Coheed and Cambria

Zpět
Coheed and Cambria je americká crossover prog/progressive rocková skupina z Nyacku, New York. Vznikla v roce 1995 pod názvem Beautiful Loser, který byl nedlouho poté změněn na Shabütie. Pod tímto názvem vyšla tři první EP "Plan To Take Over The World", "The Penelope EP" a "Delirium Trigger". Kapelu v současbé době tvoří Claudio Sanchez (vokály, kytary, klávesy), Travis Stever (kytary, vokály), Josh Eppard (bicí, klávesy, doprovodné vokály) a Zach Cooper (basy, doprovodné vokály). Hudba skupiny zahrnuje aspekty progresivního rocku, popu, heavy metalu a post-hardcore.

Kapela bývá uváděna první a jediná plně "koncepční skupina", což znamená, že většina alb Coheed and Cambria jsou koncepční alba založená na propojeném sci-fi příběhu nazvaném The Amory Wars, sérii, kterou napsal Claudio Sanchez a byla převedena do řady komiksů i na plnohodnotný román. The Amory Wars se odehrává v Nebeském okruhu, kolekci 78 planet a sedmi hvězd, které jsou drženy na místě propojením paprsků energie, které je spojují pod názvem "The Keywork". Kapela vydala devět studiových alb, tři živá alba a několik speciálních vydání. Jejich nejnovější deska "Vaxis - Act I: The Unheavenly Creatures", je návratem ke konceptu The Amory Wars po albu "The Color before the Sun" z roku 2015, které bylo prvním nekonceptuálním albem kapely od jejich vzniku. "The Color Before The Sun", "The Afterman: Descension", "Year Of The Black Rainbow" a "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through The Eyes of Madness", všechna tato alba se dostala do Top 10 žebříčku Billboard.

Počátky jako Shabütie (1995-2001)

Ve skupině nazvané Toxic Parents působili Travis Stever a Claudio Sanchez. Ve stejnou dobu působil i projekt Nate Kelleyho nazývaný Moe a The Boogie Cats. Když se v březnu 1995 rozpustily přibližně ve stejnou dobu obě skupiny, poté co sólový zpěvák The Boogie Cats opustil New York, aby se připojil ke kultu UFO v Arizoně, Claudio Sanchez, Travis Stever a Nate Kelley zformovali kapelu s názvem Beautiful Loser. V kapele se uvedli Travis Stever (zpěv a kytaru), Claudio Sanchez na kytaru, Nate Kelley na bicí a Jon Carleo na basu. Skupina ale měla velmi krátké trvání, rozešli se už v červnu 1995 po haštěřivé hádce o peníze. Stever opustil skupinu, Kelley byl zpočátku vyhozen, ale vrátil se na žádost Sancheze. Sanchez pak převzal kontrolu nad sólovým zpěvem a kytarou. Výsledné trio bylo přejmenováno na Shabütie, což bylo slovo převzaté z afrických kmenových chorálů, které znamená "nahá kořist" podle filmu The Naked Prey.

Kapela strávila téměř rok experimentováním s množstvím různých hudebních stylů od punk rocku, indie rocku, akustic rocku, funk až po heavy metal, údajně napsali až 100 písní, z nichž se ale jen pár uchovalo. Když basista Carleo opustil kapelu v srpnu 1996, Kelley přijal Michaela Todda, aby zaujal jeho místo. Kelley znal Mic Todda z jejich akustického vedlejšího projektu, který oba společně nazvali Esme 9, a proto jej přijali. Todd byl primárně kytarista, ale uchopil se baskytary speciálně pro Shabütie a brzy ve hře na ni vynikl. V této téměř finální formaci kapely vstoupili do svého nejproduktivnějšího a nejrozvinutějšího období.


Travis Stever, Nate Kelley, Mic Todd, Claudio Sanchez
Podle Kelleyho skupina někdy napsala až sedm nových písní během jednoho pěti až šesti hodinového zkoušení. Během tohoto období v roce 1999 vznikla i první studiová nahrávka kapely "Plan To Take Over The World", která byla rozdávána na živých vystoupeních jako demo CDR. Kapela také vydala další EP "The Penelope EP" v roce 1999, které bylo již oficiální nahrávkou kapely, a krátce po něm se Stever připojil znovu ke skupině jako druhý kytarista a opět se z nich stal kvartet. Kolem roku 1999 a možná dříve všichni členové kapely celkem dost holdovali alkoholu a koncerty neprobíhaly tak dobře, jak by měly. Během jednoho z těchto tahů na konci roku 1999, když Sanchez údajně křičel texty během písně "Life Without You", balady z Cassiopey, Kelley opustil jeviště a začal balit svůj buben před naplněným publikem. Josh Eppard, tehdy bubeník kapely 3 jeho bratra Joey Epparda, jej nahradil. Dne 19. února 2000 se představila jedna z posledních dvou původní sestavy již bez Kelleyho. Kapela pokračovala vydáním "Delirium Trigger" v roce 2000, stále ještě představující Kelleyho na bicí, ale s poznámkou v sestavě již s Eppardem. Na "Delirium Trigger" byly uvedeny písně, které si později nalezly cestu na album "The Second Stage Turbine Blade".

The Amory Wars a začátek Coheed and Cambria (2001-2004)


"The Keywork" je běžně používané logo skupiny, symbolizující tok energie mezi planetami ve smyšleném vesmíru Coheed and Cambria.
Řada skladeb, které se objevily na "Delirium Trigger", bylo založeno na sérii příběhu sci-fi komiksů, které napsal Claudio Sanchez během svého pobytu v Paříži. Jeho psaní bylo nejvíce inspirováno cestami, prolnuté představami vesmírných procházek a pseudorealistických vizí skutečnosti. V postavách zosobnil sebe a svoji přítelkyni, cestující po cizí galaxii Heaven’s Fence apod. Psaní jako takové se mu natolik zalíbilo, že po návratu domů s tím v podstatě nepřestal. Jako pracovní název použil The Bag.On.Line Adventures of Coheed and Cambria, inspirovaný názvem obchodu, v jehož blízkosti v Paříži bydlel. Později celou sérii přejmenoval na The Amory Wars.

Na základě těchto souborů povídek se členové kapely dohodli na změně názvu a použili k tomu jména obou hlavních hrdinů jeho příběhu Coheed and Cambria. Navíc se zcela nechali unést Sanchezovými hudebními představami a přijali koncept jeho příběhů jako téma, které by sjednotilo jejich budoucí alba. Tento vedlejší projekt také vytvořil oficiální logo Coheed and Cambria "The Keywork", symbol pro planetární vypořádání vesmíru Amory Wars.

V únoru 2002 po podpisu smlouvy s Equal Vision Records skupina vydala své první studiové album "The Second Stage Turbine Blade". Je to jejich první album, ale již druhá část tetralogie, která vypráví příběh The Amory Wars. Album představilo manžela a manželku Coheed a Cambria, dvě postavy, od nichž si kapela odvodila svůj název, a vzbudilo pozornost už jenom svou koncepcí, kdy šlo v podstatě o druhou část rozsáhlé pentalogie, inspirovanou příběhy z komiksů, tvořených Sanchezem. Album bylo znovu vydáno 20. září 2005 a obsahovalo tři dříve nevydané bonusové skladby. Zvuk na něm byl ovlivněn post-hardcore skupinou At The Drive In a na této první nahrávce kapely se také objevilo hostující vystoupení Dr. Know z hardcore-punkové kapely Bad Brains, stejně jako revidované skladby "Delirium Trigger", "Junesong Provision" a "33" z EP "Delirium Trigger". Kapela také vydala své první singl a hudební video "Devil In Jersey City". Album obsahuje 10 skladeb, ale obsahuje i skrytou skladbu "IRO-Bot" obsaženou v závěrečné "God Send Conspirator", v luxusním vydání je však součástí dema "Everything Evil".

Kapela následně odehrála několik turné ve Spojených státech a Japonsku, stejně jako krátký výstup na Vans Warped Tour 2002. V srpnu 2002 začali Coheed and Cambria spolupracovat s manažerem Blaze Jamesem, který měl kapele pomoci posunout se na větší pódia a k širší základně fanoušků.

Po rozsáhlém turné se skupinami Breaking Pangea, Linkin Park, The Used a Slipknot vydala skupina v říjnu 2003 své druhé studiové album "In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3" také u Equal Vision Records. Nahrávalo se v Applehead Recording, Woodstock, New York a produkovali je Michael Birnbaum a Chris Bittner. Kapela z něj vytáhla singly "A Favor House Atlantic" a "Blood Red Summer" a jim odpovídajícím videím, které se nějakou dobu vysílaly na MTV. Další pozoruhodnou skladbou je "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3". Tématem je třetí část tetralogie o pokračující sáze The Keywork v The Amory Wars. Amory Wars je také název série grafických románů, kterou napsal hlavní zpěvák Claudio Sanchez a která podrobně popisuje předpovídané události podrobněji.

Třetí kapitola z The Amory Wars, první vydání komiksové série "In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3" vyšla v květnu 2010, nové vydání vychází každý měsíc. Sérii napsál Claudio Sanchez a Peter David a představovala výtvarníka Chrise Burnhama. Na webu Evil Ink Comics bylo zveřejněno malé shrnutí zápletky kapitoly.

Deset let po "The Second Stage Turbine Blade" se z hlubin Shylosu vynořil syn Claudio Kilgannon, syn Coheed a Cambrie, kde uprostřed Fence na "tiché" planetě Rudá armáda vykonává své brutální výslechy a uvěznění. Když Claudio zjistil, že byla celá jeho rodina zavražděna, začíná hledat cestu, jak se pomstít. Jeho nepřátelé, Nejvyšší z trojice mágů Wilhelm Ryan a generál Mayo Deftinwolf cítí, že je stále naživu a má zvláštní pravomoci. Vědí, že jej musí zastavit, než je porazí. Mezitím se Inferno (Jesse Kilgannon) chopí zbraní proti Rudé armádě ("Man your Battlestations") ve snaze nalézt stejný druh pomsty. Při Claudově opětovném převtělení se spojí s Prise Ambellinou, kterou její spřízněnci vybrali jako jejich průvodkyní. Dvojice spolu s rozebraným IRO-botem Sizerem hledají Inferna, aby našli odpovědi, proč byla jeho rodina zabita, ale jejich plány se neočekávaně změní na lodi zvané Camper Velourium a díky leteckému pilotovi jménem Al the Killer.


Album dosáhlo vrcholu č. 52 na Billboard žebříčku a od RIAA získalo ocenění zlaté desky za prodaných více než 500 000 kopií. Entertainment Weekly je uvedl jako jedno z prvních pěti klíčových alb nové generace žánru prog. Coheed a Cambria následně koncertovali po Severní Americe s kapelami Thursday, Thrice, AFI a Rainer Maria. V létě 2004 se také připojili k desátému výročnímu Warped Tour a vydali se na své první hlavní evropské turné, jehož data se shodovala s úspěchem singlu "Favor House Atlantic".

Nejúspěšnější album "Good Apollo, I'm Burning Star IV" (2004-2006)

Skupina také podpořila své nahrávky v srpnu 2004 natočením koncertu v Sayreville, New Jersey, ve Starland Ballroom. Představení bylo převedeno na první živé DVD kapely nazvané "Live At The Starland Ballroom", které vyšlo v březnu 2005. Úspěch předchozí desky "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3" upoutal pozornost nahrávacího labelu Columbia Records, se kterým pak podepsali smlouvu na více alb. Kapela přerušila koncertování, aby mohla nahrávat počátkem roku 2005 své třetí studiové album s předlouhým názvem "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through The Eyes Of Madness", které bylo plánováno k vydání v září 2005.

Třetí studiové album progresivního kvarteta Coheed a Cambria opravdu vyšlo 20. září 2005 prostřednictvím vydavatelství Equal Vision Records a Columbia Records a je prvním vydáním u Columbia Records. Jedná se čtvrtý dílek plánované tetralogie, stejně jako dočasně poslední studiové album s bubeníkem Joshem Eppardem před jeho odchodem, jak se později ukázalo, kvůli problémům s drogovou závislostí. Nahradil jej Chris Pennie, který byl s kapelou pro jejich další dvě alba, třebaže nenahrával "No World For Tomorrow" kvůli smluvním závazkům, než se Eppard vrátil ke skupině na konci roku 2011. Na jejich předchozím albu "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3" je fráze "My dearest Apollo, I'll be burning Star IV" napsána za textem písně "The Light & The Glass".

Album se vyhouplo až do první desítky a také získalo zlaté ocenění a přineslo první část příběhu, který pokračoval na následném CD. Album začíná řešit problémy Claudia Kilgannona s cílem chránit Keywork a osvětluje více smrt Coheeda a jeho manželky Cambrie. Rovněž se rozšiřuje o otázky viru Monstar a zapojení Jesseho do ságy. Ve stejný den vyšel grafický román založený na celém příběhu alba. Toto album, na rozdíl od ostatních, vypráví příběh z pohledu autora, známého jako The Writer, a způsobu, kterým jeho život a osobní démoni ovlivňují jeho vyprávění příběhu Amory Wars.

Oficiální stránka nějakou dobu hostila třetí skladbu a první singl z alba, nazvaný "Welcome Home". Tato píseň byla uvedena v hudební videohře Rock Band a upoutávce na animovaný film CGI 9. Na Myspace a PureVolume skupiny měli i druhý singl z alba nazvaný "The Suffering". Třetí singl "Ten Speed (Of God's Blood & Burial)" byl uveden pouze jako video a nikdy nebyl vydán.

Jejich dosud komerčně nejúspěšnějšího alba "Good Apollo Volume One" se prodalo téměř 1 milion kopií a dosáhlo vrcholu na č. 7 v žebříčku Billboard. Album představovalo odklon od jejich předchozího melodického post-hardcore ovlivněného rocku o něco více k progresivnímu rockovému zvuku. Singl "Welcome Home" byl popsán Johnem A. Hansonem jako "těžce Led Zeppelin ovlivněná metalová melodie". Kapela doprovodila album americkými a evropskými turné doprovázené The Blood Brothers, Circa Survive, Dredg, Head Automatica a Avenged Sevenfold, které vyvrcholilo vydáním exkluzivního iTunes EP "Kerrang!/XFM UK Acoustic Sessions" a jejich druhého živého DVD "The Last Supper: Live at Hammerstein Ballroom".

Změny v sestavě a "No World For Tomorrow" (2006-2009)

V říjnu 2006 vydal Claudio Sanchez album svého vedlejšího indie electronic projektu The Prize Fighter Inferno s názvem "My Brother's Blood Machine" u labelu Equal Vision. Stejně jako alba mateřské kapely se jednalo o koncepční album související s Coheed and Cambria prostřednictvím postavy, která se objevuje v obou příbězích - Jesse, "The Fighter Inferno" a Coheedův bratr, a rozehrál příběh tří rodin, který jakoby předcházel dějům ságy Coheed and Cambria a je vypráví jej právě "Inferno". Claudio o desce řekl: "Když jsme se ještě jmenovali Shabütie, původním nápadem pro Coheed and Cambria měl být akusticko/elektronický vedlejší projekt. Takže myslím, že The Prize Fighter Inferno je jako původní nápad pro Coheed a Cambria."

Začátkem listopadu 2006 kapelu opustili Josh Eppard a Michael Todd z osobních důvodů, což donutilo Matta Williamse a bubenického technika kapely Michaela Petraka, aby dočasně vyplnili uvolněnou rytmickou sekci kapely pro pár vystoupení. V dubnu 2007 se ale basista Michael Todd znovu připojil ke Coheed and Cambria a skupina vstoupila v Los Angeles do studia s novým producentem Nickem Raskulineczem. Dočasně vypůjčeným se stal bubeník kapely Foo Fighters Taylor Hawkins. V červnu téhož roku se Chris Pennie, dříve člen Dillinger Escape Plan, připojil ke Coheed and Cambria jako jejich bubeník, ale kvůli smluvním omezením s jeho předchozím nahrávacím labelem se Pennie neobjevil na čtvrtém albu kapely. Místo něj bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins zaznamenal bicí nástroje a využili několik nápadů, které Pennie již dříve poslal v mailové korespondenci se Sanchezem.

Album s názvem "I'm Burning Star IV, Volume Two: No World For Tomorrow", čtvrté studiové a druhé album u Columbia Records, vyšlo v říjnu 2007 a debutovalo na čísle 6 v žebříčku Billboard. První singl alba "The Running Free" byl vysílán v rádiu v srpnu 2007. Druhý singl byla skladba "Feathers" spolu s videem v hlavní roli s Renem Riffelem. Kapela pokračovala v turné, hlavní části Warped Tour v roce 2007, které podporovali Clutch a The Fall of Troy, a zahajovali ve 25 městech turné Linkin Parku, které přinutilo zrušit koncerty Coheed and Cambria na australských koncertech Soundwave Festival. Kromě návratu Todda k baskytaře a nového bubeníka Pennieho skupina také přijala pro svá živá vystoupení koncertního klávesistu a doprovodné zpěváky.

V listopadu 2007 byla jejich píseň "Welcome Home" zahrnuta jako hratelná skladba do videohry Rock Band a cover jejich písně "Ten Speed (Of God's Blood & Burial)" byl později zpřístupněn ke stažení pro Rock Band. V roce 2009 byly pro videohru Rock Band k dispozici ke stažení další dvě písně "The Running Free" a "A Favor House Atlantic", ke kterým se v roce 2010 později připojily písně "Guns Of Summer", "Here We Juggernaut" a "Broken". Kapela připravila své čtyřměsíční světové turné se začátkem v lednu 2008. Později vévodili i na hudebním festivalu The Bamboozle 2008. Kapela byla hlavní hvězdou Kerrang 2008! Tour v U.K., kde skupina předvedla a nahrála cover "The Trooper" od Iron Maiden, který je uveden na tributovém albu Iron Maiden Kerrang! Maiden Heaven, které bylo vydáno 16. července 2008. V soutěži Kerrang! 2008 byli nominováni na cenu Best International Band a Best Music Video (za "Feathers").

V říjnu a listopadu 2008 skupina hrála Neverender, čtyřdenní koncertní sérii, ve které skupina hrála každý večer jedno album. Akce se konala na začátku prosince v New Yorku, Chicagu, Los Angeles a v Londýně. Kolekce CD/DVD "Neverender: Children Of The Fence Edition" s jejich vystoupením Neverender bylo vydáno 24. března 2009. V roce 2009 byla píseň "Welcome Home" také použita v upoutávce pro animovaný film 9.

Závěr ságy "Year Of The Black Rainbow" (2009-2011)

Po většinu začátku roku 2009 Coheed and Cambria koncertovali. Od ledna do března cestovali se Slipknot a Trivium na turné Slipknot s titulem All Hope Is Gone. V srpnu 2009 Coheed a Cambria na turné podpořili Heaven & Hell na podporu alba " The Devil You Know". Dne 16. září 2009 vystoupili na veletrhu Puyallup společně s Brand New a Jaguar Love. V říjnu vystupovali na Austin City Limits Music Festival v Austinu v Texasu. Vystoupili také na festivalu Wacken Open Air, na britské části turné Sonisphere Festival a na festivalu Lollapalooza v Chicagu.

Coheed and Cambria dokončili natáčení pátého studiového alba Year Of The Black Rainbow" v roce 2009. Jedná se o předehru k jejich konceptuálnímu příběhu, který zahrnuje události, které se odehrávají před The Second Stage Turbine Blade. Byl vydán i román doprovázející album, 352-stránková novela, kterou společně napsali Sanchez a Peter David. Album vyšlo 13. dubna 2010 ve standardní, iTunes speciální a luxusní edici, která zahrnovala román "Year Of The Black Rainbow" a speciální "Year Of The Black Rainbow" "černou kartičku", která držiteli umožnila dřívější přístup k některým show Coheed and Cambria. Koncept speciální karty s tímto oprávněním by se přenesl i do budoucích vydání alba. Album mělo i výbornou produkci, když se na celkovém zvuku podíleli Alticus Ross (Nine Inch Nails) a Joe Barresi (Queens of the Stone Age).

"The Broken", "Guns Of Summer" a "Here We Are Juggernaut" byly uvedeny v hudebním obchodu Rock Band 20. dubna 2010. Sanchez v té době uvedl, že celou ságu plně zachytilo prvních pět alb skupiny Coheed and Cambria a uvažoval o směru budoucích nahrávek. "Přemýšlel jsem vyprávění příběhů z budoucnosti a příběhů z minulosti, možná se více ponořím do příběhu Siriuse Amoryho (jako Sirius Amory v příbězích), o muži, který znázornil hodnotu Keywork," řekl. "Nebo dokonce příběhy, které jsou paralelní s tím, co vyprávíme. Je to trochu ve vzduchu. Začal jsem psát hudbu pro další nahrávku a doufám, že to, že to vytvořím, mi řekni mi, co mám udělat."

Skupinu ale dohnaly i další okolnosti na kterých se pěkně ukázal Michael Todd, baskytarista Coheed And Cambria. Krátce před koncertem Michael Todd ve státě Massachusetts, kde měla kapela o víkendu podporovat znovuobnovené grungery Soundgarden, byl totiž dne 10. července 2011 zatčen místní policií basista Michael Todd pro ozbrojenou loupež a nezákonné držení látek vydávaných jen na lékařský předpis, a byl vzat do policejní vazby v Attleboro v Massachusetts. Todd se již v minulosti několikrát léčil z heroinové závislosti, a proto současný exces možná nebyl až tak překvapivý. Muzikant se prý vkradl do lékárny a pod výhrůžkou o možném odpálení bomby si od personálu vynutil šest balení léku OxyContin, což jsou prášky proti bolesti, ale zároveň oblíbená, levná a účinná narkotika. Z místa činu pak hudebník odjel taxíkem. Michael Todd byl následně obviněn a poté v průběhu týdne propuštěn na kauci 25 tisíc dolarů. Kapela pak na svých webových stránkách zveřejnila informaci, že Todda na právě probíhajícím turné nahradí multiinstrumentalista Wes Styles, a ujistila fanoušky, že žádná z naplánovaných koncertních zastávek není a nebude zrušena. Dne 4. srpna 2011 se Todd a skupina dohodli na základě vzájemného rozhodnutí o rozdělení.

Kapela v té době nahrála cover písně ZZ Top "Beer Drinkers & Hell Raisers" pro tributové album "A Tribute From Friends" a nová píseň "Deranged" byla vydána 18. října 2011 na soundtracku pro videohru "Batman: Arkham City".

Další změny v sestavě a The Afterman (2011-2014)

Claudio v říjnu 2011 v New York Comic Con na "Radio.com" oznámil, že připravované album bylo již napsáno a nahrávky začnou v listopadu. Potvrdil také, že skupina pokračovala v psaní hudby podle dějů The Amory Wars, a zároveň naznačil, že fanoušci budou překvapeni, které postavě se budou na novém albu věnovat.

V listopadu 2011 kapelu ale opustil Chris Pennie, který do kapely přišel z řad mathcoreových šílenců The Dillinger Escape Plan. Odchod proběhl po vzájemné dohodě kvůli tvůrčím rozdílům začátkem listopadu. O dva týdny později 19. listopadu 2011 Coheed And Cambria uvedli, Chris Pennie že už mají náhradu za bubeníka Chrise Pennieho. Staronovým bubeníkem se nyní stal Josh Eppard, který už se aktivně zapojil do příprav nové desky. Kapela se k tomu vyjádřila bez okolků a nezapomněla připomenout důvody, které před pěti lety vedly k jeho odchodu ze skupiny. "Je nám jasné, jaká rizika Joshův návrat obnáší. I když už je totiž dva roky čistý, tohle je ohromná zkouška naší víry. Ale nakonec, všichni jsme vyrostli a všichni jsme si toho tolik prošli, že hrát zase s Joshem je jako vrátit se domů. Je to příjemné, známé a připadá nám to správné." Josh Eppard opustil kapelu na začátku listopadu 2006 z blíže neurčených osobních důvodů (později se vyjevilo, že to byla zřejmě drogová závislost) a byl tehdy dočasně nahrazen bubenickým technikem kapely Michaelem Petrakem, kterého pak už na delší dobu nahradil již zmíněný Chris Pennie.

Následujícího roku v dubnu skupina prostřednictvím sociálních médií oznámila, že jejich novým basistou za Michaela Todda bude Zach Cooper, dříve členy skupiny AM to AM. Podle rozhovoru s Cooperem, manažer Coheed and Cambria Blaze James "studený" Coopera pozval na konkurz na basovou pozici na základě osobního doporučení. Fanoušci uviděli nového basáka v akci na nadcházejícím jarním turné kapely, které začínalo 29. dubna 2012 v Charlottesville, VA. Coheed and Cambria měli v plánu také pár festivalových termínů a zahajovací výstup pro Iron Maiden na jejich severoamerickém turné v létě 2012.

V červnu skupina dokončila nahrávání svého šestého alba ve studiu Applehead Studios. Následující měsíc Coheed and Cambria prostřednictvím svých webových stránek oznámili, že nadcházející album bude dvojitým albem s názvem "The Afterman". První část pod názvem "The Afterman: Ascension" vyšla 9. října 2012 a druhá o čtyři měsíce později 5. února 2013 s názvem "The Afterman: Descension". Produkci obstarala samotná kapela s Michaelem Birnbaumem a Chrisem Bittnerem. "The Afterman" vypráví o jmenovci příběhu Siriusi Amorym, který zkoumá zdroj energie udržující pohromadě Keywork tvořený 78 světy, v nichž se odehrávají The Amory Wars, a zjistí, že ve skutečnosti jde o posmrtný život duše. Ve stejném měsíci Claudio v San Diegu Comic Con oznámil, že producenti Entourage Mark Wahlberg a Stephen Levinson z Leverage Productions budou přepisovat jeho komixový příběh The Amory Wars na celovečerní živý akční film, vyprávějící příběh o vzestupu nadlidského diktátora Wilhelma Ryana a jedné rodiny, která by mohla držet klíč k osvobození světa od jeho tyranské vlády. Ale do února 2020 nebyly zveřejněny žádné další zprávy ani plány o filmu.

Dne 28. srpna 2012 skupina vydala hudební video pro "Key Entity Extraction I: Domino The Destitute", první singl "The Afterman: Ascension", na svém kanálu Vevo, který dosáhl více než milion zhlédnutí. Dva týdny před vydáním alba měla skupina premiéru na Rolling Stone se studiovou verzi titulní skladby "The Afterman". Druhé video z alba bylo později vytvořeno právě pro tuto skladbu. V roce 2013 skupina zveřejnila videa pro "Dark Side Of Me" a "Number City" z "The Afterman: Descension". V článku pro Billboard.com bylo dne 18. srpna 2014 odhaleno, že Coheed and Cambria vydají 21. října remasterovanou verzi "In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3", včetně několika otázek v rozhovoru o tom, proč je vydávají, a premiéru měla remasterovaná verze singlu "A Favor House Atlantic" z tohoto alba.

Dne 25. srpna 2014 bylo na kanálu YouTube kapely nahráno video, kde Claudio hraje novou píseň s názvem "Atlas". V září a říjnu 2014 se Coheed and Cambria vydali na turné s Thank You Scientist, na kterém hráli "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3" u příležitosti jeho remasterování. V únoru 2015 bylo v BBC Radio 1 oznámeno, že kapela bude vystupovat s "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3" na Hevy Fest konaném v Port Lympne, Kent, Anglie.

The Color Before The Sun (2015-2017)

V jednom rozhovoru Claudio Sanchez uvedl, že doufá, že v lednu 2015 vezme Coheed and Cambria do studia na jarní nebo letní vydání. Osmé album skupiny "The Color Before The Sun" bylo vydáno 16. října 2015. Největším překvapením bylo, že to bylo první samostatné album bez konceptů prozkoumaných na jejich předchozích sedmi celovečerních deskách. Jedná se o první album, které není spojeno s dějem The Amory Wars. Místo toho, album odráží Sanchezovy nedávné události v jeho životě, mezi které patří stěhování z venkova do města, jeho dítě Atlas (jehož studiová verze písně stejného jména se nachází na albu), kromě jiných. Podle Sancheze měly tyto nové písně odhalit jeho "syrové pocity". Album bylo nahrána naživo v ateliéru Nashville s producentem Jayem Joycem a zahrnovala minimální overdubs.

První singl "You Got Spirit, Kid" byl vydán 10. července 2015 byl briskní pop-punkový a byl představen prostřednictvím videa, jehož první snímek vtipně představil školní billboard zdobený slovy "Rad Times at Amory High". Bylo to jako nějaká americká komedie z prostředí střední školy, která je plná ambiciózních fotbalistů a krásných roztleskávaček. Zpět na střední se v novém videoklipu vrátili i Coheed and Cambria. I přes to, že přišli s tuctovým příběhem šikanovaného odpadlíka, který za pomoci kamarádů plánuje pomstu, jde o vtipnou a svěží podívanou. Jak to může dopadnout, když máte kámoše chemika, závisláka na trávě a automechanika? Singl "Song You Got Spirit, Kid" byl první vlaštovkou z nového alba. Druhý vybraný singl "Here To Mars" pak byl vydán 3. září 2015.

Kapela se vydala zkraje roku 2016 na americké turné s Glassjaw, I the Mighty a Silver Snakes, v druhé polovině roku rovněž na americký turné se Saves the Day a Polyphia. Dne 19. srpna 2016 vydala skupina verzi alba "Deconstructed", která obsahuje ukázky skladeb i živé nahrávky.

Vaxis – Act I: The Unheavenly Creatures (2018-present)

Letní turné skupina oznámila dne 20. února 2018 společně s Take Take Back Sunday a The Story So Far. Dne 5. dubna 2018 bylo oznáměno, že skupina podepsala smlouvu s Roadrunner Records, a vydali teaser potenciálně pro nové album připravené k vydání v roce 2018. Kapela se rozhodla představit novou píseň po přehlídce v Chameleon Clubu v Lancasteru, PA, dne 5. května 2018. Poté, co se videa této písně rozšířila mezi fanoušky na YouTube, rozhodla se skupina uvést premiéru videa pro novou píseň "The Dark Sentencer" spolu s "Prologue" alba (zákulisím alba), dne 31. května 2018 proti jejich propagačnímu plánu stanovené novou společností, se kterou podepsali Roadrunner Records. Dne 22. června 2018 skupina oznámila nové album "Vaxis - Act I: The Unheavenly Creatures", které vyšlo 5. října 2018. Pokračuje v historii The Amory Wars, které následovalo prvních sedm alb. Druhá píseň na albu "Unheavenly Creatures" byla vydána 28. června 2018. Třetí singl "The Gutter" byl vydán 16. srpna, čtvrtý "Old Flames" pak byl vydán 27. září a pátý "Love Protocol" debutoval v BBC Radio 1 30. září 2018.

Luxusní vydání alba obsahovalo 80-stránkový hardcover grafický román, stejně jako jednu novela, kterou Sanchez napsal společně s jeho manželkou Chondrou Echert. Balíček také obsahuje rozkládací plakát zobrazující rozšířenou verzi alba a masku repliky nošenou jedním z hlavních protagonistů alba. Na cca 78 minut dlouhé album Coheed a Cambria začleňují prvky, struktury, přístupy a progresy z celé své dvou desetileté historie, podtrhují jeho vyprávění a činí z něj nejsmělejší titul v diskografii skupiny.

Progressive rockeři Coheed and Cambria se po 9 letech vrátili do České republiky, když vystoupili 9. srpna 2019 v pražském klubu MeetFactory. Jako předskokan se představila kapela Polyphia. Koncert pořádala Ameba production v rámci koncertní série Rock for People Concerts. Před oněmi 9 lety měla kapela českou premiéru na 16. ročníku festivalu Rock for People v roce 2010.

Sanchez několikrát prohlásil, že závidí éru hudby svého otce a že skupina je ovlivňována skupinami z té doby jako jsou Led Zeppelin, Pink Floyd, The Police, Queen a Thin Lizzy. Kromě těchto kořenů uznává Sanchez také eklektickou řadu vlivů, včetně post-hardcore skupiny At the Drive-In a průkopníků heavy metalu Iron Maiden. V protikladu se proslýchá o slovech basisty Michaely Todda, že skupina nebyla ovlivněna kapelou Saga a že o této skupině nikdy neslyšel. Mnozí si všímají podobnosti mezi Rush a Coheed and Cambria, ale Josh Eppard v rozhovoru uvedl, že ani on, ani ostatní členové kapely nebyli fanoušci Rush nebo by byli jimi ovlivněni. Nicméně styl skupiny bývá označován jako progresivní rock a písně jako "Blood Red Summer" a "Three Evils (Embodied In Love And Shadow)" byly zmíněny v mnoha recenzích kapely, že obsahují také několik prvků popu, jak dokládá jedna recenze od Sputnikmusic, která říká: "Coheed and Cambria dokáží přivést nový život do umírajícího žánru a smíchat standardní pop-punkové schéma s kreativními a originálními riffy". Styl kapely bývá také označován jako alternativní rock, new prog, progresivní metal, emo, post-hardcore nebo alternativní metal.

Zpět
Členové:
Claudio Sanchez - Lead Vocals, Guitars, Piano, Keyboards, Programming (1995-present)
Travis Stever - Guitars, Lap Steel Guitar, Mandolin, Backing Vocals (1995, 1999-present)
Josh Eppard - Drums, Backing Vocals, Keyboards, Programming (2000-2006, 2011-present)
Zach Cooper - Bass, Backing Vocals, Cello (2012-present)
Bývalí členové:
Michael Todd - Bass, Backing Vocals (1996-2006, 2007-2011)
Chris Pennie - Drums, Percussion (2007-2011)
Nate Kelley - Drums, Backing Vocals, Percussion (1995-2000)
Jon Carleo - Bass (1995-1996)
Koncertní hudebníci:
Dave Parker - Keyboards (2005-2006)
Matt Williams - Bass (2006-2007)
Michael Petrak - Drums (2006-2007)
Wes Styles - Keyboards (2007-2010), Bass (2011)

Studioví hosté:
Taylor Hawkins - Drums (2007)

Beautiful Loser
1995

Shabütie
1995-08/1996

Shabütie
1996-1998

Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Nate Kelley - Drums
Jon Carleo - Bass
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Nate Kelly - Drums
Jon Carleo - Bass
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Nate Kelly - Drums
Michael Todd - Bass
Coheed and Cambria
1998-1999

Coheed and Cambria
1999-2006

Coheed and Cambria
2007-2011

Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Nate Kelly - Drums
Michael Todd - Bass
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Michael Todd - Bass
Josh Eppard - Drums, Percussion
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Michael Todd - Bass
Chris Pennie - Drums, Percussion
Coheed and Cambria
2011-11/2011

Coheed and Cambria
2012

Coheed and Cambria
2012-dosud

Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Wes Styles - Bass
Chris Pennie - Drums, Percussion
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Wes Styles - Bass
Josh Eppard - Drums, Percussion
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Travis Stever - Vocals, Guitars
Josh Eppard - Drums, Percussion
Zach Cooper - Bass

Členové

(celé jméno Claudio Paul Sanchez III)
(Narozen 12. března 1978, Suffern, New York, United States)
Vocals, Guitars, Keyboards, Synthesizers, Harmonica, Piano


Claudio je americký skladatel, autor a hudebník, který je nejznámější jako zakladatel, sólový zpěvák a kytarista alternativní progresivní rockové skupiny Coheed and Cambria (1995-dosud) nebo projektu The Prize Fighter Inferno (Since 1999). Je rovněž nadaným ilustrátorem a tvůrcem komiksových seriálů "The Amory Wars", stejně jako "Key of Z" a "Kill Audio", které napsal společně s manželkou Chondrou Echert. Sanchez spoluautorem románu "Black Rainbow" (Rok černé duhy) s Peterem Davidem. Sanchez je primárně sólový zpěvák a kytarista v Coheed a Cambria, ale využívá také theremin, syntetizátory a harmoniky ve svých vedlejších projektech. V říjnu 2009 se Claudio Sanchez oženil s výtvarnicí a autorkou komixů Chandrou Echert a 8. června 2014 se jim narodilo jejich první dítě Atlas Hendrix Sanchez.

Claudio se narodil v Suffernu v New Yorku portorikánsko-italské rodině: "Moji rodiče poslouchali hodně muziky všech možných žánrů. Dostalo se mi tak od nich hodně širokého spektra hudby. Vlastně jsem se už od mala naučil neškatulkovat, ale vnímat muziku takovou, jaká je. A to je důvod, proč Coheed and Cambria takhle znějí. Nikdy nechci, abychom byli lehce zaškatulkovatelní. Nikdy. Části, které jsou přístupnější, popovější jsou pro mne stejně důležité jako ty progresivní, křehkým baladám přisuzuji stejnou vážnost jako hard ‘n’ heavy materiálu..."

Claudio se už jako teenager pustil do zakládání řady kapel, z nichž většina měla velmi krátké trvání. Přesto se můžeme zmínit např. o Toxic Parents, kde se již setkal se Steverem. Po jejím rozpadu založili Sanchez a Stever roku 1995 v New Yorku skupinu nazvanou Beautiful Loser, kde se už sešli spolu s Jonem Carleem na baskytaru a Natem Kelleym na bicí. Sestava ale dlouho nevydržela, během půl roku se rozhádala zřejmě kvůli financím a Stever následně odešel. Zbylé trio si pak dalo název Shabütie. Kapela se nejdříve stylově hledala, zkoušela různé žánry a toto období zaznamenala na řadu singlů a několik EP. Prošla si také personálními změnami. V srpnu 1996 odešel Carleo a na jeho místo nastoupil Mic Todd, původně kytarista. Tento fakt se také výrazně podepsal na výsledném zvuku kapely, protože jeho přístup ke hře na baskytaru byl odlišný od běžných standardů. Vydaná EP se setkala s rostoucím zájmem, po druhém z nich "The Penelope EP" se do sestavy opět vrátil Stever.

Chandra Echert a Claudio Sanchez Skupina ale měla velmi krátké trvání, rozešli se už v červnu 1995 po haštěřivé hádce o peníze. Stever opustil skupinu, Kelley byl zpočátku vyhozen, ale vrátil se na žádost Sancheze. Sanchez pak převzal kontrolu nad sólovým zpěvem a kytarou. Výsledné trio bylo přejmenováno na Shabütie. Po rozpadu Beautiful Loserem, odejel na výlet do Paříže, kde začal psát příběh, původně označovaný jako The Bag.On.Line Adventures of Coheed and Cambria, pojmenovaný po obchodě poblíž místa, kde Sanchez pobýval v Paříži. Dvě postavy jménem Coheed a Cambria Kilgannon žijí ve smyšlené cizí galaxii známé jako Heaven's Fence (Nebeský okruh). V původním pojetí Sanchez napsal příběh o své přítelkyni a sobě, kteří cestovali na nové cizí místo, ale když se koncept rozšířil, postavy se začaly podobat jeho rodičům.

Sanchez se stal sólovým zpěvákem a kytaristou Shabütie, která vznikla v Nyacku v New Yorku v roce 1995. Shabütie vydali několik EP a napsal několik písní, které by nakonec vyšly na "The Second Stage Turbine Blade". Kapela se rozpadla, když Nate Kelley odešel během jednoho vystoupení, ale později byl nahrazen Joshem Eppardem, který nahradil Nata Kelleyho za bicími. Tato nová skupina se přejmenovala na Coheed and Cambria podle postav Sanchezových příběhů z Paříže. Coheed and Cambria dosáhli úspěchu na východním pobřeží po vydání a turné The Second Stage Turbine Blade, svého největšího úspěchu pak po vydání alba "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3" díky singlu "A Favor House Atlantic".

Sanchez začal vyrábět komiksy v roce 2000, počínaje The Bag.On.Line Adventures. Ta Bag.On.Line Adventures však měla jen dvě čísla kvůli problémům s umělcem, termíny a finanční problémy. Sanchezův další projekt byl grafický román "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through the Eyes of Madness", který byl vydán spolu s albem stejného jména, nicméně Sanchez prohlásil, že román nebyl kompletní kvůli finančním záležitostem. Evil Ink Comics je společnost vydávající komixy, kterou založil a vlastní Claudio Sanchez.


Sanchez začal znovu v roce 2008 sérií The Amory Wars, která zaznamenává události podle alb kapely. "The Second Stage Turbine Blade" byla zahrnut ve dvou pětidílných komiksových sériích. Spolu s Peterem Davidem byl Sanchez spoluautorem románu "The Amory Wars: Year Of The Black Rainbow", zaznamenávající události alba "Year Of the Black Rainbow". Sanchez také vydal dvanáct vydání komiksových seriálů, které se přizpůsobují albu "In Keeping Secrets of Silent Earth: 3" pod názvem The Amory Wars. Na konci dvanáctého čísla byla nastíněna nadcházející adaptace příběhu Good Apollo 1.

Sanchez také vystupuje ve vedlejším hudebním projektu s názvem The Prize Fighter Inferno. Kapela byla koncepční skupinou založenou na postavě Jesse, boxera známého jako Prize Fighter Inferno. Příběh se zaměřuje na The Blood Machine, na zlomyslné zařízení, které vraždí své oběti a bere jejich duše. Sanchez také vydal dvoupísňové vinylové album s názvem "The Beaver Records EP", které bylo spojeno s Kill Audio a The Fighter Inferno. Dne 8. září 2012 vydal Sanchez svoji nejnovější nahrávku vedlejšího projektu Prize Fighter Inferno, nekoncepční EP se čtyřmi skladbami nazvané "Half Measures".

Dne 28. dubna 2016 byl Sanchez odhalen jako fanoušek herních grumpů Let's Play webové série Game Grumps, kde se objevil v epizodě jako host komentující EA Star Wars Battlefront.

Členové
(celým jménem Travis Craig Stever)
(také Cleveland Stever)
(Narozen 25. listopadu 1978, New Jersey, United States)
Guitars, Lap Steel Guitars, Vocals


Travis Stever je americký hudebník a sólový kytarista progresivní rockové skupiny z New Yorku Coheed and Cambria. Působil také jako člen vedlejších projektů Davenport Cabinet a Fire Deuce.

Po rozvodu svých rodičů vyrůstal Stever v Park Ridge, New Jersey a Nyack v New Yorku. Stejně jako Sanchez vyrůstal v hudební rodině: "Oba rodiče byli muzikanti, a tak jsem já i sourozenci vyrůstali v prostředí hudby. Nebylo tam zaměření pouze na jeden styl, takže právě toto žánrově široké prostředí se stalo pro mne velmi podnětným. Něco z toho musí v člověku zůstat".

"Beru Coheed and Cambria jako míč valící se po cestách, který sesbírá spoustu podnětů. Ty se pak všechny nahrnou a zúročí už jako celek na našich albech..."(Travis Stever, May the Rock) Spolu se Sanchezem prošel několika teenagerskými kapelami a po odchodu z formace Beautiful Loser se k triu tvořenému Sanchezem, Toddem a Nate Kellym Shabutie připojil roku 1999. Během několika měsíců ale rostoucí nápor nevydržel další zakládající člen Nate Kelley a koncem roku 1999 během představení se prostě sbalil a odešel. Na jeho místo usedl multiinstrumentalista Josh Eppard z kapely 3. V této sestavě ještě pod hlavičkou Shabutie vyšlo další EP "Delirium Trigger", ale na obzoru se začaly rýsovat velké změny.

Řada skladeb na tomto EP byla přímo ovlivněna příběhy, které Sanchez napsal během svého pobytu v Paříži. Jeho psaní bylo nejvíce inspirováno cestami, prolnuté představami vesmírných procházek a pseudorealistických vizí skutečnosti. Jako pracovní název použil The Bag.On.Line Adventures of Coheed and Cambria, inspirovaný názvem obchodu, v jehož blízkosti v Paříži bydlel. V postavách zosobnil sebe a svoji přítelkyni, cestující po cizí galaxii Heaven’s Fence.

Stever funguje jako vodítko a rytmický kytarista v kapele. On a Sanchez sdílejí vedení a sóla v hudbě skupiny a často přepínají tam a zpět ve stylu "zdvojené kytary", který byl v 70. letech populární. Stever je také sólový kytarista a zpěvák vedlejšího projektu s názvem Fire Deuce, metalové skupina ve stylu 80. let, která v roce 2005 vydala album "Children Of The Deuce". Stever se také pustil do druhého projektu mimo Coheed nazvaného Davenport Cabinet, který vydal desky "Nostalgia In Stereo" v roce 2008, "Our Machine" v roce 2013 a "Damned Renegades" v roce 2014.

Kromě kytary hraje Stever i jiné strunné nástroje, jako je lap steel, banjo, mandolína a dobro. Je také uveden s těmito nástroji u různých skladeb na albech Coheed a experimenty s mnoha z nich na albech Davenport Cabinet.

Členové

(celým jménem Joshua Eric Eppard)
(Narozen 6. prosince 1979, Kingston, New York, United States)
Drums, Guitars, Percussion, Keyboards, Backing Vocals


Josh je americký hudebník z Kingstonu v New Yorku a hráč na bicí v progresivní rockové skupině Coheed and Cambria. Vystupoval jako sólový rapper pod názvem Weerd Science a byl bubeníkem rockové superskupiny Terrible Things (2009-2011). Josh byl zakládajícím členem kapely 3 (1994-2001) ve Woodstock, NY, spolu se svým bratrem Joeyem a studiovým inženýrem Chrisem Bittnerem. S kapelou nahrál jejich první desku "Paint By Number" (1999).

Dne 2. listopadu 2006 bylo oznámeno, že Josh opustí na dobu neurčitou skupinu Coheed and Cambria, přičemž jeho náhradou se stal Chris Pennie. Důvod náhlého odchodu z kapely byl zahalen tajemstvím. V rozhovoru s Michaelem Doddem z Get Your Rock Out však Josh poslal zvěsti k odpočinku. Ačkoli tam byla spekulace Josh opustil skupinu kvůli "tvůrčím omezením", jeho odchod ze skupiny byl vlastně vyústěním jeho drogové závislostí, která se nedala zvládat s rozsáhlým koncertováním kapely. Když Josh citoval často kladenou otázku o tom, zda opustil skupinu nebo byl vyhozen, Josh odpověděl, že byl pravděpodobně "vyhozen" ještě před odchodem.

V roce 2005 Josh vydal své první sólové album "Friends and Nervous Breakdowns".

Po odchodu z Coheed and Cambria Josh nahrál své druhé album "Weerd Science, Sick Kids" v Darkworld Studio v Kingstonu, NY, a Applehead Studios v Woodstocku v New Yorku. Album je tvůrčím pohledem na drogovou závislost, kterou umělec trpěl, a nabízí kromě velmi osobních zkušeností také zasvěcený sociální komentář k současnému stavu Spojených států. Nedávno také zformoval novou rockovou skupinu Mours spolu s přítelem a spolupracovníkem Dave Parkerem a hudebníkem Anthony Masingtonem.

V roce 2009 začal Josh bubnovat v Terrible Things, v kapele, kterou vytvořil s dalšími hudebníky, zpěvákem Fredem Mascherinem, Andym Jacksonem a basistou Steve Lucarellim, který již kapelu opustil. Dne 31. srpna 2010 debutovali a vydali svoji debutovou desku "Terrible Things" na Universal Motown. V roce 2011 Josh podepsal smlouvu s Horris Records.

Dne 16. listopadu 2011 Coheed and Cambria na svých webových stránkách odhalili, že se Josh oficiálně znovu připojil ke skupině. Na kanálu YouTube Terrible Things pak zpěvák Fredr Mascherino oznámil, že Josh tuto kapelu opustil. Od té doby je Josh již stálým členem Coheed and Cambria.

Členové

(celým jménem Zachary Cooper)
(znám také jako "Super Duper" Cooper)
(Narozen 7. září ***, St. Petersburg, Florida, United States)
Bass, Backing Vocals


Zachary Cooper je americký hudebník, který pobývá v městě St. Petersburg na Floridě. V současné době je basistou progresivní rockové skupiny Coheed and Cambria. Zach také propůjčuje svůj vokální talenty jako doprovodný zpěvák. V červnu 2018 Zachary hrál na upright basu při vystoupení Coheeda a Cambrie s NSO Pops na oslavu 60. výročí NASA.

Zach byl požádán, aby se připojil ke skupině ve věku 12 let. Se svými dvěma přáteli založili kapelu a všichni tři trávili každý víkend spolu. Jeho dva nejlepší přátelé Pat a Bart se učili na kytaru, takže byl také navnaděn, aby se učil hrát na kytaru. Takže Zach řekl: "Dostanu kytaru a budu v kapele". Oni ale odpověděli: "Nic takového hochu, pokud dostaneš kytaru, nemůžeš být v naší kapele, musíš hrát na basu". Zach odporoval: "Nechci hrát na basu, co? Ne, já to nechci dělat". Trvali ale na svém: "No, pokud chceš být v naší kapele, musíš hrát na basu". "Ach můj bože, v pořádku." Takže Zach zůstal u basy a požádal o baskytaru rodiče, kteří mu ji dali na Vánoce a od té doby na ni hraje a nikdy toho nelitoval.

V době, kdy dostal první basu, měl jsem ve škole své dva nejlepší přátele a všichni poslouchali... to byly 90. léta a grunge, takže vyrůstal poslechem kapel Soundgarden a Nirvana. Zároveň ale objevoval hudbu svého otce poslouchající Led Zeppelin a Pink Floyd a učil se i tyto písně, takže pro něj bylo trochu vzrušující kombinaovat všechny tyto různé období rock n'rollu.

Před vstupem do Coheed and Cambria v roce 2012 byl Zach basistou skupiny AM to AM, se kterou natočil jedno EP pod jejich vlastním názvem. Zach byl členem této skupiny v letech 2009-2011. Jeho závěrečné vystoupení s AM to AM bylo 30. prosince 2011 v Woodstocku v New Yorku, které zahajovali pro kapelu 3.

Členové
(také Michael "Mic" Todd)
(celým jménem Michael Robert Todd)
(Narozen 19. srpna 1980, Kingston, New York, United States)
Bass, Backing Vocals


Michael Todd (zkráceně také jako Mike) je zakládající basista progresivní rockové kapely Coheed and Cambria.

Když kapela Shabütie potřebovala nového basového hráče, který by nahradil zakládajícího člena Jona Carlea, bubeník Nate Kelley navrhl bývalého spoluhráče jménem Mic Todd. Původně kytarista byl požádán, aby se připojil ke skupině a zaplnil jejich rytmickou sekci. Stal se basistou výhradně v této nové kapele. Todd se tak stal stálým basistou kapely přes jejich alt-rock dny jako Shabütie i do transformované skupiny na progresivní rockovou skupinu Coheed and Cambria.

Na začátku evropského turné 2006 Todd opustil kapelu kvůli rostoucí závislosti na heroinu. Krátce před koncertem ve státě Massachusetts, kde měla kapela o víkendu podporovat znovuobnovené grungery Soundgarden, byl totiž dne 10. července 2011 zatčen místní policií basista Michael Todd pro ozbrojenou loupež a nezákonné držení látek vydávaných jen na lékařský předpis, a byl vzat do policejní vazby v Attleboro v Massachusetts.

Todd se již v minulosti několikrát léčil z heroinové závislosti, a proto současný exces možná nebyl až tak překvapivý. Muzikant se prý vkradl do lékárny a pod výhrůžkou o možném odpálení bomby si od personálu vynutil šest balení léku OxyContin, což jsou prášky proti bolesti, ale zároveň oblíbená, levná a účinná narkotika. Z místa činu pak hudebník odjel taxíkem. Michael Todd byl následně obviněn a poté v průběhu týdne propuštěn na kauci 25 tisíc dolarů. Kapela pak na svých webových stránkách zveřejnila informaci, že Todda na právě probíhajícím turné nahradí multiinstrumentalista Wes Styles, a ujistila fanoušky, že žádná z naplánovaných koncertních zastávek není a nebude zrušena.

Dne 12. června 2012 se Todd přiznal ke svému obvinění u vyššího soudu a bylo mu nařízeno, aby odsloužil jeden rok domácího vězení a tři roky zkušební doby. Dne 4. srpna 2011 se Todd a skupina dohodli na základě vzájemného rozhodnutí o rozdělení. V roce 2012 byla navíc diagnostikována rakovina u Michaela Todda.

Toddovým sólovým projektem je Flux Fortuna, "folkovější s nějakým rockem" spolupráce s kytaristou Bryanem Hinkleym (Clutch, Never Got Caught) a dalšími hudebníky z oblasti Bostonu. V rozhovoru s Ultimate-Guitar.com Todd uvedl, že pracoval na své vlastní hudbě během svého pauzy od Coheed and Cambria. Potvrdil, že se chystá vydat sólové album, které bude "lidštější a jednodušší" než sólový projekt bývalého spoluhráče Claudio Sancheze The Prize Fighter Inferno. Jako odlišnost si přizval ženské folkové zpěvačky jako Ani DiFranco nebo Ingrid Michaelson.

Členové

(Narozen 31. května 1977, Randolph, New Jersey, United States)
Vocals


Chris Pennie je americký hudebník a hráč na bicí, je bývalým bubeníkem progresivní rockové skupiny Coheed and Cambria a rovněž bývalý bubeník a spoluzakladatel mathcore kapely The Dillinger Escape Plan.

Pennie začala hrát na bicí ve věku 13 let, avšak v 16 letech se rozhodla vážně sledovat hudbu. Vyrůstal v Randolphu, New Jersey a promoval na Randolph High School. Poté strávil dva roky na Berklee College of Music v Bostonu, kde obdržel diplom v oboru hudební syntéza, který se zaměřuje na elektronické hudební instrumentace a obsluhování nástrojů.

Pennie uváděl bubeníka Larse Ulricha a Stewarta Copelanda jako jeho hlavní rané vlivy. Sean Reinert (již zesnulý) byl v jeho současné hře jednou z jeho největších inspirací. Při několika příležitostech také zdůraznil, že poslech a hraní různorodého sortimentu hudby je nedílnou součástí rozvoje jeho stylu, přičemž si všimal i takových eklektických vlivů, jako je skupina jazz-rock fusion Mahavishnu Orchestra v 70. letech, technical metal skupiny Meshuggah, Cynic a electronicky ovlivňenými skupinami jako Nine Inch Nails a DJ Shadow.

Na střední škole hrál v místní kapele Prozak založené v New Jersey. Ostatní 3 členové Prozaku byli o 8–10 let od Pennieho starší, a aby Prozak mohli hrát pro místní bary a kluby, Pennieho otec jej musel doprovázet na různé koncerty. Chris hrál s Prozak od roku 1993, dokud v roce 1995 nezačal navštěvovat Berklee School of Music. Během svého působení v kapele nahrál s Prozak deset písní, ale ale nikdy nebyly komerčně vydány.

Pennie také nějaký čas strávil s pop-punkovou skupinou Boxer. Byli založeni v roce 1995 s dalším absolventem Berklee, Jeremy McDowellem, a stali se první kapelou, která podepsána smlouvu s nyní slavným Vagrant Records. V roce 1998 vydali jedno album "The Hurt Process", po kterém se ale rozpadli na konci roku 1999. Pennie také nahrál bicí pro své bývalé spoluhráče v experimentální metalové skupině All Else Failed na jejich albu "This Never Happened! (2004).

Spolu s kytaristou Benem Weinmanem a se zpěvákem Dimitriem Minakakisem a baskytaristou Adamem Dollem, vytvořili The Dillinger Escape Plan v březnu 1997. Pennie popisuje svou kapelu The Dillinger Escape Plan jako „mathcore“, kde začíná každou skladbu bez struktury a otevřenou paletou. On a Ben Weinman napsali většinu Dillinger materiálu a Pennie nazvala Weinmana svým "hudebním souputníkem". Pennie se také postaral o spoustu elektronických vlivů na materiálu kapely ve studiu, stejně jako na jevišti, kde spouštěl efekty a smyčky pomocí pedálů nožního spínače. Chris byl ale frustrován v The Dillinger Escape Plan, zejména Benem Weinmanem. Pennie předtím odmítl práci v Nine Inch Nails, protože The Dillinger Escape Plan bylo "jeho dítě", ale nebyl ochoten odmítnout Coheed and Cambria kvůli jeho frustracím s Weinmanem a následně Dillinger opustil.

Chris začal pracovat ve studiu s rockovou kapelou Coheed and Cambria, protože bubeník Josh Eppard opustil kapelu. Z důvodu smluvních závazků nemohl Pennie nahrávat album Coheed and Cambria v roce 2007 Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow". Místo něj skupina přijala na hostování bubeníka Foo Fighters Taylora Hawkinse. Dne 28. června 2007 Coheed and Cambria na svém Myspace oznámili, že se Chris Pennie připojil oficiálně ke skupině.

Dne 2. listopadu 2011 Coheed and Cambria na své facebookové stránce oznámili, že Pennie opustil kapelu, což Chris také potvrdil, že se rozloučil s Coheed and Cambria, aby se zaměřil na další projekty jako jsou Return to Earth a Fight Mannequins.

Pennie propůjčil svůj talent převážně elektronické skupině Idiot Pilot na jejich albu "Wolves" z roku 2007. MTV ohlásili: "The Diller Escape Plan Chrise Pennieho se objeví na albu, rozšířeném o několik skladeb z "Wolves" s jeho bubenickou zdatností. Anderson řekl, že jeden-dva údery Hoppuse, Robinsona, Barkera a Pennie přinášejí něco nového do zvuku Idiot Pilot".

Členové
(Narozen 15. února 1978, Rockford, Illinois, United States)
Drums, Backing Vocals, Percussion


Nate byl zakládajícím bubeníkem a doprovodným zpěvákem progresivní rockové skupiny Shabütie (předchůdce Coheed and Cambria). Je mu přisouzeno autorství písní "Delirium Trigger" a "33" od Coheed and Cambria na prvním albu. Kelley, spolu s Claudiem Sanchezem, Travisem Steverem a Jonem Carleo založili skupinu Beautiful Loser v roce 1995, z nichž se později stala Shabütie poté, co Stever odešel.

Kelley opustil Shabütie v únoru 2000. V současné době vystupuje se dvěma kapelami Laterals a The Noise spolu s bývalým bubeníkem Misfits Googym.


Zpět
Studiové desky:
2018 Vaxis - Act I: The Unheavenly Creatures
2015 The Color Before The Sun
2013 The Afterman: Descension
2012 The Afterman: Ascension
2010 Year Of The Black Rainbow
2007 Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World For Tomorrow
2005 Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through The Eyes Of Madness
2003 In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3
2002 The Second Stage Turbine Blade
EP:
2009 Neverender 12%
2000 Delirium Trigger
1999 The Penelope
1999 Plan To Take Over The World
Živé nahrávky:
2013 The Afterman (Live Edition)
2006 Kerrang!/XFM UK Acoustic Sessions
2005 Live At The Starland Ballroom
2005 Live At The Avalon
2004 Live At La Zona Rosa


Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Rhythm Guitars
Zach Cooper - Bass, Backing Vocals
Travis Stever - Lead Guitars, Backing Vocals
Josh Eppard - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Karl Berger - Vibes, String Arrangements
Ernesto Llorens - Violin
Sana Nagano - Violin
Jason Hwang - Viola
Jane Scarpantoni - Cello
Diskografie Vaxis - Act I: The Unheavenly Creatures
CD/2LP, vyšlo 2018, Roadrunner Records, 1686-17429

Seznam skladeb:
01. Prologue (2:07)
02. The Dark Sentencer (7:44)
03. Unheavenly Creatures (4:13)
04. Toys (6:27)
05. Black Sunday (4:46)
06. Queen Of The Dark (5:51)
07. True Ugly (5:25)
08. Love Protocol (4:29)
09. The Pavilion (A Long Way Back) (5:11)
10. Night-Time Walkers (5:09)
11. The Gutter (5:49)
12. All On Fire (5:40)
13. It Walks Among Us (5:29)
14. Old Flames (5:50)
15. Lucky Stars (5:07)
Total Time: (79:17)

Artwork: Chase Stone

Skupina:
Claudio Sanchez - Lead & Backing Vocals, Rhythm Guitar, Synth, Percussion
Travis Stever - Lead Guitars, Backing Vocals
Zach Cooper - Bass, Backing Vocals
Joshua Eppard - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Jennifer Kummer - Horn
Jay Joyce - Rhodes Piano
Mike Haynes - Trumpet
Roy Agee - Trombone
Avery Bright - Strings
Eleonore Denig - Strings
Melodie Morris - Strings
Chondra Sanchez - Backing Vocals
Diskografie The Color Before The Sun
Vyšlo 2015, 300 Entertainment, 551277-2 (US)
CD 2015, 300 Entertainment, 552502-2 (US) Deluxe ed. with 2 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Island (5:02)
02. Eraser (3:53)
03. Colors (4:42)
04. Here To Mars (4:01)
05. Ghost (2:45)
06. Atlas (6:03)
07. Young Love (3:51)
08. You Got Spirit, Kid (4:11)
09. The Audience (6:11)
10. Peace To The Mountain (6:34)
Total Time (47:13)

Bonus tracks on 2015 SE:
11. Bridge And Tunnel (Demo) (4:36)
12. Eraser (Demo) (3:42)

Producer & Mixing: Jay Joyce
Artwork: Nick Steinhardt with Donny Phillips

Skupina:
Joshua Eppard - Drums, Percussion, Keyboards, Backing Vocals
Claudio Sanchez - Lead & Backing Vocals, Rhythm Guitar, Piano, Ukulele, Voice as Sirius Amory
Travis Stever - Lead & Lap Steel Guitars, Backing Vocals
Zach Cooper - Bass, Backing Vocals
Hosté:
John Medeski - Piano, Clavinet, Synth
Stan Harrison - Sax
Steve Bernstein - Trumpet, Horn Arrangements
Dan Levine - Trombone
Chondra Sanchez - Backing Vocals, Voice as The All Mother
Daniel Sadownick - Percussion
Maggie Bryngelson - Backing Vocals
Diskografie The Afterman: Descension
Vyšlo 2013,

Seznam skladeb:
01. Pretelethal (3:21)
02. Key Entity Extraction V: Sentry The Defiant (5:45)
03. The Hard Sell (5:10)
04. Number City (3:49)
05. Gravity's Union (6:46)
06. Away We Go (3:55)
07. Iron Fist (4:46)
08. Dark Side Of Me (5:03)
09. 2's My Favorite 1 (4:55)
Total Time: (43:30)

Bonus tracks on 2012 SE:
10. Iron Fist (Acoustic Stripped Demo) (4:36)
11. 2'S My Favorite 1 (Piano Demo) (3:26)
12. Gravity's Union (Demo) (6:36)
Total Time: (53:34)

Artwork: Heidi Taillefer

Skupina:
Joshua Eppard - Drums, Percussion, Keyboards, Backing Vocals
Claudio Sanchez - Lead & Backing Vocals, Rhythm Guitar, Electric Piano, Voice as Sirius Amory
Travis Stever - Lead & Lap Steel Guitars, Backing Vocals
Zach Cooper - Bass, Backing Vocals
Hosté:
John Medeski - Piano, Clavinet, Synth
Julianne Klopotic - Violin
Chern Hwei Fung - Violin
Nicole Federici - Viola
Tomas Ulrich - Cello
Chondra Sanchez - Backing Vocals, Voice as The All Mother
Karl Berger - Orchestrations
Daniel Sadownick - Percussion
Madeline Birnbaum - Backing Vocals
Diskografie The Afterman: Ascension
LP/CD, vyšlo 2012, Everything Evil Records, HHI001V/HHI003 (US)


Seznam skladeb:
01. The Hollow (2:11)
02. Key Entity Extraction I: Domino the Destitute (7:51)
03. The Afterman (3:11)
04. Mothers Of Men (4:11)
05. Goodnight, Fair Lady (3:23)
06. Key Entity Extraction II: Hollywood the Cracked (3:26)
07. Key Entity Extraction III: Vic the Butcher (5:47)
08. Key Entity Extraction IV: Evagria the Faithful (6:22)
09. Subtraction (3:07)
Total Time (39:29)

Bonus tracks on 2012 SE Deluxe ed.:
10. Key Entity Extraction II: Holly Wood The Cracked [Original Demo] (3:00)
11. Mothers Of Men [Original Demo] (4:03)
12. Key Entity Extraction I: Domino The Destitute [Original Demo] (7:58)

Artwork: Heidi Taillefer

Skupina:
Claudio Sanchez - Lead & Backing Vocals, Rhythm Guitar, Keyboards, Synthesizer
Travis Stever - Lead & Lap Steel Guitars, Backing Vocals
Michael Todd - Bass
Chris Pennie - Drums, Percussion
Hosté:
Wes Styles - Keyboards
Claudia Sarne - Keyboards & Orchestrations (09)
Brian Dembow - Viola (09)
Diskografie Year Of The Black Rainbow
Vyšlo 2010

Seznam skladeb:
01. One (1:54)
02. The Broken (3:53)
03. Guns Of Summer (4:47)
04. Here We Are Juggernaut (3:44)
05. Far (4:53)
06. This Shattered Symphony 4:25)
07. World Of Lines (3:17)
08. Made Out Of Nothing (All That I Am) (4:39)
09. Pearl Of The Stars 5:04)
10. In The Flame Of Error (5:27)
11. When Skeletons Live (4:17)
12. The Black Rainbow (7:32)
Total Time (45:24)

Artwork: Bill Scoville

Skupina:
Claudio Sanchez - Lead & Backing Vocals, Rhythm Guitar, Keyboards, Synthesizer
Travis Stever - Lead Guitars, Backing Vocals
Michael Todd - Bass
Taylor Hawkins - Drums
Hosté:
Rami Jaffee - Piano, Synthesizer
Stevie Blacke - Violin, Viola, Cello, String Arrangements
Chondra Echert - Backing Vocals (07)
Chris Pennie - Drums (credited but actually didn't play)
Diskografie Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World For Tomorrow
2LP/CD, vyšlo 2007, Columbia Records, 718402 (US)

Seznam skladeb:
01. The Reaping (1:13)
02. No World For Tomorrow (5:06)05
03. The Hound (Of Blood And Rank) (4:38)
04. Feathers (4:55)
05. The Running Free (4:16)12br> 06. Mother Superior (6:38)
07. Gravemakers & Gunslingers (4:20)
08. Justice In Murder (4:28)
09. The End Complete I: The Fall Of House Atlantic (1:04)
10. The End Complete II: Radio Bye Bye (4:54)
11. The End Complete III: The End Complete (7:44)43
12. The End Complete IV: The Road And The Damned (3:35)
13. The End Complete V: On The Brink (7:08)
Total Time (59:59)

Artwork: Bill Scoville and Ken Kelly

Skupina:
Claudio Sanchez - Lead & Backing Vocals, Rhythm Guitars
Travis Stever - Lead & Lap Steel Guitars, Backing Vocals
Michael Todd - Bass, Backing Vocals
Joshua Eppard - Drums, Keyboards, Backing Vocals
Hosté:
Danny Louis - Keyboards (05-10,15)
Meg Okura - Violin (01,03,08)
Julianne Klopotic - Violin (01,03,08)
Ron Lawrence - Viola (01,03,08)
Tomas Ulrich - Cello (01,03,08)
Karl Berger - String Arrangements (01,03,08)
Daniel Sadownick - Percussion (06,08)
Sarah Kathryn Jacobs - Backing Vocals (09,15)
Janiris Sanchez - Child's Voice (02,15)
Diskografie Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through The Eyes Of Madness
Vyšlo 20. srpna 2005, Columbia Records, COL 520471 2, 5204712001 (Europe)
2CD, Equal Vision Records, CK 97697 (US) Different cover art; Bonus CD with Live recordings

Seznam skladeb:
01. Keeping The Blade (2:08)
02. Always & Never (2:33)23
03. Welcome Home (6:14)
04. Ten Speed [Of God's Blood And Burial] (3:46)
05. Crossing The Frame (3:26)
06. Apollo I: The Writing Writer (5:15)
07. Once Upon Your Dead Body (3:19)
08. Wake Up (3:35)
09. The Suffering (3:43)
10. The Lying Lies & Dirty Secrets Of Miss Erica Court (3:17)
11. Mother May I (4:32)
12. The Willing Well I: Fuel For The Feeding End (7:17)
13. The Willing Well II: From Fear Through The Eyes Of Madness (7:28)
14. The Willing Well III: Apollo II: The Telling Truth (7:18)
15. The Willing Well IV: The Final Cut (7:40)6 20
      Bron-Y-Aur (1:10) (hidden track)
Total Time: (78:12)

Bonus CD from 2005 SE - Live At The Avalon, LA:
01. Welcome Home ()
02. Blood Red Summer ()
03. In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3 ()
04. The Willing Well IV: The Final Cut ()

Recorded on February – May 2005 at Applehead Recording, Woodstock, NY
Producer: Michael Birnbaum & Chris Bittner
Artwork: Bill Scoville and Christopher Shy

Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Rhythm Guitars
Travis Stever - Lead Guitars
Michael Todd - Bass
Joshua Eppard - Drums
Hosté:
Danny Louis - Keyboards
Tony Lamonte - Backing Vocals (02)
Avalon Peacock - Backing Vocals (06,11)
Julia Nichols - Backing Vocals (06,11)
Rachel Havens - Backing Vocals (06,11)
Diskografie In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3
2LP/CD, vyšlo 2003, Equal Vision Records, EVR87 (US)

Seznam skladeb:
01. The Ring In Return (2:07)
02. In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3 (8:12)
03. Cuts Marked In The March Of Men (3:50)
04. Three Evils (Embodied In Love And Shadow)(5:08)
05. The Crowing (6:35)
06. Blood Red Summer (4:05)
07. The Velourium Camper I: Faint Of Hearts (5:21)
08. The Velourium Camper II: Backend Of Forever (5:52)
09. The Velourium Camper III: Al The Killer (4:15)
10. A Favor House Atlantic (3:54)
11. The Light & The Glass (9:39)
12. 21:13 (hidden track) (9:46)
Total Time: (69:24)

Artwork: Bill Scoville

Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Rhythm Guitars
Travis Stever - Lead Guitars
Michael Todd - Bass, Vocals
Joshua Eppard - Drums
Hosté:
Gary Miller "Dr. Know" - Guitar (02)
Nate Kelley - Drums (05,07)
Montana Masback - Vocals (06)
Diskografie The Second Stage Turbine Blade
Vyšlo 2002, Equal Vision Records, evr 67 (US)
CD 2005, Equal Vision Records, EVR114 (US) With 3 bonus tracks previously unreleased

Seznam skladeb:
01. Second Stage Turbine Blade (0:53)
02. Time Consumer (5:42)
03. Devil In Jersey City (4:48)
04. Everything Evil (5:50)
05. Delirium Trigger (4:48)
06. Hearshot Kid Disaster (5:40)
07. 33 (3:29)
08. Junesong Provision (5:20)
09. Neverender (5:22)52
10. God Send Conspirator (7:37)45
11. IRO-Bot (6:08)
Total Time: (55:37)

Bonus tracks on 2005 reissue:
11. Elf Tower New Mexico (demo) (6:03)
12. Junesong Provision" (acoustic demo) (5:33)
13. Everything Evil (demo) (13:37) /*

/* Includes the hidden track "IRO-Bot"
Production, Mixing: Michael Birnbaum, Chris Bittner
Recording, Pre-production: Jayson Dezuzio
Recording (05,07): Todd Martin
Mastering: Roger Lian
Artwork: Bill Scoville


Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Guitars
Travis Stever - Guitars, Backing Vocals
Josh Eppard - Drums, Percussion
Zach Cooper - Bass, Backing Vocals
Hosté:


Diskografie The Afterman (Live Edition)
Vyšlo 13. srpna 2013, Everything Evil Records, HH1014

Seznam skladeb:
CD 1 - Ascension:
01. The Hollow (Claudio Sanchez) (2:11)
02. Key Entity Extraction I: Domino The Destitute (Claudio Sanchez) (7:50)
03. The Afterman (Claudio Sanchez) (3:11)
04. Mothers of Men (Claudio Sanchez) (4:11)
05. Goodnight, Fair Lady (Claudio Sanchez) (Coheed and Cambria) (3:23)
06. Key Entity Extraction II: Holly Wood the Cracked (Claudio Sanchez) (3:26)
07. Key Entity Extraction III: Vic the Butcher (Claudio Sanchez) (5:47)
08. Key Entity Extraction IV: Evagria the Faithful (Claudio Sanchez) (6:22)
09. Subtraction (Claudio Sanchez) (3:07)
Total Time: (00:00)

CD 2 - Descension:
01. Pretelethal (Claudio Sanchez) (3:21)
02. Key Entity Extraction V: Sentry the Defiant (Claudio Sanchez) (5:44)
03. The Hard Sell (Claudio Sanchez) (5:10)
04. Number City (Claudio Sanchez) (3:48)
05. Gravity's Union (Claudio Sanchez) (6:45)
06. Away We Go (Claudio Sanchez / Travis Stever) (3:55)
07. Iron Fist (Claudio Sanchez / Travis Stever) (4:45)
08. Dark Side of Me (Claudio Sanchez / Travis Stever) (5:02)
09. My Favorite I (Claudio Sanchez) (4:54)
Total Time: (00:00)

CD 3 - Afterman Live:
01. 2's My Favorite (Claudio Sanchez) (3:44)
02. Pretelethal (Claudio Sanchez) (5:01)
03. Sentry the Defiant (Claudio Sanchez) (5:05)
04. Holly Wood the Cracked (Claudio Sanchez) (2:57)
05. Goodnight, Fair Lady (Claudio Sanchez) (3:09)
06. Iron Fist (Claudio Sanchez / Travis Stever) (4:55)
07. Vic the Butcher (Claudio Sanchez) (5:44)
08. Evagria the Faithful (Claudio Sanchez) (7:51)
09. Afterman (Claudio Sanchez) (3:19)
10. Dark Side of Me (Claudio Sanchez / Travis Stever) (5:14)
11. Domino the Destitute (Claudio Sanchez) (10:28)
Total Time: (00:00)

Živé záznamy na CD3 byly pořízeny:
01. VIP Performance, Radio City Music Hall, New York, NY 3/16/13)
02. Electric Factory, Philadelphia, PA 3/12/13) ()
03. Palladium, Dallas, TX 3/03/13)
04. 9:30 Club, Washington, DC 02/05/13)
05. Congress Theater, Chicago, IL 02/09/13)
06. 9:30 Club, Washington, DC 02/04/13)
07. Wiltern Theater, Los Angeles, CA 02/22/13)
08. Ogden Theater, Denver, CO 02/14/13)
09. Club Soda, Montreal, QC 03/20/13)
10. The Fillmore, Detroit, MI 02/08/13)
11. House of Blues, Boston, MA 03/14/13)

Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Guitars
Michael Todd - Bass, Vocals
Travis Stever - Guitars, Lap Steel, Vocals
Josh Eppard - Drums, Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie Kerrang!/XFM UK Acoustic Sessions
Vyšlo 20. června 2006,

Seznam skladeb:
01. Welcome Home (Acoustic) (5:28)
02. A Favor House Atlantic (Acoustic) (4:34)
03. Wake Up (Acoustic) (3:52)
04. The Willing Well IV (The Final Cut) [With Extended Solos] (8:48)
Total Time: (22:42)

"Kerrang!/XFM UK Acoustic Sessions" je třetí EP rockového kvarteta Coheed and Cambria a vyšlo výhradně pro hudební obchod iTunes. Všechny skladby byly nahrány živě a akusticky ve studiu UK XFM. Po nějakou dobu neznámé bylo album odstraněno z iTunes Store, od té doby je opět k dispozici s výjimkou stopy 2 jako součásti alba.

Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Guitars
Michael Todd - Bass, Vocals
Travis Stever - Guitars, Lap Steel, Vocals
Josh Eppard - Drums, Keyboards, Vocals
Danny Louis - Additional Keyboards
Hosté:

Diskografie Live At The Starland Ballroom
Vyšlo 2005, Columbia, CVD 58867 (US)

Seznam skladeb:
DVD Program
01. In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3 (8:08)
02. Delirium Trigger (5:09)
03. A Favor House Atlantic (3:05)
04. The Crowing (6:33)
05. Devil In Jersey City (4:30)
06. Blood Red Summer (4:05)
07. Time Consumer (5:33)
08. Three Evils (Embodied In Love And Shadow) (7:45)
09. Everything Evil (2:41)
10. The Light & The Glass (9:46)
DVD Video Special Features
3 Music Videos: (16:57)
11. A Favor House Atlantic (Music Video) (3:31)
12. Devil In Jersey City (Music Video) (4:19)
13. Blood Red Summer (Music Video) (4:12)
14. The Making Of "Blood Red Summer" Music Video (4:54)
15. Live Performances From The 2004 Skate And Surf Festival (19:31)
16. In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3 (7:42)
17. Devil In Jersey City (4:35)
18. A Favor House Atlantic (3:07)
19. Blood Red Summer (4:06)
20. Interviews (9:44)
21. Interview With Claudio And Travis (5:08)
22. Mike And Josh Blizzard '05 (4:35)
Bonus CD - Live Audio Version
23. In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3 (8:05)
24. Delirium Trigger (5:10)
25. A Favor House Atlantic (3:11)
26. The Crowing (6:27)
27. Devil In Jersey City (4:31)
28. Blood Red Summer (4:04)
29. Time Consumer (5:36)
30. Three Evils (Embodied In Love And Shadow) (4:38)
31. Everything Evil (6:19)
32. The Light & The Glass (7:25)
Total Time: (53:34)


Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Guitars
Josh Eppard - Drums, Backing Vocals
Travis Stever - Lead Guitars, Backing Vocals
Michael Todd - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live At The Avalon
Vyšlo 1. ledna 2005, Columbia Records

Seznam skladeb:
01. Welcome Home (5:35)
02. Blood Red Summer (4:26)
03. In Keeping Secrets Of Silent Earth: 3 (8:35)
04. The Willing Well IV: The Final Cut (12:24)
Total Time: (31:00)


Skupina:
Claudio Sanchez - Guitar, Vocals
Joshua Eppard - Drums, Backing Vocals
Travis Stever - Lead Guitar, Backing Vocals
Michael Todd - Bass Guitar, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live At La Zona Rosa
Vyšlo 22. června 2004, Equal Vision Records

Seznam skladeb:
01. Intro (0:49)
02. Devil In Jersey City (4:47)
03. Delirium Trigger (5:17)
04. Blood Red Summer (6:38)
05. The Crowing (4:25)
06. Everything Evil (10:17)
Total Time: (32:13)

Written: Coheed And Cambria
Recorded on 03-19-2004 at La Zona Rosa
Recorded: Joel Stevenette, Hazmat, Tim Kennard, Ray Kimber, Ryan Smith Management [Tour Manager]: Chuck Andrews
Management [AtBlack Sheep Fellowship]: Blaze James
Producer: Chuck E. Meyers
Co-producer: Nicholas Terry
Engineer: Brian Vaughn
Engineer [Assistant]: Tino Saiki
Engineer [Remote Truck]: Matt Winegar
Booking [At Face The Music]: Nick Storch
Technician [Stage Tech]: "J" Wisneski
A&R [At Equal Vision Records]: Dan Sandshaw
Art Direction, Design: K3n Adams


Skupina:
Claudio Sanchez - Vocals, Guitars
Michael Todd - Bass, Backing Vocals
Chris Pennie - Drums
Travis Stever - Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Neverender 12%
Vyšlo 2009, Columbia Records, 88697 48411 2

Seznam skladeb:
01. Gravemakers & Gunslingers (5:13)
02. Delirium Trigger (4:51)
03. The Willing Well II: From Fear Through The Eyes Of Madness (6:31)
04. A Favor House Atlantic (3:31)
05. Three Evils (Embodied In Love And Shadow) (4:54)
06. Wake Up (4:38)
Total Time: (29:38)

Written: Coheed And Cambria
Recorded: Michael Comstock at Terminal 5
Mastered and Mixed: Mike Major at Mike's Mix Room in Madeira Beach, Florida
A Hot Topic exclusivní EP nahrané živě v Terminal 5 v New York City, 22. - 25. říjen 2008. Bylo pojmenováno "Neverender 12%", protože je to 12% z DVD "Neverender".

Skupina:
Claudio Sanchez - Rhythm Guitar, Lead Vocals
Michael Todd - Bass, Backing Vocals
Nate Kelley - Drums, Backing Vocals
Travis Stever - Lead Guitar, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Delirium Trigger
Vyšlo 2000, Travis Stever

Seznam skladeb:
01. Better Than Evil (3:04)
02. Delirium Trigger (4:48)
03. Cassiopeia (6:19)
04. 33 (3:31)
05. Junesong Provision (Acoustic) (5:33)
Total Time: (23:15)

Producer – Shabutie, Todd Martin

Skupina:
Claudio Sanchez - Lead Vocals, Guitars
Michael Todd - Bass
Nate Kelley - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie The Penelope EP
EP, vyšlo 1999, Wisteria Records

Seznam skladeb:
01. Shameless (5:22)
02. Camouflage (5:06)
03. Kinderwhore (3:47)
04. Godfather's Lollipop (7:00)
05. Cassiopeia (6:19)
Total Time: (27:34)

Producer: Shabutie, Todd Martin
Proslýchá se, že bylo vydáno pouze 42 kopií CD.

Skupina:
Claudio Sanchez - Guitars, Vocals
Michael Todd - Bass
Nate Kelley - Drums
Hosté:
Diskografie Plan To Take Over The World
EP, vyšlo 1999, not on label

Seznam skladeb:
01. Wake Up (5:48)
02. Disciple's Anthem (3:54)
03. Star Cecil (6:10)
04. Strung Short (2:59)
05. Good Night (4:07)
Total Time: (22:58)


Zpět
  

Shabütie

  Zpět
Oficiální stránky:
https://www.coheedandcambria.com/
https://alchetron.com/Claudio-Sanchez
https://alchetron.com/Chondra-Echert
https://alchetron.com/Travis-Stever
https://alchetron.com/Josh-Eppard
https://alchetron.com/Chris-Pennie


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  30.3.2020 
Menu Poslední aktualizace: 30.3.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©