BUDGIE


   
   
   
   
   
Zpět
Budgie 1972 Budgie je Welšská hard rock/heavy metalová kapela pocházející
z Cardiffu. Patřili od počátku k jedním z prvních heavy metalových
souborů a měli klíčový vliv na mnoho dalších kapel této scény,
když svůj rychlý a těžkým rock hráli již v roce 1971. Skladby Budgie
charakterizují sabbatovské riffy protkané melodickými pasážemi a harmonickými zvraty a přitom všem temně metalový zvuk prosvětluje osobitý fistulový vokál zpívajícího baskytaristy Shelleyho, hudebně se pohybovali někde na pomezí hutného rocku s prvky blues. Skupina byla označována jako "mezi nejtěžší metal ve své době". Na vrcholu jejich popularity na počátku sedmdesátých let byli srovnáváni a soupeřili se skupinami jako Black Sabbath, Stray a The Groundhogs.

Skupinu Budgie na začátku roku 1967 založil v Cardiffu, Wales, Burke Shelley. Ještě jako tříčlenná se pojmenovali Hills Contemporary Grass a Burke v ní hrál na baskytaru a zpíval. Kapela se po odehrání několika koncertů během roku stihla přejmenovat na Budgie Droppings a o něco později na Six Ton Budgie. To už v kapele hrál i druhý kytarista Tony Bourge, jenž soubor rozšířil na kvartet. Když na konci roku 1967 skupinu opustil zakládající kytarista Brian Goddard, rozhodli se ostatní členové bandu, že budou hrát opět jako trio v sestavě Burke Shelley (zpěv a basa), Tony Bourge (kytaru a zpěv) a Ray Phillips na bicí. Zajímavostí je, že všichni tři se narodili a vyrůstali v Tiger Bay, Cardiff, South Glamorgan, Wales. Zároveň si s první personální změnou zkrátili název na jednodušší a údernější Budgie.
Burke Shelley pak prozradil, že na název kapely přišel ve skutečnosti on, neboť "se mu zamlouvala myšlenka hrát hlučně, těžký rock, ale nazývat se po něčem diametrálně odlišném...". Zpočátku byli ovlivněni hudbou kapely Cream, později v době vydání jejich debutového alba v roce 1971 se pozornost Budgie zaměřovala více Budgie 1972 směrem k Black Sabbath a Zed Zeppelin. Je opravdu těžké přehlédnout, jak velký dopad měl Robert Plant na zpěváka a basistu Budgie Burke Shelleyho.

Na začátku 70. let nahráli Budgie promo EP u Kapp Records s názvem "Crash Course", které vyšlo nejprve v mono verzi a v roce 1971 už jako 7'' vinyl "Crash Course Is Brian Surgery". B-strana singlu obsahovala skladbu s obskurním názvem "Nude Disintegrating Parachutist Woman" (Nahá rozpadající se parašutistka).

V počátcích kariéry se kapela toulala, stejně jako celá řada jejích souputníků, zaplivanými a zakouřenými kluby, ale to jen do doby, než si jí všiml v tu dobu již značně vlivný producent Roger Bain, který je podepsán pod produkcí prvních dvou alb živoucí legendy Black Sabbath. Na jaře 1971 tak Budgie nahráli své debutové album v Rockfield Studios, South Wales, když se produkce chopil zmíněný ostřílený Rodger Bain. Prozaicky jej nazvali "Budgie" a hudebně se pohybovalo silně v bluesově orientovaném hard rocku. Skupina sice stála na pomyslné startovní čáře, přesto však byly z alba cítit ambice dosáhnout něčeho mimořádného. Už jen úvodní píseň "Guts" s výrazným kytarovým riffem předznamenává budoucí věci. Druhou stranu vinylu pro změnu otvírá další vypalovačka "Rape Of The Locks". První album bylo do značné míry ignorováno v té době, nyní je ale považováno za klasiku žánru a nastavilo měřítko kapele hodně vysoko.

Tam, kde Budgie se svým debutem skončili, tam také o rok později plynule navázali znovu pod producentským žezlem Rodgera Baina. Druhou nahrávku "Squawk" začali točit v létě 1972 Budgie 1971 a v září téhož roku se objevila na pultech obchodů. Z desky je místy cítit vliv Beatles - "Rocking Man", jinde třebas Zeppelin jako ve skladbě "Hot As a Docker's Armpit" (Horko jako v podpaží přístavního dělníka), přesto je album již charakteristické svým soundem a prodeje alba ve Velké Británii stačily k tomu, aby získalo zlaté ocenění. Obal desky poprvé obstaral Roger Dean, tehdy ještě student výtvarné školy, který se později proslavil přebaly desek progresivní rockové kapely Yes. Na obálce zobrazil kresbu letounu Blackbird SR-71 s ptačí lebkou. Na koncertech po Britských ostrovech pak Budgie doprovázeli prog rockové Genesis.

Ještě neuběhl ani rok a kapela vydala v červnu 1973 třetí album "Never Turn Your Back On A Friend". Album ještě sice neboduje na albových žebříčcích, přesto se stává kultovní. Obsahovalo všechno - válcující riffy ve "In the Grip of a Tyrefitter's Hand", zamyšlenou, psychedelicky zabarvenou melodii "You Know I'll Always Love You", cover skladbu "Baby Please Don't Go" a epos "Parents", světlo a stín ve skladbě "You're The Biggest Thing Since Powdered Milk" (Jsi ta největší věc od dob sušeného mléka) s bubenickou exhibici skrývající v sobě neskutečnou energii, kterou v těchto létech měli snad jen Deep Purple, Led Zeppelin nebo Black Sabbath. Navíc album obsahovalo i úvodní skladbu "Breadfan", která usadí snad každého rockového fandu. O patnáct let později ji nahrála jako cover skupina Metallica (1988) na své „garážové“ album. Začátek roku zastihl Budgie na turné s programem k desce "Squawk", ale 9. června téhož roku už rozjíždějí v klubu All Saints v Manchesteru "Never Turn Your Back on a Friend Tour". Následně se pak předvedli na koncertech po celé Francii, Itálii, Holandsku a Německu a intenzivně také v UK, kde předskakovali Thin Lizzy a Mott the Hoople, stejně jako výstavní koncert na "Giants of Tomorrow" stage jako headlineři Nazareth na Great Western festival v květnu. Budgie také rozšířil svůj dosah v Evropy koncerty ve Švýcarsku, Španělsku, včetně 9. 9 večerní zastávky v Double Zero Club v Barceloně, a Rakousku. Dne 17. července se pak k Budgie na koncertě v Boltonu v Town Hall přidávají jako doprovod k Judas Priest, kteří se představují se svou novou hlasovou akvizici Robem Halfordem. Budgie a Judas Priest pak společně koncertují po Velké Británii až do 18. srpna 1973.

V roce 1974 se Budgie zapisují zlatým písmem do historie hard rocku, když vydávají své nesmrtelné album "In For The Kill". Ještě před tím, než čtvrté album bylo nahráno, Ray Philips opustil kapelu (je uveden pouze u druhé skladby) a nahradil jej nový bubeník Pete Boot. Ray se později dokonce snažil vzkřísit název Six-Ton Budgie. Nicméně i s novým bubeníkem deska boduje na 29. místě albového žebříčku ve Velké Británii a skladby jako "In For The Kill", "Crash Course In Brain Surgery" (ne náhodou si rovněž tuto skladbu vybrala Metallica na své "garážové" album) nebo "Hammer And Tongs", kde intro připadá, jako bychom slyšeli Led Zeppelin, jsou napsané zlatým písmem v historii hard rocku. A taktéž v roce 1974 vyrážejí Budgie na turné k albu a opět je doprovázejí Judas Priest. První zastávka se uskutečnila 9. května v Birminghamu v Town Hall a na tomto koncertě se v řadách Judas Priest objevila nejnovější kytarová posila Glenn Tipton. Společnou hudební anabázi pak zakončili Budgie a Judas Priest na velkolepém koncertě v legendárním Marquee Clubu v Londýně 9. června 1974.

V roce 1975 se k Bourgemu a Shelleymu připojil bubeník Steve Williams, když nahradil Pete Boota, který se tak ukázal pouze na jediném albu. Vrchol v historii walesského tria nastává v roce 1975. To vydává skupina (mnohými nedoceněné) album "Bandolier". Co skladba, to klenot. Úvodní "Breaking All The House Rules" výrazně předešla dobu. Takto syrově a nekompromisně hrály až skupiny z první vlny NWOBHM. Jenže v Anglii byl na vzestupu punk, proto se na tento vinyl neprávem zapomíná. Vrcholem desky je určitě píseň "I Can't See My Feelings", kterou lze s klidem opět zařadit do zlatého fondu hard rocku. A že nejsou Budgie jen rockoví „řezníci“, dokazuje závěrečná psychedelická dvoudílná skladba "Napoleon Bona-Part One & Two". Na britském albovém žebříčku se toto album umístilo na 36. pozici. Tour Bandolier rozjíždějí Budgie 10. září 1975 v Free Trade Hall v Manchesteru, aby až do konce roku objeli s tímto programem většinu měst na Britských ostrovech. Závěr roku je pak zastihl na The Great British Music Festival v Londýně, kde si zahráli po boku takových kapel jako Thin Lizzy, punkových Doctor of Madness nebo Status Quo. Dne 12. ledna 1976 vyrážejí Budgie na tour po zemích Beneluxu, kdy navštíví postupně Belgii a Holandsko, včetně jejich živého debutu v bývalé Jugoslávii.

Dne 23. dubna 1976 vydávají Budgie celkem průměrné album "If I Were Brittania I'd Waive The Rules". Deska není až tak špatná, ale chybí ji výrazné kytarové riffy nebo vyhrávky, obsahuje celkem slabé skladby a nejhorší ze všeho, také prvky klišé. Skupina se sice drží svého zavedeného přímočarého hard rocku, jenže Anglii už plně válcuje punk rock, proto se tento vinyl ani neumísťuje na albovém žebříčku. Nejvýraznější a typickou Budgie „řezárnou“ je song "Quacktor And Bureaucats". Snad jediná skladba "Black Velvet Stallion", krásný epos ve stylu dřívější skladby "Parents", lze z alba zařadit k těm nejlepším kouskům od Budgie. Po přechodu od labelu MCA k A & M, bylo patrné, že kapela chce mít měkčejší zvuk ve snaze o komerční úspěch v Americe, který se jim doposud vyhýbal. Tento rok také přinesl inaugurace skupiny ve Spojených státech, i když předpokládané datum zahájení z února bylo zrušeno a trio nakonec odehrálo jejich živý debut pro americké publikum v Royal Oak Theatre v Detroitu dne 11. listopadu 1976. Další koncerty v USA Budgie absolvovali se Sparks, Montrose a Captain Beyond. Budgie se vrátili do USA v létě 1977. Mezitím, ve Spojeném království, jejich prestiž narostla, když se stali hlavní hvězdou na londýnském Hammersmith Odeon koncertu.

V následujících létech se díky velkému punkovému boomu stahují nad Budgie černé mračna. V lednu 1978 sice skupina vydává poměrně slušné album "Impeckable" se skladbou "Melt The Ice Away", které je, zdá se lepší než její předchůdce, ale West-Coastový nádech opět ukazuje další pokus o proniknutí do Ameriky. Je ironií, že hudba z "Impeckable", spolu s The Tubes, Head East a Billy Prestonem, byla použita v kultovní komedii J-Men Forever (USA 1979), ale to už bylo pozdě. Pro kapely hrající hard rock je na Britských ostrovech hodně nepřívětivé podnebí. Desku sice otevírá našlapaná píseň "Melt The Ice Away", ale dál jako by se Budgie vzhlíželi v kapelách hrajících za velkou louží. Zřejmě tomu napomohlo i turné, které skupina absolvovala v roce 1977 po Státech a Kanadě. V následujícím měsíci skupina měla dobře navštěvovaná vystoupení v divadlech po UK před jejich nejrozsáhlejším turné po USA trek, které kapela odehrála v letních měsících. Budgie přijali Myf Isaaca, bývalý člen Quest, jako druhého kytaristu pro živé vystupování. Po jejich dalším zájezdu do Ameriky vydali hodně žádanou živou nahrávku "Live At Atlantik Studios". Ale tlak na skupinu a malá prodejnost desky zapříčinila, že jejich návratu do Británie skupinu opustil v polovině roku 1978 jak Myf, tak i zakládající člen, kytarista Tony Bourge. Isaacs se pak obejevoval ve walesských počinech jako BANDO, CRYS and EDEN. Na místo kytaristy nastupuje kytarista skupiny Trapeze Rob Kendrick, ale ani ten u Budgie dlouho nevydrží. Po další řadě úspěšných koncertů ve Velké Británii v průběhu října a listopadu Kendrick kapelu opouští. Únorové koncerty v roce 1979 spolu s kapelou Nazareth v USA byly posledními s Kendrickem v sestavě. V roce 1979 jej nahrazuje 'Big' John Thomas, známý také jako JT, kvalitní hráč z kapely George Hatcher Band, který debutoval s kapelou na Stafford Bingley Hall na 15. prosince. Skupina jako by byla politá živou vodou.

V nové sestavě kapela nahrává nechvalně hodnocené 12 palcové EP s názvem "If Swallowed Do Not Induce Vomiting", které vyšlo u Active Records v roce 1980. Všechny skladby na EP jsou obstojné, ale chybí jim originalita rané Bourgeho éry Budgie.

Bourge a Phillips se pokusili o reformovat kapelu spolu s basistou a zpěvákem Pete Duttonem. Nicméně už dlouho předtím se museli dohadovat s Burkem Shelley o jméno Budgie. Nakonec trio Dutton / Bourge / Phillips bylo nuceno přijmout nové jméno FREEZE. Tento projekt ale vydržel jen několik měsíců, než Dutton odešel k formaci Fireclown.

Na pomyslný trůn nastupují na Ostrovech hudební spolky, řadící se do tzv. NWOBHM a mezi ně patří určitě i Budgie. A bezpochyby to dokazují na velkém hudebním festivalu v Readingu, který se konal 22. až 24. srpna 1980. Budgie si tam zahráli vedle takových kapel jako UFO, Whitesnake, Magnum, Gillan, Blizzard of Oz (což byla první skupina Ozzyho Osbournea na jeho sólové dráze) nebo Pat Travers Band. Na festivalu se objevily i vycházející hvězdy jako Iron Maiden, Def Leppard nebo Krokus.

Budgie nabuzeni energii, kterou akumulovali na Readingu, nahrávají v sestava Shelley, Thomas a Williams ještě na konci prázdnin skvělé album "Power Supply" pro Kingsley Ward Active Records, velký sublabel od RCA. Deska je poplatná „metalové“ době. Asi nejtvrdší album v historii skupiny vychází 10. října 1980. Tradiční fanoušci Budgie jsou možná trochu zděšeni, ale nová nastupující generace metalistů Budgie přijímá do svých řad. Již otvírák "Forearm Smash" dává tušit, že se ve skupině udály za poslední 2 roky velké změny. Změny k lepšímu, protože poslední období už za mnoho nestálo. A co teprve titulní "Power Supply"? Chytlavý riff, šlapající bicí a dunící basa, to vše podpořené ostrým, řezavým zvukem. Taktéž následná "Secrets In My Head" pokračuje v načatém "kovovém" trendu.

V následujícím roce se Budgie opět objeví v Leedsu na Reading Rock 81', kde hrají po boku kapel jako Girlschool, Saga, Gillan, Wishbone Ash, Kinks nebo Samson, v jejíchž řadách ještě pěl Bruce Dickinson. A zde vystupují Budgie již jako jedna z hvězd. Ihned po Readingu se skupina zavírá do nahrávacího studia, aby zde vytvořila další vynikající placku "Nightflight". Jestli výjimečnou, s tím je možno polemizovat. Deska je návratem do zlaté éry Budgie. Již úvodní "I Turned to Stone" lahodí uším všem ortodoxním Budgie fans. Polobaladická vyhrávka na začátek jako ze starého Budgie manuálu, chytlavá melodie, působivé kytarové sólo, skvělý zvuk. Další song "Reaper Of The Glory" asi hodně nakopl známé kovotepce z Birminghamu Judas Priest na albu Turbo. Úvodní riff ve skladbě "Locked In" jako by vypadl z ucha tradicionálu Budgie.
V roce 1982 se Tony Bourge připojil k původnímu bubeníkovi Budgie Ray Phillipsovi a basistovi Alannu
Fishovi a zformovali kapelu Tredegar spolu s budoucími členy Cloven Hoof, zpěvákem Russ Northem
a kytaristou Andy Woodem. Kapela nahrála bezejmenné album v roce 1986 s hostujícím zpěvákam
Carlem Sentance z Persian Risk. Podle článku v magazínu Classic Rock Tony Bourge opustil Tredegar,
aby se se začal věnovat své soukromé firmě na výronu nábytku, zatímco Phillips pokračoval v kapele
jako zpěvák až do počátku devadesátých let, když se snažil obnovit Six-Ton Budgie.

Právě rok 1982 byl ve znamení objevování nových hudebních světů. Tentokrát se Budgie vydali                                          za železnou oponu,
aby v Polsku odehráli sérií nezapomenutelných koncertů. Pro metalové fans z východního bloku                                     to byl zážitek pro zbytek života. Vždyť vidět za „ostnatými dráty“, v zemi, kde je hlavní televizní hvězdou Maryla                                         Rodowicz, legendu britského hard rocku, byl sen nejedné metalové máničky. Jeden koncert se uskutečnil i v Bydgoszci 3. srpna                              1982. Některé koncety navštívilo až
10.000 posluchačů, Budgie vyprodali celkem 12 vystoupení plus matiné koncert.

Kapela vyrazila na tato turné posílena o klávesistu Lyndsay Bridgwatera, který byl                                     současně členem i Ozzyho Blizzard of Ozz.
Nejvýznamnější byla jejich řada vystoupení v Polsku vyprodaným davem 4500 lidí                              během roku 1982. Koncerty počínaje od 1. srpna před na Tortor Sport Hall v Toruni byly jedněmi z nejúspěšnějších v jejich                        kariéře. Vždyť na čtyřech koncertech během pouhých
dvou dnů ve sportovní hale Spodek, Katowice, skupinu vidělo více než 20.000                    fanoušků. Budgie také odehráli dva vyprodané koncerty v Krakově a další doprovodné vystoupení v Torwar Sport Hall ve Varšavě.                       Turné ovšem poznamenala neblahá událost, když 20 000
fanoušků na Bialystockém fotbalovém stadionu se vzbouřilo,                                       když nedostatek dodávek elektřiny přinutil zrušit koncert.
Po návratu do Velké Británie Budgie vystoupili na festivalu Reading,                           než se vydali zpět do východní Evropy pro venkovní koncerty v bývalé Jugoslávii.
Kapela také získala další nabídku na doprovod Ozzy Osbourne na jeho prosincových arénových koncertech ve Velké Británii. Po Readingu 82', kde už byli Budgie headlinery prvního dne a mezi začínajícími se na tomto ročníků představily kapely Overkill nebo Twisted Sister), se skupina opět odebere do nahrávacího studia, aby v říjnu 1982 vydala další album "Deliver Us From Evil", což byla jejich poslední nahrávka na labelu RCA. Jako host se na ní představil klávesista Duncan Mackay, ex-Cockney Rebels, 10CC a Camel. Deska je však zklamáním. Na úvod až „policeovská“ "Bored With Russia" dává tušit, že není něco v pořádku. Skupina jako by se vzhlížela u kanadské Sagy, střihnuté mainsteamovou Asii. Výrazné klávesy tentokrát albu hodně uškodily. Deska sice bodovala na 62. pozici albového žebříčků ve Velké Británii, ale to jen pro svoji přesládlost.

V následujících létech skupina jen přehrávala svůj zaběhnutý repertoár. Na koncertech po UK v říjnu 1983 je doprovázeli Diamond Head, ale trio se nakonec jejich doprovodu vzdalo po pár koncertech. Další album bylo nahráno, ale zůstalo nevydané. Kapela mít překvapivě rozhodla pozastavit činnost BUDGIE poté, co dokončili turné po Velké Británii v průběhu dubna a května 1984. Hovořilo se sice o reunionu kapely, ale zahráli pouze koncerty počátkem roku 1985 a jeden koncert v Loughboroughské Town Hall v srpnu roku 1986 s podporou kapel GRIM REAPER and RANKELSON. Comebackové turné po Velké Británii bylo zrušeno kvůli zranění palce Burke Shelleyho. Další pokusy o reunion s bývalým bubebíkem MAGNUM a UFO Jimem Simpsonem také nic nepřinesly. Nový bubeník debutoval s Budgie 26. září 1987 v Clarendon Hotel v Londýně, když se kapela omezila pouze na jednorázová vystoupení až do konce roku.

John Thomas se znovu objevil jako host na koncepčních albech "Phenomena" a "Phenomena-Dream Runner" projektu PHENOMENA. Budgie v roce 1988 opět angažovali bubeníka Jima Simpsona (MAGNUM, UFO), ale na začátku roku 1989 Burke Shelley vše odpískal.

Shelley pak založil skupinu The Superclerkes, Thomas se mezitím připojil k BOMBSHELL a Simpson se připojil v roce 1990 ke kapele z Newcastle nazvané Red Dogs.


Obnovený zájem o Budgie přišel, když METALLICA nahrála jako cover jejich skandální "Crash Course In Brain Surgery" pro jejich EP "Garage Days Revisited" a další skladbou "Breadfan" otevírali jejich koncerty. Další americká kapela Soundgarden jim vzdala hold, když si vystřihla verziu jejich další skladby "Homicidal Suicide". Dědictví po Budgie se připomělo i v roce 1993, když se zjistilo, že bývalý bubeník Ray Phillips na turné po britských klubech přehrává standardy kapely pod názvem kapely SIX TON BUDGIE.

A tak byla skupina Budgie dlouhých 6 let u ledu, než ji v roce 1995 Shelley na dva roky opět obnovil. Kapela doplněná různými bubeníky odehrála jednorázové koncerty. Nezapomenutelný byl koncert z 21. května 1995 v San Antoniu ve Freeman Coliseum, kde trio Shelley, Thomas a bubeník Rob Jones sledovalo několik tisícovek nadšených fanoušků a předkapelu jim dělala skupina Fight s Robem Halfordem za mikrofonem. V roce 1996 pak vystoupila na festivalu "La Semana Alegre", opět v San Antoniu, Texas, kde je poslouchalo bezmála 25 000 fanoušků.

Mezitím bývalý bubeník Pete Boot znovu vydal ultra vzácné album kapely Extreem v roce 1999 na japonském labelu Birdman Records.

Jenže od roku 1997 do 1999 byli Budgie opět nečinní. Obnovení souboru se odehrálo v roce 1999 již ze staronovým bubeníkem Williamsem. Budgie se ve složení Shelley, Thomas a Steve Williams vrátili do jejich nyní již tradičního místa, na San Antonio festival v roce 2000 spolu s kapelami DIO a LEGS DIAMOND. Johna Thomase postihlo vydutí mozkových tepen. Naštěstí se kytarista rychle úplné uzdravil včas, aby mohl vystoupit festivalu Legends Of Welsh Rock dne 29. září 2001 společně s kapelami MAN, SASSAFRAS, KIMLA TAZ a RACING CARS. Na konci roku 2002 se dlouholetý kytarista John Thomas rozhodl opustit řady Budgie, aby jej na čas vystřídal Andy Hart. Kapela se vrátila do Sunken Garden Theater v San Antoniu v srpnu 2002 společně s Judas Priest a Reverend. Budgie se vydali na své nejrozsáhlejší turné po Velké Británii po velmi dlouhé době v průběhu září a října. Téhož roku stoner rocková kapela FEDERATION X vydala jako songl cover verzi skladby "Nude Disintegrating Parachutist Woman" ve dvou částech.

Fanoušci nyní mohli vidět dvě různé verze kapely naživo, Budgie a Six Ton Budgie. Překvapivě se objevila i třetí rainkarnace, když kytarista John Thomas oznámil, že jeho nová kapela se bude názývat JT'S Budgie a hrát v ní budou Matt Gillespie, basista Paul Gaskin a bubeník Martyn Shaw. Živé album "Life in San Antonio" bylo zaznamenáno a vydáno v roce 2002 ještě v sestavě Burke Shelley, Steve Williams a Andy Hart na kytaru. Budgie koncertovali po Spojeném království v letech 2002-2006, stejně jako v New York City, New Jersey, Dallasu a několika představeních v Evropě, včetně letního Sweden Rock Festival, kde vystupovala po boku kapel jako Deep Purple, Manowar, Mercyful Fate, HammerFall nebo Motörhead. Rovněž zavítala znovu do post-komunistického Polska.


V únoru 2003 byl požádán Simon Lees, aby se připojil k Shelleymu a Williamsovi do sestavy Budgie. Koncert skupiny v San Antoniu v březnu 2004 doprovázely kapely MICHAEL SCHENKER GROUP a MOXY. Velké zpoždění řady archivních nově vydávaných nahrávek vyvolalo oznámení kapely, že starší alba vydají doplněné o bonusové skladby. Kromě toho dlouho očekávané skladby z nevydaného třetího RCA alba jsou připraveny k vydání pod názvem "The Last Stage".

Budgie se vrátili na turné po Velké Británii v listopadu a prosinci roku 2004 a této příležitosti vydali předělávky prvních dvou alb kapely. V září téhož roku Lees nahrál sedm písní s kapelou, které se později objevily jako bonusové skladby na čtyřech předělaných albech Budgie - "Budgie", "Sqwawk", "Never Turn Your Back on a Friend" a "In For The Kill" vydaných na labelu Noteworthy Productions. Budgie přidali skladby včetně "Guts" a "Nude Disintegrating Parachutist Woman" zaznamenané na konci léta 2003 v sestavě Burke Shelley, Steve Williams a Simon Lees, stejně jako dříve nevydané alternativní verze z roku 1971 "Course In Brain Surgery". Na "Squawk" přibyly bonusy odlišných mixů "Stranded", "Whiskey River" zaznamenané v roce 2003 sestavou Burke Shelley, Steve Williams a Simon Lees a "Rolling Home Again", které nahráli Burke Shelley a Tony Bourge v roce 2004.

V průběhu roku 2005 a 2006 Lees společně skládal a nahrával nový materiál na další album s Burkem Shelleym v jeho studiu v Cardiffu. Jak se později ukázalo, úplně poslední studiové album "You're All Living in Cuckooland", vyšlo 7. listopadu 2006 u Noteworthy Productions, produkoval je sám Burke Shelley a doprovodilo je třiceti pěti zastávkové turné po Velké Británii. Jenže mnoho fanoušků tohoto legendárního souboru si ani nevšimlo, že Budgie vydali nějaký nový materiál, což bylo pro Shelleye velkým zklamáním. Nástup v podobě skladby "Justice" nebyl vůbec špatný. Opět tu jsou zajímavé basové linky, ale příliš mnoho kláves vše zahltí.

Také v roce 2006 Lees nahrál klasickou kytaru v písni "Black Velvet Stallion" (2006 Version) pro remasterovanou verzi alba "If I Were Britannia, I'd Break the Rules" u Noteworthy Productions. Lees ale nebyl nikdy uveden na albu. Následující rok Budgie odehráli koncerty ve Švédsku a Polsku. Když pak odehráli 115 koncertů na turné skládající se ze čtyř britských větví a devatenácti show se zahrnujících pět zemí mimo Spojené království, Simon Lees opustil Budgie 4. července 2007, tři měsíce před zahájením tří zastávkového turné po Austrálii. Po odchodu Simona Leesa jej nahradil Craig Goldy, kytarista a skladatel od Ronnie Jamese Dia, když nabídl své služby, zatímco Ronnie James dokončoval své závazky s Heaven & Hell na jejich World Tour. V únoru 2008 Goldy doprovázel Budgie na svém prvním pěti zastávkovém turné po Austrálii a hrál nadále s Budgie jako "hostující kytarista" pro všechny jejich vystoupení. S novým, ale hlavně se starým, repertoárem pak vyrazili Budgie na turné po Britských ostrovech, kde je fanoušci nikdy nezavrhli. V létech 2007, 2008 a 2009 si pak zopakovali turné po Polsku, kde mají obrovskou fanouškovskou základnu. Dne 5. května 2009 se Budgie objevili konečně i Praze v Retro Music Hall, kde se představili poprvé a zatím naposledy českým fanouškům.

Avšak v listopadu 2010, kdy měla skupina v plánu vystupovat opět v Polsku, musely být kvůli zdravotní indispozici Shelleye všechny naplánované koncerty zrušeny. V úterý 9. listopadu byl totiž Burke hospitalizován v polském Wejherowo, když si stěžoval na bolesti v břiše. Byl rychle sestaven tým chirurgů, který odhalil šesticentimetrovou aortální vyduť. Testy odhalily, že Shelleyovou aortou prosakuje krev do vnější stěny výdutě, která se mohla roztrhnout kdykoliv. Dne 10. listopadu 2010 absolvoval dvou a 40 minutovou operaci ve večerních hodinách a poté byl držen v intenzivní péči. Po operaci se vrátil do vlasti, koncertní turné bylo zrušeno a už se žádné další koncerty Budgie nekonaly.

Burke Shelley zveřejnil pouze na posledních novinkách The Budgie Camp na oficiálních stránkách kapely:
"Rád bych se omluvil všem polským a českých fanouškům za nedávné zrušení turné. Důvodem bylo onemocnění těsně před tím, než turné začalo a musel jsem být nouzově operován v Polsku. Nyní se zotavuji doma a ještě nevím, co přinese budoucnost. Díky všem, kteří mě podporovali, hlavně pak polským chirurgům. Dík patří také všem, kteří posílali zprávy a děkuji Bohu Otci a Ježíši Kristovi, svému Spasiteli a Duchu svatému." Burke

Dnes vystupuje Burke živě jen sporadicky a to většinou jako host. Skupina Budgie už tak fakticky neexistuje. Budgie jsou dodnes zásadním inspiračním zdrojem pro mladší generace metalových kapel a z jejich autorské dílny čerpali i veleslavní Iron Maiden ("I Cant See My Feeling"), Metallica ("Breadfan"), Van Halen ("In For The Kill") či Soundgarden ("Hominical Suicidal").

Zpět
Současní/poslední členové:
Burke Shelley - Bass, Vocals, Mellotron (1967-1988, 1995-1996, 1999-2010)
Steve Williams - Drums (1974-1986, 1996_9-2010)
Craig Goldy - Guitars (2007-2010)

Bývalí členové:
Tony Bourge - Guitars, Vocals (1967-1978)
Ray Phillips - Drums, Percussion (1967-1973)
Pete Boot - Drums (1973-1974)
Rob Kendrick - Guitars (1978-1979)
John Thomas - Guitars (1979-1988, 1996)
Simon Lees - Guitars (2003-2007)
Andy James - Guitars (2007-2008)
Andy Hart - Guitars (1998, 2002-2003)
Robert "Congo" Jones - Drums (1995-1996)
Jim Simpson - Drums (1986-1988) (Mischief, Mean Street Dealers, Red Dogs, Magnum, UFO, U.S.I.)
Duncan McKay - Keyboards (1982)
Lindsay Bridgwater - Keyboards (1980-1982) (Ozzy Osbourne)
Myfyr Isaac - Guitars (1978-1978) (Quest)
Richard Dunn - Keyboards (1976)
Brian Goddard - Guitars (1967-1969)
Kevin Newton - Guitars (1967-1968)

Early 1968 - Early 1970
Early 1970 - Late 1973
Late 1973 - Late 1974
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Tony Bourge - Lead Guitar
Ray Phillips - Drums
Brian Goddard - Guitars & Vocals
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Tony Bourge - Lead Guitars
Ray Phillips - Drums
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Tony Bourge - Lead Guitars
Pete Boot - Drums
Late 1974 - Mid 1978
Mid 1978 - Late 1979
Late 1979 - Mid 1986
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Tony Bourge - Lead Guitars
Steve Williams - Drums
Myf Issac - Guitars (only live)
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Rob Kendrick - Lead Guitars & Vocals
Steve Williams - Drums
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
John Thomas - Lead Guitars
Steve Williams - Drums
Mid 1986 - Mid 1988
Early 1995 - Late 1996
Reformation Mid 1999 - January 2002
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
John Thomas - Lead Guitars
Jim Simpson - Drums
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
John Thomas - Lead Guitars
Robert "Congo" Jones - Drums
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
John Thomas - Lead Guitars
Steve Williams - Drums
January 2002 - March 2003
April 2003 - April 2007
2007 - January 2008
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Steve Williams - Drums
Andy Hart - Lead Guitars
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Steve Williams - Drums
Simon Lees - Lead Guitars
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Steve Williams - Drums
Andy James - Guitars
January 2008 - Present
***
***
Burke Shelley - Bass & Lead Vocals
Steve Williams - Drums
Craig Goldy - Lead Guitars


Členové Burke Shelley
(celým jménem John Burke Shelley)
(Narozen 10. dubna 1947, Cardiff, Wales, UK)
zemřel 10. ledna 2022, Cardiff, Wales, UK)
Bass, Lead Vocals


Dne 10. dubna 1947 se narodil jeden z nejdůležitějších rockových hudebníků, jenž „předlétl“ dobu a svým volnomyšlenkářským hard rockem nasměroval pozdější velikány Nové vlny britského Heavy Metalu, a nejen je, do patřičných kolejí. Je to stylotvorný hudební génius, přesto přehlížený a se svou kapelou Budgie tlačil na pilu tím nejhrubším řezem. Shelley je často přirovnáván k basistovi a zpěvákovi Rush Geddymu Lee, neboť oba zastávají stejný post v kapele, navíc tříčlenné, oba dva mají vysoko posazený výrazný vokál a uprostřed a ke konci 70. let se nápadně podobali i pro jejich dlouhé rovné vlasy a obrovské brýle. Stejně jako Lee, i Shelley zvládl vysoký tenorový hlasový rozsah.

John Burke Shelley se narodil 10. dubna 1947 ve velškém Cardiffu, v místní části Tiger Bay. Po skončení základní školní docházky začal pracovat jako kontrolor v místní společnosti. Práce jej ale nenaplňovala tak, jak by bylo zahodno. Vždycky se chtěl stát muzikantem. Jeho velkými vzory byli Beatles. Na začátku roku 1967 založil Shelley trio nazvané Hills Contemporary Grass, kde hrál na baskytaru a zpíval. Kapela se během roku přejmenovala na Six Ton Budgie, když ještě před tím používala název Budgie Droppings. To už v kapele hrál i druhý kytarista Tony Bourge, který soubor rozšířil na kvartet. Když na konci roku 1967 skupinu opustil původní kytarista Brian Goddard, rozhodli se ostatní členové, že budou hrát opět jako trio. Zároveň si zkrátili název na jednodušší a údernější Budgie.

Pro celá následující léta se pak stal hlavní postavou kapely Budgie a nescházel ani na jednom jejím albu. Jeho zpěv patří neodmyslitelně k hlavním poznávacím pilířům kapely. Vysoký a pronikavý zpěv Burke Shelleyho je velmi neobvyklý a inspiroval mnoho následovatelů, jako je například David Surkamp z Pavlov's Dog a Geddy Lee z Rush.

Shelleyův zpěv na starších nahrávkách Budgie (např píseň "Parents" na albu "Never Turn Your Back On A Friend" z roku 1973 je někdy výrazně podoben zabarvením a stylem ke zpěvačce Shirley Bassey, která také vyrůstala v Tiger Bay. Shelley říkal, že podoba byla úmyslná, protože obdivoval její práci. V posledních letech, zejména pokud jde o Budgie, např. na albu z roku 2006 "You're All Living In Cuckooland", je Shelleyho hlas již mnohem hlubší.

Dne 2. listopadu 2010 muselo být zrušeno turné po východní Evropě, neboť Shelley byl hospitalizován 9. listopadu v Wejherowo, Polsko, když po bolestech mu zjistili šesticentimetrovou aortální vyduť. Po operaci se vrátil do Británie na zotavení, ale žádné rozhodnutí o budoucnosti kapely nebylo učiněno. Shelley prohlásil, že po operaci zjistil, že je těžké zároveň zpívat a hrát na basovou kytaru po dlouhou dobu. Přesto pokračuje ve hře na basu s občasnými doprovodnými vokály v rockových a popových kapelách hlavně v jižním Walesu.

Dne 10. ledna 2022 zemřel Burke Shelley, zpěvák a baskytarista kapely Budgie. Dcera Ely Shelley o smrti umělce informovala na svém facebooku:
"S velkým zármutkem oznamuji smrt svého otce Johna Burke Shelleyho. Zemřel dnes v noci ve spánku v nemocnici Heath v Cardiffu ve svém rodném městě. Bylo mu 71 let. V této chvíli prosím respektujte rodinu. Shelley se potýkal s vážnou nemocí.


Členové Steve Williams
(narozen 17. září 1953)
Drums


Williams používá bicí Pearl drums a činely Paiste.

Steve Williams je bubeník walesské heavy metalové skupiny Budgie. Připojil se k Budgie při nahrávání alba "Bandolier" ke konci roku 1974. Hrál také v T-34 a QUEST.

Natočil s nimi alba "Bandolier" (1975) a "Nightflight" (1981). Objevil se také na záznamu "Radio Sessions 1974 & 1978", který vyšel až v roce 2006. Steve Williams opustil kapelu ke konci roku 1986.

Znovu se připojil k Budgie v roce 1999 a vydržel tam až do ukončení aktivit kapely. Nahrál také s kapelou jejich poslední album "You're All Living in Cuckooland" z roku 2006. V současné době Steve bubnuje v Rock/Pop cover kapele Mr. Hate z jižního Walesu.
Členové Craig Goldy
(Narozen 6. listopadu 1961, San Diego, Kalifornie, USA)
Guitars


Je americký heavy metalový kytarista, zpěvák, skladatel a producent.

Goldy se narodil v San Diegu, Kalifornie. Před tím, než se připojil ke kapele Dio, hrával v kapelách Vengeance, Rough Cutt a Giuffria. Nahradil Jake E. Leeho v Rough Cutt a sám byl později nahrazen Amirem Derakhim. Ještě když hrál s Rough Cutt, Goldy nahrával dema a produkoval desky Ronnie Jamese Dia.

Krátce poté, co opustil Rough Cutt, se Goldy připojil ke Giuffria, stejnojmenné kapele bývalého klávesisty Angel, Gregga Giuffria. Nahrál s Giuffria jejich bezejmenné debutové album, které vyšlo v roce 1984 a Goldy je slyšet v největším hitu kapely "Call to the Heart". Tato skladba získala pozici #15 v žebříčku Billboard počátkem roku 1985.

Goldy se představil na Diově albu "Dream Evil", ale tento první kontakt s kapelou měl jen krátké trvání, když odešel z neznámých důvodů. V roce 2000 se Goldy se vrátil k Diovi a pomohl nahrát album "Magica", ale krátce nato znovu odešel kvůli rodinným závazkům. Nahradil jej Doug Aldrich pro album "Killing The Dragon". Nicméně Goldy se vrátil opět k Diovi, aby se objevil na posledním studiovém albu kapely "Master Of The Moon" v roce 2004. Goldy dočasně opustil skupinu potřetí v roce 2005, když utrpěl zranění ruky na turné po Rusku. Nahradil jej opět Doug Aldrich na zbytek turné.

Goldy vystupoval v projektu Hear 'n Aid-Stars, ještě za působení v Giuffria, spolu s dalšími hráči, jako je Adrian Smith a Dave Murray z Iron Maiden, Yngwie Malmsteen, Brad Gillis a dalšími. Goldy byl také zakládajícím kytaristou supergroup spolu se zpěvákem Rob Rockem, basistou Rudy Sarzo a bubeníkem Tommy Aldridge. Ale dříve, než došlo nahrávání "Project Driver", opustil skupinu, aby se připojil ke kapele Dio a byl později nahrazen Tony MacAlpinem.


Po odchodu z Dio, Goldy založil svou vlastní kapelu Craig Goldy's Ritual a podepsal smlouvu s Grand Slamm Records, u nichž vyšlo album "Hidden In Plain Sight" v roce 1991. Na albu se představil sólový zpěvák a bývalý kamarád z kapely Guiffria David Glen Eisley a budoucí kytarista Queensryche Mike Stone.

Goldy společně s Davidem Lee Roth složili píseň "Lady Luck" pro jeho album "A Little Ain't Enough" z roku 1991. V roce 1993 Goldy vydal své první sólové album "Insufficient Therapy" u Shrapnel Records, spolu s Jeff Pilsonem, který spolupracoval a nazpívalů 4 písně. Následné instrumentální album "Better Late Than Never" vyšlo v roce 1995. Během této doby Goldy a Pilson také spolupracovali v progressive heavy rockovém projektu s názvem 13th Floor, ačkoli jim nikdy nevyšlo žádné album.

V únoru 2008 Goldy doprovázen walesské heavy metalové průkopníky Budgie na jejich prvním turné po Austrálii a následně pokračoval hrát ve skupině jako "hostující kytarista". Živé aktivity Budgie ale musely náhle skončit, když se zpěvák a basista Burke Shelley byl hospitalizován 9. listopadu 2010 v Wejherowo, Polsko, s aortální výdutí, což vedlo k tomu, že Shelley již nemůže nikdy zpívat a hrát najednou.

V roce 2011 se Goldy se stal členem Dio Disciples spolu s bývalými členy Dio kapely Scottem Warrenem, Rudym Sarzo a Simonem Wrightem spolu s bývalým zpěvákem Judas Priest Tim "Ripper" Owensem. Goldy a Warren jsou v současné době jedinými členy pocházejícími z původní sestavy Dio Disciples.

V roce 2014 Goldy oznámil novou spolupráci s bývalým zpěvákem Quiet Riot Markem Huffem a vydali 2 písní "Hole In My Heart" a "Dark Rainbow" na počest svého bývalého kamaráda Ronnie James Dio. Duo se od té doby spojilo s brazilským basistou Dario Seixas, kytaristou a klávesistou Wayne Finday z MSG, a bývalým bubeníkem Cry Wolf bubeníkem Chrisem Moorem. V říjnu 2014 Goldy oznámil, že se stal součásti 2015 XG Extreme Guitar Tour, kde v sestavě figuruje vedle Uli Jon Rotha a Vinnie Mooreho. Goldy se také stal součásti all-star skupiny Black Knights Rising, v níž se představili bubeník Vinny Appice, zpěvák Mark Boals, klávesista Allesandro Bertoni a basista Elliott Rubinson.
Vlastní stránky: http://www.craiggoldy.com/
Členové Tony Bourge
(celým jménem Antony James Bourge)
(Narozen 23. listopadu november 1948, Cardiff, Wales)
Guitars


Tony Bourge byl zakládajícím kytaristou skupiny Budgie od roku 1968 a je autorem některých nejpamátnějších riffů kapely. Skupinu opustil v polovině roku 1978 a vrátil se do Cardiffu ve Walesu. Později téhož roku založil krátkodobě fungující FREEZ, později STORM před tím, než odešel úplně z hudebního průmyslu.

V polovině roku 1982 se ještě původnímu bubeníkovi skupiny Budgie Ray Phillipsovi a bývalému manažeru Budgie Grahamu Moloneymu podařilo přesvědčit Tonyho, aby se připojil k nové kapele TREDEGAR. V kapele dále hráli budoucí člen Cloven Hoof zpěvák Russ North a kytarista Andy Wood. V polovině roku 1983 Tredegar zažili debut naživo v Caerphilly, Wales. Raní Tredegar v mnoha ohledech připomínali rané Budgie, křupavá sólová kytara, těžké bubnování a některé brilantně řemeslně poskládané písně. Jejich jediné album, které vyšlo v roce 1986 je zvažováno mnohými za rockovou klasiku. Tony odešel z Tredegar začátkem roku 1988 a bohužel odešel tako nadlouho úplně z hudební scény a věnoval se své nábytkářské firmě v Cardiffu.

V roce 2013 se Bourge vrátil na hudební scénu s novým albem nazvaným "Crank It Up", které je dostupné na ITunes. Ovlivnili jej umělci Jerry Cantrell z Alice In Chains, Josh Homme Queens of the Stone Age a Kim Thayil ze Soundgarden z těch nejdůležitějších.
Členové Ray Phillips
(celým jménem Raymond Anthony Phillips)
(Narozen 1. března 1949, Ely, Cardiff, South Glamorgan, South Wales)
Drums


Byl zakládajícím bubeníkem walesské rockové kapely Budgie, kterou opustil v roce 1974. Byl také členem SIX TON BUDGIE, TREDEGAR a KRACOTOA.

Po odchodu z Budgie se Ray připojil k Terry Bennettovi, bývalému zpěvákovi kapely Sassafras, do skupiny KRACOTOA. Později Phillips založil svou vlastní kapelu v polovině 70. let známou jako Ray Phillips Woman. Drželi se svého koncertního plánu a když se zakládajíjící kytarista Budgie Tony Bourge přidal k souboru počátkem roku 1980, zkrátili si název na prosté Woman. V roce 1982 se znovu spojil s Bourgem a zformovali kapelu Tredegar.

Ray Phillips také působil ve skupině TITUS OATS (Wales, 1980), která hrála ve složení Ray Phillips (Drums, Vocals), Eric Jones (Guitars, Backing Vocals) a Howard Jones (Bass, Backing Vocals).

V roce 1990 Phillips založil další skupinu Six Ton Budgie (což jeden z dřívějších názvů Budgie), kde s ním hrál jeho syn Justin Phillips na kytaru a Tom Prince na basu. Phillips hrál zároveň na bicí a převzal také úlohu sólového zpěváka. Kapela pak mnoho koncertovala po Spojeném království v příštích několika letech.

V roce 2008 začal pracovat na svém sólovém albu , které vyšlo až v květnu 2011 púod názvem "Judgement Day".

Ray Phillips v poslední době pracoval se Six Ton Budgie na jejich třetím dosud nepojmenovaném albu. Spolupracuje s různými hudebníky, včetně birminghamského kytaristy Melvina Hancoxe, Toma Prince a původním klávesistou kapely E.L.O. Six Ton Budgie se připravovali odehrát svůj první koncert s novým kytaristou Melvinem Hancoxem ve městě Swindon, Anglie v sobotu 11. června.
Členové Pete Boot
(celým jménem Peter Charles Boot)
(Narozen 30. září 1950, West Bromwich, Staffordshire, Birmingham)
Drums


Začínal v kapele Blue Condition (1967-1968), pak se objevil v Lion (1974-1978).

Po třetím albu Budgie kapelu opustil bubeník Ray Phillips a nahradil jej Pete Boot, bývalým členem kapel EXTREEM a BULLION.


Boota pak nahradil již třetí bubeník ex-člen QUEST Steve Williams v prosinci 1974. Boot se pak připojil k SWEATY BETTY a POSSESSED, než vytvořil s bývalým zpěvákem Judas Priest Al Atkinsem skupinu LION v letech 1974 až 1978.

Dále hrál v kapelách Satins, Three Marvels, Magestics, EXTREEM, Warlock, Fingers, Bullion, Sweaty Betty, Budgie, POSSESSED, Lion, Suicide, Beat Mearchants, Bar Studs, Hole In The Head Gang, Boot66 & The Roadstars, ONYX, Kreem Krackerd.

Nahrál alba "Appearances Nothing" s Al Atkinsem, "In For The Kill" s Budgie.

Pete nyní žije ve Willenhall, West Midlands. Pete ještě bubnoval doma a má domácí studio. Zůstalo mu plno přátel z hudebního průmyslu. Jeden z nich, Mick Hughes, který využíval Peta při místních vystoupeních pak odešel dělat zkukového technika ke kapele Metallica.

Po ukončení hudební kariéry se zabýval dálovými běhy, a po Yorkshirském maratónu v roce 1997 měl zdravotní problémy a v nemocnici mu diagnostikovali Parkinsonovou nemoc.

V roce 2013 Pete prodělal mozkovou mrtvici, v důsledku které byl upoután na kolečkové křeslo. V roce 2014 ale absolvoval náročnou léčbu, po které se mu jeho mobilita vrátila. Jako vděk všem pak vzkřísil dvoudenní rockový festival "Fill Your Head With Rock", jehož výtěžek byl věnován právě na neurologický výzkum. Hudební maratón se konal v Gilberts Bar, Willenhall, 25. a 26. května 2014 a hrálo na něm 20 kapel včetně cover bandů Born Jovi a She Will Rock You.
Členové Rob Kendrick
Rob Kendrick (Bob Hemorick)
Guitars


Člen kapel: The Montanas (9/1972-6/1973), Trapeze (6/1973-1975), Budgie (léto 1978-12/1979), Cloven Hoof (1986).

Rob Kendrick je anglický rockový kytarista, známý hlavně jako kytarista anglické kapely Trapeze. Trapeze měli velký hudební úspěch v 70. letech a počátkem 80. let s jejich singlem "Black Cloud". Trapeze se rozpadli v 80. letech, když Gene Simmons, původní baskytarista opustil skupinu a připojil se k Deep Purple, krátce nato odešel bubeník Dave Holland, aby se připojil k Judas Priest. Galley, původní kytarista, opustil soubor krátce poté a připojil se k Whitesnake. Kendrick pak pokračoval na turné po Spojených státech, doprovázel nové Trapeze spolu s texasským bubeníkem Mike Mikeskou a Buck Judkinsem na baskytaru.

Kendrick a skupina se vrátili do studia pracovat na novém albu v roce 1981, když získali podporu od Geffen Records. David Geffen na tom měl osobní zájem, ale album nikdy nevyšlo. Po bezmála dvouletém koncertování se skupina rozpadla. Kendrick se vrátil do Anglie pracovat na svém sólovém projektu a Mikeska a Judkins se vrátili do Texasu.

Pak přijal služby od Cloven Hoof na jejich koncertním albu "Fighting Back" z roku 1986. Ale vzhledem ke smluvním problémům sužujících kapelu, baskytarista Lee Payne kapelu rozpustil začal hledat nové hudebníky.

Jako kytarista se Rob uvedl ještě na albu "The Last Stage" od The Budgie z roku 2005.

Rob Kendrick je vlastníkem multimediální zábavní společnosti Great Brit Music ve Velké Británii. Také vlastní Wunder Audio U.K, obchodní společnos zabývající se prodejem audio zařízení. Mezi klienty patří Sir Paul McCartney, Norah Jones, Peter Gabriel, The Strokes, Christina Aguilera, Pink, Gwen Stefani a přední světová studia.
Členové Big John "J.T." Thomas
(celým jménem John Henry Thomas)
(Narozen 21. února 1952, Birmingham, UK,
zemřel 3. března 2016)
Guitars (1979-1988,1995-1996,1999-2002)


Thomas vyrůstal v Birminghamu a před příchodem k Budgie hrál v kapele George Hatcher Band, se kterou nahrál dvě alba. Thomas také hostoval na albu Toma Galleyho "Phenomena", kde splnil své dlouholeté ambice zahrát si s Melem Galleyem a Glennem Hughesem.

Veterán hard-rockové George Hatcher Band, kytarista John Thomas nahradil Tonyho Bourge ve walesské rockové kapele Budgie v roce 1978. Thomas byl jednodušší hráč než Bourge, i když ne zase tak jednoduchý, ale kapela se změnila a více připúomínala Black Sabbath.

Thomase spojovalo také blízké přátelství s Randy Rhoadsem, když BUDGIE kobcertovali s BLIZZARD OF OZZ v roce 1980.

Na počátku 80. let nahrál s kapelou tři alba "Power Supply", "Nightflight" a "Deliver Us From Evil". Thomas se stal důležitým přínosem do psaní písní skupiny od svého příchodu, stal se součástí a spoluautorem řady skladeb od "Renegade," "Victim", "Hellbender" a "Gunslinger," až po "Rock Your Blood" nebo "Panzer Division Destroyed".

S Budgie hrál také na reunionových koncertech v letech 1995 a 2001.

John Thomas, bývalý kytarista velšské hard rockové kapely BUDGIE, zemřel večer 3. března 2016 krátce poté, co byl přijat do nemocnice se zápalem plic. Bylo mu 63 let. Jeho smrt potvrdil dlouholetý bubeník skupiny Steve Williams, když napsal: "Můj přítel a člen kapely BUDGIE John Thomas bohužel minulou noc zemřel. Moje myšlenky jsou s milovanými, které zde zanechal."

Členové Simon Lees
(Narozen 16. května 1970, Wolverhampton, England)
Guitars


Je britský heavy metalový kytarista, zpěvák, skladatel a producent.

Ve Wombourne založil v roce 1986 rockovou kapelu Osprey. Nahráli "Scene Of The Action", šesti písňové demo ve Far Heath Studios v lednu 1989, které řídil a produkoval Angus Wallace. Lees ale opustil kapelu v srpnu téhož roku. V roce 1988 začal dávat soukromé lekce na kytaru. V dubnu 1990 zformoval Nitebreed, kteří doprovázeli The Mock Turtles ve Wolverhamptonu ve Wulfrun Hall v květnu téhož roku, kapela se však brzy rozpadla. Pak Simon navázal spolupráci s The Red House Snakes v srpnu 1990 a nahrál čtyři demo písně v Stourbridge, produkoval je Brian Tatler. V lednu 1991 Lees hrál na kytaru, basu a zpíval doprovodné vokály na druhém demu The Red House Snakes kte produkoval Paul Hodson.

V září 1991 Lees nahrál své první sólové demo "Buggy - When Will I Learn", než následujícího května zreformoval Nitebreed, se kterými nahrál jejich první demo. V říjnu 1992 založil Plain Jain a nahráli demo "Better Late Than Never". V roce 1993 koprodukoval dema od wolverhamptonských kapel Almost Human a Graveyard Shift. V září 1993 se dostal do finále soutěže magazínu Guitarist "Guitarist of the Year" (Kytarista roku), titul ale toho roku vyhrál Guthrie Govan. V lednu 1994 Lees nahrával a produkoval druhé demo Plain Jain a odehrál s nimi přes 50 koncertů v regionu West Midlands. V dubnu 1994 se připojil ke kapele Tantrum.

V září 1994 se znovu dostal do finále soutěže "Guitarist of the Year". Živá vystoupení každého ze soutěžícího byly nahrány a vyšly na albu "Guitarist of the Year 1994" u Music Maker Records. Během října Lees opustil Tantrum a začal vystupovat sólově jako one-man show. Znovu se stal finalistou soutěže "Guitarist of the Year". V listopadu 1998 Lees vydal své první sólové album "My World". Ve stejném měsíci Lees konečně získal titul "Guitarist of the Year", po němž následoval rozhovor na ITV Central News spolu s několika novinovými články. V lednu roku 1999 Lees uvedl akustickou verzi jeho písně "Hunted" na BBC Radio WM. Pak vytvořil pouze krátkodobě působící kapelu Lost Souls, než nastoupil k Ozzmosis. V listopadu 2000 se Lees objevil v pořadu "Stars in Their Eyes", kde zpíval skladbu od Aerosmith "I Do Not Wanna Miss Thing". V roce 2002 testoval nový kytarový zesilovač navržený firmou Blue Tone z Kidderminster.

V roce 2003 Lees nahrál dvě nové písně remasterované sólové album Al Atkinse "Heavy Thoughts". Byly to skladby "Cradle to the Grave" a "Sentenced". Remasterovaná verze alba vyšla v roce 2006 na labelu Market Square. V únoru 2003 se Lees připojil k Budgie a nahrál sedm písní s kapelou, které se později objevily jako bonusy na čtyřech remasterovaných albech Budgie. Později téhož roku Lees vydal své druhé sólové album "Freethinka". V roce 2004 Lees nahrál kytarová sóla pro album Neila Murraye z The Hamptons, nazvané "Krankschaft - Der Varterlands".


V letech 2004 a 2005 Lees nahrával kytarové party pro Al Atkinsovo album "Demon Deceiver" (2007), zároveň také napsal titulní skladbu. Lees také vytvořil výukové DVD "Signpost To The Fretboard." V roce 2006 Lees napsal sérii výukových článků pro internetový časopis "All Out Guitar", dělal rozhovory pro The Express a Star a na BBC Radio WM. V průběhu roku 2005 a 2006 společně skládal a nahrával album Budgie "You're All Living in Cuckooland" (2006) spolu s basistou a zpěvákem Burke Shelley v jeho studiu v Cardiffu. Lees hrál na klasickou kytaru v "Black Velvet" pro remasterované album Budgie "If I Were Brittania I'd Waive the Rules". The Budgie opustil v červenci 2007.

V dubnu 2007 se Lees uvedl v "pop" muzikálu We Will Rock You ve Velkém divadle v Wolverhamptonu. Ve stejném měsíci účinkoval v "Rockin 'All Over the World" na Molineux Stadium před výstupem mezi Wolves and Birmingham City. V témže roce založil Anubis, kteří vydali album "Sibuna" v lednu 2008. Společně skládal a produkoval a masteroval následné EP Anubis "Avatar", která vyšlo v listopadu 2008.

V červnu 2009 Lees uvedl svoji první One Man Rock Show na Kulttuurikeskus Kaisain ve finských Helsinkách. Během druhé poloviny roku 2009 se podílel na nahrávání druhého alba Anubis "Waking The Dead", které bylo vydáno v březnu 2010. V únoru 2010 Lees nahrál tři hodinový rozhlasový program nazvaný "Pharaoh Rock Show", který byl vysílán na internetovém rádiu. V září 2010 Lees produkoval třetí album Anubis "Anubis Live", které zaznamenalo jejich koncert v Sonic Rock Solstice Festival z června 2010.
Členové Andy James
(Narozen 1981, Norfolk, Northampton, England)
Guitars (2007-2008)


Byl členem kapel Sacred Mother Tongue (2004-2013), Budgie (2007-2008), I Legion (2012-?), Fields Of The Nephilim

Na kytaru začal hrát, když mu bylo 12 let. Hrál na klavír na několik let před tím, ale opravdu neměl pocit, že je to v hudbě to, co by chtěl dělat. Otravoval tátu dlouho, aby mu koupil kytaru, když jeho přítel ve škole už také měl svoji kytaru. Byla to internátní škola. Když se přítel vrátil z výletu se svými rodiči, koupili mu Gibson Les Paul a Fender zesilovač s hromadou tablatur od Guns'n'Roses v záložce knihy. V té době byl jejich velkým fanouškem a byla to pro něj ta nejlepší věc, která se mohla přihodit. Nakonec ji dostal i Andy jako dárek ke 12. narozeninám, byla to Rockwood Fender a zesilovač Starfire.

Později James studoval Music Business, Performance a Music Technology na College Of West Anglia.

Kytarista Andy James vydal čtyři sólová alba "Machine", "In The Wake Of Chaos", "Kaos 7" (EP) a "Andy James 2011", stejně jako EP "Psychic Transfusion", což byla spolupráce s kanadským kytaristou a producentem Alanem Sacha Laskowem.

Má také zázemí ve výuce hry na kytaru v sólové technice pro hard rock a heavy metal s celou řadou vyučovacích DVD. Je také přispěvatelem licklibrary.com a založil vlastní kytarovou instruktážní webovou stránku s názvem Andy James Guitar Academy.
Členové Andy Hart
(Birmingham)
Guitars (1998, 2002-2003)


S kapelou Budgie hrál jen krátce při reunionu kapely v letech 2002 až 2003. Je zachycen na jediné nahrávce, a to "Life In San Antonio".

V pozdější době vystupoval s The Bluebeats (UK), v níž působil Martin Ross, známý sólový zpěvák a právě Andy Hart.
Love Sculpture Členové Robert "Congo" Jones
(Rob na obrázku vlevo)
(Narozen 13. srpna 1946, Barry, Glamorgan, South Wales)
Drums (1995-1996)


Hrával v kapelách: Love Sculpture (1966-1970), Sassafras (1970-1975), Budgie (1995-1996)

Podílel se na nahrávání alb:
Michael Bloomfield - "It's Not Killing Me" (1969), "Live at Bill Graham’s Filmore West (1969), "Don't Say That I Ain't Your Man: Essential Blues 1964-1969" (1994)
Joe Cocker - "Mad Dogs And Englishmen" (1970)
Love Sculpture - "Blues Helping" (1968), "Forms & Feelings" (1969), "Rockers" (197?)
Členové Jim Simpson
Drums (1986-1988)

Hrál v kapelách: Mischief, Red Dogs, Magnum (1978-1985), Mean Street Dealers (1979), UFO (1985-1987), Budgie (1986-1988), U.S.I.

Zpět
Studiová alba:
2006 You're All Living In Cuckooland
1982 Deliver Us From Evil
1981 Nightflight
1980 Power Supply
1978 Impeckable
1976 If I Were Brittania I'd Waive The Rules
1975 Bandolier
1974 In For The Kill
1973 Never Turn Your Back On A Friend
1972 Squawk
1971 Budgie
Ostatní nahrávky:
2006 The BBC Recordings
2005 Radio Sessions 1974 & 1978
2004 The Last Stage
2004 Let The Bird Out Of Its Cage!
2003 Best Of Budgie - 12 Tons Of Rock
2002 Life In San Antonio
1998 We Came, We Saw...
1998 Heavier Than Air - Rarest Eggs
1997 Best Of Budgie (3)
1996 An Ecstasy Of Fumbling - The Definitive Anthology
1989 Best Of Budgie (Japan)
1981 Best Of Budgie (2)
1980 If Swallowed Do Not Induce Vomiting (EP)
1975 Best Of Budgie (1)
1975 Breadfunsy
UK Singles:
1982 Bored With Russia/ Don't Cry (RCA 271)
1981 I Turned To Stone (Part 1)/ I Turned To Stone (Part 2) (RCA BUDGE 4)
1981 Keeping a Rendezvous/ Apparatus (RCA BUDGE 3)
1980 Crime Against the World/ Hellbender (Active BUDGE 2)
1978 Smile Boy Smile/ All at Sea (A&M AMS 7342)
1975 I Ain't No Mountain/ Honey (MCA 175)
1974 Zoom Club (Edit)/ Wondering What Everyone Knows (MCA 133)
1972 Whiskey River/ Stranded (MCA 2185) - US-exclusive release
1972 Whiskey River/ Guts (MCA MK 5085)
1971 Crash Course In Brain Surgery/ Nude Disintegrating Parachutist Woman (MCA MK 5072)


Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Steve Williams - Drums
Simon Lees - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie You're All Living In Cuckooland
Vyšlo November 7th, 2006, Noteworthy, NP15

Seznam skladeb:
01. Justice (4:31)
02. Dead Men Don't Talk (6:08)
03. We're All Living in Cuckooland (6:04)
04. Falling (5:22)
05. Love Is Enough (2:25)
06. Tell Me Tell Me (4:47)
07. (Don't Want To) Find That Girl (6:28)
08. Captain (3:43)
09. I Don't Want to Throw You (5:31)
10. I'm Compressing the Comb on a Cockerel's Head (8:17)
Total Time: (53:16)

Producer, Mixing: Burke Shelley
Producer, Mixing: Nigel Thomas

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Big John Thomas - Guitars
Steve Williams - Drums
Duncan MacKay - Keyboards
Hosté:
Diskografie Deliver Us From Evil
Vyšlo říjen 1982, Active Records, RCALP 6054

Seznam skladeb:
01. Bored With Russia (3:52)
02. Don't Cry (3:21)
03. Truth Drug (4:26)
04. Young Girl (2:20)
05. Flowers In The Attic (5:15)
06. N.O.R.A.D. (Doomsday City) (4:18)
07. Give Me the Truth (4:13)
08. Alison (3:28)
09. Finger On The Button (4:01)
10. Hold On To Love (4:17)
Total Time: (39:31)

Recorded & mixed at Ridge Farm, Capel, Surrey
Additional recording at Eden Studio, London
Producer: Don Smith
Engineer (assistant): Julian Mendelsohn, Keith Finney, Neil King
Additional mixing at Sarm Studio, London

Skupina:
Burke Shelley - Vocals, Bass
Steve Williams - Drums
Big John Thomas - Guitars, Slides, Vocals
Hosté:
Diskografie Nightflight
Vyšlo říjen 1981, MCA Records, RCA LP 6003

Seznam skladeb:
01. I Turned to Stone (6:12)
02. Keeping a Rendezvouz (3:45)
03. Reaper of the Glory (3:50)
04. She Used Me Up (3:19)
05. Don't Lay Down and Die (3:34)
06. Apparatus (2:52)
07. Superstar (3:29)
08. Change Your Ways (4:24)
09. Untitled Lullaby (1:16)(instrumental)
Bonus Track:
10. She Used Me Up (Live 1981) (3:03)
11. Superstar (Live 1981) (3:55)
Total Time (32:41)

Remastered: Robert M. Corich and Mike Brown
Sleeve design by: Andrew Christian & A.D. Design

Skupina:
Burke Shelley - Vocals, Bass
Steve Williams - Drums
Big John Thomas - Guitars
Hosté:
John Thomas - Slide Guitar (06)
Diskografie Power Supply
Vyšlo říjen 1980, Active Records, ACT LP1

Seznam skladeb:
01. Forearm Smash (5:40)
02. Hellbender (Shelley, Thomas, Williams) (3:25)
03. Heavy Revolution (4:28)
04. Gunslinger (5:03)
05. Power Supply (3:41)
06. Secrets in My Head (3:58)
07. Time to Remember (5:27)
08. Crime Against the World (5:36)
Bonus tracks from EP "If Swallowed, Do Not Induce Vomiting":
09. Wild Fire (Shelley, Williams, Thomas) (5:13)
10. High School Girls (Shelley) (3:39)
11. Panzer Division Destroyed (5:55)
12. Lies of Jim (The E-Type Lover) (Shelley) (4:45)
2012 remaster bonus tracks:
09. Crime Against The World (single edit) (3:27
10. Gunslinger (live, 1981) (4:55)
11. Crime Against the World (live, 1981) (4:52)
Total Time: (37:18)

Recorded At The Old Mill Rockfield
Mixed At Rockfield Studios
Engineered: Dave Charles
Produced: Budgie, Dave Charles
Produced: Dave Charles, Budgie

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Guitars
Steve Williams - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Impeckable
Vyšlo leden 1978, A&M Records, SP-4675

Seznam skladeb:
01. Melt the Ice Away (3:33)
02. Love for You and Me (4:04)
03. All at Sea (4:21)
04. Dish It Up (4:21)
05. Pyramids (4:22)
06. Smile Boy Smile (4:31)
09. Don't Dilute the Water (6:12)
Bonusové skladby remasterované verze:
10. Smile Boy Smile (Single Edit)
11. Don't Dilute the Water (2008 Version)
12. All At Sea (2008 Version)
13. Smile Boy Smile (Video Promo 1977)
Pyramids (Video Promo 1977)
Total Time: (41:08)

Recorded at: Springfield Sound Studio, Ontario, Canada
Management: Graham Moloney
Art Direction: Michael Ross
Design: Nick Marshall
Photography: Sally Anne Thompson (Cat), Hans Reinhard (Budgie)
Engineer: Richard Manwaring
Assisted: Bob Leth
Producer: Richard Manwaring, Budgie
Mastered at Sterling Sound, New York City

Skupina:
Burke Shelley - Vocals, Bass
Steve Williams - Drums
Tony Bourge - Guitars
Richard Dunn - Keyboards
Hosté:
Diskografie If I Were Brittania I'd Waive The Rules
Vyšlo duben 1976, AMLH 68377

Seznam skladeb:
01. Anne Neggen (4:04)
02. If I Were Brittania I'd Waive the Rules (5:50)
03. You're Opening Doors (4:14)
04. Quacktors and Bureaucats (3:52)
05. Sky High Percentage (5:52)
06. Heaven Knows Our Name (3:52)
07. Black Velvet Stallion (8:08)
Bonusové skladby remasterované verze:
08. You're Opening Doors (2006 Version)
09. Black Velvet Stallion (2006 Version)
Total Time: (35:52)

Recorded at Rockfield Studios
Engineer: Pat Moran

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Guitars, Vocals
Steve Williams - Drums
Hosté:
Diskografie Bandolier
Vyšlo září 1975, MCA Records, MCA 498

Seznam skladeb:
01. Breaking All The House Rules (7:22)
02. Slipaway (3:57)
03. Who Do You Want For Your Love? (6:07)
04. I Can't See My Feelings (5:49)
05. I Ain't No Mountain (Andy Fairweather-Low) (3:30)
06. Napoleon Bona-Parts 1 (6:13)
07. Napoleon Bona-Parts 2 (1:00)
Bonusové skladby remasterované verze 1990:
08. Honey ("B" Side)
09. Breaking All The House Rules (live 1980)
10. Napoleon Bona-Parts 1 & 2 (live 1980)
11. Who Do You Want For Your Love (live 1975)
Total Time: (33:58)

Recorded at Rockfield Studios, Monmouth, and Mayfair Sound, London
Produced: Budgie
"Bandolier" je páté album skupiny Budgie. Bylo vydáno v září 1975 v MCA Records. Album dosáhlo ve Velké Británii 36. pozice žebříčku a v roce 1976 bylo oceněno jako "Zlaté". Typickým je kaskádovité kytarové sólo ve skladbě "Napoleon Bona", které připomíná sólo ve skladbě "Freebird" od Lynyrd Skynyrd a předznamenává skladbu "Overkill" od Motörhead. Album obsahuje i umírněné kytarové kousky ("Slipaway") a tvrdší bluesové exkurze "Breaking All The House Rules", "I Can't See My Feelings" a "Who Do You Want For Your Love?". Album Bandolier bylo vydáno v USA koncem roku 1976.

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Guitars, Vocals
Pete Boot - Drums
Hosté:
Ray Phillips - Drums (02)
Diskografie In For The Kill
Vyšlo květen 1974, MCA Records, MAPS 7413 (AS)

Seznam skladeb:
01. In For The Kill (6:32)
02. Crash Course In Brain Surgery (2:39)
03. Wondering What Everyone Knows (2:56)
04. Zoom Club (9:56)
05. Hammer And Tongs (6:58)
06. Running From My Soul (3:39)
07. Living On Your Own (8:54)
Bonusové skladby remasterované verze 2004:
08. Zoom Club (Single Edit)
09. In For The Kill (2003 Version)
10. Crash Course In Brain Surgery (2003 Version)
11. Zoom Club (2003 Version)
Total Time: (41:34)

Recorded at Rockfield Studio, Monmouth, and Lee Sound, Birmingham
Produced: Budgie
"Crash Course in Brain Surgery" produced: Rodger Bain
"In For The Kill" je čtvrté album skupiny Budgie, které vyšlo v roce 1974. Obsahuje znovu nahranou píseň "Crash Course In Brain Surgery" původně vydanou jako singl v roce 1971 a vydanou později jako cover-verze skupinou Metallica na jejich EP "Garage Days Re-Revisited", z roku 1987. Titulní skladbu zahráli jako cover i Van Halen během klubových setkání skupiny.

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Guitars, Vocals
Ray Phillips - Drums
Hosté:
Diskografie Never Turn Your Back On A Friend
Vyšlo červen 1973, MCA Records, MDKS 8010

Seznam skladeb:
01. Breadfan (6:10)
02. Baby Please Don't Go (5:31)
03. You Know I'll Always Love You (2:15)
04. You're The Biggest Thing Since Powdered Milk (8:51)
05. In The Grip Of A Tyrefitter's Hand (6:30)
06. Riding My Nightmare (2:43)
07. Parents (10:25)
Bonusové skladby remasterované verze:
08. Breadfan (2003 Version)
09. Parents (2004 Acoustic Version)
10. Breadfan (Live 1973)
Total Time: (42:25)

Recorded at Rockfield Studios, South Wales
Produced: Budgie
"Never Turn Your Back On A Friend" je třetí album skupiny Budgie, vydané v roce 1973. Remasterovaná verze byla vydána koncem roku 2004. Album je pozoruhodné tím, že obsahuje hit "Breadfan", jehož cover verzi nahrála v roce 1988 skupina Metallica a zahajovala jím i své koncerty.

Skupina:
Burke Shelley - Vocals, Bass, Mellotron, Piano
Tony Bourge - Guitars, Vocals
Ray Phillips - Drums
Hosté:
Diskografie Squawk
Vyšlo září 1972, MCA Records (UK), MKPS 2023/MAPS 6020

Seznam skladeb:
01. Whiskey River (3:27)
02. Rocking Man (5:26)
03. Rolling Home Again (1:47)
04. Make Me Happy (2:38)
05. Hot As A Docker's Armpit (5:54)
06. Drug Store Woman (3:14)
07. Bottled (1:58)
08. Young Is A World (8:14)
09. Stranded (6:18)
Bonusové skladby remasterované verze:
10. Whiskey River ("A" Side Single Version)
11. Stranded (Alternate Mix)
12. Whiskey River (2003 Version)
13. Rolling Home Again (2004 Version)
Total Time: (38:56)

Produced: Rodger Bain
Artwork: Roger Dean
Photography: Richard Sacks
"Squawk" je druhé album skupiny Budgie, vyšlo v září 1972 v hudebním pod hlavičkou labelu MCA Records. V roce 1973 bylo album oceněno jako "Zlaté album" za dosažené prodeje.

Obálku nakreslil tehdy začínající výtvarník Roger Dean, který se hlavně proslavil obaly kapely Yes. Roger Dean měl dokonce vytvořen model onoho letadla, když ještě studentem na Royal College of Art. Lebka racka se zdála, že odpovídala tomu správnému měřítku, aby se vešla připevnit k plastovému kitu letadla "Blackbird" a tak je dal dohromady. Původně výtvor chtěl vyfotografovat na přebal alba, naštěstí to moc dobře nešlo, takže to nakreslil a namaloval a to bylo skvělé.

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals, Mellotron
Tony Bourge - Guitars, Vocals
Ray Phillips - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Budgie
Vyšlo červen 1971, MCA Records (UK), Kapp Records (US)

Seznam skladeb:
01. Guts (4:20)
02. Everything In My Heart (0:52)
03. The Author (6:28)
04. Nude Disintegrating Parachutist Woman (8:41)
05. The Rape Of The Locks (6:12)
06. All Night Petrol (5:57)
07. You And I (1:41)
08. Homicidal Suicidal (6:41)
Total Time: (40:52)

Bonus remasterované verze 1991:
09. Crash Course in Brain Surgery (2:37)
Bonusy remasterované verze 2005:
10. Crash Course In Brain Surgery (Alternate Mix)
11. Nude Disintergrating Parachutist Woman (Single Edit)
12. Nude Disintergrating Parachutist Woman (2003 Version)
13. Guts (2003 Version)

Produced: Rodger Bain
Design, Photography: Shepard Sherbell
Artwork, Cover Painting: David Sparling
Liner Notes: Ray Dorsey
"Budgie" je stejnojmenné debutové album skupiny Budgie, které bylo vydáno v červnu 1971 u vydavatelství MCA Records. Americká verze vydaná u Kapp Records obsahuje písničku "Crash Course In Brain Surgery", původně vydanou jako singl, později byla přepracována jako coververze skupinou Metallica na jejich EP z roku 1987 "Garage Days Re-Revisited". Další skladba "Homicidal Suicidal" byla předělána grungeovou skupinou Soundgarden ze Seattlu.


Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Ray Phillips - Drums (01/01-04)
Steve Williams - Drums (01/05-02/12)
Tony Bourge - Guitars (01/01-04, 02/01,02)
Myf Isaac - Rhythm Guitars (02/01,02)
John Thomas - Guitars, Vocals (01/05-11, 02/06-12)
Lindsay Bridgewater - Keyboards (02/08,09)
Hosté:
Diskografie The BBC Recordings
Vyšlo 2006, Noteworthy Productions, NP14

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Rape Of The Locks (5:48)
02. Rocking Man (5:39)
03. oung Is A World (8:35)
04. Hot As A Docker's Armpit (5:41)
05. Breaking All The House Rules (7:15)
06. Crime Against The World (5:37)
07. Napoleon Bona Part 1 & 2 (7:48)
08. Forearm Smash (5:42)
09. Panzer Division Destroyed (6:15)
10. Wildfire (6:06)
11. Breadfan (lost edit not transmitted) (6:59)
Disc 2
01. Sky High Percentage (5:39)
02. In The Grip Of A Tyrefitter's Hand (5:45)
03. I Turned To Stone (6:09)
04. Superstar (3:53)
05. She Used Me Up (3:09)
06. Forearm Smash (7:06)
07. Crime Against The World (5:18)
08. I Turned To Stone (6:16)
09. Truth Drug (not transmitted) (4:45)
10. Superstar (4:24)
11. She Used Me Up (3:31)
12. Panzer Division Destroyed (6:48)
Total Time: (2:14:08)

Produced: Budgie
Management: Paul Cox
Remastered: Mike Brown & Robert M. Corich at Original Sound
Artwork [Design]: Hugh Gilmour
Artwork [Photography - Reading Festival]: Phil Neumann
"The BBC Recordings" je poslední kompilační album walesské rockové kapely Budgie. Skladby na toto album byly zaznamenány během živých vystoupení z let 1972-1982.
Disc 1: tracks 01-04 recorded at Paris Theatre in London, October 19, 1972
Disc 1: tracks 05-11 recorded at the Reading Festival, 1980
Disc 2: tracks 01-02 recorded on the John Peel Show, July 1, 1976
Disc 2: tracks 03-05 recorded on the Friday Rock Show, December 18, 1981
Disc 2: tracks 06-12 recorded at the Reading Festival, 1982

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Pete Boot - Drums - (01/01-06)
Steve Williams - Drums (02/01-10)
Tony Bourge - Lead Guitar, Vocals
Myf Isaac - Rhythm Guitar (02/01-10)

London, 1974
Burke Shelley - Bass & Vocals
Tony Bourge - Guitars
Pete Boot - Drums

Los Angeles, 1978
Burke Shelley - Bass & Vocals
Tony Bourge - Guitars
Myf Isac - Guitars
Steve Williams - Drums
Hosté:
Diskografie Radio Sessions 1974 & 1978
2VD, vyšlo 2005, Noteworthy Productions, NP13

Seznam skladeb:
London 1974
01. Breadfan (Shelley, Phillips, Bourge) (6:06)
02. You Are The Best Thing Since Powdered Milk (Shelley, Phillips, Bourge) (8:18)
03. Hammer And Tongs (Shelley, Bourge) (12:01)
04. Zoom Club (Shelley, Bourge) (5:58)
05. Parents (Shelley, Phillips, Bourge) (8:38)
06. Rocking Man (Shelley, Phillips, Bourge) (9:22)
Los Angeles 1978
01. Melt The Ice Away (Shelley, Bourge) (3:56)
02. In The Grip Of A Tyrefitters Hand (Shelley, Phillips, Bourge) (6:02)
03. Smile Boy Smile (Shelley, Bourge) (4:21)
04. In For The Kill / You Are The Best Thing Since Powdered Milk (Shelley, Phillips, Bourge) (7:08)
05. Love For You And Me (Shelley, Bourge) (4:09)
06. Parents (Shelley, Phillips, Bourge) (10:31)
07. Who Do You Want For Your Love (Shelley, Bourge) (6:36)
08. Don't Dilute The Water (Shelley, Bourge) (6:13)
09. Breaking All The House Rules (Shelley, Bourge) (6:33)
10. Breadfan (Shelley, Phillips, Bourge) (7:37)
Total Time: (113:29)

Management: Paul Cox
Remastered: Mike Brown at Original Sound
Disc 1 recorded live at Global Village, London, UK, on March 9th 1974
Disc 2 recorded live at A&M Recording Studios, Los Angeles, US, on April 30th 1978

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Steve Williams - Drums
John Thomas - Guitar, Vocals (01-12,14-16)

Hosté:
Rob Kendrick - Guitar, Vocals (13)
Diskografie The Last Stage
Vyšlo 25. října 2004, Noteworthy Productions, NP12

Seznam skladeb:
01. Love Is When You Love (Shelley, Thomas) (3:25)
02. House Of A Sinner (Shelley, Thomas) (4:00)
03. Same Old Sad Affair (Shelley, Thomas) (3:26)
04. Signed Your Own Fate (Shelley, Thomas) (3:51)
05. Hard Luck (Shelley, Thomas) (3:44)
06. Living With Another Man (Shelley) (3:25)
07. You Ain't Got Love (Shelley, Thomas) (3:14)
08. Renegade (Shelley, Thomas) (3:48)
09. Sweet Fast Talker (Shelley, Thomas) (4:25)
10. Wait Till Tomorrow (Shelley, Thomas) (4:14)
11. Rock Your Blood (Shelley, Thomas) (3:55)
12. Nutbush City Limits (Ike & Tina Turner cover) (3:17)
13. Can't Get Up In The Morning (Shelley) (4:29)
14. Heaven In Your Eyes (Shelley) (3:14)
15. Picture On A Screen (Shelley, Thomas) (5:19)
16. Victim (Shelley, Thomas) (3:46)
Total Time: (61:32)

Recorded At Rockfield Studios & Woodside Studios, Monmouth, UK, 1979-1985
Engineer: Dave Charles, Pat Moran, Simon Dawson
Mastered At Original Sound Studio
Remastering Engineers: Mike Brown, Robert M. Corich
Artwork [Design]: Hugh Gilmour
Artwork [Photography]: Phil Neumann
Album obsahuje dříve nevydané skladby, které byly nahrány v letech 1979 až 1985. Mnoho z těchto písní bylo zamýšleno vydat na následníkovi alba "Deliver Us from Evil" z roku 1982, ale bohužel nikdy nebyly realizovány. Skladba "Beautiful Lies" měly být rovněž zařazena pravděpodobně na album, ale nestalo se tak. Předtím byla k dispozici na kompilačním albu Budgie "An Ecstasy of Fumbling - The Definitive Anthology", kde byla úplně vytržená z kontextu.
Tracks 1, 2, 3, 5 & 6 recorded at Woodside Studios in March 1983
Track 4 recorded in 1980
Tracks 7, 8 & 9 recorded in 1983
Tracks 10, 11 & 14 recorded in 1984
Track 12 recorded at Rockfield Studios in 1980
Track 13 recorded at Rockfield Studios in 1979
Tracks 15 & 16 recorded in 1985

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Craig Goldy - Guitars
Steve Williams - Drums
???Simon Lees - Guitars
Hosté:
Diskografie Let The Bird Out Of Its Cage!
Live, vyšlo 23. března/23. dubna 2004, Northampton, Bootleg

Seznam skladeb:
Disc 1: (69:35)
01 Intro (4:33)
02 Panzer Division Destroyed (7:35)
03 Melt The Ice Away (5:53)
04 Gunslinger (6:26)
05 Crime Against The World (5:57)
06 I Turned To Stone (6:38)
07 Black Velvet Stallion (9:10)
08 In For The Kill / Rape Of The Locks / Guts (12:14)
09 Nude Disintegrating Parachutist Woman (3:32)
10 Zoom Club (7:37)
Disc 2: (25:28)
01 Napoleon Bona Part One - Part Two (10:13)
02 Parents (2:56)
03 Breadfan / Guitar Solo / Whiskey River (12:19)
Total Time: (91:03)
Nahráno živě na představení v Roxy Theatre, Northampton, PA, Spojené Státy dne 23. března 2004. Jedná se o "Budgie's Fan Club Websites Bootleg".

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Steve Williams - Drums, Percussion
Andy Hart - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Best Of Budgie - 12 Tons Of Rock
Vyšlo 2003, Universal Music, MMTCD 2229, South Africa

Seznam skladeb:
01. Breadean (6:10)
02. Baby Please Don't Go (5:31)
03. In For The Kill (6:17)
04. I Ain't No Mountain (3:15)
05. Zoom Club (9:42)
06. Crash Course In Brain Surgery (2:32)
07. I Can't See My Feelings (5:47)
08. Napoleon Bona Part One And Two (7:14)
09. In The Grip Of A Tyrefitters Hand (6:23)
10. Breaking All The House Rules (7:22)
11. Parents (10:25)
12. You're The Biggest Thing Since Powdered Milk (8:51)
Total Time: (79:29)

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Steve Williams - Drums, Percussion
Andy Hart - Guitars, Vocals
Hosté:

Diskografie Life In San Antonio
Vyšlo 2002, Noteworthy Productions, NP1

Seznam skladeb:
01. Crime Against The World (5:58)
02. Melt The Ice Away (4:01)
03. Gunslinger (5:41)
04. Panzer Division Destroyed (6:26)
05. I Turned To Stone (6:23)
06. Black Velvet Stallion (6:59)
07. In For The Kill / Rape Of The Locks / Guts (7:45)
08. Breaking All The House Rules (3:04)
09. Zoom Club (6:15)
10. Napoleon Bona Part I And II (7:33)
11. Wildfire (7:25)
12. Breadfan / Nude Disintegrating Parachutist Woman (7:53)
Total Time: (75:30)

Recorded At Sunken Gardens
Producer: Don Smith

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
John "J.T." Thomas - Guitars
Steve Williams - Drums
Hosté:

Diskografie We Came, We Saw...
Vyšlo 1997, NMC Music, PILOT 14

Seznam skladeb:
CD 1
01. Breaking All The House Rules (7:10)
02. Crime Againts The World (5:43)
03. Napoleon Bona Part One And Part Two (7:37)
04. Forearm Smash (6:03)
05. Panzer Division Destroyed! (6:14)
06. Wildfire (6:09)
07. Breadfan (Lost Edit, Not Transmitted!) (6:58)
CD 2
01. Forearm Smash (6:57)
02. Crime Againts The World (5:17)
03. I Turned To Stone (6:29)
04. Truth Drug (4:27)
05. Superstar (4:25)
06. She Used Me Up (3:45)
07. Panzer Division Destroyed! (6:48)
Total Time: (84:02)

Live At Reading Festival 1980 and 1982
Producer: Tony Wilson
Engineer: David Dade
Liner Notes, Project Coordinator: Trevor Jones
Photography: Barry Plummer
Tento dvojitý je souhrn živých nahrávek z vystoupení Budgie na festivalu v Readingu v letech 1980 a 1982. Ačkoli kapela byla na konci své kariéry, hard rockové trio stále znělo stále dobře, v některých momentech jejich písně znějí ještě lépe než z vinylu. Jako většina archivních vydání, i album "We Came, We Saw..." je zajímavé hlavně pro hardcore fanoušky, které pravděpodobně potěší hutný zvuk a přebal doplněný poznámkami basisty Burke Shelleyho.

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Guitars (1/01-06,1/10-2/12)
Ray Phillips - Drums (1/01-04,1/10-2/02)
Pete Boot - Drums
Steve Williams - Drums (1/05-09,2/03-12)
John Thomas - Guitars (1/07-09)
Myfyr Isaac - Guitars (1/05,06,2/03-12)
Hosté:

Liner Notes: Paul Cox, Steve Pittis
Producer: Jeff Griffin (1/01-04), John Muir (1/10-13), Tony Wilson (1/05-09)
Written: Ray Phillips (1/01-04,1/06,1/10-13,2/02,2/04,2/06b,2/08,2/10)
Tony Bourge: (1/01-06,1/10-12)
Diskografie Heavier Than Air - Rarest Eggs
Vyšlo 25. srpna 1998, Griffin Music,
New Millennium Communications - Pilot 42

Seznam skladeb:
Disc 1:
* BBC In Concert At The Paris Theatre 19/10/72
01. Rape Of The Locks (6:08)
02. Rocking Man (5:36)
03. Young Is A World (8:37)
04. Hot As A Docker's Armpit (5:42)
* John Peel Show, Recorded 1/7/76
05. Sky High Percentage (5:40)
06. In The Grip Of A Tyrefitter's Hand (5:46)
* Friday Rock Show, Recorded 25/2/72
07. I Turned To Stone (6:10)
08. You're A Superstar (3:54)
09. She Used Me Up (3:09)
* John Peel Show, Recorded 25/2/72
10. Hot As A Docker's Armpit (5:52)
11. The Author (6:57)
12. Whiskey River (4:25)
13. Nude Disintegrating Parachutist Woman (8:13)
Total Time: (76:09)

Disc 2:
* Global Village, London, Recorded 9/3/74
13. Breadfan (6:06)
14. You're The Biggest Thing Since Powdered Milk (8:09)
* Recorded Live In Los Angeles, USA, 3/7/78
15. Melt The Ice Away (3:55)
16. In the Grip of a Tyrefitter's Hand (6:12)
16. Smile Boy Smile (4:25)
17. In For The Kill / You're The Biggest Thing Since Powdered Milk (7:04)
18. Love For You And Me (4:28)
19. Parents (10:20)
20. Who Do You Want For Your Love (6:29)
21. Don't Dilute The Water (6:04)
22. Breaking All The House Rules (6:30)
23. Breadfan (7:40)
Total Time: (77:22)
Živý kompilační materiál z let 1972-1981.
Disc One: 1972, 1976 & 1981 BBC Worldwide Music
Tracks 01-04 feature Burke Shelley, Tony Bourge and Ray Philips
Tracks 05,06 feature Shelley, Bourge, Steve Williams and Myfyr Isaac
Tracks 07-09 feature Shelley, John Thomas and Williams
Tracks 10-13 feature Shelley, Bourge and Philips
Disc Two: 1974, 1978 Budgie This Compilation © 1998 New
Tracks 01,02 feature Shelley, Bourge and Philips
Tracks 03-12 feature Shelley, Bourge, Williams and Isaac

Skupina:
Burke Shelley - Bass & Vocals (all tracks)
Tony Bourge - Guitars(all tracks)
Ray Phillips - Drums (01,02,07)
Pete Boot - Drums (04,08,10)
Steve Williams - Drums (03,05,06,09)
Hosté:
Diskografie Best Of Budgie (3)
Vyšlo 1997, Half Moon/Spectrum HMNCD 017

Seznam skladeb:
01. Breadfan (6:04)
02. In The Grip Of A Tyrefitter's Hand (6:22)
03. I Ain't No Mountain (3:21)
04. In For The Kill (6:24)
05. I Can't See My Feelings (5:50)
06. Napoleon Bona Part I & II (7:14)
07. Parents (10:11)
08. Hammer And Tongs (6:51)
09. Breaking All The House Rules (7:22)
10. Zoom Club (9:51)
Total Time: (69:30)

Liner Notes: Keith 'The Mosh' Jenkin

Skupina:
Burke Shelley - Bass & vocals (all tracks)
Tony Bourge - Guitars (01-11,13-16)
John Thomas - Guitars (12,17-24)
Ray Phillips - Drums (01-07)
Pete Boot - Drums (08,09)
Steve Williams - Drums (10-24)
Hosté:Diskografie An Ecstasy Of Fumbling - The Definitive Anthology
Vyšlo 1996, Repertoire Records, REP 4435

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Homicidal Suicidal (6:41)
02. Nude Disintegrating Parachutist Woman (Single Version) (4:07)
03. Whiskey River (3:20)
04. Hot As A Docker's Armpit (5:51)
05. In The Grip Of A Tyrefitter's Hand (6:23)
06. Breadfan (6:05)
07. Parents (10:20)
08. In For The Kill (6:25)
09. Crash Course In Brain Surgery (2:35)
10. Napoleon Bona Part One & Two (7:14)
11. Who Do You Want For Your Love? (6:07)
12. Breaking All The House Rules (7:22)
13. Beautiful Lies (5:02)
Total Time: (77:32)

Disc 2
14. Anne Neggen (4:04)
15. If I Were Britannia I'd Wave The Rules (5:49)
16. Black Velvet Stallion (8:05)
17. Melt The Ice Away (3:28)
18. Forearm Smash (5:38)
19. Time To Remember (5:25)
20. Wildfire (5:11)
21. Lies Of Jim (The E Type Lover) (4:44)
22. I Turned To Stone (6:08)
23. She Used Me Up (3:16)
24. Superstar (3:27)
25. Don't Cry (3:17)
26. Truth Drug (4:21)
27. Hold On To Love (4:16)
28. Superstar (4:06)
29. Panzer Division Destroyed (6:19)
Total Time: (77:34)
Titul alba je převzat z poémy od Wilfreda Owena "Dulce et Decorum est". Album obsahuje nejlepší skladby z jejich alb 1971-1982, ale také B-sides, singlové verze a EP skladby. Burke Shelley přestal koncertovat s Budgie koncem 80. let, ale vrátil se s občasnými záblesky a comebackovým albem z roku 2006. Tento materiál je však ta nejlepší smetánka z počáteční historie Budgie.

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Ray Phillips - Drums
Tony Bourge - Guitar, Vocals
Hosté:
Diskografie Best Of Budgie (Japan)
Vyšlo 1989, Cube Records - 18DN-39, Metal Mania - 18DN-39

Seznam skladeb:
01. Whisky River (:)
02. Guts (:)
03. Rolling Home Again (:)
04. Homicidal Suicidal (:)
05. Hot As A Dockers Armpit (:)
06. Drugstore Woman (:)
07. Rocking Man (:)
08. You And I (:)
09. Rape Of The Locks (:)
10. Stranded (:)
Total Time: (61:38)

Producer: Roger Bain

Skupina:
Burke Shelley - Bass & Vocals
Tony Bourge - Guitars
Ray Phillips - Drums
Hosté:
Diskografie Best Of Budgie (2)
Vyšlo 1981, Cube Records, HIFLY 36

Seznam skladeb:
01. Whisky River (3:23)
02. Guts (4:21)
03. Just Rolling Home (1:43)
04. Homicidal Suicidal (6:42)
05. Hot As A Dockers Armpit (5:52)
06. Drugstore Woman (3:15)
07. Rocking Man (5:25)
08. You And I (1:42)
09. Rape Of The Locks (6:13)
10. Stranded (6:21)
Total Time: (42:18)

Skupina:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Steve Williams - Drums
John Thomas - Guitar, Vocals
Hosté:
Diskografie If Swallowed Do Not Induce Vomiting
EP, vyšlo červenec 1980, Active Records, BUDGE 1

Seznam skladeb:
01. Wild Fire (Shelley, Williams, Thomas) (5:13)
02. High School Girls (Shelley) (3:38)
03. Panzer Division Destroyed (5:56)
04. Lies Of Jim (The E-Type Lover) (4:47)
Bonus Tracks:
05. High School Girls (Live 1980) (3:49)
06. Panzer Division Destroyed (Live 1980) (6:19)
Total Time: (19:34/29:42)

Produced: Budgie & Dave Charles
Management: Adrian Hopkin
"If Swallowed Do, Not Induce Vomiting" je 12" EP od Budgie vydané v červenci 1980 u Active Records, sublabel RCA. Nové vydání z roku 1993 CD u Power Supply obsahuje navíc bonusové skladby.

Skupina:
Burke Shelley - Bass & Vocals
Tony Bourge - Guitars
Ray Phillips - Drums (01,04,07,09)
Pete Boot - Drums (05,08)
Steve Williams - Drums (02,03,06)
Hosté:
Diskografie Best Of Budgie (1)
Vyšlo 1975, MCA Records, MCF 2766

Seznam skladeb:
01. Breadfan (5:58)
02. I Ain't No Mountain (3:15)
03. I Can't See My Feelings (5:47)
04. Baby Please Don't Go (5:26)
05. Zoom Club (9:42)
06. Breaking All The House Rules (7:20)
07. Parents (11:10)
08. In For The Kill (6:17)
09. In The Grip Of A Tyre Fitter's Hand (6:15)
Total Time: (61:18)
"Best Of Budgie" bylo první kompilační album walesské rockové skupiny Budgie. Obsahovalo skladby kapely z jejich třetí, čtvrté a páté studiové desky. S délkou více než jednu hodinu se jedná o nejdelší single-LP rockových nahrávek.

Skupina:
1975 Line-up:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Lead Guitars
Steve Williams - Drums
1973 Line-up:
Burke Shelley - Bass, Vocals
Tony Bourge - Guitars
Ray Phillips - Drums
Hosté:
Diskografie Breadfunsy
Bootleg, vyšlo 1975,

Seznam skladeb:
01. Breadfan (9:41)
02. In For The Kill (8:43)
03. Parents (10:49)
04. Who Do You Want For Your Love? (6:39)
05. In The Glip Of A Tyrefitter's Hand (6:03)
06. Napoleon Bona (Part I & II) (7:15)
07. Rape Of The Locks (BBC - 1973) (6:52)
08. Rocking Man (BBC - 1973) (6:20)
09. Young Is A World (BBC - 1973) (9:13)
Total Time: (71:35)


1982
Bored With Russia/
Don't Cry (RCA 271)


1981
I Turned To Stone (Part 1)/
I Turned To Stone (Part 2) (RCA BUDGE 4)


1981
Keeping a Rendezvous/
Apparatus (RCA BUDGE 3)


1980
Crime Against The World/
Hellbender (Active BUDGE 2)


1980 EP
If Swallowed Do Not Induce Vomiting


1978
Smile Boy Smile/
All at Sea (A&M AMS 7342)


1975
I Ain't No Mountain/
Honey (MCA 175)


1974
Zoom Club (Edit)/
Wondering What Everyone Knows (MCA 133)


1972
Whisky River/
Stranded (MCA 2185) - US-exclusive release


1972
Whisky River/
Guts (MCA MK 5085)


1971
Crash Course In Brain Surgery/
Nude Disintegrating Parachutist Woman (MCA MK 5072)


1971 (Italy)
Crash Course In Brain Surgery/
Nude Disintegrating Parachutist Woman (MCA MK 5072)


ZpětPete Boot, Tony Bourge, Burke Shelley


BUDGIE - Dome Theatre, Brighton, England 14th December 1972
Live In San AntonioBudgie 1982
Steve Williams, Burke Shelley, Big John Thomas

Budgie 2009

Zpět
Oficiální stránky:
https://therayphillipsband.wordpress.com/biography-booking/
http://www.rayphillipsbudgie.com/tredegar.htm
http://www.wikiwand.com/en/Budgie_(band)
http://budgiefanclub.tripod.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.9.2015 
Menu Poslední aktualizace: 25.1.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©