GOBLIN
           


    
         
             

Zpět
Goblin (také známí jako Back to the Goblin, New Goblin, Goblin Rebirth, Goblin Keys, Goblins a Claudio Simonetti's Goblin) je italská progresivní rocková kapela známá pro svou filmovou spolupráci. její tvorba byla vždy ovlivněná hudbou britských skupin jako jsou Genesis, Yes nebo King Crimson. Kapela často spolupracovala s Dario Argentem, nejpozoruhodnější soundtrack vytvořili pro Profondo Rosso v roce 1975 a Suspiria v roce 1977. Přes jejich úspěch, sestava kapely se i nadále neustále měnila a skupina se také snažila zachovat jejich důvěryhodnost. Zbývající členové pokračovali v práci na dalších soundtracích a částečně se přispojili tři ze čtyř členů Argentovy skupiny Tenebrae (1982). Album však bylo přiznáno třem členům kapely samostatně, ne jako Goblin. Poslední spolupráce s režisérem se konala v roce 2000 ve filmu Non ho sonno (Sleepless). Obnovené CD vydání jejich soundtracku se skvěle uvedlo, a to zejména v Německu a Japonsku. Goblin se tak vrátili se sérií živých koncertů v Evropě v roce 2009 a v Severní Americe v roce 2013.

Goblin 1975 Kořeny kapely Goblin leží v několika dalších italských prog rockových kapelách té doby. Klávesista a kapelník Claudio Simonetti a původní bubeník Walter Martino hráli v Ritratto di Dorian Gray, kytarista a příležitostný zpěvák Massimo Morante byl součástí Era di Acquario a bassista Fabio Pignatelli působil v Rivelazioni. V letech 1972 až 1973 Claudio Simonetti (klávesy) a Massimo Morante (kytary) přizvali ke spolupráci Fabia Pignatelliho (basová kytara) a Waltera Martino (bicí) a nahráli nějaké demo nahrávky pod názvem Oliver. Na vyjížďce do Londýna, když hledali kontakty, skupina narazila na Eddie Offorda (producent Yes a Emerson Lake & Palmer), který po vyslechnutí demo pásků vyjádřil zájem obchodního manažéra produkovar album a požádal je, aby se přestěhovali do Anglie. V té době se stal Fabio Pignatelli stálým členem a skupina si našla i stálého bubeníka Carla Bordiniho a anglického zpěváka Clive Haynese. Po mnoha měsících zkoušek se vrátili do Londýna, právě když Offord odjel na turné s Yes po USA a neměl čas na produkci. Po mnoha vystoupeních v univerzitních sálech a různých snahách o získání smlouvy s nahrávacími labely byli nuceni se vrátit zpátky do Itálie kvůli nedostatku finančních prostředků.

V domovině pak podepsali smlouvu s Cinevox a zpěváka Clive Haynese nahradil Tony Tartarini, který předtím nahrával s L'Uovo Di Colombo pod jménem Toni Gionta. Jméno kapely si změnili na Cherry Five na doporučení labelu a podle Claudia Simonettiho bez udání jakéhokoliv zřejmého důvodu, jelikož členové měli v plánu pokračovat dále jako Oliver. Ať už se diskutuje o názvu kapely, faktem je, že jejich první LP se jmenovalo "Cherry Five" a kapela hrála v britském stylu progresivního rocku v duchu Yes, Genesis a ELP. Ale vydavatelství Cinevox Records působilo hlavně ve vydávání soundtracků. Kvůli zvláštnímu zvuku kapely byla skupina často zvána, aby vystoupila a aranžovala skladby slavných hudebníků. To jim pomohlo lépe porozumět světu soundtracků a konkrétním potřebným technikám. Jejich posledním počinem jako Cherry Five byla nespokojenost s novým bubeníkem Carlo Bordinim a návrat Walter Martino za bicí. Jejich bezejmenný debut byl ale zklamáním.

To ovšem zaslechlo ucho filmového režiséra Daria Argentiho, který se obrátil na Cinevox poté, co byl nespokojen s jazzovou prací, kterou udělal skladatel Giorgio Gaslini pro jeho Profondo Rosso. Poté byli Goblin pozváni, aby složili soundtrack pro Profondo Rosso. Počátkem roku 1975 proto začala skupina spolupracovat s Giorgiem Gaslinim na tomto filmovém projektu, ale po třech nebo čtyřech dnech nahrávání nečekaně Gaslini opustil film po konfliktu s Dariem Argento, takže Argento se rozhodl vyzkoušet kapelu ze skládání a dal jim jednu noc, aby ji složili a zaranžovali, a jeden den, aby ji nahráli. Navzdory pozitivním odezvám se Carlo Bordini v roce 1975 obával, že smlouva Oliver s labelem Cinevox by mohla ublížit jeho kariéře jako studiového hudebníka odmítl podepsat a odkráčel ze sestavy spolu s Tartarinim.

Pro odlišení této nové nahrávky od jejich prvního LP, které se mělo právě začít prodávat, si zbývající členové znovu změnila své jméno, tentokrát na Goblin v souladu s tématem hororového filmu. Přepsali většinu materiálu, původně napsaného Giorgiem Gasliniem, včetně slavného hlavního tématu. V kapele během tohoto období nahradil Waltera Martino, který se připojil ke skupině Libra, Agostino Marangolo (Flea on the Honey/Flea/Etna). Martino ještě nahrál všechen materiál kromě dvou skladeb na "Profondo Rosso". Album jako soundtrack v roce 1975 bylo obrovským hitem. Jejich úspěch překonal všechna očekávání, prodalo se víc než jeden milion kopií, přetrvalo 52 týdnů na italských hitových žebříčcích a poprvé bodovali i v mezi singly a v kategorií desek a kapela se chystala zůročit úspěch i naživo při turné.

Martino a Tartarini ale opustili kapelu, první z nich založil vlastní kapela Libra. Nahradil jej Agostino Marangolo, který předtím bubnoval v kapelách Flea a Etna. Po reorganizaci v sestavě vydali instrumentální progresivní rockové album "Roller" z roku 1976, které přineslo tradiční prog rockový zvuk, stejně jako uvedlo drzhého klávesistu Maurizia Guariniho. Skupina však nebyla spokojena s výsledky a propagačními akcemi k albu a téměř se rozpadla.

Předtím však ještě znovu spolupracovali s Argentem na soundracku "Suspiria" v roce 1977. Díky podnětu Argenta Goblin přivedl ke spolupráci, aby vytvořili nový soundtrack. Tentokrát natočil film až poté, co uslyšel hudbu. Výsledek z roku 1977 "Suspiria" se stal nejpopulárnějším dílem Goblin, když kombinovalo těžké riffy kapely s nepřehlédnutelnými party bicích spolu s více tajemnou elektronikou než kdykoli předtím a zlověstnými experimentálními vokálními efekty. Film a soundtrack se staly hity a partnerství Goblin/Argento bylo pevně ukotveno. V nahrávce "Suspiria" je zahajovací titulní sekvence, kde jsou nazváni jako "Goblins with Dario Argento".

Kapela pak pracovala na více než tuctu filmových soundtracku v příštích dvou letech a v roce 1978 použila tento impuls k nahrání koncepčního alba bez zvukové stopy v archetypální prog rockové žíle. Koncepčním albem "Il Fantastico Viaggio Del Bagarozzo Mark" Goblin překročil hranice tím, že obsahovalo texty zpívané v italštině. Titul "Il Fantastico Viaggio del Bagarozzo Mark" vyprávěl příběh o mladém chlapci, který hledá význam v životě za pomoci filozofizujícího hmyzu jménem Mark. V roce 1976 spolupracovali s Willym Brezzem, aby sestavili zvukovou stopu pro "Perché si uccidono" - film byl uveden v USA jako "Percy is Killed", ale byl to špatný překlad a ve filmu není žádná postava dokonce pojmenovaná Percy.

Dalším filmovým soundtrackem byl záznam pro evropskou verzi filmu "Zombi" z roku 1978, který společně produkovali George Romero a Dario Argento. Známější je pod názvem "Dawn Of The Dead" a měl pokračování "Night Of The Living Dead". Skladby 1, 2 a 7 z evropské verze jsou také v americké verzi filmu. V konečné verzi evropské verzi soundtracku byli uvedeni jako The Goblins. Jedna z jejich těžších, více rockovějších nahrávek, se jako zvukový doprovod objevila ve dvou různých verzích: jedna jako kompletní italská verze použitá Argentem a druhá jako Romerova americká verze, která omezila na orchestrální příspěvky kapely. Bez ohledu na to, film i soundtrack dáhli celosvětový úspěch. Velmi úspěšné období pro skupinu skončilo v roce 1978, kdy se skupina rozpadla právě po nahrávání "Zombi" pro Daria Argenta.

Navzdory úspěchu však kytarista Morante náhle opustil skupinu kvůli sólové kariéře. Goblin krátce pokračovali jako tříčlenní, poté se připojil na kytaru Margolův bývalý spoluhráč Carlo Pennisiho. Objevilo se ještě několik dalších záznamů předtím, než klávesista Simonetti, hnací síla zvuku kapely, také odešel, aby se stal samostaným skladatelem zvukových stop. Basista Pignatelli převzal vedení skupiny, ale bez dvou nejvýznamnějších členů byla práce byla náhle mnohem složitější. Klávesista Maurizio Guarini se vrátil do sestavy. v roce 1982, když Goblin pracovali na novém studiovém albu Volo, naskočili zpátky do sestavy kapely Pennisi i Marangolo.

Argento se pokoušel znovu sestavit původní skupinu pro soundtrack z roku 1982 "Tenebre", ale Marangolo se odmítl zúčastnit, takže pozůstalí Morante, Simonetti a Pignatelli a udělali převážně elektronické album "Tenebre" jako Goblin ve všem kromě jména od doby, kdy Pignatelli vedl oficiální kapelu, tito tři nadále působili odděleně. Pignatelli, Guarini a Marangoloův bratr saxofonista Antonio pokračovali jako Goblin do roku 1983, kdy se skupina jednoduše vytratila.

Goblin při natáčení alba Roller Jedno období Goblin používali jméno Il Reale Impero Britannico kvůli kontroverznímu obsahu filmu, kde se jednalo o zneužívání drog a závislosti na nich. Willy Brezza napsal originální soundtrack a zbývající skladby napsala skupina společně s Fabio Frizzim. Následující rok zaznamenali italský kriminální film Heroin Busters (La via della droga), který režíroval Enzo G. Castellari a hráli v něm Fabio Testi a David Hemmings.

V letech 1978 až 1979 hlavní hudebníci kapely rekrutovali v řadě za sebou mnoho nových členů jako Fabio Pignatelli, Agostino Marangolo, jeho bratr Antonio Marangolo (saxofonista, který přispěl u několika alb) a synovec Carlo Pennisi místo Massima Morante, když byl nepřítomen. Všichni pak společně pracovali od roku 1980 do roku 1982 v kapele Flea on the Honey, která dokázala nahrát několik desek. Pignatelli se zúčastnil všech nahrávek, zatímco Agostino Marangolo se účastnilřady vystoupení. Zbývající členové pokračovali v práci na dalších soundtraccích a pro Argento Tenebrae (1982) došlo k částečnému reunionu, i když každý člen kapely byl zapojen odděleně, ne společně jako Goblin. Postupně se stali tři "zakladatelé" Pignatelli, Simonetti a Morante plus Marongolo synonymem jména Goblin.

Až po 22 letech pauzírování se v roce 2000 skupina zreformovala, aby se podílela na thrilleru Daria Argenta Non ho sonno (Sleepless). Zvukový doprovod byl velkým úspěchem a ukázal, že skupina umí ještě dělat skvělou hudbu, vhdnou pro potěšení fanoušků. Skupina měla naplánováno vystoupit v Tarrytown v New Yorku pro nechvalně známý Cult-Con, což se ale neuskutečnilo. Simonetti se však na show objevil a informoval fanoušky, že se objevily staré rány během jejich krátkého reunionu. S jeho horrorovou cover kapelou Daemonia, kterou tvořili Titta Tani, Bruno Previtali, Federico Amorosi a sám Simonetti, uvedl devět skladeb z filmů Daria Argenta a Goblin se později oficiálně rozpustili.

Přesto v roce 2005 s vydáním oficiální biografie Goblin od Giovanniho Aloisia a otevřením oficiálních internetových stránek, Morante a Pignatelli znovu reformovali skupinu, ke kterým se připojili Marangolo a Guarini, a natočili album "Back To The Goblin" (2005) pod nezávislým labelem BackToTheFudda. Album bylo k dispozici pouze prostřednictvím oficiálních stránek a nebylo distribuováno v běžných obchodech.

V roce 2009 se Goblin, nyní pod názvem Back to the Goblin, se odehrálo první živé koncertní vystoupení po 32 letech. Klávesista Aidan Zammit se ke kapele připojil živé vystoupení. S výjimkou Simonettiho ji tvoří v podstatě "klasická" sestava, Maurizio Guarini přispěl k většině jejich původních alb, hrál na "Roller", "Chi?", "Suspiria", "Buio Omega", "Patrick", "Kontaminaci", "St. Helens", "Notturno", "Volo", "Back To The Goblin" a dalších. Pět členů ve složení Morante, Guarini, Pignatelli, Marangolo a Aidan Zammit uspořádalo v roce 2009 několik koncertů po celé Evropě, k významnějším vystoupením lze uvést koncerty na známém Supersonic Festival v Birminghamu, UK, dne 26. července 2009 a ve Scala v Londýně o den později. V prosinci 2009 však Goblin znovu oznámili jejich rozpuštění kvůli vnitřním konfliktům a zbývající plánované koncerty do roku 2010 byly poté zrušeny. Kapela v příštích několika letech znovu fungovala v různých inkarnádách a nakonec se rozdělila do více frakcí.

Reinkarnace New Goblin pak uskutečnila 23. října 2010 vystoupení na Unsound Festival Krakov, s Claudiem Simonettim v sestavě, v níž dále byli Morante, Guarini, Bruno Previtali (bass) a Titta Tani (drums). V podstatě to byli tři členové klasické sestavy a dva členové další Simonettiho skupiny Daemonia. Další inkarnace skupiny, která vznikla v prosinci 2010, byla nazvána Goblin Rebirth, a působili v ní bývalí členové Goblin Fabio Pignatelli a Agostino Marangolo, Giacomo Anselmi na kytaru, Aidan Zammit a Danilo Cherni na klávesy.

V roce 2011 vyšla monumentální 450 stranková kniha "Goblin sette note in rosso" (Goblin Seven Notes In Red), kterou napsal Fabio Capuzzo. Popisuje celou historii Goblin od roku 1973 do roku 2011 s podrobnou analýzou všech alb a filmů s hudbou Goblin, včetně všech děl jako studiových hudebníků. Obsahuje rovněž podrobné biografie, exkluzivní rozhovory a diskografii a filmografii italských skladatelů, kteří se podíleli policejních, hororových a dalších filmech a informace o všech italských rockových kapelách, které sehrály nějakou roli ve filmových soundtracích.

V letech 2011 a 2012 absolvovali New Goblin (Morante, Guarini, Simonetti, Previtali a Tani) intenzivní koncertní aktivity po celém světě, včetně Japonska (dvakrát), Austrálie (dvakrát) a Nového Zélandu. V dubnu 2012 Claudio Simonetti a Maurizio Guarini nyní usídlený v Greater Torontu, vystoupili v Shock Stock 2012 dne 14. dubna 2012 s bubeníkem Bobem Scottem a kytaristou Chrisem Gartnerem jako The Goblin Keys. Dne 24. června 2013 se uvedli New Goblin na jejich prvním turné po Severní Americe a pod jejich originálním názvem Goblin odehráli v říjnu 2013 celkem 17 vystoupení.

Simonetti od té doby vytvořil další inkarnaci kapely nazvanou Claudio Simonetti's Goblin, která uvedla Simonettiho a další členy jeho cover souboru Daemonia. V únoru 2014 zahájili turné a zahráli kompletní scény živě během projekcí filmů Deep Red, Suspiria a Dawn of the Dead. V dubnu 2014 kapela měla začít turné, kde dělali doprovod k Dawn of the Dead naživo po celé Severní Americe, avšak v červenci bylo turné zrušeno. V červnu 2014 Claudio Simonetti's Goblin vydal album s názvem "The Murder Collection", skládající se z nových, ale věrných verzí některých nejznámějších skladeb Goblin a Simonettiho.

Goblin se v prosinci 2013 vrátili na druhé americké turné v sestavě Simonetti, Bruno Previtaliho a Titta Tanihi vystřídali původní členové Fabio Pignatelli a Agostino Marangolo a další klávesový hráč Aidan Zammit. Reunionovaná skupina odehrála 13 vystoupení většinou po středozápadě USA. V dubnu a květnu 2014 se Goblin potřetí vrátili do USA. Aidan Zammit byl nahrazen Steve Moorem z kapely Zombi a Goblin pak měli devět vystoupení na jihu Spojených států. V říjnu 2014 Massimo Morante, Maurizio Guarini, Fabio Pignatelli a Agostino Marangolo oznámili, že jako Goblin natáčejí album nového materiálu s názvem Four Of A Kind" a zahájili veřejnou propagační kampaň na stránkách pledgemusic.com, aby jim fanoušci pomohli album dokončit. V roce 2015 vydali i koncertní nahrávku "Live in Austin, Texas".

V roce 2015 Agostino Marangolo, Fabio Pignatelli, Aidan Zammit, Danilo Cherni a Giacomo Anselmi, kteří působili pod názvem Goblin Rebirth, uzavřeli smlouvu s Recapse Records a vydali eponymní album nového materiálu a vystoupili i naživo. Mezitím se v letech 2014 až 2017 Goblin koncertovali po Spojených Státech. V roce 2015 se také reformovala Cherry Five s původními členy Carlo Bordinim a Tony Tartarinim spolu s novými členy Ludovico Piccininim (kytary), Gianlucou De Rossi (klávesy) a Pino Sallustim (basa) a vydali album s názvem "Il Pozzo dei Giganti". Dne 3. dubna 2017 ale zemřel bassista Pino Sallusti.

Na jaře roku 2017 Goblin ve složení Morante, Guarini, Pignatelli, Marangolo a Aidan Zammit obnovili živé vystupování třemi koncerty v Evropě, a to ve Švédsku, Norsku a Řecku. Od 26. října 2017 do 12. listopadu 2017 pak Goblin cestovali po Severní Americe na turné nazvaném Sound of Fear se 13 zastávkami v USA a dvěma v Kanadě.

V říjnu 2017 publikovalo americké vydavatelství Ajna biografii "Goblin Seven Notes in Red" od Fabia Capuzza, a to úplnou revidovanou a aktualizovanou anglickou verzi italské knihy "Goblin set up note in rosso": "Tato bohatě ilustrovaná, nádherná a téměř 600 stránková kniha o jedné z nejvíce fascinujících prog rockových kapel na světě patří do rukou všech fanoušků Goblin a Daria Argenta... Kniha je naplněna neuvěřitelným množstvím informací. Pokud existuje anekdota o Goblin, mohli byste být šokováni, pokud ji nemůžete najít na těchto stránkách. Pokud máte rádi Goblin, tato kniha není žádným hlavolamem. Je vynikající".

V květnu 2018 se Goblin představili na debutovém studiovém albu Princess s novou písní nazvanou "God Save The Goblin" (Pignatelli / Wolf / Guarini / Morante / Marangolo) s několika hosty (Fabio Pignatelli a Tony Tartarini). Goblin se objevili na koncertě v Psycho Las Vegas dne 19. srpna 2018. Nové album Goblin s názvem "Fearless" vyšlo v roce 2018.

Goblin "s těžkým srdcem" oznámili, že ve věku 69 let zemřel zakládající člen a kytarista Massimo Morante. Příčina smrti nebyla bezprostředně uvedena. Moranteho dcera Valerie ve svém příspěvku na sociální síti dodala: "S nepopsatelnou bolestí, bolestí, která přebíjí slova, která láme dech a bije do srdce, oznamuji smrt svého otce Massima Moranteho".


Zpět
Sestava GOBLIN:
Massimo Morante - Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Hostující hudebníci a spolupracovníci:
Claudio Simonetti - Keyboards
Aidan Zammit - Keyboards
Cecilia Nappo - Bass
Antonio Marangolo - Saxophone
Tony Tartarini - Vocals
Walter Martino - Drums, Percussions
Carlo Pennisi - Guitars
Titta Tani - Drums
Bruno Previtali - Bass
Dario Argento - Film Director, Producer

Claudio Simonetti's Goblin (jako Daemonia) 2015 - Goblin Rebirth Cherry Five
Claudio Simonetti - Keyboards
Cecilia Nappo - Bass
Bruno Previtali - Guitars
Titta Tani - Drums
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Aidan Zammit - Keyboards
Giacomo Anselmi - Guitars
Danilo Cherni - Keyboards
Ludovico Piccinini - Guitars
Gianluca De Rossi - Keyboards
Pino Sallusti - Bass, (died 2017)
Tony Tartarini - Vocals
Carlo Bordini - Drums, Percussions
1975 - Cherry Five 1975 - Reale Impero Britannico 1975 - Profondo Rosso (Deep Red)
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Tony Tartarini - Vocals
Carlo Bordini - Drums, Percussions
Massimo Morante - guitars
Claudio Simonetti - keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Tony Tartarini - Vocals
Walter Martino - Drums, Percussions
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Walter Martino - Drums, Percussions
1975-1976 Roller and Chi? - Suspiria soundtracks 1977-1978 La Via Della Droga soundtrack and Il Fantastico Viaggio Del "Bagarozzo" Mark 1978 - Zombi/Dawn of the dead
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Maurizio Guarini - Keyboards
Massimo Morante - Guitars, Vocals
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums, Percussions
Massimo Morante - Guitars, Vocals
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums, Percussions
Antonio Marangolo - Saxophone
Tino Fornai - Violin on "Tirassegno"
1979 - Squadra Antigangsters - Amo non-amo 1979-1981 - Patrick - Buio Omega - Contamination - St. Helens 1982 - Volo
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitar
Agostino Marangolo - Drums, Percussions
Carlo Pennisi - Guitars
Antonio Marangolo - Saxophone
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitar
Agostino Marangolo - Drums, Percussions
Carlo Pennisi - Guitars
Roberto Puleo - Guitars
Antonio Marangolo - Saxophone
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Marco Rinalduzzi - Guitars
Derek Wilson - Drums
Mauro Lusini - Vocals
Antonio Marangolo - Saxophone
1982 - Tenebre (as Simonetti/Pignatelli/Morante) 1983 - Notturno 1985 - Phenomena
Fabio Pignatelli - Bass, Drum Programming
Claudio Simonetti - Keyboards, Drum Programming
Massimo Morante - Guitars
Walter Martino - Percussions
Fabio Pignatelli - Bass, Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Walter Martino - Drums
Antonio Marangolo - Saxophone
Fabio Pignatelli - Bass, Drum Programming
Claudio Simonetti - Keyboards, Drum Programming
1989 - La Chiesa 2000 - Non Ho Sonno 2005-2009 - Back to the Goblin
Fabio Pignatelli - bass, keyboards, drum programming
Massimo Morante - Guitars
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Claudio Simonetti - Keyboards
Massimo Morante - Guitars
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Maurizio Guarini - Keyboards
Aidan Zammit - Keyboards (joined 2009)
2012 - The Goblin Keys 2011-2013 - New Goblin 2011-present - Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Claudio Simonetti - Keyboards
Maurizio Guarini - Keyboards
Bob Scott - Drums
Chris Gartner - Guitars
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Maurizio Guarini - Keyboards
Bruno Previtali - Bass
Titta Tani - Drums
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Aidan Zammit - Keyboards
Giacomo Anselmi - Guitars
Danilo Cherni - Keyboards
2013-present - Goblin - Four of a Kind 2001-present - Claudio Simonetti's Goblin (aka Daemonia) - The Murder Collection 2015-present - Cherry Five - Il Pozzo dei Giganti
Massimo Morante - Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Aidan Zammit - Keyboards (live concerts)
Claudio Simonetti - Keyboards
Bruno Previtali - Guitars, Bass
Titta Tani - Drums
Federico Amorosi - Bass (left in 07/2015)
Ludovico Piccinini - Guitars
Gianluca De Rossi - Keyboards
Pino Sallusti - Bass (died 2017)
Tony Tartarini - Vocals
Carlo Bordini - Drums, Percussions

Massimo je italský kytarista. Je dlouholetým členem italské progresivní rockové skupiny Goblin. s Goblin nahrál zvukové stopy pro několik hororových filmů, včetně "Deep Red" (1975) a "Suspiria" (1977) a od George A. Romera "Dawn Of The Dead" (1978).

Morante, který zůstal v Goblin až do své smrti, spoluzaložil kapelu pod názvem Oliver na počátku 70. let. Později si na naléhání vydavatelství změnili jméno na Cherry Five a vydali album pod tímto označením v roce 1975, ve stejném roce se objevil soundtrack "Profondo Rosso" pod jménem Goblin. Aby byla historie aktu ještě složitější, původní Goblin se v průběhu let rozdělil na několik souběžných inkarnací, včetně verzí bez Moranteho. Nevystupoval s Goblin Rebirth, kteří se zformovali v roce 2010 a následně vydali dvě studiová alba.

Goblin "s těžkým srdcem" oznámili, že ve věku 69 let zemřel zakládající člen a kytarista Massimo Morante. Příčina smrti nebyla bezprostředně uvedena. Moranteho dcera Valerie ve svém příspěvku na sociální síti dodala: "S nepopsatelnou bolestí, bolestí, která přebíjí slova, která láme dech a bije do srdce, oznamuji smrt svého otce Massima Moranteho".

Členové

(Narozen 6. října 1952, Roma, Italy,
zemřel 23. června 2022)
GuitarsČlenové

(Narozen 25. ledna 1955, Rome, Italy)
Keyboards


Maurizio je samouk klávesista, multiinstrumentalista a skladatel, je nejznámý jako člen progresivní rockové skupiny Goblin. Narodil se v Římě v Itálii a na varhany a kytaru začal hrát ve věku 10 let. Začínal hraním na koncertech střední školy s několika rockovými kapelami. Později se jeho hudební zájem přesunul ke stylu progressive/jazz-rock. Po absolvování střední školy v roce 1973 navštěvoval Matematickou fakultu na univerzitě La Sapienza v Římě.

Na jaře 1975 Massimo Morante z Goblin pozval Guariniho, aby se připojil ke kapelě, hned po vydání alba "Deep Red". Počínaje prvním koncertem v září 1975 s Goblin, kteří dosáhli vrcholu žebříčků v té době, koncerovali po Itálii až do konce roku 1976. V březnu 1976 Goblin vydali album "Roller".

Ale po třech dnech od natočení hudby pro film "Suspiria" dne 23. listopadu 1976, Guarini dočasně opustil skupinu. Koncem roku 1978, po dvou letech studia ve studiu v RCA Records v Římě, se Guarini znovu spojil s Goblin v jiné sestavě. Produkce kapely v následujících letech zahrnuje zvukový doprovod pro filmy "Patrick" (1978), "Buio Omega" (1979), "Contamination" (1980), "St.Helene's" (1981) a "Notturno" (1983).

Souběžně Guarini spolupracoval s dalšími hudebníky, zejména s italským skladatelem Fabio Frizzim, a hrál jako hudebník v několika scénách, většinou ve filmech režirovaných italským režisérem Luciusem Fulci: "The Beyond", "City Of Living Dead", "Zombi 2" a moha dalších. V roce 1984 Maurizio začal spolupracovat s italským skladatelem Pino Donaggiem, se kterým spolupracoval asi na 25 soundtraccích.

Další jeho aktivity, které nesouvisí s filmem až do roku 1990, zahrnují spolupráci s italskými umělci, studiovou produkci a živé koncertování. V roce 1993 získal titul Guarini bakalářský titul v oboru informatiky. V listopadu 1998 se Guarini a jeho žena přestěhovali do Toronta v Kanadě a několik let pracovali především v oblasti vývoje softwaru.

V roce 2003 bývalí zakladatelé Goblin Massimo Morante a Fabio Pignatelli kontaktovali Guariniho s nápadem reunionovat spící Goblin. Nová skupina pod názvem Back To The Goblin působila 2 roky, když stihli připravit v roce 2005 nové album "Back To The Goblin", které vyšlo počátkem roku 2006 u kanadské nezávislé vydavatelské značky BackToTheFudda.

V roce 2007 založil Guarini trio s Great Bob Scottem a Chrisem Gartnerem, bývalými členy kanadské skupiny Look People. Kapela s názvem Orco Muto hrála živě v Kanadě, převážně s remixovanými melodiemi Goblin s přidáním některých originálních kompozic.

V roce 2009 zahájili Goblin evropské turné, ale v prosinci se skupina znovu rozštěpila. V březnu 2010 Guarini a Morante požádali původního zakladatele Claudia Simonettiho, aby se znovu připojil ke skupině a založil New Goblin v nové sestavě. Newý Goblin zahájili světové turné, které zahrnovalo Evropu, Japonsko a Austrálii a vydali dvě živá alba zaznamenaná v Římě a v Tokiu v roce 2011.

V lednu 2013 Guarini vydal své první sólové album nazvané "Creatures From A Drawer". Nedávno začal pracovat na novém materiálu pro jeho následovníka. Guarini byl také pozván legendárním francouzským progresivním rockovým souborem MAGMA na podporu a předvedení světové premiéry jeho nové skupiny MAURIZIO GUARINI CIRCLE v kanadském Torontu dne 2. dubna 2016 v The Opera House. Po něm následovaly některé kanadské, americké, japonské a evropské vystoupení.

http://www.maurizioguarini.com/bio.php
Členové

Bass


Fabio je italský hudebník a baskytarista italské progresivní rockové skupiny Goblin. S Goblin realizoval zvukové stopy pro několik hororových filmů, nejslavnější jsou "Suspiria" (1977) a "Dawn Of The Dead" (1978) od Georgea A. Romera. Kapela byla do značné míry nefunkční v roce 1979, ale Pignatelli držel skupinu pohromadě, stejně jako byl nositele jejího jména, a skupina pokračovala až do 90. let, původní sestava se obnovila v roce 2000.

Protože Pignatelli byl stále aktivní pod jménem kapely pro film "Tenebrae" uvedeni jako Simonetti-Pignatelli-Morante, protože jiní členové skupiny (zvláště Maurizio Guarini a Carlo Pennisi) nemohli pracovat se Simonettim, a Morante se nezapojil. V roce 2013 zahrál basovou kytaru ve skladbě "Backlit" z alba "Simulakrum Lab", klasickém syntezátorovém hudebním projektu vytvořeného Paolem Prevostou.
https://alchetron.com/Fabio-Pignatelli
Členové

(Narozen 22. července 1949, Catania, Sicily, Italy)
Drums


Agostino Marangolo se na konci 60. let přestěhoval ze Sicílie do Říma jen se svými bratry Antoniem a jeho bratrancem Carlem Pennisim, oběma bylo dvacet let. Zformovali skupinu GROG, skupina, v níž hrál Agostino na bicí, Antonio zpíval a bratranec Carlo hrál na kytaru. Ihned získali smlouvu s RCA a zúčastnili se všech velkých akcí v hlavním městě jako Festival Pop ve Villa Pamphili a Lázních Caracalla, ale hráli také ve všech nejznámějších klubech v Římě, od Piperu až po Titan.

Flea On The Hone byl nový název skupiny pro další období, a stejně bylo pojmenováno i album, které vydala RCA v roce 1970. Skupina s názvem Flea vydala v roce 1972 pro Fonit Cetra album "Topi O Uomini". V tomto roce Antonio přestal zpívat a sicilského baskytaristu nahradil římský hudebník Elio Volpini, kvarteto se pak zaměřilo na jazz-rock a nahrálo album s názvem "Etna" v roce 1974.

V následujícím roce bratři Marangolové dokončili nahrávání alba "Profondo Rosso" s Goblin, kde nahradili Claudia Simonettiho a Waltera Martina, kteří opustili kapelu během nahrávání. Jsou spoluautory skladby "Death Dies" ke konci alba. Když se Simonetti vrátil, Antonio se raději vrátil na Sicílii, kde se věnoval výuce hry na saxofon. Agostino místo toho zůstal v Goblin až do roku 1980, kde realizoval některé z filmů jako "Suspiria" od Daria Argenta a "Zombi" od George C. Romera. Ke konci 70. let, v období velkého nahrávacího úsilí, během kterého byl Agostino velmi oblíbeným studiovým hudebníkem, se seznámil s Pino Danielem, s nimž nahrál alba "Pino Daniele" a "Nero A Metà".

V roce 1980 na konci kapitoly Goblin, se podílel na projektu "New Perigeo" se známým baskytaristou Giovannim Tommaso. Na tomto projektu, který trval tři roky, se také podíleli Danilo Rea, Maurizio Giammarco a Carlo Pennisi, a jvýsledkem bylo album "Effetto Amore".

Rok 1983 přinesl album "Musicante", mezinárodní dílo Pina Daniele, v němž se k Agostinovi připojili hudebníci z Kalifornie Alphonso Johnson (basista Weather Report), saxofonista Mel Collins (King Crimsone, Clannad) a Nanà Vasconcelos. Během následujícího evropské turné, ke kterému se připojili také Gato Barbieri a Trilok Gurtu, bylo nahráno živé album "Scio". Další skvělá turné "Bonne soirée” – sempre di Pino Daniele" spojilo Agostina s dalšími velkými jmény na mezinárodní scéně jako Chris White (saxofonista Dire Straits), Jeremy Meek (basista Joan Amatrading) a perkusionista Danny Cummings (Talk Talk, Paul Young). Všechny tyto nabyté zkušenosti při těchto projektech přinesly Agostinimu velkou oblibu.

Od druhé poloviny 80. let se Agostino Marangolo rozhodl dobře využít svých zkušeností i ve výuce a v Římě otevírá velmi důležitou školu zahrnující dvě velká jména italských bicích - Walter Martino a Roberto Gatto. Díky intenzivní aktivitě tohoto období mezi školou, koncerty a nahrávacími studi v roce 1988 spojila Agostina se Stevem Gaddem rytmus na albu "Schizzechea" s oblábeným Pino Danielem, což vyvrcholilo účasti Agostina v programu RAI "International Doc Club" Renzo Arboreho a dirigentka Gege Telesforo, a přineslo příležitost setkat se s mezinárodními umělci jako dueto "Tuck & Patty" nebo s vynikajícími zpěváky Anitou O'Day a Dee Dee Bridgewater.


Desetiletí zahájené krásným albem "Il ladro" Angela Branduardiho, po kterém dlouhé a prestižní turné navštívilo Francii, Švýcarsko, Německo, Rakousko a Holandsko, bylo i zlomovým bodem. Od roku 1993 se Agostino rozhodl dočasně omezit komerční hudbu a "začal se věnovat výuce a prohlubování dalších a vzrušujících uměleckých zážitků. Obnovil historickou skupinu "Napoli Centrale" slavného saxofonisty Jamese Senese, se kterým po tři roky kromě intenzivní koncertní činnosti v Itálii i v zahraničí, nahrál dvě alba, spolupracoval se skupinou "Francesco Bruno Quartet" a se skupinou "Ozone" společně s bratrem Antoniem. V červnu 1996 publikoval videokazetu "Re, regine, fanti e pedine", která rychle získala velký úspěch u kritiků a publika. Následně publikoval metodiku "Poliritmia e tecnica moderna della batteria" spolu se svým přítelem Enricem Di Bellou. Po letech nepřítomnosti ve světě hudby díky velkému přátelstvím, které jej spojovalo s jeho producentem, Agostino v roce 1998 přijal návrh na spolupráci s rockovou zpěvačkou Irene Grandi, nejprve na zimní a letní turné po celé Itálii a později v roce 1999 nahrál i její album "Verde Rosso e Blu". V léto 2000 byl na turné s velmi zvláštní a originální skupinou Neri Per Caso, s níž spolupracoval předchozí zimu na nahrávání některých písní z alba "Angelo Blu".

Rok 2001 přinesl reunion Goblin, který konečně po 20 letech dostal správnou příležitost podílet se na filmu "Non Ho Sonno". S původním sestavou Agostino Marangolo (bicí), Massimo Morante (kytara), Fabio Pignatelli (basa) a Claudio Simonetti (klávesy) se Goblin snažili, aby hudba filmu udržovala jejich "zvuk" navzdory příchodu nových technologií a současně vytvářeli různorodé zvuky, jako například v minulosti pro jiné soundtracky. V roce 2001 Agostino vydal i své první sólové album "Day By Day", v prodeji bylo od začátku prosince 2001, které konečně přineslo, jak tvrdí Marangolo, současné hudební a bubenické řešení. Bylo ale velmi obtížné uklidnit jak veřejnost, tak i příznivce. Objevili se na něm hosté, mimořádné talenty italské hudební scény, jako Antonio Marangolo, Carlo Pennisi, Stefano Di Battista, Pippo Matino, Rocco Zifarelli, Gigi De Rienzo, Fabio Pignatelli, Massimo De Divitiis (Neri per Caso), Pierpaolo Principato, Lorenzo Feliciati, Pierluca Buonfrate, Berger Campos. Následující rok 2002 je Agostino v nahrávacím studiu s Niccolo Fabim při realizaci alba "La cura del Tempo", zatímco v roce 2006 ho byl znovu zaměstnán Fabiem pro nahrávání CD "Novo Mesto". Se stejným zpěvákem a skladatelem byl na turné v průběhu roku 2003 s s živým DVD na konci roku souvisejícího s tímto turné a poté s turné roku 2006. V roce 2005 Marangolo natočil své druhé album "Avant le desert" se stejným kvartetem, ve kterém vystoupil i naživo - Agostino na bicí, bratr Antonio na saxofon, Pierpaolo Principato na klávesy a klavír, Lorenzo Feliciati na basu. Od roku 2007 byl Feliciati nahrazen skvělým přítelem basistou Gigi De Rienzem.

Agostino v současnosti hraje s Trio Revolution spolu s Pierpaolo Principato a Gigi De Rienzo a reunionovanou skupinou Goblin, kteří se vydali na evropské turné. Agostino vyučuje doma v Římě ve svém nahrávacím studiu, ve škole Saint Louis Roman, v Toskánsku ve škole Freestroke ve Florencii a na hudební stanici Civitavecchia, kde uvádí pouze specializační kurzy. Kromě toho v průběhu roku pořádá semináře po celé Itálii ve školách hudby a na konzervatořích.
Členové

(Narozen 15. února 1952, Sao Paulo, Brazil)
Keyboards


Claudio Simonetti je původem brazilsko-italský hudebník a filmový skladatel. Narodil se jako Syn skladatele a estrádního umělce Enrica Simonettiho. Hraje na klávesy v progresivní rockové kapele Goblin, Simonetti se od 70. let specializuje na záznamy pro italské a americké horory.

Jako dlouholetý spolupracovník režiséra Daria Argento, Simonetti pracoval na několika filmech tohoto režiséra a producenta, včetně "Deep Red", "Suspiria", "Dawn Of The Dead", "Tenebrae", "Phenomena", "Demoni" a "Opera". Jeho tvorba je již dlouhou dobou ikonickou základnou italského žánrového kina a spolupracuje i s dalšími režiséry jako Ruggero Deodato, Umberto Lenzi, Lucio Fulci, Enzo G. Castellari, Lamberto Bava a Sergio Martino. Jeho vysoce experimentální scénáře jsou známé jeho vlastním charakteristickým stylem, elektronickým a progresivním zvukem ovlivněným rockem a mnohdy byly napodobovány. Studoval na Conservatorio di Santa Cecilia v Římě.

Simonetti byl klávesistou italské progresivní rockové skupiny Goblin, která se původně zformovala pod názvem Oliver, později Cherry Five. Byl ovlivněn hudebníky jako Keith Emerson, Brian Auger, Rick Wakeman a Tony Banks.

Simonetti je pravděpodobně nejznámější svou elektronickou stopou ke klasickému horroru "Dawn Of The Dead" George A. Romera, ale je také velmi uznáván za jeho práci na filmech italského hororového mistra Daria Argenta, s nímž pracoval téměř výlučně od roku 1975. Záznam Goblin pro jeho film "Profondo rosso" (1975) byl jeden z nejprodávanějších soundtracků hororových filmů, které kdo vyprodukoval. Když se Goblin rozpadli v roce 1979, Claudio začal sólovou kariéru jako elektronický hudebník, ale pokračoval v natáčení Argentoových filmů včetně "Tenebrae" (1982), "Demons" (1985), "Opera" (1987), "The Card Player" (2004) a "Dracula 3D". Kapela se však v roce 2000 opět spojila pči realizaci Argenteho filmu "Sleepless" a získala vynikající hodnocení.

Simonettiho další filmová tvorba zahrnuje nahrávky pro mnoho populárních a kultových filmů, jako jsou "Conquest" (1983), "New Barbarians" (1983), "Cut And Run" (1985), "Midnight Killer" (1986), "Hands Of Steel" 1987) a "The Versace Murder" (1998).

Od roku 1978 založil Claudio řadu elektronických disko projektů. V roce 1979 se skupinou Giancarlo Meo vytvořil snad svůj nejznámější projekt se zpěvačkou Vivien Andree (Vivianem Andreattinim), jejíž píseň "Give Me A Break" se stala menším hitem v amerických tanečních hitparádách. Později skladbY pro Vivien Vee, zejména pak pro "Blue Disease" z roku 1983, předvedl některé z temnějších a hubenějších zvuků známých z let u Goblin. Dalším projektem byl Easy Going se skladbami "Baby I Love You" (1978) a "Fear" (1979). V roce 1983 se stal středobodem italské disko skupiny Crazy Gang.

V roce 1999 založil Simonetti heavy metalovou skupinu Daemonia, která kromě originálního materiálu zaznamenala aktualizované verze oblíbených skladeb Goblin. Daemonia také přispěla ke vzniku amerických DVD filmů o italských hororových filmech. V roce 2007 složil titulní skladbu "Mater Lacrimarum" pro soundtrack "The Mother Of Tears", který obsahuje vokály Dani Filtha.

V roce 2009 Claudio spolupracoval s Los Angeleskou heavy metalovou skupinou Rusty Eye. Hrál na klávesy ve skladbách "Mondo Cane" a "Wings Of The Demon" z alba "Possessor".

Dne 16. října 2010 se Claudio Simonetti se svou skupinou Daemonia zúčastnil akce Soundtracks - A tribute to Pino Rucher. Akce byla sponzorována městskými úřady San Nicandro Garganico a Manfredonia. Také v roce 2010 se Simonetti se svými bývalými spoluhráči z Goblin Massimem Morantiem a Mauriziem Guaraniem spojil s rytmickou sekci Daemonia, aby vytvořili New Goblin. Odehhráli pak několik koncertů po celém světě, což trvalo až do podzimu 2013, kdy opustil New Goblin spolu s Daemonia rytmickou sekcí k reformě Daemonia pod novým názvem Claudio Simonetti's Goblin.

V roce 2013 také hrál na klávesy ve skladbě "Aggregat 4" z alba "Simulakrum Lab", což je vintage syntezátorský hudební projekt vytvořený Paolo Prevostem. V roce 2015 vydal album "The Murder Collections" s nově upravenými verzemi jeho filmových témat se soundtracků "Profondo Rosso", "Suspiria", "Tenebrae" a "Dawn Of The Dead".
https://alchetron.com/Claudio-Simonetti
Členové

(rodné jméno Aidan Zammit Lupi)
(Narozen 20. října 1965, Sliema, Malta)
Keyboards


Aidan Zammit je muzikant pocházející ze Sliemy na Maltě. Od roku 1985 sídlí v Itálii. Aidan spolupracoval jako skladatel, hudebník a zpěvák s mnoha umělci jako jsou Mike Francis, Niccolo Fabi, Andrea Bocelli, Nicola Piovani, Vincenzo Cerami, Claudio Baglioni, Bungaro, Lorenzo Feliciati, Simone Cristicchi, Antonello Venditti, Marco Mengoni, Angelo Branduardi, Il Volo a Vocintransito. Vystupoval v Chartúmu s Fabim, na prvním popovém koncertě, který kdy pořádal západní umělec v Súdánu.

Na festivalu v Sanremu v roce 2004 aranžoval a dirigoval píseň "Guardastelle", oceněnou za nejlepší skladbu v tomto roce. V roce 2009 se Zammit připojil k italské progresivní rockové skupině Goblin. S hudebníky Mike Francisem a Mario "Mari-One" Puccionim je Zammit členem "Mystic Diversions", s nimiž nahrál 6 alb a skladby vydal na více než 130 kompilacích. Vystupoval a psal pro filmové, televizní a divadelní zvukové nahrávky, včetně filmů Roberta Benigniho a komixů od Warner Bros. V roce 2009 vyšlo album "Fly Away - The music of David Foster", kde se představil Zammit jako klávesista a zpěvák ve třech skladbách. Ve skladby hostují mezinárodní umělci jako Jay Graydon, John "JR" Robinson, Neil Stubenhaus, Robbie Dupree a Arnold McCuller.

V roce 2010 koncertoval jako klávesista s vítězem X-Factoru Marco Mengonim a objevil se na živém záznamu CD/DVD "Re Matto Live". V letech 2012 a 2013 navštívil USA a Latinskou Ameriku jako klavírista a hudební režisér s Il Volo. V roce 2013 znovu koncertoval s kapelou Goblin tentokrát po USA. Od roku 2014 koncertuje s Claudiem Baglionim a Giannim Morandim na klávesy, kytaru a flétnu.

V roce 2017 vyjel opět na turné s kapelou Goblin po Evropě a Severní Americe.
Členové

Bass

Cecilia je italská hudebnice a hráčka na basovou kytaru. Působí jako členka kapele Black Mamba, Claudio Simonetti's Goblin a Adimiron.
Členové

(Narozen 22. července 1949, Catania, Sicily, Italy)
Saxophone


Antonio Marangolo je italský skladatel, saxofonista a aranžér pocházející z hudební rodiny v Acireale, jeho mladší bratr je známý bubeník Agostino Marangolo. Přestěhovali se s rodinou do Říma, kde začal svouji hudební činnost. V letech 1970 až 1976 byl rockovým zpěvákem a klavíristou, ale nakonec se soustředil od roku 1976 na hru na saxofonisty.

V roce 1980 začal Marangolo spolupracovat se zavedenými autory jako jsou Rita Pavone, Nada, Sergio Caputo, Ivano Fossati, Antonello Venditti Ornella Vanoni. V roce 1982 začala jeho úspěšná spolupráce s Paolo Contem, která trvala až do roku 1990. V roce 1983 napsal hudbu pro film Notturno od Giorgia Bontempiho. Spolupracoval s mnoha hudebníky jako Claudio Lolli, Vinicio Capossela, Sergio Endrigo, Miriam Makeba, Caterina Caselli, Max Manfredi a především Francesco Guccini, se kterým hrál od roku 1983 jako saxofonista.

V únoru 2014 vydal svůj první román "Complice lo specchio", které publikovali Mondadori a na Sicílii.
Členové

(Narozen ***)
(znám také jako Toni Gionta, Tony Turn)
Vocals


Tony je italský zpěvák. Byl členem krátce trvající prog rockové kapely L'Uovo di Colombo, která v roce 1973 vydala bezejmenné album pod hlavičkou EMI Records. Později se stal zpěvákem kapely Cherry Five, předchůdce Goblin s několika jejími budoucími členy.
Členové

(Narozen 18. dubna 1953, Milan, Italy)
Drums, Percussions


Walter Martino je italský hudebník a hráč na bicí nástroje pocházející z města Milano, Itálie. Jeho otec Bruno byl zpěvák, klavírista a skladatel známý jak v Itálii, tak v zahraničí. Když mu bylo 10 let, začal svoji hudební dráhu studiem hry na klasický klavír. Brzy se věnoval také bicím, které se ve 14 letech staly jeho hlavním nástrojem. V letech 1968 až 1974 spolupracoval s mnoha kapelami a umělci jako: Il Ritratto di Dorian Gray, Raccomandata con Ricevuta di Ritorno, Reale Accademia di Musica, Tito Schipa Jr., Giovanni Ullu, Paolo Rustichelli, Enrico Simonetti, Severino Gazzelloni a další.

V roce 1975 pro svoji kariéru a své zkušenosti udělal dva zásadní kroky. Po vzniku skupiny GOBLIN společně s Claudiem Simonettim, Fabio Pignatellim a Massimo Morantem složil, aranžoval a nahrál s nimi soundtrack pro film Daria Argento "Deep Red", který měl skvělý úspěch ve světě. V polovině roku 1975 pak Walter opustil Goblin, aby se připojil k další historické italské rockové skupině LIBRA, jediné italské kapele, která zaznamenala dvě alba pro proslulou americkou nahrávací značku Motown Records. S kapelou Libra si uskutečnil sen mnoha evropských hudebníků - hrát vlastní hudbu ve Spojených státech. Ve skutečnosti se kapela vydala na turné, které začalo v Detroitu a projelo velký počet měst. Libra hrála jako doprovod kapel a slavných umělců jako Savoy Brown, Steppenwolf, Tubes, Frank Zappa, Image, Argent aj. Na konci turné se skupina dostala do studia v Los Angeles, aby nahrála svoji druhou desku "Winter Day's Nightmare".

V roce 1976 se Walter vrátil do Itálie a okamžitě se stal jedním z nejžádanějších bubeníků, který byl hodně zván do nahrávacích studií a na různá turné po velkých italských i zahraničních umělcích jako Alan Sorrenti, Antonello Venditti, Mia Martini, Claudio Baglioni, Loredana Berte, Mina, James Senese, Tony Esposito, Carnascialia, Amii Stewart, Gary Low, Jeanne Mas, Mike Francis, Moses, Massimo Ranieri, Rodolfo Maltese, Amedeo Minghi, Vivien Vee, Easy Going, Riviera, Kasso a Program Two. Zúčastnil se mnoha nahrávek a televizních pořadů s dirigenty jako Enrico Simonetti, Franco Cerri, Vito Tommaso, Pippo Caruso, Gianni Mazzou atd.

V roce 1980 se přestěhoval do Milána, kde spolupracoval s několika hudebníky a umělci jako Mauro Paoluzzi, Mario Lavezzi, Simon Luca, Tony Mims a Alberto Radius. Od roku 1985 se věnuje stylu jazz and fusion, který se zúčastnil také nahrávky Umbria Jazz 1986. V roce 1988 hrál na bicí v italském turné na Banco del Mutuo Soccorso, v roce 1989 byl na turné v bývalém Sovětském svazu s Robertem Ciottim a v roce 1990 spolupracoval na živém nahrávání dvojitého CD "Prometeo" s Renatem Zero. Ve stejném období spolupracoval s kapelou Jazz-Latin-Fusion Samambaya s Irivem De Paula a Karl Potterem po tom, co vytvořil vlastní kapelu Percussion System, sextet založený na perkusích, který se spojil mnoho mladým hudebníků jako Giovanni Imparato, Arnaldo Vacca, Umberto Vitiello, Claudio Colasazza, Pippo Matino, Rocco Zifarelli, Pino Iodice, Francesco Marini nebo Massimo Carrano. S nimi také nahrál všechny originální skladby, které složil pro tuto příležitost.

Jako skladatel a aranžér během své kariéry dotáhl své skladby na první místa v hitparádách v Itálii i v zahraničí, mezi nimi např. "Brazilian Dancer" (Kasso, 1981), "Sahara Woman" (Kazino, 1985), "Tell Me Bonita" (Dana Dowson, 1991). Kromě "Deep Red" složil v roce 1978 zvukové stopy pro filmy jako "Shock" od Maria Bava společně s kapelou Libra a "Nervi a pezzi" od francouzského Bernarda Douboise v roce 1980, hudbu pro divadlo a balety (Occasi, 1983) a mnoho reklam (Alemagna, Beghelli, Arquati, Riello, "Alta velocita" pro Ferrovie dello Stato aj.). Spolu s Robertem Gattem a Agostinem Marangolo v letech 1988 a 1989 spolupracoval na bubenickém kurzu, který se spojil s velkým množstvím kluků pocházejících z celého Itálie. V roce 1990 založil Percussion System School, exkluzivní školu věnovanou studiu hry na bicí. Každoročně v letech 1992-1997 organizoval "Concorso Nazionale Per Batteristi Percussionisti Non Professionisti", kde mladým nadějím italského bubnování věnval velmi profesionální ceny. Walter Martino je také autorem první italské video-metody pro bicí vydané v roce 1993 s názvem La Batteria Moderna. Od roku 1994 je prezidentem B.I.A. (Batteristi e Percussionisti Italiani Associati), sdružení založené společně s nejslavnějšími italskými bubeníky jako Ellade Bandini, Giulio Capiozzo, Alfredo Golino a mnoha dalšími, kteří se zaměřují jak na profesionály, tak na amatéry. V roce 1996, 1997 a 1998 také organizoval "Vacanze-studio per batteristi all'Isola d'Elba", do kterého se zapojili někteří nejlepší italští bubeníci jako Maurizio Dei Lazzaretti, Pierfoschi, Agostino Marangolo, Walter Calloni, Christian Meyer, Ellade Bandini, Roberto Gatto, Daniele Tedeschi a Davide Ragazzoni. V současné době se Walter věnuje didaktice a skládání mnoha druhů hudby, aniž by zanedbával jeho koncertní či studiové práce.
Členové

(také znám jako Charlie)
Guitars


Carlo je italský kytarista, skladatel a producent. Je bratrancem bratrů Agostino Marangolo a Antonio Marangolo.

Produkoval, vystupoval, aranžoval a řadu nahrávek a filmových soundtracků jak v Itálii, tak v USA. Z těch nejpozoruhodnějších to byli jsou Nestor Torres, Rita, Riccardo Cocciante, Belinda Telemaque, Paola Turci, Jerome Rhyant a mnoho dalších.

Působil v kapelách Cadence, Etna, Flea, Flea On The Honey, Goblin, Libra, New Perigeo, Pole Position a Zebra Crossing. Ke kapele Libra se připojil v roce 1977 a nahrál s nimi jejich třetí album/soundtrack k filmu "Schock (Transfert-Suspence-Hypnos)". S Goblin nahrál alba "Patrick" a "Buio Omega".
Členové

(celým jménem Giovanni Battista Tani)
(Narozen 1970, Roma, Italy)
Drums, Vocals


Titta Tani je italský hudebník, začínal jako bubeník, ale postupně začal i zpívat.

Tani začal hrát bubny až ve věku 23 let, ovlivnili je především Lars Ulrich, Nick Menza a Rat Skates. Svouji kariéru začínal v thrash metalové kapele nazvané Klessidra a po několika letech začal přecházet od bubnů k vokálům, ačkoli stále hraje na bicí v několika kapelách, často jako hostující nebo studiový hudebník.

Titta působil v mnoha kapelách, někde jako déle působící člen, jinde pouze nahrál jedinou desku, jejich přehled ale působí až impozantně: Abstracta (1998), Glory Hunter (Vocals, 1999-2000), Necrophagia (2003-2006), Astra (2004-2009), DGM (Vocals, 2001-2007), Daemonia (Drums, 1999-present), New Goblin (Drums, 2011-2013), Ashent (Vocals, 2010-present), Virtual Mind (Vocals, 2011), Claudio Simonetti's Goblin (Drums, 2014-present), Architects of Chaoz (Vocals, 2017-present), Ehfar (Vocals, 2017-present), Forces United (Vocals, 2017-present), Dreamscape (Vocals), Empty Tremor (Vocals), Icycore (2009, Vocals), Klessidra.
Členové

(Narozen 15. května 1973, Castel di Sangro, AQ, Italy)
Bass


Začínal hrát na kytaru jako samouk ve věku 15 let. Jeho vášeň jej přiměla přejít k soukromým lekcím a po několika letech strávených v poznávání hudby se zapsal na univerzitu v Římě. V těsném kontaktu s odborníky z italské hudební scény jako U. Fiorentino, F. Ventura, M.Rosati S. Micarelli, N.Puglielli, M. Moriconi, G. Gullotto, M. FEDELI, A. Avena se stal jedním z nejlepších kytaristou, školu absolvoval s vyznamenáním. Později studoval u Roberta Fabbriho a vystudoval i hru na klasickou kytaru.

V roce 2000 měl možnost zahrát si s Maestro Claudiem Simonettim a poté se stal se součástí jeho kapely Daemonia. Ve stejném roce natočil své první album "Live... or Dead" a začal vystupovat v nejvýznamnějších městech světa jako New York, Los Angeles, Tokio, Amsterdam, Lucembursko, Lyon, Londýn, Porto, Riga, Kyjev , Berlín, Krakov, Helsinki, Brusel, Melbourne. Hodně koncertoval i v Itálii, v rádiu a na prestižních filmových Festivalech. Jeho kytara se podílela na albech "Dawn Of The Dead" - albu představující rock, pop, blues, jazz i funky stopy, "Mater Lacrimarum" od Daemonie a se sólovým zpěvem Dani Filtha; "Dracula 3D". Dne 18. února 2011 se představil v nové roli basisty New Goblin při nahrávání dvojitého CD "Live In Rome". Dne 22. října 2011 v Teatro Tendastrisce v Římě hrál se Steve Hackettem (ex-GENESIS).

Spolupracoval také s toskánským zpěvákem a skladatelem Mauro Lusinim, autorem "C’ era un ragazzo (che come me amava i Beatles e i Rollling Stones)". Po mnoho let se také věnuje výuce, nahrávací a koncertní činnosti. Již třináct let je kytaristou C.Simonetti's Goblin, od května 2010 je i basistou New Goblin. V současné době je novým kytaristou Nuova Raccomandata Ricevuta Ritorno.
Členové

(Narozen 7. září 1940, Roma, Italy)
Film Director, Producer


Dario Argento je italský režisér, scenárista a producent především hororových filmů. Dario Argento se narodil v Římě jako prvorozený syn slavného filmového producenta Salvatore Argenta a italské modelky Eldy Luxardo. Už jako malý s nadšením poslouchal strašidelné příběhy, které mu na dobrou noc vyprávěli rodiče a další členové rodiny. Rovněž četl povídky Edgera Allana Poea, Hanse Christiana Andersona nebo bratří Grimmů. Noční můry a traumata, které mu po nocích díky těmto zdrojům zpestřovali dětství, se později staly náměty většiny jeho nejslávnějších filmů - napínavých giallo thrillerů a hororů, které více než na samotném příběhu byly postaveny na extrémním násilí a krvi, snové atmosféře a nenapodobitelné vizuální stylistice.

Westerny jej však příliš nenadchly. Argento totiž miloval obzvláště filmy Ingmara Bergmana a Alfreda Hitchcocka. Nikdy nechodil na filmařskou školu. Po absolvování střední katolické školy byl zaměstnán jako publicista v novinách Paese Sera a odtud je jeho psaní, v kombinaci s láskou k filmu, přivedlo až k scenáristice. Jedním z jeho prvních scenáristických počinů byla spolupráce s Bernardem Bertoluccim na předloze k filmu "Tenkrát na Západě" (1969). Byl to ten legendární western Sergia Leoneho a Argento se jako 29 letý začínající filmář objevil v jeho hlavních titulcích.

Tímto úspěchem a a dalšími zkušenostmi jako spolurežisér na třech menších italských filmech si Dario u svého otce získal tolik důvery, že mu pod křídly vlastní produkční společnosti zajistil natáčení prvního vlastního filmu. Dario totiž nechtě, aby mu kdokoliv další zasahoval do jeho scenaře a o jeho filmové podobě měl také svoji jasnou představu. Thriller "The Bird With The Crystal Plumage" (1970), vychádející z románu Fredericka Browna "The Screaming Mimi", zaznamenal mezinárodní úspěch a mladému Argentovi se na prahu třicítky rozevřela kariéra úspěšného filmaře. Až v roce 1975 natočil úspěšný thriller "Deep Red", kde do hlavní role obsadil Davida Hemmingse a Dariovu manželku Dariu Nicolodi. Tento film získal mezinárodní úspěch a tím také odstartovala jeho osobní kariéra.

V současnosti je považován za jednoho z nejlepších filmových režisérů v oblasti hororu a thrilleru. Quentin Tarantino přiznal, že je Dario pro něj příkladem jak natáčet filmy. Argento získal i několik mezinárodních ocenění. V USA, Japonsku či Německu patří k nejoblíbenějším režisérům hororových filmů. V roce 1978 byl producentem zombie hororu George A. Romera — Úsvit mrtvých. Režisér Alfred Hitchcock po zhlédnutí filmu "Deep Red" o Argentovi v tisku řekl: "Z tohoto italského mladíka začínám mít strach".

V jeho filmech účinkovaly herecké legendy jako Iggy Pop, Jennifer Connelly, Rutger Hauer, David Hemmings, Giuliano Gemma, Jessica Harper, Donald Pleasence, Max von Sydow, Udo Kier, Asia Argento, Adrien Brody, Harvey Keitel, Bud Spencer, Liam Cunningham, Julian Sands, Michele Soavi, Philipe Leroy, Piper Laurie, James Russo a další. Mezi jeho nejúspěšnější filmy patří kromě filmu Tmavě červená i Phenomena, Suspiria nebo Tenebre. Phenomena je zároveň i jeho nejoblíbenější film a vyniká nádhernou hudbou skupin Goblin a také Iron Maiden která k filmu složila píseň Flash Of The Blade. Film Suspiria se zařadil mezi 100 nejstrašidelnějších hororů všech dob.

Zpět
Alba kapely:
2018 Fearless (37513 Zombie Ave.)
2016 Live 1978 (live)
2016 Austinato Live In Texas (live)
2015 Four Of A Kind
2013 Tour 2013 (EP)
2012 New Goblin: Live In Roma (live)
2006 Back To The Goblin 2005
1982 Volo
1978 Il fantastico viaggio del "bagarozzo" Mark
1976 Roller
1975 Cherry Five

Goblin Rebird:
2016 Alive
2015 Goblin Rebirth

Claudio Simonetti's Goblin:
2019 The Devil Is Back
2015 Profondo rosso
2014 The Murder Collection

Soundtracky:
2001 Non Ho Sonno
1999 La Via Della Droga
1997 Buio Omega
1989 La Chiesa (with Keith Emerson)
1985 Phenomena
1983 Notturno
1982 Tenebre
1981 St. Helens
1980 Contamination
1979 Squadra Antigangsters
1979 Amo Non Amo
1979 Patrick
1978 Zombi
1978 Yell (SP)
1977 Suspiria
1976 Gamma
1976 Perché Si Uccidono
1975 Chi? (SP)
1975 Profondo Rosso


Skupina:
Massimo Morante - Electric & Acoustic Guitars, Bouzouki
Fabio Pignatelli - Bass, Keyboards
Maurizio Guarini - Keyboards, Hammond & Harpsichord
Agostino Marangolo - Drums, Keyboards
Hosté:
Diskografie Fearless (37513 Zombie Ave.)
Vyšlo 2018, BackToTheFudda, BTTF-010 (Canada)

Seznam skladeb:
01. L'Alba Dei Morti Viventi (7:39)
02. Zombi (5:05)
03. Oblio (5:21)
04. La Caccia (4:19)
05. Zaratozom (4:10)
06. Sighs (3:51)
07. Suspiria (4:59)
Total Time: (35:24)

Editong, Recording, Mixing & Mastering: Fabio Pignatelli at GGG Studios, Roma, Italy
Artwork Graphic & Art: Freddie "Playwolf" Wolf


Skupina:
Hosté:
Diskografie Live 1978
LP, vyšlo 2016, AMS Records, AMS LP 126 /Cinevox, AMS LP 126

Seznam skladeb:
Side One
01. Aquaman (7:32)
02. Snip Snap (7:36)
03. Profondo Rosso (4:10)
04. Mark Il Bagarozzo (6:22)
Side Two
05. Notte (2:53)
06. Opera Magnifica (4:38)
07. Le Cascate Di Viridiana (6:22)
08. Un Ragazzo D'Argento (6:02)
Total Time: (45:35)

Executive Producer: Matthias Scheller
Layout: Eugenio Crippa
Liner Notes, Artwork [imagery]: Fabio Capuzzo
First time on vinyl. Gatefold sleeve. Recorded live in Sanremo May 25, 1978.

Skupina:
Maurizio Guarini - Keyboards, Hammond Organ, Clavicembalo
Fabio Pignatelli - Bass, Keyboards
Massimo Morante - Electric & Acoustic Guitars, Bouzouki
Agostino Marangolo - Drums, Keyboards
Hosté:
Diskografie Austinato Live In Texas
Vyšlo 29. února 2016, BackToTheFudda, BTTF009

Seznam skladeb:
01. Magic Thriller Intro (2:08)
02. Magic Thriller (4:55)
03. Mad Puppet (6:33)
04. Dr. Frankestein (6:37)
05. Roller (5:04)
06. E Suono Rock(4:42)
07. Aquaman (6:00)
08. Non Ho Sonno (2:54)
09. Death Farm (4:04)
10. Goblin (12:06)
11. L'alba Dei Mortiviventi (7:06)
12. Zombi (5:01)
13. Tenebre (4:42)
14. Suspiria (6:28)
15. School At Night (1:24)
16. Profondo Rosso (4:22)
Total Time: (78:12)


Skupina:
Massimo Morante - Electric & Acoustic Guitars, Bouzouki (03)
Maurizio Guarini - Keyboards, Hammond & Harpsichord (07)
Fabio Pignatelli - Bass, Keyboards
Agostino Marangolo - Drums, Keyboards
Hosté:
Antonio Marangolo - Sax (01)
Aidan Zammit - Keyboards (04)
Diskografie Four Of A Kind
Vyšlo LP 2015, BackToTheFudda, BTTF 006 (Italy)
CD 2015, BackToTheFudda, BTTF 005 (Italy)


Seznam skladeb:
01. Uneven Times (7:32)
02. In The Name Of Goblin (4:48)
03. Mousse Roll (5:07)
04. Bon Ton (4:38)
05. Kingdom (5:37)
06. Dark Blue(s) (5:05)
07. Love & Hate (5:30)
08. 008 (5:24)
Total Time (43:41)

Bonus track on 2017 CD reissue:
09. Goblin (recorded Live in Austin April 29, 2014) (12:23)

Mixing: Fabio Pignatelli
Artwork: Sean Chapell

Skupina:
Massimo Morante - Electric & Acoustic Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Maurizio Guarini - Keyboards
Bruno Previtali - Bass
Titta Tani - Drums
Hosté:
Diskografie Tour 2013
EP, vyšlo 2013, Death Waltz Recording Company, DW019 (UK)

Seznam skladeb:
01. Profondo Rosso (4:01)
02. Roller (4:18)
03. Suspiria (6:52)
04. Tenebre (4:15)
Total Time: (19:29)

Cover Art: Graham Humphreys

Skupina:
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Maurizio Guarini - Keyboards
Bruno Previtali - Bass
Titta Tani - Drums
Hosté:
Diskografie New Goblin: Live In Roma
Vyšlo 2011, AMS, AMS LP 54 (Italy), No Music No Life, NMNL 01/12 (Italy)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Intro New Goblin (1:42)
02. Magic Thriller (5:16)
03. Mad Puppet (5:52)
04. Dr. Frankenstein (6:41)
05. Roller (5:21)
06. E Suono Rock (5:10)
07. Aquaman (7:10)
08. Non ho Sonno (4:18)
09. Death Farm (4:41)
CD 2
01. Goblin (10:41)
02. L'Alba Dei Morti Viventi (7:11)
03. Zombi (4:43)
04. Suspiria (9:08)
05. Tenebre (4:39)
06. Phenomena (5:59)
07. School at Night (1:04)
08. Profondo Rosso (4:56)
09. Zaratozom (3:56)
Total Time: (98:21)

Recorded at Alpheus, Roma, on February 18th, 2011

Skupina:
Massimo Morante - Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass, Keyboards
Agostino Marangolo - Drums
Hosté:
Diskografie Back To The Goblin 2005
Vyšlo 2006, BackToTheFudda, BTTF 001 (Canada)
LP 2009, Giallo Music, GM001LP (Poland)

Seznam skladeb:
01. Victor (2:30)
02. Dlen Dlon (5:11)
03. Bass Theme In E- (4:15)
04. Hitches (5:32)
05. Japanese Air (6:57)
06. Sequential Ideas (5:58)
07. Lost In The Universe (5:20)
08. Magic Thriller (4:57)
Total Time: (40:40)

Artwork: Maurizio Guarini

Skupina:
Mauro Lusini - Lead Vocals
Marco Rinalduzzi - Guitars, Chorus Vocals
Maurizio Guarini - Keyboards, Chorus Vocals
Antonio Marangolo - Saxophone (03)
Fabio Pignatelli - Bass
Derek Wilson - Drums
Hosté:
Simona Pirone - Vocals (02)
Mauro Chiari - Chorus Vocals
Douglas Meakin - Chorus Vocals
Claudio Pizzale - Chorus Vocals
Gianni Mazza - Piano (02-04)
Maurizio Giammarco - Alto & Tenor Saxes
Mario Di Staso - Percussion
Toni Esposito - Percussion
Walter Martino - Percussion
Hosté:
Diskografie Volo
Vyšlo LP 1982, Cinevox, SC 33.45 (Italy)
CD 2015, Cinevox, CD OST-PK 011 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Polvere Blu' (4:55)
02. Fortuna (4:35)
03. Giornata Isterica (4:15)
04. Agro Dolce (4:00)
05. Armonia (4:08)
06. Volo (5:00)
07. Punta Di Rottura (5:07)
08. Est (3:30)
Total Time: (35:30)Skupina:
Massimo Morante - Guitars, Vocals
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Antonio Marangolo - Sax
Diskografie Il fantastico viaggio del "bagarozzo" Mark
Vyšlo 1978, Cinevox, SC 33.37 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Mark Il Bagarozzo (5:00)
02. Le Cascate Di Viriana (5:45)
03. Terra Di Goblin (4:35)
04. Un Ragazzo D'Argento (4:43)
05. La Danza (5:17)
06. Opera Magnifica (3:55)
07. Notte (2:45)
08. ..... E Suono Rock (4:33)
Total Time: (36:33)

Bonus video on 2001 CD release:
Video - Non Ho Sonno
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Massimo Morante - Acoustic & Electric Guitars
Fabio Pignatelli - Bass
Claudio Simonetti - Organ, Pipe organ (Basilica Sacro Cuore, Roma), Piano, Hohner Clavinet, MiniMoog, Logan & Elka String Synthesizers
Maurizio Guarini - Piano, Fender Rhodes, Hohner Piano, Moog, Clarinet
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Roller
Vyšlo 1976, Cinevox, MDF 33.101 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Roller (9:38)
02. Aquaman (5:22)
03. Snip-Snap (3:37)
04. Il Risveglio Del Serpente (3:27)
05. Goblin (11:10)
06. Dr. Frankenstein (6:00)
Total Time: (39:14)

Artwork: Gian Franco Marignani with Carlo Bixio (art director)
Photography: Franco Vitale

Skupina:
Ludovico Piccinini - Guitars
Gianluca De Rossi - Keyboards
Pino Sallusti - Bass
Tony Tartarini - Vocals
Carlo Bordini - Drums, Percussions
Hosté:
Diskografie Cherry Five
Vyšlo 1975, Cinevox, SC 33/27 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Country Grave-Yard (8:19)
02. The Picture Of Dorian Gray (8:28)
03. The Swan Is A Murderer (1 Parte) (3:53)
04. The Swan Is A Murderer (2 Parte) (5:05)
05. Oliver (9:30)
06. My Little Cloud Land (7:43)
Total Time: (42:58)Skupina:
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Giacomo Anselmi - Acoustic & Electric Guitars, Bouzouki
Aidan Zammit - Keyboards
Danilo Cherni - Keyboards
Hosté:
Diskografie Alive
2CD/DVD, vyšlo 2016, Black Widow Records, BWRCD182 (Italy)

Seznam skladeb:
CD1 (48:03)
01. Killer On The Train (6:35)
02. Buio Omega (4:33)
03. Aquaman (6:03)
04. Mad Puppet (4:20)
05. Death Dies (3:16)
06. Roller (5:03)
07. Doctor Frankenstein (6:03)
08. La Chiesa (7:04)
09. Tenebre (5:06)
CD2 (59:38)
10. Goblin (12:15)
11. L'Alba dei Morti Viventi (5:54)
12. Magic Thriller (5:13)
13. Le Cascate Di Viridiana (6:08)
14. Connexion (4:45)
15. Witch (2:37)
16. Suspiria (6:51)
17. Zombi (5:28)
18. Profondo Rosso (10:27)
Total Time: (107:41)

Live 2011 in Rome at Crossroads

Skupina:
Aidan Zammit - Keyboards
Giacomo Anselmi - Guitars
Danilo Cherni - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums
Hosté:
Diskografie Goblin Rebirth
Vyšlo 29. června 2015, Relapse Records

Seznam skladeb:
01. Requiem For X (4:16)
02. Back In 74 (4:23)
03. Book Of Skulls (6:07)
04. Mysterium (4:24)
05. Evil In The Machine (6:17)
06. Forest (6:26)
07. Dark Bolero (4:48)
08. Rebirth (7:36)
Total Time: (44:34)Skupina:
Bruno Previtali - Guitar
Claudio Simonetti - Keyboards
Federico Amorosi - Bass
Titta Tani - Drums
Hosté:
Diskografie The Devil Is Back
Vyšlo 2019, (Italy)

Seznam skladeb:
01. Brain Zero One ()
02. Revenge ()
03. Drug’s Theme ()
04. Agnus Dei ()
05. The Devil Is Back ()
06. Neverland ()
07. Solitude ()
08. Chi? ()
09. Chi?, Pt. 2 ()
10. Saint Ange ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Bruno Previtali - Guitar
Claudio Simonetti - Keyboards
Federico Amorosi - Bass
Titta Tani - Drums
Hosté:
Diskografie Profondo rosso
Vyšlo LP 2015, Rustblade, RBL050LP (Italy)
CD 2015, Rustblade, rbl050 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Profondo Rosso (3:44)
02. Death Dies (4:12)
03. Mad Puppet (5:40)
04. Deep Shadows (5:55)
05. Daemonia - School At Night (Daemonia Live version - 2000)
06. Daemonia - Mad Puppet (Daemonia Live version - 2000)
07. Daemonia - Profondo Rosso (Daemonia Live version - 2000)
08. Simonetti Horror Project - Death Dies (Simonetti Horror Project version - 1992)
09. Simonetti Horror Project - Profondo Rosso (Simonetti Horror Project version - 1990)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Claudio Simonetti - Keyboards
Bruno Previtali - Guitars, Bouzouki
Federico Amorosi - Bass
Titta Tani - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Murder Collection
Vyšlo 2014, LP Deep Red, LP DR 001 (Italy)
CD 2014, Deep Red, CD DR 001 (Italy) With 2 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Profondo Rosso (3:41)
02. Suspiria (4:43)
03. Phenomena (5:17)
04. L'Alba Dei Morti Viventi (6:18)
05. Roller (4:22)
06. Tenebre (4:20)
07. Non Ho Sonno (4:08)
08. E Suono Rock (4:34)
09. Zombi (4:34)
Bonus tracks on CD release:10. Demon (5:48)
11. Opera (4:37)
Total Time: (52:22)
Artwork: Claudia Ducalia


Skupina:
Massimo Morante - Acoustic & Electric Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards, Programming
Fabio Pignatelli - Bass, Programming
Agostino Marangolo - Drums
Hosté:
Vesna Duganova - Soprano Vocals (03)
Antonio Marangolo - Sax (05)
Diskografie Non ho sonno
Vyšlo 2000, Cinevox, CD MDF 342 DK (Italy)
LP 2011, AMS, AMS LP 33 (Italy) New cover
CD 2017, Cinevox, CD OST-PK 033 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Non Ho Sonno (4:07)
02. Killer On The Train (5:54)
03. Endless Love (4:38)
04. Arpeggio - End Title (4:27)
05. Ulisse (4:06)
06. Death Farm (4:06)
Movie Soundtracks
The Death Farm Animals:
07. The Pig (4:57)
08. The Cat (3:15)
09. The Swan (1:38)
10. The Rabbit (3:13)

11. Inquires (1:37)
12. Associated dead (3:59)
13. Final White Week (4:46)
14. Non Ho Sonno- Main Title (1:56)
Total Time: (48:33)

Soundtrack from the 2001 movie directed by Dario Argento

Skupina:
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie La Via Della Droga (OST)
Vyšlo 1999, Cinevox, CD MDF 319 (Italy)
2015, Cinevox, CD OST-PK 015 (Italy) New cover
LP 2016, AMS Records, AMS LP 103 (Italy) New cover
Thanks to UMUR for the addition

Seznam skladeb:
01. La Via Della Droga (Seq.1 - Main Titles) (2:04)
02. La Via Della Droga (Seq.2) (1:39)
03. La Via Della Droga (Seq.3) (2:03)
04. La Via Della Droga (Seq.4) (2:24)
05. La Via Della Droga (Seq.5) (4:36)
06. La Via Della Droga (Seq.6) (2:52)
07. La Via Della Droga (Seq.7) (1:06)
08. La Via Della Droga (Seq.8) (1:40)
09. La Via Della Droga (Seq.9) (2:31)
10. La Via Della Droga (Seq.10) (3:06)
11. La Via Della Droga (Seq.11) (1:36)
12. La Via Della Droga (Seq.12) (3:08)
13. La Via Della Droga (Seq.13 - Finale) (6:30)
Total Time: (35:15)

Soundtrack to the 1977 Italian movie (English: "The Heroin Busters") directed by Enzo Castellari

Skupina:
Carlo Pennisi - Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Buio Omega
Vyšlo 1997, Cinevox, CD-MDF 304 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Buio Omega (Main Titles) (2:52)
02. Quiet Drops (4:31)
03. Strive After Dark (2:30)
04. Pillage (2:20)
05. Rush (4:13)
06. Keen (4:02)
07. Ghost Vest (2:56)
08. Bikini Island (4:02)
09. Buio Omega (Suite 1) (2:56)
10. Quiet Drops (Film Version) (3:48)
11. Strive After Dark (Suite) (3:00)
12. Buio Omega (Alternate Version) (1:40)
13. Strive After Dark (Alternate Version) (3:00)
14. Buio Omega (Synth Effect-Alternate Takes Suite) (2:23)
15. Buio Omega Theme (Reprise) (3:30)
Total Time: (47:43)

Soundtrack to Joe D'Amato's Italian horror movie 'Buio Omega' (1979)
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Various artists
Hosté:
Diskografie La Chiesa
Vyšlo 1989, Cinevox, MDF 33.192 (Italy)

Seznam skladeb:
Side One
01. The Church (Main theme) - Keith Emerson (4:02)
02. La Chiesa - Goblin (5:20)
03. Prelude 24 (From Well Tempered Clavier) - Keith Emerson (2:21)
04. Possessione - Goblin (3:24)
05. Floe - Martin Goldray (8:50)
Side Two
06. The Possession - Keith Emerson (2:23)
07. Lotte - Goblin (3:20)
08. Go To Hell - Zooming On The Zoo (4:00)
09. The Wire Blaze - Definitive Gaze (3:35)
10. The Church Revisited - Keith Emerson (4:24)
Total Time: (41:39)


Skupina:
Claudio Simonetti - Keyboards, Drum Programming
Fabio Pignatelli - Bass, Drum Programming
Hosté:
Diskografie Phenomena
Vyšlo LP 1985, Cinevox, MDF 33.167 (Italy) Besides Goblin tracks includes songs by Various Artists
CD 1997, Cinevox, CD MDF 303 (Italy)
CD 2007, Cinevox ?- CD MDF 618 (Italy) New cover
LP 2014, AMS Records, AMS LP 76 (Italy) New cover

Seznam skladeb:
01. Phenomena (4:25)
02. Jennifer (3:51)
03. The Wind (1:18)
04. Sleepwalking (3:51)
05. Jennifer's Friends (3:28)
06. Phenomena (Film Version 1) (1:23)
07. Phenomena (Film Version 2) (1:54)
08. Phenomena (Piano Solo - Film Version 3) (1:00)
09. Sleepwalking (Alternate Version) (3:54)
10. The Wind (Film Versions Suite 1) (2:32)
11. The Wind ("Insects" - Film Versions Suite 2) (6:54)
12. Jennifer's Friends (Alternate Version) (3:30)
13. Jennifer (End Titles) (4:48)
14. The Monster Child (Spfx Bonus Track 1) (2:04)
15. Phenomena (Video Clip Version - Bonus Track 2) (4:03)
16. Phenomena (Alternate Version - Bonus Track 3) (3:05)
Total Time: (52:00)

NOTE: This is the track list from the 1997 CD edition, the first with Goblin-only music
Soundtrack to Dario Argento's movie (1985)
Artwork: Enzo Sciotti

Skupina:
Fabio Pignatelli - Guitars, Bass
Maurizio Guarini - Keyboards
Antonio Marangolo - Sax
Walter Martino - Drums
Hosté:
Diskografie Notturno
Vyšlo LP 1983, Cinevox, MDF 33.151 (Italy)
CD 1998, Cinevox, CD MDF 320 (Italy) - Remastered with 7 bonus tracks, new cover
CD 2017, Cinevox, CD OST-PK 028 (Italy) - Remastered with 7 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Nocturne (4:03)
02. Bass Theme (3:16)
03. Landing Strip (3:05)
04. Helycopter (5:40)
05. Helycopter (Reprise) (2:47)
06. Est (6:12)
07. Landing Strip (Reprise) (7:02)
Total Time: (32:05)

Bonus tracks on 1998 remaster:
08. Nocturne (Take 1) (3:02)
09. Nocturne (Take 2) (2:35)
10. Nocturne (Take 3) (4:06)
11. Nocturne (Take 4) (1:21)
12. Nocturne (Take 5) (1:53)
13. Nocturne (Take 6) (2:57)
14. Nocturne (Take 7) (1:39)
Total Time: (78:24)

Soundtrack to Giorgio Bontempi's movie (1983)
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Massimo Morante - Electric & Acoustic Guitars
Claudio Simonetti - Roland Jupiter 8, Vocoder, Piano, Electric Piano, Drum Machines, Roland MC4 Sequencer
Fabio Pignatelli - Fretted & Fretless Bass
Hosté:
Diskografie Tenebre
Vyšlo LP 1982, Cinevox, MDF 33.157 (Italy)
CD 1997, Cinevox, CD MDF 302 (Italy) - With 11 bonus tracks, new cover
CD 2012 Cinevox, CD OST-713/s (Italy) - dtto

Seznam skladeb:
01. Tenebre (4:34)
02. Gemini(3:11)
03. Slow Circus (2:30)
04. Lesbo (5:17)
05. Flashing (6:23)
06. Tenebre (reprise) (4:13)
07. Waiting Death (4:19)
08. Jane Mirror Theme (1:55)
Total Time: (32:22)

Bonus tracks on 1997 CD:
09. Flashing (film version) (2:43)
10. Gemini (film version suite) (2:06)
11. Flashing (intro film version) (0:51)
12. Gemini (alternated film version suite) (2:57)
13. Jane Mirror Theme (film version) (0:39)
14. Tenebre (alternate film version) (0:57)
15. Slow Circus (film version suite) (4:55)
16. Lesbo (film version) (3:52)
17. Tenebre Maniac (spfx bonus track 1) (0:45)
18. Tenebre Remix (bonus track 2) (5:08)
19. Flashing Remix (bonus track 3) (5:32)

Total Time: (00:24)

Note: Tracks 18 and 19 originally appeared on the "Tenebre" 12-inch single release
Soundtrack to Dario Argento's movie (1983)

Skupina:
Hosté:
Diskografie St. Helens
DVD, vyšlo 1981, DRG Records Inc.

Seznam skladeb:
01. St. Helen (Love Theme) (2:11)
02. St. Helene Mountain (3:11)
03. St. Helen (Love Theme) (2:09)
Total Time: (7:31)

"St. Helens", alternativně nazvaný "St. Helens, Killer Volcano", je to v podstatě polodokumentaristická dramatizace skutečné události - výbuchu sopky Svaté Heleny v roce 1980 ve státě Washington. Fil byl vyroben pro televizní kanál HBO a režíroval jej Ernest Pintoff a hrli v něm David Huffman, Art Carney, Cassie Yates a Albert Salmi. Film se soustřeďuje na události, které vedly k kataklyzmatické erupci Mount St. Helens ve Washingtonu v roce 1980, s příběhem začínajícím v den vulkanické aktivity, která začala 20. března 1980 a končí v den erupce 18. května 1980. Film měl premiéru 18. května 1981 k prvnímu výročí erupce. Umístěním a dějem film připomíná "Rozpoutané peklo" (1997), vizuální stránka dovedně kombinuje triky s reálnymi záběry výbuchu sopky.

Skupina:
Roberto Puleo - Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Antonio Marangolo - Saxophone
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitar
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Contamination
Vyšlo 1980, Cinevox, MDF 33.142 (Italy)
CD 2000, Cinevox, CD MDF 340 (Italy) - Remastered with 5 bonus tracks, new cover

Seznam skladeb:
01. Connexion (3:20)
02. Withy (3:22)
03. Bikini Island (3:50)
04. Flood (2:30)
05. Pillage (2:18)
06. The Carver (3:10)
07. Rush (3:56)
08. Fright (2:43)
09. Time Is On (2:04)
10. Ogre (1:50)
11. Quiet Drops (2:15)
Total Time: (31:18)

Bonus tracks on 2000 CD release: 12. Withy (Alternate Version) (2:22)
13. Contamination (Suite 1) (2:58)
14. The Carver (Alternate Version) (1:38)
15. Fright (Alternate Version) (3:25)
16. Contamination (Suite 2) (6:20)
Total Time: (48:33)

Soundtrack to the movie directed by Luigi Cozzi (1980)
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Carlo Pennisi - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Antonio Marangolo - Sax
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitar
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Asha Puthli - Lead Vocals (01,02)
Charlie Cannon - Lead Vocals (05)
Diskografie Squadra Antigangsters
Vyšlo 1979, Cinevox, MDF 33.131 (Italy)
CD 1999, Cinevox, CD MDF 324 (Italy) Remastered with 3 bonus tracks, new cover

Seznam skladeb:
01. The Wip (4:12)
02. The Sound Of Money (4:03)
03. Banoon (4:02)
04. Stunt Cars (4:05)
05. Welcome To The Boogie (3:50)
06. Trumpet's Flight (3:27)
07. Sicilian Samba (3:22)
08. Disco China (3:50)
Total Time: (30:51)

Bonus tracks on 1999 remaster:
9. Squadra Antigangsters (Movie Take 1) (1:32)
10. Squadra Antigangsters (Movie Take 2) (1:07)
11. Trumpet's Flight (Alternate Version) (3:29)

Soundtrack to the movie directed by Bruno Corbucci (1979)
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitars
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Carlo Pennisi - Guitars
Antonio Marangolo - Sax (04)
Diskografie Amo Non Amo
Vyšlo 1979, Cinevox, MDF 33.126 (Italy)
CD 2002, Cinevox, CD MDF 347 (Italy) Remaster with 6 bonus tracks (and omits 4 other), new cover

Seznam skladeb:
01. Amo non amo (4:00)
02. Maniera (5:03)
03. Both-two (4:36)
04. Funky top (3:45)
05. Yell (3:38) *
06. Suspiria (6:00) *
07. Zombi (4:19) *
08. Profondo Rosso (3:45) *
Total Time: (35:06)
* Not from the movie and omited on later reissues

Bonus tracks on 2002 remaster:
05. Both-Two (3:28)
06. Amo Non Amo (4:00)
07. Amo Non Amo (1:28)
08. Amo Non Amo (3:12)
09. Amo Non Amo (2:45)
10. Amo Non Amo (3:50)
Total Time: (35:55)

Soundtrack for "Amo Non Amo" (I Love You, I Love You Not) directed by Armenia Balducci
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Carlo Pennisi - Guitars
Maurizio Guarini - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitars
Agostino Marangolo - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Patrick
Vyšlo 1979, Cinevox, MDF 33.133 (Italy)
CD 2001, Cinevox, CD MDF 330 (Italy) Remaster with 10 bonus tracks (and less 1 original), new cover

Seznam skladeb:
01. Patrick (4:18)
02. Transmute (2:25)
03. Bagliori Di Luce (2:30)
04. Visioni (2:21)
05. Snip Snap (3:37)
06. Metamorfosi (2:18)
07. Follie (3:47)
08. Vibrazioni (3:18)
09. Metamorphosi 2 Parte (2:31)
10. Yell (3:38)
Total Time: (78:24)

Bonus tracks on 2001 CD release:
11. Transmute (4:12)
12. Visioni (1:43)
13. Metamorphosi (3:11)
14. Patrick (3:49)
15. Transmute (1:36)
16. Bagliori Di Luce (1:29)
17. Patrick (1:24)
18. Patrick (3:01)
19. Patrick (0:56)
20. Patrick (Finale) (0:43)
Total Time: (48:55)

Soundtrack to the movie directed by Richard Franklin (1979)
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Massimo Morante - Acoustic & Electric Guitars, Bass, Mandolin, Vocals
Claudio Simonetti - Fender Rhodes, Piano, Hammond, Moog, Mellotron, Violin
Fabio Pignatelli - Bass, Acoustic Guitar
Agostino Marangolo - Drums, Percussion, Piano
Hosté:
Antonio Marangolo - Sax (09,13)
Tino Fornai - Violin (08)
Diskografie Zombi
Vyšlo 1978, Cinevox, MDF 33.121 (Italy)
CD 1998, Cinevox, CD MDF 308 (Italy) + 7 bonus tracks, new cover

Seznam skladeb:
01. L'Alba dei morti viventi ~ Dawn Of The Dead (5:54)
02. Zombi (4:15)
03. Safari (1:55)
04. Torte in faccia ~ Pie In Face &
05. Al morgini della follia ~ Edge Of Madness (3:17)
06. Zaratozom ~ Shriek (3:27)
07. La caccia ~ The Hunt (3:24)
08. Tirassegno ~ Target Shooting (2:44)
09. Oblio ~ Oblivion (5:00)
10. Risveglio ~ The Awakening (0:56)
Total Time: (30:52)

Bonus tracks on 1998 CD:
11. L'alba dei morti viventi (alternate take)
12. Ai margini della follia (alternate take)
13. Zombi (sexy)
14. Ai margini della follia (alternate take)
15. Zombi (supermarket)
16. L'alba dei morti viventi (Intro - alternate take)
17. Zombi (The living dead's voices!)

Soundtrack for the movie directed by George A. Romero,
released in the US by name "Dawn Of The Dead"
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Hosté:
Diskografie Yell
Vyšlo 1978, Cinevox, SC 1121 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Yell (3:38)
02. ... E Suono Rock (Written: Simonetti, Morante) (4:33)
Total Time: (8:11)

Side A: Original Italian Theme from Television Broadcast "Sette Storie Per Non Dormire"

Skupina:
Massimo Morante - Electric & Acoustic Guitars, Bouzouki, Vocals
Claudio Simonetti - Mellotron, Organs (Elka & Church), Violin, Celesta, Electric & Acoustic Pianos, Minimoog, Moog System 55
Fabio Pignatelli - Fretted & Fretless Bass, Tabla, Acoustic Guitars, Vocals
Agostino Marangolo - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Antonio Marangolo - Sax (06)
Diskografie Suspiria
Vyšlo LP 1977, Cinevox, MDF 33.108 (Italy)
CD 1987, Cinevox, CD CIA 5005 (Italy) - With 2 bonus tracks, new cover
CD 1997, Cinevox, CD-MDF 305 (Italy) - Remastered with 4 bonus tracks, new cover

Seznam skladeb:
01. Suspiria (5:57)
02. Witch (3:10)
03. Opening To The Sighs (0:32)
04. Sighs (5:15)
05. Markos (4:03)
06. Black Forest (6:06)
07. Blind Concert (6:11)
08. Death Valzer (1:51)
Total Time: (33:05)

Bonus tracks on 1987 CD release:
09. Aquaman (5:22)
10. Dr. Frankenstein (6:00)

Bonus tracks on 1997 remaster:
09. Suspiria (Celesta And Bells) (1:30)
10. Suspiria (Narration) (1:46)
11. Suspiria (Intro) (0:30)
12. Markos (Alternate Version) (4:10)

Soundtrack for the movie directed by Dario Argento
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Enrico Simoneti
Goblin
Hosté:
Diskografie Gamma
Vyšlo 1976, Cinevox, MDF 33.98, MDG. 98 (Italy)
CD 2007, Bella Casa, CASA10CD (Italy)

Seznam skladeb:
01. Gamma (2:30)
02. Drug's Theme (3:57)
03. Oceano (3:35)
04. Invidia (3:09)
05. Paoletta (2:33)
06. Mascia (2:46)
07. Amore Mio Non Farmi (2:46)
08. Amicizia (3:34)
09. Amore E Morte (2:24)
10. Chi Mi Cerchera (2:43)
11. Black Jack (1:44)
12. Amico Piano (2:45)
Total Time: (34:26)

Enrico Simonetti with Goblin - Gamma - Original Soundtrack

Skupina:
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Walter Martino - Drums
Hosté:
Edda dell'Orso - Vocals (04)
Tony Tartarini - Vocals (06)
Diskografie Perché Si Uccidono (OST)
Vyšlo LP 1976, Cinevox, SC 33.96 (Italy)
CD 1999, Cinevox, CD-MDF 321 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Epopea (2:56)
02. Ammoniaca (2:24)
03. Kalu (4:52)
04. Edda (2:58)
05. Epopea (Reprise) (1:26)
06. My Damned Shit (3:03)
07. Dodici e un quarto (1:54)
08. Block (2:38)
09. RIB (4:09)
10. Apotheke (2:28)
11. Distrazioni (2:28)
Total Time: (31:16)

Soundtrack to Mauro Macario's film
Composer & Conductor: Guglielmo "Willy" Brezza
Artwork: Fredrika Cao

Skupina:
Massimo Morante - Guitars
Fabio Pignatelli - Bass
Claudio Simonetti - Keyboards
Maurizio Guarini - Keyboards, Clarinet
Agostino Marangolo - Drums
Hosté:
Diskografie Chi?
Vyšlo 1976, Cinevox, SC 1090 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Chi? (3:15)
02. Chi? (Parte Seconda) (3:20)
Total Time: (78:24)

This single contains the theme from the television show of the same name, performed by Goblin.

Skupina:
Massimo Morante - Guitars
Claudio Simonetti - Keyboards
Fabio Pignatelli - Bass
Walter Martino - Drums
Hosté:
Giorgio Gaslini - Orchestral Score & Conductor (04-07)
Agostino Marangolo - Drums (02)
Diskografie Profondo rosso
Vyšlo LP 1975, Cinevox, MDG.85/MDF 33/85 (Italy)
LP 1975, Laser, VXL1-4037 (Australia) - Retitled "Deep Red", new cover art
CD 1991 Cinevox, CD-CIA 5004 (Italy) - New cover art

Seznam skladeb:
Side One:
01. Profondo Rosso (3:45)
02. Death Dies (4:37)
03. Mad Puppet (6:30)
Side Two:
04. Wild Session (5:40)
05. Deep Shadows (5:45)
06. School At Night (2:05)
07. Gianna (1:47)
Total Time: (30:09)

Tracks 1-3 were written and performed by Goblin

Zpět


Claudio Simonetti, Massimo "Max" Morante a Clive Haynes jako Oliver v Londýně v září 1973,
na druhém snímku hodně raný Goblin naživo

Goblin během natáčení "Non Ho Sonno" ve studiu Claudia v Římě


Goblin s Dario Argentem

Sestava Goblins Rebird

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.goblinofficial.com/main.php
https://goblinrebirth.bandcamp.com/
http://www.cutrupi.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
© 7.3.2019 
Poslední aktualizace: 21.7.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©