Steve Hackett
     
     
 
 
 

Zpět

(narozen 12. února 1950, Pimlico, Londýn, Anglie, Velká Británie)

Je britský zpěvák, skladatel a kytarista, který získal proslulost jako člen britské progresivně rockové skupiny Genesis, ke které se připojil v roce 1970 a opustil ji v roce 1977, aby se mohl věnovat sólové kariéře. Hackett společně s Genesis vydal šest studiových, tři živá alba a sedm singlů.

Není pochyb, že Steve Hackett je jednou z hudebních legend, jejíž reputace je založena na ryzím talentu, citlivé hře a schopnosti fascinovat publikum a pouštět se do neprobádaných oblastí hudby. Zůstává umělcem, jehož není snadné zaškatulkovat a který, narozdíl od jiných, není postižen hvězdnými manýrami.

Steve Hackett je proslulý jako nesmírně talentovaný a inovativní rockový hudebník. Býval kytaristou u Genesis jako součást jejich klasické sestavy, v níž byli Gabriel, Collins, Banks a Rutherford, která produkovala tak uznávaná alba jako je například "Selling England by the Pound" (oblíbená Johna Lennona). V mimořádné všestrannosti Steva, v jeho hře na elektrickou kytaru i v jeho skládání, lze objevit vlivy z mnoha žánrů, včetně jazzu, world music a blues. Je odborníkem na svých klasických alb, k nimž patří ztvárnění děl skladatelů od Bacha až po Satieho, vlastní skladby na akustickou kytaru, které získaly obdiv mnoha, včetně Yehudi Menuhina a ambiciózní alba pro kytaru/Orchestr jako je " A Midsummer Night's Dream" (Sen noci svatojánské), nahraný s Royal Philharmonic Orchestra.

Steve se narodil 12. února 1950 v London University Hospital. Až na počáteční období jih od řeky a na krátkou dobu ve Vancouveru v Kanadě, když mu bylo sedm let, strávil celé své dětství a dospívání v Pimlico v Londýně. Byl to vskutku zlatý věk páry, s nedalekým Battersea Power Station a vlaky chrlícímí oblaka kouře... Naproti tomu bylo barevné nadšení z Battersea Lunapark, který jej inspiroval v mnoha z jeho raných snech.

Steve a John Hackett jako chlapci Jeho bratr John se narodil dne 13. března 1955. Oba dva si užívali hudbu společně od útlého věku a oba hráli také na nástroje v době jejich mládí. Oba Stevovi rodiče June a Peter je v hudbě podporovali a Peter navíc projevoval i tvůrčí talent jako umělec a malíř.

Steve zažil měnící se tvář šedesátých let z první ruky ve svých každodenních procházkách podél slavné Kings Road při cestě do Sloane Grammar School v Chelsea a sdílel fascinaci všech nově založených a přicházejících kapel, stejně jako okouzlení z knih spolu se svoji první přítelkyní Barbarou. Seznámila jej s díly autorů, jako jsou Jean Paul Sartre nebo Albert Camus. Byl později zdrcen, když se rozešli, ale to nezastavilo jeho vášeň pro poslech hudby. Steve a jeho přítel Jock milovali cestovat na Eel Pie Island za hudebními zážitky svých hrdinů, jako byli Peter Green a Paul Butterfield. Později kapely jako King Crimson a Jimmy Hendrix Experience se jim staly inspirací.

Vyrůstal za neustálého přístupu k různým hudebních nástrojům, jako je například zobcová flétna a harmonika, ale neprojevoval příliš zájem o kytaru až do dvanácti let, kdy začal hrát jednotlivé tóny. Do čtrnácti se naučil akordy a experimentoval s akordy, ačkoliv nikdy nedostal řádné hudební lekce.

Jeho hudební kariéra začala spoluprácí s mnoha kapelami, například Sarabande a Canterbury Glass, ve kterých působil spíše jako hráč při sessions. Hackettova první zkušenost s nahráváním desek přišla, když roku 1970 vstoupil do kapely Quiet World. Jediné album, které tato skupina vydala, se jmenovalo "The Road" a vyšlo roku 1970 u Dawn Records. Vyšel také jeden singl s názvem "Love Is Walking".

Hackett absorboval lekce od kytarových legend 60. let stejně jako originálních bluesových desek. Jeho přáním bylo zkoušet s kytarou nové, ještě neprozkoumané věci. Hackettovy nejčasnější hudební vlivy byly klasické (Johann Sebastian Bach) a operní (Mario Lanza). Uvedl, že jeho skladby jsou stále jimi ovlivňovány. Hackett také citoval četné britské bluesové umělce, kteří jej ovlivňovali, a to Danny Kirwan, Peter Green, různí kytaristé John Mayall & The Bluesbreakers, stejně tak jako Jimi Hendrix, The Beatles a King Crimson.

Pomocí inzerátů se snažil najít ty správné spřízněné duše, v prosinci 1970 jeden z nich otištěný v Melody Maker zněl takto: "Imaginativní kytarista/skladatel hledá spolupráci s vnímavými muzikanty, kteří si přejí překonat stagnující hudební formy." Inzerát si přečetl Peter Gabriel, a protože Genesis zoufale potřebovali kytaristu, který by se jim vyrovnal, zavolal Hackettovi, a požádal jej, aby si poslechl album "Trespass", a pozval ho na vystoupení Genesis v londýnském Lyceu. Po poslechu desky a shlédnutí koncertu Steve Hackett nabyl přesvědčení, že Genesis je ta pravá kapela pro něj. Po koncertu promluvil s Gabrielem a pozval skupinu k sobě do bytu svých rodičů ve Victorii, aby se jim mohl pořádně předvést. Hackett na Genesis zapůsobil a byl přijat za člena v prosinci 1970.

Hackett, který měl málo zkušeností z hraní na pódiu, když se připojil k Genesis, dělalo mu to nějakou dobu počáteční potíže při představeních se skupinou. Ale brzy se usadil do své role a jeho jedinečné jevištní podoby (nosí brýle a seděl v shrbené poloze nad kytarou), která sloužila jako protiváha Gabrielových extravagantních kostýmů a teatrálnosti. Hackettova první nahrávka s Genesis byla "Nursery Cryme", vydaná v listopadu 1971. Hackett měl bezprostřední vliv na zvuk skupiny, o čemž svědčí jeho práce u takových písní jako jsou "The Musical Box" a "The Return of the Giant Hogweed", když se stal jedním z prvních kytaristů, který experimentuje s "tapping" technikou hraní, která se obvykle připisuje Eddie Van Halenovi. (Hackett ale často prohlašoval,že Eddie Van Halen mu řekl, že se naučil tuto techniku po jedné návštěvě koncertu Genesis v roce 1970). Část continuo v druhé písni zní jako syntezátor kvůli zkreslení a protože jeho legato tapping technika, jakož i Hohner Pianet continuo od Tonyho Bankse hrály současně. Přestože "Nursery Cryme" mělo nevalný úspěch, album Foxtrot z roku 1972 již dosáhlo na #12 ve Velké Británii. Na albu "Foxtrot" již můžeme nalézt klasickou sólovou kytarovou skladbu "Horizons", který se rychle stala jednou z jeho uměleckých značek.

V roce 1972 se Steve Hackett oženil, když si vzal Ellen Busse. Spolu měli syna Olivera v roce 1974, ale později se rozvedli. Byla to těžká doba pro Steva, ale se synem Oliverem, který žije v Německu, má dobrý vztah.

Foxtrot zahájilo růst popularity Genesis i jejich prodejů desek a na desce skupiny z roku 1973 "Selling England By The Pound" Hackett pokračoval ve zdokonalování používání tapping techniky, stejně jako sweep picking, který propagoval v roce 1984 Yngwie Malmsteen. Obě tyto techniky lze vyslechnout ve skladbě "Dancing with the Moonlit Knight". Píseň "Firth of Fifth" pak obsahuje jedno z nejznámějších Hackettových kytarových sól. Skladba zůstala oblíbená na koncertech i v době po odchodu Hacketta. Po vydání alba "The Lamb Lies Down On Broadway" a následném turné Peter Gabriel, vyčerpán a znechucen hudebním průmyslem, opustil Genesis a zbylí členové se dohodli na několikaměsíční přestávce. Pauzy využil Hackett a uchýlil se Genesis 70s do Kingsway Studios, kde natočil kompozice, které nashromáždil za dobu svého působení u Genesis, zejména v poslední době během přípravy a natáčení "The Lamb". Bylo mnoho důvodů, proč se Hackett právě teď rozhodl pro sólovou desku. Především se chtěl etablovat jako sólový umělec, aby po Gabrielově odchodu z Genesis měl publiku co nabídnout. Budoucnost Genesis tehdy byla více než nejistá a v případě rozpadu kapely by měl Hackett náskok a vlastní skladby dokazující, že i on byl v kapele platným členem. Album mu také dalo prostor pro instrumentalistické experimenty, které by se nemohly uplatnit u Genesis, a také se v něm uvolnilo vnitřní napětí, které by ho jinak definitivně přimělo k odchodu ze skupiny. V průběhu natáčení "The Lamb" se názorově se skupinou více a více rozcházel. Během nahrávání "The Lamb Lies Down on Broadway" v roce 1974 se Hackettova úloha snížila od úrovně, na jaké se původně podílel při "Selling England by the Pound". Přisuzoval svůj nedostatečný příspěvek tomu, že není schopen se vyrovnat s předloženým materiálem podobně jako jeho rozpad manželství. Navíc si Hackett poranil ruku po náhodném rozdrcení sklenice na víno, které vedlo ke zdržení turné k "The Lamb". To vše se navíc odrazilo v napětí uvnitř skupiny.

V roce 1975 se Hackett stal prvním členem Genesis, který vydal své sólové album. Album bylo nakonec dokončeno v červenci 1975 a dostalo název "Voyage Of The Acolyte" (#26 UK Album Chart), které následně získalo stříbrnou desku za prodeje ve Velké Británii. Steve Hackett požádal o spolupráci kolegy s Genesis Phila Collinse Steve Hackett 1977 a Mika Rutherforda a také svého bratra Johna, flétnistu, který s ním složil skladbu "A Tower Struck Down". Deska je důvtipnou směsicí stylů od klasiky po jazz, od tichých lyrických pasáží po drtivý rock. Hackett zde hojně použil kytarového syntezátoru. Deska byla také výrazem jeho osobní spokojenosti, kterou prožíval díky vztahu - dlouhému a dodnes silnému - s brazilskou umělkyní Kim Poor, kterou poznal při turné v New Yorku. Ta se podruhé oženil 14. srpna 1981, kdy si vzal brazilskou umělkyni a návrhářku šperků Kim Poor. Rozvedli se až po dlouhé době, dne 18. května 2007. Soudní rozvod se pak táhl až ke konci roku 2010. Hackett si v té době i užíval svobody, kterou měl při psaní a nahrávání svého vlastního alba, a tak začal být frustrovaný po návratu do skupiny z více demokratičtějšího přístupu k psaní písní.

Kapela se znovu sešla po odchodu Petera Gabriela, aby nahrála album "A Trick of the Tail" (1976), se zpívajícím Philem Collinsem, když se jim nepodařilo nalézt žádného jiného zpěváka. Hackett se podílel na psaní řady písní, ale cítil se již sevřený svým nedostatkem svobody a úrovni vstupu. Jeho frustrace se zvýšila v Genesis, když připravovali k vydání v prosinci 1976 album "Wind And Wuthering". Hackett byl neústupný, když chtěl mít větší část svého materiálu na albu, ale byl odmítnut. "Blood on the Rooftops", kterou napsal Hackett s Philem Collinsem, dostal na album, ale nikdy ji nehráli živě a jeho skladba "Please Don't Touch" byla odmítnuta úplně. Další píseň "Inside and Out" byla zařazena jen na EP "Spot the Pigeon". Deskami "A Trick Of The Tail" a "Wind And Wuthering", kterými se čím dál víc dostávali do povědomí širšího publika. Hackett však nebyl spokojen s tím, jakým směrem se kapela ubírá a rozhodl se odejít.

S Genesis Steve Hackett nahrál celkem sedm alb "Nursery Cryme" (1971), "Foxtrott" (1972), "Live" (1973), "Selling England By The Pound" (1973), "The Lamb Lies Down On Broadway" (1974), "A Trick Of The Tail" (1976) a "Wind And Wuthering" (1977). V prvních letech byl daleko víc hráčem než skladatelem a nejvíc ze všeho ho zajímaly nové zvuky kytary. Jeho sklony k experimentování se dobře hodily ke skladatelské odvaze Genesis. Hackett pomohl k proměně Genesis v rockovou kapelu, i kdyžť výrazně odlišnou od ostatních. Jak šel čas, Hackett čím dál víc vyspíval po skladatelské stránce, jeho materiál však často neprošel společným hlasováním a do repertoáru Genesis se nedostal. Hackett zůstal s Genesis do ukončení turné Wind And Wuthering, ale poté oznámil svůj odchod dne 8. října 1977, týden před vydáním na druhého živého alba "Seconds Out".


Výsledkem jeho znovunabyté tvůrčí svobody se stala deska "Please Don't Touch" Hackett, který nikdy nepatřil v Genesis mezi hlavní zpěváky, se při nahrávání většiny vokálů obrátil na řadu zpěváků, včetně folkového zpěváka Richie Havens, R & B zpěváka Randy Crawforda a Steve Walshe z americké progresivní rockové skupiny Kansas, jejichž vokály byly od stylu Genesis vzdálené víc, než si mohl kdokoli představit. Sám nazpíval pouze "Carry On Up The Vicarage", ale hlas byl zkreslen pomocí vokálního efektu "laughing gnome". Deska byla plná chytrých nápadů a lyrických melodií, jen místy, jako v titulní skladbě, narušovaných drsnějšími kytarovými vstupy. Hackett si přizval ke spolupráci celou řadu muzikantů a zpěváků, což desku mírně dezorientovalo a nijak mu to nepomohlo jako individualitě, která se potřebovala prosadit. Album dosáhlo na #38 v žebříčku UK a #103 na Billboard pop Albums Chart ve Spojených státech.

Pro příští album se Steve Hackett rozhodl dát dohromady méně lidí a utvořit vlastní kapelu. Výsledkem bylo album nazvané "Spectral Mornings" (#22 UK Albums Chart), které je pokládáno za Hackettovo nejlepší. Kapela si dobře rozuměla, a i když byl Hackett autorem veškerého materiálu, prosadily se spontánně i nápady dalších jejích členů. V kapele hráli Dik Cadbury, Nick Magnus, John Shearer a Pete Hicks. Mnoho skladeb, které se objevily na tomto albu, vzniklo už během turné "Please Don't Touch!". Album bylo v Británii i v Evropě velmi úspěšné. Titulní skladba alba "Spectral Mornings" byla oslňujícím kytarovým opusem, jímž se vrátil ke grandóznímu a romantickému soundu, který Genesis s jeho odchodem nechali za sebou. Skladba "Clock" předvedla kapelu a její umění v tom nejlepším světle a "Everyday" přednesla poselství proti drogám. Hackettovi se podařilo uskutečnit i své první plnohodnotné turné, při kterém se mu největšího ohlasu dostalo zejména na festivalu v Redingu v srpnu 1979.

Další album na sebe nenechalo dlouho čekat. Vyšlo roku 1980 pod názvem "Defector" (#9 UK Albums Chart, #138 a #144 ve Spojených státech), a i když nebylo tak dobré jako předchozí nahrávka, potvrdilo autorovy kvality, a Hackett si od té chvíle začal vyrývat vlastní stopu v rockovém světě. Získal si celkem velkou popularitu, hrál před naplněnými sály a produkoval alba, která dosahovala solidních výsledků. Defector-Tour jej přivedlo do Spojených států poprvé poprvé od jeho posledního turné s Genesis.

Na začátku osmdesátých let byl však Hackett nucen svoji dobře fungující kapelu rozpustit z důvodu finančních problémů. Hackettův první hlavní předěl v hudebním stylu se dostavil v roce 1981, když vydal album "Cured", které obsahovalo některé vynikající momenty, zejména skladbu "The Air-Conditioned Nightmare". Přestože album obsahovalo některé progresivní a klasické skladby, pro které byl Hackett znám, ale také se uvedl mnohem popovější přístup. Album bylo nahráno bez většiny hudebníků, kteří se podíleli na jeho předchozích sólových albech. Pouze dlouhodobí spolupracovníci Nick Magnus a jeho bratr John Hackett zůstali. Celkově však byla deska nekonzistentní a natočená spíše jen jádrem kapely - Hackettem a klávesovým kouzelníkem Nickem Magnusem. Hackett navíc musel zpívat všechny skladby sám, nemohl se omezit jen na ty, které mu seděly, a to se na výsledku také podstatně podepsalo. Zatímco "Cured" skoro nebodovalo ve Spojených státech, dosáhlo na #15. příčku ve Velké Británii. S albem vyjel na své do té doby nejdelší evropské turné, včetně několika koncertů v komunistické východní Evropě. Ke spolupráci přizval basistu Chase Cronka a bubeníka Iana Moselyho. Některé z jeho prvních sólových alb také bodovaly v Evropě, a to zejména ve skandinávských zemích se alba "Please Don´t Touch", "Spectral Mornings", "Defector" i "Cured" dostaly do Top 30 albových žebříčků.

Začátkem roku 1983 Hackett vydal album s názvem "Highly Strung" (#16 UK Albums Chart), kde se opět vrátil k formátu kapely a znovu se spojil s muzikanty, kteří s ním absolvovali předchozí turné. Výsledkem bylo album "Highly Strung" s velmi úspěšným singlem "Cell 151", který se jen náhodou nedostal do hitparád, zčásti kvůli nepohotovosti labelu Charisma, která v té době procházela otřesy - bylo to krátce před tím, než ji převzala společnost Virgin. Tak či onak, "Highly Strung" bylo Hackettovým nejúspěšnějším albem od vydání "Spectral Mornings".

V roce 1982 se Hackett podílel na několika charitativních akcích, včetně dobročinného koncertu dne 2. října 1982 v Milton Keynes Bown, kde se sešlo původní obsazení Genesis jednorázově pod názvem "Six Of The Best", kde vystoupili, aby pomohli Peteru Gabrielovi, jehož projekt WOMAD dopadl z finančního hlediska katastrofálně. To byl jediný případ, kdy se sešla sestava z roku 1975. Další vystoupení byla pro charitu Poland Aid a vystoupení v Guildford Civic Centre pro Tadworthskou dětskou nemocnici, kde si znovu zahrál se starými kolegy z Genesis Peterem Gabrielem a Mikem Rutherfordem.

V roce 1983 Hackett se také podílel na desce britsko/brazilského zpěváka Ritchieho Voo de Coraçao. Hackett hrál na kytaru v některých skladbách a většina písní se stala hity v brazilském rádiu. Po několika málo měsících, které strávil na turné, trošku bokem své rockové tvorby Hackett také vydal svá klasická kytarová alba "Bay Of Kings" (1983, #70 UK Albums Chart), kde tentokrát realizoval své hledačství na akustické kytaře. Hackettova další nahrávka překvapila posluchače svým etnickým zvukem. Album s názvem "Till We Have Faces" bylo rytmickou výpravou do světa brazilské samby a perkusí. Je zajímavé, že mnoho Hackettových příznivců a také kritiků má k této desce averzi. Hackett bohužel nemohl uskutečnit propagační turné. A to především z důvodu, že živě nebylo možné použít tolik perkusívních nástrojů, jako tomu bylo při natáčení.

Steve Hackett se objevil na pódiu až po půldruhém roce, když se zúčastnil dobročinného koncertu, který pořádala kapela Marillion v únoru 1986 v Hammersmith Odeon. Zahrál zde klasickou věc Genesis "I Know What I Like". V roce 1986 Hackett se podílel na vytvoření superskupiny GTR spolu se Stevem Howem z kapely YES a ASIA. Tiskové prohlášení obhajovalo záměr vyzdvihnout kytaru jako nejdůležitější rockový nástroj a vstoupit s ní do devadesátých let. První singl "When The Heart Rules The Mind" zaznamenal v USA velký úspěch a dosáhl dobrého postavení v i žebříčcích v Británii i v Evropě. Následné turné vyvrcholilo vyprodaným vystoupením v Hammersmith Odeon. Show byla rozdělena do tří částí, nejdříve vystoupil sám Hackett jako předkapela GTR - jak bylo napsáno v jedné recenzi, byly to "tři kapely za cenu jedné". Skupina vydala zlatem oceněnou desku "GTR", kterou produkoval klávesista YES/ASIA Geoff Downes. Superskupina GTR byla velmi úspěšná v Americe, ale Hackett ji brzy opustil GTR kvůli finančním problémům a manažerskému hašteření.

Úspěch GTR dostal Hacketta z finančních problémů a umožnil mu natočit další desku. Hackett začal pracovat na novém rockovém albu, které bylo vlastně v době konání turné již skoro hotové. Projektu se zúčastnila taková jména jako Chris Thompson, Brian May, Bonnie Tyler a Ian Mosley a Peter Trewavas z kapely Marillion. Bohužel, kvůli různým problémům se smlouvami deska zatím nespatřila světlo světa, přestože od té doby bylo několik kousků použito v různých projektech.

V období od roku 1988 do léta 1992 nebyla z pohledu Hackettova příznivce příliš plodná. V roce 1988 vydal Hackett další desku s názvem "Momentum" (1988) a šlo stejně jako v případě "Bay Of Kings" o akustickou kytaru. Tohoto roku následovalo turné po Británii a Evropě, které přilákalo rekordní počet návštěvníků, což je považováno za neobvyklé pro klasického kytaristu. Například v bývalém Sovětském svazu vidělo Hacketta hrát přes 90 000 lidí. Deska "Momentum" dosáhla dobrého postavení v žebříčcích a byla dobře hodnocena i kritiky.

Roku 1992 vydala Virgin kompilaci "The Unauthorised Biography", která zahrnovala nejlepší skladby Hackettovy kariéry a navíc nabídla dvě nové skladby "Don't Fall Away From Me" a "Prayers And Dreams". Následovalo živé album "Time Lapse", které bylo nahráno na dvou koncertech s dvěma různými kapelami v rozmezí téměř deseti let.

Konečně v květnu 1993 vyšlo Hackettovo další studiové album s názvem "Guitar Noir". Po skončení propagačního turné bylo Hackettovým dalším projektem album "Blues With A Feeling", které vyšlo v září 1994. Album mělo silný bluesový zvuk a Hackett, hrající i na harmoniku, tak splatil dluh hudbě, která formovala jeho hudební cítění v raných dobách.

V druhé polovině 90. let Steve Hackett nabídl svým příznivcům záplavu nahrávek zahrnující akustické koncerty, vážnou hudbu a spolupráci s mnoha rockovými velikány. Roku 1995 vyšlo album "There Are Many Sides To The Night", které jistě naplnilo ta nejtajnější přání Hackettových fanoušků, neboť šlo o live unplugged nahrávku. Koncert, který byl nahrán na Sicílii v Palermu, zahrál Hackett sám, doprovázen pouze klávesistou Julianem Colbeckem.

Pokud by snad toto album posluchačům nestačilo, vydal Hackett roku 1996 album "Genesis Revisited", kolekci klasických skladeb Genesis, které si Hackett mírně upravil. Nahrávání se zůčastnilo nespočet velikánů progresívního rocku a dokonce i Royal Philharmonic Orchestra. O rok později se Hackett spojil s Johnem Wettonem, Ianem McDonaldem, Chesterem Thompsonem a Julianem Colbeckem, aby společně uskutečnili živé vystoupení složené z Hackettovy vlastní muziky a také skladeb od Genesis, King Crimson a Johna Wettona. Z této spolupráce vzniklo video "Steve Hackett & Friends - Live In Japan" a CD "The Tokyo Tapes".

Hackettova sólová kariéra pokračovala, vydával nepřeberné množství elektrických i akusticky založených desek po roce 1990 až po současnost. V dubnu 1997 vydal neo-klasicky ovlivněné dílo, interpretaci klasické Shakespearovy hry "Sen noci svatojánské" "A Midsummer Night's Dream", doprovázený Royal Philharmonic Orchestra. Album strávilo několik týdnů v Top 10 v britských hitparádach klasické hudby. Devadesátá léta skončila vydáním tajemného CD "Dark Town".

V roce 1998 se skupina GENESIS sešla na focení a večeři na oslavu vydání box setu "Genesis Archive 1967-75". Hackett znovu nahrál některé ze svých kytarových částí pro box set, stejně jako se účastnil při přehrávání skladby z roku 1974 "The Carpet Crawlers" pro zařazení kompilační album největších hitů GENESIS z roku 1999 "Turn It on Again: The Hits". Zbytek skupiny nahrával některé nové části stejně, i když nebyly zaznamenány společně ve stejném studiu. Avšak v okamžiku, kdy Trevor Horn a The Art of Noise začali album mixovat, zůstalo jen velmi málo z nich v konečné verzi, až na vokály Gabriela a Collinse.

Do nového století vstoupil Hackett akustickým albem "Sketches Of Satie" (2000), které natočil společně se svým bratrem Johnem, hrajícím na flétnu. Šlo o skladby původně zkomponované francouzským skladatelem Erikem Satiem. Ve stejném roce vyšlo také rockové album "Feedback '86", což je nahrávka, která na vydání čekala od poloviny osmdesátých let.

V roce 2005 vyšla první biografie Steve Hacketta "Defector" od novinář Mario Giammettiho, která ale vyšla pouze v Itálii (Edizioni Segno).

Kromě Howe a Downese, Hackett také spolupracoval s bubeníkem YES Billem Brufordem z Genesis, basistou YES Chrisem Squirem na albu "Chris Squire’s Swiss Choir" (2007) a krátce i zpěvákem YES Trevorem Hornem (který produkoval v roce 1999 reunionovou verzi "The Carpet Crawlers".

Poslední Hackettova alba se vyznačovala vysokou úrovni kultivovanosti, spolu s všudypřítomnou silnou dynamikou, od dramatické a atmosférické temnoty "Darktown" a "Wild Orchids" k pestrému proplouvání časem a prostorem v "To Watch the Storms". Album z roku 2009 "Out Of The Tunnel's Mouth", které bylo napsano a nahráno uprostřed domácích i profesionálních zvratů, přineslo v drtivé většině pozitivní reakce od fanoušků a kritiků, přitom mnoho z nich prohlašovalo, že to je jeho nejlepší deska vůbec. Album bylo připraveno k vydání v polovině října 2009, bylo opožděno kvůli právním problémům, ale nakonec se objevilo v prodjnách během listopadu 2009. Některé skladby z něj byla nakonec představeny na evropském turné. Předtím v srpnu 2009 vyšel oficiální autorizovaný životopis "Sketches of Hackett" od Alana Hewitta ve vydavatelství Publishing Wymer. V prvním vydání vázaná kniha obsahuje i bonusové DVD s 90-minutovým rozhovorem, který se natáčel na začátku roku u Steva doma.

V březnu 2010 byl kytarista Trey Anastasio Phish požádal, aby mohl vzdal hold Genesis, jedné z jeho oblíbených kapel, před uvedením do Rock & Roll Hall of Fame. Navíc si Anastasio Phish přál, aby mohl zahrát dvě skladby Genesis "Watcher of the Skies" a "No Reply at All". I když Hackett a jeho kolegové z kapely Genesis (bez Petera Gabriela) se zúčastnil ceremonie, přesto nehráli. Uvedení Genesis do Rock And Roll Hall Of Fame v březnu 2010 jen vypovídá svědectví o trvalých kvalitách jejich hudby. Steve vždy držel pochodeň klasické hudby Genesis.

Další Hackettovo, již 24. studiové album, "Beyond The Shrouded Horizon" (#133 UK Album Chart) vyšlo v roce 2011 a snadno obdržela stejně nadšené ohlasy. Album začalo vznikat už v roce 2010, ale dokončeno bylo až v roce 2011. V doprovodu se objevili stálí spoluhráči - klávesista, spoluautor a spoluproducent Roger King, bubeník Gary O’Toole, saxofonista, flétnista a klarinetista Rob Townsend, baskytarista Nick Beggs a zpěvačka/kytaristka Amanda Lehmann. Hosty jsou baskytarista Yes Chris Squire (byl už na minulém LP), bubeník Simon Phillips, flétnista John Hackett, častý host na bratrových deskách, a další. V roce 2012 odjel na turné na podporu alba ve Velké Británii. V roce 2012 Steve spolupracoval s Chrisem Squire z YES v projektu "SQUACKETT", když vydali společné album "A Life Within a Day". Hackett vydal "Genesis Revisited II" (#24 UK Album Chart) na konci října 2012 a deska zaznamenala Hackettovo nejlepší umístění v žebříčku mimo Spojené království od osmdesátých let. Album bodovalo například v Německu, Itálii, Francii a Nizozemsku. V červnu roku 2013 vydané "Genesis Revisited" (1996) i "Genesis Revisited II" získaly v Japonsku ocenění Gold Sales Award za prodeje. Světové turné Genesis Revisited je plánováno na rok 2013...

Hudební průkopník Steve Hackett oznámil vydání svého nového sólového alba "Wolflight". Podle něj samotného to budou "divoce zabalené skladby - počínaje vlčím vytím" a vyjde 30. března 2015. Od žalostného vytí vlků se zde objeví i skuteční vlci, zkoumání temné jeskyně, starobylých ruin a tropických lagun i prvotní energie, které všechny jsou základem tohoto alba jako odrazový můstek pro exotická a vzrušující dobrodružství.

Stevovy živé elektrické koncerty přivádějí jeho fanoušky na neuvěřitelnou cestu postavenou na bohatém hudebním dědictví. Trvale oblíbená skladba od Genesis jako je mocná "Firth Of Fifth" se řadí vedle sólové klasiky, přičemž novější materiál z "Out Of The Tunnel's Mouth" a "Beyond the Shrouded Horizon" tvořící nedílnou součást jeho vystoupení prokazují, že Steve je stále na svém uměleckém vrcholu. Za podpory některých z nejlepších hudebníků na světě, Stevova unikátní kytarová hra stále tvoří osou, na které je postaveno náročné a vzrušující představení.

Pro rok 2015 připravil Steve Hackett opět své nové album s názvem "Wolflight". Vychází 30. března 2015 opět u Inside Out Music a bude na něm 10 skladeb, které zavedou posluchače pomocí cestování prostorem a časem k pohledu na různé tváře nekonečného boje za svobodu. Putování mezi paralelními vesmíry, Hackett rovněž zkoumá moderní a starověké kultury, od Řecka ("Corycian Fire"), na Dálný východ ("Wolflight"), do USA a k Martinu Lutheru Kingovi ("Black Thunder"), ale také k jeho velmi osobním vzpomínkám z dětství ("The Wheel's Turning") a nevyřešenému dramatu domácího násilí ("Love Song To A Vampire").

V prosinci 2016 se objevila zpráva, že Steve Hackett vydá 24. března 2017 opět u labelu InsideOut Music své další sólové album nazvané "The Night Siren". Album představí celkem 11 skladeb a uvede se na něm řada hostů z rozličných koutů světa, jako Kobi a Mira z Izraele a Palestyny, americký perkusista Nick D'Virgilio, Malik Mansurov z Azerbajdžánu nebo Gulli Breim z Islandu. Zahráli si zde také Christine Townsend (housle, viola), Dick Driver (bass) a Troy Donockley (skotské dudy). Album se, podobně jako jeho předešlé, vyznačuje hudební rozmanitostí a eklekticismem, který vyplývá z použití mnoha nástrojů z celého světa (sitar, tar, oud, peruánské charango, keltské Uilleann píšťaly). Jak vyplývá z názvu "Noční siréna", je to budíček..., varovná siréna znějící v této době svárů a rozdělení. Album je odezvou umělce, který zastává kulturní rozmanitosti v dnešní turbulentní době. Hackett na podporu alba vyjede na turné spolu s jeho Genesis Revisited na Classic Hackett Tour během roku 2017.

Legendární kytarista Steve Hackett oznámil v červenci 2018 speciální vydání 6CD/2DVD kolekce s názvem "Broken Skies - Outspread Wings (1984-2006)", které se objeví 5. října 2018 u InsideOut Music. Následovník předchozí kompilace "Premonitions" z roku 2015 , v tomto speciálním uměleckém boxu uvede alba "Till We Have Faces", "Guitar Noir", "Darktown", "Feedback 86", "Watch The Storms" a "Wild Orchids", všechny nově remasterované, spolu s řadou bonusových skladeb, včetně nové verze skladby GTR "When The Heart Rules The Mind". Kromě toho v balíčku budou i 2 DVD, které obsahují několik nedávných živých rarit a 5.1 mixů vybraných písní, stejně jako slavné DVD "Somewhere In South America", které zachycuje soubor na vystoupení v Buenos Aires. Přebal představuje zbrusu nové umělecké dílo od Rogera Deana (Yes, Uriah Heep), krásně prezentované v 60-ti stránkovém bookletu s poznámkami, vzácnými fotografiemi, texty a dalšími informacemi.

Po obrovském úspěchu alba z roku 2017 "The Night Siren" (v Německu #22, #28 ve Velké Británii) legendární bývalý kytarista Genesis Steve oznámil vydání svého nového studiového alba "At The Edge Of Light" v lednu 2019. Album obsahuje deset skladeb a opět na něm Steve spojuje obrovské množství stylů, od kytarově řízného rocku až po epické instrumentace, od world music až po reflexní a atmosférickou hudbu, která bývá spojována v jedinečném stylu Steve Hacketta. Na desce se podílelo mnoho hostů, například Durga McBroom, bubeníci Nick D'Virgilio a Simon Phillips, Sheema na sitar z Indie, islandský bubeník a percussionista Gulli Briem, hráč na tar Malik Mansurov, švédský basista Jonas Reingold, ale také Hackettův bratr John Hackett na flétnu, Paul Stillwell na didgeridoo, Rob Townsend na saxofon, bass clarinet a duduk, zpěvačla Amanda Lehmann, bubeník Gary O'Toole, Roger King ad Ben Fenner na klávesy, Dick Driver na double bass, hrářka na housle a violu Christine Townsend, a to vše magicky dával dohromady zvukař Roger King. Převážná část alba byla nahrána v Hackettově vlastním studiu, ale některé části byly nahrány i v jiných studiích.

Steve se k albu vajádřil: "V těchto nebezpečných dobách hluboké stíny pociťujeme určitě ostřeji než obvykle a ocitli jsme se na okraji světla... Kontrast mezi temnotou a světlem se táhne po celém albu mnoha způsoby, od pocitu boje dobra proti zlu až k souhře temných a lehkých protikladů, které se magicky spojují v kulturách včetně indického pulsu a primárních kmenových rytmů. Toto album v konečném důsledku pokrývá potřebu všech hudebních forem a kultur spojit se a oslavovat zázrak jednoty v tomto rozděleném světě."

"Under A Mediterranean Sky" je 27. studiové album anglického kytaristy a skladatele Steva Hacketta. To bylo vydáno 22. ledna 2021 u InsideOut Music a je to jeho první akustické a zcela instrumentální album od "Tribute" z roku 2008. "Under A Mediterranean Sky" je Hackettovým prvním akustickým albem, které mu vzdalo poctu různým skladatelům, a vzniklo v březnu 2020, kdy bylo jeho severoamerické turné zkráceno kvůli pandemii COVID-19, díky níž se vrátil do Anglie bez svých elektrických kytar. Situace ponechala Hacketta doma jen s jeho akustickými nástroji, včetně nylonové kytary, a možností pracovat na novém akustickém projektu. Hackett diskutoval se svým labelem Inside Out Music o tom, zda bude jeho další studiové album akustické nebo rockové a oběma nápadům byla dána zelená, takže si myslel, že nastal ten pravý čas na vznik akustického alba. V této době se Hackett a jeho dlouholetý producent a klávesista Roger King rozhodli upgradovat svůj software a zakoupit nové orchestrální vzorky. Série videí byla natočena, zatímco Hackett a jeho manželka Jo navštěvovali místa vyobrazená na albu, včetně záběrů od samotné Jo a od Paula Goslinga.

Legendární kytarista Steve Hackett vydává své 28. studiové rockové album "Surrender Of Silence" dne 10. září 2021 prostřednictvím labelu Inside Out Music. Na albu je 11 nových písní, protože Steve tvrdě pracoval během Lockdownu a poprvé ve stejném roce dokončil vydání dvou studiových alb! Ve stopách jeho klasicko-akustického cestopisu "Under A Mediterranean Sky", který byl vydán v lednu a byl hitem Number #2 v UK Classical Album Chart, nové album je dalším zkoumáním Hackettovy lásky ke světové hudbě, objevování různých zvuků, nálad a textur, které dodávají rockovému albu mimořádnou rozmanitost, sílu a krásu. Podobně jako "Under A Mediterranean Sky" bylo "Surrender Of Silence" zaznamenáno také během Lockdown a Hackett opět vyzval některé ze svých hudebních přátel z celého světa, aby na albu hostovali. Hackettovu pravidelnou zájezdovou kapelu Roger King (klávesy, programování a orchestrální aranžmá), Rob Townsend (saxofon, klarinet), Jonas Reingold (basa), Nad Sylvan (zpěv) a Craig Blundell (bicí) doplňují Phil Ehart a Nick D' Virgilio (bicí), hlasové talenty Amanda Lehmann, Durgy a Lorelei McBroom, Christine Townsend (housle, viola), Malik Mansurov (tar) a Sodirkhon Ubaidulloev (dutar).

Steve Hackett oznámil na říjen 2024 své poslední britské turné související s Genesis 2024, na kterém on a jeho kapela vystoupí s hlavními momenty z alba The Lamb Lies Down On Broadway z roku 1974, které příští rok oslaví 50. výročí, spolu s výběrem Genesis. klasiky i materiál ze své sólové kariéry. Turné začíná v legendárních Friars at Aylesbury Waterside 2. října 2024 a končí v prestižní londýnské Royal Albert Hall 23. října 2024. "Velmi se těším na britské turné v roce 2024," říká Hackett, "včetně oblíbeného "The Lamb Lies Down On Broadway" a dalších ikonických skladeb Genesis spolu se sólovými skvosty. Bude také vzrušující vrátit se k nádhernému Royal Albert Hall!"

Kytarista Steve Hackett představil svou zbrusu novou živou audio/vizuální extravaganci s vydáním "Foxtrot At Fifty + Hackett Highlights: Live in Brighton", která vyšla 15. září 2023. Tato nahrávka byla pořízena a nahrána živě na jeho britském turné v roce 2022 v pobřežním městě Brighton ve Spojeném království a dokumentuje Steva a jeho kapelu oslavující 50. výročí velmi oblíbeného alba Genesis "Foxtrot". Toto album, které je přehráno v plném rozsahu, obsahuje oblíbené skladby fanoušků včetně "Watcher Of The Skies" a "Supper's Ready". Kompilace také obsahuje sadu Hackettových sólových materiálů, včetně "The Devil's Cathedral" z jeho posledního studiového alba "Surrender Of Silence" a mocné "Ace Of Wands". Steva Hacketta živě doplňují Roger King, Rob Townsend, Nad Sylvan, Craig Blundell & Jonas Reingold a příležitostně také speciální host Amanda Lehmann. Živé album z roku 2023, "Foxtrot At Fifty + Hackett Highlights: Live in Brighton", se dostalo na #2. místo v Rock & Metal Chart.

Rockový kytarista Steve Hackett vydá své nové studiové album "The Circus And The Nightwhale" dne 16. února 2024 prostřednictvím InsideOut Music. Koncepční album rite-of-passage s mladou postavou jménem Travla v centru dění, 13 skladeb na "The Circus And The Nightwhale" má pro hudebníka autobiografický úhel, který o své 30. sólové nahrávce říká: "Miluji toto album. Říká věci, které jsem chtěl říct už velmi dlouho." Steve shrnuje pohled na "The Circus And The Nightwhale" a říká: "Je to krásná cesta, která začíná jako špinavá, škrábavá a zakouřená a stává se nebeskou a božskou. Jak tomu můžeš odolat?"

"The Circus And The Nightwhale" je Steveova první nová hudba po více než dvou letech. Navazuje na krásné akustické album "Under A Mediterranean Sky" z ledna 2021, které se dostalo na #2. místo v britském klasickém žebříčku, a v září téhož roku po jeho metalickém mistrovském díle "Surrender Of Silence", které se dostalo do britské Top 40.

Steveovo nové album slibuje balady, blues, bouřlivý progresivní rock... a zdravou míry divadla a fantazie. Nahrávalo se mezi turné v letech 2022 a 2023 ve studiu Siren ve Spojeném království s hostujícími částmi ze Švédska, Rakouska, USA, Ázerbájdžánu a Dánska. Sestava pro "The Circus And The Nightwhale" zahrnuje vedle Steva několik známých tváří elektrické a akustické kytary, 12-strunné, mandolína, harmonika, perkuse, basa a zpěv, mezi něž patří Roger King (klávesy, programování a orchestrální aranžmá), Rob Townsend (saxofon), Jonas Reingold (baskytara), Nad Sylvan (zpěv), Craig Blundell (bicí) a Amanda Lehmann na vokálech. Nick D’Virgilio a Hugo Degenhardt se vrací jako hosté na bicí stoličku, mimořádný inženýr Benedict Fenner se objevuje na klávesách a Malik Mansurov je zpět s dehtem. Nakonec je Steveův bratr John Hackett znovu přítomen na flétnu. Nové album bude k dispozici k předobjednání od 1. prosince 2023 v několika různých formátech. včetně Limited CD+Blu-ray mediabook (včetně 5.1 Surround Sound a 24bitových stereo mixů s vysokým rozlišením), Standard CD Jewelcase, Album má ohromující přebal od Denise Marsh.

Steve je v současné době na turné po Severní Americe a pokračuje ve své sérii "Foxtrot At Fifty + Hackett Highlights". V roce 2024 objede celý svět, včetně zbrusu nového britského turné pod názvem "Genesis Greats, Lamb Highlights & Solo", díky kterému se vrátí do legendární Royal Albert Hall.

Steve Hackett oznámil novou živou nahrávku "Live Magic At Trading Boundaries". Každoroční vystoupení Steva Hacketta na Trading Boundaries v Sussexu ve Velké Británii se v posledních letech stalo pro legendárního kytaristu jakousi tradicí. Tyto jedinečné a intimní koncerty, které představují ořezaný materiál a předvádějí své uznávané klasické skladby, se staly vrcholem roku, milovaným jeho fanoušky. Jak Steve vysvětluje: "Vždy je pro mě radost hrát v Trading Boundaries, kouzelném intimním místě plném krásných světel a exotických snímků, které osvětluje nejtemnější období roku přes Vánoce a Nový rok... Je to perfektní místo pro můj akustický set".

"Live Magic At Trading Boundaries", které vychází 17. ledna 2025, shromažďuje různé nahrávky z těchto pořadů za ta léta a obsahuje také vystoupení pravidelných spolupracovníků, včetně bratra Johna Hacketta na flétnu, Rogera Kinga na klávesy, Roba Townsenda na flétna a saxofon a Amanda Lehmann na kytaru a zpěv. Vydání se také shoduje s Steveovými dvěma dalšími živými vystoupeními na místě konání, 18. a 19. ledna 2025.


Zpět
Roger King - Keyboards, Programming and Orchestral Arrangements
John Hackett - Flute, Guitars, Bass, Keyboards
Nick Magnus - Keyboards
Dik Cadbury - Multiinstrumentalist, Vocals, Bass
Peter Hicks - Drums
Nick Beggs - Bass, Chapman Stick
John Shearer - Drums, Percussion

Členové Roger "Spats" King
Keyboards, Guitars, Backing Vocals, Programming and Production

Roger strávil prvních dvacet let svého profesního života vyhřívající se v anonymitě nahrávacího studia, když pořizoval nahrávky s umělci jako Gary Moore, Snoop Doggie Dog, Jamelia, Peter André a řadou dalších méně známých umělců. Realizoval tak dostatečné množství pop a house remixů, v menší míře pak programoval, nahrával a moxoval soundtracky pro filmy, např. Cliffhanger, Cliffhanger, In The Name Of The Father a další. Také přispíval hudbou k řadě hrůzných dokumentů pro satelitní kanály, jako třeba Discovery.

Víceméně náhoda, když díky nehodě v západním Londýně se Roger dostal k práci se Steve Hackettem v roce 1995 při nahrávání a míchání hodně materiálu z původního alba Genesis Revisited alba. Po čtyřech dalších albech se konečně prostrkal ke své cestě na koncertní jeviště v roce 2001, kde se od té doby pevně uchytil a od roku 2001 se stal důležitým členem souboru Steve Hacketta.

S bubeníkem Stevem Roachem vydal v roce 1998 album "Dust To Dust". Se Stevem Hackettem nahrál alba "Wolflight" (2015), živě "Genesis Revisited: Live at the Royal Albert Hall" (2014), "Genesis Revisited II" (2012), "Beyond the Shrouded Horizon" (2011), "Out of the Tunnel's Mouth" (2009) a "Wild Orchids" (2006) a většinu těch následujících. Od roku 2014 je také zakladatelem a členem kapely The Mute Gods, se kterou už vydal tři alba.
Členové
(narozen 13. března 1955, Pimlico, London, England)
Flute, Guitars, Bass, Keyboards


John Hackett je britský flétnista, mladší bratr kytaristy Steve Hacketta.

Začal se učit na kytaru teprve do svých 15 let. Poté, co slyšel Iana McDonalda hrát s rockovou kapelou King Crimson, začal hrát na flétnu. Spolupracoval se Stevem na jeho raných albech a koncertoval s ním ve hře na flétnu, kytaru a basové pedály. Byl zakládajícím členem Symbiosis, s Clivem Williamsonem a Richardem Boltonem.

Nahrál několik klasických sólových a duo alb, ale v roce 2005 došlo ke změně směru, kdy John vydal rockové album svých vlastních písní s texty Nicka Clabburna "Checking Out of London", které získalo 5 hvězdiček v časopise Record Collector. Následovalo experimentální flétnové/taneční album "Red Planet Rhythm" s Moodi Drury.

John pracoval po boku italského varhaníka Marca Lo Muscia na živých vystoupeních po celé Evropě, kde hrál jedinečnou směs klasické a progresivní hudby, a spolupracovali spolu také na projektu Playing The History. Od roku 2012 John spolupracuje s klasickým kytaristou Nickem Fletcherem. Vystupovali jako duo flétna/kytara po celé Anglii a nahráli dvě alba instrumentální hudby, na prvním z nich se podílel také Steve Hackett.

Vydání rockového alba "Another Life" (na Esoteric Antenna) v roce 2015 bylo katalyzátorem zformování nové John Hackett Band s Nickem, Jeremy Richardsonem a Duncanem Parsonsem v roce 2016. Po několika živých vystoupeních nahráli nové studiové album "We Are Not Alone" vydané v roce 2017 s bonusovým živým diskem nahraným v květnu 2016 v Classic Rock Society v Maltby.

Ačkoli jeho hlavním nástrojem je flétna, hraje také na kytaru, basu a klávesy. Pochází z klasické i rockové prostředí a hraje se soubory, jako například anglický Flute Quartet a Westminster Camerata, stejně jako se objevuje na albech a na turné se svým bratrem Stevem Hackettem. Je také členem tria ambientní hudby tria Symbiosis.
Členové
(Narozen 1. února 1955 v Emsworth, Hampshire, Anglie)
Keyboards


Nick Magnus je britský hráč na klávesové nástroje, textař, skladatel, aranžér, inženýr a producent. Pochází z progresivní školy klávesových hráčů, většinou spojených s instrumentální a rockovou hudbou. V letech 1978-1989 hrál, hodně koncertoval a nahrával s ex-kytaristou Genesis Steve Hackettem a jeho bratrem flétnostou Johnem Hackettem. Byl to důležitý člen kapely Steve Hacketta, zahráll si celkem na šesti Hacettových albech vydaných u Charisma Records a Lamborghini Records v letech 1979-1984. Magnusův přínos byl velký zejména na 1981 albu "Cured", které spoluprodukoval a na kterém napsal s Hackett jednu skladbu "Funny Feeling, také naprogramoval slavné Linnovy automatické bicí LM-1.

Nick Magnus studoval hru na klavír v letech 6-15, chrámové varhany 15-18 a pzději i jako samouk. Svoji profesionální hudební kariéru začal počátkem roku 1976 s kultovní rockovou symfonickou kapelou The Enid. Na konci tohoto roku opustil The Enid s bubeníkem Robbie Dobsonem dva roky hrál s progresivní rockovou kapelou Autumn. Dne 15. února 1999 Autumn vydali Mini CD jejich původněho materiálu zaznamenaného před 23 lety, nazvané "Oceanworld".

Vydal čtyři sólová alba svých skladeb "Straight On Till Morning" (1993), "Inhaling Green" (1999), "Hexameron" (2004) a zatím nejnovější album "Children of Another God" v březnu 2010. Steve Hackett hrál na kytaru na posledních dvou albech. Živé album s Johnem Hackettem vyšlo v březnu roku 2011. Nickovo páté sólové album "N'monix" vyšlo 28. dubna 2014.

V druhé polovině 80. let se nahrával ve studiu s mnoha různými umělci jako jsou China Crisis, Renaissance, George Martin, Mungo Jerry, Johhny Mars, Cilla Black, Jose Carrerras, Brian May, Richie Havens, Bonnie Tyler, Mike Batt, Classix Nouveaux, David Essex, Pete Bardens (Camel), Duncan Browne, Chris Rea a Colin Blunstone. V 90. letech zaznamenalo úspěch album pod Nickovou koprodukcí Project D Synthesizer. Také dosáhl platinových prodejů se svoji produkci a aranžmá pro mezinárodně uznávanou sérii Pan Pipe Moods alb, vydavané pod hlavičkou Polygram Records.

Mezi jeho další produkční díla patří dvě alba Celtic Spirit - "Celtic Dreams" a "Celtic Dreams 2", které si získaly mezinárodní ocenění. Album "Is That Your Final Answer?" z roku 2000 byl Nickův taneční remix verze hudby z herního show "Who Wants To Be A Millionaire?". Následně byl v roce 2007 pověřen produkcí předělávky tematické hudby pro "Millionair", která se v současné době vysílá na ve Velké Británii. Během léta 2001 publikum tleskalo novému přearanžování Lennonových a McCartneyových písní. Nick také přispěl k muzikálu West End přepracováním skladby "All You Need is Love" od Beatles.

Nickova hudební kariéra má rozmanitou historii jako skladatel, producent a aranžér, nicméně Nick také napsal soundtrack pro kultovní horor "Bloody New Year" v režii Normana J Warrena (Inseminoid, Terror, Satanův Slave, Prey). V důsledku toho, že Nick přispěl k mnoha dalším filmům, televizním a rozhlasovým dělám, získal mnoho zkušeností s filmovou hudbou.

Vystupoval také na přednáškách a seminářích o mnoha aspektech hudební techniky a hudební produkce a zároveň psal do hudebního tisku různé články o těchto tématech.
Členové
(celým jménem Richard Cadbury)
(narozen ***)
Multiinstrumentalist, Vocals, Bass


Dik Cadbury je anglický multiinstrumentalista a zpěvák, hlavně známý jako baskytarista a bývalý člen skupiny Decameron a doprovodné kapely ex-kytaristy Genesis Steve Hacketta.

Pochází z hudební rodiny, dostalo se mu klasického hudebního vzdělání v dětství jako houslista nebo ve zpěvu, on organizoval jeho londýnském zpěvu se shodovat s ošetřujícím rock a R & B vystoupení v Marquee Clubu.

Svoji hudební kariéru začal v roce 1971 s Jug-folkovou kapelou Totem. V roce 1973 nastoupil do skupiny Decameron po vydání jejich debutového alba "Say Hello to the Band", zpočátku jako baskytarista, zpěvák a hráč na housle, později ale již jako kytarista. Na zániku kapely Decameron v roce 1976 si otevřel nahrávací studio Millstream Recording Studio v Cheltenhamu. K další kapele Orange Pekoe nastoupil v roce 1978, ale krátce poté, co se osvědčil u Steve Hacketta při koncertním hostování, připojil se k němu i na nahrávání studiových alb "Spectral Mornings" a "Defector". V roce 1980 Cadbury a textař bývalých Decameron Dave Bell vytvořili jingle společnost Orijingles a retro pub kapelu The Teenage Idols, aby předvedli svůj skladatelský talent, v roce 1983 se spojil s bývalým zpěvákem od Manfreda Manna Mikem d'Abo a vytvořili večírkovou kapelu Mike d'Abo's Mighty Quintet, která hraje snad dodnes. Také se zapojil do mezinárodní sestavy Top Catz jako kytarista a MD. Po ukončení studií na Millstream v roce 1989 se vrhl do komentátorské práce, fotografického modelování a hraní, umírá v jedné epizodě BBC seriálu Dalziel a Pascoe. Pokračuje ve skládání s Petem Hicksem a Dave Bellem, stejně jako pracuje občas sólově. Nahrával a hrál s mnoha umělci, včetně Manfreds, Steve Ashleye, Marcuse Fostera, The Dave Harper Band a mnoha dalšími.
Peter Hicks Členové
(Narozen ***, Buckhurst Hill, Essex, England)
Drums


Většina členů jeho rodiny byli hudebníci a když mu bylo asi devět let, začal zpívat v místních klubech se svým otcem a dědečkem. Jeho starší bratr Bill a strýc Tommy byli členové "skifflového" tria ve stejném období, (dny Lonnie Donegana) a Pete hrával občas na ukulele a zpíval. Třetí člen skupiny byl chlápek jménem Mickey Gambon, který se usiloval stát se rytířem a profesorem Albusem Brumbálem v Harry Potterovi.

Ve čtrnácti už měl Pete vlastní skupinu, v níž hrál i jeho bratr na bubny. Doprovázeli umělce jako Screaming Lord Sutch a Savages na místních vystoupeních. To bylo až do chvíle, než se setkal a zkoušel pro hudebního producenta Joe Meeka. Dalších několik let strávil hraním v různých místních kapelách, některé se zajímavými jmény - The Down and Outs, (jejich deska u firmy Decca "Bring Me Back to Reality", ale vlastně nikdy nevyšla), The South-East Blues Band, Fat Daughter (který doprovázel místní umělce jako Fleetwood Mac a Free) a Justin Thyme.

Jedna kapela, se kterou byl Pete spojen byla Felius Andromeda, čerstvá progresivní rocková skupina - byla v roce 1968. Následující rok oni byli osloveni japonským výrobcem, aby se "pop" singl vydali labelu NEMS s podmínkou, že změnil svůj název na Promise. Nahrávka byla nazvána "Just For You" s "Nine to Five" na B-straně. To bylo u těchto session, kdy se Pete dostal k práci s Richardem Hartley - mužem, který upravil Ravelovo "Bolero" pro olympijské krasobruslaře Torvilla a Deana. Promise 1969 DJ Tony Blackburn nenáviděl nahrávku... a proto Pete říká, že je to něco, na co z toho je docela hrdý! Basák Alan basák je nyní hrdým majitelem ceněného pivovaru a klávesista Steve si vydělává na živobytí jako imitátor Tonyho Blaira - je tam "sešlý" objevující se na fotografiích ve všech v galeriích. Po zániku Promise se Pete pustil časem do sólové akustické práce a hrál na několika lidových pódiích a festivalech po celé zemi - dokonce zpíval nějaký jazz s malým combem v Londýně.

Po krátkém období nečinnosti nastoupil ke kapele Steve Hacketta - psal se rok 1978. Pete je velmi hrdý na to, že je spojován s tím, co někteří považují za typické pro nahrávky Steve Hacketta, a sice "Spectral Mornings" a "Defector" - kde napsal "Sentimental Institution" a "Hercules Unchained" spolu se Stevem. V roce 1982 se Pete připojil k welšské progresivní rockové skupině Tall Story - bohužel, zůstala jen hrstka demonahrávek a pár neověřených fotografií z tohoto "příjemného" času. Krátce rozpadu Tall Story Pete přijal ideály vegetariánství, z fáze, která měla trvat pouhých šest týdnů se stává striktním veganem.

V příštích několika letech se soustředil na psaní písní a na spolupráci s bývalým basistou od Hacketta, Dikem Cadburym, napsal několik písní, z nichž některé se objevují na sólovém Dikově albu "About Time". V roce 2004 se objevil na "vysoce ceněném albu 'Nicka' Magnuse "Hexameron", kde nazpíval "Brother Sun, Sister Moon" s hudbou Nicka a texty od Dicka Fostera. V roce 2010 se připojil znovu k Nickovi na "Children of Another God" v dalších dvou písních dua Magnus/Foster - "Doctor Prometheus" a "Crimewave Monkeys". Mezi "Hexameron" a "Children of Another God" se Pete a Nick se dali dohromady na nahrávce "Flat Pack", eklektický mix rocku, popu, folku, jazzu a prog...
Nick Beggs Členové
(Narozen 15. prosince 1961, Winslow, hrabství Buckinghamshire, Anglie)
Bass, Chapman Stick, Backing Vocals


Nick Beggs se narodil rodičům Herbertu a Joan Beggsovým. Ještě když byl dítě, se rodina přestěhovala do městečka Leighton Buzzard nedaleko Londýna, kde Nick Beggs žije dosud.

Již od mládí ho fascinovala hudba, především pak artrockové kapely v čele s Yes. Již v deseti letech založil svoji první kapelu Johnny and The Martians, kde hrál na bicí a jeho dva přátelé na trubku a akustickou kytaru. Zásadnější ovšem bylo navštěvování střední školy Linsdale Secondary School, kde se setkává se Stevem Askewem, Stuartem Nealem a Jazem Strodem. S nimi zakládá v roce 1979 kapelu Art Nouveau. V té době už působil na umělecké škole Barnfield College v Lutonu, odkud ale záhy po smrti matky odchází a živí se jako popelář v Leighton Buzzard.

Kapela přesvědčuje Beggse, že pokud chtějí uspět, musí se věnovat spíše krátkým, tří až čtyřminutovým písničkám a Beggs ustupuje od svého pobláznění art rockem. Mezitím obrážejí všechny hospody a kluby ve městě a jeho širokém okolí a snaží se za každou cenu prorazit. V roce 1980 natočili svou první desku "Fear Machine", již se sice dostalo určité publicity v rádiovém programu legendárního Johna Peela, ale prodalo se jí jen několik set kusů a k nahrávací smlouvě s velkým vydavatelstvím to nevedlo. K úspěchu jim citelně chyběl frontman, a proto v roce 1981 vyhlásili konkurz na místo hlavního zpěváka. Ten posléze obsadil sólový performer a herec Limahl (přesmyčka z jeho pravého příjmení Hamill) a kapela se na Beggsův návrh přejmenovává na Kajagoogoo.

Kajagoogoo
Inspirací k tomuto názvu údajně byly první zvuky, které vydává batole - Gaga Goo Goo, a s trochou úpravy z toho vychází konečně Kajagoogoo. Nick Beggs na tento název údajně přišel ještě v době, když pracoval jako popelář. V roce 1982 se kapela dostala na prestižní pódium londýnského Embassy Clubu. Tady si jich všimli nejen zástupci nahrávací společnosti EMI, ale i klávesista kapely Duran Duran Nick Rhodes. Kapela tak díky jednomu koncertu získala jak nahrávací smlouvu, tak producenta svého prvního alba "White Feathers", které vyšlo v roce 1983 a produkce se po boku Nicka Rhodese ujal Colin Thurston, který produkoval i předchozí desky Duran Duran. Deska se dostala na pátou pozici v britském prodejním žebříčku a v americkém pak na 35. pozici. Singl, který desce nejvíce pomohl k tomuto úspěchu, byl "Too Shy", který se v několika zemích dostal do Top 5. Z desky vzešly i další hity "Ooh To Be Aah" a "Hang On Now", které se oba dostaly do Top 20 ve Velké Británii. Paradoxem je, že Kajagoogoo měli hit na vrcholu hitparády dříve než jejich mentoři z Duran Duran. Během následujícího turné, které kapela absolvovala po Evropě, se z nich staly megahvězdy mezi kapelami nové vlny, jako byli již zmínění Duran Duran nebo The Police, Spandau Ballet a další. S tím, jak přišel úspěch, ale narostlo i napětí v kapele, což v polovině roku 1983 vyústilo ve vyhození zpěváka Limahla z kapely. Jeho roli frontmana převzal Nick Beggs a teď již jen čtyřčlenná sestava se pustila do práce na novém albu. K tomuto datu se váže i jeho hraní na Chapman Stick. V roce 1977 nebo 1978 viděl v Knebworthu hrát Tonyho Levina s Peterem Gabrielem a tehdy si Nick pomyslel, že tam blbne s nějakým novým syntezátorem. O pár let později se s tím svěřil své kapele Kajagoogoo, že by jeden chtěl. K tomu doBeggs dodává: "A když jsme vyhodili Limahla, tak mi řekli, že pokud se stanu frontmanem, koupí mi ho. Já na to přistoupil a na druhé desce už jsem na něj hrál."

Prvním singlem ohlašujícím nové album byl "Big Apple", který se dostal v Británii do Top 10. Následoval "The Lion’s Mouth", který zaznamenal podstatně menší úspěch a skončil pouze v Top 30. Samotné album "Islands" vyšlo v květnu 1985. Jeho produkce se ujali samotní členové společně s Colinem Thurstonem. Album se nakonec dostalo na 35. místo v britském prodejním žebříčku a ve Spojených státech se sotva dostalo do Top 200. Pro potřeby amerického trhu se kapela navíc přejmenovala na Kaja a pozvolnou ztrátu fanoušků se snažili vyrovnat nekonečným koncertováním. Zřejmě znechucen vývojem v kapele a ústupem ze slávy odešel na počátku roku 1985 z kapely bubeník Jaz Strode. V reakci na jeho odchod se kapela rozhodla přejmenovat definitivně na Kaja (své v tom sehrálo i přesvědčení, že se tím zbaví své „bubblegum“ nálepky). V roce 1985 vydávají album "Crazy People’s Right To Speak", jež se dostává pouze na 65. místo v britské hitparádě a prakticky tak předpovídá brzký zánik kapely. Ve studiu se spolu s kapelou objevuje několik zajímavých lidí - na bicí hraje Dave Mattacks (Fairport Convention, Jethro Tull, Chris Rea), perkusista Luis Jardim (McCartney, Rolling Stones, Asia, Elton John, Jeff Beck ad.) nebo kytarista Michael Thompson. V roce 1986 se ale kroky kapely na dlouhých osmnáct let rozchází.

Reunion
V roce 2004 přichází krátký reunion kapely. Původní pětice muzikantů spojila své síly pro program hudební stanice VH1 Bands Reunited. Přes nabídky na další hraní se kapela dohromady ve skutečnosti nedala, neboť mezi nimi stále vládly neshody. V roce 2007 se ovšem trojice, která v roce 1986 s kapelou končila - tedy Beggs, Askew a Neale, rozhodla s Kajagoogoo pokračovat a začali koncertovat. V polovině roku vyšel singl "Rocket Boy", který byl o rok později následován novým albem "Gone to the Moon". To už byla kapela znovu v pěti členech, neboť se připojili i Limahl a Jaz Strode. Společně začali objíždět pódia a ještě téhož roku vydávají EP "Death Defying Headlines". V roce 2009 pokračovali v turné po Evropě a vydali album "Best Of", jehož součástí je i několik dalších nových skladeb. V současnosti kapela, resp. společnost EMI, vydává další album "Best Of", jehož součástí budou i remixy skladeb. A také stále koncertují.

Další projekty
Po rozpadu Kajagoogoo v roce 1986 se Nick Beggs snažil psát s různými dalšími autory nové skladby, vše si ale sedlo až s projektem Ellis, Beggs & Howard, který vznikl v březnu 1987. Vedle Beggse byli členy klávesista Simon Ellis a zpěvák Austin Howard. V Británii kritikou nepříliš dobře přijatý projekt se nakrátko uchytil v dalších evropských zemích, zejména díky hitu "Big Bubbles, No Troubles". V Británii se skladba dostala pouze do Top 50 a kritika neměla tento projekt ráda hlavně kvůli Beggsovi a jeho předchozímu působení v Kajagoogoo. V roce 1987 předskakují Ronniemu Woodovi, Bo Diddleymu, T’Pau nebo Roachford. V roce 1988 vydává kapela album "Homelands", které ale nenásledovalo úspěch singlu a nezabodovalo. Přesto díky singlu kapela pobrala alespoň v kontinentální Evropě několik cen. A prakticky celý rok 1988 projezdili na turné. V roce 1989 se však projekt rozpadá. Po několika letech potom Beggs dává k dispozici nahrávku "The Lost Years Vol. 1", kterou stačili natočit těsně před svým rozpadem. Za zmínku stojí, že se na zmíněném albu podíleli i kytaristé Robert Fripp a Warren Cuccurullo. Na začátku roku 2010 dal Nick k dispozici pokračování "The Lost Years Vol. 2" (na obal desky byl použit portrét kapely od Ronnieho Wooda).

Krátce po rozpadu kapely se Nick Beggs připojil k folk rockové kapele Iona. Nejdříve jako koncertní člen a od roku 1991 již jako plnohodnotný člen kapely. Společně s nimi natáčí dvě vydařená alba "The Book Of Kells" a "Beyond These Shores", z nichž především první bylo velmi dobře přijato kritikou. V roce 1993 ale Nick Beggs odchází za finančně zajímavějšími projekty, neboť Iona často hrají za tak malé peníze, že si nemohou dovolit brát na turné celou kapelu.

V době působení v Ioně se ale Nick věnoval i dalším projektům - několikrát byl na turné s Cliffem Richardem a natočil několik alb (Steve Howe nebo Gary Numan). V roce 1989 začal studovat na Guitar Institute and Bass Tech v Londýně, kde o tři roky později začal i učit hru na baskytaru a Chapman Stick. V polovině devadesátých let vystřídal několik zajímavých zaměstnání - ať už jako vyhledávač talentů pro Phonogram Records, nebo jako hudební ředitel německých Alphaville. Také natočil několik desek s jinými umělci (Tina Turner, Belinda Carlisle, Warren Cuccurullo, Howard Jones) a vyjel na turné s Warrenem Cuccurulloem, Vinniem Colaiutou nebo Howardem Jonesem.

Na počátku tisíciletí se konečně dostal k natočení sólového alba, pro které psal materiál již od poloviny osmdesátých let. Na rok se také stal členem tria Johna Paula Jonese (díky doporučení Roberta Frippa) a natočil s ním jedno album. V té době také začal psát pro prestižní hudební časopis Bass Player pravidelné sloupky, stal se stálým členem kapely Kim Wilde a hrál na koncertech s ABC, Toyah, Midgem Ureem, Howardem Jonesem nebo Nenou.

V roce 2009 dostal lano do kapely bývalého kytaristy Genesis Steve Hacketta a od té doby s ním intenzivně koncertuje. V roce 2010 s ním také natočil desku "Out of the Mouth’s Tunnel". V poslední době také koncertoval s kapelou doprovázející Steve Wilsona z Porcupine Tree.

Diskografie:
Sólo: Stick Insect (2002), The Maverick Helmsmen (2004)
s Art Nouveau: Fear Machine (1980), Fear Machine 2000 (2000)
s Kajagoogoo: White Feathers (1983), Islands (1984), Crazy Peoples Right To Speak (1985), Gone to the Moon (2008)
S Ellis, Beggs & Howard: Homelands (1988)
s Iona: The Book of Kells (1992), Beyond These Shores (1993), Woven Cord (1999), Songs for Luca (2004)
s Markem Shawem: Almost (1990)
s Garym Numanem: Outland (1991)
se Stevem Howeem: The Grand Scheme of Things (1993)
s Warrenem Cuccurulloem: Thanks to Frank (1996), Roadrage (1998)
s Tinou Turner: Wildest Dreams (1996)
s Belindou Carlisle: Woman and a Man (1996)
s Joannou: Looking into Light (1999)
s Davidem Fitzgeraldem: Light Eternal (1999)
s Howardem Jonesem: Perform.00 (2000)
s Johnem Paulem Jonesem: Thunderthief (2001)
s Larrym Coryellem: Crossing Borders (2001)
s Troyem Donockleyem: Pursuit of Illusion (2004)
s Davem Bainbridgem: Veil of Gossamer (2004)
s Engelbertem Humperdinckem: Let There Be Love (2005)
s Nikem Kershawem: You’ve Got To Laugh (2006)
s Jakkem M. Jakszykem: Bruised Romantic Glee Club (2006)
se Stevem Hackettem: Out of the Mouth's Tunnel (2010)
se Steve Wilsonem: Grace for Drowning (2011), Get All You Deserve (2012), The Raven That Refused to Sing (And Other Stories)(2013)
John Shearer Členové
(narozen ****)
Drums, Percussion


John je britský hudebník a hráč na bicí. Se Steve Hackettem nahrál dvě desky "Spectral Mornings" (1979) a "Defector" (1980).

V roce 1981 bubnoval s David Byron Band a nahrál s nimi desku "On the Rocks". V letech 1982 - 1983 působil ve skupině Iron Butterfly. Pak se v roce 1984 stal členem kapely Wolf, s nimiž nahrál singl "Edge of the World". Pak hrával s mnoha dalšími hudebníky a nahrával desky jako jsou Peter Green (Fleetwood Mac) nebo David Byron (Uriah Heep), The Sutherland Bro's and Quiver (percussion) a mnoha dalšími.

V roce 2012 nahrál album s Bobem Dylanem "Tempest" (2012).

Zpět
Sólové nahrávky:
2024 The Circus And The Nightwhale
2021 Surrender Of Silence
2021 Under A Mediterranean Sky
2019 At The Edge Of Light
2017 The Night Siren
2015 Wolflight
2011 Beyond The Shrouded Horizon
2009 Out of the Tunnel's Mouth
2008 Tribute
2006 Wild Orchids
2005 Metamorpheus
2003 To Watch The Storms
2000 Feedback 86
2000 Sketches Of Satie
1999 Darktown
1997 A Midsummer Night's Dream
1996 Watcher Of The Skies: Genesis Revisited
1994 Blues With A Feeling
1993 Guitar Noir
1988 Momentum
1984 Till We Have Faces
1983 Bay Of Kings
1982 Highly Strung (2007)
1981 Cured (2007)
1980 Defector (2005)
1979 Spectral Mornings (2005)
1978 Please Don't Touch (2005)
1975 Voyage Of The Acolyte (2005)

SQUACKETT
2012 A Life Within A Day

QUIET WORLD
1970 The Road
Živé nahrávky:
2025 Live Magic At Trading Boundaries
2023 Foxtrot At Fifty + Hackett Highlights: Live In Brighton
2018 Wuthering Nights: Live In Birmingham
2014 Genesis Revisited: Live At The Royal Albert Hall
2013 Genesis Revisited: Live At Hammersmith
2012 Genesis Revisited II
2011 Live Rails
2003 Live Archive NEARfest
2000 Live Archives 70,80,90s
1992 Time Lapse

Kompilace:
2018 Broken Skies - Outspread Wings (1984-2006)
2015 Premonitions: The Charisma Recordings (1975-1983)
2002 Genesis Files

GTR (v profilu GTR)
1997 GTR Live
1986 GTR
1986 The Hunter (SP)
1986 When The Heart Rules The Mind (SP)

GENESIS
1982 Three Sides Live
1977 Seconds Out
1977 Spot The Pigeon (EP)
1977 Wind And Wuthering
1976 A Trick Of The Tail
1974 The Lamb Lies Down On Broadway
1973 Selling England By The Pound
1973 Genesis Live
1972 Foxtrot
1971 Nursery Cryme


Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Rob Townsend - Saxophone, Clarinet
Roger King - Keyboards, Programming and Orchestral Arrangements
Jonas Reingold - Bass
Nad Sylvan - Vocals
Craig Blundell - Drums
Amanda Lehmann - Vocals
Nick D’Virgilio - Drums
Hugo Degenhardt - Drums
Benedict Fenner - Keyboards
Malik Mansurov - Tar
Diskografie The Circus And The Nightwhale
Vyšlo 16. února 2024, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. People Of The Smoke ()
02. These Passing Clouds ()
03. Taking You Down ()
04. Found And Lost ()
05. Enter The Ring ()
06. Get Me Out! ()
07. Ghost Moon and Living Love ()
08. Circo Inferno ()
09. Breakout ()
10. All At Sea ()
11. Into The Nightwhale ()
12. Wherever You Are ()
13. White Dove ()
Total Time: (57:41)

Recorded at Studio Siren, Paddock, Paradise Studio, Grammy Studio, Sweetwater
Producer: Steve Hackett, Roger King, Benedict Fenner
Production, Engineering: Roger King

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Rob Townsend - Saxophone, Clarinet
Roger King - Keyboards, Programming and Orchestral Arrangements
Jonas Reingold - Bass
Nad Sylvan - Vocals
Craig Blundell - Drums
Phil Ehart - Drums
Nick D’Virgilio - Drums
Amanda Lehmann - Vocals
Durga McBroom - Vocals
Christine Townsend - Violin, Viola
Lorelei McBroom - Vocals
Malik Mansurov - Tar
Sodirkhon Ubaidulloev - Dutar
Diskografie Surrender Of Silence
Vyšlo 10. září 2021, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. The Obliterati (2:17)
02. Natalia (6:17)
03. Relaxation Music For Sharks (Featuring Feeding Frenzy) (4:36)
04. Wingbeats (5:20)
05. The Devil's Cathedral (6:31)
06. Held In The Shadows (6:20)
07. Shanghai To Samarkand (8:27)
08. Fox's Tango (4:21)
09. Day Of The Dead (6:25)
10. Scorched Earth (6:03)
11. Esperanza (1:04)
Total Time: (57:41)

Recorded at Studio Siren, Paddock, Paradise Studio, Grammy Studio, Sweetwater
Producer: Steve Hackett, Roger King, Benedict Fenner
Production, Engineering: Roger King

Nahráli:
Steve Hackett - Nylon Guitar, Steel Guitar, 12-string Guitar, Charango, Iraqi Oud
Roger King - Keyboards, Programming and Orchestral Arrangements
John Hackett - Flute (07)
Malik Mansurov - Tar (lute) (03,08)
Arsen Petrosyan - Duduk (08)
Franck Avril – Oboe (10)
Christine Townsend - Violin and Viola (05,10)
Rob Townsend - Soprano Saxophone (08), Flute (07)
Diskografie Under A Mediterranean Sky
Vyšlo 22. ledna 2021, Inside Out Music, IOMLTDCD 571, 19439815562 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Mdina (The Walled City) (8:45)
02. Adriatic Blue (4:51)
03. Sirocco (5:14)
04. Joie De Vivre (3:41)
05. The Memory Of Myth (3:29)
06. Scarlatti Sonata (3:40)
07. Casa Del Fauno (3:52)
08. The Dervish And The Djin (4:57)
09. Lorato (2:30)
10. Andalusian Heart (5:34)
11. The Call Of The Sea (4:45)
Total Time: (51:18)

Recorded at Studio Siren, Paddock, Paradise Studio, Grammy Studio, Sweetwater
Producer, Recorded, Mixed, Mastered, Orchestrated: Roger King
Producer: Steve Hackett
Engineer: Rob Townsend, Armen Yeganyan, Tamás Barabás
Design: Thomas Ewerhard
Photography: Tina Korhonen, Amanda Lehmann, Jo Hackett, Angéla Vicedomini, Maurizio Vicedomini

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Durga McBroom - Vocals
Lorelei McBroom - Vocals
Nick D'Virgilio - Drums
Simon Phillips - Drums
Sheema Mukherjee - Sitar
Gulli Briem - Drums, Percussion
Malik Mansurov - Tar
Jonas Reingold - Bass Guitar
Paul Stillwell - Didgeridoo
Ben Fenner - Keyboards
Rob Townsend - Saxophone, Bass Clarinet, Duduk
Amanda Lehmann - Vocals
John Hackett - Flute
Gary O'Toole - Drums
Roger King - Keyboards
Dick Driver - Double Bass
Christine Townsend - Violin, Viola
Diskografie At The Edge Of Light
Vyšlo 25. ledna 2019, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Fallen Walls And Pedestals (Steve Hackett, Roger King) (2:17)
02. Beasts In Our Time (S.Hackett, Jo Hackett, King) (6:20)
03. Under The Eye Of The Sun (S.Hackett, J.Hackett) (7:06)
04. Underground Railroad (S.Hackett, J.Hackett, King) (6:22)
05. Those Golden Wings (S.Hackett, J. Hackett, King) (11:19)
06. Shadow And Flame (S.Hackett, J. Hackett) (4:22)
07. Hungry Years (S.Hackett) (4:34)
08. Descent (S.Hackett) (4:20)
09. Conflict (S.Hackett, King) (2:36)
10. Peace (S.Hackett, J.Hackett) (5:03)
11. Lorato (bonus track) (S.Hackett) (2:09)
12. Teach Yourself Valcan (S.Hackett) (bonus track in Japan)
13. Roulette (S.Hackett, Fenner) (bonus track for Japan)
Total Time: (56:28)

Recorded at Studio Siren, Paddock, Paradise Studio, Grammy Studio, Sweetwater
Producer: Steve Hackett, Roger King, Benedict Fenner
Production, Engineering: Roger King
"At The Edge Of Light" je šestadvacáté sólové studiové album anglického kytaristy Steve Hacketta. Vyšlo 25. leden 2019 u Inside Out Music. Na desce se podílelo mnoho hostů, například Durga McBroom, Nick D'Virgilio, Simon Phillips, ale také Hackettův bratr John Hackett. Převážná část alba byla nahrána v Hackettově vlastním studiu, ale některé části byly nahrány i v jiných studiích.

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards & Programming
Gary O'Toole - Drums
Rob Townsend - Sax, Duduk
Nick Beggs - Bass & Stick
Nad Sylvan - Vocals
Amanda Lehmann - Harmony Vocals
Malik Mansurov - Tar
Sara Kovaks - Didgeridoo (an extra exotic element)
Benedict Fenner (additional keyboards & programming)

Hugo Dagenhardt - Drums (09)
Gulli Breim - Drums & Percussion
Diskografie The Night Siren
Vyšlo 24. března 2017, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Behind The Smoke (6:58)
02. Martian Sea (4:41)
03. Fifty Miles From The North Pole (7:08)
04. El Nino (3:52)
05. Other Side Of The Wall (4:01)
06. Anything But Love (5:56)
07. Inca Terra (5:54)
08. In Another Life (6:07)
09. In The Skeleton Gallery (5:09)
10. West To East (5:14)
11. The Gift (2:45)
Total Time: (57:45)

Skladby napsali Steve Hackett, jeho žena Jo Hackett a také Roger King
Na albu se uvedla řada hostů z rozličných koutů světa, jako Kobi a Mira z Izraele a Palestiny, americký perkusista Nick D'Virgilio, Malik Mansurov z Azerbajdžánu nebo Gulli Breim z Islandu. Zahráli si zde také Christine Townsend (housle, viola), Dick Driver (bass) a Troy Donockley (skotské dudy). Album se vyznačuje hudební rozmanitostí a eklekticismem, který vyplývá z použití mnoha nástrojů z celého světa (sitar, dehet, Oud, charango, keltské dudy). Album je odezvou umělce, který zastává kulturní rozmanitosti v dnešní turbulentní době.

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards & Programming
Gary O'Toole - Drums
Rob Townsend - Sax, Duduk
Nick Beggs - Bass & Stick
Amanda Lehmann - Harmony Vocals
Malik Mansurov - Tar
Sara Kovaks - Didgeridoo (an extra exotic element)
Chris Squire - bass (YES) (03)
Hugo Dagenhardt - Drums (09)
Diskografie Wolflight
Vyšlo 30. března 2015, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Out of the Body (2:29)
02. Wolflight (8:00)
03. Love Song To A Vampire (9:17)
04. The Wheel's Turning (7:23)
05. Corycian Fire (5:46)
06. Earthshine (3:20)
07. Loving Sea (3:22)
08. Black Thunder (7:32)
09. Dust And Dreams (5:33)
10. Heart Song (2:51)
Total Time: (55:33)

Skladby napsali Steve Hackett, jeho žena Jo Hackett a také Roger King
Těchto 10 skladeb zavede posluchače pomocí cestování prostorem a časem k pohledu na různé tváře nekonečného boje za svobodu. Putování mezi paralelními vesmíry, Hackett rovněž zkoumá moderní a starověké kultury, od Řecka ("Corycian Fire"), na Dálný východ ("Wolflight"), do USA a k Martinu Lutheru Kingovi ("Black Thunder"), ale také k jeho velmi osobním vzpomínkám z dětství ("The Wheel's Turning") a nevyřešenému dramatu domácího násilí ("Love Song To A Vampire").

Nahráli:
Nick Beggs - Bass, Chapman Stick, Pink Ukele (01,06)
Dick Driver - Double Bass (04,07,10,13)
John Hackett - Flute (09), Vocals (07)
Steve Hackett - Guitars, Vocals, Harmonica (1-13)
Roger King - Keyboards, Programming (01-13)
Amanda Lehmann - Vocals (01,06,08), Guitars (05,06)
Gary O'Toole - Drums (01,02,05,08,09), Vocals (01,06)
Simon Phillips - Drums (12,13)
Chris Squire - bass (10,12,13)
Richard Stewart - Cello (04,07,09,10)
Christine Townsend - Violin, viola (04,07,09,10)
Rob Townsend - Sax, Whistle, Bass Clarinet (01,04,05,06,08)
Bonus CD
Dick Driver - double bass (5)
Benedict Fenner - Keyboards, Programming (03)
Steve Hackett - Guitars, vocals (01-04,06-09)
Roger King - keyboards, Programming (01,02,06-09)
Amanda Lehmann - Vocals (07)
Gary O'Toole - drums, vocals (7)
Simon Phillips - Drums (01)
Chris Squire - Bass (01,07)
Richard Stewart - Cello (05)
Christine Townsend - Violin, Viola (05)
Diskografie Beyond The Shrouded Horizon
Vyšlo 26. září 2011, Wolfwork/InsideOut Music/
Century Media/WHD Entertainment (Japan)

Seznam skladeb:
01. Loch Lomond (Steve Hackett/Roger King/Jo Hackett) (6:50)
02. The Phoenix Flown (S Hackett/King/Jo Hackett) (2:08)
03. Wanderlust (S Hackett/King/Jo Hackett) (0:44)
04. Til These Eyes (S Hackett/King/Jo Hackett) (2:41)
05. Prairie Angel (S Hackett/King/Jo Hackett/Steve Howe/Jonathan Mover) (2:59)
06. A Place Called Freedom (S Hackett/King/Jo Hackett) (5:57)
07. Between the Sunset and the Coconut Palms (S Hackett/King/Jo Hackett) (3:18)
08. Waking to Life (S Hackett/King/Jo Hackett) (4:50)
09. Two Faces of Cairo (S Hackett/King/Jo Hackett) (5:13)
10. Looking for Fantasy (S Hackett/King/Jo Hackett) (4:33)
11. Summer's Breath (S Hackett/King/Jo Hackett) (1:12)
12. Catwalk (S Hackett/King/Jo Hackett) (5:44)
13. Turn This Island Earth (S Hackett/King/Jo Hackett/Howe/Mover) (11:51)
Total Time: (59:00)

Bonus CD (limited special edition only)
01. Four Winds: North (S Hackett/King) (1:35)
02. Four Winds: South (S Hackett/King) (2:06)
03. Four Winds: East (S Hackett/Fenner) (3:34)
(previously appeared on Japan edition of Darktown as "The Well at the World's End")
04. Four Winds: West (S Hackett/King) (3:04)
05. Pieds En L'Air (Peter Warlock) (2:26)
06. She Said Maybe (S Hackett/King) (4:21)
07. Enter the Night (S Hackett/King/Jo Hackett) (4:00)
(vocal version of "Depth Charge," aka "Riding the Colossus," from various previous albums)
08. Eruption: Tommy (Thijs van Leer) (3:37)
(previously appeared on Japan edition of Wild Orchids)
09. Reconditioned Nightmare (S Hackett) (4:06)
(previously appeared on Japan edition of Wild Orchids)
Total Time: (28:49)

Producer Steve Hackett, Roger King

Nahráli:
Steve Hackett - vocals, guitars (1-8)
Roger King - keyboards, programming (1-8)
Nick Beggs - bass guitar, Chapman stick (2,3,5,6,7)
Dick Driver - double bass (5)
John Hackett - flute (5,8)
Lauren King - backing vocals (7)
Ferenc Kovacs - violin (8)
Amanda Lehmann - vocals (3,5,7)
Jo Lehmann - backing vocals (7)
Anthony Phillips - 12 string guitar (3,5)
Chris Squire - bass guitar (1,2)
Christine Townsend - violin, viola (5,6,8)
Rob Townsend - soprano sax (3,8)
Anklung on "Every Star in the Night Sky" by Egerhazi Attila, Barabas Tamas, Kovacs Ferenc, Kovacs Zoltan, Banai Szilard, Steve Hackett, Jo Lehmann

Live tracks
Steve Hackett - guitars, vocals
Nick Beggs - bass guitar, Chapman stick, vocals
Roger King - keyboards
Gary O'Toole - drums, vocals
Rob Townsend - sax, flute, whistle, percussion
Diskografie Out Of The Tunnel's Mouth
Vyšlo 30. října 2009, Wolfwork/EAR Music

Seznam skladeb:
01. Fire on the Moon (Steve Hackett) (6:11)
02. Nomads (Hackett/Jo Lehmann) (4:31)
03. Emerald and Ash (Hackett/Roger King) (8:59)
04. Tubehead (Hackett/King) (3:36)
05. Sleepers (Hackett/King/Lehmann/Nick Clabburn) (8:50)
06. Ghost in the Glass (Hackett/King) (2:59)
07. Still Waters (Hackett/Lehmann) (4:35)
08. Last Train to Istanbul (Hackett/King/Lehmann) (5:56)
Total Time: (45:37)

Special edition bonus CD
01. Blood on the Rooftops [Live] (Steve Hackett/Phil Collins)
02. A Tower Struck Down [Live] (S. Hackett/John Hackett)
03. Firth of Fifth [Live] (Tony Banks/Collins/Peter Gabriel/S. Hackett/Mike Rutherford)
04. Fly on a Windshield [Live] (Banks/Collins/Gabriel/S. Hackett/Rutherford)
05. Broadway Melody of 1974 [Live] (Banks/Collins/Gabriel/S. Hackett/Rutherford)
06. Every Star in the Night Sky (S. Hackett/King/Clabburn/Lehmann)

Special edition CD Japan only bonus tracks
01. Everyday [Live at Club Citta] (Steve Hackett)
02. Fast Flower (S. Hackett)

"Last Train to Istanbul" ukazuje vlivy z Turecka. Chris Squire dělá vystoupení ve "Fire on the Moon" a "Nomads". Nick Beggs hraje na basu a Chapman Stick u zbývajících skladeb. Dalším hostem je zakládající člen Genesis kytarista Anthony Phillips na "Emerald and Ash" a "Sleepers".

Producer Steve Hackett, Roger King

Nahráli:
Steve Hackett - guitar
Diskografie Tribute
Vyšlo 2008, Camino Records (UK)

Seznam skladeb:
01. Gavottes BWV 1012 (3:59)
02. Courante BWV 1009 (3:05)
03. Jesu Joy BWV 147 (3:26)
04. The Fountain Suite (8:19)
05. The Earle Of Salisbury (1:30)
06. La Catedral (2:53)
07. El Noy De La Mare (2:13)
08. Cascada (3:04)
09. Sapphires (1:41)
10. Prelude In D, BWV 998 (1:49)
11. Prelude In C Min, BWV 999 (1:14)
12. Chaconne BWV 1004 (12:35)
13. La Maja De Goya (4:59)
Total Time: (50:47)

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Electric Sitar, Harmonica, Psaltery, Optigan, Voices
Roger King - Keyboards and Programming, and Rhythm Guitar (4)
John Hackett - Principal Flute (6,11, "Cedars Of Lebanon"), Riff Guitar (7)
Rob Townsend - Saxes, Principal Flute (on "Linda", Alto Flute (11), Tin Whistle, Bass Clarinet
Gary O’Toole - Drums and Harmony Voices
Nick Magnus - Keyboards (7)
The Underworld Orchestra:
Christine Townsend - Principal Violin, Viola
Richard Stewart - Cello
Dick Driver - Double Bass
Colin Clague - Trumpet
Chris Redgate - Oboe, Cor Anglais
Diskografie Wild Orchids
Vyšlo 2006, Camino Records (UK)

Seznam skladeb:
Standard Edition (CAMCD38):
01. A Dark Night In Toytown (3:42)
02. Waters Of The Wild (5:35)
03. Set Your Compass (3:38)
04. Down Street (7:34)
05. A Girl Called Linda (4:44)
06. To A Close (4:49)
07. Ego & Id (4:08)
08. Man In The Long Black Coat (5:07)
09. Wolfwork (4:49)
10. Why (0:47)
11. She Moves In Memories (5:00)
12. The Fundamentals Of Brainwashing (3:01)
13. Howl (4:31)
Total Time: (57:25)

Special Edition (CAMCD38SE) - zahrnuje 4 skladby navíc:
01. Transylvanian Express (3:44)
02. Blue Child (4:25)
03. Cedars Of Lebanon (4:02)
04. Until The Last Butterfly (2:29)

Producer: Steve Hackett

Nahráli:
Steve Hackett - guitars
John Hackett - flute, piccolo, guitar, orchestral arrangements
Colin Clague - trumpet
Dick Driver - double bass
Richard Kennedy - french horn
Richard Stewart - cello
Lucy Wilkins - violin
Sara Wilson - cello
Diskografie Metamorpheus
Vyšlo 2005, Camino Records (UK)

Seznam skladeb:
01. The Pool of Memory and the Pool of Forgetfulness (2:15)
02. To Earth Like Rain (1:33)
03. Song to Nature (3:02)
04. One Real Flower (3:12)
05. The Dancing Ground (3:02)
06. That Vast Life (12:27)
07. Eurydice Taken (1:48)
08. Charon's Call (3:15)
09. Cerberus at Peace (2:06)
10. Under the World - Orpheus Looks Back (5:16)
11. The Broken Lyre (3:17)
12. Severance (3:05)
13. Elegy (3:18)
14. Return to the Realm of Eternal Renewal (2:56)
15. Lyra (6:36)
Total Time: (55:56)

Other personnel
Engineer: Benedict Tobias Fenner
Engineer, Mastering, Mixing, Orchestral Arrangements: Roger King
Engineer, Contribution: Jerry Peal
Design: Harry Pearce
Cover Painting: Kim Poor

Nahráli:
Steve Hackett - Vocals, Guitar
Roger King - Keyboards
Rob Townsend - Brass, Woodwind
Terry Gregory - Basses, Vocals
Gary O’Toole - Drums, Vocals
John Hackett - Flute (13)
Ian McDonald - Saxophone (7)
Jeanne Downs - Backing Vocals
Sarah Wilson - Cello
Howard Gott - Violin
Diskografie To Watch The Storms
Vyšlo 2003
Camino Records (UK)
InsideOut Music (US)

Seznam skladeb:
01. Strutton Ground (3:03)
02. Circus Of Becoming (3:47)
03. The Devil Is An Englishman (4:26)
04. Frozen Statues (2:57)
05. Mechanical Bride (6:38)
06. Wind, Sand And Stars (5:06)
07. Brand New (4:39)
08. This World (5:17)
09. Rebecca (4:18)
10. The Silk Road (5:23)
11. Come Away (0:57)
12. The Moon Under Water (5:22)
13. Serpentine Song (5:48)

Bonus tracks on Special Edition
14. Pollution B (3:11)
15. Fire Island (2:12)
16. Marijuana, Assassin Of Youth (6:50)
17. If You Only Knew (6:25)
Total Time: (74:18)

Producer Steve Hackett

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals (01,02,03,04,05,08), Harmonica (05)
Chris Thompson - Lead Vocal (01,02,03,05,06)
Bonnie Tyler - Lead Vocals (02)
Brian May - Guitars (01,03), Vocals (03)
Pete Trewavas - Bass (01)
Ian Mosley - Drums (01)
Nick Magnus - Keyboards (01,02,03,04,05,08), Virtual Drums (02,03,04,05,08), Piano (06)
Terry Pack - Bass (02)
The Phil Henderson Orchestra (02)
Diskografie Feedback 86
Vyšlo 2000, Camino Records, InsideOut

Seznam skladeb:
01. Cassandra (4:07)
02. Prizefighters (Steve Hackett, Steve Howe) (5:13)
03. Slot Machine (Steve Hackett, Brian May) (4:23)
04. Stadiums Of The Damned (4:42) (vocal Steve Hackett)
05. Don't Fall (4:25)
06. Oh How I Love You (3:58)
07. Notre Dame des Fleurs (3:11) (instrumental)
08. The Gulf (7:21) (vocal Steve Hackett)
Total Time: (37:20)

Producer Steve Hackett
Album je kolekcí písní napsaných v roce 1986, ale zůstaly v šuflíku. Některé písně měly být na nevydaném druhém albu GTR. Album představuje hostující zpěvačku Bonnie Tyler, kytaristu QUEEN Briana Maye a členy Marillion Ian Mosley a Pete Trewavas.

Nahráli:
Steve Hackett - guitar
John Hackett - flute
Diskografie Sketches Of Satie
Vyšlo 2000, Start Records Ltd

Seznam skladeb:
01. Gnossienne No. 3 (2:24)
02. Gnossienne No. 2 (1:56)
03. Gnossienne No. 1 (3:18)
04. Gymnopédie No. 3 (2:36)
05. Gymnopédie No. 2 (2:52)
06. Gymnopédie No. 1 (3:55)
07. Pieces Froides No. 1 Airs A Faire Fuir I (2:46)
08. Pieces Froides No. 1 Airs A Faire Fuir II (1:36)
09. Pieces Froides No. 2 (2:05)
10. Avant Dernieres Pensées Idylle ADebussy (0:57)
11. Avant Dernieres Pensées Aubade A Paul Dukas (1:11)
12. Avant Dernieres Pensées Méditation A Albert Roussel (0:54)
13. Gnossienne No. 4 (2:41)
14. Gnossienne No. 5 (3:20)
15. Gnossienne No. 6 (1:41)
16. Nocturnes No. 1 (3:31)
17. Nocturnes No. 2 (2:14)
18. Nocturnes No. 3 (3:36)
19. Nocturnes No. 4 (2:49)
20. Nocturnes No. 5 (2:27)
Total Time: (46:49)

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, harmonica, piano, strings, violin, vocals, choir, chorus, 12 string guitar, woodwind, rainstick, sequencing, orchestration, 12-string bass guitar, nylon string guitar, voiceover
Billy Budis - cello
Julian Colbeck - keyboards
Hugo Degenhardt - drums
Jim Diamond - vocals
Ben Fenner - mellotron
Bob Fenner - guitar, recorder
Aron Friedman - piano, keyboards
John Hackett - flute, pan pipes
Roger King - bass, drums, flageolet, keyboards, woodwind, wood
Ian McDonald - saxophone
Jerry Peal - strings, bells, woodwind
Doug Sinclair - bass, fretless bass
John Wetton - bass samples
Diskografie Darktown
Vyšlo 4. května 1999, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Omega Metallicus (Hackett) (3:48)
02. Darktown" (Hackett) (4:59)
03. Man Overboard (Hackett) (4:17)
04. The Golden Age of Steam (Hackett) (4:09)
05. Days of Long Ago (Diamond, Hackett) (3:23)
06. Dreaming With Open Eyes (Hackett) (6:54)
07. Twice Around the Sun (Hackett) (7:15)
08. Rise Again (Hackett) (4:26)
09. Jane Austen's Door (Hackett) (6:13)
10. Darktown Riot (Hackett) (3:10)
11. In Memoriam (Hackett) (7:59)
Total Time: (56:33)

2013 Reissue Bonus Tracks
01. Flame (Hackett) (4:21)
02. Coming Home to the Blues (Hackett) (6:13)
03. Fast Flower (Hackett) (4:32)

Production:
Richard Buckland - engineer, ambience
Billy Budis - engineer, mixing, management
Paul Cox - photography, portrait photography
Jamie McKena - choir coordinator
Harry Pearce - photography
Lippa Pearce - design

Nahráli:
Steve Hackett - guitar
The Royal Philharmonic Orchestra
Diskografie A Midsummer Night's Dream
Vyšlo 1997, Camino Records

Seznam skladeb:
01. The Palace Of Theseus (2:47)
02. A Form In Wax (4:40)
03. By Paved Fountain (2:00)
04. Titania (2:23)
05. Set Your Heart At Rest (3:31)
06. Oberon (2:31)
07. Within This Wood (2:36)
08. In The Beached Margent Of The Sea (2:38)
09. Between The Cold Moon & The Earth (2:44)
10. Puck (1:53)
11. Helena (4:21)
12. Peaseblossom, Cobweb, Moth & Mustardseed (4:28)
13. Mountains Turned Into Clouds (4:36)
14. The Lunatic, The Lover & The Poet (4:14)
15. Starlight (4:48)
16. Lysander & Demetrius (2:45)
17. Celebration (6:15)
18. All Is Mended (3:13)
Total Time: (68:35)

Nahráli:
Steve Hackett - guitar (1-11), vocals (2,8,10), harmonica (9), percussion (11), backing vocals (1,5), orchestration (1,4,5,6,8)
John Wetton - vocals (1,5), bass (5)
Bill Bruford - drums (1,5), percussion (5)
Tony Levin - bass (1)
Julian Colbeck - keyboards (1,2,8)
Roger King - additional programming (1,4,5,8), keyboards (4,9,10,11), orchestration (4,5), programming (9,11)
Ben Fenner - additional programming (1,4,8), keyboards (5), orchestration (4,5,6), programming (5)
Chester Thompson - drums (2,8), additional drums (11)
Alphonso Johnson - bass (2,8)
Will Bates - saxophone (2,9,10)
Nick Magnus - keyboards (3), programming (3)
Jerry Peal - keyboards (3), programming (3)
Hugo Degenhardt - drums (3,4,9,11)
Paul Carrack - vocals (4,7)
Pino Palladino - bass (4,11)
Diskografie Watcher Of The Skies: Genesis Revisited
Vyšlo 1996, Camino Records, Snapper Music

Seznam skladeb:
01. Watcher of the Skies (Banks, Collins, Gabriel, Hackett, Rutherford) (8:40)
02. Dance on a Volcano (Banks, Collins, Hackett, Rutherford) (7:28)
03. Valley of the Kings (Hackett) (6:30)
04. Déja Vu (Gabriel, Hackett) (5:55)
05. Firth of Fifth (Banks, Collins, Gabriel, Hackett, Rutherford) (9:40)
06. For Absent Friends (Banks, Collins, Gabriel, Hackett, Rutherford) (3:02)
07. Your Own Special Way (Rutherford) (4:19)
08. The Fountain of Salmacis (Banks, Collins, Gabriel, Hackett, Rutherford) (9:54)
09. Waiting Room Only (Banks, Collins, Gabriel, Hackett, Rutherford, Roger King) (6:53)
10. I Know What I Like (In Your Wardrobe) (Banks, Collins, Gabriel, Hackett, Rutherford) (5:37)
11. Los Endos (Banks, Collins, Hackett, Rutherford) (8:51)
Total Time: (76:43)

Producer: Steve Hackett

Pokračování hudebníků:
The Sanchez/Montoya Chorale (04,09)
Colin Blunstone - Vocals (06)
Aron Friedman - Orchestration (06,07), Keyboards (07,10), Programming (7), Piano Forte (10)
Richard MacPhail - Backing Vocals (07)
Jeanne Downs - backing vocals (7)
Richard Wayler - Backing Vocals (07)
John Hackett - Flute (08)
Tarquin Bombast - Drums (10)
'Spats' King - Vibes (10)
Ian McDonald - Saxophone (11), flute (11)
Royal Philharmonic Orchestra
Steve dal dohromady projekt, aby vzdal hold své bývalé kapele Genesis. Jedná se o nahrávky písní původně vydáných Genesis během Hackettova působení ve skupině (1971-1977). Skladbu "Deja Vu" napsal spolu s Peterem Gabrielem v roce 1973 během nahrávání "Selling England by the Pound", ale nebyla dokončena a Hackett ji dokončil pro toto album. "Waiting Room Only" je kompletní přepracování skladby "The Waiting Room" z roku 1974, kde na albu "The Lamb Lies Down on Broadway" je instrumentální. K dispozici je také zcela nová Hackettova píseň "Valley of the Kings".

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, vocals, harmonica
Diskografie Blues With A Feeling
Vyšlo 1994, Camino Records

Seznam skladeb:
01. Born In Chicago (3:58)
02. The Stumble (2:55)
03. Love Of Another Kind (4:00)
04. Way Down South (4:29)
05. A Blue Part Of Town (3:04)
06. Footloose (2:30)
07. Tombstone Roller (5:18)
08. Blues With A Feeling (4:23)
09. Big Dallas Sky (4:48)
10. The 13th Floor (3:29)
11. So Many Roads (3:16)
12. Solid Ground (4:28)
Total Time: (46:30)

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, vocals (02,03,04,05,06,07,08,09,11,12), stepp (03,10,11), noises off (03), harmonica (06,07,12), string arrangements (08), rainstick (11)
Julian Colbeck - keyboards (01,04,06,07,12), backing vocals (7)
Dave 'Taif' Ball - bass (01,04,06,07,12)
Hugo Degenhardt - drums (01,04,06,07,12)
Aron Friedman - keyboards (2, 5, 8, 13), programming (02,05,08,13), string arrangements (8)
Nick Magnus - keyboards (09), programming (09)
Bimbo Acock - clarinet (09)
Billy Budis - backing vocals (11)

Producer Steve Hackett
Diskografie Guitar Noir
Vyšlo 1993, Camino Records

Seznam skladeb:
01. Sierra Quemada (Steve Hackett) (5:19)
02. Take These Pearls (Steve Hackett, Aron Friedman) (4:14)
03. There Are Many Sides To The Night (Steve Hackett) (7:23)
04. In The Heart Of The City (Steve Hackett) (4:35)
05. Dark As The Grave (Steve Hackett, Aron Friedman) (4:38)
06. Lost In Your Eyes (Steve Hackett, Julian Colbeck, Hugo Degenhardt, Dave 'Taif' Ball) (4:56)
07. Little America (Steve Hackett, Julian Colbeck, Hugo Degenhardt, Dave 'Taif' Ball) (4:55)
08. Like An Arrow (Steve Hackett) (2:51)
09. Theatre Of Sleep (Steve Hackett) (3:04)
10. Walking Away From Rainbows (Steve Hackett) (3:10)
11. Paint Your Picture (Steve Hackett) (2:58)
12. Vampyre With A Healthy Appetite (Steve Hackett) (5:30)
13. Tristesse (Aron Friedman) (4:02)
Total Time: (61:29)

1997 remastered bonus tracks
01. Sierra Quemada (demo) (Steve Hackett) (4:31)
02. Take These Pearls (rough mix) (Steve Hackett, Aron Friedman) (4:11)
03. In The Heart Of The City (original version) (Steve Hackett) (4:19)
04. Vampyre With A Healthy Appetite (demo) (Steve Hackett) (4:41)

Nahráli:
Steve Hackett - guitars, keyboards
John Hackett - flute

Producer Steve Hackett and John Acock
Diskografie Momentum
Vyšlo 1988, Start Records Ltd

Seznam skladeb:
01. Cavalcanti (6:13)
02. The Sleeping Sea (3:27)
03. Portrait Of A Brazilian Lady (5:15)
04. When The Bell Breaks (3:03)
05. A Bed, A Chair And A Guitar (Steve Hackett/traditional) (2:44)
06. Concert For Munich (4:55)
07. Last Rites Of Innocence (5:28)
08. Troubled Spirit (2:30)
09. Variation On A Theme By Chopin (4:55)
10. Pierrot (2:53)
11. Momentum (2:38)
Total Time: (41:02)

2001 bonus tracks
01. Bourée (Johann Sebastian Bach) (1:34)
02. An Open Window (9:02)
03. The Vigil (6:19)

Nahráli:
Steve Hackett - guitars, guitar synth, koto, rainstick, Etruscan guitar, marimba, percussion, harmonica, vocals
Nick Magnus - keyboards, percussion, drum programming
Rui Mota - drums
Sérgio Lima - drums
Ian Mosley - drums, percussion
Waldemar Falcao - flute, percussion
Fernando Moura - Rhodes piano
Ronaldo Diamante - bass
Clive Stevens - wind synthesizer
Kim Poor - Japanese voice (04)
The Brazilian Percussionists - Sidinho Moreira, Junior Homrich, Jaburu, Peninha, Zizinho, Baca

Diskografie Till We Have Faces
Vyšlo srpen 1984
Start Records, Ltd, Lamborghini Records

Seznam skladeb:
Track listing (original LP/CD version)
01. Duel (Steve Hackett) (4:50)
02. Matilda Smith-Williams Home for the Aged (Hackett, Nick Magnus) (8:04)
03. Let Me Count the Ways (Hackett) (6:06)
04. "A Doll That's Made in Japan (3:57)
05. Myopia (Hackett, Magnus) (2:56)
06. What's My Name (Hackett, Magnus) (7:05)
07. The Rio Connection (Hackett) (3:24)
08. Taking the Easy Way Out (Hackett) (3:49)
09. When You Wish upon a Star (Ned Washington, Leigh Harline) (0:51)
Total Time: (41:02)

Track listing (1994 CD reissue)
01. What's My Name (7:06)
02. The Rio Connection (3:21)
03. Matilda Smith-Williams Home for the Aged (modified version) (8:07)
04. Let Me Count the Ways (6:06)
05. A Doll That's Made in Japan (3:57)
06. Duel (4:48)
07. Myopia (2:56)
08. Taking the Easy Way Out (3:50)
09. The Gulf (6:33)
10. Stadiums of the Damned (4:37)
11. When You Wish Upon a Star (0:48)

Producer: Steve Hackett

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, keyboards
Nick Magnus - synthesizer, keyboards
John Hackett - flute, keyboards

Producer John Acock and Steve Hackett
Diskografie Bay Of Kings
Vyšlo říjen 1983
UK: Lamborghini Records

Seznam skladeb:
01. Bay of Kings (4:57)02. The Journey (4:15)
03. Kim (2:25)
04. Marigold (3:37)
05. St. Elmo's Fire (3:08)
06. Petropolis (2:46)
07. Second Chance (1:59)
08. Cast Adrift (2:15)
09. Horizons (1:47)
10. Black Light (2:32)
11. The Barren Land (3:46)
12. Calmaria (3:23)
13. Time Lapse at Milton Keynes (3:57) (reissue bonus track)
14. Tales of the Riverbank (traditional) (2:02) (reissue bonus track)
15. Skye Boat Song (traditional) (1:37) (reissue bonus track)
Total Time: (44:26)
První Hackettova deska s klasickou kytarovou hudbou, je kompletně instrumentální.

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, vocals, harmonica
Chris Lawrence - Contrabass
John Acock - Keyboards
Nick Magnus - Keyboards, Devices
Ian Mosley - Drums
Nigel Warren-Green - Cello
Diskografie Highly Strung
Vyšlo duben 1982
UK: Charisma, US: Chrysalis

Seznam skladeb:
01. Camino Royale (Hackett, Magnus) (5:28)
02. Cell 151 (Hackett) (6:26)
03. Always Somewhere Else (Hackett) (4:02)
04. Walking Through Walls (Hackett) (3:48)
05. Give It Away (Hackett) (4:08)
06. Weightless (Hackett) (3:31)
07. Group Therapy (Hackett) (5:47)
08. India Rubber Man (Hackett) (2:31)
09. Hackett to Pieces (Hackett, Magnus) (2:40)
Total Time: (38:21)

2007 Remaster Bonus Tracks
01. Guitar Boogie (2:12)
02. Walking Through Walls (12" version) (5:55)
(odlišně nahraná než albová verze)
03. Time Lapse at Milton Keynes (3:52)

Producer: John Acock and Steve Hackett

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, bass, vocals
Nick Magnus - keyboards, drum machine
John Hackett - flute, bass pedals

Producer: John Acock, Steve Hackett and Nick Magnus
Diskografie Cured
Vyšlo srpen 1981
UK: Charisma, US: Chrysalis

Seznam skladeb:
01. Hope I Don't Wake (3:48)
02. Picture Postcard (3:55)
03. Can't Let Go (5:43)
04. The Air-Conditioned Nightmare (4:42)
05. Funny Feeling (4:07) (Hackett, Magnus)
06. A Cradle of Swans (2:49)
07. Overnight Sleeper (4:37) (Hackett, Poor)
08. Turn Back Time (4:23)
Total Time: (33:51)

2007 Remaster Bonus Tracks
01. Tales of the Riverbank (2:00)
02. Second Chance (2:00)
03. The Air-Conditioned Nightmare (Live) (4:08)
Před nahráváním této desky Hackett rozpustil skupinu, se kterou nahrával "Spectral Mornings" a "Defector". Pouze jeho bratr John a klávesista Nick Magnus zbyli. Album do značné míry vzniklo spolupráci mezi Hackettem a Magnusem. Všechny bicí části byly nahrány automatickým bubeníkem, kterého naprogramoval Magnus a všechny vokály nazpíval Hackett. I když se zde vyskytují různé prvky progresivního rocku, je album mnohem více poppvě orientované než předchozí Hackettovy desky.

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, vocal, optigan, roland GR500
Nick Magnus - keyboards
John Hackett - concert and alto flute
Pete Hicks - vocal
John Shearer - drums and percussion
Dik Cadbury - bass, vocal

Nahráno: Spring 1980 at Wessex Sound Studios, London
Produced: Steve Hackett and John Acock
Diskografie Defector
Vyšlo červen 1980
UK: Charisma, US: Chrysalis

Seznam skladeb:
01. The Steppes (6:05)
02. Time to Get Out (4:11)
03. Slogans (3:46)
04. Leaving (3:16)
05. Two Vamps as Guests (1:58)
06. Jacuzzi (4:36)
07. Hammer in the Sand (3:11)
08. The Toast (3:42)
09. The Show (3:40)
10. Sentimental Institution (Steve Hackett and Peter Hicks) (2:44)
Total Time: (36:52)

2005 Remaster Bonus Tracks
01. Hercules Unchained (B-side of "The Show") (Steve Hackett and Peter Hicks) (2:44)
02. Sentimental Institution (Live at the Theatre Royal, Drury Lane) (Steve Hackett and Peter Hicks) (3:02)
03. The Steppes (Live at the Reading Festival) (6:33)
04. Slogans (Live at the Reading Festival) (4:19)
05. Clocks - The Angel of Mons (Live at the Reading Festival) (5:54)
"Time To Get Out" a "The Toast" zpívali Pete, Dik a Steve společně. "Leaving" a "The Show" nazpíval Pete, aby podpořil harmonii. "Sentimental Institution" a bonusový track "Hercules Unchained" nazpíval Pete sám. Tohle je jediné album, kde Steve Hackett nemá v žádné písni sólový zpěv.

Nahráli:
Steve Hackett - guitar, keyboards, vocals, koto, harmonica
Dik Cadbury - bass
John Hackett - flute, keyboards
Peter Hicks - vocals
Nick Magnus - synthesizer, keyboards
John Shearer - drums

Recorded January-February 1979 at Phonogram Studios, Hilversum, The Netherlands
Producer John Acock & Steve Hackett
Diskografie Spectral Mornings
Vyšlo květen 1979
UK: Charisma, US: Chrysalis

Seznam skladeb:
01. Every Day (6:14)
02. The Virgin and the Gypsy (4:27)
03. The Red Flower of Tachai Blooms Everywhere (2:05)
04. Clocks - The Angel of Mons (4:17)
05. The Ballad of the Decomposing Man" (featuring "The Office Party") (3:49)
06. Lost Time in Córdoba (4:003)
07. Tigermoth (7:35)
08. Spectral Mornings (6:33)

2005 Remaster Bonus Tracks
01. Every Day (Alternate Mix) (7:08)
02. The Virgin and the Gypsy (Alternate Mix) (4:29)
03. Tigermoth (Alternate Mix) (3:19)
04. The Ballad of the Decomposing Man (Alternate Mix) (4:23)
05. Clocks (12" Single Version) (3:37)
06. Live Acoustic Set (5:40) (Carcassi, Arr. Hackett/Hackett)
07. Tigermoth" (Live Version) (3:58)
08. The Janitor (1:41) (unlisted)(featuring Peter Hicks)
Total Time: (39:03)
Jedná se o druhé album, pro které Hackett používal Roland GR-500 kytarový syntezátor. Můžeme jej slyšet u dvou skladeb "The Virgin and the Gypsy" a "Tigermoth". Zpěv na většině alba obstaral Peter Hicks, který velmi často doplňoval harmonie Steve Hackett a Dik Cadburyho. Cadbury uspořádal harmonie vokály, které byl vyškolen jako druhá tenor (fistule) Singer. Hackett se zpívá vedení na The Ballad of the Decomposing Man".

"The Janitor" byl skrytá vtipná skladbička, která se objevila na některých dřívějších CD kopiích alba. Představuje zpěváka Petera Hickse, zde jako studiový uklízeč, jak se zlobí na hudebníky za nepořádek, který oni udělali při práci ve studiu.

Nahráli:
Steve Hackett - Electric guitar, acoustic guitar, Roland GR-500 Guitar Synthesizer, vocals (02), backing vocals (01,03,09,10), keyboards, percussion
John Hackett - flute, piccolo, bass pedals, keyboards
John Acock - keyboards, engineer
James Bradley - percussion
Phil Ehart - drums, percussion
Tom Fowler - bass
Richie Havens - vocals (05,10), percussion
Dave Lebolt - keyboards
Hugh Malloy - cello
Graham Smith - violin
Chester Thompson - drums, percussion
Steve Walsh - vocals (01,03)
Maria Bonvino - guest female soprano (06)
Randy Crawford - vocals (06)
Feydor - vocals (09)
Dan Owen, Dale Newman - guest vocals (10)
Diskografie Please Don't Touch
Vyšlo říjen 1978
UK: Charisma 7208 620
US: Chrysalis CCH 1176
2005, Charisma/Virgin, CDSCDR 4012, 00946 352309 2 5

Seznam skladeb:
01. Narnia (4:05)
02. Carry on Up the Vicarage (3:11)
03. Racing in A (5:07)
04. Kim (2:13)
05. How Can I? (4:38)
06. Hoping Love Will Last (4:23)
07. Land of a Thousand Autumns (1:38)
08. Please Don't Touch (3:39)
09. The Voice of Necam (3:11)
10. Icarus Ascending (6:27)
Total Time: (38:35)

2005 remaster bonus tracks
11. Narnia" (John Perry vocal) (3:36)
12. Land of 1000 Autumns / Please Don't Touch (live) (7:53)
13. Narnia" (Alternate version w/Steve Walsh vocal) (4:30)

Recorded Nov. 1977-Feb. 1978 at Cherokee Studios, Kingsway and Record Plant, De Lane Lea Studios

Producer Steve Hackett, John Acock
První Hackettovo album, kde představil své pionýrské použití Roland GR-500 Guitar Synthesizer. Napsal píseň "Please Don't Touch" ještě v době působení u Genesis, kteří ji zkoušeli, ale nakonec na album ji odmítli na desku "Wind And Wuthering" zařadit. Napsal také skladbu "Hoping Love Will Last", u které ale cítil, že by byla vhodnější pouze pro zpěvačku, čili něco, co kapela nemohla použít. Když Hackett opustil Genesis a začal nahrávat album, použil název odmítnuté skladby Genesis jako název desky.

Obal desky navrhla umělkyně Kim Poor (později i manželka), stejně jako mnohé další obaly hackettových alb. Představuje jak viktoriánský pár byl napaden automaty v hračkářství. To se stalo inspirací pro scénu ve filmu Ridleyho Scotta "Blade Runner", kde je postava Rick Deckard (hrál Harrison Ford), napadena v bytě plném replik hraček.

Nahráli:
Steve Hackett - Electric & Acoustic Guitars, Mellotron, Harmonium, Bells, Autoharp, Vocal (05), effects
John Hackett - Flute, ARP Synthesizer, Bells
Mike Rutherford - Bass Guitar, Bass Pedals, 12-string fuzz-bass
Phil Collins - Drums, Vibes, percussion, Vocals (06)
John Acock - Elka synthesizer, Mellotron, Harmonium, Piano
Sally Oldfield - Vocal (08)
Robin Miller - Oboe (06), English Horn (05)
Nigel Warren-Green - Cello (05)
Percy Jones - Additional Bass Guitar (03)
Johnny Gustafson - Bass Guitar (06)
Diskografie Voyage Of The Acolyte
Vyšlo říjen 1975
UK: Charisma CAS 1111
USA: Chrysalis PVT 41112
2005 Charisma/Virgin, CDSCDR 1111, 00946 337242 2 8

Seznam skladeb:
01. Ace of Wands (5:23)
02. Hands of the Priestess I (3:28)
03. A Tower Struck Down (Steve Hackett, John Hackett) (4:53)
04. Hands of the Priestess II (1:31)
05. The Hermit (4:49)
06. Star of Sirius (7:08)
07. The Lovers (1:50)
08. Shadow of the Hierophant" (Steve Hackett, Mike Rutherford) (11:44)
Total Time: (40:52)

2005 remaster bonus tracks
09. Ace of Wands" (Live) (6:32)
10. Shadow of the Hierophant" (Extended Playout Version) (17:01)

Časy u "The Lovers" a "Shadow of the Hierophant" na originálním vinylu byl (8:59) a (5:23) byly oba špatně.

Engineering by John Acock
Artwork: Kim Poor - this album art won Album Cover of the Year 1976.


Nahráli:
Chris Squire - bass, vocals
Steve Hackett - guitars, harmonica, vocals
Roger King - keyboards
Jeremy Stacey - drums
Amanda Lehmann - backing vocals
Dick Driver - double bass
Richard Stewart - cello
Christine Townsend - viola, violin
Diskografie A Life Within A Day
Vyšlo 28. května 2012, Esoteric Antenna

Seznam skladeb:
01. A Life Within a Day (6:35)
02. Tall Ships (6:18)
03. Divided Self (Hackett, Squire, King, Nick Clabburn) (4:06)
04. Aliens (Hackett, Squire, King, Healy) (5:32)
05. Sea of Smiles (5:25)
06. The Summer Backwards (3:00)
07. Stormchaser (5:26)
08. Can't Stop the Rain (Hackett, Squire, King, Gerard Johnson, Simon Sessler) (5:47)
09. Perfect Love Song (Hackett, Squire, King, Johnson) (4:04)
Total Time: (46:13)

Roger King - producer, programming
Xu Bing - cover image
Jon Brewer - licensing
Mark Powell - project coordinator
Vicky Powell - coordination
Phil Smee - artwork, design
Angéla Vicedomini - photography
Maurizio Vicedomini - photography


Nahráli:
Steve Hackett - Electric Gguitars, Acoustic Guitars
John Hackett - Flute, Acoustic Guitars
Gill Gilbert - Backing Vocals
Lea Heather - Lead Vocals, Percussion, songwriting
Neil Heather - Songwriting
John Heather - Lead Vocals, Acoustic Guitars, Songwriting
Dick Driver - Upright Bass, Electric Bass
Sean O'Mally - Drums, Percussion
Eddy Hines - Flute, Saxophone
Phil Henderson - Piano, Organ, Trumpet, Rrecorder, Arrangement, Backing Vocals
Diskografie The Road
Vyšlo 1970, Dawn Records

Seznam skladeb:
01. The Great Birth (2:25)
02. First Light (3:33)
03. Theme (0:42)
04. Star (2:28)
05. Theme (0:50)
06. Loneliness And Grief (5:05)
07. Theme / Change Of Age (1:26)
08. Christ One (5:31)
09. Hang On (1:15)
10. Christ Continued (3:21)
11. Body To The Mind (2:57)
12. Traveller (2:35)
13. Let Everybody Sing (1:52)
14. Theme (0:25)
15. Children Of The World (2:12)
16. Change Of Age (0:34)
17. Love Is Walking (3:38)
Total Time: (40:49)


Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
John Hackett - Flute
Roger King - Keyboards
Rob Townsend - Flute, Saxophone
Amanda Lehmann - Guitars, Vocals
Diskografie Live Magic At Trading Boundaries
2CD, vyšlo 17. ledna 2025, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Improv (1:54)
02. Blood On The Rooftops (1:15)
03. The Barren Land (1:34)
04. Black Light (1:12)
05. Horizons (1:29)
06. Jacuzzi (3:20)
07. Supper’s Ready (Excerpt) (1:40)
08. After the Ordeal (2:01)
09. Hairless Heart (5:04)
10. Jazz on a Summer’s Night (3:48)
11. Gnossienne No. 1 (3:00)
12. Walking Away from Rainbows (3:28)
13. Poulenc Organ Concerto (excerpt) (3:45)
14. The Red Flower of Tai Chi Blooms Everywhere (2:19)
15. Hands of the Priestess (5:39)
16. Memory Lane (5:12)
17. Only Happy When It Rains (4:08)
18. Ace of Wands (3:37)
19. The Journey (3:36)
Total Time: (00:00)

Mixed: Chris Lord-Alge
Mastering: Ted Jensen at Sterling Sound


Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards & Programming
Gary O'Toole - Drums
Rob Townsend - Sax, Duduk
Nick Beggs - Bass & Stick
Nad Sylvan - Vocals
Amanda Lehmann - Harmony Vocals
Malik Mansurov - Tar
Sara Kovaks - Didgeridoo (an extra exotic element)
Benedict Fenner (additional keyboards & programming)

Hugo Dagenhardt - Drums (09)
Gulli Breim - Drums & Percussion
Diskografie Foxtrot At Fifty + Hackett Highlights: Live In Brighton
2DVD/2CD, vyšlo 15. září 2023, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Intro / Ace Of Wands ()
02. The Devil's Cathedral ()
03. Spectral Mornings ()
04. Every Day ()
05. A Tower Struck Down ()
06. Basic Instincts ()
07. Camino Royale ()
08. Shadow of the Hierophant ()
09. Watcher of the Skies ()
10. Time Table ()
11. Get 'Em Out by Friday ()
12. Can Utility and the Coastliners ()
13. Horizons ()
14. Supper's Ready ()
15. Firth of Fifth ()
16. Los Endos ()
Total Time: (00:00)

Filmed & recorded live on his 2022 UK tour, in the coastal city of Brighton, UK, by celebrating the 50th anniversary of Genesis album "Foxtrot"
Mixed: Chris Lord-Alge
Mastering: Ted Jensen at Sterling Sound


Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards & Programming
Gary O'Toole - Drums
Rob Townsend - Sax, Duduk
Nick Beggs - Bass & Stick
Nad Sylvan - Vocals
Amanda Lehmann - Harmony Vocals
Malik Mansurov - Tar
Sara Kovaks - Didgeridoo (an extra exotic element)
Benedict Fenner (additional keyboards & programming)

Hugo Dagenhardt - Drums (09)
Gulli Breim - Drums & Percussion
Diskografie Wuthering Nights: Live In Birmingham
2DVD/2CD, vyšlo 26. ledna 2018, InsideOut Music

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Every Day - Live in Birmingham 2017 (6:55)
02. El Nino - Live in Birmingham 2017 (4:08)
03. The Steppes - Live in Birmingham 2017 (8:50)
04. In the Skeleton Gallery - Live in Birmingham 2017 (7:31)
05. Behind the Smoke - Live in Birmingham 2017 (7:43)
06. Serpentine Song - Live in Birmingham 2017 (7:56)
07. Rise Again - Live in Birmingham 2017 (5:40)
08. Shadow of the Hierophant - Live in Birmingham 2017 (12:15)
Bonus:
09. Wuthering Nights, Live in Birmingham - Behind The Scenes Documentary (32:32)
Disc 2
10. Eleventh Earl of Mar - Live in Birmingham 2017 (9:05)
11. One for the Vine - Live in Birmingham 2017 (10:41)
12. Blood on the Rooftops - Live in Birmingham 2017 (6:26)
13. In That Quiet Earth - Live in Birmingham 2017 (5:07)
14. Afterglow - Live in Birmingham 2017 (4:34)
15. Dance on a Volcano - Live in Birmingham 2017 (7:27)
16. Inside and Out - Live in Birmingham 2017 (6:40)
17. Firth of Fifth - Live in Birmingham 2017 (10:34)
18. The Musical Box - Live in Birmingham 2017 (19:07)
19. Los Endos - Live in Birmingham 2017 (5:52)
Bonus:
20 Behind The Smoke - official video (6:59)
21 Fifty Miles From The North Pole - official video (7:33)
22 West to East - official video (5:50)
Total Time: (199:25)


Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards (Gary Moore, Snoop Dog, Jamelia)
Gary O'Toole - Drums, Percussion and Vocals (Chrissie Hynde, Kylie Minogue)
Rob Townsend - Sax, Flute and Percussion (Eddie Henderson, Bill Bruford, Django Bates)
Lee Pomeroy - Bass (Rick Wakeman, Take That)
Nad Sylvan - Vocals (Unifaun, Agents Of Mercy)
Diskografie Genesis Revisited: Live at the Royal Albert Hall
Vyšlo 30. června 2014, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Dance On A Volcano
02. Dancing With The Moonlit Knight
03. Fly On A Windshield
04. Broadway Melody Of 1974 (Vocals: Gary O'Toole)
05. The Carpet Crawlers (with Ray Wilson)
06. The Return Of The Giant Hogweed (with Roine Stolt)
07. The Musical Box
08. Horizons
09. Unquiet Slumbers For The Sleepers...
10. ...In That Quiet Earth
11. Afterglow
12. I Know What I Like (In Your Wardrobe) (with Ray Wilson)
13. Firth Of Fifth (with John Wetton)
14. Ripples (with Amanda Lehmann)
15. The Fountain of Salmacis
16. Supper's Ready
Encore:
17. Watcher Of the Skies
18. Los Endos
Total Time: (00:00)

Prog pioneer Steve Hackett proudly announces the DVD release of his critically acclaimed live spectacular Genesis Revisited, filmed at the sold out show at London's legendary Royal Albert Hall in October 2013. The DVD of this landmark performance will hit the stores on 30th June 2014.

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards (Gary Moore, Snoop Dog, Jamelia)
Nad Sylvan - Vocals, Tambourine (Unifaun, Agents Of Mercy)
Gary O'Toole - Drums, Percussion and Vocals (Chrissie Hynde, Kylie Minogue)
Lee Pomeroy - Bass, Bass Pedals, Variax, Twelve-string, Vocals (Rick Wakeman, Take That)
Rob Townsend - Saxophone, Woodwind, Percussion, Vocals, Keyboards (Eddie Henderson, Bill Bruford, Django Bates)
Special guests:
Jakko Jakszyk - Guitars, Vocals
Nik Kershaw - Vocals
Amanda Lehmann - Vocals
Steve Rothery - Guitars
John Wetton - Bass, Vocals
Diskografie Genesis Revisited: Live At Hammersmith
Vyšlo 21. října 2013, Inside Out Music/Wolfwork Records, IN00664-2 (US)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Watcher Of The Skies (9:12)
02. The Chamber Of 32 Doors (5:39)
03. Dancing With The Moonlit Knight (7:37)
04. Fly On A Windshield (3:34)
05. Broadway Melody Of 1974 (3:19)
06. The Lamia (9:04)
07. The Musical Box (11:30)
08. Shadow Of The Hierophant (10:14)
09. Blood On The Rooftops (5:45)
Total Time: (65:54)

Disc 2
10. Unquiet Slumbers For The Sleepers (2:10)
11. In That Quiet Earth (5:03)
12. Afterglow (4:28)
13. I Know What I Like (6:15)
14. Dance On A Volcano (6:14)
15. Entangled (6:44)
16. Eleventh Earl Of Mar (7:49)
17. Supper's Ready (27:34)
Total Time: (66:17)

Disc 3
18. Firth Of Fifth (10:33)
19. Los Endos (6:22)
Total Time: (16:55)

DVD 1
20. Full Show (2:41:20)
DVD 2
21. Behind The Scenes (37:24)

Recorded on 10 May 2013 at The Apollo, Hammersmith, London

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals (CD1 01,03-05 ("Willow Farm"); CD2 10)
Roger King - Keyboards (CD1 01,03-10; CD2 01-11)
Amanda Lehmann - Guitar, Vocals (CD2 03,05,08,11)
Jo Lehmann - Backing Vocals
Christine Townsend - Violin, Viola (CD1 01,09; CD2 01,09)
Dave Kerzner - Keyboards (CD1 03)
Dick Driver - Double Bass (CD1 01,10; CD2 01,09)
Francis Dunnery - Guitar, Vocals (CD1 03-07: "As Sure As Eggs Is Eggs (Aching Men's Feet)",05)
Gary O'Toole - Drums, Percussion (CD1 01,04,06-10; CD2 01,02,04-11), Vocals (CD1 06,07; CD2 01)
John Hackett - Flute (CD1 01,04,05,10; CD2 02,09)
John Wetton - Bass, Guitars, Vocals (CD2 08)
Mikael Akerfeldt - Vocals (CD1 03 -I: "Lover's Leap", IV: "How Dare I Be So Beautiful?")
Nad Sylvan - Vocals (CD1 01,08; CD2 04)
Nik Kershaw - Vocals (CD1 04)
Phil Mulford - Bass (CD2 01,08)
Rachel Ford - Cello (CD1 01; CD2 01,09)
Roine Stolt - Guitars (CD2 02)
Steve Rothery - Guitars (CD1 04)
Nick Magnus - Keyboards (CD2 10)
Neal Morse - Keyboards, Vocals (CD2 02)
Jeremy Stacey - Drums (CD1 03,05)
Conrad Keely - vocals (CD1 03 -III: "Ikhnaton and Itsacon and Their Band of Merry Men")
Diskografie Genesis Revisited II
Vyšlo 2012, Inside Out Music

Seznam skladeb:
CD 1
01. The Chamber of 32 Doors (The Lamb...) (6:00)
02. Horizons (Foxtrot) (1:41)
03. Supper's Ready (Foxtrot) (23:35)
04. The Lamia (The Lamb...) (7:47)
05. Dancing with the Moonlit Knight (Selling...) (8:10)
06. Fly on a Windshield (The Lamb...) (2:54)
07. Broadway Melody of 1974 (The Lamb...) (2:23)
08. The Musical Box (Nursery...) (10:57)
09. Can-Utility and the Coastliners (Foxtrot) (5:50)
10. Please Don't Touch (Hackett - Please...) (4:03)
Total length: (73:20)

CD 2
01. Blood on the Rooftops (Hackett, Collins) (Wind...) (6:56)
02. The Return of the Giant Hogweed (Nursery...) (8:46)
03. Entangled (Banks, Hackett) (A Trick...) (6:35)
04. Eleventh Earl of Mar (Banks, Hackett, Rutherford) (Wind...) (7:51)
05. Ripples (Banks, Rutherford) (A Trick...) (8:14)
06. Unquiet Slumbers for the Sleepers... (Hackett, Rutherford) (Wind...) (2:12)
07. ...In That Quiet Earth (Banks, Collins, Hackett, Rutherford) (Wind...) (4:47)
08. Afterglow (Banks) (Wind...) (4:09)
09. A Tower Struck Down (Hackett, John Hackett) (Voyage of...) (4:45)
10. Camino Royale (Hackett, Nick Magnus) (Highly Strung) (6:19)
11. Shadow of the Hierophant (Hackett, Rutherford) (Voyage of...) (10:45)
Total Time: (71:28)

Summary Time: (2:24:48)

Pokračování hudebníků:
Nick Beggs - bass, Chapman stick (CD1 9; CD2 4,7,11)
Steven Wilson - guitar (CD2 11), vocals (CD1 9)
Rob Townsend - saxophone, flute and blown sundries (CD1 5,8,9; CD2 1,7,11)
Jakko Jakszyk - guitar, vocals (CD2 3)
Simon Collins (Phil Collins' son) - keyboard, vocals (CD1 3 -II: "The Guaranteed Eternal Sanctuary Man", VI: "Apocalypse in 9/8")
Lee Pomeroy - bass, Chapman stick (CD1 3-8; CD2 2)

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
Roger King - Keyboards
Amanda Lehmann - Guitars, Vocals
Gary O'Toole - Drums, Percussion, Vocals
Nick Beggs - Bass, Chapman Stick, Taurus Pedals, Vocals
Rob Townsend - Saxophone, Woodwind, Percussion, Vocals
Diskografie Live Rails
Vyšlo 3. května 2011, Wolfwork Records, WWCD002 (UK)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Intro (2:18)
02. Every Day (6:51)
03. Fire On The Moon (6:17)
04. Emerald And Ash (9:00)
05. Ghost In The Glass (3:23)
06. Ace Of Wands (6:48)
07. Pollution C (2:21)
08. The Steppes (6:01)
09. Slogans (4:22)
10. Serpentine (6:43)
11. Tubehead (6:06)
Total Time: (64:08)

Disc 2
12. Spectral Mornings (5:58)
13. Firth Of Fifth (10:39)
14. Blood On The Rooftops (6:31)
15. Fly On A Windshield (2:07)
16. Broadway Melody Of 1974 (1:47)
17. Sleepers (7:32)
18. Still Waters (5:31)
19. Los Endos (7:44)
20. Clocks (8:05)
Total Time: (56:05)

Recorded live between Paris, London & New York 2009/2010

Nahráli:
Steve Hackett - Guitar, Vocals
Terry Gregory - Bass, Vocals
Gary O'Toole - Drums, Vocals
Roger King - Keyboards
Rob Townsend - Saxophone, Flute
Diskografie Live Archive NEARfest
Vyšlo 2003, Camino Records, CAMCD32

Seznam skladeb:
Disc 1
01. The Floating Seventh (1:44)
02. Mechanical Bride (6:33)
03. Medley (Myopia/Los Endos/Imagining/Ace Of Wands/Hackett To Bits) (5:11)
04. Serpentine Song (6:54)
05. Watcher Of The Skies (5:18)
06. Hairless Heart (2:58)
07. Firth Of Fifth (3:23)
08. Riding The Colossus (4:25)
09. Pollution B (2:24)
10. The Steppes (6:17)
11. Gnossienne No. 1 (3:38)
12. Walking Away From Rainbows (3:53)
13. In Memoriam (7:19)
14. The Wall Of Knives (0:47)
15. Vampyre With A Healthy Appetite (5:34)
Disc 2
01. Spectral Mornings (7:29)
02. Lucridus (0:54)
03. Darktown (5:12)
04. Camino Royale (8:30)
05. Every Day (7:09)
06. Horizons (2:02)
07. Los Endos (6:07)
Total Time: (103:41)

Recorded on 30 June 2002 at Patriots Theater, Trenton, New Jersey, USA
Management [Tour Manager]: Brian Coles
Mixed [Concert Mix]: Billy Budis
Mixed, Mastered: Benedict Fenner
Photography: Bill Brink, Joe Del Tufo
Recorded: Mike Potter
Design: Harry Pearce
Layout: John Wood

Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Harmonica and Vocals
Dick Cadbury - Bass and Vocals
John Hackett - Flutes, Guitars and Bass Pedals
John Shearer - Drums
Pete Hicks - Vocals
Nick Magnus - Keyboards (Disc 3)
Chas Cronk - Bass and Vocals (Disc 3)
Ian Mosely - Drums (Disc 3)
Julian Colbeck - Keyboards (Disc 4)
Doug Sinclair - Bass and Vocals (Disc 4)
Hugo Degenhardt - Drums and Vocals (Disc 4)
Diskografie Live Archives 70,80,90s
Vyšlo 2000, Inside Out Music, IOMCD 090-UK-2001

Seznam skladeb:
CD 1: (55:32)
Hammersmith Odeon - London 30/06/79
01. Intro (2:00)
02. Please Don't Touch (5:46)
03. Tigermoth (3:37)
04. Every Day (7:29)
05. Narnia (4:36)
06. The Red Flower of Tai Chi (4:03)
07. Ace Of Wands (7:23)
08. Carry On Up The Vicarage (3:33)
09. Etude in A min (0:37)
10. Blood On The Rooftops (0:18)
11. Horizons (1:58)
12. Kim (2:36)
13. The Optigan (1:29)
14. A Tower Struck Down (3:30)
15. Spectral Mornings (6:57)
CD 2: (56:29)
Hammersmith Odeon - London 30/06/79
01. Introductions (1:07)
02. Star Of Sirius (10:16)
03. Shadow Of The Hierophant (9:35)
04. Clocks (7:18)
05. I Know What I Like (8:50)
06. Wardrobe Boogie (5:02)
07. Racing In A (10:15)
08. Racing In A Coda (2:06)
CD 3: (74:50)
Castel Sant' Angelo - Rome 13/09/81
01. The Air Conditioned Nightmare (5:00)
02. Jacuzzi (5:04)
03. Funny Feeling (5:07)
04. Ace Of Wands (7:47)
05. Picture Postcard (5:18)
06. The Steppes (6:50)
07. Every Day (6:28)
08. Overnight Sleeper (4:28)
09. Hope I Don't Wake (4:25)
10. Slogans (5:18)
11. A Tower Struck Down (3:26)
12. Spectral Mornings (5:39)
13. The Show (3:52)
14. Clocks (6:08)
CD 4: (70:54)
The Grand Theatre - London 08/06/93
01. Medley: Myopia / Los Endos / Imagining / Ace Of Wands / Hackett to Pieces (4:46)
02. Vampyre With A Healthy Apptite (6:13)
03. Sierra Quemada (4:20)
04. Take These Pearls (4:56)
05. In The Heart Of The City (5:32)
06. Walking Away From Rainbows (3:38)
07. There Are Many Sides To The Night (5:20)
08. Kim (2:25)
09. Dark As the Grave (5:26)
10. Always Somewhere Else (6:17)
11. Lost In Your Eyes (5:02)
12. Medley: Spectral Mornings / Firth of Fifth /Clocks (8:13)
13. Cinema Paradiso (3:16)
14. In That Quiet Earth (5:20)
CD 5: (75:32)
Newcastle City Hall - 26/10/79 & Hammersmith Odeon London - 30/10/78
01. Please Don't Touch (7:53)
02. Tigermoth (3:41)
03. Every Day (7:26)
04. The Steppes (5:52)
05. Narnia (4:10)
06. The Red Flower of Tai Chi(3:02)
07. Sentimental Institution (2:38)
08. Star Of Sirius (9:39)
09. Spectral Mornings (6:42)
10. Clocks (5:29)
11. Ace Of Wands (5:05)
12. Hands Of The Priestess (6:04)
13. Racing In A (7:51)
Total Time: (5:33:37)


Nahráli:
Steve Hackett - Guitars, Vocals
John Hackett - Flute, Guitars, Bass, Pedals
In Nottingham, with:
Ian Ellis - Bass, Vocals
Julian Colbeck - Keyboards, Vocals
Fudge Smith - Drums
In New-York, with:
Chas Cronk - Bass, Vocals
Nick Magnus - Keyboards
Ian Mosley - Drums
Diskografie Time Lapse
Vyšlo 31. července 1992, Camino Records

Seznam skladeb:
01. Camino Royale (8:42)
02. Please Don't Touch (4:38)
03. Everyday (7:00)
04. In That Quiet Earth (3:50)
05. Depth Charge (3:22)
06. Jacuzzi (4:28)
07. The Steppes (5:57)
08. Ace Of Wands (7:34)
09. Hope I Don't Wake (4:14)
10. The Red Flower Of Ta Chai Blooms Everywhere (2:43)
11. Tigermoth (3:22)
12. A Tower Struck Down (2:58)
13. Spectral Mornings (5:19)
14. Clocks - The Angel Of Mons (4:55)
Total Time: (69:02)

Tracks 01-05,13,14 recorded Nottingham Central TV Studios, October 1990
Tracks 06-12 recorded Savoy Theater, New York, November 1981
Producer: Steve Hackett and Billy Budis


Nahráli:
Alphonso Johnson - Bass (1-08, 2-07)
Doug Sinclair (1-03, 1-10)
John Wetton - Bass (1-01, 2-03, 2-08 to 2-10)
Drums - Bill Bruford (1-01, 1-02,)
Chester Thompson - Drums (1-08, 2-03, 2-07 to 2-10)
Hugo Degenhardt (1-03 to 1-05, 2-05, 2-06)
Ian McDonald - Flute, Keyboards (2-03, 2-08 to 2-10)
Steve Hackett - Guitars (1-01-1-05, 1-07, 1-08, 1-10 , 2-02 , 2-03, 2-05 to 2-10)
Aron Friedman - Keyboards (1-04, 1-07), Piano (tracks: 1-04, 2-04)
Julian Colbeck - Keyboards (1-02, 1-03, 1-08, 2-03, 2-07 to 2-10)
Roger King - Keyboards (1-10, 2-05, 2-06)
Nick Magnus - Keyboards, Programming (1-05, 2-02)
The Royal Philharmonic Orchestra (1-01, 1-02, 1-08, 1-09, 2-05)
Will Bates - Saxophone (2-04, 2-06, 2-07)
John Wetton - Vocals (1-01, 1-02)
Paul Carrack - Vocals (1-07, 2-05)
Steve Hackett (tracks: 1-02, 1-04, 1-08, 2-02, 2-07)
Diskografie Genesis Files
Vyšlo 2002, Camino Records (UK)

Seznam skladeb:

CD1:
01. Firth Of Fifth (9:40)
02. Watcher Of The Skies (8:39)
03. Riding The Colossus (4:08)
04. Rise Again (4:26)
05. Valley Of The Kings (6:31)
06. Time Lapse At Milton Keynes (3:56)
07. Your Own Special Way (4:17)
08 The Fountain Of Salmacis (9:54)
09. For Absent Friends (3:03)
10. Twice Around The Sun (7:15)
CD2:
11. Horizons (1:44)
12. Prizefighters (5:16)
13. Camino Royale (8:46)
14. I Know What I Like (5:24)
15. Deja Vu (5:53)
16. Waiting Room Only (6:51)
17. Dance On A Volcano (7:28)
18. The Steppes (5:41)
19. In That Quiet Earth (3:57)
20. Los Endos (6:43)
Total Time: (50:47)

Mastered: Benedict Fenner

Zpět
Genesis 1972

Genesis v roce 1973


Foto z 27. února 1974 Genesis na London Airport (zleva) Peter Gabriel Phil Collins Tony Banks Mike Rutherford a Steve Hackett

Vystoupení pro BBC v r. 1974 Genesis v USA 1973

Steve Hackett Genesis 1976

Genesis 1976

GTR 1986








"Foxtrot At Fifty & Hackett Highlights" tour 2023

Zpět
OFICIÁLNÍ STRÁNKY:
http://www.hackettsongs.com/

Další stránky:
http://hackett.wz.cz/data/bio.htm
http://www.discogs.com/artist/Steve+Hackett
http://www.magnus-music.com/home.htm

    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  26.7.2013 
Menu Poslední aktualizace: 28.11.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©