EVANESCENCE
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět
V překladu znamená: evanescence (ev’e-nes’ens) - něco jako pomíjivost, nestálost nebo zmizet jako pára...

Evanescence je americká hudební skupina hrající kombinaci gothic rocku, alternative rocku a alternative metalu. Zakladatelka skupiny o své kapele řekla, že hrají především epicky dramatickou, temnou rockovou hudbu. Po textové stránce Evanescence zahrnuje témata od lásky přes zoufalství až po temnou beznaděj. Díky milionům prodaných desek také získali dvě sošky Grammy.

Arkansas určitě není tím pravým a známým hudebním centrem a přesto právě odsud pochází skupina "Evanescence", jejíž debutové album "Fallen" se vyšvihlo až na šestou příčku americké albové hitparády.

Soubor navzdory místu původu, kde se údajně hraje jen pop rock a death metal, neztratil kontakt se současnou hudební scénou. Na zdařilém debutu chytře skloubil moderní rock ovlivněný numetalem s odkazem temného postpunku osmdesátých let.

Působivost dodává písním zpěvačka Amy Lee. Přestože její projev je stylově odtažitě mrazivý, nechybí jí nasazení a energie. I v hudbě se skupina snaží udržovat původního ducha i náladu podobnou té, kterou před lety přinášela Siouxsie, přitom však držet prst na pulsu doby . Písně mají moderní plný zvuk, nechybí jim patřičná energie, a přitom ctí temnou náladu. Příjemným zpestřením je i občasné použití orchestrálních zvuků, které neslouží pouze k vytvoření nálady, ale podílejí se přímo na stavbě jednotlivých skladeb.

Z jednotlivých písní je však patrné, že soubor svůj hudební koncept pečlivě propracovával, Amy Lee se zná s kytaristou Benem Moodym od školních let a tvoří dobře sehranou dvojici, která je jádrem celého čtyřčlenného souboru.


Zpět A NYNÍ JAK SKUPINA VZNIKLA....
Americký hudební tisk má novou senzaci, která si říká EVANESCENCE. Kapelu založila dvacetiletá zpěvačka Amy Lee a kytarista Ben Mood v arkansaském Little Rock v roce 1998. "Byli jsem na takovém letním táboře", vzpomíná Ben, "...a já jsem tam jednou zaslechl Amy, jak hraje na piano píseň od Meat Loafa "I'll Do Anything For Love". Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned také zazpívala. Úplně mě to dostalo a já ji na místě přemluvil, abychom společně založili kapelu. Máme naprosto stejnou hudební vizi a milujeme stejnou muziku, takže když se dáme do komponování, navzájem se skvěle doplňujeme."

A tak začali, ovlivněni širokým spektrem umělců, hudnou BJORK, DANNYHO ELFAMA a TORI AMOS, začali společně skládat své vlastní písně a vydávat svá první EP. Ačkoli nedisponovali reputací získanou živými vystoupeními, rychle si vybudovali velmi dobré renomé. Evanescence o sobě nejprve dali vědět v Little Rocku na konci devadesátých let. Ale jak se dalo předpokládat, rocková kapela tohoto ražení to vzhledem k místním hudebním tradicím na americkém Středozápadu neměla nejjednodušší. Prosadit se ale originální autorskou tvorbou nebylo vzhledem k hudebním tradicím amerického Středozápadu nic snadného. Teenageři zde jedou hlavně v death metalu a starší generace zase preferuje podstatně měkčí hudební styl. "Vlastně si nevzpomenu ani na jednu zdejší kapelu, která by měla v čele zpěvačku," vysvětluje Lee.

"Paradoxně jsme s Amy zůstávali skrytí, hodně v ústraní," vzpomíná Moody. "Hned druhou skladbu, kterou jsme napsali, sedmiminutový, gothic-rockový opus "Understanding", začala z neznámého důvodu často hrát jedna lokální rozhlasová stanice", vzpomíná Ben. "Doslova přes noc jsme se ve městě stali populární, jenže nás nikdo vlastně neznal a ani netušil, kde by nás mohl najít. A to vše jen kvůli tomu, že jsme si nemohli dovolit odehrát koncert. EVANESCENCE jsem byl jen já a Amy a peníze na doprovodné muzikanty jsme zkrátka neměli." Publicita ale v Americe hodně znamená, a tak netrvalo dlouho a smlouva s WIND-UP byla na světě a EVANESCENCE mazali nahrávat své debutové album.

Evanescence vydali v roce 2000 vlastním nákladem své první plnohodnotné album "Origin". To jim pomohlo k vytvoření hitu "My Immortal" a posléze i k získání podpory pro oficiální vydání druhé desky Fallen.

V ledni 2001 pak kapela podepsala smlouvu s jejich prvním labelem Wind-up. Album "Fallen" se nahrávalo v letech 2001 až 2003 a vyšlo 4. března 2003 u labelu Wind-up Records. Nahrávalo se a mixovalo na různých místech v Los Angeles - "Track Record Inc.", "Conway Recording Studios" a "NRG Recording Studios" v North Hollywoodu, ale také v "Ocean Studios" v Burbanku. Produkce se ujal Dave Fortman (BOYSETSFIRE, SUPERJOINT RITUAL) a debutové album "Fallen" bylo na světě. A stalo se, co očekával málokdo. Za 6 týdnů od jeho vydání získalo v USA platinovou desku a v Evropě za první týden přesáhl jeho prodej 1 milión kusů. A o co tedy jde? Lehce melancholický a gotickým rockem načichlý zvuk EVANESCENCE je postavený především na monumentálních klávesách, moderní elektronice a samplech, výrazně riffující kytaře a rockové rytmice a především na ženském vokálu. Amy Lee zpívá silným, plným a nádherně znělým vokálem, ovšem její frázování a celkový přednes se po čase stane příliš jednorozměrným a stereotypním a snad i díky jejímu mládí postrádá její přednes opravdovou hloubku pocitů a skutečný prožitek. A stejné tak je to i s hudbou.

Výkon kapely je na slušné úrovni, ovšem možná i díky poněkud fádní produkci je celkově deska po čase nudná a plochá (POZN. "s tím ovšem já nesouhlasím ani po 10. poslechu !!!"). EVANESCENCE se sice snaží použít tu velké sbory, tam přirozený zvuk klavíru, onde hluboké a rozlehé lesy smyčců, jenže v konečném výsledku výsledku z toho vychází zase ty stejné rytmické a zvukové figury, o zpěvu ani nemluvě. Nehledě na to, že polovina samplů, kytarových i rytmických sekcí jako by vypadla z poslední desky LINKIN PARK, což je skutečně závrženíhodné. Z tohoto jednolitého a jako beton barevného bloku tak vyčuhuje pouze píseň "Bring Me To Life", kterou jako jedinou produkoval Jay Baumgardner (PAPA ROACH, SYSTEM OF A DOWN, COAL CHAMBER). Ten postavil proti Amy mužský vokální protějšek, v podobě hostujícího Paula McCoye z kapely "12 STONES". A vida. Funguje to bezvadně a tento hlasový kontrast vytváří tolik vítané oživení. Nehledě na to, že je to myslím skutečně aktuálně největší hit z desky a píseň se také objevila na soundtracku k filmu "Daredevil". "Tato skladba je o objevování něčeho nového, dosud neobjeveného, co ve vás probudí do té chvíle neznámé pocity," říká Ben. "Naráz se před vámi otevře svět, který je mnohem větší, než je ta bublina, v níž jste se dosud pohybovali." Zaujmout vás také mohou melodicky chytlavé "Tourniquet" a "Haunted". "V této skladbě jsme to nejvíce my," pochvaluje si Ben. "Tady jsme dosáhli přesně toho, jak si myslím, že bychom měli znít". Přestože se jejich texty zabývají převážně láskou, beznaději a zoufalstvím, kapela tvrdí, že její poselství je veskrze pozitivní. "Chceme, aby naše hudba dávala lidem pocit, že nejsou jediní, kdo se musí vyrovnávat s bolestí anebo negativními pocity," říká Amy, která je ve většině případů autorkou těchto textů. "Takový je život, takový je lidský úděl. Říkáme jenom, že nikdo v tom není sám a že tím prochází každý."

EVANESCENCE tvoří dnes kromě Amy Lee a Bena, který má kromě kytary na starosti ještě perkuse a programování, také David Hodges na piano a klávesy, Francesco DiCosmo na baskytaru a Josh Freeese na bicí. "Právě v takovém složení jsme schopni i na živo předvést to, co stvoříme ve studiu," tvrdí Ben. "Ve stejné kvalitě a se stejnou silou."

Později vyšlo najevo, že Amy nesnáší vokály Paula McCoye ve skladbě "Bring Me To Life" a úmyslně na koncertech nenechává nikoho ze spoluhráčů zpívat jeho party. Proti Paulovi údajně nic nemá, ale když jí a kolegům label Wind-Up Records v počátku kariéry nařídil, že mají přibrat do skupiny ještě druhý hlas, viděl za tím možnost udělat dle svých slov ženskou verzi Linkin Park a svézt se na nu-metalové vlně, která tehdy byla na vrcholu. To se zpěvačce nelíbilo jednak proto, že druhý vokál v kapele mít nechtěla, jednak proto, že by tím Evanescence publiku dávali špatný obraz o tom, kým jsou.

"Když už to nakonec protlačili, aby zpěvák 12 Stones alespoň v "Bring Me To Life" byl, hádali jsme se o tom, ať je ta píseň vydaná alespoň až jako druhý singl, zatímco za ten první jsem chtěla "Going Under", která podle mého skutečně reprezentuje materiál, který jsme se chystali vydat. Bála jsem se, že bychom fanoušky po vydání prvotiny zklamali, kdyby si ji koupili s tím, že všechno zní jako "Bring Me To Life", a pak se cítili podvedení, že to tak není. Label si nakonec prosadil svou a mě se ulevilo až ve chvíli, kdy se i z "Going Under" stal náš druhý velký hit," svěřila se Amy.

Ale 22. října 2003 po hádce s ostatními členy skupinu opustil zakládající člen Ben Moody. Jednalo se o rozdíly v tvorbě a názorech na jejich hudbu. Mnoho fanoušků bylo zmateno touto změnou, protože na desce "Fallen" se kromě Lee a Moodyho podílela také spousta jejich přátel. Mnozí příznivci skupiny se obávali, že Evanescence díky ztrátě jednoho ze svých zakladatelů zaniknou, ovšem nestalo se tak. Na Moodyho post ve skupině byl dosazen kytarista Terry Balsamo. Od té doby Evanescence tvořili zpěvačka a klavíristka Amy Lee, kytarista Terry Balsamo, druhý kytarista John LeCompt, baskytarista Will Boyd a bubeník Rocky Gray. Složení kapely fanoušci označili jako lepší než kdy předtím.

Dne 22. listopadu 2004 přibylo na kontě Evanescence CD a DVD s názvem "Anywhere But Home". Jedná se o živý záznam z jejich koncertu v Paříži z 25. května 2004, kde rocková formace zahrála nejen téměř všechny písně z alba "Fallen", ale představila i jiné, dosud oficiálně nevydané písně jako "Missing", "Breathe No More" a "Farther Away", ale také cover píseň "Thoughtless" od kapely KoRn.

Další změna v sestavě nastala 14. června 2006, když kapelu opustil baskytarista Will Boyd. Za důvod údajně uvedl, že již nechtěl absolvovat další náročné turné po světě - kvůli tomu nebyl vůbec se svoji rodinou, které by rád více věnoval. Tuto změnu oznámila fanouškům sama Amy Lee na neoficiální webové diskusní stránce EvBoard.com. V interview pro MTV dne 10. srpna 2006 pak Amy Lee představila nového člena jménem Tim McCord, který opustil svou předchozí kapelu Revolution Smile a vyměnil kytaru za baskytaru.

V roce 2006 navštívili Amy Lee a John LeCompt Evropu, a to města Londýn, Barcelonu a Paříž. Po tomto turné vydali další úspěšné album "The Open Door", které v Evropě vyšlo 2. října 2006. Obsahuje 13 písní, přičemž oficiálními singly se v uvedeném pořadí staly "Call Me When You're Sober", "Lithium", "Sweet Sacrifice" a "Good Enough". Ke všem těmto singlům byly nahrány i videoklipy. Další turné Evanescence se začalo října 2006 v Torontu a pokračovalo přes Kanadu, Japonsko, Austrálii, aby bylo zakončino zpátky v USA. Druhé turné k "The Open Door" se konalo v rámci Family Values Tour 2007 s KoRn a dalšími skupinami. V plánu byl původně také koncert v Praze, ale nakonec byl z neznámého důvodu zrušen.

Amy Lee napsala také píseň "Together Again", která měla být původně použita pro soundtrack k filmu The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005). Producenti píseň nakonec nepřijali s vyjádřením, že je "příliš temná".

V květnu 2007 ze skupiny odešli další dva členové - bubeník Rocky Gray a kytarista John LeCompt. Vzhledem k tomu, že se oba věnovali i práci s jinými, poměrně tvrdšími kapelami, šlo předpokládat, že došlo ke konfliktu ohledně hudebního stylu. Amy Lee krátce před svou svatbou na jaře 2007 najímá na dočasnou výpomoc dva nové hudebníky - Troye McLawhorna a Willa Hunta z kapely Dark New Day. Dne 6. května 2007 se Amy vdává za svého přítele, terapeuta jménem Josh Hartzler. Dočasní členové doplňují sestavu Evanescence během dlouhého turné k albu "The Open Door" v roce 2007. Po jeho ukončení se pak oficiálně vracejí ke své původní kapele.

Deska "The Open Door" mezitím vyšvihla Evanescence na výsluní ve stovkách hitparád. Píseň "Together Again", která nakonec nebyla na album zařazena, vydávají Evanescence až o pět let později. Dne 22. ledna 2010 skupina oficiálně oznamuje, že podepsala smlouvu s nadací United Nations Foundation a hodlají finančně podporovat jejich program pro výpomoc oblastem na Haiti, postiženým zemětřesením. Dosud nevydaný song byl tak zpřístupněn ke stažení každému, kdo zaslal dobrovolný příspěvek a podpořil tím United Nations’ Central Emergency Response Fund (CERF).

V tiskovém prohlášení na webových stránkách Evanescence v červnu 2009 Amy Lee napsala, že skupina se nachází v procesu psaní nového materiálu pro nové album, které by mělo vyjít v roce 2010. Uvedla, že hudba by se měla proměnit od předchozích prací a musí být "lepší, silnější a zajímavější." Kapela zahrála na "utajeném show" na Ballroom Manhattan Center Grand v New Yorku dne 4. listopadu 2009 spolu se samolepicími kamarády Civil Twilight. Vstupenky na koncert vyprodal za pět minut. Toto představení v podstatě bylo jejich warm-up pro jejich oficiální vystoupení na Maquinaria Festival v Sao Paulo, Brazílie, který se konal dne 8. listopadu 2009.

Nahrávání tohoto třetího alba začalo již 22. února 2010, kdy kapela oficiálně oznámila přesun do studia. Will Hunt se vrátil jako bubeník zatímco druhému bubeníkovi a programátoru Will "Science" Huntovi byla nabídnuta spolupráce při aranžmá, ale nakonec se ke kapele nepřipojil. David Campbell, který dříve pracoval na "The Open Door", byl přizván zpátky, aby se ujal aranžmá smyčců. Producentem nové desky měl být nejprve Steve Lillywhite (The Rolling Stones, U2). Později byla ale oznámena změna a desku produkoval Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Alice in Chains). Lee později uvedla, že "Steve prostě nebyl správná volba". Dne 11. října 2011 vyšlo třetí studiové album nazvané krátce "Evanescence". Objevilo se ve dvou verzích - standardní CD s dvanácti skladbami a "Deluxe Edition" se čtyřmi bonusovými skladbami a přiloženým DVD, které obsahuje videoklipy a záběry ze zákulisí. Kapela se kvůli problémům s nahrávací společností vrátila zpět k práci na novém albu až na začátku dubna 2011 a jeho vydání bylo naplánováno až na podzim. Nahrávání probíhalo v Blackbird Studios v Nashville, Tennessee.

Troy McLawhorn pak ohlásil, že se vrátil ke skupině jako sólový kytarista, když opustil post-grunge kapelu Seether, což ale management Evanescence později nepotvrdil. Ale 12. června 2011 Amy Lee oznámila prostřednictvím svého účtu na Twitteru, že Troy McLawhorn je oficiálně zpátky s Evanescence a že datum vydání nového alba bude až 4. října 2011. Později, 11. července 2011 bylo oznámeno v MTV News, že datum vydání alba bylo odsunuto na 11. říjen a první singl z alba bude skladba "What You Want".

V rozhovoru s hudebním magazínem Kerrang! Amy Lee později uvedla, že album se bude jmenovat jednoduše "Evanescence". Pro tento název se rozhodla z prostého důvodu, neboť skladby jsou "o kapele a o tom, jak se jí podařilo znovu se do Evanescence zamilovat". Dalšími tématy textů pak jsou oceán, láska a svoboda. První singl z desky se jmenoval "What You Want" a vyšel 9. srpna 2011. Druhý singl pak vyšel 24. ledna 2012 se skladbou "My Heart Is Broken".

Pouze mimořádný a nezaměnitelný hlas Amy Lee umožnil formaci několikrát projít faktickým restartem a dopracovat se až k eponymní třetí řadovce z roku 2011, s níž se přijela vůbec poprvé podívat i do České republiky. Evanescence Tour začalo 17. srpna 2011 s úvodním show na War Memorial Auditorium v Nashville. Skupina se pak uvedla na Rock On The Range ve Winnipegu dne 20. srpna 2011, na Rock In Rio 2. října spolu s Guns N'Roses a System Of A Down, jakož i brazilskými umělci Pitty a Detonautas Roque Clube. Po sérii událostí v severní Americe, Evanescence cestoval do Evropy v listopadu odehrát vyprodaná turné ve Velké Británii, Německu a Francii s podporou kapel The Pretty Reckless a australské kapely ME. Evanescence se představili na koncertu Nobelovy ceny za mír dne 11. prosince 2011, kde oni hráli "Lost in Paradise" a "Bring Me to Life", než se znovu vrátili na turné v Severní Americe. V únoru 2012 se zúčastnili turné po Japonsku s Dazzle Vision. Ve stejném měsíci se uvedli v dalších jihovýchodních asijských zemích. Během března 2012 bylo možno skupinu vidět v Austrálii a na Novém Zélandu s kapelou Blaqk Audio. V období mezi dubnem a červencem 2012 Evanescence absolvovali turné v Evropě a Severní Americe, rovněž tak další zastávky v Africe a na Středním východě.

Evanescence využili pauzy v jejich turné, aby se připojili ke Carnival of Madness Tour vedle kapel Halestorm, Cavo, New Medicine a Chevelle. Toto turné začalo 31. července 2012 ve Springfieldu, Illinois až do jeho zakončení 2. září 2012 v Buffalu, New York. Evanescence Tour pokračovalo pak v říjnu 2012 se zastávkami v Jižní Americe, Kostarice a Panamě. Turné doplněné zastávkami v Anglii bylo zakončeno 9. listopadu 2012 v londýnské Wembley Arena. Lee uvedla, kapela si plánuje vzít delší přestávku po těchto vysilujících turné.

V říjnu 2013 jejich nahrávací společnost Wind-up Records prodala část svého katalogu umělců, včetně Evanescence a jejich master nahráveky labelu Bicycle Music Company. Sloučená společnost Concord Bicycle Music tak bude prodávat jejich katalog. Dne 3. ledna 2014 ale bylo oznámeno, že Amy Lee podala žalobu proti bývalé gramofonové společnosti Wind-up Records s pohledávkou 1 500 000$ za nezaplacené licenčních poplatky kapele. V březnu 2014 prostřednictvím svého Twitter účtu Amy Lee oznámila, že ona a Evanescence byli vyvázání z jejich gramofonové společnosti a jsou z nich nezávislí umělci.

Jen Majura Dne 27. dubna 2015 kapela oznámila, že vystoupí na japonském Ozzfest 21. listopadu 2015, jako druhý headline koncertu, což je první živé vystoupení kapely od jejich přestávky. Před Ozzfest Evanescence odehráli ještě tři show ve Spojených státech.

Sliby o tom, že čekání na další album určitě nepotrvá tak dlouho jako pětiletá prodleva, ale brzy vzaly za své. Po skončeném turné se Lee věnovala například tvorbě filmového soundtracku, výchově syna, vydání odřezků a B-stran singlů "Lost Whispers", soudila se s původním labelem Wind-Up Records, po jehož konci se stala nezávislým umělcem, a kromě pár coverů nazpívala jako sólistka mimo jiné i krásnou baladu "Speak To Me". A mimo jiné také mluvila v médiích o tom, že s hudbou skončila a s návratem do studia už nepočítá. A přesto o pár měsíců později zase otočila.

Dne 7. srpna 2015 Amy Lee byla nucena oznámit, že dlouholetý kytarista Terry Balsamo opustil kapelu. Jeho post zaujal německá zpěvačka a kytaristka Jen Majura, basistka folk metalové kapely Equilibrium. V rozhovoru z října 2015 Lee uvedla, že ona bude i nadále hledat příležitosti pro kapelu vystupovat v roce 2016. Zároveň uvedla, že zatím nemá žádné plány ohledně nové desky Evanescence, v současné době však pracuje na svém sólovém materiálu.

Nakonec se tak také stalo, akorát že nešlo o klasickou řadovku nebo mnohokrát naznačovaný experiment s elektronickou hudbou, nýbrž o předělání starších skladeb pro symfonický orchestr. Frontmanka Amy Lee to v březnu exklusivně oznámila portálu TeamRock, že ona a její skupina pracují na tomto "jedinečném" projektu - a nyní uvedla i podrobností o tom, co mohou fanoušci očekávat od nové nahrávky. Kromě starších oblíbených písní má obsahovat i dvě zcela nové skladby, které Evanescence na turné představí za doprovodu plnohodnotného orchestru. Kolekce vyšla 10. listopadu 2017 pod názvem "Synthesis" a byla skládankou některých z nejzajímavějších písní Evanescence, stejně jako se zde objevilo několik nových, dříve nazaznamenaných skladeb, nahraných s plným orchestrem a elektronikou v kombinaci s kapelou a virtuózním klavírem a hlasem Amy Lee. V souladu se svým názvem je kombinací organických a syntetických zvuků, v nichž vystupuje Leein virtuosní zpěv a klavír, doprovázený její kapelou a plnohodnotným symfonickým orchestrem, na němž se podílejí dlouholetý spolupracovník, orchestrální aranžér a skladatel David Campbell. Nahrávku produkovali bubeník Will Hunt a skladatel a aranžér David Campbell známý mimo jiné pro spolupráci s Justinem Timberlakem, Muse, Adele, Michaelem Jacksonem a dalšími. Programování elektronické hudby a efekty vytvořené skupinou vznikly v koprodukci Williama Hunta a programátora/mixážisty Damiana Taylorea (Björk, The Killers, Arcade Fire). Album uvedlo také dvě noví písně Evanescence, první singl "Imperfection" a "Hi-Lo", kde v druhé hostuje známý houslista Lindsey Stirling. Amy Lee mMimo jiné prozradila: "Toto album je o instrumentaci a elektronice. Uchopíme naši hudbu, obnažíme ji od zkreslených kytar, zbavíme rockových bicích a nahradíme je plně instrumentací pouze v syntetickém světě beatů a zvuků. Prošli jsme celý náš hudební katalog a vybrali skladby, které jsme si poslechli - a společně je přešijeme od základů. Kromě vybraných písní Evanescence, které už znáte, na desce budou také dvě zcela nové a originální skladby."

"Tenhle projekt pro mě opravdu hodně znamená. Za zvukem bubnů a kytar je v naší hudbě nesčetně vrstev," říká zpěvačka Amy Lee. "Spolupráce s Davidem Campbellem nakonec vyústila v předělání písní do úplně nových aranží, nejen co se smyčců, komplikovaného programování a experimentování týče. Bude to naše první turné s orchestrem a já jsem tak nadšená, že se to děje. Soustředím se hlavně na vokály, emoce a příběh, který jsme v průběhu let vytvořili. Mám také radost z nového materiálu - kromě dvou nových skladeb jsou tam také opravdu krásné instrumentální momenty. Celá věc proudí jako jeden velký dynamický soundtrack," doplňuje. Album se má objevit ke konci roku 2017 a po jeho vydání se vydají na turné s orchestrem napříč Evropou a následující měsíc i v Rusku. Bez doprovodu smyčců se skupina představí počátkem července na festivalu Rock For People.

Evanescence v sestavě Amy Lee, baskytarista Tim McCord, bubeník Will Hunt, a sólový kytarista a zpěvák Troy McLawhorn a doprovodná kytaristka a zpěvačka Jen Majura, jsou v současné době na turné Synthesis Live v USA a Kanadě. Na něm se představuje Amy Lee a skupina společně s živým 28 členným orchestrem a elektronickým programováním, což přináší nezapomenutelný zážitek.

Dvojnásobní držitelé ceny Grammy Evanescence si v roce 2018 udělali na turné i zastávku v Praze. Se symfonickým orchestrem a chystaným albem "Synthesis" vystoupili 17. března 2018 v pražském Kongresovém centru. Sezení na koncertech je velký nezvyk, zvláště na těch gothic rockových nebo ještě tvrdších. Publikum v pražském Kongresovém centru, ale i zpěvačka Amy Lee se s tím poprali s grácií a na výbornou. Sama frontmanka Evanescence několikrát zmínila, že pohled do nezvykle uzpůsobeného sálu plného sedaček je prostě zvláštní, ovšem pokud mezi publikem a svou kapelou cítí hlubší vnitřní napojení, je vše v tom nejlepší pořádku.

A skutečně. O hudebním a mentálním napojením mezi všemi přitomnými nemohlo být pochyb. Evanescence v Kongresovém centru odehráli svůj koncert s avizovaným symfonickým orchestrem, a dali tak svým písním velmi slušivý a jemný kabátek. Místy vystoupení připomínalo spíš muzikálové představení, které dávalo vyniknout pěveckým kvalitám zpěvačky Amy Lee.

Jako další krok tak v roce 2019 při příležitosti vydání hry "Gears 5" pro Xbox One vyšla coververze "The Chain" od skupiny Fleetwood Mac a místo společného turné s Within Temptation, po kterém fanoušci volali dlouhá léta, dorazil z Číny jistý virus. Už rozjeté práce na na novém albu se proto na nějaký čas zase zastavily a nakonec se vše začalo dodělávat na dálku. To ale nastalo až ve chvíli, kdy se díky hostování na desce Bring Me The Horizon podařilo překonat autorský blok.

Nekonečně dlouhé týdny čekání jsou pryč a fanoušci americké rockové skupiny Evanescence se dočkali dvou exkluzivních koncertů v ČR i v roce 2019, a to 4. září 2019 v Depu2015 v Plzni, a o den později 5. září 2019 a v Hale Vodova v Brně.

Evanescence vydali svůj nový singl "Use My Voice" s hostujícími zpěváky Lzzy Hale, Taylor Momsen, Sharon den Adel a dalšími. Píseň se objeví na nadcházejícím studiovém albu skupiny "The Bitter Truth", přičemž Evanescence dříve sdíleli krátký videoklip skladby na sociálních médiích. Singl "Use My Voice" obsahuje řadu hostujících umělců, mezi něž patří Halzorm's Lzzy Hale, Sharon den Adel, Temloration Taylor Momsen z The Pretty Reckless, houslistka Lindsey Stirling a Amy McLawhorn, manželka kytaristy Evanescence Troy McLawhorna. Na písni se objevují také sestry Amy Lee Carrie South a Lori Lee Bulloch a Leeova přítelkyně a spoluautorka písně Deena Jakoub z Veridia.

Amy Lee prohlásila: "Toto je doba probuzení a plná silné krásy. Doufám, že budu inspirovat ostatní, aby hledali pravdu, našli své vlastní hlasy a používali je, když přistoupím k použití mého. Nedovolte, aby za vás někdo mluvil. To můžete udělat jen vy". "Use My Voice" je již třetí zveřejněná píseň z "The Bitter Truth", kterou předcházely "The Game Is Over" a "Wasted On You".

Třetí týden v srpnu 2020 bylo oznámeno, že se Evanescence spojili s organizací registrace voličů HeadCount pro kampaň "Use My Voice", která vybízí občany USA, aby před listopadovými volbami zkontrolovali nebo aktualizovali stav registrace voličů.

Amy Lee se nedávno objevila na přepracování skladby Halestorm "Stop In 2012", zatímco Evanescence se v roce 2021 vydá na turné po Velké Británii a Evropě nazvané Worlds Collide spolu s kapelou Within Temptation.

Zpěvačka Amy Lee byla v srpnu 2020 hostem rozhlasové stanice SiriusXM, kde se zmínila i o nadcházejícím albu "The Bitter Truth". Jedná se o první nahrávku kapely po devíti letech. "Stále píšeme, ale současně také nahráváme," prozradila Amy. "Udělali jsme čtyři skladby, ale pak jsme se museli rozdělit. To bylo na jednu stranu pozitivní, ale docela náročné. Prostě jsme chvíli pracovali odděleně. Poté, co jsme absolvovali testy na COVID a tour busy svezly dohromady naše členy ze všech koutů země, jsme se všichni zahrabali u našeho producenta Nicka Raskulinecze v jeho studiu. Společně jsme dodělali další písničky a něco nahráli. Kluci už odjeli domů, teď pracujeme s kytaristkou Jen odděleně. Já jsem pořád tady, dokončuji texty, pracuji na klávesách a vokálech. Stále jsme v procesu."

Podle Amy je stále nejasné, kdy "The Bitter Truth" vyjde jako celek. "Nemáme stanovené datum vydání, protože nechci nic ohlašovat, dokud jsem stále v procesu psaní. Nechci se dostat do presu a honit něco na poslední chvíli." Zpěvačka rovněž prozradila, že hudební rozměr nového materiálu se bude podstatně lišit od desky "Synthesis" z roku 2017, která obsahovala některé z nejlepších písní skupiny a také pár novinek, to vše v orchestrálních aranžích a okořeněné elektronikou. "Rozhodně to nebude orchestrální nahrávka. Netvrdím, že se tam smyčce neobjeví, ale zatím to není na pořadu dne. Bude tam hodně kytar," doplnila Amy.

V plánu bylo vydat nový počin na jaře 2020, kdy si všichni ještě mysleli, že na podzim už bude po všem. Vyšel proto první oficiální singl "Wasted On You", kde ve videoklipu k němu můžete vidět členy Evanescence, jak hrají během první fáze lockdownu ve svých domovech. Po červencovém singlu "The Game Is Over" a dalším odkladu celé nahrávky vyšel v srpnu ještě třetí kousek. A "Use My Voice" zafungoval. Nekreditovaná účast Lindsey Stirling, zpěvaček z Halestorm, Veridia, The Pretty Reckless, Within Temptation a řady dalších ve sborech a využití skladby jako apelu na účast u voleb zajistilo formaci patřičnou publicitu. Až se zase bude moci chodit na koncerty, je jasné, že se z "Use My Voice" stane ozdoba setlistu. Album bylo vydáno konečně 26. března 2021 u Sony Music.


O albu se vokalistka více rozhovořila pro magazín Kerrang. Jednou z nejpůsobivějších a nejemotivnějších skladeb na desce je podle Amy Lee klavírní balada "Far From Heaven", která se dotýká ztráty jejího mladšího bratra Robbyho, jež zemřel v lednu 2018. Skladba se přitom téměř nedostala na desku. Když byla "The Bitter Truth" původně dokončena, nevyskytovala se na ní žádná balada. "Říkali jsme si, že každé album je jiné, že nemusíme mít ten samý typ písně na každé desce," vzpomíná Amy. Zlom nastal, když se posadila za klavír. "Píseň "Far From Heaven" ze mě najednou sama vyšla. Prostě se musela sama objevit. Šlo o poslední věc, která se dostala na album, dokončila celou skládačku."

Komu zde Amy Lee, která se až dosud k politice nevyjadřovala a dle svých slov ji ani nesledovala, přála vyhrát prezidentské volby, asi uhodnete hned napoprvé. V jiném rozhovoru se ale rodačka z Arkansasu vyjádřila, že to není jen politický song - jeho obsah si lze prý vyložit i jako podporu hnutí Black Lives Matter nebo jako další snahu o zrovnoprávnění žen ve společnosti. Vytoužená čtvrtá řadovka (respektive technicky pátá, ale zpěvačka se vyjádřila, že ji vnímá jako čtvrtou) se mezitím dotočila a nakonec vyšla až letos v březnu, tedy bezmála deset let po té předchozí.

Třebaže první skladba "Artifact/The Truth" by mohla naznačovat příklon k elektronice, jedná se bohužel jen o intro k písni "Broken Pieces Shine", v němž se umělkyně vrací do období, kdy chtěla skupinu rozpustit. To je ostatně začátek minipříběhu, protože pro frontwoman je stále velmi důležité nejen vydávat desky, ale také skládat na nich písně za sebe tak, aby jí to dávalo smysl. Přes různé obtíže, obviňování druhých, zaprodání duše, závislosti na partnerovi i nevyhnutelnosti rozchodu, což jsou všechno témata následujících songů, se Amy nakonec obrací k naději a v "Blind Belief" zakončuje album slovy: "Láska vše překoná."

Deska jako taková, to jsou ale klasičtí Evanescence, tak jak je známe z období před deseti lety. Produkci ostatně opět obstaral dnes už kamarád Nick Raskulinecz, což je dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí, aby kapela zněla tvrdě a kytarově, ale už horší zpráva pro ty, kteří na její tvorbě mají rádi různé zvukové detaily, smyčce nebo drobné experimenty, jaké známe z prvních dvou studiovek.

Evanescence se přes všechny obtíže podařilo vrátit se na scénu s velmi slušnou sbírkou nových písniček a lví podíl na tom mají hlavně fanoušci. V nedávném rozhovoru se frontwoman nechala slyšet, že nebýt posledního klasického turné, v jehož rámci skupina zavítala třeba i do Plzně nebo na Rock For People, možná by se nakonec vůbec nenatáčelo. Fanoušci ale na kapelu nezapomněli a během celé šňůry zaplnili většinu prostorů, kam se s programem složeným pouze ze starých hitů vydala. Tím se potvrdilo, že má smysl pokračovat, a zadrhnutá kola se zase podařilo roztočit.

Americká skupina Evanescence v čele s charismatickou Amy Lee přijede 10. června 2022 do pražského Fora Karlín představit své páté studiové album "The Bitter Truth". Evanescence přijedou do Prahy po čtyřech letech a vyprodané tour s orchestrem, tentokrát se vrací ke svým rockovým kořenům. Sama Amy Lee dvacetiletou dráhu kapely a nové album připodobňuje k uzavírání kruhu. Příjezd až v roce 2022 ovlivnila globální covidová krize i osobní ztráty v rodinách členů kapely. "Někdy mezi těmi těžkými výzvami se najednou vynořilo téma celé desky, které nás všechny semklo. Prokousat se věcmi napřímo, i když to bolí, je lepší, než se vzdát".

Jejich dvěma cenami Grammy oceněné debutové album "Fallen" (2003) je pátým nejprodávanějším albem 21. století. Evanescence v té době stáli na vrcholu vlny nu-metalu, která vrátila tvrdou kytarovou hudbu do popředí zájmu. Z rádií po celém světě v té době hrály jejich písně jako "My Immortal" nebo "Going Under". Jejich průlomový hit "Bring Me To Life" se nesmazatelně otiskl do popkultury nulté dekády. "Když dělám běžné věci, třeba nakupuji v potravinách, tak mi tyhle úspěchy připadají úplně šílené, pro mě je nejdůležitější, že naše hudba stále inspiruje fanoušky k tomu, aby tvořili své vlastní umění, ať už jsou to knihy, animace nebo hudba. Vím, jak moc je to důležité, protože mě samotnou formují další umělci. Jsem nesmírně vděčná za naši věrnou a inspirativní fanouškovskou základnou, "The Bitter Truth" je tak trochu dárek pro ni", prozradila Amy Lee.

"Chci, aby se fanoušci po poslechu alba cítili motivováni a posilněni. Mně osobně dodávají sílu do života příběhy přeživších, těch, kteří si prošli těžkým obdobím, ale zůstali sami sebou. Život může bolet, stále stojí za to žít," komentuje Lee vznik nové desky. Na "The Bitter Truth" se ona sama vyrovnává se smrtí svého bratra, ale popisuje také novou zkušenost z odloučení v rámci domácí izolace během pandemie i její nerovný ekonomický dopad na americkou společnost. Stejně tak reflektuje etnické nerovnosti a nepokoje z loňského roku.

Název alba je připomínkou toho, že je zapotřebí čelit realitě, i když se to někdy zdá téměř nemožné, obzvláště po zkušenosti s pandemií. Ta zasáhla i přímo do nahrávání desky, kytaristka Jen Majura zůstala uvězněná v Německu, zatímco ostatní členové byli připravení ve studiu společně pracovat na nové nahrávce. Než se chod světa zastavil, stihli Evanescence nahrát společně pouze čtyři písně, přesto jim společné setkání dalo dostatek síly k tomu, aby nahrávku dokončili alespoň odděleně. "Svět se sám nespraví, chtěli jsme být důkazem toho, že se život ještě nezastavil", shoduje se kapela.

Když se Evanescence počátkem roku 2022 rozešla s kytaristkou Jen Majurou, dlouholetý baskytarista Tim McCord odložil svou 4-strunnou baskytaru, aby převzal povinnosti spojené s kytarou, takže jejich basová židle zůstala neobsazená pro nadcházející světové turné tohoto hardrockového týmu. Jejich problém netrval dlouho, protože jeden rychlý telefonát starému příteli potvrdil, že spoluzakladatelka skupiny Sick Puppies Emma Anzai přichází na palubu, aby zvládla jejich low end. Anzai, známá svým úderně rychlým basováním a těžkým psaním písní se svým triem vytvořeným v Austrálii, měla krátký čas na to, aby se naučila spoustu materiálu, než se vydala na turné Evanescence v aréně s Korn. Hudba kapely v hodnotě pěti alb, která vedla hitparády, donutila Anzai pracovat přes pomalejší tempa, izolované linky a velkou porci doprovodných vokálů, což ji přimělo prosadit se způsoby, které předtím nedělala. Žádném překvapení jak se této výzvě postavila a překonala všechna očekávání, čímž si upevnila své místo v sestavě kapely.

Evanescence v létě 2023 na australském turné oslaví 20. výročí vydání svého klasického debutového alba "Fallen". Pětidenní trek, který bude zahájen koncem srpna, bude znamenat první australské turné kapely od jejich úžasného běhu s místními symfonickými orchestry v roce 2018.

Na otázku v rozhovoru pro Rock Sound v roce 2022, zda existují nějaké plány pro Evanescence k připomenutí 20. výročí "Fallen" v roce 2023, Lee řekla: "Mám nápad. Bude to chtít trochu práce. Ale myslím, že pravděpodobně to nebude to, co všichni očekávají. Myslím, že každý prostě říká: 'Ach, proč neuděláte show, která je jako [přehrávání] alba zepředu dozadu?" Odehráli jsme tolik koncertů, raději bych udělala něco, co pro mě... Nevím. Nechci to prozrazovat, kdyby to nevyšlo. Možná neudělám nic. Nic neočekávejte, a když pak něco udělám, budete mi opravdu, opravdu vděční. [Smích]".

V novém rozhovoru v srpnu 2023 s australským "Today" byla frontmanka Evanescence Amy Lee dotázána, jaké to je vidět debutové album kapely z roku 2003 "Fallen", které stále rezonuje s tolika lidmi po celém světě a je objevováno novými generacemi fanoušků. Amy portálu BLABBERMOUTH.NET odpověděla: "Ach, skvělé. Toto je velký rok. Je to rok výročí, takže letos uplynulo 20 let od vydání "Fallen". Takže jsme se na to opět více zaměřili skvělým způsobem. Spolu jsme toho tolik zažili. Myslím, že největší věc, kterou z toho všeho cítím, je cesta pro nás, pro mě a přes kapelu, ale také s našimi fanoušky. Všichni jsme toho hodně prožili života v té době a to dělá písně smysluplnějšími. Už to není jen o tom, jako by původní význam tolik. Stalo se z toho něco mnohem většího, protože jsme spolu měli tolik času. A noví fanoušci? Vždycky chci nové fanoušky. Přijďte."

Lee také hovořila o videoklipu k prvnímu singlu "Bring Me To Life" z alba "Fallen", který nedávno překonal miliardu zhlédnutí na YouTube. Řekla k tomu: "Je to úžasné. Chci říct, je to šílené. S první nahrávkou se v poslední době událo mnoho milníků. Tehdy jsem nikdy nepřemýšlela - nedokázala jsem si představit, jak daleko jsme se dostali a že jsme tady a stále děláme hudbu, kterou milujeme, a získáváme nové fanoušky. Páni, 20 let - to je krásná věc. Jsem tak vděčná."

Evanescence slaví 20. výročí "Fallen" na australském turné, které odstartovalo ve čtvrtek večer 24. srpna 2023 v Brisbane. Pětidenní trek představuje první australské turné kapely od jejich úžasného vystupování s místními symfonickými orchestry v roce 2018.

V roce 2003, kdy rockovým hitparádám dominovaly převážně mužské nü-metalové a post-grungeové skupiny, vyčnívala z davu mladá kapela z Arkansasu s ženským čelem, která nabídla něco zcela nového. Byli to EVANESCENCE — a svým debutovým albem „Fallen“ změnili rockovou krajinu. Filmová směs metalu a symfonických melodií poháněných klavírem, vedená frontmankou Amy Lee, zaujala celou generaci, zatímco album "Fallen" nasměrovalo kapelu na cestu ke světové superhvězdě, získala několik cen Grammy a stala se jednou z nejprodávanějších. alba všech dob. Nyní, o dvě desetiletí později, Craft Recordings oslavuje tento debut EVANESCENCE sérií sběratelských reedicí. K dispozici na 2LP, 2CD a digitálních formátech, stejně jako ve sběratelském boxu Super Deluxe Edition "Fallen (20th Anniversary Edition)" nabídne nově remasterovaný zvuk, včetně singlů "My Immortal", "Going Under", "Everybody's Fool" a Grammy oceněný hit "Bring Me To Life", který jsou na vrcholu globálního žebříčku. Rozšířená sada také obsahuje hromadu bonusového materiálu, celkem deset skladeb, zahrnující dosud nevydaná dema a živé nahrávky plus výběr vzácných B-stran. Kromě přepracovaných přebalů budou všechny fyzické formáty obsahovat dosud neviděné fotografie z té doby a navíc ručně psaný předmluva od Lee, která dohlížela na všechny aspekty reedice.

"Fallen (20th Anniversary Edition)" je k dispozici pro předobjednávku již od 28. září 2023, zatímco fanoušci mohou streamovat dříve nevydané demo z roku 2002 "Bring Me To Life" nebo se podívat na video s textem kromě remasterované albové verze hitu. Ostatní 2LP, 2CD a digitální formáty budou vydány 17. listopadu 2023. Klasická černá 2LP sada je k dispozici široce, i s omezenými barevnými výlisky a také u vybraných prodejců.

Americká formace EVANESCENCE v čele s Amy Lee se do nového roku 2024 ohlásila novým videoklipem ke skladbě "Yeah Right". Tento psychedelický klip byl natočen na latinskoamerickém turné kapely v říjnu 2023 a režíroval jej Eric Richter. Skladba "Yeah Right" pochází z posledního studiového alba "The Bitter Truth", které vyšlo už v březnu 2021.

EVANESCENCE oznámili koncem dubna 2024, že na podzim vyrazí na své první hlavní turné po Kanadě po 15 letech. V produkcie Live Nation Canada turné odstartuje 15. října 2024 ve Vancouveru v Britské Kolumbii, navštíví města po celé zemi a skončí 29. října 2024 v Londýně v Ontariu. EVANESCENCE na všech zastávkách doplní speciální hosté, post-grunge/metaloví rockeři HALESTORM. Všechny koncerty zahájí alternativní sesterské trio THE WARNING.

Zpět
Současní členové:
Amy Lee - Lead Vocals, Piano, Keyboards, Harp (1995-dosud)
Tim McCord - Guitars, Bass (ex-Revolution Smile) (10.8.2006-dosud)
Troy McLawhorn - Lead and Rhythm Guitars, Backing Vocals (2011-dosud, live member 2007)
Will Hunt - Drums (2010-dosud, live member 2007)
Emma Anzai – Bass, Backing Vocals (2022–present; live)


Bývalí členové
Jen Majura - Rhythm Guitars, Backing Vocals (2015-2017) (ex-Equilibrium)
Terry Balsamo - Lead Guitars (2003-2015)
William Boyd - Bass (2003-14.6.2006)
Ben Moody - Lead Guitars, Bass, Drums (1995-2003)
David Hodges - Keyboards, Piano, Drums, Backing Vocals (1999-2002)
John LeCompt - Rhythm Guitars, Backing Vocals (2003-5/2007, live member 2002-2003)
Rocky Gray - Drums, Percussion (2003-5/2007, live member 2002-2003)

Studioví hudebníci:
Francesco DiCosmo - Bass (2003, "Fallen")
Josh Freese - Drums, Percussion (2003, "Fallen")
Dave Eggar - Cello

Členové Amy Lee Lynn Hartzler
(známa jako Amy Lee)
(Narozena 13. prosince 1981, Riverside, California, USA)
Lead Vocals, Piano, Keyboards, Harp (1995-dosud)


Amy je americká zpěvačka a skladatelka, klasicky vzdělaná pianistka a autorka. Je spoluzakladatelkou a sólovou zpěvačkou rockové kapely Evanescence. Mimo svoji činnost s domovskou kapelou, se Lee také podílela na mnoha dalších hudebních projektech, včetně Walt Disney Records "Nightmare Revisited a Muppets: The Green Album. Lee spolupracovala s mnoha hudebníky a kapelami jako Korn, Seether a David Hodges. Lee je také americkou předsedkyní pro mezinárodní nadaci Out of the Shadows (Povědomí epilepsie). Spolu se svým manželem Joshem jsou také členy nadace To Write Love On Her Arms, která pomáhá lidem, kteří trpí depresemi a sebepoškozováním. V roce 2007 vznikla ve spolupráci s dalšími hvězdami oděvní řada To Write Love On Her Arms, kvidění byly i fotografie Amy s tímto logem na tričku.

Amy Lynn Lee se narodila v Kalifornii. Její otec John pracuje jako DJ a matka Sarah se v domácnosti stará o její sourozence, sestry Carrie a Lori a nejmladšího bratra Robbieho, jehož nemoc epilepsie vedla k tomu, že se Amy v roce 2000 stala americkou předsedkyní mezinárodní nadace Out of the Shadows, jejímž cílem je informovat veřejnost o epilepsii.

Amy je anglicko-skotského původu. Její rodiče se v dětství hodně stěhovali, takže bohužel získala problematický přístup k seznamování se s novými "přáteli". Z toho vyplývá, že cizím lidem moc nevěří, sama se popsala jako jedinečná, chápavá, ale nepochopená. Její rodina se nakonec natrvalo usadila v arkansaském městečku Little Rock. Amy neměla v dětství moc přezdívek, říkali jí Amie, Ames nebo Amers. Měla ještě třetí sestru Bonnie. Ta ale v devíti letech (1987) zemřela na dodnes neznámou chorobu a Amy, které bylo tehdy šest, se s její smrtí dodnes nevyrovnala. "Pořád se na to snažím zapomenout, ale přitom jsem posedlá vším, co mě vrací zpět do doby, když mi bylo šest, sedm, osm..." Právě sestře věnovala píseň "Hello", kterou ještě nikdy nezahrála na koncertech, a stejně tak i song "Like You" z nového alba.

Už na střední škole se aktivně přihlásila do dramatického kroužku. "Byla jsem veliká herečka, pamatuju si, že když jsem si hrála v kuchyni, snažila jsem se, ať si máma myslí, že jsem mrtvá a zavolá policii. Bohužel ve škole dostávali hlavní role vždycky jen ti ostatní a to mě fakt štvalo..." Stala se také prezidentkou školního sboru. Sama o sobě tvrdí, že byla "blázen do sborového zpěvu". Nikdy ale nebrala žádné lekce profesionálního zpěvu, navštěvovala pouze deset let lekce na klavír.

Evanescence založili spolu s Benem Moodym na Pulaski Academy. Původně měla v plánu vysokou školu a pak nějaké "solidní" povolání, ale osud zamíchal kartami jinak. "Nikdy jsme nebyli náboženská kapela, to jen média ji z nás chtěla udělat," vysvětluje Amy. "Inspirujeme se z miliónů rozdílných stylů, posloucháme všechno, co právě vzniká, naši hudbu nelze označit jako metalová opera nebo gothický pop, jsou to prostě Evanescence." Co se týče hudebních kořenů, často jsou uváděni Björk, Tori Amos, Korn, Soundgarden, Portishead, Nine Inch Nails, Nirvana, Coldplay nebo Danny Elfman. Amy zbožňuje Halloween a film Nightmare Before Christmas od Tima Burtona.

Zpočátku Amy a Ben hrávali v kavárnách a knihovnách své akustické kousky. Později nahráli EP dema "Evanescence" (1998) a "Sound Asleep" (1999). U další skladby z té doby "You", se nikdy předpokládalo, že někdy vyjde. Sice se dostala na veřejnost, ale Amy si z nějakého důvodu nepřála, aby byla rozšiřována. V roce 2000 Evanescence vydávají dlouhohrající desku "Origin", obsahující tři písně, které byly později použity na i na jejich debut "Fallen" z roku 2003, jsou to skladby "Whisper", "Imaginary" a "My Immortal". Debutové album "Fallen" se stalo šestkrát platinové a po celém světě se jej prodalo 14 milionů kusů. V říjnu 2003 odchází z kapely Ben Moody z důvodu "tvůrčích neshod". Amy je přesvědčena, že se dostali do bodu, že kdyby se v té době nic nezměnilo, asi by nikdy nevydali další desku. Také se soudila s bývalým manažerem Dennisem Riderem kvůli neplnění povinnosti, zneužití kreditní karty a sexuálnímu obtěžování.

V roce 2000 nazpívala vokály ve dvou písních na albu "The Summit Church: Summit Worship" klávesisty Davida Hodgese, bývalého člena Evanescence, kterými byly "Breathe" a nezveřejněná "Fall Into You". Spolupracovala s kapelou svého bývalého přítele Seether na jejich hitovém singlu "Broken" z alba "Disclaimer II". Byl přitom použit na soundtrack k filmu Punisher. Chtěla se také podílet na hudebním soundtracku k filmu Underworld v roce 2003, ale její nahrávací značka to zamítla. Napsala hudbu k úvodní scéně filmu The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, ale nakonec ji odmítli. "Aspoň mám víc materiálu na nové album," prohlásila Amy a umístila část filmové hudby na úvod songu "Good Enough". Hostovala rovněž ve videoklipu k písni Johnnyho Cashe "God's Gonna Cut You Down" a nazpívala také vokály v songu Big Dismala "Missing You".

V roce 2008 se Amy nadšeně účastnila projektu Tima Burtona "Nighmare Revisited", kdy vzniklo CD s hudebími covery soundtracku k filmu "Nightmare Before Christmas". Amy často prohlašovala, že jde o její nejoblíbenější film a tady získala šanci vytvořit cover písně "Sally's Song". Práce na tomto projektu ji zjevně pohltila. Právě tady vznikají dohady o její možné sólové kariéře. Během pauzy v činnosti Evanescence se Lee se pustila do své filmové kariéry v roce 2013, když napsala soundtrack k War Story (2014) a Indigo Grey: The Passage (2015) s violoncellistou Dave Eggarem.

Dnes žije v New Yorku. Mezi její záliby patří kreslení, psaní a malba. Také si navrhuje vlastní, často neobvyklé kostýmy. Ačkoli se tento styl snaží všichni různě zaškatulkovat (rock, gothic, neo-gothic, victorian), Amy tvrdí, že je princezna v době rockových hvězd a prostě má ráda víly, veteš, fantazii, krajky a šněrování. A je si vědoma, jak to působí. "Oblékám se tak, jak chci, víte proč? Protože můžu, jsem rocková hvězda. Ráda hraji role. A make-up a kostýmy k tomu patří." I když navrhla všechny kostýmy do videoklipu "Going Under", na vlastní módní kolekci se zatím nechystá.

Lee uvedla, že její vlivy sahají od skladatelů jako je Mozart a Danny Elfman, přes umělce Björk, Tori Amos, Plumb a Shirley Manson. Získala ocenění Songwriter Icon Award v roce 2008 od National Music Publishers. V roce 2012 ona vyhrála v soutěži Best Vocalist na Revolver Golden Gods Awards a také byla zvolena Rock Goddess of the Year na Loudwire Music Awards. Získala ocenění Best Film Score za Indigo Grey: The Passage na Mezinárodním filmovém festivalu v roce 2015.


Členové Timothy McCord
(narozen 28. června 1979, Sacramento, Kalifornie)
Guitars, Bass (ex-Revolution Smile) (10.8.2006-dosud)


Tim McCord je současný baskytarista americké rockové kapely Evanescence. Nahradil předchozího basistu Will Boyda, který kapelu opustil v polovině roku 2006. Dříve byl McCord znám ze svého působení jako kytarista kapely The Revolution Smile v letech 2000 až 2004.

Působil také v dalších kapelách - Rings of Saturn, Double Think (guitars), The Revolution Smile (Guitar, 2000-2004), Quitter (Bass, Keyboards, 2001-2004), The Snobs (guitar, 2005-2008) a Evanescence (Bass, 2006-dosud).

Dosud hrál s Evanescence pouze na živých vystoupeních, studiové album nahrála kapela ještě s Willem Boydem těsně předtím, než se rozhodl odejít. Jako oficiální člen kapely byl Tim uznán až v listopadu 2006 poté, co se poprvé oficiálně "vyskytl" na promo fotkách a ve videoklipu "Lithium". Na desce z roku 2011 se již objevil i při natáčení desky.

McCord je také členem japonského hudebního labelu Brave Wave Productions.

Členové William Troy McLawhorn
(Narozen 4. listopadu 1968, Fayetteville, North Carolina, United States)
Lead and Rhythm Guitars, Backing Vocals (koncetní člen 2007, 2011-dosud)


Will je americký hudebník, který byl kytaristou, zpěvákem a spoluautorem v kapelách Evanescence, Seether, Dark New Day, doubleDrive, Still Rain a Gibraltar. Troy je ženatý s Amy McLawhorn a maji spolu syna Michaela.

Troy přišel do Evanescence z kapely Dark New Day spolu s Willem Huntem v roce 2007, aby posílili jejich oslabenou sestavu v rámci světového turné k desce The Open Door. Původně to vypadalo, že Evanescence natrvalo opustí kvůli nahrávání se Seether, ale nakonec to dopadlo jinak a Troy bude ve spolupráci s Evanescence pokračovat.

Troyův nejoblíbenější song z alba 'Evanescence' je The Change, jeho nejoblíbenějším hororem je Halloween (1978).

Členové William Martin "Will" Hunt
(born 5. září 1971, Gainesville, Florida, USA)
Drums (2010-dosud, live member 2007)


Will je americký bubeník, který působil v mnoha kapelách, včetně Evanescence, Skrape, Dark New Day, Black Label Society, Device, a jako koncertní člen Staind.

Huntovou první kapelou byli nu metaloví Skrape. Zformovali se v druhé polovině 90. let a vydali dvě alba "New Killer America" a "Up The Dose". V roce 2004 byl kapele zrušen kontrakt u RCA Records a krátce nato se rozpadli.

Hunt pak pomohl vytvořit Dark New Day v roce 2004. Jejich debutové album "Twelve Year Silence" vyšlo v roce 2005. Skupina pak nahrála druhé album "Hail Mary" v roce 2008, ale kvůli kolizi členů s dalšími projekty, album ale až do roku 2013 nevyšlo. Skupina je v současné době neaktivní a nejsou známy žádné plány k návratu.

Hunt pak působil v několika kapelách jako dočasný člen, ve studiu při nahrávání nebo při koncertech. Během roku 2007 Hunt nahrával s bloodsimple a Static-X. V roce 2008 Hunta nahradil bubeníka Tommy Lee v Mötley Crüe na několika koncertech, když Lee trpěl zánětem šlach. Pak se Hunt připojil k rap metalovému bočnimu projektu Tommyho Lee s názvem Metody Mayhem jako bubeník pro jejich album "A Public Disservice Announcement" z roku 2010. Třebaže byl připravený objevit se s kapelou na turné propagující album, byl nahrazen bubeníkem Sevendust Morganem Rose.

V roce 2010 bylo oznámeno, že Hunt je novým bubeníkem pro třetí album Crossfade "We All Bleed". To se potvrdilo, ale účast Hunta byla jen dočasná, než bylo oznámeno, že jako nový bubeník Crossfade se připojil Mark Castillo. Dne 10. prosince 2010 Hunt byl jmenován jako nový bubeník Eye Empire, kde nahradil původního bubeníka Garretta Whitlocka, ale vydržel tam necelý rok. V květnu 2011 bylo oznámeno, že Hunt se chopí bubenických povinností pro naplánované turné Staind, kde opět nahradil původního bubeníka Jona Wysockiho, který nedávno odešel. V únoru 2013 nahrával s kapelou SOiL jejich album "Whole" z roku 2013. Hunt také hrál naživo se Slaughter a Vincem Neilem.

V květnu 2007 byl Hunt jmenován jako náhrada za Rockyho Gray v Evanescence a zůstal se skupinou na turné k albu "The Open Door", které skončilo v prosinci 2007. Will Hunt přišel do Evanescence z kapely Dark New Day spolu s Troyem McLawhornem. Zůstal stále aktivní u Dark New Day i při hraní s Evanescence. Hunt si zahrál s Evanescence i na jejich jednorázovém vystoupení v roce 2009 na Maquinaria Festivalu v Sao Paulo, Brazílie. V únoru 2010 se Hunt vrátil k Evanescence, když kapela začala přípravu svého třetího alba. Poté s nimi koncertoval v letech 2011 a 2012 a do doby, kdy si Evanescence rozhodli udělat pauzu.

Hunt byl členem Black Label Society v letech 2010 až 2011. Nahrál s nimi album "Order Of The Black" a v roce 2011 odešel kvůli jeho závazku k Evanescence. V lednu 2013 bylo oznámeno, že Hunt se stane členem kapely pro nový projekt Davida Draiman Device. V současné době jsou ale neaktivní kvůli narození syna Draimanově manželce. V roce 2013 Hunt hostoval jako bubeník při nahrávání EP kapely White Noise Owl "Until We Meet Again", které produkoval Ben Grosse a objevili se na něm hudebníci Pete Murray z Lo-Pro jako vokalista, John Fahnestock na basu a Chris Shy na kytaru. EP vyšlo 11. března 2014. Dne 1. března 2014 se Hunt připojil ke kapele Vasco Rossi pro jejich turné Live Kom014 - Cambia-menti.

Členové Emma Anzai
(Narozena 30. dubna 1981, Australia)
Bass, Backing Vocals (2022-dosud)


Emma Anzai je baskytaristka a členka australské rockové kapely Sick Puppies. Jednou byla v australské TV show vyhlášena za "Female Flea" pro její působivé basové linky a živou akci na pódiu. Spolu se Shimonem Moorem je jedním ze zakládajících členů kapely. Emma je oficiálním propagátorem basových kytar Warwick, zesilovačů Ampeg a také jednou hrála roli baskytaristy v australské televizní show. Domnívá se, že ji ovlivnil Giovanni Ribisi, protože "je zvláštní a jedinečný a takového já vždy dokážu ocenit."

Emma Anzai se narodila v Singapuru. Žila se svou rodinou několik let v Tokiu, než se přestěhovali do Sydney v Austrálii. Studovala v Japonsku a navštěvovala Mosman High School v Sydney. Příběh jejího života baskytaristky však začal na střední škole Mosman. Je napůl Japonka, protože její otec je Japonec, a proto strávila nějakou dobu v Japonsku.

Emma byla silně ovlivněna kapelou Silverchair. To byla jedna z mála australských kapel, kterým byla v té době vystavena. Milovala také malou kapelu s názvem Tree Trunk, protože ji inspirovali, aby se stala baskytaristkou.

Sick Puppies je australská alternativní metalová kapela založená v Sydney v Novém Jižním Walesu v roce 1997, která se proslavila na počátku 21. století díky své písni s názvem "All The Same", která byla vydána spolu s jejím videoklipem. Kapelu založili zpěvák/kytarista Shimon Moore a baskytaristka Emma Anzai v hudebním sále Mosman High School v roce 1997, kdy si dvakrát zarezervovali místnost a hádali se, kdo bude cvičit. Brzy se spojili kvůli lásce k Silverchair. Zpočátku se Shimonem na bubnech a Emmou na kytarách se duo často scházelo, aby hrálo písně Green Day, Rage Against the Machine a Silverchair, a nakonec se cítili nuceni napsat svůj vlastní materiál. Když se ke kapele přidal Chris Mileski, aby hrál na bicí, Emma přešla na baskytaru a Shimon na kytaru a zpěv a stali se z nich Sick Puppies, se kterými vydala už pět alb "Welcome To The Real World" (2001), "Dressed Up As Life" (2007), "Tri-Polar" (2009), "Connect" (2013) a "Fury" (2016).

Dne 23. května 2022 byla oznámena jako nová baskytaristka Evanescence poté, co se rozešli s Jen Majurou a Tim McCord se stal Majurovou náhradou u kytary. Živě debutovala s kapelou na jejich evropském letním turné v Aténách v Řecku 5. června 2022. Anzai stále zůstane se Sick Puppies.

Členové Jen Majura
(Narozena 16. června 1983)
Rhythm Guitars, Backing Vocals (2015-dosud)


Alba: Jen Majura, 2003-03-11: X-Scape, Salt Lake City, UT, USA
Hudební skupina: Evanescence (od 2015)

Jen Majura je německá kytarista, který dostal její začátek turné na mezinárodní úrovni s německou metalovou kapelou RAGE v roce 2006. Dosáhla mnoha pozoruhodných milníků ve své kariéře, například byla součástí mnoha hlavních evropských metalových festivalů jako je Wacken (DE), Hellfest (FR) a Graspop (BE). Také koncertovala po celém světě, natočila několik televizních vystoupení a dokončila studiovou práci s Blind Guardian.

V roce 2012 Jen vstoupila do německé kapely KNORKATOR jako hráčka na kytaru. S KNORKATOR vydala několik alb a DVD. Později spolupracovala s pagan metalovou kapelou EQUILIBRIUM, když se její členkou stala v květnu 2014.

Jen vydala sólové album a také provozuje úspěšnou hudební školu v Německu. V nedávné době se stala novou kytaristkou americké rockové kapely Evanescence, se kterou se vrátí na jeviště v roce 2015.

Webová stránka: http://www.jenmajura.com


Členové Terence Patrick David Balsamo
(narozen 8. října 1972, Tampa, Florida)
Lead Guitars (2003-2015)


Terry Balsamo je americký kytarista. Je bývalým kytaristou alternativní metalové kapely Cold a aktuální kytarista Evanescence.

V počátcích kariéry se mihl v rané sestavě Limp Bizkit v roce 1995, ještě před nahráním jejich první studiové desky "Three Dollar Bill, Y’All$" v roce 1997. V Limp Bizkit jej nahradil Wes Borland. Pak se Terry připojil ke kolegům z Jacksonvillské rockové scény - Scooter Ward, Sam McCandless, Jeremy Marshall a Kelly Hayes, když založili kapelu Cold. Terry vytval u Cold a skládal a nahrávakl s nimi alba "13 Ways To Bleed On Stage" (2000) a "Year Of The Spider" (2003). Terry se objevil také po boku Staind, při Staind MTV Unplugged vystoupení v roce 2001. Ke konci svého působení u Cold, se Cold spojili s kapelou Evanescence na společném turné Nintendo Fusion Tour v roce 2003. Když kytarista Evanescence Ben Moody opustil kapelu během jejich evropského turné, Terry nahradil Moodyho na jevišti. Když se budoucnost Cold náhle stála nejistou, Terry skočil na loď a přidal se k úspěšným Evanescence. Stal se skladatelem kapely spolu s Amy Lee.

Terryho je možné vidět a slyšet nejvíce hlavně na živém albu Evanescence "Anywhere But Home" (2004) a na následujícím studiovém albu kapely "The Open Door" (2006). Stal se hlavním spolupracovníkem Amy Lee pro Evanescence a byl spoluautorem většiny skladeb alba "The Open Door", včetně albových singlů "Call Me When You're Sober" a "Sweet Sacrifice".

V listopadu 2005 měl ale zdravotní problémy, když utrpěl mrtvici. Lékaři jej informoval, že se jednalo o výsledek krevní sraženiny v krku, která se utvořila z headbangingu na pódiu. Terry se od té doby zotavil a je zpátky na turné s kapelou. V důsledku svého zranění se ale na pódiu šetří, moc se nebohybuje , aby se tak vyhnul dalším problémům.

Dne 7. srpna 2015 ale přišlo oficiální oznámení, že Terry Balsamo opustil Evanescence.

Členové William James "Will" Boyd
(Narozen 27. dubna 1979, Little Rock, Arkansas, USA)
Bass (2003-14.6.2006)


Will Boyd je bývalý baskytarista alternativní metalové kapely Evanescence.

Boyd se stal členem Evanescence na plný úvazek v červnu 2003, ale již předtím se podílel autorsky na dvou jejich nevydaných skladbách "October" a "So Close". Udělal si předtím jméno v místních punkových kapelách z Little Rocku jako The Visitors and Lucky Father Brown. Evanescence opustil v červnu 2006 ještě před vydáním druhého alba The Open Door kvůli své nechuti k dalšímu velkému turné, kdy se chtěl více věnovat rodině. Willův odchod z Evanescence byl oficiálně oznámen dne 13.6.2006 na diskusním fóru EvBoard.com v příspěvku od Amy Lee, kde uvedla: "...Před pár týdny se Will rozhodl odejít z kapely. Řekl, že teď prostě nezvládne další obří koncertní turné a že by místo toho raději zůstal co nejblíž své rodině. Jezdit na turné je těžké - musíte tomu tak trochu obětovat svůj život, takže mu všichni rozumíme. Máme Willa moc rádi a přejeme mu hodně štěstí ve všem, co se rozhodne dělat. Hráli jsme spolu už od doby, co jsem byla na střední škole. Už teď mi chybí..." Nahradil jej Tim McCord.

V současné době je členem kapel Two Spines a American Princes.

Členové Benjamin Robert Moody
(Znám jako Ben Moody)
(Narozen 24. prosince 1981, Little Rock, Arkansas, USA)
Lead Guitars, Bass, Drums (1995-2003)


Kytarový mág Ben Robert Moody pochází z Little Rocku v Arkansasu. Má tři sourozence - Brooke, Summer a Danie. Jeho otec Ben je profesionální fotograf a matka Melissa vede modelingovou agenturu. S Amy Lee se Ben seznámil během studia na Pulaski Academy v Los Angeles. Vytvořili spolu skladatelské jádro první sestavy Evanescence. V letech 1996-2003 zastával post sólového kytaristy v Evanescence až do října 2003, kdy odešel kvůli sporům se členy kapely.

V následujících měsících tvořil hity "Nobody's Home" a "Take Me Away" pro Avril Lavigne a spolupracoval s ní na zvuku jejího druhého alba "Under My Skin". Také napsal a nahrál skladbu "The End Has Come" na soundtrack k filmu The Punisher. Později spolupracoval s Davidem Hodgesem na jeho křesťanské hudbě nebo s Kelly Clarkson na jejím albu "Breakaway". Pro Lindsay Lohan produkoval desku "A Little More Personal (Raw)". Benovo jméno se také objevilo na soundtracku k filmu Fantastic Four - se zpěvačkou Anastaciou nazpíval v roce 2005 píseň "Everything Burns". V médiích probleskla i zmínka o jeho spolupráci na posledním albu Celine Dion. Seznam dalších interpretů, s nimiž spolupracoval, obsahuje jména jako Bo Bice, Godhead, 3Faced, Daughtry a hlavně také Hana Pestle, s níž strávil v roce 2008 několik měsíců na turné po USA.

Mimo hudební praxi se Ben zabývá prací ve své rozbíhající se filmové firmě Makeshift Films. V roce 2008 také založil vlastní label FNR Records. Již začátkem roku 2006 měl vyjít jeho sólový debut "Can't Regret What You Don't Remember", kde se přiznává ke své drogové závislosti - album ale zatím nebylo dokončeno. Na internetu se nyní objevila informace, že vyjde v březnu 2009. Nakonec jeho sólový debut vyšel pod názvem "All for This" digitílně 9. června 2009 na Amazon.com, iTunes a Amie Street, nebo pod jeho vlastním labelem FNR Records. Všechny skladby napsal a složil Ben Moody. Spolu s ním album nahráli Hana Pestle (backing vocals, violin) a Marty O'Brien (bass).

V poslední době je členem kapely We Are the Fallen, která hraje hudbu jako kopii Evanescence.

V roce 2013 ale na Bena dolehla nemilá událost, když bývalého kytaristu Evanescence obžaloval jeho management. Obvinili jej ze zadržení provize 500 000 dolarů. Vedoucí pracovníci společnosti Rider Management Inc. podali žalobu na rockera. Tvrdí, že Moody s nimi v roce 2006 podepsal smlouvu - tři roky poté, co opustil Evanescence - a že jim slíbil provizi z toho, co vydělají jeho projekty. Vedení společnosti tvrdí, že Moody v tomto selhal, a proto podnikli právní kroky k tomu, aby peníze získali. Za zmínku stojí, že společnost Rider Management se již v roce 2005 soudila s Amy Lee poté, co zpěvačka podala žalobu na svého bývalého manažera Dennise Ridera kvůli finančním machinacím a sexuálnímu obtěžování.

Členové David Hodges
(Narozen 5. prosince 1978, Little Rock, Arkansas)
Keyboards, Piano, Drums, Backing Vocals (1999-2002)


David Hodges je multiplatinový skladatel a producent, multi-instrumentalista, nositel BMI Award, vítěz GRAMMY a byl nominován na Golden Globe.

David se přidal k Evanescence v roce 2000 v době, kdy skladatelské duo Amy Lee a Ben Moody pracovalo na materiálu, který se poté objevil na desce "Origin". Ve skupině zastával Dave post klávesisty a vokalisty a této úlohy se zhostil nejen na nahrávce "Origin", ale také na různých následujících demo nahrávkách a na desce "Fallen". V té době se účastnil i jejich občasných živých vystoupení. V té době David také napsal své vlastní sólové album s názvem "Musical Demonstrations Pt.1" a pracoval i na albu Summit Church, kde se objevila píseň "Breathe", v níž hostuje i Amy Lee. Zpěvačka propůjčuje svůj hlas i Davidově další písni "Fall Into You".

V roce 2002 se Evanescence přesouvají do Los Angeles, aby nahráli album "Fallen". Dne 19. prosince David ale ze skupiny odchází. Při koncertě 8. února 2004 se David Hodges objevuje na pódiu vedle svých bývalých kolegů Amy a Bena naposled, aby spolu s nimi převzal dvě ceny Grammy v kategorii "Best New Artist".

V květnu 2003 ovšem David již založil kapelu Trading Yesterday, která vydala vlastním nákladem desku "The Beauty & The Tragedy" a poté podepsali smlouvu s vydavatelstvím Epic Records. Po vydání druhého alba ale skupina opouští label i starý název a nyní existuje pod jménem The Age Of Information. Jejich demo vyšlo na podzim 2007.

David Hodges a Ben Moody se dále angažují jako autoři songů "Because Of You" a "Addicted" pro Kelly Clarkson. Dave produkuje v roce 2005 singl "Pieces Of A Dream" zpěvačky Anastacie a o dva roky později se setkává opět s Benem, aby spolupracovali na desce "Taking Chances" Celine Dion.

Na podzim roku 2008 David podepisuje smlouvu s Warner Brothers Records jako 'sólový umělec' a v současnosti skládá materiál pro možnou budoucí sólovou desku. David Hodges spolupracoval také se skladatelem Johnem Campbellem a s kapelou We Are The Fallen, pro které nahrál klavírní party na albu Tear The World Down.

David Hodges má na svém kontě více než 65 millionů prodaných desek. V současné době spolupracuje s umělci jako Carrie Underwood, Christina Aguilera, Josh Groban, Nickelback, Avril Lavigne, Christina Perri, Tim McGraw, Lady Antebellum, Hunter Hayes a mnoho dalších.

Oficiální web: http://www.davidhodges.info
Davidova kapela The Age Of Information: http://www.myspace.com/theageofinformation

Členové John LeCompt
(Narozen 10. března 1973)
Rhythm Guitars, Backing Vocals (2003-5/2007, live member 2002-2003)


Je ženatý, jeho žena se jmenuje Shelley a má s ní dceru Bethanne. Má také bratra Jimmyho.

V kapele Evanescence zastával post sólového kytaristy a doprovodného zpěváka (např. v "Bring Me To Life" v živém provedení). Před tím, než se slat členem Evanescence, byl frontmanem v kapele Mindrage. Podílel se na mnoha dalších hudebních projektech, např. Kill System a Soul Embraced (obojí společně s Rocky Grayem). V současné době propagují tito dva hudebníci společné projekty pod názvem Mourningside a především Machina.

John se stal členem metalové scény v Little Rocku ke konci devadesátých let. Jeho první komerční vystoupení bylo spojeno s Mindrage, kapelou, kterou sám založil a kde zastával pozici zpěváka a zároveň sólového kytaristy. Přibral si basistu Nicka Williamse a bubeníka Chada Wilburna a v červnu 1998 nahráli album "Sown In Weakness, Raised In Power". Na jejich druhém albu převzal úlohu bubeníka Justin Carder (nyní v Hap Hazard). O něco později spojil John síly s kytaristou Living Sacrifice Rocky Grayem a vzniká kapela Kill System. Dalšími členy se stali Chad Moore a Lance Garvin (oba ex-Soul Embraced). Kill System dosud nevydali ani jednu oficiální desku, ale nikdy neříkej nikdy, protože John a Rocky se kapelou stále zabývají. Kill System je ve srovnání s dalšími Johnovými heavy metalovými počiny mnohem melodičtější a skupina má širokou fanouškovskou základnu. Johna můžeme také slyšet jako hostujícího zpěváka na albu Immune (Soul Embraced, 2003).

Poté, co Evanescence podepsali smlouvu s Wind-Up Records, vrátili se do Little Rocku za svými starými přáteli muzikanty, kteří doplnili sestavu tak, aby byla schopná absolvovat turné. John byl v té době doprovodným kytaristou a jeho přítel Rocky se stal bubeníkem. Na debut "Fallen" přispěl John spoluprací při psaní skladby "Taking Over Me". Ačkoli na této desce v songu "Bring Me To Life" hostoval zpěvák Paul McCoy (12 Stones), od té doby měl tento part na živých vystoupeních vždy John. Jeho vokály dodávaly songu určité ostří, které můžeme vystopovat už u kořenů metalové scény Little Rocku.

V květnu 2007 ale po roztržce s Amy John opustil Evanescence. V současné době pracuje na projektu Machina.

http://johnlecompt.com
http://myspace.com/johnlecompt

Členové William Rocky Gray
(Narozen 2. července 1974)
Drums, Percussion (2003-5/2007, live member 2002-2003)


William Gray se narodil 2. července 1974. Má ženu Renée a dva syny Abrahama a Madisona. Žije v arkansaském Jacksonville. Působil v kapele Living Sacrifice. Skladbu "My Tourniquet", kterou napsal pro svou deathmetalovou kapelu Soul Embraced, později "předěllali" Evanescence, když se k nim přidal. V Evanescence působil do května 2007. V současnosti spolupracuje s Johnem LeComptem na projektu zvaném Mourningside a také hraje v kapele Machina.

Rocky je také zdatným kytaristou (byl jím i v Living Sacrifice) a je notoricky známý svými početnými bočními hudebními aktivitami - např. Thy Pain, Shredded Corpse, Soul Embraced, Mourningside a The Burning, což je zatím poslední hudební počin tohoto hudebníka. Kromě hudby produkuje různé kresby a malby, většinou obsahující lebky, netopýry apod. Také navrhl oděvní kolekci.

Návrhy oděvů více na: http://www.crimewaveclothing.com/
http://myspace.com/rockygray
the-burning.com

Zpět
Studiová alba:
2021 The Bitter Truth
2017 Synthesis
2011 Evanescence
2006 The Open Door
2003 Fallen
2000 Origin (demo)
Živé nahrávky:
2018 Synthesis Live (live)
2004 Anywhere But Home (live)

EP:
2003 Mystery
1999 Sound Asleep/Whisper
1998 Evanescence


Skupina:
Jen Majura - Guitars, Backing Vocals
Amy Lee - Lead Vocals, Piano, Keyboards, Additional Programming
Troy McLawhorn - Guitars
Tim McCord - Bass
Will Hunt - Drums
Hosté:
Deena Jakoub - Backing Vocals (08)
Lzzy Hale - Backing Vocals (08)
Carrie Lee - Backing Vocals (08)
Lori Lee - Backing Vocals (08)
Sharon den Adel - Backing Vocals (08)
Lindsey Stirling - Backing Vocals (08)
Taylor Momsen - Backing Vocals (08)
Amy McLawhorn - Backing Vocals (08)
David Campbell - Strings Arrangement
Alan Umstead - Strings Contractor, Concertmaster
Nashville Music Scoring - Orchestra
Scott Kirkland - Programming Production (01)
Diskografie The Bitter Truth
Vyšlo 26. března 2021, Sony Music

Seznam skladeb:
01. Artifact/The Turn (2:26)
02. Broken Pieces Shine (3:57)
03. The Game Is Over (4:22)
04. Yeah Right (3:30)
05. Feeding The Dark (4:21)
06. Wasted On You (4:24)
07. Better Without You (4:02)
08. Use My Voice (4:02)
09. Take Cover (3:17)
10. Far From Heaven (4:56)
11. Part Of Me (3:59)
12. Blind Belief (4:09)
Total Time: (51:25)

Target exclusive and Japanese edition bonus tracks
13. Cruel Summer (Bananarama cover - Live from Home) (3:23)
14. The Chain (Fleetwood Mac cover - from Gears 5) (4:12)
Total Time: (54:55)

Recorded on 2020 at Rock Falcon Studio, Nashville, Tennessee, at Blackbird, Nashville, Tennessee, at Ocean Way, Nashville, Tennessee
Production, Mixing, Recording: Nick Raskulinecz
Wngineering: Nathan Yarborough
Assistant Engineering: Logan Greeson
Strings Engineering: Nick Spezia
Mastering: Ted Jensen
Programming (02-11): Tiago Nunez
Additional Programming: Will B. Hunt
Additional Programming: Chris Vrenna (10)


Skupina:
Amy Lee - Piano, Vocals
Tim McCord - Bass Guitar, Synth
Will B. Hunt - Drums, Programming, Synth
Troy McLawhorn - Lead Guitar
Jen Majura - Rhythm Guitar, Theremin

Hosté:
Lindsey Stirling - Violin (03)
Diskografie Synthesis
Vyšlo 10. listopadu 2017, BMG

Seznam skladeb:
01. Overture (Amy Lee) (0:57)
02. Never Go Back (Lee/Terry Balsamo, Tim McCord, Will Hunt) (Evanescence) (4:50)
03. Hi-Lo (featuring Lindsey Stirling) (Lee/Will B. Hunt) (5:07)
04. My Heart Is Broken (Lee/Balsamo, McCord, Hunt, Zach Williams) (Evanescence) (4:34)
05. Lacrymosa (Lee/Balsamo) (The Open Door( (3:42)
06. The End of the Dream (Lee/Balsamo, McCord, Hunt, Will B. Hunt) (Evanescence) (4:54)
07. Bring Me To Life (Lee/Ben Moody, David Hodges) (Fallen) (4:18)
08. Unraveling (interlude) (Lee) (1:40)
09. Imaginary (Lee/Moody) (Fallen) (4:03)
10. Secret Door (Lee/Will B. Hunt) (Evanescence) (3:48)
11. Lithium (Lee) (The Open Door) (4:05)
12. Lost In Paradise (Lee) (Evanescence) (4:43)
13. Your Star (Lee/Balsamo) (The Open Door) (4:38)
14. My Immortal (Lee/Moody) (Fallen) (4:25)
15. The In-Between (piano solo) (Lee) (2:11)
16. Imperfection (Lee/Will B. Hunt) (4:22)
Total Time: (62:17)

Recorded 2016-2017
Producer: Amy Lee, Will B. Hunt
Conducting, Orchestration: David Campbell
Engineering, Production: Will B. Hunt
Engineering: Ethan Mates (03)
Mixing: Damian Taylor
Mastering: Emily Lazar
Artwork, design, photography: P. R. Brown


Skupina:
Amy Lee - Vocals, Piano, Keyboards, Harp
Will Hunt - Drums
Terry Balsamo - Lead & Rhythm Guitars
Tim McCord - Bass
Troy McLawhorn - Rhythm & Lead Guitars

Hosté:
Chris Vrenna - keyboards, programming
Hiroko Taguchi - Viola, Violin
Claire Chan, Suzy Perelman, Sarah Pratt, Maxim Moston, Michael Roth, Entcho Todorov - Violin
Hiroko Taguchi - Viola, Violin
Anja Wood, Dave Eggar, Claire Bryant - Cello
Jonathan Dinklage - Viola, Violin
Peter Donovan - Bass
Diskografie Evanescence
Vyšlo 7. října 2011, Wind-up Records

Seznam skladeb:
01. What You Want (Amy Lee, Terry Balsamo, Tim McCord) (3:41)
02. Made of Stone (Lee, Balsamo, McCord, Hunt, McLawhorn, Will B.Hunt) (3:32)
03. The Change (Lee, Balsamo, McCord, Hunt, McLawhorn) (3:42)
04. My Heart Is Broken (Lee, Balsamo, McCord, Hunt, Zach Williams) (4:29)
05. The Other Side (Lee, Balsamo, McCord, Hunt) (4:05)
06. Erase This (Lee, Balsamo, McCord, McLawhorn) (3:55)
07. Lost In Paradise (Lee) (4:42)
08. Sick (Lee, Balsamo, McCord, Hunt, B.Hunt) (3:30)
09. End Of The Dream (Lee, Balsamo, McCord, Hunt, B.Hunt) (3:49)
10. Oceans (Lee, Balsamo, McCord) (3:38)
11. Never Go Back (Lee, Balsamo, McCord) (4:27)
12. Swimming Home (Lee, B.Hunt) (3:43)
Deluxe bonus:
13. New Way To Bleed (Lee, Balsamo) (3:46)
14. Say You Will (Lee, Balsamo, McCord) (3:43)
¨ 15. Disappear (Lee, Balsamo, McCord, McLawhorn) (3:07)
16. Secret Door (Lee, B. Hunt) (3:53)
Total Time: (47:15 standard)
                      (61:42 deluxe)


Recorded February 2010 - June 2011 at Blackbird Studio, Nashville, Tennessee
Producer: Nick Raskulinecz
Management: Andrew Lurie
Product Manager: Mike Mongillo
Engineer: Paul Fig
Mixing: Randy Staub
Mixing Assistant: Zach Blackstone
Mastering: Ted Jensen
Assistant Engineer: Nathan Yarborough
Programming: William B. Hunt
Drum Technician: John Nicholson
Bass Technician, Guitars Technician: Mike Simmons
Instrument technician: Phillis Sparks
Concert Master, Contractor: Antoine Silverman
Consultant: David Campbell
Package Design: Michelle Lukianovich
Gregg Wattenberg - A&R
Photography: Chapman Baehler


Nahráli:
Amy Lee - Piano, Programming, Vocals
Terry Balsamo - Guitars
John LeCompt - Guitars, Programming
Will Boyd - Bass
Rocky Gray - Drums
Hosté:
Carrie Lee - Vocals (background)
Choir - Tamara Berard, Melanie Bruno, Alyssa Campbell, Marcella Carmona, Kevin Dalbey, Mary Gaffney, Dwight Stone, Tania Themmen, Talaya Trigueros, Lisa Wall Urgero, Darryl Phinnessee, Joanne Paratore, Susan Youngblood
Lori Lee - Vocals (background)
Millennium Choir - Choir
Diskografie The Open Door
Vyšlo 25. září 2006, Wind-up Records

Seznam skladeb:
01. Sweet Sacrifice (Lee, Balsamo) (3:05)
02. Call Me When You're Sober (Lee, Balsamo) (3:34)
03. Weight of the World (Lee, Balsamo) (3:37)
04. Lithium (Lee) (3:44)
05. Cloud Nine (Lee, Balsamo) (4:22)
06. Snow White Queen (Lee, Balsamo) (4:22)
07. Lacrymosa (Lee, Balsamo) (3:37)
08. Like You (Lee) (4:16)
09. Lose Control (Lee, Balsamo) (4:50)
10. The Only One (Lee, Balsamo) (4:40)
11. Your Star (Lee, Balsamo) (4:43)
12. All That I'm Living For (Lee, LeCompt) (3:48)
13. Good Enough (Lee) (5:32)
Total Time: (54:10)

Recorded September 2005-March 2006
Producer: Dave Fortman
David Campbell - orchestral arrangements
Rory Faciane - drum technician
Dave Fortman - audio production, mixing, producer
Programming: Bon Harris, Leor Dimant, DJ Lethal
Engineer: Jeremy Parker
Assistant Engineer: Mike Hogue, Wesley Seidman
Mastering: Ted Jensen
Concert Master: Simon James
Management: Andrew Lurie
Product Manager: Mike Mongillo
A&R - Darren Majewski, Diana Meltzer, Gregg Wattenberg
Art Direction: Gail Marowitz
Photography: Frank Ockenfels
Contractor: David Sabee
Package Design: Ed Sherman
"The Open Door" je druhé studiové album americké rockové kapely Evanescence. Vyšlo nejdříve v Polsku 25. září, 2006 u Wind-up Records a následně ve více než 20 dalších zemích po celém světě. Původně mělo vyjít v březnu 2006, datum vydání ale bylo změněna kvůli mrtvici kytaristy Terry Balsamo, ztrátou kapely bývalým manažerem a bude Boyd je i Ben Moody odchodu z kapely. Album symbolizuje nový začátek kapely obsahující nové prvky v jejich staré hudbě jako gothic rock, symfonický rock a pop-music, stejně jako pěvecké sbory v několika písních. Proces psaní materiálu pro album trval více než 18 měsíců a většinu písní napsali Amy Lee a Terry Balsamo, album produkoval Dave Fortman.

Nahráli:
Amy Lee - Keyboards, Piano, Vocals
Ben Moody - Guitars
David Hodges - Keyboards, Piano, Programming, String Arrangements
Francesco DiCosmo - Bass
Josh Freese - Drums
Hosté:
Paul McCoy - Vocals (02)
Choir, Chorus - Beverly Allen, Geri Allen, Melanie Jackson, Joanne Paratore, Leslie Paton, Dwight Stone, Richard Stubbs, Talaya Trigueros, Susan Youngblood
Diskografie Fallen
Vyšlo 4. března2003, Wind-Up Records/Epic Records

Seznam skladeb:
01. Going Under (Lee, Moody, Hodges) (3:34)
02. Bring Me to Life (feat. Paul McCoy) (Lee, Moody, Hodges) (3:57)
03. Everybody's Fool (Lee, Moody, Hodges) (3:16)
04. My Immortal (Lee, Moody, Hodges) (4:24)
05. Haunted (Lee, Moody, Hodges) (3:06)
06. Tourniquet (Soul Embraced cover, Lee, Moody, Hodges, Gray) (4:38)
07. Imaginary (Lee, Moody, Hodges) (4:17)
08. Taking Over Me (Lee, Moody, Hodges, LeCompt) (3:50)
09. Hello (Lee, Moody, Hodges) (3:40)
10. My Last Breath (Lee, Moody, Hodges) (4:08)
11. Whisper (Lee, Moody, Hodges) (5:27)
12. My Immortal (Band version on later pressings, Lee, Moody, Hodges) (4:33)
Total Time: (48:50)

Recorded 2002-2003 at Track Record Inc., NRG Recording Studios, Ocean Studios, Conway Recording Studios
Producer: Dave Fortman
Engineer, Producer: Ben Moody
Engineer, Mixing: Mark Curry
Engineer: Jeremy Parker, John Rodd, Bill Talbott
Programming: Zac Baird, Chris Johnson
Mastering: Ted Jensen
Mixing: Jay Baumgardner
Mixing, Producer: Dave Fortman
Assistant Engineer, Engineer: Jason Cupp
Assistant Engineer: Sergio Chavez, Al Fujisaki, Dean Nelson, Sam Story
String Arrangements: Graeme Revell
Stage Crew: Tom Steel, Damon Tedesco
Art Direction: Edwards Sherman
Production Supervisor: Victor Murgatroyd
Diana Meltzer - A&R
Album se stalo komerčně nejúspěšnějším albem vůbec, když se jej prodalo více než sedm miliónů kopií ve Spojených Státech a více než 17 milionů po celém světě. Debutovalo u čísla 7 na Billboard 200, prodalo se jej více než 141000 kopií v prvním týdnu vydání, vrcholu dosáhlo na pozici 3 v červnu 2003. Mezinárodně ovládlo žebříčky ve více než deseti zemích. Deska byla certifikována jako platinová sedmkrát podle Recording Industry Association of America (RIAA) a získala několik certifikací po celém světě.

Album posbíralo kapele pět nominací na 46th Grammy Awards: Album of the Year, Best Rock Album, Best Rock Song, Best Hard Rock Performance and Grammy Award for Best New Artist, vyhrála pak v kategoriích Best New Artist a Best Hard Rock Performance.

Evanescence tvoří ve svém základu pouze dva členové. Zpěvačka Amy Lee a kytarista Ben Moody. Veškerý tvůrčí duch tedy pramení pouze z per dvou lidí, kteří našli prostřednictvím muziky společnou řeč. Z toho lze vyvodit jednoduchý závěr, že sice mluvíme o osobité hudbě, ale na druhou stranu velmi monotónní (budu-li nepříjemná, mohu říci, že by album mohlo mít o polovinu skladeb méně, a pokud chci působit pozitivně, opravdu jsem si ho poslechla celé bez újmy na sluchu). Svou "kariéru" odstartovali skladbou "Understanding", jež proletěla rockovými rádiovými stanicemi a prvně oslovila své posluchačstvo.

Evanescence mají duši. O jejich hudbě se mluví jako o dramatické, epické a temné. I když píseň "Understanding" byla ještě hodně ovlivněna gotickým rockem, celé album "Fallen" spíš sahá k prostorové rockové hudbě, v níž se snoubí melancholické snění s říznými kytarovými riffy. Nejintenzivněji toto žánrové spojení cítíme při pilotní skladbě "Bring Me To Life", která opravdu nepostrádá tvrdost heavy metalu (hostuje v ní jako zpěvák Paul McCoy z 12 Stones) a přitom v ní můžeme vnímat zvuk kapek deště. Ovšem o faktu, že Evanescence nemají šanci sklouznout mezi tvrdé metalové kapely, svědčí hlas zpěvačky Amy Lee. Má velmi známý typ barvy, který je charakteristický pro spoustu profesionálních popových zpěvaček. Umí si s ním krásně pohrát, především na bázi dynamiky. Nepoužívá zastřené techniky a soustředí se na čistý "nebeský" vokál. Nejvíc svou osobitost "prodává" v písni Hello, jež patří opravdu mezi nejzasmušilejší a nejpříjemnější skladby na Evanescence tvoří ve svém základu pouze dva členové. Zpěvačka Amy Lee a kytarista Ben Moody. Veškerý tvůrčí duch tedy pramení pouze z per dvou lidí, kteří našli prostřednictvím muziky společnou řeč. Z toho lze vyvodit jednoduchý závěr, že sice mluvíme o osobité hudbě, ale na druhou stranu velmi monotónní (budu-li nepříjemná, mohu říci, že by album mohlo mít o polovinu skladeb méně, a pokud chci působit pozitivně, opravdu jsem si ho poslechla celé bez újmy na sluchu). Svou “kariéru” odstartovali skladbou "Understanding", jež proletěla rockovými rádiovými stanicemi a prvně oslovila své posluchačstvo.

Evanescence mají duši. O jejich hudbě se mluví jako o dramatické, epické a temné. I když píseň "Understanding" byla ještě hodně ovlivněna gotickým rockem, celé album "Fallen" spíš sahá k prostorové rockové hudbě, v níž se snoubí melancholické snění s říznými kytarovými riffy. Nejintenzivněji toto žánrové spojení cítíme při pilotní skladbě "Bring Me To Life", která opravdu nepostrádá tvrdost heavy metalu (hostuje v ní jako zpěvák Paul McCoy z 12 Stones) a přitom v ní můžeme vnímat zvuk kapek deště. Ovšem o faktu, že Evanescence nemají šanci sklouznout mezi tvrdé metalové kapely, svědčí hlas zpěvačky Amy Lee. Má velmi známý typ barvy, který je charakteristický pro spoustu profesionálních popových zpěvaček. Umí si s ním krásně pohrát, především na bázi dynamiky. Nepoužívá zastřené techniky a soustředí se na čistý "nebeský" vokál. Nejvíc svou osobitost "prodává" v písni Hello, jež patří opravdu mezi nejzasmušilejší a nejpříjemnější skladby na "Fallen". Amy Lee je v ní doprovázena pouze klavírem, k němuž se přidává violoncello. Zpěvaččin talent je také naplno využit ve skladbách jako např. "Haunted", v nichž aranžovala sbory a jež oživují monumentální atmosféru. Kytara Bena Moodyho nijak neexceluje, jejím úkolem je dokreslit předurčenou náladu, takže fanoušci rockové kytary by neměli očekávat nějaká oslňující sóla, nýbrž čistě účelnou hru. Mnohem symboličtěji působí klavír Davida Hodgese nebo houslové party.

Amy Lee podotýká, že kapele jde v prvé řadě o určité poselství. Jestli se budete chtít nabažit této muziky, nesmíte za žádnou cenu opomenout "zádumčivé" texty.

"Fallen"
. Amy Lee je v ní doprovázena pouze klavírem, k němuž se přidává violoncello. Zpěvaččin talent je také naplno využit ve skladbách jako např. "Haunted", v nichž aranžovala sbory a jež oživují monumentální atmosféru. Kytara Bena Moodyho nijak neexceluje, jejím úkolem je dokreslit předurčenou náladu, takže fanoušci rockové kytary by neměli očekávat nějaká oslňující sóla, nýbrž čistě účelnou hru. Mnohem symboličtěji působí klavír Davida Hodgese nebo houslové party.

Amy Lee podotýká, že kapele jde v prvé řadě o určité poselství. Jestli se budete chtít nabažit této muziky, nesmíte za žádnou cenu opomenout "zádumčivé" texty.

A co mám říci já na poslech první desky? Jsem prostě nadšen !!! Už dlouho jsem neslyšel tak dobře poslouchatelnou desku.... Naposledy snad první CD od skupiny ASIA, které se mi rovněž zalíbilo stejně rychle.

Celá deska má takový fantastický drive, že se o tom snad nedá ani psát, to se musí prostě slyšet.

Vůbec nesouhlasím s hodnocením kapely, kde byla označena jako reklamní tahák a marketingový tah... Spoustě lidí, co znám se deska zalíbila snad na první poslech. Hutný rockový rytmus a řízný zvuk kytar, mimochodem velmi dobře sejmutých a dimenzovaných dává všem písním takový švih, jak se málokdy slyší i u lepších metalových kapel. Kytarové riffy jsou plny švihu a značně rytmické a ženou písně neomylně kupředu, podle naléhavosti výpovědi zextu. A nad tím vším ční zpěv. Dívčí zpěv, čistý, jistý ve všech polohách. Ve SPARKU psali, že se stává nudným až monotónním. Ale mě to nepřipadá ani při dvacátém poslechu desky. Zvláště hezké jsou dvě pomalé písně, které jsou jen s doprovodem klavíru a smyčců. Z nich lze cítit tu správnou naléhavost, která zní ze zpěvu Amy Lee. Všechny písně mají aranžmá plné chytrých zvratů a přechodů, o kterých sice nelze napsat, že by by byly příliš originální, zvláště v dnešní době, kdy se kopíruje kdeco, pokud to má komerční úspěch, ale v písních skupiny EVANESCENCE jsou skloubeny tak, že to vcelku působí velmi přirozeně a nenásilně.

Nahráli:
Amy Lee - Vocals
Ben Moody - Guitars, Bass, Drums
David Hodges - Piano, Keyboard, Vocals
Hosté:
Stephanie Pierce - Vocals (09)
William James Boyd Esquire, III - Bass (10)
Bruce Fitzhugh (Living Sacrifice) - Vocals (09)
Suvi Petrajajrvi, Sara Moore, Catherine Harris, Samantha Strong - Female Vocal Ensemble (06)
Diskografie Origin
Vyšlo 2000, Wind-up Records

Seznam skladeb:
00. Anywhere (Outtake) (0:25)
01. Origin (intro) (Lee, Moody, Hodges) (0:35)
02. Whisper (Origin version) (Lee, Moody, Hodges) (3:56)
03. Imaginary (Origin version) (Lee, Moody, Hodges) (3:31)
04. My Immortal (Origin version) (Lee, Moody, Hodges) (4:26)
05. Where Will You Go (Origin version) (Lee, Moody, Hodges) (3:47)
06. Field Of Innocence (Lee, Moody, Hodges) (5:13)
07. Even In Death (Lee, Moody, Hodges) (4:09)
08. Anywhere (Lee, Moody, Hodges) (6:03)
09. Lies (feat. Bruce Fitzhugh from Living Sacrifice) (Lee, Moody) (3:49)
10. Away From Me (Lee, Moody, Hodges) (3:30)
11. Eternal (Instrumental) (Lee, Moody, Hodges) (7:22)
Celkový čas: (46:46)
"Origin" je v podstatě prvním albem Evanescence, které bylo nahráváno v domácích podmínkách a vydáno vlastním nákladem. Bohužel však nezaznamenalo žádnou větší odezvu, která se dostavila až po dalším albu "Fallen". Amy Lee tuto kompilaci nepovažuje za album v pravém slova smyslu; zmiňuje se o ní jako o kolekci demo nahrávek, kterou "hezky oblékli", aby je mohli poslat různým nahrávacím labelům. Album obsahuje rané verze "Whisper", "Imaginary" a "My Immortal", které se objevily na debutovém studiovém albu, stejně jako nově přehranou verzi skladby "Where Will You Go", která se předtím objevila na EP vydaném v roce 1998. Tři skladby byly vynechány - "Catherine", "Spanish" a "Listen to the Rain". "Listen To The Rain" měla být vložena mezi skladby "Eternal" a "Demise, ale poté, co byly obě skladby sloučeny do jediné, už se neobjevila.Skupina:
Amy Lee - Piano, Keyboards, Vocals
Tim McCord - Bass Guitar, Synth
Will B. Hunt - Drums, Programming, Synth
Troy McLawhorn - Lead Guitar
Jen Majura - Rhythm Guitar, Theremin

Hosté:
Lindsey Stirling - Violin (03)
Diskografie Synthesis Live
CD/DVD Live, vyšlo 12. října 2018, Eagle Rock Entertainment

Seznam skladeb:
Orchestra opening
01. La Strada (by Nino Rota) ()
02. La Chasse (by Wolfgang Amadeus Mozart) ()
03. Pavane (by Gabriel Fauré) ()
04. Moonlight Sonata (by Ludwig van Beethoven) ()
05. Lacrimosa (by Wolfgang Amadeus Mozart) ()
06. Sally's Song (by Danny Elfman) ()
Evanescence with orchestra
01. Overture ()
02. Never Go Back ()
03. Lacrymosa ()
04. End Of The Dream ()
05. My Heart Is Broken ()
06. Lithium ()
07. Bring Me To Life ()
08. Unraveling ()
09. Imaginary ()
10. Secret Door ()
11. Across The Universe (The Beatles cover, played on second North American leg) ()
12. Hi-Lo (with Lindsey Stirling on second North American leg) ()
13. Lost In Paradise ()
14. Your Star ()
15. My Immortal ()
16. The In-Between ()
17. Imperfection ()
Encore
18. Speak To Me ()
19. Good Enough ()
20. Swimming Home / Weight Of The World ()
Total Time: (00:00)
Concert film was recorded during their fall 2017 tour at Foxwoods Resort Casino Grand Theater in Connecticut and directed by P. R. Brown and mixed by Damian Taylor. The set will contain the entire concert with a live orchestra and include the music video for "Hi-Lo".

Nahráli:
Amy Lee - Vocals, Piano
Rocky Gray - Drums
John LeCompt - Guitars, Vocals (10)
Terry Balsamo - Guitars
William Boyd - Bass

Producer: James O'Brien, Amy Lee, Dave Fortman (14)

Diskografie Anywhere But Home
Vyšlo 23. listopadu 2004, Wind-up Records

Seznam skladeb:
CD:
01. Haunted (Lee, Moody, Hodges) (4:04)
02. Going Under (Lee, Moody, Hodges) (3:57)
03. Taking Over Me (Lee, Moody, Hodges, LeCompt) (3:57)
04. Everybody's Fool (Lee, Moody, Hodges) (3:40)
05. Thoughtless" (Korn cover) (4:37)
06. My Last Breath (Lee, Moody, Hodges) (3:53)
07. Farther Away (Lee, Moody, Hodges) (5:02)
08. Breathe No More (Lee) (3:33)
09. My Immortal (Lee, Moody, Hodges) (4:38)
10. Bring Me to Life (Lee, Moody, Hodges) (4:43)
11. Tourniquet (Lee, Moody, Hodges, Rocky Gray) (4:17)
12. Imaginary (Lee, Moody, Hodges) (5:25)
13. Whisper (Lee, Moody, Hodges) (5:45)
14. Missing" (Studio version - Lee, Moody, Hodges) (4:16)
Total Time: (61:47 CD)
DVD: Concert (58:00)
01. Haunted (intro)
02. Haunted
03. Going Under
04. Taking Over Me
05. Everybody's Fool
06. Thoughtless" (Korn cover)
07. My Last Breath
08. Farther Away
09. Breathe No More
10. My Immortal
11. Bring Me to Life
12. Tourniquet
13. Imaginary
14. Whisper
Music videos (17:00)
01. My Immortal
02. Everybody's Fool
03. Bring Me to Life
04. Going Under
Behind the scenes (60:00)
01. Life On the Road
02. Showtime
03. Bloopers
04. Evanescence Unleashed
05. End credits: "Missing"
Extra:
01. Bring Me to Life (Live in Las Vegas, inc. as an easter egg) (5:00)
Total Time: (140:00 DVD)
"Anywhere But Home" je první živé album a DVD, které rockové kapele Evanescence vyšlo v roce 2004. Obsahuje všechny čtyři videoklipy z "Fallen", hodinový záznam zpoza scény a záznam koncertu v Le Zénith v Paříži ze dne 25. května 2004. Také obsahuje dříve nevydanou píseň na CD s názvem "Missing", kterou hrávají pravidelně i na koncertech; je-li umístěn na konci disku, CD vložka vykazuje jako trať osm nicméně to je ve skutečnosti stopy 14 a nesprávně označené "Whisper".Nahráli:
Amy Lee - Keyboards, Piano, Vocals
Ben Moody - Guitars, Bass, Drums
David Hodges - Keyboards, Piano, Programming, String Arrangements
Hosté:
Franceso DiCosmo - Bass
Josh Freese - Drums
Millenium Choir - Geri Allen, Eric Castro, Melanie Jackson, Karen Matranga, Joanne Paratore, Lesley Paton, Dwight Stone, Rick Stubbs, Talaya Trigueros, Susan Youngblood
Diskografie Mystery
Vyšlo 14. ledna 2003, Self-released/Wind-up

Seznam skladeb:
01. My Last Breath (Fallen version) (Lee/Moody/Hodges) (4:07)
02. My Immortal (Mystary version) (Lee/Moody/Hodges) (4:40)
03. Farther Away (Fallen B-side version) (Lee/Moody/Hodges) (3:58)
04. Everybody's Fool (Fallen version) (Lee/Moody/Hodges) (3:16)
05. Imaginary (Mystary version) (Lee/Moody/Hodges) (4:17)
Celkový čas: (20:18)

Producer: Dave Fortman
"Mystary" je název nahrávky akustického Juanita Show v lednu 2003 ještě před vydáním alba "Fallen" na začátku března prodavaného jako promo EP. Podle Benova vyjádření šlo o "Fallen sampler", obsahující několik věcí, které nejsou na albu. Originální EP bylo vypálené, neoznačené, pouze v papírovém obalu. Prodávalo se u stolu s ručně psanou připnutou poznámkou "Mystery CD - $5" (s "a" v pravopisu).

Nahráli:

Diskografie Sound Asleep/Whisper
Vyšlo 1999, Bigwig Enterprises

Seznam skladeb:
01. Give Unto Me (Sound Asleep) (Instrumental) (2:00)
02. Whisper (Sound Asleep) (Demo) (4:06)
03. Understanding (Sound Asleep) (4:55)
04. Forgive Me (3:01)
05. Understanding (Evanescence EP Version) (7:23)
06. Ascension Of The Spirit (Instrumental) (11:48)
Total Time: (33:13)

Distributed: Evanescence
Made By: Ben Moody
EP "Sound Asleep EP" bylo skupinou distribuováno v srpnu 1999 přátelům a členům rodin, vyhotovilo se jej pouze 50 kopií, které vypálil Ben Moody na svém počítači za pomoci BigWig Enterprises. Obsahuje dvě verze písně "Understanding", které skupinu proslavily v místním rádiu. Toto EP je také často označováno jako EP "Whisper" a obsahuje dva skryté songy. Posledních 12 minut nahrávky se tváří prázdně, ale to jen proto, aby vás lépe překvapila skrytá instrumentální hříčka "Ascension Of The Spirit".

Nahráli:
Amy Lee - Lead Vocals, Piano, Keyboards, Arranged (01-07)
Sthephanie Pierce - Backing Vocals (06)
William Boyd - Bass, Guitar, Backing Vocals (02)
Ben Moody - Guitar, Drums, Keyboards, Programmed, Arranged (01-07)
Matt Outlaw - Drums (02,05)
Rocky Gray - Drums (06)
Diskografie Evanescence
Vyšlo 1998, BigWig Enterprises

Seznam skladeb:
01. Where Will You Go (3:55)
02. Solitude (5:47)
03. Imaginary (4:01)
04. Exodus (3:05)
05. So Close (4:31)
06. Understanding (7:24)
07. The End (2:00)
Total Time: (30:43)
Ep "Evanescence" se prodávalo ve Vino baru v roce 1998 a rozdávali je rodinným příslušníkům kapely po $15 za každou kopii. EP byla limitována 100 kusy a vyrobil ji Benjamin Robert Moody (Ben Moody). V podobě vypáleného CD-R je Amy Lee a Ben Moody prodávali na koncertě ve Vino's v Little Rocku. Toho večera se také všechny vyprodaly.

Zpět
Evanescence 2011

Amy Lee

Jen MajuraEmma Anzai

Evanescence 2022

Zpět
Oficiální stránky:
www.evanescence.com/

evanescence.aktualne.cz
www.mylastbreath.co.uk
www.evanescencewebsite.com

Nahoru ProgressRock
Made by 
8.1.2016
Menu Poslední aktualizace: 24.4.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!