Split Bearing - progressrock.czZpět
Split Bearing byla česká, či spíše moravská prog metalová kapela z města Olomouc v České republice. Kapela SPLIT BEARING (SB) byla založena v listopadu 2002 v Olomouci bubeníkem Jiřím M. Lýskem a Michaelem Ručilem (oba ex-Godless Truth). Jiří Lýsek do kapely angažoval Tomáše Surmu (ex-Cabo Wabo), kytaristu Mirka Řezníčka a v neposlední řadě zpěváka Petra Duliškoviče (oba ex-Dream Theater revival).

Název kapely znamená vše, o čem je progresivní hudba, je to jako víceúčelový mechanismus s více operacemi v jediném zařízení. Progresivní hudba pracuje s mnoha funkcemi, vlastnostmi… stejně jako dělené ložisko.

Leadrem se okamžitě a bezprecedentně stal Mirek Řezníček se svojí představou "stravitelného prog-metalu". U tohoto stylu kapela zůstala po celou dobu své historie. Michal Ručil se nakonec od kapely po pěti zkouškách odloučil a na jeho místo záhy nastoupila klávesistka Martina Vichrová, která byla i kompozičním přínosem. Kapela začala skládat první původní materiál. V této sestavě se v červenci 2003 uskutečnil I. koncert "veřejná zkouška" v Uničově. Po tomto koncertu se Split Bearing rozhodli natočit demonahrávku. Pro tento účel posloužilo studio "M. K. Records" ve Štemberku. Nahrávání probíhalo v odpoledních hodinách asi dva měsíce.

Výsledkem byla demo nahrávka "Somewhere In Between". Vznikla a byla nahrána velmi rychle, byl to první zjistit, jak kapela zní.

Po dalších koncertech zbytek kapely usoudil, že další spolupráce s Martinou Vichrovou je takřka nemožná z časových i instrumentálních důvodů. V lednu 2004 byla na její místo přijata Dominika Lamačová. Kapela se koncertně začala slibně rozjíždět s koncerty např. v R.C. Šuplík Přerov, Jazz klub Olomouc, R.C. Golem Zlín, a další. Z kapely ale odešla Dominika Lamačová a kapela byla nucena hrát jako kvarteto bez kláves. V soutěži "Česká rocková liga 2004" postoupila mezi 10 nejlepších kapel. Kapela zjistila, že sehnat opravdu schopného klávesistu je v okolí Olomouce prakticky nemožné. Paradoxně když se seznámili s klávesistou Markem Palou (host na druhé desce), hned věděli, že to je přesně ten člověk, kterého hledali. Byla ale smůla, že je časově velmi vytížen a nemohl se stát regulérním členem SPLIT BEARING. Proto s kapelou hraje pouze v digitální formě z computeru. Od té doby je kvarteto bez kláves a na na pódiu je vše kontrolováno metronomem a veškerá klávesová stopáž ze studia včetně samplerů i druhých kytar jede z notebooku.

Začátkem roku 2005 začali pracovat na debutové desce "Terrain Echo", v průběhu které do kapely přichází nový klávesista Jarda Kaplan a na jejíž koprodukci se podílel Klauda Kryšpín (Pražský Výběr). Druhé album bylo po všech stránkách obrovským krokem kupředu, hlavně ve zvuku, protože jej produkoval právě slavný bubeník Kladius Kryšpín (Pražský Výběr/Bloodstone). Nahrávka nabídla mnohem kompaktnější materiál oproti jejich demo nahrávce. Kapela vystoupila v Praze dne 14. prosince 2007 v klubu MUSIC HALL Exit Chmelnice. Měsíc před tímto vystoupením se objevili i v živém vysílání Radia BEAT a to 20. listopadu společně s Klaudiem Kryšpínem z Pražského výběru.

Na přelomu roku 2007/2008 podepisuje kapela smlouvu s firmou AbsoluTon k vydání desky, ke které zároveň natáčí dva klipy. Jeden k písni "Just For This Time" "úspěšně" rotoval v TV pořadu TV Óčko (Madhouse - premiéra, Smršť). Dne 25.května 2007 se Split Bearing uvedli v pořadu Slávka Boury a Markéty Mayerové Top TV Praha.

Dne 15. října 2008 se uskutečnil domácí křest desky v Jazz Tibet Clubu, kde se mimo jiné také objevil jako support band William Czech, což je super progrock z Rýmařova, rovněž kmotr a producent alba "Terrain Echo" Klaudius Kryšpín (Pražský Výběr II), Michael Hejč (houslista), který si s nimi zahrál jeden song a speciální host.

Po zdárném křtu desky "Terrain Echo" zanedlouho kapelu opoustil jeden ze základních členů basista Tom Surma, kterému kapela vyjádřila velké díky za splněnou šestiletku u Split Bearing a za dobře odvedenou práci a nezapomenutelné chvíle s ním strávené. Poslední koncert s odcházejícím basistou si zahráli ve Splitech v sobotu 17. ledna 2009. Novým bezesporu plnohodnotným nástupcem se stal Vašek Bezkočka z brněnských kapel Paracleda a Happy Death.

Rok 2009 zahájila kapela vydáním "výročního-smutečního" alba "Six Years Of Working Split Bearing Without Malfunction". V tu dobu dostali nabídku do nově otevřeného studia v Olomouci, tak udělali takový experiment. Tři vlastní předělané skladby plus jeden cover od kapely Pantera "Cemetery Gates". Píseň se jim líbila, natočili ji, na albu upřednostnili a tímto vzdali poctu Dimebagovi (pět let od úmrtí). Na albu jsou mimo vzpomínek na Dimebaga Darrella (Pantera, Damageplan) a na naštěstí ještě žijícího Tombu (neformálně), i nějaké živě nahrané skladby a dosud nezveřejněné demoverze z desky "Terrain Echo" a novinky z připravované další desky "Somewhere In Between". Album bylo volně ke stažení od 10. dubna 2009.

Ve středu 1. dubna 2009 se uskutečnil koncert přenášený live Českým rozhlasem Olomouc. Na podzim 11. září 2009 si Split Bearing zahráli na hudebním veletrhu VELETRH MUZIKA 2009.

Rok 2010 se významně zapsal do historie kapely, a to tím že byli vybráni managementem Deep Purple, aby v roli předskokanů zahájili jejich koncert 26. října 2010 v pražské O2 Aréně, kde si zahráli před 8000 lidmi. Dne 14. srpna 2010 vystupovali Split Bearing společně s Forrest Jump a Proximity v Letním Kině Olomouc.

Ani v roce 2011 kapela nezahálela a odehrála zajímavou a pro některé i dobrodružnou letní štaci koncertů a festivalů, včetně Prog Power Summer Season 2011. V plánu bylo i společné live vystoupení s The Pant a Dying Passion v olomouckém Jazz Tibet klubu nebo v brňenském Brooklyn. A přišla i řada dalších koncertů v Plzni, Benešově a Brně. Ohledně připravované nové desky, kapela v březnu 2011 uvedla, že se na ni intenzivně pracuje i s externím klávesistou a se budou se i kompletně přehrávat kytarové aranže a zpěvy, což by mělo mít nahrávku vyšperkovat. Ke konci roku si 14. září 2011 dopříli i thrashový dýchánek v Ostravě na Baráku.

Kapela připraqvila pro fanoušky malý vánoční dárek, když 22. prosince 2011 zveřejnila písničku "Separate Ways" z připravovaného nového alba.


Rok 2012 zaskočil kapelu nepříjemnou událostí. Dne 18. ledna 2012 bubeník kapely napsal: "Moje záda-přesněji meziobratlové ploténky po asi 6-ti leté pauze (od poslední operace) jsou zase v hajzlu a to tak, že při jakémkoliv posazení se na zadek pocit'uji dost výraznou bolest hraničící s kčečí v pravé noze... Po vyšetření na magnetické rezonanci mi bylo naměřeno vyhřeznutí jedné z plotének o 9,6 mm což je vlastně zázrak, že se ještě udržím, i když jen po krátkých intervalech-na nohou. Jinak než operativně se tato bobule odstranit nedá a tudíž jsem v plné moci všemocných felčarů a mastičkářů, kteří mě už jednou dali dohromady (trvalo jim to bezmála 3 měsíce, než jsem zase začal hrát). Klucí z bandu už za mě mají opravdovou a wellice dobrou náhradu (Zdeněk Čepička http://bandzone.cz/fan/cepa ), která by s nima měla po čas mojí neschopnosti hrát. Je se na co těšit.. Obávám se že i po mém návratu se jim nebude chtít pouštět Čepu - je fest dobrej... No tak jim a hlavně mě držte palce... zejtra - vlastně už dneska začínám..."

Další nepříjemnost potkala kapelu i v roce 2012, když zasáhla jejich bubeníka Čepu. Ten si totiž 3. března 2012 při hudební zkoušce jejich repertoáru v zápalu hry přivodil nemalé zranění nad pravým okem. Nechybělo mnoho a přišel o něj. Byla to fakt šupa, když mu palička rozrazila obočí. Kapela mu popřála brzké zahojení. Dne 21. března 2012 kapela napsala, že Jirka Lýsek (Split Bearing, Pražský Váběr tribute) je právě v Motole na operacích se svou zlobivou páteří. Snad mu to všechno dobře dopadne!

Večer 12. dubna 2012 se ke kapele dostalo potvrzení, že J. M. Lýsek ležící a spící v sanatoriu, bude již od poloviny května zase akceschopný. Ještě si ze tři týdny pošpásuje se senior kamoškami na pokoji, propotí župan a potom tradá domů a snad i do zkušebny. Na základě této skutečností jsme mohli odkývnout Šternberskou akci, která se bude konat na koupališti 26. května 2012. Zdena alias Čepa v tomto termínu zrovna hraje s Forgotten Silence v Plzni, takže nejde o žádnou obchůzku. Počítají i dále s jeho účinkováním u SB a mile rádi s ním odehrají nějakou akci.

K rozhodnutí natočit novou řadovou desku došlo koncem roku 2009. Věděli z předchozích zkušeností, že v jejich případě není nahrání CD otázka dvou týdnů či jednoho měsíce, zvolili tedy pozvolný postup. Když měli hotové základy skladeb, nabídl se jejich kamarád Marek Pala z JAMU (klávesy), že jim milerád desku o tuto harmonickou složku obohatí. Když byly nahrané vzorky pohromadě, přišla na řadu domácí laboratorní činnost. Paralelně s tím se objevily bubeníkovy zdravotní komplikace, které nakonec skončily jeho operací. Půl roku za něj suploval jiný bubeník a to celou věc opět oddálilo, i tak nebylo kam spěchat. Zkoušel se hlavně materiál pro koncertování. Studiová práce šla v daný okamžik stranou. Koneckonců dobrá věc se podařila. Operace bubeníkých zad proběhla úspěšně a Jirka jako znovuzrozený a plný svěží energie se rozhodl přehrát bicí nanovo, protože stará verze pro něj už nebyla košer. Vše si krásně sedlo s muzikou a desku mohli s úspěchem dokončit.

V roce 2013 kapela odehrála několik koncertů, dne 15. března 2013 v u-klub Olomouc v rámci polyžánrové akce Party koNtraPunkt hard´n heavy night, tentokrát s výtečnými crossoverovými Dying Passion, 29. března 2013 v Music Club Stará Masna, Kroměříž, 5. dubna 2013 na MiniRockFest Rajhrad vol.II, 6. dubna opět v u-klub Olomouc v rámci ABSTRACT ESSENCE a ASCENDANCY TOUR 2013, 16. srpna 2013 na Chnelobraní Hodonín, 17. srpna v Drahlově společně s kapelami Fragmentary, Callibos M.S. a Target Attack.

Dne 10. června 2014 kapela s velkým potěšením oznámila, že nová deska "Welcome to the Present" je hotova a momentálně putuje do lisovny. Rok 2014 pak přináší velkou evoluční záležitost a to v podobě nové desky "Somewhere In Between", která byla k dostání od 27. června 2014 a olomoučtí Split Bearing ji vydali po šesti letech od jejich debutu. Na třetí album si fanoušci museli počkat hodně dlouho a pro ty oddané to je zajisté dlouho očekávaná událost, pro ty ostatní (stejně jako pro mě) třebas dobrý důvod k seznámení s tvorbou téhle kapely. Na tomto albu se chtěli posunout o laťku ještě výše a docela se jim to povedlo.

"Muzika, kterou hrajeme, je menšinová. Je hezké, že nás kritici chválí, ale příležitostí zahrát si je minimum. Od toho se odvíjí i šance dělat nový materiál, pilovat ho," přiznal bubeník kapely Jiří Lýsek. Minulou desku skupině pomohl produkovat bubeník Pražského výběru Klaudius Kryšpín. "Tehdy nám pomohl naši hudbu zjednodušit, krátilo se, stala se přímočařejší," vzpomíná kytarista Mirek Řezníček.

Novinka "Welcome To The Present" je znovu skvělá, a to nejen pro všechny příznivce Dream Theater. "Je to dáno hodně hlasem zpěváka," upozorňuje Lýsek. "V kapele to ale teď máme tak napůl. Velkou inspirací jsou nám Porcupine Tree a vše, co dělá jejich lídr Steven Wilson," dodal.

V neděli 13.7. 2014 Jirka M. Lýsek živě na Radiu Beat u Petra Korála, v pořadu Hard and Heavy pustil tři tvrdší pecky z nového alba "Welcome To The Present" a odpovídal na pár otázek ohledně něj. Představení nové desky proběhlo i v pondělí 21. července 2014, když Jirka M. Lýsek a Mirek Řezníček živě, na ČR Olomouc u Jirku Matějů, v pořadu Rockle přehráli opět nějaké ukázky z nového alba včetně povídání okolo. Od 23. července 2014 byla nová deska k dispozici i ve formátu CD.

Rok 2015 pro kapelu nepatřil k těm nejúspěšnějším. Během května obdrželi oznámení, že bubeník se chystá opustit kapelu z důvodu nedostatku času a energie kvůli jiným kapelám, ve kterých hraje. Pro všechny zbylé členy to bylo šokující a nesli to těžce. Po šestiměsíční pauze z jeho strany, aby to reflektoval, vrátil se do Split Bearing. Tahle pauza měla něco do sebe.

Na Korunní pevnůstce v Olomouci se 9. září 2015 se sešla dvě hudební uskupení, která spolu často nevidíte. Společný koncert tam zahráli skupina Blue Effect a Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Po několika letech se vrátili ke společnému projektu Nová syntéza ze 70. let. Jako předkapely vystoupí prog-rockoví Split Bearing z Olomouce a Personal Signet z Mohelnice.

V areálu olomoucké Korunní pevnůstky odstartoval festivalovou sezonu v sobotu 17. června 2017 festival Bounty Rock Café Open Air, na kterém vystoupili Pražský výběr, Uli Jon Rotha (ex-Scorpions), německá symphonic metalová kapela Beyond The Black, Škwor, Horkýže Slíže, progresivní skupiny Votchi a minus123 minut, formace kolem herce Vojty Kotka Th!s, olomoučtí nu-metalcore Sunset Trail, olomoučtí prog-metalisté Split Bearing a symphonic metalová skupina Sarkonia z Přerova. Dne 31. března 2017 kapela oznámila, vystupuje ve Vizovicích na Masters of Rock na koncertě dne 14. července 2017.

Split Bearing vyhlásili 12. srpna 2018 konkurz na nového bubeníka. Už to vypadalo nadějně, když se objevila zpráva, že kapela nahrává a zkouší novým materiál s "novým bubejíkem", kterým byl Petr Danyi. Leč radost byla předčasná.

V sobotu 22. prosince 2018 se v Bounty Rock Cafe konal koncert formace Porcupine Tree Tribute, která je složená je složená ze členů kapel Split Bearing, Sarkonia a Pink Floyd revival.

O rok později od vyhlášení konkursu na bubeníka se 26. srpna 2019 se ale objevila zpráva od kapely:
"S politováním oznamujeme, že po všech těch perepetiích s hledáním nového bubeníka, které končily víceméně fiaskem, byla činost kapely zastavena a v současnosti je neaktivní. To jestli dojde někdy ke znovuzrození je čistě ve hvězdách. Záleží to jen na bubenících a vašem odhodlání. Není však všemu konec a jak se říká naděje umírá poslední, tak se po boku spícího Split Bearing, probudila nová nadějná banda nesoucí název THE SPLIT, která hraje ve trošku jiném stylovém konceptu."


Zpět
Členové:
Petr Duliškovič - Vocals, Bass
Mirek Řezníček - Guitars, Synthesizers (http://bandzone.cz/fan/mirekreznicek)
Vašek Bezkočka - Bass (2009-dosud)
Jiří M. Lýsek - Drums (http://bandzone.cz/fan/mazaspliter)

Bývalí členové a hostující hráči:
Tomáš Surma - Bass (2003-2008)
Marek Pala - Keyboards
Zdeněk "Čepa" Čepička - Drums (live)
Honza Duliškovič - Bass (live)
Martina Vichrová - Keyboards

Členové Petr Duliškovič
(Narozen 3. května 1982, ***)
Vocals, Bass


Petr Duliškovič je moravský zpěvák, který je nejznámější jako sólový zpěvák a spoluzakladatel olomoucké prog metalové kapely Split Bearing, ve které působil až do ukončení její činnosti v roce 2019.

Předtím a souběžně působil v kapele Dream Theater Revival spolu s kytaristou Mirkem Řezníčkem. Další informace o jeho aktivitách nejsou známy.

Členové Mirek Řezníček
(Mesa)
(narozen 10. června 1978, Olomouc, Czech Republic)
Guitars, Synthesizers


Mirek je moravský hudebník a hráč na kytartu. Je znám jako kytarista kapely Split Bearing, hrával také v kapelách Sharon, Queen's Gate, Head Cleaner, na jejich proměně v Dream Theater Revival Band a Fresh Energy.

Mirkova aktivní hudební minulost začíná někde v roce 1994 u speedmetalové kapely Sharon, kde hrál spolu se svým bratrem. Při touze hrát techničtější muziku s trochou profesionality ale usoudil, že s Sharon touhle cestou pokračovat nelze a společně s Michaelem Ručilem (Scenery) založili power metalový projekt Queen's Gate (M. Ručil - kytara, Aleš Vychodil - zpěv, Vlastik Rec - bicí (Dying Passion). Když tato kapela z jistých důvodů zanikla, společně s Petrem Švarcen a Jarkem Hanzlem (oba ex-Godless Truth) zformovali skupinu Head Cleaner, která kráčela power-progress metalovým směrem, ze které se po standardních personálních změnách stává Dream Theater Revival Band (Petr Švarc, Petr Duliškovič, Honza Duliškovič, Robert Vémola (David Spilka-James DS).

Paralerně s DT rev. asistoval u olomouckého jazzového pianisty Richarda Mlynáře společně se sborem Lenky Mlynářové v jejich Rockové Mši (2001) a hrál s rock-pop-funk-soulovou kapelou Fresh Energy (2000-2005). V roce 2002 založil s M. Ručilem a J.M. Lýskem kapelu SPLIT BEARING.

Po ukončení aktivit SPLIT BEARING v roce 2019 založil novou formaci The Split, s níž vydal v roce 2021 už první desku "Reminiscences". Vystupuje rovněž s kapelou PORCUPINE TREE Tribute. Jinak pracuje pro Moravské divadlo Olomouc.

Členové Vašek Bezkočka
(Narozen ***)
Bass


Vašek Bezkočka je moravský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější z působení v kapele Split Bearing (2003-2008), ke které nastoupil v roce 2009 a nahradil tak zakladajícího Tomáše Surmu. Dříve působil v koncertní sestavě kapely Nahum (2015). Od roku 2004 je také členem kapely Paracleda z Brna. Zahrál si jako host v řadách kapely Ascendancy z Brna během jejich koncertního turné v roce 2010.

Paracleda, progressive-metalová kapela z Brna, vznikla v únoru roku 2004 jako projekt baskytaristy Václava Bezkočky, který požádal o spolupráci svého spoluhráče v Happy Death bubeníka Oldřicha "olsson" Sušilana. Ten nabídku přijímá a společně oslovují dalšího člena, kytaristu Ashoka (Root, Equirhodont). Jako poslední přichází klávesista Michal "Baňa" Nevřivý (ex-Mashy Muxx, ex-Monastery). V této sestavě začala dávat dohromady materiál pro budoucí repertoár. Pak měla kapela delší pauzu kvůli proměnám v sestavě, kdy hledali zpěváka. A poté po ročním hledání uvedli 30. listopadu 2009 konečně nového oficiálního kytaristu, kterým se stal Jakub "Maggi" Malášek.

Vašek je také členem kapely Virchow (ex-Tuoni) z Jihlavy, která produkuje technický melodický death metal s prvky jiných příbuzných žánrů. Leč kapelu provázely personální změny, kdy zůstali pouze dva členové.

Členové Jiří M. Lýsek
(alias "Máza", "Mazánek")
(Narozen ***, Žerotín, Zerotin, Olomoucký Kraj, Czech Republic)
Drums, Percussion


Jiří M. Lýsek je moravský hudebník a hráč na bicí. Přezdívají mu "Mazánek" a po třicítce spíše "Máza". Je znám jako hráč na bicí v kapele Split Bearing a Pražský Výběr Tribute (2008-).

Jeho oblíbenou kapelou jsou Porcupine Tree, kteří si v roce 2010 zahráli ve dnech 15. -18. 7. 2010 na festivalu Colours of Ostrava, kde je také shlédl.

Působil také v letech 2000-2002 jako bubeník v letech u death metalistů Godless Truth. Také pořádá "bubebnické semináře", kde v koncertní části hraje pecky od Porcupine Tree, Dream Teather, Split Bearing nebo od Výběru s patřičným výkladem ap odpověďmi na dotazy.

V roce 2012 prodělal operaci vyhřezlých plotýnek a již v květnu se opět posadil na bubenickou stoličku. V roce 2013 hostoval na EP kapely Fragmentary.

Členové Tomáš Surma
(Narozen ***)
Bass


Tomáš Surma je moravský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější z působení v kapele Split Bearing (2003-2008), ke které nastoupil v roce 2003. Dříve působil v kapele Cabo Wabo nebo Drinkband (rock-folk) ze Šternberka.

Když opustil kapelu Split Bearing v roce 2008, pověsil hudební kariéru na hřebík a baskytara mu zůstala už jen jako dekorace v bytě. Ve svém volném čase se věnuje kždění na kole včetně závodění.

Zpět
Studiové desky:
2014 Welcome To The Present
2008 Terrain Echo
Ostatní nahrávky:
2009 Six Years Of Working Split Bearing Without Malfunction (komp.)
2006 Terrain Echo - Promotion
2003 Somewhere In Between (demo)


Skupina:
Petr Duliškovič - Vocals
Mirek Řezníček - Guitar, Sampler
Vašek Bezkočka - Bass
Jiří M. Lýsek - Drums
Hosté:
Marek Pala - Keyboards
David Spilka (08)
Diskografie Welcome To The Present
Vyšlo 27. června 2014, IFA music, 020/362 (Czech Republic)

Seznam skladeb:
01. Shattered (8:14)
02. Into The Void (7:40)
03. Angels Of Death (6:39)
04. Innocence (6:38)
05. The Road (7:37)
06. Another Life (7:43)
07. Separate Ways (7:01)
08. Judgement Day (9:06)
09. Better Places (5:21)
Total Time: (65:59)

Recorded at MK Records Šternberk
Mixed at GM Recording Studio
Mixed: Martin Roženek, Mirek Řezníček, Zdena Čepička
Masterede at GM Recording studio, Jablunkov
Graphic Design: Vašek Bezkočka

Skupina:
Tomáš Surma - Bass
Mirek Řezníček - Guitar, Synthesizers
Jiří M. Lýsek - Drums
Petr Duliškovič - Vocals
Hosté:
Diskografie Terrain Echo
Vyšlo 1. července 2008, AbsoluTon (Czech Republic)

Seznam skladeb:
01. Abandoned Scenes (7:43)
02. Weight Of Pressure (6:48)
03. Away From Me (6:09)
04. Into The Light (2:19)
05. Running In Circles (5:44)
06. Touch Of Memories, Part I: Open Mind (1:53)
07. Touch Of Memories, Part II: Just For This Time (5:15)
08. Fate (7:35)
Bonus Track:
09. Just For This Time (Radio Version) (3:23)
Total Time: (46:49)

Recorded and Mixed at MK Records Šternberk during the years 2005/06. Mixed, Engineer: Milan Korený, Mirek Řezníček
Mastered: Klaudius Kryšpín, Milan Korený, Mirek Řezníček, Split Bearing Pressed: ZRDisc - 5694


Skupina:
Petr Duliškovič - Vocals
Mirek Řezníček - Guitars, Synthesizer
Tomáš Surma - Bass
Jiří M. Lýsek - Drums
Hosté:
David Spilka - Synth, Piano & Keyboards (03)
Diskografie Six Years Of Working Split Bearing Without Malfunction
Vyšlo 6. listopadu 2009, SB proGduction (Czech Republic)

Seznam skladeb:
01. Cemetery Gates (cover PANTERA) (6:40)
02. Abandoned Scenes (live 2008, jazz club) (7:52)
03. Not Again (recover 2009) (6:34)
04. Away From Me (long demo version 2006) (8:42)
05. Fate (instrumental) (7:39)
06. Choose Your Truth (instr. version studio 2003) (9:07)
07. Impact (instrumental 2006) (4:31)
08. Weight Of pressure (live 2008, jazz club) (6:35)
09. Weight Of pressure (long demo version 2006) (9:48)
10. Into The Light (instr. version) (2:25)
Total Time: (69:53)

Recorded and Mixed at MK Records Šternberk

Skupina:
Petr Duliškovič - Vocals
Mirek Řezníček - Guitars
Tomaš Surma - Bass
Jiří M. Lýsek - Drums, Percussion
Martina Vichrová - Keyboards
Hosté:
Diskografie Terrain Echo - Promotion
Vyšlo 2006, demo long version

Seznam skladeb:
01. Abandoned scenes ()
02. Fate ()
01. Conscience ()
02. World Of Lies ()
03. Not Again ()
04. Choose Your Truth ()
05. Losing You ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Petr Duliškovič - Vocals
Mirek Řezníček - Guitars
Martina Vichrová - Keyboards
Tomáš Surma - Bass
Jiří M. Lýsek - Drums
Hosté:
Diskografie Somewhere In Between
Vyšlo 20. července 2003, SB proGduction (Czech Republic)

Seznam skladeb:
01. Conscience (3:59)
02. World Of Lies (6:40)
03. Not Again (6:28)
04. Choose Your Truth (9:06)
05. Losing You (7:46)
Total Time (33:59)

Recorded and Mixed at MK Records Šternberk

Zpět
Split Bearing 2003
Split Bearing, 2003, Bruntal - Mirek Řezníček, Petr Duliškovič, Tomáš Surma, Martina Vichrová, Jiří M. Lýsek

Split Bearing 2005
Split Bearing, 2005, Bruntal - Tomáš Surma, Petr Duliškovič, Mirek Řezníček, Jiří M. Lýsek

Split Bearing 2016
Split Bearing, 2006 - Mirek Řezníček, Jiří M. Lýsek, Petr Duliškovič, Tomáš Surma

Mirek Řezníček

Jiří M. Lýsek

Petr Duliškovič

Vašek Bezkocča Vašek Bezkocča

Honza Duliškovič


Mirek Řezníček, Petr Duliškovič, Roman Bendásek (nečlen), Jiří M. Lýsek, Honza Duliškovič

Drahlov 2013

Chmelobrani Hodonin 2013

Bounty Rock Cafe, Olomouc, 03/2015Zpět
Oficiální stránky:
https://bandzone.cz/splitbearing
https://splitbearing.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/splitbearingcz/about


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  9.8.2023 
Menu Poslední aktualizace: 9.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©