EcholynZpět...
Echolyn je americká progressive rocková kapela pocházející z východní Pennsylvanie. Silně ovlivněná kapelou GENTLE GIANT má tato vynikající americká kapela dostatek muzikantství k tomu, aby předváděla silný, složitý, ale přesto krásný progresivní rock. Název skupiny je tak jedinečný jako její samotná hudební produkce, pohybující se v teritoriu progresivního rocku a jazzu. Hudba je plná detailů, a to jak v silných pasážích nebo i v těch nejtišších akustických náladách. Podobně jako u GG piano Fender Rhoades přenáší hudbu do vyšších sfér v klidných místech. Báječná akustická kytara je stále přítomna, aby přerušila vždycky ve správný čas tok energie. Není tam o nic více. Toto je esenciální americký rock a album "The World" je jejich mistrovským dílem.

Počátky kapely (1989-1995)

Echolyn vznikli v roce 1989, když kytarista Brett Kull a bubeník Paul Ramsey, členové nedávno rozpadlé cover kapely Narcissus, vytvořili novou skupinu zaměřenou na originální skladby. V kapele Narcissus totiž přehrávali pouze převzaté cover skladby, což je časem přestalo bavit. O rok později se k nim přidal Christopher Buzby a vznikl tak základ Echolyn s cílem soustředit se zcela na původní originální hudbu. Brzy se spojili s veteránem Narcissus, zpěvákem Rayem Westonem a baskytaristou Jesse Reyesem a rychle začali koncertovat a nahrávat své eponynymní debutové album "Echolyn", které vyšlo v roce 1991. Ještě během natáčení tohoto alba byl Reyes na postu basisty nahrazen Tomem Hyattem, který se nastálo přihlásil do kapely během nahrávacího procesu tohoto prvního studiového alba. "Echolyn" vyšlo jako nezávisle na vlastním labelu Bridge Records a první výlisky se rychle vytratily. CD bylo jednu chvíli dokonce vyhledávaným sběratelským zbožím a na několika internetových aukčních místech přinášelo vysoké zisky. Echolyn byli opravdu vítaným přírůstkem nové, jedinečné a náročné hudby ve všeobecně mizerném čase pro progresivní rockovou hudbu.S touto sestavou nahráli Echolyn v roce 1992 i své druhé album "Suffocating The Bloom", kterou dnes mnozí považují za progresivní rockovou klasiku z počátku 90. let. Album obohatily dvou a třídílné vokální harmonie, pro Echolyn charakteristické, s pevně semknutým, vyhraněným a velice přesným instrumentálním hudebním doprovodem a přineslo také 25 minutový opus "A Suite For The Everyman". V textech se "Suffocating The Bloom" zabývá ztrátou dětské nevinnosti a idealismu. Na jaře 1993 pak kapela vydala čtyřskladbové unplugged EP s názvem "...and every blossom". Těmito nahrávkami, hlavně však albem "Suffocating The Bloom", upoutali pozornost manažerů společnosti Sony Music a v létě 1993 Echolyn podepsali smlouvu na několik alb u společnosti Sony / Epic / 550 Music.

V té době hráli Echolyn živě a odehrál vyprodaná vystoupení po celém regionu Philadelphia, nejpozoruhodnější však byly v Ambler, 23 East a Chestnut Cabarets a v Theater of the Living Arts na South Street ve Philadelphii.Také se uvedli na progresivním rockovém hudebním festivalu ProgFest '94 v Los Angeles, CA, těsně před vydáním vlastního debutu u labelu Sony / Epic / 550 Music. Za jejich oficiální debut tak bývá považován až titul "As The World", vydaný pod značkou Sony 550 Music/Epic Records z března 1995, který koprodukoval Glenn Rosenstein, trojnásobný držitel cen Grammy. Album "As The World" jse stalo nekompromisním dílem hudebního směřování kapely. Nahrávalo se v Nashville, TN, na jaře 1994 a vyšlo v březnu 1995 s pochvalnými recenzemi, protože rozbíjelo hudební a lyrické stereotypy a přineslo upřímné a umělecké prohlášení o přizpůsobení se a splynutí s těžkým stavem lidské existence.

V té době mnozí hovořili o Echolyn jako o nejlepší šanci pro lepší chápání progresivní hudby hlavním proudem, nicméně Kapela a label se však neshodli na hudebním směru kapely a Sony následně zlostně odmítli podporovat turné, čili ten nejlepší způsob, jak se dostat k novým posluchačům. V podstatě tak začal konec krátkotrvající kariéry Echolyn pod nějakým labelem. Skupina byla nucena propagovat album "As The World" bez podpory Sony Music. Zahajovala inaugurační festival ProgDay v severní Karolíně v září 1995 bez podpory labelu a krátce poté byla vyloučena ze společností Sony. Kapela z toho byla rozčarována, Hyatt a Buzby opustili skupinu a po více než 250 živých vystoupeních a čtyřech studiových albech se zdálo, že historie kapely došla ke svému konci. V roce 1996 vydala pouze pohrobkové album demo a živých skladeb nazvané "When The Sour Turns To Sweet" u labelu SynPhonic a Cyclops, GFT. CD představilo funkční ukázky nevydaných nových písní, živé skladby nahrané na ProgDay '95 v Severní Karolíně, akustickou verzi skladby "Meaning And The Moment" a ranou skladbu Genesis "When The Sour Turns To Sweet", kterou společnost Sony zamítla uvolnit na tributní album Genesis u labelu Magna Carta s názvem "Supper's Ready".

Přesto si pětice muzikantů vytvořila po dobu čtyřletého koncertování, nahrávání a všemožné prezentace celkem silnou základnu fanoušků doma i po celém světě. Týdně jim přicházely maily z Itálie, Švédska nebo dokonce z Japonska. Fanoušci vedli pomocí internetu diskuze o všech třech albech vydaných ve vlastní režii, psali recenze a reagovali na jejich koncerty. Pro kapelu to bylo celkem milé překvapení a ujištění, že to co dělají, je správné. Echolyn odehráli v roce 1993 i svůj první koncert v Kanadě. Zpěvák Ray Weston na to vzpomínal slovy: "Mysleli jsme si, že nás tam nikdo nezná, ale hned když jsme vstoupili do klubu, začali přicházet diváci. Před pódiem se shluklo asi 200 fanoušků, z nichž mnozí z nich znali nazpamět i všechny naše texty!"

Mezidobí (1996-1999)

Přesto při rozčarování z přístupu vydavatelství nastala pauza v činnosti kapely. Ray Weston, Brett Kull a Paul Ramsey vytvořili novou, polo-progresivní rockovou skupinu s názvem Still a vydali počátkem roku 1996 album "Always Almost" pod hlavičkou vydavatelství Geoff Logsdon's Pleasant Green. Album přineslo skladby spíše ve formátu hard rock se silným, melodickým přístupem. Později ještě téhož roku skupina změnila svůj název právě na Always Almost a vydali mnohem více progresivněji orientované album s názvem "God Pounds His Nails", také u Pleasant Green. Na albu se onjevila cover verze skladby Gentle Giant "Aspirations".

Kull a Ramsey také začali nahrávat a koncertovat jako hostující hudebníci s významnou folk-rockovou skupinou Gray Eye Glances na jejich obou studiových albech a živých koncertech.

Chris Buzby mezitím zformoval více jazzově zaměřenou progresivní rockovou kapelu Finneus Gauge, pojmenovanou po Phinease Gageovi, staviteli železnice z 19. století, který přežil poté, kterému při nehodě prošel hlavou kus železa. V kapele také vystupoval Chrisův mladší bratr John na bicí (později zformoval Land Of Chocolate) a talentovaný fusion kytarista Scott McGill. Doplnili je ještě basista Chris Eike a vokalistka Laura Martin. Kapela částečně naznačuje, že se hudebně nachází někde mezi U.K. a kapelou Bruford. Kytarista McGill jakoby vycházel ze stylu kytaristy Alana a zpěvačka je úplně mimo jakákoliv rozmezí, když při prvním poslechu zní jako Geddy Lee. V roce 1997 kapela natočila a vydala svůj debut "More Once More". Jejich druhá deska "One Inch Of The Fall" vyšla pak v roce 1999.

Finneus Gauge 
Magazín Keyboard zařadil v kategorii "5 nejlepších desek roku 1997" i album "More Once More", zatímco Guitar World zařadil v roce 1998 kapelu Finneus Gauge mezi "10 nejlepších v současném progresivním rockovém undergroundu" (One of the 10 Best in the Current Progressive Rock Underground).

Během této doby byli Echolyn požádáni labelem Magna Carta Records o příspěvek k tributnímu albu Jethro Tull. Weston, Kull a Ramsey, kteří vlastnili ochrannou známku jména Echolyn, si zvolili píseň "One Brown Mouse" a nahráli ji na kompilační CD "To Cry You a Song: A Collection of Tull Tales", která vyšla 2. července 1996. Disk obsahoval covery Jethro Tull, na kterém se mimo jiné představili také Keith Emerson (s Mick Abrahams, Clive Bunker, a Glenn Cornick), Magellan a John Wetton.

Historie napodruhé (2000-současnost)

Echolyn se formálně zreformovali, bez Toma Hyatta, na jaře 2000. Ray Weston převzal basové povinnosti a nový člen Jordan Perlson, absolvent Berklee College of Music a bývalý Buzbyho student, doplnil Ramseyho na bicí a percussion. Tato sestava vyprodukovala v roce 2000 album "Cowboy Poems Free", novou sbírku deseti skladeb a jejich první studiové album po více než čtyřech letech. Jedná se o volné koncepční album věnované 20. století Ameriky - Americana. Echolyn zahrál pár živých vystoupení na podporu alba, nejvýznamnějším vystoupením bylo v dusném horku a improvizační přehlídka v předprogramu NEARfest v roce 2000 v Allentown, PA.

Echolyn se vrátil zpět do studia na konci léta roku 2000, aby začal pečlivě pracovat na svém dalším albu s názvem "mei", které vyšlo v červnu 2002. Kapela se vždy snažila o další výzvy a hudební dobrodružství a tohle album v tomto směru obsahuje jen jedinou, za to až 50 minutovou skladbu a jedná se o moderní verzi symfonické zvukové básně. Představilo se na něm také několik hostujících hudebníků na tympány, marimbu, s vibrafony, klarinety, flétnami, houslemi a violoncellem.

Po úspěchu "mei" se Echolyn rozhodli předvést současnou živou show na turné na pár koncertech v Philly, Baltimore, Kanadě a Bostonu. Po pozitivním celosvětovém přijetí "mei" se skupina rozhodla, že je čas opravdu vyprázdnit šupléky a dát novějším fanouškům všechno, co hledali a oddaným fanouškům dokončit všechny nevydané skladby a výstupy z posledních let. Tak se zrodilo album "A Little Nonsense: Now And Then", které vyšlo v prosinci 2002. Tato krabicová sada zahrnovala všechny re-mastery od debutového alba Echolyn, "...and every blossom" a "When The Sour Turns To Sweet". Vydáním této sady se nakonec oficiálně zavřely dveře za prvními 13 lety Echolyn.

Poté, co Tom Hyatt vystupoval jako host s kapelou v roce 2002 a počátkem roku 2003, se Tom oficiálně připojil k Echolyn na podzim roku 2003. Doposud ve své kariéře kapela neměla ve svém životě jednu věc - živé album. Nastal konečně čas na oficiální live bootleg album "The Jersey Tomato", které vyšlo jako 2CD v limitované edici a bylo vyprodáno ještě předtím, než byly skutečné disky CD a balíčky dokonce připraveny k odeslání. Obsahuje 13 živých skladeb Echolyn a mocnou kompletní skladbu "mei" bez komorního orchestru. Tato nahrávka byla zaznamenána na vystoupení Echolyn v The Jersey ProgHouse v září 2002.

Echolyn vždy hledali další výzvu a proto také začal plánovat práci v novém médiu. Během roku 2003 skupina odehrála několik živých koncertů v Baltimore, Quebec, Lowell, MA a Pennsylvánii, která byla natočena pro vydání živého DVD. V roce 2004 pak bylo vydáno DVD "Stars And Gardens", které obsahovalo live filmové záběry Echolyn z předcházejícího roku a video s dokumentárním filmem o celé historii kapely. DVD vyšlo 7. září 2004 a konečně umožnilo fanouškům mimo USA vidět kapelu na jevišti i ve studiu. S pozitivními recenzemi přicházejícími z celého světa, DVD dále podpořilo úspěch jedinečné americké kapely, která nadále vzdoruje výzvám a posunuje hranice původní progresivní rockové hudby.


Sólová alba, která vydal Brett Kull, "Orange-ish Blue" (2002) a "The Last of the Curlews" (2008), plus album Raye Westona "To Is My Halo" (2003) jsou jen dalším důkazem, že originální a hudební díla členů Echolyn nikdy nebyly dokončeny a ještě zdaleka nenahráli všechno. Všechny tři sólová alba se zdála hudebním fanouškům z celého světa jako smělé, nevyhnutelné a byly hudebním krokem vpřed pro Bretta i Raye.

S opětovným vydáním alba "As The World" v červenci 2005 vyšlo společně i doprovodné DVD kapely, které nabídlo mnoho ukázek z "As The World" natočených v Michiganu jen 2 dny před jeho původním vydáním z března 1995. První album z kompletně obnovenou sestavou se stalo "The End Is Beautiful", která vyšlo 23. srpna 2005 a přineslo městské, vyostřené, poněkud vracející se k základům rockové album. Bezprostředně po jeho vydání následovalo první evropské turné kapely začátkem září roku 2005. S 9 přehlídkami v 6 zemích během 15 dnů bylo evropské turné nespoutaně úspěšné v tom, že skupina nejenže udělala všechna svá vystoupení sama, ale naplánovala si ta výstoupení, výjezdní autobusy, místa a vybavení, dokonce si pomohli i finančně - dokázali si opět svůj DIY (udělej si sám), že přístup k psaní, vydávání a propagaci vlastní hudby a turné má stále své výhody. S mnoha novými přáteli a zaoceánskými fanoušky, a skutečnými tvářemi, které se objevily s e-mailovými adresami, se vrátili domů unavený, ale naplněný dalšími dobrodružnými výzvami. Vystoupení dokonce inspirovaly kapelu ke složení nové písně "15 Days", kterou přispěli na kompilační album "After the Storm" (NEARfest Records), které bylo vydáno na podporu přeživších z katastrofy hurikánu Katrina. Kapela se později v září 2006 představila na inauguračním Festival des Musiques Progressives de Montréal v kanadském Quebecu.

Sedm dlouhých let se nadále rozvíjela kapela, která pracovala v činnosti a pauzírování, aby vydala další studiové album a zahrála další brilantní show v Severní Americe. Po několika falešných oznámeních si skupina nakonec uvědomila, že tato další materiál bude a může být vydán pouze tehdy, když nastane čas... a čas se protáhl. V roce 2008 vyšlo revidované nově remasterované vydání desky "Cowboy Poems Free", která objevila jako sólová práce Bretta Kulla. V roce 2009 Echolyn pokračovai sporadicky v koncertování.
Konečně dne 19. června 2012 se všechny správné skladby, aranžmá a nahrané skladby dostaly do žádaného stavu, aby vytvořily nové 2CD. Přebal byl úplně bez názvu, ale neformálně se album označuje jako "2012" a prodávalo se jako 2CD, 2LP vinylové vydání s limitovanou edicí 500 kopií. Tento krásně melodický, zralý a introspektivní soubor osmi písní nejlépe zachycuje Echolyn, kteří dělají to, co umí nejlépe - psaní písní o životě a skutečném životě - stále s důležitou připomínkou pro členy kapely, proč Echolyn vznikli v září 1989 na prvním místě: skládat společně opravdu poctivou a originální hudbu. S prodejem alba ve více než 30 000 kopií do dnešního dne, se album tohoto roku 2012, fanoušky vzato na milost pod názvem "windowpane album", pokračuje uzanechávat svůj význam v hudebním světě s introspektivními, proměnlivými texty písní, bujnou a silnou hudbou, spojenou s intimní a prořídlým hudebním aranžmá. Následně kapela vydala dalších sedm skladeb přes Bandcamp, včetně živé nahrávky remixu "15 Days", odložené skladby z alba "Accumulated Blur" a "Moments With No Sound", a také skladby napsané ve stejném období jako album, které však nebyly dokončeny "Crows Fly By" a "Another Stone".

Dne 1. července 2015 otevřeli Echolyn na dva týdny předprodejní www stránku pro své osmé studiové album s názvem "I Heard You Listening". Album bylo k dispozici na CD, na 180 gramovém vinylu s datem zveřejnění 31. července 2015. Počáteční recenze alba byly mimořádně pozitivní, album debutovalo na internetovém rozhlasovém programu ProgScape Radio ve středu 15. července.

Hudba skupiny je označovaná jako progresivní rock v tom pravém smyslu slova. Klasikou odchovaný a vystudovaný klávesista Chris Buzby to vysvetluje: "Všechno v naší hudbě je složené a aranžované s využitím více tématy a variacemi, melodiemi a mnoha harmonií, různými akordovými a písňovými strukturami. Pomocí této kombinace všeho vzniká ta pravá progresivní hudba. Stále se snažíme dostat k něčěmu novému a překročit hranici toho, co jsme již dosáhli." S tím souhlasí i basista Tom Hyatt: "Myslím si, že podnět, kdy je každý z nás ovlivněn klasikou, jazzem, popem a rockem je důvodem k tomu, proč je naše tvorba taková, jaká je". Členové Echolyn nemají obavy ze znění anebo z identity, která se vzdaluje zaběhanému normálu. V tom spočívá velká část jejich nekonečné síly hudebního vyjádření.

Zpět...
Členové:
Brett Kull - Guitars, Vocals
Chris Buzby - Keyboards, Vocals
Ray Weston - Vocals, Bass
Paul Ramsey - Drums, Percussion
Tom Hyatt - Bass
Bývalí členové:
Jesse Reyes - Bass
Jordan Perlson - Percussion (člen při "Cowboy Poems Free", host na "mei")

Členové
(Celým jménem Brett William Kull)
(Narozen 6. července 1966, West Point, Pennsylvania)
Guitars, Vocals


Brett Kull je multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, producent a zvukový inženýr ze Spojených států. Je nejznámější jako zakládající člen skupiny Echolyn, a dlouholetým člen Gray Eye Flances. Brett je také pomocný inženýr, který sdílí svou lásku ke zvukovému inženýrství a zvukovému designu.

Brett také nahrával s Grey Eye Glances, Still/Always Almost, Land Of Chocolate a mnoha dalšími kapelami a hudebníky.
Sólově vydal:
2014 "Triggers and Lovers: A Collection Of Skeletons Songwriter"
2008 "Last Of The Curlews"
2002 "Orangish-Blue"
Členové Christopher Buzby
Keyboards, Vocals

Chris je klávesista pennsylvanské kapely Echolyn.

Buzby získal v roce 1993 bakalářský titul na Moravian College v Bethelen, PA, v roce 2005 získal magisterský titul v oboru hudební výchovy z West Chester University v West Chester, PA. Byl také členem a koncertoval s The Philadelphia Boys Choir a členem sborového souboru byl po celou dobu dospívání. Ve společnosti Abington Friends School byl horlivým a aktivní účastníkem jak sborových, tak i divadelních programů.

Buzby také skládá, nahrává, koncertuje a zpívá v mezinárodně uznávané skupině Echolyn, pětičlenném originálním progresivním rock/fusion souboru, který v devadesátých letech podepsal smlouvu se Sony Music / Epic Records tři roky. Skupina vydala několik studiových a živých alb, vystupovala a koncertovala v USA, Kanadě a Evropě. V roce 2015 dokončila své desáté studiové album, které pak vyšlo na podzim.

Buzby a jeho manželka Alison se přestěhovali do svého domu v Selbyvillu a užívají si života na východním pobřeží se svými dvěma whippety, Monou a Abe. Kromě hudby se Buzby věnuje golfu, financím, tráví čas se svou rodinou, vaří vlastní piva, rád cestuje, jezdí na kole a realizuje domácí a zahradní projekty.
Členové
Vocals, Bass

Ray je zakládající člen kapely Echolyn.

Dne 1. ledna 2003 vydal své jediné sólové album "This Is My Halo", které je ve stylu, jako když se Francis Dunnery setká s Wilco.
Členové Paul Ramsey
(Narozen 24. ledna 1966, Cheltenham, Pennsylvania, United States)
Drums, Percussion


Paul Ramsey je americký rockový bubeník a perkusionista pocházející z Cheltenham, Pennsylvanie. Je zakládajícím členem progresivní rockové kapely Echolyn.

Po více než 25 let sbírá zkušenosti a spolupracuje s různými umělci po celých Spojených státech, Evropě a Kanadě. Ramsey je zkušený hudebník, který se objevuje na celé řadě uměleckých děl. K umělcům a inženýrům, kteří spolupracovali s Ramseyem patří T-Bone Wolk, Pete Moshay, Kevin Killen, Paul Bryan, Robert Hazard, Mike Mills, Jerry Marotta, Glenn Rosenstein a Francis Dunnery.

Ramsey je také členem folk rockové kapely Gray Eye Glances pocházející z New Jersey. Gray Eye Glances měli smlouvu s Mercury Records a v roce 1997 je Billboard Magazine označil za "Týdenní objev pro horké vyhlídky s vyhlídkou na Heatseekers Chart" pro jeho inovativní přístup k cestování využívat Knihy Borders oslovit nové potenciální publikum. Je také bývalým členem alternativní grunge rockové kapely Winston’s Dog pochzející z North Wales, PA.
Členové Tom Hyatt
(***, Boyertown, Pennsylvania)
Bass


Začínal hrát na basu někdy ve 14 letech. Můj táta také hrál a stále hraje na basu a velmi jej v tom podporoval. První koncert, který navšívil byli v roce 1981 Foreigner ve Spectrum, kde jim otevíral koncert Billy Squier.

Mezi své největší hudební vlivy řadí kapelu Queen, která stále patří k jeho nejoblíbenějším. Kromě toho to jsou i další kapely Led Zeppelin, Rush, Beatles, Tool, Radiohead, Rage Against The Machine, Steely Dan a mnoho dalších.

V současné době je členem kapel Echolyn a Last Time. Na jaře 1991 objevil Echolyn a okamžitě se stak jejich fanouškem. Přidal se k nim v létě téhož roku a hrál s nimi v letech 1991 až do podzimu 1995. Po jejich pauze se k nim v létě 2002 vrátil.

V zimě roku 2012 se připojil také k Last Time a brzy začali pracovat na první nahrávce. Last Time hrají klasický rock s některými cool popovými vlivy.

Basista Tom Hyatt je také od roku 2016 členem kapely Valdez z Philadephie, kterou zakládal společně se Simonem Godfreyem (ex-Tinyfish a Shineback) a už stihli vydat debut pod názvem "This".
Členové Jesse Reyes
Bass

Baskytarista Jesse Reyes byl zakládající člen Echolyn. Ale ještě během natáčení alba "Echolyn" v roce 1991 byl Reyes na postu basisty nahrazen Tomem Hyattem, který se nastálo přihlásil do kapely během nahrávacího procesu tohoto prvního studiového alba.
Členové Jordan Perlson
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Jordan Perlson se narodil na předměstí Philadelphie, kde začal bubnovat ve věku 10 let. Jordan studoval soukromě s mnoha učiteli po celou dobu svého dětství, ale nebylo to ono, dokud nezačal studovat s proslulým bubeníkem Joem Morellem v 17 letech, kdy dopravdy začal rozvíjet svou techniku a zvuk. Na základě stipendia navštěvoval Jordan známou Berklee College of Music, kde absolvoval dvoustupňový program v oboru Vystupování a Hudební podnikání.

Ještě na vysoké škole Jordan studoval s učiteli jako jsou Ian Froman, Jammey Haddad a Jon Hazilla. Jako student měl Jordan potěšení hrát s umělci jako Michel Camilo, Pat Metheny a mnoha dalšími. Nyní, když žije na newyorské scéně Jordan udržuje velmi zaneprázdněný program a nahrává. Sdílel scénu s takovými hudebníky jako David Liebman, Gary Burton, Chris Potter, Hiromi, Greg Osby, Cuong Vu, Henry Hey, Donny McCaslin, Chris Cheek a mnoha dalšími. Byl součástí skupiny pro slavnou broadwayskou show Blue Man Group.

Jordana lze také zaslechnout na reklamách pro Pantene Pro V Shampoo, Orbit Gum a dalších významných výrobků na trhu. Bubeník si také otevřel v Bushwick, Brooklyn, domácí nahrávací studio New Warsaw Studio, postavené speciálně pro nahrávání bicích. V současné době pracuje na příručce a také na svém prvním sólovém projektu s původním materiálem.

Zpět...
Studiové desky:
2015 I Heard You Listening
2012 2012
2005 The End Is Beautiful
2002 mei
2000 Cowboy Poems Free
1996 When The Sweet Turns Sour
1995 As The World
1993 ... And Every Blossom (EP)
1992 Suffocating The Bloom
1991 Echolyn

Živé nahrávky:
2004 Jersey Tomato, Volume 2
2002 Progfest '94 - The Official Bootleg

DVD:
2004 Stars And Gardens - Volume 4
1995 Home Brew Bootleg Stew 1994-1995
Kompilace:
2014 Singles 2012-2013 (unofficial)
2006 After The Storm

2002 A Little Nonsense (Now and Then)
2001 Prog in the USA
Still/Always Almost
1997 God Pounds His Nails
1996 Always Almost

Finneus Gauge
1999 One Inch Of The Fall
1997 More Once More

Brett Kull:
2017 Open Skies Exploding
2014 Triggers And Lovers: A Collection Of Skeletons
2008 Last Of The Curlews
2002 Orangish-Blue

Ray Weston
2003 This Is My Halo


Skupina:
Raymond Weston - Lead & Backing Vocals, Bass (03)
Brett Kull - Guitars, Lead & Backing Vocals
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Thomas Hyatt - Bass, Guitar (03), backing Vocals
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Jacque Varsalona - Backing Vocals (01,03,05)
Diskografie I Heard You Listening
Vyšlo 2015, Plane Groovy, 2LP, PLG037, UK
CD Self-released, US

Seznam skladeb:
01. Messenger Of All's Right (6:24)
02. Warjazz (5:16)
03. Empyrean Views (9:18)
04. Different Days (7:47)
05. Carried Home (5:10)
06. Once I Get Mine (5:40)
07. Sound Of Bees (6:58)
08. All This Time We're Given (7:59)
09. Vanishing Sun (7:34)
Total Time (62:06)

Bonus track on digital download:
10. Love, Why Weren't You Missed (3:39)


Skupina:
Raymond Weston - Lead (01-04,06-08) & Backing Vocals, Guitar (05,08), Bass (3,4,7), Sampler (07)
Brett Kull - Electric, Lap Steel & Acoustic Guitars, Banjo (06), Lead (5) & Backing Vocals
Christopher Buzby - Piano, Organ, Synth, Wurlitzer, Rhodes, Glockenspiel, Toy Piano, Backing Vocals, String & Sax Arrangements
Thomas Hyatt - Bass, Electric & Acoustic Guitars (3,4,7), Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Nina Beate - Violin
Kaveh Saidi - Violin
Lori Saidi - Viola
Rajli Bicolli - Cello
Mark Gallagher - Baritone Saxophone (03)
Jacque Varsalona - Backing Vocals (01,03,07,08)
Michael Ostrich - Backing Vocals (03,04)
Andrew Miller - Backing Vocals (03)
Diskografie Echolyn
Vyšlo 2012, Plane Groovy, 2LP PLG003, UK
2CD, Self-released, US

Seznam skladeb:
01. Island (16:38)
02. Headright (3:00)
03. Locust To Bethlehem (5:11)
04. Some Memorial (11:54)
05. Past Gravity (7:11)
06. When Sunday Spills (8:48)
07. Speaking In Lampblack (10:45)
08. The Cardinal And I (7:20)
Total Time: (70:47)

Artwork: Jacque Varsalona & William Schwartz

Skupina:
Raymond Weston - Lead (01-07) & Backing Vocals, Percussion, Noises, Sampler, Fender Rhodes, Wurlitzer, Theremin, Lo-fi Piano, Guitars, Bass (07)
Brett Kull - Slide, Baritone, Lap Steel, Electric & Acoustic Guitars, Loops, Noises, Sampler, Lead (01-03,06-08) & Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Backing Vocals
Christopher Buzby - Hammond B3, Hohner Clavinet, Wurlitzer, Piano, Nord Synth, Sampler, Percussion, Backing Vocals, Horn Arrangements
Thomas Hyatt - Bass, Percussion, Guitar (03), Backing Vocals
Hosté:
Mark Gallagher - Alto Baritone Saxes (02,03,06)
Eric Aplet - Trumpet (02,03,06)
Phil Kaufman - Trombone (02,03,06)
Diskografie The End Is Beautiful
CD, vyšlo srpen 2005, Velveteen Records, VR2010, US

Seznam skladeb:
01. Georgia Pine (5:49)
02. Heavy Blue Miles (6:48)
03. Lovesick Morning (10:12)
04. Make Me Sway (5:22)
05. The End Is Beautiful (7:45)
06. So Ready (5:01)
07. The Arc Of Descent (Dancing In A Motel Just West Of Lincoln) (5:46)
08. Misery, Not Memory (9:03)
Total Time (55:46)

Recorded April - June 2005
Producer: Echolyn
Artwork: Nathanael Dean Pershall

Skupina:
Raymond Weston - Lead & Backing Vocals, Bass
Paul Ramsey - Drums, Percussion
Brett Kull - Guitars, Lead & Backing Vocals
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals, Orchestral Score
Hosté:
Janosh Armer - Violin
Emily Botel-Barnard - Violin
Jonathan Atkins - Cello
Sarah Green - Flute
Jian Shen - Clarinet
Eric Huber - Vibraphone, Marimba, Timpani, Tambourine
Jordan Perlson - Percussion
Diskografie Mei
CD, vyšlo červen 2002, Velveteen Records, VR2009, US

Seznam skladeb:
01. Mei (49:33):
      i. hope (3:58)
     ii. absence (4:22)
     iii. interlude: abandoned (0:21)
     iv. open road (3:14)
      v. all that's golden (4:05)
     vi. whispers (6:59)
    vii. pride, part i (2:08)
   viii. pride, part ii (2:54)
     ix. infernal scratch (6:18)
      x. hope renewed (2:50)
     xi. shadows (4:49)
    xii. love remains (1:33)
   xiii. recovery overture (3:52)
    xiv. bound for home (2:11)
Total Time: (49:33)

Artwork: Greg Kull with Asahel Curtis (photo)
Na rozdíl od svého předchůdce "Cowboy Poems Free" z roku 2000 je "mei" typickým progresivním (symfonickým) rockovým albem v tom, že se skládá z několika málo delších písní s mnoha nástrojovými sekcemi a složitými strukturami místo běžně poskládaných písně, včetně textů, sboru apod.

Skupina:
Raymond Weston - Lead (03,08,09,11,12) & Backing Vocals, Bass, Narrator (07)
Brett Kull - 12-string, Acoustic, Electric & Lap Steel Guitars, E-Bow, Mandolin & Toy Piano (10), Indian Banjo (12), Lead (01,04,06,07,12-14) & Backing Vocals
Christopher Buzby - Hammond, Rhodes, Wurlitzer, Table Organ, Clavinet, Synth, Talkbox, Hammered Dulcimer, Alto & Soprano Sax, Harmonica, Melodeon, Ocarina, Autoharp, Cajón, Accordion, Harpsichord, Recorders, Backing Vocals
Jordan Perlson - Drums (03,04,07), Congas, Cowbell, Rainstick, Snow Disc, Shaker, Tambourine, Concert Bells, Bell Tree, Riq, Tabla, Timbales, Snare, Ashiko
Paul Ramsey - Drums (01,05,06,08-12,14), Bell Tree, Claves, Crash Cymbal, Floor Tom, Congas, Timbales, Quinto, Shaker, Drum Loops, Vibraslap, Tambourine, Wind Chimes, Guiro, Tabla, Concert Bells
Hosté:
Diskografie Cowboy Poems Free
CD, vyšlo 2000, Velveteen Records, VR2006-2, US
CD Self-released, 2008, US, Remastered, new cover art

Seznam skladeb:
01. Texas Dust (5:16)
02. Poem #1 (1:33)
03. Human Lottery (5:32)
04. Gray Flannel Suits (4:47)
05. Poem #2 (0:59)
06. High As Pride (6:45)
07. American Vacation Tune (5:18)
08. Swingin' The Ax (3:15)
09. 1729 Broadway (6:01)
10. Poem #3 (1:50)
11. 67 Degrees (5:21)
12. Brittany (6:34)
13. Poem #4 (1:30)
14. Too Late For Everything (4:33)
Total Time: (59:14)

Producent: William Barnes


Skupina:
Raymond Weston - Lead Vocals, Bass (01)
Thomas Hyatt - Bass, MIDI Pedals
Brett Kull - Guitars, Lead & Backing Vocals
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie When The Sweet Turns Sour
Vyšlo 1996, Demo versions of unreleased songs and two live cuts
CD Syn-Phonic, SYNCD 15, US
CD Cyclops, CYCL 036 UK

Seznam skladeb:
01. 100 Diversions (7:10)
02. Another Day (3:29)
03. Where The Sour Turns To Sweet (4:59)
04. Meaning And The Moment (4:49)
05. The Currents Of Me (7:25)
06. Patchwork (3:31)
07. This Time Alone (9:09)
08. A Little Nonsense (Live *) (7:07)
09. As The World (Live *) (6:56)
Total Time: (54:35)

* Recorded September 3, at ProgDay 1995 in North Carolina

Skupina:
Ray Weston - Lead & Backing Vocals
Brett Kull - Guitars, Lead & Backing Vocals
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals, orchestral arranger & conductor
Tom Hyatt - Bass, Midi Pedals
Paul Ramsey - Drums & Percussion
Hosté:
Sam Levine - Piccolo, Flute, Recorder
Connie Ellisor - Violin (leader)
Ted Madson - Violin
Catherine Ulmstead - Violin
Pamela Sixfin - Violin
David Davison - Violin
Cate Meyer - Violin
Katherine Shenk - Violin
Carol Ellisor - Violin
Jim Grosjean - Viola
Alan Ulmstead - Viola
Kris Wilkinson - Viola
Bob Mason - Cello
Diskografie As The World
CD, vyšlo 7. března 1995, SONY/550 Music, BK 57623, US
2005, CD+DVD Velveteen Records, VR 00011, US,
Bonus DVD w/LIVE in Detroit 1995 + interview

Seznam skladeb:
01. All Ways The Same (0:36)
02. As The World (4:50)
03. Uncle (6:54)
04. How Long Have I Waited (4:43)
05. Best Regards (4:11)
06. The Cheese Stands Alone (4:48)
---Letters:----
07. Prose (1:45)
08. A Short Essay (4:34)
09. My Dear Wormwood (3:34)
10. Entry 11.19.93 (6:33)
11. One For The Show (4:31)
----
12. The Wiblet (0:47)
13. Audio Verite (4:19)
14. Settled Land (5:41)
15. A Habit Worth Forming (4:24)
16. Never The Same (7:54)
Total Time: (70:04)

Bonus DVD from 2005 SE:
01. Uncle (Live *)
02. A Short Essay (Live *)
03. My Dear Wormwood (Live *)
04. Here I Am (Live *)
05. 21 (Live *)
06. The Cheese Stands Alone (Live *)
07. As The World (Live *)
08. Interview With Brett And Ray
Total Time: (53:34)

* Recorded March 4, 1995, The Ritz - Detroit, Michigan
Artwork: Greg Kull

Skupina:
Christopher Buzby - Piano, Autoharp, Background Vvocals
Tom Hyatt - Fretless Bass
Brett Kull - Acoustic Guitars, Vocals, Background Vocals
Paul Ramsey - Various Percussion
Raymond Weston - Vocals, Background Vocals
Hosté:
Nancy Sheehan - Cello (01)
Jeffrey Meyers - Violin (01,02)
Dainis Roman - Flute, Clarinet, Sax (02), Tenor Sax (03)
Evan Jachnowitz - Alto Sax (03)
Dorothy Cooper - Trumpet (03)
Alex Kahn - Trombone (03)
Diskografie ... And Every Blossom
EP, vyšlo červenec 1993, Bridge Records, 2113

Seznam skladeb:
01. Bright Sides (3:03)
02. Ballet For A Marsh (4:35)
03. Lunch In The Sun (3:49)
04. Blue And Sand (4:20)
Total Time: (53:34)

Producer: Echolyn
Artwork [Cover And Traycard]: Matthew Miley
"...and every blossom" je akustické EP progresivní rockové kapely Echolyn.

Skupina:
Raymond Weston - Lead Vocals
Brett Kull - Guitars, Lead & Backing Vocals
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Thomas Hyatt - Bass, MIDI Pedals
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Katharine Shenk, Richard Casimir, Jeffrey E. Meyers - Violin
Elizabeth C. Detweiler - Viola
Kimberly Shenk - Cello
Laura Anthony, Heather Groll - Flute
Dainis Roman - Alto Saxophone
Jim Dwyer, Tom Kelly - Marching Snares
Diskografie Suffocating The Bloom
CD, vyšlo 1992, Bridge Records, 2112, US
CD 2000, Velveteen Records, VR2007-2, US, (Remastered)

Seznam skladeb:
01. 21 (5:49)
02. Winterthru (3:45)
03. Memoirs From Between (8:01)
04. Reaping The Harvest (1:41)
05. In Every Garden (4:39)
06. A Little Nonsense (4:20)
07. The Sentimental Chain (1:40)
08. One Voice (5:20)
09. Here I Am (5:21)
10. Cactapus (2:51)
- A Suite For The Everyman (28:13):
11. Only Twelve (1:17)
12. A Cautious Repose (4:55)
13. Bearing Down (3:49)
14. Cash Flow Shuffle (0:39)
15. Mr. Oxy Moron (3:23)
16. Twelve's Enough (2:21)
17. I Am The Tide (1:15)
18. Cannoning In B Major (1:19)
19. Picture Perfect (0:55)
20. Those That Want To Buy (6:45)
21. Suffocating The Bloom (4:03)
Total Time: (63:39)

Artwork: Greg Kull

Skupina:
Raymond Weston - Lead & Backing Vocals, Bass (11)
Brett Kull - Guitars, Bass (03), Lead & Backing Vocals
Thomas Hyatt - Bass (01,02,06,07)
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals, String parts composer & arranger
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Katharine Shenk - Violin (01,11)
Kimberly Shenk - Cello (01,11)
Brian Buzby - Alto Saxophone (10)
Jesse Reyes - Bass (04,05,08-10)
Diskografie Echolyn
Vyšlo říjen 1991, Velveteen Records

Seznam skladeb:
01. Fountainhead (3:48):
    a) Dominique (0:53)
    b) Howard Roark (1:02)
    c) The Banner (1:01)
02. The Great Men (8:30)
03. On Any Given Nite (5:01)
04. Carpe Diem (5:11)
05. Shades (11:46)
06. Clumps Of Dirt (4:20)
07. Peace In Time (6:35)
08. Meaning And The Moment (7:24)
09. Breath Of Fresh Air (3:42)
10. Until It Rains (5:23)
11. The Velveteen Rabbit (4:55)
Total Time: (66:35)

Producer: Echolyn
Artwork: Greg Kull with Jim Wengrenovich (photo)


Skupina:
Chris Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Brett Kull - Guitars, Lead and Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums
Ray Weston - Bass, Lead and Backing Vocals
Hosté:
Tom Hyatt - Bass (CD1: 04-06)
Jesse Reyes - Bass (CD1: 08)
Diskografie Jersey Tomato, Volume 2
Vyšlo březen 2003/4,
(the Official Bootleg)

Seznam skladeb:
Disc One: (67:50)
01. 67 Degrees (7:33)
02. Brittany (10:29)
03. Suffocating The Bloom (4:32)
04. As The World (6:59)
05. The Cheese Stands Alone (5:49)
06. Sweet Thing (16:31)
07. Never The Same (8:28)
08. Carpe Diem (7:29)

Disc Two: (50:21)
01. Mei (50:21)
Total Time: (118:11)

Live at the Metlar-Bodine Museum
This was Jesse Reyes' first live show with echolyn since 1991.
He played bass on "Carpe Diem 2000" and "All the Rage".
Recorded and Mixed: Joe Stout
Mixed and Mastered: Brett Kull
V roce 2003 vydal Echolyn oficiální živou nahrávku nazvanou "Jersey Tomato vol. 2" nahranou živě v Metlar Bodine Muzeum, kde je "mei" zařazena jako devátá a poslední skladba. Zaujímá celý druhý disk a délku skladby je jen něco málo přes 50 minut. Vyšlo jen limitovaně ve fyzickém vydání pouze v 100 CD-R kopiích. Třicet pět z nich se prodalo fanouškům za 50 dolarů při účasti na dotyčném vystoupení. Zbývajících 65 kopií bylo prodáno prostřednictvím oficiálního seznamu adres. Toto vydání bylo podepsáno všemi současnými členy kapely.
"Jersey Tomato" má podtitulek "Volume 2" - na turné "mei" byly zaznamenány celkem čtyři přehlídky. "Volume 1" je z NEARfest 2002 (nevydané), "Volume 3" je z Orion Sound Studios (nevydané), zatímco "Volume 4" měl být vydán na DVD jako "Stars and Gardens".

Skupina:
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Tom Hyatt - Bass, MIDI pedals
Brett Kull - Lead & Backing Vocals, Guitars
Paul Ramsey - Drums, Percussion
Ray Weston - Lead & Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Progfest '94 - The Official Bootleg
Vyšlo 2002, Not On Label, PF94001 (released for trading among fans)

Seznam skladeb:
Disc One: (51:15)
01. As The World (4:59)
02. Uncle (7:29)
03. Shades (11:57)
04. Here I Am (4:46)
05. A Little Nonsense (4:03)
06. The Cheese Stands Alone (5:37)
07. Memoirs From Between (7:42)
08. Audio Verite (4:52)
Total Time: (86:51)

Disc Two: (35:36)
01. A Suite For The Everyman (29:05)
02. Encore: Carpe Diem (6:31)
Total Time: (86:51)

Produced: Echolyn
Mixed: Kevin Gilbert
Mastered: Brett Kull
Design: Terry Christian
Album bylo dostupné pouze ze stránky echolyn.com v limitovaném období konec roku 2002 až začátek 2003.

Skupina:
Brett Kull - Guitars, Lead & Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums & Percussion
Ray Weston - Bass, Lead & Backing Vocals
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Tom Hyatt - Bass, Guitars, Congas
Hosté:
Sarah Green - Flute
Jian Shen - Clarinet
Gloria Justin - Viola
Elizabeth Kaderabek - Violin
James Cooper - Violoncello
Jamie Dietz - Mallets, Orchestral Cymbals
Diskografie Stars And Gardens - Volume 4
DVD, vyšlo 2004, MM3 Records
(2 DVD Set-1 Complete Concert, 1 Disc of Extras)

Seznam skladeb:
CD1: Sellersville, PA; May 25, 2003
01. Texas Dust (5:22)
02. Swingin' The Axe (5:38)
03. The Cheese Stands Alone (6:25)
04. A Little Nonsense (5:55)
05. 1729 Broadway (8:20)
06. My Dear Wormwood (4:23)
07. As The World (6:32)
08. Brittany (11:20)
09. Never The Same (Video) (5:49)
10. Mei (49:26)
11. Shades 2003 (18:04)
Total Time: (127:14)

CD2 : Interviews And Extras
01. Beginnings
02. Debut
03. Shades
04. Suffocating The Bloom
05. The Sentimental Chain
06. A Little Nonsense
07. Memoirs From Between
08. Cannoning In B Major
09. ...And Every Blossom
10. Sony
11. The Making Of As The World
12. Break-Up
13. Cowboy Poems Free
14. 1729 Broadway
15. Mei
16. Stars And Gardens Trailer
Total Time: (53:34)

Filmed at the Sellersville Theater, Sellersville, PA

Skupina:
Christopher Buzby - keyboards, backing vocals
Tom Hyatt - bass, midi pedals
Brett Kull - guitars, lead and backing vocals
Paul Ramsey - drums and percussion
Ray Weston - lead and backing vocals
Hosté:
Diskografie Home Brew Bootleg Stew 1994-1995
DVD, vyšlo srpen 1995, (Out of Print)

Seznam skladeb:
01. Uncle (Blind Melon, Buffalo, NY 4-1-95)
02. Here I Am (ProgFest '94 11-5-94)
03. Best Regards (Scranton, PA 1-24-95)
04. In Every Garden (Danbury, CT 3-21-95)
05. Wiblet / Audio Verite (Pittsburgh, PA 3-1-95)
06. How Long I Have Waited (Lancaster, PA 1-15-95)
07. A Little Nonsense (Burlington, VT 11-11-94)
08. The Cheese Stands Alone (Burlington, VT 11-10-94)
09. Memoirs from Between (Washington, DC 1-20-95)
10. As the World (New York, N.Y. 5-30-95)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Brett Kull - Electric and Acoustic Guitar, Lap Steel Guitar, Bass Clarinet (03), Lead and Backing Vocals (13,14)
Brian Buzby - Alto Saxophone (10)
Tom Hyatt - Bass [Fretless Bass] (13,14), Bass (02,03,07,11,16-23)
Jesse Reyes - Bass (04,05,08-10)
Ray Weston - Bass (16), Sounds, Lead Vocals, Backing Vocals
Christopher Buzby - Electric Piano [Wurlitzer], Keyboards, Organ, Piano, Synth [Synths], Autoharp, Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Backing Vocals
Jordan Perlson - Percussion (tracks: 3.5 to 3.9)
Hosté:
Evan Jachnowitz - Alto Saxophone (2.3)
Kimberly Shenk - Cello (01,11)
Nancy Sheehan - Cello (2.1)
Dainis Roman - Flute, Clarinet, Alto Saxophone, Tenor Saxophone (2.1, 2.3)
Alex Kahn - Trombone (2.3)
Dorothy Cooper - Trumpet (2.3)
Katharine Shenk - Violin (01,11)
Jeffrey Myers - Violin [Violin 1 and 2] (2.1)
Diskografie A Little Nonsense (Now and Then)
Vyšlo 2002,

Seznam skladeb:
Disc One: (65:40)
Chapter 1 - Echolyn
01. Fountainhead (2:57)
02. The Great Men (8:31)
03. On Any Given Night (5:02)
04. Carpe Diem (5:08)
05. Shades (11:08)
06. Clumps Of Dirt (4:24)
07. Peace In Time (6:41)
08. Meaning And The Moment (7:21)
09. Breath Of Fresh Air (3:39)
10. Until It Rains (5:18)
11. The Velveteen Rabbit (7:31)
Disc Two: (61:10)
Chapter 2 - ...And Every Blossom
01. Bright Sides (3:04)
02. Ballet For A Marsh (4:30)
03. Lunch In The Sun (3:53)
04. Blue And Sand (4:25)
Chapter 3 - When The Sweet Turns Sour
05. 100 Diversions (7:30)
06. Another Day (3:31)
07. Where The Sour Turns To Sweet (5:15)
08. Meaning And The Moment (Acoustic) (4:53)
09. The Currents Of Me (7:27)
10. Patchwork (3:33)
11. This Time Alone (9:09)
12. A Little Nonsense (Live) (7:07)
13. As The World (Live) (6:56)
Disc Three: (47:44)
Chapter 4 - Edge Of Wonder
01. Edge Of Wonder (Erad-Glitch) (4:09)
Chapter 5 - Live Cowboy
02. Texas Dust (5:34)
03. Swingin' The Axe (3:21)
04. Gray Flannel Suits (5:09)
Chapter 6 - New Versions
05. As The World 2000 (4:36)
06. Suffocating The Bloom 2000 (4:18)
07. Carpe Diem 2000 (6:03)
08. Shades 2000 (14:34)
Total Time: (174:34)

Recorded: Brett Kull (3.1-3.9)
Engineer: Brett Kull (01-2.13)
Engineer [Vocals And Mix Down]: Mark McNutt (01-11)
Mixed By - Christopher Buzby (tracks: 2.11, 2.12)
Mixed By, Mastered By - Brett Kull (2.1-3.9)
Art Direction [For CD Package], Design [For CD Package]: Greg Kull

Skupina:
Brett Kull - Electric and Acoustic Guitars, Percussion, Lead and Backing Vocals
Ray Weston - Lead and Backing Vocal
Tom Hyatt - Bass, Backing Vocals
Christopher Buzby - Piano, Hammond Organ, Wurly, Synth, Backing Vocals
Paul Ramsey - Drums
Hosté:
Diskografie Singles 2012-2013
Vyšlo 2014, none

Seznam skladeb:
01. 15 Days (5:12)
02. Accumulated Blur (6:54)
03. Another Stone (7:21)
04. Crows Fly By (7:41)
05. Moments With No Sound (5:41)
06. This Is How We Left It (5:27)
Total Time: (38:16)

"Echolyn - Singles 2012 - 2013" nenajdete v žádné oficiální diskografii na rockových serveroch. Je totiž produktem internetových nadšenců, kteří kolekci volně vytvořili z na sebe zásadně nenadvazujících singlů do jednoho celku.


Skupina:
Brett Kull - Lead and Backing Vocals, Electric and Acoustic Guitars, Lap Steel, Harmonica, Jaymar Piano, Banjo
Ray Weston - Lead and Backing Vocals, Bass
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Glockenspiel
Hosté:
Pat Strawser - Fender Rhodes
Joe Stout - Piano, Keyboards
J. Avarese - Hammond B-3, Mellotron
G. Logsdon - Jew's harp
Diskografie God Pounds His Nails
Vyšlo 1997, Pleasant Green Records, PLGR002

Seznam skladeb:
01. Pretty Fine Day (3:48)
02. Tread On (6:43)
03. Silence And Rumor (4:21)
04. Bitter (4:01)
05. React Me (3:40)
06. In Need Of Shaking (5:03)
07. Greater Sea (3:46)
08. Bye Bye Dreary Kitty (4:59)
09. West Point (1:39)
10. While I Was Away (4:53)
11. Now I'm A Stranger (4:55)
12. Five Doors (5:36)
13. Airs And Envy (3:52)
14. Dear Old Pal Of Mine (2:39)
15. Aspirations (9:30)
Total Time: (69:15)

Producer, Engineer: Brett Kull
Mixed: Joe Stout

Skupina:
Brett Kull - Lead and Backing Vocals, Electric and Acoustic Guitars, Lap Steel, Harmonica, Jaymar Piano, Banjo
Ray Weston - Lead and Backing Vocals, Bass
Paul Ramsey - Drums, Percussion, Glockenspiel
Hosté:
John Avarese - Keyboards, Accordian (02,04,08)
Diskografie Always Almost
Vyšlo prosinec 1996, Pleasant Green Records

Seznam skladeb:
01. Strongman (5:20)
02. Know It No (4:38)
03. Poor Bug (4:24)
04. The Years They Come (2:35)
05. Clearer the End (5:43)
06. Loveless (5:54)
07. Purge (3:19)
08. Calculated Truth (7:02)
09. Always Almost (2:29)
10. I Used to Be (6:49)
11. Sometimes I Drink Too Much (2:00)
Total Time: (50:13)

Recorded at Digital Dog Studios
Co-producer: Geoff Logsdon
Engineer: Joe Stout
Mastered: John Vanore at Acoustical Concepts Inc., Springfield, PA


Skupina:
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Scott McGill - Guitars
Chris Eike - Bass
Jonn Buzby - Drums, Backing Vocals
Laura Martin - Lead and Backing Vocals
Diskografie One Inch Of The Fall
vyšlo 1. ledna 1999, Train Records, TR79603, Canada
Cyclops, CYCL 077 (1999, UK)

Seznam skladeb:
01. Open Up The Fog Lines (5:03)
02. In A Different Hour (5:53)
03. Once Inch Of The Fall (8:38)
04. Blogee's Lament (6:34)
05. Unsinkable You (5:52)
06. State Of The Art (7:14)
07. Early Sun (5:21)
08. Golden Pretzel (6:34)
Total Time: (46:09)

Bonus Tracks on 1999 UK release:
09. More Wants More (Live) (7:15)
10. A Mess Of Finesse (Live) (5:44)
11. Press The Flesh (Live) (7:14)

Artwork: Colin Strover with Sondra Faye (photo)
3 bonus Live tracks recorded at Orion Sound Studios, Baltimore, MD, February 20, 1998

Skupina:
Christopher Buzby - Keyboards, Backing Vocals
Scott McGill - Guitars
Chris Eike - Bass
Jonn Buzby - Drums, Backing Vocals
Laura Martin - Lead and Backing Vocals
Diskografie More Once More
vyšlo 1. června 1997, Cyclops, CYCL 055

Seznam skladeb:
01. More Wants More (7:34)
02. King Of The Chord Change (5:40)
03. Press The Flesh (7:43)
04. Desire(4:46)
05. Doogins (The Evil Spawn) (5:16)
06. Customer Service (5:33)
07. A Mess Of Finesse (5:59)
08. Sidewalk Sale (3:52)
09. Calling Card (8:35)
10. Salvation (6:21)
11. Abandon (3:46)
12. Finding The Strength (6:58)
Total Time: (66:03)

Arranged, Performer, Written: Finneus Gauge
Recorded in Chris Buzby's House, West Point, PA.
Producer: Christopher Buzby
Engineer, Mixed: Chris Buzby
Mastered at Masterwork Recording
Artwork: Chad Hutchinson
Photography: Christopher Buzby


Skupina:
Brett Kull - All Vocals, All Instruments
Skupina:
Kevin Wiggins - Drums
Jeremy Beck - Piano (06)
Francis Dunnery - Guitars
Chris Buzby - Piano (01), Fender Rhodes (01)
Jim Hines - Drums (01)
Diskografie Open Skies Exploding
Vyšlo 2017,

Seznam skladeb:
01. My House Is Loud (5:23)
02. Three Walls (2:48)
03. Dublin Rooftops (4:16)
04. Hard Dying Time (6:22)
05. Railroad Self (2:27)
06. Punch Of The Day (4:19)
07. Song For Summer (4:34)
08. Like Fading Stars (4:22)
09. Light Of Things (3:58)
Total Time: (38:29)

All music and lyrics: Brett William Kull
Produced, arranged, played, sung, recorded, mixed and mastered: Brett Kull
Mixed and mastered at Catapult Sound
Brett Kull vydával 2 skladby týdně od 24. prosince 2016, celkem 10 skladeb, které vytvořily jeho 3. sólovou desku.

Nahrál:
Brett Kull - Guitars, Bass, Keyboards, Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Triggers And Lovers: A Collection Of Skeletons
Vyšlo 19. ledna 2014,

Seznam skladeb:
01. Alaska Grizzlies (2:01)
02. Accountable: Opening (1:50)
03. Accountable: Cognition (1:54)
04. Accountable: What’s Next (0:54)
05. Accountable: Innocent (0:42)
06. Accountable: Choices (1:42)
07. Accountable: Here Comes The Theme (1:58)
08. Accountable: Detention (1:44)
09. Accountable: Walking Home (3:13)
10. Accountable: Foreshadow (2:29)
11. Accountable: Brimstone (3:00)
12. Area 602: The Ninth (1:40)
13. Area 602: Slow Inhale (1:46)
14. Steel Sculptures: Part 1 (1:41)
15. Steel Sculptures: Part 2 (2:54)
16. South Hampton: Intro (0:29)
17. South Hampton: The Heart Of South Hampton (0:52)
18. South Hampton: Immigrants (2:17)
19. South Hampton: Building The Building (1:17)
20. South Hampton: At The Door (0:46)
21. South Hampton: Interior (1:10)
22. South Hampton: To Teach With Words (5:04)
23. South Hampton: Heart Of The Building (1:26)
24. South Hampton: Closing (1:05)
25. Area 602: Passed Down (0:52)
26. Area 602: Folky Moment (0:45)
27. Prince Of Jersey: Hold On (2:07)
28. Prince Of Jersey: Porch At Dawn (1:19)
29. Prince Of Jersey: Florida Dreaming (0:30)
30. Prince Of Jersey: Sofa (0:45)
31. Prince Of Jersey: Florida Turns (2:03)
32. Prince Of Jersey: Eerie (0:58)
33. Prince Of Jersey: From Bad To Badder (1:38)
34. Prince Of Jersey: Porch At Dusk (1:19)
35. Prince Of Jersey: Hit Men (0:29)
36. Prince Of Jersey: Credits (1:50)
37. Area 602: Love Test (0:58)
Total Time: (59:27)

Producer, Mixing, Mastering and Recording Engineer: Brett Kull

Nahrál:
Brett Kull - All Instruments and Vocals
Hosté:
Paul Ramsey - Drums
Molly Decker - Vocals (02,04,05,10)
Jacque Varsalona - Vocals (01,12)
Lindsay McKay, Rich Rodowicz, Tom Hyatt - Vocals (12)
Spoken words - Greg Kull, Rich Rodowicz, Jacque Varsalona (12)
Diskografie Last Of The Curlews
Vyšlo 2006, Not On Label, digital

Seznam skladeb:
01. Acadia Gulls (7:11)
02. Lullabies and Starlings (4:47)
03. Hey Horizon (4:47)
04. If She Could Be Who She Wanted (3:57)
05. Nightingale (4:29)
06. Halos (2:16)
07. Love Is On The Discarded Street (3:48)
08. Become A Ghost (2:54)
09. Autumn Endings (3:47)
10. Last Of The Curlews (3:26)
11. There Was A Place For Us (3:52)
12. Windows Of Light (6:11)
Total Time: (66:03)

Recorded at Area 602 Studio
Written, Performer, Recorded, Mixed: Brett Kull
Mastered at Zen Mastering in California
Mastered: Paul Abbott
Artwork [Cover Painting]: Tara Jane O'Neil

Nahrál:
Brett Kull - Guitar Vocals
Hosté:
Dwayne Klessel - Synth
Jordan Perlson - Percussion
Paul Ramsey - Drums, Wash Board
Emily Botel-Barnard - Violin
Chris Buzby - String Arrangement, Piano Harmonium, Rhodes, Wurlitzer
Janosch Armer - Violin
Daniel Montalbano - Violin
Jonathan Atkins - Cello
Molly Decker - Vocals
Diskografie Orangish-Blue
Vyšlo 2002, Velveteen Records

Seznam skladeb:
01. Kisses In The Sun (5:02)
02. Mister Greenlight (3:13)
03. All The Rage (3:23)
04. So It Goes (4:07)
05. When I Dream (3:47)
06. Main Street (3:19)
07. 15 Hours (4:03)
08. Change (5:28)
09. Come On Joe (1:59)
10. Sometimes Love Forgets (3:34)
11. Untitled #1 (4:23)
12. I Won't Say Goodbye (4:53)
13. End (1:46)
Total Time: (48:57)

Producer, Mixing, Mastering and Recording Engineer: Brett Kull


Nahráli:
Ray Weston - Lead Vocals, Bass, Keyboards
Brett Kull - Guitars, Keyboards, Vocals
Paul Ramsey - Drums
Hosté:
Sol Flaxman - Strings (11)
Joe Stout - Hammond (06)
Diskografie This Is My Halo
Vyšlo 1. srpna 2003, Nsgmusic/Echolyn Inc., nově 13. prosince 2007

Seznam skladeb:
01. Why Now (3:15)
02. Idle Hands (2:57)
03. The Evil Almighty (5:25)
04. When I Fall (3:56)
05. Charles Bronson (3:48)
06. Lonesome Secrets (6:34)
07. The Most Violent, The Beautiful (4:00)
08. Little Thing (2:57)
09. 81702 (2:56)
10. A Dead Give Away (3:46)
11. This is My Halo (8:08)
12. Untitled (5:17)
Total Time: (53:05)

Sólové album od Ray Weston je ve stylu Francise Dunneryho a Wilco. na nahrávce mu vypomohli kolegové z Echolyn.

Zpět...
Zpět...
Oficiální stránky:
http://www.echolyn.com/latestnews.asp
https://echolyn.bandcamp.com/music
http://valdez.badelephant.co.uk/album/this
https://www.brettkull.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  20.8.2017 
Menu Poslední aktualizace: 21.6.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©