Supersonic Revolution - progressrock.cz

Zpět
Myslíte si, že znáte Arjena Lucassena? Vysoký nizozemský progrockový polyhistor? Muž stojící za superúspěšnými progrockovými koncepty Ayreon? Nemluvě o jeho prog metalu Star One a Guilt Machine? Obrovská zastřešující koncepční alba o prostoru a čase, nabitá až po uši speciálními hosty, kteří čtou jako kdo je kdo z moderního progresivního rocku? Arjen Lucassen? No, zamyslete se znovu... Po pár týdnech neurčitého vnadění Arjen Lucassen konečně prezentoval svůj nový projekt nazvaný SUPERSONIC REVOLUTION.

Supersonic Revolution, kapela stojící za albem "Golden Age Of Music", je prostě pět hudebníků - Arjen na basu, dlouholetý hráč na klávesové nástroje Joost van den Broek (AFTER FOREVER), kytarista Timo Somers (ex-DELAIN), bubeník Koen Herfst (HDK, VANDENBERG) a zpěvák Jaycee Cuijpers (FOREIGNER, THIN LIZZY, IRON MAIDEN, DIO či VAN HALEN). Pět rockujích mužů a dělali to zatraceně dlouho.

Celý projekt vyrostl z požadavku poskytnout skladbu pro cover CD pro německý hudební magazín Eclipsed. "Ptali se, jestli mám nějaké cover verze," vzpomíná Arjen Lucassen. "Řekl jsem: Ne, ale s radostí vám jednu natočím. Takže mi dali seznam kapel a viděl jsem píseň ZZ Top "I Heard It On The X", která se mi opravdu líbí. Řekl jsem, že jim to můžu nahrát, ale pak mi řekli, že to musí být hotové do týdne..." "Byl jsem ve stavu jako "Ó můj bože!. Kontaktoval jsem své oblíbené hudebníky v Holandsku přes WhatsApp a doslova během 30 minut jsem dal dohromady pět lidí. V podstatě kapelu". Tehdy bylo semínko zaseto do Lucassenovy mysli. "Chci založit kapelu. A já se chci prostě bavit!".

"Jsem perfekcionista, jak víte, takže vždy posílám hudebníkům jejich party zpět a žádám je, aby věci změnili," uznává. "Ale tohle všechno bylo geniální. Bavili jsme se, neustále jsme si volali a psali přes WhatsApp a do týdne jsme měli kompletní produkt." A dodává: "Také jsem chtěl mít vrcholný, pozitivní projekt."

"Řekl jsem si, založme kapelu a pojďme psát písně ve stylu 70. let a ať jsou texty oslavou všech nezapomenutelných věcí z té doby, protože to byla moje formující léta," pokračoval nadšeně. "Ale nechtěl jsem, aby to znělo jako ze 70. let, protože to už bylo hotové a neumím to o nic lépe než "Stargazer" nebo "Kashmir"."

"Všichni kluci jsou mladší než já – kolem 30 – takže v 70. letech ještě ani nežili. Takže to pro mě byl skvělý způsob, jak dělat hudbu 70. let se spoustou Hammondů a blýskavých kytar, ale aktualizovat ji na spučasnou dobu." Posluchač musí zapomenout na jeho progrockové etudy ve stylu Ayreon nebo Star One. Hudba nového souboru je prý přímočařejší, odkazující na rock 70. let, na který se odkazuje i název alba "Golden Age Of Music".

Konečným výsledkem je 11 skladeb vysoce energetického, progresivně nakloněného heavy rocku, který rockuje s druhem groovu, kterým Deep Purple holdovali rocku na začátku až do poloviny 70. let. "Toto album není typické prog album. Nejsou to Yes ani Genesis. Ale není to ani metalové album. Máme zde skladbu s názvem "Burn It Down"," poznamenává Lucassen, "jež je zcela založená na "Smoke On The Water", ale je napsaná z pohledu "hlupáka se světlicí", který je zmíněn v textu původní skladby."

Album také obsahuje coververze některých legendárních písní, které byly pojaty jako bonusové skladby od Arjena Lucassena, od T-Rex "Children Of The Revolution", od ZZ Top "Heard It On The X", od Earth Wind and Fire "Fantasy" a od Rogera Glovera "Love Is All". Zatím Arjen Lucassen sdílí od 17. února 2023 první singl a videoklip "The Glamattack" z nového projektu Supersonic Revolution. Samotné album vychází 19. května 2023 .

"Golden Age Of Music", nejnovější album, které obsahuje nezanedbatelné talenty Lucassena, může také obsahovat hvězdné muzikantství a zabijácké melodie, ale není zde žádný děj, který by se odehrával daleko v budoucnosti v dalekých hlubinách vesmíru. Ani 11 skladeb z alba nepochází z nekonečného seznamu hostujících umělců. Konečným výsledkem je 11 skladeb vysoce energetického, progresivně nakloněného heavy rocku.

Zpět
Členové:
Arjen Lucassen - Bass
Joost van den Broek - Keyboards
Timo Somers - Guitars
Koen Herfst - Drums
Jaycee Cuijpers - Vocals
Bývalí členové:


Členové

(celým jménem Arjen Anthony Lucassen)
(Narozen 3. dubna 1960, Hilversum, Netherlands)
Guitars, Keyboards, Mellotron, Hammond, Solina Strings, Vocals


Arjen je holandský kytarista, zpěvák, hudebník, multiinstrumentalista, textař a skladatel. Je ústřední postavou několika hudebních projektů, které založil. Jeho tvorbu lze zařadit do žánrů progresivní metal, progresivní rock, rocková opera, symfonický metal.

Nejznámější a nejrozsáhlejší je jeho projekt Ayreon. První album tohoto projektu vyšlo v roce 1995 a práce na něm pokračují až dodnes. Žánrově je na pomezí progresivního metalu a rockové opery. Koncepce tvorby je postavena na fantasy a sci-fi laděných textech vyprávějících volně provázané příběhy odehrávajících se v čase od samotného zrodu vesmíru až po rok 2084, kdy má nastat na Zemi zničující válka. Na projektu se podílí celá řada uznávaných metalových hudebníků, kteří na jednotlivých albech vystupují jako hosté. Zatím poslední album projektu "The Source" vyšlo 19. ledna 2017.

V listopadu 2016 Lucassen oznámil vůbec první oficiální koncerty Ayreon na září 2017 s názvem Ayreon Universe. Vystoupení uvedlo 16 zpěváků a 11 instrumentalistů, všech kteří předtím pracovali spolu s Lucassenem na jeho studiových nahrávkách. Na rozdíl od The Theater Equation, to skládalo z nepříbuzných písní od Ayreon s několika písněmi Star One. Jedno představení bylo vydáno jako živé album na DVD 30. března 2018 pojmenované "Ayreon Universe - The Best of Ayreon Live".

Další jeho projekt Ambeon čerpá z jemnějších poloh Ayreon a zaměřuje se na ambientní vyznění skladeb. Zatím vyšlo jediné album "Fate Of A Dreamer" v roce 2001. Spolupracoval na něm Lucassen s tehdy pouze čtrnáctiletá zpěvačka Astrid van der Veen. Projekt nebyl oficiálně ukončen, ale další album zatím nevyšlo.

Stream of Passion je skupina hrající symfonický metal, jejíž zpěvačkou je mexičanka Marcela Bovio. Skupina doposud vydala dvě alba "Embrace The Storm" (2005) a "The Flame Within" (2009).

Nejnovějším Arjenovým projektem je progresivně metalový Guilt Machine s albem "On This Perfect Day" (2009).

Star One je progresivní metalová kapela s texty čerpajícími z žánru sci-fi a space opery. První album nese výstižný název "Space Metal" (2002). Inspirací pro texty byly například filmy Vetřelec, Hvězdné války nebo Stargate. Na projektu se podílí také bubeník Ed Warby z Gorefest, který s ním spolupracuje i v Ayreon. Druhé album vyšlo v roce 2010 a nese název "Victims Of The Modern Age". Stejně jako u Ambeon je vznik dalšího alba prozatím nejistý.

Členové
(znám také jako Juicy nebo Juiced)
(narozen 13. července 1982, Rijen, Netherlands)
Keyboards


Joost van den Broek je nizozemský hudební producent, zvukař, aranžér, skladatel a klávesista zaměřující se především na symfonický metal. Dříve také provozoval své vlastní domácí studio Home Studio, Enschede, Nizozemsko. Nyní pracuje v Sandlane Recording Facilities v Rijenu v Nizozemsku. V počátcích své hudební kariéry působil jako klávesista ve skupině After Forever od roku 2004 až do jejich rozpadu v roce 2009. Působil také v kapelách Sun Caged (klávesy, 2000-2004), The Supremacy (2004) a Sphere of Souls (2004).

Více než 5 let studoval hru na klávesy na konzervatoři v Enschede, než se v roce 2006 stal Cum laude. Až poté začal svá první vystoupení ve společnosti hudebníka Robbyho Valentina a kapely Stream of Passion. Působí také jako hudební producent, jehož práce je zdůrazněna na albu "The Quantum Enigma" skupiny Epica a "The Solace System" (EP). Od roku 2002 je také součásti Arjenova projektu Star One. S Arjenem spolupracuje od roku 2004 na jeho projektu Ayreon, kde jsou využívány jeho technické zdatnosti ve studiu nebo si zahraje i na varhany a syntezátory.

Už od roku 2004 se začal věnovat především produkci a technickým záležitostem ve studiu. Vystudoval konzervatoř v Enschede a pracuje také jako hudební inženýr a producent.

Joost van den Broek tak už produkoval, mixoval a masteroval alba během posledních let 10 let s velkým mezinárodním úspěchem pro kapely jako Epica, Ayreon a Powerwolf, After Forever, Navarone, ReVamp, Blind Guardian, Kovacs a Xandria. Poté, co se stal producentem hitů hitparád s působivým portfoliem, získal slušnou pověst ve světě rocku a metalu i mimo něj.

Členové
(Narozen 15. prosince 1991, Drunen, North Braban, Netherlands)
Guitars


Timo Somers je holandský hudebník, kytarista, skladatel, producent a zpěvák. Je znám mimo jiné jako zakladatel kapely Tri-Head (2012-present) a člen symfonické metalové kapely Delain (2010-2021), legendární rockové skupiny Vengeance (2008-2010, 2012-present), Hardt, Arrow Haze, Carthagods (2019-present), koncertoval také s End of the Dream (2016). Je synem Jana Somerse, který byl také členem Vengeance (1988-1990, 1997-1998, 2006-2010).

Timo začal objevovat svět kytary ve 12 letech jako samouk bez jakýchkoliv lekcí nebo čehokoli podobného. "Hudba je konečná forma sebevyjádření," říká Timo. "Už bych si bez ní nedokázal představit život, ať už jsem smutný, šťastný, zmatený, blázen, vždy najdu způsob, jak vyjádřit své pocity prostřednictvím své kytary, život bez kytary je pro mě jako život bez duše".

Timo se připojil k Vengeance, když mu bylo 17 let. Když s nimi nebyl na turné po Evropě, produkoval a nahrával písně pro svou vlastní knihovnu písní. V roce 2011 Vengeance nahráli album "Crystal Eye" ve jménu svého zesnulého otce. Timo se objevuje ve 2 písních "Crystal Eye" a "Promise Me". V roce 2013 koprodukoval a hrál na všechny kytary na jejich albu "Piece Of Cake".

V 18 letech začal Timo studovat na Rockacademii, kterou o rok později opustil, protože se připojil k úspěšné nizozemské symfonické metalové kapele Delain. V současnosti s nimi jezdí po světě a zahrál si na jejich albech "We Are The Other", "Interlude", "The Human Contradiction", "Lunar Prelude" a "Moonbathers".

Timo v současné době pracuje na svém debutovém instrumentálním albu společně s Atma Anur (Journey, Richie Kotzen, Greg Howe, Jason Becker atd.), Barendem Courboisem (Blind Guardian, Vengeance) a speciálními hosty. Tento projekt se nazývá Tri-Head Tima Somerse.

Vedle Delain, Vengeance a Tri-Head je Timo také velmi vyhledávaným session hráčem/producentem, hraje na různých nahrávacích projektech po celém světě, hraje živě se svými vlastními projekty, dělá clinic vystoupení a vždy produkuje nové písně, ať pro něj samotného nebo pro ostatní. Timo také hrál hodně s baskytaristou Barendem Courboisem, poslední koncert byl společně s Barendovým otcem Sirem Pierrem Courboisem. Odehráli několik koncertů zcela improvizovaných na některé jazzové standardy.

Členové
(Narozen 2. září 1983, Zoetermeer, South Holland, Netherlands)
Drums


Koen Herfst je jedním z nejenergičtějších a nejvšestrannějších bubeníků Nizozemska, hrající rock, metal, pop, hiphop a taneční hudbu. Je znám svou prací s jedním z největších DJ’s s Arminem van Buurenem, metalovými kapelami I Chaos a Dew-Scented, skupinami Vandenberg, Epica, Anneke van Giersbergen, svými vlastními kapelami The Cards a Voodoo Chambers a byl 6 let po sobě zvolen "Nejlepším hardrockovým bubeníkem Beneluxu". Momentálně žije v Haagu.

Když bylo Koenovi 13 let, poprvé se postavil za bicí soupravu při hodinách hudební výchovy na střední škole. "Na střední škole jsem se dostal za bicí soupravu během hudebních lekcí a hned mě to chytlo." Přesvědčivě proto tvrdí, že hodiny hudební výchovy ve školách by se neměly omezovat. Poté, co v televizi viděl koncert No Doubt v Ahoy, byl si už naprosto jistý: "Bubnovat, to je to, co chci". Terry Bozzio, bubeník Franka Zappy a Mike Portnoy z Dream Theater, toho jako teenager hodně poslouchal. Když mu bylo šestnáct, hrál už všechny písničky od Dream Theater.

Koem hraje na profesionální úrovni od svých 17 let a doposud si zahrál ve více než 35 zemích pro publikum od 18 do 180 000 diváků. Koen pracoval jako bubeník na albech různých kapel a v roce 2015 vydal své první sólové album "Back To Balance". Po vydání "Back To Balance" v roce 2015 spatřilo světlo světa v první polovině roku 2019 druhé sólové album "LEO". Bylo to progresivní metalové album, přesněji koncepční album s tématem smrti jeho otce.

Kromě toho, že je bubeníkem, také provozuje svůj vlastní drumfestival "HERFSTFEST" (hlavní nizozemská bubenická událost) a spolu se svým skvělým přítelem a holandským bubeníkem Cesarem Zuiderwijkem z Golden Earring spoluorganizoval největší bubenickou událost všech dob v Nizozemsku "2000 Drummers On The Beach". Koen je multiinstrumentalista a skládá svou vlastní hudbu i hudbu pro jiné umělce a akce. Má vlastní (bicí) studio a nahrává a píše pro a s umělci z celého světa.

Koen si zahrál nebo nahrával s mnoha kapelami jako jsou Bagga Bownz, Xenobia (2000-2010), Epica (2007), Cypher (2007-2009), I Chaos (2009-2015), Dew-Scented (2012-2015), HDK (2014-present), The Gentle Storm (2016) a Vandenberg (2020), Maxville a The Cards.

Členové
(celým jménem John Jaycee Cuijpers)
(Narozen 2. března ***, Venlo, Limburg, Netherlands)
Vocals


Jaycee je americký hudebník, skladatel a zpěvá, který je znám v poslední době z působení v kapele Praying Mantis.

Jeho rodiče vždy poslouchali hudbu, když byl ještě dítě, a sledovali každý pořad s hudbou. Takže když vyrůstal, kupoval si alba různých interpretů a rád poslouchal hudbu. Když mu bylo 14 let, byl nadšený hardrockovou hudbou a poslouchal všechny skupiny AOR a metal. KISS byla první kapela, která mu byla opravdu sympatická, ale postupem času, když navštěvovali přátele jeho rodičů, poslouchali Led Zeppelin, Deep Purple a dslší a začal více zajímat i o hudbu 70. let. To byl důvod, proč začal hrát na kytaru, když mu bylo 17 a pak začal psát své vlastní písně.

Jednou zaskakoval za zpěváka, který se nemohl zúčastnit zkoušky, a všiml si, že je ve skutečnosti lepší zpěvák než kytarista! Pokračoval v psaní vlastních písní, ale přidal se k několika kapelám jako jejich hlavní zpěvák. Jeho hudebními vlivy jsou David Coverdale, Glenn Hughes a samozřejmě Steve Perry. I když je zpěvákem, miluje i kytaristy jako jaou Ronni Le Tekro, George Lynch, Zakk Wylde, Randy Rhoads, ale jeho nejoblíbenějším hudebníkem je Doug Aldrich, jako kytarista i člověk.

Byl členem mnoha kapel jako Angus (jako Jay Cee, 1999, 2001-?), Cooper Inc. (jako John "Jaycee" Cuijpers, (2003-?), Harris (Iron Maiden tribute, 2007-present), Christian Tolle Project (session, 2005, 2016), Red Pepper Bullwhip (2008-present), Praying Mantis (od 2013), 4Eigner (Foreigner tribute, 2016-present), Deo (Dio tribute, 2014-2016), Van Hagar (Van Halen tribute, 2016-present), Battleroar (live, 2019), Parris (Thin Lizzy tribute), Devils Rope, Kinky Boots a Powerstation. Působil také ve dvou původních kapelách Devils Rope a Coper Inc., takže byl obeznámen se zpíváním původní hudby, ale pomohlo mu to být profesionál na pódiu i mimo něj a znát všechny věci, které jsou potřeba k tomu, abych se stal frontmanem.

Od roku 2013 působí v kapele Praying Mantis. Potkali se na festivalu v Nizozemsku, Very Eavy Festival, kde vystoupili znovu v roce 2022, kde kapela tam hrála s Mikem a Garym, jejich bývalými zpěvákem a bubeníkem, Hans a Jaycee byli s tribut Iron Maiden jménem Harris. Sdíleli stejnou šatnu a Dennis Stratton hostoval s Praying Mantis a také v Harris. Kluci jej v té době viděli a Hanse vystupoval s Harris. Jaycee o pár dní později dostal e-mail od Chrise s dotazem, zda by neměl zájem připojit se k Praying Mantis společně s Hansem. Samozřejmě mu to lichotilo a rád by se přidal, ale nejdřív chtěli slyšet jednu ze svých písní s jeho hlasem. Takže nahrál "Eyes Of A Child" doma ve studiu doma a poslal to o pár dní později Chrisovi. Vrátil se ke mně a řekl: "Dokázal jsi to." Takže poté byl naverbován i Hans.

Hostoval také na albech mnohých umělců jako Ayreon "The Final Experiment" (2005, jako "John JayCee Cuijpers"), "Ayreon Universe - Best of Ayreon Live" (2018), "Ayreon Universe - Best of Ayreon Live (2018) a "Electric Castle Live and Other Tales (2020), s Blind Guardian na albech "Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Lands" (2019, jako "John "Jaycee" Cuijpers"), "Deliver Us From Evil (2021, SP) a "The God Machine" (2022), u Demons & Wizards "III" (jako John Jaycee Cuipers, 2020), u Grave Digger "Fields Of Blood" (2020), s Martyr "You Are Next" (2016), s Powerwolf "The Sacrament Of Sin" (2018) a "Call Of The Wild" (2021, jako "John Cuijpers"), se Star One Arjena Lucassena "Revel In Time" (2022).

Zpět
Studiové desky:
2023 Golden Age Of Music
2023 The Glamattack (SP)
Ostatní nahrávky:



Skupina:
Arjena Lucassena - Bass
Joost van den Broek - Keyboards
Timo Somers - Guitars
Koen Herfst - Drums
Jaycee Cuijpers - Vocals
Hosté:
Diskografie Golden Age Of Music
Vyšlo 19. května 2023, Music Theories Recordings/Mascot Records

Seznam skladeb:
01. SR Prelude (1:32)
02. The Glamattack (5:15)
03. Golden Age Of Music ()
04. The Rise Of The Starman ()
05. Burn It Down ()
06. Odyssey ()
07. They Took Us By Storm ()
08. Golden Boy ()
09. Holy Holy Ground ()
10. Fight Of The Century ()
11. Came To Mock, Stayed To Rock ()
Bonus Track:
12. Children Of The Revolution ()
13. Heard It On The X ()
14. Fantasy ()
15. Love Is All ()
Total Time: (00:00)

Artwork: Claudio Bergamin
Photos: Lori Linstruth
Layout: Élan López, Roy Koch

Skupina:
Arjena Lucassena - Bass
Joost van den Broek - Keyboards
Timo Somers - Guitars
Koen Herfst - Drums
Jaycee Cuijpers - Vocals
Hosté:
Diskografie The Glamattack
SP, vyšlo 17. února 2023, Music Theories Recordings/Mascot Records

Seznam skladeb:
01. The Glamattack (5:15)
Total Time: (00:00)

Artwork: Claudio Bergamin
Photos: Lori Linstruth
Layout: Élan López, Roy Koch

Zpět

Koen Herfst (drums), Arjen Lucassen (bass), Jaycee Cuijpers (vocs), Joost van den Broek (keys), Timo Somers (gtr)




Supersonic Revolution band, zleva: Koen Herfst (drums), Arjen Lucassen (bass), Timo Somers (gtr), Jaycee Cuijpers (vocs), Joost van den Broek (keys)

Zpět
Oficiální stránky:






Nahoru ProgressRock
Made by 
©  20.2.2023 
Menu Poslední aktualizace: 20.2.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !