Star One

     
     
     
     
     
     

Zpět
Star One (také nazývána Star One Arjena Anthony Lucassena) je nizozemská prog/metal superskupina, která vznikla jako vedlejší projekt jiného projektu Ayreon Arjena Lucassena. Po vydání dvojalba "Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer" a "Universal Migrator Part 2: Flight Of The Migrator" z roku 2000 se Arjen rozhodl, že si od Ayreon na chvíli odpočine, a nahrál desku nového projektu Ambeon "Fate Of A Dreamer". Mělo jít o klidnější, spíše relaxační album s hudbou založenou na starších písních Ayreon, ale kompletně předělaných a doplněných o nové vokální linky a texty, které napsala a nazpívala teprve čtrnáctiletá Astrid van der Veen.

Přestože původní úmysl dosáhnout co nejuvolněnějšího feelingu nebyl zcela naplněn, pocítil Arjen po dokončení "Fate Of A Dreamer" potřebu napsat pro změnu něco říznějšího a ještě tvrdšího než bylo album "Flight Of The Migrator". Star One se zrodila ze zbytků opuštěné spolupráce mezi Lucassenem a frontmanem Iron Maiden Brucem Dickinsonem. Původně mělo jít o projekt s Brucem Dickinsonem (Iron Maiden), který už zpíval na na "Flight Of The Migrator" ve skladbě "Into The Black Hole", a chtěli na tuto zkušenost navázat. Dickinson navrhl ideu a dva rozšířené nápady a společně pak dali dohromady čtyři písně, Lucassen napsal hudbu a Dickinson napsal texty. Projekt byl však pozastaven poté, co Lucassen zmínil o tomto projektu na internetu a Dickinsonův manažer zrušil veškeré pokračování.

Místo úplného odložení již vytvořeného materiálu se Lucassen rozhodl vložit do hudby své vlastní texty a vytvořil tak Star One. Jméno Star One si zvolil podle jedné epizody Arjenova oblíbeného sci-fi seriálu nazvaného "Blakes 7". Nakonec se z tohoto projektu vyklubala záležitost se čtyřmi výraznými vokalisty Russellem Allenem (Symphony X), Danem Swanö (ex-Edge of Sanity, Nightingale), Damianem Wilsonem (Threshold, Headspace) a Floor Jansen (After Forever, ReVamp, Nightwish).

První deska nového projektu Star One pod názvem "Space Metal" se dostala na pulty obchodů v roce 2002. Skladby na tomto albu byly inspirovány Arjenovými oblíbenými sci-fi filmy. Je to opět koncepční projekt s texty čerpajícími ze žánru sci-fi. I na tomto projektu spolupracuje jeho takřka dvorní bubeník Ed Warby z projektu Ayreon a Gorefest. Kromě nových tváří se na albu nakoce objevili staří známí z projektu Ayreon klávesisté Erik Norlander a Jens Johansson,již zmínění zpěváci Floor Jansen, Russell Allen, Damian Wilson, Robert Soeterboek, Dave Brock a Dan Swanö.

Star One také splnili velké přání fanoušků a vyrazili na nazapomenutelné Intergalactic Space Crusader turné, pojmenované podle jedné skladby, během něhož konečně zazněla naživo i řada skladeb druhého projektu Ayreon, což bylo zvěčněno živým albem a DVD "Live On Earth" vydaným v roce 2003. Jedinými členy studiové sestavy, kteří se koncertů nemohli účastnit, Dan Swanö a Gary Wehrkamp. Pěvecké party Dana Swanö odezpíval Robert Soeterboek (ex-Erik Norlander).

Když byl Lucassen dotázán na komunikačním kanálu "Ask Arjen Anything", zda by mohlo vzniknout další album Star One, jednoduše uvedl "Pravděpodobně". Později však prohlásil: "'Space Metal' bylo opravdu magick0. Obávám se, že nedokážu zachytit stejnou atmosféru a vlastně ji tím zničit! Jsem vlastně proti pokračování, nemůžete zopakovat stejnou atmosféru a pocit, jako byste měli u prvního alba."

V rozhovoru pro Ragnarok Radio v říjnu 2009 Arjen uvedl, že Star One ještě "rozhodně není mrtvý". V říjnu 2009 v dalším rozhovoru na Lebmetal.com Arjen řekl, že pracuje na tom, co by se mohlo stát dalším albem Star One: "Mezitím budu pracovat na novém, těžším albu. Možná nové album Star Star, ale pak jako vždy věci nikdy negungují tak, jak je naplánuji...". V interview pro portál Lagrossradio.com z listopadu 2009 Arjen již uvedl, že rozhodně pracuje na novém albu Star One a napsal a nahrál píseň už jednu skladbu.

V březnu 2010 se konala "demo poslechová párty", kde několik členů diskuzní platformy arjenlucassen.com mělo možnost poslechnout si první a zatím instrumentální dema pro nové album Star One. V srpnu téhož roku Arjen odhalil název druhého alba "Victims Of The Modern Age" a oznámil, že je již připravené. Album poté vyšlo v říjnu 2010.

V Q&A (Otázky a Odpovědi) v srpnu 2018 Lucassen uvedl o návratu ke Star One: "Vždycky ta možnost je, je to stejné jako u všech mých dalších projektů. Pro Star One musím být v určité náladě, protože je to založené na kytarových riffech." Potvrdil také, že jeho dalším projektem nebude album Star One, protože jeho poslední dílo, album Ayreon "The Source", bylo již heavy zaměřené, a řekl, že pokud by vzniklo nové album Star One, pravděpodobně by vzniklo s jinými zpěváky.

V rozhovoru pro BraveWords z října 2020 duchovní otec Ayreon Arjen Lucassen odhalil, že plánuje vrátit se ke svému projektu Star One, a řekl: "Každé album, které udělám, je reakcí na předchozí, takže chci udělat těžké album po "Transit". Chci nyní udělat chladnější album (smích). Myslím, že poslední album Star One bylo před 10 lety, takže si myslím, že je čas na nové".

Arjen Lucassen je zpět s novým albem projektu Star One s názvem "Revel In Time". Nové album přichází po více než 10 letech od předchozí nahrávky a má vyjít 18. února 2022 na InsideOutMusic. Album bude k dispozici k předobjednání 17. prosince 2021 a bude k dispozici jako 2CD Digipak, Deluxe 3CD+Blu-Ray Artbook (včetně plakátu obálky) a jako 180g Gatefold 2LP (vč. CD a LP-booklet). CD2 obsahuje alternativní verze stejných skladeb jako CD 1, ale s různými zpěváky. K dispozici bude také mix 5.1, zvuková verze ve vysokém rozlišení a exkluzivní hodinové video Behind the Scenes na Blu-ray, který je součástí Artbooku.

Pro tuto desku Star One se Arjen rozhodl použít pro každou skladbu jiného zpěváka a tito zpěváci i instrumentalisté jsou pomalu odhalováni na facebookové stránce Arjena Lucassena. Arjen vysvětluje své rozhodnutí vrátit se s novým albem Star One: "Ayreon je jako mateřská loď pro veškerou moji hudbu. Obsahuje všechny různé hudební styly, které rád poslouchám a které rád vytvářím. Ale vždy hledám výzvy a snažím se také vytvořit něco nového a originálního. Práce v rámci sady omezení vás k tomu nutí, takže se někdy rád omezím a soustředím se jen na jeden styl. Například u Star One se zaměřuji na metalovou stránku Ayreon. To znamená, že neuslyšíte bujarě liberální používání akustických nástrojů, které se tak často objevují na albech Ayreon, jako jsou housle, dechové nástroje, violoncello, rohy, cimbál, mandolína aj".

Přebal alba navrhl z Ayreon známý umělec Jef Bertels a Arjen doplnil: "Jako vždy je Jefův obraz úžasně labyrintový; Dokážu před ním sedět hodiny a objevovat stále nové detaily. Nyní si možná říkáte: "Hej, není Jef Bertels určeným umělcem pro Ayreon, ale ne pro Star One?" Samozřejmě jsem o tom přemýšlel sám. Ale když jsem si uvědomil, jak moc se mi toto album líbí, cítil jsem, že si zaslouží vlastní obraz a zvláštní místo vedle dalších Jefových předních titulových děl. A bez ohledu na to porušuji pravidla od samého začátku Ayreonu. Takže... tady to máte!"

Dne 27. října 2021 Arjen s potěšením začal sdílet první singl a video ze závěrečné skladby alba "Lost Children Of The Universe", o které napsal: "Tento 10minutový epos je prvním videoklipem/singlem nového alba Star One Revel in Time. Texty jsou inspirovány filmem Interstellar. Tohle je trochu jiná verze než na CD. Na CD1 zpívá Roy Khan hlavní vokály a na CD2 je zpívá Tony Martin. Pro tuto verzi na YouTube jsem spojil jejich hlasy. Oba tak skvělí zpěváci, prostě jsem si nemohl vybrat!"

Zpět
Členové:
Arjen Anthony Lucassen - Guitars, Keyboards, Mellotron, Hammond, Solina Strings, Vocals (2002-present)
Ed Warby - Drums (2002-present) (Gorefest, Ayreon)
Joost van den Broek - Keyboards solos (2003-present) (After Forever, ReVamp)
Peter Vink - Bass (2002-present) (HDK, ex-Q65)
Russell Allen - Vocals (2002-present) (Symphony X)
Damian Wilson - Vocals (2002-present) (Threshold, Headspace)
Gary Wehrkamp - Guitar solos (2002-present) (Shadow Gallery)
Dan Swanö - Vocals (2002-present) (Edge of Sanity, Nightingale)
Floor Jansen - Vocals (2002-present) (After Forever, ReVamp, Nightwish)

Bývalí koncertní členové:
Robert Soeterboek (ex-Erik Norlander) - Vocals (Dan Swanö vocal parts)
Irene Jansen - Backing Vocals (only sang her sister Floor's backing vocals parts along her)
Ewa Smarzyńska (ex-Quidam) - Flute


Členové

(celým jménem Arjen Anthony Lucassen)
(Narozen 3. dubna 1960, Hilversum, Nizozemsko)
Guitars, Keyboards, Mellotron, Hammond, Solina Strings, Vocals


Arjen je holandský kytarista, zpěvák, hudebník, multiinstrumentalista, textař a skladatel. Je ústřední postavou několika hudebních projektů, které založil. Jeho tvorbu lze zařadit do žánrů progresivní metal, progresivní rock, rocková opera, symfonický metal.

Nejznámější a nejrozsáhlejší je jeho projekt Ayreon. První album tohoto projektu vyšlo v roce 1995 a práce na něm pokračují až dodnes. Žánrově je na pomezí progresivního metalu a rockové opery. Koncepce tvorby je postavena na fantasy a sci-fi laděných textech vyprávějících volně provázané příběhy odehrávajících se v čase od samotného zrodu vesmíru až po rok 2084, kdy má nastat na Zemi zničující válka. Na projektu se podílí celá řada uznávaných metalových hudebníků, kteří na jednotlivých albech vystupují jako hosté. Zatím poslední album projektu "The Source" vyšlo 19. ledna 2017.

V listopadu 2016 Lucassen oznámil vůbec první oficiální koncerty Ayreon na září 2017 s názvem Ayreon Universe. Vystoupení uvedlo 16 zpěváků a 11 instrumentalistů, všech kteří předtím pracovali spolu s Lucassenem na jeho studiových nahrávkách. Na rozdíl od The Theater Equation, to skládalo z nepříbuzných písní od Ayreon s několika písněmi Star One. Jedno představení bylo vydáno jako živé album na DVD 30. března 2018 pojmenované "Ayreon Universe - The Best of Ayreon Live".

Další jeho projekt Ambeon čerpá z jemnějších poloh Ayreon a zaměřuje se na ambientní vyznění skladeb. Zatím vyšlo jediné album "Fate Of A Dreamer" v roce 2001. Spolupracoval na něm Lucassen s tehdy pouze čtrnáctiletá zpěvačka Astrid van der Veen. Projekt nebyl oficiálně ukončen, ale další album zatím nevyšlo.

Stream of Passion je skupina hrající symfonický metal, jejíž zpěvačkou je mexičanka Marcela Bovio. Skupina doposud vydala dvě alba "Embrace The Storm" (2005) a "The Flame Within" (2009).

Nejnovějším Arjenovým projektem je progresivně metalový Guilt Machine s albem "On This Perfect Day" (2009).

Star One je progresivní metalová kapela s texty čerpajícími z žánru sci-fi a space opery. První album nese výstižný název "Space Metal" (2002). Inspirací pro texty byly například filmy Vetřelec, Hvězdné války nebo Stargate. Na projektu se podílí také bubeník Ed Warby z Gorefest, který s ním spolupracuje i v Ayreon. Druhé album vyšlo v roce 2010 a nese název "Victims Of The Modern Age". Stejně jako u Ambeon je vznik dalšího alba prozatím nejistý.

Členové
(celým jménem Edward R. Warby)
(narozen 7. března 1968, Rotterdam, Netherlands)
Drums (2002-present) (Gorefest, Ayreon)


Ed je holandský metalový bubeník. Přesto, že neplní stránky časopisů a holky po něm nešílí, patří v zaškolenějším metalovém světě k těm nejuznávanějším. Již mnoho let stabilní oporou génia a mistra metalových oper Arjena Lucassena na jeho projektů Ayreon a Star One. Nejvíce na sebe Ed v minulosti upozornil v dnes již nefungující kapele Gorefest. V poslední době také objíždí svět s Hail of Bullets a s vlastní kapelou 11th Hour.

Ed se narodil a vyrůstal v Rotterdamu. V roce 1982 se objevil v kapele Agressor a v roce 1987 se připojil k prog-outfitu Elegy založeném v Eindhovenu. Warby pak přešel do skupiny Gorefest v roce 1992, kde nahradil bývalého bubeníka těsně před nahráváním alba "False", takže se musel se naučit všechny skladby a pokračovat v jeho práci během pouhých dvou týdnů, čehož se mu podařilo dosáhnout tak rychle, že jej producent Colin Richardson počastoval přezdívkou Fast Eddy. Když se Gorefest rozešli v roce 1999, zúčastnil se ještě reunionu Gorefest v roce 2004.

V roce 1998 ho Arjen Anthony Lucassen požádal o vystoupení na svém albu Into the Electric Castle, protože na Arjena zapůsobili Warbyho práce s Gorefestem. Od té chvíle Ed Warby vystupoval na Ayreonově každém albu, s výjimkou Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer. On také hrál na re-nahrávat skutečnou fantazii (originální nahrávka představovala počítačovou sadu bubnů). Od svého založení v roce 2002 je také členem Lucassenovy skupiny Star One a vystupoval také ve svém posledním sólovém albu Lost in the New Real.

V roce 2002 pomáhal nizozemské pop kapele Krezip při nahrávání desky "Like Like This". V roce 1998 pomáhal také německé skupině Love Like Blood se třemi písněmi na jejich albu "Snakekiller". V roce 2005 hrál živě s holandskou gotic metalovou kapelou After Forever, když se jejich regulérní bubeník André Borgman zotavoval z léčby rakoviny.

V roce 2008 založil Warby doom metalový projekt s názvem The 11th Hour a v roce 2009 s nim vydal album "The Burden Of Grief". Všechny kytary, basy, bicí, klávesnice a čisté vokály nahrává Warby a další zvuky a vrčení přidává Rogga Johansson (Ribspreader). "The Burden Of Grief" je koncepční album "o člověku, který se chystá zemřít na plicní chorobu". Druhá deska kapely pod názvem "Lacrima Mortis" vyšla v roce 2012.

Členové
(narozen 13. července 1982, Netherlands)
Piano, Synthesizer (2004-present)


Joost van den Broek je nizozemský hudební producent, zvukař, aranžér, skladatel a klávesista zaměřující se především na symfonický metal. Dříve také provozoval své vlastní domácí studio Home Studio, Enschede, Nizozemsko. Nyní pracuje v Sandlane Recording Facilities v Rijenu v Nizozemsku. V počátcích své hudební kariéry působil jako klávesista ve skupině After Forever od roku 2004 až do jejich rozpadu v roce 2009. Působil také v kapelách Sun Caged (klávesy, 2000-2004), The Supremacy (2004) a Sphere of Souls (2004).

Od roku 2002 je také součásti Arjenova projektu Star One. S Arjenem spolupracuje od roku 2004 na jeho projektu Ayreon, kde jsou využívány jeho technické zdatnosti ve studiu nebo si zahraje i na varhany a syntezátory.

Už od roku 2004 se začal věnovat především produkci a technickým záležitostem ve studiu. Vystudoval konzervatoř v Enschede a pracuje také jako hudební inženýr a producent.

Joost van den Broek tak už produkoval, mixoval a masteroval alba během posledních let 10 let s velkým mezinárodním úspěchem pro kapely jako Epica, Ayreon a Powerwolf, After Forever, Navarone, ReVamp, Blind Guardian, Kovacs a Xandria. Poté, co se stal producentem hitů hitparád s působivým portfoliem, získal slušnou pověst ve světě rocku a metalu i mimo něj.

Členové
(Narozen 28. března 1949, Den Haag, Zuid-Holland)
Bass (2002-present)


Peter Vink se již v mladém věku věnoval hudbě a dosáhl velkých úspěchů u různých kapel, v nichž působil, mezi něž patří The North Stars (1965), Q65 (1966-1969, 1970-1974, 1980), Finch (1974-1978), Range (1978-1981), The Boxx (1982-1991), Renegades (1991-1992), Veralin (1992-1999), Omsk (2000-2003), Star One (od 2002), HDK (2005), Knight Area (od 2012) a Magoria (od 2019). Získal titul "učitel popové hudby" na Rotterdamské konzervatoři a stal se učitelem dějin hudby a populární hudby na Fontys College v Tilburgu. Peter je také producent a studiový technik, vyučuje hře na basovou kytaru.

Peterova hudební kariéra začala v roce 1960 s North Stars, následovaná v roce 1965 členstvím v Q65. Obě kapely dosáhly většího úspěchu, když několik písní, mezi nimi "The Life I Live", vytrvaly v žebříčcích několik týdnů. Kapela měla proměnlivou životnost, přesto však jejich koncerty byly často vyprodané.

Od roku 1969 Peter hrál tři roky s formací Big Wheels, a několikrát se umístil v žebříčcích také s touto skupinou. V roce 1974 se Peter stává jedním ze spoluzakladatelů progresivní kapely Finch. Také tato formace dosáhla mnoha úspěchů prodejem svých tří desek nebo živými koncerty. Finch měla krátkodobé pokračování s nástupcem Livin’ Blues. V roce 1982 Peter založil novou skupinu s Mirjam van Doornem nazvanou The Boxx. Jejich singl "I Need A Love" se stal velkým hitem a kapela vystupovala s Joe Cockerem, Meatloaf a Vandenberg. Po téměř 10 letech se Peter připojil k tributní skupině The Renegades. Arjen se poprvé setkal s Peterem, když produkoval své úplně první demo v roce 1978. Od té doby byli vždy v kontaktu a spolupracovali spolu právě v cover skupině The Renegades, na CD Anthony (1993) a prvním albu Ayreon. Kapela The Renegades neměla dlouhé trvání a s dalšími hudebníky založil kapelu Veralin. S touto kapelou vydal jedno album, na kterém si zahrál Arjen Lucassen kytarové partie.

Poté, co byl krátce aktivní s Omsk, byl Peter požádán, aby se připojil ke Star One Arjena Lucassena jako basový hráč. S touto kapelou cestoval po celé Evropě. Peter spolupracoval na celkem 5 albech Ayreon a Star One. Po krátké době v Thin Lizzy Tribute Band (2005) a HDK (2007) se Peter připojil ke kapele Knight Area v lednu 2013. Or roku 219 spolupracuje i s kapelou Magoria.

Zpět
Nahrávky skupiny:
2022 Revel In Time
2010 Victims Of The Modern Age
2003 Live On Earth (live)
2002 Space Metal


Skupina:
Arjen Anthony Lucassen - Guitars, Hammond, Mellotron, Analog Synths, Solina Strings, Lead Vocals
Ed Warby - Drums
Joost van den Broek - Hammond Organ
Erik van Ittersum - Solina Strings
Hosté:
Roy Khan - Lead Vocals
Tony Martin - Lead Vocals
Steve Vai - Guitar Solo (11)
Diskografie Revel In Time
Vyšlo 18. února 2022, Inside Out Music, (Germany)

Seznam skladeb:
CD1:
01. Fate Of Man (5:29)
02. 28 Days (Till The End Of Time) (7:21)
03. Prescient (6:34)
04. Back From The Past (4:50)
05. Revel In Time (4:38)
06. The Year Of ’41 (6:20)
07. Bridge Of Life (5:14)
08. Today Is Yesterday (5:46)
09. A Hand On The Clock (5:52)
10. Beyond The Edge Of It All (4:52)
11. Lost Children Of The Universe (9:46)
Total Time: (64:42)

CD 2
Features the same songs as CD 1, but with different vocalists

Producer: Arjen Anthony Lucassen
Painting: Jef Bertels

Skupina:
Sir Russell Allen - Vocals
Damian Wilson - Vocals
Dan Swanö - Vocals
Floor Jansen - Vocals
Peter Vink - Bass
Ed Warby - Drums
Gary Wehrkamp - Guitar Solos (02,03,05,07)
Arjen Anthony Lucassen - Guitars, Hammond, Mellotron, Analog Synths, Slina strings (all tracks), Lead Vocals (12,14)
Joost van den Broek - Keyboard Solos (CD1 02,03,05,08, CD2 05)
Hosté:
Tony Martin - Lead Vocals (13)
Mike Andersson - Lead Vocals (10)
Rodney Blaze - Lead Vocals (11)
Diskografie Victims Of The Modern Age
Vyšlo 25. října 2010, InsideOut Music

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Down The Rabbit Hole (1:20)
02. Digital Rain (6:23)
03. Earth That Was (6:08)
04. Victim Of The Modern Age (6:27)
05. Human See, Human Do (5:14)
06. 24 Hours (7:20)
07. Cassandra Complex (5:24)
08. It's Alive, She's Alive, We're Alive (5:07)
09. It All Ends Here (9:46)
     A. I Think Therefore I Am (4:21)
     B. Four Years (3:13)
     C. It All Ends Here (2:12)
Total Time: (53:09)

CD 2 (Special Edition only):
10. As The Crow Dies (4:42)
11. Two Plus Two Equals Five (5:04)
12. Lastday (4:46)
13. Closer To The Stars (5:11)
14. Knife Edge (Emerson, Lake & Palmer cover) (4:25)
15. The Making Of Victims Of The Modern Age (Video) (35:00)
Total Time: (54:03)

Recorded on March - August 2010, Electric Castle Studios
Drums recorded at Sandlane Recording Facilities
Producer: Arjen Anthony Lucassen
All lyrics are written: Arjen Anthony Lucassen except "Closer to the Stars": Lucassen and Tony Martin
All music composed: Arjen Lucassen
Mixing, Mastering, Recordings Supervision: Arjen Anthony Lucassen
Drum Recordings Supervision: Oscar Holleman
Layout: Thomas Ewerhard
Artwork, Photos: Christophe Dessaigne
Filming and editing of "The Making of Victims of the Modern Age", management: Lori Linstruth
Stejně jako u jejich předchozího alba, tématem jsou skladby založené na sci-fi filmech nebo televizních seriálech, je však více zaměřeno na dystopické nebo post-apokalyptické filmy. Název alba je citátem z Kubrickova filmu "A Clockwork Orange". Album vyšlo ve dvou vydáních: pravidelné a speciální vydání s druhým CD. Bylo to také poprvé, kdy Lucassen vydal druhé studiové album s jedním ze svých vedlejších projektů. Přebal desky znázorňuje památník holocaustu v Berlíně, přičemž lidé nahoře nejsou v patřičném měřítku.
Názvy skladeb alba jsou založeny na následujících sci-fi filmech nebo televizních pořadech:
"Down The Rabbit Hole" - Introductory Song/The Matrix (In allusion to Alice in Wonderland)
"Digital Rain" - The Matrix
"Earth That Was" - Firefly / Serenity
"Victim Of The Modern Age" - A Clockwork Orange
"Human See, Human Do" - Planet of the Apes
"24 Hours" - Escape from New York
"Cassandra Complex" - 12 Monkeys
"It's Alive, She's Alive, We're Alive" - Children of Men
"It All Ends Here" - Blade Runner
"As the Crow Dies" - The Road
"Two Plus Two Equals Five" - Nineteen Eighty-Four
"Lastday" - Logan's Run
"Closer to the Stars" - Gattaca

Skupina:
Sir Russell Allen - Vocals
Damian Wilson - Vocals
Robert Soeterboek - Vocals
Floor Jansen - Vocals
Arjen Anthony Lucassen - Guitars
Joost van den Broek - Keyboards
Peter Vink - Bass
Ed Warby - Drums
Irene Jansen - Backing Vocals
Hosté:
Edward Reekers - Vocals
Ewa Albering - Flute
Diskografie Live On Earth
Live CD, vyšlo 29. dubna 2003, Inside Out Music, IOMCD 121, IOMACD 2054 (Germany)

Seznam skladeb:
Disc One:
01. Intro/Lift Off (1:34)
02. Set Your Controls (6:19)
03. High Moon (5:28)
04. Dreamtime (2:55)
05. Eyes Of Time (3:50)
06. Songs Of the Ocean (5:59)
07. Dawn Of A Million Souls (5:17)
08. The Dream Sequencer (6:03)
09. Into The Black Hole (11:28)
10. Actual Fantasy (1:26)
11. Valley of the Queens (3:23)
Disc Two:
12. Isis And Osiris (8:48)
13. Amazing Flight In Space (8:00)
14. Intergalactic Space Crusaders (5:15)
15. Castle Hall (4:58)
16. The Eye Of Ra (9:16)
17. Starchild (9:22)
18. The Two Gates (14:35)
Total Time: (53:34)

Bonus DVD:
* Photo Gallery
* Behind The Scenes
     "Space Truckin’" (Rijssen)
     "Intergalactic Laxative" (Tilburg)
     "Dreamtime" with Edward Reekers (Tilburg)

The DVD also comes with two extra tracks: a keyboard and a bass solo.

Recorded 5 October 2002, Lucky & Co in Rijssen, Netherlands
Producer: Arjen Anthony Lucassen

Skupina:
Arjen Anthony Lucassen - Guitars, Keyboards, Hammond Organ on all tracks
Dan Swanö - Vocals
Ed Warby - Drums
Peter Vink - Bass
Sir Russell Allen - Vocals
Damian Wilson - Vocals
Floor Jansen - Vocals
Hosté:
Dave Brock - Lead and Backing Vocals (CD2 01)
Jens Johansson - Keyboards
Erik Norlander - Keyboards
Robert Soeterboek - Backing Vocals
Gary Wehrkamp - Guitars
Diskografie Space Metal
Vyšlo 21. května 2002, Inside Out Music, IOMCD 099, IOMACD 2036 (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Lift-Off (1:13)
02. Set Your Controls (6:01)
03. High Moon (5:36)
04. Songs Of The Ocean (5:23)
05. Master Of Darkness (5:14)
     A. Master of Darkness
     B. Laserfight
06. The Eye Of Ra (7:34)
     A. Gateway To The Stars
     B. The Eye Of Ra
     C. The Seventh Sign
07. Sandrider (5:31)
08. Perfect Survivor (4:46)
09. Intergalactic Space Crusaders (5:22)
10. Starchild (9:04)
     A. One By Four By Nine
     B. Starchild
     C. A New Sun
Total Time (55:49)

CD 2 (Special Edition)
01. Hawkwind Medley (9:46)
     A. Master Of The Universe
     B. Silver Machine
     C. Psychedelic Warlords (Disappear In Smoke)
     D. Brainstorm
     E. Assault And Battery
     F. The War I Survived
     G. Space Is Deep
     H. Spirit Of The Age
     I. Lost Chronicles
02. Spaced Out (4:53)
03. Inseparable Enemies (4:15)
04. Space Oddity (David Bowie cover) (4:59)
05. Starchild (Pro-Logic Mix) (9:31)
06. Spaced Out (Alternative version) (4:55)
07. Intergalactic Laxative (Hidden track; Donovan cover) (2:32)
Total Time (96:44)

Recorded at The Electric Castle, Neijsembroughter, Netherlands
Producer: Arjen Anthony Lucassen
Design: Mattias Norén (www.progart.com)
Cover Art: Vincent DiFate
Témata písní alba jsou založena na následujících pracích fikce:
"Set Your Controls" - Doctor Who
"High Moon" - Outland
"Songs Of The Ocean" - Star Trek IV: The Voyage Home
"Master Of Darkness" - The Empire Strikes Back
"The Eye Of Ra" - Stargate
"Sandrider" - Dune
"Perfect Survivor" - Alien
"Intergalactic Space Crusaders" - Blake's 7
"Starchild" - 2001: A Space Odyssey and 2010
"Spaced Out" - Dark Star
"Inseparable Enemies" - Enemy Mine

Zpět
Arjen Lucassen a Russell Allen

Floor Jansen a Arjen Lucassen

Arjen Lucassen a Dan Swano
Peter Wink


Zpět
Oficiální stránky:


http://www.vincentdifate.com/about

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  13.11.2019 
Menu Poslední aktualizace: 28.10.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !