BRAND X

Zpět
Brand X byla kapela hrající jazz fusion a byla aktivní ve dvou etapách v letech 1975 až 1980 a 1992 až 1999. Její členové byli velmi známi a patřili k nim John Goodsall (kytary), Percy Jones (basa), Robin Lumley (klávesy) a Phil Collins (bicí). Goodsall a Jones byli jedinými stálými členy po celou dobu existence kapely. Kytarista John Goodsall pod jménem Johnny Mandala se objevil v Atomic Rooster, spolupracoval s Brianem Enem a Billem Brufordem, ale jinak ho zajímal orientální mysticismus a neobvyklé harmonické postupy, zatímco Percy Jones nastavil zrcadlo baskytarovému fenoménu Jaco Pastoriusovi (Weather Report) a stal se mistrem svého nástroje. Skupina vznikla vlastně náhodou z významných studiových muzikantů, mezi něž patřil i bubeník a čerstvě také sólový zpěvák Genesis Phil Collins, který si hraní pro jiné naordinoval jako rozptýlení od mateřské kapely. V roce 1975 se potkali při natáčení alb Eddieho Howella a Briana Ena.

Brand X jsou často uznáváni jako hudební průkopníci, když pomohli vytvořit celý hudební žánr a ovlivnili široké spektrum současných kapel, od Phish po Dream Theater. Brand X se narodili ve zkušební době v Anglii před mnoha lety a byli okamžitě slavní za svá živá vystoupení a za to, že jejich bubeníkem byl Phil Collins z Genesis. Mezi jejich současníky ze staré školy patřily kapely jako Weather Report, Return To Forever, Mahavishnu Orchestra, Chick Corea, Jaco Pastorius atd. Jedním rozdílem je, že Brand X vnesli do jejich psaní a aranžování jedinečnou anglickou příchuť, často připisovanou kytaristovi a zakladateli Johnu Goodsallovi. Smíchejte to s pronikavými basovými linkami Percyho Jonese a Johna Giblina a jazzovými klávesami Robina Lumleyho a Chrise Clarka a máte Brand X. Legendární hudební producent Stephen W. Tayler z Real World Studios to shrnul slovy: "Složité rytmy bublající pod chytlavými dětskými melodiemi, které byste si mohli pískat celé dny..."

Brand X vznikli v roce 1974 jako "studiová" kapela, když prostřednictvím Richarda Williamse uzavřeli nahrávací smlouvu s Island Records. První jejich společnou prací byla skvělá kouzelná transformace Prokofjevova díle Petr a Vlka - "Peter And The Wolf" (RSO, 1975). Rockovou podobu vymysleli Jack Lancaster známý z Blodwyn Pig a mladý Robin Lumley. Upravené motivy z Prokofjevovy symfonické pohádky pro děti doplnili vlastními skladbami. Do studia pak sezvali část z tehdejší britské instrumentální smetánky. Na nahrávce se tak podíleli kytaristé Alvin Lee, Chris Spedding, Gary Moore a steelový specialista Pete Haywood, na klávesy a syntezátory Gary Brooker, Manfred Mann, Keith Tippett a Brian Eno, baskytaristé Andy Pyle a Dave Marquee, bubeníci Cozy Powell, Jon Hiseman a Bill Bruford, francouzský jazzový veterán, houslista Stéphane Grappelli, zpěvačka Julie Tippett a několik sboristů. Průvodní slovo bylo nahráno v pěti jazycích pro národní podoby. Anglickou verzi přednesl Vivian Stanshall (Bonzos, Tubular Bells), francouzskou herec Pierre Clémenti. Vedle saxofonisty, klarinetisty, hráče na lyricon („dechový“ syntezátor), případně i houslisty Jacka Lancastera hlavní část odehrála skupina ve složení Robin Lumley (syntezátory, elektrické piano), americký, v Británii pobývající kytarista John Goodsall (jako Johnny Mandala hrál v Atomic Rooster), fenomenální baskytarista Percy Jones (ex-The Liverpool Scene) a Phil Collins.

Williamsův A&R manažer Danny Wilding si poznamenal název "Brand X", když si zapisoval termíny jejich zkoušek do studiového kalendáře a jméno už jim zůstalo. V původní sestavě figurovali John Goodsall (Guitar), Percy Jones (Bass) a Robin Lumley (Keyboards), spolu s kytaristou Petem Bonasem a bubeníkem Johnem Diloonem. V počátcích s nimi spolupracoval ještě zpěvák Phil Spinelli. Krátce po vzniku kapely, byl ale Dillon nahrazen Philem Spinellim, který však dlouho nevydržel a krátce poté opustil Brand X spolu s kytaristou Bonasem. Spinelli se pak věnoval pěvecké kariéře. Během této doby kapela nahrála několik nevydaných studiových nahrávek pro Island Records ve studiu Basing Street. Percy Jones vzpomíná: "Nabídli jsme účast na koncertu Billu Brufordovi, ale on odmítl, protože hrál s kapelou Gong v té době. Udělal sice pár zkoušek, a rozhodl se, že nechce do toho jít. Pak Danny Wilding doporučuje Phila." Zajímavostí je, že Collins se připojil až poté, co bubeník Yes a King Crimson Bill Bruford odmítl pozvání k Brand X. Bruford pak pokračoval v bubnování na turné s Genesis. Bubeník Genesis Phil Collins tak v roce 1974 nahradil Spinelliho.

Brand X debutovali v Marquee Clubu dne 22. prosince 1975. Jednalo se o první ze šesti vystoupení jazz rockové kapely v tomto klubu v letech 1975 až 1977. To nebylo poprvé, kdy někteří členové kapely již v Marquee hráli. Jack Lancaster, který je doprovázel na několika koncertech, zde hrál se svoji bývalou kapelou Blodwyn Pig v roce 1976, Phil Collins hrál v Marquee v mnoha případech s Genesis a dokonce i několikrát předtím.

Producent Dennis Mackay za asistence skupiny pak připravil v nahrávacích studiích Trident v Londýně v září až říjnu 1975 první album, kterou 18. června 1976 vydal label Charisma Records pod názvem "Unorthodox Behaviour". Album doprovázelo rozsáhlé turné po Velké Británii. Collins předtím převzal úlohu zpěváka od Petera Gabriela v Genesis počínaje 1976 albem "A Trick of the Tail". Debut přilákal zpočátku vedle příznivců fusion také početný dav fanoušků Genesis a mnozí vydrželi, i když se jednalo u hudbu úplně jinou. Hudbu téměř výhradně instrumentální postavenou na rafinovaných změnách rytmu, pestrých aranžmá a výtečných instrumentálních výkonech čtveřice. Projekt "Unorthodox Behaviour" byl britskými hudebními kritiky označen jako Nejlepší jazzové album roku 1976 ve Velké Británii a prodalo se jej přes 100 000 výlisků. Dobová kritika občas psala o inspirací zámořskými vzory, ale pokud se inspirovali, tak možná lehce ve stylu, na ten však neměli patent jen Mahavishnu Orchestra (ostatně vedení Britem), Return To Forever, Herbie Hancock atd. Veškeré hudební nápady byly původní a skupina často a úspěšně koncertovala také v Severní Americe. Collins byl nadšen, že může hrát zcela volně, nesvazován diktátem spoluautorů. S převážně bezpražcovou, vynalézavou baskytarou Percyho Jonese se skvěle doplňují. Jones však je současně také nezanedbatelným melodickým hráčem. Vklad mu oplácejí Goodsall a Lumley (hlavně elektrickým pianem a clavinetem).

Vzhledem k plánům Genesis a zaneprázdnění u nich, pro nedostatek času, který by mohl věnovat pro Brand X, Collins kapelu opouští několikrát příležitostně, ale trvale odchází až v roce 1979. Během roku 1976 se u kapely objevilo více bubeníků, někdy na jeden nebo i více koncertů. Patřili k nim Preston Heyman na percussion, jednou dokonce Andy Ward z Camel, než se v srpnu 1976 připojil Morris Pert jako plnoprávný člen kapely. Kapela již dříve využívala i další hudebníky hrající na bicí nástroje, včetně Gaspara Lawala, Billa Bruforda a Prestona Heymana, kteří všichni byli neoficiálními členy této kapely.

Bubeník Morris Pert se zařadil do sestavy později již při nahrávání následné desky "Moroccan Roll" (1977). Také na nahrávce "Marscape", které vyšlo v roce 1976, které vydali Jack Lancaster a Robin Lumley se představila sestava Brand X Jones, Goodsall & Collins. Počátkem roku 1977 Brand X potřebovali náhradu za bubeníka Phila Collinse, kterému kolidovaly plány s Genesis (i když se Collins znovu připojil ke kapele později v příslušném roce). Joe Blocker nahradil Phila Collinse na připravované zájezdy. Po prvních zkouškách se ale Blocker neosvědčil a tak byl angažován Kenwood Dennard ze skupiny Pat Martino v New Yorku, který debutoval na 32-zastávkovém koncertním turné kapely po USA v květnu a červnu 1977, a jehož výkony jsou zaznamenány na živém albu "Livestock" z roku 1977. Collins se znovu připojil ke kapele pro řadu koncertů v září 1977 včetně dvou vystoupení konaných ve stejný den v Londýně (Crystal Palace Garden Party) a v Paříži (Fete de l'Humanité), kde na druhém koncertě hráli až jako poslední před publikem čítajícím více než 230.000 diváků. To bylo poprvé, kdy kapela odehrála dvě open-air představení v různých zemích ve stejný den. Druhé turné po Spojených Státech následovalo v závěru roku, opět s Dennardem, který nahradil Collinse u bicích. Následující rok odešli z kapely Lumley a Dennard, skupina tak musela rekrutovat klávesistu J. Petera Robinsona a bubeníka Chucka Burgiho a v této sestavě nahráli své třetí album "Masques" (1978). V druhé polovině roku na turné Goodsall absentoval v důsledku zánětu šlach a nahradil jej nakrátko kytarista Mike Miller.

V roce 1979 po odchodu Burgiho, se naopak Lumley a Collins vrátili do skupiny, spolu s basistou Johnem Giblinem a bubeníkem Mike Clarkem. Kapela pak zahájila sérii studiových nahrávek v dubnu 1979 a podařilo se jim natočit tolik materiálu, že vyšel až na dvě alba. V roce 1979 vyšlo album "Product" a v roce 1980 pak "Do They Hurt?".

Tyto alba se nahrávaly ve Startling Studios, které se nachází v domě Ringo Starra (dříve je vlastnil John Lennon), se dvěma různými sestavami složených z osmi členů kapely působících střídavě. V roce 1979 kapela koncertovala v podstatě ve dvou sestavách, v první byli Goodsall - Lumley - Collins - John Giblin, v té druhé pak Goodsall - Jones - Robinson - Mike Clark. Jak Percy Jones později vysvětlil: "Naše nahrávací i řídící společnosti si obě stěžovaly na špatné prodejosti desek, a říkaly nám, abychom udělali nějakou přístupnější hudbu. Někteří kluci souhlasili, že do toho půjdou, ale vnitřně jsem cítil, že když to uděláme, nebude to generovat nové publikum, ale pravděpodobně jen odcizí to, který jsme už měli. Jediným řešením bylo mít dvě kapely, z nichž jedna by byla přístupnější a druhá je více experimentální. V mé sestavě byli Robinson, Clark, Goodsall a já, v té druhé pak Lumley, Collins a Goodsall s Johnem Giblinem na basu. Nahrávali jsme na směny, naše byla od dvaceti hodin do 4 hodin ráno, a ostatní od 10 hod do 18 hodin". V roce 1980 pak Mike Clark nahradil definitivně Phila Collinse.

Po dokončení těchto dvou alb, Clark a Pert opustili kapelu a zbývajících šest členů nahrálo další album z roku 1982 s názvem "Is There Anything About?", které bylo posledním, na němž se objevili Lumley a Collins, a které mohlo vyjít až dva a půl roku poté, co se kapela rozešla. Po dokončení studiových nahrávek se kapela vydala na světové turné, po němž odešel definitivně Phil Collins. Clark se vrátil na bubenickou stoličku a kapela ještě koncertovala ve Velké Británii v dubnu a květnu 1980, za spolupráce s Billem Brufordem. Po tomto turné byla kapela rozpuštěna.

Po světovém turné Brand X v roce 1979 se Goodsall přestěhoval do Los Angeles, kde pracoval jako studiový hudebník a jako člen kapely Zoo Drive (v letech 1980-1987), ve které vystupovali také Doug Lunn, Paul Delph a bubeník Spinal Tap Ric Parnell. Goodsall a Ric Parnell spolu tvořili po mnoho let. Parnell byl plně k dispozici pomoci Goodsallovi dostat do londýnské hudební scény v UK. Mezi některé pozoruhodné nahrávky z této doby patří album Atomic Rooster "Nice 'n' Greasy" z roku 1973. Goodsall také hrál nebo nahrával s Billem Brufordem, Desmondem Dekkerem, Peterem Gabrielem, Billy Idolem, Bryanem Adamsem, s Toni Basil a Markem Ishamem. Goodsall vydal také dvě alba s kapelou Fire Merchants, než obnovil kapelu Brand X k nahrání dvou alb "Xcommunication" (1992) a "Manifest Destiny" (1997).

Goodsall a Jones obnovili kapelu Brand X spolu s bubeníkem Frankem Katzem v roce 1992. Pokud vám v sestavě schází hráč na klávesové nástroje, tak Goodsall využíval Gibson Max MIDI kytarový systém k emulaci syntezátorů, samplů a klávesového zvuku spolu se svými kytarami. Tato sestava následně nahrála album "Xcommunication" (1992). V roce 1996, když se k nim přidal Frank Pusch - baskytara, klávesy, perkuse, Marc Wagnon - baskytara, syntezátory, bicí a Danny Wilding - flétna, kapela vydala v roce 1997 další desku nazvanou "Manifest Destiny", která se až doposud stala poslední studiovou nahrávkou kapely. Když následující rok odešel Katz, nahradil jej bubeník Pierre Moerlen (ex-Gong), se kterým přišel i klávesista Kris Sjobring. Kapela pak vyjela na turné po Japonsku a Evropě. Brand X byli znovu rozpuštěni v roce 1999.

V posledních letech Goodsall nahrával s Franzem Puschem a prováděl pravidelné sólové koncerty s hostujícími muzikanty. Jones, Katz a Wagnon zformovali sestavu Tunnels s kytaristou Van Manakasem v průběhu roku 1990. Goodsall hrál také na kytaru ve třech skladbách na albu kapely Tunnels s názvem "Progressivity" z roku 2002.
V roce 2010 si člen Brand X Frank Pusch pozval v podstatě na svoji sólovou desku, napsal všchna skladby a zvládl veškeré producentské a zvukařské povinnosti, své kolegy z Brand X a natočil s nimi výbornou desku "Only Visions". Vyšla pod hlavičkou uskupení Pusch, Goodsall, Sarzo, Wright a podíleli se na ni Franz Pusch, John Goodsall, Rudy Sarzo, Simon Wright, Bernhard Locker, Josh Schreiber, Brooke Lizotte a Avery Burdette.

Legendární prog-rocková kapela Brand X se zreformovala po 15 letech nečinnosti a v roce 2012 si naplánovali turné po Spojených Státech ve složení John Goodsall (kytara), Percy Jones (basa), David Sancious (klávesy) a Ronnie Ciago na bicí.

Originální členové kapely John Goodsall, Percy Jones a Kenwood Dennard se po menší pauze opět rozhodli zreformovat Brand X a připravují oslavit svůj reunion americkým turné na podzim 2016 a jaro 2017 na turné. Kapela by se měla objevit v sestavě John Goodsall (guitar), Percy Jones (fretless bass), Kenwood Dennard (drums), Chris Clark (keyboards, zakládající člen John Entwistle Band - The Who a Richie Cannata's Band - Billy Joel) a Scott Weinberger (percussion, studiový hráč, spolupráce s Adrianem Belewem, koncertování s The Security Project (Jerry Marotta - od Petera Gabriela a Trey Gunna - King Crimson). Vystoupit mají naplánováno na Progtoberfest v Chicagu dne 21. října 2016. Po tomto počátečním vystoupení se pak rozjedou do dalších měst jako Milwaukee, Detroit, Cleveland a Boston z těch nejhlavnějších. Přehlídka ze Sellersville Theatre, PA, byla natočena, aby mohla být použita na live 2CD s názvem "But wait... There's more!".

"Jak bych asi reagoval, kdyby mi před 10 lety někdo řekl, že se v roce 2016 vrátíme a budeme koncertovat v roce 2017? Byl bych opravdu skeptický", připustil basista Percy Jones před sobotním vystoupením s Brand X v The Merrow v Hillcrest v rámci turné po 12 městech na západním pobřeží. "Vznikli jsme se v roce 1975 a poprvé jsme se rozešli v roce 1980. Zreformovali jsme se jako trio, pořád dokola, přes celá 90. léta. Pak se to docela utlo a všichni jsme byli geograficky rozptýleni. A (bubeník) Morris Pert zemřel před pár lety. Představa, že se zase dáme dohromady, se zdála velmi vzdálená".

Jones a původní kytarista Brand X John Goodsall se v roce 2016 sešli v New Yorku s americkým bubenickým dynamem Kenwoodem Dennardem. Byl jedním z několika předních bubeníků, kteří hráli v kapele poté, co dostaly přednost Collinsovy rostoucí povinnosti v Genesis. Na palubu byli přivedeni dva noví členové - klávesista Chris Clark a bubeník Scott Weinberger. Kvůli Dennardovým pedagogickým závazkům na Boston Berklee College of Music jej nyní nahradil bubeník Johna Zorna Kenny Grohowski. Od reunionu v říjnu 2016 se Brand X stali hlavní hvězdou různých hudebních festivalů, včetně Prog-Stock (dvakrát), Ros-Fest, Progtober-Fest a Cruise To The Edge, kde jejich show vyžadovala velitelské vystoupení - přidání jejich třetí show. V roce 2018 byli také hlavní hvězdou seriálu Longs Park Amphitheatre Series, kde hráli pro asi 6 000 lidí. Aktuální turné kapely podporuje nové album "But Wait... There’s More! / Live 2017", který obsahuje písně z prvních tří studiových alb skupiny. Jones, který se objevil na délech Briana Ena "Another Green World" a "Before And After Science", je nadšený, že je s Brand X zpátky v akci...

"Když jsme se v roce 2016 poprvé dali dohromady, znělo to překvapivě dobře, zejména s ohledem na to, že jsme většinu toho materiálu nehráli snad 40 let," řekl Jones, který ještě vede kapelu MJ12. "Bylo to příjemné překvapení a trochu úleva, protože se změnilo publikum, technologie a naše styly. Stále hrajeme se stejnou rychlostí a agresivitou, ale je to jen disciplinovanější. Myslím, že mám lepší představu o tom, kde hrát a kde nehrát. A nejspíš nejsem tak shovívavý jako před 40 lety!"

Hlavní náhradou Dennardem byl Kenny Grohowski, a když on a Weinberger nejsou k dispozici pro vystoupení na Funky Biscuit, zaskočil Tobias Ralph (Adrian Belew, Screaming Headless Torsos).

Současná verze Brand X v 21. století zatím vydala pouze několik živých nahrávek, ale Clark říká, že si mohou udělat čas nahrát studiovou desku, která se stane následovníkem jejich zatím posledního takového úsilí "Manifest Destiny" z roku 1997. "Všichni jsme o tom už nějakou dobu mluvili," dodává Clark, "... a předložili fragmenty a nápady písní. Důvodem, proč jsme do studia nešli, je požehnání a prokletí turné. Protože mezi koncerty se všichni různě snažíme vyjít s penězi jinak. Ale myslím, že k tomu dojde dříve než později. Protože bychom všichni měli rádi studiové nahrávání současné sestavy, protože jsme našli takovou pohodlnou bázi a všechno se stalo tak soudržným".

Percy Jones oznámil počátkem října 2020, že opustil jazz prog outfit Brand X. Ve svém prohlášení na své facebookové stránce Jones uvedl, že "experiment nefungoval tak, jak doufal, když souhlasil s reformou kapely v létě 2016". Baskytarista byl zakládajícím členem kapely v roce 1974 a účastnil se jejich reunionu v 90. letech a toho novějšího, který začal v roce 2016, po boku zakládajícího kytaristy Johna Goodsalla. Celé prohlášení zní: "Nejprve bych chtěl poděkovat všem, kteří mě během mé kariéry podporovali, zejména fanouškům Brand X. Ale čelil jsem několika dlouho trvajícím frustracím, které souvisely s každodenním provozem kapely. Někdy - častěji než ne - je to umění, které stojí v cestě umění a nakonec jej zabije; u Brand X to začalo zvykem. Proto jsem se kvůli dlouhodobým frustracím s každodenním provozem Brand X rozhodl, že experiment nefunguje tak, jak jsem doufal, když jsem v létě 2016 souhlasil s reformou kapely. Nebylo to snadné uznat, zvláště když vezmeme v úvahu milující fanoušky a ostatní členy kapely, ale nakonec jako umělci musíme zůstat věrní sami sobě.

Znám Johna od roku 1974 a od té doby jsem s ním přerušovaně hrával. Hraní s ním bylo jedním z vrcholů mé kariéry a po mnoho desetiletí jej považuji za přítele. Také jsem rád hrál s Chrisem Clarkem, který je opravdu vynikajícím hráčem na klávesy. Bude to pro mě nová kapitola a jsem nadšený, že mohu pokračovat v nových hudebních projektech, z nichž některé jste viděli online. Těším se, až se s vámi v roce 2021 podělím o další hudební spolupráci na jakékoli bázi. Vzhlížejme směle do budoucna."


V říjnu 2021 vyrazili Brand X na cestu se zbrusu novou show s některým nově napsaným materiálem a také nikdy nehranými klasikami, které fanoušci žádají už roky. Zakladatel John Goodsall stále cupuje svoji kytaru, spolu s jeho lehce osřejšími hroty, spolu s dalšími kolegy Brand X Chrisem Clarkem (klávesy), Scottem Weinbergerem (perkuse) a Ricem Fierabraccim (baskytara) a teprve 19-letým !!! Greysonem Nekrutmanem (bicí). Bohužel v listopadu zaskočila svět nečekaná zpráva.

John Goodsall zemřel 11. listopadu 2021 ve věku 68 let. Jeho smrt byla ohlášena na facebookové stránce kapely, ale nebyly poskytnuty žádné další informace.
Rob Lumley a Percy Jones se dali dohromady, aby veřejně vyhlásili konec Brand X a uzavřeli historii kapely poté, co John Goodsall zemřel. Pak ale Percyho pár lidí požádalo, abych toto rozhodnutí přehodnotil: "V duchu vím, že to byla správná výzva. V tomto ohledu vás chci všechny požádat, abyste se ke mně přidali a odsuzovali nevkusné a neuctivé zneužívání bývalými manažery kapely, kteří nadále kradou naše jméno a pověst na Facebooku. Je to nezákonné a je třeba s tím skončit".

"Rob a já jsme v posledních několika měsících podali podrobné právní dokumenty, abychom zajistili status značky X s ohledem na to, co můžeme nebo nemůžeme dělat s naší prací v budoucnu. Přál bych si, aby věci nedošly až sem, ale stalo se". Připojte se prosím k jeho celoživotnímu příteli a spolupracovníkovi Jacku Lancasterovi, našemu příteli Dannymu Wildingovi, Robově ženě Debře, jeho dceři Jo, jeho příteli Joe Whittakerovi a mně, abychom vzdali poslední poctu Robinovi, hudebníkovi, kolegovi z kapely, příteli a tvůrci".


Zpět
Současní členové:
Chris Clark - Keyboards (2016–2019, 2021-present)
Scott Weinberger - Percussion (2016–2019, 2021-present)
Ric Fierabracci – Bass (2021-present)
Greyson Nekrutman - Drums (2021-present)

Bývalí členové:
John Goodsall - Guitars, Synthesisers (1975-1980, 1992-1999, 2016-2021)
Kenny Grohowski - Drums, Percussion (2017-2020)
Tobias Ralph - Drums, Percussion (live 2020)
Percy Jones - Bass (1975-1980, 1992-1999, 2016- říjen 2020)
Kenwood Dennard - Drums, Percussion (1977, 1977-1978, 2016-dosud)
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals (1975-1978, 1979-1980)
Phil Collins - Drums, Percussion, Vocals (1975-1977, 1977, 1979)
Morris Pert - Percussion (1976-1979, zemřel 2010)
Chuck Burgi - Drums, Percussion (1978-1979)
J. Peter Robinson - Keyboards (1978-1980)
Mike Clark - Drums, Percussion (1979, 1979-1980)
Frank Pusch - Bass, Keyboards, Percussion (1996-1999)
Marc Wagnon - Bass, Synthesisers, Percussion (1996-1999)
Frank Katz - Drums, Percussion, Synthesisers, Vocals (1992-1997)
John Giblin - Bass (1979-1980)
Danny Wilding - Flute (1996-1999)
Pierre Moerlen - Drums, Percussion (1997-1999, zemřel 2005)
Kris Sjobring - Keyboards (1997-1999)
Phil Spinelli - Drums, Percussion (1975)
John Dillon - Drums, Percussion (1975)
Pete Bonas - Guitars (1975)

1975 1975 1975-1976
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Pete Bonas - Guitars
John Dillon - Drums, Percussion
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Pete Bonas - Guitars
Phil Spinelli - Drums, Percussion
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Phil Collins - Drums, Percussion, Vocals
Geoff Seopardi - Percussion (poč.1976)
1976-1977 1977 1977
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Phil Collins - Drums, Percussion, Vocals
Preston Heyman - Percussion
Morris Pert - Percussion
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Morris Pert - Percussion
Kenwood Dennard - Drums, Percussion (06-12)
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Morris Pert - Percussion
Phil Collins - Drums, Percussion, Vocals
Joe Blocker - Drums, Percussion
1977-1978 1978-1979 1979 - dvě sestavy kapely
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Morris Pert - Percussion
Kenwood Dennard - Drums, Percussion
John Goodsall - Guitars (06-07)
Percy Jones - Bass
Morris Pert - Percussion
Mike Clark - Drums (10-12)
Mike Miller - Guitars (08-12)
Chuck Burgi - Drums, Percussion (06-10)
J. Peter Robinson - Keyboards
1. John Goodsall - Guitars
1. Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
1. Phil Collins - Drums, Percussion, Vocals
1. John Giblin - Bass
2. Percy Jones - Bass
2. Morris Pert - Percussion
2. J. Peter Robinson - Keyboards
2. Mike Clark - Drums, Percussion
1979 1979-1980 1980-1992
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
J. Peter Robinson - Keyboards
Phil Collins - Drums, Percussion, Vocals
John Giblin - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
J. Peter Robinson - Keyboards
John Giblin - Bass
Robin Lumley - Keyboards, Synthesisers, Vocals
Mike Clark - Drums, PercussionDisbanded
1992-1996 1996-1997 1997-1999
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Percy Jones - Bass
Frank Katz - Drums, Percussion, Synthesisers, Vocals
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Percy Jones - Bass
Frank Katz - Drums, Percussion, Synthesisers, Vocals
Marc Wagnon - Bass, Synthesisers, Percussion, MIDI vibes
Frank Pusch - Bass, Keyboards, Percussion
Danny Wilding - Flute
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Frank Pusch - Bass, Keyboards, Percussion
Marc Wagnon - Bass, Synthesisers, Percussion
Danny Wilding - Flute
Pierre Moerlen - Drums, Percussion
Percy Jones - Bass (jen 97 a 99)
Kris Sjobring - Keyboards
1999 2000 2012
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
John Holmes - Drums, Percussion
Kris Sjobring - Keyboards
Mick Stevens - Bass
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Atma Anur - Percussion
Brock Avery - Drums, Percussion
Dean De Benedictis - Keyboards
Mick Stevens - Bass
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Percy Jones - Bass
David Sancious - Keyboards
Ronnie Ciago - Drums, Percussion
2016-2017 2017-2020 2020-dosud
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Percy Jones - Fretless Bass
Kenwood Dennard - Drums
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Percy Jones - Fretless Bass
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
Kenny Grohowski – Drums, Percussion
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Percy Jones - Fretless Bass
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
Kenny Grohowski – Drums, Percussion
Tobias Ralph - Drums, Percussion (live)
10/2020- červenec 2021 červenec 2021 - listopad 2021 listopad 2021-dosud
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
Kenny Grohowski – Drums, Percussion
Tobias Ralph - Drums, Percussion (live)
John Goodsall - Guitars, Synthesisers
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
Ric Fierabracci – Bass
Greyson Nekrutman - Drums
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
Ric Fierabracci – Bass
Greyson Nekrutman - Drums

Členové Chris Clark
(narozen ***)
Keyboards (2016–Present)


Spoluzakladatel kapely John Entwistle Band (The Who) a člen Richie Cannata Band (Billy Joel)

Pro Clarka, stejně jako pro ostatní novější členy, bylo poslech Brand X součástí jeho hudebního vzdělání.

"Scott Weinberger a já jsme měli společného přítele, který mi řekl, že v nové sestavě Brand X je volné místo pro klávesistu," říká. "Když se mě zeptali, jestli chci na konkurz, nemuseli mi kroutit rukou! Poslechl jsem si jejich materiál, takže i když jsem to ještě na mikroúrovni všechno neznal, byla tam nějaká doučovacík řivka, nebyl jsem ještě pevný v kramlecích. Na vysoké škole jsem byl odrovnán jejich několika prvními alby".

Jako absolventa Queens College v New Yorku zahrnuje 57letého Clarka všestranná kariéra také 25 let práce na několika představeních na Broadwayi, jako je v současnosti muzikál Stephena Schwartze "Wicked". Klávesista stále zní, jako by se musel občas porvat kvůli práci snů s Brand X, zvláště když mluvíme o hraní s Goodsallem (mezi jehož kredity patří Eric Clapton, Bill Bruford, Jan Hammer a Toni Basil) a Jonesem (jehož singulární zvuk a nápady na bezpražcové base probíhaly paralelně s těmi Jaco Pastorius v 70. letech a zněly zcela odlišně od nich).

"Nemyslím si, že by Percy byl úplně doceněn", říká Clark. "Je prvním na velmi krátkém seznamu bezpražcových basistů, kteří nebyli Jacovými žáky. Myslím si, že každý basista, který hraje klouzavou harmonickou frázi, by měl Percymu zaplatit honorář. Možná to nevymyslel, ale zdokonalil to. Legendárně."

Členové Scott Weinberger
(narozen ***, New York, USA)
Percussion (2016–Present)


Scott je studiový hráč. Spolupracoval s Adrianem Belewem (King Crimson) a živě hrál s The Security Project (Jerry Marotta, hráč od Petera Gabriela a Trey Gunn - člen King Crimson)

Perkusista SCOTT WEINBERGER vyrůstal jako student progresivního rocku se zdravou dávkou jazz-fusion souběžně. "Miloval jsem způsob, jakým Jamie Muir a Morris Pert přistupovali k perkusím ve svých domovských skupinách. Můj styl pravděpodobně spadá někam mezi."

Ve svém pozdním mladistvém věku studoval Weinberger bicí a perkuse s bubeníkem Brand X Kenwoodem Dennardem. Oba dva zůstali od té doby ve spojení. Scott také pracoval s několika členy King Crimson, včetně kytaristy a zpěváka Adriana Belewa.

Členové
(narozen ***)
Bass


Ric je americký hudebník a hráč na basovou kytaru, který cestoval a/nebo nahrával s umělci jako Frank Gambale, Chick Corea, Sir Tom Jones, Dave Weckl, Billy Cobham, Bradley Joseph, Shakira, Nancy Sinatra, Planet X, The 5th Dimension, The Beach Chlapci a Yanni. Do kapely Brand X nastoupil koncem července 2021, aby si s nimi zahrál na jejich říjnovém turné.

Vystupuje na Yanniho živých koncertních videích a albech "Live At The Acropolis", "Live At Royal Albert Hall" a "Tribute", naposledy na turné během světového turné Ethnicity v roce 2003. Objevuje se také v hudebním videu Shakiry "Inevitable". Fierabracci vystupoval jako domácí baskytarista v jazzovém klubu "The Baked Potato" v L.A., dokud se nepřestěhoval do New Yorku, a také přispěl k řadě televizních a filmových znělek.

Ric je znám ze svého působení v Elektric Band Chicka Corey nebo z kapely Billyho Cobhama. Tento třikrát nominovaný basista na Grammy si zahrál a nahrával snad s každým významnějším. Jammoval s Johnem McLaughlinem v Evropě nebo se uvedl se Stevie Wonderem v jeho show. Spolupracoval s Andy Summersem a Stingem, Blood Sweat and Tears, Chick Corea Electrik Band, Billy Cobham, Dave Weckl, Jeff Lorber Trio, Eric Marienthal Band, Lao Tizer Band, Gary Husband, Karen Briggs Band, Munyungo Jackson's "Jungle Jazz", Dean Brown, Bill Evans, Steve Smith, Vinnie Colaiuta, Mitchel Forman, Nachito Herrera's Cuban Trio, Raul Pineda, Chad Smith's Bombastic Meatbats, Stanley Clarke, Brett Garsed, Phil Turcio, Special EFX, Guthrie Govan, Mike Miller, Scott Henderson, Joel Hoekstra, Mino Cinelu, Tom Coster, Marion Meadows, Planet X, s UK Eddie Jobsona, Curved Air a Sonja Kristina, Adrian Belew nebo popovými umělci jako Sir Tom Jones, Bo Bice, Stevie Wonder, Japanese Mega Star - Misia, Jennifer Paige, Sophie B Hawkins, Euge Groove, The Beach Boys, Yanni a dalšími. Ric také nahrál mnoho skladeb pro videohry "Guitar Hero". Jeho studiová tvorba také zahrnovala basové skladby pro televizní seriál CBS Hit "Without a Trace".

Členové Greyson Nekrutman
(narozen 13. června 2002, Long Island, New York, United States)
Drums (2021-present)


Greyson je jedním z nejtalentovanějších bubeníků v poslední době i přes jeho mladý věk.

Greyson se začal učit na bicí ve 4 letech s učitelem Justinem Gallowem. Justin naučil Greysona trochu z každého žánru jako latin, jazz, rock atd., ale nikdy se do žádného z nich neponořil příliš hluboko. Justin chtěl, aby se z Greysona stal všestranný bubeník se znalostí všeho. To dalo Greysonovi silný základ a znalosti, na kterých mohl stavět. Když byl připraven, mohl proniknout do konkrétních stylů a zúžit své zaměření.

Když Greyson dospíval, zaměřil se hodně na rock a prog-rock a stal se velkým fanouškem kapel, jako je skupina Dave Matthews Band. Až později se začal zajímat i o jazz. Zpočátku měl jako mnoho bubeníků Greyson dojem, že jazz je tichý žánr se spoustou hraní pomocí štětek a nebyl o něj zájem. Když objevil bubeníky jako Buddy Rich a big bandový jazz, všechno se změnilo.

Greyson Nekrutman v současné době studuje na The New School v New Yorku. Zatímco většina světa zavírala obchody, když v roce 2020 udeřil Covid 19, Greyson se dal do práce. Cvičil v průměru 8 hodin denně ve dvou nebo třech sezeních. V té době si Greyson neuvědomoval, jakou sílu mohou mít sociální média, ale brzy si uvědomil jejich sílu a stal se vážným ohniskem. Zpočátku Greyson nahrával bicí k písním, které chtěl, protože jej bavily a bylo to to, co chtěl poslouchat. Logicky to vždy vypadá jako nejlepší krok, ale co se stane, když tato videa nemají mnoho zhlédnutí. Což nebyl naštěstí jeho případ.

Greyson Nekrutman z Long Islandu v New Yorku byl Národní asociací pro hudební výchovu jmenován jedním z "nejvýkonnějších středoškolských jazzových hudebníků" v zemi. Pro svou všestrannost a osobitou techniku si získal mezinárodní příznivce prostřednictvím sociálních sítí. Greyson se rychle zabydluje na hudební scéně, od hraní s baskytaristou Paula Simona Bakithi Kumalem po různá místa v newyorském metru.

V červenci 2021 byl kapelou Brand X pozván k účasti na jejich reunionovém turné, když předchozí bubeník Kenny Grohowski kapelu opustil.

Členové
(dříve znám také jako Johnny Mandala - hlavně v Atomic Rooster)
(Narozen 15. února 1953, Pensylvánie, USA,
zemřel 11. listopadu 2021)
Guitars


Žil v Sheridan Avenue, rodina: přítelkyně Janet Keithley, dcery Germaine a Natasha

John Goodsall byl progresivní rockový a jazz-fusion kytarista, který bývá spojován s kapelami Brand X, Atomic Rooster a The Fire Merchants. Byl členem Joe Cocker Grease Band, hrával s Juicy Lucy a kapelou Colosseum Jona Hisemana. Mnoho let koncertoval s The Alan Bown Set.

Narodil v Pensylvánii, ale žije v Los Angeles, v Anglii, v Miláně a také v Minnesotě. Na kytaru začal hrát už v 7 letech. V 15 se již stal profesionálním hudebníkem a připojil se ke kapele Carola Grimese Babylon. K Atomic Rooster se přidal v roce 1973, když nahradil Steve Boltona. S touto kapelou nahrál desku "Nice N Greasy", podílel se také na skaldbě "Goodbye Planet Earth".

Když se v roce 1975 Atomic Rooster rozpadli, John zformoval kapelu Brand X, jazz-rock fusion projekt, ke kterému se brzy přidal (s přestávkami) Phil Collins z Genesis na bicí. V témže roce se objevil také na albu Eddie Howella "Gramophone Record". John byl také součásti jednorázové studiové kapely The Soul Searchers, která vydala jediný singl v roce 1975. V sestavě se objevilo plno skvělých muzikantů, jako je např. Gary Moore, Jack Lancaster, Bill Bruford, Percy Jones a Robin Lumley.

V roce 1978 John hrál na albu Billa Brufforda "Feels Good To Me". V roce 1980 se Ric Parnell (bicí) a John Goodsall (kytara) podíleli na nahrávání alba Michaela DesBarrese "I'm Only Human", také se připojil k Andy Forraymu na albu "Drac's Back". V roce 1981 si John Goodsall a Ric Parnell opět společně zahráli na albu Lisy Dalbello nazvané "Drastic Measures". V roce 1989 John zformoval kapelu The Fire Merchants spolu s ex-bubeníkem Genesis Chesterem Thompsonem a vydali i stejnojmenné album.

V roce 1992 John nahrál album s Tamiya Lynn. V roce 1997 natočil album "Plot Thins" společně s bubeníkem Prestonem Heymanem z bývalých Atomic Rooster. V roce 2000 John Goodsall nahrál party sólové kytary na albu "Greasy Fingers", což byl 12 skladbový projekt, který vyšel v září 2000 u Long Beach Mercenaries. Jednalo se o plně akustické country/ rock/bluesové nahrávky. Sarah Pillow natočila desku "Nuove Musiche". V roce 1602 italský skladatel Giulio Caccini napsal knihu písní a nazval ji "Le Nuove Musiche". Sarah Pillow použila skladby ze 17. století a znovu je přearanžovala pro 21. století za účasti Johna Goodsalla na elektrické a akustické kytary, Percy Jonese na basu, Marca Wagnona na vibrafon, samples, percussion a Frank Katz na bicí.

V poslední době pracoval ve studiu s Franzem Puschem, který produkoval alba The Fire Merchants a hrál také na klávesy s Brand X a Myke Pollardem.

V roce 2013 nahrál John desku "Tsar" projektu TSAR u labelu CD-Maximum, ve kterém hráli Arthur Berkut (lead vocals, rhythm guitar), John Goodsall (lead guitar, ex-BRAND X), Rob Carillo (bass guitar, background vocals) a "Tuff" (drums). Nahrávka má nálepku Hard Rock !!!

John Goodsall zemřel 11. listopadu 2021 ve věku 68 let. Jeho smrt byla hlášena na facebookové stránce kapely, ale nebyly poskytnuty žádné další informace.

Členové Kenny Grohowski
(***, Miami, Florida, USA)
Drums, Percussion (2017–Present)


Kenny je americký hudebník, působící především jako jazzový a rockový bubeník. Jeho bohaté hudební pozadí dokazuje rostoucí seznam jeho spolupracovníků a hostujících umělců, včetně John Zorn, Andy Milne & Dapp Theory, Felix Pastorius & The Hipster Assassins, Shanir Blumenkranz, Trey Spruance & Secret Chiefs 3, Imperial Triumphant, Rez Abbasi & Junction, Jorge Sylvester's ACE Collective, Jonathan Powell & Nu Sangha, Daniel Bernard Roumain, Bobby Sanabria, Lonnie Plaxico, Bill T. Jones a Richie Ray & Bobby Cruz.

Kenny byl vychováván v hudební domácnosti v Miami, vystupuje už od svých 14 let. Po studiích v letech 2001 - 2005 získal diplom "Bachelor of Fine Arts" (B.F.A) na New School University v oboru Music a Jazz and Contemporary Music. Poté v letech 2003 - 2006 působil jako učitel hudby v X-Press After School Program, kde přednášel základní teorii, psaní písní a hraní na kytaru, basu a bicí. Dohlížel na hudbu pro různá představení a poskytoval také školní poradenství pro studenty. V roce 2011 si opět odskočil učit na Bronx Preparatory School.

Grohowski je od roku 2003 členem skupiny basisty Lonnie Plaxico a členem skupiny Dapp Theory Andy Milneho od roku 2006, kdy se vrátil z úspěšného turné po USA/Kanadě s kapelou Dapp Theory, kde se ve Vancouveru otevírali koncert pro jazzovou a basovou legendu Stanley Clarka. V roce 2007 účinkoval na Latina Grammy Awards Live z Madison Square Garden s ceněnou skupinou RBD. Objevil se na několika nahrávkách, včetně hitu Plaxico "So Alive" (Sony, Japonsko). V letech 2007 - 2011 byl členem kapely Resolution 15 (Violin Metal Band z NYC), kde byl nejen bubeníkem kapely, ale také jedním z hlavních autorů a aranžérů písní, obvykle byla vyžadována i jeho odbornost ve studiu, abych pomohl spolupracovat s různými producenty a inženýry k dosažení dokonalého výkonu. Od roku 2011 působí jako C.E.O. ve společnosti KeRaGe Productions, kde je hlavou všeho kreativního, skládá, vystupuje a produkuje hudbu pro různé skupiny nebo vytváří také svou vlastní hudbu.

Od roku 2009 se Grohowski stal novým členem skupiny Accoustic Quintet od uznávaného haitského zpěváka a kulturní osobnosti Emeline Michela a v rámci svých živých uměleckých produkcí také vystoupil v Muzeu moderního umění s Ze Luis Quartet. Grohowski také koncertoval po Spojených státech, Jižní Americe a Evropě, stejně jako v Austrálii a Číně s novým klasickým skladatelem Danielem Bernardem Roumainem (také známým jako DBR). Kenny také pravidelně vystupuje od roku 2010 s uznávaným basistou Felixem Pastoriusem a jeho skupinou a pravidelně vystupuje na takových místech v New Yorku, jako jsou Zinc Bar a The 55 Bar. Grohowski nedávno napsal a nahrál pro Grammy Award oceněného producenta a aranžéra Victora "Papa" Ortize na albu „Eres Santo“, které získal ocenu Grammy. Od roku 2012 působí jako člen kapely Imperial Triumphant, se kterou už natočil tři alba a dvě EP. Kenny je také od roku 2019 členem nové kapely z NY nazvané Titan To Tachyons, které již vydala své debutové album "Cactides", a jejímiž členy jsou Sally Gates (ex-Orbweaver, ex-Gigan), Kenny Grohowski (Secret Chiefs 3, Imperial Triumphant, Brand X), and Matt Hollenberg (Cleric, John Zorn).

Když Grohowski nepracuje se svými různými přidruženými soubory, má stálý a rychlý tempo volného občasného vystupování, kdy spolupracuje s mnoha špičkovými jazzovými, rockovými a brazilskými umělci v New Yorku a mnoha dalšími a hrál na více než 50 albech.

Grohowski také vrátil ke komunitě NYC s dlouholetými zkušenostmi jako soukromý instruktor hry na bicí, stejně jako instruktor pro kytaru a basu, je přidruženým soukromým instruktorem New School University’s Jazz and Contemporary Drum set divisions, byl vedoucím hudebního oddělení pro školní program Generation X-Cel X-Press After School v letech 2004-2006. Grohowski je také skladatelem a členem Orchestra of St. Luke’s Young Composers Symposium Development Program, který uvedl své smyčcové kvarteto v roce 2005. The New York Times ocenil toto dílo jako "bystře kombinované temné harmonie podobné Šostakovičovi s ostrým rytmickým drajvem".

V poslední době pracuje jako člen kapely Hipster Assassins a Arthur Sadowsky & The Troubadours.

Členové Tobias Ralph
(***, New York, USA)
Drums, Percussion (live 2020)


Tobias Ralph se narodil a vyrůstal v New Yorku. Na bubny začal hrát ve věku 4 let. Jeho talent byl rychle rozpoznán, když se stal vítězem prvního stipendijního ocenění Buddy Rich Memorial a navštěvoval střední školu La Guardia pro hudbu a divadelní umění. Navštěvoval také Berklee College of Music, kde byl prvním držitelem ocenění Yamaha Young Performing Artist Award. Jeho první veřejné vystoupení proběhlo v útlém věku 12 let během studia na Walden School v New Yorku, když v rámci muzikálu nepodporoval nikoho jiného než zpěvačku Chaka Khan pod hudební režií Yochanana Sebastiana Winstona na koncertě Walden School Benefit.

Tobias vyvinul svůj vlastní kreativní a inovativní styl, protože kombinoval vlivy mnoha různých druhů hudby. Mimořádně dokonalý hráč, jeho univerzálnost je evidentní, protože umí zahrát vše od jazzu přes pop až po speed metal.

Tobias měl privilegované mezinárodní vystoupení s celou řadou umělců, mezi které patří Crimson ProjeKct, Adrian Belew Power Trio, Ms. Lauryn Hill, Tricky (Trip-hop artist), Defunkt - legendární kapela Joe Bowieho, Doop Troop (jazz/funk fusion kapela s Joeem Bowie), 24/7 Spyz, Nena (German pop-star), Screaming Headless Torsos (Dave Fiuczynski), Kif (founded by Dave Fiuczynski), Paul Gilbert, Janek Gwizdala, Janita (finská pop star), Simon YuÂ’s “The Exotic Experiment”, Michael Cavanaugh (former lead singer of “MovinÂ’ Out” on Broadway), Tony C and the Truth, Royston Langdon (former lead singer/bassist of Spacehog), Medicine Stick (band founded by former Living Color bassist, Muzz Skillings), Rachid a Duncan Sheik.

Tobias Ralph měl tu čest být členem oceněného broadwayského muzikálu "Movin‘ Out" pod vedením bubeníka Chucka Bürgiho v roce 2005. V listopadu 2002 vystoupil na prestižním Montreal DrumFest pro velmi vděčné publikum. V roce 2005 se také zúčastnil festivalu NAMM a byl jedním z nejvýznamnějších umělců značky Paiste Cymbals, autogramiád a setkání. Vystupoval na festivalech a veletrzích, znovu NAMM 2011, opět Montreal DrumFest v říjnu 2011 PASIC (Indianapolis, IN) v listopadu 2009.

Tobias Ralph byl velmi poctěn, že byl prominentně uveden v rozhovoru v časopise Sticks v červenci 2005. V dubnu 1999 dostal Tobias od časopisu Modern Drummer zářící recenzi za své bubnování na albu Dripping Goss "Blue Collar Black Future". Recenzenti uvedli: "Virtuální bubenická klinika... naznačuje, že Tobias Ralph je možná nejrychlejší a nejzkušenější bubeník, který se po dlouhé době zjevil z newyorské undergroundové scény".

Během své kariéry se Tobias také velmi angažoval v tanečním světě. Po šest let doprovázel kurzy tance na Tisch School of the Arts v NYU. Složil několik tanečních partitur pro Nicholase Leichtera, Annu Reinking (s Phillipem Hamiltonem), Alisu Raser a Aletu Hayes, která byla uvedena na národní úrovni. Skladbu "Ritmo y Ruido" (Rhythm and Noise) složil s Phillipem Hamiltonem a uvedl ji na národní scéně Ballet Hispanico v letech 1998 a 1999 a od New York Times obdržel nadšené recenze. Rovněž byla uvedena v divadle Joyce v říjnu 2008 a prosinci 1998. Nadále je součástí repertoáru baletu Hispanico a je uváděna v mezinárodním měřítku.

V prosinci 2000 působil jako hudebník v živém perkusním/tanečním díle "To Lie Tenderly" tanečníka a choreografa Davida Dorfmana, které bylo předvedeno na Brooklynské hudební akademii. Byl také vystupujícím hudebníkem při dalším živém perkusně/tanečním dílem Davida Dorfmana s názvem "Gone Right Back", které bylo uvedeno v divadle Joyce v říjnu 1998.

Členové
(celým jménem Gareth Percy Jones)
(Narozen 3. prosince 1947, nedaleko Llandrindod Wells, Wales)
Bass (1975-1980, 1992-1999)


Percy Jones je velšský baskytarista, který je nejznámější pro svůj jedinečný basový zvuk a jeho tradiční hru na bezpražcovou baskytaru značky Wal Bass. Koncem šedesátých let byl členem poetické rockové skupiny The Liverpool Scene, ve které působil básník Adrian Henri.

V roce 1975 spoluzaložil skupinu Brand X, se kterou hrál až do jejího rozpadu pět let poté; v letech 1992 až 1999 skupina opět fungovala a Percy Jones byl opět jejím členem. V letech 1976 až 1977 byl členem jazz fusion kapely Soft Machine a během své kariéry spolupracoval i s dalšími známými hudebníky jako David Sylvian, Brian Eno, Steve Hackett, Paranoise, Suzanne Vega, Richard Barbieri a Fovea Hex z mnoha dalších.

Bydlí v New Yorku, kde je členem jazz-fusion kapely The Tunnels spolu s bubeníkem Walkere Adamsem. Percy také vydal vlastní sólové album " Cape Catastrophe" v roce 1990.

Percy po návratu v roce 2016 ke kapele Brand X ji v řijnu 2020 opustil kvůli "dlouho trvajícím frustracím, které souvisely s každodenním provozem kapely". Jones se naposledy objevil po boku kytaristů Alexe Skolnicka a Tima Motzera a bubeníka Brand X Kennyho Grohowského v rámci virtuálních koncertů Sonic Shapeshifter od MoonJune Records. Zůstává i nadále členem MJ12.

Členové
(Narozen 1. března 1956, Brooklyn, NY)
Drums, Percussion (1977, 1977-1978)


Bubeník a skladatel Kenwood Dennard začal hrát na klavír ve věku 3 let, k bicím se přetransformoval v 9 letech. Od té doby Kenwood nahrával a vystupoval s mnoha umělci jako Sting, Maceo Parker, Pat Martino, Brand X, Stanley Jordan, Milese Davise, Dizzy Gillespie a Wayne Shorter.

V roce 1968 Kenwood navštěvoval David Mannes School, kde studoval sluchové školení, teorii a klavír. V roce 1971 si rozšířil své klasické studium na Manhattan School of Music Prep. Department, kde studoval bicí nástroje pod vedením Jimy Price. Kenwood vystudoval prestižní Dalton High School ve věku 17 let a pak v letech 1973-1976 navštěvoval Berklee College of Music v Bostonu. Na Berklee se specializoval na skládání a jeho hlavním nástrojem byly bubny, které studoval u Gary Chaffee a Alana Dawsona. Kenwood navštěvoval zrychlený program, aby získal čas studovat také teorii s Nadiou Boulanger v létě roku 1975 ve Fontainebleu, Francie.

Kenwood se věnoval free jazzu v New School v New Yorku. Byl také jedním ze zakládajících členů fakulty The Drummer's Collective v New Yorku, kde Kenwood začínal v roce 1977. Do Berklee se vrátil v roce 1996 jako docent vyučovat soukromé lekce na bicí, soubory a improvizaci. Na podzim 2013 byl jmenován profesorem.

Kenwood Dennard se těší mnohostranné, hvězdné kariéře jako hudebník, studiový hudebník a pedagog. Cestoval po celém světě s takovými různorodými umělci jako George Clinton, Chick Corea, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Maceo Parker, Stanley Jordan, Bobby McFerrin, Gill Evans, Larry Coryell, Pharoh Saunders, The Manhattan Transfer, Whitney Houston, Wayne Shorter, The Allman Brother's Band, Warren Haynes a Joe Zawinul. Vedl také projekty Meta-Funk All-Stars, Real Thing a Quintessence. K jeho četným nahrávkám patří Stingova "Nothing Like The Sun", "The Sweetest Days" od Vanessy Williams a "Live At Montreux" s Miles Davisem a Quincy Jonesem.
V posledních několika letech Kenwood hrával s The Allman Brothers Band, Warren Haynesem, Ernie Isleyem, Gill Evans Orchestra, Stanley Jordan Trio, Larry Coryell, Moe, The Funky Meters, Grey Boy Allstars, Karl Densen's Tiny Universe, The Mike Dillon Band, Ryan Montbleu Band, Max Creek, Phish a Umphrey's McGee. Objevil se také v ceněném dokumentárním filmu Johna Walkera "A Drummer's Dream."

Členové Robin Lumley
(celým jménem Robin St. John Lumley)
(narozen 17. ledna 1948, Devonport, Plymouth, Devon,
zemřel 9. března 2023, Plymouth, Devon)
Keyboards, Synthesisers, Vocals


Robin Lumley byl britský jazz-fusion hudebník. Je druhým bratrancem herečky Joanny Lumley. Poté, co navštěvoval Plympton Grammar School (nyní Hele's School, Plympton), vyučil se jako učitel na St. Luke's College v Exeteru, která je nyní součásti Exeterské univerzity. Na bicí začal hrát ve studentské kapele na vysoké škole. Kapela se na začátku 70. let dostala do finále talentové soutěže Melody Maker, poté Robin přešel na klávesy.

Po vcelku jednotvárném, ale šťastném dětství se Robin (proslulý nadšenec modelové železnice) připojil ke Royal Navy, kde se stal záložníkem a sloužil na dvou samostatných ponorkách. Aniž by to mnozí tušili, Lumley zůstal záložníkem, často povolaným zpět do aktivní služby, od roku 1970 do roku 1992. (Vskutku, celou dobu psaní, produkování a nahrávání v Brand X!)

Poté se přestěhoval do Londýna a dělal drobné práce při své snaze dostat se do hudebního byznysu. Robin začal svůj hudební život jako bubeník a kupodivu se skutečně naučil hrát na klavír až v roce 1970 ve věku 22 let. Jednoho dne mu zavolal David Bowie, bývalý soused, a hledal někoho, kdo by nahradil jeho nemocného klávesistu. Lumley přijal nabídku a cestoval jako člen Bowieho kapely Spiders from Mars. Setkal se s Jackem Lancasterem a začal nahrávat práci pro ostatní.

Mezi hudebníky, se kterými se setkal, byl i Phil Collins z Genesis, se kterým založil Brand X a začal se zajímat o hudební produkci. Byl klávesistou u Brand X (1974-1983) s výjimkou roku 1978, kdy pauzíroval, aby se soustředil na svoji kariéru jako producent, ale pak se vrátil na poslední alba i turné skupiny. Kapelu Brand X tvořil společně s bubeníkem Philem Collinsem, kytaristou Johnem Goodsallem a basistou Percy Jonesem.

Poté, co se Brand X dostal do své první slepé uličky a v roce 1980 se rozpadli, zůstal v Londýně a intenzivně pracoval jako hudební producent prostřednictvím manažera Tonyho Smithe z Hit & Run a v polovině 80. let hrál v jam bandu, jehož součástí byl i Rod Argent, Graeme Edge z Moody Blues, Morris Pert a Gary Brooker z Procol Harum. Lumley také vystupoval jako doprovázející hudebník Garyho Boyla, Curved Air, Ellen Shipleyovou a často koncertoval v Londýně, mimo jiné s kytaristou Genesis Stevem Hackettem a mnoha dalšími. Stal se předním producentem jazz-fusion scény ve velké Británii koncem 70. let minulého století, včetně produkce alb Brand X, sólových alb Roda Argenta, alb bývalého kytaristy Genesis Anthony Phillipse a americké pop-rockové kapely Orleans.

Pokud neprodukoval a nekoncertoval, byl také úspěšným skladatelem znělek, napsal také článek pro magazín "Sound on Sound". V polovině 80. let dal krátce dohromady jazz rockovou kapelu především spíše pro zábavu, než kvůli kariéry. Mezi jejími členy se objevili Rod Argent, Graeme Edge (z Moody Blues), Morris Pert (Brand X), Gary Brooker (Procol Harum).

Robin se nakonec přestěhoval do australského Perthu. Tam se v roce 1991 oženil s Debrou Allanson, mediální manažerkou a TV moderátorkou z Perthu, a pracoval jako producent, který se z velké části podílel na fiktivních TV pořadech. V roce 1992 dal bývalým kolegům z Brand X Percymu Jonesovi a Johnu Goodsallovi souhlas, když se rozhodli reformovat Brand X na dvě alba a četná, i když malá turné. V roce 2000 produkoval sadu instrukčních videí s Roland Corporation o technice hry na klávesy (ve spojení s klávesami Roland) zabývajících se na klávesovou technikou. V Austrálii se objevil také v populárním hudebním programu ABC TV nazvaném Spicks and Specks. Pracoval s předními členy WASO a TV producenty. Jako milovník zvířat si vlastní prodejnu komplexních chovatelských potřeb Bon Bon's - The Pet Grocer, kterou můžete nalézt na předměstí South Melbourne.

V roce 2001 Lumley oznámil vznik kapely s názvem SETI ("search for extraterrestrial intelligence"), be které kromě něj působili Graeme Edge (Moody Blues), Rod McGrath (v té době vedoucího violoncellista ve WASO/West Australian Symphony Orchestra a předtím na LSO), místní kytarista a baskytarista Rob Burns, který dříve pracoval s Pete Townshendem a Ericem Burdonem. "Je to pokus *doopravdy* integrovat dva styly... Klasické cello a rockovou kapelu. Jsme spokojeni s výsledkem a brzy vyjdeme s kůži na trh...," řekl o projektu Robin. Naposledy vystupovali živě během série show v australské Mary G show.

Robin žil v australském Perthu desítky let se svou ženou Debrou. Nakonec se Robin v roce 2014 rozhodl přestěhoval zpět do Velké Británie, aby odešel do důchodu na Dartmoor a byl blízko své dcery Jo. Začal tehdy skládat symfonickou hudbu. Lumley napsal knihu "Tay Bridge Disaster: The People's Story" o zhroucení mostu Tay v roce 1879, když se jej pokoušel přejet vlak. Vlak mířil do Dundee ve Skotsku a jeho pradědeček měl v úmyslu nastoupit do vlaku.

Znovu dal své požehnání shledání kapely v roce 2016 a do té doby ustoupil od vyčerpávajících požadavků na živé hraní. Znepokojen zprávami Percyho Jonese a Johna Goodsalla a ve světle Goodsallova předčasného skonu vyzval spolu s Percym Jonesem, aby byla Brand X ukončena. Robin Lumley, který trpěl dlouhou nemocí, žil v poklidném Dartmooru ve Velké Británii.

Zdravotní stav Roba Lumleyho se před týdnem náhle zhoršil. Když měl srdeční selhání, šel do nemocnice v Derrifordu poblíž svého domova v Tavistocku v Devonu ve Spojeném království na rychlou operaci, která byla naplánována. Špatná zpráva přišla téhož odpoledne 9. března 2023, Robin Lumley zemřel na srdeční selhání v Plymouthu ve věku 75 let.

Členové
(narozen 30. ledna 1951, Chiswick, London, England, Great Britain)
Drums, Percussion, Vocals


Vynikající britský bubeník Phil Collins (Genesis), unaven artrockovými plochami tematických projektů se rozhodl jako „boční projekt“ připojit se ke skupině složené z vynikajících studiových hudebníků a tak se v r. 1975 stal členem skupiny Brand X. Americká scéna byla ve znamení fusion music a tak i neznámí talentovaní Britové chtěli vytvořit svůj derivát jazzrockového cítění, ale v ostrovním balení. Nicméně i u této skupiny si Phil odezpíval několik skladeb od bicích. Skupina byla ryze instrumentální a její ambicí bylo uvolnit expresivní energii a nabídnout ji v impresivních obrazech náročnému posluchači.

    Více na: Phill Collins

Členové
(celým jménem Morris David Brough Pert)
(Narozen 8. září 1947, Arbroath, Skotsko,
zemřel v Sutherland, Scotland, 27. dubna 2010)
Percussion (1976-1979)


Morris Pert patřil k elitě světové třídy bubeníků. Morris Pert se narodil v Arbroath, Skotsko, v roce 1947. Stal se bakalářem hudebního umění na Edinburgh University v roce 1969, získal Andrew Fraser stipendium, díky kterému pokračoval ve studiu kompozice a bicích nástrojů na Královské akademii v Londýně, kde byl žákem Alana Bushe. Absolvoval také výuku na piáno na Associate Trinity College v Londýně. Na Akademii získal několik ocenění za skládání hudby. V roce 1970 získal Royal Philharmonic Award za své první orchestrální dílo "Xumbu-Ata". Poté po dobu dvou pracoval s světoznámým japonským percussionistou Stomu Yamash, se kterým vystupoval, nahrával a hudební aktivity vyvíjel na několika evropských hudebních festivalech a ve vlastním Yamashově divadle Red Buddha. To jej přivedlo k vytvoření vlastní experimentální hudební skupinu, Suntreader, se kterou hrál a také hodně nahrával svoji vlastní hudbu i hudbu svých kolegů.

V roce 1970 se Pert stal jedním z nejvýznamnějších skladatelů své generace, když dostával pravidelné provize od BBC za velké orchestrální skladby, včetně první a druhé symfonie. Ve stejné době byl jedním z předních bubeníků ve světě populární rockové hudby. Jeho seriózní práce čerpaly inspiraci ze široké palety zdrojů, ale zejména z antické mytologie, astronomie a orientální kultury. V roce 1973 Pert vytvořil jazz-fusion skupinu Suntreaderm, se kterou vykročil ke kariéře jako jeden z předních britských hráčů na bicí nástroje. Ukázalo se, že je jedním z nejlepších adeptů pro crossover projekty, jako bylo například živé album "New Symphonia" (1974), nepředvídatelné Quantum Jump and Isotope, který jej dostalo do kontaktu s klávesistou Robinem Lumleyem, později spoluhráčem v Brand X.

Napsal tři symfonie: první "Rising of the Moon" měla premiéru v Tokiu pod vedením Hiroyuko Iwakiho v roce 1981; realizací druhé, "Beltane Rites", byl pověřen a nastudoval ji BBC Scottish Symphony Orchestra, třetí symfonie "Ancient Kindred" měla premiéru s Mnichovským Operním Orchestrem pod vedením Eberharda Schoenera v německé televizi v roce 1980. "Ancient Rites" pro sbor a smyčce byla také nastudována a odehrána v Glasgowě se zpěvákem Johnem Currie. Jeho hudba byla vysílána několikrát na BBC Radio 3, ale také v zahraničí.

Nahrál u vydavatelství Chantry Record Label skladbu "Chromosphere" pro pět hráčů a kapelu, "Luminos" pro basetový lesní roh a klavír, "Eoastrion" pro Dur klarinet a kapelu, "The Ultimate Decay" a na objednávku BBC skladbu "Book of Love" pro bicí a kapelu. Napsal také scénickou hudbu pro Young Vic od Franka Dunlop "Macbeth" a pro Oxford Playhouse produkoval dílo "The Tempest".

Po dobu 18 let pracoval jako studiový hudebník ve velkých nahrávacích studií v Londýně, mezi něž patří nahrávky s Paulem McCartney, Andrew Lloyd-Webberem, Johnem Williamsem, Kate Bush, Mike Oldfieldem, Peterem Gabrielem a mnoha dalšími. Působil také po boku Phila Collinse v jazz-rockové kapele Brand X. Realizoval také několik aranžmá pro sérii Classic Rock s London Symphony Orchestra, v roce 1977 byl Pert vyhlášen 4. nejlepším jazzovým a rockovým perkusionistou na světě v americkém Billboard Magazine. Získal pět zlatých alb, americké ceny ASCAP Award za hity a byl nominován National Academy of Recording Arts ve Washingtonu za své výkony při nahrávání.

Mezi jeho díla patří elektronická baletní partitura "Continuum" pro London Contemporary Dance Theatre v Sadlers Wells, dvacet krátkých klavírních skladeb "Voyage in Space", opus "Ancient Pattern" pro komorní soubor na objednávku od McEwena z Glasgow University, a produkoval scénickou hudbu pro "Peter Pan" v Eden Court Theatre v Inverness a "Aurora" - elektronická nahrávka. Vyučoval také hru na klavír jako docent na Trinity College London, což je činnost, která pravděpodobně inspirovala "Moon Dances" a "Voyage In Space".

Jako průkopnický skladatel se považoval za hudebního "průzkumníka", který si osvojil moderní techniky zvukového a perkusního skládání, ale přesto se vyhýbal excesům cerebrismu, protože věřil, že zvuk a emocionální komunikace mají zásadní význam. Jeho hudební jazyk se vyznačuje jistou rytmickou a metrickou složitostí a neideologickým použitím sériové techniky, která zůstává otevřená aspektům zvukomalby. Dalším důležitým rysem jeho hudby je míra improvizace vyžadovaná od sólistů, obvykle v reakci na předem nahranou kazetu. Mimohudební podněty byly často kosmologické, sahaly od obecně slunečních nebo lunárních témat až po konkrétněji astronomické: "Alfa Centauri", "Omega Centauri", "Chromosphere“ atd. nebo inspirované moudrostí, kulturou a artefakty starověkého a středověkého světa, zejména jeho piktské předky, ale také čerpající z Lucretia, taoismu, Carmichaelovy Carmina Gadelica a Bible. Skladatelé zmínění na jeho stránkách byli Arne Nordheim, Stockhausen a Iannis Xenakis. Mezi další patrné vlivy patřili Tadeusz Baird a Reginald Smith Brindle, stejně jako polská avantgarda.
Přestěhoval se a usadil se na severozápadním rohu Skotska, kde pracoval ve svém malém vlastním studiu v Balcrick pod mohutnou oblohou na dálném severu. Zaměřil se především na skládání a elektronickou techniku nahrávání. Po přestěhování začal pracovat na své čtvrté symfonii, z níž nejsou známy žádné pozůstatky, ale měla mít název "De Situ Albanie", a pracoval pro Karnyx a kapelu Ankh, která připravovala vystoupení a několik odehrála s Johny Kennym. Pracoval také na suitách pro sólové klavíry, zkoumal také elektronickou hudbu a spolupracoval s japonskou sopranistkou Natsuko Mineghishi a jejím souborem Klang Collective se sídlem v Melbourne a americkým hudebníkem Bobem Warseckem.

Vydal čtyři CD vlastních skladeb u North by North West Productions: "Music of Stars", "The Voyage" (nerealizované pásky od Suntreader), "Desert Dances" a "Elektron Musik". Jako poslední nahrávku Morris sestavil "Chromosphere", která byla krátce k dispozici ke stažení z iTunes, je v současné době není dostupná. Morris Pert byl párkrát živě ve vysílání, kde vyprávěl velké historky o jazzrock/fusion "vyšších intrikách."

Morris Pert zemřel ve svém domě v Balchrick, poblíž Kinlochbervie, v Sutherland, Skotsko ve věku 62 let.

Členové
Richard Burgi (Narozen 15. srpna 1952, Montclair, New Jersey)
Drums, Percussion (1978-1979)


Chuck Burgi je americký bubeník, bratr herce Richarda Burgie. Byl druhým a nyní je současným bubeníkem kapely The Billy Joel Band. Narodil se v Montclair, New Jersey, vystupoval s mnoha rockovými kapelami a hudebníky, od místní New Jersey/New York scény až po mezinárodní skupiny a hudebníky, a to po celou dobu své plodné kariéry. Když nahrál několik studiových alb Burgi zažil brzký úspěch se svoji kapelou Balance počátkem 80. let minulého století. Tuto skupinu tvořili Peppy Castro, Bob Kulick, Dennis Feldman a notový aranžér a klávesista Doug Katsaros. Skupina zabodovala v Top-25 hitovém žebříčku singlů v USA s písní "Breaking Away" v roce 1981. I když píseň byla nahrána před Burgiho připojením ke skupině, připojil se právě včas, aby nahrál následující album Balance "In for the Count".


Burgi hrál a koncertoval s Al Di Meolou, Joe Lynn Turnerem, Brand X (1978-1979), Rainbow (1983–1984, 1995–1997), Blue Öyster Cult (1991–1992, 1992–1995, 1996–1997), kapelou zpěváka Meat Loafa (1987-1988), Fandango a Enrique Iglesiasem. Nahrával s mnoha dalšími umělci, včetně Michaela Boltona, Glena Burtnika, Skull, Bon Jovi, Diany Ross a Red Dan.

Burgi byl členem koncertní kapely v Twyla Tharp, kde hrál v úspěšném muzikálu Billy Joela "Movin 'Out" během celého tří a půl letého období, kdy se hrál na Broadwayi.Nedávno se onjevil na live nahrávce Billy Joela "12 Gardens Live" a v roce 2007 Joelovi napsal singl "Christmas in Fallujah". Od listopadu 2005 se Chuck stal nubeníkem v Joelově kapele, hodně koncertoval, včetně 12 rekordních show v Madison Square Garden v New Yorku v roce 2006, v roce 2008 dvojvystoupení "Last Play na Shea" a v říjnu 2008 v New Yorku na benefitu Springsteen/Joel pro Baracka Obamu v Ballroom Hammerstein.

Členové
(Narozen 16. září 1945, Fulmer, Buckinghamshire)
Keyboards (1978-1980)


John Peter Robinson je anglický skladatel, který studoval klavír a skladbu na Royal Academy of Music a měl úspěšnou kariéru jako studiový klávesista v 70. létech minulého století, spolupracoval s mnoha umělci, jako jsou Brand X, Phil Collins, Mike Rutherford, Shawn Phillips, Quatermass, Sun Treader/Morris Pert, Carly Simon, Bryan Ferry, Stealers Wheel, Andrew Lloyd Webber a dalšími. Napsal svůj filmový hudební debut jako sólový skladatel v roce 1985 a od té doby napsal hudbu pro řadu úspěšných filmů včetně Bates Motel, Wayne's World, Encino Man, Nightmare Cafe, Wes Craven's New Nightmare, Highlander III: The Sorcerer (také známý jako Highlander: The Final Dimension), Return of the Living Dead Part II, Vampire in Brooklyn (pod režii Wese Cravena), The World's Fastest Indian, The Bank Job, Cocktail a 1989 Blind Fury.

Také složil hudbu pro anglickou verzi Godzilla 2000. Kromě toho složil hudbu pro film The Wizard, pro horror Johna Schlesingera The Believers, stejně jako dvě písně pro film Shelter a hudba pro desítky epizod televizního seriálu Charmed.

Jako úspěšný pop aranžér spolupracoval s Ericem Claptonem, The Manhattan Transfer, Al Jarreau a Melissou Etheridge.

Členové
(Narozen 3. října 1946, USA)
Drums, Percussion (1979, 1979-1980)


Mike Clark získal celosvětové uznání jako jeden z předních amerických jazzových bubeníků a funky bubeník díky hraní se skupinou Headhunters Herbie Hancocka počátkem 70. let minulého století. Clarkův výkon na Hancockově albu Thrust (1974), a zejména píseň "Actual Proof", jsou často citovány jako jeden z nejlepších příkladů přímočarého funky stylu bubnování.

Byl také členem britského jazz-fusion outfitu Brand X, kde se střídal obvykle s Philem Collinsem v letech 1978-1980, který byl vytížen u kapely Genesis. Clark také hrál s mnoha předními hudebníky ze světa jazzu a funku, včetně takových jako Chet Baker, Vince Guaraldi, Fred Wesley, Woody Shaw, Wallace Roney, Eddie Henderson, Tony Bennett, Joe Henderson, Michael Wolff a Charlie Hunter. Vedl také kapelu se dvěma bubeníky s Lenny Whitem a v současné době vede a je na turné s The Wolff And Clark Expedition. Také provozuje clinic přednášky po celém světě. Clark je také znám jako jeden z nejvíce samplujících bubeníků v současné hudbě. Jeho beaty se objevily na záznamech od Prince, NWA, De La Soul, také u Janet Jackson, mezi mnohými.

Členové Frank Pusch
Bass, Keyboards, Percussion (1996-1999)

Je rakušan a pochází z Vídně. Nyní žije Žije ve Fallbrook, California. Je ženatý se Susie Wallner Pusch.

Ukončil školu BRG 5. Pak studoval obory electronika a komunikační inženýrství na škole TGM - Technologisches Gewerbemuseum, Vídeň. Pracoval jako Installer/Technician pro AcuLab Vienna, jako audio engineer pro Austrophon Studio Vienna Concert House a producer/audio engineer pro Fire Merchants. Nyní je vedoucím Renaissance Man.

Vystupoval jako klávesista a zvukový programátor u Brand X.

Frank využil vývoj počítačů a jejich obrovsky zvýšenou kapacitu paměti na výrobu komplikovaných audio programů ze zvukových vzorků. Pracuje s mnoha nahrávacími technologiemi, a zejména zajišťuje kompletní knihovny binaurálně ozvučených s hlavou HMS umělými hlavami a s jinými technikami. Vzorky jsou zaznamenány a umístěny do paměti. MIDI ovládá až 150 těchto vzorků, ke kterým lze přistupovat a přehrávat v "reálném čase".

Členové Marc Wagnon
Bass, Synthesisers, Percussion (1996-1999)

Marc Wagnon se narodil ve Švýcarsku. Studoval klasické bicí na ženevské konzervatoři a zároveň vystupoval jako bubeník v několika jazz-rockových projektech. V roce 1981 se Marc přestěhoval do Spojených států na počátku osmdesátých let ke studiu na Berklee College of Music, kde se specializoval na vibrafon a perkuse. Brzy se stěhoval do New Yorku, kde studoval latinoamerické a západoafrické rytmy, které ovlivnily kulturní rozmanitost při jeho hraní a skládání.

Hrával s brazilskou bubenickou skupinou. Jeho první skupinou v New Yorku byli Shadowlines, v níž působili takoví prestižní hudebníci jako Dave Kikoski, Ray Anderson a Dave Douglas. Marc koncertoval a nahrával hodně ve Spojených státech, Jižní Americe a Evropě s Shadowlines.

Markova záliba ve spojování nových nápadů s hudebními vlivy, kterým byl vystaven v New Yorku jej pobídla k bohaté tvořivosti. Vydal tři sólová alba, které zahrnují příspěvky z jeho jazzových záblesků. Vypomáhal také vytvářet avant-rockovou kapelu Dr. Nerve, se kterou zaznamenal 7 alb. Od poloviny 80. až do 90. let se Markův styl se vyvíjel v obou skládání a volné improvizace, míchání zvuku samplováním a používáním přirozených zvuků při práci s řadou hudebníků na centrální scéně v New Yorku. To jej přivedlo k vytvoření New York Improvisers Group, 10 členný soubor založený hlavně na společné improvizaci.

Dr.Nerve V roce 1990 byl Marc spoluzakladatelem skupiny Tunnels se světově proslulým fretless basistou Percy Jonesem a vydali pět kritiky vysoce ceněných CD v letech 1994 až 2006.

V polovině 90. let se Marc připojil k legendární anglické kapele Brand X a nahrál s nimi album "Manifest Destiny", které vyšlo v roce 1997. V roce 2001 se Marc spojil s jednou z nejslavnějších světových rytmických sekcí, Mike Clark a Paul Jackson (Herbie Hancocka Headhunters), k vytvoření "Conjunction", alba s kořeny v tradičním funku, které posunulo styl jazz-fusion směrem k novým hudebním obzorům. S těmito soubory Marc hodně koncertoval po Americe, Evropě, Japonsku a Brazílii.

V roce 1997 Marc založil Buckyball Music, Inc., společnost se sídlem v New Yorku, která je vyhrazena pro vybudování hudebnické komunity tím, že nabízí výuku, organizování vystupování, nahrávání a videoservis.

Jeho zájem o elektroniku posunul hranice živého vystoupení ke hraní s elektronickým vibrafonem, využívání samplování, "midi" elektronickým bicím nástrojům, kde se stal uznávaným průkopníkem tohoto nástroje. Ve své poslední nahrávce "Earth Is A Cruel Master" měl Marc hlavní podíl na intrumentaci, hraní na paličky, bicí a klávesy. Marc také produkoval a složil několik nahrávek pro zpěvačku Sarah Pillow a bubeníka Mike Clarka mezi mnoha jinými.

Jako pedagog Marc vyučuje studenty všech věkových kategorií již déle než 20 let. Uspořádal několik seminářů na improvizaci na jazzové škole EJMA v Lausanne, Švýcarsko, je také vyučujícím hty na bicí a hudební technologie na hudební škole Filomen M. D'Agostino Greenberg v New Yorku. Prováděl beta testování pro čtení z obrazovky VoiceOver, který je součástí systému MacOS a je velmi zapojen do výroby počítačů přístupných zrakově postiženým hudebníkům. Marc nedávno zveřejnil iBook Drum Talk, který je didaktickou pomůckou pro skupinu bubenických, která nezahrnuje žádnou potřebu předchozí znalosti hudební techniky. Je založena na skupinové dynamice, a tím, že začíná s jednoduchými pojmy, používáním různých temp bicích a polyrytmů, což umožňuje skupině dosáhnout vyšší úrovně složitosti, které by za normálních okolností vyžadovaly delší přípravu.

Od roku 2007 je Marc spolutvůrcem TransMedia projektu Perpetual Motion. Projekt je rozdělen mezi jednotlivými obdobími v historii, je to kombinace vyprávění, dobové hudby a videa, které se zabývá objevy v oblasti vědy a hudby. Dva koncertní programy, jeden zaměřen na Mikuláše Koperníka a druhý na Galileo Galilei, využívají jako vypravěče nejprodávanějšího spisovatele sci Dava Sobela. Jeho vyprávění je doprovázeno avantgardní hudbou renesance a baroka souboru Galileo's Daughters a obrázky, animacemi a videem, pro které Marc vytvořil a namixoval "naživo" při každém představení. Perpetual Motion byla uvedena na několika hudebních festivalech a univerzitách ve Spojených Státech a Kanadě.

Členové Frank Katz
Drums, Percussion, Synthesisers, Vocals (1992-1997)

Frank Katz je jedním z nejzajímavějších objevů po Jack DeJohnette a Tony Williams. Frank začal hrát na bicí ve věku šesti let a objevil se na svém prvním albu v sedmnácti letech. O dva roky později se Frank připojil na fakultě k Drummers Collective, mezinárodně uznávané škole pro bicí a perkuse v New Yorku, kde působí s umělci jako James Blood Ulmer, Peter Fluid a Harvey Swartz. Jeho výuka se zaměřuje na funk, jazz, fusion a reggae.

Frank cestoval hodně s Brand X a objevil se na jejich nahrávce z roku 1992 "X Communication" a jejich posledním albu "Manifest Destiny" z roku 1997.

Členové John Giblin
(Narozen 26. února 1952, Bells Hill, Scotland,
zemřel 14. května 2023, Cheltenham, Scotland)
Bass (1979-1980)


John Giblin je britský a mezinárodně uznávaný kontrabasista a baskytarista, známý svou všestranností obsáhnout jazz, klasiku, rock, folk a avantgardní hudbu.

Začínal hrát v ne moc kvalitních popových kapelach už jako dítě ve Skotsku, později hrál blues a tradiční irskou lidovou hudbu. Když mu bylo 18, někdo mu ukradl jeho starou Fender basu a tak se následující rok věnoval motorovému kolu a cestování. Pak mu někdo zavolal a požádal, aby hrál v jejich kapele, ale neměl žádnou basu, tak hrál na nechutně starou basu jen s E-strunou a A-strunou asi rok. Pak uslyšel v rádiu jednoho dne, že kapela (Manchester, Anglie) potřebovala basáka a dali číslo do rádia. Tak zavolal kapele a dostal práci. Zůstal však s nimi jen několik měsíců a pak se přestěhoval do Londýna. Připojil se ke 14 členné latinské kapele Gonzales, což byla skvělá zkušenost, neboť v něm vzbudila vášeň pro kubánskou a brazilskou hudbu.

Zatímco je nejznámější jako londýnský studiový hráč, z nahrávání filmové a moderní hudby, Giblin také účinkoval živě, nahrával s Peterem Gabrielem, Johny Martynem, Elkie Brooks, Annie Lennox, Phil Collinsem, Kate Bush, Fishem, Alan Parson’s Project, Manfred Man’s Earth Band, Chrisem DeBurgh, s pop-rockovou skupinou Simple Minds, v níž nahradil Dereka Forbese, nahrál tři alba, ale nakonec se vrátil jako studiový hudebník. Proslul svým lyrickým stylem na bezpražcovou basu a mnoho fanoušků si jej všimlo díky písně "Babooshka" v podání Kate Bush. Byl také úzce spojen s umělci jako Kate Bush, David Sylvian, Jon Anderson (Yes), experimentální skupina Brand X, Elton John, Eric Clapton, Paul McCartney, Donovan, Judie Tzuke, Fish, Manfred Mann's Earthband, Roberta Flack, Mark Knopfler, George Martin, David Sylvian, Sting, Wendell Richardson, Joan Armatrading a mnoha dalšími. Nedávno také dělal i avantgardní nahrávky Scotta Walkera (včetně alba "Tilt").

V nedávné době se Giblin se posunul dál ve směru akustické basy, kde mezi jeho aktuální projekty patří spolupráce s hudebníky jako bubeník Peter Erskine (z Weather Report), pianista Alan Pasqua (z Tony Williams Lifetime).

Kate Bush si jej vybrala, aby vystupoval v kapele na její dlouho očekávané comebackové show v londýnském Hammersmith Apollo v roce 2014. Vystoupení s názvem "Before The Dawn" byla zachycena na stejnojmenném živém albu.

John Giblin, který pracoval s umělci jako Kate Bush a Peter Gabriel, zemřel 14. května 2023 v Cheltenhamu po boji s nemocí. Bylo mu 71 let. Zprávu sdílel producent Robert M. Corich na Facebooku, smrt hudebníka potvrdila ve svém příspěvku na Facebooku i kapela Osibisa, se kterou nedávno spolupracoval. Opustil nás tak další basový velikán John Giblin, který pracoval s umělci jako Kate Bush a Peter Gabriel či Brand X.

Členové Danny Wilding
(Narozen ***)
Flute (1996-1999)


Danny Wilding začal hrát na flétnu v roce 1972 a ve svých 70 letech stále vytváří krásnou hudbu. Když si člověk pomyslí na pohádkový konec nebo na jinou světskou říši, hudba bude divoký originál. Wilding říká, že jeho hudbu řídí jeho víra. Můžete to vidět na ohromujícím množství charitativní práce, kterou dělá. Od malých škol, které hledají sbírku, až po charity na venkově, Danny je všechny hrál. Danny naposledy vystupoval na benefiční akci Walton County Coastal Branch Library. Danny Wilding lze najít nahoru a dolů 30A od událostí galerie po formální soukromé funkce. Pokud máte šanci, musíte zažít magii, která protéká jeho hudbou. Danny se často objevuje v rádiu skladatelů 30A a vystupuje pro kohokoli, kdo má to štěstí, že tam je.

Členové
(Narozen 23. října 1952, Colmar, Haut-Rhin, Francie,
Zemřel 3. května 2005, Sainte-Marie-aux-Mines, near Strasbourg)
Drums, Percussion (1997-1999)


Pierre Moerlen byl francouzský bubeník a perkusionista, nejznámější ze spolupráce s kapelou Gong, Mike Oldfieldem a jako Pierre Moerlen's Gong.

Pierre Moerlen se narodil v Colmar (Haut-Rhin), byl třetí z celkem pěti dětí. Jeho otec Maurice Moerlen byl slavný varhaník (jedním z jeho učitelů byl Maurice Duruflé) a jeho matka byla učitelkou hudby. Všech pět Moerlenových dětí se učilo hudbu se svými rodiči a všichni se stali hudebníky. Pierrův mladší bratr Benoît Moerlen je také bubeníkem (pracoval také s Gong a Oldfieldem).

Pierre opustil odjel z Colmaru do Štrasburku, kde se učil na bicí s Jeanem Batigne, zakladatelem Les Percussions de Strasbourg. Byl také členem dvou rockových a rock-jazzových kapel, včetně Hasm Congélateur, v níž působil budoucí kytarista Magma Gabriel Federow, jejichž nejvýznamnějším vystoupením bylo to pod širým nebem na Seloncourt Festival v září 1972, kde předskakovali kapelám Ange, Genesis a Matching Mole Roberta Wyatta.

V lednu 1973 se Pierre připojil ke kapele Daevid Allena Gong, s níž debutoval na albu "Angel's Egg". V červnu 1973 byl požádán šéfem Virgin Richardem Bransonem, aby hrál na bicí s Mike Oldfieldem na premiéře jeho slavné "Tubular Bells", kde nahradil neschopného Roberta Wyatta. Steve Hillage, kytarista Gong se také zúčastnil. V letech 1975 až 1987, počínaje albem "Ommadawn", se Pierre stal Oldfieldovým vyvoleným perkusistou pro jeho alba a koncertní turné.

Pierre několikrát odešel a vrátil se kapely Gong, mezitím koncertoval s Percussions de Strasbourg, s nimiž spolupracoval na Musik im Bauch od Karlheinze Stockhausena a Hiérophonie V od Yoshihisy Tairy na mezinárodním festivalu moderního umění de Royan, 1975. Třebaže nahrál s Gong album "You", odešel těsně před turné na jeho podporu. V létě roku 1975, v době kdy zakladatel Daevid Allen odešel, přiměl se k návratu, aby vedl kapelu společně s Didierem Malherbe a Steve Hillagem. Ale krátce nato ji sám opustil, jen se objevil se na několika skladbách příštího alba "Shamal". Další série v sestavě změny vedly k albu "Gazeuse" (vydané jako "Expresso" v USA) s Allanem Holdsworthem na kytaru, na základě čehož Malherbe odešel, což byl po odcházejícím Moerlenovi poslední spojení s "klasickou" sestavou Gong. Udržel název pro další album "Expresso II", ale aby nedošlo k záměně koncertů kapely, bylo často nazýváno jako Gong-Expresso. Vzhledem k tomu, že to nebylo dostatečně jasné, požívala kapela název Pierre Moerlen's Gong (PMG) od roku 1978.

V tomto období kapela, v níž hráli američtí hudebníci Bon Lozaga (kytara) a Hansford Rowe (baskytara), hrála jazz fusion styl spíše než starou psychedelii ovlivněnou Canterbury scénou. V roce 1978 kapela PMG byla vyvázána ze smlouvy s Virgin a podepsala novou s Arista, u které vydali alba "Downwind" (1979), "Time Is The Key" (1979), "Live" (1980) a "Leave It Open" (1980). Během tohoto období Moerlen pravidelně koncertoval v zahraničí s Mike Oldfieldem.

PMG pozastavila činnost v roce 1981 po ukončení turné po Severní Americe a Evropě na konci roku 1980. Později téhož roku se Moerlen krátce připojil k Magma jako druhý bubeník. Po 10. výročním turné Mike Oldfielda v roce 1983 nastoupil do švédské progresiv-symphonické kapely Tribute (1985-1987). PMG se zreformovala pro dvě alba a turné na konci 80. let. Poté, co strávil několik let jako orchestrální hudebník z různých muzikálech, se vrátil do aktivní hudební činnosti v roce 1997, kdy nastoupil do britské jazz-rockové outfitu Brand X pro mezinárodní turné v roce 1997. Později téhož roku, byl požádán, aby se připojil znovu ke Gong, s níž koncertoval až do roku 1999. Pak se soustředil na zformování nové sestavy PMG a nového repertoáru, což vyústilo v záznam živého alba "Pentanine", z koncertu konaného v Moskvě v roce 2002.

Pierre Moerlen nečekaně zemřel dne 3. května 2005 z přirozených příčin. V době své smrti právě zkoušel s novou reinkarnaci Pierre Moerlen's Gong.

Členové Phil Spinelli
(London, United Kingdom)
Vocals, Drums, Percussion (1975)


Nastoupil do kapely Brand X v roce 1975 jako náhrada za původního bubeníka Johna Dylana, ale vdržel tam jen krátce. Nahrál také desku "Alpha Waves" (1976) s kapelou Locust. Spolu s ním tam hráli i členové Brand X John Dillon a Peter Bonas.

Phil je zkušený profesionál, bývalý hudebník Island Records a studiový hudebník. Zpívá, hraje na klávesy, vyučuje hru na bicí. Spolupracoval s Philem Collinsem a mnoha dalšími. Studoval teorii hudby na Berklee College v Bostonu, USA. Studoval u předního britského učitele na bicí a odborníka Boba Armstrong v jeho mistrovské třídě. Má rozsáhlé zkušenosti s živým vystupováním, koncertováním a podporováním umělců. Koncertoval v Evropě, Skandinávii, na Dálném východě i Středním východě.

Zformoval svoji vlastní kapelu a má zkušenosti s použitím záznamové a audio techniky.

Zpět
Studio albums:
1997 Missing Period
1997 Manifest Destiny
1992 Xcommunication
1982 Is There Anything About? UK #93
1980 Do They Hurt? US #204
1979 Product US #165
1978 Masques
1977 Moroccan Roll UK #37, US #125
1976 Unorthodox Behaviour US #191

Live albums:
2018 Locked & Loaded
2017 But Wait... There's More! / Live 2017
2016 Live From New York (The Official Bootleg Series)
2016 Live From Stockholm (The Official Bootleg Series)
2015 Live From Chicago (The Official Bootleg Series)
2015 Live From Ronnie Scotts (The Official Bootleg Series)
2015 Live From San Francisco (The Official Bootleg Series)
2005 Live At The Bottom Line NYC
1999 Timeline
1998 Masques Off
1995 Live At The Roxy L.A.
1977 Livestock
1976 Marquee Club 76'
Kompilace:
2014 Nuclear Burn (4CD boxset)
2005 Macrocosm - Introducing...
2003 Trilogy
1998 X-Files: A 20 Year Retrospective
1997 A History: 1976-1980
1996 Brand X Featuring Phil Collins – Why Should I Lend You Mine
1992 The Plot Thins - A History Of Brand X
1986 Xtrax
1976 BBC Session

Jack Lancaster & Robin Lumley
1996 Marscape (reedice)
1976 Marscape
1975 The Rock Peter And The Wolf

Další nahrávky:
2013 Tsar
2010 Only Visions
1978 Pleasure Signals


Skupina:
Phil Collins - Drums
John Goodsall - Guitars
Presto Heyman - Percussion
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards
Diskografie Missing Period
1997 CD Outer Music OM 1004
1998 CD Blueprint 4196

Seznam skladeb:
01. Dead Pretty (7:11)
02. Kugelblitz (11:03)
03. Ancient Mysteries (7:19)
04. Why Won't You Lend Me Yours? (8:46)
05. Miserable Virgin (8:55)
06. Tito's Leg (7:23)
Total Time: (50:47)

Producer: Brand X
Mastered at J-Labs, Hollywood, CA and Cyberella Studios, Baltimore, MD
Cover Design: Franz Pusch, Shawn Ahearn
Graphic Design: Sheri Neville
Executive-Producer: Sami Kaneda, Shawn Ahearn
Mastered: Doug Milton, Judson Leach, Keith Lewis (05)
Technical Assistance: Mark Tessier
Toto album představuje dříve známé nahrávky Brand X z let 1975-1976 a je sestaveno ze ztracených studiových pásků.

Skupina:
Ronnie Ciago - Tamtam, Rainstick, Shaker, Udu
John Goodsall - Organ, Synthesizer, Guitars, Guitars (rhythm), Sitar, Narrator, Orchestra, Sampling, Tubular Bells, Wah Wah Guitar, MIDI Guitar
Percy Jones - Keyboards, Sound Effects, Special Effects, Fretless Bass, Sequencing, Wah Wah Bass
Marc Wagnon - Synthesizer, Bass, Vibraphone, MIDI vibes
Franz Pusch - Synthesizer, Bass, Percussion, Keyboards, Programming, Sound Effects, Vocals
Danny Wilding - Flute
Frank Katz - Drums, Vocals
Diskografie Manifest Destiny (Trilogy I)
Vyšlo 25. února 1997, CD: Purple Pyramid CLP 9940-2 (US), Outer Music OM-1002 (Germany), Cleopatra 9940

Seznam skladeb:
01. True to the Clik (Goodsall,Franz Pusch) (5:22)
02. Stellerator (P.Jones) (6:14)
03. Virus (Goodsall,Franz Pusch) (7:53)
04. XXL (Goodsall) (5:51)
05. The Worst Man (P.Jones) (4:32)
06. Manifest Destiny (Goodsall,P.Jones,Wagnon,Katz) (4:10)
07. Five Drops (Marc Wagnon) (3:51)
08. Drum Ddu (P.Jones) (5:47)
09. Operation Hearts and Minds (Goodsall) (4:39)
10. Mr. Bubble Goes to Hollywood (P.Jones,Frank Katz) (2:27)
Total Time: (50:46)

Recorded and mixed at Total Access, Redondo Beach, California, February 1996
Engineer, Programmed: Franz Pusch
Executive-Producer, Other: Sami Kaneda, Shawn Ahearn
Photography: Mark Tessier
Producer, Engineer: David Hentschel
Technician: Keith Lewis (05)

Skupina:
Percy Jones - Bass, Keyboards (06)
John Goodsall - Guitars, MIDI Guitar, Keyboards & Samples by MIDI Guitar, Keyboards (06)
Frank Katz - Drums
Danny Wilding - Flute (10)
Diskografie Xcommunication (Trilogy II)
Vyšlo 25. září 1992, CD Dutch East 7801, Ozone Records OZ-001 (UK/US)

Seznam skladeb:
01. Xanax Taxi (Goodsall) (5:57)
02. Liquid Time (Goodsall) (4:39)
03. Kluzinski Period (P.Jones) (7:00)
04. Healing Dream (Goodsall) (3:51)
05. Mental Floss (Goodsall) (3:17)
06. Strangeness (P.Jones) (3:23)
07. A Duck Exploding (P.Jones, Goodsall) (6:47)
08. Message To You (Goodsall) (0:25)
09. Church of Hype (P.Jones) (5:54)
10. Kluzinski Reprise (P.Jones, Goodsall) (4:25)
Total Time: (45:38)

Recorded At Grampa Studios
Mastered At Europadisk
Producer: John Goodsall
Engineer: Franz Tusch (04)
Engineer, Mixed: Mick Cantarella
Mastered: Jim Shelton

Skupina:
Phil Collins - Drums & Concussion (01-03)
Percy Jones - Bass (05)
John Giblin - Bass, Whitbread, Vocal (01-04,06)
Robin Lumley - Keyboards & Vocals
J. Peter Robinson - Keyboards (06)
John Goodsall - Guitars (01-05)
Raphael Ravenscroft - Saxophone (02)
Stephen Short - SynDrums & Vocals (04)
Diskografie Is There Anything About?
LP: 1982, Vertigo 6302 212 (Netherlands), Passport Records PB 6016 (US/Canada)
CD: Columbia 484437 2 (Austria, 1.1. 1996)

Seznam skladeb:
01. Ipanaemia (4:30)
02. A Longer April (7:00)
03. Tmiu-Atga (5:07)
04. Swan Song (5:30)
05. Is There Anything About? (7:52)
06. Modern, Noisy, and Effective (3:56)
Total Time: (33:55)

Mixed At Trident Studios, Hitler, London W.1
Producer: Robin Lumley & Brand X
Producer, Mixed: Robin Lumley, Steven Short
Engineer: Colin Green, Craig Milliner, Neil Kernon, Steven Short
Artwork: Bill Smith
Photography: Andrew Douglas

Skupina:
Percy Jones - Bass (01,03-05,07), Vocals (01)
Peter Robinson - Keyboards (01-05,07), Tam-Tam (05,06), Synthesizer (06)
Michael Clarke - Drums (01,03-05,07)
John Goodsall - Guitars (02-07), Vocals (03)
John Giblin - Bass (02,06)
Phil Collins - Drums (02,06)
Robin Lumley - Keyboards (06), Piano (02)
Diskografie Do They Hurt?
Vyšlo 18. dubna 1980
LP: 1980, Passport Records PB 9845 (US), Charisma 9124 059 (Germany), Charisma CA-1-2213 (Canada)
CD: Caroline Blue Plate CAROL 1389-2 (US,1989), Virgin CASCD 1151 (UK), Toshiba EMI Ltd VJCP-68787 (Japan ,2006)

Seznam skladeb:
01. Noddy Goes To Sweden (P.Jones) (4:30)
02. Voidarama (Goodsall) (4:21)
03. Act of Will (Goodsall) (4:43)
04. Fragile! (P.Jones, Peter Robinson) (5:26)
05. Cambodia (Goodsall) (4:31)
06. Triumphant Limp (Goodsall, J.Giblin, Lumley, Collins) (7:34)
07. D.M.Z. (P.Jones) (8:39)
Total Time: (39:44)

Recorded At Startling Studios, Ascot, UK, April 1979
Producer: Brand X, Neil Kernon

Skupina:
John Goodsall - Guitars (except 07), Backing Vocals (01,03)
John Giblin - Bass (01,03,05,06,07,08,09)
Robin Lumley - Keyboards (01,03,05,06,08,09)
Peter Robinson - Keyboards (02,04)
Phil Collins - Drums, Percussion (01,03,05,06,07,08,09), Vocals (01,03)
Percy Jones - Bass (02,04,07)
Morris Pert - Percussion (02,04)
Hosté:
Michael Clarke - Drums (02,04)
Diskografie Product
Vyšlo 1979, LP Charisma 1147
1989 CD Blue Plate CAROL-1390-2

Seznam skladeb:
01. Don't Make Waves (Goodsall) (5:28)
02. Dance Of The Illegal Aliens (P.Jones) (7:50)
03. Soho (Goodsall, Collins) (3:38)
04. Not Good Enough- See Me! (P.Jones, Peter Robinson) (6:29)
05. Algon (where an ordinary cup of drinking chocolate costs .L8.000.000.000) (Lumley) (6:10)
06. Rhesus Perplexus (John Giblin) (3:59)
07. Wal to Wal (P.Jones, Giblin)/
08. ...And So To F... (Collins) (10:44)
09. April (John Giblin) (2:36)
Total Time: (46:54)

Recorded at Startling Studios, Ascot, England, April 1979
Remixed at Farmyard Studios and Startling, June / July 1979
Track A3 and B3.1 recorded at 'Old Croft', Surrey
Producer: Brand X, Colin Green, Neil Kernak
Engineer: Colin Green, Neil Kernon, P. Collins (03,07.1)
Engineer [Remix]: Colin Green, Neil Kernon, Reno Ruocco, Richard Austin
Mastered: Ray Staff

Skupina:
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Peter Robinson - Keyboards
Morris Pert - Percussion, Fender electric piano (03)
Chuck Burgi - Drum
Diskografie Masques
LP 8. září 1978, Charisma 1138
CD 1989, Blue Plate CAROL-1391-2
Toshiba EMI Ltd VJCP-68785 (Japan, 2006)

Seznam skladeb:
01. The Poke (Goodsall) (5:10)
02. Masques (P.Jones, Peter Robinson) (3:16)
03. Black Moon (Morris Pert) (4:48)
04. Deadly Nightshade (Morris Pert) (11:22)
05. Earth Dance (Morris Pert) (6:06)
06. Access to Data (Goodsall) (8:00)
07. The Ghost of Mayfield Lodge (P.Jones) (10:17)
Total Time: (48:59)

Recorded and mixed May–June 1978 at Trident Studios, London
Producer: Robin Lumley
Engineer: Stephen W. Tayler
Engineer Assistant: Colin Green, Mike Donegani, Reno Ruocco

Skupina:
John Goodsall - Guitars, Zone Boxes, Sitar, Space Echo, Backing Vocals
Percy Jones - Bass, Amon Effects, Boxes, Autoharp (07), Marimba (08)
Robin Lumley - Fender Rhodes Electric Piano, Piano, Autoharp (05), Mini-Moog, ARP Odyssey Synthesizer, Clavinet, Pulsar Processor, Space Echo, Backing Vvocals
Phil Collins - Drums, Lead Vocals (01), Piano (03), Frequency Eater
Morris Pert - Percussion
Diskografie Moroccan Roll
Vyšlo duben 1977, LP: Charisma CAS 1126 (UK)
LP: Passport UB 9822 (US)
CD: Virgin CASCD 1126 (UK,1989)

Seznam skladeb:
01. Sun In The Night (Goodsall) (4:25)
02. Why Should I Lend You Mine (When You've Broken Yours Off Already) (Collins) (11:16)
03. ...Maybe I'll Lend You Mine After All (Collins) (2:10)
04. Hate Zone (Goodsall) (4:41)
05. Collapsar (Lumley) (1:33)
06. Disco Suicide (Lumley) (7:55)
07. Orbits (P.Jones) (1:38)
08. Malaga Virgin (P.Jones) (8:28)
09. Macrocosm (Goodsall) (7:24)
Total Time: (49:30)

Recorded In Panavision At Trident Studios, London, Dec. 1976 - Jan. 1977
Mixed At Morgan Studios, London Feb. 1977
Produced: Dennis MacKay and Brand X
Engineered: Stephen W. Tayler
Engineer [Tape Op]: Chris Tsangarides, Geoff Leach, John Brand, Neil Ross, Steve Short
Mastered: Ray Staff
Artwork: George Hardie
Artwork, Photography: Hipgnosis
Photography: Rob Brimson

Skupina:
John Goodsall - Electric Guitars, 12-String Acoustic Guitar (02,07)
Percy Jones - Bass, Fender Fretless Bass, Marimba (05), Acoustic Bass (07)
Robin Lumley - Keyboards, Electric Pianos, Piano, Moog Synthesizer, Clavinet, Space Echo
Phil Collins - Drums, Tambourine, Vibraphone (02), Gong (04)
Hosté:
Jack Lancaster - Soprano Saxophone (07) (ex-Blodwyn Pig)
Diskografie Unorthodox Behaviour
Vyšlo červenec 1976, LP Charisma 6369 977
UK Charisma CAS 1117 LP, US Passport PBC 9819 MC, UK Virgin CASCD 1117 CD
1989 Charisma, Virgin Japan, VJD-28201
1989 CD Blue Plate CAROL-1387-2

Seznam skladeb:
01. Nuclear Burn (6:23)
02. Euthanasia Waltz (5:42)
03. Born Ugly (8:14)
04. Smacks of Euphoric Hysteria (4:30)
05. Unorthodox Behaviour (8:29)
06. Running on Three (4:38)
07. Touch Wood (3:04)
Total Time: (41:00)

All titles composed: Collins / Goodsall / Lumley / Jones
Recorded at Trident Studios, London, Sept. - Oct. 1976
Producer: Brand X & Dennis MacKay
Mixed: Dennis MacKay and Robin Lumley
Engineered, Mixed: Dennis Mackay
Design [Sleeve Design]: Hipgnosis
Titulní skladba je inspirována skladbou "Over Fire Island" od Brian Enovy "Another Green World"<.br> Těchto 7 skladeb doslova přibilo posluchače k zemi a pozitivně naladilo i věčně nespojené hudební kritiky. Zněly jinak než např. od Soft Machine, Gongu nebo Nucleusu.

"Nuclear Burn" vykazuje úžasnou muzikantskou lehkost podání a nesmírnou rytmickou přesnost hráčů, vycvičených na studiových nahrávkách. Collins se zde proměňuje z rockera na jazzmana, že téměř nepoznáváme jeho styl. Ale je to rovněž i Goodsall, který zde s nesmírnou rychlostí, ale i přesností ovládá kytarová pole jako obdivovatel Johna McLaughlina. Jones hraje dravě, ale sound jeho fretless bass je hladivý a laskavě mručivý, zatímco Lumley dokresluje na synthesizer vesmírné zvuky a elektrické smyčce. Rychlé výměny a precizní bubenická práce jsou opravdovým hnacím motorem téhle skladby a v posluchači způsobí 'nukleární požár'. Ďábelská jízda s výtečným prožitkem. "Euthanasia Waltz" je tématem nanejvýš závažným. Přítomna je akustická dvanáctistrunná kytara, elektrické piano Fender-Rhodes se sonizujícími tóny jazzového cítění a kreativní bubenická práce s tepem ponorných basů. Občasné zrychlení je následně zpomalováno a tím více vyniknou jednotlivé jemné finesy v muzikantské interpretaci. Až s erotickou uhrančivostí si pohrává Jones se svými basy. Kontemplativní nálady střídá hudební hravost v tomnejlepším slova smyslu. Zrychlené kytarové doprovody otevírají skladbu "Born Ugly", která má v sobě cosi s funkové uhrančivosti. Lumley zde kouzlí na klavír a Collins a Jones se opět předvádějí v co možná neobvyklejších lichých rytmech a řadě breaků. Do klavírního tématu zabloudí občas klasické prvky snoubící se s jazzem, zatímco kytara funkově odsekává akordy v rychlých výměnách a Collins opět překonává sám sebe. Některé postupy mají mahavishnovské mlžení, ale stále jsme konfrontování s bublající rytmikou až do okamžiku kdy přijde opakující se téma s finálním vyvrcholením. "Smacks Of Euphoric Hysteria" vychází ze základního motivu, do kterého přichází Goodsall svým kytarovým tématem, na který se v unisonu napojuje Lumley a čarovné šamansky znějící basy a bubenické přechody v impresivních náladách otevírají prostor pro další muzikantské kouzlení. Moog synthesizer čeří téma svým měňavým zvukem a přináší sem novou hudební estetiku. Space echo dovršuje podivné zvukové zakončení. Jakoby tikot hodin se propojoval s modulovanými basy Jonesovy baskytary v "Unorthodox Behaviour", která dala albu název. Zvláštní přediva utlumených rytmů a zvuků se zvolna přibližují a za asistence cinkání a bzučení synthesizeru. Jones a Collins pracují jako mlýnské stroje s občasnými rytmickými proměnami, aniž bychom byli ukolébáváni. Místy máte pocit, že jste účastni jamování navzájem si naslouchajících hudebníků, ale pak se zde objeví základní téma. Nechybí zde marimba a štěbetání ptáčků – prostě „pohoda jazz“. "Running Of Three" nás vrátí do dravějších vod. Chvíli ovšem trvá, než nás strhne dravější proud, ale už se vezeme ve značně zrychleném hudebním pendolinu. Collins a Jones jako čtyřtaktní motor dělají prostor Goodsallově kytaře v řadě neohraničených kreacích, do kterých vstupuje Lumley svými klávesovými ornamenty. Suverénní kytarová hra nám tu a tam přivolá famózního Al DiMeolu, tehdejší novou kytarovou hvězdu na americké scéně fusion music. Výbušné téma s řadou barevných kaleidoskopických obrazců. Závěr patří skladbě "Touch Wood". Klavírní party se spojují s akustickou kytarou skutečně s jemným 'dotekem dřeva', které jsou mírně naechovány a přeznívají v prostoru. Celkový dojem tkví v rozostřených impresích a pocitech…
Petr Gratias, 31.01.2013
http://www.rock.cz/clanek/6003-klenoty-albove-historie-jazz-rock-velka-britanie


Skupina:
John Goodsall - Guitars, Synthesizers
Percy Jones - Bass
Kenwood Dennard - Drums, Percussion
Chris Clark - Keyboards
Scott Weinberger - Percussion
Diskografie Locked & Loaded
Vyšlo 4. května 2018, Burning Shed,

Seznam skladeb:
01. Disco Suicide (7:25)
02. Earth Dance (6:47)
03. Euthanasia Waltz (4:33)
04. Isis Mourning (4:56)
05. The Poke (4:52)
06. Nuclear Burn (7:39)
Bonus Track:
07. Cambodia (7:03)
Total Time: (43:15)

Recorded live on June 11 2017 at Long's Park Amphitheater, Lancaster, Pennsylvania
Bonus Track Recorded at The Rose in Pasadena, CA
Mixed: Stephen W Tayler

Skupina:
John Goodsall - Guitars, Synthesizers
Percy Jones - Bass
Chris Clark - Keyboards
Kenwood Dennard - Drums, Percussion
Scott Weinberger - Percussion
Diskografie But Wait... There's More! / Live 2017
Vyšlo 20. července 2017, Burning Shed,

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Intro (1:42)
02. Nightmare Patrol (8:28)
03. Euthanasia Waltz (4:42)
04. Born Ugly (9:58)
05. Isis Mourning (6:29)
06. Nuclear Burn (9:20)
CD 2:
01. Magic Mist (2:32)
02. Why Should I Lend You Mine? (9:10)
03. Okay, Maybe I'll Lend You Mine After All (3:37)
04. Hate Zone (6:03)
05. And So To F (8:32)
06. Malaga Virgen (10:00)
Total Time: (80:33)

Recorded live in January 2017 at Sellersville Theater in Sellersville, Pennsylvania
Recorded: Steve Remote
Mixed: Stephen W. Tayler (Peter Gabriel, U.K., Kate Bush, Bruford, Brand X)
Artwork: Leon Alvarado
Photo: Avraham Bank

Skupina:
Percy Jones - Bass
Kenwood Dennard - Drums
John Goodsall - Guitars
Robin Lumley - Keyboards
Morris Pert - Percussion
Diskografie Live From New York
Vyšlo 29. dubna 2016, Gonzo Multimedia, HST355CD

The Official Bootleg Series Vol X

Seznam skladeb:
01. Radio Announcer Intro (0:45)
02. Smacks Of Euphoric Hysteria / Disco Suicide (12:05)
     a. Smacks Of Euphoric Hysteria (Robin Lumley, John Goodsall, Percy Jones, Phil Collins) (3:36)
     b. Disco Suicide (Lumley) (8:29)
03. Earth Dance (Pert) (7:17)
04. Malaga Virgin (Jones) (9:13)
05. Access To Data (Goodsall) (7:20)
06. Why Should I Lend You Mine If You've Broken Yours Already? (Collins) (10:19)
07. Deadly Nightshade (Pert) (10:38)
08. Nightmare Patrol (Goodsall/Dennard) (10:37)
09. Nuclear Burn (Jones/Goodsall/Lumley/Collins) (6:35)
Total Time: (46:37)

Recorded at Glass Onion (Rochester)
Also titled "Live From New York 1977" on back cover. Tracks 1 to 5 are taken from the 2nd show at Glass Onion - Rochester, NY, on September 28th 1977. Tracks 6 to 9 are from the early set on the same day. The printed tracklist is incorrect: Track 1 is not listed and track 2 is simply called "Disco Suicide"

Skupina:
Skupina:
Percy Jones - Bass
Mike Clark - Drums
Mike Miller - Guitar
J. Peter Robinson - Keyboards
Morris Pert - Percussion
Diskografie Live From Stockholm
Vyšlo 1. dubna 2016, Gonzo Multimedia, HST354CD

The Official Bootleg Series Vol X

Seznam skladeb:
01. Earth Dance (Pert) (16:56)
02. Access To Data (Goodsall) (12:39)
03. Deadly Nightshade (Pert) (27:42)
Total Time: (57:17)

Recorded at Stockholm University
Live from Karhuset (Aka Club Karen), Stockholm, Sweden, 30th March 1978.

Skupina:
Percy Jones - Bass
Mike Clark - Drums
Mike Miller - Guitar
J. Peter Robinson - Keyboards
Morris Pert - Percussion
Diskografie Live From Chicago
Vyšlo 20. listopadu 2015, Gonzo Multimedia, HST307CD
The Official Bootleg Series Vol X

Seznam skladeb:
01. Earth Dance (Pert) (12:01)
02. The Poke (Goodsall) (5:59)
03. Access To Data (Goodsall) (9:19)
04. Dance Of The Illegal Aliens (Jones) (7:53)
05. Ghost Of Mayfield Lodge (Jones) (10:37)
06. The Poke (Reprise) (Goodsall) (5:34)
Total Time: (51:03)

Recorded at Park West, Chicago
Design [Sleeve]: Martin Cook
The title on the backtray and inside the booklet is extended to "Live From Chicago 1978"

Skupina:
Skupina:
Percy Jones - Bass
Phil Collins - Drums
John Goodsall - Guitar
Robin Lumley - Keyboards
Diskografie Live From Ronnie Scotts
Vyšlo 18. září 2015, Gonzo Multimedia, HST341CD

The Official Bootleg Series Vol X

Seznam skladeb:
01. Unorthodox Behaviour (Goodsall, Jones, Collins, Lumley) (6:31)
02. Malaga Virgen (Jones) (10:47)
03. Improvisation (Aka Tito's Leg) (Goodsall, Jones, Collins, Lumley) (7:34)
Total Time: (24:52)

Recorded at Ronnie Scott's
Design [Sleeve]: Martin Cook
Live from Ronnie Scott's, London, September 1976.

Skupina:
Percy Jones - Bass
Kenwood Dennard - Drums
John Goodsall - Guitars
Robin Lumley - Keyboards
Morris Pert - Percussion
Diskografie Live From San Francisco
Vyšlo 20. července 2015, Gonzo Multimedia, HST284CD
The Official Bootleg Series Vol X

Seznam skladeb:
01. Intro / Disco Suicide (Lumley) (10:33)
02. Access To Data (Goodsall) (8:21)
03. Malaga Virgen (Jones) (11:45)
04. Earth Dance (Pert) (7:34)
05. Euthanasia Waltz (Goodsall) (6:02)
06. Deadly Nightshade (Pert) (11:45)
Total Time: (46:37)

Recorded at Old Waldorf Theatre, San Francisco
Photography: Susan Alexander
Live from the Old Waldorf Theatre San Francisco 28th November 1977.

Skupina:
Percy Jones - Bass
John Goodsall - Guitars
Robin Lumley - Keyboards
Phil Collins - Drums
J. Peter Robinson - Piano
Diskografie Live At The Bottom Line NYC (Trilogy III)
Vyšlo 22. července 2005, Buckyball Music, Inc.

Seznam skladeb:
01. Algon (6:48)
02. Dance Of The Illegal Aliens (11:23)
03. Don't Make Waves (6:03)
04. Malaga Virgin (13:14)
05. And So to F (9:09)
Total Time: (46:37)

Recorded In New York City September 27, 1979

(Originální samostatný přebal není k dispozici)
Vyšlo také jako součást 3CD box setu Trilogy v roce 2003 jako třetí CD, první CD bylo album Manifest Destiny a druhé album XCommunication.

Skupina:
Disc one is a live set from Chicago in 1977 featuring:
John Goodsall - Guitars
Robin Lumley - Keyboards
Percy Jones - Bass
Kenwood Dennard - Drums
Morris Pert - Percussion

Disc two is the band as a trio live in New York City in 1992, with:
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Frank Katz - Drums
Diskografie Timeline
Vyšlo 1. ledna 1999, 1. února 200, Buckyball Music, Inc.

Seznam skladeb:
Disc 1: (63:08)
Recorded Live 16.11.1977, Chicago, Il.
01. Disco Suicide (Lumley) (7:08)
02. Nightmare Patrol (Goodsall, K.Denard) (8:22)
03. Why Should I Lend You Mine (Goodsall, P.Jones, Collins) (2:59)
04. Access to Data (Goodsall) (7:46)
05. Nuclear Burn (Goodsall, P.Jones, Collins) (8:22)
06. Euthanasia Waltz (Goodsall) (6:09)
07. Malaga Virgin (P.Jones) (9:51)
08. Deadly Nightshade (Morris Pert) (12:31)
Disc 2: (55:53)
Recorded Live In New York, 21.6.1993
01. Introduction (Goodsall) (1:56)
02. A Duck Exploding (Goodsall, P.Jones, F.Katz) (9:47)
03. Guitar Concerto (Goodsall) (2:41)
04. Thalidomide Squid (Goodsall) (5:53)
05. Strangeness (P.Jones) (6:14)
06. Nuclear Burn/Cambodia (Goodsall, P.Jones, Collins) (6:50)
07. Drum Solo (Frank Katz) (7:10)
08. Church of Hype (P.Jones) (5:39)
09. Healing Dream (Goodsall) (3:46)
10. Macrocosm (Goodsall) (5:57)
Total Time: (119:03)

Arranger: John Goodsall
Engineer: Matt Hathaway
Associate producer: Frank Katz
Engineer, Executive Producer, Remastering: Marc Wagnon
Live koncertní nahrávky z 16. listopadu 1977 v Chicago a z 21. června 1993 z NYC.
Japonská importovaní verze obsahuje i bonusovou skladbu "Why Should I Lend You Mine....(Part Two)".

Skupina:
John Goodsall - Guitars
Chuck Burgi - Drums
Mike Clarke - Drums
Morris Pert - Percussion
Mike Miller - Guitar
Robin Lumley - Keyboards
Percy Jones - Bass
Peter Robinson - Keyboards
Diskografie Masques Off
Vyšlo 1998, Highland, HL157#BX1

Seznam skladeb:
01. Earth Dance (12:39)
02. Access To Data (11:28)
03. Black Moon (8:27)
04. The Ghost Of Mayfield Lodge (13:33)
05. Deadly Nightshade (16:40)
(include Drum. solo)
06. Nuclear Burn (10:36)
Total Time: (73:23)
Nahráno 1. října 1979 v Rainbow Theatre, Londýn, UK.

Skupina:
John Goodsall - Guitars
Phil Collins - Drums, Vocals
Robin Lumley - Keyboards
Percy Jones - Bass
Peter Robinson - Keyboards
Diskografie Live At The Roxy LA
Vyšlo 1995, Heritage Records/Zok Records, UK, ZCDBX010

Seznam skladeb:
01. Disco Suicide (Lumley)
into Algon (Lumley) (14:14)
02. Dance Of The Illegal Aliens (P.Jones) (7:50)11.56
03. Don't Make Waves (Goodsall) (5:31)6.16
04. Malaga vergen (P.Jones) (13:34)
05. ...and So to F... (Collins) (12:23)24
06. Nuclear Burn (Goodsall,P.Jones,Collins,Lumley) (6:23)12.02
Total Time: (59:55)73.26
Nahráno 23. září 1979 v Roxy Theatre, Los Angeles, Kalifornie. (jedna z mnoha existujících nahrávek představení, všechny ale v mizerné kvalitě a neautorizované).

Skupina:
Robin Lumley - Keyboards
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Phil Collins - Drums (02,03,04), Vocals
Kenwood Dennard – Drums (01,05)
Peter Robinson - Keyboards
Diskografie Livestock
Vyšlo 1977, Charisma UK, CLASS 5
1989, Charisma, Virgin Japan VJD-28203 Japan

Seznam skladeb:
01. Nightmare Patrol (7:56)
02. Ish (8:28)
03. Euthanasia Waltz (Live) (5:24)
04. Isis Mourning (Parts One And Two) (10:16)
05. Malaga Virgen (8:28)
Total Time: (40:32)

Mixed At Trident Studios, London, August 1977
Producer: Brand X
Engineer: Jerry Smith
Assistants: John Brand, Steve Short, Neil Ross
Sleeve design and photos: Hipgnosis
Equipment: Steve Hall, Pete Donovan
Recorded on the Manor Mobile At Ronnie Scotts, London, Aug/Sept, 1976 and At Hammersmith Odeon and the Marque Club, London August 1977.

Skupina:
Robin Lumley - Keyboards
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Moris Pert - Percussion
Phil Collins - Drums, Vocals
Diskografie Marquee Club 76'
Vyšlo 1976,

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Running on Three
02. Tales of Ancient Mysteries
03. Kugel Blitz
04. Why Should I Lend you Mine
05. Born Ugly
Disc 2:
06. Malaga Virgen
07. Tunisian Faces
08. Talk and Tuning
09. Nuclear Burn
10. Smacks of Euphoric Hysteria
Total Time: (00:00)
Nahráno v Marquee Club, Londýn, VB dne 30. července 1976.


Skupina:
U studiových desek - viz řadové desky
Percy Jones - Bass
John Goodsall - Guitars
Robin Lumley - Keyboards (CD3)
Peter Robinson - Piano (CD3)
Marc Wagnon - Electronic Vibes (CD1)
Franz Push - Keyboards (CD1)
Danny Wilding - Flute (CD2)
Phil Collins - Drums (CD3)
Frank Katz - Drums (CD1,CD2)

Sestava BBC Session, 8.3.1976:
(nahráváno 26.2.1976)
Jones, Lumley, Goodsall, Collins

Sestava BBC Session, 15.7.1976:
Jones, Lumley, Goodsall, Collins
Preston Heyman - Percussions

Remastered At Abbey Road Studios
Coordinator [Release]: Steve Hammonds
Design: Hugh Gilmour
Liner Notes [2014]: Malcolm Dome
Diskografie Nuclear Burn
(4CD boxset), vyšlo červen 2003/2014

Seznam skladeb:
CD 1:
Unorthodox Behaviour (1976)
01. Nuclear Burn
02. Euthanasia Waltz
03. Born Ugly
04. Smacks Of Euphoric Hysteria
05. Unorthodox Behaviour
06. Running On Three
07. Touch Wood
BBC Session (8.3.1976)
08. The Ancient Mysteries
09. Born Ugly
10. Kubit Blitz
Livestock (1977)
11. Nightmare Patrol
CD 2:
01. -Ish
02. Euthanasia Waltz
03. Isis Mourning (Part 1 & 2)
04. Malaga Virgen
Moroccan Roll (1977)
05. Sun In The Night
06. Why Should I Lend You Mine (When You've Broken Yours Off Already)...
07. ... Maybe I'll Lend You Mine After All
08. Hate Zone
09. Collapsar
10. Disco Suicide
11. Orbits
12. Malaga Virgen
CD 3:
11. Macrocosm
BBC Session (15.7.1976)
02. Malaga Virgen
Masques
03. The Poke
04. Masques
05. Black Moon
06. Deadly Nightshade
07. Earth Dance
08. Access To Data
09. The Ghost Of Mayfield Lodge
Product (1979)
10. Don't Make Waves
11. Dance Of The Illegal Aliens
CD 4:
01. Soho
02. Not Good Enough - See Me!
03. Algon (Where An Ordinary Cup Of Drinking Chocolate Costs L8,000,000,000)
04. Rhesus Perplexus
05. Wal To Wal
06. ...And So To F...
07. April
Do They Hurt? (1980)
08. Noddy Goes To Sweden
09. Voidarama
10. Act Of Will
11. Fragile
12. Cambodia
13. Triumphant Limp
14. D.M.Z.
Total Time: (00:00)
Set Box obsahuje desky Unorthodox Behaviour, Moroccan Roll, Masques, Product, Do They Hurt? a některé nevydané skladby, nějaké nahrávky z BBC studia.

Skupina:
Percy Jones - Bass
John Goodsall - Guitar
Robin Lumley - Keyboards
Peter Robinson - Piano
Phil Collins - Drums

Diskografie Trilogy
3CD, vyšlo 2003, Buckyball Records, BR011

Seznam skladeb:
Manifest Destiny
01. True To The Click (Franz Pusch, John Goodsall) (5:29)
02. Stellarator (Percy Jones) (6:17)
03. Virus (Franz Pusch, John Goodsall) (7:56)
04. XXL (John Goodsall) (5:51)
05. The Worst Man (Percy Jones) (4:32)
06. Manifest Destiny (Frank Katz, John Goodsall, Marc Wagnon, Percy Jones) (4:10)
07. Five Drops (Marc Wagnon) (3:52)
08. Drum Ddu (Percy Jones) (5:50)
09. Operation Hearts And Minds (John Goodsall) (4:40)
10. Mr. Bubbles Goes To Hollywood (Frank Katz, Percy Jones) (2:26)
Total Time: (51:03)
X Communication
01. Xanax Taxi (John Goodsall) (5:57)
02. Liquid Time (John Goodsall) (4:39)
03. Kluzinski Period (Percy Jones) (7:00)
04. Healing Dream (John Goodsall) (3:53)
05. Mental Floss (John Goodsall) (3:19)
06. Strangeness (Percy Jones) (3:24)
07. A Duck Exploding (John Goodsall, Percy Jones) (6:47)
08. Message To You (John Goodsall) (0:27)
09. Church Of Hype (Percy Jones) (5:53)
10. Kluzinski Reprise (John Goodsall, Percy Jones) (4:29)
11. Zero DB (Frank Katz) (4:52)
Total Time: (50:40)
Live CD
01. Algon (Robin Lumley) (6:48)
02. Phil Collins Commentary (Feat. Phil Collins) (1:58)
03. Dance Of The Illegal Aliens (Percy Jones) (11:23)
04. Robin Lumley Commentary (Feat. Robin Lumley) (2:03)
05. Don't Make Waves (John Goodsall) (6:02)
06. Robin Lumley Commentary (Feat. Robin Lumley) (1:24)
07. Phil Collins Commentary (Feat. Phil Collins) (0:42)
08. Malaga Virgen (Percy Jones) (13:15)
09. Phil Collins Commentary (Feat. Phil Collins) (1:36)
10. And So To F (Phil Collins) (9:11)
Total Time: (54:22)
CD3 Recorded in New York City, 9/27/1979
Dvě studiové desky Brand X "Manifest Destiny" a "Xcommunication". Doplněny byly živou nahrávkou kapely z roku 1979 s kapelou ve složení Percy, John, Phil Collins, Robin Lumley a Peter Robinson.

Skupina:
Phil Collins - Drums, Sitar, Vocals
Peter Manning Robinson - Keyboard Accordian
Mike Clarke - Drums
John Giblin - Bass
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards
Morris Pert - Percussion
Diskografie Macrocosm - Introducing...
Vyšlo 2. září 2003, UK EMI Records INTROCD 2CD

Seznam skladeb:
01. Hate Zone (4:42)
02. Sun In The Night (4:23)
03. Nuclear Burn (6:23)
04. Euthanasia Waltz (Live) (5:24)
05. Don't Make Waves (5:31)
06. Maybe I'll Lend You Mine After All (2:10)
07. Algon (Where An Ordinary Cup Of Drinking Chocolate Costs L8,000,000,000) (6:10)
08. Black Moon (4:47)
09. Isis Mourning (Parts One And Two) (10:16)
10. And So To F... (6:28)
11. Touch Wood (3:03)
12. Voidarama (4:26)
13. Macrocosm (7:22)
Total Time: (71:05)

Skupina:
John Goodsall - Guitars (01-03,05-10,12,14-18,23), MIDI-Guitar (01,02,05,12), Acoustic Guitar (04), 6 & 12 string acoustic guitars (11), lead vocals (23)
Van Manakas - Guitars (13)
Jeff Llewelyn - Guitars (21)
Malcolm Bruce - Vocals (19), Guitars (19), Keyboards (19)
Percy Jones - Bass (1-3, 5-10, 13, 19-22), Programming (20), Synthesizer (22)
Mick McClinden - Bass (17,18,23)
Donny Harvey - Bass (15,16)
Doug Lunn - Bass (12)
John Giblin - Bass (14)
Phil Collins - Drums (08,09,14)
Frank Katz - Drums (01-03,05,13,22)
Mike Barsimanto - Drums (17,18,23)
Pierre Moerlen - Drums (06,19)
Mike Clarke - Drums (07,21)
Bill Bruford - Drums (15,16)
Chester Thompson - Drums (12)
Morris Pert - Percussion (07,08,09)
Preston Heyman - Percussion (08)
Marc Wagnon - MIDI-vibes (13)
Ronnie Ciago - Tabla (11), Udu Drum (11), African Bell (11), Gong (11), Shaker (11), Keyboards (11)
Robin Lumley - Keyboards (07-09)
Bayete - Keyboards (15,16), Vocals (16)
Kris Sjobring - Keyboards (06)
Franz Pusch - Synthesizers (03)
Danny Wilding- Flute (14)
Krash - Vocals (17,18), Backing Vocals (23)
Shankar - Violin (21)
Diskografie The X-Files: A 20 Year Retrospective
Vyšlo 1998, Musea, Francie, FGBG 4383.AR
26. řijna 1999

Seznam skladeb:
DISC 1: BRAND X FILES
01. X-Files Theme [Live] (0:00)
02. Nuclear Burn/Cambodia [Live] (6:47)
03. True to the Click (5:30)
04. Healing Dream [Remastered] (0:00)
05. Thalidomide Squid [Live] (0:00)
06. Born Pretty in a Disco [Live] (0:00)
07. Nody Goes to Sweden [Live] (0:00)
08. Kugelblitz (10:57)
09. Don't Make Waves [Live] (5:21)
10. John "No" Doe [Studio Outtake] (0:00)
DISC 1: eX TRACKS
01. Dance Of Life (0:00)
02. Saladin (0:00)
03. Inseminator (0:00)
04. G. Storm (0:00)
05. Measure The Sky (0:00)
06. Here I Am Now (0:00)
07. Animal (0:00)
08. Love Notes (0:00)
09. The Ocean (0:00)
10. Last Of The Mohicans (0:00)
11. $10,000 Bookshelf (5:19)
12. Finger Power (6:50)
13. From a Mountain Top (4:42)
Total Time: (00:00)

Executive producers: John Goodsall & Percy Jones
Produced: David Hentschel (03)
Mastering: Judson Leach
Engineer, Production Engineer: Bobby Owsinski, Mick Cantarella, Kevin Gilbert
Engineer, Production Engineer, Technical Advisor: Keith Lewis
Technical Advisor: Rich Stanmyre
Skladba "John "No" Doe" velmi jednoduchá, ale raritní nahrávka "Genocide Of The Straights" z 12' singlu. "X-Cerpts". Compilation obsahuje na druh0m disku skladby vedlejších projektů členů Brand X.

Skupina:
Phil Collins - Drums, Vocals (01-06)
John Goodsall - Guitars (01-10)
Percy Jones - Bass (01-10), Marimba (03-05)
Robin Lumley - Keyboards (01,02
Morris Pert - Percussion (03-09)
Chuck Burgi - Drums (07)
Peter Robinson - Keyboards (07,08,10)
Jack Lancaster - Various Wind Instruments
Mike Clark - Drums (08,09,10)
Diskografie A History: 1976-1980
Vyšlo 21. října 1997, CD: Caroline-1116

Seznam skladeb:
01. Nuclear Burn (6:23)
02. Born Ugly (8:15)
03. Why Should I Lend You Mine? (11:12)
04. Disco Suicide (7:09)
05. Sun In The Night (4:23)
06. Isis Mourning, Part 2 (4:41)
07. The Poke (5:09)
08. Dance Of The Illegal Aliens (7:50)
09. Pool Room Blues (3:01)
10. Cambodia (4:32)
Total Time: (62:35)

Sleeve note: Steve Welsch

Skupina:
Phil Collins - Drums, Vocals
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards
Diskografie Brand X Featuring Phil Collins – Why Should I Lend You Mine
Vyšlo 1996, Holandsko, Disky, VI 867242

Seznam skladeb:
01. Nuclear Burn (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (6:20)
02. Touch Wood (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (3:02)
03. Hate Zone (Goodsall) (4:40)
04. Euthanasia Waltz (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (5:39)
05. Running Of Three (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (4:37)
06. Sun In The Night (Goodsall) (4:21)
07. Born Ugly (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (8:13)
08. Why Should I Lend You Mine (When You've Broken Yours Off Already) (Collins) (11:16)
09. ...Maybe I'll Lend You Mine After All (Collins) (2:05)
10. Unorthodox Behaviour (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (8:26)
11. Malaga Virgen (Percy Jones) (8:26)
12. Smacks Of Euphoric Hysteria (Goodsall, P.Jones, Collins, Lumley) (4:26)
13. Macrocosm (Goodsall) (7:21)
Total Time: (62:35)

Skupina:
Sestavy jako na originínálních albech.
Diskografie The Plot Thins - A History Of Brand X
Vyšlo říjen 1992, Virgin Records, CDVM 9005br> vyšlo 1 Mar 2003, EMI UK

Seznam skladeb:
01. Nuclear Burn (6:23)
02. Born Ugly (8:15)
03. Why Should I Lend You Mine (When You've Broken Yours Off Already) (11:13)
04. Disco Suicide (7:09)
05. Malaga Virgen (8:28)
06. Isis Mourning (Part I) (4:42)
07. The Poke (5:09)
08. Dance Of The Illegal Aliens (7:50)
09. Algon (Where An Ordinary Cup Of Drinking Chocolate Costs L8,000,000,000) (6:10)
10. Triumphant Limp (7:30)
Total Time: (72:49)
Všechny skladby se objevily na originálních vydáních, kromě skladby 09, která je nahrána naživo v Roxy, Los Angeles, 23. září 1979 a lze ji nalézt také na CD "Live at the Roxy".

Skupina:
John Goodsall - Guitars
John Giblin - Bass (01,06,08)
Percy Jones - Bass (02-05,06,09)
Chuck Bürgi - Drums (09)
Phil Collins - Drums, Percussion, Other [Concussion] (01,03,05,06-08), Vocals (01,06)
Kenwood Dennard - Drums (09)
Morris Pert - Electric Piano [Fender] (02)
Robin Lumley - Keyboards, Other [Gunfire, Chainsaw] (01,03,05-08)
Steven Short - Electronic Drums (08)
Chuck Bürgi - Drums (09)
Kenwood Dennard - Drums (09)
Mike Clark - Drums (02,04)
Peter Robinson - Keyboards (02,04)
Morris Pert - Percussion (02,03,05,07,09)
Diskografie Xtrax
Vyšlo 1. leden 1986, LP: Passport Records, PB 6054
CD: Passport Records, PBCD 6054, Japan


Seznam skladeb:
01. Don't Make Waves (5:28)
02. Blackmoon (4:48)
03. Maybe I'll Lend You Mine Anyway (2:09)
04. Cambodia (4:31)
05. Hate Zone (4:41)
06. Soho (3:47)
07. Nuclear Burn (6:23)
08. Ipaneamia (4:30)
09. Nightmare Patrol (Live) (7:50)
Total Time: (44:07)

Seznam skladeb na CD z roku 1998 (vč. bonusů):
01. Don't Make Waves (5:25)
02. And So To F (6:29)
03. Black Moon (4:46)
04. Maybe I'll Lend You Mine Anyway (2:04)
05. Hate Zone (4:42)
06. Collapsar (1:35)
07. Malaga Virgen (Live) (9:04)
08. Soho (3:39)
09. Nuclear Burn (6:19)
10. Ipaneamia (4:29)
11. Sun In The Night (4:26)
12. Swansong (5:26)
13. Nightmare Patrol (Live) (7:57)
Total Time: (66:21)

Compiled: Jim Cuomo
Hudba v této kolekci pochází z následujících Brand X alb: Unorthodox Behaviour (1976) [07], Moroccan Roll (1977) [03,05], Livestock (1977) [09], Masques (1978) [02], Product (1979) [01,06], Do They Hurt? (1980) [04], Is There Anything About? (1982) [03].

Skupina:
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass
Robin Lumley - Keyboards
Phil Collins - Drums & Percussion
Preston Hayman - Percussion (01,02)
Diskografie BBC Session
Vyšlo 1976,

Seznam skladeb:
John Peel Sessions z 15.7.1976
01. Why Should I Lend You Mine...
You've Broken Yours Off Already? (9:02)
02. Malaga Virgen (9:02)
John Peel Sessions z 26.2.1976
03. Kubic Blitz (Kugelblitz) (11:11)
04. Born Ugly (7:18)
05. The Ancient Mysteries (7:44)*
Total Time: (44:17)

* jako "Look Out, It's Behind You"
Skladby 01 a 02 se vysílaly dne 8.3.1976Skupina:
Jack Lancaster - Lyricon, Soprano Saxophone, Alto Saxophone, Tenor Saxophone, Flute [Tenor, Bamboo, Glass], Violin, Gong [Water], Panpipes
Robin Lumley - Piano [Acoustic], Electric Piano, Harmonium, Synthesizer [Moog, String, Arp], Autoharp, Organ [Hammond]
Hosté:
John Goodsall - Electric Guitar, Acoustic Guitar [6-string], Twelve-string Guitar
Percy Jones - Acoustic Bass, Electric Bass, Percussion [Electronic Sequencer], Gong [Water]
Philip Collins - Drums, Percussion*
Morris Pert - Percussion
Bernie Frost - Voice
Simon Jeffes - Koto
Diskografie Jack Lancaster & Robin Lumley - Marscape
Vyšlo 25. března 1996, LP Zok Records, ZCDMS012

Seznam skladeb:
01. Take-Off (3:09)
02. Sail On Solar Winds (2:48)
03. Arrival (1:52)
04. Phobos And Deimos (4:50)
05. With A Great Feeling Of Love (A) (2:47)
06. With A Great Feeling Of Love (B) (2:14)
07. Olympus Mons (5:22)
08. Homelight (3:26)
09. Hopper (4:22)
10. Dust-Storm (3:28)
11. Blowholes (The Pipes Of Mars) (3:06)
12. Realisation (6:13)
13. Release (2:17)
Total Time: (45:54)

Bonus Tracks:
14. With A Great Feeling Of Love (single version)
15. Hopper (single version)

Recorded, Mixed & Mastered At Trident Studios
Composed, Arranged: Jack Lancaster, Robin Lumley
Producer: Jack Lancaster, Robin Lumley
Arranged By [Brass]: Jack Lancaster
Arranged By [String Quartet]: Simon Jeffes
Engineer: Jerry Smith
Engineer [Assistant]: Geoff Leach, Neil Ross, Steve Taylor, Steven Short
Engineer [Cut]: Ray Staff
Executive Producer: Chris Youle
Programmed [Arp Synthesizer]: Geoff Leach
Producer [Assistant]: Jerry Smith
Jedná se o reedici alba z roku 1976 prostřednictvím Esoteric / CherryRed dne 25. března 2022, které bylo remasterováno na základě původních mastertapes a přineslo plně zrestaurované umělecké dílo, včetně brožury s esejí a rozhovorem s Jackem Lancasterem.

Skupina:
Jack Lancaster - Lyricon, saxophone, Flutes, Watergong
Robin Lumley - Piano, Harmonium, Synthesizers, Autoharp, Hammond Organ
Hosté:
John Goodsall - Guitars
Percy Jones - Bass, Electronic Percussion, Watergong
Phil Collins - Drums, Percussion
Bernie Frost - Vocals
Simon Jeffes - Koto
The Simon Jeffes Sring Quartet
Diskografie Marscape
Vyšlo 1976
LP Ozone OZ-005-2 (1976)
CD Verdant Records V3 (1997)

Seznam skladeb:
01. Take Off (Into Earth Orbit) (3:08)
02. Sail on Solar Winds (The Journey) (2:48)
03. Arrival (Into Martian Orbit) (1:53)
04. Phobos and Deimos (The Twin Moons of Mars) (4:49)
05. With A Great Feeling of Love: Inner Warmth and Feelings of Affinity (2:46)
06. With a Great Feeling of Love: Marscape: Outer Cold and Icy Silence (2:14)
07. Olympus Mons (5:22)
08. Homelight (Reflecting on Distant Earth) (3:26)
09. Hopper (Machine for Negotiating the Rough Martian Terrian) (4:21)
10. Dust Storm (3:28)
11. Blowholes (The Pipes OF Mars) (3:06)
12. Realization (6:13)
13. Release (2:17)
Total Time: (45:33)

Recorded on 1976 at Trident Studios
Producer: Dennis Mackay
Album projektu Marscape Jacka Lancastera a Robina Lumleyho s hostujícím Phil Collinsem bylo v podstatě "tajné" album Brand X. Projekt vznikl mezi debutovými alby Brand X "Unorthodox Behaviour" a "Moroccan Roll". Jack Lancaster a Robin Lumley napsali skladby, když Phil Collins poprvé cestoval jako hlavní zpěvák s Genesis. Nakonec bylo koncepční album Lancaster/Lumley Marscape nahráno za pomoci kolegů z Brand X Johna Goodsalla, Percyho Jonese a Phila Collinse a dalších hostujících hudebníků, jako je Morris Pert na perkuse, kterého Lumley znal již z jiných produkcí, s producentem Dennisem Mackayem v Trident Studios. Album bylo nahráno a vydáno v roce 1976 a bylo složeno a koncipováno u příležitosti přistání sondy Viking 2 Explorer na Marsu v září téhož roku.

Skupina:
Robin Lumley - Electric Piano (01), Strings (03), Synthesizer [String] (02,11,14,16,17), Piano (03,09,11,12,14,17,19,21), Clarinet (07)
Jack Lancaster - Lyricon (01,17,18,19,21), Flute (18), Saxophone (19,21), Clarinet (21)
Phil Collins - Drums (03,07,09,12,14,16,19,21), Vibraphone (05), Percussion (17), Cymbal (18)
Gary Moore - Acoustic Guitar (01,07), Guitar [Slide] (09)
Percy Jones - Bass (02,03,07,09,12,14,16,21)
John Goodsall - Guitar (03,07,09,14,16)
Jack Lancaster - Saxophone [Saxes] (02,09,14)
Gary Moore - Acoustic Guitar (01), Guitar (02,03,06,16,19,20,21)
Erika Michaelenko - Chimes (01)*
Julie Tippett - Vocals (01,21)*
Cozy Powell - Drums (02,18)
Pete Haywood - Steel Guitar (02,03)
Manfred Mann (2) - Synthesizer (02)
Gary Brooker - Synthesizer (03,06)
Andy Pyle - Bass (03,19)
Erika Michaelenko - Chimes (05)*
Keith Tippett - Piano (05)
Dave Marquee - Bass (07,10)*
Alvin Lee - Guitars (07,21)
Stehane Grappelli - Violin (07,10,15)*
Henry Lowther - Violin (07)
Eno - Synthesizer* (11,12,14,17)
Bernie Frost - Vocals (19)
Jon Hiseman - Drums [Snare] (18)
Bill Bruford - Drums [Snare] (18)
Henry Lowther - Trumpet (18)
Chris Spedding - Guitar (12)
Arranged By – Geoff Leach (13)
Choir – English Chorale (13)*
Choir – Bernie Frost, Bob Sargeant, Erika Michaelenko (21)*
Diskografie The Rock Peter And The Wolf
Vyšlo 1975, LP: RSO 2479-167, CD: Seagull 111103-207

Seznam skladeb:
01. Introduction (1:05)
02. Peter's Theme (2:10)
03. Bird And Peter (0:38)
04. Duck Theme (1:00)
05. Pond (0:46)
06. Duck And Bird (2:11)
07. Cat Dance (2:37)
08. Cat And Duck (1:32)
09. Grandfather (3:04)
10. Cat (0:34)
11. Wolf (0:46)
12. Wolf And Duck (3:46)
13. Threnody For A Duck (1:51)
14. Wolf Stalks (0:57)
15. Cat In Tree (2:13)
16. Peter's Chase (1:45)
17. Capture Of Wolf (1:27)
18. Hunters (0:58)
19. Rock And Roll Celebration (2:38)
20. Duck Escape (1:11)
21. Final Theme (5:07)
Total Time: (:)Arranged: Lancaster* (02,07,10,11,20,21), Lumley* (02,07,10,11,20,21)
Composed: Prokofiev* (02,07,10,11,20,21)
Liner Notes: Jack Lancaster
Written: Lancaster* (01,03-06,08,09,12-19), Lumley* (01,03-06,08,09,12-19)
Narrator: Viv Stanshall*
Rocková verze pohádky od Sergeje Prokofieva "Peter And The Wolf", originálně vyšla v roce 1975.

Skupina:
Arthur Berkut - Lead Vocals, Rhythm Guitars
John Goodsall (ex-BRAND X) - Lead Guitars
Rob Carillo - Bass Guitars, Background Vocals
"Tuff" - Drums
Diskografie Tsar
Vyšlo 2013, CD-Maximum

Seznam skladeb:
01. Loving You
02. Loser
03. Dancing on the Rain
04. I Feel Fire
05. Pull the Trigger
06. To the River
07. Slow Down
08. No More Lies
Total Time: (34:27)

Skupina:
John Goodsall - Lead Guitars
Franz Pusch - Synths, Vocals, Chapman Stick
Rudy Sarzo - Bass
Simon Wright - Drums
Diskografie Only Visions
Vyšlo 15. ledna 2010,

Seznam skladeb:
01. Only Visions (3:18)
02. Chemical God (4:29)
03. Hey, Jimi Hendrix (3:13)
04. Crazy Me (4:03)
05. The Time Traveller (3:17)
06. Money Back (3:20)
Total Time: (21:40)

Producer, Engineer, Musician, Songwriter: Franz Pusch

Skupina:
Danny Wilding - Flutes, Producer
Pete Bonus - Guitars, Bass, Producer
Hosté:
Phil Collins - Drums (01,02,05)
John Goodsall - Guitars (02,08), Bass (03,06,09), Acoustic Guitars (04), Producer
John Giblin - Bass (02,04,05,07), Acoustic Guitar (04), Producer
Robin Lumley - Keyboards (04)
Morris Pert - Congas (07)
Andy Clarke - Keyboards (04)
Phil Chen - Bass (01)
Bayeté - Keyboards (03,06,08,09)
Kiki Gyane - Keyboards (01)
Chris Parren - Keyboards (07)
Rebop Kwaku Baah - Congas (01)
Ashton Tootle & Phil Todd - Horns (01,05,06,08)
Gregg Sheehan - Drums (03,06,08,09)
Mike Shrieve - Drums (05)
Preston Heyman - Drums (04), percussion (05,06), Hi-Hat (07)
Kate St. John - Oboe (04)
Diskografie Pleasure Signals
Vyšlo 1978,

Seznam skladeb:
01. Race For Space (Danny Wilding, Pete Bonus) (3:24)
02. G. Storm (Danny Wilding) (3:12)
03. Oddysey (Danny Wilding, Pete Bonus) (3:10)
04. Earth Hymn (John Giblin) (4:33)
05. Rampage (John Giblin) (4:41)
06. Theme From Alma (Pete Bonus) (4:28)
07. Son Of Alma (Pete Bonus) (4:34)
08. Initiation Into The Nagual (Danny Wilding, Pete Bonus, John Goodsall) (4:24)
09. Ranchtown Tango (Danny Wilding, Pete Bonus) (4:25)
Total Time: (36:57)

Zpět
John Goodsall Brand X 1976Brand X 1977
Brand X 1977: From Left to Right - Percy Jones (bass), John Goodsall (guitar), Robin Lumley (keyboards), Chuck Bergi (drums), Morris Pert (Percussion)
Phil Collins

Tunnels ve složení: Percy Jones (Bass), Marc Wagnon (Midi Vibes), Van Manakas (Guitars) a Frank Katz (Drums)
The 1990s jam band The Dolphins. From left to right: Top: David Gilmour, John "Willie" Wilson and Mick Ralphs
Seated: Robin Lumley, Barry Venn, Steve Simpson, Rob BurnsBrand X, Kyoto 1997: Kris Sjobring - Keyboards, Mark Tessier - Tour Manager, Percy Jones - Bass, Pierre Moerlen - Drums, John Goodsall - Guitars

Goodsall, Percy, Katz
Brand X 1993: Percy Jones (Bass), Frank Katz (Drums), John Goodsal (Guitar)
Brand X 2016: Scott Weinberger, John Goodsall, Percy Jones, Kenwood Dennard, Christopher J. Clark
Brand X (zleva): Chris Clark, Scott Weinberger, Percy Jones, Kenny Grohowski, John Goodsall

Brand X 2019 (zleva): Percy Jones, Kenny Grohowski, John Goodsall, Scott Weinberger, Chris Clark

Zpět
Odkazy na informace:
http://www.connollyco.com/discography/index.html
http://www.edensongs.com/recordings/BrandX_Performances.html
http://www.reocities.com/sgbstorage/brandx.html
http://www.morrispert.com/index.html
http://www.edensongs.com/recordings/BrandX_Performances.html
http://www.philcollins-fr.com/Discographie/albumsdiv/brandx.html
http://thegenesisarchive.co.uk/category/brand-x-albumsong/live-stock/

Další zdroje:
http://rockandrollarchives.net/2014/04/24/brand-x-masques-1978-uk-jazz-rockjazz-fusion/
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Atomic-Rooster-profil-strom-vyvoje-alba-miniprofily-kytaristu~15~listopad~2001/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  8.2.2015 
Menu Poslední aktualizace 1.11.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!