Backing Vocals
Keith Hayle - Keyboards, Backing Vocals
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitar, Backing Vocals
Danny Thompson - Drums
Nik Turner - Saxophone, Vocals
Hosté:
Paul Cobbold - Organ (03,08)
Michael Moorcock - Vocals (bonus tracks only)
Diskografie Out & Intake
Vyšlo 1987, Flicknife Records, SHARP 040 (UK)

Seznam skladeb:
01. Turner Point (2:19)
02. Waiting For Tomorrow (4:45)
03. Cajun Jinx (5:02)
04. Solitary Mind Games (5:09)
05. Starflight (1:48)
06. Ejection (2:14)
07. Assassins Of Allah (3:53)
08. Flight To Maputo (5:23)
09. Confrontation (3:02)
10. Five To Four (2:18)
11. Ghost Dance (3:47)

Bonus tracks:
12. Coded Languages (4:20)
13. Warrior On The Edge Of Time (3:33)
Total Time: (94:42)Skupina:
Dave Brock - Vocals, Synthesizers, Guitars, Keyboards
Harvey Bainbridge - Keyboards, Synthesizers, Vocals
Alan Davey - Bass, Backing Vocals
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitar, Vocals
Danny Thompson - Drums
Hosté:
Diskografie Live Chronicles
Vyšlo 1986, GWR Records, GWSP 1 (UK)

Seznam skladeb:
01. Song Of The Swords (3:09)
02. Dragons And Fables (3:10)
03. Narration (0:47)
04. The Sea King (3:49)
05. Angels Of Death (4:37)
06. Shade Gate (3:58)
07. Rocky Paths (2:52)
08. Narration (0:38)
09. The Pulsing Cavern (2:34)
10. Master Of The Universe (3:58)
11. Dreaming City (6:05)
12. Choose Your Masques (4:15)
13. Fight Sequence (4:00)
14. Needle Gun (4:15)
15. Zarozinia (4:15)
16. Lords Of Chaos (1:01)
17. The Dark Lords (1:36)
18. Wizards Of Pan Tang (1:51)
19. Moonglum (Friend Without A Cause) (4:46)
20. Elric The Enchanter (2:31)
21. Conjuration Of Magnu (1:52)
22. Magnu (3:15)
23. Dust Of Time (2:31)
24. Horn Of Fate (5:54)
Total Time (Sum): (94:42)


Skupina:
Dave Brock - Guitar, Vocals
Del Dettmar - Audio Generator, Synthesizer
Bob Calvert - Vocals, Performer [Swazzle]
Lemmy - Bass, Vocals
Simon King - Drums
Dik Mik - Electronics, Audio Generator
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Hosté:
Stacia and Tony Ferara - Dancers
Andy Dunkley - DJ trun-tables
Diskografie Space Ritual Volume 2
Vyšlo 2002, American Phonograph, APK8 (UK)

Seznam skladeb:
01. Electronic No. 1 [listed as "Space"] (Dettmar/Dik Mik) (2:15)
02. Orgone Accumulator (Calvert/Brock) (8:45)
03. Upside Down (Brock) (2:45)
04. Sonic Attack (Moorcock) (2:50)
05. Time We Left This World Today (Brock) / Paranoia [unlisted] (Brock) (13:20)
06. 10 Seconds Of Forever (Calvert) (2:10)
07. Brainstorm (Turner) (12:00)
08. Wind Of Change [unlisted] (Brock) ()
09. 7 By 7 (Brock) (8:50)
10. Master Of the Universe (Turner/Brock) (7:40)
11. Welcome To The Future" (Calvert) (2:55)
Total Time: (00:00)

Recorded at Brixton Sundown, 30 December 1972


Skupina:
Dave Brock - Vocals, Synthesizers, Guitars, Keyboards
Ginger Baker - Drums
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards, Synthesizers, Backing Vocals
Danny Thompson - Drums
Alan Davey - Bass, Backing Vocals
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitar, Backing Vocals
Keith Hayle - Keyboards, Backing Vocals
Nik Turner - Sax, Vocals
Hosté:
Diskografie This Is Hawkwind, Do Not Panic
Vyšlo 4. listopadu 1984, Flicknife Records, SHARP 022 (UK)

Seznam skladeb:
01. Psy Power (5:07)
02. Levitation (7:15)
03. Psychosis (1:27) / Circles (4:14)
04. Space Chase (3:19)
05. Death Trap (4:42)
06. Angels Of Death (6:27)
07. Shot Down In The Night (7:07)
08. Stonehenge Decoded (5:20)
09. Watching The Grass Grow (3:40)
Total Time: (51:38)

Recorded at Lewisham Odeon, 18 December 1980 and Stonehenge Free Festival, June 1984


Skupina:
Dave Brock - Vocals, Synthesizers, Guitars, Keyboards
Michael Moorcock - Voice
Harvey Bainbridge - Bass, Keyboards, Synthesizers
Ginger Baker - Drums
Martin Griffin - Drums
Keith Hayle - Keyboards, Backing Vocals
Huw Lloyd-Langton - Lead Guitar
Nik Turner - Vocals, Saxophone
Hosté:
Diskografie Zones
Vyšlo 28. října 1983, Flicknife Records, SHARP 014 (UK)
CD 1992, Anagram Records, M GRAM 57
CD 1994, Griffin Records, GCDHA 164

Seznam skladeb:
01. Zones (0:46)
02. Dangerous Vision (5:05)
03. Running Through the Back Brain (6:17)
04. The Island (3:17)
05. Motorway City (4:57)
06. Utopia 84 (2:06)
07. Social Alliance (4:39)
08. Sonic Attack (5:47)
09. Dream Worker (5:28)
10. Brainstorm (8:30)
Total Time: (46:52)


Skupina:
Dave Brock - Guitars, Vocals
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Dave Anderson - Bass Guitar (01-03)
Thomas Crimble - Bass Guitar (04-06,07,08)
Dik Mik Davies - Synthesizer
Huw Lloyd-Langton - Guitars (04)
Terry Ollis - Drums
Hosté:
Diskografie The Text Of Festival
Hawkwind Live 1970-72

Vyšlo 1983, Illuminated Records (UK)

Seznam skladeb:
01. Master Of The Universe (6:00)
02. You Know You're Only Dreaming (4:15)
03. You Shouldn't Do That (5:52)
04. Hurry On A Sundown (6:20)
05. Paranoia / Seeing It As You Really Are (11:50)
06. We Do It (13:45)
07. You Shouldn't Do That ..Improvise... (21:35)
08. The Reason Is? (11:35)/ Be Yourself (5:51)
Total Time: (00:00)

Cover: John Coulthart
"The Text Of Festival" je archívní album Hawkwind obsahující BBC sessions a živá vystoupení v letech 1970 až 1971.

Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Synthesizers
Simon King - Drums
Harvey Bainbridge - Bass, Vocals
Huw Lloyd-Langton - Guitars, Vocals
Tim Blake - Keyboards, Synthesizers, Vocals
Hosté:
Diskografie Live Seventy Nine
Vyšlo 2002, Bronze, BRON 527 (UK)
CD 1994, Griffin Records, GCD 229
CD 1999, Essential Music, ESM 735

Seznam skladeb:
01. Shot Down In The Night (7:38)
02. Motorway City (8:09)
03. Spirit Of The Age (8:19)
04. Brainstorm (8:41)
05. Lighthouse (6:25)
06. Master Of The Universe (4:33)
07. Silver Machine (Requiem) (1:23)
Total Time: (45:14 )


Skupina:
Dave Brock - Guitar, Vocals
Bob Calvert - Vocals, Performer [Swazzle]
Del Dettmar - Synthesizer
Dik Mik - Electronics, Audio Generator
Lemmy - Bass, Vocals
Simon King - Drums
Nik Turner - Saxophone, Flute, Vocals
Hosté:
Diskografie Space Ritual
Vyšlo 1973, United Artists Records, UAD 60037/8 (UK)

Seznam skladeb:
01. Earth Calling (1:46)
02. Born To Go (9:56)
03. Down Through The Night (6:16)
04. The Awakening (1:32)
05. Lord Of Light (7:21)
06. The Black Corridor (1:51)
07. Space Is Deep (8:13)
08. Electronic No. 1 (2:26)
09. Orgone Accumulator (9:59)
10. Upside Down (2:43)
11. 10 Seconds Of Forever (2:05)
12. Brainstorm (9:20)
13. 7 By 7 (6:13)
14. Sonic Attack (2:54)
15. Time We Left This World Today (5:47)
16. Master Of The Universe (7:37)
17. Welcome To The Future (2:03)
Total Time: (00:00)

Producer: Hawkwind
Recorded, Mixed: Vic Maile
Mixed: Anton Matthews
Remastered [Digital Remastering]: Nigel Reeve, Peter Mew
Art Direction [Original Art Direction]: Pierre
Design [Collector's Edition Design]: Drew Lorimer
Design, Illustration [Original Packaging]: Barney Bubbles
Liner Notes [Sleeve Notes]: Nik Turner
Photography [Original Packaging]: Gabi Naseman, Laurie LewisSkupina:
Ron Tree - Vocals
Dave Brock - Electric Guitars, Keyboards, Vocals
Alan Davey - Bass Guitar, Vocals
Richard Chadwick - Drums
Hosté:
Diskografie Area S4
Vyšlo 1995, Emergency Broadcast System, EBT 107 (UK)

Seznam skladeb:
01. Alien (I Am) The Roswell Edit (5:29)
02. Death Trap (3:54)
03. Wastelands (1:26)
04. Are You Losing Your Mind? (2:30)
Total Time: (13:19)

Producer: Alan Davey, Dave Brock
Engineer: Paul Cobbold
Artwork [Illustration]: Alan Arthur


Skupina:
Skupina:
Dave Brock – Guitars, Synthesisers, Sound FX, Vocals, Quark
Simon House – Keyboards, Violin, Anvil, Vocals, Charm
Adrian Shaw – Bass Guitar, Vocals, Hand-Claps
Simon King – Drums, Percussion, No-vocal
Robert Calvert – Vocals, Percussion, Morse, and Strangeness
Hosté:
Diskografie Quark, Strangeness And Charm
Vyšlo 1994, Emergency Broadcast System, EBCD110 (UK)

Seznam skladeb:
01. Uncle Sam's On Mars (Red Planet Radio Mix) (2:43)
02. Quark, Strangeness And Charm (6:24)
03. Black Sun (9:34)
04. Uncle Sam On Mars (Martian Conquest Mix) (6:53)
Total Time: (25:34)


Skupina:
Dave Brock - Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesisers
Alan Davey - Bass
Richard Chadwick - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie Decide Your Future
Vyšlo 29. listopadu 1993, 4 Real Communications, 4R2 CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Right To Decide (Original Mix) (4:26)
02. The Camera That Could Lie (Original Mix) (5:19)
03. Right To Decide (Radio Edit Mix) (4:10)
04. Assassin (Majick Carpet Mix) (10:20)
Total Time (Sum): (24:15)


Skupina:
Dave Brock - Guitars, Keyboards, Vocals
Huw Lloyd-Langton - Guitars, Vocals
Harvey Bainbridge - Bass Guitar, Keyboards, Vocals
Hosté:
Lemmy - Bass Guitar (01)
Rob Heaton - Drums (02)
John Clark - Drums (04)
Diskografie The Earth Ritual Preview
Vyšlo 2. března 1984, Flicknife Records (UK)

Seznam skladeb:
01. Night Of The Hawks (Brock) ()*
02. Green Finned Demon (Calvert/Brock) ()*
03. Dream Dancers (Brock/Bainbridge) ()
04. Dragons & Fables (Lloyd-Langton) ()
Total Time: (00:00)

Recorded at Berry Studios, December 1983
Producer: Dave Brock
Mixed: Brad Grisdale at Berry Street Studio
Mastered at Tape One
Artwork - John Coulthart

Dedicated to Barney Bubbles


Skupina:
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 2002,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)Zpět

The musician was with Hawkwind for a brief time, leaving in the same year they formed and was replaced by Huw Lloyd-Langton (L-R Mick Slattery, Dave Brock, Humphrey 'Humpty' Eltingh and John Illingworth)

   

Hawkwind 1970
Huw Lloyd-Langton, Lemmy and Alan Davey at Crystal Palace 24 August 1985
Harvey Bainbridge, Danny Thompson, Dave Brock, Huw Lloyd-Langton and Alan Davey at Finsbury Park 22 August 1987
Hawkwind jako Psychedelic Warrior...
Hawkwind 2016 (zleva) - Richard Chadwick, Mr Dibs, Niall Hone, Dave Brock, Haz Wheaton
Hawkwind 2019 (zleva) - Niall Hone, Richard Chadwick, Magnus Martin, Dave BrockZpět
Oficiální stránky:
http://www.hawkwind.com/
https://hawkwind.bandcamp.com/
http://www.aural-innovations.com/robertcalvert/hawkwind/calhw3.htm
http://www.huwlloyd-langton.co.uk/
https://lastwind.bandcamp.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.4.2020 
Menu Poslední aktualizace: 2.2.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©