Halcyon Way - progressrock.czZpět
Halcyon Way je přední heavy metalová kapela z Atlanty. Jsou známí pro jejich výbušnou živou show, na první dojem chytlavé melodie, precizní vokální harmonie, zápalnou kytarovou práci, složitě poskládané bicí a jejich šoumenství odkazující zpět ke slávným dnům arénového rocku. Poslechově kombinují těžší stránku kapel jako Slayer, Chimaira, DevilDriver, Testament apod., dostupné melodie připomínají kapely jako X KINGS, Disturbed a Queensryche, spolu s technickou brilancí a hříčkami s nádechem jako Dream Theater, vokálními melodiemi, které vám připomínají nejlepší díla Ronnieho Jamese Dia, budete zcela ohlušeni decimujícími riffy a zároveň láskyplně pohlazeni nezapomenutelnými vychytávkami. Zvuk Halcyon Way nelze úhledně zařadit do žádné podkategorie metalu, ale lze jej popsat jako heavy, chytlavé, technický a především zaměřený na vyzrálý skladatelský um.

Halcyon Way 2010 Halcyon Way měli možnost hrát v Allantě na FM 99.7, 91.1, 96.1, 1640AM, XM Radio, Sirius Radio, Darktech Radio, Metal Assault Radio, Hard Rock Radio Live, Maximum Threshold, Braingell Radio, Powermaker, Zentient Metalcast a mnoha dalších on-line rozhlasových stanicích. Také cestovali a na podiu se setkávali s vysokou gramáží při představeních s Helloween, Strapping Young Lad, Symphony X, Kamelot, Fozzy, Death Angel, CAGE, Doro Pesch, Marc Rizzo ze Soulfly, Sanctity, Vicious Rumors, Seven Witches, Samael, Cathedral, Brand New Sin, To/Die/For, Virgin Black, Prototype, Echoes Of Eternity, Sacred Dawn, Krucible, Cellador, Freak Kitchen, A Lower Deep, Scum Of The Earth, Speed X, Bobaflex, Society 1, Odin's Court, Imagika, Aska, Mindwarp Chamber, Six Minute Century, Circle II Circle, Enertia a Magistral. Kromě toho Halcyon Way udělali dvě vystoupení na festivalu ProgPower USA v roce 2004 a 2007. Halcyon Way si také zahráli na festivalu Rocklahoma v roce 2008 a 2009 po boku kapel jako Queensryche, Tesla, Overkill, Metal Church, Ace Frehley a mnoha dalších.

Počátky Halcyon Way sahají do roku 2001, kdy se v americké Atlantě zhruba v době řádění Patrika Štefana v dresu tamějších Thrashers uskutečnila první zkouška budoucí metalové naděje. Je dokonalým příkladem pracovní morálky, samostatného bootstrappingu a tvrdé práce a vytrvalosti i přes téměř nepřekonatelné problémy. Její vlak se naplno rozjel až v roce 2008 vydáním debutu, ale od té doby jsou k nezastavení a neustále zrychlují. Dnes jsou Halcyon Way kapelou se silnou podporou labelu Agonia Records, čtyřmi alby na kontě a jménem, které budí respekt a otevírá dveře k různým zajímavým kooperacím.

Po vydání dvou EP "Blind Eyes To The Sky" a "Deliver The Suffering" v roce 2008 Halcyon Way vydali svůj dlouho očekávaný debut "A Manifesto For Domination". Produkoval je kytarista Jon Bodan za asistence James Murphyho (Testament, Death, Obituary a Disincarnate a producent The Hinderers od Roadrunner Daath), smíchal Lasse Lammert (Alestorm, inkubátor) a masteroval James Murphy. Album bylo vydáno celosvětově 25. listopadu 2008 pod hlavičkou Nightmare Records.

Halcyon Way se rozešli v září 2009 se zpěvákem Seanem Shieldsem kvůli kreativním rozdílům. Post zpěváka převzal umělec labelu Nightmare Records Steve Braun, známý svou prací s italskými progresivními metallisty ASHENT, kteří prostřednictvím Lion Music vydali dvě desky. "Jsem opravdu nadšen a pokořen příležitostí jamovat s těmito kluky a těším se, že pomůžu posunout kapelu na novou úroveň s novou deskou," řekl Steve. "Jsme velmi rádi, že máme Steva v kapele, má fantastický hlas a nebude mít žádné problémy se staršími písněmi, dodává také materiálu nového alba spoustu nového života a je profesionálem v každém smyslu slova - má skvělý přístup a naši fanoušci budou z naší volby nadšení. Nové album bude zdrcující a bude to skvělý způsob, jak se Steve představí našim fanouškům," vyjádřil se kytarista Zane Matthews.

Halcyon Way V roce 2009 začali nahrávat jejího následovníka, který měl předběžně vyjít na jaře 2010 opět prostřednictvím Nightmare Records. Produkci alba se ujali Lasse Lammert a Jon Bodan. Bicí byly nahrávány v Open Sky Studios s Mikem Froedgeem (doubleDrive, Bloodsimple). Kapela také právě dokončila záznam hostujícího vystoupení zpěvačky Pamely Moore známé ze spolupráce s QUEENSRYCHE.

Během nahrávání kapela nevynechala žádná plánovaná vystoupení a je naplánováno hrát na Pathfinder Metalfest 24. října 2009 s ASKA, TWISTED TOWER DIRE a mnoha dalšími akcemi. Halcyon Way se objevili v Rocklahomu třikrát, Nightmare Metal Festival II a dvakrát na ProgPower USA, stejně jako sdíleli pódia s HELLOWEEN, STRAPPING YOUNG LAD, KAMELOT, SYMPHONY X, DORO PESCH a mnoha dalšími.

Uprostřed finálních mixů alba dostala kapela první příležitost cestovat do zámoří, a to díky dlouholetému příteli a podporovateli Rich Wardovi z Fozzy/Stuck Mojo. Kapela mohla vycestovat do Velké Británie na turné s Fozzym a hrála na vyprodaných koncertech po celé Velké Británii. To okamžitě vedlo k vytvoření Halcyon Way UK Street Team, jehož fanatičtí členové si nechali vytetovat 2 HW loga a texty na sebe. Turné vedlo také k velkému zájmu mezinárodního tisku a signál Halcyon Way vlajka byla oficiálně uveden do zámoří.

Kapela Halcyon Way potvrdila plány na turné s Fozzy ve Velké Británii v květnu 2010. Turné mělo čtyři vystoupení ve Skotsku a Anglii během tří dnů. Po úspěšném dokončení tohoto turné byli Halcyon Way pozváni na celoevropské turné kapelou Stuck Mojo a skupina tuto příležitost okamžitě přijala. "Jsme velcí fanoušci kluků Fozzy a Stuck Mojo, takže jsme opravdu nadšení, že s nimi vyrazíme na cestu," řekl kytarista Jon Bodan. Kytarista Zane Matthews dodal: "Je to pro nás obrovská příležitost, jak přivést naši hudbu spoustě nových fanoušků a vyrazit na zámořský trh!"

Turné bylo naplánováno na následující měsíce a právě v této době došlo ke katastrofě v přípravě "Behind The Music". Dva týdny před plánovaným zahájením třítýdenního turné a pouhých 5 dní před oficiálním vydáním "Building The Towers" byla diagnostikována kytaristovi Jonu Bodanovi agresivní forma lymfomu, formu rakoviny. Po týdnech intenzivních zkoumání vzorků bylo stanovisko lékařů pro Jon a všem zúčastněným turné, že nejlepší bude pro kapelu neúčast na turné. V důsledku toho atlantská metalová kapela Halcyon Cesta musela s politováním oznámit, že ruší své nadcházející evropské turné se Stuck Mojo, aby Jon mohl zahájit agresivní léčbu nemoci.

Halcyon Way vydali nakonec až 12. října 2010 jejich druhé album, které produkovali Halcyon Way a Lasse Lammert (Alestorm, Svartsot). Deska "Building The Towers" představuje 10 nejlepších písní kapely, které kdy napsala, vynikající výkony všech zúčastněných, včetně nového zpěváka Steve Brauna (z italských ex-Ashent) a hostující zpěvačka Pamela Moore (ano, je to postava Sestry Mary od Queensryche "Operation Mindcrime"). Kapela přizvala bývalého bubeníka Black Label Society Mikea Froedge, aby vytvořil bicí stopy ve svém studiu. Přebal představil ohromující dílo se svolením Travise Smithe (Nevermore, Opeth apod.), album vypadá jako nic, ale mistrovské dílo ve stavu zrodu. Album vyšlo na podzim s úžasnými recenzemi.

Kapela většinu roku 2011 vynechávala živé htraní, zatímco Jon byl na chemoterapii, s výjimkou několika významných představení, ke kterým se již skupina zavázala. To však nezabránilo kapele v uvolnění dalšího alba nazvaného "IndoctriNation", získání licence The Building The Towers od společnosti Microsoft na franšízu her RockBand a obecně udržení kapely v očích veřejnosti.

"IndoctriNation" bylo napsáno a zaznamenáno během nahrávek "The Building The Towers", s plánem vydat jej jako třetí album Halcyon Way po skončení koncertního cyklu Building The Towers. Vzhledem k tomu, že kapela byla na chvíli mimo živé koncertování, bylo rozhodnuto, že vydání desky se přesune až na konec roku 2011. Album bylo opět smícháno a masterováno Lasse Lammertem a Travis Smith se znovu ujal zpracování kresby na přebal. Třetí album skupiny vyšlo 25. října 2011, opět prostřednictvím Nightmare/Sony RED. Deska navazuje na "Building The Towers" z roku 2010 a obsahuje 5 nových skladeb, cover "Stand Up" z filmu "Rock Star", rozhlasovou úpravu "The Age Of Betrayal" a průmyslový remix od Karbon Black v "The System" z předchozí desky "Building The Towers". Na nové desce opět spolupracovali s legendárním Travisem Smithem na přebalu a Lasse Lammertem při produkci. Nikdy nebude kapelou odpočívající na vavřínech nebo riskovat, že nové CD se bude pohodlně odpočívat v diskografii Halcyon Way.

Ironií bylo, zhruba ve stejné době, kdy vyšlo nové album, Jon zjistil, že jeho boj s rakovinou byl úspěšný, a skupina se mohla vrátit k živým vystoupením s vysoce medializovanou a úspěšnou charitativní akcí ve prospěch pacientů s rakovinou, a získali slot pro headlining na Pathfinder Metalfest III.

V lednu 2012 se rozešli s rytmickým kytaristou Zanem, který opustil skupinu přátelsky a Halcyon Way mu popřáli to nejlepší v jeho budoucích snahách. Zane hovořil o svém rozhodnutí opustit kapelu: "Po 6 letech v jedné z největších metalových kapel vůbec jsem se rozhodl odejít kvůli rodině a osobnímu zdraví. Užíval jsem si čas v Halcyon Way a bylo to skvělé životní období. Já i kluci všichni zůstáváme bratry a těším se na všechno, co Halcyon Way může v příštích letech nabídnout metalovému světu. Byla to skutečná výsada psát a přispívat do kapely a slyšet, co bylo z mé hlavy využito na albech, to byla radost sama o sobě. Uvidíme se všichni v první řadě na příští HW show! Momentálně pracuji na projektu s názvem BISHOP LAKE a jejich EP, které má vyjít na jaře 2012. Mám také horor punk/metalovou kapelu School For Morticians, která má v polovině roku 2012 všem vyrazit dech". Na několika živých koncertech, kdy byla Zanova situace trochu nejasná, jej zastoupili Eric Roberts, Rob Fisher z Void Of Reason a Mike Perrone.Na jaře roku 2012 se Halcyon Way vydali na své dosud největší turné, 17-denní vystupování v 9 zemích v Evropě a Velké Británii s holandskou symfonic metalovou kapelou Delain, hrající vyprodaným publikům po celém kontinentu. Poté, co si je vedení Delain vybralo osobně, aby je podporovali na tomto důležitém turné, kapela je nezklamala a podmanila si legie nových fanoušků. Turné začínalo 26. dubna ¨2012 v německém Hamburku a skončilo 16. května 2012 v Londýně. Během tohoto turné se Halcyon Way objevili také v České republice. V neděli 29. dubna 2012 Zlín očekával tvrdou nálož v podobě Delain, jedinečného gothic-rockového projektu Martijna Westerholta, což je ex-klávesista Within Temptation, a mladé, půvabné zpěvačky Charlotte Wessels. Koncert se uskutečnil ve zlínském klubu Masters of Rock Café a speciálními hosty turné byly kapely Trillium a Halcyon Way.

Po návratu do USA v květnu 2012 začala skupina dopracovávat materiál pro své nové album a Jon odestoval do Německa s bubeníkem Erniem Topranem, aby zaznamanali bicí party pro nové CD. Tyto nahrávky byly dokončeny v LSD Studios s dlouholetým spolupracovníkem Lasse Lammertem. Tentokrát desku produkoval výhradně Jon a znovu míchal a masteroval Lasse, nová nahrávka by měla být připravena k vydání po závěrečné mixáži v prvním čtvrtletí roku 2014. Kapela také získala uznávaného producenta z Los Angeles Setha Von Pauluse, který pomáhal s vokální produkcí. Seth je nejznámější svoji spoluprácí s platinově prodávajícími umělci jako jsou Christina Aguilera a Alicia Keys.

Halcyon Way, kteří nikdy neseděli se založenýma rukkama, dokončovali nové album a nechali jej mixovat. Byli objednáni na dvou týdenní turné po USA a Kanadě v dubnu 2013 s UDO Udo Dirkschneidera, původním zpěvákem Accept, a toto velmi úspěšné miniturné představilo kapelu tisícům nových fanoušků na divadelních scénách po celých USA a Kanadě. Turné bylo rovněž zkouškou ohněm pro nový přírůstek do sestavy Halcyon Way, Maxe Eveho na baskytaru.

Jakmile se kapela vrátila z turné, v červenci 2013 si zarezervovala video k písni "Web Of Lies", které se objevila v novém albu. Video mělo světovou premiéru na proslulém festivalu ProgPower USA v září 2013. Poté Halcyon Way vyrazili na největší turné své kariéry, 24-denní a 32-denní turné po USA a Kanadě jako přímá podpora pro legendárních Saxon a jejich staré přátele z Fozzy. Toto turné pomohlo společnosti Halcyon Way dodat svou jedinečnou značku metalu dalším tisícům nových fanoušků po celých Spojených státech a Kanadě.

V roce 2014 se Halcyon Way objelili naživo i v Praze, kde se objevili jako doprovod legendární britské heavymetalové kapely Saxon. Saxon vystoupili v neděli 16. listopadu 2014 v pražském klubu v Roxy v rámci turné nazvaného "Warriors Of The Road", které se koná k pětatřicátému výročí jejich vzniku. Na celém turné ji doprovázeli neméně slavní rockeři vystupující pod názvem Skid Row v roli jejich hostů a Halcyon Way jako support celé šňůry.

Ještě nažhaveni z tohoto turné skupina vyrazila na další cestu znovu, a to na 14 koncertů na podporu legendární progresivní metalové kapely Fates Warning, na jejich třetí turné po USA tohoto roku. Turné také sloužilo za účelem zvýšení povědomí o Halcyon Way v rámci přípravy na vydání jejich čtvrtého alba "Conquer". Toto album ukazuje nesmírný růst a vyspělost v psaní písní, ukazuje i boje, kterým čelili jako skupina a jednotlivě v posledních několika letech. V předvečer vydání "Conquer" si skupina naplánovala jejich dosud největší turné se svými dobrými přáteli ze SAXON a novými přáteli SKID ROW. Toto 24-denní evropské turné bylo naplánováno na říjen a listopad 2014 a vlajku Halcyon Way umístilo před tisíce nových fanoušků v ještě více zemích.

Alba "Conquer" se navíc do žebříčku Billboard Heatseekers Chart dostalo na 41. místo za týden po vydání. V týdnu bylo označeno "Albem týdne" na webových stránkách časopisu Revolver. Halcyon Way si vybudovali pověst - cihlu po cihle a kámen po kameni - jako dělná, tvrdě pracující kapela, která využije každou příležitost, která jim bude dána, a vyždímá z ní vše, co má cenu. Kapela dokázala všechny tyto věci bez jakékoli podpory labelu. Bylo to díky tvrdé práci, obětavosti a odhodlání členů kapely uspět za každou cenu. Jejich přístup "udělejte to, co musíme udělat" si udělal jméno v hudebním průmyslu a oblíbeným fanouškům po celém světě. Můžete to vidět na vlastní oči, když se dostanou na jeviště a požadují, abyste si toho všimli.

Nové studiové album "Bloody But Unbowed" vyšlo 2. srpna 2018 pod hlavičkou Agonia Records a určitě potěší fanoušky mnoha forem metalu, ale i fanoušky hard rocku. Album kombinuje řadu stylů v průběhu 12 skladeb, ale dokáže to, aniž by to znělo nepřirozeně. Lze je popsat jako těžké, chytlavé, technické, progresivní a především zaměřené na silný skladatelský um. Halcyon Way čerpají vlivy a inspiraci od mnoha metalových kapel, od Megadeth po Dream Theater, Testament a Chimaira. Navíc je nová nahrávka plná obrovských hymnických sborů, drtivých sól a brutálních riffů. Existují na něm i prvky power metalu, zejména v melodických vokálních úpravách, přičemž melodické gangové hlasy se často přidávají k zpěvákovi Stevovi Braunovi během sborových zpěvu. "Ten Thousand Ways" je určitě nejmelodičtější skladbou na albu a je pravděpodobně nejlepším příkladem výše zmíněných power metalových prvků se svým chytlavým sborem a virtuózními kytarovými sóly.

Desku "Bloody But Unbowed" nahrál, míchal a masteroval Mark Lewis (Whitechapel, Trivium, Bad Wolves, Threat Signal) a booklet je plný uměleckých děl od Travise Smithe (Opeth, Overkill, Death, Iced Earth). Album se může pochlubit velmi zvláštním vystoupením "The Nailhead Choir", představujícím hudebníky Queensryche, Iced Earth a Ashes Of Ares. Kapela také natočila videoklip k hlavnímu singlu "Blame" a naplánovala si natočení druhého pro titulní skladbu "Bloody But Unbowed".

Halcyon Way album okomentovali: "Jsme nadšeni, že konečně můžeme tuto bestii vypustit na každého. Toto je zdaleka naše nejtěžší album, ale také má největší refrény a je to ten správný další krok v našem vývoji jako kapely. Je obtížné psát album a dostat se přes cílovou čáru, a nyní se nemůžeme dočkat, až je všichni uslyší. Od písní přes produkci až po přebal si myslíme, že to všichni naši fanoušci budou absolutně milovat, a lidé, kteří to neslyšeli Halcyon Way dříve jako ochutnávku, si budouříkat "kde byla tato kapela celý můj život?".

Zpět
Členové:
Jon Bodan - Lead Guitars, Backing Vocals
Steve Braun - Vocals
Max Eve - Guitars, Backing Vocals (2012-present)
Aaron Baumoel - Drums (2016-present)
Skyler Moore - Bass, Backing Vocals (2014-present)

Bývalí členové:
Ernie Topran - Lead Drums (2006-2016)
Zane Matthews - Guitars, Vocals (?-2012)
Kris Maltenieks - Bass, Vocals (?-2012)
Sergio Quesada - Guitars (rhythm) (2012-?)
Sean Shields - Vocals (2004-2009)
Aabron Eturralde - Drums
Glen Williams - Bass

Členové Jon Bodan
(Narozen 17. února ***, Atlanta, Georgia, United States)
Lead Guitars, Backing Vocals


Jon je americký hudebník a hráč na kytaru, je jedním ze dvou zakládajících členů Halcyon Way a je zodpovědný za většinu skladeb a produkce. Obě EP a album "A Manifesto For Domination" byly zaznamenány v jeho studiu Edge Of Forever Productions. Je rovněž majitel a prezident hypoteční společnosti The Perpetual Financial Group, Inc.

Hraje na kytaru více než 15 let a své hudební ostruhy si brousil v populární death metalové kapele Final Judgement z Atlanty až od roku 1993. Poté působil v kapele Edge Of Forever. V letech 1993-1997 vystudoval obor Finance na Georgia State University - J. Mack Robinson College of Business.

KarbonBlack - Unknown

Edge Of Forever - Vocals (lead), All instruments
1995 "Edge Of Forever" (Demo) - Songwriting, Guitars, Drums, Vocals (lead), Bass

Final Judgement - Guitars
1993 "Drastic Dose Of Reality" (Demo) - Vocals (backing), Guitars

Členové Steve Braun
(Narozen ***, New Jersey, United States)
Vocals


Steve Braun je americký hudebník a zpěvák, v poslední době je člen a zpěvák kapely Halcyon Way.

Narodil se a vyrůstal v New Jersey, žil po celých USA a Kanadě a sledoval své sny. Nyní žiji v Nashvillu, TN. Zpívat začal profesionálně v 5 letech a byl klasicky trénovan více než 20 let. Také absolvoval soukromé hlasové lekce v NY, LA a Nashville. Byl dokonce na vokálním vystoupení na vysoké škole.

Jeho první zkušenost se zpěvem byla pro Siloama, kteřý nahrávali u Word Records. Byla to protidrogová hardrocková kapela a cestovali po celých USA a Kanadě. Zpíval i v televizní show "The View" a byl jediný, kdo někdy v televizi rozplakal Barbaru Walters. Jeho výkony bylo možno slyšet na třech hlavních zpravodajských relacích, národní televizi, vystupoval po celém světě s řadou kapel, včetně Ashent, The Pure Insanity Choir, Siloe a nyní Halcyon Way. Když se připojil ke skupině Halcyon Way, stále jsem hrál v italské progresivní metalové skupině Ashent, se kterou vydal 2 alba prostřednictvím Lion Music.

Steve vyrůstal se staršími sourozenci, takže byl od útlého věku vystaven široké škále hudby (Billy Joel, Christopher Cross, Hall and Oates, Steely Dan). Vždycky miloval hudbu, ale asi kolem 12 let objevil metal. Zamiloval se celé hair metalové scény a okamžitě jsem se stal fanouškem kapel jako TNT, Stryper, Bon Jovi, Poison aj. Tony Harnell (TNT) a Michael Sweet (Stryper) i nadále ovlivňují jeho styl zpěvu. Je však velkým fanouškem Jesse Leache (Killswitch Engage) a Phila Labonte (All That Remains). Začal také chodit na lekce s Mary Zimmer, aby mu pomohla také naučit jej křičet jako jeho vzory Jesse Leach a Phil Labonte pro dramatický efekt v písních.

Členové Max Eve
(Narozen ***, United States)
Guitars, Backing Vocals


Max je americký hudebník a hráč na kytaru, v poslední době, od roku 2012, je členem kapely Halcyon Way.

Maxův tvůrčí projev se projevil již v dětství, když trávil volné chvíle na hodinách kytary a ilustroval své vlastní dlouhé komiksy. Byla to ta skromná léta, která jej formovala na koncertního hudebníka a umělce na volné noze, kterým je dodnes. Skutečný milovník hudby se snažil stát uznávaným kytaristou v různých hudebních žánrech a jako svůj hlavní vliv uvádí moderní legendy jako John Petrucci a Joe Satriani.

Pouhé dva roky po střední škole vydal Max své instrumentální album "Vertigo" z roku 2010, které bylo nahráno v ateliérech Avatar a na bicí se představili Morgan Rose (Sevendust) a Evan Diprima (Royal Thunder, Stalone). Toto album získalo Maxovi místo na hudební scéně v Atlantě a zatím nejasně projevilo jeho vášeň pro progresivní hudbu. V roce 2012 vydal Max své EP "Lucid Listening", na kterém představoval akustickou kytaru a předvedl svůj vliv flamenca a jazzu.

Od svého vstupu do atlantské metalové kapely Halcyon Way v roce 2012 odehrál Max se skupinou 10 turné, což jej přivedlo k vystoupením v 21 zemích a 32 státech. S kapelou právě vydal jejich páté studiové album u Agonia Records a aktivně cestuje s jejich novou hudbou.

Zároveň jako učitel hry na kytaru Max vyučoval více než 150 studentů v kraji Gwinnett (a v zahraničí Zoomem), z nichž několik si již našlo plodnou vlastní hudební kariéru, včetně populárního lo-fi umělce známého jako Peachy!. Mnoho lidí v kraji Gwinnett zná Maxe z mnoha pódií, ve kterých vystupuje po městě s téměř 90 sólovými koncerty ročně je těžké jej minout! Kromě reflektoru na jevišti se Max v roce 2015 snažil pomoci ostatním svým talentům a začal dobrovolně hrát na akustickou kytaru v Emory Winship Cancer Center v Atlantě. Poté, co Max pocítil povznášející vliv hraní pro nemocné, začal usilovat o certifikaci MHTP, aby se stal Certified Music Practioner (CMP), kterou dokončil v roce 2019. Nyní týdně pracuje v nemocnici Northside Gwinnett!

Dne 6. září 2019 Max vydal svoji sólovou desku "Plethora", s níž mu vypomohli Corey Lennox na klávesy a Brenna Jenkins jako zpěvačka. V roce 2020 Max pomohl založit progresivní rockovou kapelu Coda Nova s dalšími talentovanými hudebníky z Atlanty, včetně Patricka Egana, který s Maxem spolupracuje na bicí již více než deset let.

Když Max nehraje hudbu, tráví většinu času malováním na plátno a tvorbou nástěnných maleb s křídovými pastely. Ačkoli Max nemá žádné zvláštní umělecké vzdělání, stal se uznávaným malířem a jeho umění se objevuje v různých galeriích.

Členové Aaron Baumoel
(Narozen 20. dubna ***, United States)
Drums


Aaron je americký hudebník a hráč na bicí. Byl zakladatelem power thrashové kapely Paladin z Atlanty, jejich členem byl ale krátce v roce 2015. V současné době je členem Halcyon Way.

Miluje hudbu, a na bicí hraje už od svých zhruba 8 let.

Aaron Baumoel v roce 2019 musel přestat hrát na bubny kvůli zranění nervu z páteře. Brzy se podrobil operaci, a jeho bývalá kapela Paladin pro něj odehrála benefiční show 15. června 2019 s dalšími hrajícími kapelami jsou Degradations, Scorched Moon, nová kapela Gnomonaut a Nathan Metaphobic.

V současné době působí v kapelách:
Crown Of Sorrow - Drums, Keyboards

Halcyon Way - Drums (2016-present)
2018 "Bloody But Unbowed" - Drums

Dříve působil v:
Aggressor State - Drums
2006 "Driven To Destruction" (Demo) - Drums

Paladin - Drums (2015)
2015 "Bury The Light" (Demo) - Drums

Sybaritic - Drums (2013-?)

Overt Enemy - Drums (2010, live)

Členové Skyler Moore
(Narozen 14. dubna ***, United States)
Bass, Backing Vocals


Skyler je baskytarista Halcyon Way a na basu a kytaru hraje od svých 13 let. Jeho hudební vlivy sahají od klasiky, punk-rocku, folku a samozřejmě metalu. Skupiny, které je silně ovlivnily, jsou Lamb Of God, Children Of Bodom, Wintersun, Dimmu Borgir a mnoho dalších. Mezi jeho oblíbené hráče patří Cliff Burton, Billy Sheehan, Jukka Koskinen a Devin Townsend. Skyler má také certifikaci orchestrálního složení z Berklee University a v současné době podporuje kabely HESU.

S Halcyon Way působil nejdříve jako koncetní posila, ale 28. dubna 2014 kapela oznámila, že koncertní basista Skyler Moore se stal stálým členem jejich sestavy.

Členové
(Narozen ***, United States)
Drums, Percussion


Ernie je americký hudebník a hráč na bicí. Je znám jako bývalý člen kapely Halcyon Way.

Ernie je muž s rytmem v žilách, jeho vlivy sahají od RAGE, Angra, Symphony X, Pain of Salvation až po Soundgarden, Dave Weckla a Antonia Vivaldiho. Jako filmař Ernie vytvořil vizuální vidění na turné přes video obrazovky a připravované multimediální instalace. Má rád dlouhé procházky po pláži, vítr vlající ve vlasech vlasech a hraje na bicí Pearl Drums a Zildjian Cymbals.

Od svých skromných začátků se středoškolskou kapelou Kilborn až po jeho současné koncerty s Inviolate a Theocracy, měl Ernie vždy širokou škálu hudebních i nehudebních vlivů. Vyrůstal v poslechu klasické hudby od Vivaldiho a Bacha a v průběhu let se seznámil s rockem, jazz fusion a metalem.

Ernie, který je od 15 let zcela učen, zdokonalil své bubnování díky poslechu Davea Weckla, Virgila Donatiho a rockových bubeníků jako Jimmy Chamberlin, Danny Carey a Matt Cameron. Možnosti bubnování se zdály neomezené až poté, co byl unešen metalem, a to konkrétně progresivním metalem, kde mu vzory Mike Portnoy, Jason Rullo, Aquiles Priester a Mike Terrana pomáhali formovat a dodávali Erniemu stále více inspirace.

Po přestěhování z NY do Atlanty nastoupil v zimě roku 2006 do kapely Halcyon Way, s níž cestoval po celém světě až do roku 2016. S Halcyon Way nahrál tři alba "A Manifesto For Domination" (2008), "Building The Towers" (2010), "Conquer" (2014) a EP "IndoctriNation" (2011). Ještě v roce 2010 se Ernie připojil k Xeroderma, technical death-metalové kapele s bývalým basistou Halcyon Way Krisem Maltenieksem, s nimiž nahrál v roce 2012 singl "Empire".

Ernie se neustále snaží prosazovat různé hudební styly a projekty, aby rozšířil své hudební schopnosti. V poslední době stojí za soupravou pro ženskou skupinu Inviolate nebo v melodic metalových Theocracy, singl "Snowglobe" (2019).

K jeho dalším spoluúčastím patří projekty Aegis a album "And The Rest Is Mystery" (2020) nebo Roenwolfe od roku 2019 a album "Edge Of Saturn" (2021).

Členové, Zane Matthews
(celým jménem Matthew Zane Harper)
(Narozen ***, United States)
Guitars, Vocals


Zane není žádný nováček metalové scény - strávil šest let před příchodem do Halcyon Way hraním na basu a zpěvem v goth metalové atlantské kapele Abwhore a poté co rozpustil kapelu, Zane se ujal na turné role zpěváka u power metalové legendy Cauldron Born a objevil se také na Powermad & Classic Metal festivalech.

Zane je přínosem nejen pro jeho kytarové schopnosti, jeho pěvecké schopnosti, ale i to, že si můžete být jisti, že do rána zmizí pochybnosti o účinnosti tohoto progresivního metalového molocha. V kapele Halcyon Way působil 6 let a v lednu 2012 se rozhodl kapelu z rodinných důvodů opustit. Brzy nato se pustil do nových, měně časově náročnejších projektů.

Prvním z nich byl:
Bishop Lake - Vocals
2012 "Bishop Lake" (EP) - Vocals, Guitars
2014 "The Meritocracy Of Hell" - Vocals

Dříve působil v kapelách:
Abwhore (as Zane Matthews) - Vocals, Bass
2002 "Enraptured" (Demo) - Vocals, Bass

1999 "Abwhore" (Demo) - Vocals, Bass
Cauldron Born (as Zane Matthews) - Vocals (2001-2002, live, 2002-2003)

Halcyon Way - Guitars (rhythm), Vocals (backing) (?-2012)
2011 "IndoctriNation" (EP) - Guitars (rhythm), Vocals (backing)
2010 "Building The Towers" - Guitars (rhythm), Vocals (backing)
2008 "A Manifesto For Domination" - Guitars (rhythm)

Členové Kris Maltenieks
(Narozen 6. února 1982, Marietta, Georgia, United States)
Bass, Vocals


Kris pochází z Black Metalového podhoubí. Svým vysokým výkonem a rychlostí Kris přináší nový styl hraní na basu do Halcyon Way tak, aby diverzifikovala svůj zvukový a jevištní projev.

S Halcyon Way nahrál dvě alba "A Manifesto For Domination" (2008), "Building The Towers" (2010) a EP "IndoctriNation" (2011). V Halcyon Way působil do roku 2012. Působil také v kapele Xeroderma, technical death-metalová kapela, do níž vstoupil později i bubeník Ernie Topran. Nahrál s ní v roce 2012 singl "Empire".

Od roku 2019 je znám z působení v kapele Wormreich. V poslední době žije v Tyrone, Georgia.

Členové Sergio Quesada
(celým jménem Sergio Jose Quesada)
(Narozen 1988, Querétaro, Mexico)
Guitars (rhythm)


Sergio je hudebník mexického původu, který působil jako kytarista v kapelách Stygian Apothegm, Khaotika a Halcyon Way. V poslední době byl členem Crown of Sorrow a Mother's Tomb.

Quesada byl řidičem během automobilové nehody v dubnu 2015, při níž zahynul kolega z kapely Khaotika Nick Crisostomo, a dva členové Wormreich. V červnu 2016 byle odsouzen za tři úmrtí při řízení vozidla.

Působil v kapelách:
Crown of Sorrow - Guitars
Mother's Tomb (as Sergio J. Quesada) - Guitars (2019-present)

Dříve působil rovněž v kapelách:
Halcyon Way - Guitars (rhythm) (2012-?)

Khaotika - Guitars, Keyboards, Bass, Vocals (backing) (2014-2016)
2014 "Bloodline Empire" (EP) - Guitars, Keyboards, Bass, Vocals (backing), Songwriting
2015 "Hollow Grounds" (Single) - Guitars (lead) (as "Surg")


Stygian Apothegm - Guitars
2008 "The Adversary" (Demo) - Guitars, Keyboards

Blood Stained Dusk - Keyboards (2017-present, live)

Členové Sean Shields
celým jménem Sean M. Shields)
(Narozen ***, Roswell, Georgia, United States)
Vocals


Sean je britský hudební a zpěvák, ale také grafik a umělec. S kapelou Halcyon Way působil v jejích počátcích 2004-2009, dokonce je autorem obálky jejich první desky. Jako zpěvák se objevil právě na albu "A Manifesto For Domination".

Sean je klasicky vyškolený grafik, který věří, že méně je více a na design s ohledem na výsledek, přináší k designu multidisciplinární přístup. Po dobu šesti let pracoval jako hlavní kreativní ředitel vlastní webové a grafické společnosti Skyymap, Inc. s dalšími dvěma partnery.

Byl kreativním vedoucím na projektech pro takové společnosti z žebříčku Fortune 500, jako jsou Macy’s, Morgan Stanley, InterContinental Hotels Group a Coke.

Zpět
Studiové desky:
2018 Bloody But Unbowed
2014 Conquer
2011 IndoctriNation (EP)
2010 Building The Towers
2008 A Manifesto For Domination
2004 Deliver The Suffering (EP)
2002 Blind Eyes To The Sky (EP)
Ostatní nahrávky:

Max Eve:
2019 Plethora
2015 Lucid Listening (EP)
2012 Vertigo (EP)


Skupina:
Skyler Moore - Bass, Vocals (backing)
Aaron Baumoel - Drums
Jon Bodan - Guitars (lead), Vocals (backing), Programming
Steve Braun - Vocals
Max Eve - Guitars (rhythm)
Hosté:
Diskografie Bloody But Unbowed
Vyšlo 2. srpna 2018, Agonia Records, ARCD185
Limited edition 300 copies

Seznam skladeb:
01. Devolutionize (1:51)
02. Bloody But Unbowed (4:30)
03. Blame (5:16)
04. Slaves To Silicon (5:17)
05. Superpredator (4:12)
06. Primal Scream (3:26)
07. Ten Thousand Ways (4:45)
08. The Church Of Me (4:07)
09. Cast Another Stone (4:00)
10. Crowned In Violence (4:58)
11. Burning The Summit (4:42)
12. Desolate (5:57)
Total Time: (53:01)

Recorded, Mixed and Mastered: Mark Lewis (Whitechapel, Trivium, Bad Wolves, Threat Signal)
Artwork: Travis Smith (Opeth, Overkill, Death, Iced Earth)

Skupina:
Ernie Topran - Drums
Jon Bodan - Guitars, Vocals, Programming
Steve Braun - Vocals
Max Eve - Bass
Hosté:
Seth von Paulus - Additional Vocals
Diskografie Conquer
Vyšlo 19. srpna 2014, Nightmare Records (US), NMR579
23. srpna 2014, Massacre Records (Europe)

Seznam skladeb:
01. Conquer (4:15)
02. Web Of Lies (4:22)
03. Conceived In Torment (4:00)
04. Home (4:53)
05. World Comes Undone (3:58)
06. Militant (4:08)
07. Hatred Is My Cause (4:26)
08. The Poisoned Apple (4:31)
09. Save Your Tears (4:37)
10. Every Second Counts (4:42)
11. King Of Ruin (4:14)
12. Eviscerate The Morning Sun (3:50)
Total Time: (51:56)

Producer, Mixing, Mastering, Engineering (drums): Lasse Lammert
Producer: Seth von Paulus
Producer, Engineering: Jon Bodan
Design: Alex Yarborough
Artwork, Layout: Travis Smith
Photography: Allen Ross Thomas

Skupina:
Ernie Topran - Drums
Kris Maltenieks - Bass, Vocals (harsh)
Jon Bodan - Lead Guitars, Backing Vocals, Programming
Steve Braun - Vocals
Zane - Guitars (rhythm), Backing Vocals
Hosté:
Pamela Moore - Vocals
Diskografie IndoctriNation
EP, vyšlo 25. října 2011, Nightmare Records, NMR-556

Seznam skladeb:
01. On Black Wings (4:20)
02. Our Darkest Hour (6:01)
03. Indoctrination (6:16)
04. Revolution Is Now (5:35)
05. The Wages Of War (5:24)
06. The Age Of Betrayal (Radio Edit) (5:13)
07. Stand Up (3:62)
08. The System (Karbon Black Remix) (4:35)
Total Time: (41:16)

Producer: Jon Bodan, Lasse Lammert
Engineering: Mike Froedge
Artwork: Travis Smith

Skupina:
Ernie Topran - Drums
Kris Maltenieks - Bass, Vocals (harsh)
Jon Bodan - Lead Guitars, Backing Vocals, Programming
Steve Braun - Vocals
Zane - Guitars (rhythm), Backing Vocals
Hosté:
Lasse Lammert - Guitars (05)
Pamela Moore - Vocals (additional) (01,06,08,09)
Silke Thomsen - Cello (06)
Diskografie Building The Towers
Vyšlo 12. října 2010, Nightmare Records, NMR-550

Seznam skladeb:
01. Rise To Revise (5:42)
02. Death Of A Dream (6:03)
03. The Age Of Betrayal (5:13)
04. The System (4:35)
05. Inversion (5:49)
06. Mouth Without A Head (5:40)
07. Desecration Day (5:11)
08. Icon Of Resolution (5:45)
09. Inside Looking Out (The Icon & The Ghost) (8:22)
10. Building The Towers (6:32)
Total Time: (58:52)

Co-Producer: Jon Bodan
Engineering: Mike Froedge
Co-Producer, Mixing, Mastering: Lasse Lammert
Artwork: Travis Smith

Skupina:
Ernie Topran - Drums
Kris Maltenieks - Bass, Vocals (harsh)
Jon Bodan - Lead Guitars, Backing Vocals, Programming
Sean Shields - Vocals
Zane - Guitars (rhythm)
Hosté:
Blaze Pearson - Vocals (death)
Jonah Weingarten - Keyboards
Diskografie A Manifesto For Domination
Vyšlo 11. listopadu 2008, Nightmare Records, NMR-482

Seznam skladeb:
01. Intro (1:35)
02. A Manifesto For Domination (4:32)
03. Blind Eyes To The Sky (4:17)
04. The Hidden (5:38)
05. Disconnected (4:16)
06. Deliver The Suffering (5:30)
07. Powderburn (4:43)
08. A Thousand Points Of Night (5:29)
09. Communicate With The Violence (4:12)
10. I Fought The World (4:34)
11. The Lonely Road (5:28)
12. Physician, Heal Thyself (6:22)
Total Time (56:36)

Producer: Jon Bodan
Mixing: Lasse Lammert
Mastering: James Murphy
Artwork: Sean Shields

Skupina:
Hosté:
Diskografie Deliver The Suffering
EP, 16. září vyšlo 2004, self-released

Seznam skladeb:
01. Deliver The Suffering ()
02. Manifesto For Domination ()
03. Powderburn ()
Total Time: (00:34)


Skupina:
Jon Bodan - Lead Guitars, Backing Vocals, Programming
Hosté:
Diskografie Blind Eyes To The Sky
Vyšlo 4. ledna 2002, self-released
Band's first demo CD, limited to 100 copies

Seznam skladeb:
01. Blind Eyes To The Sky ()
02. 1000 Points Of Night ()
03. The Hidden ()
04. Sell Me The Infection ()
Total Time: (00:00)Skupina:
Max Eve - Guitars, Bass and Keyboards
Corey Lennox - Keyboards
Brenna Jenkins - Vocals (01,02,03,04,06,07,08)
Samer Sabbagh - Vocals (03,06)
Julie Holmes - Vocals (05
Jeremy Vejar - Vocals (07)
Lange Eve - Vocals(08)
Hosté:
Diskografie Plethora
Vyšlo 2019,

Seznam skladeb:
I. Greed
01. The Gardener (4:27)
02. The Narcissist (3:50)
II. Disorder
03. Semantics (4:01)
04. Logistics (4:12)
III. Pain
05. Ready (3:40)
06. Warmer In The Rain (3:29)
V. Love
07. Iron Wings (4:09)
08. Tethered (3:52)
VI. Courage
09. Plethora (5:58)
Total Time: (37:38)

Recorded at The Underground Attic Studios
Mixed and Mastered: Bradley O’Neal
Additional Mixing: Chris Melillo

Skupina:
Max Eve - Acoustic Guitars
Hosté:
Diskografie Lucid Listening
EP, vyšlo 2015,

Seznam skladeb:
01. Salty Savages (3:23)
02. Sandstrings (4:43)
03. The Mellow Brick Road (4:25)
Total Time: (12:31)

Production: Patrick Egan

Skupina:
Max Eve - Guitars, Bass and Keyboards
Morgan Rose (Sevendust) - Drums
Patrick Egan - Drums
Evan Diprima - Drums
Hosté:
Diskografie Vertigo
EP, vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. Vertigo (6:24)
02. To Love And Wonder (5:31)
03. Built And Broken (5:18)
04. A Trail Divided (3:44)
05. Finding Solace (6:14)
06. And Again We Try (6:30)
Total Time: (33:41)

Recorded at Avatar studios in Atlanta
Produced: Corey Lowery

Zpět

Halcyon Way v ČernobyluZpět
Oficiální stránky:
http://www.halcyonway.com/index.html
facebook.com/halcyonway
twitter.com/halcyonway
https://www.maxevemusicandart.com/
http://www.myspace.com/steviebrocks4you
http://www.myspace.com/jonbodan
http://www.myspace.com/truemindframe
http://www.myspace.com/heavymetalmusic
http://www.myspace.com/thunder_bass

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.6.2021
Menu Poslední aktualizace: 14.6.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©