FISH
   
   


Derek William Dick
(více je znám jako Fish)

(Narozen 25. dubna 1958, Dalkeith, Midlothian, Scotland, United Kingdom)

Skotský progressivní rockový zpěvák, textař a příležitostný herec
Místo narození: Edinburgh, Scotland (koupili malý domek v městečku Dalkeith, východně od Edinburghu a blízko Haddingtonu)
Rodiče Robert (Bert) a Isabella (Isa), sestra Laura je o 3 roky mladší.
Byl ženatý, manželka Tamara od 25. července 1987, rozvedeni 6. července 2001
dcera Tara Rowena, 1. ledna 1991
Vzdělání: King's Park Primary School, Dalkeith, Dalkeith High school
Kvalifikace: 7 GCSE 'O' levels - History, Chemistry, English, Maths, Biology (stupeň A), German, English Lit (stupeň B)


Hudební začátky tohoto, svými názory, sociálně smýšlejícího Skota jsou spojeny se skupinou Marillion, se kterou v osmdesátých létech minulého století dobýval koncertní pódia celého světa. Skladby skupiny Marillion okupovaly přední příčky různých hitparád a i komerční radiové a televizní stanice pouštěly do svého vysílání tento rockový drahokam. Někdy býval srovnáván s Peterem Gabrielem, sólovým zpěvákem skupiny Genesis ze 70. let. Mnohé z pozdějších Fishových skladeb obsahují úseky recitovaných textů, kratší příklady takových textů jsou i na dřívějších albech Marillion.

Fish se narodil ve skotském Edinburgu, ale vyrůstal v nedalekém Dalkeithu, kde také navštěvoval Dalkeith High School. Rodiče v Dalkeithu spravovali benzínku spojenou s malou opravnou aut, což stačilo rodině tak akorát na uživení. Se syna Dereka chtěli mít lesního inženýra, proto začal taky studovat na lesnickém institutu poblíž Penrithu. A jako lesní dělník se Derek Dick nějaký čas i živil. Bydlel tehdy v podnájmu u jedné „spořivé“ majitelky domu, která mu dovolovala koupání v teplé vodě jen jednou týdně, a to v sobotu. Za koupání v jiné dny si musel Derek připlácet (skotská krev se nezapře). A Derek tuto „laskavost“ paní domácí využíval naplno. Každou sobotu trávil celé dopoledne ve vaně. A když pro něj přišli kamarádi, našli jej právě tam. A tak v roce 1978 si zvykl místo svého trochu posměšného jména (Dick = penis, ptáček) používat přezdívku Fish, která mu už zůstala.

V roce 1978 zakládají Doug Irvine (baskytara, zpěv) a Mick Pointer (bicí) spolu s Brianem Jellimanem a Steve Rotherym skupinu "Silmarillion", což byl název podle drahokamu z knih J.R.R.Tolkiena. Později si skupina zkracuje název na Marillion (kvůli autorským právům). Prvotní nahrávky skupiny, přesněji řečeno několik málo demosnímků a instrumentálních nahrávek jen tak do šuplíku, mají pramílo společného s pozdějším stylem Marillion. V roce 1980 vyhlašují konkurz na post zpěváka, tehdy se přihlásí i Fish, ale není přijat pro nedostatek zkušeností. A tak "nezkušený" Fish zakotví ve skupině Blewitt, kde hrál na kytaru Frank Usher (dnes člen jeho doprovodné skupiny). Ještě v témže roce zkouší Fish štěstí ve skupinách Stranger a Stone Dome Band, ale neúspěšně.


V lednu roku 1981 se ale nadobro přidává Fish společně se svým přítelem basákem Dizem Minnittem k Marillion. Fish odpověděl tehdy na náhodný inzerát v novinách. Ten oznamoval, že skupina Silmarillion hledá textaře a zpěváka (v jedné osobě), a nového baskytaristu, kterým měl být právě Minnett. Fish tedy zavolal za poslední, pracně vydělaný centík a to změnilo celý jeho život... 15. března s nimi odehraje v Red Lion pubu první živý koncert. A od tohoto data šla hudební kariéra Fishe strmě nahoru. V září 1982 podepisují Marillion smlouvu s labelem EMI a 25. října téhož roku vydávají první singl, vlastně EP "Market Square Heroes". B-strana singlu obsahovala skladbu "Three Boats Down From The Candy". Na 12 palcovém vinylu se objevila ještě rozsáhlá přes dvacet minut trvající nahrávka Grendel (part 2).

V březnu 1983 vydávají Marillion své první dlouhohrající album "Script For A Jester's Tear". Deska se stává platinovou a na hitparádovém žebříčku na Ostrovech dosáhne 7. pozice. Tituly jako "He Knows You Know" nebo "Garden Party (The Great Cucumber Massacre)" velice slušně bodují nejen v rádiích. B-strana singlu "Garden Party" obsahovala skladbu "Margaret", kterou si 28.prosince 1986 na benefičním koncertě v Aylesburské nemocnici zazpíval s Marillion i Bruce Dickinson (Iron Maiden). Marillion jsou taky dle čtenářů hudebního časopisu Sound zvoleni nejlepší britskou skupinou za rok 1982.

V březnu 1984 vypouštějí Marillion do světa další úspěšné album "Fugazi". A 5. místo na britském albovém žebříčků je toho důkazem. Deska obsahuje singlové tituly jako "Punch And Judy" nebo "Assassing". Kritici vyčítají skupině Marillion přílišnou podobnost s velikány Genesis z gabrielovského období. Ne však pro jejích kopírování, ale pro podobnost ve členitosti a harmoniích jednotlivých skladeb. Komerčně nejúspěšnější album v historii Marillion vychází 17. června 1985 a má název "Misplaced Childhood" . Dosáhne absolutního vrcholu v britské Top Ten hitparádě a působivá singlová píseň "Kayleigh" (videoklip byl točen ve východním Berlíně) se stane ostrovní dvojkou a celosvětově nejhranější skladbou od Marillion. Taktéž skladby "Lavender" a "Heart Of Lothian" bodují na britské scéně. "Misplaced Childhood" lze označit za "nejjednodušší" album ze všech čtyř, ne jednoduchost jako nepropracovanost či snad odbytí, spíše lepší pochopitelnost a líbivost - „lepkavost“, jak by mohl i někdo říci... Důkazem toho je i fakt, že skladba "Kayleigh" se dlouhou dobu držela na druhé pozici britského singlového žebříčku a "Lavender" zdobila pátou příčku. Prakticky to byly tyto dvě balady, které v osmdesátých letech Marillion proslavily. Byla to ale zároveň největší chyba, kterou Marillion udělali. Nikdy se neměli stát, ani na okamžik, popovou kapelou. Právě to se teď stalo a výrazně se to podepsalo na dalším vývoji, zejména na Fishovi, který přestával kontrolovat svou vlastní osobnost. Nedokázal se vyrovnat se svou vzrůstající popularitou. Protože podle něj se vnější svět choval nepřátelsky, ignoroval ho a zaměřil se na svou vlastní osobnost. Z okolí si bral jen to, co potřeboval... Správně, drogy. Jeho závislost se stále více stupňovala, do toho se ještě přidal dřívější návyk na alkohol, a v mnoha očích se tak z hvězdy stala pouhá troska.

Ještě štěstí, že si včas uvědomil situaci a dokázal se vrátit na hudební scénu. Na další album Marillion si tak fanoušci museli počkat 2 roky. Bohužel však už to nebyl původní Fish. Tenhle chtěl mít totální kontrolu nad skupinou a pobírat polovinu jejího příjmu. Nebyl vůbec spokojen s orientací kapely, vyvíjel neustálý nátlak na zbylou čtveřici a i při psaní lyriky k poslednímu albu, která je zaměřena z velké části právě na problém alkoholismu a s ním spojeného nebezpečí, docházelo k četným neshodám ohledně vhodnosti právě takových písní. Je te z velké části ovlivněno jak jeho samotnou soukromou situací tak i nechutí kapely Fishe znovu brát jako osobu, která je prakticky proslavila. Album dostává název "Clutching At Straws" a vychází 22. června 1987 a celé zní tak nějak temněji než ony tři předchozí. Album předznamenané hitovým singlem "Incommunicado" se v britské albové hitparádě vyšplhá až na druhou pozici a dokazuje stále prominentní postavení Marillion jako takových. V kapele to však začíná stále více jiskřit. Vztah mezi Fishem a zbylými členy Marillion je na bodu mrazu.

Nicméně rok 1986 je ve znamení celosvětového turné. V únoru 1986 předskakují Marillion slavné kanaďany Rush v Buffalu v Memorial Auditorium Hall. Dne 19. července na Mungersdorfer Stadion v Cologne (NSR), kde Marillion předskakovali slavným Queen, se ke skupině připojil i Brian May (Queen), aby si s nimi střihl skladbu Market Square Heroes. Na závěr koncertu skupiny Queen si zase Fish dal duet s Freddie Mercurym ve skladbě Tutti Frutti.

Fish od počátku psal veškeré texty písní a stal se klíčovým členem kapely. Jeho texty plné malebných obratů, dramatické lyriky a intimních metafor byly ovlivněny "písáním" Petera Hammilla, leadera kapely Van Der Graaf Generator. Fish na jevišti zaujal svým charismatickým projevem a make-upem ve stylu frontmana Genesis Petera Gabriela, kterému se velmi přiblížil i po stránce svého zpěvu. Celkový zvuk Marillion v té době připomínal hudbu raných Genesis. Po dalších velice dobrých studiových albech "Fugazi", "Misplaced Childhood" a "Cluthing at Straws" se však stále více projevovaly neshody mezi ním a demokraticky smýšlejícím zbytkem kapely. Na rozdíl od spoluhráčů měl zcela odlišný pohled na svůj další hudební vývoj. Identifikoval se s obdobím progresivního rocku z poloviny sedmdesátých let avšak zbytek kapely chtěl směřovat k mnohem modernějšímu pojetí hudby. Fish byl zastáncem spíše písňové tvorby v duchu titulů "Sugar Mice" či "Incommunicado", ostatní však dávali přednost rozsáhleji a moderněji pojatým skladbám a nebránili se ani využití moderních technologií. Fish tehdy vinil kapelu i z nedostatku nových nápadů, kapela zase Fishe z chamtivosti. Ten všem členům bandu doručil ultimativní dopis, ve kterém stálo, že chce mít naprostou kontrolu nad kapelou a polovinu veškerých příjmů k tomu, jinak prosperující "firmu" opustí. A tak jej nechali jít.

Rok 1988 - pro fanoušky Marillion nejstrašnější rok v dějinách. V listopadu Fish opouští zbylou čtveřici a dává se na sólovou dráhu. Údajným důvodem měla být nespokojenost se směrem a stylem, kterým se kapela ubírala. Fish vycítil, že vztahy uvnitř souboru se zostřují, což se pochopitelně projeví i v hudbě samotné. Nechtěl tedy pokračovat. Nechtěl dělat špatnou hudbu. Sliboval si, že sólová kariéra ho proslaví minimálně stejně tak, jako Marillion éra. Opak je pravdou. Fish bez Marillion je ryba na suchu. A Marillion bez Fishe? To nejlépe vystihl britský tisk, když napsal: "...Marillion without Fish would be like... well, like chips without fish..."

Fishův hlas se tedy po vzájemné dohodě naposledy objevil na koncertním dvojalbu "The Thieving Magpie" obsahující skladby z období let 1982 až 1988. Poslední vystoupení Fishe s Marillion proběhlo 23. července 1988 v Craigtoun Country Park, St. Andrews ve Skotsku na "Fife Aid". Ještě před tím se ale stihl Fish předvést na stadioně ve Wembley, kde 11. června odehrál skladbu "Kayleigh" k 70. narozeninám Nelsona Mandely. Na bicí zde hrál Phil Collins a na kytaru Midge Ure (ex-Visage, Ultravox, Thin Lizzy). Dne 6. září 1988 pak Fish po 7 letech opustil Marillion a zahájil svoji sólovou kariéru.

Marillion si najali nového zpěváka, Steva Hogartha. Tím končí éra Marillion a začíná éra mar-ill-ion, která svou značně prostoduší hudbou jen utvrzuje v přesvědčení, že nemůže konkurovat raným Marillion. Odchod Fishe od Marillion proběhl zpočátku korektně, nicméně o nějaký čas později si obě znepřátelené strany vyměnily několik bolestných ran.


A tak začíná pro Fishe nová hudební etapa. Čerstvě ženatý se usazuje se svoji novomanželkou Tamarou ve Skotsku, kde začíná budovat svou usedlost Funny Farm, ve které také postupně roste jeho vlastní nahrávací studio. Šest měsíců poté co Fish opustil Marillion se tento charismatický Skot vrátil 21. března 1989 na jeviště při benefičním vystoupení ve prospěch obětí letecké katastrofy ve skotském Lockerbie. (21. prosince 1988 teroristé odpálili nálož v letícím Jumbo Jet, následkem čehož přišlo o život 270 nevinných obětí.) Během roku 1989 zakládá doprovodnou kapelu vedenou klávesistou Mickey Simmonsem. V říjnu 1989 se Fish přihlásil se svým prvním sólovým singlem "State of Mind", který vyšel u EMI. S Fishem i nadále spolupracoval Mark Wilkinson, který se již předtím podílel na zajímavých obalech vytvořených pro Marillion. 15. října 1989 Fish zahájil ve Skotsku své první sólo-turné, jež zahrnovalo dvaadvacet britských koncertů, z čehož ten poslední proběhl 12. listopadu téhož roku v londýnském Town and Country klubu. Po druhém singlu "Big Wedge" se na trh 29. ledna 1990 dostalo Fishovo debutové album s názvem "Vigil In A Wilderness Of Mirrors". Album je v mnohém podobné deskám Marillion, na kterých zpíval, a kteréžto skladby i psal. První album s prvky folku a s využitím dechové sekce bylo v anglické hitparádě velice úspěšné. Na desce s ním spolupracovali např. Hal Lindes (ex-Dire Straits), již výše jmenovaný Frank Usher, Mickey Simmonds (Mike Oldfield, Camel) nebo Janick Gers (Iron Maiden). Kytaru Janicka Gerse je možno slyšet ve skladbě View From The Hill. O dva měsíce později se Fish vydal na "on the road". Po Skotsku a Anglii pokračoval v evropském turné ve Švýcarsku, Itálii, Holandsku, Belgii, Lucembursku, Francii, Dánsku a Německu. V roce 1989 rovněž spolupracoval s Peterem Hamillem na jeho opeře "The Fall Of The House Of Usher".

Fish navázal také spolupráci s klávesistou Genesis, Tonym Banksem, kdy na jeho sólové album "Still" vydaném 31. března 1991 nazpíval dvě skladby "Another Murder Of The Day" a "Angel Face". Navázal tak na dřívější spolupráce z roku 1986, když nazpíval singl "Shortcut To Somewhere" z Banksova alba "Soundtracks" (1986).


Druhé album vydává Fish pod názvem "Internal Exile" vydané v říjnu/listopadu 1991 a je výrazně ovlivněno folkovou muzikou, zejména keltským folkem s hlavním důrazem na kytaru. Na singlu "Just Good Friends" se podílela britská zpěvačka Sam Brown. Album se dostalo na 17. pozici žebříčku ve Velké Británii. Desku nahráli stejní muzikanti, jako předešlý vinyl, jen baskytary se chopil ostřílený David Paton (ex-Bay City Rollers, Alan Parsons Project, Camel). Nosič obsahuje i skladbu "Just Good Friends (Close)", kterou Fish nahrál později znovu a zpěv přenechal zpěvačce Sam Brown. Takto přepracovaná skladba se pak objevila na výběru Yin (1995). 10. října 1994 Fish poprvé koncertoval v Česku. 4. září 1995 vyšla současně dvě alba "Yin & Yang", což je v podstatě kolekce 26 již nahraných skladeb, z nichž 13 bylo natočených znovu. Skladby byly vybrány jak z období Fishova působení v kapele Marillion, tak také z éry jeho sólové kariéry. Obaly obou alb tvoří čínský taoistický symbol, znázorňující rovnováhu mezi tmavým (Yin) a světlým (Yang). Na podporu alb Fish vyrazil na rozsáhlou "Yin & Yang Promotion Tour" v rámci které 10. října 1995 podruhé vystoupil v ostravské hale Tatran. O dva dny později se tento uhrančivý a urostlý chlápek oděný do skotského "kiltu", představil pražskému publiku v kulturním domě Eden.

Na konci roku 1992 se pouští Fish do nahrávání dalšího alba, které vychází 20.ledna 1993 pod názvem "Songs From The Mirror". Na vinylu se objeví skladby jako "Question" od Moody Blues, "Fearless" od Pink Floyd nebo "I Know What I Like (In Your Wardrobe)" od Genesis. Toto studiové album je ve skutečnosti kompilací cover verzí songů britských kapel ze 70. let a Fish si tak splnil svůj dlouholetý sen a tímto albem dal hold všem svým oblíbencům. Bohužel u fanoušků nebyla tato deska přijata s nadšením a obal alba dokonce nenáviděli. Ten vybrala vydavatelská firma Polydor, s kterou měl Fish podepsanou smlouvu. Bohužel ani Fish nebyl z obálky dvakrát nadšený.

Osamostatňující se Fish se vzápětí poměrně naivně pustil do boje s "větrnými mlýny", tedy do soudního sporu s gramofonovým gigantem EMI. Když tuto předem prohranou bitvu s neskonale "prachatějším" protivníkem prohrál, načež musel zaplatit takovou částku, že mu byl kvůli ní zabaven i jeho dům, podepsal smlouvu s Polydorem, která nebyla právě nejšťastnější, a až teprve pak se mu podařilo založit si své vlastní nahrávací studio Funny Farm a ještě později v roce 1993 i vlastní nezávislý label The Dick Bros Record Company. Kanceláře má na své Funny Farm. Prvním albem vydaným pod touto hlavičkou byl živák "Sushi", jenž vyšel v březnu 1994. A pod hlavičkou DBRC vydává Fish i své další hudební počiny "Suits" (1994) a "Sunsets on Empire" (19. května 1997). Fishova prohra při soudní při s EMI se částečně odrazila na jeho čtvrtém albu "Suits", které naznačuje, co Fishovi udělaly "obleky", tedy vlastně lidé bez citového vztahu k hudbě, 'ziskuchtivci' kteří parazitují v hudebním businesu. Od alba "Sunsets on Empire" naplno spolupracuje Fish se Stevenem Wilsonem (Purcipune Tree). Steven se skladatelsky podílel na polovině skladeb z tohoto nosičea a na některých skladbách si zahrál i na kytaru. A tak skladby jako "The Perception Of Johnny Punter (part 2)" nebo "What Colour Is God?" Jsou společným dílem dvojce Fish/Wilson.

V roce 1994 si Fish poprvé zahrál hlavní roli ve filmu "Chasing The Deer" (Hon na jelena), který se stal v Británii, mezi filmy vyrobenými v roce 1994, 9. nejúspěšnějším. Fishe v té době již podporovala síť jeho fanklubů v různých zemích světa, kterým se říká Fishheads. Většina z nich (kromě zaniklého českého) existuje dodnes. Jejich název je odvozen od songu "The Company" z alba "Vigil in a Wilderness of Mirrors" a doplněn zemí, ze které fanklub pochází. Mnozí z nich se zúčastňují online diskuzí a cestují přes celý svět, aby se každé dva roky zúčastnili klubového shromáždění. Fish se také v roce 1998 podílel na nahrávání dvojalba "Into the Electric Castle" - vesmírné opery skupiny Ayreon pod vedením A. A. Lucassena. Na tomto dvojalbu, vydaném 5. září 1998, propůjčil Fish svůj hlas roli Highlandera a objevil se na něm ve 3 skladbách.

V roce 1999 Fish prodává firmu Dick Bros Record Company, jelikož se časově nestíhá věnovat zároveň vydavatelské společnosti a koncertním a nahrávacím aktivitám. Proto taky album "Raingods With Zippos" z dubna roku 1999 vychází již pod labelem Roadrunner Records. Na této desce je i skladba "Incomplete", kterou s Fishem nazpívala zpěvačka Elisabeth Troy-Antwi a 20 minutový epos "Plague Of Ghosts". Tato zpěvačka jej pak doprovázela na celoevropském turné. Elisabeth Troy-Antwi se objevila na soundracku k filmu Mars útočí (1996) se skladbou "Headstrong". V této akční komedii hrál hlavní roli Jack Nicholson.

V roce 2001 se v životě Fishe udály velké změny. Dne 2. května (13. července) vydává svůj další počin "Fellini Days", jehož skladby jsou propojeny autentickým záznamem Felliniho hlasu. Kytary na albu nahrává skvělý kytarista John Wesley, který mimo jiné spolupracuje s progres legendou Porcupine Tree. To ale není nejdůležitější změna tohoto roku ve Fishově životě, neboť dne 6.července se po 13 létech manželství rozvádí se svoji ženou Tamarou. A tak končí i zlaté časy Funny Farm. Zakládá v roce 2001 další značku Chocolate Frog Records. Kromě hudby a businessu se Fish věnuje i filmovým rolím. Zahrál si např. ve valečném dramatu Chasing the Deer (1994), v TV seriálu Poldové (The Bill) nebo v komedii 9 Dead Gay Guys (2002).

Fish vydal 1. prosince 2003 album "Field of Crows". V maloobchodní síti se však tato deska objeví až 25. května 2004. Ještě před jeho natočením odešel z doprovodné sestavy bubeník Jim Drummond a klávesista Irvin Duguid. Kapelu vedle Fishe tvořil kytarista Bruce Watson, bubeník Mark Brzezicki, baskytarista Steve Vantsis a hudebníci Frank Usher a Tony Turrell. Na tomto albu bubnoval vynikající hráč na bicí Mark Brzezicki (ex-Procol Harum, Big Country, The Cult, Ultravox). Deska obsahuje i skvělou kompozici "Moving Targets".

V roce 2005 Fish podepsal smlouvu se značkou Snapper Music. 26. září 2005 bylo Fishovi vydáno kompilační dvojCD "Bouillabaisse", na jehož prvním disku jsou obsaženy balady, zatímco disk druhý má rockovější charakter. V prosinci 2005 získal Fish dokonce cenu „Classic Rock Society“ za svůj nepřehlednutelný přínos hudebnímu světu za 25 let svého působení. Od roku 1990 se Fish také aktivně zapojil do filmového průmyslu a ztvárnil množství filmových a TV postav, což jen dokazuje jeho všestrannost a nezapomenutelný charakter.

Během roku 2005 projel Fish Evropu a jižní Ameriku (včetně festivalového vystoupení před 200 tisíci diváky v Den Haagu) se svým vzpomínkovým projektem připomínajícím dvacet let od vydání marillionovského alba "Misplaced Childhood". Scéna byla během celého výročního turné vyzdobena


návrhy Marka Wilkinsona. Z vystoupení vyšlo koncertní 2CD "Return To Childhood" a 21. srpna 2006 se do distribuce dostalo také stejnojmenné DVD. Fishova skupina na koncertování v letech 2005 - 2006 měla složení - Frank Usher - kytara, Andy Trill - kytara, Steve Vantsis - bass, Tony Turrell - keyb, Dave Innes - drums.

Jeho zatím poslední studiové album "13th Star" bylo vydáno 12. září 2007 jako speciálně balené předprodejní album, které bylo možné objednat přímo z jeho webové stránky. Deska je hodně emotivní, zčásti ovlivněna jeho rozchodem se snoubenkou Heather Findlay (zpěvačka skupiny Mostly Autumn), zčásti sebepoznáním. Deska obsahuje mimo jiné skvělé skladby Circle Line nebo Zoë 25. Britské turné k tomuto albu, podporované skupinou Glyder, následovalo v březnu 2008, v červnu zahájil své první severoamerické turné po 11 letech (ačkoliv měl za sebou už 6 vystoupení na "východním pobřeží" v roce 2000). Dne 26. srpna 2007 se k Fishovi, který byl v anglickém městě Aylesbury hlavní hvězdou free koncertu Hobble on the Cobbles, při závěrečné skladbě "Market Square Heroes" z roku 1982 k přidali někdejší spoluhráči z Marillion - kytarista Steve Rothery, klávesista Mark Kelly, basista Pete Trewavas a bubeník Ian Mosly. Naposledy tato pětice společně vystoupila před 19. lety. Podle Fishe šlo opravdu jen o jednorázovou záležitost. Toto společné vystoupení prý neznamená obnovení kapely v původní sestavě. Mimo jiné i proto, že Fish oceňuje současného zpěváka Steva Hogartha, který Fishe v kapele nahradil po jeho odchodu. "Dělá s kapelou skvělou práci," řekl Fish BBC News. Fish sám míní, že sám nyní dělá jinou hudbu než Marillion. "Mám nyní nové album a kdokoliv si jej poslechne, pochopí, že jsem už jinde než Marillion a to, co dělají," uvedl. 29. října 2007 Fish vystoupil v pražském Rock Café. Stalo se tak v závěru jeho "Clutching At Stars" turné, uspořádaného ke dvacátému výročí vydání podobně nazvaného alba "Clutching At Straws", natočeného ještě s Marillion, a jeho nové sólovce "Thirteenth Star".

Ještě malý dovětek - týká se Fishova zdravotního stavu a odehrál se v roce 2008.
Dne 17. prosince 2008 se na oficiálním webu www.the-company.com objevil Fishův "Latest Email" (poslední email), ve kterém bývalý frontman kapely Marillion smutně přiznává, že se obává propuknutí rakoviny, kterou signalizují některá vyšetření, a že nebude nejméně šest měsíců vystupovat a zpívat. V roce 2009 se Fish, podle svých vlastních slov, možná zúčastní několika letních festivalů, každopádně však až do roku 2010 neabsolvuje žádné turné. Padesátiletému zpěvákovi, který žije v Haddingtonu, byly diagnostikovány nepravidelné výrůstky ("irregular cell growth") na hlasivkách. Fish podotkl, že kouřil, opíjel se, žil divokým způsobem života ("have a 'colourful' history") a za posledních 27 let odzpíval téměř 1.700 vystoupení. Je to jako postávání na M1 a očekávání, že nelze být sražen autem" ("It is like standing on the M1 and expecting not to be hit by a car."), dodal Fish. Nyní se tedy progresrocková ikona, vlastním jménem Derek Dick, stahuje do ústraní svého domu, kde bude v péči své přítelkyně a manažerky Katie Webb.

A nyní dobrá zpráva: Fish se vrací na rockovou scénu!
Posledního dne starého roku 2008 Fish na svém webu překvapivě vyvěsil svůj další, tentokrát radostný dopis. Píše v něm, že mu jeho doktor zavolal a potěšil ho výtečnou zprávou, ve kterou Fish po celý čas doufal, tedy zprávou o tom, že odebrané vzorky z jeho hlasivek jsou negativní na jakékoli rakovinotvorné testy. Podle Fishových slov to vypadá, že za všechny problémy, které dříve s hlasem měl mohla cysta, jenž byla při posledním zákroku odoperovaná. Fish se v poslední době cítí stále lépe a jeho hlasivky se po chirurgickém zákroku zlepšily, čehož si prostřednictvím telefonu všiml i jeho lékař.

Fish přiznal, že jeho předchozí "Latest Email" (poslední email) ze 17. prosince minulého roku jej velmi sebral, protože si v té době myslel, že skončil jako zpěvák. Nyní se vše zdá být zase OK! Na počátku tohoto roku bude Fish pracovat na své novele a pak zřejmě bude spolupracovat s nezávislou filmovou společností na sérií dílů o skotské rockové muzice 60. a 70. let. Na léto tohoto roku Fish radostně potvrdil svoji účast na festivalech. Zdá se, že 'velká skotská ryba' má zase hodně plánů... a to je více než dobře!

Fish rovněž uváděl páteční ranní radiovou show "Fish on Friday" pro digitální rozhlasovou stanici Planet Rock. Když této stanici hrozilo zavření, Malcolm Bluemel s pomocí Fishe, Tony Iommiho, Iana Andersona a Gary Moorea pomohli tuto stanici zachránit tím, že ji koupili. V květnu 2008 dostala Fishova Planet Rock show Stříbrnou cenu 'Music Broadcaster of the Year' v UK Sony Radio Academy Awards 2008. Společně s Gary Mooreem dostal v červnu 2008 cenu Festivals Radio Broadcasting Awards Gold World Medal v New Yorku v kategorii "Pravidelně vysílané hudební pořady" za jejich představení na Planet Rock.

Nová studiová deska, jejíž pracovní název je "A Feast of Consequences", byla ohlášená již v roce 2011, ale připravuje se k vydání až v květnu 2013. K němu samozřejmě bude následovat opět turné a koncertování. První zastávkou nového turné "The Moveable Feast Tour" v roce 2013 je Aberdeen 17. května, následuje Glasgow, Gateshead a mnoho měst, na které se nedostanou velká rocková jména příliš často, jako Stamford, Warrington a, konečná zastávka, Tavistock. Představení v Londýně se odehraje v Islington Academy.

A ještě jedna odbočka na závěr:

KONCERT FISHE V ČESKÉ REPUBLICE, 29. 10. 2007 - Rock Café, Praha
(Dovoluji si zde citovat jednoho fanoušky-účastníky koncertu...)
4. 11. 2007 11:41, Nori/chalupa.n@seznam.cz

Tak jsem se koncertu zúčastnil. Viděl jsem toho opravdu už hodně (Floydy, Gabriela atd.), ale tento koncert patří mezi ty nejlepší. Jeho nové album "13TH STAR" je úžasně propracované. Skladby tam zazněly hned v úvodu, opravdu strhující. Potom šly staré pecky. Kapela hrála poctivé 2 hodiny. Přemýšlím nad tím, jestli by nevyprodal větší sál nebo halu? Samozřejmě, že to přináší další problémy, scéna, aparatura, lidi. I tak v tom komornějším prostředí to bylo vynikající, opravdu silný zážitek.
A jiná recenze:
Jako korálek ke korálku, perlu k perle "navlékám"letošní vynikající koncerty v Praze. Dalším skvostem bylo 29.10.2007 vystoupení charizmatického zpěváka známého pod jménem Fish. Dříve zpíval se známou kapelou Marillion, dnes má svou vlastní. Po strop plný sál klubu Rock Café na Národní třídě si získal okamžitě po prvních tónech. Svou energií a humorem zářil celý večer, pódium patřilo z větší části jemu - tančil, skákal, vyprávěl - moře tleskajících rukou mu bylo odpovědí. Dvakrát musel přidávat a ani poté jej fanoušci nechtěli pustit z pódia...
Složení kapely:
Fish (Derek William Dick) - zpěv
Frank Usher - kytara
Chris Johnson - kytara, klávesy, doprovodný zpěv
Foss Paterson - klávesy, doprovodný zpěv
Steve Vantsis - baskytara
Gavin John Griffiths - bicí

Derek Dick, oznámil svým fanouškům v blogu v březnu, že odejde do důchodu v roce 2020 po rozlučkovém turné v témže roce. Své rozhodnutí komnetoval pak v červenci v zákulisí společnosti Wyatt pro Planet Rockstock na veletrhu Ramblin Man Man, kde Fish vysvětlil, že odchází do důchodu, protože "přichází doba, kdy je již fyzicky hodně namáhavé", a trval na tom, že se nevrátí podobně jako Status Quo. Fish se v té době pohyboval ve svém studiu ve Skotsku, kde spolupracoval s dlouholetým spolupracovníkem Stevem Vantsisem a dalšími hudebníky na nahrávání nového alba s oznámeným názvem "Weltschmerz" plánovaným na léto 2019. Album bude produkovat opět Calum Malcolm. "Weltschmerz" je naplánováno na vydání v polovině září 2018 a Fish opět spojí síly s exkluzivním umělcem Markem Wilkinsonem na obal alba. Název "Weltschmerz", které bylo určitě silné, bylo vytvořeno německým spisovatelem 18. století Jeanem Paulem, aby popsal "pocit apatie způsobený smutkem nad životem, když prohlédl zlo světa".

Fish v září 2018 vydal EP "Parley With Angels", které uvedlo playlistový singl Planet Rock s názvem "Man With A Stick" a nové písně "Waverley Steps" a "Little Man What Now?".

Bývalý frontman Marillion Fish oznámil v lednu 2019, že posunul vydání svého jedenáctého sólového alba "Weltschmerz" až na září 2019. V dlouhém příspěvku na jeho oficiálních stránkách Fish vysvětlil, že krátce před Vánocemi utrpěla jeho 86 letá maminka zranění zad, které narušilo její mobilitu. Tím, že se nemohla o sebe sama postarat, přestěhoval mámu do svého domu v místnosti přímo vedle ateliéru. Napsal pak: "Není možné uvažovat o skládání nebo nahrávání (v ateliéru) a bez ubytování si nemohu dovolit, aby se muzikanti v hotelech dlouho zdržovali. Rozhodl jsem se proto, že se vydání "Weltschmerz" posune až do září."

Fish dále řekl, že odložení alba "mu dovoluje znovu se konsolidovat, dostat se zpět ke psaní a zároveň dohlížet na budování rozšíření domu a studia s cílem dostat se zpátky celou kapelu v dubnu/květnu a začít nahrávat v létě". Pokračoval: "Dokážu pracovat na dálku se Stevem (Vantsis) a Robinem (Boult), předávat si nápady s odezvou a psát spolu s Fossem, který žije několik mil daleko, který sem může přijít pracovat během dnů v kontrolní místnosti".

"Calum Malcolm si již v únoru a březnu objednal další studio, takže starost o dostupnost padla. To znamená, že hlavní nahrávání pro "Weltschmerz" se obnoví v červnu a doufejme, že do té doby se situace vyřeší." Fish řekl, že bude ctít všechny nadcházející vystoupení pod širým nebem v roce 2019, ale nebude oznamovat žádné nové termíny až do roku 2020, kdy bude hrát "Weltschmerz" a jeho debutové sólové album "Vigil In The Wilderness Of Mirrors" z roku 1990 na turné. Remasteroval také "Vigil In The Wilderness Of Mirrors" i jeho druhou sólovlku "Internal Exil" k vydání ještě v roce 2019.

Ohlášená deska se opoďuje i nadále. Dne 10. prosince 2019 se objevila zpráva, že Fish konečně začal nahrávat album "Weltschmerz". Ve studiu se objevil mimo jiné i bubeník Craig Blundell.

Dlouho očekávané studiové album od Fishe vyjde konečně 25. září 2020. Toto nové a finální dvojité studiové album od Fishe je považováno za nejlepší dílo jeho dlouhé a proslulé kariéry. Společně s dlouhodobými spolupracovníky Steve Vantsisem a Robinem Boultem s příspěvky od Johna Mitchella ("Garden Of Remembrance") a Fosse Patersona to bylo více než 3 roky ve výrobě a jako takový je výjimečným dílem produkovaným Calumem Malcolm (Blue Nile, Fishovy "Feast Of Consequences" a "13th Star") a Steve Vantsis. Díky singlům "Man With A Stick" (Nejlepší singl 2019 na Planet Rock Radio), "Weltschmerz" a krásně poignantnímu "Garden Of Remembrance", vyšel 24. července 2020, jakož i eposům "Rose Of Damascus" a "Waverley Steps" je to opravdu výjimečná sbírka hudby hodná tohoto umělce realizovanou jako rozlučkové album. Na albu se hlavně podílel Steve Vantsis, který také nahrál řadu nástrojů včetně basy, kláves a kytar, věnoval se i programování a sekvenování.

Píseň "Garden Of Remembrance" je krásně dojemná a osobní píseň skotského zpěváka a je nejvýznamnějším a nejosobnějším okamžikem alba. Nádherná klavírní balada ukrytá do míchaného uspořádání, které ukazuje jedno z nejlepších vokálních představení Fishovy dlouhé a proslulé kariéry. Se stále se zvyšujícím povědomím o stáří a s ním souvisejících nemocech díky smrti svého otce v roce 2016 a jeho starší matce, která se v lednu 2019 přestěhovala do péče u Fishe a jeho manželku, zde prezentuje text s lyrickým obsahem. Příhodně nazvaná skladba "Zahrada vzpomínání" vypráví příběh manželského páru, který se zabývá časným nástupem demence a výslednými problémy manžela, který je "ztracen mezi zde a nyní/někde, že jej nemůžete najít" a jeho manželkou. S tak delikátním a hluboce dotýkajícím se předmětem emocionální dávka hraničí se srdečným krutým pohybem, s Fishovým skvěle kouzelným a křehkým výkonem. Lyricky se odvážil vstoupit do velmi temného osobního prostoru, kde se většina z nás bojí šlapat, a podařilo se mu zprostředkovat hlubokou krásu, která oslavuje život v mizejícím světle dnů. "Píseň byla sestavena, jako bychom namalovali křehký kousek královského Doultona," komentuje Fish. Rovněž doprovodné video je stejně výjimečné. Pod režii Davida Lama a Hannah Thompson (dcera Fishova dlouhodobého spolupracovníka a ilustrátora Marka Wilkinson), byly natáčeny venkovní záběry za úsvitu během uzamčení na opuštěné pláži nebo skleněná stěna oddělující pár, kteří jsou v jednom okamžiku velmi krátce opětovně spojeni.

Na písních se objevují příspěvky Davida Jacksona na saxofon (VDGG), Dorise Brendela u doprovodných vokálů, Craiga Blundella (Porcupine Tree, Steve Hackett) a Dave Stewarta na bicí, Robina Boulta, Johna Mitchella (kytary), Liama Holmese (klávesy) nebo členů skotského komorního orchestru (smyčce) a Mikey Owerse (brass) a dalších. S designem a uměleckou kresbou a přebalem od Fishova dlouhodobého ilustrátora Marka Wilkinsona je "Weltschmerz" velkolepým balíčkem a má být považováno za jedno z nejsilnějších a nejdůležitějších alb vydaných v roce 2020.

Počátkem prosince 2020 Fish ohlásil překvapivé živé album, které má vyjít v pátek 4. prosince 2020. Album "A Fish In The Lemon Tree" bylo zaznamenáno na jediném koncertu zpěváka, na kterém letos vystoupil, na místě Aberdeen's Lemon Tree v březnu tohoto roku. Veškerý výtěžek z nového alba získá peníze pro koncertní kapelu kapelu a doprovodnou posádku Fishe. "Ztráta veškerého koncertování v roce 2020 byla velkým emocionálním i finančním zásahem pro všechny zúčastněné, ale měl jsem štěstí, že i když jsem neměl nárok na vládní podporu, moje žena a já jsme měli zásilkový obchod s nahrávací společností, aby nás podržely během roku", vysvětluje zpěvák. "Moji hudebníci a štáb neměli takové štěstí a většina z nich, kteří jsou samostatně výdělečně činní, byla kvalifikována pouze pro základní podporu, ostatní nedostávali vůbec nic." Vystoupení z 13. března 2020 v Lemon Tree v Aberdeenu byla v podstatě zahřívacím koncertem pro turné, které bylo rezervováno na přibližně 50 koncertů po celý rok a po celé Evropě. Normálně bychom tyto show nenahrávali, ale naštěstí to bylo zachyceno zvukařem Steve Kentem a s nádechem studiové magie od Steva Vantsise, mého basisty, spoluautora scénáře a koproducenta alba "Weltschmerz", se nám podařilo dát dohromady hodinu a 30 minut jediného představení v roce 2020. "Je to velmi zvláštní připomínka a pro nás všechny znamená hodně."

"Rozhodl jsem se, že jej nechci vydat jako oficiální živé album, ale použít ho úplně jiným způsobem. Toto vystoupení Lemon Tree bude k dispozici ke streamování zdarma na Soundcloudu a YouTube od 4. prosince 2020 a vše, co žádám je to, že pokud vás vystoupení dostatečně zaujme, věnujte malý dar. Osobně z ničeho, co se zde shromáždí, si nic nevezmu a finanční prostředky budou rozptýleny přímo přidruženým členům kapely a štábu, kteří se letos finančně potýkají s malou nebo žádnou prací mimo průmysl živé hudby. Pokud získané prostředky překročí očekávání, předám zbytek na podobnou charitu, která podporuje průmysl koncertní hudby".

Zpěvák Fish, který se v současné době zotavuje po operaci kolene, oznámil 30. ledna 2024 své rozlučkové turné "Road to The Isles 2024/2025". Tato ikona progresivního rocku a respektovaný umělec, zpěvák, leader a skladatel oznamuje své rozlučkové turné po čtyřech desetiletích hitů, vzpomínek a koncertů se konečně se chce rozloučit s hudebním průmyslem. Umělec slibuje dynamická vystoupení s bohatým repertoárem z jeho 11 sólových alb a čtyř alb s kapelou Marillion. Fish zdůrazňuje, že rozlučkové turné bude komorní a zábavné, s setlistem plným překvapení pro fanoušky. První várka dat dlouhého evropského turné začíná v říjnu v Lucemburku a poběží v listopadu do Berlína a bude to jeho poslední evropské turné před jeho odchodem do důchodu. V rámci turné hudebník odehraje také čtyři koncerty v Polsku.

Když Fish hovoří o stavu turné v postpandemickém světě, dává jasně najevo, že klíčovou prioritou je udržet jeho a jeho kapelu bez COVIDu a jakékoli jiné nemoci a že se na něm nebudou konat žádná setkání, pozdravy ani podpisové akce. "Musím udělat tohle turné, je to pro nás důležité," říká. "Na turné nedělám žádné podepisování a rozhodně žádné selfie, protože pokud se tyto koncerty neuskuteční, nebudou nikdy nahrazeny. Nemáme časový rámec na výměnu, není to tak, že bychom vyjet ven následující rok... Máme časovou osu, po které musíme jít. A místa nejsou k dispozici, není to jako za starých časů. Umělci nevydělávají peníze prostřednictvím nahraného produktu. Neriskuji."
Zpět
Studiová alba
Koncertní alba
Singly (pouze přebaly)
2020 Weltschmerz (2CD)
2018 A Parley With Angels (EP)
2013 A Feast Of Consequences
2008 13th Star
2004 Field Of Crows
2001 Fellini Days
1999 Raingods With Zippos
1997 Sunsets On Empire
1994 Suits
1993 Songs From The Mirror
1991 Internal Exile
1990 Vigil In A Wilderness Of Mirrors2020 A Fish In The Lemon Tree
2017 Farewell To Childhood
2016 The Moveable Feast (European Tour 2013-2015)
2013 Leamington Spa Convention 2012
2012 Fishheads Club Live: University Of Derby
2012 Fishheads Club Live: The Spittalrig Sessions
2011 Live In Polish Radio Three
2007 Communion
2006 Return To Childhood
2005 Scattering Crows
2004 Curtain Call - A Live Archive 1983 - 1988
2002 Mixed Company
2002 Fellini Nights
2001 Sashimi
2000 Candlelight in Fog
2000 Issue 30 CD
1999 The Complete BBC Sessions
1998 Haddington Convention
1998 Tales From The Big Bus
1998 Fortunes Of War
1996 Krakow
1996 Fish Head Curry
1994 Sushi
1993 Toiling In The Reeperbahn
1993 For Whom The Bells Toll
1993 Uncle Fish And The Crypt Creepers
1993 Derek Dick And His Amazing Electric Bear
1993 Pigpen's Birthday
2008 Zoe 25
2008 Arc Of The Curve
1999 Incomplete (feat. Liz Antwi)
1997 Change Of Heart
1997 Brother 52
1995 Just Good Friends (feat. Sam Brown)
1994 Fortunes Of War
1994 Lady Let It Lie
1992 Never Mind The Bullocks feat. Hold Your Head Up
1992 Something In The Air
1991 Credo
1991 Internal Exile
1990 The Company (Pouze v Německu)
1990 A Gentleman's Excuse Me
1989 Big Wedge
1989 State of Mind
1986 Shortcut To Somewhere (Fish & Tony Banks)
Kompilace
Desky s Marillion
DVD
2005 Bouillabaisse
1998 Kettle Of Fish (88-98)
1995 Yang
1995 Yin
1991 There's A Guy Works Down The Chip Shop Swears2009 The Singles '82-88'
2009 Live From Loreley
2009 Recital Of The Script
2008 The Early Stages
2003 Warm Wet Circles
1998 Kayleigh - The Essential Collection
1997 The Best Of Both Worlds
1996 Essential
1992 A Singles Collection
1988 The Thieving Magpie (live)
1988 B'Sides Themselves
1987 Clutching At Straws
1986 Brief Encounter (EP)
1985 Misplaced Childhood
1984 Real To Reel (live)
1984 Fugazi
1984 Forgotten Songs - Early demos 80-82 1983 Script For A Jester's Tear
2012 Fishheads Club Live (DVD)
2009 In Search Of The 13th Star - Fish Live In The USA
2006 Return To Childhood (DVD)
2007 Krakow Acoustic Set (DVD)
2005 Krakow Electric Set (DVD)
2005 Scattering Crows Live
2003 Fool's Company (DVD)
2003 Sunsets On Empire - Live In Poland (DVD)
1998 Kettle Of Fish (DVD)
2000 Masque (Book)
1999 Sunsets On Empire - Przemysl
1998 Duisburg
1994 Songs For The Company
STUDIOVÉ NAHRÁVKY:

Lineup:
Fish (ex-Marillion) - Vocals
Steve Vantsis - Bass, Keyboards, Guitars, Programming
Robin Boult - Guitars
John Mitchell (Lonely Robot, Frost*, Arena, Kino) - guitar
Dave Stewart - Drums
Craig Blundell (Steven Wilson, Pendragon, Lonely Robot) - Drums
Liam Homes - Keyboards
David Jackson (VDGG) - Saxophone
Foss Paterson - Keyboards
Mikey Owers - Brass
Doris Brendel - Backing Vocals
Diskografie Weltschmerz
Vyšlo 25. září 2020,

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Grace of God (Dick/Boult/Vantsis) (8:19)
02. Man with a Stick (Dick/ Vantsis/Boult) (6:27)
03. Walking on Eggshells (Dick/Vantsis) (7:18)
04. This Party’s Over (Dick/Boult/Vantsis) (4:22)
05. Rose of Damascus (Dick/Vantsis/Boult) (15:45)
Total CD1 Time: (42:12)
Disc 2:
06. Garden of Remembrance (Dick/JC Mitchell) (6:07)
07. C Song (The Trondheim Waltz) (Dick/Paterson/Boult) (4:41)
08. Little Man What Now? (Dick/Vantsis/Boult) (10:54)
09. Waverley Steps (End of The Line) (Dick/Vantsis/Boult) (13:45)
10. Weltschmerz (Dick/Vantsis) (6:51)
Total CD2 Time (42:18)
Total Time: (84:30)

Produced: Calum Malcolm and Steve Vantsis
Engineered: Steve Vantsis
Artwork and Sleeve Design: Mark Wilkinson

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
John Beck - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Gavin Griffiths - Drums
Hosté:
Doris Brendel- Backing Vocals
Dave Jackson - Sax (02)
Mikey Owers - Trombone, Trumpets and Flugel Horn
String Section
Alina-Lin Merx-Jong - First Violin
Lara Meuleman - Seconfd Violin
Linda Custers - Viola
Tanja Derwahl - Cello
Diskografie A Parley With Angels
EP, vyšlo 20. září 2018, The Chocolate Frog, FHCO19CD

Seznam skladeb:
01. Man With A Stick (6:35)
02. Little Man What Now? (10:20)
03. Waverley Steps (13:26)
Live 2017
04. Circle Line* (5:52)
05. State Of Mind* (7:08)
06. Voyeur* (4:44)
07. Emperors Song* (6:07)
Total Time: (54:12)

Tracks 01 to 03 is recorded at The Studio, Haddington, August 2018
Tracks 04 to 07 is recorded live at Islington Assembly Hall, December 2017
Mixed and Produced: Steve Vantsis
Mixed, Mastered: Calum Malcolm
Sleeve Notes: Fish
Mastered: Calum Malcolm
String Arranged: Egbert Derix
Brass Arranged: Dave Milligan
Arranged [Brass]: Dave Milligan
Arranged [Strings]: Egbert Derix
Artwork [Art], Design: Mark Wilkinson
Producer, Engineer, Arranged: Calum Malcolm, Steve Vantsis
Art & Design: Mark Wilkinson


Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitar
Foss Paterson - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Gavin Griffiths - Drums
Hosté:
Liz Antwi - Backing Vocals
Aidan O'Rourke - Violin, String and Brass Sections
Diskografie A Feast Of Consequences
Vyšlo 6. září 2013, The Chocolate Frog, FHC002CD (Europe)

Seznam skladeb:
01. Perfume River (10:58)
02. All Loved Up (5:07)
03. Blind To The Beautiful (5:12)
04. A Feast Of Consequences (4:29)
05. High Wood Suite
* High Wood (5:26)
* Crucifix Corner (7:25)
* The Gathering (4:30)
* Thistle Alley (6:08
* The Leaving (4:59)
06. The Other Side Of Me (6:09)
07. The Great Unravelling (6:32)
Total Time: (66:53)

Writen: Fish, Steve Vantsis, Foss Paterson a Robin Boult
Lyrics, Photography: Derek William Dick
Produced: Calum Malcolm
Producer: Steve Vantsis
Producer: Foss Patterson
Engineer, Recorded, Arranged, Mixed, Producer, Mastered: Calum Malcolm
Recorded: Arno Op Den Camp
Arranged: Egbert Derix
Illustration, Photography: Julie Wilkinson
Design, Illustration, Photography: Mark Wilkinson
Photography: Juergen Spachmann


Lineup:
Fish - Voice
Steve Vantsis - Bass, Drum Loop and Programming, Samples, Upright Bass (03), El.Guitar (02,04,06-08), Acous.Guitar (01,04,10), Keyboards (01,02,04,06,08-10), clavinet (02)
Frank Usher - El.guitars, Acous.Guitar (03-05,09,10), Loop Guitar (01), Lap Steel (05)
Foss Paterson - Piano (01,03-05), Keyboards (01-04,06-09), Organ (01-04,06-10), Strings (01-05,08-10) Music Box (04), Dulcimer a Accordian, Samples (10)
Gavin Griffiths - Drums (Panic Room, Karnataka, Mostly Autumn)
Chris Johnson - El.Guitars, Acous.Guitars (04,05,09)(Mostly Autumn)
Lorna Bannon - Backing Vocals (03-06,09,10)
Dave Haswell - Percussion (01,03-05,10)
Diskografie 13th Star
Vyšlo 2008, Chocolate Frog Records, CF1402207 (UK) with different cover art
2LP 2008, Chocolate Frog Records, CF132008LP (UK) with 3 bonus Live tracks

Skladby:
01. Circle Line [Dick/Vantsis] (6:04)
02. Square Go [Dick/Vantsis] (5:31)
03. Miles De Besos [Dick/Paterson] (4:22)
04. Zöe 25 [Dick/Vantsis] (5:19)
05. Arc Of The Curve [Dick/Vantsis] (4:29)
06. Manchmal [Dick/Vantsis] (5:42)
07. Openwater [Dick/Usher] (5:07)
08. Dark Star [Dick/Vantsis] (6:48)
09. Where In The World? [Dick/Vantsis] (6:05)
10. 13th Star [Dick/Vantsis] (5:41)
Total Time: (55:08)

Doprovodné klávesy v "Circle Line" a "Arc Of The Curve" nahrál Max Hunt

Nahráno v The Studio, Haddington, East Lothian, Scotland

Producer: Steve Vantsis
Engineer, Mixed, Producer, Mastered: Calum Malcolm
Engineer: Steve Vantsis
Illustration, Design: Mark Wilkinson


Lineup:
Fish - Lead Vocals
Bruce Watson - Guitars and E-Bow
Frank Usher - Guitars, Slide Guitar,
Steve Vantsis - Bass (now in Tilt '09)
Danny Gillan - Backing Vocals
Mark Brzezicki - Drums and Percussion
Tony Turrell - Keyboards
Dave Haswell - Percussion
Richard Sidwell - Trumpet and Flugel Horn
Steve Hamilton - Saxophone
Yatta, Lars K. Lande - "crowd" Vocal
Irvin Duguid - Clavinet
Diskografie Field Of Crows
Vyšlo 2004, Chocolate Frog Records, CFVP017CD (UK)

Skladby:
01. The Field [Dick/Watson] (8:42)
02. Moving Targets [Dick/Watson/Duguid] (5:46)
03. The Rookie [Dick/Watson] (5:35)
04. Zoo Class [Dick/Watson/Duguid] (5:23)
05. The Lost Plot [Dick/Turrell] (5:10)
06. Old Crow [Dick/Watson/Duguid] (5:20)
07. Numbers [Dick/Watson/Usher] (5:36)
08. Exit Wound [Dick/Watson] (5:55)
09. Innocent Party [Dick/Watson/Duguid] (7:37)
10. Shot The Craw [Dick/Watson/Duguid] (6:00)
11. Scattering Crows (Still Time) [Dick/Watson/Turrell/Duguid] (5:05)
Total Time: (66:09)

Recorded By, Engineer, Producer, Mixed: Elliot Ness
Engineer: Geoff Allan
Mastered: Calum Malcolm
Concept: Fish
Design, Artwork: David Axtell
Painting: Mark Wilkinson
Photography: Lars K. Lande


Lineup:
Derek Dick "Fish" - Lead Vocals
John Wesley - Guitars
John Young - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Dave Stewart - Drums
Dave Haswell - Percussion
Susie Webb - Backing Vocals
Zoe Nicholas - Backing Vocals
Paddy Mayne - Spoken Eord (08)
Eric Dewolf - Programming & Loops (09)
Voice of Federico Fellini taken from the documentary "Ciao Fellini!" by Gideon Bachmann
Diskografie Fellini Days
Vyšlo 2001, Chocolate Frog Records, CFVP007CD (UK)

Skladby:
01. 3D [Dick/Wesley/Young] (9:11)
02. So Fellini [Dick/Wesley] (4:06)
03. Tiki 4 [Dick/Wesley/Young] (7:32)
04. Our Smile [Dick/Wesley/Young] (5:25)
05. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young] (5:33)
06. Dancing In Fog [Dick/Wesley/Young] (5:30)
07. Obligatory Ballad [Dick/Wesley] (5:15)
08. The Pilgrim's Address [Dick/Wesley] (7:18)
09. Clock Moves Sideways [Dick/Wesley] (7:17)
Total Time: (57:07)

Includes Live recordings from Leeuwarden, Utrecht & Oberhausen & from sessions in The Grand Hotel, Pristina, Kosovo
Mixed, Recorded, Engineer, Producer: Elliot Ness
Mastered, Mixed: Calum Malcolm
Design Concept: Fish
Artwork: David Axtell
Artwork: Mark Wilkinson and David Axtell
Photography: Pierre Guillaume


Lineup:
Robin Boult,
Steve Wilson,
Til Paulman,
Bruce Watson All Guitars & Mandolins
Mickey Simmonds
Tony Turrel - Keyboard, piano & harmonica (hraje nyní v The Positive Light)
Steve Vantsis - Bass (nyní v Tilt '09)
Dave Stewart - Drums (vlastní obchod s... tomtom's)
Elisabeth Antwi, Nicola & Tony King - Vocals
Dave Haswell - Percussion
Dave Crichton - Fiddle, Violins & Strings, Pierre Meier & Mo Warden - Spoken Words
Diskografie Raingods With Zippos
Vyšlo 1999, Roadrunner Records, RR 8677-2 (UK)

Skladby:
01. Tumbledown [Dick/Simmonds] (5:52)
02. Mission Statement [Dick/Astley/Thorn] (4:00)
03. Incomplete [Dick/Antwi/Millett] (3:44)
04. Tilted Cross [Dick/Jackson/Johnson] (4:19)
05. Faith Healer [Harvey/McKenna/Cleminson] (5:01)
06. Rites of Passage [Dick/Simmonds] (7:42)
07. Plague Of Ghosts [Dick/Turrell/Daghorn]
     (i) Old Haunts (3:13)
    (ii) Digging Deep (6:49)
   (iii) Chocolate Frogs (4:04)
    (iv) Waving At Stars (3:12)
     (v) Raingods Dancing (4:16)
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen) (3:32)
Total Time: (55:44)

Producer, Engineer: Elliot Ness
Mixed, Mastered: Calum Malcolm
Design Concept: Fish
Design, Artwork, Illustration: Mark Wilkinson
Design, Artwork: David Axtell
Photography: Andy Earl, David Darling

Lineup:
Derek Dick "Fish" - Lead Vocals
Steven Wilson - Lead (01,10), Rhythm (01,08,09,11) & Slide (09) Guitars, Keyboards, Loops/Sampler (02,04,05,08,11), string arrangements (01)
Robin Boult - 12-string & Rhythm Guitars, Lead Guitar/E-Bow (05,08)
Frank Usher - Lead (01,03,07,08), Rhythm (02-04,07,08) & Slide (03,07,11) Guitars
Foster Patterson - Hammond (01,02,07-09,11), Piano (01,02,05,09,11), Keyboards (03,05,06), backing vocals (04), string arrangements (05)
Chris Gaugh - Cello (01,05)
Brian Hale - Violin (01,05)
Martyn Bennett - Violin (06,08)
Ewen Vernal - Bass
Terence Jones - French Horn (09)
Fraser Speirs - Harmonica (06)
Dave Stewart - Drums
Dave Haswell - Percussion (02,05,06)
"Doc" - Telephone Voice (08)
Lorna Bannon - Backing Vocals (01,02,05,09)
Katherine Garrett - Backing Vocals (03,06)
Don Jack - Backing Vocals (01)
Chris Thomson - Backing Vocals (01)
Annie McCraig - Backing Vocals (09)
Diskografie Sunsets On Empire
Vyšlo 1997, Dick Bros., DDICK25CD (UK)
CD 1998, Roadrunner Records, RR 8679-2 (Europe) Remastered with a bonus track

Skladby:
01. The Perception Of Johnny Punter [Dick/Wilson] (8:36)
02. Goldfish & Clowns [Dick/Wilson] (6:36)
03. Change Of Heart [Dick/Boult] (3:41)
04. What Colour Is God? [Dick/Wilson] (5:50)
05. Tara [Dick/Patterson] (5:11)
06. Jungle Ride [Dick/Boult] (7:33)
07. Worm In A Bottle [Dick/Boult] (6:23)
08. Brother 52 [Dick/Wilson] (6:05)
09. Sunsets On Empire [Dick/Wilson] (6:54)
10. Say It With Flowers [Dick/Wilson/Bowness] (4:15)
Total Time: (55:44)

Bonus track on 1998 remaster:
11. Do Not Walk Outside This Area (6:29)

Arranger & Producer: Steven Wilson
Design Concept: Fish
Design: Neil Dalgleish
Producer: Avril Mackintosh
Engineer: Elliot Ness
Mixed: Calum Malcolm
Mastered: Bob Ludwig
Artwork: Mark Wilkinson

Lineup:
Derek Dick "Fish" - Lead Vocals
Frank Usher - Guitars
Robin Boult - Guitars
James Cassidy - Keyboards
Foster Patterson - Keyboards, Backing Vocals
David Murray - Bagpipes
Bill Gilles - Saxophone (04,06)
Mark Duff - Flute & Whisle (04,11)
Fraser Spiers - Harmonica (10)
Charles McKerron - Fiddle (05,11)
David Paton - Bass, Backing Vocals
Kevin Wilkinson - Drums, Percussion
Knox Academy Senior Choir - Chorus (02)
Ken Johnson - Choir Conductor (02)
Danny Campbell - Backing Vocals
Lorna Bannon - Backing Vocals
Diskografie Suits
2lp, Vyšlo 1994, Dick Bros., DDick4LP (UK)
CD 1994, Dick Bros., DDick4CD (Europe) With less 2 tracks
CD 1998, Roadrunner Records, RR 8686-2 (UK) Remastered, 12 tracks as on LP but in different order

Skladby:
01. Mr 1470 [Dick/Paterson/Boult] (6:06)
02. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy] (6:53)
03. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult] (6:18)
04. Fortunes Of War [Dick/Cassidy/Boult] (7:51)
05. Somebody Special [Dick/Boult/Paton] (5:22)
06. No Dummy [Dick/Cassidy/Boult] (6:16)
07. Pipeline [Dick/Paton/Boult] (6:43)
08. Jumpsuit City [Dick/Cassidy/Boult] (6:49)
09. Bandwagon [Dick/Paton/Boult/Paterson/Wilkinson] (5:07)
10. Raw Meat [Dick/Paterson] (7:20)
Total Time: (64:45)

Arranger & Producer: James Cassidy
Lyrics: Derek William Dick
Engineer, Producer, Mixed, Arranged: James Cassidy
Engineer: Steve Pearce
Design Concept: Fish
Design: Dream Disc
Illustration: Julie Wilkinson
Illustration: Mark Wilkinson
Artwork: Julie & Mark Wilkinson


Lineup:
Derek Dick W. - Vocals
Robin Boult - Guitars (nyní v Tilt '09)
David Paton - Bass, Background Vocals
Foss Paterson - Keyboards, Background Vocals
Frank Usher - Guitars (nyní v Tilt '09)
Kevin Wilkinson - Drums
Mick Wall - Voices
Lorna Bannon - Background Vocals
Jackie Bird - Background Vocals
James Cassidy - Keyboards

Diskografie Songs From The Mirror
LP, vyšlo 1993, Polydor, 517 499-1 (Europe)
CD 1993, Polydor, 517 499-2 (Europe) with less a track: "The Seeker"
CD 1998, Roadrunner Records, RR 8682-2 (Europe) remastered by Calum Malcolm,
recovers "The Seeker" and replaces "Jeepster" with "Time And A Word"

Skladby:
01. Question (Justin Hayward) (The Moody Blues, A Question of Balance, 1970) (6:40)
02. Boston Tea Party (Alex Harvey, Hugh McKenna, Zal Cleminson) (Sensational Alex Harvey Band, from SAHB Stories, 1976) (4:22)
03. Fearless (Gilmour/Waters) (Pink Floyd, Meddle, 1971) (6:15)
04. Apeman (Ray Davies) (The Kinks, Lola Versus Powerman and the Moneygoround, Part One, 1970) (5:56)
05. Hold Your Head Up (Rod Argent, Chris White) (Argent, All Together Now, 1972) (3:46)
06. Solo (Denny) (Sandy Denny, Like an Old Fashioned Waltz, 1974) (4:06)
07. I Know What I Like (Banks/Collins/Gabriel/Hackett/Rutherford) (Genesis, Selling England by the Pound, 1973) (4:17)
08. Time And A Word (Marc Bolan) (T-Rex, Electric Warrior, 1971) not included on the remastered edition (4:10)
09. Five Years (David Bowie) (David Bowie, The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, 1972) (5:19)
Total Time: (45:01)

Producer, Recorded, Mixed: James Cassidy
Programmed: Gaëtan Schurrer
Management: Brian Lane
Engineer: David Bogie
Design: Peacock
Illustration: Keith McIntyre
Artwork: "The Guddler" by Keith McIntyre

Lineup:
Derek W. Dick - Lead Vocal
Mickey Simmonds - Keyboards
Robin Boult, Frank Usher - Guitars
David Paton - Bass Guitar
Ted McKenna - Drums and Percussion
Ethan Johns - Drums, Percussion (except 07,08)
David Paton, Mr Crimson, Robin Boult - Male Backing Vocals
Maryen Cairns - Female Backing Vocals
Charlie McKerron - Fiddle (08)
Marc Duff - Whistles
Donald Shaw - Box Accordion
Diskografie Internal Exile
LP, vyšlo 1991, Polydor, 511 049-1 (Europe)
CD 1991, Polydor, 511 049-2 (Europe) with a bonus track
CD 1998, Roadrunner Records, RR 8683-2 (UK) remastered by Calum Malcolm with 3 bonus tracks

Skladby:
01. Shadowplay (6:25)
02. Credo (6:40)
03. Just Good Friends (close) (6:00)
04. Favourite Stranger (5:59)
05. Lucky (4:50)
06. Dear Friend (4:07)
07. Tongues (6:23)
08. Internal Exile (4:42)
09. Something In The Air (5:07)
Total Time: (50:13)

Bonus track on 1991 CD release:
09. Poet's Moon (4:26)
Extra bonus tracks on 1998 remaster:
10. Something In The Air (5:08)
11. Carnival Man (6:25)

Mixed, Producer: Chris Kimsey
Engineer: Thomas Stiehler
Mixed: Mark Stent
Artwork: Mark Wilkinson with Kenneth Martin (photo)


Lineup:
Fish (Derek W. Dick) - All Vocals
Frank Usher - Guitars (01-04,06,07,09,10,11,12,14)
Hal Lindes - Guitars (01-05,07,11)
Janick Gers - Guitars (08)
John Giblin - Bass Guitars (01-04,06-09,11)
Mickey Simmonds - Keyboards (01-11,12,14); Piano (13); Drum Programming (10,12)
Davy Spillane - Pipes (01); Whistles (01)
Aly Bain - Violin (04,11)
Phil Cunningham - Whistles (01,04,11), Accordion (04,11); Bodhrán (04)
Gavyn Wright - Violin (04)
Alison Jones - Violin (12)
Mark Brzezicki - Drums (01,02,04,06-09,11)
John Keeble - Drums (03)
Luis Jardim - Percussion (02,03,04,09)
Carol Kenyon - Backing Vocals (02,03,07,09)
Tessa Niles - Backing Vocals (02,07,09)
Diskografie Virgil In A Wilderness Of Mirrors
Vyšlo 29. ledna 1990, EMI, CDP 7936342, CDEMD 1015 (UK/Europe)

Skladby:
01. Vigil [Dick/Simmonds] (8:43)
02. Big Wedge [Dick/Simmonds] (5:19)
03. State of Mind [Dick/Lindes/Simmonds] (4:42)
04. The Company [Dick/Simmonds] (4:04)
05. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds] (4:15)
06. The Voyeur (I Like To Watch) (Dick/Simmonds] (4:42) (Not on LP)
07. Family Business [Dick/Lindes/Simmonds] (5:14)
08. View From The Hill [Dick/Gers] (6:38)
09. Cliché [Dick/Lindes/Simmonds] (7:01)
Total Time: (50:38)

Bonusy na remasterované verzi:
10. Jack And Jill [Dick/Simmonds] (4:28)
(B-side z Big Wedge)
11. Internal Exile [1989 Version] [Dick/Simmonds] (4:51)
12. The Company [Demo] [Dick/Simmonds] (4:30)
13. A Gentleman's Excuse Me [Demo] [Dick/Simmonds] (3:54)
14. Whiplash [Dick/Simmonds] (4:25)
(B-side z A Gentleman's Excuse Me)

John Giblin hrával s Brand X, Peter Gabriel, Kate Bush, Phil Collins, Simple Minds, aj.
Luis Jardim hrával s Peter Gabriel, Mike Rutherford, Tony Banks, David Gilmour aj.
Mark Brzezicki hrál s The Cult, Big Country

Album se nahrávalo v Townhouse Studios, London, během první poloviny roku 1989
Producer, Engineer: Jon Kelly
Engineer: Al Store
Concept: Fish
Design: Russell Walker
Illustration: Mark Wilkinson
Photography: Coneyl JayŽIVÉ NAHRÁVKY:

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
John Beck - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Gavin Griffiths - Drums
Diskografie A Fish In The Lemon Tree
Live, vyšlo 4. prosince 2020, digital

Skladby:
01. Family Business ()
02. Vigil In A Wilderness Of Mirrors ()
03. Rose Of Damascus ()
04. He Knows You Know ()
05. Weltschmerz ()
06. This Party’s Over ()
07. Cliché ()
08. View From The Hill ()
09. A Gentleman’s Excuse Me ()
10. Script For A Jester’s Tear ()
11. The Company ()
Total Time: (00:00)

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
John Beck - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Gavin Griffiths - Drums
Diskografie Farewell To Childhood
Live, vyšlo 2. dubna 2017, Chocolate Frog Records

Skladby:
CD 1
01 Pipeline (9:41)
02 Feast Of Consequences (4:41)
03 Long Cold Day (7:46)
04 Family Business (5:53)
05 The Perception Of Johnny Punter (12:12)
Total Time: (40:13)
CD 2
01 Pseudo Silk Kimono (2:39)
02 Kayleigh (4:18)
03 Lavender (2:37)
04 Bitter Suite (8:26)
05 Heart of Lothian (5:26)
06 Waterhole (Expresso Bongo) (1:47)
07 Lords of the Backstage (2:19)
08 Blind Curve (14:04)
09 Childhoods End? (4:43)
10 White Feather (5:33)
11 Market Square Heroes (6:52)
12 The Company (5:26)
Total Time: (64:10)
DVD
Full show
Total Time: (102:32)

Recorded live at The Progresja Music Zone, Warsaw, Poland, November 9th 2015
except "Market Square Heroes" recorded Stuttgart, Longhorn, November 23rd 2015
DVD - full show filmed and recorded live at the C Club, Columbiahalle, Berlin, 5th November 2015

Lineup:
Fish - Vocals
Steve Vantsis - Bass
Gavin Griffiths - Drums
Robin Boult - Guitars
Foss Paterson - Keyboards [Karlsruhe]
John Beck - Keyboards [Wurzburg]
Diskografie The Moveable Feast (European Tour 2013-2015)
Live, vyšlo 5. prosince 2016, Chocolate Frog Records, FHC017CD

Skladby:
Karlsruhe, Substage 25th October 2013
CD 1
01. Perfume River (10:46)
02. Feast Of Consequences (4:48)
03. Script For A Jester's Tear (9:54)
04. Dark Star (7:45)
05. All Loved Up (5:04)
06. What Colour Is God? (6:36)
07. Blind To The Beautiful (9:35)
08. Mr. 1470 (6:02)
09. He Knows You Know (6:12)
CD 2
10. Crucifix Corner (7:48)
11. The Gathering (4:32)
12. Thistle Alley (6:33)
Medley:
13. Assassing (2:29)
14. Credo (3:52)
15. Tongues (2:54)
16. Assassing (Reprise) (3:29)
17. Drum Solo (1:28)
18. Fugazi (1:58)
19. White Feather (2:09)
20. View From A Hill (2:37)
21. Freaks (5:10)
22. Lucky (8:26)
23. The Company (5:13)
Wurzburg, Posthalle 29th October 2014
CD 3
24. Perfume River (11:33)
25. Feast Of Consequences (4:24)
26. Manchmal (5:39)
27. Arc Of The Curve (5:43)
28. High Wood (5:17)
29. Crucifix Corner (7:25)
30. The Gathering (4:30)
31. Thistle Alley (6:40)
32. The Leaving (5:10)
CD 4
33. Slainthe Mhath (5:26)
34. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (14:12)
35. Big Wedge (6:09)
36. Heart Of Lothian (4:38)
37. Incubus (10:20)
38. The Company (4:59)
Total Time: (00:00)

CD1+CD2 recorded at Karlsruhe Substage 25th October 2013
CD3+CD4 recorded at Wurzburg Posthalle 29th October 2014

Lineup:
Fish - Vocals
Foss Patterson - Keyboards
Frank Usher - Guitars
Gavin Griffiths - Drums
Steve Vantsis - Bass (01-08)
Gavin Dickie - Bass (09-16)
Diskografie Leamington Spa Convention 2012
Live, vyšlo 2013, Chocolate Frog Records, FHC002CD/DVD (UK)

Skladby:
CD1
01. Script For A Jester's Tear ()
02. Long Cold Day ()
03. Innocent Party ()
04. He Knows You Know ()
05. Square Go ()
06. Feast Of Consequences ()
07. Other Side Of Me ()
08. Dark Star ()
09. Pilgrim's Address ()
CD2
01. Jigsaw ()
02. Freaks ()
03. Lucky ()
04. Internal Exile ()
05. Market Square Heroes ()
06. Grendel ()
07. The Company ()
CVD
01. Script For A Jester's Tear ()
02. Long Cold Day ()
03. Innocent Party ()
04. He Knows You Know ()
05. Square Go ()
06. Feast Of Consequences ()
07. Other Side Of Me ()
08. Dark Star ()
09. Pilgrim's Address ()
10. Jigsaw ()
11. Freaks ()
12. Lucky ()
13. Internal Exile ()
14. Market Square Heroes ()
15. Grendel ()
16. The Company ()
Total Time: (00:00)

Lineup:
Frank Usher - Acoustic Guitars
Foss Patterson - Keyboards
Fish - Vocals
Diskografie Fishheads Club Live: University Of Derby
Live, vyšlo 2012, Chocolate Frog Records

Skladby:
01. Chocolate Frogs ()
02. State Of Mind ()
03. Somebody Special ()
04. Jumpsuit City ()
05. Slainte Mhath ()
06. Brother 52 ()
07. Vigil In A Wilderness Of Mirrors ()
08. Punch And Judy ()
09. Out Of My Life ()
10. Incubus ()
11. Jigsaw ()
12. Pilgrim's Address ()
13. A Gentleman's Excuse Me ()
14. Kayleigh ()
15. Lavender ()
16. The Company ()
Total Time: (00:00)

Lineup:
Frank Usher - Acoustic Guitars
Foss Patterson - Keyboards
Fish - Vocals
Diskografie Fishheads Club Live: The Spittalrig Sessions
Live, vyšlo 2012, Chocolate Frog Records

Skladby:
01. State of Mind ()
02. Jigsaw ()
03. Jumpsuit City ()
04. Brother 52 ()
05. Punch and Judy ()
06. Torch Song ()
07. Slainte Mhath ()
08. Incubus ()
09. Zoë 25 ()
10. Just Good Friends ()
11. Raw Meat ()
12. Vigil ()
13. A Gentleman's Excuse Me ()
14. Fugazi ()
15. Family Business ()
16. The Company ()
Total Time: (00:00)
Lineup:
Diskografie Live In Polish Radio Three
Vyšlo 2011, live

Skladby:
01. Introduction by Piotr Kaczkowski (2:25)
02. Chocolate Frogs (2:26)
03. State Of Mind (6:27)
04. Somebody Special (6:06)
05. Brother 52 (7:17)
06. Jigsaw (7:10)
07. Incubus (10:56)
08. Vigil (10:25)
09. A Gentelment Excuse Me (5:44)
10. Family Business (6:59)
11. Kayleigh (5:04)
Total Time: (70:59)

Lineup:
Fish - Lead Vocals
Frank Usher - Guitars
Andy Trill - Guitars
Steve Vantsis - Bass
Tony Turrell - Keyboards
Gavin Griffiths - drums
Dave Haswell - percussion
Heather Findlay - Backing Vocals, Bodhran, Low Whistle
Anne Marie Helder - Backing Vocals
Angela Gordon - Backing Vocals, Flute, Penny Whistle
Tara Dick - Backing Vocals
Diskografie Communion
Vyšlo 2007, live

Skladby:
CD1
01. The Field [Dick/Watson] (8:19)
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy] (5:30)
03. Favourite Stranger [Dick/Usher] (5:50)
04. Shot the Craw [Dick/Watson/Duguid] (5:28)
05. State of Mind [Dick/Simmonds/Lindes] (7:32)
06. Tilted Cross [Dick/Jackson/Johnson] (4:22)
07. Fortunes of War [Dick/Cassidy/Boult] (6:37)
08. Just Good Friends [Dick/Usher/Boult/Simmonds] (6.03)
09. Incomplete [Dick/Antwi/Milett] (4:06)
10. Change of Heart [Dick/Boult] (3:44)
11. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy] (5:55)
12. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds] (4:19)
CD2
13. Rites of Passage [Dick/Simmonds] (6:00)
14. The Lost Plot [Dick/Turrell] (4:53)
15. Slainthe Mhath [Dick/Rothery/Mosley/Kelly/Trewavas] (5:13)
16. Chelsea Monday [Dick/Kelly/Pointer/Rothery/Trewavas] (6:11)
17. Scattering Crows [Dick/Watson/Turrell/Duguid] (5:22)
18. Tara [Dick/Paterson] (5:29)
19. Raw Meat [Dick/Paterson] (7:01)

Nahrávání, mixáž a masterování: Calum Malcolm
Výrovní manager: Kelvin "Yatta" Boys Yates
Pomocný koordinátor a Fishův osobní asistent: Elspeth Laidlaw
Zvukař: Steve Rispin (Out front), Paul Kennedy (Monitors)
Osvětlení: Chris Brown, Andy "Tosh" McIntosh video projekce
Všechny písně publikovány Fishy Music Ltd/ EMI (Music) Publishing Ltd.
S výjimkou skladeb 15 a 16 Charisma Music Publishing Ltd/EMI (Music) Publishing Ltd.
Cover design: Mark Wilkinson podle Fishova konceptu
Asistent výr.managera: Gregor Millar
Správa web site a technická koordinace: Mo Warden a Pete Oram (Grafixation)

Lineup:
Fish - Lead Vocals
Frank Usher - Lead Guitar
Andy Thrill - Guitars
Tony Turrell - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
John Tonks - Drums
Deborah French - Backing Vocals
Diskografie Return To Childhood
Live, vyšlo 2006, Snapper Music, SMACD923 (UK/Europe)

Skladby:
CD1
01. Big Wedge (6:28)
02. Moving Targets (7:17)
03. Brother 52 (5:01)
04. Goldfish & Clowns (6:50)
05. Raingods Dancing (4:47)
06. Wake Up Call (Make it happen) (3:19)
07. Innocent Party (5:08)
08. Long Cold Day (6:27)
09. Credo (8:05)
10. Pseudo Silk Kimono (2:39)
11. Kayleigh (4:04)
12. Lavender (2:58)
13. Bitter Suite (8:29)
     i. Brief Encounter
    ii. Lost Weekend
   iii. Blue Angel
    iv. Misplaced Rendezvous
14. Heart Of Lothian (5:27)
     i. Wide Boy
   ii. Curtain Call
15. Waterhole (Expresso Bongo) (1:59)
16. Lords Of The Backstage (1:52)
17. Blind Curve (13:04)
     i. Vocal under a Bloodlight
    ii. Passing Strangers
   iii. Mylo
    iv. Perimeter Walk
     v. Threshold
18. Childhoods End? (4:34)
19. White Feather (4:46)
20. Incommunicado (5:11)
21. Market Square Heroes (6:56)
22. Fugazi (9:42)
Total Time: (2:14:39)

Mixed, Mastered: Calum Malcolm
V květnu 2006 vydané DVD zachycuje koncertní vystoupení artrockové ikony 80. a 90. let, populárního britského zpěváka a dříve leadra slavných Marillion Derecka Dicka alias Fishe. Zaznamenaný koncert se uskutečnil 13. listopadu 2005 v nizozemském Tilburgu.

Lineup:
Danny Gillan - Acoustic Guitar, Backing Vocals
Steve Vantsis - Bass Guitar
Windsor McGilvray - Drums
Frank Usher - Guitars
Bruce Watson - Guitars, E-Bow
Tony Turrell - Keyboards
Diskografie Scattering Crows
Vyšlo duben 2005, live

Skladby:
CD1
01. The Rookie (Dick/Watson)
02. Moving Targets (Dick/Watson/Duguid)
03. Jungle Ride (Dick/Boult)
04. The Perception Of Johnny Punter (Dick/Wilson)
05. Lost Plot (Dick/Turrell)
(Recorded at Robin 2 Bilston UK, Feb 18th 2004)
06. Numbers (Dick/Watson/Usher)
07. Zoo Class (Dick/Watson/Duguid)
08. Old Crow (Dick/Watson/Duguid)
(Recorded at Robin 2 Bilston UK, Feb 18th 2004)
09. Tiki 4 (Dick/Wesley/Young)
CD2:
01. Cliché (Dick/Simmonds/Lindes)
02. Innocent Party (Dick/Watson/Duguid)
03. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (Dick/Simmonds)
04. Plague of Ghosts (Dick/Turrell/Daghorn)
    (i) Old Haunts
   (ii) Digging Deep
  (iii) Chocolate Frogs
   (iv) Waving at Stars
(Recorded at Robin 2 Bilston UK, Feb 18th 2004)
05. (v) Raingods Dancing
     (vi) Wake Up Call (Make It Happen)
06. Medley:
    (i) So Fellini (Dick/Wesley)
   (ii) Lucky (Dick/Simmonds/Boult)
  (iii) Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
   (iv) Market Square Heroes (Dick/Rothery/Trewavas/Kelly/Pointer/Minnitt) 07. The Company (Dick/Simmonds)

Nahráno živě v Bradfordu, England, 6. dubna 2004.
CD katalogové číslo: CFVP018CD

Lineup:
Fish - Vocals
Pete Trewavas - Bass, Backing Vocals
Mark Kelly - Keyboards, Backing Vocals
Steve Rothery - Guitars
Ian Mosley - Drums & Percussion

CD 1+2(Volume A) recorded live Baunatal, Rundsporthalle, Germany, 1 October 1983 (Jonathan Mover on drums)

CD 3+4(Volume B) recorded live London, Hammersmith Odeon, UK, 3 February 1986

CD 5+6(Volume C) recorded live Milan, Palatrussardi, Italy 26 January 1988
Diskografie Curtain Call - A Live Archive 1983-1988
Live 2CD, vyšlo březen 2004, Chocolate Frog Records, FRC-015 / Front Row Club, FRC-015

Skladby:
CD1
Volume A Disc 1 & 2 (76:47)
Rundsporthalle, Baunatal, Germany (1 October 1983)
Volume A Disc 1 (39:21)
01. Intro (0:45)
02. He Knows You Know (6:20)
03. Garden Party (7:51)
04. Script For A Jester's Tear (11:05)
05. Three Boats Down From The Candy (5:33)
06. Assassing (7:47)
Volume A Disc 2
01. Chelsea Monday (9:59)
02. Forgotten Sons (13:10)
03. Market Square Heroes (8:06)
04. Charting The Single (9:11)

Volume B Disc 1 & 2 (112:18)
Hammersmith Odeon, London, England (3 February 1986)
Volume B Disc 1 (62:25)
01. Intro (Emerald Lies) (0:56)
02. Script for a Jester's Tear (9:17)
03. Incubus (11:07)
04. Jigsaw (10:02)
05. The Web (8:40)
06. Pseudo Silk Kimono (2:14)
07. Kayleigh (4:11)
08. Lavender (2:31)
09. Bitter Suite (6:42)
10. Heart Of Lothian (7:15)
Volume B Disc 2 (49:13)
01. Heart Of Lothian (outro) (0:48)
02. Waterhole (Expresso Bongo) (2:06)03. Lords Of The Backstage (1:50)
04. Blind Curve (10:00)
05. Childhoods End? (2:53)
06. White Feather (5:50)
07. Fugazi (13:46)
08. Punch And Judy (3:03)
09. Market Square Heroes (8:57)

Volume C Disc 1 & 2 (97:07)
Palatrussardi, Milan, Italy (26 January 1988)
Volume C Disc 1 (42:51)
01. Intro (0:36)
02. Slainte Mhath (5:20)
03. Assassing (7:38)
04. White Russian (8:04)
05. Sugar Mice (7:27)
06. Fugazi (8:54)
07. Hotel Hobbies (4:25)
08. Warm Wet Circles (4:22)
09. That Time Of The Night (6:05)
Volume C Disc 2 (54:16)
01. Intro (0:38)
02. Waterhole (Expresso Bongo) (2:05)
03. Lords Of The Backstage (1:51)
04. Blind Curve (9:31)
05. Childhoods End? (2:50)
06. White Feather (4:08)
07. Kayleigh (3:55)
08. Lavender (2:38)
09. Heart Of Lothian (4:55)
10. Incommunicado (5:05)
11. Garden Party (7:10)
Total Time: (286:12)

Recorded at Palatrussardi, Milano, at Hammersmith Odeon, at Rundsporthalle, Baunatal, Germany
Engineer [Front of House]: Chris "Privet" Hedge
Mastered: Erik Nielsen
Graphics [Design]: Erik Nielsen
Artwork ['Curtain Call' Painting, Original Album Artwork]: Mark Wilkinson

Lineup:
Fish - Vocals
John Marter - Drums
Irvin Duguid - Keyboards
Frank Usher - Guitars
Robin Boult - Guitars
Zoe Nicholas, Susie Webb - Backing Vocals
Diskografie Mixed Company
Vyšlo duben 2003, Chocolate Frog Records, CFVP016CD

Skladby:
CD1
01. Script For A Jesters Tear [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
04. Misplaced Childhood [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
      i. Pseudo Silk Kimono
     ii. Kayleigh
    iii. Lavender
     iv. Bitter Suite
      v. Heart Of Lothian
     vi. Waterhole (Expresso Bongo)
    vii. Lords Of The Backstage
   viii. Blind Curve
     ix. Childhood's End?
       x. White Feather
CD 2
05. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
06. Shadowplay [Dick/Simmonds]
07. Just Good Friends [Dick/Usher/Simmonds]
08. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Garden Party [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer/Minnett/Jelliman]
10. Market Square Heroes [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer/Minnett]

Nahráno živě v Muziekcentrum, Enschede, Holland, 28. a 29. června 2002 (Company Europe convention)

Production Manager: Kevin Boys Yates "Yatta"
Mixed and Produced: Elliot Ness at the Studio Haddington
Mastered: Chris Thorpe at Serendipity
Sleve Design: Mark Wilkinson & L-Space Design
Live Photography: Mo Warden, Peter Oram


Lineup:
Fish - Vocals
John Marter - Drums
Steve Barnacle - Bass
John Wesley - Guitars
John Young - Keyboards
Susie Webb, Zoe Nicholas - Additional Backing Vocals, Samples
Diskografie Fellini Nights
2CD Live, vyšlo březen/duben 2002, Chocolate Frog Records, CFVP014CD

Skladby:
CD1
01. 3D [Dick/Wesley/Young] (8:43)
02. So Fellini [Dick/Wesley] (4:00)
03. Brother 52 [Dick/Wilson] (6:01)
04. Tumbledown [Dick/Simmonds] (5:56)
05. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young] (5:42)
06. Tiki 4 [Dick/Wesley/Young] (7:52)
07. Our Smile [Dick/Wesley/Young] (5:05)
CD 2
01. Perception Of Johnny Punter [Dick/Wilson] (11:29)
02. Pilgrim's Address [Dick/Wesley] (8:16)
03. Medley - (13:23)
Lucky [Dick/Simmonds/Boult]
Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds]
04. Clock Moves Sideways [Dick/Wesley] (7:27)
05. The Company [Dick/Simmonds] (4:53)
06. Flower Of Scotland [Roy Williamson] (2:15)

Nahráváno živě v Paradiso, Amsterdam, Holland on 11. května 2001
Out front engineered: Mike Hogg
Engineered and Mixed: Elliot Ness
Edited and mastered: Calum Malcolm
Production manager: Kelvin "Yatta" Boys Yates
Sleeve Design: L-Space Design
Live Photography: Mo Warden, Pete Oram


Lineup:
Fish - Lead Vocals
Elizabeth Troy Antwi - Backing Vocals
John Wesley - Lead and Acoustic Guitars
Steve Vantsis - Bass
Dave Stewart - Drums
Tony Turrell - Keyboards
Diskografie Sashimi
2CD Live, vyšlo 3. května 2001, Chocolate Frog Records, CFVP008CD

Skladby:
CD1
01. Faith Healer (05:09) [Harvey/McKenna/Cleminson]
02. Lucky (04:33) [Dick/Boult/Simmonds]
03. Just Good Friends (06:18) [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
04. Brother 52 (06:32) [Dick/Wilson]
05. Goldfish & Clowns (08:13) [Dick/Wilson]
06. Hotel Hobbies (04:22) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Warm Wet Circles (04:19) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. That Time Of The Night (06:18) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
09. Tumbledown (05:49) [Dick/Simmonds]
10. Intro: Riff-Raff The Wine Waiter! (01:37)
Total Time: (54:48)
CD2
01. Plague of Ghosts (28:42) [Dick/Turrell/Daghorn]
      i. Old Haunts
     ii. Digging Deep
    iii. Chocolate Frogs
     iv. Waving at Stars
      v. Raingods Dancing
     vi. Wake-up Call (Make It Happen)
02. Cliché (07:04) [Dick/Simmonds/Lindes]
03. Perception Of Johnny Punter (03:21) [Dick/Wilson]
04. Sunsets On Empire (10:11) [Dick/Wilson]
05. The Company (05:35) [Dick/Simmonds]
Total Time: (54:58)

Nahráno živě v the Zamek Centre of Culture, Poznan, Poland, 3. října 1999
Vysíláno živě v Radio Merkury, Poznan
Engineer: Mike Hogg
Mastered: Calum Malcolm

Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitars
Robin Boult - Guitars, Backing Vocals
Mickey Simmonds - Keyboards, Backing Vocals
Kevin Wilkinson - Drums
David Paton - Bass, Backing Vocals
Diskografie Toiling In The Reeperbahn
Live, vyšlo červen 1993, Battleside Ltd, FIS 001 (UK)
Re-released by Chocolate Frog Records, CFVP001CD, 6th Nov 2000

Skladby:
CD1 (53:37):
01. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (7:31)
02. The Voyeur (I Like To Watch) [Dick/Simmonds] (4:42)
03. Punch And Judy [Dick/Kelly/Mover/Rothery/Trewavas] (3:28)
04. Just Good Friends [Dick/Usher/Boult/Simmonds] (6:10)
05. Pipeline [Dick/Paton/Boult] (6:45)
06. Out Of My Life [Dick/Boult] (3:43)
07. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (9:23)
08. Raw Meat [Dick/Paterson] (7:17)
CD2 (57:27):
09. Something In The Air [Keen] (5:04)
10. Lady Nina [Dick/Kelly/Mosley/Rothery/Trewavas] (5:52)
11. The Company [Dick/Simmonds] (9:19)
12. Lucky [Dick/Boult/Simmonds] (6:06)
13. Big Wedge [Dick/Simmonds] (4:23)
14. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (4:29)
15. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (7:17)
16. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (3:39)
17. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds] (13:33)
    * Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
    * Roadhouse Blues [Densmore/Morrison/Krieger/Manzarek]
Total Time: (108:39)

Nahráno v Hamburg Grosse Freiheit, 23. června 1992

Lineup:
Fish - Vocals
John Wesley - Guitars
Tony Turrell - Keyboards
Mark Prator - Drums
Steve Vantsis - Bass
Elisabeth Antwi - Backing Vocals
Diskografie Candlelight In Fog
2CD live, vyšlo červen 2000, Chocolate Frog Records/Fishy Music
limitovaná edice, pouze 3.000 kopií

Skladby:
CD1
01. Faithhealer (6:19) [Harvey/McKenna]
02. Lucky (5:21) [Dick/Boult/Simmonds]
03. intro - American Football and Jason's story (3:40)
04. Just Good Friends (6:29) [Dick/Usher/Simmonds/Boult]
05. intro - Happy Birthday and Doc's memorial (4:23)
06. Brother 52 (6:18) [Dick/Wilson]
07. intro - Air conditioning and the Fog (4:18)
08. Hotel Hobbies (4:37) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Warm Wet Circles (6:20) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
10. That Time Of The Night (4:48) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
11. Tumbledown (6:15) [Dick/Simmonds]
12. Intro - Gas cooker rap (7:23)
CD2
01. Plague of Ghosts
     (i) Old Haunts
    (ii) Digging Deep
   (iii) Chocolate Frogs
    (iv) Waving At Stars
     (v) Raingods Dancing
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen) (35.36) [Dick/Turrell/Daghorn]
02. Cliché (6:39) [Dick/Simmonds/Lindes]
03. The Perception of Johnny Punter (3:40) [Dick/Wilson]
04. Intro - Company address (6:42)
05. The Company (5:39) [Dick/Simmonds]
The New York City Show
06. Hotel Hobbies (4:37) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
07. Warm Wet Circles (4:19) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. That Time Of The Night (6:17) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Nahráno ve Philadelphii a New York City na The USA mini-tour, leden 2000

Lineup:
Fish - Vocals
Elizabeth Antwi - Backing Vocals
Steve Vantsis - Bass
Dave Steward - Drums
Frank Usher - Guitars
John Wesley - Guitars
Steve Wilson - Guitars
Tony Turrell - Keyboards
Diskografie Issue 30
CD, vyšlo srpen 2000, live, Chocolate Frog Records, CFVP007CD
limitovaná edice, dostupná pouze pro členy fan klubu

Skladby:
01. Medley (10:42)
     (i) Emperor's Song [Dick/Boult/Cassidy]
    (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
   (iii) What Colour Is God? [Dick/Wilson]
    (iv) Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
02. Plague Of Ghosts [Dick/Turrell/Daghorn] (28:27)
     (i) Old Haunts
    (ii) Digging Deep
   (iii) Chocolate Frogs
    (iv) Waving At Stars
     (v) Raingods dancing
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen)
03. Medley (9:10)
     (i) Cliché
    (ii) Perception of Johnny Punter [Dick/Simmonds]
04. Incomplete [Dick/Antwi/Millett] (4:41)
05. Sunsets on Empire [Dick/Wilson] (9:37)
06. The Company [Dick/Simmonds] (5:40)
Total Time: (68:17)

Nahráno živě v The Haddington Corn Exchange v 29. srpna 1999

Lineup:
Fish - Vocals
Mickey Simmonds - Keyboards
Mark Brzezicki - Drums (záznam z roku 1989)
Kevin Wilkinson - Drums (záznam z roku 1991)
Robin Boult - Guitars
Frank Usher - Guitars
David Paton - Bass

Diskografie The Complete BBC Sessions
2CD live, vyšlo červen 1999, Blueprint, BP297CD (UK)

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Faithhealer [Harvey/McKenna] (6:30)
02. The Voyeur (I Like To Watch) [Dick/Simmonds] (5:33)
03. Punch And Judy [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (5:52)
04. The Company [Dick/Simmonds] (4:16)
05. Script For A Jester's Tear [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (9:49)
06. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes] (6:18)
07. Warm Wet Circles [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (4:18)
08. Slainthe Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (7:03)
09. Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds] (9:05)
10. Big Wedge [Dick/Simmonds] (5:55)
11. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (8:42)
CD 2:
01. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (4:36)
02. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (2:30)
03. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (3:39)
04. Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds] (9:41)
05. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (7:31)
06. Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (7:09)
07. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (9:23)
08. The Company [Dick/Simmonds] (4:02)
09. Big Wedge [Dick/Simmonds] (6:29)
10. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds] (4:34)
11. Market Square Heroes [Dick/Pointer/Rothery/Kelly/Trewavas/Minnit] (5:24)
12. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (4:57)
Total Time: ()

Nahráno živě v London Town and Country Club (11. listopadu 1989) a Nottingham Royal Concert Hall (15. listopadu 1991)

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Frank Usher - Guitars
Mickey Simmonds - Keyboards
Steve Frances - Bass
Dave "Squeaky" Stewart - Drums
Diskografie Haddington Convention
2CD Live, vyšlo 29. března 1999, Fishy Music Ltd.
Oficiální Company Scotland bootleg

Seznam skladeb:
CD1: (59:23)
01. Lucky [Dick/Boult/Simmonds] (5:44)
02. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult] (6:52)
03. Family Business [Dick/Simmonds] (6:11)
04. Medley [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (14:09)
(a) Hotel Hobbies
(b) Warm Wet Circles
(c) That Time Of The Night
05. What Colour Is God? [Dick/Wilson] (7:16)
06. Brother 52 [Dick/Wilson] (6:03)
07. Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (2:27)
08. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (3:39)
09. Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (7:02)
CD 2: (51:24)
10. Cliché [Dick/Simmonds] (9:46)
11. Perception Of Johnny Punter [Dick/Wilson] (10:22)
12. Medley
(a) Kayleigh (5:51)
(b) Lavender (6:35)
(c) Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (4:16)
13. Giz A Bun (traditional) (3:45)
14. Worm in a Bottle [Dick/Boult] (10:49)
Total Time: (110:47)

Nahrávalo se živě v Haddington Convention, 1998

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Mickey Simmonds - Keyboard
Steve Frances - Bass
Dave "Squeaky" Stewart - Drums
Diskografie Tales From The Big Bus
Vyšlo červenec 1998, Dick Bros Record Co., 2CD, DDICK29CD (UK)
Re-release 28. října 1998, Roadrunner, RR 8688-2 (EUR)

Seznam skladeb:
CD1: (64:05)
01. Perception of Johnny Punter (11:41) [Dick/Wilson]
02. What Colour is God? (7:21) [Dick/Wilson]
03. Family Business (6:24) [Dick/Simmonds/Lindes]
04. Mr. 1470 (5:32) [Dick/Paterson/Boult]
05. Jungle Ride (8:15) [Dick/Boult]
06. Medley (20:25):
    (i) Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
   (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
  (iii) Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
   (iv) Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
    (v) White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
CD2: (50:17)
07. Cliché (8:35) [Dick/Simmonds/Lindes]
08. Brother 52 (6:08) [Dick/Wilson]
09. Lucky (20:14) [Dick/Simmonds/Boult]
10. Internal Exile () [Dick/Simmonds/Boult]
11. The Company (8:48) [Dick/Simmonds]
Total Time: ()

Nahráno živě v Kolíně n/R, 20. listopadu 1997

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Frank Usher - Guitars
David Paton - Bass
James cassidy - Keyboards
Dave Stewart - Drums
Foss Paterson - Keyboards
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie Fortunes Of War
Live, vyšlo květen 1998, Dick Brothers Record Company, DDick30CD (UK)
Re-released 28. září 1998, Roadrunner, RR 8689 2

Seznam skladeb:
01. Somebody Special (4:46) [Dick/Boult/Paton]
02. State Of Mind (7:15) [Dick/Simmonds/Lindes]
03. Fortunes Of War (6:29) [Dick/Cassidy/Boult]
04. Warm Wet Circles (6:04) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Jumpsuit City (5:48) [Dick/Boult/Cassidy]
06. The Company (4:12) [Dick/Simmonds]
07. Kayleigh (4:29) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. Internal Exile (4:48) [Dick/Boult/Simmonds]
09. Just Good Friends (6:10) [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
10. Sugar Mice (6:58) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Dear Friend (4:02) [Dick/Boult/Simmonds]
12. Lady Let It Lie (5:54) [Dick/Paton/Cassidy]
13. Lucky (6:08) [Dick/Boult/Simmonds]
Total Time: (73:03)

Coordinator, Management: Robin Ayling
Engineer, Producer, Mixed, Photography: Fish
Engineer, Producer, Mixed: James Cassidy
Engineer, Producer, Mixed: Steve Pearce
Art Direction, Photography: Fin Costello
Design: Spin
Photography: Andrew Cameron

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars, Vocals
Foster Paterson - Keyboards, Vocals
Frank Usher - Guitars
Ewen Vernal - Bass
Dave Stewart - Drums
Diskografie Krakow
2CD Live, vyšlo srpen 1996, Dick Bros Record Co, DDICK19CD (UK)
Released 10. září 1996, Renaissance Records, RMED00166-2 (USA)
Re-released 26. října 1998, Roadrunner Records, RR 8681 2

Seznam skladeb:
CD 1 (53:03):
01. Black Canal (7:04) [Dick/Paterson]
02. Jumpsuit City (4:59) [Dick/Boult/Cassidy]
03. Big Wedge (6:07) [Dick/Simmonds]
04. Emperor's Song (7:06) [Dick/Cassidy/Boult]
05. Lady Let It Lie (6:18) [Dick/Paton/Cassidy]
06. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (9:10) [Dick/Simmonds]
07. Shadowplay (Medley) (4:03) [Dick/Simmonds]
08. Fugazi (3:21) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
09. Slainte Mhath (4:54) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
CD 2 (60:53)
01. Credo (10:23) [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
02. Kayleigh (4:43) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
03. Pipeline (7:17) [Dick/Paton/Boult]
04. Incommunicado (4:24) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Internal Exile (5:29) [Dick/Boult/Simmonds]
06. Lucky (15:48) [Dick/Boult/Simmonds]
07. Lavender (7:00) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. Boston Tea Party (5:49) [A. Harvey/H McKenna/A. Cleminson]
Total Time: (60:53)

Nahráno živě - Polsko, Krakow P1 Studios, 11. října 1995


Lineup:
Fish (Gareth Evans, sub)- Vocals
Ewan 'Vermin' Vernal (wicketkeeper)- Bass
Foster 'Gump' Paterson (jambo) - Keyboards, vocals
Robin 'Itchy' Boult (stage right wing) - Guitars, vocals
Dave 'Squeaky' Stewart (jambo) - Drums
Frank 'the Hat' Usher - Guitar

Diskografie Fish Head Curry
2CD live, vyšlo v červnu 1996, Dick Bros Record Co, DDICK18CD (UK)
limitovaná edice, pouze 5.000 kopií

Seznam skladeb:
CD 1 (66:09):
01. Black Canal [Dick/Paterson]
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
03. Big Wedge [Dick/Simmonds]
04. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult]
05. Intro - See Rome & Die
06. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
07. Intro - The Observer
08. Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds]
09. Shadowplay (medley) [Dick/Simmonds]
10. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Slainte Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
CD 2 (47:52):
01. Intro - Where's The Wine From
02. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
03. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
04. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
06. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
07. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Total Time: (00:00)

"Fish Head Curry" je kempletně nahráno během koncertu Yin and Yang Tour (12th November 1995) na malé farmě v Luzernu, Švýcarsko
Production manager: Kelvin Boys 'Yatta' Yates (the heroic vodka twins)
Outfront sound engineer: Andy 'Hairbear' Williamson


Lineup:
Diskografie Sushi
2CD Live 15. března 1994, The Dick Bros Record Company, DDick2CD (UK)
Pony Canyon, PCCY-01118 (Japan)
vyšlo 24. září 1996, Renaissance Records, RMED00135-2 (USA)
2CD, remastered vydáno 28. října 1998, Roadrunner Records, RR 8680-2 (EUR)
2 Cassette:
UK: DDick2Cass
Poland: PROG005/006 - vydáno na Metal Mind Records (Licenced od Dick Bros Record Company) 2CD Promo
Europe: DDick2CD-(Promo). Normální edice s bílou plochou a poznámkou "promo not for sale"

Seznam skladeb:
CD 1 (60:08):
01. Fearless (6:49) [Gilmour/Mason/Waters/Wright]
02. Big Wedge (5:33) [Dick/Simmonds]
03. Boston Tea Party (4:14) [Harvey/McKenna/Cleminson]
04. Credo (7:29) [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
05. Family Business (5:43) [Dick/Simmonds/Lindes]
06. View From The Hill (3:01) [Dick/Gers]
07. He Knows You Know (2:43) [Dick/Pointer/Rothery/Trewavas/Kelly/Jelliman/Minnitt]
08. She Chameleon (3:59) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Kayleigh (4:12) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
10. White Russian (9:19) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
11. The Company (7:10) [Dick/Simmonds]
CD 2 (54:39):
12. Just Good Friends (8:11) [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
13. Jeepster (3:54) [Bolan]
14. Hold Your Head Up (3:08) [Argent/White]
15. Lucky (5:04) [Dick/Boult/Simmonds]
16. Internal Exile (7:33) [Dick/Boult/Simmonds]
17. Cliché (7:04) [Dick/Simmonds/Lindes]
18. The Last Straw (7:39) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
19. Poet's Moon (4:13) [Dick/Simmonds/Boult]
20. Five Years (7:58) [Bowie]
Total Time: (114:47)

Nahráno živě v Utrecht Vredenburg Hall, 18. března 1993

Coordinator: Robin Healing
Mastered: Tony "Definitive Edition" Arnold at Arnies Shack, january 1994
Layout: Fish &Dream Disc.
Mastered: Tony Arnold
Photography: Connie Moest, Peter Wolters, Rick Janmaat
Co-ordinator: Robin Healing


Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitar
Robin Boult - Guitar, backing vocals
David Paton - Bass
Mickey Simmondsc - Keyboards, backing vocals
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie For Whom The Bells Toll
Vyšlo červen 1993, Battleside Ltd.
Re-released duben 2001, Voiceprint/Chocolate Frogs Record Co, CFVP002

Seznam skladeb:
CD 1 (62:24):
01. Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
04. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
05. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
06. The Company [Dick/Simmonds]
07. Shadowplay [Dick/Simmonds]
CD 2 (62:12):
08. Dear Friend [Dick/Boult/Simmonds]
09. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
Is The singer slurring?
10. Big Wedge [Dick/Simmonds]
11. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Forgotten Sons [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
13. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds] (nahráno v Paris Olympia, 9. prosince 1991)
15. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
(nahráno v Paris Olympia, 9. peosince 1991)
Total Time: (00:00)

Nahráno živě v Edinburgh Playhouse, 31. prosince 1991 (mimo 14 a 15)


Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitars
Robin Boult - Guitars
David Paton - Bass
Mickey Simmonds - Keyboads
Kevin Wilkinson (Waterboys, China Crisis) - Drums
Diskografie Uncle Fish And The Crypt Creepers
Vyšlo červen 1993, Battleside Ltd,
Remastered 2CD, 28. října 1998, Roadrunner, RR 8685-2 (EUR)

Seznam skladeb:
CD 1 (56:54):
01. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
04. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
05. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
06. Shadowplay [Dick/Simmonds]
07. Dear Friend [Dick/Boult/Simmonds]
CD 2 (54:23):
01. The Company [Dick/Simmonds]
02. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
03. Big Wedge [Dick/Simmonds]
04. Windswept Thumb (Bitter Suite) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
06. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
08. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
09. Forgotten Sons [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (nahráno v Paris Olympia, 9. prosince 1991)
Total Time: (00:00)

Nahráno živě v Dusseldorf Philipshalle, 7. prosince 1991


Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitars
Robin Boult - Guitars
David Paton - Bass
Mickey Simmonds - Keyboards
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie Derek Dick And His Amazing Electric Bear
2CD Live, vyšlo červen 1993, Battleside Ltd
Re-released duben 2001, Voiceprint/Chocolate Frogs Record Co, CFVP003
FIS 003 (UK), Griffin GN 1031-2 (USA)
Haddington Corn Exchange, 3. prosince 1991 (1st Company Scotland convention)

Seznam skladeb:
CD 1 (57:51):
01. Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
04. Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
05. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
06. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
07. Shadowplay [Dick/Simmonds]
CD 2 (62:42):
08. Dear Friend [Dick/Boult/Simmonds]
09. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
10. Big Wedge [Dick/Simmonds]
11. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
12. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. The Company [Dick/Simmonds]
14. Forgotten Sons
[Dick/Pointer/Rothery/Kelly/Trewavas/Jelliman/Minnit]
15. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
16. Market Square Heroes [Dick/Pointer/Rothery/Kelly/Trewavas/Minnit]
Total Time: (00:00)


Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitar
Robin Boult - Guitar, backing vocals
Steve Brzezicki - Bass, backing vocals
Mickey Simmonds - Keyboards, backing vocals
Mark Brzezicki - Drums
Diskografie Pigpen's Birthday
2CD Live, vyšlo červen 1993, Battleside Ltd, DDICK16CD (UK)
USA: Griffin GN 0831-2
USA: Renaissance Records RMED00159-2 (vydáno 24. září 1996)
Re-released 28. řájna 1998, Roadrunner Records, RR 8684-2 (EUR)

Seznam skladeb:
CD 1 (54:56):
01. The Voyeur (I Like to Watch) (06:31) [Dick/Simmonds]
02. Punch And Judy (05:17) [Dick/Kelly/Mover/Rothery/Trewavas]
03. State Of Mind (06:17) [Dick/Simmonds/Lindes]
04. Family Business (05:50) [Dick/Simmonds/Lindes]
05. Assassing (06:41) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
06. The Company (07:06) [Dick/Simmonds]
07. Script For A Jesters Tear (07:13) [Dick/Kelly/Pointer/Rothery/Trewavas]
08. A Gentleman's Excuse Me (04:24) [Dick/Simmonds]
CD 2 (50:23):
"Pigpens Birthday Song"
09. Sugar Mice (08:53) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
10. Vigil in a Wilderness of Mirrors (09:43) [Dick/Simmonds]
11. Kayleigh (04:04) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Lavender (02:22) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. Heart Of Lothian (04:58) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Cliché (07:20) [Dick/Simmonds/Lindes]
15. Big Wedge (06:24) [Dick/Simmonds]
16. Internal Exile (06:34) [Dick/Boult/Simmonds]
(nahráno v Edinburgh Playhouse, 27. března 1990)
Total Time: (00:00)

Nahráno živě v London Hammersmith Odeon, 2. dubna 1990 (2. noc)


Kompilace:


Lineup:


Diskografie Bouillabaisse
2CD Kompilace, vyšlo 2005

Seznam skladeb:
Disc One: Balladeer
01. Just Good Friends [Dick/Usher/Boult/Simmonds] (4:02) Yin/Yang, 1995
02. Shot the Craw [Dick/Watson/Duguid] (3:59) From Field of Crows, 2004
03. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds] (4:16) Vigil*, 1989
04. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (3:36) Misplaced*, 1985
05. Solo [Sandy Denny] (4:11) Songs from*, 1993
06. Incomplete [Dick/Antwi/Millett] (3:44) Raingods*, 1999
07. The Company [Dick/Simmonds] (4:04) Vigil*, 1989
08. Fortunes of War [Dick/Cassidy/Boult] (5:06) Suits, 1994
09. Our Smile [Dick/Wesley/Young] (4:15) Fellini Days, 2001
10. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (3:43) Misplaced*, 1985
11. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy] (4:09) Suits, 1994
12. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes] (7:05) Vigil*, 1989
13. Scattering Crows [Dick/Watson/Turrell/Duguid] (5:08) Field of Crows, 2004
14. Tara [Dick/Paterson] (4:03) Sunsets*, 1997
15. Caledonia [MacLean] (4:21) A Tribute to Frankie Miller, 2002
16. Raw Meat [Dick/Paterson] (5:15) Suits, 1994
Disc Two: Rocketeer
01. Big Wedge [Dick/Simmonds] (4:37) Vigil*, 1989
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (4:03) Internal Exile, 1991
03. Incommunicado [Dick/Rothery/Trewavas/Kelly/Mosley] (3:56) Clutching*, 1987
04. Goldfish and Clowns [Dick/Wilson] (4:11) Sunsets*, 1997
05. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young] (5:33) Fellini Days, 2001
06. Brother 52 [Dick/Wilson] (3:57) Sunsets*, 1997
07. Clock Moves Sideways [Dick/Wesley] (7:02) Fellini Days, 2001
08. The Perception of Johnny Punter [Dick/Wilson] (8:39) Sunsets*, 1997
09. Moving Targets [Dick/Watson/Duguid] (5:45) Field of Crows, 2004
10. Plague of Ghosts [Dick/Turrell/Doghorn] Raingods*, 1999
   1. Old Haunts (3:14)
   2. Digging Deep (6:48)
   3. Chocolate Frogs (4:04)
   4. Waving at Stars (3:12)
   5. Raingods Dancing (4:16)
   6. Wake Up Call (Make It Happen)" (3:32)
Total Time: (00:00)

/* ...zkrácené názvy desek, na nichž píseň vyšla
To je třetí "best-of" kolekce po "Yin and Yang" (1995) a "Kettle of Fish" (1998). Písně jsou rozděleny do dvou skupin: Disk 1, nazvaný "Balladeer", a disk 2, nazvané "Rocketeer". Obsahuje take jedinečné úpravy písní z éry Marillion "Kayleigh", "Lavender" (1985) a "Incommunicado" (1987). Na rozdíl od Yin and Yang, se jedná spíše o původní verze než předělávky.
Obsahuje také upravenou verzi "Goldfish and Clowns" z Sunsets on Empire (1997), která nebyla nikdy vydána z plánovaného důvodu vydat jej jako singl, což bylo nakonec zrušeno.

Jediná nová skladba je Fishova verze skotské lidové písně "Caledonia", která byla poprvé vydána v roce 2002 tributním albu Frankie Millera.

Lineup:
Diskografie Kettle Of Fish (88-98)
Vyšlo 15. prosince 1998, Roadrunner Records, #RR 8678-2

Seznam skladeb:
01. Big Wedge (5:19)
02. Just Good Friends (with Sam Brown) (5:48)
03. Brother 52 (6:06)
04. Chasing Miss Pretty (4:53)
05. Credo (6:41)
06. A Gentleman's Excuse Me (4:19)
07. Goldfish And Clowns (6:38)
08. Lady Let It Lie (4:12)
09. Lucky (4:58)
10. State Of Mind (4:46)
11. Mr Buttons (4:36)
12. Fortunes Of War (7:54)
13. Internal Exile (4:41)
Total Time: (68:11)
Total Time: (85:55)

Extras:
    * Running Commentary by Fish
    * Short Interview with Fish
    * Photo Gallery

Producer: James Cassidy, Jon Kelly, Chris Kimsey, Steve Wilson
Mastered: Bob Ludwig, Calum Malcolm
Cover Design: Mark Wilkinson
Liner Notes, Photography: Fish
Design: Mark Wilkinson
Illustration: Mo Warden
Photography: Andy Earl, Davy Schwarz, Fin Costello
Cover illustration: Mo Warden
Sleeve design: Mark Wilkinson at l-space.design. "Fluffing by Barney"
DVD authoring: Patrick Cleasby at Serendipity
Kettle of Fish je první deskou vydanou pod labelem Roadrunner Records. Jedná se o kompilační album vydané v roce 1998, které je výběrem z jeho sólových desek a navíc ibsahuje i dvě nové písně 04. "Chasing Miss Pretty" a 11. "Mr. Buttons".

Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitars
Foss Paterson - keyboards
David Paton - Bass
Robin Boult - Guitars
Dave Stewart - Drums
Hosté:
Mickey Simmonds - Keyboards
Hal Lindes - Guitars
John Giblin - Bass
Mark Brzezicki - Drums
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie Yang
Vyšlo 1995, Dick Bros. Record Co., DDICK 12CD (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Lucky (4:55)
02. Big Wedge (5:49)
03. Lady Let It Lie (6:56)
04. Lavender (4:59)
05. Credo (6:46)
06. A Gentleman`s Excuse Me (4:16)
07. Kayleigh (4:10)
08. State Of Mind (6:50)
09. Somebody Special (4:23)
10. Sugar Mice (6:19)
11. Punch & Judy (3:28)
12. Fortunes Of War (8:08)
13. Internal Exile (4:48)
Total Time: (73:31)

Producer: Jon Kelly, James Cassidy
Remix: Avril Mackintosh
Mastered: Bob Ludwig
Concept: Fish
Illustration: Mark Wilkinson
Photography: Fin Costello, Neil Hendry
Sleeve: Neil Dalgleish

Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitars
Foss Paterson - Keyboards
David Paton - Bass
Robin Boult - Guitar
Dave Stewart - Drums
Hosté:
Mickey Simmonds - Keyboards
Sam Brown - Vocals (03,11)
Hal Lindes - Guitars
John Giblin - Bass
Mark Brzezicki - Drums
Ted Mckenna - Drums
Steve Howe - Guitars
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie Yin
Vyšlo 1995, Dick Bros. Record Co., DDICK 11CD (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Incommunicado (5:08)
02. Family Business (5:14)
03. Just Good Friends (5:46)
04. Pipeline (6:55)
05. Institution Waltz (4:03)
06. Tongues (6:17)
07. Time & A Word (4:22)
08. The Company (4:05)
09. Incubus (9:40)
10. Solo (4:10)
11. Favourite Stranger (6:03)
12. Boston Tea Party (4:58)
13. Raw Meat (6:52)
Total Time: (73:31)

Engineer, Mixed, Producer: James Cassidy, Jon Kelly
Engineer: Avril Mackintosh, Thomas Stiehler, Al Stone
Mixed, Producer: Chris Kimsey
Mixed: Mark Stent
Mastered: Bob Ludwig
Concept: Fish
Design: Neil Dalgleish
Illustration: Mark Wilkinson
Photography: Fin Costello, Neil Hendry
Lineup:
Diskografie There's A Guy Works Down The Chip Shop Swears He's Fish
Vyšlo 1991

Seznam skladeb:
01. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (10:07)
02. Credo (7:57)
03. Tongues (7:03)
04. Incubus (9:48)
05. The Company (4:16)
06. Big Wedge (6:49)
07. Internal Exile / Market Square Heroes (10:32)
08. Heart Of Lothian (4:00)
Total Time: (60:32)
Nahrávky s Marillion:


Lineup:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Ian Mosley - Drums
Pete Trewavas - Bass
Mark Kelly - Keyboards
Mick Pointer - Drums (01,06,07)Diskografie The Singles '82-88'
Vyšlo 19. října 2009, EMI
3 CD jewel case boxset with an 8 page booklet.

Seznam skladeb:
CD 1
01. Market Square Heroes
02. Three Boats Down From The Candy (1997 Digital Remaster)
03. Grendel
04. He Knows You Know (Edited 7" Version)
05. Charting The Single
06. He Knows You Know (Edited 12" Version)
07. Garden Party (Edited Version)
08. Margaret (Live) (Edit)
09. Garden Party
10. Charting The Single (Live At The Hammersmith Odeon 18/4/83)
11. Margaret (Live)
12. Punch And Judy (7" Version)
CD 2
01. Market Square Heroes (Re-recorded Version) (Edit)
02. Three Boats Down From The Candy (Re-recorded Version)
03. Market Square Heroes (Re-recorded Version)
04. Assassing (7" Version)
05. Cinderella Search (7" Version)
06. Assassing
07. Cinderella Search (12" Version)
08. Kayleigh (Single Edit)
09. Lady Nina (Single Edit)
10. Kayleigh (Alternative Mix)
11. Kayleigh
12. Lady Nina
13. Lavender
14. Freaks
15. Lavender Blue
16. Heart Of Lothian
17. Chelsea Monday (Live In The Netherlands)
CD 3
01. Heart Of Lothian (Extended Mix)
02. Incommunicado (Edit)
03. Going Under
04. Incommunicado
05. Incommunicado (Alternative Version)
06. Sugar Mice
07. Tux On
08. Sugar Mice (Radio Edit)
09. Sugar Mice (Extended Version)
10. Warm Wet Circles (7" Remix)
11. White Russians (Live In Germany)
12. Incommunicado (Live In Germany)
13. Freaks (Live In Germany)
14. Kayleigh (Live In London)
15. Childhood's End? (Live In London)
16. White Feather (Live In London)
Total Time: (00:00)

Lineup:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass, Backing Vocals
Ian Mosley – Drums
Cori Josias - Backing Vocals
Diskografie Live From Loreley
2CD, vyšlo 22. června 2009, EMI, digital remaster

Seznam skladeb:
CD 1
01. Slainte Mhath (5:14)
02. Assassing (7:07)
03. Script For A Jester's Tear (9:45)
04. White Russian (6:48)
05. Incubus (9:21)
06. Sugar Mice (6:34)
07. Fugazi (8:23)
CD 2
01. Hotel Hobbies (4:15)
02. Warm Wet Circles (4:19)
03. That Time Of The Night (The Short Straw) (6:63)
04. Kayleigh (4:22)
05. Lavender (2:38)
06. Bitter Suite (Medley) (7:39)
07. Heart Of Lothian (4:24)
08. The Last Straw (6:23)
09. Incommunicado (6:13)
10. Garden Party (7:13)
11. Market Square Heroes (11:32)
Total Time: (118:13)

Recorded at Lorelei, Freilichtbühne, Loreley, Germany, 18 July 1987

Lineup:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass, Backing Vocals
Mick Pointer - Drums
Diskografie Recital Of The Script
2CD, Vyšlo 22. června 2009, EMI, digital remaster

Seznam skladeb:
Disc one
01. Script For A Jester's Tear (Script For A Jester's Tear, 1983) (8:46)
02. Garden Party (Script For A Jester's Tear, 1983) (7:15)
03. Three Boats Down From The Candy (Market Square Heroes, 1982) (7:44)
04. The Web (Script For A Jester's Tear, 1983) (12:00)
05. Charting the Single (He Knows You Know, 1982) (6:18)
06. Chelsea Monday (Script For A Jester's Tear, 1983) (7:48)
Disc two
01. He Knows You Know (Script For A Jester's Tear, 1983) (6:17)
02. Forgotten Sons (Script For A Jester's Tear, 1983) (14:17)
03. Market Square Heroes (Market Square Heroes, 1982) (8:05)
04. Grendel (Market Square Heroes, 1982) (18:54)
Total Time: (97:27)

Recorded live at the Hammersmith Odeon 18/4/83.
Recital of the Script is a live album by Marillion, recorded at a concert at the Hammersmith Odeon (as it was called then), London on 18 April 1983. První kompletní koncertní vydání bylo v audio formátu. Obsahuje předtím dosud nevydané nahrávky: 'Three Boats Down From The Candy'. Verze 'Charting The Single' se objevila předtím pouze jako B-strana 'Garden Party' 12", ale nebyla zahrnuta na originální DVD verzi. Skupina nahrála tuto skladbu nově přepsanou speciálně pro toto vydání Fishem.

Lineup:
CD 1:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass, Vocals
Mark Kelly - Keyboards
Mick Pointer - Drums

CD 2 a 3:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and vocals
Mark Kelly - Keyboards
Mick Pointer - Drums

CD 4:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and Vocals
Mark Kelly - Keyboards
John Martyr - Drums
Andy Ward - Percussion

CD 5:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and Vocals
Mark Kelly - Keyboards
Ian Mosley - Drums and Percussion

CD 6:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and vocals
Mark Kelly - Keyboards
Ian Mosley - Drums and percussion
Corie Josias - Backing Vocals

Producer: Nick Tauber (30/12/82)
Diskografie The Early Stages
6 CD box set, vyšlo 17. listopadu 2008, EMI Records Ltd., dříve nevydáno

Seznam skladeb:
Nahráno živě v The Mayfair, Glasgow 13. září 1982 a odvysíláno v Radio Clyde.
CD 1: Live At The Mayfair, Glasgow 13/9/1982
01. Garden Party (8.18) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
02. The Web (10.28) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
03. He Knows You Know (5.22) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
04. She Chameleon (5.38) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
05. Three Boats Down From The Candy (5.18) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
06. Market Square Heroes (6.19) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Minnett]
07. Forgotten Sons (10.24) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]

Nahráno živě v The Marquee Club, London, 30. prosince 1982
CD 2: Live At The Marquee, 30/12/1982 (part 1)
01. Garden Party (8.28) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
02. Three Boats Down From The Candy (6.49) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
03. Grendel (19.54) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
04. Chelsea Monday (9.20) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]

CD 3: Live At The Marquee, 30/12/1982 (part 2)
05. He Knows You Know (8.22) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
06. The Web (11.49) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
07. Script For A Jester's Tear (10.20) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
08. Forgotten Sons (12.03) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
09. Market Square Heroes (7.39) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Minnett]
10. Margaret (11.15) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]

Nahráno živě pro BBC Radio 1's Friday Rock Show na Reading Rock Festival, The Thames Side Arena, Reading, 27. srpen 1983.
CD 4: Live At The Reading Festival 27/8/1983
01. Grendel (18.07)[Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
02. Garden Party (6.46)[Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
03. Script For A Jester's Tear (9.00) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
04. Assassing (7.45) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
05. Charting The Single (5.21) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
06. Forgotten Sons (11.41) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
07. He Knows You Know (5.42) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
08. Market Square Heroes (10.21) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Minnett]
(incorporates - 0.13 of The Jean Genie [David Bowie]

Nahráno živě pro BBC Radio International v Hammersmith Odeon 14. prosince 1984.
CD 5: Live At Hammersmith Odeon 14/12/1984
01. Assassing (6.50) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
02. Garden Party (6.52) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
03. Cinderella Search (6.16) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
04. Punch And Judy (3.30) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mover]
05. Jigsaw (7.02) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
06. Chelsea Monday (8.13) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
(Misplaced Childhood part 1:)
07. Pseudo Silk Kimono (2.53) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
08. Kayleigh (3.53) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
09. Bitter Suite (6.02) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
10. Heart Of Lothian (4.24) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
11. Incubus (9.08) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
12. Fugazi (10.32) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]

Nahráno živě pro BBC Radio 1's In Concert ve Wembley Arena, London, 15. listopadu 1987. Poprvé vysíláno 7. listopadu 1987
CD 6: Live At Wembley Arena 5/11/1987
01. Slainte Mhath (5.03)
02. White Russian (6.01)
03. Incubus (8.56)
04. Sugar Mice (7.03)
05. Fugazi (8.15)
06. Hotel Hobbies (4.07)
07. Warm Wet Circles (4.30)
08. That Time Of The Night (The Short Straw) (5.53)
09. The Last Straw (6.13)
10. Kayleigh (4.28)
11. Lavender (2.23)
12. Bitter Suite (8.08)
13. Heart Of Lothian (3.56)

Lineup:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Tessa Niles - Backing Vocals (on "Warm Wet Circles")
Cori Josias - Backing Vocals (on "White Russian" and "Incommunicado")
Diskografie Warm Wet Circles
Vyšlo 2003, Disky, SI 905232

Seznam skladeb:
01. Garden Party (7:15)
02. Blind Curve (9:29)
     1. Vocal Under A Bloodlight
     2. Passing Strangers
     3. Mylo
     4. Perimeter Walk
     5. Threshold
03. Incommunicado (5:14)
04. Lords Of The Backstage (1:52)
05. Sugar Mice (5:44)
06. Torch Song (4:05)
07. Childhoods End? (4:33)
08. Just For The Record (3:07)
09. Lady Nina (3:43)
10. White Feather (2:17)
11. Warm Wet Circles (4:25)
12. Kayleigh (4:03)
13. Freaks (3:59)
14. Forgotten Sons (8:21)
Total Time: (00:00)

Design – Studio Van Dijken
Photography By – ABC Press

Lineup:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Diskografie Kayleigh - The Essential Collection
Vyšlo 1998, EMI, 94564 2 6, CDMFPE 6420 7243 4 (EU,UK)

Seznam skladeb:
01. Kayleigh (3:35)
02. Lavender (3:41)
03. He Knows You Know (5:24)
04. Garden Party (7:11)
05. Punch & Judy (3:19)
06. Market Square Heroes (3:57)
07. Cinderella Search (5:31)
08. Cover My Eyes (3:56)
09. No One Can (4:39)
10. Freaks (4:05)
11. Sympathy (3:29)
12. Hooks In You (2:55)
13. Dry Land (4:42)
14. 100 Nights (7:03)
15. Cannibal Surf Babe (5:19)
16. Afraid Of Sunlight (6:49)
Total Time: (75:35)

Lineup:
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums, Percussion (except CD 1, 01-05)
Fish - Vocals (CD 1)
Steve Hogarth - Vocals and Keyboards (CD 2)
Mick Pointer - Drums, Percussion (CD 1, 01,03-05)
John Marter - Drums, Percussion (CD 1, 02)
Diskografie The Best Of Both Worlds
2CD, vyšlo únor 1997, EMI Records Ltd

Seznam skladeb:
The Fish Years (CD 1 ze 2)
01. Script For A Jester's Tear (8:44)
02. Market Square Heroes ("B-Sides" Version) (3:57)
03. He Knows You Know (Album Version) (5:22)
04. Forgotten Sons (8:19)
05. Garden Party (7:15)
06. Assassing (7" Version) (3:37)
07. Punch And Judy (3:18)
08. Kayleigh (7" Version) (3:33)
09. Lavender (7" Version) (3:41)
10. Heart Of Lothian (7" Version) (3:37)
11. Incommunicado (5:16)
12. Warm Wet Circles (7" Version) (4:24)
13. That Time Of The Night (The Short Straw) (5:57)
14. Sugar Mice (5:45)

CD 2 obsahuje2 skladby Marillion se Steve Hogarthem.

Lineup:
Fish - Vocals (01-07,10)
Ian Mosley - Drums
Steve Hogarth - Vocals (08-09,11-16)
Mark Kelly - Keyboards
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass
Diskografie Essential
Vyšlo 1996, EMI Gold, CD GOLD 1058 (UK)

Seznam skladeb:
01. Grendel (17:16)
02. He Knows You Know (5:22)
03. Jigsaw (6:50)
04. Punch & Judy (3:22)
05. Cinderella Search (4:22)
06. Kayleigh (3:32)
07. Lavender (3:40)
08. Lady Nina (3:43)
09. Torch Song (4:05)
Total Time: (00:00)


Lineup:
Diskografie 1982-1992 - A Singles Collection
Vyšlo 1992, EMI, 799370 2, 072 7993702 (Europe)

Seznam skladeb:
Unlisted tracks are by Marillion after Fish's departure
01. Cover My Eyes (Pain And Heaven) (3:56)
02. Kayleigh (3:33)
03. Easter (5:57)
04. Warm Wet Circles (4:23)
05. Uninvited Guest (3:43)
06. Assassing (7:40)
07. Hooks In You (2:55)
08. Garden Party (7:11)
09. No One Can (4:40)
10. Incommunicado (5:16)
11. Dry Land (4:42)
12. Lavender (3:41)
13. I Will Walk On Water (4:12)
14.Sympathy (3:28)
Total Time: (00:00)

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums


Diskografie The Thieving Magpie
2CD live, vyšlo 1988
Remaster double CD released July 13th 2009
2CD RM, EMI Records, 695 6292, 50999 6 95629 2 1, Europe, 2009

Seznam skladeb:
CD1:
01. La Gazza Ladra
02. Slainte Mhath
03. He Knows You Know
04. Chelsea Monday
05. Freaks
06. Jigsaw
07. Punch And Judy
08. Sugar Mice
09. Fugazi
10. Script For A Jester's Tear
11. Incommunicado
12. White Russian
CD2:
01. Pseudo Silk Kimono
02. Kayleigh
03. Lavender
04. Bitter Suite
05. Heart Of Lothian
06. Waterhole (Expresso Bongo)
07. Lords Of The Backstage
08. Blind Curve
09. Childhood's End?
10. White Feather
Total Time: (00:00)

Original 1988 release track listing:
01. La Gazza Ladra
02. Slainte Mhath
03. He Knows You Know
04. Chelsea Monday
05. Pseudo Silk Kimono
06. Kayleigh
07. Lavender
08. Bitter Suite
09. Heart Of Lothian
10. Jigsaw
11. Punch And Judy
12. Sugar Mice
13. Fugazi
14. Script For A Jester's Tear
15. Incommunicado
16. White Russian
(2xLP, Album) EMI Records, MARL 1, UK, 1988

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Diskografie B'Sides Themselves
Vyšlo leden 1988, EMI Records Ltd
L) EMI Records EMS 1295, UK, 1988
CD Comp, RM, EMI Records, EMI Records, CDP 7 48807 2, CZ 39, (UK)
LP, Comp, RM, EMI Electrola, Fame 038-1 57734 1, 1C 038 1 57734 1 (Germany)

Skladby:
01. Grendel (17:15)
02. Charting The Single (4:48)
03. Market Square Heroes (3:56)
04. Three Boats Down From The Candy (4:01)
05. Cinderella Search (4:21)
06. Lady Nina (3:43)
07. Freaks (4:04)
08. Tux On (5:12)
09. Margaret (Live) (12:17)
Total Time: (00:00)

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums


UK sales 100,000 Gold, Germany 100,000+ Gold
Diskografie Clutching At Straws
Vyšlo 22. června 1987, EMI Records,
Remastered 2CD, 22. března 1999, EMI Records, 7243 4 98611 2 1 (UK)

Skladby:
CD1:
01. Hotel Hobbies (3:35)
02. Warm Wet Circles (4:25)
03. That Time Of The Night (The Short Straw) (5:57)
04. Going Under (2:46)
05. Just For The Record (3:09)
06. White Russian (6:26)
07. Incommunicado (5:16)
08. Torch Song (4:04)
09. Slainte Mhath (4:42)
10. Sugar Mice (5:45)
11. The Last Straw (5:58)
Total Time: (52:21)

CD2:
01. Incommunicado (5:57) (Alternative version)
02. Tux On (5:13) (Single version)
03. Going Under (2:48) (Extended version)
04. Beaujolais Day (4:51) (Previously unreleased)
05. Story from a Thin Wall (6:47) (Previously unreleased)
06. Shadows on the Barley (2:07) (Previously unreleased)
07. Sunset Hill (4:21) (Previously unreleased)
08. Tic-Tac-Toe (02:59) (Previously unreleased)
09. Voice in the Crowd (3:29) (Previously unreleased)
10. Exile on Princes Street (5:29) (Previously unreleased)
11. White Russian (6:15) (Previously unreleased demo)
12. Sugar Mice in the Rain (5:56) (Previously unreleased)
13. Warm Wet Circles (2:20)
(Hidden track, enhanced Multimedia section. This part also contains a presentation of all released remasters and a Quicktime movie with a slide-show of some B&W photos.)

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Diskografie Brief Encounter
EP, vyšlo červenec 1986, Capitol Records
Contains 2 extra live tracks: 'Charting The Single' and 'Margaret' from the 1983 'Garden Party' single.
US release: 12" vinyl mini-album, 12" picture disc, cassette
Japan CD release (2005)
'Fugazi' and 'Script for a Jester's Tear' are printed on the label but are not on the CD.

Seznam skladeb:
Side 1:
01. Lady Nina (5:45)
02. Freaks (4:05)
03. Kayleigh (3:52)
Side 2:
01. Fugazi (8:14)
02. Script For A Jester's Tear (8:20)
Total Time: (00:00)

Recorded March/July 1984

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums(UK sales 300,000 Platinum, Germany 200,000+Platinum)
Diskografie Misplaced Childhood
Vyšlo 17. června 1985, EMI Records, EJ 2403401, MRL 2 (UK)
Remastered 2CD, vyšlo 17. října 1998, EMI Records, 7243 4 97034 2 1 (UK)

Seznam skladeb:
CD1:
01. Pseudo Silk Kimono (2:13)
02. Kayleigh (4:03)
03. Lavender (2:27)
04. Bitter Suite (5:53)
05. Heart Of Lothian (6:02)
06. Waterhole (Expresso Bongo) (2:12)
07. Lords Of The Backstage (1:52)
08. Blind Curve (9:29)
09. Childhood's End? (4:32)
10. White Feather (2:23)
Total Time: (41:17)

CD2:
01. Lady Nina (5:50) (Extended 12" Version)
02. Freaks (4:03) (Single version)
03. Kayleigh (4:03) (Alternative Mix)
04. Lavender Blue (4:22) (Lavender Remix)
05. Heart of Lothian (05:54) (Extended Mix)
Misplaced Childhood album demos, recorded February 1985:
06. Pseudo Silk Kimono (2:11)
07. Kayleigh (4:06)
08. Lavender (2:37)
09. Bitter Suite (2:54)
10. Lords Of The Backstage (1:46)
11. Blue Angel (1:46)
12. Misplaced Randezvous (1:56)
13. Heart Of Lothian (3:49)
14. Waterhole (Expresso Bongo) (2:00)
15. Passing Strangers (9:17)
16. Childhood's End? (2:23)
17. White Feather (2:18)
Total Time: (61:20)

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Diskografie Real To Reel
CD Live, vyšlo (LP) EMI Records, EG 2603031 JEST 1, UK, November 1984
(LP) EMI Electrola, 1C 038-15 7623 1, Europe, November 1984
(LP) EMI Electrola, 1C 038-26 0303 1, Netherlands, November 1984
(LP) EMI ITALIANA S.p.A., 54 2603031, Italy, November 1984
(CD) EMI Records, CD-FA 3142, UK, November 1984
(2xCD) Box set with Brief Encounter, EMI Records Ltd. 1997
(CD) Toshiba EMI Ltd, TOCP-67792, Japan, 2005

Seznam skladeb:
01. Assassing (7:18)
02. Incubus (8:31)
03. Cinderella Search (5:24)
04. Emerald Lies
05. Forgotten Sons (10:11)
06. Garden Party (6:30)
07. Market Square Heroes (6:49)
Total Time: (00:00)

Nahráno březen/červen 1984 v Montreal Spectrum a Leicester De Montfort Hall
(UK sales 100,000 Gold)

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Diskografie Fugazi
Vyšlo 12. března 1984, EMI Records, EMC 2400851 (UK)
Remastered 2CD, 23. února 1998, EMI Records, 7243 4 93369 6 (UK)

Seznam skladeb:
CD1:
01. Assassing (7:01)
02. Punch And Judy (3:18)
03. Jigsaw (6:46)
04. Emerald Lies (5:08)
05. She Chameleon (6:53)
06. Incubus (8:30)
07. Fugazi (8:02)
Total Time: (45:58)

CD2:
01. Cinderella Search
(5:32) (12" version)
02. Assassing (7:41)
(1992 Alternative Mix)
03. Three Boats Down From The Candy
(4:01) (1984 Re-recorded version)
04. Punch And Judy (3:50)
(Demo, previously unreleased)
05. She Chameleon (6:34)
(Demo, previously unreleased)
06. Emerald Lies (5:32)
(Demo, previously unreleased)
07. Incubus (8:10)
(Demo, previously unreleased)
Total Time: (41:16)

(UK sales 100,000 Gold)

Lineup:
Diskografie Forgotten Songs - Early demos 80-82
Vyšlo 1984

Seznam skladeb:
A1. Close (9:40)
A2. Lady Fantasy (6:37)
A3. Alice (5:50)
B1. Institution Walz (3:59)
B2. I Know What I Like (In Your Wardrobe) (6:48)
B3. He Knows You Know (3:24)
B4. Garden Party (6:35)
Total Time: (00:03)
Pouze čelní strana obálky, tištěná v různých barvách.
Skladby na straně A: "Summer Demo", The Enid's Studios, Hertford, UK, 06-Jun-1980 .
Skladby B1, B2: Village Hall, Aston Clinton, UK, Nov-1981.
Skladby B3, B4: Roxon Studios, Watlington, Oxfordshire, UK, 18/19-Jul-1981.

Lineup:
Derek "Fish" Dick - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Mark Kelly - Keyboards
Pete Trewavas - Bass
Ian Mosley - Drums
Diskografie Script For A Jester's Tear
Vyšlo 14. března 1983, EMI Records, EMC 3429, 0C 062-07 715 (UK)
Remastered 2CD, vydáno EMI Records, 7243 8 57865 2 5 (UK), 29. září 1997

Seznam skladeb:
CD1:
01. Script For A Jesters Tear (08:39)
02. He Knows You Know (05:22)
03. The Web (08:48)
04. Garden Party (07:15)
05. Chelsea Monday (08:16)
06. Forgotten Sons (08:21)
Total Time: (46:47)
CD2:
01. Market Square Heroes (04:18)
(Single version, 'Battlepriest' edit)
02. Three Boats Down From The Candy (04:31)
(Single version)
03. Grendel (19:10)
(Fair Deal Studios Demo)
04. Chelsea Monday (06:55)
(Manchester Square Demo)
05. He Knows You Know (04:29)
(Manchester Square Demo)
06. Charting The Single (04:52)
(Single version)
07. Market Square Heroes (04:48)
(Re-recorded version)
Total Time: (49:03)

(UK sales 300,000 Platinum)


Diskografie SINGLY (zde jsou uvedeny jen obálky jednotlivých vydání)
Singly ze sólové kariéry:
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Singly z éry Marillion:
  
  
  
  
  
  
  DVD, KNIHY:

Lineup:
Frank Usher - Acoustic Guitars
Foss Patterson - Keyboards
Fish - Vocals
Diskografie Fishheads Club Live
2DVD, vyšlo 2012, Chocolate Frog Records, FHC001DVD (UK)

Seznam skladeb:
DVD1: Live at University of Derby (~123 min.)
01. Chocolate Frogs ()
02. State Of Mind ()
03. Somebody Special ()
04. Jumpsuit City ()
05. Slainte Mhath ()
06. Brother 52 ()
07. Vigil In A Wilderness Of Mirrors ()
08. Punch And Judy ()
09. Out Of My Life ()
10. Incubus ()
11. Jigsaw ()
12. Pilgrim's Address ()
13. A Gentleman's Excuse Me ()
14. Kayleigh ()
15. Lavender ()
16. The Company ()
DVD2: The Spittalrig Studio Sessions (~107 min.)
01. Introduction ()
02. State Of Mind ()
03. Brother 52 ()
04. Jump Suit City ()
05. Punch And Judy ()
06. Family Business ()
07. Jigsaw ()
08. Vigil In A Wilderness Of Mirrors ()
09. A Gentleman's Excuse Me ()
10. Torch Song / Slainte Mhath ()
11. Just Good Friends ()
12. Incubus ()
13. Zoe 25 ()
14. Raw Meat ()
15. Fugazi ()
16. The Company ()
Total Time: (00:00)

Mastered: Chris Thorpe at Serendipity

Lineup:
Fish - Lead Vocals
Frank Usher - Guitars
Foss Paterson - Keyboards, Backing Vocals
Chris Johnson - Guitars, Backing Vocals
Steve Vantsis - Bass, Backing Vocals
Gavin Griffiths - Drums
Diskografie In Search Of The 13th Star - Fish Live In The USA
DVD, vyšlo 2009, Chocolate Frog Records, CFVP203DVD

Seznam skladeb:
01. Slainth Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
02. Circle Line [Dick/Vantsis]
03. Square Go [Dick/Vantsis]
04. Openwater [Dick/Usher]
05. So Fellini [Dick/Wesley]
06. Manchmal [Dick/Vantsis]
07. Hotel Hobbies [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. Warm Wet Circles [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. That Time Of The Night [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
10. Zoe 25 [Dick/Vantsis]
11. Arc Of The Curve [Dick/Vantsis]
12. Dark Star [Dick/Vantsis]
13. Faithhealer [Harvey/Cleminson/Mckenna/Mckenna/Glenn]
14. White Russian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
15. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes]
16. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
17. Sugar Mice [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
18. Last Straw [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Production manager Kelvin Boys Yates (Yatta)
Includes bonus interview disc.
Publishing on tracks 1/7/8/9/14/15/16/17/18 EMI Music Publishing Ltd.
All others Fishy Music Ltd/Copyright control except track 13 Mountain Music Ltd.

Lineup:
Fish - Lead Vocals
Andy Trill - Guitars
Frank Usher - Lead Guitars
Tony Turrell - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
John Tonks - Drums
Deborah French - Backing Vocals
Diskografie Return To Childhood
DVD, vyšlo srpen 2006, Chocolate Frog Record Company Ltd/Snapper Music, SMADVD047

Seznam skladeb:
01. Big Wedge [Dick/Simmonds]
02. Moving Targets [Dick/Watson/Duguid]
03. Brother 52 [Dick/Wilson]
04. Goldfish & Clowns [Dick/Wilson]
05. Raingods Dancing [Dick/Turrell/Daghorn]
06. Wake Up Call (Make it Happen) [Dick/Turrell/Daghorn]
07. Innocent Party [Dick/Watson/Duguid]
08. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young]
09. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
10. Pseudo Silk Kimono [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. Bitter Suite [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] -
     i. Brief Encounter
    ii. Lost Weekend
   iii. Blue Angel
14. Heart of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] -
     i. Wide Boy
    ii. Curtain Call
15. Waterhole (Expresso Bongo) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
16. Lords of the Backstage [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
17. Blind Curve [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] -
     i. Vocal Under a Bloodlight
    ii. Passing Strangers
   iii. Mylo
    iv. Perimeter Walk
     v. Threshold
18. Childhoods End? [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
19. White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
20. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
21. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
22. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
Total Time: (00:00)

Recorded live at The Paradiso in Amsterdam, Holland, on 15 & 18 november 2005
20th anniversary tour of Misplaced Childhood
Bonus feature: Exclusive backstage interview with Fish

Lineup:
Fish - Vocals
Foster Paterson - Keyboards
Kevin Wilkinson - Drums
Robin Boult - Guitars
Frank Usher - Guitars
Ewan Vernal - Bass
Diskografie Krakow Acoustic Set
DVD, vyšlo 2005, Chocolate Frog Video/Voiceprint, VPDVD10
orig. vyšlo srpen 1996, Dick Bros Record Co, DDICK22VID

Seznam skladeb:
01. Somebody Special [Dick/Boult/Paton]
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
03. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
04. Out Of My Life [Dick/Boult]
05. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
06. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Solo [Sandy Denny]
08. The Company [Dick/Simmonds]
09. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
Total Time: (00:00)

Included within the DVD packaging is also a CD of the concert.

Live in concert 27.10.95 Acoustic set Yin & Yang World tour
Nahráno živě v Bucklein Theatre, Krakow, Poland, 14. října 1995
TV Production: P1TV, Krakow, Poland
Sound re-mixed at Funny Farm Studios
Programme compiled: Duncan Malcolm at Picardy Sudios, Edinburgh
Mastered: Chris Thorpe at Serendipity

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Foster Paterson - Keyboards
Frank Usher - Guitars
Ewan Vernal - Bass
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie Krakow Electric Set
DVD, duben 2005, Chocolate Frog Records, VPDVD11 (UK)
orig. vyšlo srpen 1996, Dick Bros Record Co, DDICK21VID

Seznam skladeb:
01. Black Canal (Dick/Patterson)
02. Jumpsuit City (Dick/Boult, Cassidy)
03. Big Wedge (Dick/Simmonds)
04. Emperor's Song (Dick/Boult/Cassidy)
05. Lady Let it Lie (Dick/Cassidy/Paton)
06. Vigil in a Wilderness of Mirrors (Dick/Simmonds)
07. Shadowplay (Dick/Simmonds)
08. Fugazi (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
09. Slainthe Mhath (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
10. Credo (Dick, Simmonds)
11. Kayleigh (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
12. Pipeline (Dick/Boult/Cassidy)
13. Incommunicado (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
14. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
15. Lucky (Dick/Boult/Simmonds)
16. Lavender (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
17. Boston Tea Party (Harvey/McKenna/Cleminson)
Total Time: (00:00)

Dick Bros Record Co, DDICK21VID
Nahráno živě v Hall of TV in Krakow, Poland, 11. října 1995
Recorded in Krakow at P1TV Studios, 24 October 1995

Lineup:
Diskografie Scattering Crows Live
DVD, vyšlo duben 2005, Chocolate Frog Records, CFVPDVD9

Seznam skladeb:
Disc 1 - In Concert
01. The Rookie (Dick/Watson)
02. Moving Targets (Dick/Watson/Duguid)
03. Jungle Ride (Dick/Boult)
04. The Perception Of Johnny Punter (Dick/Wilson)
05. Numbers (Dick/Watson/Usher)
06. Zoo Class (Dick/Watson/Duguid)
07. Tiki 4 (Dick/Wesley/Young)
08. Cliché (Dick/Simmonds/Lindes)
09. Innocent Party (Dick/Watson/Duguid)
10. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (Dick/Simmonds)
11. Raingods Dancing/Wake Up Call (Make It Happen) (Dick/Turrell/Daghorn)
12. Medley:
     i. So Fellini (Dick/Wesley)
    ii. Lucky (Dick/Simmonds/Boult)
   iii. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
    iv. Market Square Heroes (Dick/Rothery/Trewavas/Kelly/Pointer/Minnitt)
     v. The Company (Dick/Simmonds)
Extras:
Interview footage shot backstage in Malta.
Plus: Numbers, The Rookie, Tiki 4 and medley.

Live recordings from Bradford England April 6th 2004, and Malta July 31st 2004.

Lineup:


Diskografie Fool's Company
DVD1, vyšlo duben 2002, Chocolate Frog Video, VPDVD5
dvd2, vyšlo 2002, Chocolate Frog Records, VPDVD6

Seznam skladeb:
DVD 1
01. Script For A Jesters Tear [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer] (10:37)
02. Misplaced Childhood [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]: (47:37)
   Pseudo Silk Kimono
   Kayleigh
   Lavender
   Bitter Suite
   Heart Of Lothian
   Waterhole (Expresso Bongo)
   Lords Of The Backstage
   Blind Curve
   Childhood's End?
   White Feather
03. Torch Song/Slainte Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (10:25)
04. Forgotten Sons [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (11:10)
05. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (13:24)
06. Interview part 1, (30:00)

DVD 2
01. Vigil In A Wilderness Of Mirrors [Dick/Simmonds] (10:14)
02. Just Good Friends [Dick/Usher/Simmonds] (6:53)
03. 3D [Dick/Wesley/Young] (9:17)
04. Rites Of Passage [Dick/Simmonds] ()
05. State Of Mind (featuring Jan Ackerman) [Dick/Simmonds/Lindes] (18:40)
06. Shadowplay [Dick/Simmonds] (7:14)
07. Raw Meat [Dick/Paterson] (8:33)
08. Interview part 2, (19:00)
Extras:
09. The Company
10. Yatta's Birthday
11. Trailer
12. Backstage footage
13. Photo gallery

Recorded live at Muziekcentrum, Enschede, Holland on June 28th/29th 2002
Design: Mark Wilkinson
DVD Authoring: Patrick Cleasby
Illustration: Mark Wilkinson
Photography: Mo Warden, Pete Oram

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Mickey Simmonds - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Dave 'Squeaky' Stewart - Drums
Diskografie Sunsets On Empire - Live In Poland
DVD, vyšlo únor 2003, Chocolate Frog Records, VPDVD2 (UK)

Seznam skladeb:
Disc 1 - In Concert
01. Perception Of Johnny Punter (Dick/Wilson)
02. What Colour Is God? (Dick/Wilson)
03. Goldfish And Clowns (Dick/Wilson)
04. Mr. 1470 (Dick/Patterson/Boult)
05. Brother 52 (Dick/Wilson)
06. Jungle Ride (Dick/Boult)
07. Medley:
    (i) Assassing (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
   (ii) Credo (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
  (iii) Tongues (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
   (iv) Fugazi (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
    (v) White Feather (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
08. Family Business (Dick/Simmonds/Lindes)
09. Cliché (Dick/Simmonds/Lindes)
10. Lucky (Dick/Simmonds/Boult)
11. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
12. The Company (Dick/Simmonds)
13. A Gentleman's Excuse Me (Dick/Simmonds)
14. Lavender (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)

Disc 2 - Extras
* 'A Badger's Day' (30:00)
* Interview - Reflections On Sunsets (52:00)

Filmed backstage Nov 20th 1997 in Koln, Germany by Joerg Buschka and Sascha Koeth for Bewegtbild und Kommunikation

Lineup:
Fish - Vocals
Diskografie Kettle Of Fish
DVD, vyšlo prosunec 1998, VPDVD1

Seznam skladeb:
01. State Of Mind (Dick, Simmonds, Boult)
02. Big Wedge (Dick, Simmonds)
03. A Gentleman's Excuse Me (Dick/Simmonds)
04. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
05. Credo (Dick, Simmonds/Boult/Usher)
06. Hold Your Head Up (R. Argent/C. White)
07. Lady Let It Lie (Dick/Cassidy/Paton)
08. Fortunes Of War (Dick/Cassidy/Boult)
09. Just Good Friends (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
10. Brother 52 (Dick/Wilson)
11. Shortcut to Somewhere (Banks/Dick)

Extras:
* Running Commentary by Fish
* Short Interview with Fish
* Photo Gallery.
Approximate running time: 45 minutes

Cover illustration: Mo Warden
Sleeve design: Mark Wilkinson

Diskografie Masque
Book, vyšlo prosinec 2000, Babel Books, ISBN 0 9539 5510 9

Kapitoly:
00. Introduction
01. Beginnings
02. The Script
03. Club Fugazi
04. Drowning in Real
05. Childhood's End
06. Like Roman Candles...
07. Holding up the Mirror...
Interlude - 'Vigil' - Step-by-Step
08. Eye of the Storm
09. Celtic Illumination
10. The Emperor's New Clothes
11. Negative/Positive
12. 7 Pillars of Wisdom
13. Lighting a Flame
14. Fellini - The Brief
15. Post Script

The Graphic World of Mark Wilkinson, Fish & Marillion.
The text of the book consists of transcripts of a series of conversations between Fish and Mark.

Lineup:
Diskografie Sunsets On Empire - Przemysl
DVD, vyšlo 1999, none
CD 2003, Chocolate Frog Records, VPDVD2 (UK)

Seznam skladeb:
01. The Perception Of Johnny Punter [Dick/Wilson]
02. What Colour Is God? [Dick/Wilson]
03. Goldfish & Clowns [Dick/Wilson]
04. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
05. Brother 52 [Dick/Wilson]
06. Jungle Ride [Dick/Boult]
07. Medley:
    (i) Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
   (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
  (iii) Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
   (iv) Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
    (v) White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
09. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes]
10. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
11. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
12. The Company [Dick/Simmonds]
13. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds]
14. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Nahráno živě v Przemysl, Poland, 10. října 1997

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Steve Vantsis - Bass
Mickey Simmonds - Keyboards
Dave Stewart - Drums
Hosté:
Frank Usher - Guitars
Diskografie Duisburg
DVD, vyšlo září 1998
Company Scotland official bootleg

Seznam skladeb:
01. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
02. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
03. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
04. What Colour is God? [Dick/Wilson]
06. Brother 52 [Dick/Wilson]
07. Medley:
     i. Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
    ii. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
   iii. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
    iv. Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
     v. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (Credo, Fugazi)
09. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes]
10. Chasing Miss Pretty [Dick/Braide/Bassett]
11. Mr. Buttons [Dick/Gardiner/Sharp]
12. Hotel Hobbies/Warm Wet Circles/That Time Of The Night [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
13. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
15. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
16. Worm in a Bottle [Dick/Boult]
17. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
18. The Company [Dick/Simmonds]
Total Time: (145:00)

The 4th Company Germany Convention - Duisburg, Homberg Glückaufhalle - 29th August 1998
Artwork: Jürgen Neuhaus

Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Foss Paterson - Keyboards
David Paton - Bass
Frank Usher - Guitars
Kevin Wilkinson - Drums
Diskografie Songs For The Company
DVD, vyšlo 1994

Seznam skladeb:
CD1:
01. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
02. Somebody Special [Dick/Boult/Paton]
03. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
04. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult]
05. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
06. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
07. Out Of My Life [Dick/Boult]
08. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
09. Fortunes Of War [Dick/Cassidy/Boult]
10. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Punch And Judy [Dick/Kelly/Mover/Rothery/Trewavas]
12. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
13. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
14. Hold Your Head Up [R. Argent/C. White]
15. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
16. Raw Meat [Dick/Paterson]
17. The Company [Dick/Simmonds]
18. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
(including Roadhouse Blues [Densmore/Morrison/Krieger/Manzarek])
19. Boston Tea Party [A. Harvey/H McKenna/A. Cleminson]
20. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
21. Sugar Mice [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
Total Time: (140 min)

Nahráno živě v Stadthaus, Rheinberg, Germany, 30. října 1993
Video bylo nafilmováno v the Company Germany convention
Director: Fish
Producer: Joerg Sticker, Juergen Neuhaus

Obsahuje exclusivní představení ze 'Suits' a některé skladby uvedené jako B-Sides z 4CD single 'Fortunes of War'.


  

  

    

   Fish a Tony Banks  

  A nemohu si neodpustit zde uvést skvělé malby od Marka Wilkinsona, který vlastně provází celou kariéru Fishe...
... a zpracoval i přebal jeho poslední deskyOFICIÁLNÍ STRÁNKA:
fish-thecompany.com


STRÁNKA FISHHEADS KLUBU:
www.fishheadsclub.com


A další stránky s informacemi o skupině:

http://www.morain.de/Marillion/11Photos-and-Scans.html
http://love.torbenskott.dk/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4098
http://www.highendforum.cz/index.php
http://fish-thecompany.com/
http://musicpages.webz.cz/data/main.htm
Vynikající stránky famózního autora cover přebalů desek Marillion a Fishe Marka Wiliamsona:   www.the-masque.com


https://fishmusic.scot/
http://www.abysszine.com/reporty/2007110004-fish/
http://rucka.blog.idnes.cz/c/188755/Fish-osamely-plavec-v-progres-rockovych-vodach.html

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 2.12.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !