Projected - progressrock.cz



Projected je americká rocková superskupina, kterou tvoří členové kapel Sevendust John Connolly a Vinnie Hornsby, bubeník Alter Bridge a Creed Scott Phillips a bývalý kytarista skupiny Submersed a současný Tremonti Eric Friedman. Kapela vydala své debutové album "Human" v červnu 2012. Kapela je nahrávala jako čtyřčlenná, přičemž každý z členů pocházel z různé kapely. John Connolly a Vinnie Hornsby spolu oba hráli mnoho let v alternativní metalové kapele Sevendust jako kytarista, respektive basista. Eric Friedman byl dříve kytaristou dnes již zaniklé kapely Submersed, v současné době hraje s Tremonti, kterou tvoří Mark Tremonti, Garrett Whitlock a Wolfgang Van Halenem, Scott Phillips byl bubeníkem skupiny Creed a v současné době je členem Alter Bridge. Členové měli také další minulá spojení. Creed v minulosti cestovali se Sevendustem, například pro Woodstock 1999. Friedman v minulosti pracoval se členy Creed, Phillips hrál na bicí v polovině skladeb na prvním albu Submersed "In Due Time", zatímco kytarista skupiny Creed Mark Tremonti produkoval album a hrál v jedné skladbě. Kromě toho Friedman se později přispěl k Tremontiho 2012 sólovému projektu a příslušnému albu "All I Was".

Po dokončení nahrávání a turné k osmému studiovému albu Sevendust "Cold Day Memory" si kytarista John Connolly přál v době pauzy začít nový vedlejší projekt, než začal pracovat na tom, z čeho se mělo stát jejich devátým albem "Black Out The Sun". Původně si představoval sólové album, kde by hrál na všechny nástroje a nazpíval všechny vokály, podobně jako první album Davea Grohla pod názvem Foo Fighters "Foo Fighters". Než se do toho ale opravdu pustil, promluvil s řadou dalších hudebníků, se kterými během let hovořil o práci na materiálu, a nakonec s nimi také začal spolupracovat.

Kapela nakonec nahrávala jako čtyřčlenná, přičemž každý z členů pocházel z různých kapel, pouze John Connolly a Vinnie Hornsby jsou z jedné kapely Sevendust. Scott Phillips hraje s Alter Bridge a Creed, Eric Friedman býval koncertním kytaristou Creed, před tím členem Submersed a současný člen Tremonti.

Connolly shrnul, jak si nahrávající sestava padla do noty. ... řekli jsme si, že jem prostě přijdeme a pobavíme se. Kolem nás ležela hromada písniček, které jsme chtěli převzít. Původně to bylo jen o tom, že tam vejdu a budu dělat většinu všeho. Čím více jsme o tom mluvili a čím více jsme si dávali dohromady plán hraní a čas studia, tím více jsme si začali povídat: "Hele, Scotte, pamatuješ si, jak jsme před deseti lety poprvé mluvili o tom, dělat tu věc, ten vedlejší projekt? Co děláš v březnu?" Doslova to tak docela bylo. Erock [Eric Friedman] říkal: "Hej, člověče, chci se do toho pustit". Už jsem o tom mluvil s Vinniem, protože jsme věděli, že [kolegové Sevendust] Morgan Rose a Clint Lowery budou dělat "Call Me No One". Doslova se to sešlo, protože chyběl lepší popis a vysvětlení, jak se to skutečně stalo. Nebylo to tak, že bych si sedl a řekl: Tady je mých padesát nejlepších bubeníků, za kterými půjdu, tady je mých 25 nejlepších kytaristů - tak to vůbec nebylo. Bylo to jen na nás, abychom si řekli: "Hej, chlape, pojďme dovnitř a udělejme, co jsme vždycky říkali, že uděláme". Myslím, že konečný výsledek na konci dne nás překvapil stejně jako všechny ostatní".

Práce na jejich debutovém albu "Human" byly dokončeny na začátku června 2012 a album vyšlo 18. září 2012. Connolly uvedl, že i když má v úmyslu nechat kapelu hrát živá vystoupení a turné, není si jistý, kdy se to uskuteční, vzhledem ke všem různým závazkům člena vůči různým kapelám. Kapela ale nakonec upadla do nečinnosti, když se členové vrátili ke svým mateřským kapelám na konci roku 2012.

V dubnu 2017 skupina oznámila, že plánuje vydání druhého studiového albam, později v červenci 2017 odhalila název "Ignite My Insanity". Connollyho bicí a hlavní kytary nahráli v Architekt Music v Butleru v New Jersey s Mikem Ferrettim. Skupina strávila asi 10 dní ve studiu sledováním všech hlavních částí, poté se přestěhovala do Connollyho domácího studia 1119 v Orlandu na Floridě, kde nahráli stopy vokálů, sóla a overduby. Také zaznamenali všechny basy, když byli na turné se Sevendust v Kanadě a na Středozápadě.

Skupina vydala své druhé studiové dvojalbum "Ignite My Insanity", které vyšlo 21. července 2017 a obsahovalo dva disky s 21 skladbami. Na albu jsou dvě písně "Rectify" a "Call Me The Devil" napsané společně s kytaristou Markem Tremontim (Alter Bridge/Tremonti) a jedna píseň "Concede", kterou společně napsali bubeníkem Morganem Rose ze skupiny Sevendust. První singl "Reload" byl vydán 11. června 2017 a 14. července 2017 pak druhý "Ignite".

V rozhovoru pro časopis Shockwave Magazine v roce 2017 Connolly o Projected uvedl: "S Projected je to něco, co mi dávalo spoustu příležitostí, zatímco v Sevendust všichni známe své party. Pokud mám v Sevendust špatný den, musím si pamatovat, že jsem jen 20% skládačky, a když jsou zapnuti ostatní kluci, mohou mě pozvednout. Svoboda a kreativita je s Projected nekonečná a určitě mě to přivedlo někam, kde nejsem zvyklý pobývat, ale je to tak zábavné a s těmi kluky se tak snadno pracuje".

Na otázku, zda absolvoval nějaké formální vzdělání jako sólový zpěvák, Connolly odpověděl: "Upřímně, ne. Moje výuka je v podstatě 20 let se Sevendust a vše, co dělám, je špatný způsob. Doufám, že jednoho dne si budu moci vyhradit nějaký čas a někdo mi dá směr a trénink. Je to zábavné, jeden den se můžu vzbudit a zazpívat půl písničky, necítit to, pak další den píseň. Pak několik dní pokračuji, jen pokračuji a vypouštím hlas. Moji přátelé se zeptají: "Johne, jsi v pořádku?" a já jsem v pořádku, ale já to jen prostě posouvám na hranici limitu. Pak se budu muset na pár dní zastavit a pak bude zase všechno v pořádku".

Projected se znovu spojili začátkem roku 2020 a nahrávání svého třetího alba dokončili v červenci 2020. Následovník alba "Ignite My Insanity" z roku 2017 byl zaznamenán ve Studiu Barbarosa na ostrově Gotha na Floridě u producenta Michaela "Elvise" Baskette, který dříve spolupracoval mimo jiné s kapelami Sevendust, Alter Bridge a Slash. Očekává se, že vyjde koncem roku 2020 prostřednictvím Rat Pak Records.

Connolly v pátek 17. července 2020 nabídl aktualizaci nové desky Projected v příspěvku na Instagramu. Uvedl: "A je to zabaleno! Strávil jsem docela dost času v této budce psaním a sledováním vokálů a nyní "seno je ve stodole"... Další deska Projected už má skladby. Nastal čas na mix. Nelze nepoděkovat za veškerou tvrdou práci při nahrávání této věci. Byla to úžasná zkušenost a bez tak úžasného týmu by to nešlo. Jsem vděčný za vše, co jste udělali, a těším se, až si to všechno společně vyslechneme ve velmi blízké budoucnosti."

Členové:
John Connolly - Lead Vocals, Guitars
Eric Friedman – Guitars, Backing Vocals
Vinnie Hornsby - Bass Guitar
Scott Phillips - Drums
Hostující členové:


Členové
(Narozen 21. října 1968 v New Jersey, USA)
Lead Vocals, Guitars


John Connolly je americký hudebník, který je nejznámější jako kytarista alternativní metalové kapely Sevendust. Connolly je znám svoji ohněm zbarvenou kytarou Les Paul navrženou společností Epiphone, ale od té doby přešel na Dean Guitars. Connolly si vzal za manželku Lori Kirkley 24. března 2001 a mají spolu dceru, která se narodila v roce 2005.

V roce 1988 založil John Connolly se zpěvákem Gregem Andersonem, kytaristou Mike Grimmettem a basistou Kyle Sanders kapelu Piece Dogs v Atlantě ve státě Georgia. V roce 1992 vydali desku Piece Dogs s názvem "Exes For Eyes" prostřednictvím Energy Rekord. Connolly byl původní bubeník kapely. Žánrem kapely byl power a thrash metal. Piece Dogs se však rozpustili několik měsíců po vydání alba.

V roce 1994 se Connolly připojil k americké heavy metalové kapele Sevendust jako kytarista a od té doby je s kapelou na všech jejich studiových nahrávkách.

V roce 2012 Connolly vytvořil americkou rockovou superskupinu skládající se z Connollyho na kytaru a vokály, kolegou basistou ze Sevendust Vinnie Hornsbym, členem Alter Bridge a Creed bubeníkem Scottem Phillipsem a bývalým členem Submersed a současným členem Tremonti kytaristou Ericem Friedmanem. Skupina vydala své první album "Human" v červnu 2012, poté upadla do nečinnosti, protože na konci roku 2012 se členové vrátili ke svým domovským kapelám. Skupina vydala své druhé studiové album "Ignite My Insanity" 21. července 2017.

Členové
(celým jménem Eric Charles Friedman)
(také Eric Charles "Erock" Friedman)
(Narozen 28. června 1984, Yorba Linda, California, USA)
Rhythm Guitars, Backing Vocals


Eric Friedman je americký hudebník a skladatel, který je nejznámější jako současný kytarista skupiny Tremonti a bývalý koncertní kytarista a doprovodný zpěvák skupiny Creed. Hrál s kapelou na jejich 2009 United States reunion turné se Staind a jejich 2010 Tour se Skillet. Je bývalým kytaristou skupiny Submersed a také bývalým kytaristou skupiny Daughters of Mara. Submersed a Daughters of Mara se rozpadly v roce 2008. V současné době také hraje na sólovou kytaru a píše pro rockovou kapelu Hemme.

Ve věku třinácti let byl Friedman nejmladším kytaristou v té době, který byl plně podporován Fenderem. Jeho první seznámení s Markem Tremontim proběhlo na výstavě NAMM, kde je oba představil jeho tehdejší manažer. Následně se zasekli v jednom ze stánků Rivera amp a všimli si, že ačkoli měli různé styly, Tremonti jsou silně ovlivněni metalem a Friedman pak blues, oba se navzájem doplňují.

Pro Friedmana všechno začalo, když jej jeho teenagerský kytarový hrdina Kenny Wayne Shepherd vytáhl na scénu na jam session během jeho setu v Galaxy Theatre v Santa Ana, California, v roce 1996. Krátce poté, co začal hrát se svým vlastním bluesovém outfitu s názvem The Eric Friedman Band byl podporován Fenderem už ve věku 13 let. Eric pak otevíral vystoupení pro Buddy Guye, Jimmie Vaughana a Jonnyho Langa. V 15 letech měl smlouvu nahrávkách s etiketou Steva Vaie Favored Nations.

V roce 2000 založil Eric rockovou kapelu Blacsun, která zaznamenala dema u Bretta Hestlyho (Panny, Temný nový den). Ve stejném roce se stal kytaristou skupiny Submersed. Vystupoval na jejich debutovém albu "In Due Time". Friedman odešel před druhým albem kapely "Immortal Verses", které vyšlo o rok později, než se skupina v roce 2008 rozpadla. Během této doby byl také kytaristou Daughters of Mara, kteří se také rozešli v roce 2008. Poté pokračoval hraním s bývalou hvězdou TNA Impact Wrestling Christy Hemme spolu s bývalým bubeníkem Submersed Garrettem Whitlockem.

Kromě Kennyho Wayna Shepherda je Friedman ovlivněn Markem Tremontim z Creed a Alter Bridge, se kterým navázal blízké přátelství, když jej požádal, aby Friedman na turné Creed vystupoval jako rytmický kytarista. Friedman uvádí, že vyrostl na poslechu hudby Creed, zejména jejich debutového alba "My Own Prison". Na turné s Creed poskytl rytmickou kytaru a doprovodné vokály. Spolu s Tremontim vystupuje také v kytarovém sólu ve "What If". Objevil se jako koncertní člen turné na Creed živém DVD "Creed Live". Bylo také oznámeno, že Creed údajně vydají novou píseň s názvem "More Than This", která bude obsahovat Friedmana na kytaru. Friedman se také objevil v rozhovorech a několika propagačních fotografiích a videích. To vše vedlo ke zvěstem o tom, že se Friedman oficiálně připojil ke Creed, kapela sice uvedla, že o tom diskutovali, ale nic nebylo potvrzeno. Friedman se vrátil do Creed v roce 2012 na turné skupiny 2 Nights Tour.

Friedman se představil na debutovém sólovém albu Marka Tremontiho "All I Was", kde hrál na kytaru, basu a zpíval doprovodné vokály. Vystupuje v hudebním videu "You Waste Your Time". Je současným členem kapely a byl podílel se i na nahrávání alba "Cauterize", které vyšlo v červnu 2015, a také "Dust", které vyšlo v dubnu 2016.

V roce 2012 se Friedman připojil k superskupině Projected, vedle Johna Connollyho ze Sevendust, Vinnieho Hornsbyho a bubeníka Creed/Alter Bridge Scotta Phillipse. Jejich debutové album "Human" vyšlo 18. září 2012. Jejich nedávným počinem bylo "Ignite My Insanity", které vyšlo u Rat Pak Records 21. července 2017.

Členové
(také jako Boss)
(Narozen 22. října 1967, Atlanta, Georgia, USA)
Bass Guitar


Vince Hornsby je americký hudebník a baskytarista, je jedním ze zakládajících členů americké alternativní metalové kapely Sevendust.

Před vznikem Sevendust byl Hornsby v kapele Snake Nation spolu s Morganem Rose, nyní také Sevendust. V roce 1994 byla Snake Nation podporována kolegy místní skupiny Body & Soul, skupinou R & B v čele s Lajonem Witherspoonem. Rose a Hornsby ohromeni Witherspoonovou vokální zdatností, jej požádali, aby se připojil k jejich kapele. Poté přijali kytaristy Johna Connollyho, bývalého bubeníka kapely Peacedog, a Lee Bankse, aby vytvořili Rumblefish. Název byl později změněn na Crawlspace. Clint Lowery ze Still Rain ze Severní Karolíny nahradil Lee Bankse v roce 1995, kdy jej náročný program kapely přinutil skončit. Kapela měla naplánováno mnoho turné před a po úspěchu Home v roce 1999, včetně Woodstocku, OzzFest a Warped Tour.

Když si jena skupina na západním pobřeží nárokovala práva na jméno Crawlspace, kapela se snažila najít nové jméno. Akdyž si jméno kapely nemohli ponechat, Hornsby nakonec při pohledu do garáže své babičky narazil na plechovku "Sevin Dust", a bylo to.

Kromě toho, že je Hornsby nejvyšším členem Sevendust s 1,88 m, je také nejstarším a jediným členem kapely, který nemá žádné tetování ani piercing.

V roce 2012 se Friedman připojil k superskupině Projected, vedle Johna Connollyho ze Sevendust, Vinnieho Hornsbyho a bubeníka Creed/Alter Bridge Scotta Phillipse. Jejich debutové album "Human" vyšlo 18. září 2012. Jejich nedávným počinem bylo "Ignite My Insanity", které vyšlo u Rat Pak Records 21. července 2017.

Členové
(celým jménem Thomas Scott Phillips)
(znám také jako Filip)
(Narozen 22. února 1973, Quitman, Atlanta, Georgia, United States)
Drums, Percussion


Thomas je americký hudebník, skladatel a hudební producent. Je nejznámější jako bubeník, perkusionista, klávesista a spoluzakladatel kapel Creed, Alter Bridge a Projected. V poslední době žije v Madison, Florida.

Narodil v Madisonu na Floridě v hudební rodině a vyrůstal v Quitmanu na Floridě. Od dětství chtěl hrát na bubny, ale rodiče jej donutili naučit se nejdřív na piáno. V šesté třídě k tomu přibyl saxofon. Na oba dva nástroje hrál během studia i ve středoškolském pochodovém orchestru. Na bicí začal hrát jako samouk trochu pozdě až ve svých 18 letech a učil se tak, že okoukával svoje oblíbené bubeníky na MTV. V 18 letech začal hrát v kapele Crosscut. Byl v roce 1994 zakládajícím členem kapely Creed. Poté, co se Creed rozpustili, se v roce 2004 spojil se v Alter Bridge s dalšími tehdejšími bývalými členy, baskytaristou Brianem Marshallem a kytaristou Markem Tremontim.

Phillipsovi se připisuje hraní na bicí a klávesy na albu Creed z roku 2001 "Weathered", spolu s "My Own Prison" (1997) a "Human Clay" (1999). Později v roce 2009 vydal s Creed dvě alba s názvem "Full Circle" a "Creed Live". Nahrával také s kapelou Submersed jejich album "In Due Time" (2004).

Na začátku roku 2012 se Phillips připojil k superskupině Projected s hudebníky ze Sevendust a Submersed. Nahrával také s ex-členem UFO Petem Wayem jeho desky "Amphetamine" (2000), "Alive In Cleveland" (2003). S Projected, kterou zformoval s Johnem Connollym a Vinnie Hornsbym ze Sevendust, a Ericem Friedmanem z Tremonti, vydal alba "Human" (2012) a "Ignite My Insanity" (2017).

Philip byl od samého začátku fantastickým bubeníkem a motivovali jej Will Calhoun, Matt Cameron (Soundgarden/Pearl Jam), Lars Ulrich (Metallica), John Bonham (Led Zeppelin), Mike Portnoy (Dream Theater), Nail Peart (Rush) a Morgan Rose z Living color a Seven Dust. V minulosti Phillips hrával na soupravu Premier Drums, které v současni vyměnil za bubny DW. V současné době také používá Evans Drumheads, činely Zildjian a paličky Vic Firth. V poslední době začal Philips působit i jako jako skladatel a hudební producent.

Nyní žije v centrální Floridě se svou ženou April a jejich dcerou Cadence. Není známo, kdy se poprvé setkali nebo kdy se vzali.

Studiové desky:
2021 XXX
2017 Ignite My Insanity
2012 Human
Ostatní nahrávky:




Skupina:
John Connolly – Lead Vocals, Guitars
Vinnie Hornsby – Bass Guitar
Eric Friedman – Guitars, Backing Vocals
Scott Phillips – Drums
Hosté:
Diskografie Ignite My Insanity
Vyšlo 21. července 2017, Rat Pak Records

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Strike (Projected, Tom Costanza) (2:54)
02. Reload (3:54)
03. Six Feet Below (4:30)
04. Vain (3:33)
05. Rectify (Projected, Mark Tremonti) (3:42)
06. Faith (5:26)
07. Gomorrah (3:46)
08. Heaven Above (4:59)
09. 10 Years Gone (4:27)
10. Only (4:33)

Disc 2
01. Fire (2:43)
02. Ignite (3:36)
03. Call Me The Devil (Projected, Mark Tremonti) (5:06)
04. Concede (Projected, Morgan Rose) (3:54)
05. Inhuman (3:54)
06. Better (3:46)
07. Hate You Back (4:37)
08. Upside Down (4:06)
09. Seconds (3:56)
10. Inside The Sun (4:04)
11. Battlestations (4:06)
Total Time: (85:53)

Recorded on 2016-2017 at Studio Architekt Music in Butler, New Jersey, 1119 in Orlando, Florida
Recording Engineer, Mixing, Editing, Co-producer: Mike Ferretti
Co-producer: John Connolly
Assistant Engineer: Shane Stanton
Mastering: Andy VanDette
Design: Jean Michel
Photography: William Burkle, Paul Mashburn

Skupina:
John Connolly – Lead Vocals, Guitars
Vinnie Hornsby – Bass Guitar
Eric Friedman – Guitars, Backing Vocals
Scott Phillips – Drums
Hosté:
Lajon Witherspoon - Vocals (05)
Diskografie Human
Vyšlo 18. září 2012,

Seznam skladeb:
01. Into (1:29)
02. HELLo (3:38)
03. Watch It Burn (4:25)
04. So Low (4:21)
05. Bring You Back (3:58)
06. 12804 (4:04)
07. Alive (3:50)
08. The Crown (4:31)
09. Stella (4:37)
10. Closure (3:36)
11. Breaking Me (3:29)
Total Time: (41:58)

Producer: John Connolly, Michael Baskette
Engineering: John Connolly, Bill Papp, Jacob Crabb, Ryan Denman
Mixing, String Arrangements: Micheal "Elvis" Baskette
Editing, Programming: Jef Moll
Skladba "12804" byla napsána jako pocta kytaristovi skupiny Pantera Dimebagu Darrellovi, který byl zastřelen při vystoupení na koncertě 8. prosince 2004 (8.12.2004). Skladba "Bring You Back" obsahuje vokály hosta, Connollyho a Hornsbyho spoluhráče ze Sevendust, Lajona Witherspoon.













Oficiální stránky:
https://www.ratpakrecordsamerica.com/projected




ProgressRock Nahoru
Made by 
©  11.8.2021 
Menu Poslední aktualizace: 11.8.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©