THE FLOWER KINGS - progressrock.cz

Zpět...
The Flower Kings je legendární švédská kapela, která je od svého vzniku v roce 1994 vedená kytaristou, zpěvákem, skladatelem, astronautem, šéfkuchařem a veteránskou ikonou Roine Stoltem. Věnují se tomu, co mají nejraději, a to jedné odnoži prog rocku, nazývané symfonický rock, do nejž zahrnuli klasickou hudbu, filmové zvukové stopy a jazzové, etno, bluesové vlivy a odezvu jako odezvu 70. let i metalové prvky ve všech jejich studiových albech až do jejich pauzy v činnosti.

Po jejich vítězném reunionu v roce 2012 - po téměř pětileté přestávce, The Flower Kings v létě 2012 vydali album "Banks Of Eden", které se setkalo s brilantní reakci fanoušků i kritiků. Při oslavách cestovali po celém světě léta, navštěvovali místa včetně Evropy, Japonska, Ruska, Izraele a USA. Následující rok se kapela opět vydala na turné, tentokrát se starými přáteli Neal Morsem a Mike Portnoyem k oslavě 20. výročí labelu InsideOut Music, kde odehráli nesmírně úspěšnou prog fantastickou hudbu ve vyprodaných místech po celé Evropě a USA.

Začátkem roku 1993 napsal kytarista a zpěvák Roine Stolt materiál pro své třetí sólové album "The Flower King" a hledal hudebníky, kteří by jej nahráli. Chtěl vydat progresivní album rockového švihu a v tu chvíli cítil, že je i správný čas na pokračování projektu. Na albu se podíleli Stolt na vokálech, kytaru, basu a klávesy, Jaime Salazar na bicí a Hasse Fröberg jako zpěvák a nahrávalo se ve Švédsku od května 1993 do ledna 1994. A tak se The Flower Kings se poprvé (ještě ne pod tímto jménem) sešli koncem roku 1993 při natáčení sólového alba Roina Stolta "The Flower King" a velice rychle si v progresivních kruzích vydobyli popularitu. V přípravě Stoltova koncertního turné na podporu nahrávky se ke Stoltivi, Salazarovi a Fröbergovi připojili Stoltův bratr Michael na basu a Tomáš Bodin na klávesy. Seznam hudebníků na album je poměrně matoucí. Kromě jmen známých většině fanoušků TFK, jako jsou Hasse Fröberg, Ulf Wallander a Jaime Salazar, je zde ještě basista Don Azzar a jistý Dexter Frank u kláves a v produkci. Oba dva také mají produkční kredity na jiný materiál související s TFK, ale nikdo je nikdy neviděl. Existuje jednoduché vysvětlení, prostě neexistují. Je to pouze Roine, který dělá všechno. Roine má chuť dávat si podivné pseudonymy (viz také jeho album Wall Street Voodoo a projekt Swedish Family Tomase Bodina). Proč se sám skrývá, to nikdo neví. Snad aby si posluchači nemysleli, že kontroluje všechno. Jeden z pěti koncertů odehráli 20. srpna 1994 na otevřeném festivalu v Uppsale, ve Stoltově rodném městě a ve městě, kde bylo album zaznamenáno. Poté se rozhodli stát se kapelou na plný úvazek a oficiálně přijali jméno The Flower Kings, pojmenování právě po Stoltově sólovém albu. Stolt vypracoval seznam potenciálních titulů pro desku, z nichž jeden byl "The Flower King", který si vybral kvůli jeho pozitivnímu významu a jeho odkazu na hippies éru 60. let.

Po odehrání série koncertů v roce 1994 skupina vstoupila do studia v prosinci 1994, aby zaznamenala své debutové album. Nahrávací proces postupoval relativně pomalu a byl dokončen v září 1995. První opravdové album kapely "Back In The World Of Adventures", vyšlo na vlastním labelu Foxtrot Music v roce 1995 a mělo fantastický ohlas.

Sestava Roine Stolt (kytary, zpěv), Tomas Bodin (klávesy), Jaime Salazar (bicí), Michael Stolt (baskytara) a Hasse Brunniusson (perkuse) se znovu sešla ve studiu prakticky jen o 6 měsíců později, aby nahrála velice úspěšné album "Retropolis", jehož přebal byl inspirován filmem Metropolis. Hudebně se jedná o intenzivní, dramatický a melodický Retro / Classic Progressive Rock s trochou Neo Prog doplňků tu a tam a je skvěle nahráno. Za pozornost stojí Stoltova velmi hřejivá a hluboce osobní hra na kytaru, "Retropolis" se opět odkazuje na těžké vibrace YES, včetně divných a abnormálních orchestrací, silných breaků, virtuózních pasáží a rafinovaných melodií s velmi bohatým a atmosférickým zvukem. "Retropolis" je jedním z nejsilnějších alb skupiny, přestože nemá žádný příběh a jedná se o jediné album, kde skladby nemají více než 11 minut.

V roce 2000 byl Michael Stolt nahrazen Jonasem Reingoldem. O dva roky později byl Salazar nahrazen Zoltanem Csörszem a Daniel Gildenlöw z Pain of Salvation se připojil ke skupině téhož roku jako multiinstrumentalista a zpěvák. Mezi další zúčastněné hudebníky patřili Hasse Bruniusson (perkuse) a Ulf Wallander (saxofon). Stolt skládal převážnou většinu materiálu, který kapela nahrávala, přičemž Bodin napsal většinou zbytek. Hudba kapely je nejlépe charakterizována jako symfonický progresivní rock, nesoucí silné vlivy s hudbou Yes, King Crimson, Gentle Giant a raných Genesis, s jazz fussion a bluesovými vlivy. Texty kapely jsou téměř jednoznačně pozitivní a povznášející, zabývající se takovými hodnotami jako je láska, mír a duchovnost a je dokreslují jejich inspiraci u Yes.

Povzbuzena podporou fanoušků i tisku vydává kapela začátkem roku 1997 ambiciózní dvojalbum "Stardust We Are". Počínaje touto deskou se plnohodnotným členem stává charismatický zpěvák a kytarista Hasse Fröberg, který se jako host podílel už na "The Flower King" a "Retropolis". Tomas Bodin se na desce čím dál více zapojuje do kreativního procesu a jeho krátké klávesové motivy slouží k propojení komplexnějších kompozic a potřebným chvilkám oddechu. Zvukové koláže v jednotlivých skladbách jsou více pestřejší a posouvají album o krůček dále do experimentálnějších pozic. Ve skladbě "Don Of The Universe" například zazní sitár, aby svedl napínavý souboj se saxofonem Ulfa Wallandera. Roineho cit pro míchání přímějších, téměř popových melodií, především na druhém CD skladby "Different People", "Kingdom of Lies" a "Ghost Of The Red Cloud", se skložitým symfonickým rockem vrcholí v závěrečné titulní 25 minutové kompozici. Je to dokonalá symfonická melodie, která je plná sentimentu a přesto nepůsobí kýčovitě, otevírá cestu úchvatnému bombastickému závěru. "Stardust We Are" je v podstatě jedna velká oslava toho, jak velký může být svět.

Překvapující úspěch "Stardust..." umožnil kapele představit se rovněž v Severní Americe, konkrétně v L.A., kde si zahráli na známém mezinárodním artrockovém festivalu Progfest. V roce 1998 vychází Roinova instrumentální sólová nahrávka "Hydrophonia". Ohlas turné po Spojených Státech, Kanadě a Japonsku vedl k rozhodnutí vydat první živé dvojalbum kapely, které dostalo název "Alive On Planet Earth".
Rok 1998 byl dalším rušným rokem pro The Flower Kings. Roine Stolt vydal své druhé sólové album "Hydrophonia", zatímco tisk stále hovořil o vznikajícím novém albu, skladbách a produkci extrémně dobré hudby s vysokými nároky. Skupina se poprvé chystala vycestovat do Spojených států a vydala kompilaci "Scanning The Greenhouse", kterou vydal label Avalon jako ochutnávku toho, co diváci mohou od The Flower Kings očekávat na festivalu Progfest 1998, kteří stále psali hudbu pro svoji čtvrtou nahrávku před koncem tisíciletí.

Rok 1999 zastihl The Flower Kings zpátky ve studiu při nahrávání dalšího dvojalba "Flower Power". Rychlost produkce hudby od Stolta tak dosáhla další šokující úroveň. Album vyšlo v roce 1999, a bylo to první album kapely, které bylo vydáno ve čtyřech různých zemích najednou - Švédsko, USA, Německo a Japonsko. Na této desce se objevila jedna z nejdelších skladeb celé historie progresivního rocku, šedesátiminutový epos "Garden Of Dreams", poskládaný z osmnácti na sebe výborně navazujících částí. Tato kompozice byla také mnohokrát úspěšně uvedena naživo a stala se vrcholem mnoha koncertů, přičemž každý večer se vyvinula odlišněji, když některé sekce byly vynechány nebo opět přidány či prodlouženy živou improvizací. "Garden Of Dreams" však není jedinou skladbou, která činí The Flower Kings v progresivním světě vyjimečnými. U této kapely se totiž nestane, že byste slyšeli dvakrát stejný koncert, a to i kdyby playlisty obou vystoupení byly totožné. Zatímco hudba na albu je pořád melodická, sofistikované a poměrně symfonická se zřejmými vlivy Camel, Kaipa a Genesis, délka skladeb umožnila Stoltovi experimentovat s různými styly a dodat tolik nálad, jak jen bylo možné. V důsledku toho skladba "Garden Of dreams" obsahuje některé části se silnou jazzovou chutí, některé další elektronické spřátelené linky a dokonce i některá překvapivá bluesová sóla, které dokazují, proč je Stolt považován za jednoho z nejlepších kytaristů v této lize.

V té době se Roine Stolt angažuje v mnoha vedlejších projektech po celém světě, z nichž největšího úspěchu dosahuje "superskupina" Transatlantic, v níž spolu s ním účinkoval Neal Morse ze Spock's Beard, Mike Portnoy z Dream Theater a Pete Trewavas z Marillion. Mnozí by čekali, že po tom všem bude Roine potřebovat nějaký čas na oddych, ten se ovšem plně oplývající zdravím a muzikantskou invencí vrhá na nahrávání dalšígo alba The Flower Kings.

Hned v roce 2000 skložil a nahral nové album The Flower Kings nazvané "Space Revolver". Po dlouhé době, kdy se skupina zaměřovala na vydávání doubledisků, jde poprvé o "pouhé" jedno cédéčko. A tak album začíná silnou úvodní části skladby "I Am The Sun" s klasickým progresivním zvukem, jejíž druhá část album uzavírá spolu mají délku opět přes 25 minut. Další jedna z nejkratších skladeb "Dream On Dreamer" je experimentálnější, podobně jako třetí "Rumble Fish Twist" a některé další. Píseň "Monster Within" je pak skutečné monstrum v dílce cca 12 minut, a i ostatní skladby mají velmi slušnou úroveň. Album jakoby tvořilo most ze 70. let přes 90. léta do nového století. Je to docela složitý a přístupný progresivní rock. Album dosáhlovelkého úspěchu a mnohými fanoušky je dodnes považováno za nejlepší nahrávku The Flower Kings, ne-li za nejlepší novoprogresivní desku vůbec. Na albu se ke skupině poprvé připojil nový baskytarista Jonas Reingold, který tak nahradil tak do té doby úřadujícího Roinova bratra Michaela. Jonasova rytmika, ovlivněná na jedné straně jazzem a na druhé metalem (Jonas se sólově věnuje právě tomuto žánru), tak rozšířila zvuk kapely o zcela novou neméně důležitou dimenzi.

Následuje několik evropských a krátké jihoamerické turné a v roce 2001 vychází nové album "The Rainmaker", které mnohé fanoušky zklamalo, jiní si jej však zamilovali. Jde také o poslední nahrávku, na níž si spolu s TFK zabubnoval Jaime Salazar. Těsně před vydáním kapela oznamuje, že se Jaime rozhodl věnovat jiným projektům a s kapelou se v přátelství rozchází. Jeho náhradou se stává 24-ti letý maďarský jazzový bubeník, "zázračné dítě" Zoltan Csörsz, díky němuž se hudba TFK posouvá opět o stupínek výše, především během živých vystoupení.

V listopadu 2002 vychází dvojalbum "Unfold The Future". Švédští progeři mezi sebou uvítali bubenickou posilu v podobě fenomenálního Zoltana Csörsze a ten od první skladby (mimochodem trvá přes půl hodiny!) potvrzuje svoji extratřídu. TFK brzy TFK vyrážejí na malé evropské turné následované v prosinci setkáním s fanoušky v Holandsku a v létě 2003 koncertní šňůrou po Spojených státech. Na UTF kapela do svého zvuku ještě více zakomponovává jazzové a fusion elementy a progresivní posluchačské obecenstvo jej přijímá s nadšením. Skladby The Flower Kings jsou totiž příliš bohaté a rozmanité, než aby je bylo možno ignorovat. "Unfold the Future" je však ve srovnání se svými předchůdci přeci jen mnohem náročnější album. "Kdybych měl nové písně srovnávat s některými důležitými progresivními alby sedmdesátých let,"> vysvětluje Roine Stolt, "řekl bych, že mají blíže k "Brain Salad Surgery" (ELP), "Relayer" (Yes), "Hymn Of The Seventh Galaxy" (Chick Corea), "Tales From Topographic Oceans" (Yes) či "Larks Tongues In Aspic" (King Crimson) než k "Selling England By The Pound" (Genesis), "The Yes Album" (Yes) či "Dark Side Of The Moon" (Pink Floyd). Na "Unfold the Future" naleznete mnohem více jazzových aranží než na - řekněme - Rainmakeru, který je více hard-rockově orientovaný..."

Centrálními skladbami alba jsou třicetiminutová úvodní kompozice "The Truth Will Set You Free", "Silent Inferno" s výrazným španělským či jihoamerickým nádechem a pětadvacetiminutové finále "Devil's Playground", které místy úmyslně ubíhá až k hranicím neposlouchatelného šílenství, následujíc tak šlépěje zanechané Frankem Zappou. Skladba kulminuje ve fantastickém tenorsaxofonovém sólu pravidelně hostujícího Ulfa Wallandera, a končí úchvatnou ukázkou pěveckého umění dalšího hosta - Daniela Gildenlöwa z bratrské progmetalové formace Pain of Salvation. Nemůžeme nezmínit ani Roinovo závěrečné kytarové sólo, které patří k těm nejúchvatnějším.

Další důležitou roli hrají přemýšlivé a vzrušující texty. "Unfold the Future" není koncepčním albem, přesto lze určitou spojující myšlenku nalézt. "Texty jsou o složitém procesu hledání sebe sama a vnitřního klidu v dnešním světě zaplněném informacemi, reklamou atd. Jak se s tím vypořádat a neztratit svou duši. Myslím, že Walt Disney, Gandhí, Einstein, Steven Spielberg, Lennon a McCartney či dokonce Henry Ford byli poháněni nějakou vnitřní vizí, že měli svou budoucnost ve své mysli jasně naplánovanou." A právě to se The Flower Kings snaží pomocí "Unfold the Future" rekonstruovat - či dát volný průchod své pozitivní kreativní vizi a hledat nové způsoby vyjádření sama sebe.

V roce 2003 sice nevyšla žádná nová studiová deska The Flower Kings, což ale bylo plně nahrazeno vydáním živého 2CD/DVD "Meet The Flower Kings - A Live Recording 2003", nahraného 10. února 2003 ve městě Uppsala ve Švédsku. Tracklist DVD se skládal výhradně z epických kompozic "The Truth Will Set You Free", "Silent Inferno", "Stardust We Are", "Garden of Dreams", "Circus Brimstone", "Humanizzimo", navíc proloženými záběry ze studia a z turné. Tentýž koncert vychází též na 2CD. V říjnu 2003 pak kapela podniká nové evropské turné, v jehož rámci navštívila například i slovenskou Nitru.

V roce 2004 vyšlo nové studiové album nesoucí název "Adam & Eve", které už není tak objevným a experimentálním albem jako úspěšné "Unfold the Future". Roine Stolt už v počátcích příprav nového materiálu prohlásil, že tentokrát se hodlá vrátit k samotné symfonicko-melodické podstatě hudby Flower Kings a jazzové a fusion vlivy, které formovaly zmíněné 2CD, chce odložit stranou či využít spíše v bočních projektech. Album se tak hudebně vracelo do dob takových alb, jako "Back In The World Of Adventures" či "Retropolis", bylo však zajímavé rovněž pestrobarevným vokálním složením, protože u mikrofonu se tu ve stejné míře vystřídali všichni tři zpěváci kapely Roine, Hasse a Daniel, který se počínaje touto deskou naplno začlenil do sestavy ne pouze jako host, ale jako oficiální člen. Deska byla bohužel fanoušky přijata převážně s rozpaky a někteří z nich ji dokonce rovnou zatratili jako prozatím nejhorší dílko v diskografii kapely.

"Adam & Eve" je nepochybně jedním z nejjemnějších počinů v diskografii skupiny, a to paradoxně i přes to, že se tu nachází jedna z nejtvrdších kompozic v celém jejím repertoáru, a to právě úvodní "Adam & Eve", nebo stejně ne tak zrovna jemná "A Vampires View". Důvodem "změkčení" celkového feelingu desky ale není tempo skladeb, neboť ty naopak běží vpřed ve svižném tempu, ale především časté a výrazné zastoupení akustické kytary v instrumentaci skladeb, což je důsledek odlišného kompozičního procesu, který Roine Stolt při psaní materiálu pro album použil. Skladby vznikaly povětšinou na podkladu Roineho zpěvu doprovázeného pouze akustickou kytarou. K celkovému dojmu značně přispívá také již zmíněná vokální stránka. Zatímco skvělý nový člen Daniel Gildenlöw zdobí hlavně pasáže tvrdšího ražení, Hasse Fröberg přebírá většinu sólových partů ve sladších motivech a stává se hlavním hlasem formujícím "Adam & Eve". Pokud si s The Flower Kings spojujete spíše hlas Roineho Stolta, dostanete jeho zpěvu tentokrát sice o něco menší příděl, přesto si jej v několika skladbách náležitě užijete.

Na podporu "Adam & Eve" vyrazila kapela na podzim na krátké evropské turné nazvané "Adam & Eve Experience - 10th Anniversary Tour", během něhož z pódií zněly převážně skladby z aktuální desky.

V únoru 2005 opustil sestavu The Flower Kings bubeník Zoltan a nahradil jej Marcus Liliequist, jehož schopnosti mohli fanoušci ocenit během dubnového turné nazvaného tentokrát "Circus Brimstone". Kromě Marcuse v sestavě kapely byli i Roine, Tomas a Jonas, přičemž jejich koncerty skládaly výhradně z instrumentálních skladeb jejich repertoáru a příbuzných projektů členů kapely. Turné vyvrcholilo vystoupením v německém městečku Reichenbach.

Koncem května vyjela kompletní sestava, ovšem bez Daniela Gildenlöwa, který na poslední chvíli odmítl jet do Států kvůli nutnosti nechat si odebrat otisky prstů, na dlouho očekávané severoamerické turné.

V březnu 2006 kapela vydává nové dvojité album "Paradox Hotel". Album mělo posunout hudbu The Flower Kings jiným, více písničkovým a o něco přístupnějším směrem. Ale dopad na posluchače je zde stejně monstrózní jako v předešlých případech a o ústupu z progresivní linie nemůže být vůbec řeč. Jazzovou hravost tu vystřídalo svévolné písničkařství. Kapela netlačí do každé skladby milion not, ale svou vyzrálostí a svým celkovým přehledem nad věcí, dokumentuje vlastní odlehčenější přístup. Například první instrumentálka na albu "Pioneers Or Aviation" je podobně procítěná a emotivně pojatá jako skladba "Hairless Heart" od Genesis z jejich slavného "The Lamb Lies Down On Brodway". Ale naopak titulní "Paradox Hotel" je zřejmě nejtvrdší rockovou skladbou, kterou kdy tahle kapela nahrála. V dubnu 2006 vyráží kapela na evropské turné, během něhož se opět zastavuje znovu na Slovensku v nitranské Staré Pekárni.

V roce 2007 se objevila další deska "The Sum Of No Evil". Tahleta nahrávka je esencí toho nejlepšího, z čím kapela po dlouhá léta pracovala a dokáže se na ní ještě o nějaký metr posunout vpřed. Vytříbený sound, nepřeberné množství originálních a na poměry kapely i nových nápadů přinesly vyzrálé ovoce. Poslechově se jedná o velmi těžce přístupný produkt a jeho melodická spletitost se rozmotává velmi zvolna a postupně. Těch kytarových a klávesových taktů i zde přehršle a za nějaký čas vám dokážou prozářit váš byt krásnými barvami. Navíc vše doplňuje překrásný přebal z dílny Ed Unitského.

V roce 2008 se ke kapele připojil Ola Heden na kytaru, vokály a klávesy, který je znám z Reingoldova bočního projektu Karmakanic. V listopadu 2008 byla kapela zahajovacím aktem festivalu Ecco Prog Fest v Moskvě.

Po turné z roku 2008 se ale The Kings Flowers na čtyři roky odmlčeli. Roine Stolt cítil, že skupina měla různou míru zaměření a začala se cítit ztracená.

Znovu se sešli až v roce 2011, aby pracovali na novém materiálu poté, co Stolt vycítil, že je správný čas a cítil i touhu ostatních členů opět spolupracovat. Potichu, s pokorou a se skromností jim vlastní se vracejí The Flower Kings v roce 2012 s nenápadnou a skrytě ambiciózní deskou, jedenáctou v diskografii skupiny, "Banks Of Eden". Na kapelu nezvykle na počet písní chudobnější kolekce přináší vyzrálou hudbu jako víno. Kapela se zredukovala na pětičlennou formaci, v jejím středu už nefigurují saxofonista Ulf Wallander ani hráč na perkuse Hasse Bruniusson. Změnu znamenal příchod 27 letého německého bubeníka Felixa Lehrmanna. Album vyšlo v červnu 2012 a bylo nahráno analogovými nahrávacími technikami a styly během výšky vinylových desek. Hudebně jsou to klasičtí The Flower Kings, jen jsou prostě starší, klidnější a rozvážnější a o své hudbě více přemýšlejí, občas více, než kdy předtím. Už jenom z tohoto důvodu si dovolí úvod "Numbers" trvající cca 25 minut, který po celé časově obrovské ploše přináší spoustu poutavých fíglů, vyhrávek, melodií, přechodů, dynamických zvratů, prostě vše s čím dovede Stoltova parta odjakživa pracovat. Dlouhá pauza, která následovala po předešlé "The Sum Of No Evil", kapelu očistila a probudila v ní hlad po nové muzice.

Další nahrávkou byla o rok později deska "Desolation Rose" vydaná v říjnu 2013. Stačí si poslechnout několik prvních minut a kapelu není těžké identifikovat. I tady vycházejí ze svého letitého stylu, který obohacují stále o nové prvky a lze zaslechnout i zajímavé postupy pro dosažení odlišné atmosféry. Pompa a atributy Yes jdou trochu stranou, emoce jsou to první, co vás uchopí. Zmírnila se i stopáž jednotlivých skladeb, vyčnívá pouze jedna jen 13 minutová. V první písni "Tower ONE" se hlasově pravidelně střídá Fröberg se Stoltem a po celou dobu nás udržují ve zvláštním napětí. Tahle dvojice za mikrofonem postupně dozrála v prvotřídní zpěváky. Dvojka "Sleeping Bones" je temnější než stíny při západu slunce. Bodin stojící u kláves se soustřeďuje jen na to, jak připravit posluchači to nejpřitažlivější představení. K nejpůsobivějším skladbám patří nejtemnější věc od The Flower Kings, skladba "White Tuxedos", zpěvná "Silent Masses" a trpce tíživá "Dark Fascist Skies".

The Flower Kings odehráli zatím poslední show v roce 2015 a návrat se zdál nepravděpodobný. Roine Stolt rozhodně neprojevil žádný zájem o oživení kapely - ačkoli na tento nápad nezanevřel. Jeho kariéra se sólovými turné se může odehrávat v projektech jako Tour The Sea Within, ale uvidíme, bude pak. Jonas Reingold se přestěhoval ze Švédska do Rakouska, ale s Roinem stále často spolupracuje. Hasse Fröberg šťastně koncertuje se svoji vlastní kapelou. U Tomase Bodina se mezitím objevily závažné příznaky poruchy sluchu, které mu neumožňují koncertovat. Dokud se nezotaví, zdá se nepravděpodobné, že jej brzy slyšíme s The Flower Kings. Roine Stoltova hvězda se však neztratila. Naopak ještě více zazářila - natočil album s Jonem Andersonem a vydal se na turné s Stevem Hackettem. Dostal se tak na to pravé místo jako jeden z velkých žijících progresivních rockových hudebníků a získal v tomto ohledu ještě více nových obdivovatelů.

Takže možná to způsobilo obnovený zájem o The Kings Flowers, což Thomas Waber, šéf společnosti InsideOut vzal na vědomí a rozhodl se vydat celou kariéru kapely v boxsetu. V prosinci 2017 byla vydána první část set boxu kariéry kapely s názvem "A Kingdom Of Colours". Tento první set tip box s deseti disky pokrývá období od roku 1995 do roku 2002 a zahrnuje studiová alba od "Back In The World Of Adventures" až k "Unfold the Future". Druhý box s názvem "A Kingdom Of Colours 2" zahrnuje alba od "Adam & Eve" až po "Desolation Rose" vydaném v červnu roku 2018.

V srpnu 2018 představil Roine Stolt novou kapelu s názvem "Roine Stolt and friends play The Flower Kings". Kapelu tvořili Stolt, Fröberg a Reingold s novým hráčem na klávesy Zachem Kaminsem a novým bubeníkem Mirkem De Maiem. Roine Stolt uvedl, že skončil ve skupině a chtěl cestovat jako sólový umělec podobně jako Roger Waters nebo Steven Wilson. Tomáš Bodin již nebyl součástí této skupiny a svou nelibost zveřejnil. Kapela koncertovala se Spock’s Beard v listopadu a prosinci 2018 a pokračovala ve vystoupeních i v roce 2019, tentokrát pod názvem "The Flower Kings Revisited". V červenci 2019 byl název "Revisited" odstraněn z názvu kapely a bylo jasné, že toto je nyní nová sestava The Flower Kings.

V září 2018 však oznámil Stolt nové album s názvem "Manifesto Of An Alchemist", které je naplánováno k vydání 23. listopadu 2018. Na albu již nebude figurovat dlouholetý klávesista Tomas Bodina kvůli jeho zdravotní problémům, a jako takové je bráno spíše jako "The Flower Kings of Roine Stolt" než kapela "The Flower Kings". Na albu se představí řada hostujících hudebníků jako Marco Minnemann, Max Lorentz, Zach Kamins, Rob Townsend nebo Nad Sylvan. Album vyšlo 8. listopadu 2019 s názvem "Manifesto Of An Alchemist".

Stolt o albu řekl: "Na rozdíl od mnoha pozdějších alb, kde nahrávky vznikaly během několika měsíců, bylo toto nové album poměrně rychlým a efektivním zážitkem - začali jsme skladbami v Holandsku začátkem července a mix byl proveden do poloviny srpna! Skladby jsou psány velmi neortodoxním způsobem. Nějaký melodický obsah a některé riffy jsou nápady, které cirkulovaly mnoho let - některé mohou pocházet dokonce i z období před prvním albem The Flower Kings - prostě nenašly domov v žádné z kapel nebo na albech, které jsem za posledních 15 let napsal." Stolt ještě dodává: "Stejně jako na prvním albu The Flower Kings jsem opět sólovým zpěvákem - a funguje to, protože tyto texty jsou pro mě důležité a rezonují s mým pohledem na svět."

Stolt se chystá v letošním roce vyrazit na turné, kde si zahraje výběr svých nových skladeb spolu s písněmi z katalogu The Flower Kings. K tomu dodává: "Jsem nadšený, že album bude vydáno v listopadu tohoto roku a současně budeme v Jižní Americe hrát hudbu The Flower Kings s kapelou, v níž se představí také Hasse Froberg a Jonas Reingold a naši dva mladší přátele - Zach Kamins na klávesy a Mirko DiMaio na bicí - oba báječní muzikanti. Turné se pak vrátí i do Evropy, kde spojí své síly s legendami Spock's Beard.

Kdyby existovalo ocenění pro nejambicióznější a zároveň nejproměnlivější kapelu na progrockové scéně, The Flower Kings by jistě byli mezi prvními nominovanými. Od roku 1995, kdy vyšel jejich debut "Back in the World of Adventures", vydávali téměř každoročně nová alba, přičemž v mnohých případech se jednalo o dvojcédéčka. Zatím poslední studiový počin spatřil světlo světa v létě 2004. Kvintet nám s každým albem předkládá materiál, který jasně dokazuje, že hranice mezi progresivním rockem, hard rockem, jazzem, blues, latinskými rytmy, klasikou, folkem a dalšími žánry jsou velice mlhavé. Dlouhé snové pasáže, zajímavé rytmy a změny nálad, exkurze do mnoha odlišných hudebních stylů a odkazy k legendární albům progresivního žánru, to vše dělá z nahrávek skupiny neopakovatelná dílka procházející napříč hudebními vrstvami. "Jednou z typických charakteristik naší tvorby je posouvání hranic, a to jak chronologicky, tak stylisticky. Chceme vyzkoušet, kam až můžeme rozvinout zaměření a strukturu naší hudby," vysvětluje Roine Stolt. "Líbí se nám to množství malých detailů v našich skladbách a doufáme, že našim fanouškům také."

Hudební tisk se snaží popsat hudbu The Flower Kings mnohými způsoby, ale vzhledem k různorodosti produkce, kterou kapela nabízí, je velmi obtížné ji opravdu správně zaškatulkovat. "Je mi jedno, jak naši hudbu nazýváte," říká kytarista a duchovní vůdce skupiny Roine Stolt. "Jestliže lidé tvrdí, že je to prog rock, pak je to OK. Pokud tomu říkají heavy rock, je to také v pořádku. A pokud si myslí, že je to něco úplně jiného, je to v pohodě, pokud se jim naše hudba líbí...".

Sestava Stolt, Bodin, Reingold, Fröberg a Lehrmann hráli spolu naposledy v roce 2015. V letech 2016 a 2017 byli členové kapely zaneprázdněni dalšími angažmá. V prosinci 2017 byla vydána první část historii mapujícího setu s názvem "A Kingdom of Colours". Tento první box s 10 disky pokrývá období let 1995-2002 a obsahuje studiová alba od "Back In The World Of Adventures" k "Unfold The Future". Druhá sada s názvem "A Kingdom of Colours 2" pokrývá alba "Adam And Eve" až po "Desolation Rose" byla vydána v červnu 2018.

Takže kdo vlastně jsou The Flower Kings?
"Vládnoucí králové progresivního rocku"
"Yes pro nové tisícíletí"
"Dítě vzešlé ze zvrácených orgií mezi Yes, Genesis, Weather Report a Fish!"


Progresivní rocková legenda The Flower Kings s potěšením oznámila, že 8. listopadu 2019 vyjde jejich nové studiové album pod názvem "Waiting For Miracles". Na albu se objeví 15 nových skladeb nahraných během léta ve studiu RMV ve Stockholmu, Švédsko, což je legendární studio ve vlastnictví hvězdy ABBA Benny Anderssona. Leader skupiny Roine Stolt album komentuje: "Vrátili jsme se k radostnému a hravému stylu, který kapelu proslavil na konci 90. let. Takže "více" je vždy "více"! V té době mají texty trochu vážnější obavy o stav našeho světa, ale celkově je téma plné radosti a barev."

Kapela, kterou v současné době tvoří Roine Stolt, Jonas Reingold, Hasse Fröberg, Zach Kamins (také člen An Endless Sporadic) a Mirko DeMaio (nejnovější živá sestava), vytvořili dobrodružnou sbírku čistého prog-rocku. Očekávejte spoustu historických kláves, lichých časových podpisů a dlouhých kytarových sól s prvky popovými, symfonickými nebo prvky filmové hudby.

Dne 28. března 2020 Roine Stolt sdílel na svém Instagramu, že se pracuje na novém albu, jehož předběžné datum vydání je v roce 2020. Dne 3. září 2020 The Flower Kings oznámili datum 30. října 2020 jako termín vydání nového dvojalba "Islands", které vyjde na InsideOut Music. Tato 92-minutová nahrávka přiáší umělecký přebal od legendárního Rogera Deana (Yes, Asia, Gentle Giant, Greenslade, Uriah Heep) a všechny zvuky a melodie tvořící ochrannou známkü, kterou je skupina proslulá. Od vintage kláves po epická kytarová sóla, od podivných bicích vzorců až po symfonické prvky, The Flower Kings se představí s dynamickou a komplexní nahrávku, která je odvážná, bombastická a krásná.

Stolt o koncepční nahrávce prozradil následující: "Tématem alba je izolace - název "Islands" se tedy jevil jako nejpříhodnější titul - protože většina z toho se pohybuje kolem izolace, ztráty a strachu z odpojení. To, že jsme museli čelit této neočekávané pandemii, zanechá na každém z nás stopy po velmi dlouhou dobu a ztráta blízkých nás nutí pokračovat v boji, učit se a růst v silnější verzi sebe sama v tomto křehkém cyklu života. Hudebně bylo cílem vytvořit větší velkolepou skladbu z 21 písní - takže jsou všechny spojeny s tématy, která se prolínají a odkrývají - jako způsob, kterým byly "Sgt. Peppers" nebo "The Lamb" postaveny na kratších písních, ale přesto propojeny. Nahlížejte na album tedy jako jednu mega píseň nebo jako 21 samostatných skladeb, vše je přizpůsobené k poslechu jako jeden díl - jako filmová jízda dlouhá cca 90 minut".

"Všechny koncerty a festivaly byly zrušeny a budoucnost se ve "skutečnosti" neodvíjela tak, jak jsme doufali", vysvětluje kytarista Roine Stolt. "Sedět při pandemii bez aktivit pro nás nebylo možné! Nemůže nás zastavit zlý virus! Takže se členy žijícími v USA, Itálii, Rakousku a Švédsku, byl jediným způsobem, jak realizovat toto album, použít kouzlo "sítě", posílat soubory po celém světě a začít budovat to, co se nyní stalo svojí mamutí velikostí dvojitým albem s 21 písněmi".


Na desce se také objevují hostující vystoupení multiinstrumentalisty od Steva Hacketta Roba Townsenda. "Islands" budou k dispozici jako masivní limitovaná edice 3LP a 2CD boxu s slipcase se 180 gramovým vinylem uloženým ve dvou gatefoldech, jednom jediném přebalu a jako limitovaná edice 2CD digipak nebo jako digitální album. Předprodeje alba začaly 11. září 2020.

The Flower Kings 22. listopadu 2021 s potěšením oznámili vydání svého 15. studiového alba "By Royal Regulation", které je naplánováno na 4. března 2022. Skupina také oznámila první koncertní data na podporu alba, která se uskuteční ve Švédsku a začnou koncem března 2022. Kapela je podle svého vyjádření zpět ve své nejkreativnější, nej-flower a nejhravější podobě – zrcadlící tavicí kotlík 70. let folku, symfoniky, elektroniky, jazzu, blues, funku a prog rocku. Na novém albu hledali více organických a vintage zvuků, stále soustředěných kolem základů bicích, basy, kytar a ikonických Hammond, klavíru, mellotronu a syntezátorů Moog. Na album se také vrací zakládající člen Michael Stolt, který se ujal baskytarových a vokálních povinností, které si rozdělil s dlouholetým členem Jonasem Reingoldem, kde se vedle nich do sestavy řadí Mirko DeMaio na bicí, Zach Kamins na klávesy, Hasse Fröberg na zpěv a kytaru a Roine Stolt zpěv a kytary. Kapela se sešla v polovině roku 2021 ve Fenix Studios ve Švédsku, aby nahrávala prostřednictvím plně analogového mixážního pultu Rupert Neve. Album také obsahuje krásný obal, opět vytvořený umělcem Kevinem Sloanem z Denveru.

Rok 2022 přinese turné, na němž lze uvidět kapelu, která se vrátí ke svým raným létům, zahraje skladby z "Retropolis", "Stardust We Are", "Flower Power", "Space Revolver" a "Back In The World Of Adventures". To se bude shodovat s vydáním nově remasterovaných edic alb The Flower Kings na CD a Vinylech později v roce 2022. První potvrzená data koncertů jsou následující: 3. března 2022 - Katalin, Uppsala, Sweden, 31. března 2022 - Musikens Hus, Gothenburg, Sweden a 1. duben 2022 - Södra Teatern, Stockholm, Sweden.

Švédská legenda progresivního rocku The Flower Kings s potěšením oznámila evropskou větev turné na říjen 2023 na podporu jejich dosud neoznámeného nového studiového alba. Toto turné také uvidí kapelu, která vykope některé staré eposy po nedávných reedicích celého dřívějšího katalogu kapely. Roine Stolt k tomu říká: "The Flower Kings se vracejí zpátky do světa turné s řadou evropských koncertů ke konci roku 2023. Budeme oslavovat první roky a také zahrajeme skladby z našeho nového alba. Pro toto turné bude sestava Roine Stolt, Hasse Fröberg, Michael Stolt, Mirko DeMaio a její součástí budou klávesisté Daniel Lantz (jaro a léto) a Lalle Larsson (podzim)." Je naplánováno ta vystoupení v České republice, a to 10. října 2023 v Bounty Rock Cafe v Olomouci.

The Flower Kings oznámili vydání nového studiového alba "Look At You Now" a zároveň i nového singlu "Beginner’s Eyes". Album vyjde 8. září 2023 prostřednictvím InsideOut Music. Ve své téměř 30-leté kariéře kapely se The Flower Kings vrací se svým 16. studiovým albem, a opět se svými vintage vibracemi a hřejivými a příjemnými zvuky, které připomínají legendární a klasická alba ze 70. let. "Look At You Now" je o objevování grandiózních zvukových kulis a analogového pocitu, který vás přenese do minulé éry rocku s vířivými syntezátory a kytami v tematických delších skladbách.

The Flower Kings k novému singlu uvedli: "Předkládáme novinku od veteránu THE FLOWER KINGS – album č. 16! Jako loď duchů připlouvající z dalekých míst, sada nových písní zanechává stopu v roce 2023, v roce, který si většina z nás bude pamatovat kvůli válkám, migraci a uprchlíkům, lesním požárům, ztracenému mládí, tajícímu ledu, ekonomické krizi, příliš mnoha mrtvým hrdinům, politickým nepokojům. Ale také rok, který otevírá možnosti, znovuzrození a nové způsoby myšlení. Myslíme si, že toto nové album od The Kings of the North nabízí trochu obojího"

Roine Stolt k vydání alba dodává: "První singl, a stejně tak i úvodní skladba "Beginner’s Eyes" je píseň, která má svůj původ na samém počátku 90. let, v době před seskupením The Flower Kings, ale nyní konečně a jemně rozvinutá a správně nahraná. Je to veselá melodie se spoustou květnatých slunečných témat vokálů Roine a Hasse sjednocených, a dobrý groove, skvělé zvuky Hammondek a "pípající a klenutý" Moog přes solidní beat od Mirka a Michaela. Není pochyb o tom, že The Flower Kings nehrají žádný "styl", ani žádnou ligu jinou než jejich vlastní, tedy styl, který pečlivě vytvářeli a formovalipo více než 25 let. Album je oslavou představivosti a umění těch, kteří spíše vedou, než následují. Umělecké dílo přišlo jako kouzlo od Joeyho Tessiera - svět kouzel a květinových tvorů".

Zároveň kapela oznámila evropské turné na říjen 2023. Potěšitelné je, že naplánovali i zastávku v České republice, a to 10. října 2023 v Bounty Rock Café v Olomouci. Kromě toho vystoupí 13. července 2023 na Brönnöysund Rootsfestival v Norsku, ve dnech 16. a 17. září se objeví v Uppsala TFK na Fan Day & Release Party ve Švédsku. V Polsku vystoupí 7. října ve Rzgów GOK a 8. října v Piekary Śląskie, OK Andaluzja. Nejblíže se ještě objeví 11. října v Budapešťské Analog Music Hall a 12. října na Slovensku v Majestic Music Club, Bratislava.

Zpět...
Současná sestava TFK:
Roine Stolt - Guitars, Vocals (1993-present)
Hasse Fröberg - Guitars, Vocals (1994-present)
Zach Kamins - Guitars, Bass, Keyboards (An Endless Sporadic)
Jonas Reingold - Bass (1999-present)
Mirko DeMaio - Drums, Percussion (2019-present)
Michael Stolt - Bass (1993-2000, 2021-present)
Bývalí členové:
Tomas Bodin - Keyboards (1993-2015)
Felix Lehrmann - Drums (2011-2015)
Zoltan Csörsz - Drums (2001-2005,2007-2008)
Erik Hammarström - Drums (2008)
Ola Heden - Vocals, Guitars, Keyboards (2008)
Marcus Liliequist - Drums (2005-2007)
Daniel Gildenlöw - Vocals, Guitars (2003-2005)
Jaime Salazar - Drums (1993-2001)

Členové
(Narozen 5. září 1956, Uppsala, Sweden)
Guitars, Vocals


Roine je švédský kytarista, klávesista, zpěvák a skladatel. Roine je jednou z hlavních postav v historii švédskeho rocku, založil dvě v jeho země nejúspěšnější progresivní rockové kapely: Kaipa v 70. letech a The Flower Kings v 90. letech. Jeho osobitý kytarový styl je kombinací hry Davida Gilmoura v sympatickém středním tempu, Steve Howea přes ostřejší hrany a Franka Zappy svoji virtuozitou.

Stolt začal svou kariéru na konci roku 1960 hraním na basovou kytaru v místních rockových kapelách. Nějaký čas strávil ve skupině "Orexis" ovlivněné stylem Allman Brothers. Ke kytaře se dostal až v roce 1973. Brzy ale objevil rozvíjející se britskou progresivní rockovou scénu a v roce 1974 přešel na elektrickou kytaru, když se ve věku 17 let stal sólovým kytaristou profesionální prog rockové kapely Kaipa. Vydal s nimi tři úspěšná alba a odehrál více než 100 koncertů ročně, včetně vystupování v televizním a rozhlasovém vystupování ve Skandinávii. Tyto alba Kaipy jsou nyní znovu vydávána po celém světě a jsou často považováni za popřední alba skandinávského symfonického rocku 70. let.

V roce 1979 odešel z Kaipy, aby vytvořil vlastní skupinu "Fantasia", se kterou vydal dvě alba, než se rozpadla po tom druhém v roce 1983, které bylo více komerčněji orientováno pro label Warner. Roine začal pracovat sólově a a jako studiový muzikant, aranžér a producent, vzdalující se ale od symfonické rockové estetiky, což lze objevit na jeho sólovém albu ve stylu Hall and Oates "Behind the Walls" z roku 1985, kde poprvé i zpíval, a "Lonely Heartbeat", vydané v roce 1989 pod jménem STOLT.

Když se stal svědkem oživení švédské progresivní rockové scény v 90. letech, které částečně vzniklo ve Švédsku se skupinami jako LANDBERK a ÄNGLAGARD, Roine Stolt se rychle vrátil ke své starodávné lásce. Oslovil bývalého bubeníka od Jonase Hellborga Jaime Salazara a bývalého bubeníka Samla Mammas Manna Hasse Bruniussona vydal album "The Flower Kings" v srpnu 1994. Stimulován vřelou odezvou na nahrávku angažoval do sestavy bratra Michaela Stolta (baskytara, zpěv) a dlouholetého přítele Tomase Bodina (klávesy) a vytvořil kapelu The Flower Kings, která se pak stala a zůstala jeho hlavním hudebním projektem.

Na konci 80. let založil vlastní vydavatelství a nahrávací společnost s názvem Foxtrot Music a zapojoval se do různých projektů, včetně živého hraní a nahrávání s dalšími umělci se vzdaloval od symfonického rocku směrem k více tradičnímu rocku, funky, popu, folku, blues a jazzu. Pod názvem "Stolt" projekt vydal v roce 1989 desku "The Lonely Heartbeat", která je směsí popu a komplexního rocku.

U kormidla The Flower Kings si získal Stolt mezinárodní slávu, když se kapela stala spolu se Spock's Beard (USA), nejprodávanějšími rockovými počiny 90. let. Albumy vycházela s neuvěřitelnou rychlostí - šest studiových alb (včetně dvou 2CD setů) v prvních šesti letech existence. Mezitím si Stolt našel i čas natočit v roce 1998 a vydal své druhé sólové album "Hydrophonia", které indikuje jeho hlavní vlivy od počátku progresivní scény, a to hudebníky jako je Frank Zappa, David Gilmour v jeho středním tempu a ostřejší hrany jako Steve Howe mezi jinými. V roce 2000 Roine pracoval ve dvou různých projektech, superskupina Transatlantic a znovuobnovená Kaipa, se kterou následně vydal tři alba v letech 2002 do 2005.

Členové
(Narozen 4. ledna 1964)
Guitars, Vocals


Hasse Fröberg začal již v raném věku docházet do hodin kytary a na lekce bicích. Svoji první kapelu založil již v 10 letech. Bylo to trio ve stylu ELP, alespoň pokud jde o sestavu HPP3: Patric Pettersson - bicí, Patric Cohen - klávesy, Hasse Froberg - zpěv a kytara, a hráli pro spolužáky a sousedy. V patnácti letech už účinkoval v několika místních popových či rockových kapelách.

V roce 1983 založil heavy rockovou skupinu Spellbound. V kapele se sešli Al Strandberg (guitar), Ola Strandberg (drums), Thomas Thomsson (bass), Hasse Fröberg (vocals). Koncem roku 1983 se připojil také katyrista Jock J.J Marsh, se kterým pak společně napsal většinu skladeb. Kapela nahrála dvě alba "Breaking The Spell" (prosinec 1984) a "Rocking Reckless" (prosinec 1985). Mnoho dalšího nevydaného materiálu ale zůstávalo dlouhou dobu v archívech. Teprve v nedávné době spatřilo světlo světa album "Hidden Treasures", bylo však určeno pouze pro japonský trh.

Když se Spellbound v roce 1988 rozpadli, Hasse se zúčastnil turné s "komickými rockery" 70. let Highway Stars a poté založil vlastní kapelu Solid Blue, která v letech 1993 až 1995 odehrála v rodném Švédsku mnoho koncertů. V kapele hráli Janne Olander (bass), Palle Isaksson (Janne Isakssona starší bratr, drums), Sören Cederberg (lead guitar), Rikard Zander (keyboards), Hasse Fröberg (vocals, rhythm guitar). Kapela získala mezinárodní uznání fantastickými recenzemi a spoustu ohlasů v časopisech jako je například britský Kerrang a podobné. Po koncertování v Anglii a Švédsku skupina vydala v říjnu 1994 na labelu Foxtrot Records i album "Volume III" ("Volume II" obsahuje dema a o "Volume I" se teprve uvažuje), které bylo po autorské stránce především Hasseho dítětem. Ten se také na této přímé rock'n'rollové desce ujal většiny sólových vokálů.

Jako hlavní zpěvák a skladatel se Hasse dodnes angažuje také v hardrockové kapele Barrelhouse, která pokračuje v tradici Led Zeppelin. Šťastlivci, kteří měli možnost zúčastnit se některého z neformálních fanouškovských koncertů, už vědí, jak úžasnou verzi "No Quarter" Hasse s touto kapelou odezpíval.

Kontakt s The Flower Kings navázal Hasse poprvé už v roce 1994, když jej Roine Stolt pozval, aby nazpíval několik skladeb pro jeho sólové album "The Flower King". O dva roky později s Roinem spolupracoval znovu, tentokrát již na albu pod hlavičkou The Flower Kings "Retropolis". Ještě téhož roku - během nahrávání "Stardust We Are" - mu bylo ve skupině nabídnuto stálé místo a poprvé na pódiu se se svou novou domovskou kapelou objevil v květnu 1997.

Hasseho vysoko položený hlas a harmonický zpěv je nyní pevnou součástí a jedním z poznávacích znamení hudby The Flower Kings. Čas od času přispěje do repertoáru skupiny také vlastní písní - jednou z favoritek mezi fanoušky je roztomilá "Magic Pie" („Flower Power“).

Jako pikantní zajímavost se traduje, že ačkoliv je Hasse jediným ze členů TFK, který má také „normální“ zaměstnání (pracuje na Stockholmském letišti a během turné si musí brát neplacené volno), odehraje díky množství revivalových a kabaretních skupin, se kterými vystupuje, během roku více koncertů, než všichni ostatní členové TFK dohromady...

Členové
(narozen 22. dubna 1969)
Bass


Je baskytarista z Malmö ve Švédsku, hrající mimo baskytaru na rovněž na fretless bass & Taurus pedals.

Na basovou kytaru začal hrát v roce 1986, když zaskakoval za přítele v místním slavném spektáklu WIRE. Kapela byla velmi nadšená jeho výkonem a nabídla mu stálé místo. V letech 1988 až 1994 studoval hudbu a absolvoval magisterské studium výtvarných umění v roce 1994.

Pak byl plně zaměstnán jako studiový hráč v letech 1994 až 1996, než konečně vydal své debutové album v roce 1995 jako leader skupiny pojmenované Sweden Bass Orchestra. Byl to basový big band složený z 5 basových hráčů a bubeníka. Hostovali také na nahrávce představení Niels-Henning Orsted Pedersen. V letech 1996 až 1999 byl Jonas vytížen nahráváním s různými umělci a v různých projektech, jako je např. Midnight Sun, Reingold, Sand and Gold a jiné.

Reingold také napsal několik písní pro švédskou metalovou skupinu The Poodles. Byla mu připsána pokaždé jedna píseň na každém z jejich alb (s výjimkou "Sweet Trade", kde je podepsán pod třemi skladbami). Podílel se na: "Metal Will Stand Tall", "Streets of Fire", "Seven Seas", "Reach the Sky", "I Rule The Night" a "Father to a Son" mezi jinými. Většina z jeho příspěvků se staly jedněmi z nejvíce uznávaných skladeb skupiny.

V roce 1999 začal spolupracovat s The Flower Kings, kde nahradil Michaela Stolta, který se začal věnovat jiným věcem, a je stálým členem až do dneška. V současné době spolupracuje s Kings, Opus Atlantica, Time Requiem a se svoji vlastní kapelou: Karmakanic. Reingold byl také členem mezinárodní progresivní rockové kapely Tangent. Na basu hrál jako speciální host v projektu Musea/Colossus: Dante's Inferno s maďarskou progresivní kapelou Yesterdays. Toto koncepční CD bylo vydáno v prosinci 2008. Reingold také nahrál basu pro stejnojmenné album skupiny An Endless Sporadic.

Členové
(Narozen 31. července 1984, Pompei, Italy)
Drums, Percussion


Mirko pochází z Pompejí. Na bicí a perkuse začal hrát ve věku 8 let a v devíti už absolvoval první bicí lekce s lektory jako Peppe Merolla, Fredy Malfi, Sergio Di Natale, Dom Famularo (drums and Percussion world ambassador), Ezio Zaccagnini a Dave Elitch (USA). Hrával s některými národními, evropskými a americkými umělci, experimentoval v různých žánrech a nahrával v mnoha důležitých národních a mezinárodních studiích. Pracoval také s Internal Disfunction, Angelou Simoni (pop), Mauro Petricellim (soundtrack krátkého filmu), Shroomery (rock), Aiguille (chill music), Lady Sin (electro pop, alternative), R. Apples (alternative rock), Infurya (Death Metal), Radical Kitsch, Carlo Contocalakis.

V prosinci 2008 se přestěhoval do USA v Hollywoodu v Kalifornii, kde jsem studoval na prestižním PIT (Musicians Institute) pod vedením instruktorů jako David Derge, Chuck Silverman, Fred Dinkins, Rob Carson, Donny Gruendler, Andy Megna, Stewart Jean, Chuck Flores, Glen Sobel, David Salinas a další. V červenci 2010 jsem se připojil k Barklee Summer clinics Umbria Jazz, kde měl možnost prohloubit svá studia s učiteli, jako je Ron Savage, Jon Damian a další, a získával konsenzus od znalců, zejména pak od Giovanni Tommaso (ředitel clinic Umbria Jazz).

Od září 2010 spolupracuje s kapelou MIND KEY (Frontiers Records), se kterou jsem vystupoval na různých živých vystoupeních. Za zmínku stojí festival Power Prog & Metal v belgickém Monsu, který podporuje historické skupiny jako Evropa, Hammerfall, Rage, Edguy, Vanden Plas, Gamma Ray atd. V letech 2010 a 2011 se také intenzivně angažoval v živém vystupování s rockabilly skupinou Jeanie & The Picks.

V lednu 2012 nahrál několik skladeb pro album "At Home" (jazz, fusion) s basistkou z Kampánie Alessandrou Stellano. Hned v únoru 2012 se dočasně přestěhoval do Velké Británie, aby dále obohatil svou mezinárodní koncertní aktivitu. V dubnu a květnu 2012 vyjel na turné s hard rockovou progresivní kapelou STAMINA (Ice Warrior Records) jako headlineři pro první etapu turné v Itálii (Salerno, Pisa a Řím), Německu (Mnichov) a Rakousku (Kufstein). Hráli také jako zahajovací akt pro dánskou skupinu ROYAL HUNT ve druhé části turné (květen), kde se vydali do Karkrade, Holandsko, Madridu a Barcelony (Španělsko) a zpátky do Itálie v Romagnano Sesia-Novara.

Od roku 2008 do roku 2013 většinu času hrál s projektem Mainstreet Project od Alessandra Liccardo. Rok 2013 byl naplněn především vystupování hlavně na clinic, dema a veletržní akce nabízené různými značkami, které Mirko kdysi podporoval nebo stále podporuje.

V letech 2014 až 2016 vystupoval se zpěvačkou Luigi Librou na několika koncertech v divadlech a klubech, pravidelně však hrával s umělci jako jsou Fausto Cigliano, Peppino Di Capri, Teddy Reno, Silvia Pagni, Valentina Stella, Kader Voduvni Alassane a dalšími. V roce 2015 nahrál EP a CD pro skupinu Exorcism a Vivaldi Metal Project, což je projekt, který spojil největší jména ve světě metalové a hard rockové hudby jako jsou Rick Wakeman, Fabio Lione, Steve Di Giorgio, Mark Boals, Maestro Mistheria, Marco Sfogli a mnoho dalších.

Mirko také vyučuje hru na bicí soukromě ve svém bubenickém studiu DRUM HELL. V průběhu let se také připojil k několika mezinárodním umělcům jako technik a překladatel během jejich bubenických klinik a mistrovských kurzů v Itálii. Pravidelně také píše pro italský magazín DrumClub.

V roce 2015 se znovu připojil ke skupině HANGARVAIN (Volcano Records), southern rock kapele, se kterou i nadále vystupuje. S HANGARVAIN také v červenci 2015 nahrál nové album "Freaks", které vyšlo v únoru 2016. K jeho propagaci vyjeli na turné již na začátku roku 2016 se třemi evropskými a italskými zájezdy odnožemi a jako zahajovací počin pro Kilby Clarka (ex-Guns'n'Roses) a LA Guns, v Kyjevě, Ukrajina, pak s americkou kapelou Skillets a znovu v Itálii s kapelou The Darkness.

V listopadu 2018 se připojil k legendární progresivní rockové kapele Roine Stolta The Flower Kings (Jonas Reingold na basu, Hasse Froberg zpěv a kytary a Zach Kaminis na klávesy) a vyrazil s nimi na turné po Jižní Americe (Brazílie, Argentina, Chile, Peru), Mexiko (Guadalajara, Mexico City) a Evropě (Švédsko, Norsko, Německo, Švýcarsko, Francie, Holandsko, Velká Británie). V poslední době se pak s The Flower Kings podílel na nahrávání jejich nového alba.

Členové Michael Stolt
(Narozen 1964)
Bass


Švédský basista Michael Stolt je nejznámější pro jeho spolupráci s jednou z nejoblíbenějších progresivních rockových kapel 90. let The Flower Kings, projektu, který vznikl z podnětu jeho bratra Roineho. Narodil se v roce 1964 je o osm let mladší než jeho bratr kytarista. Michael začal hrát na basu ve věku 14 let, učil se podle nahrávek Genesis, Weather Report a Fantasia nebo Roineovy vlastní kapely. Protože už znal hudební materiál, byl požádán, aby připojil ke kapele, když původní baskytarista Mats Lindberg v roce 1980 odešel. Michaelův živý debut se odehrál na jaře 1980 a můžete jej slyšet na poslední nahrávce projektu Fantasia stejného jména.

Když se kapela rozštěpila, začal pracovat jako studiový a koncertní basista. V roce 1986 nastoupil do pop / rockové skupiny Desperados jako sólový zpěvák. Kapela podepsala smlouvu s EMI a vydala dvě CD a něco singlů v letech 1990 až 1993 předtím, než se rozpadla. Michael pak dal dohromady svůj vlastní projekt Nöjesprofilerna. V létě 1994 jej jeho bratr Roine požádal, aby odehrál několik živých vystoupení na podporu jeho vlastního sólového alba "The Flower King". Odezva na album i koncertní show byl tak dobrá, že Roine se rozhodl projekt přeměnit v něco trvalého a doprovodnou kapeli pojmenoval The Flower Kings, která se stala jedním z nejprodávanějších zahraničních prog aktů 90. let během několika let. Příspěvky Michaela Stolta u studiových nahrávek byly omezeny, protože Roine umí hrát skvěle i na na basu, ale doprovázel kapelu naživo v letech 1994 až 1999, kdy odešel, aby se soustředil na své vlastní autorské projekty.

K nahrávkám pro album 2022 se vrátil do studia zakládající člen Michael Stolt, který se ujal baskytarových a vokálních povinností, které si rozdělil s dlouholetým členem Jonasem Reingoldem.

Členové
(Narozen 9. dubna 1959)
Keyboards (1993-present)


Tomáš dosáhl mezinárodního úspěchu díky své roli skladatele a klávesisty v kapele The Flower Kings. Vedle toho působil také ve filmu a v divadle jako skladatel, dirigent, scénárista a herec ve Švédsku i v zahraničí. Namátkou se lze zmínit o The Royal National Theater of Drama (Dramaten) ve Stockholmu, Circus Cirkör Sweden a Tjuz Theater v St.Petersburg, Rusko. The Flower Kings založení v roce 1995 koncertovalive státech jako jsou Spojené státy, Rusko, Německo, Anglie, Francie, Holandsko, Belgie, Norsko, Finsko, Švédsko, Švýcarsko, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Brazílii, Venezuela a Japonsko. Tato příležitost setkat se s tak širokým mezinárodním publikem dala Tomasovi podnět vydávat svoji vlastní hudbu paralelně vedle hudby The Flower Kings. Ačkoliv je Tomas Bodin klávesovým hráčem The Flower Kings, stejně jako další z těchto hudebníků, obzvláště pokud jsou členy The Flower Kings, mají příliš mnoho nápadů, což jejich hudební život v jedníé kapele nenaplňuje. Mívají i sólové projekty. Zdá se, že Tomas Bodin má také spoustu dobrých nápadů. Ale hudba na sólových albech je zcela odlišná, je to směs mezi Jazzrock / fusion a Retro Prog. A samozřejmě celý zvuk je ovládán klávesami. Jeho alba jsou velmi experimentální, neboť Tomas zkouší mnoho klávesových zvuků, jako jsou různé typy varhan nebo syntezátory.

V roce 1996 se odehrál další krok Tomasovy kariéry, když vydal své první sólové album "Ordinary Night In My Ordinary Life". Album bylo poprvé vydáno labelem Foxtrot Music (vlastní label Roina Stolta). O několik let později bylo album licencováno německo/americkým labelem InsideOut. Podíleli se na něm hudebníci: kytary Roine Stolt, baskytara Michael Stolt, baskytara Eriksson, bicí Jaime Salazar, perkuse Hasse Bruniusson, klávesy a vokály Tomas Bodin. Tento příznivě uznávaný projekt byl kombinací kláves v kombinací stylu symphonic rock a experimental art rock. Po něm následovalo album "Pinup Guru" v roce 2002, na kterém koketuje s vlivy 70. let od klávesových hudebníků jako Emerson, Lake a Palmer stejně jako Electronic World Music. Bylo to také poprvé, co Tomas nahrával a mixoval ve svém vlastním studiu. Pozvaní do studia přijali basista Jonas Reingold a bubeník Zoltan Csörsz.

O rok později v roce 2003 vydal album "Sonic Boulevard". Obsahovalo malebné inspirace z World Music i Progressive Rock, bylo doplněno o kreativní vstup kytaristy Jocke JJ Marsh (Glenn Hughes Band) a zpěvákem Andersem Janssonem. Oba umělci měli silný vliv na hudbu, Anders použil svůj silný hlas konvenčně nebo jako hlasový nástroj, zatímco Jocke poskytoval kytaru se silným vlivem Jeffa Becka. Typická bláznivost Bodinových kompozic na Sonic Boulevard má silné náznaky vlivu Jeffa Becka. Na albu se podíleli hudebníci JJ Marsh na kytary, Anders Janson vokály, Jonas Reingold bass, Zoltan Csörsz bicí, Lars Bjurhäll FxScat a klávesy Tomas Bodin.

Album "Swedish Family: Vintage Prog" vyšlo v roce 2004 na vlastní značce Tomas Helikon House. Album je dšeklarací záliby ke švédskému hnutí Folkprog Rock ze 70. let minulého stiletí. S kapelami jako jsou Samla Mammas Manna, Fläsket Brinner a Kebenekajse byly písně pro album napsány ve švédské folk rockové tradici. Tomas navíc vytvořil fiktivní scénář, kdy byla Swedish Family myšlena jako skupina, která skutečně existovala během 70. let. Zvláště zajímavý obrat byl přidán, když někteří neoznačení novináři prohlašovali, že v 70. letech kapelu viděli - mohlo by se říci, že Swedish Family je hnutí Spinal Tap. Album představilo citlivou emotivní hudbu se silnými, poněkud smutnými melodiemi.

V roce 2005 začala další nová kapitola v Tomasově kariéře. Poprvé vydal album s texty i hudbou. Dřívější produkce byly čistě nástrojové. Tento projekt, nazvaný "I AM" je koncepční album o délce cca 64 minut představující 3 skladby a může být téměř označen jako rocková opera ve stejné tradici jako Jesus Christ Superstar. Mezi Tomasovy vlivy během psaní patřili Pink Floyd, David Bowie (Ziggy Stardust), Deep Purple (Mark II) a některé prvky Genesis. Opět se připojili Jocke JJ Marsh a Anders Jansson, kteří vytvořili sedmičlennou kapelu. V konceptu "I AM" tvořilo první část trilogie. "You Are" a "He She It" pak trilogii zakončily. Album nahrávali hudebníci: klávesy Tomas Bodin, baskytara Jonas Reingold, bicí Marcus Liliequist, kytary Jocke JJ Marsh, zpěv Anders Jansson, vokály Pernill Bodin a Helene Schönning.

V roce 2008 vydal Tomas album "Cinematograaf" na vlastním labelu Helicon House Studio, které obsahovalo tři epické skladby, a bylo vlastně krokem zpět od velkých inscenací a návratu k nástrojům. Toto album bylo skutečně sólovým albem. To, co slyšíte jsou 100% klávesy. K jeho vlivům lze tentokrát uvést hudebníky jako Jean-Michel Jarre, Vangelis a Philip Glass. Hudba je poněkud minimalistická a umožňuje dlouhé průchody s meditativními zvukovými útvary. V roce 2009 přišel nový Tomasův projekt Eggs & Dogs s albem "You Are". Jedná se vlastně o druhá část trilogie od úvodní nahrávky z roku 2005 "I AM", na kterém se podíleli Tomas Bodin u kláves, Jocke JJ Marsh na kytaru, Michael Stolt s baskytarou a Marcus Lilijequist (bývalý člen The Flower Kings a Circus Brimstone) na bicí. Tomas pracoval čtyři roky na produkci alba, které mělo hudební vliv od kapel jako 10CC, Queen a The Beatles. Fanoušci hardcore prog byli zklamáni jeho "méně progresivním" zvukem. Tomas vytáhl ze života koncepční představu: jeden den, mnoho lidí, kteří vedou svůj život, každý s jiným příběhem - osamělost je pak společným emocionálním vláknem spojujícím všechny.

Hudebníci: Tomas Bodin klávesy, perkuse, kazoo, zpěvové zpěvy, fx hlasy a covoder, Michael Stolt vůdce a basa, Jocke JJ Marsh elektrické a akustické sólové kytary, Marcus Lilijequist bicí a perkuse, Simon Akesson zpěvové vokály, , Zpěv Janne Hellman a vokály s vysokým smyslem, vokály Hasse Fröberg, vokály Helene Schöning, zpěv Hernie Schöning, Pernilla Bodin zpěv / hlas fx a rukáv, Peter Lindberg pedalsteel, elektrický 12 strun Fender telecaster, Ulf Loveus Martin akustický 6 & 12 strun, Samuel Bodin Gibson SG elektrická kytara a rukáv, Mats Johnsson francouzské rohy, Alexander Lundberg violoncello, Adam Bodin rukojem a fx hlas, Moa Berglund fx hlas, Bony jako rozzlobený šéf, Renee Fischer rozhlasový hlas, Don Cassidy rádiový hlas.

Tomas vždycky miloval technickou stránku kláves. To mu dalo hluboké znalosti o midi, o programování a zvukové technice. Pracoval jako učitel / ředitel na odborné škole pro zvukovou techniku Folkuniversitets. Když švédská firma Clavia vyvinula ceněný syntezátor Nordlead 3, Tomas byl součástí výrobního týmu a naprogramoval velkou část továrních zvuků. Tomasovo zaměření za posledních pět let byla výuka řemeslné techniky a hudební produkce. Za tímto účelem investoval do výstavby studia, které otevřel v roce 2012. Také plánuje mnoho turné s The Flower Kings, ve studiu relizuje několik produkcí a také začál skládat nové sólové album.

Členové
(celým jménem Felix Michael Lehrmann)
(Narozen 21. října 1984, Halberstadt, German)
Drums


Felix se narodil v roce 1984 v malém městě Halberstadt. Jeho rodina se přestěhovala do Berlína, když mu byly asi tři roky. Zároveň začal hrát na bubny. Jako syn dobře známého kytaristy tak vyrůstal v hudební rodině a jeho dětství bylo nekonečným jam session mezi Felixem a jeho otcem Michaelem Lehrmannem, které trvá dodnes. Vzhledem k tomu, že Felix v letech 2001 a 2001 absolvoval pouze soukromé lekce s různými učiteli, objevil v roce 2001 v Kenny Martinovi nejenom mentora, ale i dobrého přítele.

Po hraní v několika poloprofesionálních kapelách zahájil Felix Lehrmann svou profesionální kariéru ve věku 17 let, když odehrál své první evropské turné se zpěvačkou Dellou Milesovou. Stále však musel ještě dva roky chodit do školy, aby ji mohl absolvovat v roce 2004, ale mezitím se neomezoval, aby mohl hrát co nejvíce koncertů a studiových nahrávek, jak jen to šlo (nebo mu jeho matka, která byla učitelkou ve škole, dovolila). Po skončení školy se Felix okamžitě vydal na turné s německou televizní hvězdou a zpěvačkou Yvonne Catterfelde, které trvalo dva roky.

Od té chvíle se už nezastavil a jeho plánovaný čas je naplněn vystoupeními, termíny nahrávek ve studiu (nahrál už bezmála přes 60 alb pro různorodé umělce) anebo clinic turné po celém světě! Během své poměrně krátké kariéry hrával s mezinárodně uznávanými umělci jako jsou Yvonne Catterfeld, Jeanette Biedermann, Kurtis Blow, Bell Book and Candle a Weather Girls. V roce 2011 vydal album "Felix Lehrmanns 'Rimjob".

Od roku 2012 je bubeníkem švédské progresivní rockové kapely The Flower Kings a je slyšet na jejich albech "Banks Of Eden" a "Desolation Rose". Od února 2015 do prosince 2016 se jednou týdně objevoval spolu s Dendemannem v televizním pořadu Neo Magazin Royale s Janem Böhmermanem. V roce 2016 se objevil i na nahrávce dvojice Anderson/Stoll pod názvem "Invention Of Knowledge".

Členové
(Narozen 4. července 1976, Miskolc, Hungary)
Drums


Zoltán Csörsz je maďarský bubeník, který je nejznámější jako bývalý bubeník progresivní rockové kapely The Flower Kings.

Zoltan Csörsz se narodil 4. července 1976 v Maďarsku. Začal hrát na bicí ve věku pěti let. V začátcích kopíroval vzory jako Stevie Wonder, George Benson, The Policie a další. Jeho zájem se ale rychle obrátil na umělce jako Billy Cobham, Steve Gadd, Philly Joe Jones, Roy Haynes, Vinnie Colaiuta a Steve Gadd z těch nejdůležitějších.

Když mu bylo devět let, vyhrál v roce 1986 mezinárodní soutěž talentů v Maďarsku, což jej přivedlo k vystoupení spolu se slavným maďarským jazzovým klavíristou Szakcsi Lakatosem Belou. Csörsz získal řadu dalších ocenění v Maďarsku a časem se zapojil do formální hudební výchovy v Maďarsku a nakonec na Jazz Institute v Malmö ve Švédsku, kde hrál v řadě různých kapel. V květnu 2001, když bubeník The Flower Kings Jaime Salazar opustil kapelu, klávesista Tomáš Bodin navrhl Csörsze, protože byl ohromen bubeníkovými dovednostmi, protože s ním hrál v předchozích projektech a také jej viděl v různých kapelách ve Švédsku. Csörsz zůstal u The Flower Kings až do roku 2005, kdy ji opustil. Vrátil se ke kapele ještě v roce 2007, aby zaznamenat jejich desáté album "Sum Of No Evil". V současné době hraje ve vlastní kapele The Zoltan Csörsz Trio.

V roce 2011 hrál Csörsz bicí na albu Kee Marcella "Redux: Europe". V roce 2012 se Zoltan spojil s hudebníky jako Blake Carpenter (The Minstrel's Ghost), Marco Chiappini (Gandalf's Project), Troy James Martin (LeeAnne Savage) a Colin Tench (Corvus Stone and Bunchakeze), aby nahráli album "The Road To Avalon", které vyšlo koncem roku 2012. Jedná se o první progresivní rockové album Zoltana po mnoha letech a bylo označeno za jedno z nejlepších alb roku.

Mezi umělci, s nimiž koncertoval, jsou LaGaylia Frazier a Jan Lundgren, se kterými spolu s Mattiasem Svenssonem (bass) je členem Trio Jan Lundgren.

Členové Erik Hammarström
Drums

Ke kapele Änglagård se připojil na podzim 2012. Je členem Brighteye Brison společně s Linusem. V průběhu roku 2008 byl také členem kapely The Flower Kings.

Členové
(Narozen 4. dubna 1974, Malmö, Sweden)
Vocals, Guitars, Keyboards (2008)


Ola se narodil v roce 1974 a vyrůstal ve velmi muzikální rodině. Jeho matka s ním zpívala a hrála na klavír od raného věku a jeden z jeho starších bratrů byl a je skvělý klavírista a měl na něj velký vliv. Ola až ve 12 letech začal brát vážněji klavír. Byl vyučen v klasické hudbě, ale jeho srdce bylo někde jinde. Chtěl hrát "podle poslechu", ale nevěděl jak. Po velmi silném zážitku, když byl sám u klavíru, popisuje, jak se s ním Bůh setkal a dal mu ten dar. Jednu minutu ještě nemohl, ale v další už mu to šlo. Od tohoto okamžiku věděl, co chce udělat se svým životem.

Během raného dospívání začal poslouchat jazz. Zvláště jej pohltil Lars Jansson, švédský klavírista, a samozřejmě... Keith Jarrett! Ve věku 16 let se přestěhoval do Norrköpingu, kde studoval na Vysoké škole hudby "De Geer". Zde se setkal s dalšími hudebníky, kteří se zajímali o stejné věci, a bylo to velmi kreativní prostředí. Po Norrköpingu se přestěhoval do Skurupu v roce 1992 a studoval jazz. To byl velký průlom v jeho improvizaci.

Poté se přestěhoval do Malmö v roce 1994, aby studoval na Malmö Academy of Music. Zde začal hrát s trombonistou Vincentem Nilssonem a gospel/soulovou skupinou MaJoy. Zformoval vlastní jazztrio společně s bubeníkem Peterem Nilssonem a baskytaristou Hansem Anderssonem.

V letech 1998-2000 navštěvoval program hudebního producenta na Akademii hudby v Malmö a zde zjistil, že nahrávání, mixování a produkce je opravdu to, co by chtěl dělat. Od konce 90. let je častým studiovým a koncertním hostem umělců jako jsou Floodgate, Neal Morse, The Flower Kings, Sofi Hellborg, MaJoy, Vincent Nilsson Quartet, Karmakanic, Meja a mnoho dalších.

Spolu s Christofferem Wallinem a Jonathanem Blomqvistem provozuje studiovou a nahrávací společnost Liv Studio Produktion v Malmö ve Švédsku.

Členové
(Narozen *** 1979, Sweden)


Marcus je švédský bubeník. Marcus Liliequist začal hrát na bicí, když mu byly tři roky, to hrál na hrnce a pánve své matky. V pěti letech už dostal dostal svůj první drumkit. Ve věku 10 až 15 letech navštěvoval několik hudebních škol a měl mnoho různých učitelů hry na bicí.

Někdy mezi 15 a 20 lety se Marcus Liliequist přestěhoval z maloměstečka Olofstrom in Blekinge,Sweden, do Malmö, kde docházel také na hudební školu v Heleneholm. Poté přešel na Malmoe University Of Music, kde ale vydržel jen dva roky. Pak se Marcus Liliequist přemístil do Los Angeles, kde navštěvoval Los Angeles Music Academy (LAMA). Byl to pro něj úžasný čas jako hudebníka, neboť zde měl učitele jako Joe Porcaro, Ralph Humphrey, Mike Shapiro, John Robinson a Mark Schulman. Dokonce i Vinnie Colaiuta se několikrát zastavil. Vrátil se do Švédska ve svých 21 letech a od té doby hraje jako bubeník na plný úvazek. Marcus hraje všechny styly od jazzu až po hard rock, a ve své hře si zformoval svůj zvuk a vlastní odlišnosti. Marcus Liliequist natočil mnoho alb a odehrál stovky různých koncertů. Nyní po sedmi letech života v Dánsku se vrátil ke svým kořenům ve Stockholmu, Švédsko.

Marcus Liliequist hrál mimo jiné s hudebníky jako Percy Sledge (US), Outlandish (DK), Robbie Williams (UK), Mans Zelmerlöw (SE), Nils Landgren (SE), Zara Larsson (SE), Cory Henry (US), Eric Martin (US), Timbuktu (SE), Mark King (UK), Rasmus Seebach (DK), Miriam Bryant (SE), Randy Brecker (US), Eric Gadd (SE), Sanne Salomonsen (DK), Joseph Williams (US), Lisa Nilsson (SE), Loreen (SE), The Flower Kings (SE), Calaisa (SE), Jill Johnson (SE), Medina (DK), Mikael Rickforse, Lill Babs, Ovet Türmvisth, Hasse Andersson, Lotta Engberg, Janne Shaffer, Clarkem, Svante Thuresson, Pernilla Wahlgren, Peter J Back, Nisse Hellberg, Tommy Nilsson, Malmohousefoundation, Lasse Berghagen, Shirley Clamp a s mnoha dalšími.

Členové
(Narozen 5. června 1973 Eskilstuna, Sweden)
Vocals, Guitars


Daniel je švédský hudebník a skladatel. Nejznámější je jako multi-instrumentalista, zpěvák, kytarista a hlavní postava progresivní metalové kapely Pain of Salvation. Také byl oficiálním členem kapely The Flower Kings.

Již ve svých 11 letech založil kapelu Reality, kterou v roce 1991 přejmenoval na Pain of Salvation. V kapele do roku 2006 působil i jeho bratr Kristoffer Gildenlöw. Daniel je známý svým obrovským hlasovým rozsahem. Sám o sobě říká, že má rozsah téměř 5 oktáv. Jako zpěvák hostoval na albech spousty známých interpretů jako jsou Dream Theater, Transatlantic, Ayeron, atd.

Je ženatý s Johannou Gildenlöw (Iggsten), se kterou má tři syny - Sandrian Silver Isidor Khan (2006), Jonathan Lennon Tintiro Nimh (2009) a Morris (2011).

Členové Jaime Salazar
Drums

Jaime zaujal Erikovo místo u bicích v kapele Änglagård v červnu 2013, když jejich původní bubeník Erik dočasně odešel na otcovskou dovolenou. Jaime hrával na bicí s mnoha kapelami, napríklad Bad Habit, The Flower Kings, Karmakanic a z posledních i Tribe.

Zpět...
Studiová alba:
2023 Look At You Now
2022 By Royal Decree
2020 Islands (2CD)
2019 Waiting For Miracles
2013 Desolation Rose
2012 Banks Of Eden
2007 The Sum Of No Evil
2006 Paradox Hotel (2CD)
2004 Adam & Eve
2002 Unfold The Future (2CD)
2001 The Rainmaker
2000 Space Revolver
1999 Flower Power (2CD)
1997 Stardust We Are (2CD)
1996 Retropolis
1995 Back In The World of Adventures
1994 The Flower King (solo Stolt)
Roine Stolt's The Flower King:
2018 Manifesto Of An Alchemist

Živé nahrávky:
2011 Tour Kaputt (2CD)
2006 Instant DeLIVEry
2003 Meet The Flower Kings
2000 Alive On Planet Earth

Official bootlegs:
2008 Carpe Diem - The Flower Kings Live In USA
2004 BetchaWannaDanceStoopid!!!
2002 Live In New York - Official Bootleg
1998 Édition Limitée Québec 1998

Kompilace a box sety:
2018 A Kingdom Of Colours II: The Complete Collection From 2004 To 2013 (box set)
2017 A Kingdom Of Colours: The Complete Collection From 1995 To 2002 (box set)
2007 The Road Back Home (komp.)
1998 Scanning The Greenhouse (komp.)


Skupina:
Roine Stolt - Vocal, Guitars, Keyboards, Percussion
Hasse Fröberg - Vocal & Guitars
Mirko DeMaio - Drums, Percussion, Keyboards (12)
Michael Stolt - Bass, Vocals Keyboards (05), Guitars (05)
Hosté:
Marjana Semkina - Vocals (Iamthemorning)
Hasse Bruniusson - Vocals
Lalle Larsson - Vocals
Jannica Lund - Vocals
Diskografie Look At You Now
Vyšlo 8. září 2023, Inside Out Music, (Europe)

Seznam skladeb:
01. Beginner’s Eyes ()
02. The Dream ()
03. Hollow Man ()
04. Dr. Ribedeaux ()
05. Mother Earth ()
06. The Queen ()
07. The Light In Your Eyes ()
08. Seasons End ()
09. Scars ()
10. Stronghold ()
11. Father Sky ()
12. Day For Peace ()
13. Look At You Now ()
Total Time: (00:00)

Producer: Roine Stolt, Don Azzaro
Artwork: Joey Tessier

Skupina:
Roine Stolt - Vocal, Guitars, Additional Keyboards
Hasse Fröberg - Vocal & Guitars
Jonas Reingold - Bass, Acoustic Guitar
Zach Kamins - Pianos, Organ, Synthesizers, Mellotron, Keyboards
Michael Stolt - Bass
Mirko DeMaio - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie By Royal Decree
Vyšlo 4. března 2022, Inside Out Music, (Europe)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. The Great Pretender (6:55)
02. World Gone Crazy (5:04)
03. Blinded (7:45)
04. A Million Stars (7:11)
05. The Soldier (5:23)
06. The Darkness In You (5:13)
07. We Can Make It Work (2:48)
08. Peacock On Parade (5:15)
09. Revolution (5:59)
Disc 2
01. Time The Great Healer (6:12)
02. Letter (2:25)
03. Evolution (4:47)
04. Silent Ways (5:01)
05. Moth (4:31)
06. The Big Funk (4:39)
07. Open Your Heart (5:17)
08. Shrine (1:08)
09. Funeral Pyres (7:14)
Total Time: (92:47)

Producer: Roine Stolt, Don Azzaro
Artwork: American artist Kevin Sloan

Skupina:
Roine Stolt - Vocal, Ukulele, Guitars, Additional Keyboards
Hasse Fröberg - Vocal & Acoustic Guitar
Jonas Reingold - Bass, Acoustic Guitar
Zach Kamins - Pianos, Organ, Synthesizers, Mellotron, Orchestrations
Mirko DeMaio - Drums, Percussion
Hosté:
Rob Townsend - Soprano Saxophone
Diskografie Islands
Vyšlo 30. října 2020, Inside Out Music, (Europe)

Seznam skladeb:
Disc 1: (49:40)
01. Racing With Blinders On (4:24)
02. From The Ground (4:02)
03. Black Swan (5:53)
04. Morning News (4:01)
05. Broken (6:38)
06. Goodbye Outrage (2:19)
07. Journeyman (1:43)
08. Tangerine (3:51)
09. Solaris (9:10)
10. Heart Of The Valley (4:18)
11. Man In A Two Peace Suit (3:21)

Disc 2: (43:01)
01. All I Need Is Love (5:48)
02. A New Species (5:45)
03. Northern Lights (5:43)
04. Hidden Angles (0:50)
05. Serpentine (3:52)
06. Looking For Answers (4:30)
07. elescope (4:41)
08. Fool’s Gold (3:11)
09. Between Hope & Fear (4:29)
10. Islands (4:12)
Total Time: (92:41)

Producer: Roine Stolt, Don Azzaro
Artwork: Roger Dean

Skupina:
Jonas Reingold - Acoustic, Fretless & Electric Bass
Roine Stolt - Electric, 12-string (02,13) & Acoustic (05,07,09,14,15) Guitars, Keyboards, Sequencer, Taurus Moog, Strings & Pipe Organ, Mellotron & Ukulele (10,12), Synth (14), Lead Vocals (03)
Zach Kamins - Hammond, Mellotron, MiniMoog, Synths, Rhodes, Piano, Wurlitzer, Yamaha GX1 Organ, Glockenspiel & Marimba (10,12), Guitars & Orchestration, Theremin & Harmonium
Hasse Fröberg - Lead and Background Vocals
Mirko DeMaio - Drums, Percussion, Vibes (03), Timpani (03,06)
Hosté:
Michael Stolt - Bass & Taurus Moog (01,02,07), Backing Vocals (03)
Paul Cartwright - Violin
John "Zach" Dellinger - Viola (06)
Paul Cartwright - Violin (06)
Diskografie Waiting For Miracles
Vyšlo 8. listopadu 2019, Inside Out Music, 19075985272 (Europe)

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. House Of Cards (1:57)
02. Black Flag (7:39)
03. Miracles For America (9:56)
04. Vertigo (9:59)
05. The Bridge (5:32)
06. Ascending To The Stars (5:40)
07. Wicked Old Symphony (5:46)
08. The Rebel Circus (5:49)
09. Sleep With The Enemy (6:01)
10. The Crowning Of Greed (4:49)
Disc 2:
01. House Of Cards Reprise (1:21)
02. Spirals (5:06)
03. Steampunk (6:30)
04. We Were Always Here (7:35)
05. Busking At Brobank (0:52)
Total Time: (84:32)

Producer: Roine Stolt, Don Azzaro
Engineer: Linn Fijal, Vilma Colling, Daniel Reijmer
Artwork: American artist Kevin Sloan
Design, Layout: Thomas Ewerhard
Photography: Lilian Forsberg

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars
Tomas Bodin - Keyboards
Jonas Reingold - Bass
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Felix Lehrmann - Drums
Hosté:
Michael Stolt - Chorus Vocals (10)
Declan Burke - Chorus Vocals (10)
Nad Sylvan - Chorus Vocals (10)
Andy Tillison - Chorus Vocals (10)
Edgel Groves, Jr. - chorus vocals (10)
Daniel Gordon - Chorus Vocals (10)
Diskografie Desolation Rose
Vyšlo 28. října 2013, Inside Out Music, IOMCD 393 (Europe)

Seznam skladeb:
Disc One
01. Tower One (Roine Stolt) (13:39)
02. Sleeping Bones (The Flower Kings) (4:16)
03. Desolation Road (Stolt) (4:00)
04. White Tuxedos (Stolt, Jonas Reingold) (6:30)
05. The Resurrected Judas (The Flower Kings) (8:24)
06. Silent Masses (Stolt) (6:17)
07. Last Carnivore (Stolt) (4:22)
08. Dark Fascist Skies (The Flower Kings) (6:05)
09. Blood Of Eden (Stolt) (3:12)
10. Silent Graveyards (Stolt) (2:52)
Bonus Disc
01. Runaway Train (4:41)
02. Interstellar Visitations (8:24)
03. Lazy Monkey (2:25)
04. Psalm 2013 (2:10)
05. The Wailing Wall (3:18)
06. Badbeats (5:24)
07. Burning Spears (3:15)
08. The Final Era (2:57)
Total Time: (59:37)

Producer: Roine Stolt
Artwork: Silas Toball

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, E-bow, Ukulele, Minimoog Voyager
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Jonas Reingold - Vocals, Bass, EBS Bass Pedals
Tomas Bodin - Organ, Hammond B3, Fender Rhodes, Piano, Mellotron, Minimoog Voyager, Nord Electro
Felix Lehrmann - Drums
Hosté:
Inger Ohlén-Reingold - Vocals (05)
Diskografie Banks Of Eden
Vyšlo 18. června 2012, Inside Out Music, IOMCD 358 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Numbers (Stolt) (25:20)
02. For The Love Of Gold (Stolt, Bodin) (7:30)
03. Pandemonium (Stolt) (6:05)
04. For Those About To Drown (Stolt) (6:30)
05. Rising The Imperial (Reingold) (7:40)
Total Time: (53:25)

Bonus disc
01. Illuminati (Stolt) (6:20)
02. Fireghosts (Stolt) (5:50)
03. Going Up (Reingold) (5:10)
04. LoLines (Stolt) (4:40)
Extra material:
01. Video interview with the band in the studio (20:00)

Producer: Roine Stolt
Artwork: Silas Toball

Skupina:
Roine Stolt - vocals, guitars, additional keyboards
Jonas Reingold - Bass
Tomas Bodin - Piano, Organ, Synthesizers, Mellotron
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Zoltan Csörsz - Drums
Hosté:
Hasse Bruniusson - Marimba, Glockenspiel, Percussion
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Diskografie The Sum Of No Evil
Vyšlo 25. září 2007, InsideOut Music, IOMCD 285 (Germany)

Seznam skladeb:
01. One More Time (13:04)
02. Love Is The Only Answer (24:28)
03. Trading My Soul (6:25)
04. The Sum Of No Reason (13:25)
05. Flight 999 Brimstone Air (Tomas Bodin) (5:00)
06. Life In Motion (12:34
Bonus Tracks:
07. The River (5:43)
08. Turn the Stone (5:06)
09. Regal Divers (Demo) (6:01)
Total Time: (74:52)

Producer: Roine Stolt, Petrus Königson
Artwork: Ed Unitsky

Skupina:
Roine Stolt - Guitars, Vocals
Jonas Reingold - Bass, Vocals
Marcus Liliequist - Drums, Percussion, Backing Vocals
Tomas Bodin - Keyboards, Vocals
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Hasse Bruniusson - Marimba, Percussion
Hosté:
Diskografie Paradox Hotel
2CD, vyšlo 4. dubna 2006, Inside Out Music, IOMCD 241 (Germany)

Seznam skladeb:
Room 111 (72:53):
01. Check In (Bodin) (1:37)
02. Monsters & Men (Stolt) (21:21)
     I. Seasons of War
    II. Prophets and Preachers
   III. Silent River
03. Jealousy (Stolt) (3:22)
04. Hit Me With A Hit (Stolt) (5:32)
05. Pioneers Of Aviation (Stolt) (7:49)
06. Lucy Had A Dream (Bodin/Stolt) (5:28)
07. Bavarian Skies (Bodin/Stolt) (6:34)
08. Selfconsuming Fire (Stolt) (5:49)
09. Mommy Leave The Light On (Stolt) (4:38)
10. End On A High Note (Stolt) (10:43)
Room 222 (63:03):
01. Minor Giant Steps (Stolt) (12:12)
02. Touch My Heaven (Bodin) (6:08)
03. The Unorthodox Dancinglesson (Stolt) (5:24)
04. Man Of The World (Reingold/Stolt/Bodin) (5:55)
05. Life Will Kill You (Fröberg) (7:03)
06. The Way The Waters Are Moving (Bodin/Stolt) (3:12)
07. What If God Is Alone (Reingold/Stolt/Fröberg) (6:58)
08. Paradox Hotel (Stolt/Bodin) (6:29)
09. Blue Planet (Stolt) (9:42)
Total Time: (135:56)

Recorded on 18-24 November 2005
Producer: Roine Stolt
Artwork: Andrés Andres Pablo Valle

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Keyboards
Tomas Bodin - Keyboards
Zoltan Csörsz - Drums
Jonas Reingold - Bass
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Daniel Gildenlöw - Vocals
Hasse Bruniusson - Percussion
Hosté:
Diskografie Adam & Eve
Vyšlo 3. srpna/27. července 2004,

Seznam skladeb:
01. Love Supreme (19:50)
02. Cosmic Circus (3:00)
03. Babylon (2:41)
04. A Vampires View (8:50)
05. Days Gone By (1:10)
06. Adam & Eve (7:50)
07. Starlight Man (3:30)
08. Timelines (7:40)
09. Drivers Seat (18:22)
10. The Blade Of Cain (5:00)
Total Time (78:43)

Hudba a texty: Roine Stolt, kromě "Days Gone By" a "Babylon": Tomas Bodin, a "Timelines": Jonas Reingold a Roine Stolt
Nahráno v Cosmic Lodge od ledna do května 2004 bicí, baskytary nahrány v Reingold Studios
Produkce: Roine Stolt 2004
Asistent produkce: Tomas Bodin
Graphic Design: Hippified Art
Cover Art: Ciruelo Cabral
Photography: Roine Stolt & Lilian Forsberg

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Keyboards
Tomas Bodin - Keyboards
Hasse Bruniusson - Marimba, Glockenspiel, Dulcimer, Other Percussion
Zoltan Csörsz - Drums
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Jonas Reingold - Bass
Hosté:
Anders Bergcrantz - Trumpet
Daniel Gildenlöw - Backing Vocals, Lead Vocals (09,12,16)
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Diskografie Unfold The Future
2CD, vyšlo 5. listopadu 2002, Inside Out Music, IOMCD 112/IOMACD 2047, 6 93723 65392 1 (Germany)

Seznam skladeb:
Disc One
01. The Truth Will Set You Free (30:40)
     I. Lonely Road
    II. Primal Instincts
   III. From the Source
    IV. Uphill
V. The Stars the Sun the Moon" Roine Stolt
02. Monkey Business (Stolt) (4:20)
03. Black and White (Bodin, Stolt) (7:40)
04. Christianopel (Bodin, Csörsz, Reingold, Stolt) (8:30)
05. Silent Inferno (Stolt) (14:25)
06. The Navigator (Bodin, Stolt) (3:15)
07. Vox Humana (Stolt) (4:30)
Disc Two
08. Genie In A Bottle (Stolt) (8:10)
09. Fast Lane (Bodin) (6:35)
10. Grand Old World (Stolt) (5:10)
11. Soul Vortex (Bodin, Csörsz, Reingold, Stolt) (6:00)
12. Rollin' The Dice (Bodin) (4:15)
13. The Devil's Danceschool (Reingold) (3:45)
14. Man Overboard (Stolt) (3:40)
16. Solitary Shell (Bodin, Stolt) (3:10)
16. Devil's Playground (Bodin, Stolt) (24:30)
Bonus Track:
10. Too Late For Tomatoes (Bodin, Csörsz, Reingold, Stolt) (10:24)
Total Time: (138:35)

Recorded on June - September 2002
Producer: Don Azzaro
Artwork: Thomas Ewerhard
This album is the first appearance of both drummer Zoltan Csörsz, replacing the original member Jaime Salazar, and Pain of Salvation's frontman Daniel Gildenlöw, the latter as a guest vocalist on several tracks.

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Additional Keyboards
Tomas Bodin - Keyboards
Hans Fröberg - Vocals
Jonas Reingold - Bass
Jaime Salazar - Drums
Hans Bruniusson - Percussion, Vocals
Hosté:
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Diskografie The Rainmaker
Vyšlo 18. září 2001, Inside Out Music America, IOMACD 2027 (US)

Seznam skladeb:
01. Last Minute On Earth (11:40)
02. World Without A Heart (4:29)
03. Road To Sanctuary (13:50)
04. The Rainmaker (6:02)
05. City Of Angels (12:04)
06. Elaine (4:55)
07. Thru The Walls (4:31)
08. Sword Of God (6:00)
09. Blessing Of A Smile (3:12)
10. Red Alert (1:10)
11. Serious Dreamers (8:59)
Total Time: (76:52)

Recorded on February - May 2001
Producer: Don Azzaro
Artwork: Ioannis

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Bass
Tomas Bodin - Piano, Organ, Synthesizer, Mellotron
Hans Fröberg - Vocals, Acoustic Guitars
Jonas Reingold - Bass
Jaime Salazar - Drums
Hosté:
Hans Bruniusson - Mallet Percussion, Vocals
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Diskografie Space Revolver
Vyšlo 4. července 2000, Inside Out Music America, IOMACD 2014 (US)

Seznam skladeb:
01. I Am the Sun - Part One (15:03)
02. Dream on Dreamer (Tomas Bodin, Stolt) (2:43)
03. Rumble Fish Twist (Bodin) (8:06)
04. Monster Within (12:55)
05. Chicken Farmer Song (5:09)
06. Underdog (5:29)
07. You Don't Know what You've Got (Hasse Fröberg) (2:39)
08. Slave to Money (7:30)
09. A King's Prayer (6:02)
10. I Am the Sun - Part Two (10:48)
Total Time: (76:24)

Japanese version
01. The Meadow (3:12)
02. A Good Heart (demo) (5:21)
03. Dream on Dreamer (alternative take - Tomas lead vocal) (2:17)
04. Venus Flytrap (6:26)
05. Last Exit (9:17)

Producer: Don & Gepetto Azzaro


Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Keyboards, Bass
Tomas Bodin - Keyboards
Michael Stolt - Bass
Jaime Salazar - Drums
Hasse Bruniusson - Percussion
Hasse Fröberg - Vocals
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Hosté:


Diskografie Flower Power
"A Journey To The Hidden Corners Of Your Mind"
Vyšlo 16. listopadu 1999, Foxtrot Records, FOX CD 020 (Sweden)

Seznam skladeb:
Disc One
01. "Garden of Dreams" (Tomas Bodin, Stolt) (59:57)
     1. Dawn (1:33)
     2. Simple Song (1:48)
     3. Business Vamp (5:02)
     4. All You Can Save (5:02)
     5. Attack Of The Monster Briefcase (3:04)
     6. Mr. Hope Goes To Wall Street (1:47)
     7. Did I Tell You? (3:46)
     8. Garden Of Dreams (2:39)
     9. Don't Let The d'Evil In (3:11)
    10. Love is the Word (2:49)
    11. There's No Such Night (2:43)
    12. The Mean Machine (2:41)
    13. Dungeon Of The Deep (4:24)
    14. Indian Summer (4:13)
    15. Sunny Lane (5:25)
    16. Gardens Revisited (2:56)
    17. Shadowland (2:03)
    18. The Final Deal (4:13)
02. Captain Capstan (0:55)
03. Ikea By Night (Jaime Salazar) (0:05)
04. Astral Dog (Salazar, Stolt) (8:00)
Total Time: (68:41)
Bonus Tracks:
05. Regal Dinners (3:14)
06. Papercup Angels (1:50)
07. Butterfly Queen (1:25)

Disc Two
01. Deaf, Numb & Blind (11:09)
02. Stupid Girl (6:49)
03. Corruption (5:55)
04. Power Of Kindness (Bodin) (4:25)
05. Psychedelic Postcard (9:59)
06. Hudson River Sirens Call 1998 (4:20)
07. Magic Pie (Hasse Fröberg) (8:19)
08. Painter (6:45)
09. Calling Home (11:00)
10. Afterlife (Bodin, Stolt) (4:34)
Total Time: (73:38)
Bonus Track:
11. End Of A Century (2:01)

Recorded on November 1998 - June 1999
Producer: Don Azzaro
Engineer: Dexter Frank Jr.
Pre-mastering engineer: Tomas Eriksson
Assistant Engineer, Mixing Assistant: Tomas Bodin
Photography: Per Nordin, Roine Stolt, Lilian Forsberg, Stefan Bodin

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Keyboards, Bass
Tomas Bodin - Keyboards
Michael Stolt - Bass
Jaime Salazar - Drums
Hasse Bruniusson - Percussion
Hasse Fröberg - Vocals
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Hosté:
Ulf Wallander - Soprano Sax
Håkan Almkvist - Sitar, Tabla
Diskografie Stardust We Are
3LP/2CD, vyšlo duben 1997, Foxtrot Records, FOX CD 018 (Sweden)

Seznam skladeb:
Disc One
01. In The Eyes Of The World (10:38)
02. A Room With A View (Tomas Bodin, instrumental) (1:26)
03. Just This Once (7:53)
04. Chuch Of Your Heart (9:10)
05. Poor Mr. Rain's Ordinary Guitar (instrumental) (2:43)
06. The Man Who Walked With Kings (instrumental) (4:59)
07. Circus Brimstone (12:03)
08. Crying Clown (instrumental) (0:57)
09. Compassion (4:45/8:40)
Disc Two
10. Pipes Of Peace (Bodin, Stolt - instrumental)(1:19)
11. The End Of Innocence (8:28)
12. The Merryground (8:17)
13. Don Of The Universe (instrumental) (7:02)
14. A Day At The Mall (Tomas Bodin, instrumental) (0:45)
15. Different People (6:19)
16. Kingdom Of Lies (5:48)
17. If 28 (2:15)
18. Ghost Of The Red Cloud (4:37)
19. Hotel Nirvana (instrumental) (1:49)
20. Stardust We Are (25:02)
Total Time: (126:15)

/* - actual song length is (4:45); hidden instrumental track follows)
Producer: Don Azzaro
Recorded on December 1996 - early 1997
Producer: Don Azzaro
Engineer, Mixing: Dexter Frank Jr.
Book: Hippiefied Art
Artwork, Image Design: David Palermo
Photography: Stefan Bodin, Lilian Forsberg, Per Nordin

Skupina:
Skupina:
Roine Stolt - Guitars, Lead Vocals, Additional Keyboards
Michael Stolt - Bass
Tomas Bodin - Hammond C3 Organ, Mellotron, Piano, Flute, Synthesozers and FX
Jaime Salazar - Drums
Hasse Bruniusson - Percussion, Drums (10)
Hasse Fröberg - Vocals (04,07)
Ulf Wallender - Soprano Saxophone (06,11)
Hosté:
Diskografie Retropolis
Vyšlo 1996, Foxtrot Records, FOX CD 016 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Rhythm Of Life (0:32)
02. Retropolis (11:10)
03. Rhythm Of The Sea (6:12)
04. There Is More To This World (10:15)
05. Romancing The City (0:57)
06. The Melting Pot (5:45)
07. Silent Sorrow (7:42)
08. The Judas Kiss (7:43)
09. Retropolis By Night (3:18)
10. Flora Majora (6:50)
11. The Road Back Home (8:55)
Total Time: (69:19)

Producer: Don Azzaro for Hippiefied Productionst
Engineer, Mixing: Dexter Frank Jr.
Cover Art: Per Äleskog
Sleeve Design Assistant: Hippiefied Art, DCM
Photography: Lilian Forsberg, Tegelmann
Přebal alba byl inspirován filmem Metropolis.

Skupina:
Roine Stolt - Guitars, Lead Vocals, Keyboards
Michael Stolt - Bass, Vocals
Tomas Bodin - Hammond Organ, Mellotron, Piano, Flute, Synthesizers and Effects
Jaime Salazar - Drums
Hasse Bruniusson - Percussion, Drums (10)
Hosté:
Ulf Wallender - Soprano Saxophone (05,08,10)
Diskografie Back In The World Of Adventures
Vyšlo září 1995, Foxtrot Records FOX, CD 015 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. World Of Adventures (13:37)
02. Atomic Prince / Kaleidoscope (6:02)
03. Go West Judas (7:40)
04. Train To Nowhere (3:45)
05. Oblivion Road (3:45)
06. Theme For A Hero (8:27)
07. Temple Of The Snakes (1:38)
08. My Cosmic Lover (6:40)
09. The Wonder Wheel (4:12)
10. Big Puzzle (13:35)
Total Time: (69:21)

Producer: Roine Stolt (aka Don Azzaro)
Recorded and Engineered: Dexter Frank Jr.
Mixed: Tomas Bodin and Dexter Frank Jr.
Artwork: Roine Stolt

Hudebníci:
Roine Stolt - Lead Vocals (01,02,04,07,08), Guitars, Bass (01-03,05-08), Keyboards, Percussion (03,04,07,08)
Hasse Fröberg - Vocals (01,08)
Ulf Wallander - Soprano Saxophone (05,07)
Hasse Brunisson - Drums (03,05,07,08), Percussion
Jaime Salazar - Drums (01,02,06), Percussion (2,6)
Dexter Frank Jr. - Keyboards, Electronics
Don Azzaro - Bass Guitar & Moog Taurus
Hosté:
Diskografie The Flower King
Vyšlo 1994, Foxtrot Records, FOX CD 011 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. The Flower King (10:28)
02. Dissonata (9:57)
03. The Magic Circus Of Zeb (7:02)
04. Close Your Eyes (3:10)
05. The Pilgrims Inn (9:11)
06. The Sounds Of Violence (5:38)
07. Humanizzimo (20:55)
    A. Twilight Flower
    B. The Messenger
    C. The Nail
    D. Only Human
    E. This Is The Night
    F. The Flower Of Love
08. Scanning The Greenhouse (3:32)
Total Time: (69:53)

Produced: Roine Stolt



Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars
Jonas Reingold - Bass
Hasse Froberg - Vocals, Guitars
Hosté:
Michael Stolt - Bass
Marco Minnemann - Drums
Nad Sylvan - Vocals
Max Lorentz
Zach Kamins
Rob Townsend
Diskografie Manifesto Of An Alchemist
Vyšlo 23. listopadu 2018, Inside Out Music, IOMLP 519, 19075898751 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Rainsong (1:27)
02. Lost America (9:50)
03. Ze Pawns (8:27)
04. High Road (12:32)
05. Rio Grande (7:50)
06. Next To A Hurricane (4:25)
07. The Alchemist (6:57)
08. Baby Angels (3:48)
09. Six Thirty Wake-Up (4:17)
10. The Spell Of Money (9:48)
Total Time: (69:21)

Artwork: Shaun Beyond
Roine Stolt vydal 23. listopadu 2018 nové album pod hlavičkou ROINE STOLT'S THE FLOWER KING nazvané "Manifesto Of An Alchemist", na němž nabízí 10 písní a téměř 70 minut hudby oslavující styl, pro který je Roine nejvíce ctěn - progresivní rock, bohatě strukturovaný se všemi prvky ochranné známky ze čtyř desetiletí žánru. Na albu se neobjevil dlouholetý klávesista Tomas Bodin a jako takové je i uvedeno v názvu Roine Stolt's The Flower King než jenom The Flower Kings.


Skupina:
Roine Stolt - Lead Guitars, Vocals
Jonas Reingold - Bass, Vocals
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Pat Mastelotto - Drums
Tomas Bodin - Keyboards
Hosté:
Diskografie Tour Kaputt
Vyšlo 2011, Reingold Records, RR CD 006

Seznam skladeb:
CD1
01. Love Is The Only Answer ()
02. There Is More To This World ()
03. Retropolis ()
04. Trading My Soul ()
05. Hudson River Sirens Call ()
06. I Am the Sun ()
CD2
07. Life In Motion ()
08. Brimstone Flight 999 ()
09. Babylon ()
10. Stardust We Are ()
11. What If God Was Alone ()
12. Blade Of Cain ()
13. The Sum Of No Reason ()
Total time: (143:00)

Live in The Netherlands 2007

Skupina:
Roine Stolt - Guitars, Lead & Backing Vocals
Jonas Reingold - Bass, Backing Vocals
Tomas Bodin - Keyboards, Effects, Backing Vocals
Marcus Liliequist - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hasse Fröberg - Guitars, Lead & Backing Vocals, Percussion
Hosté:
Diskografie Instant DeLIVEry
Vyšlo 2007, Foxtrot Records, FOX CD 028 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Paradox Hotel (7:40)
02. Psycedelic Postcard (10:45)
03. Hudson Rivers Sirens Call (5:55)
04. FishSoup (drum & bass-solo) (7:12)
05. Pioneers Of Aviation (4:01)
06. Just This Once (13:40)
07. World Of Adventures (8:50)
08. A Vampires View (9:53) (Quebec City Bonustrack))
Total Time: (78:12)



A vivid and rocking live testimony from Whittier California October 16th 2006, showing Flowerkings at it's best with a somewhat odd setlist plus plenty of jamming. Soundquality is excellent due to a 32 channel multitrack 24 bit recording.



Skupina:
Roine Stolt - Guitars, Lead Vocals
Hasse Fröberg - Guitars, Lead Vocals
Daniel Gildenlöw - Guitars, Backing Vocals, Keyboards, Percussion
Tomas Bodin - Keyboards
Jonas Reingold - Bass, Bass Pedals
Zoltan Csörsz - Drums
Hasse Bruniusson - Percussion, Voices
Hosté:
Diskografie Meet The Flower Kings
2DVD/ 2CD/ 2DVD+2CD, Vyšlo 3. listopadu 2003, Inside Out Music

Seznam skladeb:
CD 1:
01. The Truth Will Set You Free (31:20)
02. Garden Of Dreams Pt 1 (27:07)
03. Garden Of Dreams Pt 2 (17:20)
CD 2:
01. Humanizzimo (23:10)
02. Circus Brimstone (11:18)
03. Silent Inferno (16:13)
04. Stardust We Are (26:25)
Total Time: (78:24)

DVD 1:
01. The Truth Will Set You Free (31:20)
02. On Tour In USA 2002
03. Garden Of Dreams Pt 1 (27:07)
04. On Tour In Europe 2002
05. Garden Of Dreams Pt 2 (17:20)
06. Setting up for the DVD
DVD 2:
01. Humanizzimo (23:10)
02. Oddballs Of Rehearsing
03. Circus Brimstone (11:18)
04. In Recording Studio
05. Silent Inferno (16:13)
06. On Tour In South America 2000
07. Stardust We Are (26:25)
Total Time: (152:53)

všechny skladby složil Roine Stolt kromě Garden of Dreams a Circus Brimstone - Stolt a Bodin
Producing, Mixing, Mastering: Roine Stolt
nahrál Roine Stolt a Petrus Königsson
audio smíchal a upravil Roine Stolt na jaře 2003
video nahráno Limeworks 10. února 2003 v Uppsale ve Švédsku
editace videa Britta Norell, léto 2003
nahrávky z turné a studia editoval Roine Stolt
Cover Art: Jan Ternald
design: Hippified Art 2003
Live performance, recorded at the Stadsteater, Upsalla, Sweden on 10th February, 2003 Line-up/Musicians. Also released on DVD, and in a limited box set containing 2 DVDs and 2 CDs (included in ProgArchives.com under DVD)

Skupina:
Roine Stolt - Lead Guitars and Vocals
Michael Stolt - Bass, Bass-synth, Vocals
Hans Fröberg - Acoustic, Electric and Slide Guitars, Vocals
Robert Engstrand - Keyboards (Disc 1)
Tomas Bodin - Keyboards (Disc 2)
Jaime Salazar - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Alive On Planet Earth
Vyšlo 2000, Inside Out Music America, IOMACD 2007 (US)

Seznam skladeb:
01. There Is More To This World (11:31)
02. Church Of Your Heart (9:41)
03. The Judas Kiss (15:43)
04. Nothing New Under The Sun (4:13)
05. The Lamb Lies Down On Broadway (9:19)
06. Big Puzzle (18:29)
07. Sounds Of Violence 6:37)
08. Three Stories (6:04)
09. In The Eyes Of The World (12:14)
10. The Flower King (11:27)
11Stardust We Are (Part Three) (10:00)
Total time: (53:34)


Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Tomas Bodin - Keyboards
Jonas Reingold - Bass Guitar, Vocals
Marcus Liliequist - Drums
Hosté:
Diskografie Carpe Diem - The Flower Kings Live In USA
Vyšlo 2008, Foxtrot Records

Seznam skladeb:
01. Paradox Hotel (Tomas Bodin, Stolt) (7:40)
02. Psychedelic Postcard (10:45)
03. Hudson River Sirens Call 1998 (5:55)
04. Fish Soup (drum and bass solo) (Marcus Liliequist, Jonas Reingold) (7:12)
05. Pioneers Of Aviation (4:01)
06. Just This Once (13:40)
07. World of Adventures (8:50)
08. A Vampire's View (Quebec City bonus track) (9:53)
Total time: (67:56)

Recorded October 16, 2006
Producer: Roine Stolt
Carpe Diem - Live in USA 2006 is an official bootleg by the Swedish progressive rock band The Flower Kings. It is The Flower Kings' performance at Whittier in California on October 16, 2006, plus a bonus track from their show at Quebec City.

Skupina:
Roine Stolt - Lead Guitars and Vocals
Tomas Bodin - Keyboards
Jonas Reingold - Bass
Zoltan Csörsz - Drums
Hasse Fröberg - Guitars, Vocals
Daniel Gildenlöw - Guitars, Vocals, Percussion
Hosté:
Diskografie BetchaWannaDanceStoopid!!!
Vyšlo 2004, Foxtrot Records, FOX CD 025 (Sweden)

Seznam skladeb:
Live at Tribeca Grand Hotel, NYC, July 3rd, 2003
01. The Bridge Fetish (12:56)
02. This Is The Night (6:59)
03. BetchaWanna (Daytripper) (18:05)
04. Belly Dancers From Hell (10:34)
05. Don't Forget To Flush (5:25)
Live from Hamilton Street Cafe, New York, June 30th, 2003
06. The Modal Acid Dance (10:11)
07. Gold Fish In Bowl Trap (13:05)
Total Time: (77:15)

Live Sond Engineered: Petrus Königsson
Mastering: Roine Stolt

Skupina:
Roine Stolt - Lead Guitars and Vocals
Zoltan Csörsz - Drums
Tomas Bodin - Keyboards
Hasse Fröberg - Guitars, Vocals
Jonas Reingold - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Live in New York - Official Bootleg
Vyšlo 2002, Foxtrot Records, FOX CD 023 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Garden Of Dreams (47:08)
02. In The Eyes Of The World (6:30)
03. Bass & Drums Solos (4:16)
04. Circus Brimstone (3:25)
05. I Am The Sun (13:38)
Total Time: (53:34)

Recorded at The Bottomline Club, New York City, April 14th 2002
Photo: Pavel Morozov, Stefan Bekking

Skupina:
Hasse Fröberg - Lead & Backing Vocals
Tomas Bodin - Keyboards
Roine Stolt - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards, Lead Vocals
Michael Stolt - Bass
Jaime Salazar - Drums, Percussion
Hasse Bruniusson - Percussion, Odd Voices
Hosté:
Diskografie Édition Limitée Québec 1998
Vyšlo 1998, Ipso Facto, IF-9802

Seznam skladeb:
01. Kite (7:33) (prev.ureleased, 1996)
02. Piece Of Nizzimo (6:30) (live April 5th 1996)
03. The Flower King (11:45) (re-recorded 1998)
04. Duke Of Nuke (5:40) (live April 5th 1996)
05. Garden Of Dreams, Part 1 (7:35) (pre-prod 1998)
06. Buffalo Man (5:50) (prev.ureleased, 1996)
Total time: (44:53)

Mixing: Tomas Bodin



Skupina:
Roine Stolt - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards, Lead Vocals
Hasse Fröberg - Lead & Backing Vocals
Tomas Bodin - Keyboards, Mixing
Jaime Salazar - Drums, Percussion
Hasse Bruniusson - Percussion, Odd Voices
Zoltan Csörsz - Drums
Jonas Reingold - Bass, Fretless Bass
Daniel Gildenlöw - Vocals
Felix Lehrmann - Drums, Percussion
Marcus Liliequist - Drums, Percussion
Hosté:


Diskografie A Kingdom Of Colours II: The Complete Collection From 2004 To 2013
9CD Box set, vyšel 1. června 2018, InsideOut Music, IOMLTCD 505, Sony Music, 19075846892

Seznam skladeb:
01. Adam & Eve (1CD)
02. Paradox Hotel (2CD)
03. The Sum Of No Evil (1CD)
04. Banks Of Eden (1CD)
05. Desolation Rose (1CD)
Bonus Disc 1
01 Kite (Roine Stolt) (7:32)
02. Buffalo Man (Roine Stolt) (5:28)
03. The Flower King (Re-recording 1998) (Roine Stolt) (11:46)
04. Stardust We Are (Re-recording 1998) (Roine Stolt, Tomas Bodin) (8:57)
05. Last Exit (Roine Stolt) (9:17)
06. Brazilian Woman (Roine Stolt) (4:18)
07. Dexter Frank Jr. (Roine Stolt) (2:34)
08. Agent Supreme (Roine Stolt) (2:34)
09. Space Traveller (Michael Stolt) (13:10)
Bonus Disc 2
01. Petit Heritage (Roine Stolt) (2:02)
02. A Good Heart (Roine Stolt) (5:21)
03. The Crown And The Cross (Roine Stolt) (4:54)
04. King Of Grief (Roine Stolt) (3:51)
05. She Carved Me A Wooden Heart (Roine Stolt) (5:59)
06. Space Revolver (Roine Stolt) (7:33)
07. Jupiter Backwards (Roine Stolt) (6:25)
08. The River (Roine Stolt) (5:43)
09. Turn The Stone (Felix Lehrmann, Hasse Fröberg, Jonas Reingold, Roine Stolt, Tomas Bodin) (5:07)
10. Regal Divers (Roine Stolt) (6:01)
Bonus Disc 3
01. Illuminati (Roine Stolt) (6:20)
02. Fireghosts (Roine Stolt) (5:50)
03. Going Up (Jonas Reingold) (5:10)
04. Lolines (Roine Stolt) (4:40)
05. Runaway Train (Felix Lehrmann, Hasse Fröberg, Jonas Reingold, Roine Stolt, Tomas Bodin) (4:41)
06. Interstellar Visitations (Roine Stolt) (8:24)
07. Lazy Monkey (Roine Stolt, Tomas Bodin) (2:25)
08. Psalm 2013 (Felix Lehrmann, Hasse Fröberg, Jonas Reingold, Roine Stolt, Tomas Bodin) (2:10)
09. The Wailing Wall (Roine Stolt) (3:18)
10. Badbeats (Roine Stolt) (5:24)
11. Burning Spears (Felix Lehrmann, Hasse Fröberg, Jonas Reingold, Roine Stolt, Tomas Bodin) (3:15)
12. The Final Era (Jonas Reingold, Roine Stolt) (2:57)
Total Time: (00:00)

Mixing: Tomas Bodin
Strictly Limited edition box set of 3,000. Comes with a hand-numbered certificate, 120 page color booklet, liner notes, lyrics & credits as well as an interview with Roine Stolt by Dom Lawson (Prog Magazine / The Guardian).

Skupina:
Roine Stolt - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards, Lead Vocals
Hasse Fröberg - Lead & Backing Vocals
Tomas Bodin - Keyboards, Mixing
Michael Stolt - Bass
Jaime Salazar - Drums, Percussion
Zoltan Csörsz - Drums
Jonas Reingold - Bass, Fretless Bass
Hasse Bruniusson - Percussion, Odd Voices
Hosté:
Diskografie A Kingdom Of Colours:
The Complete Collection From 1995 To 2002

10CD Box, vyšel 15. prosince 2017, Inside Out Music, IOMLTCD 495, Sony Music, 88985493122

Seznam skladeb:
01. Back In The World Of Adventures (1CD)
02. Retropolis (1CD)
03. Stardust We Are (2CD)
04. Flower Power (2CD)
05. Space Revolver (1CD)
06. The Rainmaker (1CD)
07. Unfold The Future (2CD)
Total time: (00:00)

Mixing: Tomas Bodin
Limited edition box set of 3,000. Comes with a hand-numbered certificate, 120 page color booklet, liner notes, lyrics & credits as well as an interview with Roine Stolt by Dom Lawson (Prog Magazine / The Guardian). Single-disc concerts packaged in cardboard sleeves; double-disc concerts packaged in gatefold sleeves. Only "Unfold The Future" was remixed & remastered in 2017.

Skupina:
Roine Stolt - Guitars, Vocals, Keyboards, Bass, Percussion
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Tomas Bodin - Keyboards, Vocals
Michael Stolt - Bass, Vocals
Jonas Reingold - Bass
Jaime Salazar - Drums
Zoltan Csörsz - Drums
Marcus Liliequist - Drums, Vocals
Hasse Bruniusson - Percussion
Daniel Gildenlöw - Vocals
Hosté:
Ulf Wallander - Soprano Saxophone
Hakan Almkvist - Sitar, Tabla


Diskografie The Road Back Home
Vyšlo 2007, InsideOut Music, IOMCD 276 (US)

Seznam skladeb:
DISC ONE:
01. Cosmic Lover (6:14)
02. A Kings Prayer (5:34)
03. Stupid Girl (4:41)
04. Cosmic Circus (3:12)
05. Babylon (2:00)
06. Paradox Hotel (5:40)
07. World Without A Heart (3:50)
08. Church Of Your Heart (6:11)
09. Vox Humana (4:21)
10. What If God Is Alone (6:42)
11. Starlight Man 3:28)
12. Grand Old World (5:02)
13. The Road Back Home (8:52)
14. The Cinema Show (11:56)
Total Time: (77:49)

DISC TWO:
15. Ghost Of The Red Cloud (4:41)
16. Painter (6:47)
17. I Am The Sun- Extract From Part 2 (4:23)
18. Different People (5:14)
19. Little Deceiver (3:55)
20. Chickenfarmer Song (5:09)
21. The Rhythm Of The Sea (4:43)
22. Touch My Heaven (5:45)
23. Life Will Kill You (6:36)
24. Monkey Business (4:21)
25. Compassion (4:44)
26. The Flower King (10:54)
27. Stardust We Are (8:41)
Total Time: (75:59)

Produced: Roine Stolt

Skupina:
Roine Stolt - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Percussion
Tomas Bodin - Keyboards, Vocals
Hasse Fröberg - Vocals, Guitars
Jaime Salazar - Drums
Michael Stolt - Bass, Vocals
Hasse Bruniusson - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Scanning The Greenhouse
Vyšlo 23. června 1998, Outer Music, OM2008CD (US), Avalon Records (Japan)

Seznam skladeb:
01. In The Eyes Of The World (10:38)
02. World Of Adventures (13:37)
03. Pipes Of Peace (Tomas Bodin, Stolt) (1:19)
04. The Flower King (1998 re-recorded version) (11:40)
05. There Is More To This World (10:15)
06. Stardust We Are, Part 3 (1998 re-recorded version) (9:56)
07. Retropolis (11:10)
08. Compassion (4:45)
Total Time: (73:20)
Producer: Roine Stolt / Don Azzaro
Photography: Lilian Forsberg
Engineer: Dexter Frank, Jr.
Artwork: David Palermo
Album vyšlo v Japonsku u labelu Avalon Records s cover skladbou od Genesis "The Cinema Show", kterou kapela původně nahrála na Genesis tribute album "The Fox Lies Down", namísto písně "Compassion".

Zpět...


The Flower Kings 2015 The Flower Kings 2015









The Flower Kings - San Francisco 2001

Jonas Reingold

Zoltan Csorsz

The Flower Kings - live 2013

Felix Lehrmann



The Flower Kings 2015

The Flower Kings 2019



The Flower Kings 2021

Zpět...
Oficiální stránky:
https://www.roinestolt.com/

Další zdroje:
http://prog-rama.blogspot.com/
http://www.insideoutmusic.com/artist.aspx?IdArtist=462

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  31.10.2018 
Menu Poslední aktualizace: 11.7.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©